Strona 151 z 177 PierwszyPierwszy ... 51101141149150151152153161 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 6,751 do 6,795 z 7949

Wątek: Apator Toruń 2019 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #6751
    Użytkownik
    Dołączył
    29-03-2019
    Postów
    294
    Kliknij i podziękuj
    18
    Podziękowania: 78 w 41 postach
    Cytat Zamieszczone przez venom200 Zobacz posta
    Skład na przyszły sezonie w 80% będzie wyglądać tak.
    Milik
    Lebiedew
    Kulakow
    Musielak
    Paweł
    Adrian
    Curzytek
    Curzytek
    Z czego to właśnie wychowankowie stwarzają najwięcej problemów w negocjacjach
    Zróbcie screen shoty pogadamy za kilka miesięcy

    A i jeszcze Kopeć ma być

    Nie ma tematu Bellego na tę chwilę
    A po cóż to nam 6 silnych seniorów?

  2. Powrót do góry    #6752
    Stały bywalec
    Dołączył
    05-11-2013
    Postów
    553
    Kliknij i podziękuj
    32
    Podziękowania: 76 w 55 postach
    Dlatego napisałem że w 80%

  3. Powrót do góry    #6753
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,831
    Kliknij i podziękuj
    1,059
    Podziękowania: 1,649 w 985 postach
    Ktoś jeszcze chce za rok stawiać na IKSa, Nizgorskiego, Janika, Bielinskiego i Rydlewskiego? Bo ja chyba jednak nie.

    Wiem wiem. Ja to sobie mogę

  4. Powrót do góry    #6754
    Użytkownik
    Dołączył
    29-03-2019
    Postów
    294
    Kliknij i podziękuj
    18
    Podziękowania: 78 w 41 postach
    Cytat Zamieszczone przez Penhall Zobacz posta
    Dziś w Ostrowie młodzież w skladzie:
    Janik
    Rydlewski
    Cyprian Bielinski(debiut)

    Brak Stolpa, Kiełbasy i Nizgorskiego. Nic już z tego nie rozumiem. Na dziś wygląda na to, że klub jednak postawi za rok na zupełnie kogos innego.

    P. S. Wiktor Jasiński wygrywa wyścig (kojarzę że nie pierwszy w krótkiej karierze) obrabiajac Turowskiego. Któż to taki? Talencik?
    A Kościelski komplecik, Lampart na rozkładzie. Przykłady Kościelskiego czy Turowskiego pokazują jaką krzywdę robi się toruńskim juniorom poprzez szkolenie u Ząbików.

    Cytat Zamieszczone przez Penhall Zobacz posta
    Ktoś jeszcze chce za rok stawiać na IKSa, Nizgorskiego, Janika, Bielinskiego i Rydlewskiego? Bo ja chyba jednak nie.

    Wiem wiem. Ja to sobie mogę
    Pytanie ile w tym jest indolencji zawodników, a ile osób odpowiedzialnych za ich szkolenie.

  5. Powrót do góry    #6755
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,301
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,360 w 1,670 postach
    Cytat Zamieszczone przez Penhall Zobacz posta
    Ktoś jeszcze chce za rok stawiać na IKSa, Nizgorskiego, Janika, Bielinskiego i Rydlewskiego? Bo ja chyba jednak nie.

    Wiem wiem. Ja to sobie mogę
    To oni nagle wszyscy w jednym worku? Bo jeszcze do niedawna czytałem posty, że IKS, Bogdanowicz (czy wcześniej Kaczmarek) blokują miejsce młodym, którzy mogliby się rozwijać i niedługo wskoczyć do pierwszego składu.

  6. Powrót do góry    #6756
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,831
    Kliknij i podziękuj
    1,059
    Podziękowania: 1,649 w 985 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    To oni nagle wszyscy w jednym worku? Bo jeszcze do niedawna czytałem posty, że IKS, Bogdanowicz (czy wcześniej Kaczmarek) blokują miejsce młodym, którzy mogliby się rozwijać i niedługo wskoczyć do pierwszego składu.
    Owszem. Bogdanowicza powinno się wypierdzielic już pół sezonu temu, by pojezdzili sobie ci młodsi.
    No i właśnie pojezdzili to słowo klucz. Po wczorajszym przeczytaniu wywiadu z W. Zabialowiczem (mniemam, że mówił o toruńskiej obecnej szkolce) uważam, że za rok w klubie powinni zostać ci, którzy naprawdę chcą być zuzlowcami a nie ci którzy zamiast zapier...ac na DMPJ, wybierają wyjazd na plażę we Wladku czy gdzieś tam.
    Szpan, fotka i Facebook to obraz naszych juniorów co zresztą było zima potwierdzone wobec świadków przez Prezesa. I takim lanserom mówię stanowcze chyba nie
    Ostatnio edytowane przez Penhall ; 21-08-2019 o 20:47

  7. Powrót do góry    #6757
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,458
    Kliknij i podziękuj
    5,762
    Podziękowania: 5,639 w 3,224 postach
    W ogóle przypomniało mi się, jak przed 2017 (w którym już powinniśmy spaść), po całkiem dobrym sezonie 2016 i odejściu Vaculika - pogardzono w klubie Madsenem, który był mocno zainteresowany, żeby jeździć w Toruniu. Bo "nie wart".
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  8. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Buszmen za jego przydatny post!

    orlosep (22-08-2019)

  9. Powrót do góry    #6758
    Ekspert Awatar koot
    Dołączył
    08-10-2006
    Postów
    3,854
    Kliknij i podziękuj
    285
    Podziękowania: 757 w 495 postach
    Wielu kibiców jest zdegustowanych tym sezonem w tym ja ale nie zapomnijcie wpaść na
    mecz z Falubazem, to historyczny mecz, ostatni nasz w ekstralidze, kto wie ile przyjdzie nam
    czekać na następny w najwyższej klasie, może ze 40 lat

  10. Powrót do góry    #6759
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,974
    Kliknij i podziękuj
    2,029
    Podziękowania: 1,495 w 990 postach

    Post

    Cytat Zamieszczone przez venom200 Zobacz posta
    Dlatego napisałem że w 80%
    No to na 80% czy mamy robić screen shoty ? no i gdzie Bjarne Pedersen

  11. Powrót do góry    #6760
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,733
    Kliknij i podziękuj
    899
    Podziękowania: 1,331 w 698 postach
    Cytat Zamieszczone przez Słoniuu Zobacz posta
    A Kościelski komplecik, Lampart na rozkładzie. Przykłady Kościelskiego czy Turowskiego pokazują jaką krzywdę robi się toruńskim juniorom poprzez szkolenie u Ząbików.
    A może poprzez niedawanie szansy i stawianie na IKSów, Pulczyńskich a na seniorach bawienie się w różnych Gomólskich itp?

    Zwróciliście uwagę na wypowiedź prezesa, że jak go PO nie nominuje do startu do senatu to założy własny komitet
    z którego sam sobie do senatu wystartuje? I czym się skończyło? Szóstym miejscem na liście kandydatów do sejmu PO.
    Miejsce ósme byłoby chyba bardziej zgodne z rzeczywistością... żużlową.
    Ostatnio edytowane przez Morciasz ; 22-08-2019 o 12:37
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  12. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Morciasz za jego przydatny post!

    stone_gossard (22-08-2019)

  13. Powrót do góry    #6761
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,925
    Kliknij i podziękuj
    6,487
    Podziękowania: 8,800 w 4,839 postach
    Oj tam, widac,ze nie tylko sport jest nieprzewidywalny.
    Polityk prawde ci powie,tak jak Cyganka.Tylko ta nieco tansza w utrzymaniu jest.

    Co do szkolenia,to temat rzeka i nic nie jest oczywiste.
    Zabik przeciez potrafil wychowac moze nie wybitnych ale dobrych ligowcow.Albo stracil do tego serducho,albo faktycznie material do obrobki jakis felerny.
    Moze jedno i drugie?
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 22-08-2019 o 13:24
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  14. Powrót do góry    #6762
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,733
    Kliknij i podziękuj
    899
    Podziękowania: 1,331 w 698 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Zabik przeciez potrafil wychowac moze nie wybitnych ale dobrych ligowcow.Albo stracil do tego serducho,albo faktycznie material do obrobki jakis felerny.
    Moze jedno i drugie?
    Ząbik daje podstawy, potem to już zadanie managera zawodnika i managera/trenera drużyny etc. Zobacz - Turowski i Kościelski dostali szansę i jakoś tam jadą, jakby dostali w Toruniu, dostaliby sprzęt, to też by jakoś tam jechali. Ale taką decyzję trzeba było podjąć 3 lata temu...
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  15. Powrót do góry    #6763
    Użytkownik Awatar rotapa
    Dołączył
    19-11-2015
    Postów
    323
    Kliknij i podziękuj
    161
    Podziękowania: 91 w 45 postach
    Cytat Zamieszczone przez Morciasz Zobacz posta
    Ząbik daje podstawy, potem to już zadanie managera zawodnika i managera/trenera drużyny etc. Zobacz - Turowski i Kościelski dostali szansę i jakoś tam jadą, jakby dostali w Toruniu, dostaliby sprzęt, to też by jakoś tam jechali. Ale taką decyzję trzeba było podjąć 3 lata temu...
    może i Janek Ząbik (Karol to nieporozumienie) na początek jest dobry, ale czym prędzej zawodnika przejmie gość, który mówi że w wejściu w łuk gaz się odkręca a nie zakręca tym lepiej dla adepta. Generalnie jak ma iść nowe to całą tę budę trzeba rozwalić i budować pomału od fundamentów.
    Fotoplastikon. Pilnie sprzedam!!!

  16. Powrót do góry    #6764
    Ekspert Awatar młody_piernik2
    Dołączył
    15-04-2018
    Postów
    5,524
    Kliknij i podziękuj
    1,775
    Podziękowania: 1,348 w 798 postach
    ale dlaczego Karol Ząbik to nieporozumienie?
    "A Pan Buszmen wymyśla i wymyśla. Liczy, krytykuje, opowiada jak to sam by za wszystkie osoby wystąpił." - Przemysław Termiński, 2016

  17. Powrót do góry    #6765
    Użytkownik
    Dołączył
    10-06-2010
    Postów
    133
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 14 w 11 postach
    A ja tak sobie myślę, że najlepszy narybek do szkółki to dzieciaki z biednych rodzin, z wręcz psychopatycznym uwielbieniem do motorów, prędkości, sprzętu i technologii, świrnięci pod jakimś względem (konieczność pracy nad sobą, wynikami) ale i też tacy jak Żaba rzekł - siedzący od rana przy sprzęcie, czyszczący go. Jan Ząbik jeździł po wsiach i szukał takich chłopaków. Może z uwagi na wiek już tego nie robi, a może dzisiejsze czasy powodują, że takie dzieci nie istnieją.

    I krew mnie zalewa jak faktycznie widzę na ulicach te nasze perelki w pociętych spodniach, z nosem w ipodzie 27, instagramowców, fejsbuczki. Paweł pochodzi z zamożnej rodziny, jemu udał się wiek juniora, teraz nieco przegrywa z Elitą ale solidny będzie. Jego brat talentu nie miał. Ale pamiętajcie że Paweł nie garnął się do tego sportu na początku. Wręcz wsadzili to na motor żeby spróbował.

    Mysle że fajnie by było wywietrzyc klub po Holderach i zatrudnić Pawła. Adrian jest za dobry na Nice PLŻ i jeśli ma wrócić to po naszym powrocie do Eligi.

    Ząbikom chcecie podziękować? A kogo za nich? Krzyżaniak rozwozi mięso po Toruniu, Kościecha urządzony, Mirka przerabialiśmy, reszty przy żużlu nie widać. No chyba że Chrzanowski ? Postać z GP to autorytet na start dla młodych..

    Ps. Tomek, ja Ciebie bardzo lubię i dzięki za plastron. Jako 10 latek spałem w nim chyba przez tydzień

  18. Powrót do góry    #6766
    Ekspert Awatar młody_piernik2
    Dołączył
    15-04-2018
    Postów
    5,524
    Kliknij i podziękuj
    1,775
    Podziękowania: 1,348 w 798 postach
    ale dzieciaki z biednych rodzin nie mogą już być żużlowcami bo nie będą mieli pieniędzy na sprzęt, znasz w ogóle realia czy piszesz żeby pisać?
    "A Pan Buszmen wymyśla i wymyśla. Liczy, krytykuje, opowiada jak to sam by za wszystkie osoby wystąpił." - Przemysław Termiński, 2016

  19. Powrót do góry    #6767
    Użytkownik Awatar rotapa
    Dołączył
    19-11-2015
    Postów
    323
    Kliknij i podziękuj
    161
    Podziękowania: 91 w 45 postach
    Cytat Zamieszczone przez młody_piernik2 Zobacz posta
    ale dlaczego Karol Ząbik to nieporozumienie?
    A ma jakiekolwiek dokonania jako menago czy trener? Nie mam na myśli nazbyt rozrywkowego, jak na sportowca stylu życia.
    Fotoplastikon. Pilnie sprzedam!!!

  20. Powrót do góry    #6768
    Stały bywalec Awatar adsiz
    Dołączył
    17-04-2014
    Postów
    930
    Kliknij i podziękuj
    82
    Podziękowania: 196 w 138 postach
    Po co jedzie Iversen? Może warto byłoby sprawdzić młodego duna?

  21. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi adsiz za jego przydatny post!

    rotapa (22-08-2019)

  22. Powrót do góry    #6769
    Użytkownik
    Dołączył
    26-09-2011
    Postów
    468
    Kliknij i podziękuj
    76
    Podziękowania: 129 w 86 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Zabik przeciez potrafil wychowac moze nie wybitnych ale dobrych ligowcow.
    Grzecznie pytam: kogo wychował Ząbik?

    Kościecha, Chrzanowski to czasy Kniazia, Miedziak to S.Miedziński i w dużej mierze rodzinny talent, Przedpełskiego przypisał sobie Kowalik ( ), zresztą w jego przypadku dość wcześnie, by mówić o nim "dobry ligowiec". Reszty dobrych ligowców sobie nie przypominam, no chyba, że Karol za czasów juniorskich (tak, czy siak - jako senior sobie nie poradził).

    Przy całej sympatii dla Pana Jana, jego "wielkie szkolenie młodzieży" to tylko legenda, która chcielibyśmy, by była rzeczywistością.

  23. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi pawko.trn za jego przydatny post!

    rotapa (23-08-2019)

  24. Powrót do góry    #6770
    Użytkownik Awatar Humans Are Such Easy Prey
    Dołączył
    07-06-2019
    Postów
    307
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 14 w 14 postach
    Cytat Zamieszczone przez pawko.trn Zobacz posta
    Grzecznie pytam: kogo wychował Ząbik?

    Kościecha, Chrzanowski to czasy Kniazia, Miedziak to S.Miedziński i w dużej mierze rodzinny talent, Przedpełskiego przypisał sobie Kowalik ( ), zresztą w jego przypadku dość wcześnie, by mówić o nim "dobry ligowiec". Reszty dobrych ligowców sobie nie przypominam, no chyba, że Karol za czasów juniorskich (tak, czy siak - jako senior sobie nie poradził).

    Przy całej sympatii dla Pana Jana, jego "wielkie szkolenie młodzieży" to tylko legenda, która chcielibyśmy, by była rzeczywistością.
    Ząbik w roli seniora nie dał rady, bo mu bandyta Baliński prawie głowę urwał.
    "Gosciu 1 post na forum i taki bełkot. Gdzie jakieś wkupne dla użytkowników i szacunek? kto Ty w ogole jestes"* 07-06-2019, 17:28 spitt22 Ekspert *PISOWNIA ORYGINALNA.
    Tomasz Karolak wierny Falubazowi: w niedzielę przyjadę na derby Ukryta zawartość Ukryta zawartość <--- gadol, pakosik c.d.n

  25. Powrót do góry    #6771
    Zaawansowany
    Dołączył
    15-08-2004
    Postów
    2,746
    Kliknij i podziękuj
    667
    Podziękowania: 429 w 265 postach
    A Chris w Szwecji szaleje

  26. Powrót do góry    #6772
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,019
    Kliknij i podziękuj
    1,793
    Podziękowania: 4,898 w 3,220 postach
    Trzeba tylko pamietac, ze ostatnie kolejki w Szwecji to standardowo zbijanie sredniej.
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  27. Powrót do góry    #6773
    Użytkownik
    Dołączył
    29-03-2019
    Postów
    294
    Kliknij i podziękuj
    18
    Podziękowania: 78 w 41 postach
    Cytat Zamieszczone przez sparta_mistrz Zobacz posta
    Trzeba tylko pamietac, ze ostatnie kolejki w Szwecji to standardowo zbijanie sredniej.
    Akurat w Szwecji od początku sezonu jedzie dobrze.

  28. Powrót do góry    #6774
    Ekspert Awatar Torretoo
    Dołączył
    11-12-2012
    Postów
    7,044
    Kliknij i podziękuj
    838
    Podziękowania: 1,039 w 716 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    W ogóle przypomniało mi się, jak przed 2017 (w którym już powinniśmy spaść), po całkiem dobrym sezonie 2016 i odejściu Vaculika - pogardzono w klubie Madsenem, który był mocno zainteresowany, żeby jeździć w Toruniu. Bo "nie wart".
    W sumie szkoda ze go nie wzieliscie, na pewno by tak nie wyskoczyl i Zimny by jechal o zloto 2019 a tak dupa, znowu pewnie Vice

  29. Powrót do góry    #6775
    Użytkownik
    Dołączył
    26-09-2011
    Postów
    468
    Kliknij i podziękuj
    76
    Podziękowania: 129 w 86 postach
    Cytat Zamieszczone przez Humans Are Such Easy Prey Zobacz posta
    Ząbik w roli seniora nie dał rady, bo mu bandyta Baliński prawie głowę urwał.
    Rok po tym jak mu Baliński prawie głowę urwał pojechał sezon życia w lidze.

  30. Powrót do góry    #6776
    Użytkownik Awatar Humans Are Such Easy Prey
    Dołączył
    07-06-2019
    Postów
    307
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 14 w 14 postach
    Cytat Zamieszczone przez pawko.trn Zobacz posta
    Rok po tym jak mu Baliński prawie głowę urwał pojechał sezon życia w lidze.
    https://www.przegladsportowy.pl/zuze...mierci/ps02z0e
    Masz poczytaj sobie.
    "Gosciu 1 post na forum i taki bełkot. Gdzie jakieś wkupne dla użytkowników i szacunek? kto Ty w ogole jestes"* 07-06-2019, 17:28 spitt22 Ekspert *PISOWNIA ORYGINALNA.
    Tomasz Karolak wierny Falubazowi: w niedzielę przyjadę na derby Ukryta zawartość Ukryta zawartość <--- gadol, pakosik c.d.n

  31. Powrót do góry    #6777
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,019
    Kliknij i podziękuj
    1,793
    Podziękowania: 4,898 w 3,220 postach
    Pamietam tez jak kopal Jedrzejaka w trakcie biegu i setke innych sytuacji. Dobrze, ze ten pan jest juz na peryferiach powaznego zuzla.
    Ostatnio edytowane przez sparta_mistrz ; 23-08-2019 o 07:34
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  32. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi sparta_mistrz za jego przydatny post!

    kingpin (23-08-2019)

  33. Powrót do góry    #6778
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-08-2019
    Postów
    829
    Kliknij i podziękuj
    117
    Podziękowania: 159 w 117 postach
    Cytat Zamieszczone przez Jurij Zobacz posta
    A ja tak sobie myślę, że najlepszy narybek do szkółki to dzieciaki z biednych rodzin, z wręcz psychopatycznym uwielbieniem do motorów, prędkości, sprzętu i technologii, świrnięci pod jakimś względem (konieczność pracy nad sobą, wynikami) ale i też tacy jak Żaba rzekł - siedzący od rana przy sprzęcie, czyszczący go. Jan Ząbik jeździł po wsiach i szukał takich chłopaków. Może z uwagi na wiek już tego nie robi, a może dzisiejsze czasy powodują, że takie dzieci nie istnieją.
    Żużel to sport wyczynowy, który w dodatku trzeba zacząć trenować od najmłodszych lat, żeby taki adept był w stanie w przyszłości rywalizować na najwyższym poziomie. Czy ktokolwiek z tu obecnych na forum, kto ma dzieci wysłałby swojego 6cioletniego syna, aby uprawiał sport, który może się dla niego skończyć na wózku albo w trumnie? Ja wiem, że bezpieczeństwo bardzo mocno się poprawiło, że zawodnicy mają specjalne ochraniacze, że tory są inaczej przygotowywane, itd., ale za chwilę w eter idzie informacja, że motor Artioma Trofimova wraz z jego skromną osobą przeleciał przez bandy i wylądował w 3cim rzędzie trybun, że jakiś tam młody anglik otarł się o śmierć i wreszcie, że Lambert przejechał po głowie Thomsena, a pół sekundy różnicy w reakcji uratowały Dudka od przyrżnięcia motorem w jego plecy...

    Odpowiedzialny rodzic, który nie zna żużla od wewnątrz, nigdy nie pośle swojego dziecka do szkółki żużlowej. Gdyby żużel był sportem w którym można mieć szanse zabłysnąć zaczynając w wieku 18 lat (jak w wielu innych sportach wyczynowych), to sytuacja byłaby zupełnie inna...

  34. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Raf_Lublin za jego przydatny post!

    kingpin (23-08-2019), stone_gossard (23-08-2019)

  35. Powrót do góry    #6779
    Użytkownik
    Dołączył
    10-06-2010
    Postów
    133
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 14 w 11 postach
    Cytat Zamieszczone przez młody_piernik2 Zobacz posta
    ale dzieciaki z biednych rodzin nie mogą już być żużlowcami bo nie będą mieli pieniędzy na sprzęt, znasz w ogóle realia czy piszesz żeby pisać?
    I to jest clue, żeby to klub utrzymywał juniora we wszystkim przez np. 2 pierwsze sezony jego startów, zapewniając np mechanika, bus, 2 kompletne motocykle, osprzęt podstawowy, noclegi. Jeśli będą wyniki to pozyska sponsorów, jeśli nie - trzeba podziękować dzieciakowi za przygodę i inwestować w kolejnego. Jeśli komuś podziękują, sprzęt klubowy przechodzi na kolejnego z licencją. Pewnie jest to koszt ok 150 tys. zł rocznie, ale jeśli nie zainwestujesz to pozostają wtedy do dyspozycji juniorzy poligloci ściągnięci z zewnątrz.

  36. Powrót do góry    #6780
    Stały bywalec
    Dołączył
    21-12-2018
    Postów
    815
    Kliknij i podziękuj
    23
    Podziękowania: 67 w 46 postach
    1. Chłopaki z biednych rodzin, którzy są zadziorni, nie boją się strachu, chcą się wybić gdzieś ponad szeregi. W większości przypadków rodzice się nimi nie interesują, albo mają gdzieś ich zdrowie, itp.
    W takim Toruniu, Bydgoszczy czy innym ośrodku żużlowym:
    a) rodzice sami zaciągają tych chłopaków na żużel, bo pomimo "biedy" i tak tym żużlem żyją i chcą by w przyszłości ich dzieciaki wyrośli na kogoś wielkiego, uwielbianego przez ludzi, tak jak oni wielbili niegdyś żużlowców.
    b) Ci chłopacy sami zaciągają się do takich szkółek, bo praktycznie mają je na miejscu. Od małego zarażeni żużlem

    2. Są ludzie, którzy od małego jeździli na komarkach, potem jakieś WueSki w wieku 8 lat (tak, ja w 8 roku życia jeździłem WueSką sam, czy w wieku 10 lat na Crossie a potem na JAVie).
    Większość tych osób to nie jakiś Toruń, Gorzów, czy Leszno, tylko zadupia, jakieś wsie, gdzie można poszaleć, gdzie jest co robić po szkole, czy w wakacje - w mieście może i więcej atrakcji typu basen, kino, trzepak, ale na wsi człowiek ma pod ręką więcej możliwości o ile jest w posiadaniu takowych sprzętów.

    3. W żużlu też się liczą ludzie, którzy od rana do wieczora są upierd... w szmarze. Codziennie czyszczą motor, dbają o motor, rozkręcają go a potem skręcają. Dbają o różne pierdoły.
    Mam znajomego, który potrafi upierdo... się w szmarze a na koniec dnia będzie się uśmiechał pomimo bólu, bo przez to jest szczęśliwy Bo jego dzień nie poszedł na marne

    W dzisiejszym żużlu ważni są też tunerzy i mechanicy.
    Wiktor Lampart on tylko jedzie, a sprzęt ustawia mu Rafał. Rafał upierd... jest w smarze, o Motor dba jak nikt inny, pomimo tego, że nie jeździ to wie jak poustawiać Motor - a Wiktor? On tylko jedzie, a Motor mu ustawia zawsze Rafał

  37. Powrót do góry    #6781
    Zaawansowany Awatar Oracle
    Dołączył
    02-09-2012
    Postów
    1,813
    Kliknij i podziękuj
    436
    Podziękowania: 605 w 312 postach
    Z tym wyxhodzeniem z biedy przez sport to pomyliłeś Polskę 2019 z brazylijskimi fawelami.

  38. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Oracle za jego przydatny post!

    karolcp3 (23-08-2019), młody_piernik2 (23-08-2019)

  39. Powrót do góry    #6782
    Użytkownik
    Dołączył
    26-09-2011
    Postów
    468
    Kliknij i podziękuj
    76
    Podziękowania: 129 w 86 postach
    Cytat Zamieszczone przez Humans Are Such Easy Prey Zobacz posta
    Myślałem, że piszesz o wypadku z 2006 roku. Ten z IMPu był już po tragicznym sezonie 2008 i w trakcie kiepskiego 2009. Karol za dużo chciał w zbyt krótkim czasie. Talent miał ogromny. Dopóki wszystko się układało - nic nie było w stanie go zatrzymać. Ale kiedy przyszedł jeden słabszy sezon (2008, czyli pierwszy w roli seniora) - to go przerosło. Bo zawsze musiał być najlepszy. Niestety rolą trenera/ojca/mentora, jest również to, żeby psychicznie przygotować swojego podopiecznego, by potrafił sobie radzić w gorszych momentach. Tego zabrakło. Sytuacja z 2009 jest wypadkową tego wszystkiego, a nie momentem w którym zaczął się jego zjazd.

    – Powtarzałem sobie, że to życiowa szansa. Chciałem pokazać się za wszelką cenę. Przez długi czas miałem okazję trenować na tym torze, ale tydzień przed zawodami mi tego zabroniono. Czułem sportową złość – wspomina Karol.
    Za wszelką cenę.

    Trzeba było dokonać wyboru, gdzie wystartuje. Ale korcił go ten Toruń, możliwość startu w domu i udowodnienia czegoś różnym ludziom. Podjął decyzję, zaakceptowałem ją, a dziś można tylko gdybać – mówi szkoleniowiec.
    Serio? Zawsze fajnie na ten temat wypowiadają się skoczkowie: "nic nikomu nie chcę udowadniać, chcę zrobić wszystko to co potrafię najlepiej jak umiem. Ale nie więcej niż umiem".
    Ostatnio edytowane przez pawko.trn ; 23-08-2019 o 12:10

  40. Powrót do góry    #6783
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,301
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,360 w 1,670 postach
    Cytat Zamieszczone przez lpokarse Zobacz posta
    3. W żużlu też się liczą ludzie, którzy od rana do wieczora są upierd... w szmarze. Codziennie czyszczą motor, dbają o motor, rozkręcają go a potem skręcają. Dbają o różne pierdoły.
    Mam znajomego, który potrafi upierdo... się w szmarze a na koniec dnia będzie się uśmiechał pomimo bólu, bo przez to jest szczęśliwy Bo jego dzień nie poszedł na marne

    W dzisiejszym żużlu ważni są też tunerzy i mechanicy.

    Wiktor Lampart on tylko jedzie, a sprzęt ustawia mu Rafał. Rafał upierd... jest w smarze, o Motor dba jak nikt inny, pomimo tego, że nie jeździ to wie jak poustawiać Motor - a Wiktor? On tylko jedzie, a Motor mu ustawia zawsze Rafał
    Zapomniałeś dodać, że Wiktor tylko jedzie, a sprzęt zawsze ustawia mu Rafał, bo Wiktor jedynie wsiada i jedzie, a Rafał cały upie****ony w smarze od rana do wieczora, natomiast Wiktor jedzie. Jeszcze ten "Motor" z wielkiej litery dla określenia jednostki napędowej...

  41. Powrót do góry    #6784
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,831
    Kliknij i podziękuj
    1,059
    Podziękowania: 1,649 w 985 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Zapomniałeś dodać, że Wiktor tylko jedzie, a sprzęt zawsze ustawia mu Rafał, bo Wiktor jedynie wsiada i jedzie, a Rafał cały upie****ony w smarze od rana do wieczora, natomiast Wiktor jedzie. Jeszcze ten "Motor" z wielkiej litery dla określenia jednostki napędowej...
    "3. W żużlu też się liczą ludzie, którzy od rana do wieczora są upierd... w szmarze. Codziennie czyszczą motor, dbają o motor, rozkręcają go a potem skręcają. Dbają o różne pierdoły.
    Mam znajomego, który potrafi upierdo... się w szmarze a na koniec dnia będzie się uśmiechał pomimo bólu, bo przez to jest szczęśliwy Bo jego dzień nie poszedł na marne "

    W szmarze.

  42. Powrót do góry    #6785
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,974
    Kliknij i podziękuj
    2,029
    Podziękowania: 1,495 w 990 postach
    Ktoś wspominał tu o Marcusie Birkemose. Po 3 seriach ma 9 punktów w IM Danii juniorów

  43. Powrót do góry    #6786
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,925
    Kliknij i podziękuj
    6,487
    Podziękowania: 8,800 w 4,839 postach
    Cytat Zamieszczone przez pawko.trn Zobacz posta
    Grzecznie pytam: kogo wychował Ząbik?

    Bajerski,Kowalik,Krzyzaniak,Kuczwalski,Sawina,Baro n,Karol,Pawel.....


    Nie chce mi sie liczyc ile za jego kadencji zdobylismy medali w roznej masci zawodach mlodziezowych.

    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Ktoś wspominał tu o Marcusie Birkemose. Po 3 seriach ma 9 punktów w IM Danii juniorów
    Nasi wychowankiwie na 2 i 7 miejscu.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  44. Powrót do góry    #6787
    Stały bywalec Awatar kamilg221
    Dołączył
    03-11-2006
    Postów
    851
    Kliknij i podziękuj
    37
    Podziękowania: 100 w 55 postach
    Bajerskiego wychowal Kniaz Kuczwalskiego Pogorzelski....i radze tak dokladnie zglebic temat....kto tak naprawde przeprowadzal treningi szkolki w latach 80....Bo mimo posiadanych papierow instruktora sportu zuzlowego( nie trenera) glowno dowodzacą osoba byl taki zawodnik ktory w Toruniu pojawil sie po upadku zuzla w Łodzi,a nastepnie doprowadzil nas do drugiego DMP....Mówisz za kadencji Zabika zdobywalismy medale w juniorach ???? No patrz Pan cale worki medali zdobywalismy w latach 90 gdy trenarami mlodziezy byli,Miedzinski,Kniaz,Koscielak,Kowalski i Zabialowicz.....Jakos nie widze tu Zabika.....Ktory w Toruniu ponownie pojawia sie 98 roku i jakos dziwnym trafem od tego momentu efrkty pracy ze szkolka sa marne...Slychac tylko o mitycznych perelkach
    Ostatnio edytowane przez kamilg221 ; 24-08-2019 o 10:06
    Klaudia Szmaj: Jestem na etapie renegocjacji kontraktu

  45. Powrót do góry    #6788
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,925
    Kliknij i podziękuj
    6,487
    Podziękowania: 8,800 w 4,839 postach
    Bajerski owszem,pomylka.Gdzies przeczytalem,ze stawial pierwsze kroki na zabikowym minitorze i to mnie zmylilo.
    O Kuczwalskiego nie nie bede sie spieral,ale z ciekawosci sprawdzilem u Covala i albo my sie mylimy,albo Ty sie myslisz,albo wszyscy maja racje.

    http://www.speedway.hg.pl/zawodnicy/..._Krzysztof.htm

    Worki medali w latach 90 byly lupem rowniez wychowankow Zabika.
    Nie podwazam absolutnie zaslug inny trenerow ktorzy opiekowali sie naszymi
    w latach 90,ale to tak jakby w zeszlym roku IKS zdobyl medal IMPJ i zaslugi przypisac tylko
    Fratczakowi.



    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 24-08-2019 o 18:10
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  46. Powrót do góry    #6789
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,831
    Kliknij i podziękuj
    1,059
    Podziękowania: 1,649 w 985 postach
    O ile mnie pamięć nie myli, a to było 30 lat temu, pod koniec lat 80tych mieliśmy w klubie system szkolenia jeden stary (Żaba, Stasiu, Miastek) opiekuje sie jednym mlodym.
    W efekcie zespół oparty na młodzieży z tytułem DMP 90

  47. Powrót do góry    #6790
    Ekspert Awatar maci78
    Dołączył
    09-11-2006
    Postów
    4,198
    Kliknij i podziękuj
    85
    Podziękowania: 537 w 356 postach
    ja wiem, że już spadliśmy.... ależ karwa jak można było spaść przy tak słabej stali... no ja się pytam jakkkkk karwa....

  48. Powrót do góry    #6791
    Zaawansowany Awatar Oracle
    Dołączył
    02-09-2012
    Postów
    1,813
    Kliknij i podziękuj
    436
    Podziękowania: 605 w 312 postach
    Cytat Zamieszczone przez maci78 Zobacz posta
    ja wiem, że już spadliśmy.... ależ karwa jak można było spaść przy tak słabej stali... no ja się pytam jakkkkk karwa....
    To proste. Toruń był jeszcze słabszy.

  49. Powrót do góry    #6792
    Stały bywalec Awatar Awkop
    Dołączył
    03-08-2018
    Postów
    954
    Kliknij i podziękuj
    463
    Podziękowania: 178 w 123 postach
    Jechali u siebie z Lublinem bez Łaguty, u siebie z Wrocławiem bez Taia, mieli trochę lepszy terminarz. Stawiam dolary przeciw Orzechom, że gdyby zamiast Kościucha był Paweł, a zamiast Maksa Kościelski, to byśmy się utrzymali

  50. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Awkop za jego przydatny post!

    koot (24-08-2019)

  51. Powrót do góry    #6793
    Ekspert Awatar koot
    Dołączył
    08-10-2006
    Postów
    3,854
    Kliknij i podziękuj
    285
    Podziękowania: 757 w 495 postach
    Cytat Zamieszczone przez maci78 Zobacz posta
    ja wiem, że już spadliśmy.... ależ karwa jak można było spaść przy tak słabej stali... no ja się pytam jakkkkk karwa....




    Nie chcę spekulować ale pospekuluję że gdyby za poliglotę przyszedł Misiak to stal by poleciała nie my.
    Zabrakło nam przy całej naszej nędzy jednego wartościowego juniora.

  52. Powrót do góry    #6794
    Stały bywalec Awatar kamilg221
    Dołączył
    03-11-2006
    Postów
    851
    Kliknij i podziękuj
    37
    Podziękowania: 100 w 55 postach
    Kuczwalski zaczynał w szkolce Andrzeja Pogorzelskiego w 83 roku.... Więc hmmmm
    Klaudia Szmaj: Jestem na etapie renegocjacji kontraktu

  53. Powrót do góry    #6795
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,458
    Kliknij i podziękuj
    5,762
    Podziękowania: 5,639 w 3,224 postach
    Cytat Zamieszczone przez koot Zobacz posta
    Nie chcę spekulować ale pospekuluję że gdyby za poliglotę przyszedł Misiak to stal by poleciała nie my.
    Zabrakło nam przy całej naszej nędzy jednego wartościowego juniora.
    No nie wiem. Stal wyprzedziła Toruń o 8 punktów, to nie jest mało. A miała dużo problemów z kontuzjami (Woźniak/Thomsen/Karczmarz/Bartkowiak), gdzie w Toruniu cały sezon zero kontuzji. Poza tym, które to mecze byśmy niby wygrali? Jak wszystkie te niby niskie porażki u siebie, to wyniki wyciągane taktycznymi, łącznie z wygraną z Gorzowem.

    Cytat Zamieszczone przez Awkop Zobacz posta
    Jechali u siebie z Lublinem bez Łaguty, u siebie z Wrocławiem bez Taia, mieli trochę lepszy terminarz. Stawiam dolary przeciw Orzechom, że gdyby zamiast Kościucha był Paweł, a zamiast Maksa Kościelski, to byśmy się utrzymali
    Biorę te dolary Zwłaszcza, że są w cenie
    Chociaż fakt, że w tym wszystkim ta porażka Leszna w Gorzowie to budzi jednak niesmak.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  54. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Buszmen za jego przydatny post!

    kingpin (24-08-2019), spitt22 (24-08-2019)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •