Strona 4 z 19 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 136 do 180 z 848

Wątek: Speedway Grand Prix 2019

  1. Powrót do góry    #136
    Ekspert
    Dołączył
    19-07-2007
    Postów
    3,311
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 407 w 296 postach
    Cytat Zamieszczone przez bartekdm Zobacz posta
    Ale autem nawet gdybyś chciał zaraz wracać to bardzo trudno jest wyjechać spod Narodowego.
    Zależy gdzie się auto zostawiło. Ja z Warszawy w pół godziny wyjeżdzałem, jak byłem 2 razy. Parkowałem na Pradze a na drugą stronę wisły dopiero ostatnim mostem
    Grigorij Łaguta :Nowa formuła Speedway Best Pairs Cup jest atrakcyjna, ponieważ walczymy dla naszych sponsorów

  2. Powrót do góry    #137
    Ekspert Awatar sfp
    Dołączył
    10-10-2004
    Postów
    4,976
    Kliknij i podziękuj
    414
    Podziękowania: 1,500 w 745 postach
    Nie za bardzo rozumiem osoby krytykujące sam pomysł kwalifikacji. Dla mnie to jest takie krytykowanie dla samego krytykowania.
    Wcześniej mieliśmy losowanie, które było 100% loterią.
    Teraz wybór numerów startowych jest ustalany przez samych zawodników na podst. wyników kwalifikacji. I nawet jeśli są jakieś czynniki, które sprawiają, że zawodnicy startują w lekko zmieniających się warunkach torowych, to i tak jest to o wiele bardziej obiektywne, sprawiedliwe niż poprzednia loteria.
    Jeżeli zawodnik w normalnym biegu przyjeżdża 10 metrów za innym zawodnikiem to takie kwalifikacje to wyłapią, a ci którzy są szybsi mają przywilej wybierania numerów startowych.
    Zawsze jest to też jakaś ciekawostka dla mało zaangażowanego kibica. W mediach pojawią się wyniki kwalifikacji. Takie informacje są bardziej chwytliwe i obrazowe dla przeciętnego laika.


    Jeszcze jedno. W paru miejscach czytałem, że różnice czasowe podczas kwalifikacji były bardzo małe, niezauważalne.
    Zawodnik jadący z szybkością 100km/h podczas sekundy pokonuje 27,77 metra. W ciągu 1/100 sekund pokonuje 27,77cm. 27 cm różnicy na mecie to zauważy nawet kibic siedzący na przeciwległej prostej startowej.


    W przeglądzie sportowym przeczytałem:
    "Piątkowe kwalifikacje okazały się prawdziwą loterią, a najlepszy czas od najgorszego dzieliło zaledwie 0.297 sekundy – w żużlu to praktycznie nic."
    Kompletna bzdura.
    Przy szybkości 100km/h to jest aż 8,25 metra różnicy
    Przy szybkości 50km/h to jest 4,125 metra różnicy
    czyli duża różnica, a nie "praktycznie nic"

  3. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi sfp za jego przydatny post!

    Falubaz (18-05-2019)

  4. Powrót do góry    #138
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,701
    Kliknij i podziękuj
    1,403
    Podziękowania: 1,732 w 1,256 postach
    odnosząc to do F1 to to jest b.duża różnica po prostu ktoś kto to pisał nie kuma czasów w sportach motorowych.

  5. Powrót do góry    #139
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,964
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Cytat Zamieszczone przez sfp Zobacz posta
    Nie za bardzo rozumiem osoby krytykujące sam pomysł kwalifikacji. Dla mnie to jest takie krytykowanie dla samego krytykowania.
    Wcześniej mieliśmy losowanie, które było 100% loterią.
    Teraz wybór numerów startowych jest ustalany przez samych zawodników na podst. wyników kwalifikacji. I nawet jeśli są jakieś czynniki, które sprawiają, że zawodnicy startują w lekko zmieniających się warunkach torowych, to i tak jest to o wiele bardziej obiektywne, sprawiedliwe niż poprzednia loteria.
    Jeżeli zawodnik w normalnym biegu przyjeżdża 10 metrów za innym zawodnikiem to takie kwalifikacje to wyłapią, a ci którzy są szybsi mają przywilej wybierania numerów startowych.
    Zawsze jest to też jakaś ciekawostka dla mało zaangażowanego kibica. W mediach pojawią się wyniki kwalifikacji. Takie informacje są bardziej chwytliwe i obrazowe dla przeciętnego laika.


    Jeszcze jedno. W paru miejscach czytałem, że różnice czasowe podczas kwalifikacji były bardzo małe, niezauważalne.
    Zawodnik jadący z szybkością 100km/h podczas sekundy pokonuje 27,77 metra. W ciągu 1/100 sekund pokonuje 27,77cm. 27 cm różnicy na mecie to zauważy nawet kibic siedzący na przeciwległej prostej startowej.


    W przeglądzie sportowym przeczytałem:
    "Piątkowe kwalifikacje okazały się prawdziwą loterią, a najlepszy czas od najgorszego dzieliło zaledwie 0.297 sekundy – w żużlu to praktycznie nic."
    Kompletna bzdura.
    Przy szybkości 100km/h to jest aż 8,25 metra różnicy
    Przy szybkości 50km/h to jest 4,125 metra różnicy
    czyli duża różnica, a nie "praktycznie nic"
    Osobiście nic do tych kwalifikacji nie mam więc nie krytykuje. Dla mnie to bardziej ciekawostka i ukłon w stronę kibica niż wymierne korzyści dla zawodników.
    Jednak te pomiary i Twoja słuszna skądinąd analiza byłaby bardziej miarodajna gdybyśmy mieli bardziej szczegółowe statystyki tzn. zestawienie czasów zawodników jadących po równaniu toru, następnie drugich po równaniu, trzecich...... itd.
    Wtedy może, podkreślam może by się okazało,że te prawie 9 metrów różnicy bierze się niekoniecznie z umiejętności zawodników i sposobu ich jazdy.
    Dlatego z teza, że teraz mamy bardziej sprawiedliwy podział numerów startowych bym się jednak wstrzymał.
    Jeśli okaże się, że starty w kolejności po równaniu toru maja jednak wpływ na osiągane czasy, losowanie było jednak bardziej sprawiedliwe, bo w worku wszyscy mają te szansę równe.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  6. Powrót do góry    #140
    Ekspert Awatar sfp
    Dołączył
    10-10-2004
    Postów
    4,976
    Kliknij i podziękuj
    414
    Podziękowania: 1,500 w 745 postach
    Cytat Zamieszczone przez Robi Zobacz posta
    odnosząc to do F1 to to jest b.duża różnica po prostu ktoś kto to pisał nie kuma czasów w sportach motorowych.
    Przy założeniu, że zawodnicy wjeżdżali na linię mety z szybkością 100km/h to takie były różnice w kwalifikacjach w centymetrach:
    Zagar
    Doyle +342
    Emil +414
    Lambert +436
    Kołodziej +542
    Vaculik +606
    Łaguta +614
    Iversen +622
    Madsen +656
    Dudek +661
    Lidngren +769
    Smektała +861
    Linbaeck +1133

    Przy założeniu, że zawodnicy wjeżdżali na linię mety z szybkością 75km/h to takie były różnice w kwalifikacjach w centymetrach:
    Zagar
    Doyle +256
    Emil +310
    Lambert +327
    Kołodziej +406
    Vaculik +453
    Łaguta +460
    Iversen +466
    Madsen +491
    Dudek +495
    Lidngren +576
    Smektała +645
    Linbaeck +849

    Duże, kilkumetrowe różnice.
    Chyba na prostej nikt nie jedzie z szybkością 50 km/h, a jeśli nawet to i tak dalej mamy zauważalne różnice.

  7. Powrót do góry    #141
    Ekspert
    Dołączył
    03-01-2004
    Postów
    3,303
    Kliknij i podziękuj
    382
    Podziękowania: 1,334 w 550 postach
    Cytat Zamieszczone przez sfp Zobacz posta
    Przy założeniu, że zawodnicy wjeżdżali na linię mety z szybkością 100km/h to takie były różnice w kwalifikacjach w centymetrach:
    Zagar
    Doyle +342
    Emil +414
    Lambert +436
    Kołodziej +542
    Vaculik +606
    Łaguta +614
    Iversen +622
    Madsen +656
    Dudek +661
    Lidngren +769
    Smektała +861
    Linbaeck +1133

    Przy założeniu, że zawodnicy wjeżdżali na linię mety z szybkością 75km/h to takie były różnice w kwalifikacjach w centymetrach:
    Zagar
    Doyle +256
    Emil +310
    Lambert +327
    Kołodziej +406
    Vaculik +453
    Łaguta +460
    Iversen +466
    Madsen +491
    Dudek +495
    Lidngren +576
    Smektała +645
    Linbaeck +849

    Duże, kilkumetrowe różnice.
    Chyba na prostej nikt nie jedzie z szybkością 50 km/h, a jeśli nawet to i tak dalej mamy zauważalne różnice.
    Nie możesz liczyć dystansu dla prędkości z jaka wpadają na metę, tylko należy wyliczyć średnia prędkość na dystansie całego okrążenia, ponieważ budowanie przewagi odbywa się na pełnym dystansie okrążenia, a wiadomo ze na wirażu zawodnicy nie jadą z tak duża prędkością.

    Poza tym za dużo matematyki skomplikowałeś sobie to.

    Tor w Warszawie ma długość 272 metrów. Zawodnicy pokonywali ten dystans (licząc najlepszego i najgorszego) w czasie kolejno 13.143 oraz 13.551.

    Oznacza to ze zawodnik 2 mial stratę rzędu 272-((272:13.551)x13.143)= 8.189m
    Ostatnio edytowane przez veronek ; 18-05-2019 o 15:26

  8. Powrót do góry    #142
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-05-2010
    Postów
    1,136
    Kliknij i podziękuj
    524
    Podziękowania: 598 w 303 postach
    Cytat Zamieszczone przez veronek Zobacz posta
    Nie możesz liczyć dystansu dla prędkości z jaka wpadają na metę, tylko należy wyliczyć średnia prędkość na dystansie całego okrążenia, ponieważ budowanie przewagi odbywa się na pełnym dystansie okrążenia, a wiadomo ze na wirażu zawodnicy nie jadą z tak duża prędkością.
    Nieprawda, znaczenie ma tylko prędkość uzyskiwana przez zawodników na prostej startowej. Zresztą pytanie o "odległość" jest nieprecyzyjne, bo czy chodzi o moment, gdy na metę wpadał Lindbaeck (tzn. jak daleko z przodu w tym wirtualnym wyścigu był wtedy Zagar?), czy na odwrót. W tym pierwszym przypadku odległość byłaby większa, bo przez 0.297 sekundy Zagar zasuwałby dalej z maksymalną prędkością. W tym drugim mniejsza, bo przez 0.297 sekundy Lindbaeck rozpędzający się po wyjściu z wirażu pokonałby mniejszą odległość.

    To są zresztą wszystko przybliżenia. Zauważmy, że mowa jest o różnicy na dystansie jednego okrążenia. Na dystansie całego wyścigu byłyby to różnice kilkudziesięciometrowe.

    Cytat Zamieszczone przez veronek Zobacz posta
    Tor w Warszawie ma długość 272 metrów. Zawodnicy pokonywali ten dystans (licząc najlepszego i najgorszego) w czasie kolejno 13.143 oraz 13.551.

    Oznacza to ze zawodnik 2 mial stratę rzędu 272-((272:13.551)x13.143)= 8.189m
    Tak jak napisałem, prędkość średnia na dystansie całego okrążenia nie ma znaczenia. Przez te kluczowe 0.297 sekundy zawodnicy poruszali się po prostej startowej i to prędkość osiągana tam determinuje odległość na mecie. Gdyby, na przykład, obaj przejechali pół okrążenia spacerowym tempem ręka w rękę, a potem zaczęli się ścigać i wjechali na metę 0.3 sekundy od siebie, to czas okrążenia byłby zdominowany przez ten początkowy spacerek, ale nijak nie wpłynąłby na odległość między nimi na mecie.

  9. Powrót do góry    #143
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,701
    Kliknij i podziękuj
    1,403
    Podziękowania: 1,732 w 1,256 postach
    Robi się to tak.

    ( 272 m / 13,143 s ) x 13,551 s - 272 m = 8,44 m

    ( długość toru / najlepszy czas ) x czas zawodnika - długość toru = strata w m do najlepszego czasu

    dokładna wartość. tyle stracił Lindbaeck.

    Doyle miał czas 13,266 więc strata to aż 2,55 m

  10. Powrót do góry    #144
    Ekspert
    Dołączył
    03-01-2004
    Postów
    3,303
    Kliknij i podziękuj
    382
    Podziękowania: 1,334 w 550 postach
    Kolego jelous, chyba trzeba się cofnąć do szkoły podstawowej, bo Ci matematyka szwankuje. Jeśli uważasz ze znaczenie ma tylko prosta startowa i prędkość uzyskana na niej, to...

    ...jeśli zawodnik zejdzie z motoru i go pcha na wirażu ale na prostej odkręca pełna manetkę i osiąga 120km/h to będzie miał lepszy czas niż zawodnik który przejedzie całe okrążenie - w tym prosta startowa z prędkością 60km/h? Wg Twojej teorii tak właśnie jest. Mam nadzieje ze zarobkowo nie robisz w handlu

    To zadanie ze szkoły podstawowej. Na prawdę nie ma tu nic skomplikowanego.

    Robi zastosował ten sam wzór. Tylko ja wyliczyłem stratę Antonio w momencie wjazdu Zagara na metę, a on w momencie wjazdu Antonio na metę.
    Ostatnio edytowane przez veronek ; 18-05-2019 o 16:24

  11. Powrót do góry    #145
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,701
    Kliknij i podziękuj
    1,403
    Podziękowania: 1,732 w 1,256 postach
    Cytat Zamieszczone przez veronek Zobacz posta

    Robi zastosował ten sam wzór. Tylko ja wyliczyłem stratę Antonio w momencie wjazdu Zagara na metę, a on w momencie wjazdu Antonio na metę.
    dlatego chyba mój odpowiedniejszy.

    ale widac miedzy pierwszym a drugim to roznica ponad 2 m. czyli dla oka bardzo widoczna roznica na mecie.

  12. Powrót do góry    #146
    Ekspert
    Dołączył
    03-01-2004
    Postów
    3,303
    Kliknij i podziękuj
    382
    Podziękowania: 1,334 w 550 postach
    Cytat Zamieszczone przez Robi Zobacz posta
    dlatego chyba mój odpowiedniejszy.

    ale widac miedzy pierwszym a drugim to roznica ponad 2 m. czyli dla oka bardzo widoczna roznica na mecie.
    Robi tez nie do końca. Uważam ze najlepiej podać dystans w momencie wjazdu najszybszego zawodnika na metę, z uwagi na fakt ze po przekroczeniu linii mety zawodnik już nie porusza się z maksymalna prędkością.

    Okrążenie to jest 100% dystansu, licząc moment w którym wpada zawodnik wolniejszy, obliczasz dystans już na 103-104% dystansu, które pokonał zawodnik najszybszy.

    To tylko kalkulacja na podstawie średniej, bo równie dobrze może być tak ze Antonio był dużo szybszy na prostych ale wolniejszy na wirażach, co oznaczałoby ze w momencie jak Zagar wpadł na metę, Antonio miał większa stratę w metrach, niz chwile później, samemu wpadając na metę. Sporo zmiennych, stad uproszczenie ze średnia prędkością.

  13. Powrót do góry    #147
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-05-2010
    Postów
    1,136
    Kliknij i podziękuj
    524
    Podziękowania: 598 w 303 postach
    Cytat Zamieszczone przez veronek Zobacz posta
    Kolego jelous, chyba trzeba się cofnąć do szkoły podstawowej, bo Ci matematyka szwankuje. Jeśli uważasz ze znaczenie ma tylko prosta startowa i prędkość uzyskana na niej, to uważam nasza dyskusje za pozbawiona sensu
    Kolego veronku, to że czegoś nie zrozumiałeś, to jeszcze nie powód, żeby obrażać drugą osobę. Gdyby nałożyć na siebie obraz z przejazdu Zagara i Lindbaecka, to odległość między nimi na mecie w momencie, gdy Zagar przekracza linię mety, byłaby zdeterminowana przez to, ile metrów przez te pozostałe 0.297 sekundy pokonał Szwed. Odległość między nimi w momencie, gdy na metę wpada Lindbaeck jest równa dystansowi, jaki przez te 0.297 sekundy przejechał Zagar.

    Można sobie liczyć "prędkość średnią" i odległość pokonaną w tym czasie, ale nie ma ona wiele wspólnego z tym, ile metrów dzieli dwóch zawodników na mecie.

    Cytat Zamieszczone przez veronek Zobacz posta
    Czyli jeśli zawodnik zejdzie z motoru i go pcha na wirażu ale na prostej odkręca pełna manetkę i osiąga 120km/h to będzie miał lepszy czas niż zawodnik który przejedzie całe okrążenie - w tym prosta startowa z prędkością 60km/h? Wg Twojej teorii tak właśnie jest. Mam nadzieje ze zarobkowo nie robisz w handlu
    Nie, to nie ma wspólnego nic z tym co napisałem... Może spróbuję napisać tak, żebyś nawet Ty zrozumiał. Jeśli mamy dwa scenariusze:

    1. Dwóch zawodników rusza obok siebie i pokonuje pół okrążenia w ślimaczym tempie 5 minut, po czym rusza na całego i po kolejnych 10 sekundach pierwszy z nich wpada na metę, drugi 0.5 sekundy za nim.

    1. Dwóch zawodników rusza obok siebie i pokonuje pół okrążenia pomału w 1 minutę, po czym rusza na całego i po kolejnych 10 sekundach pierwszy z nich wpada na metę, drugi 0.5 sekundy za nim.

    W obu przypadkach odległość na mecie będzie taka sama, choć w pierwszym scenariuszu prędkość średnia będzie prawie 5 razy niższa. Ale fizyczna odległość na mecie się nie zmienia! Tak jak w F1, bolidy między którymi jest 1s różnicy na zakręcie są tuż koło siebie, a na prostej startowej dzieli ogromny dystans, choć w każdej chwili jest to ta sama 1s. Dlatego pomiary robi się w sekundach, a nie w metrach, bo ta odległość się cały czas zmienia.

  14. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi jelousabmarinek za jego przydatny post!

    sfp (18-05-2019)

  15. Powrót do góry    #148
    Ekspert
    Dołączył
    03-01-2004
    Postów
    3,303
    Kliknij i podziękuj
    382
    Podziękowania: 1,334 w 550 postach
    Cytat Zamieszczone przez jelousabmarinek Zobacz posta
    Kolego veronku, to że czegoś nie zrozumiałeś, to jeszcze nie powód, żeby obrażać drugą osobę. Gdyby nałożyć na siebie obraz z przejazdu Zagara i Lindbaecka, to odległość między nimi na mecie w momencie, gdy Zagar przekracza linię mety, byłaby zdeterminowana przez to, ile metrów przez te pozostałe 0.297 sekundy pokonał Szwed. Odległość między nimi w momencie, gdy na metę wpada Lindbaeck jest równa dystansowi, jaki przez te 0.297 sekundy przejechał Zagar.

    Można sobie liczyć "prędkość średnią" i odległość pokonaną w tym czasie, ale nie ma ona wiele wspólnego z tym, ile metrów dzieli dwóch zawodników na mecie.

    Co do kwestii miejsca pomiaru, tak jak napisałem Robiemu, każdy ma swoją teorie gdzie dokonać pomiaru. Ty zakładasz ze odległość podajemy w momencie w którym na metę wpada Lindback, ja uważam ze jeśli właśnie pełne okrążenie to 100% dystansu (bo na tym właśnie dystansie mierzymy czas), to powinnismy podać różnice w odniesieniu do najszybszego zawodnika. Jego ustawiamy na linii mety i wyliczamy ile metrów za nim jest cała reszta stawki. Oczywiście przyjmując ze cały czas liczymy średnią. To uproszczenie, ale inaczej nie jesteśmy w stanie tego obliczyć.


    Cytat Zamieszczone przez jelousabmarinek Zobacz posta
    Nie, to nie ma wspólnego nic z tym co napisałem... Może spróbuję napisać tak, żebyś nawet Ty zrozumiał. Jeśli mamy dwa scenariusze:

    1. Dwóch zawodników rusza obok siebie i pokonuje pół okrążenia w ślimaczym tempie 5 minut, po czym rusza na całego i po kolejnych 10 sekundach pierwszy z nich wpada na metę, drugi 0.5 sekundy za nim.

    1. Dwóch zawodników rusza obok siebie i pokonuje pół okrążenia pomału w 1 minutę, po czym rusza na całego i po kolejnych 10 sekundach pierwszy z nich wpada na metę, drugi 0.5 sekundy za nim.

    W obu przypadkach odległość na mecie będzie taka sama, choć w pierwszym scenariuszu prędkość średnia będzie prawie 5 razy niższa. Ale fizyczna odległość na mecie się nie zmienia! Tak jak w F1, bolidy między którymi jest 1s różnicy na zakręcie są tuż koło siebie, a na prostej startowej dzieli ogromny dystans, choć w każdej chwili jest to ta sama 1s. Dlatego pomiary robi się w sekundach, a nie w metrach, bo ta odległość się cały czas zmienia.
    Przykład trochę z dupy. Jak byś nie liczył, ile czasu by nie jechali razem, to na końcu z uwagi na różnice końcowa, również rożna będzie prędkość średnia.

    Problem polega na tym ze Twoja teoria z góry zakłada ze obaj na wirażu oraz prostej przeciwległej poruszali się z taka sama prędkością - co jest z góry złym założeniem. Tego nie wiemy i nigdy się nie dowiemy. Jeśli bierzesz pod uwagę tylko prędkość uzyskana na prostej to nie podajesz precyzyjnie różnicy na dystansie całego okrążenia. Równie dobrze Zagar mógł swoją przewagę zbudować na pierwszym wirażu, prostej przeciwległej i drugim wirażu, a na prostej startowej nieco z tej przewagi stracić.
    Ostatnio edytowane przez veronek ; 18-05-2019 o 16:52

  16. Powrót do góry    #149
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2011
    Postów
    10,380
    Kliknij i podziękuj
    663
    Podziękowania: 2,837 w 1,735 postach
    Żeby wyznaczyć różnicę między zawodnikami w metrach trzeba by zmierzyć chwilową prędkość w miejscu pomiaru. Inaczej tego się nie da ugryźć.

  17. Powrót do góry    #150
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,701
    Kliknij i podziękuj
    1,403
    Podziękowania: 1,732 w 1,256 postach
    z racji tego ze nie mamy do czynienia z prosta tylko z lukami i roznymi trajektoriami oblicza sie srednia dla najlepszego wyniku. dlugosc toru znamy. najlepszy czas znamy. zawsze to jest podstawa do obliczania.

    ale to wszystko sklada sie do tego ze oscylujemy w kilkudziesiecu cm. z tych kwalifikacji wychodzi wniosek za kazda strata 0,1 s to ok 2 m.

  18. Powrót do góry    #151
    Ekspert
    Dołączył
    03-01-2004
    Postów
    3,303
    Kliknij i podziękuj
    382
    Podziękowania: 1,334 w 550 postach
    Cytat Zamieszczone przez jelousabmarinek Zobacz posta
    1. Dwóch zawodników rusza obok siebie i pokonuje pół okrążenia w ślimaczym tempie 5 minut, po czym rusza na całego i po kolejnych 10 sekundach pierwszy z nich wpada na metę, drugi 0.5 sekundy za nim.

    1. Dwóch zawodników rusza obok siebie i pokonuje pół okrążenia pomału w 1 minutę, po czym rusza na całego i po kolejnych 10 sekundach pierwszy z nich wpada na metę, drugi 0.5 sekundy za nim.
    Muszę Ci to wytłumaczyć bo mnie będzie gryzło

    W powyższym przykładzie możemy olać minutę jazdy razem oraz 5 minut jazdy razem. To nie ma znaczenia. Liczy się tylko okres (10s) w którym jechali z rożna prędkością. Twoje założenie w odniesieniu do kwalifikacji jest błędne, bo zakłada ze z rożna prędkością jechali tylko na prostej startowej, a tak nie jest. Z rożna prędkością jechali przez całe okrążenie, przez pełne 272 metry. Dlatego sama prędkość uzyskana na mecie nie ma prawa definiować dystansu pomiędzy zawodnikami.

    Amen.

  19. Powrót do góry    #152
    Ekspert Awatar sfp
    Dołączył
    10-10-2004
    Postów
    4,976
    Kliknij i podziękuj
    414
    Podziękowania: 1,500 w 745 postach
    Cytat Zamieszczone przez veronek Zobacz posta
    Nie możesz liczyć dystansu dla prędkości z jaka wpadają na metę, tylko należy wyliczyć średnia prędkość na dystansie całego okrążenia, ponieważ budowanie przewagi odbywa się na pełnym dystansie okrążenia, a wiadomo ze na wirażu zawodnicy nie jadą z tak duża prędkością.

    Poza tym za dużo matematyki skomplikowałeś sobie to.

    Tor w Warszawie ma długość 272 metrów. Zawodnicy pokonywali ten dystans (licząc najlepszego i najgorszego) w czasie kolejno 13.143 oraz 13.551.

    Oznacza to ze zawodnik 2 mial stratę rzędu 272-((272:13.551)x13.143)= 8.189m
    Dzięki za Twój wpis, ale to co ja napisałem jest bliższe prawdy, choć przyznaję, że mój wpis nie był w 100% precyzyjny, tylko zakładał stałą prędkość na ostatnich kilkunastu metrach przed metą.
    Jeżeli w formule 1 na ostatniej prostej startowej kierowcy jadą ostatnie sekundy ze stałą szybkością 300km/h, a różnica w czasach jest 0,1 sekundy to odległość pomiędzy nimi na mecie liczymy zakładając szybkość 300km/h, a nie średnią prędkość podczas wyścigu.


    Wracając do speedwaya. W momencie, gdy Zagar był na mecie, Lindbaeck potrzebował jeszcze 0,408 sekundy, aby dotrzeć do mety.
    Tak więc odległość jaka dzieliła Zagara i Lindbaecka w momencie, gdy Zagar wjeżdżał na linię mety to: 0,408 sekundy * vL
    gdzie:
    vL - to prędkość z jaką poruszał się Lindbaeck przez te ostatnie 0,408 sekundy swojej jazdy.
    Jest to prędkość zdecydowanie bliższa prędkości na linii mety, niż średniej prędkości na całym okrążeniu.
    Tak więc wasze zastosowanie wzoru ze średnią prędkością jest błędne.
    Możesz łuki pokonywać z szybkością 10 km/h, a proste z szybkością 200km/h. I gdy ktoś wpada na prostej na metę o 0,1s później to do obliczenia odległości liczymy prędkość na prostej, a ściśle mówiąc z tych ostatnich 0,1 sekundy, a nie średnią z całego okrążenia.

    Pozdro
    Ostatnio edytowane przez sfp ; 18-05-2019 o 18:11

  20. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi sfp za jego przydatny post!

    jelousabmarinek (19-05-2019)

  21. Powrót do góry    #153
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    Zastanawiam sie czytając Wasze wpisy czy przed każdym startem kwalifikacyjnym jest równanie toru bo chyba wszyscy powinni mieć zbliżone warunki torowe zeby kwalifikacje miały sens przy tak zbliżonym pomiarze czasowym.
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  22. Powrót do góry    #154
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,844
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,653 w 987 postach
    Czy ktores radio przeprowadza transmisje z cyklu GP ?

  23. Powrót do góry    #155
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-10-2005
    Postów
    1,337
    Kliknij i podziękuj
    224
    Podziękowania: 303 w 199 postach

  24. Powrót do góry    #156
    Ekspert
    Dołączył
    03-01-2004
    Postów
    3,303
    Kliknij i podziękuj
    382
    Podziękowania: 1,334 w 550 postach
    Cytat Zamieszczone przez sfp Zobacz posta
    Dzięki za Twój wpis, ale to co ja napisałem jest bliższe prawdy, choć przyznaję, że mój wpis nie był w 100% precyzyjny, tylko zakładał stałą prędkość na ostatnich kilkunastu metrach przed metą.
    Jeżeli w formule 1 na ostatniej prostej startowej kierowcy jadą ostatnie sekundy ze stałą szybkością 300km/h, a różnica w czasach jest 0,1 sekundy to odległość pomiędzy nimi na mecie liczymy zakładając szybkość 300km/h, a nie średnią prędkość podczas wyścigu.


    Wracając do speedwaya. W momencie, gdy Zagar był na mecie, Lindbaeck potrzebował jeszcze 0,408 sekundy, aby dotrzeć do mety.
    Tak więc odległość jaka dzieliła Zagara i Lindbaecka w momencie, gdy Zagar wjeżdżał na linię mety to: 0,408 sekundy * vL
    gdzie:
    vL - to prędkość z jaką poruszał się Lindbaeck przez te ostatnie 0,408 sekundy swojej jazdy.
    Jest to prędkość zdecydowanie bliższa prędkości na linii mety, niż średniej prędkości na całym okrążeniu.
    Tak więc wasze zastosowanie wzoru ze średnią prędkością jest błędne.
    Możesz łuki pokonywać z szybkością 10 km/h, a proste z szybkością 200km/h. I gdy ktoś wpada na prostej na metę o 0,1s później to do obliczenia odległości liczymy prędkość na prostej, a ściśle mówiąc z tych ostatnich 0,1 sekundy, a nie średnią z całego okrążenia.

    Pozdro
    Zgadzam sie w 100%

    Zakładanie tutaj prędkości średniej mija się z celem. Musiałem sobie to rozrysować i rozpisać

  25. Powrót do góry    #157
    Ekspert
    Dołączył
    06-04-2013
    Postów
    5,410
    Kliknij i podziękuj
    42
    Podziękowania: 379 w 286 postach
    Tai, Zmarzlik? A może Vaculik czy Lindgren?
    Janek Kołodziej?

  26. Powrót do góry    #158
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,844
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,653 w 987 postach
    Dzięki Plavi!

  27. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Penhall za jego przydatny post!

    pakosik (19-05-2019)

  28. Powrót do góry    #159
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,021
    Kliknij i podziękuj
    1,793
    Podziękowania: 4,900 w 3,221 postach
    Ktoś, kto dzień przed GP Słowenii wcisnął mecz Gorzowa na 20 (w dniu kwalifikacji oczywiście) musi chyba bardzo nie lubić Zmarzlika.
    Dla równowagi, dowalili też mecz Woffindenowi - pytanie, czy po tym jak skończyło się ostatnio znowu będzie tak chętny żeby przyjechać na ligę i zrezygnować z kwalifikacji?
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  29. Powrót do góry    #160
    Ekspert Awatar młody_piernik2
    Dołączył
    15-04-2018
    Postów
    5,525
    Kliknij i podziękuj
    1,780
    Podziękowania: 1,348 w 798 postach
    https://www.youtube.com/watch?v=LyBLTh3Y2Xs

    wywiad z Woffindenem

    mówi, że nie chce w Anglii jeździć bo mu ziomki co tam jeżdzą mówią, że chuujowo im się jeździ na angielskich torach

    ulubione tory:
    Toruń, świetny tor, podniesione łuki, piękny stadion
    Warszawa, Cardiff bo bardzo techniczne
    Zielona Góra, bo kibice robią atmosferę

    ulubiony kraj: Australia

    przez cały sezon w Grand Prix zużywa 5 silników
    przez cały sezon ogólnie 8 silników
    "A Pan Buszmen wymyśla i wymyśla. Liczy, krytykuje, opowiada jak to sam by za wszystkie osoby wystąpił." - Przemysław Termiński, 2016

  30. Powrót do góry    #161
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,701
    Kliknij i podziękuj
    1,403
    Podziękowania: 1,732 w 1,256 postach
    Nie ma kwalifikacji w TV ???

  31. Powrót do góry    #162
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-09-2017
    Postów
    701
    Kliknij i podziękuj
    36
    Podziękowania: 83 w 71 postach
    Od 18:45 na nsport+ i canal+ sport

  32. Powrót do góry    #163
    Zaawansowany Awatar inzynier
    Dołączył
    21-11-2002
    Postów
    1,897
    Kliknij i podziękuj
    21
    Podziękowania: 90 w 75 postach
    Tak mnie zastanawia co sądziliby kibice gdyby teoretycznie miały miejsce następujące wydarzenia, przykładowo podczas każdej z rund SGP najwięcej punktów zdobywa dajmy na to Dudek jednak w finale przyjeżdża zawsze na trzecim bądź czwartym miejscu, za to wszystkie turnieje wygrywa dajmy na to Madsen.

    Jak myślicie kto zostanie moralnym mistrzem świata ?
    Marco Simoncelli (1987-01-20 * 2011-10-23) Ukryta zawartość

  33. Powrót do góry    #164
    Użytkownik
    Dołączył
    05-06-2010
    Postów
    208
    Kliknij i podziękuj
    17
    Podziękowania: 42 w 26 postach
    Cytat Zamieszczone przez inzynier Zobacz posta
    Tak mnie zastanawia co sądziliby kibice gdyby teoretycznie miały miejsce następujące wydarzenia, przykładowo podczas każdej z rund SGP najwięcej punktów zdobywa dajmy na to Dudek jednak w finale przyjeżdża zawsze na trzecim bądź czwartym miejscu, za to wszystkie turnieje wygrywa dajmy na to Madsen.

    Jak myślicie kto zostanie moralnym mistrzem świata ?
    Gorzów

  34. Powrót do góry    #165
    Zaawansowany Awatar toolowiec
    Dołączył
    21-09-2007
    Postów
    2,342
    Kliknij i podziękuj
    116
    Podziękowania: 340 w 239 postach
    To zaczynamy dzień dziecka na sportowo Jak typujecie? Myślę, że na najszybszy na treningu Artiom może dzisiaj namieszać. Tor, ten nudny słoweński tor jest w tym roku inaczej przygotowany i mogą być ciekawsze zawody niz w ostatnich latach.

    Magic bedzie mocny.
    Ostatnio edytowane przez toolowiec ; 01-06-2019 o 20:05

  35. Powrót do góry    #166
    Zaawansowany
    Dołączył
    08-04-2018
    Postów
    2,313
    Kliknij i podziękuj
    527
    Podziękowania: 314 w 236 postach
    rzuci ktos linkiem?

  36. Powrót do góry    #167
    Użytkownik
    Dołączył
    29-04-2018
    Postów
    419
    Kliknij i podziękuj
    83
    Podziękowania: 58 w 39 postach
    Gasilec

  37. Powrót do góry    #168
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    W Krsko nihil novi


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  38. Powrót do góry    #169
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-07-2007
    Postów
    1,046
    Kliknij i podziękuj
    780
    Podziękowania: 283 w 184 postach
    Emocje jak to w Krsko.

  39. Powrót do góry    #170
    Stały bywalec Awatar chloroform
    Dołączył
    06-05-2008
    Postów
    936
    Kliknij i podziękuj
    486
    Podziękowania: 207 w 124 postach
    Cytat Zamieszczone przez kian Zobacz posta
    rzuci ktos linkiem?
    http://www.drhtv.com.pl/drhtv-1.html

  40. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi chloroform za jego przydatny post!

    kian (01-06-2019)

  41. Powrót do góry    #171
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,895
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,164 w 2,082 postach
    Cytat Zamieszczone przez kian Zobacz posta
    rzuci ktos linkiem?
    http://www.drhtv.com.pl/drhtv-1.html
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  42. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi shelve za jego przydatny post!

    kian (01-06-2019)

  43. Powrót do góry    #172
    Zaawansowany
    Dołączył
    10-09-2012
    Postów
    2,730
    Kliknij i podziękuj
    1,205
    Podziękowania: 332 w 245 postach
    Cytat Zamieszczone przez greggor Zobacz posta
    Emocje jak to w Krsko.
    Tutaj raczej ścigania nie będzie

  44. Powrót do góry    #173
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,021
    Kliknij i podziękuj
    1,793
    Podziękowania: 4,900 w 3,221 postach
    Po co te bajki ze teraz będą ciekawe zawody?
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  45. Powrót do góry    #174
    Stały bywalec Awatar tomkoz
    Dołączył
    30-07-2009
    Postów
    547
    Kliknij i podziękuj
    141
    Podziękowania: 45 w 33 postach
    Typuje dużo punktów Vaculika i Madsena oraz męczarnie Zmarzlika.
    Ostatnio edytowane przez tomkoz ; 01-06-2019 o 20:12

  46. Powrót do góry    #175
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,895
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,164 w 2,082 postach
    Szkoda, że Lambo w lidze nie może się jakoś odblokować.
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  47. Powrót do góry    #176
    Ekspert
    Dołączył
    06-04-2013
    Postów
    5,410
    Kliknij i podziękuj
    42
    Podziękowania: 379 w 286 postach
    Mocno zaczął Zimny

  48. Powrót do góry    #177
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-07-2007
    Postów
    1,046
    Kliknij i podziękuj
    780
    Podziękowania: 283 w 184 postach
    Cytat Zamieszczone przez tomkoz Zobacz posta
    Typuje dużo punktów Vaculika i Madsena oraz męczarnie Zmarzlika.
    No, w swoim pierwszym biegu tak się męczył że nie wiem czy będzie miał siłę wyjechać do drugiego.

  49. Powrót do góry    #178
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,895
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,164 w 2,082 postach
    Tatarska strzała w gazie.
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  50. Powrót do góry    #179
    Zaawansowany Awatar gkm_fan
    Dołączył
    12-04-2007
    Postów
    1,978
    Kliknij i podziękuj
    136
    Podziękowania: 570 w 314 postach
    Dankiewicz chyba na trzeźwo nie ogląda. Jak to było super ściganie to ja nie mam pytań.

    Co ten Lindback wyprawia ostatnio...
    Ostatnio edytowane przez gkm_fan ; 01-06-2019 o 20:18

  51. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi gkm_fan za jego przydatny post!

    Vector (01-06-2019), greggor (01-06-2019)

  52. Powrót do góry    #180
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Na chuy robić SGP w Krsko? Serio nie ma ciekawszych torów ?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  53. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi CarlitosFalubaz za jego przydatny post!

    Vector (01-06-2019)

Strona 4 z 19 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •