Strona 143 z 155 PierwszyPierwszy ... 4393133141142143144145153 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 6,391 do 6,435 z 6955

Wątek: Falubaz Zielona Góra 2019 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #6391
    Moderator Żużel Moderator FTSL Awatar Szczecin
    Dołączył
    23-08-2003
    Postów
    1,102
    Kliknij i podziękuj
    101
    Podziękowania: 555 w 262 postach
    Oglądałem i Lidsaya w Rawiczu i Hansena w Opolu. Moim zdaniem Duńczyk prezentuje się lepiej. Ja bym go trzymał, a kontrakt chyba mu się u nas kończy. Jeżeli nie chce jeszcze w Ekstralipie, to niech sobie pośmiga w pierwszej na wypożyczeniu. Ale facet ma papiery na jazdę i frajerstwem będzie go oddać.

  2. Powrót do góry    #6392
    Ekspert Awatar sfp
    Dołączył
    10-10-2004
    Postów
    4,976
    Kliknij i podziękuj
    414
    Podziękowania: 1,500 w 745 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Eee, znowu bijesz na alarm. Nie wiadomo po co.

    Owszem, Lindsey i Dun dzisiaj, na tym torze, prezentowali się lepiej, ale to Kvech spośród tej trójki jest najwyżej w klasyfikacji generalnej. Ale i to nic jeszcze nie znaczy. Z młodymi tak jest, kontraktujesz ich w momencie jak mają po 16-18 lat. I czekasz aż się rozjeżdżą i co z tego wyniknie. Kontrakt Hansena w Falubazie właśnie to pokazuje. Zakontraktowali i czekają co z gościa wyrośnie. Leszno tego całego Lindseya brało bodajże 2 lata temu, chyba sam Adams im go polecił. A wtedy jeszcze nikt nie wiedział czy i w ogóle on będzie lepszy od takiego Kvecha czy naszego Duna.
    Sorry Mariusz, ale się nie zgodzę Do tej pory myślałem, że podpisujesz kontrakt z kimś kogo widziałeś, obserwowałeś i widzisz perspektywy, prawdopodobieństwo rozwoju. Przecież takie sprawy są bardzo czytelne. Np. po Zgardzińskim już w roku 2014-2015 było wiadomo, że nic z niego nie będzie. A dzisiaj, jedno spotkanie i widąć, że Lindsey i młody Dun wiedzą o co chodzi. Także sorry, nie wciskaj mi, że podpisujemy w ciemno, bo ktoś jest z Danii, Anglii to z miejsca utalentowany, bo się rozjeździ.

  3. Powrót do góry    #6393
    Moderator Żużel Moderator FTSL Awatar Szczecin
    Dołączył
    23-08-2003
    Postów
    1,102
    Kliknij i podziękuj
    101
    Podziękowania: 555 w 262 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Bzdura totalna. Pokaż mi takiego "perspektywicznego" który miał kontrakt w FZG i rokowałby cokolwiek na tyle aby dać mu szansę w podstawowym składzie ? Od czasów Loktajewa nie było takiego.
    Mariusz, ale Loktajew śmigał jako junior z Dudkiem w parze i był wystawiany regularnie wtedy w meczach, więc można było go obserwować. A jak się zmienił regulamin to go wypożyczyliśmy. Teraz nikt nie chce ryzykować i wstawiać młodzieżowca w miejsce seniorskie. Uważam, że Bech i Hansen są zdecydowanie lepsi od Loktajewa, ale nie było ich jak wstawić do składu.

  4. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Szczecin za jego przydatny post!

    Micz Bjukanon (04-10-2019)

  5. Powrót do góry    #6394
    Zaawansowany Awatar Micz Bjukanon
    Dołączył
    02-10-2019
    Postów
    1,715
    Kliknij i podziękuj
    236
    Podziękowania: 483 w 277 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Bzdura totalna. Pokaż mi takiego "perspektywicznego" który miał kontrakt w FZG i rokowałby cokolwiek na tyle aby dać mu szansę w podstawowym składzie ? Od czasów Loktajewa nie było takiego.
    Dokładnie to samo napisałem XD. Po to sondujesz rynek by wyłapywać tych lepszych i wyróżniających się. Lidsey pojechał w Lublinie i zrobił 7+1. Unia i tak gładko wygrała. Tutaj taki Hansen czy Kvech, mogliby pomarzyć o takiej szansie w tych czasach. Dlatego Falubaz powinien się skupić na szkoleniu swoich, a tamtych kupować jak już ich inni objeżdżą. A tak weźmiemy tego Kvecha, zostanie wypożyczony do II ligi, tam porobi fajne punkty, poklepią go po plecach i powiedzą że to jeszcze nie czas. Nie wyobrażam sobie sytuacji by spod 8 już w tym czy następnym sezonie kogoś zmieniał. Bo jak wiadomo pierwszym do zmiany prawdopodobnie będzie PePe.

  6. Powrót do góry    #6395
    Ekspert Awatar Mefitzo
    Dołączył
    27-06-2012
    Postów
    5,795
    Kliknij i podziękuj
    302
    Podziękowania: 1,328 w 844 postach
    Cytat Zamieszczone przez sfp Zobacz posta
    Ale co my niby mamy zmarnować? Podoba mi się to, że Falubaz wyszukuje juniorów zagranicznych, ale czytając wątek pomyślałem, że zakontraktowaliśmy jakiś megatalent. Ok, temu Kvechowi można dać szansę, ale Lindsey i ten Duńczyk prezentują się dużo lepiej. Kvech mnie dzisiaj niczym nie przekonał, ale ok rozumiem, że jeszcze młody.
    Za to nie rozumiem po co był ten cały kontrakt Duńczyka. W tym klubie chyba ktoś bierze kasę za skauting, a okazuje się, że Leszno, które nie ma miejsca dla juniora bierze kolesia, którzy jest dużo lepszy od naszego.
    Tego 'scautingu' Leszna bym aż tak mocno nie zachwalał, wszystkie australijskie zakupy to tylko i wyłącznie z polecenia Leigh Adamsa.
    KS UNIA LESZNO
    1949 , 1950 , 1951 , 1952 , 1953 , 1954 , 1979 , 1980 , 1984 , 1987 , 1988 , 1989 , 2007 , 2010 , 2015 , 2017
    KRÓL JEST JEDEN Ukryta zawartość

  7. Powrót do góry    #6396
    Użytkownik Awatar Dawid11
    Dołączył
    28-08-2018
    Postów
    410
    Kliknij i podziękuj
    18
    Podziękowania: 25 w 24 postach
    Cytat Zamieszczone przez Micz Djukanon Zobacz posta
    Dokładnie to samo napisałem XD. Po to sondujesz rynek by wyłapywać tych lepszych i wyróżniających się. Lidsey pojechał w Lublinie i zrobił 7+1. Unia i tak gładko wygrała. Tutaj taki Hansen czy Kvech, mogliby pomarzyć o takiej szansie w tych czasach. Dlatego Falubaz powinien się skupić na szkoleniu swoich, a tamtych kupować jak już ich inni objeżdżą. A tak weźmiemy tego Kvecha, zostanie wypożyczony do II ligi, tam porobi fajne punkty, poklepią go po plecach i powiedzą że to jeszcze nie czas. Nie wyobrażam sobie sytuacji by spod 8 już w tym czy następnym sezonie kogoś zmieniał. Bo jak wiadomo pierwszym do zmiany prawdopodobnie będzie PePe.
    Prędzej Anton, Kryszak będzie się bał odstawić kolegę

  8. Powrót do góry    #6397
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,813
    Kliknij i podziękuj
    1,709
    Podziękowania: 4,371 w 3,155 postach
    Cytat Zamieszczone przez sfp Zobacz posta
    Sorry Mariusz, ale się nie zgodzę Do tej pory myślałem, że podpisujesz kontrakt z kimś kogo widziałeś, obserwowałeś i widzisz perspektywy, prawdopodobieństwo rozwoju. Przecież takie sprawy są bardzo czytelne. Np. po Zgardzińskim już w roku 2014-2015 było wiadomo, że nic z niego nie będzie. A dzisiaj, jedno spotkanie i widąć, że Lindsey i młody Dun wiedzą o co chodzi. Także sorry, nie wciskaj mi, że podpisujemy w ciemno, bo ktoś jest z Danii, Anglii to z miejsca utalentowany, bo się rozjeździ.
    Ale co ty porównujesz ? Zgarda jeździł bo musiał. Nie było innej opcji.

    Ale idźmy dalej, Lindsey ma 20 lat, Jeppesen ma 21 lat, Kvech ma lat 18. Kto dawał pojeździć w SE Jeppesenowi ? A kto Lindseyowi ? Widziałeś jedne zawody na jednym torze i już wiesz, że tych dwóch wymiata, a reszta to ciecie ? Przecież taki Kvech jest w generalce wyżej od tej dwójki. Hansena kontraktowali nie na pałę a dlatego, ze dobrze się prezentował. Ani nie dlatego, że jest z Dani. Teraz zakontraktowali Kvecha, bo ma dopiero 18 lat i już prezentuje to co jego o trzy lata starsi koledzy. Ale i to nie jest powiedziane, że da radę i będzie wymiatał w SE na pozycji seniora.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  9. Powrót do góry    #6398
    Ekspert Awatar sfp
    Dołączył
    10-10-2004
    Postów
    4,976
    Kliknij i podziękuj
    414
    Podziękowania: 1,500 w 745 postach
    Cytat Zamieszczone przez Szczecin Zobacz posta
    Oglądałem i Lidsaya w Rawiczu i Hansena w Opolu. Moim zdaniem Duńczyk prezentuje się lepiej. Ja bym go trzymał, a kontrakt chyba mu się u nas kończy. Jeżeli nie chce jeszcze w Ekstralipie, to niech sobie pośmiga w pierwszej na wypożyczeniu. Ale facet ma papiery na jazdę i frajerstwem będzie go oddać.
    Po co mam oglądać Lindsey'a w Rawiczu, skoro to nie jest żaden odnośnik, a mogę go obejrzeć w Lublinie w ekstralidze i IMŚJ. I to mi już coś mówi.
    Cytat Zamieszczone przez Szczecin Zobacz posta
    Mariusz, ale Loktajew śmigał jako junior z Dudkiem w parze i był wystawiany regularnie wtedy w meczach, więc można było go obserwować. A jak się zmienił regulamin to go wypożyczyliśmy. Teraz nikt nie chce ryzykować i wstawiać młodzieżowca w miejsce seniorskie. Uważam, że Bech i Hansen są zdecydowanie lepsi od Loktajewa, ale nie było ich jak wstawić do składu.
    Sorry, ale Bech miał sporo okazji i nic wielkiego nie pokazał. W pierwszej lidze niczym wyjątkowym się nie wyróżnia. Nawet jeśli Falubaz był w błędzie to nikt inny po niego nie sięga. O Hansenie to możnaby cokolwiek powiedzieć w rywalizacji z przeciwnikami wykraczającymi poza poziom słabej drugiej ligi.

  10. Powrót do góry    #6399
    Użytkownik Awatar Dawid11
    Dołączył
    28-08-2018
    Postów
    410
    Kliknij i podziękuj
    18
    Podziękowania: 25 w 24 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mefitzo Zobacz posta
    Tego 'scautingu' Leszna bym aż tak mocno nie zachwalał, wszystkie australijskie zakupy to tylko i wyłącznie z polecenia Leigh Adamsa.
    bądź co bądź ale byle kogo wam nie poleca

  11. Powrót do góry    #6400
    Ekspert Awatar Donald Trumpek
    Dołączył
    23-09-2019
    Postów
    5,336
    Kliknij i podziękuj
    1,100
    Podziękowania: 642 w 500 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Ale co ty porównujesz ? Zgarda jeździł bo musiał. Nie było innej opcji.

    Ale idźmy dalej, Lindsey ma 20 lat, Jeppesen ma 21 lat, Kvech ma lat 18. Kto dawał pojeździć w SE Jeppesenowi ? A kto Lindseyowi ? Widziałeś jedne zawody na jednym torze i już wiesz, że tych dwóch wymiata, a reszta to ciecie ? Przecież taki Kvech jest w generalce wyżej od tej dwójki. Hansena kontraktowali nie na pałę a dlatego, ze dobrze się prezentował. Ani nie dlatego, że jest z Dani. Teraz zakontraktowali Kvecha, bo ma dopiero 18 lat i już prezentuje to co jego o trzy lata starsi koledzy. Ale i to nie jest powiedziane, że da radę i będzie wymiatał w SE na pozycji seniora.
    Wcale nie musial bo jakby kryszak nie bal sie tak bardzo o stolek to juz wtedy powinien postawic na tondera czy pawliczaka ale uparl sie na paczka chociaz cala zielona wiedziala ze hu....zniego bedzie

    Cytat Zamieszczone przez sfp Zobacz posta
    Po co mam oglądać Lindsey'a w Rawiczu, skoro to nie jest żaden odnośnik, a mogę go obejrzeć w Lublinie w ekstralidze i IMŚJ. I to mi już coś mówi.

    Sorry, ale Bech miał sporo okazji i nic wielkiego nie pokazał. W pierwszej lidze niczym wyjątkowym się nie wyróżnia. Nawet jeśli Falubaz był w błędzie to nikt inny po niego nie sięga. O Hansenie to możnaby cokolwiek powiedzieć w rywalizacji z przeciwnikami wykraczającymi poza poziom słabej drugiej ligi.
    dlatego mam nadzieje ze dadza szanse kvechovi w lidze i sami ocenimi czysie nadaje czy nie

  12. Powrót do góry    #6401
    Ekspert Awatar sfp
    Dołączył
    10-10-2004
    Postów
    4,976
    Kliknij i podziękuj
    414
    Podziękowania: 1,500 w 745 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Ale co ty porównujesz ? Zgarda jeździł bo musiał. Nie było innej opcji. .
    Podałem przykład Zgardy, jako przykład zawodnika, po którym szybko można się zorientować, czy coś potrafi, czy nie. Zgadza się, że później jeździł, bo był Polakiem, ale ja pisałem o tym, że bardzo wiele na temat jego umiejętności i perspektyw rozwoju było już wiadomo gdy miał 17-18 lat.

  13. Powrót do góry    #6402
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,025
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,503 w 997 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    Przecież nikt mu nie da juniora. Mrozek nie ma kasy na transfery, Fricke to jest max co mogą wyrwać. Co do Hancocka to już prędzej uwierzę że on wyląduje w Zielonej Górze.
    Na jakiej podstawie twierdzisz ze Mrozek nie ma kasy ? 3 banki z miasta do tego mozny sponsor PGG,pełny stadion.

  14. Powrót do góry    #6403
    Użytkownik Awatar Dawid11
    Dołączył
    28-08-2018
    Postów
    410
    Kliknij i podziękuj
    18
    Podziękowania: 25 w 24 postach
    Dzisiaj w cafe sport w rzg red. Noskowicz i Białogłowy twiedzili że duże prawdopodobieństwo jest przyjście Lamberta pod 8 trochę mi sie to średnio widzi

  15. Powrót do góry    #6404
    Ekspert Awatar okano1
    Dołączył
    19-08-2002
    Postów
    5,827
    Kliknij i podziękuj
    274
    Podziękowania: 407 w 336 postach
    Cytat Zamieszczone przez Dawid11 Zobacz posta
    Dzisiaj w cafe sport w rzg red. Noskowicz i Białogłowy twiedzili że duże prawdopodobieństwo jest przyjście Lamberta pod 8 trochę mi sie to średnio widzi
    Parę dni temu o tym pisałem.Więc jeszcze z piekarnią nie jest tak zle.

  16. Powrót do góry    #6405
    Użytkownik Awatar Dawid11
    Dołączył
    28-08-2018
    Postów
    410
    Kliknij i podziękuj
    18
    Podziękowania: 25 w 24 postach
    Cytat Zamieszczone przez okano1 Zobacz posta
    Parę dni temu o tym pisałem.Więc jeszcze z piekarnią nie jest tak zle.
    Tylko po co miałby przychodzić z Lublina z pozycji oczekujacego na oczekujacego w ZG trochę dziwne

  17. Powrót do góry    #6406
    Ekspert Awatar okano1
    Dołączył
    19-08-2002
    Postów
    5,827
    Kliknij i podziękuj
    274
    Podziękowania: 407 w 336 postach
    Cytat Zamieszczone przez Dawid11 Zobacz posta
    Tylko po co miałby przychodzić z Lublina z pozycji oczekujacego na oczekujacego w ZG trochę dziwne
    Identycznie pomyślałem tym bardziej że to on rozesłał wszędzie swoje CV i nie są to małe oczekiwania.Więc kluby 1 ligowe nie są wstanie sprostać tym wymogom.I pewnie chłopak posmakował naszej żużlowej ligi a raczej żużlowej forsy,a Zielona prawdopodobnie przebiła ofertę którą miał w Lublinie.

  18. Powrót do góry    #6407
    Ekspert Awatar Donald Trumpek
    Dołączył
    23-09-2019
    Postów
    5,336
    Kliknij i podziękuj
    1,100
    Podziękowania: 642 w 500 postach
    Cytat Zamieszczone przez Dawid11 Zobacz posta
    Dzisiaj w cafe sport w rzg red. Noskowicz i Białogłowy twiedzili że duże prawdopodobieństwo jest przyjście Lamberta pod 8 trochę mi sie to średnio widzi
    I to jest w tym wszystkim najgorsze ze nie ma wogole pomslu na druzyne,chyba ze olali antona i bedzie lambert i kvech to bym rozumial i nawet polubil

  19. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Donald Trumpek za jego przydatny post!

    okano1 (04-10-2019)

  20. Powrót do góry    #6408
    Ekspert Awatar sfp
    Dołączył
    10-10-2004
    Postów
    4,976
    Kliknij i podziękuj
    414
    Podziękowania: 1,500 w 745 postach
    Cytat Zamieszczone przez Donald Trumpek Zobacz posta
    dlatego mam nadzieje ze dadza szanse kvechovi w lidze i sami ocenimi czysie nadaje czy nie
    O Hansenie napisałem: O Hansenie to możnaby cokolwiek powiedzieć w rywalizacji z przeciwnikami wykraczającymi poza poziom słabej drugiej ligi.
    Niekoniecznie miałem od razu na myśli polską ekstraligę. Możecie śmiało napisać co osiągnął w tym roku w innych ligach i mistrzostwach. To też jest jakaś weryfikacja umiejętności. Może mnie przekonacie
    Cytat Zamieszczone przez Donald Trumpek Zobacz posta
    I to jest w tym wszystkim najgorsze ze nie ma wogole pomslu na druzyne,chyba ze olali antona i bedzie lambert i kvech to bym rozumial i nawet polubil
    Na chwilę obecną to Lambert nic nie gwarantuje, tym bardziej perspektyw, że będzie lepszy od Antonio. Lambert w IMŚJ jest nawet dużo gorszy od Kubery. W lidze w PL niczym się nie wyróżnił.
    Ostatnio edytowane przez sfp ; 04-10-2019 o 23:27

  21. Powrót do góry    #6409
    Ekspert Awatar Donald Trumpek
    Dołączył
    23-09-2019
    Postów
    5,336
    Kliknij i podziękuj
    1,100
    Podziękowania: 642 w 500 postach
    Cytat Zamieszczone przez sfp Zobacz posta
    O Hansenie napisałem: O Hansenie to możnaby cokolwiek powiedzieć w rywalizacji z przeciwnikami wykraczającymi poza poziom słabej drugiej ligi.
    Niekoniecznie miałem od razu na myśli polską ekstraligę. Możecie śmiało napisać co osiągnął w tym roku w innych ligach i mistrzostwach. To też jest jakaś weryfikacja umiejętności. Może mnie przekonacie
    Ja cie nie przekonam bo sam o nim malo wiem ,jestem lokalnym patriota ogladam tylko nasza lige ,przedewszystkim Falubaz bo malo interesuja mnie inne druzyny,czasami zerkne na GP jak nie zapomne ze jest,dlatego chialbym zobaczyc te mlode wilki na wlasne oczy na W69 ,ale zeby je zobaczyc to trzeba chyba bedzie poczekac do 2030 r ,bo widze ze karwa burdel tu mamy wiekszy niz w parlamencie,kasa jest ,checi sa ale pomyslu za grosz

    Cytat Zamieszczone przez sfp Zobacz posta
    O Hansenie napisałem: O Hansenie to możnaby cokolwiek powiedzieć w rywalizacji z przeciwnikami wykraczającymi poza poziom słabej drugiej ligi.
    Niekoniecznie miałem od razu na myśli polską ekstraligę. Możecie śmiało napisać co osiągnął w tym roku w innych ligach i mistrzostwach. To też jest jakaś weryfikacja umiejętności. Może mnie przekonacie

    Na chwilę obecną to Lambert nic nie gwarantuje, tym bardziej perspektyw, że będzie lepszy od Antonio. Lambert w IMŚJ jest nawet dużo gorszy od Kubery. W lidze w PL niczym się nie wyróżnił.
    a czym wyroznil sie anton pozatym ze jest czarny,lambert przynajmniej jest mlodszyi mozna miec nadzieje ze odpali

  22. Powrót do góry    #6410
    Użytkownik Awatar Dawid11
    Dołączył
    28-08-2018
    Postów
    410
    Kliknij i podziękuj
    18
    Podziękowania: 25 w 24 postach
    Cytat Zamieszczone przez Donald Trumpek Zobacz posta
    I to jest w tym wszystkim najgorsze ze nie ma wogole pomslu na druzyne,chyba ze olali antona i bedzie lambert i kvech to bym rozumial i nawet polubil
    Teraz to wyciągnę drugie dno Kryszak mówił że Anton by pomógł w meczach domoeych u siebie jako druga linia więc może Lambert był by szykowany na wyjazdy albo coś a Kvech w zależności czy by wprowadzili zagranicznego juniora lub kontrakt kilku letni kontrakt i wypozyczenie do I czy II ligi

  23. Powrót do góry    #6411
    Ekspert Awatar Donald Trumpek
    Dołączył
    23-09-2019
    Postów
    5,336
    Kliknij i podziękuj
    1,100
    Podziękowania: 642 w 500 postach
    Cytat Zamieszczone przez Dawid11 Zobacz posta
    Teraz to wyciągnę drugie dno Kryszak mówił że Anton by pomógł w meczach domoeych u siebie jako druga linia więc może Lambert był by szykowany na wyjazdy albo coś a Kvech w zależności czy by wprowadzili zagranicznego juniora lub kontrakt kilku letni kontrakt i wypozyczenie do I czy II ligi
    Kryszak tez mowil ze nie bedzie umieral za Falubaz wiec nie warto go sluchac,pozatym na mecze domowe potrzeba nam startowca a nie jezdzca bez glowy,naprawde wolalbym tego millika czy lamberta z kvechem bo anton kompletnie mnie nie przekonuje i nie rozumiem wogole sensu zeby on tu przychodzil….. ale truddno sa madrzejsi,ciekawy jestem jakie anton robil wyniki w zielonej przez ostatnie 5 lat i czy ktos w klubie to sprawdzil
    Ostatnio edytowane przez Donald Trumpek ; 04-10-2019 o 23:59

  24. Powrót do góry    #6412
    Użytkownik Awatar Dawid11
    Dołączył
    28-08-2018
    Postów
    410
    Kliknij i podziękuj
    18
    Podziękowania: 25 w 24 postach
    Cytat Zamieszczone przez Donald Trumpek Zobacz posta
    Kryszak tez mowil ze nie bedzie umieral za Falubaz wiec nie warto go sluchac,pozatym na mecze domowe potrzeba nam startowca a nie jezdzca bez glowy,naprawde wolalbym tego millika czy lamberta z kvechem bo anton kompletnie mnie nie przekonuje i nie rozumiem wogole sensu zeby on tu przychodzil….. ale truddno sa madrzejsi,ciekawy jestem jakie anton robil wyniki w zielonej przez ostatnie 5 lat i czy ktos w klubie to sprawdzil
    Proszę bardzo
    2019 : 0,2,1,0.-

    2018: 3,1,2,2,0
    2017:2,w,u mecz przerwany po 8 biegu
    2016( pierwszy sezon w Grudziądzu) :3,0,3,0,2,1

  25. Powrót do góry    #6413
    Ekspert Awatar Donald Trumpek
    Dołączył
    23-09-2019
    Postów
    5,336
    Kliknij i podziękuj
    1,100
    Podziękowania: 642 w 500 postach
    Cytat Zamieszczone przez Dawid11 Zobacz posta
    Proszę bardzo
    2019 : 0,2,1,0.-

    2018: 3,1,2,2,0
    2017:2,w,u mecz przerwany po 8 biegu
    2016( pierwszy sezon w Grudziądzu) :3,0,3,0,2,1
    tak myslalem bo nie przypominalem sobie go za bardzo z naszego torua millika masz hehe to poprosze

  26. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Donald Trumpek za jego przydatny post!

    Falubaz (05-10-2019)

  27. Powrót do góry    #6414
    Użytkownik Awatar Dawid11
    Dołączył
    28-08-2018
    Postów
    410
    Kliknij i podziękuj
    18
    Podziękowania: 25 w 24 postach
    Cytat Zamieszczone przez Donald Trumpek Zobacz posta
    tak myslalem bo nie przypominalem sobie go za bardzo z naszego toru
    bo wcześniej to jeździł głównie w I lidze

    Cytat Zamieszczone przez Donald Trumpek Zobacz posta
    tak myslalem bo nie przypominalem sobie go za bardzo z naszego torua millika masz hehe to poprosze
    2019 2*,2,0,3,0
    2018 3,0,1,0,-
    2017 1,1,1,0,-
    2016 RZ 1,3,2* - ( wypadek)
    PO 0,2,3,1*,2*
    2015 (debiut) 1,0,0,0

  28. Powrót do góry    #6415
    Użytkownik
    Dołączył
    30-10-2012
    Postów
    390
    Kliknij i podziękuj
    116
    Podziękowania: 63 w 47 postach
    Cytat Zamieszczone przez Dawid11 Zobacz posta
    Dzisiaj w cafe sport w rzg red. Noskowicz i Białogłowy twiedzili że duże prawdopodobieństwo jest przyjście Lamberta pod 8 trochę mi sie to średnio widzi
    Już widzę jak taktyczny Adam ogarnia skład mając do dyspozycji 7 zawodników nie licząc juniorów. W tym roku mieszał parami co chwilę, to strach myśleć co on wymyśli w nowym sezonie.

  29. Powrót do góry    #6416
    Ekspert Awatar okano1
    Dołączył
    19-08-2002
    Postów
    5,827
    Kliknij i podziękuj
    274
    Podziękowania: 407 w 336 postach
    Cytat Zamieszczone przez jan kowalski Zobacz posta
    Już widzę jak taktyczny Adam ogarnia skład mając do dyspozycji 7 zawodników nie licząc juniorów. W tym roku mieszał parami co chwilę, to strach myśleć co on wymyśli w nowym sezonie.
    Nie żebym bronił kryszaka ale tu na forum to są sami specjaliści.Nie wiemy co się działo w drużynie jakie były ustalenia miedzy zawodnikami,a już piszemy że mieszał parami.

  30. Powrót do góry    #6417
    Ekspert Awatar Reptile
    Dołączył
    23-01-2007
    Postów
    3,260
    Kliknij i podziękuj
    114
    Podziękowania: 605 w 318 postach
    Jestem pewnie w mniejszości, ale osobiście cieszę się że przychodzi Anton. To zawodnik o ogromnym potencjale i wielkich możliwościach. Wszyscy go tutaj traktują jak jakiegoś cieniasa, a on potrafi jeździć. Może jest to jeździec chimeryczny, raczej nie materiał na lidera, ale to samo można było powiedzieć o Jensenie, który znakomicie się przyjął. Jak będzie z Antonem zobaczymy - ja bym go aż tak nie deprecjonował. Falubaz liderów tak naprawdę ma - Vaculik i Dudek. Tylko ten drugi zaliczył wyjątkowo słaby sezon, ale myślę że wnioski jakieś wyciągnie i zacznie jeździć tak jak potrafi. Juniorzy też już nie powinni być aż tak wielką piętą achillesową, bo inne drużyny też nie będą na tych pozycjach miały żadnych petard.

    Do faworyta ligi urasta Częstochowa, natomiast cała reszta na papierze wygląda porównywalnie i dużo zależy od dyspozycji sezonu, która u zawodników ciągle się zmienia. Ja np obstawiałbym progres u takich zawodników jak Kasprzak czy Dudek, a regres u np. Bjerre czy Miesiąca, który w moim odczuciu nie powtórzy sezonu konia. Chociaż to trochę gdybologia.

    Lambert to IMO też byłby dobry ruch, bo to wielki talent. Sezon miał rzeczywiście słaby, ale kwestią czasu jest kiedy odpali i zacznie solidnie punktować w ekstralidze. Za bardzo jednak w ten transfer nie wierzę, bo byłby to manewr z punktu widzenia Brytyjczyka kompletnie nielogiczny. Odchodzi z Lublina w którym nie pasowało mu bycie pod "8" po to żeby być na tej samej "8" w FZG ? I tutaj byłoby o te starty pewnie jeszcze trudniej niż w Lublinie.

    W sumie to i tak wszystko schodzi na dalszy plan, bo dzisiaj trzeba trzymać kciuki za trzeciego polskiego mistrza świata .
    TeamLindgren

  31. Powrót do góry    #6418
    Ekspert
    Dołączył
    21-01-2016
    Postów
    13,802
    Kliknij i podziękuj
    534
    Podziękowania: 2,123 w 1,478 postach
    Od ustawiania składu, przydzielania numerów jest trener. Jak miałaby jeździć drużyna gdyby zawodnicy sami sobie przydzielali numery-mielibyśmy pięciu zawodników z numerem 5/13.
    Co do Kvecha, to ja widzę w nim szansę. On już jeździ na poziomie Jeppesena czy Hansena, a ma parę lat mniej.
    Chłopakowi oczywiście brakuje obycia w Elidze i twardej jazdy, ale widzę to tak. Od początku dawałbym mu szansę za Antona i Pepe, po 2-3 wyścigi w meczu, a tam gdzie wynik z góry wiadomy, jakieś Leszno czy prawie wszystkie wyjazdy nawet 4-5 wyścigów. Na początku nie będzie szału, to jasne, ale myślę że pod koniec sezonu może jeździć na poziomie Pepe. Pepe mimo zapowiedzi będzie jeździł jeszcze nieco gorzej niż w tym sezonie, podobnie Antonio się nie poprawi.
    Problemem jest jeszcze jazda Vacula, ten sezon miał wybitny, za rok może zejść niżej, raczej tak będzie.
    "Nadzieja" w Rybniku, że nie skompletuje Eligowego składu i Kvech będzie mógł dostać szansę, bo przy mocnym ROWie każdy mecz będzie walką o utrzymanie i nici z szans dla młodego.

  32. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi noc za jego przydatny post!

    Donald Trumpek (05-10-2019)

  33. Powrót do góry    #6419
    Ekspert Awatar Reptile
    Dołączył
    23-01-2007
    Postów
    3,260
    Kliknij i podziękuj
    114
    Podziękowania: 605 w 318 postach
    To co proponujesz noc to jest kompletnie nierealne. W zasadzie to wywieszanie białej flagi na meczu, jakieś poligony doświadczalne i zmienianie seniorów od początku. Kontrakt z Kvechem w kontekście przyszłości spoko, ale moim zdaniem on tutaj nie pojeździ, bo:

    1. Na numer seniorski za słaby/zbyt niedoświadczony
    2. Pod numerem juniorskim jechać nie może
    3. Wstawianie go pod 8 nie ma większego sensu, bo i tak nie wierzę że będzie zmieniał takiego Protasiewicza nawet jak ten będzie miał 1,0,1

    W ogóle powinni zlikwidować tą 8 w pisdu, bo każdy kolejny rok pokazuje, że ten przepis jest zły, a dalej na siłę go trzymają.
    TeamLindgren

  34. Powrót do góry    #6420
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,813
    Kliknij i podziękuj
    1,709
    Podziękowania: 4,371 w 3,155 postach
    Cytat Zamieszczone przez Reptile Zobacz posta
    Jestem pewnie w mniejszości, ale osobiście cieszę się że przychodzi Anton. To zawodnik o ogromnym potencjale i wielkich możliwościach. Wszyscy go tutaj traktują jak jakiegoś cieniasa, a on potrafi jeździć. Może jest to jeździec chimeryczny, raczej nie materiał na lidera, ale to samo można było powiedzieć o Jensenie, który znakomicie się przyjął. Jak będzie z Antonem zobaczymy - ja bym go aż tak nie deprecjonował. Falubaz liderów tak naprawdę ma - Vaculik i Dudek. Tylko ten drugi zaliczył wyjątkowo słaby sezon, ale myślę że wnioski jakieś wyciągnie i zacznie jeździć tak jak potrafi. Juniorzy też już nie powinni być aż tak wielką piętą achillesową, bo inne drużyny też nie będą na tych pozycjach miały żadnych petard.
    Hmm, jeśli mam byc szczery to ja przeciwko Antonio nic nie mam. Wolę go np. od Doyle. Owszem taki Doyle teoretycznie gwarantuje więcej. Ale w praktyce to różnie bywa, PO nam w swoim czasie zawalił. Z Lindbeckiem bedzie po prostu ciekawiej.

    Do faworyta ligi urasta Częstochowa, natomiast cała reszta na papierze wygląda porównywalnie i dużo zależy od dyspozycji sezonu, która u zawodników ciągle się zmienia. Ja np obstawiałbym progres u takich zawodników jak Kasprzak czy Dudek, a regres u np. Bjerre czy Miesiąca, który w moim odczuciu nie powtórzy sezonu konia. Chociaż to trochę gdybologia.
    Z tą Czewą w roli faworyta to bym nie przesadzał. Póki co wymienili tylko Zagara na Doyle. I Miedziaka na Holtę. Osłabili się na juniorce. Madsen też już lepiej nie pojedzie jak w sezonie 2019, a bardzo możliwe, że trochę gorzej.

    Lambert to IMO też byłby dobry ruch, bo to wielki talent. Sezon miał rzeczywiście słaby, ale kwestią czasu jest kiedy odpali i zacznie solidnie punktować w ekstralidze. Za bardzo jednak w ten transfer nie wierzę, bo byłby to manewr z punktu widzenia Brytyjczyka kompletnie nielogiczny. Odchodzi z Lublina w którym nie pasowało mu bycie pod "8" po to żeby być na tej samej "8" w FZG ? I tutaj byłoby o te starty pewnie jeszcze trudniej niż w Lublinie.
    Jedyne wytłumaczenie jeśli chodzi o Lamberta, które przychodzi mi na myśl, to te, że uzgodnili z nim warunki, tylko na wypadek gdyby w ostatniej chwili Lindbeckowi się odwidziało. Nie ma miejsca u nas dla Lindbecka i Lamberta. Jedyny który nie ma nic do powiedzenia, i może jechać pod 8 to Kvech. Lambert na pewno sie nie zgodzi.

    W sumie to i tak wszystko schodzi na dalszy plan, bo dzisiaj trzeba trzymać kciuki za trzeciego polskiego mistrza świata .
    No to dzisiaj trzymamy kciuki za dwóch polaków, Lubuszan. Za Patryka aby sie utrzymał w 1/8 i za Zimnego aby zrobił tego majstra.

    Cytat Zamieszczone przez Reptile Zobacz posta
    To co proponujesz noc to jest kompletnie nierealne. W zasadzie to wywieszanie białej flagi na meczu, jakieś poligony doświadczalne i zmienianie seniorów od początku. Kontrakt z Kvechem w kontekście przyszłości spoko, ale moim zdaniem on tutaj nie pojeździ, bo:

    1. Na numer seniorski za słaby/zbyt niedoświadczony
    2. Pod numerem juniorskim jechać nie może
    3. Wstawianie go pod 8 nie ma większego sensu, bo i tak nie wierzę że będzie zmieniał takiego Protasiewicza nawet jak ten będzie miał 1,0,1

    W ogóle powinni zlikwidować tą 8 w pisdu, bo każdy kolejny rok pokazuje, że ten przepis jest zły, a dalej na siłę go trzymają.
    Tu się nie zgodzę. Teoretycznie pod 8 mógłby jechać. Nawet choćby po to aby zastąpić któregoś seniora kiedy mecz jest rozstrzygnięty lub kontuzjowanego. Ale ja jestem zwolennikiem aby pod 8 dawać jakiegoś naszego juniora.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  35. Powrót do góry    #6421
    Ekspert Awatar Reptile
    Dołączył
    23-01-2007
    Postów
    3,260
    Kliknij i podziękuj
    114
    Podziękowania: 605 w 318 postach
    Można go wstawiać pod 8, ale wiadomo że Skórnicki tego nie będzie wykorzystywał. Na podobych zasadach jak Leszno nie korzystało z Lidseya. Po prostu ta 8 nie ma racji bytu, ściągalibyśmy chłopaka na mecz żeby sobie postał w parkingu. Większość klubów z tego w ogóle nie korzysta. Ci co z tego korzystali to albo mieli kwasy w drużynie jak Toruń albo sami się motali na kogo stawiać jak Lublin (Lampart, Lambert). Jedynym klubem który odniósł z tego przepisu jako taką korzyść był Wrocław, chociaż też mieli taki momet że nie wiedzieli czy ma tam być Czugunow czy Fricke czy nikt. I mam wrażenie, że też wyszliby lepiej na tym gdyby Czugunow jeździł od początku w podstawowym składzie, a nie wchodził gdzieś na 9 bieg za Milika/Jamroga. Ale to temat na dłuższą dyskusję.
    TeamLindgren

  36. Powrót do góry    #6422
    Stały bywalec
    Dołączył
    21-12-2018
    Postów
    837
    Kliknij i podziękuj
    23
    Podziękowania: 68 w 47 postach
    Wczorajsze zawody pokazały jedno. Potrzebny od zaraz junior zagraniczny na pozycji 7 i likwidacja 8.
    Koniec z oglądaniem parodystów typu Kopeć, Bogdanowicz i spółka. Lepiej za nich dać innych uzdolnionych rajderów.
    Gleb, Lidsey, Lambert, Jeppesen, Kvech, Hansen. a nawet Chlupac wyglądają o 200% lepiej od Bogdanowiczów, Tonderów, Kopciów czy Karczmarzów.

    Argument, że przez to stracą Polacy? A **** mnie to obchodzi? To jest najlepsza liga świata czy popierdółka a nie liga? Jeżeli polacy będą słabsi od zagranicznych juniorów to będzie pokazywać, że coś tu nie gra w polskim podejściu do sportu, w szkółkach coś nie gra, w mentalności. Może należałoby zmienić podejście do treningów, bo nie wierze, że Słowacy, Czesi, czy nawet Szwedzi mają lepsze warunki na rozwój niż my Polacy.

    To będzie selekcja i przy okazji Polacy chcąc jeździć w najlepszej lidze świata powinni podchodzić inaczej, niż obecnie. A nie tak jak obecnie święte krowy Kopcie, Bogdanowicze i inni parodyści jeźdżą w wieku juniora, że aż boli. A po juniorce nawet w 2 lidze się nie złapią.

    Przepis o 2 juniorze zgranicznym powinen wejść od zaraz. I mówię to jako kibic Motoru, gdzie mamy Lamparta i Trofima jeszcze.

    Ekstraliga to ma być najlepsza liga świata a nie popierdółka.

  37. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi lpokarse za jego przydatny post!

    Leonidas (05-10-2019), Reptile (05-10-2019), marcool (06-10-2019)

  38. Powrót do góry    #6423
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,505
    Kliknij i podziękuj
    2,641
    Podziękowania: 3,663 w 2,170 postach

  39. Powrót do góry    #6424
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,134
    Kliknij i podziękuj
    6,524
    Podziękowania: 8,859 w 4,875 postach
    Cytat Zamieszczone przez Reptile Zobacz posta
    To co proponujesz noc to jest kompletnie nierealne. W zasadzie to wywieszanie białej flagi na meczu, jakieś poligony doświadczalne i zmienianie seniorów od początku. Kontrakt z Kvechem w kontekście przyszłości spoko, ale moim zdaniem on tutaj nie pojeździ, bo:

    1. Na numer seniorski za słaby/zbyt niedoświadczony
    2. Pod numerem juniorskim jechać nie może
    3. Wstawianie go pod 8 nie ma większego sensu, bo i tak nie wierzę że będzie zmieniał takiego Protasiewicza nawet jak ten będzie miał 1,0,1

    W ogóle powinni zlikwidować tą 8 w pisdu, bo każdy kolejny rok pokazuje, że ten przepis jest zły, a dalej na siłę go trzymają.

    Ten zapis ma swoje plusy ale i munusy,przede wszystkim nie jest uniwersalny.Pod sensowana i dosc silna 8-ke musi byc odpowiednio zbudowana druzyna.
    Jednak nie ma obowiazku posiadania 8-ki.Wolny wybor.

    Co do Kvecha to jak piszesz.Nie jest on tak wielkim talentem aby miec nadzieje,ze wystrzeli i to w SE.
    Szkoda ,ze takie chlopaki ida na skroty,pewnie za kasa i laduja sie do klubow SE.
    Pal licho jak podpisze wieloletni kontrakt i pojdzie na wypozyczenie lige badz nawet dwie nizej.
    Wtedy bedzie sie mogl spokojnie rozwijac i podnosic umiejetnosc.
    Pozycja rezerwowego tak dla niego ale takze dla Lamberta to nieporozumienie,jesli nie ma plastrona
    w podstawowej piatce a w Falubazie nie bedzie.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 05-10-2019 o 10:35
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  40. Powrót do góry    #6425
    Stały bywalec
    Dołączył
    21-12-2018
    Postów
    837
    Kliknij i podziękuj
    23
    Podziękowania: 68 w 47 postach
    A od nowego sezonu w największej "popierdółce" żużlowej na świecie (Ekstralidze) wystąpią: Turowski, Rolnicki, Tonder, Pawliczak, Karczmarz, Tudzież, Giera i spółka zamiast dać szansę na Lidseya, Jeppesena, Kvecha, Hansena.
    Taki Gleb, Kurtz i inni nie są pewni swojej przyszłości, bo pod 8 jeździć nie chcą.
    Gdyby Toruń nie spadł to byśmy oglądali jeszcze Kopcia i Bogdanowicza. O zgrozo.

    Wyżej wymienieni zagraniczni juniorzy wciągają nosem naszych Polskich. Nawet śmiem twierdzić, że taki Gleb objeżdżałby czasami naszego Lamparta, czy Trofima. To byłoby fajne dla widowiska, młodzi z Polski może by się speili widząc jak zagraniczni sobie radzą.

    1 i 2 liga to przepaść, inny sprzęt, inna kasa, inna zabawa. W Ekstralidze jest szansa na dosprzętowienie a w niższych ligach tego praktycznie nie ma. Dać im dobry sprzęt i można jechać.

    Turowski + Rolnicki vs Krakowiak + Tonder
    Liszka + noname vs Kubera vs noname
    Czy lepiej wygląda:
    Turowski + Jeppesen vs Tonder + Kviech
    Liszka + Gleb vs Kubera + Lidsey

    Szkoda marnować tych zawodników w tak młodym wieku na 1 i 2 ligę bez odpowiedniego sprzętu, bo jak wspomniałem, tam sprzet jest troszkę inni niż w warunkach ekstraligowych. Inna też kasa i podejście.

  41. Powrót do góry    #6426
    Stały bywalec
    Dołączył
    21-12-2018
    Postów
    837
    Kliknij i podziękuj
    23
    Podziękowania: 68 w 47 postach
    Twoje IP pokazuje, że jesteś z Lublina oszołomie podający się za mnie. Zobaczymy jak będziesz ćwierkać za jakiś czas

  42. Powrót do góry    #6427
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-09-2019
    Postów
    539
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 46 w 34 postach
    Czuje w kościach wezwanie sądowe

  43. Powrót do góry    #6428
    Ekspert Awatar okano1
    Dołączył
    19-08-2002
    Postów
    5,827
    Kliknij i podziękuj
    274
    Podziękowania: 407 w 336 postach
    Z Predatorem jeszcze nie jest sprawa załatwiona.GKM namawia jeszcze swojego zawodnika na pozostaniu w ich zespole.Przekonani są że Falubaz nie powiedział jeszcze ostatniego zdania w kontraktowaniu zawodników.I Predator może mieć ten sam problem od którego ucieka z GKM.

  44. Powrót do góry    #6429
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,813
    Kliknij i podziękuj
    1,709
    Podziękowania: 4,371 w 3,155 postach
    Cytat Zamieszczone przez Ipokarse Zobacz posta
    Wpadłem na jeszcze lepszy pomysł. Wprowadźmy 2 zagranicznych juniorów. To jest najlepsza liga świata czy popierdółka? Wyobraźcie sobie parę Lambert - Bewley. To chyba lepiej brzmi niż Turowski + noname? Powtarzam czy w tej popierdółce powinni tacy zawodnicy jeździć?

    Ja uważam nawet, że powinniśmy wprowadzić możliwość jazdy 5 zagranicznymi seniorami. W tej największej żużlowej popierdółce nie powinno być miejsca dla zawodników takich jak Lampart i Kościuch. O zgrozo. Zagraniczni seniorzy ich wciągają nosem. To trzeba czuć żeby na takie coś wpaść.

    Ekstraliga to ma być najlepsza liga świata a nie popierdółka.
    A ja powiem, że wpadasz na coraz głupsze pomysły. Po prostu idiociejesz.

    Jeśli tak, to po c..uj w ogóle juniorzy w SE ? Jeśli to nie ma być popierdółka, to po c..uj w ogóle wyjeżdżasz z juniorami. Po co oni komu ? Przecież dużo prościej jest znieść wszystkie ograniczenia. Każda ekipa ma po 7 zawodników (bez ograniczeń wiekowych) i jedziemy. A wtedy zobaczymy ilu Lindseyów, Lambertów czy Czugonowów, załapie się na kontrakty w SE.

    Cytat Zamieszczone przez okano1 Zobacz posta
    Z Predatorem jeszcze nie jest sprawa załatwiona.GKM namawia jeszcze swojego zawodnika na pozostaniu w ich zespole.Przekonani są że Falubaz nie powiedział jeszcze ostatniego zdania w kontraktowaniu zawodników.I Predator może mieć ten sam problem od którego ucieka z GKM.
    Przecież to jest oczywiste. Nasi będą kusić do końca. A jak nic nie złowią to na tą okazję mają uzgodnione warunki z Antkiem i Lambertem.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  45. Powrót do góry    #6430
    Użytkownik Awatar dawidm
    Dołączył
    17-05-2007
    Postów
    307
    Kliknij i podziękuj
    225
    Podziękowania: 69 w 34 postach
    Cytat Zamieszczone przez lpokarse Zobacz posta
    Twoje IP pokazuje, że jesteś z Lublina oszołomie podający się za mnie. Zobaczymy jak będziesz ćwierkać za jakiś czas

    Niko015
    Czuje w kościach wezwanie sądowe

    Halo Policja? Proszę przyjechać na Sportsboard.

  46. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi dawidm za jego przydatny post!

    Staleczka 3 (05-10-2019)

  47. Powrót do góry    #6431
    Początkujący
    Dołączył
    05-10-2019
    Postów
    1
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zapominacie też, że fajnie gdyby regulaminy w sprawie kształtu drużyn były zbieżne między ligami, a pierwsza liga właśnie pojedzie pierwszy sezon w ósemkę - większość drużyn już teraz miała szersze składy. A czy szesnastka juniorów, to aż tak dużo? Tych lepszych zagranicznych wezmą najbogatsi, a tak przynajmniej seniorzy mogą sobie punktować na Liszkach czy innych Krakowiakach, co jak widać też wcale nie jest takie oczywiste, jeśli ktoś w nich wierzy i doinwestuje. Bardzo fajnie zreorganizowano DMPJ i gołym okiem widać, że to bardzo pomaga młodym, a efekty przyjdą - tak samo z większym zaangażowaniem w szkolenie już na mniejszych pojemnościach. Jak jest wymóg dwóch krajowych juniorów, to jeszcze opłaca się inwestować w szkolenie, ale przy jednym? Wolne żarty, a pieniędzy przecież jest co raz więcej. Z kolei ci młodzi zdolni obcokrajowcy mają się gdzie podziać i uatrakcyjniają niższe ligi - zawsze jakaś świeżość i odmiana. Chcielibyście oglądać takich Ułamków i innych Walasków w nieskończoność? W przypadku, gdy weźmiemy ich pod siódemkę do Ekstraligi, to nie zastąpią ich ekstraligowi juniorzy, bo tych przestanie się produkować - każdy prezes klubu patrzy na swoje dobro i pod tym kątem stara się efektywnie wydawać kasę. No ale przy tworzeniu regulaminów powinien być ktoś rozsądny ponad tym i powinno dominować myślenie o całym ekosystemie, bo ciekawa i mocna marketingowo I liga jest niezbędna dla rozwoju dyscypliny - już i tak tych kolejek ligowych jest za mało, względem innych dyscyplin, więc niech chociaż będzie odpowiednia ilość profesjonalnych ośrodków z odpowiednim zainteresowaniem. Inaczej nawet nie byłoby skąd kupić tego przeciętnego Krakowiaka. Dlatego żadnych zmian być nie powinno, a rezerwowy pod ósemką stwarza możliwość, że da się jechać dwoma silnymi nazwiskami i potem wyrównaną czwórką - w Sparcie był jeszcze Drabik, który zabierał dwa starty, ale nie jest to standardowa sytuacja. Średnio trzy starty w meczu, zwłaszcza przy uczciwym dysponowaniu nimi, to raczej nie jest zła opcja, biorąc pod uwagę zabezpieczenie przed kontuzjami, gdzie taki klub może polecieć z ligi przez jedną złamaną nogę. To właśnie mała liczba spotkań rodzi wszelkie patologie w naszym żużlu.

    Predator miewa przebłyski i potrafi jechać świetnie, pod zielonogórski tor też powinien pasować, ale musicie go ogarnąć. Na pewno jego atutem jest niezła jazda parą i pod tym względem na pewno dużo lepiej pasuje od Nickiego, bo reszta drużyny też jest w tym dobra, chyba to wszystkim umyka, a na pewno zostało wzięte pod uwagę. Jak juniorzy będą jechać jak na koniec, a Duzers i Pepe się poprawią, to będzie całkiem ciekawa i raczej silna drużyna, którą na pewno będzie się miło oglądało.
    Ostatnio edytowane przez Havelock69 ; 05-10-2019 o 14:12

  48. Powrót do góry    #6432
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,914
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,165 w 2,083 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta



    Przecież to jest oczywiste. Nasi będą kusić do końca. A jak nic nie złowią to na tą okazję mają uzgodnione warunki z Antkiem i Lambertem.
    Jak mają uzgodnione warunki z Antonem i Lambertem, to po kiego mają jeszcze kogoś kusić?
    Przeciecież Anton i Lambert nie bedą czekali aż Falubaz kogoś sobie znajdzie i powie Antonowi i Lambo idzcie sobie gdzie indziej.

    Nie ma tak dobrze, że zaklepujesz sobie grajków, a dalej grasz na giełdzie i potem jeszcze przebierasz sobie w tym co kupiłeś a reszcie mówisz won.
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  49. Powrót do góry    #6433
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-09-2019
    Postów
    539
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 46 w 34 postach
    Cytat Zamieszczone przez dawidm Zobacz posta
    Halo Policja? Proszę przyjechać na Sportsboard.
    Jakiś czas temu na jednym z forów gostek w niedziele troche powypisywał głupot.We wtorek rano miał policje w drzwiach a w środe litania na forum,przepraszał wszystkich jak leci... Trzeba pamiętać że w internecie nikt nie jest anonimowy

  50. Powrót do góry    #6434
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,813
    Kliknij i podziękuj
    1,709
    Podziękowania: 4,371 w 3,155 postach
    Cytat Zamieszczone przez shelve Zobacz posta
    Jak mają uzgodnione warunki z Antonem i Lambertem, to po kiego mają jeszcze kogoś kusić?
    Przeciecież Anton i Lambert nie bedą czekali aż Falubaz kogoś sobie znajdzie i powie Antonowi i Lambo idzcie sobie gdzie indziej.

    Nie ma tak dobrze, że zaklepujesz sobie grajków, a dalej grasz na giełdzie i potem jeszcze przebierasz sobie w tym co kupiłeś a reszcie mówisz won.
    Aleś ty chłopie naiwny jest. Większość klubów i zawodników tak robi. Ty myślisz, że taki Antonio ma uzgodnione warunki tylko z ZG ? Jak nic ma jeszcze jakąś opcję zapasową, z jakimś Rybnikiem czy innym klubem. Podobnie Lambert. Każdy się zabezpiecza aby nie zostać na lodzie. Pomyśl logicznie, FZG uzgadniał warunki z Drabikiem, Antonio i Lambertem. A mamy jedno wolne miejsce. O czym to świadczy ?

    I dopiero jak przyjdzie listopad to klub podpisuje z I opcją. Jak gostek sie wycofa to zostaje opcja nr 2 lub nawet 3.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  51. Powrót do góry    #6435
    Ekspert
    Dołączył
    21-01-2016
    Postów
    13,802
    Kliknij i podziękuj
    534
    Podziękowania: 2,123 w 1,478 postach
    Cytat Zamieszczone przez Reptile Zobacz posta
    Można go wstawiać pod 8, ale wiadomo że Skórnicki tego nie będzie wykorzystywał. Na podobych zasadach jak Leszno nie korzystało z Lidseya. Po prostu ta 8 nie ma racji bytu, ściągalibyśmy chłopaka na mecz żeby sobie postał w parkingu. Większość klubów z tego w ogóle nie korzysta. Ci co z tego korzystali to albo mieli kwasy w drużynie jak Toruń albo sami się motali na kogo stawiać jak Lublin (Lampart, Lambert). Jedynym klubem który odniósł z tego przepisu jako taką korzyść był Wrocław, chociaż też mieli taki momet że nie wiedzieli czy ma tam być Czugunow czy Fricke czy nikt. I mam wrażenie, że też wyszliby lepiej na tym gdyby Czugunow jeździł od początku w podstawowym składzie, a nie wchodził gdzieś na 9 bieg za Milika/Jamroga. Ale to temat na dłuższą dyskusję.
    Leszno 2019 a Falubaz 2020 (z Lindbaeckiem), to dwie zupełnie różne drużyny. Kogo Lidsey miał zastępować, Hampela który w innym zespole mógłby robić za prowadzącego parę? Baron po prostu nie miał okazji na takie zmiany, bo przed Lidsey'em w kolejce czekali Smektała z Kuberą. W Lesznie faworyzowani musieli być polscy juniorzy, bo to oni wskoczą/li do składu podstawowego. Podobnie w innych zespołach, niby inne warunki, ale celowość zmian zawodnika spod 8 niewielka.
    Przyszłoroczny Falubaz może być stworzony dla młodego obcokrajowca spod 8. Przede wszystkim nie mamy swoich rokujących juniorów, nie ma nikogo przed w kolejce. Dalej mamy schodzącego ze sceny Pepe i dołującego Lidbaecka. Pojedynki np z Lesznem, Czewą (z Doylem), oraz wyjazdy (może poza RKMem)mamy w palnik, więc nie ma na co czekać. Oprócz powyższych meczów, już po 1-2 wyścigach można wstawiać Kvecha za Pepe i/lub Antonia, nic nie tracąc na wyniku, gdyż nie da się już bardziej przegrać dwumeczu, 0 jest 0. A mając objeżdżonego młokosa, prawdopodobnie na koniec sezonu dorównującego dwóm najsłabszym zawodnikom, mielibyśmy zawodnika na 2021 gotowego do walki w Elidze. Coś jak Saszka kilka lat temu.
    Oczywiście nie ma gwarancji że tak się stanie, ale nie mamy manewru, tylko obrona ligi, to dlaczego nie zadbać o skład 2021? Przykład Czugunowa (czy powyższego Saszki) pokazuje, że dbając o przyszłość drużyny wcześniej, można mieć taniej, na długo i dobrze. Antonia i Pepe trzeba traktować jako dojeżdżających swoje kariery, w nich nie ma przyszłości. Antonio dobrze jak utrzyma wyniki, a Pepe jeszcze spadnie ze skutecznością, do tego nie mam wątpliwości.

  52. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi noc za jego przydatny post!

    Donald Trumpek (05-10-2019)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •