Strona 47 z 155 PierwszyPierwszy ... 3745464748495797147 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,071 do 2,115 z 6955

Wątek: Falubaz Zielona Góra 2019 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #2071
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez Rysiek Zobacz posta
    Szwagier ma go pożegnać?. To nie przejdzie w naszej rzeczywistości. Co najwyżej zrobią ze Skóry ... dyrektora ds. sportowych.
    To chyba i tak byłaby lepsza opcja dla was. Stanowisko fikcyjne, ale przynajmniej nie przeszkadzałby w parkingu.
    A to już nie jest przypadkiem były szwagier ?
    Zreszta co to ma do rzeczy? Wiadomo że rządzi Bienkowski. Dziwie się że toleruje to. Wydał kupę kasy na transfery a pokpił taką oczywistą rzeczy jak sensowny manager drużyny.



    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. Powrót do góry    #2072
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,558
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    A to już nie jest przypadkiem były szwagier ?
    Zreszta co to ma do rzeczy? Wiadomo że rządzi Bienkowski. Dziwie się że toleruje to. Wydał kupę kasy na transfery a pokpił taką oczywistą rzeczy jak sensowny manager drużyny.



    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    To nie tak, Bieńkowski spełnia swoje kaprysy. A w klubie rządzi Goliński. Bieńkowski dał mu w zasadzie 100% swobodę. Goliński ma tylko uzgadniać kwestie strategiczne, czyli głownie finansowe.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  3. Powrót do góry    #2073
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-09-2009
    Postów
    679
    Kliknij i podziękuj
    63
    Podziękowania: 90 w 59 postach
    Cytat Zamieszczone przez shelve Zobacz posta
    U nas to takie jabcoki sa najlepsze.

    Ale Mariusza nigdy nie przeciągniecie na swoją strone.
    No nie wiem, nie wiem. Chodzą ploty że Senator ma wejść do zarządu za Jożina
    "Najlepszym przyjacielem dobrego toromistrza są odpowiednie brony" - zm. Roman Cheładze

  4. Powrót do góry    #2074
    Ekspert Awatar zigi1976
    Dołączył
    02-09-2007
    Postów
    5,715
    Kliknij i podziękuj
    1,386
    Podziękowania: 410 w 265 postach
    Cytat Zamieszczone przez t_zg Zobacz posta
    Wg mnie to nie wina Skóry. Mamy taki tor i tyle, na którym nasi zawodnicy w meczu ligowym przekładaja się - albo i nie - dopiero na 3 serie. W zeszlych latach maestro polskiej trenerki tez guzik z tego toru potrafil wykrzesac. Jest prosty jak sran*e i ktokolwiek tu nie przyjedzie czuje sie jak ryba w wodzie.

    Jedyny, ktory zrobil tor w ostatnich latach ewidentnie pod swoich to Żyto, ale ten tor podpadał pod kryminał - zwolennikiem nie bylem i nie jestem...



    To jest chyba od X lat wymowka nr 1 kazdego żuzlowca, jak wyniku nie ma.

    Tomas,

    Już to w zeszłym roku pisałem, że problem nie jest tor tylko osoba która go przygotowuje i mam tu na myśli Wareckiego. To fajny gość tylko nie potrafi tej nawierzchni "odczytać" i trwa to już kilka lat .
    Leszno przy W69 zawsze czuło się dobrze, a ten sparing tylko to potwierdził i na tą chwilę są po za zasięgiem innych drużyn.

  5. Powrót do góry    #2075
    Ekspert Awatar Peter Kildemand
    Dołączył
    03-06-2013
    Postów
    9,018
    Kliknij i podziękuj
    5,735
    Podziękowania: 1,738 w 1,101 postach
    Cytat Zamieszczone przez macropus Zobacz posta
    Koledze się Olkowicz z Wójcikiem pomylił Cała Polska wtedy słyszała jak doszedł na wizji po taśmie Pavlica.
    Przypomniałeś mi największego idiote w historii żużlowej komentatorki.

  6. Powrót do góry    #2076
    Ekspert Awatar kolarz
    Dołączył
    25-07-2002
    Postów
    6,402
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 3,117 w 1,492 postach
    nie wiem, może to już było.
    za zielonagora.wyborcza.pl:

    Klub Żużlowy nie potrafił dochować zawartej umowy. Historyczną i legendarną nazwę bez naszej zgody zwyczajnie skomercjalizował, tworząc kolejne produkty - pisze Falubaz - producent maszyn. Spółka walczy o znak towarowy w sądzie, ale pozwala, by klub i kibice dalej korzystali z kultowej nazwy
    Falubaz Polska to spółka produkująca i projektująca maszyny włókiennicze. Wczoraj wydała oświadczenie. Bo? – Nie możemy dłużej pozostać obojętni – piszą szefowie spółki i tłumaczą, że kibice są wprowadzani w błąd, bo nikt ze spółki nie chce zabierać drużynie żużlowej nazwy. Chodzi tylko, o to, by ze znaku korzystać zgodnie z prawem.

    – A o tym mówi umowa licencyjna, na korzystanie z marki, której spółka udzieliła klubowi 2009 r. – tłumaczy Falubaz Polska.


    Fabryka zarejestrowała znak towarowy w 1957 r. Przez wiele lat nazywała swoją drużynę żużlową – Klub Sportowy Falubaz. W 1991 r. klub zaprzestał współpracy z zakładem, sponsorem tytularnym został Zbigniew Morawski, amerykański milioner. Potem nazwę zmieniano na nazwy kolejnych sponsorów.

    – Klub żużlowy nie był zainteresowany Falubazem przez zgoła 18 lat. Nazwy Falubaz nigdy nie wyrzekła się jedynie fabryka oraz kibice – tłumaczy producent. Przyznaje, że przeżył trudny okres transformacji, nie splajtował jak wiele innych zakładów i zachował prawa do marki. Gdy dziesięć lat temu klub poprosił fabrykę o wyrażenie zgody na używanie historycznej i legendarnej nazwy drużyny „KS Falubaz", spółka się zgodziła.

    – Strony zgodnie, uczciwie ograniczyły to prawo do działalności sportowej oraz marketingowej klubu żużlowego. Jednocześnie – wbrew pojawiającym się opiniom – spółka nigdy nie osiągała z udzielania prawa do nazwy Falubaz wymiernych korzyści materialnych – tłumaczy producent maszyn. I przyznaje, że klub żużlowy nie potrafił dochować zawartej umowy.

    Historyczną i legendarną nazwę, bez naszej zgody zwyczajnie skomercjalizował, tworząc kolejne produkty. Następnie, w roku 2015 podjął krytyczną i brzemienną w skutkach decyzję – sam zgłosił do rejestracji znak Falubaz. Bezpodstawnie twierdząc przy tym, że jest twórcą, właścicielem i wyłącznym dysponentem prawa do nazwy Falubaz – czytamy w oświadczeniu. Co ciekawe klub żużlowy twierdzi, że posiada prawa do znaku Falubaz od roku 1973.

    – A to budzi nasze zdziwienie. Dlatego spotkało się ze zdecydowaną reakcją spółki Falubaz – tłumaczy producent i przyznaje, że sprawę oddał do sądu. Mimo to, zapewnia, że klub może dalej posługiwać się nazwą Falubaz w rozgrywkach żużlowych. Nie musi zmieniać nazwy.

    – Wierzymy, że niepotrzebne zamieszanie wokół nazwy Falubaz nie jest próbą znalezienia przez klub żużlowy argumentów, pozwalających na wprowadzenie do nazwy zielonogórskiego klubu tylko i wyłącznie nazwy innego sponsora. Ze szkodą dla miasta i kibiców – kończy oświadczenie Falubaz Polska.

    ------------------------------------------
    czekamy na kolejny krok falubazu w celu rejestracji w sądzie znaku myszki miki.

  7. Powrót do góry    #2077
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Czyli chodzi o kasę. Tak jak myślałem, boli ich to że klub czerpie korzyści z trademarku a oni nie dostają swojej prowizji.
    A ten wniosek o rejestrację znaku to był skutek a nie przyczyna tzn. klub go złożył gdy spółka zaczęła robić problemy a nie na odwrót.
    Szkoda tylko, że już panowie ze spółki nie wspominają o tym, że o takiej promocji marki jaką zapewnia klub sportowy to mogliby pomarzyć i w życiu nie byłoby ich na nią stać.

  8. Powrót do góry    #2078
    Ekspert Awatar kolarz
    Dołączył
    25-07-2002
    Postów
    6,402
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 3,117 w 1,492 postach
    a ja to widzę zupełnie inaczej.
    falubaz użyczał nazwy drużynie, której szefostwo kibicuje i z którą firma jest związana historycznie.
    drużynie, a nie myjni itd.
    klub deprecjonuje nazwę i jeszcze chce ją zastrzec w sądzie jako własną.

    za taki policzek nawet pan jezus by oddał.

  9. Powrót do góry    #2079
    Ekspert Awatar kapitan bomba
    Dołączył
    05-11-2012
    Postów
    6,221
    Kliknij i podziękuj
    6,203
    Podziękowania: 2,002 w 1,233 postach
    Cytat Zamieszczone przez kolarz Zobacz posta

    - Wierzymy, że niepotrzebne zamieszanie wokół nazwy Falubaz nie jest próbą znalezienia przez klub żużlowy argumentów, pozwalających na wprowadzenie do nazwy zielonogórskiego klubu tylko i wyłącznie nazwy innego sponsora. Ze szkodą dla miasta i kibiców – kończy oświadczenie Falubaz Polska.

    No mi się od razu taka myśl nasunęła, że właśnie o to może chodzić, ale obym się mylił.

  10. Powrót do góry    #2080
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Już widzę ten ich problem, firmy od segregowania śmieci z tym że piłkarska szkółka czy myjnia mają w nazwie Falubaz.
    Chodzi wyłącznie o kasę i sprawa wydaje się dość oczywista - klub w sądzie nie ma najmniejszych szans (podpisujac wcześniej umowę licencyjną uznali prawa spółki przecież!). Trzeba się dogadać z tą spółką. It’s all about the money chaps!


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  11. Powrót do góry    #2081
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,967
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Moze gdyby w 2015 klub nie probowal ich zrobic w bambuko,dzis tej gownoburzy by nie bylo.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  12. Powrót do góry    #2082
    Ekspert Awatar kolarz
    Dołączył
    25-07-2002
    Postów
    6,402
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 3,117 w 1,492 postach
    wcześniej na to nie zwróciłem uwagi, ale kapitan może mieć rację, że awantura jest wywołana przez klub tylko po to, żeby wycofać się z nazwy falubaz i całą winą obciążyć spółkę, że to niby ona dymi. kibicom nie można zrobić takiego świństwa, ale co innego, jak się nie ma wyjścia, bo się sprowokuje kogoś do stanowczej reakcji. zrobi się z falubazu (spółki) kozła ofiarnego i miejsca w nazwie staje się wolne. tak już bywało w naszym klubie, np. z walaskiem czy ostatnio z zengotą..
    ktoś pamięta, od kiedy stelmet był w nazwie, bo to może się sklejać z datą próby zarejestrowania nazwy falubaz na wyłączność klubu.
    bo to dziwne, że klub związany umową licencyjną, nagle próbuje zastrzec nazwę wykorzystywaną jedynie na licencji.
    to tak jakby nasz macdonalds przy castoramie nagle próbował wysadzić z nazwy spółkę-matkę z kaliforni.

    --------------------------------------
    ja pierdz.ielę, właśnie się zorientowałem, że jestem tu na forum już prawie 17 lat. to niemal połowa mojego życia.
    nie, nie mam dziś urodzin, więc nie składajcie życzeń.
    taka sobotnia refleksja.

  13. Powrót do góry    #2083
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Przez to że średnia wieku forumowego większości użytkowników spokojnie dobija do 10 lat to już się zrobiło mega hermetycznie. Zdechnie to forum wraz z nami

    A co do teorii odnośnie zmiany nazwy to w nią nie wierze. Klub za dobrze zarabia na tej marce żeby z niej rezygnować. Jedno czy dwu sezonowy sponsor tego nie skompensuje ni chu chu.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  14. Powrót do góry    #2084
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,558
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    Przez to że średnia wieku forumowego większości użytkowników spokojnie dobija do 10 lat to już się zrobiło mega hermetycznie. Zdechnie to forum wraz z nami

    A co do teorii odnośnie zmiany nazwy to w nią nie wierze. Klub za dobrze zarabia na tej marce żeby z niej rezygnować. Jedno czy dwu sezonowy sponsor tego nie skompensuje ni chu chu.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Hmm, no niby racja. Ale wiesz co tam siedzi w głowie Bieńkowskiego ?
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  15. Powrót do góry    #2085
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-05-2010
    Postów
    1,136
    Kliknij i podziękuj
    524
    Podziękowania: 598 w 303 postach
    Możliwe rozwiązanie problemu z nazwą i logo, co to się jedno pani Jadzi
    w sekretariacie w zacieku na ścianie pokazało, a drugie Święty Jan przyniósł
    we śnie Panu Bonifacemu, bratu w Falubazie, jest następujące.

    Zmiana nazwy klubu na Magiczny Świat Disney'a Zielona Góra.

    Kibice zadowoleni, bo magia. Disney wreszcie ma, co swoje. A fabryka
    może dalej te swoje zgrzeblary w spokoju rozsyłać po świecie.

  16. Powrót do góry    #2086
    Ekspert
    Dołączył
    22-01-2016
    Postów
    13,584
    Kliknij i podziękuj
    529
    Podziękowania: 2,083 w 1,453 postach
    Po bardzo słąbym dwumeczu z Lesznem, dzisiaj Pepe i Dudek na ulubionym torze w Czewie. Nie wyglądają dobrze, nie umieją sobie poradzić z 1-ligowymi zawodnikami.

  17. Powrót do góry    #2087
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,558
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Cytat Zamieszczone przez noc Zobacz posta
    Po bardzo słąbym dwumeczu z Lesznem, dzisiaj Pepe i Dudek na ulubionym torze w Czewie. Nie wyglądają dobrze, nie umieją sobie poradzić z 1-ligowymi zawodnikami.
    No to które miejsce Falubazu typujesz w tym sezonie ?
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  18. Powrót do góry    #2088
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,895
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,164 w 2,082 postach
    Jak mają przegrywać, to niech przegrywają teraz.
    Na oceny poszczególnych zawodników przyjdzie czas po kilku kolejkach ligowych, wtedy bedzie już obraz co kto prezentuje.

    Pepe jeszcze nawet silników nie dostał, Vacul co bieg jechał na innym przełożeniu.
    Teraz jest czas na testy, sortowanie i żonglowanie silnikami, ustawieniami.

    Mistrzów sparingów było wielu, szło im bardzo dobrze i osiedli na laurach, kiedy przyszła liga mieli problem ze zdobywaniem punktów i zaczęło się szukanie i nerwówka.
    Teraz jest ten czas gdzie można wozić ogony bez konsekwencji.
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  19. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi shelve za jego przydatny post!

    Peter Kildemand (23-03-2019)

  20. Powrót do góry    #2089
    Ekspert Awatar Peter Kildemand
    Dołączył
    03-06-2013
    Postów
    9,018
    Kliknij i podziękuj
    5,735
    Podziękowania: 1,738 w 1,101 postach
    Cytat Zamieszczone przez shelve Zobacz posta
    Jak mają przegrywać, to niech przegrywają teraz.
    Na oceny poszczególnych zawodników przyjdzie czas po kilku kolejkach ligowych, wtedy bedzie już obraz co kto prezentuje.

    Pepe jeszcze nawet silników nie dostał, Vacul co bieg jechał na innym przełożeniu.
    Teraz jest czas na testy, sortowanie i żonglowanie silnikami, ustawieniami.

    Mistrzów sparingów było wielu, szło im bardzo dobrze i osiedli na laurach, kiedy przyszła liga mieli problem ze zdobywaniem punktów i zaczęło się szukanie i nerwówka.
    Teraz jest ten czas gdzie można wozić ogony bez konsekwencji.
    Vaculik widać, że testuje ale w tych sparingach wyglądał naprawdę OK. Pepe dla mnie będzie liderem tej drużyny w 19. Ciężko będzie jednak zasypać dziurę na juniorach jak Jensen będzie jechał chu_jnię. A tak się stanie.

  21. Powrót do góry    #2090
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,895
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,164 w 2,082 postach
    No różnie to może być, siła zespołu jest głównie oparata o seniorów i to oni mają ciągnąć wynik.
    Juniorów mamy jakich mamy i nikt zbyt wiele się po nich nie spodziewa. Jak będą potrafili dorzucić coś do dorobku drużyny bedzie to ich plus.

    Wiadomo, ze na tle juniorki leszczyńskiej wypadli słabo, ale raczej wszystkie ekipy bedą tak wyglądały.
    Oczywiście pewnie i juniorce z Leszna może coś nie wypalić i wcale nie jest powiedziane, że nikt im tam punktów nie urwie.

    Jest jeszcze Drabik, ale reszta to chyba jedna wielka niewiadoma.
    Może też ktoś wystrzelić z formą i wybije się na tyle, że bedzie zespół miał sporo pkt z jego biegów, ale to na teraz znak zapytania.

    Jak nasza juniorka zawali po całośći, to najwyżej czegoś braknie i powalczy się o jakiś brąz.
    Ale patrząc też na juniorke poszczególnych zespołów jest szansa, że nasi wcale tacy najsłabsi mogą nie być.
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  22. Powrót do góry    #2091
    Ekspert
    Dołączył
    22-01-2016
    Postów
    13,584
    Kliknij i podziękuj
    529
    Podziękowania: 2,083 w 1,453 postach
    Kilka kolejek to mało na ocenę, Pepe potrafi pół sezonu cieniować.
    Dudkiem, Vaculem i juniorami głowy sobie nie zaprzątam, wiadomo na co ich stać. Gorzej z Duńczykami, a szczególnie z Pepe. Jeśli te nowe silniki będą jeździć szybciej, albo tylko nie gorzej niż końcówka ubiegłego sezonu i sparringi, to jesteśmy wygrani. Duńczycy też coś pojadą, choć to już mała zagadka, może być 4-5pkt/mecz, a może być 10-13, kto wie?

  23. Powrót do góry    #2092
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,895
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,164 w 2,082 postach
    Cytat Zamieszczone przez noc Zobacz posta
    Kilka kolejek to mało na ocenę, Pepe potrafi pół sezonu cieniować.
    Dudkiem, Vaculem i juniorami głowy sobie nie zaprzątam, wiadomo na co ich stać. Gorzej z Duńczykami, a szczególnie z Pepe. Jeśli te nowe silniki będą jeździć szybciej, albo tylko nie gorzej niż końcówka ubiegłego sezonu i sparringi, to jesteśmy wygrani. Duńczycy też coś pojadą, choć to już mała zagadka, może być 4-5pkt/mecz, a może być 10-13, kto wie?
    No to tym bardziej po jakis sparingach nie ma sensu wyciągać większych wniosków.
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  24. Powrót do góry    #2093
    Ekspert Awatar Falubaz
    Dołączył
    11-12-2001
    Postów
    3,519
    Kliknij i podziękuj
    2,524
    Podziękowania: 1,747 w 765 postach
    8. Patryk Dudek (Stelmet Falubaz Zielona Góra)- 7 (t,1,3,2,1)
    11. Piotr Protasiewicz (Stelmet Falubaz Zielona Góra) - 5 (2,1,1,1,0)
    Haha, a frajerzy z Leszna myśleli, że to oni tacy mocni
    Naiwniacy!
    Czytam sportsboard po pijaku, inaczej się nie da!

  25. Już 4 użytkowników podziękowało forumowiczowi Falubaz za jego przydatny post!

    CarlitosFalubaz (23-03-2019), Peter Kildemand (23-03-2019), marcool (27-03-2019), zigi1976 (24-03-2019)

  26. Powrót do góry    #2094
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,983
    Kliknij i podziękuj
    2,030
    Podziękowania: 1,496 w 991 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    No, stawiam, że się utrzymamy. Choć łatwo nie będzie. Ale w barażu damy radę z drugą ekipą I ligii.
    Nie wiem czy dacie rade będzie wyrownana walka patrząc po wynikach

    Ostrovia Leszno 30:60
    Falubaz Leszno 32:58

  27. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi spitt22 za jego przydatny post!

    Peter Kildemand (23-03-2019)

  28. Powrót do góry    #2095
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,558
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Nie wiem czy dacie rade będzie wyrownana walka patrząc po wynikach

    Ostrovia Leszno 30:60
    Falubaz Leszno 32:58
    No te dwa pkt przeważa i damy radę
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  29. Powrót do góry    #2096
    Stały bywalec Awatar STRZELBA POWER
    Dołączył
    17-10-2015
    Postów
    990
    Kliknij i podziękuj
    19
    Podziękowania: 405 w 225 postach
    Cytat Zamieszczone przez shelve Zobacz posta
    Mistrzów sparingów było wielu, szło im bardzo dobrze i osiedli na laurach, kiedy przyszła liga mieli problem ze zdobywaniem punktów i zaczęło się szukanie i nerwówka.
    Teraz jest ten czas gdzie można wozić ogony bez konsekwencji.
    Masz rację, dobra forma w sparingach wcale nie oznacza że tak też będzie w lidze. Natomiast w większości przypadków było też tak że jak ktoś jeździł ujowo w sparingach to przeważnie jeździł też ujowo w sezonie.

    Ja natomiast dalej konsekwentnie dalej będę uważał że największym problemem Falubazu jest Skórnicki.

  30. Powrót do góry    #2097
    Ekspert
    Dołączył
    03-02-2003
    Postów
    3,110
    Kliknij i podziękuj
    660
    Podziękowania: 586 w 316 postach
    W sumie to sparing z Unią miał jeden duży plus. To był zimny prysznic i pokazał pewne problemy. Jakbyśmy jechali mecze z Ostrowem i Rybnikiem to pewnie dzis nasi chodziliby zadowoleni jak to wszystko jest super. Potem bylaby moze przykra niespodzianka na inauguracje, ze Torun przyjechal, wygrywa starty a potem nasi sa bezradni mimo, ze maja lepsze nazwiska.

    Jak pisalem z 2 tygodnie temu, ze temat toru znow bedzie odlozony na bok bo mamy dobry sklad to Mariusz napisal, ze dobremu zawodnikowi kazdy tor pasuje. No coz...

    Wczoraj Sparta jechala w Czestochowie. Znow Lindgren, Madsen i Zagar byli prawie nie do ugryzienia. Tam to maja atut toru i zawodnikow z szybkim sprzetem. My jak moglismy powalczyc o Madsena czy Lindgrena to akurat bylo zaciskanie pasa w klubie. Jeszcze potrafili w mediach narzekac jakie to ma Madsen wymagania kosmiczne a okazalo sie, ze byl spokojnie tyle wart.

    Dobrze, moze to kwestia nawierzchni a nie geometrii ale tak czy owak w innych miastach potrafia zrobic powtarzalny tor pod siebie mimo roznej pogody a u nas lipa od lat. Wydano miliony na wzmocnienia skladu a moze wszystko na nic jak sie nie rozejrza za wzmocnieniem na pozycji toromistrza? Pewnie nie jest latwo znalezc wolnego fachowca na tym rynku ale czegos trzeba probowac bo dotychczasowe doswiadczenia pokazuja, ze jest w tym temacie tragedia. Zero wyciagania wnioskow, postepow. Wiecznie tylko loteria. To, ze ktos umie nawierzchnie wyrownac czy ubic to jedno ale jeszcze by sie przydalo analizowanie i odtwarzanie jej odpowiednio w zaleznosci od warunkow otoczenia.

    Chociaz tor to jedno a silniki to drugie. Wczoraj na kiedys lubianym torze Wlokniarza nasi krajowi liderzy pokazali slabiutka dyspozycje i to zaczyna martwic. Wygladalo to podobnie jak w lidze w zeszlym sezonie gdzie liderzy Wlokniarza byli poza zasiegiem naszych i oprocz Tondera (!) nikt nie byl w stanie zdobyc jednej trojki!

  31. Powrót do góry    #2098
    Ekspert Awatar maci78
    Dołączył
    09-11-2006
    Postów
    4,199
    Kliknij i podziękuj
    85
    Podziękowania: 537 w 356 postach
    Cytat Zamieszczone przez Eneasz Zobacz posta
    W sumie to sparing z Unią miał jeden duży plus. To był zimny prysznic i pokazał pewne problemy. Jakbyśmy jechali mecze z Ostrowem i Rybnikiem to pewnie dzis nasi chodziliby zadowoleni jak to wszystko jest super. Potem bylaby moze przykra niespodzianka na inauguracje, ze Torun przyjechal, wygrywa starty a potem nasi sa bezradni mimo, ze maja lepsze nazwiska.
    prorocze słowa Eneaszu przyjedzie Toruń i tak będzie.

    Cytat Zamieszczone przez Eneasz Zobacz posta
    Jak pisalem z 2 tygodnie temu, ze temat toru znow bedzie odlozony na bok bo mamy dobry sklad to Mariusz napisal, ze dobremu zawodnikowi kazdy tor pasuje. No coz...
    "dobremu" pokaż tych dobrych w Falubazie na dzisiaj. Skóra w 2 wiosenno/zimowe tygodnie toru nie ogarnie. jeszcze ze dwie takie wtopy w sparingach i znowu będzie wpły wału na tor... meczu nie będzie....

    Cytat Zamieszczone przez Eneasz Zobacz posta
    Wczoraj Sparta jechala w Czestochowie. Znow Lindgren, Madsen i Zagar byli prawie nie do ugryzienia. Tam to maja atut toru i zawodnikow z szybkim sprzetem. My jak moglismy powalczyc o Madsena czy Lindgrena to akurat bylo zaciskanie pasa w klubie. Jeszcze potrafili w mediach narzekac jakie to ma Madsen wymagania kosmiczne a okazalo sie, ze byl spokojnie tyle wart.
    niby jechała a ledwo wygrała. Sparta (Tai i inni) testowali a Czewa na maksa a ledwo wygrali. Przyjdzie liga Czewa zbierze wpieprz.

  32. Powrót do góry    #2099
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,558
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Cytat Zamieszczone przez Eneasz Zobacz posta
    Jak pisalem z 2 tygodnie temu, ze temat toru znow bedzie odlozony na bok bo mamy dobry sklad to Mariusz napisal, ze dobremu zawodnikowi kazdy tor pasuje. No coz...
    No i dalej podtrzymuje swoją opinie. Jak zawodnik jest w formie, ma dobrej klasy sprzet, to pojedzie na wysokim poziomie na każdym torze. Popatrz na Artioma Łagutę, w Grudziądzu czy na Jancarzu, dla niego bez różnicy. Popatrz na Zmarzlika, to samo. Cofnij się rok do tyłu, poczatek sezonu i taki Fredka zapyerdalał niezależnie od toru. Madsen podobnie. A idealny tor w Czewie, tylko dodaje kolorytu takim zawodnikom.

    Dobrze, moze to kwestia nawierzchni a nie geometrii ale tak czy owak w innych miastach potrafia zrobic powtarzalny tor pod siebie mimo roznej pogody a u nas lipa od lat. Wydano miliony na wzmocnienia skladu a moze wszystko na nic jak sie nie rozejrza za wzmocnieniem na pozycji toromistrza? Pewnie nie jest latwo znalezc wolnego fachowca na tym rynku ale czegos trzeba probowac bo dotychczasowe doswiadczenia pokazuja, ze jest w tym temacie tragedia. Zero wyciagania wnioskow, postepow. Wiecznie tylko loteria. To, ze ktos umie nawierzchnie wyrownac czy ubic to jedno ale jeszcze by sie przydalo analizowanie i odtwarzanie jej odpowiednio w zaleznosci od warunkow otoczenia.
    Ale to też potwierdza tylko fakt, że warunki torowe to doskonała wymówka dla zawodników. Piszesz, że w takiej Czewie potrafią zrobić tor pod swoich zawodników. A ja dodam, że nie pod wszystkich, jeślibyśmy chcieli dyspozycje zawodników tłumaczyć torem. Madsen, Fred i Zagar latali, a Przedpełski czy Miedziak, już niekoniecznie. Czyli znowu jest tutaj potwierdzenie mojej teorii, że zawodnik w formie i z dobrym sprzętem, pojedzie na każdym torze.

    Ja już przestałem wierzyć w te tłumaczenia nawierzchnią, słabszego wyniku zawodników. Powód słabszej postawy zawodnika na torze jest inny, albo nie potrafi dostroić sprzętu, albo sam sprzęt jest słabszy, albo zawodnik jest w gorszej formie. Przecież generalnie w żadnej ekipie, nie jest możliwe przygotowanie takiej nawierzchni aby pasowała każdemu miejscowemu zawodnikowi. Bo zawodnicy maja różne preferencje. I tym się różni dobry zawodnik od słabszego, że ten pierwszy, na jakiejkolwiek nawierzchni, jak jest w formie i ma odp. sprzęt, to poniżej pewnego minimum nie schodzi.

    Za wcześnie jeszcze na ocenianie zawodników. Zacznie się liga, wtedy będziemy oceniać. Ale ja już dzisiaj moge powiedzieć, że nawet jeśli tor na W69 przygotowywałby Rusty, to takie nazwiska jak Pepe, Dudek, Nicki, Vacul czy MJJ, mają zapyerdalac a nie narzekać, ze tor na treningu piątkowym był inny. Ja takich tłumaczeń już nie kupuje. Jeśli przyjedzie KST czy Leszno i nas oklepie w lidze, to już teraz powiem, że byli po prostu lepsi, ze ich zawodnicy byli w lepszej formie.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 25-03-2019 o 10:54
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  33. Powrót do góry    #2100
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Rusty to by ci go tak zbronował że komisarz dostałby sraczki i piany na gębie. Walkower jak nic


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  34. Powrót do góry    #2101
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-12-2009
    Postów
    1,158
    Kliknij i podziękuj
    64
    Podziękowania: 453 w 184 postach
    Ostatni handicap własnego toru , na którym wygraliśmy wszystkie spotkania mieliśmy w roku ... 2009 . Średnia punktów ..57 . W klubie mają telefon do pomysłodawcy tego toru .
    TYLKO FALUBAZ

  35. Powrót do góry    #2102
    Ekspert
    Dołączył
    03-02-2003
    Postów
    3,110
    Kliknij i podziękuj
    660
    Podziękowania: 586 w 316 postach
    To o czym piszesz Mariusz to inna sprawa. Tez zawsze uwazalem, ze miejscowi zawodnicy powinni miec swoj tor ogarniety na 100 % pod katem roznych okolicznosci. Np jest suchy i twardy jak beton to iwedza, ze trzeba dostosowac ustawienia tak i tak, jest sliski to zmodyfikowac dysze czy zebatki odpowiednio, jest kopny to inaczej.
    Przeciez chyba jeden tor nie moze byc przygotowany na wiecej niz kilka sposobow? Czy mozliwe zeby istanialo kilkadziesiat kombinacji przygotowania tej samej nawierzchni?

  36. Powrót do góry    #2103
    Zaawansowany Awatar Jacazg
    Dołączył
    31-08-2002
    Postów
    1,520
    Kliknij i podziękuj
    687
    Podziękowania: 317 w 167 postach
    Ja uważam że nasz tor był dobrze przygotowany , jakby nie patrzeć w 80% po pierwszych 30 metrach dwóch leszczynian było na czele. To znaczy że nasi albo mają osiołki pod dupskiem albo nie umieją spasować motoru na start i dojazd. I ja obstawiam to drugie. Dlaczego? Dlatego że nawet słaby motor można z setupować na start. Wtedy byśmy starty wygrywali a na trasie dostawali liścia . Problem w tym, że niby wielce testując, nasze asiory nie potrafiły nawet pójść z setupem w stronę lepszego dociagu na pierwszych 30 metrach. 5 takich asiorow i żaden nie znalazł sposobu aby podzielić się z resztą.
    Falubaz to MAGIA!!!

  37. Powrót do góry    #2104
    Użytkownik
    Dołączył
    28-10-2004
    Postów
    142
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 10 w 8 postach
    Eneasz - czytając tłumaczenia naszych kolaży to mam wrażenie, że nawierzchnię na W69 można przygotować na kilkaset sposobów i nigdy nie wiadomo który. Panowie i Panie kontraktując takich a nie innych zawodowców powinniśmy wymagać, aby po grzebnięciu nogą w nawierzchni wiedzieli co gdzie i kiedy założyć aby to rozsądnie kleiło i jechało. Bo kto jak nie oni powinni mieć w małym palcu kombinację ustawień na daną nawierzchnię przy danej pogodzie, wilgotności, porze dnia czy fazie księżyca bo u nas to już chyba i ten parametr trzeba brać pod uwagę patrząc jak nasi mistrzowie błądzą z ustawieniami. Przyjezdni chyba mają ze sobą zawsze szklaną kulę, która im wskazuje co i jak.... Nie wiem w czy m tak na prawdę leży problem ale jeśli go nie zdiagnozujemy i nie naprawimy to o najcenniejszych trofeach możemy tylko pomarzyć...

  38. Powrót do góry    #2105
    Ekspert Awatar Torretoo
    Dołączył
    11-12-2012
    Postów
    7,044
    Kliknij i podziękuj
    838
    Podziękowania: 1,039 w 716 postach
    Wszystko pięknie.. ale pewnie zawodnicy Falubazu mogą mieć niezły ubaw jak obserwują sraczke na sportsboard w wątku Falubaz. W niedziele Duzers wygra, Nicki będzie w finale i od razu pojawi się zachwyt i pewnie stwierdzenia, że przez 6 dni ostro popracowali i od razu widać efekty

  39. Powrót do góry    #2106
    Ekspert
    Dołączył
    22-01-2016
    Postów
    13,584
    Kliknij i podziękuj
    529
    Podziękowania: 2,083 w 1,453 postach
    Cytat Zamieszczone przez Jacazg Zobacz posta
    Ja uważam że nasz tor był dobrze przygotowany , jakby nie patrzeć w 80% po pierwszych 30 metrach dwóch leszczynian było na czele. To znaczy że nasi albo mają osiołki pod dupskiem albo nie umieją spasować motoru na start i dojazd. I ja obstawiam to drugie. Dlaczego? Dlatego że nawet słaby motor można z setupować na start. Wtedy byśmy starty wygrywali a na trasie dostawali liścia . Problem w tym, że niby wielce testując, nasze asiory nie potrafiły nawet pójść z setupem w stronę lepszego dociagu na pierwszych 30 metrach. 5 takich asiorow i żaden nie znalazł sposobu aby podzielić się z resztą.
    Jeśli chodzi o sparringi z Unią, to nie stricte sprzęt był problemem. Przecież na obcym sobie torze, w Lesznie, chłopaki walczyli z unistami jak równy z równym. Problem jest z jego dostrojeniem. Jeśli ten tor jest za każdym razem inny, z tego powodu że toromistrz z trenerem nie umieją powtarzalnie go przygotowywać, to zawodnicy powinni traktować ten tor, jak zupełnie obcy, innego wyjścia nie ma. Skład seniorów jest otrzaskany i doświadczony, sprzętu mają w p*pę, nie ma tłumaczenia że tor przedwczoraj był inny i sprzęt jechał. Tak to mogą się tłumaczyć nieopierzeni juniorzy.
    Toromistrza i trenera już na ten sezon nie zmienimy, trzeba jechać tym co jest.

  40. Powrót do góry    #2107
    Ekspert
    Dołączył
    03-02-2003
    Postów
    3,110
    Kliknij i podziękuj
    660
    Podziękowania: 586 w 316 postach

    icon16.gif

    No dobra skoro taka cisza tutaj to powiem news dnia Dzis robię swój dwutysięczny wpis na tym forum i z tej okazji jakieś piwko poleci
    Korzystając z okazji dziękuję szanownym Forumowiczom za lata ciekawych dyskusji, dużo śmiechu, okazjonalne bluzgi i inne ciekawe akcje. Gdyby nie to forum moje zycie na pewno byłoby uboższe bo pewnych tekstow np. Mariusza, Falubazziniego, Rustyego i innych bym sobie nawet nigdy nie wyobraził czy nigdzie indziej nie doświadczył Można się tu było nieraz dowiedzieć naprawde sporo nie tylko o zuzlu a czesc tekstow i sformułowań to były istne perełki

  41. Powrót do góry    #2108
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,558
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Cytat Zamieszczone przez Eneasz Zobacz posta
    No dobra skoro taka cisza tutaj to powiem news dnia Dzis robię swój dwutysięczny wpis na tym forum i z tej okazji jakieś piwko poleci
    Korzystając z okazji dziękuję szanownym Forumowiczom za lata ciekawych dyskusji, dużo śmiechu, okazjonalne bluzgi i inne ciekawe akcje. Gdyby nie to forum moje zycie na pewno byłoby uboższe bo pewnych tekstow np. Mariusza, Falubazziniego, Rustyego i innych bym sobie nawet nigdy nie wyobraził czy nigdzie indziej nie doświadczył Można się tu było nieraz dowiedzieć naprawde sporo nie tylko o zuzlu a czesc tekstow i sformułowań to były istne perełki
    He, he. Ja już tych piwek na forum trochę obaliłem
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  42. Powrót do góry    #2109
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-12-2009
    Postów
    1,158
    Kliknij i podziękuj
    64
    Podziękowania: 453 w 184 postach
    [QUOTE=Eneasz;1940149 Dzis robię swój dwutysięczny wpis na tym forum i z tej okazji jakieś piwko poleci
    [/QUOTE]

    Gratki Eneasz . Jak utrzymasz średnią , to za 16 lat walniesz następne . I nie idź w ślady strażaka , bo jak widać ilość nie przekłada się na jakość .
    TYLKO FALUBAZ

  43. Powrót do góry    #2110
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,558
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Cytat Zamieszczone przez xmanagerx Zobacz posta
    Gratki Eneasz . Jak utrzymasz średnią , to za 16 lat walniesz następne . I nie idź w ślady strażaka , bo jak widać ilość nie przekłada się na jakość .
    To fakt, ale jak widać po twoim przykładzie, u ciebie nie ma ani jakości, ani ilości
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  44. Powrót do góry    #2111
    Stały bywalec
    Dołączył
    21-12-2018
    Postów
    817
    Kliknij i podziękuj
    23
    Podziękowania: 67 w 46 postach
    Mariusz jestem zaniepokojony Twoim brakiem aktywności na tym forum.
    Jeszcze kilka dni temu pisałeś, udzielałeś się jak dziki dzik, a po postach pewnego użytkownika z tego forum przestałeś się udzielać...
    Widzę, że asekuracyjnie piszesz teraz posty, boisz się udzielać, zanim coś napiszesz to zastanowisz się 5 razy.
    Nie bój się Mariusz nikogo z tego forum, nikt Ci nic nie zrobi Pisz i udzielaj się tak jak dawniej.

  45. Powrót do góry    #2112
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,558
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Cytat Zamieszczone przez lpokarse Zobacz posta
    Mariusz jestem zaniepokojony Twoim brakiem aktywności na tym forum.
    Jeszcze kilka dni temu pisałeś, udzielałeś się jak dziki dzik, a po postach pewnego użytkownika z tego forum przestałeś się udzielać...
    Widzę, że asekuracyjnie piszesz teraz posty, boisz się udzielać, zanim coś napiszesz to zastanowisz się 5 razy.
    Nie bój się Mariusz nikogo z tego forum, nikt Ci nic nie zrobi Pisz i udzielaj się tak jak dawniej.
    No nie wiem. Jest tu kilku gostków, których obawiałbym się spotkać późną porą w jakimś zaułku. Taki Carlitos z nocem, pewnie by mi nie odpuścili, w imię obrony, ich pojętej demokracji.

    No ale skoro zapewniasz mnie, że nie ma się czego bać, to powoli się będę rozkręcał.

    Jak tam dzisiejszy sparing w Rybniku ? Ile tam dostaniemy w palnik, wie ktoś ?
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 27-03-2019 o 16:02
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  46. Powrót do góry    #2113
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Że ja? Ja się mogę z tobą spokojnie piwa napić. Chillout, nie dam się zwariować przez politykę.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  47. Powrót do góry    #2114
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,558
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    Że ja? Ja się mogę z tobą spokojnie piwa napić. Chillout, nie dam się zwariować przez politykę.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    No to jak mi nie dasz w mordę, to mów jaki tam wynik obstawiasz w Rybniku ? Jedziemy bez MJJ i Nickiego, damy się sponiewierać Rekinom ?

    Ciekaw jestem jak tam Niedźwiadek sobie poradzi. Czas aby się już po zimie obudził i powoli się rozkręcił.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  48. Powrót do góry    #2115
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Wszystko jedno jaki byle zdrowo!


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •