Strona 26 z 177 PierwszyPierwszy ... 1624252627283676126 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,126 do 1,170 z 7949

Wątek: Apator Toruń 2019 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #1126
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,845
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,653 w 987 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Do panów socjalistów mam jedno pytanie - bronił ktoś zostać żużlowcem?
    Mi nie bronil. Tylko, ze w drugiej polowie lat 80tych placili nieco mniej
    Inna sprawa, ze jako prawie dwumetrowy chlopaczek pewnie nie zostal bym do szkolki przyjety. Kiedys nie wszystkich brali

  2. Powrót do góry    #1127
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,426
    Kliknij i podziękuj
    973
    Podziękowania: 1,472 w 949 postach
    Cytat Zamieszczone przez sth Zobacz posta
    Cała obecna SE to "szczytowe" osiągnięcie socjalizmu z tymi pseudo-limitami płacowymi.
    Cały ten żużlowy cyrk to socjalizm z ludzką twarzą, lub jakby Semen napisał PRL-bis. Ktoś, kto niekoniecznie interesuje się żużlem składa się z resztą mieszkańców, żeby gówniarz mógł siedzieć pół roku na tyłku i "przygotowywać" do sezonu. Robi się to pod przykrywką dotacji z urzędu miasta. Za komuny musiałby podbijać kartę pracowniczą na jakimś kombinacie, bo sport formalnie był amatorski. Dziś różnica taka, że sponsor tytularny Ekstraligi, kontrolowany przez Skarb Państwa, zapewnia mu i jemu podobnym "zawodowstwo".

    Bzyczek w pewnym sensie ma rację. Jak to jest, że w Anglii gdzie żużel jest sportem niszowym, utrzymujacym się z biletów i jakichś drobniaków od sponsorów taki n.p. Doyle w ciągu roku obskakuje ze 40 zawodów plus podwórkowe turnieje, przez większość kariery dorabiając na ciężarówce lub innym warsztacie, a u nas prezesi najlepiej odjechaliby same play-offy biorąc po 3 bańki dotacji, ciągle płacząc, że za mało kasy i przebijając się stawkami o szczeniaków, którzy w większości przebili się do tego sportu, bo mieli wujka/tate byłego żużlowca lub z grubszym portfelem?

    Panowie kapitaliści, nie stękajcie na socjalizm, bo jak zamkną publiczne kraniki "najlepsza liga świata" będzie jechać czwórmecze.

  3. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi polewaczka za jego przydatny post!

    Semen (15-02-2019)

  4. Powrót do góry    #1128
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,845
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,653 w 987 postach
    Cytat Zamieszczone przez sth Zobacz posta

    Ps Misiek bardzo dobrze zrobił - szkoda, że nie wydoił jeszcze więcej.
    Jak na moje to dobry ruch Wlokniarza. Jeden z bardziej perspektywicznych zawodnikow , pewnie troszke zapunktuje w tym roku. No i odebrali takowego juniora ekipom z ktorymi teoretycznie Czewa ma powalczyc o PO.
    My zostajemy z IKSem, Falubaz z Krakowiakiem a GKM z...... nie pamietam z kim.
    Tylko ten kokontrak tylko na rok.... O co chodzi ?

  5. Powrót do góry    #1129
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,426
    Kliknij i podziękuj
    973
    Podziękowania: 1,472 w 949 postach
    Cytat Zamieszczone przez Penhall Zobacz posta
    Mi nie bronil. Tylko, ze w drugiej polowie lat 80tych placili nieco mniej
    Inna sprawa, ze jako prawie dwumetrowy chlopaczek pewnie nie zostal bym do szkolki przyjety. Kiedys nie wszystkich brali
    Mogłeś chociaż spróbować. Stefana Tietza przyjęli, może kariery na miarę Długiego Pera nie zrobił, choć pokładano w nim nadzieje, ale we wspomnianym przez Ciebie okresie był solidnym ligowcem, fajną parę tworzył z Krzychem Kuczwalskim. Wzrost, a raczej związana z nim waga nie grała wówczas decydującej roli. A nawet jeśli, Apator miał także dobrą sekcję szachów

  6. Powrót do góry    #1130
    Ekspert Awatar Dominik
    Dołączył
    31-03-2014
    Postów
    9,722
    Kliknij i podziękuj
    4,012
    Podziękowania: 1,604 w 1,041 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Do panów socjalistów mam jedno pytanie - bronił ktoś zostać żużlowcem?
    Tutaj chodzi stricte o dyscyplinę, żużel, a nie czy ktoś bronił zostać komuś zuzlowcem.
    Zresztą dobrze o tym wiesz.

  7. Powrót do góry    #1131
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,966
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Cytat Zamieszczone przez polewaczka Zobacz posta

    Bzyczek w pewnym sensie ma rację. Jak to jest, że w Anglii gdzie żużel jest sportem niszowym, utrzymujacym się z biletów i jakichś drobniaków od sponsorów taki n.p. Doyle w ciągu roku obskakuje ze 40 zawodów plus podwórkowe turnieje, przez większość kariery dorabiając na ciężarówce lub innym warsztacie, a u nas prezesi najlepiej odjechaliby same play-offy biorąc po 3 bańki dotacji, ciągle płacząc, że za mało kasy i przebijając się stawkami o szczeniaków, którzy w większości przebili się do tego sportu, bo mieli wujka/tate byłego żużlowca lub z grubszym portfelem?
    Byczek nie ma racji,bo co prawda nie sklamal,ale kontekst jest iscie socjalistyczny.
    Skoro w Szwecji czy Anglii nie placa,placenie za podpis w Polsce jest skandalem a jeszcze wiekszym
    suma.Czyli co? Wszystkim ,wszedzie po rowno?Komuno wroc.
    W Polsce wbrew pozorom zuzel kwitnie,jest swoiste eldorado,wiec placa najwiecej.
    W Anglii i Szwecji speedway przechodzi obecnie kryzys,wiec tam przestali placic wielkie pieniadze a przeciez
    byl czas,ze placili godnie,rowniez za podpis.
    Nie wiem jak dlugo w Polsce utrzyma sie taki stan,mam nadzieje,ze jak najdluzej,bo to dobre dla
    zuzla po prostu.

    Wracajac do Miska.
    Skoro Wlokniarza stac,niech placi nawet milion,Termosa stac nie bylo,wiec Miski zupelnie niepotrzebnie
    ukrecili bajeczke o Cieslaku,podobnie jak i Kowalski.Trzeba bylo prosto z mostu,kasa misu kasa,tyle.
    Byliby frajerami gdyby przystali na sporo mniejsza oferte innego klubu,bo niby z jakiej racji?
    Kazdy juz wie,ze speedway to dla tych ludzi praca.Oni lacza pasje, i zainteresowania z praca za ktora chca miec
    palcone jak najwiecej,bo kazdy tak chce,zuzlowcy to zaden wyjatek.
    300.000 to zadne pieniadze dla czlowieka ktory mysli powaznie o karierze zuzlowca i ma kontrakt zawodowy.
    Utrzymanie Teamu,motocykle,caly osprzet to sa ogromne koszta a kariere mozna zakonczyc w ciagu 10 sekund od startu.
    Na sentymenty i odrzucenie lukratywnej oferty to moze sobie pozwolic stary,zarobiony wyjadacz,ktory wiedzial jak
    te pieniadze ulokowac.
    Z drugiej strony masz prezesow ktorzy pragna wyniku,dysponuja odpowiednia kasa i ja wydaja.
    Gorzej jak wydaja wirtualne pieniadze ale to inna sytuacja.
    Mozna sie przyczepic,ze czesc tych pieniedzy pochodzi z samorzadu,ale tak to juz niestety jest,
    ze miasto wydaje na kluby sportowe,nawet te prywatne.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  8. Powrót do góry    #1132
    Ekspert Awatar Dominik
    Dołączył
    31-03-2014
    Postów
    9,722
    Kliknij i podziękuj
    4,012
    Podziękowania: 1,604 w 1,041 postach
    Ciekaw jestem czy gdyby nagle SE zaczęła płacić krocie kluby zaczęły by płacić za podpis.

  9. Powrót do góry    #1133
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,308
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Cytat Zamieszczone przez Penhall Zobacz posta
    Mi nie bronil. Tylko, ze w drugiej polowie lat 80tych placili nieco mniej
    Inna sprawa, ze jako prawie dwumetrowy chlopaczek pewnie nie zostal bym do szkolki przyjety. Kiedys nie wszystkich brali
    Ale wysyłali niektórych na Wyspy, a tam płacili w funtach.
    Może tak, a może nie. Nie spróbowałeś więc to żaden argument.

    Cytat Zamieszczone przez Byczek NZUL Zobacz posta
    Tutaj chodzi stricte o dyscyplinę, żużel, a nie czy ktoś bronił zostać komuś zuzlowcem.
    Zresztą dobrze o tym wiesz.
    Im wyższe zarobki tym lepiej dla żużla. Bardziej stricte się nie da.

  10. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi zabovsky za jego przydatny post!

    Buszmen (14-02-2019)

  11. Powrót do góry    #1134
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,845
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,653 w 987 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Może tak, a może nie. Nie spróbowałeś więc to żaden argument.
    Postawilem wtedy na kariere w pilkarskiej Elanie .
    Szybko jednak zapał minal. Za duzo biegania

  12. Powrót do góry    #1135
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,426
    Kliknij i podziękuj
    973
    Podziękowania: 1,472 w 949 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Byczek nie ma racji,bo co prawda nie sklamal,ale kontekst jest iscie socjalistyczny.
    Skoro w Szwecji czy Anglii nie placa,placenie za podpis w Polsce jest skandalem a jeszcze wiekszym
    suma.Czyli co? Wszystkim ,wszedzie po rowno?Komuno wroc.
    W Polsce wbrew pozorom zuzel kwitnie,jest swoiste eldorado,wiec placa najwiecej.
    Eldorado za publiczne pieniądze. Sam jako fan żużla chciałbym, żeby nasza Ekstraliga była na miarę MLB, NBA, ale uważam, że jest nie fair, żeby inni składali się na naszą pasję, tak jak my na zbieraczy znaczków, a jakiś pierdzistołek z partyjnego nadania decydował na co ludzie chcą przeznaczyć swoje ciężko zarobione pieniądze. Swoją drogą, skoro jest tak dobrze u nas i urzędy miejskie nie mają co z pieniędzmi robić, dlaczego tylu ludzi wyemigrowało za pracą do "biednej" Anglii lub Szwecji? Czy nie lepiej obniżyć podatki, żeby ludzie mogli więcej zarabiać i nie narzekać, czemu karnety takie drogie? Dlatego nie dziwię się, że zwykły zjadacz chleba plus w Polsce robi wielkie oczy, kiedy widzi jakie gaże biorą nieopierzeni zawodnicy za raptem kilka imprez w roku, widząc że w krajach, gdzie najniższa krajowa jest 3-4 razy większa, a żużel można robić za mniejsze pieniadze. Porównaj to z w/w amerykańskimi ligami, gdzie grają praktycznie na okrągło, ale na tym polega zawodowy sport, biznes musi się kręcić, reklamy skakać na ekranie od rana do wieczora i nikt nie narzeka na frekwencję. Tymczasem w Toruniu wybudowano piękny, deficytowy stadion świecący pustkami przez większą część roku. Proszę bardzo, sprywatyzujmy i śmiejmy się z socjalistów. Ja od siebie na dzień dobry daję daje piątaka i zapewniam toruńskich kibiców żużla, że jest to świetna oferta, po pierwsze wiecej niż oficjalnie za klub zapłacił pan Termiński, po drugie każdy szanujący się kapitalista zburzyłby tą świątynię i posadził następny supermarket, bo w tej branży z dotowanymi cfaniakami w krótkich spodenkach na "wolnym rynku" po prostu wygrać się nie da.

    Oczywiście, ile wynegocjowały Miśkowiaki to inna para kaloszy, widocznie tyle są w tym socjalizmie warci, ja im do portfela nie zaglądam, niech Jakub jeździ długo i szczęśliwie.

    PS. Byczek, przepraszam, że przekręciłem Twój nick wyżej, nie było to celowe.

  13. Powrót do góry    #1136
    Ekspert Awatar Dominik
    Dołączył
    31-03-2014
    Postów
    9,722
    Kliknij i podziękuj
    4,012
    Podziękowania: 1,604 w 1,041 postach
    Szczerze, uśmiałem się jak przeczytałem bzyczek z pozdrowieniem, i dobranoc

  14. Powrót do góry    #1137
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Dobsz...wygląda na to, że jest szansa pojawić się na stadionie jakoś w 2020 roku - jak dożyję oczywiście.
    !Adrian walcz!

  15. Powrót do góry    #1138
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Do panów socjalistów mam jedno pytanie - bronił ktoś zostać żużlowcem?
    ...a Ty wiesz kto to jest socjalista? Jakie ma poglądy?
    Wygląda na to, że bladego pojęcia o tym nie masz.
    Z tego co rozumiem koledzy pisali, że zawodnik ma mieć płacone za to jak wykonał swoją pracę.
    U socjalistów to tak nie jest, pieniądze są naliczane niezależnie od trudu/włożonej pracy.

  16. Powrót do góry    #1139
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Tylko socjalista wtrąca się w dobrowolne umowy obu stron i chce to w jakikolwiek sposób regulować. Patologia umysłowa.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  17. Powrót do góry    #1140
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Nie kompromituj się!
    Ja o niebie Ty o chlebie...

  18. Powrót do góry    #1141
    Ekspert Awatar młody_piernik2
    Dołączył
    15-04-2018
    Postów
    5,525
    Kliknij i podziękuj
    1,780
    Podziękowania: 1,348 w 798 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    ...a Ty wiesz kto to jest socjalista? Jakie ma poglądy?
    Wygląda na to, że bladego pojęcia o tym nie masz.
    Z tego co rozumiem koledzy pisali, że zawodnik ma mieć płacone za to jak wykonał swoją pracę.
    U socjalistów to tak nie jest, pieniądze są naliczane niezależnie od trudu/włożonej pracy.
    No to źle zrozumiałeś trochę Semen.

    Zawodnik ma mieć płacone tyle, ile klub może i chce na niego wydać. Niekoniecznie za to jak wykonał pracę - jeśli klub ryzykuje dając duże pieniądze za podpis to jest to sprawa klubu i kropka. Sugerujesz, że te pieniądze są jak u socjalistów - niezależne od trudu i włożonej pracy, ale dla mnie one odzwierciedlają ten trud i włożoną pracę w swoją karierę; ustanawiają pewną wartość rynkową zawodnika. A że z racji deficytu juniorów i absurdalnie wysokich, socjalistycznych dotacji miejskich na kluby żużlowe są one przeszacowane - trudno.

    A socjalista chce się wtrącić - e, niech te prywatne kluby płacą (czy też jak w tym przypadku: nie płacą) tym zawodnikom tyle, ile powiemy. Za dużo te żużloki zarabiajo - w Szwecji to oni za grosze jado i jakoś nie marudzo. Tylko nie wiem, czy ryzykowanie kręgosłupem i życiem można oszacować kwotą. Jeden niezapięty kask, jeden uślizg - tragedia.

    Zauważyłem, że dyskutowanie z Semenem często mija się z celem - odwróci sens wszystkiego o czym rozmawiasz, potem nazwie cię ignorantem i wytknie brak wiedzy żużlowej (tudzież historycznej). No cóż, są ludzie i są parapety.
    "A Pan Buszmen wymyśla i wymyśla. Liczy, krytykuje, opowiada jak to sam by za wszystkie osoby wystąpił." - Przemysław Termiński, 2016

  19. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi młody_piernik2 za jego przydatny post!

    Buszmen (15-02-2019)

  20. Powrót do góry    #1142
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,308
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    ...a Ty wiesz kto to jest socjalista? Jakie ma poglądy?
    Wiem.

  21. Powrót do góry    #1143
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,966
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Cytat Zamieszczone przez polewaczka Zobacz posta
    Eldorado za publiczne pieniądze..
    Stachurskie,Rodowiczki i roznej masci artysci,nie tylko ci sceniczni rowniez maja eldorado za publiczne.
    Jak juz to walczyc z takim systemem a nie z wycinkiem tego systemu,bo akurat finansowanie klubu zuzlowego
    mi sie nie podoba.
    Zreszta dotacje miejskie na kluby zuzlowe to jest wyolbrzymiony problem.
    Jedni dostaja 30 % budzetu,inni jak np.Unia Tarnow
    na dwie opony po wulkanizacji.
    Protestow zwiazanych z dotacja w Lublinie na poziomie 4 mln nie zauwazylem,za to
    praktycznie wszyscy pisza,ze w Tarnowie to smiech na sali co robi miasto.
    Jakby nie patrzec,kluby zuzlowe sa przez spolecznosc lokalna akceptowane i
    ciesza sie spora popularnoscia,wiec jak juz ktos wymyslil dotacje miejskie i pieniadze
    na promocje miasta,nie wiem dlaczego kluby nie moglby z tego korzystac.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 15-02-2019 o 07:23
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  22. Powrót do góry    #1144
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Cytat Zamieszczone przez młody_piernik2 Zobacz posta
    No to źle zrozumiałeś trochę Semen.

    Zawodnik ma mieć płacone tyle, ile klub może i chce na niego wydać. Niekoniecznie za to jak wykonał pracę - jeśli klub ryzykuje dając duże pieniądze za podpis to jest to sprawa klubu i kropka. Sugerujesz, że te pieniądze są jak u socjalistów - niezależne od trudu i włożonej pracy, ale dla mnie one odzwierciedlają ten trud i włożoną pracę w swoją karierę; ustanawiają pewną wartość rynkową zawodnika. A że z racji deficytu juniorów i absurdalnie wysokich, socjalistycznych dotacji miejskich na kluby żużlowe są one przeszacowane - trudno.
    No jednak dobrze zrozumiałem.
    Właśnie to "trudno" jest clou sprawy.
    Urzędasy rozdają nieswoje pieniądze,
    a działacze prywatnych klubów dalej robią to samo,
    płacąc zawodnikom(w większości) pieniądze nieadekwatne do efektów ich pracy.

    ...a to, że nie zagląda się do cudzych umów jest prawdą i nie o tym piszę,
    jakby ktoś nie zauważył.
    Umowy finansowe, kontrakty są sprawą stron je zawierających,
    o ile te strony nie dogadują się co do pieniędzy wyciągniętych z innej, cudzej kieszeni.

    Zauważyłem, że dyskutowanie z Semenem często mija się z celem - odwróci sens wszystkiego o czym rozmawiasz, potem nazwie cię ignorantem i wytknie brak wiedzy żużlowej (tudzież historycznej). No cóż, są ludzie i są parapety.
    Pierwsze zdanie wybaczam.
    Jak ktoś nie rozumie wpisu i trzeba mu tłumaczyć prostszymi słowami,
    żeby za trzecim razem pojął co czyta, to może rzeczywiście wydaje mu się,
    że co innego jest napisane w pierwszym poście.

    Drugiego nie, bo jest obraźliwe.


    Cytat Zamieszczone przez Penhall Zobacz posta
    Jak na moje to dobry ruch Wlokniarza. Jeden z bardziej perspektywicznych zawodnikow , pewnie troszke zapunktuje w tym roku. No i odebrali takowego juniora ekipom z ktorymi teoretycznie Czewa ma powalczyc o PO.
    My zostajemy z IKSem, Falubaz z Krakowiakiem a GKM z...... nie pamietam z kim.
    Tylko ten kokontrak tylko na rok.... O co chodzi ?
    Wiesz co, też tak myślałem o Kubie Miśkowiaku jak widziałem go w pierwszym jego sezonie.
    W zeszłym roku jeździł jakoś tak pasywnie, po dobrym starcie OK, ale i to nie zawsze.
    Tracił pozycje, kompletnie nie walcząc. Kto wie, może to tylko jakaś chwilowa obsuwa.
    Młodzi często mają wahania formy, zobaczymy.
    Kosztował sporo, chyba nawet dużo za dużo. Należy jednak pamiętać o tym,
    że cena ta wynikała nie tyle z jego umiejętności co z nędzy na rynku transferowym juniorów.

    Czas pokaże czy z tej mąki będzie chleb. Wygląda na to, że tak, choć pewne wątpliwości się pojawiły.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 15-02-2019 o 08:38

  23. Powrót do góry    #1145
    Ekspert Awatar koot
    Dołączył
    08-10-2006
    Postów
    3,856
    Kliknij i podziękuj
    285
    Podziękowania: 758 w 496 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Do panów socjalistów mam jedno pytanie - bronił ktoś zostać żużlowcem?

    Idę jutro do Janka zapisać się ciekawę czy z 4 z przodu nadaję się ? Jeszcze kilka lat bym na mini żużlu pośmigał

  24. Powrót do góry    #1146
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,739
    Kliknij i podziękuj
    899
    Podziękowania: 1,334 w 700 postach
    Cytat Zamieszczone przez koot Zobacz posta
    Idę jutro do Janka zapisać się ciekawę czy z 4 z przodu nadaję się ? Jeszcze kilka lat bym na mini żużlu pośmigał
    Nie widzę problemu.... moje ulubiona para w lidze brytyjskiej (fot. O.M.)
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  25. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Morciasz za jego przydatny post!

    koot (15-02-2019)

  26. Powrót do góry    #1147
    Ekspert Awatar maci78
    Dołączył
    09-11-2006
    Postów
    4,199
    Kliknij i podziękuj
    85
    Podziękowania: 537 w 356 postach
    nie no gdzie nie wejdę to Greg siedzi. napradę co nie czytam to tam gdzie Greg to będzie medal.

    Weźmy go za maskotkę i będzie medal...

    panie T. proszę pana.... nie daj się prosić...

    w końcu będzie medal

  27. Powrót do góry    #1148
    Ekspert Awatar koot
    Dołączył
    08-10-2006
    Postów
    3,856
    Kliknij i podziękuj
    285
    Podziękowania: 758 w 496 postach
    Cytat Zamieszczone przez Morciasz Zobacz posta
    Nie widzę problemu.... moje ulubiona para w lidze brytyjskiej (fot. O.M.)



    Ja to połączenie jednego i drugiego , gruby w okularach

    Cytat Zamieszczone przez Morciasz Zobacz posta
    Nie widzę problemu.... moje ulubiona para w lidze brytyjskiej (fot. O.M.)



    Ja to połączenie jednego i drugiego , gruby w okularach

  28. Powrót do góry    #1149
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,308
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Cytat Zamieszczone przez koot Zobacz posta
    Idę jutro do Janka zapisać się ciekawę czy z 4 z przodu nadaję się ? Jeszcze kilka lat bym na mini żużlu pośmigał
    A w połowie lat 80-tych kto bronił się zapisać? Jaruzelski?

  29. Powrót do góry    #1150
    Ekspert Awatar koot
    Dołączył
    08-10-2006
    Postów
    3,856
    Kliknij i podziękuj
    285
    Podziękowania: 758 w 496 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    A w połowie lat 80-tych kto bronił się zapisać? Jaruzelski?


    W połowie lat 80 to ja wybrałem jak kolega wyżej kopaną i w sumie dobrze
    bo przez lata byłem gwiazdą 4 ligi, okręgówki dużo radości dałem ludziom po wsiach.

  30. Powrót do góry    #1151
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,426
    Kliknij i podziękuj
    973
    Podziękowania: 1,472 w 949 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Stachurskie,Rodowiczki i roznej masci artysci,nie tylko ci sceniczni rowniez maja eldorado za publiczne. Jak juz to walczyc z takim systemem a nie z wycinkiem tego systemu,bo akurat finansowanie klubu zuzlowego mi sie nie podoba.
    Tu się z Tobą zgadzam, nie walczyć jedynie z Rydzykiem, ale z całym klimatem. Mnie tylko zastanawia, czemu niektórym wadzi socjalizm, ale nie widzą niczego zdrożnego w dotowaniu klubów, bo akurat to "dobre dla żużla" i "im wyższe zarobki żużlowców, tym lepiej".

    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Protestow zwiazanych z dotacja w Lublinie na poziomie 4 mln nie zauwazylem
    Rozumiem, że zima, ale wypadałoby nieco częściej meldować się przy szafie

  31. Powrót do góry    #1152
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,477
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,330 w 4,314 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Protestow zwiazanych z dotacja w Lublinie na poziomie 4 mln nie zauwazylem,za to
    praktycznie wszyscy pisza,ze w Tarnowie to smiech na sali co robi miasto.
    Ja to sie ciesze, ze miasto nie daje zbyt duzo na zuzel. Ubolewam tylko, ze ma w d... stadion MIEJSKI.
    A to co teraz proponuja to smiech na sali, kupa milionow na stadion z 9k miejsc siedzacych.
    Miasto daje malo, bo jest w tym temacie odciazone przez GA. GA, ktore ma jakis taki obowiazek morlany ciagnac to co zaczal jej protoplasta dziesiatki lat temu. Z drugiej strony, jest to przedsiebiorstwo sprywatyzowane a skarb panstwa ma tam tylko swoj udzial.

    Tak czy siak, pieniadze publiczne trafia na zuzel, jak nie bezposrednio to na okrętke. Wszedzie.
    Moze sie to nie podobac i rozumiemy to chyba wszyscy, ale za bardzo nie ma jak temu zaradzic.

    PS. Teraz kluby potrzebuja spelniac te wymogi licencji nowych zawodnikow, wiec smialo, wskakujcie na te WSKi i trenujcie a bedziecie licencjonowanymi zuzlowcami!

    No jednak dobrze zrozumiałem.
    Właśnie to "trudno" jest clou sprawy.
    Urzędasy rozdają nieswoje pieniądze,
    a działacze prywatnych klubów dalej robią to samo,
    płacąc zawodnikom(w większości) pieniądze nieadekwatne do efektów ich pracy.

    Semen, mam pytanie. Jakie widzisz rozwiazanie problemu pt. Co raz mniejsza ilosc zuzlowcow?
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  32. Powrót do góry    #1153
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,426
    Kliknij i podziękuj
    973
    Podziękowania: 1,472 w 949 postach
    Cytat Zamieszczone przez koot Zobacz posta
    Idę jutro do Janka zapisać się ciekawę czy z 4 z przodu nadaję się ? Jeszcze kilka lat bym na mini żużlu pośmigał
    Daj spokój, Janek na pewno Ci odpowie, że na mini żużel masz jeszcze czas

    Cytat Zamieszczone przez Malin017 Zobacz posta
    Dobsz...wygląda na to, że jest szansa pojawić się na stadionie jakoś w 2020 roku - jak dożyję oczywiście.
    Niestety albo i stety, eksperci zatwierdzili tegoroczny finał Toruń - Lublin, więc pewnie właściciel za piątaka klubu nie puści. Co będzie dalej, tego nie wie nawet szafa, ale Bob Budowniczy wzorem towarzysza Gierka realizuje plan czteroletni i w 2020 będziemy już mieli wysyp perełek. A w tym roku pańskim cóż, wpadnij chociaż raz, według teminarza 5 maja na MA przyjeżdża Apator, poskaczemy razem Sto lat!

  33. Powrót do góry    #1154
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Ten książkowy wolny rynek sprawił, że zrozumienie dwóch prostych zdań napisanych przez drugą osobę całkowicie przerasta wolne mózgi.

  34. Powrót do góry    #1155
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,477
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,330 w 4,314 postach
    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta
    Ten książkowy wolny rynek sprawił, że zrozumienie dwóch prostych zdań napisanych przez drugą osobę całkowicie przerasta wolne mózgi.
    Przepraszamy, ze nie znamy innego, prawdziwego
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  35. Powrót do góry    #1156
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Wiesz co, też tak myślałem o Kubie Miśkowiaku jak widziałem go w pierwszym jego sezonie.
    W zeszłym roku jeździł jakoś tak pasywnie, po dobrym starcie OK, ale i to nie zawsze.
    Tracił pozycje, kompletnie nie walcząc. Kto wie, może to tylko jakaś chwilowa obsuwa.
    Młodzi często mają wahania formy, zobaczymy.
    Kosztował sporo, chyba nawet dużo za dużo. Należy jednak pamiętać o tym,
    że cena ta wynikała nie tyle z jego umiejętności co z nędzy na rynku transferowym juniorów.

    Czas pokaże czy z tej mąki będzie chleb. Wygląda na to, że tak, choć pewne wątpliwości się pojawiły.
    Tak jak piszesz - młodzi mają wahania formy, do tego doszła kontuzja.
    Uważam, że Włókniarz będzie miał z niego pociechę.
    Co do ceny to taki mamy rynek, a nas w przyszłym roku znów czeka ból głowy jeżeli chodzi o juniorów. Musimy wszystko zrobić, żeby taki Nizgorski czy Stolp jeździli jak najwięcej.
    Zieliński poszedł do Gdańska, gdzie z Żupińskim będą tworzyć naprawdę perspektywiczną parę młodzieżowców jak na Nice i z pewnością będzie miał dużo jazdy.
    Gorzów ma Bartkowiaka, a Wrocław już robi podchody pod Cierniaka.

  36. Powrót do góry    #1157
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,845
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,653 w 987 postach
    Cytat Zamieszczone przez sth Zobacz posta
    Co do ceny to taki mamy rynek, a nas w przyszłym roku znów czeka ból głowy jeżeli chodzi o juniorów. Musimy wszystko zrobić, żeby taki Nizgorski czy Stolp jeździli jak najwięcej.
    No i to zostalo nam obiecane. W MDMP IKS, ci dwaj plus ktos tam jeszcze pojada. Szkoda, ze Kacper dopiero najwczesniej w sierpniu bedzie mogl w mlodziezowce sie pokazac.
    Bedzie wreszcie po co chodzic na juniorkow

    P.s. chyba, ze Kielbasa tez u nas ?

    P.s II. W razie kontuzji juniora (tfu) - Stolp lub Nizgorski w skladzie, czy ktos mi umknal ?

  37. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Penhall za jego przydatny post!

    Howard (16-02-2019)

  38. Powrót do góry    #1158
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,966
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Cytat Zamieszczone przez polewaczka Zobacz posta
    Tu się z Tobą zgadzam, nie walczyć jedynie z Rydzykiem, ale z całym klimatem.
    Strasznie Cie ten Rydzyk boli, bo latasz po wszystkich wątkach gdzie tylko pojawi się jego marne nazwisko i wypinasz pierś w jego obronie.
    To jakiś Twój partner biznesowy?

    Ja stoję przy szafie a Ty kleczysz przy sygnecie czy o co tu chodzi?
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 15-02-2019 o 19:42
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  39. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi kingpin za jego przydatny post!

    Torretoo (15-02-2019), lego (16-02-2019)

  40. Powrót do góry    #1159
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    Cytat Zamieszczone przez Penhall Zobacz posta
    No i to zostalo nam obiecane. W MDMP IKS, ci dwaj plus ktos tam jeszcze pojada. Szkoda, ze Kacper dopiero najwczesniej w sierpniu bedzie mogl w mlodziezowce sie pokazac.
    Bedzie wreszcie po co chodzic na juniorkow

    P.s. chyba, ze Kielbasa tez u nas ?

    P.s II. W razie kontuzji juniora (tfu) - Stolp lub Nizgorski w skladzie, czy ktos mi umknal ?
    To dobrze, że zostało obiecane - zobaczymy co z tych obietnic pozostanie.
    Co do Kacpra - chodzi Ci o Makowskiego? Taki talent?
    Co do młodzieżówek - Kiełbasa może u nas jechać.
    Co do kontuzji podstawowych juniorów to masz rację - w SE Nizgorski w składzie!

  41. Powrót do góry    #1160
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,845
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,653 w 987 postach
    Cytat Zamieszczone przez sth Zobacz posta
    To dobrze, że zostało obiecane - zobaczymy co z tych obietnic pozostanie.
    Co do Kacpra - chodzi Ci o Makowskiego? Taki talent?
    Co do młodzieżówek - Kiełbasa może u nas jechać.
    Co do kontuzji podstawowych juniorów to masz rację - w SE Nizgorski w składzie!
    1) sie zobaczy, 15 latek z licencja(jak zda) to trzeba jednak przyznac u nas zadkosc. Zabiki go bardzo chwala.
    2) to zayebiscie. Bedzie mozna go czesciej poobserwowac
    3) to ujowo. Oby nie skonczylo sie na malym kontrakcie Curzytka za 400tysiakow.

  42. Powrót do góry    #1161
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    Cytat Zamieszczone przez Penhall Zobacz posta
    3) to ujowo. Oby nie skonczylo sie na malym kontrakcie Curzytka za 400tysiakow.
    Nie no cztery stówy za Curzytka - to nawet ja nie mam takiej bujnej wyobraźni. Niech go już tam w tym Krośnie podpisują i będzie spokój

  43. Powrót do góry    #1162
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,426
    Kliknij i podziękuj
    973
    Podziękowania: 1,472 w 949 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Strasznie Cie ten Rydzyk boli, bo latasz po wszystkich wątkach gdzie tylko pojawi się jego marne nazwisko i wypinasz pierś w jego obronie.
    To jakiś Twój partner biznesowy?

    Ja stoję przy szafie a Ty kleczysz przy sygnecie czy o co tu chodzi?
    Nie w jego obronie, tylko konstytucji, chodzi konkretnie o art. 43, jeśli pytasz. Niestety nie mój model biznesowy, ale zawsze to Krzyżak. Wiem, że waszej sekcie wszystko co toruńskie stoi solą w oku, ale zostawcie na miejscu chociaż Kopernika.

  44. Powrót do góry    #1163
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,966
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    A, obrona Konstytucji.Kumpel Mariuszka Kijowskiego?

    Jestem zdania, że wszelkie ***** społeczne powinny się trzymać z dala od publicznych pieniędzy, więc wolę dać Miskowiakowi 300.000 niż Rydzykowi 1PLN.

    Sola w moim oku nie jest wszystko co torunskie a jedynie patologia torunska do ktorej Twoj przywodzca duchowy sie zalicza.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 16-02-2019 o 08:12
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  45. Powrót do góry    #1164
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-09-2016
    Postów
    1,217
    Kliknij i podziękuj
    351
    Podziękowania: 319 w 194 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Strasznie Cie ten Rydzyk boli, bo latasz po wszystkich wątkach gdzie tylko pojawi się jego marne nazwisko i wypinasz pierś w jego obronie.
    To jakiś Twój partner biznesowy?

    Ja stoję przy szafie a Ty kleczysz przy sygnecie czy o co tu chodzi?
    No, ale czemu odmawiasz koledze mieć swoje zdanie, nawet w sprawie ojca dyrektora?
    Może w imię tzw. tolerancji?
    No chyba, że Ty tego nie tolerujesz, to może tolerancja już wtedy nie obowiązuje.

  46. Powrót do góry    #1165
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,966
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Gdzie odmawiam mu miec swoje zdanie?
    Przedstawilem tylko swoje,Tobie to tez przeszkadza?
    Nie jestes tolerancyjny?
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  47. Powrót do góry    #1166
    Ekspert Awatar lego
    Dołączył
    19-07-2004
    Postów
    7,766
    Kliknij i podziękuj
    2,849
    Podziękowania: 2,433 w 1,281 postach
    nikt Polewaczce nie broni mieć zdania, a nawet dwóch zdań, bo jest przeciw, a nawet za
    DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE, WIERNI PO PORAŻCE

  48. Powrót do góry    #1167
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,426
    Kliknij i podziękuj
    973
    Podziękowania: 1,472 w 949 postach
    Ba, bywa że nawet ma więcej. Rzeczywistość nie jest zero-jedynkowa, między Rydzykiem a Owsiakiem też musi być jakaś cywilizacja.

    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    A, obrona Konstytucji.Kumpel Mariuszka Kijowskiego?

    Jestem zdania, że wszelkie ***** społeczne powinny się trzymać z dala od publicznych pieniędzy, więc wolę dać Miskowiakowi 300.000 niż Rydzykowi 1PLN.

    Sola w moim oku nie jest wszystko co torunskie a jedynie patologia torunska do ktorej Twoj przywodzca duchowy sie zalicza.
    Kumpel Pawełka Kukiza? W końcu walczysz z systemem, czy tylko z jego wycinkiem? Ja nie spieram się, który beneficjent jest lepszy lub gorszy.

    A z "Ojcem Dyrektorem" masz więcej wspólnego niż Ci się wydaje. Wyznajesz kult jakiegoś mitycznego żużlowego klubu, który w niczym już nie przypomina swojego pierwowzoru, podobnie jak owieczki watykańskiej sekty. Z perspektywy babci w moherowym berecie kibice drący ryja w sanktuarium na Motoarenie pewnie także są patologią. Już nie wspomnę o debilach na-pyerdalających się między sobą z powodu koloru szalika.
    Ostatnio edytowane przez polewaczka ; 16-02-2019 o 13:18

  49. Powrót do góry    #1168
    Stały bywalec
    Dołączył
    21-12-2018
    Postów
    817
    Kliknij i podziękuj
    23
    Podziękowania: 67 w 46 postach
    Co do szalika i koszulki klubowej, to myślę, że Toruń, Wrocław, w ogóle każdy chyba ośrodek żużlowy w Polsce, gdzie bym nie pojechał z koszulką innej drużyny to nic by mi się nie stało.
    Aczkolwiek w Toruniu raz widziałem psychofanów na niebieskim sektorze. biegali jak dziki na wybiegu, nawet nie wiem po co, bo sektor gości był w zupełnie innej stronie - po drugiej stronie stadionu i kibiców gości było stosunkowo mało.

    Żużel to nie piłka, gdzie na Legii musisz mieć białą, bo na niebieską myślisz, że dostaniesz wpi...

  50. Powrót do góry    #1169
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,966
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Cytat Zamieszczone przez polewaczka Zobacz posta
    Ba, bywa że nawet ma więcej. Rzeczywistość nie jest zero-jedynkowa, między Rydzykiem a Owsiakiem też musi być jakaś cywilizacja.



    Kumpel Pawełka Kukiza? W końcu walczysz z systemem, czy tylko z jego wycinkiem? Ja nie spieram się, który beneficjent jest lepszy lub gorszy.

    A z "Ojcem Dyrektorem" masz więcej wspólnego niż Ci się wydaje. Wyznajesz kult jakiegoś mitycznego żużlowego klubu, który w niczym już nie przypomina swojego pierwowzoru, podobnie jak owieczki watykańskiej sekty. Z perspektywy babci w moherowym berecie kibice drący ryja w sanktuarium na Motoarenie pewnie także są patologią. Już nie wspomnę o debilach na-pyerdalających się między sobą z powodu koloru szalika.
    Kibice w sanktuarium na MA na ogół nie są złodziejami.
    To ich odróżnia od twojego Ojczulka, za którego dajesz się tu kroić.
    Poza tym patologia nazwalem tego wyznawce mamony w przebraniu księdza a nie babcie w moherowych beretach.
    Następnym razem zanim najdzie Cie ochota na riposte, przeczytaj że trzy razy do czego masz się odnieść.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 16-02-2019 o 16:01
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  51. Powrót do góry    #1170
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-09-2016
    Postów
    1,217
    Kliknij i podziękuj
    351
    Podziękowania: 319 w 194 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Gdzie odmawiam mu miec swoje zdanie?
    Przedstawilem tylko swoje,Tobie to tez przeszkadza?
    Nie jestes tolerancyjny?
    No, ale jeśli Twoje zdanie ma polegać na obśmianiu, wyszydzeniu kolegi to chyba przyznasz, że to trochę nie halo.
    Mnie Twoje poglądy nie ruszają, masz do nich prawo, ale przy tym można zachować jakiś szacunek do kolegi.
    Sorry, nie chcę moralizować, bo też potrafię czasem "pojechać", ale uznałem, że warto jakoś zareagować.
    Może niepotrzebnie?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •