Strona 11 z 177 PierwszyPierwszy ... 9101112132161111 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 451 do 495 z 7949

Wątek: Apator Toruń 2019 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #451
    Stały bywalec Awatar Coval
    Dołączył
    10-09-2006
    Postów
    845
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 582 w 200 postach
    STH

    masz rację zwracam honor. Zawodnik do mnie jeszcze nie napisał, ale to ja popełniłem błąd.
    Bład wynika z tego, że robiąc notatki kopiuję sobie wszystkie informacje w jeden plik. I tu niestety przesunęły się kolumny i data artykułu zrobiła się Date of birth
    Ostatnio edytowane przez Coval ; 15-11-2018 o 21:38
    pozdrawiam
    Kowal
    Ukryta zawartość

  2. Powrót do góry    #452
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,967
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Cytat Zamieszczone przez sth Zobacz posta
    "Mam nadzieję, że pewnego dnia uda mi się wystartować w polskiej lidze. Marzę o jeździe w Toruniu lub Gorzowie. Minimalnie bardziej chciałbym prezentować barwy tej drugiej drużyny......
    Dobrze,ze sie chlopak szybko zreflektowal,bo bym pomyslal,ze to jakis odszczepieniec.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  3. Powrót do góry    #453
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Dobrze,ze sie chlopak szybko zreflektowal,bo bym pomyslal,ze to jakis odszczepieniec.

    Nie bądź taki lisia kitka smyrgany.
    Nie chwaliłem ich za Nizgorskiego? - chwaliłem. Chociaż zastanawiam się dlaczego chłopak w Grudziądzu miał ten rok w zasadzie w plecy oraz dlaczego jest tak cicho z jego kontraktem. Frątczak powinien już zrobić mego konferencje o rezultatach nowej strategii dla młodych Polaków w Get Well na tej podstawie.
    Zobacz jak się Duńczykami wychwalił - "Mamy klasyczny przykład skautingu.":

    https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/78...w-polecil-im-w

    Plus super zagadka
    "Okazuje się, że jednego z Duńczyków zachwalał trzykrotny mistrz świata Erik Gundersen, z którym Get Well jest w stałym kontakcie. - Można powiedzieć, że jest opiekunem i mentorem jednego z nich i rekomenduje jego poziom sportowy. Celowo nie powiem jednak, o którego z tych chłopaków chodzi - wyjaśnia Frątczak. - Mogę jednak zdradzić, jaki mamy plan. "
    Oczywiście chodzi o Kaspera Andersena - ale ciii

  4. Powrót do góry    #454
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,967
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Cytat Zamieszczone przez sth Zobacz posta
    Nie bądź taki lisia kitka smyrgany.
    Ucz sie ucz,bo ja wiecznie zyc nie bede.

    Nizgorski stracil sezon,bo GKM nie rozni sie od innych klubow jesli chodzi o polityke zawodnicza.
    W lidze jezdza ci ktorzy sa najlepsi,choc w kilku przypadkach nie jest to rownoznaczne z jakimis
    sensownymi punktami.Jedynie Unia Leszno ma ten komfort,ze tych slabszych objezdza w 2 lidze.
    Reszta musi liczyc na wypozyczenia,Nice Cup czy inne zawody mlodziezowe.
    Zebys nie pomyslam,ze stoje znowu przy szafie,na koncu dodam,ze i tak u nas jest najgorzej.
    Nawet nie ma co porownywac z innymi.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 16-11-2018 o 11:17
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  5. Powrót do góry    #455
    Zaawansowany Awatar Drapichrust
    Dołączył
    07-01-2006
    Postów
    1,535
    Kliknij i podziękuj
    365
    Podziękowania: 325 w 208 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Nizgorski stracil sezon,bo GKM nie rozni sie od innych klubow jesli chodzi o polityke zawodnicza.
    W lidze jezdza ci ktorzy sa najlepsi,choc w kilku przypadkach nie jest to rownoznaczne z jakimis sensownymi punktami.
    Filip Nizgorski dopiero miesiąc temu skończył 16 lat. Natomiast jeśli chodzi o zawody młodzieżowe, to Filip nie jeździł w nich bodajże od późnej wiosny do sierpnia i stracił całe mnóstwo imprez juniorskich. Niestety nie wiem co było powodem, czy kontuzja, czy nieporozumienia czy może inne aspekty. Mnie się po prostu wydawało, że chłopak dał sobie spokój z żużlem. Na szczęście myliłem się i brodniczanin powrócił do startów i jak widać chce kontynuować karierę w Toruniu.
    A jeśli chodzi o politykę GKM w zawodach juniorskich, to na zmianę startowali w nich Wieczorek i Wawrzyniak, za to chyba w każdych brali udział ich młodsi koledzy. Chodziło, o to, żeby Lotarski, Zieliński i Nizgorski się rozjeżdżali. Z tego co wiem, w tym roku ma być podobnie, tyle, że bez Wawrzyniaka.
    Ostatnio edytowane przez Drapichrust ; 16-11-2018 o 11:30
    Ścierkę mnie zabrał, moje narzędzie pracy!

  6. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Drapichrust za jego przydatny post!

    kingpin (16-11-2018)

  7. Powrót do góry    #456
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Ucz sie ucz,bo ja wiecznie zyc nie bede.
    Jak widać nauka nie poszła w las

    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Nizgorski stracil sezon,bo GKM nie rozni sie od innych klubow jesli chodzi o polityke zawodnicza.
    W lidze jezdza ci ktorzy sa najlepsi,choc w kilku przypadkach nie jest to rownoznaczne z jakimis
    sensownymi punktami.Jedynie Unia Leszno ma ten komfort,ze tych slabszych objezdza w 2 lidze.
    Reszta musi liczyc na wypozyczenia,Nice Cup czy inne zawody mlodziezowe.
    No właśnie mi chodziło, że w młodzieżówkach dostawał po 1 biegu.
    Rozumiem, że teraz będzie naszym 3 juniorem i wraz ze Stolpem będzie dostawał tyle jazdy ile się da. Nie widzę w młodzieżowych zawodach np. Bogdanowicza, bo to byłaby głupota taka jak z Kaczmarkiem.


    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Zebys nie pomyslam,ze stoje znowu przy szafie,na koncu dodam,ze i tak u nas jest najgorzej.
    Nawet nie ma co porownywac z innymi.
    To już jest wiadomo od dawna, rywalizacja idzie o drugie miejsce od końca

  8. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi sth za jego przydatny post!

    kingpin (16-11-2018)

  9. Powrót do góry    #457
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,967
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Chodzilo mi bardziej o polityke startow w SE.
    Oczy szczypaly jak sie patrzylo na np.Wawrzyniaka a inni grzali lawe,choc jak przypomnial Drapichrust,Nizgorski i tak w SE nie mogl sie objezdzac.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 16-11-2018 o 11:52
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  10. Powrót do góry    #458
    Ekspert Awatar koot
    Dołączył
    08-10-2006
    Postów
    3,856
    Kliknij i podziękuj
    285
    Podziękowania: 758 w 496 postach
    Następny debilizm naszych działaczy, dla czego 16 latek kończący lata w styczniu może startować a
    16 latek kończący w październiku musi czekac na start do przyszłego roku, powinno być rocznikowo i tyle.
    Na przykład 21 latek kończący lata w styczniu jest tak samo juniorem jak 21 latek konczący lata w październiku
    Gdzie tu sens i logika

  11. Już 5 użytkowników podziękowało forumowiczowi koot za jego przydatny post!

    Nigel (20-11-2018), Staleczka 3 (16-11-2018), lego (16-11-2018), młody_piernik2 (18-11-2018), wokie (18-11-2018)

  12. Powrót do góry    #459
    Zaawansowany Awatar Drapichrust
    Dołączył
    07-01-2006
    Postów
    1,535
    Kliknij i podziękuj
    365
    Podziękowania: 325 w 208 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Chodzilo mi bardziej o polityke startow w SE.
    Oczy szczypaly jak sie patrzylo na np.Wawrzyniaka a inni grzali lawe,choc jak przypomnial Drapichrust,Nizgorski i tak w SE nie mogl sie objezdzac.
    Zgadza się ale żeby zrozumieć sytuację, trzeba to wytłumaczyć . Oprócz panów W/W, tylko Lotarski miał skończone 16 lat i dostał dwie szanse w meczach wyjazdowych (sześć zer). I najważniejsze, GKM w pewnym momencie miał nuż na gardle i musiał 3 ostatnie spotkania u siebie wygrać, w tym najlepiej 2 z bonusem, chodzi o Apator, Unię T. i Falubaz, a Wawrzyniak dawał cień nadziei, że objedzie albo IKS-a, albo Koniecznego albo Pawliczaka. Tym cieniem nadziei była jego postawa na treningach oraz w zawodach młodzieżowych. Finalnie plan się udał, GKM utrzymał, natomiast Dawid w dwóch z tych 3 meczy nie zdobył punktów .
    Ścierkę mnie zabrał, moje narzędzie pracy!

  13. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Drapichrust za jego przydatny post!

    kingpin (16-11-2018)

  14. Powrót do góry    #460
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,967
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Tak sobie czytam ostatnie newsy i mamy dwoch mlodziezowcow ktorzy studiuja czyli nie mysla tylko o zuzlu i tym imponuja Fratczakowi.
    Jak mowil Rickardsson? Zuzlem.......

    Teraz okazalo sie ,ze Doyle zmienia mechanikow.
    Zobaczymy czy wyjdzie mu to na dobre,bo czasami lepsze jest wrogiem dobrego.

    Mam jednak obawy po tych informacjach,ze tytul DMP 2019 sie nieco oddalil i juz tak latwo nie bedzie.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  15. Powrót do góry    #461
    Użytkownik Awatar peper
    Dołączył
    24-11-2012
    Postów
    435
    Kliknij i podziękuj
    121
    Podziękowania: 194 w 101 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Tak sobie czytam ostatnie newsy i mamy dwoch mlodziezowcow ktorzy studiuja czyli nie mysla tylko o zuzlu i tym imponuja Fratczakowi.
    Jak mowil Rickardsson? Zuzlem.......

    Teraz okazalo sie ,ze Doyle zmienia mechanikow.
    Zobaczymy czy wyjdzie mu to na dobre,bo czasami lepsze jest wrogiem dobrego.

    Mam jednak obawy po tych informacjach,ze tytul DMP 2019 sie nieco oddalil i juz tak latwo nie bedzie.
    To nie bedziemy juz ogladac Pulczynskiego w parkingu? Kolejny wychowanek WON ?
    boszzzzeeeee....jaki zyc?

  16. Powrót do góry    #462
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez Drapichrust Zobacz posta
    Galewski ostatnio nie wziął się za łby i przeczytał bodajże post Covala, sprzed kilku dni.
    Przestał czytać nas - wiecznie niezadowolonych narzekaczy, którym tylko w dooopach się poprzewracało.
    !Adrian walcz!

  17. Powrót do góry    #463
    Ekspert Awatar thengel
    Dołączył
    23-05-2003
    Postów
    4,322
    Kliknij i podziękuj
    524
    Podziękowania: 939 w 479 postach
    Cytat Zamieszczone przez koot Zobacz posta
    Następny debilizm naszych działaczy, dla czego 16 latek kończący lata w styczniu może startować a
    16 latek kończący w październiku musi czekac na start do przyszłego roku, powinno być rocznikowo i tyle.
    Na przykład 21 latek kończący lata w styczniu jest tak samo juniorem jak 21 latek konczący lata w październiku
    Gdzie tu sens i logika
    Sam sobie poniekad odpowiedziales podajac przyklady. Skoro jakis chlopak ma 16 lat ukonczone w styczniu 2018 i mogl jezdzic juz w sezonie 2018 na zuzlu w lidze a inny dopiero w pazdzierniku skonczyl i bedzie mogl zaczac jezdzic dopiero w sezonie 2019 roku to logiczne jest ze ten co skonczy 21 lat w styczniu 2023 roku nie bedzie mogl w tym samym sezonie wystepowac jako junior bo juz byl juniorem w latach 2018, 2019, 2020, 2021, 2022 co daje 5 lat. Ten drugi zas ktory ma urodziny w pazdzierniku bedzie jeszcze mogl byc juniorem w 2023 roku bo zaczal o rok pozniej co daje 2019, 2020, 2021, 2022, 2023 tez 5 lat startow. Wiec logika w tym jest.

  18. Powrót do góry    #464
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,845
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,653 w 987 postach
    Hmmm. Koscielski w Ostrowie, Kiełbasa w Łodzi a my zostajemy z tylko dwoma juniorami potrafiacymi przejechać płynnie cztery okrążenia. Pokazać w lidze Rydlewskiego, Nizgorskiego lub Stolpa to byłoby czyste szaleństwo, choć z drugiej strony to szansa i zachęta dla nich i trenerow do cięższej pracy.

  19. Powrót do góry    #465
    Ekspert Awatar lego
    Dołączył
    19-07-2004
    Postów
    7,767
    Kliknij i podziękuj
    2,849
    Podziękowania: 2,433 w 1,281 postach
    Cytat Zamieszczone przez Penhall Zobacz posta
    Pokazać w lidze Rydlewskiego, Nizgorskiego lub Stolpa to byłoby czyste szaleństwo

    szalenstwo czy nie, efekt bedzie jak u Swiacika, Koscielskiego, grudziadzkiego grubasa (sorry, nazwiska nie pomne). Moze wlasnie szalenstwa brakowalo przez ostatnich kilkanascie lat, he?
    DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE, WIERNI PO PORAŻCE

  20. Powrót do góry    #466
    Początkujący
    Dołączył
    15-11-2018
    Postów
    34
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 5 w 4 postach
    Nie rozumiem zupełnie tej decyzji.
    Przecież jedna kontuzja juniora, to nie jest jakieś nieprawdopodobne wydarzenie.
    Skoro Kiełbasa ma z tych juniorów, największy potencjał na płynne przejechanie 4 kółek - to dlaczego nie uznano go za alternatywę dla Igora i Maxa?
    Działacze ekstraligowi, zrobili sobie idealny grunt pod trzeciego juniora, stąd uważam że to wielbłąd.
    Kiełbasa powinien już być dawno dogadany, jako gość w 2 lidze.
    Zostałby jako alternatywa w przypadku kontuzji, inne kluby zrealizują ten projekt i swojego 3 juniora wypożyczą by się objeżdzał w lidze.

  21. Powrót do góry    #467
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,967
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Wypozycznie do nizszej ligi bylo warunkiem pozyskania Kielbasy.Podobnie byloby w przypadku Kowalskiego.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  22. Powrót do góry    #468
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    Spekuluje, że Kiełbasa musiał pójść do Gniezna w ramach rozliczenia za Bogdanowicza (pewnie też musieli dopłacić).
    Zresztą, czy on by nam cokolwiek przywiózł punktów?
    Co do Nizgorskiego rozumiem, że jak był w GKMie to był talent, a u nas nie potrafi 4 kółek płynnie przejechać?

    Ostatnio przeczytałem w PS:

    "Menedżer Get Well, Jacek Frątczak uznał jednak, że i tak nie było na rynku dostępnego zawodnika, który przynajmniej w meczach u siebie gwarantowałby podobne wyniki i postanowił przedłużyć z nim kontrakt na sezon 2019. – Trochę tej retoryki nie rozumiem, bo chcąc jechać o wyższe cele, a takie ambicje ma Get Well, nie można się koncentrować na tym, co drużyna jedzie na własnym torze. Poza tym Holder, to już nawet na MotoArenie nie jest żaden pewniak. W 2016 miał wielki udział w zdobyciu wicemistrzostwa, ale już w kolejnym sezonie, to m.in. jego wpadki sprawiły, że drużyna do końca musiała walczyć o utrzymanie w PGE Ekstralidze. Myślę, że naprawdę w Toruniu powinni się poważnie zastanowić czy Australijczyk jest w stanie uporać się ze swoimi problemami osobistymi i wykrzesać z siebie coś więcej niż w ostatnich latach. Sezon 2019 powinien być dla niego ostatnią szansą"

    ... i sobie myślę, że znowu Krzystyniak jedzie swoje

    a tu zdziwienie, bo doczytuje:
    "– ocenił Jacek Gajewski, były menedżer torunian."

    kurcze - taki nóż w plecy wbity przez Gajesia dawnemu pupilowi

  23. Powrót do góry    #469
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez thengel Zobacz posta
    Sam sobie poniekad odpowiedziales podajac przyklady. Skoro jakis chlopak ma 16 lat ukonczone w styczniu 2018 i mogl jezdzic juz w sezonie 2018 na zuzlu w lidze a inny dopiero w pazdzierniku skonczyl i bedzie mogl zaczac jezdzic dopiero w sezonie 2019 roku to logiczne jest ze ten co skonczy 21 lat w styczniu 2023 roku nie bedzie mogl w tym samym sezonie wystepowac jako junior bo juz byl juniorem w latach 2018, 2019, 2020, 2021, 2022 co daje 5 lat. Ten drugi zas ktory ma urodziny w pazdzierniku bedzie jeszcze mogl byc juniorem w 2023 roku bo zaczal o rok pozniej co daje 2019, 2020, 2021, 2022, 2023 tez 5 lat startow. Wiec logika w tym jest.
    Coś pomieszałeś, albo ja Ciebie nie zrozumiałem.

    Chłopak urodzony w styczniu 2002 może jeździć w lidze jako junior w latach 2018, 2019, 2020, 2021, 2022 i 2023 (6 sezonów). Chłopak urodzony w listopadzie 2002 może jeździć w lidze jako junior w latach 2019, 2020, 2021, 2022 i 2023 (5 sezonów). I o to chodzi kootu.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  24. Powrót do góry    #470
    Ekspert Awatar koot
    Dołączył
    08-10-2006
    Postów
    3,856
    Kliknij i podziękuj
    285
    Podziękowania: 758 w 496 postach
    Vicar - tak dokładnie o to mi chodziło, na starcie kariery juniora liczy się data urodzenie w ostatnim roku juniora już tylko rocznik,
    tym samym chłopacy z tego samego rocznika a inną datą urodzenia jedni mogą mieć 5 lat startów jako junior inni 6.

  25. Powrót do góry    #471
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,845
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,653 w 987 postach
    Przy tym regulaminie, cały sezon 1991 stracił u nas na przykład Tomasz Bajerski(ur. wrzesień 1975 rok)
    Faktycznie skoro tak, to powinien mieć możliwość startów jako junior do dnia wrześniowych urodzin 1997 roku !

    Szkoda tego roku 1991 bo Tomek pewnie już by coś punktów przywiózł. Na pewno więcej od Wakata ()

    Teraz to przynajmniej chłopaczki w zawodach młodzieżowych mogą się pobujać.

  26. Powrót do góry    #472
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,308
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Cytat Zamieszczone przez sth Zobacz posta
    Spekuluje, że Kiełbasa musiał pójść do Gniezna w ramach rozliczenia za Bogdanowicza (pewnie też musieli dopłacić).
    To dlaczego trafił do Łodzi?

    Ostatnio przeczytałem w PS:

    "Menedżer Get Well, Jacek Frątczak uznał jednak, że i tak nie było na rynku dostępnego zawodnika, który przynajmniej w meczach u siebie gwarantowałby podobne wyniki i postanowił przedłużyć z nim kontrakt na sezon 2019. – Trochę tej retoryki nie rozumiem, bo chcąc jechać o wyższe cele, a takie ambicje ma Get Well, nie można się koncentrować na tym, co drużyna jedzie na własnym torze. Poza tym Holder, to już nawet na MotoArenie nie jest żaden pewniak. W 2016 miał wielki udział w zdobyciu wicemistrzostwa, ale już w kolejnym sezonie, to m.in. jego wpadki sprawiły, że drużyna do końca musiała walczyć o utrzymanie w PGE Ekstralidze. Myślę, że naprawdę w Toruniu powinni się poważnie zastanowić czy Australijczyk jest w stanie uporać się ze swoimi problemami osobistymi i wykrzesać z siebie coś więcej niż w ostatnich latach. Sezon 2019 powinien być dla niego ostatnią szansą"

    ... i sobie myślę, że znowu Krzystyniak jedzie swoje

    a tu zdziwienie, bo doczytuje:
    "– ocenił Jacek Gajewski, były menedżer torunian."

    kurcze - taki nóż w plecy wbity przez Gajesia dawnemu pupilowi
    Ta wypowiedź ani przez moment nie zalatywała Krzystyniakiem. Gajewski w prostych słowach postawił i uzasadnił tezy, z którymi ciężko się nie zgodzić. A że dotyczą one w głównej mierze jego dawnego pupila to tym lepiej, że nie broni go na siłę. Z punktu widzenia klubu wypada tylko żałować tego mezaliansu z Frątczakiem, bo być może gdyby menadżerem był JG to starszy Holder nie dostałby w Toruniu kolejnej, chyba już piątej szansy na powrót do formy.

  27. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi zabovsky za jego przydatny post!

    Semen (20-11-2018)

  28. Powrót do góry    #473
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez Penhall Zobacz posta
    Przy tym regulaminie, cały sezon 1991 stracił u nas na przykład Tomasz Bajerski(ur. wrzesień 1975 rok)
    Faktycznie skoro tak, to powinien mieć możliwość startów jako junior do dnia wrześniowych urodzin 1997 roku !

    Szkoda tego roku 1991 bo Tomek pewnie już by coś punktów przywiózł. Na pewno więcej od Wakata ()

    Teraz to przynajmniej chłopaczki w zawodach młodzieżowych mogą się pobujać.
    Zainteresowała mnie ta kwestia i zrobiłem 10-minutowy research jak to wygląda w innych dyscyplinach. I wygląda na to, że jest podobnie - tak w bieganiu jak i w piłce nożnej przy najniższym wymaganym limicie liczy się ukończenie np 18 roku życia (jeśli chodzi o biegi) czy 7-mego (jeśli chodzi o jakąś niską kategorię w kopanej), a potem z danej kategorii "wyrasta" się rocznikowo. Może ktoś ma większą wiedzę na ten temat i może skorygować

    Jakiś to sens ma - byłoby absurdem, gdyby ktoś stawał się seniorem w połowie sezonu. Nagle drużyna żużlowa defacto zostaje bez kluczowego zawodnika, nie przebuduje składu w trakcie rozgrywek. Natomiast próg wejścia podejrzewam zależy od jakichś uwarunkowań prawnych. Całe szczęście, że wprowadzono jakiś czas temu możliwość zdawania na licencję w wieku 15-tu lat. Można się chociaż w młodzieżówkach otrzaskiwać. Z drugiej strony to trochę błędne koło - znowu urodzeni w styczniu mogą dłużej się otrzaskiwać niż ci z grudnia. Po prostu nikt nie mówił, że życie jest sprawiedliwe W podstawówce rówieśnicy z przedziału styczeń - grudzień również kopią gałę w jednej klasie. A różnica jest przecież wtedy jeszcze większa.

    Edit: Przypomniało mi się, jaka jest różnica, że egzamin na licencję można zdawać w wieku 15-tu lat. Taka, że jak ktoś kończył 16 lat we wrześniu, to musiał czekać powiedzmy do października na egzamin i już było po ptokach. A teraz może sobie egzamin zdać wcześniej i już w dniu urodzin wskoczyć w ligowe buty.
    Ostatnio edytowane przez vicar ; 20-11-2018 o 13:53
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  29. Powrót do góry    #474
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,845
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,653 w 987 postach
    Jakież ułatwione zadanie w tej kwestii mają czarnoskórzy sportowcy. Zwłaszcza lekkoatleci. Tacy jak ta młodziutka słynna 16latka.
    pobrane.jpg

  30. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi Penhall za jego przydatny post!

    Howard (20-11-2018), stone_gossard (20-11-2018), wokie (20-11-2018)

  31. Powrót do góry    #475
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    To dlaczego trafił do Łodzi?
    Przeoczyłem to, że trafił do Łodzi. Najwidoczniej moje spekulacje były całkowicie nietrafione.
    Myślałem, że skoro Bogdanowicz miał podpisany kontrakt w Gnieźnie do końca wieku juniora, to będziemy musieli się ze Startem odpowiednio rozliczyć.


    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Ta wypowiedź ani przez moment nie zalatywała Krzystyniakiem. Gajewski w prostych słowach postawił i uzasadnił tezy, z którymi ciężko się nie zgodzić. A że dotyczą one w głównej mierze jego dawnego pupila to tym lepiej, że nie broni go na siłę. Z punktu widzenia klubu wypada tylko żałować tego mezaliansu z Frątczakiem, bo być może gdyby menadżerem był JG to starszy Holder nie dostałby w Toruniu kolejnej, chyba już piątej szansy na powrót do formy.
    Ja w jego wypowiedzi nie widziałem specjalnego udowadniania czegokolwiek, zresztą jakby był menago to w ciemno obstawiłbym, że zostawi Holdera, jak to robił wielokrotnie.

  32. Powrót do góry    #476
    Stały bywalec Awatar Coval
    Dołączył
    10-09-2006
    Postów
    845
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 582 w 200 postach
    Kolejny sezon transferowy za nami. Oto jak wygląda statystyka toruńskich zawodników na przestrzeni lat.


    W statystyce:
    Do wychowanków zaliczono Roberta Księżaka, który podpisał kontrakt w toruńskim klubie jako Australijczyk, ale w trakcie sezonu przystąpił do egzaminu na polską licencję jako junior zgłoszony przez klub z Torunia.

    W obliczeniach ujęto trzech zawodników, którzy przed uzyskaniem polskiej licencji startowali w innych klubach z obywatelstwem innym niż polskie, ale w barwach toruńskich startowali jako Polacy:
    Andy Smith - Anglia
    Rune Holta - Norwegia
    Robert Księżak.- Australia


    Emila Sajfutdinowa nie traktuje się jako Polaka, który mimo polskiego paszportu startuje w polskiej lidze jako Rosjanin.


    W zestawieniu dwukrotnie ujęto Rune Holtę, który trafił do Torunia 2x z Częstochowy.


    Załączone obrazki Załączone obrazki
    pozdrawiam
    Kowal
    Ukryta zawartość

  33. Już 6 użytkowników podziękowało forumowiczowi Coval za jego przydatny post!

    Dominik (20-11-2018), Lipa_PL (21-11-2018), kingpin (21-11-2018), longlay1 (21-11-2018), stone_gossard (20-11-2018), zabovsky (20-11-2018)

  34. Powrót do góry    #477
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,845
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,653 w 987 postach
    Czapki z głów Coval. Dopiero zauważyłem, że uzbierałes nawet dokładne wyniki naszych trzecioligowych meczy z roku 1959
    Dziś będę jak chłonal wiedzę jak mlody studenciak

  35. Powrót do góry    #478
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,308
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Cytat Zamieszczone przez sth Zobacz posta
    Ja w jego wypowiedzi nie widziałem specjalnego udowadniania czegokolwiek, zresztą jakby był menago to w ciemno obstawiłbym, że zostawi Holdera, jak to robił wielokrotnie.
    Czyli ilukrotnie? Jak często za kadencji Gajewskiego Holder był do wywalenia, a JG jednak decydował się go zatrzymać? Raz (po 2015)?

  36. Powrót do góry    #479
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Co do cezury czasowej według której młodzian uznawany jest za młodzieżowca oczywiście data(miesiac) urodzenia ma wpływ na to czy chłopak ma rok lub ileś miesięcy na młodzieżówce mniej czy więcej.
    Zanim potępimy w czambuł PZM trzeba byłoby zorientować się jak dokładna data urodzenia ma wpływ na np. sprawy związane z ubezpieczeniem, odpowiedzialnością karną(prawną) itd. i itp.
    Ja tej wiedzy nie mam, ale przypuszczam,że to może mieć znaczenie. Trzeba by to sprawdzić i ewentualnie dopiero później piętnować nierówne traktowanie chłopaków urodzonych na początku roku i tych z kolejnych miesiecy.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  37. Powrót do góry    #480
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Czyli ilukrotnie? Jak często za kadencji Gajewskiego Holder był do wywalenia, a JG jednak decydował się go zatrzymać? Raz (po 2015)?
    No to chyba oczywiste - po sezonie 2014, gdy budował zespół na 2015 i wspomniany okres po sezonie 2015.

  38. Powrót do góry    #481
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,426
    Kliknij i podziękuj
    973
    Podziękowania: 1,472 w 949 postach
    Cholder nie jest (już) pupilem Gajesia, tylko pp. Termińskich. Ten pierwszy z litości zakontraktował go po kontuzji, za co Krzychu odwdzięczył mu się aferą Thanks Bro i na tym romans się skończył. Obecny zarząd chyba nadal liczy, że Cholder jeszcze odpali niczym dżinn z termosa, tylko zaklęcie "zawodnik drugiej linii" coraz słabiej działa.

  39. Powrót do góry    #482
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    Jak to było bo nie pamiętam - z litości wysoki kontrak na 2015 zamiast Hancocka?
    Zresztą co Ty tutaj robisz? Przecież miałeś być na piskarce czy czymś podobnym

  40. Powrót do góry    #483
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,308
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Cytat Zamieszczone przez sth Zobacz posta
    No to chyba oczywiste - po sezonie 2014, gdy budował zespół na 2015 i wspomniany okres po sezonie 2015.
    2014? Sezonie, w którym jeździł w zespole naszpikowanym gwiazdami (być może najsilniejszej kadrowo ekipie w historii polskiej ligi), gdzie każdy bieg miał w parze z bardzo mocnym partnerem, a i tak zaprezentował się przyzwoicie (wyjazdy w porównaniu z okresem 2017-18 to niebo, a ziemia) mimo, że do rozgrywek podchodził po poważnej kontuzji, która negatywnie wpłynęła na okres przygotowawczy? W takich okolicznościach raczej się z drużyny nie wywala, zwłaszcza, że w latach 2011-13 jechał naprawdę bardzo dobrze/świetnie.

  41. Powrót do góry    #484
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    Nie ma co porównywać wyjazdów do roku 2017/2018 bo trzeba patrzeć przez pryzmat tego, że na 2015 był kontraktowanych jako lider z odpowiednio wysokim kontraktem, a alternatywą był Hancock po rewelacyjnym sezonie.
    Kto był teraz alternatywą dla Chrisa - np. wspominany przez Ciebie Thomsen.
    Podsumowując - Gajeś w 2014 mocno na niego postawił i w sumie się zawiódł, dlatego zaliczam również ten rok.

  42. Powrót do góry    #485
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,426
    Kliknij i podziękuj
    973
    Podziękowania: 1,472 w 949 postach
    Cytat Zamieszczone przez sth Zobacz posta
    Jak to było bo nie pamiętam - z litości wysoki kontrak na 2015 zamiast Hancocka?
    Jeśli znasz szczegóły kontraktu Chrisa i propozycję Dziadygi, chętnie bym się zapoznał, bo bez wyliczenia współczynnika C/Z nasze dywagacje o kant czterech liter potłuc.

    Cytat Zamieszczone przez sth Zobacz posta
    Zresztą co Ty tutaj robisz? Przecież miałeś być na piskarce czy czymś podobnym
    Przerwa śniadaniowa

  43. Powrót do góry    #486
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,967
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Ch.Holder - brazylijska telenowela.
    Ostatni sezon na przelamanie.
    Jak nie podniesie sie na wyjazdach,w jego miejsce wskoczy pewnie Jack.
    Przed sezonem bym go nie skreslal,choc ciezko i mi uwierzyc w jego metamorfoze.
    Zobaczymy jak sobie poradzi bez GP.
    Trzeba poczekac na kolejny sezon,nie ma wyjscia.
    On albo Puk na 2020 wypadnie ze skladu.
    Chyba,ze Jack bedzie cinki jak rabarber.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  44. Powrót do góry    #487
    Ekspert Awatar koot
    Dołączył
    08-10-2006
    Postów
    3,856
    Kliknij i podziękuj
    285
    Podziękowania: 758 w 496 postach
    Chyba w SF czytaja waszą dyskusję bo już wam odpisali w sprawie Krzysia.




    https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/78...ign=newswidget

  45. Powrót do góry    #488
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,426
    Kliknij i podziękuj
    973
    Podziękowania: 1,472 w 949 postach
    Dziś wieczorem na kanale SyFy: Od człowieka z tytanu, do człowieka z plasteliny. Serial z never-endem. W roli głównej Chris Holder.

  46. Powrót do góry    #489
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2011
    Postów
    10,380
    Kliknij i podziękuj
    663
    Podziękowania: 2,837 w 1,735 postach
    A jeden z przychlastów tam wklejających swoje wypociny nazwał SyFy najlepszym portalem sportowym w kraju. Jak mawiał klasyk : "mają rozmach s****isyny".

  47. Powrót do góry    #490
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Ch.Holder - brazylijska telenowela.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  48. Powrót do góry    #491
    Zaawansowany
    Dołączył
    16-09-2016
    Postów
    2,173
    Kliknij i podziękuj
    91
    Podziękowania: 281 w 192 postach
    Cytat Zamieszczone przez sth Zobacz posta
    No to chyba oczywiste - po sezonie 2014, gdy budował zespół na 2015 i wspomniany okres po sezonie 2015.
    Niedawnego mistrza świata, bardzo młodego, który miał gorszy sezon po koszmarnej kontuzji miał odstawić? Przecież w tamtym momencie, całe środowisko się z tym liczyło że on lada moment może odpalić i wylądować nawet w TOP 3 średnich.
    To że z niewyjaśnionych powodów nie odpalił do dzisiaj, a wręcz zgasł praktycznie całkiem nie powinno przysłaniać tego, że po 2014 dalej można było liczyć na to że będzie liderem i taka decyzja była dość słuszna. Dopiero po 2015, drugim przeciętnym sezonie z rzędu można było się zastanowić, i zdaje się że takie zastanowienie w klubie było, o czym sam właściciel mówił publicznie.

  49. Powrót do góry    #492
    Ekspert Awatar koot
    Dołączył
    08-10-2006
    Postów
    3,856
    Kliknij i podziękuj
    285
    Podziękowania: 758 w 496 postach
    Przestańcie już, legenda głosi że kiedyś odpali

  50. Powrót do góry    #493
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,967
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Daj mu przejechac nastepny sezon.
    Najwyzej bedziesz mial kolejnego kandydata na najgorszego zuzlowca swiata.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  51. Powrót do góry    #494
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    Cytat Zamieszczone przez 1marcin60 Zobacz posta
    ...całe środowisko się z tym liczyło że on lada moment może odpalić i wylądować nawet w TOP 3 średnich.
    I nadal tak jest

  52. Powrót do góry    #495
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Chyba top3 średnio wypitego alkoholu w skali sezonu.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  53. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Buszmen za jego przydatny post!

    Peter Kildemand (21-11-2018), sth (21-11-2018)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •