Strona 10 z 12 PierwszyPierwszy ... 89101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 406 do 450 z 534

Wątek: Transfery 2018

  1. Powrót do góry    #406
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,968
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Drabika na poczatku nikt nie chcial.
    Stary jezdzil po klubach z Maxem i namawial,ale
    mlody zaliczal sporo gleb,wydawalo sie,ze nic z niego nie bedzie.
    W Ostrowie juz bylo lepiej.
    W koncu Wroclaw go przygarnal i chyba nie zaluja.
    Przed Wiktorem cala kariera,zapowiada sie niezle,ale musi troche zmężnieć.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 27-10-2018 o 15:03
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  2. Powrót do góry    #407
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,463
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Średnie są dla laików. I durniów od KSM-ów.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  3. Powrót do góry    #408
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,701
    Kliknij i podziękuj
    1,403
    Podziękowania: 1,732 w 1,256 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Średnie są dla laików. I durniów od KSM-ów.
    średnia 2,5 a średnia 1,5 nie mowi o klasie zawodnika? bo to o takie porownania srednich nam, przynajmniej mi, chodzi a nie czy 1,975 jest lepsze od 1,845...

  4. Powrót do góry    #409
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,463
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Drabika na poczatku nikt nie chcial.
    Stary jezdzil po klubach z Maxem i namawial,ale
    mlody zaliczal sporo gleb,wydawalo sie,ze nic z niego nie bedzie.
    Wroclaw go przygarnal i chyba nie zaluja.
    No przede wszystkim jeździł jak cykor Davidsson w najgorszych momentów. Tak Wrocław zrobił z niego zawodnika, dając mu spokój i dostęp do sprzętu. Ale koniec współpracy z ojciem, możliwe odejście do Czewy za rok, to nie buduje przed Maksiem jakichś mega perspektyw.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  5. Powrót do góry    #410
    Zaawansowany Awatar ckm-ista
    Dołączył
    04-07-2005
    Postów
    2,181
    Kliknij i podziękuj
    156
    Podziękowania: 220 w 130 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    ...
    Oczywiście, że na dziś dzieli ich różnica klasy, ale Drabik w zasadzie od 2-3 sezonów zero progresu (i moim zdaniem w jego przypadku dalszego progresu już nie będzie, a raczej zjazd), natomiast Wiktor może zaskoczyć.
    ...ale też nie stracił na tym, że sporo urósł. Jak w nadchodzącym sezonie nie pójdzie do przodu, uznam, że masz rację.

  6. Powrót do góry    #411
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,463
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Cytat Zamieszczone przez Robi Zobacz posta
    średnia 2,5 a średnia 1,5 nie mowi o klasie zawodnika? bo to o takie porownania srednich nam, przynajmniej mi, chodzi a nie czy 1,975 jest lepsze od 1,845...
    Nie mówi. Ktoś kto się zna na żużlu i śledzi go wnikliwie, analitycznie, nigdy nie będzie patrzył na średnią, a na każdy mecz/bieg z osobna. Średnia to wypadkowa wypaczeń. Może jakby było z 200 meczów w sezonie to by to miało jakąś wartość. Ale nie przy 14, w dodatku przy bardzo zróżnicowanej rozpisce biegowej poszczególnych zawodników. Dla laików to w sam raz, bo jakiś podstawowy obraz daje, ale my tu rozmawiamy chyba na wyższym poziomie...

    I tu wracając do tematu, wg mnie Drabik w 2017 jeździł lepiej niż w 2k18.
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 27-10-2018 o 15:06
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  7. Powrót do góry    #412
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,701
    Kliknij i podziękuj
    1,403
    Podziękowania: 1,732 w 1,256 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Nie mówi. Ktoś kto się zna na żużlu i śledzi go wnikliwie, analitycznie, nigdy nie będzie patrzył na średnią, a na każdy mecz/bieg z osobna.
    czyli wg Twojej teorii ten który wygrywa start i robi 2,7 moze byc gorszym zawodnikiem od tego ktory walczy w kazdym biegu ale ostatecznie przegrywa biegi i robi 1,5. mozna i tak

    tak tak wiem. abstrakcja. srednia biegowa jest wyznacznikiem, nadajacym kierunek. uzupelnieniem. itd. jedna skladowa w ocenie zawodnika.

  8. Powrót do góry    #413
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,463
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Nic takiego nie napisałem.
    Napisałem że ocenia się na podstawie wyników analizowanych na części pierwsze a nie uśrednionych, uproszczonych wyników.
    O startach i walce na dystansie to już w ogóle sobie wymyśliłeś.

    Jak jest różnica taka jak piszesz, to naprawdę jak ktoś analizuje mecze i wyniki to nie musi widzieć czystej średniej, żeby tę różnicę dostrzec (przy czym jest ona mniej wypaczona patrząc na czyste dane). Np. ja średnie biegowe to mam w głowie mniej więcej bez ich liczenia i sprawdzania...
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 27-10-2018 o 15:15
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  9. Powrót do góry    #414
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,701
    Kliknij i podziękuj
    1,403
    Podziękowania: 1,732 w 1,256 postach
    przecież jak widze jak zawodmik robi 12+1 i analizuje biegi i kogo pokonal to wiadomo jaka "wartosc" ma ten wynik.

  10. Powrót do góry    #415
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,463
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    No tak. To po co ci patrzeć na średnie? O to mi właśnie chodzi. Każdy występ osobno.
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 27-10-2018 o 15:20
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  11. Powrót do góry    #416
    Użytkownik
    Dołączył
    20-02-2005
    Postów
    285
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 54 w 16 postach
    Średnia pokazuje dużo, ale nie najważniejsze.
    Zawodnik A robi 1, 1,2,1
    Zawodnik B robi 2,1,1,3

    Kto ma wyższa średnia?
    Tylko biegi zawodnika A to 4-2 4-2 3-3 4-2
    A zawodnika B 2-4 1-5 1-5 3-3
    Jeden jechał z 2, drugi z 5

    Dlatego dużo analiz zawiera też skuteczność gdzie patrzy się na liczbę pokonanych rywali
    ROW Rybnik OLE!

  12. Powrót do góry    #417
    Ekspert
    Dołączył
    19-07-2007
    Postów
    3,311
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 407 w 296 postach
    Cytat Zamieszczone przez igla_ROW Zobacz posta
    Średnia pokazuje dużo, ale nie najważniejsze.
    Zawodnik A robi 1, 1,2,1
    Zawodnik B robi 2,1,1,3

    Kto ma wyższa średnia?
    Tylko biegi zawodnika A to 4-2 4-2 3-3 4-2
    A zawodnika B 2-4 1-5 1-5 3-3
    Jeden jechał z 2, drugi z 5

    Dlatego dużo analiz zawiera też skuteczność gdzie patrzy się na liczbę pokonanych rywali
    Nie tylko na rywali, ale także na kolegów z pary. Bjerre miał wyższą średnią od Pawlickiego, ale jeździł z Rolnickim/Koniecznym, a Pawlicki miał w parze Smektałę i Kuberę.
    Grigorij Łaguta :Nowa formuła Speedway Best Pairs Cup jest atrakcyjna, ponieważ walczymy dla naszych sponsorów

  13. Powrót do góry    #418
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    Buszmen napisał:
    Nie mówi. Ktoś kto się zna na żużlu i śledzi go wnikliwie, analitycznie, nigdy nie będzie patrzył na średnią, a na każdy mecz/bieg z osobna. Średnia to wypadkowa wypaczeń. Może jakby było z 200 meczów w sezonie to by to miało jakąś wartość. Ale nie przy 14, w dodatku przy bardzo zróżnicowanej rozpisce biegowej poszczególnych zawodników. Dla laików to w sam raz, bo jakiś podstawowy obraz daje, ale my tu rozmawiamy chyba na wyższym poziomie...
    Próbujesz być mądrzejszy od telewizora, ale umowy żużlowców są często oparte o średnie biegowe i związane z tym bonusy finansowe.
    p.s. 18 spotkań jadą drużyny z pierwszej czwórki natomiast 14 spotkań to jadą raptem trzy drużyny jeśli rozmawiacie na wyższym poziomie...
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  14. Powrót do góry    #419
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,463
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Tylko że PO i baraże to są już rozgrywki innej kategorii i trudno to zestawiać z rundą zasadniczą czy tym bardziej - jedno z drugim. A to, że prezesi wpisują w kontrakty - no to mówię właśnie, że dla laików.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  15. Powrót do góry    #420
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    Dokładnie o to chodzi. Abstrakcyjne postrzeganie sportu żużlowego. Wszyscy są laikami a najbardziej się zna na rzeczy ktoś kto nie siedział na motocyklu, a żużel zna z telewizji i jeszcze traktuje to jako swój sukces. Smutne ale prawdziwe.
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  16. Powrót do góry    #421
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,480
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,331 w 4,315 postach
    wkrecony w to kibic z odpowiednimi predyspozycjami bylby lepszym managerem od niejednego co na motocyklu nie tylko siedzial ale i jezdzil.
    Nie jestem jakims wielkim zwolennikiem patrzenia (tylko) na srednie, ale daja jakis obraz (zamazany, ale daja) tego czego mozna sie po zawodniku spodziewac.
    Jak ktos harpagani i zrobi srednia 2,5 w elidze no to wiadomo, ze mial kozacki sezon i byl praktycznie nielapalny. Jest tez mozliwe, ze inny w tym samym sezonie zostanie mistrzem swiata, ze srednia eligowa 1,9.
    Wiadomo, z ktorego druzyna i kibice mieli wiecej pociechy.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  17. Powrót do góry    #422
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,463
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    wkrecony w to kibic z odpowiednimi predyspozycjami bylby lepszym managerem od niejednego co na motocyklu nie tylko siedzial ale i jezdzil.
    Nie jestem jakims wielkim zwolennikiem patrzenia (tylko) na srednie, ale daja jakis obraz (zamazany, ale daja) tego czego mozna sie po zawodniku spodziewac.
    Jak ktos harpagani i zrobi srednia 2,5 w elidze no to wiadomo, ze mial kozacki sezon i byl praktycznie nielapalny. Jest tez mozliwe, ze inny w tym samym sezonie zostanie mistrzem swiata, ze srednia eligowa 1,9.
    Wiadomo, z ktorego druzyna i kibice mieli wiecej pociechy.
    A to jeszcze zależy. Przy takich dysproporcjach może tak. Ale to, że ktoś natłucze punktów w meczach ze słabymi drużynami u siebie, to sumarycznie może dać mniej niż jak ten "mistrz świata" w meczach w PO zrobi liderów przeciwników na wyjeździe, w decydujących momentach. Np. Zagar w 2017 w Szwecji. Albo inaczej, Doyle w tym roku w PL z różnych przyczyn miał "niedoszacowaną" średnią. Ale kogo byś wolał wstawić na decydujący mecz wyjazdowy gdybyś mógł wybierać, kierując się interesem drużyny: JD czy np. Kasprzaka (wyższa średnia)?

    Generalnie jednak - łącząc trochę dyskusje (te o żużlu, a nie z psycholem) z obu wątków - średnia jest odbiciem osiąganych wyników (mniej lub bardziej wypaczonym), ale rzadko przyszłe wyniki są odbiciem poprzedniej średniej. Dlatego tak istotna jest obserwacja wszystkich czynników, okoliczności, innych rozgrywek, a nie suchej, uproszczonej cyferki. Tzn tak, każdy niech robi co chce, ale mój punkt widzenia jest jaki jest.

    Można inaczej postawić sytuację. Bjerre jakieś tam punkty robił, ale co to dało Unii, albo Indianernie (no tutaj tych punktów było mniej...)? Z kolei Lambert wyciągnął za uszy wszystkie drużyny, w których jechał (awans z Motorem, 3 miejsce z Rospiggarną, srebro - pechowe z KL). Michelsen sięgnął po złoto w Szwecji, gdzie w PO bardzo się do tego przysłużył.
    Liczą się raczej punkty, które ci zawodnicy zdobędą, a nie które już zdobyli. Takie patrzenie jest bardzo wygodne i łatwe. I nawet nie mówię, że ten Bjerre to jakaś zła opcja, ale osobiście wolałbym mieć w ekipie Lamberta (to bez porównania, bo on go skillem miażdży dosłownie) czy Michelsena. Pamiętam, jak równie sceptycznie pisano o Doylu, czy o Kildemandzie, albo Łagucie (epizody częstochowskie).

    To samo tyczy się zestawienia: Zengota - Jamróg. OK, w 2017 lepsze liczby wykręcił Jamróg, ale przy swoim życiowym sezonie i bardzo nieudanym sezonie Zengoty. Mimo, że nie jestem zwolennikiem talentu "komentatora" to jednak w mojej ocenie nie mam większych wątpliwości, że sumarycznie to lepszy rider.

    To trochę tak jak w mniejszym wymiarze na przestrzeni meczu i nominacji do biegów nominowanych. Bywa, że ten co ma tych punktów mniej, jest i tak lepszym wyborem. Mimo, że teoretycznie "obiektywnie" się nie zgadza.

    ps. No i widzę tu pewną sprzeczność. Bo niby Nicki szedł do Tarnowa jako "niepodważalny lider", a w momencie kiedy brała go Unia, to 2 ostatnie sezony, średnią miał +/- na poziomie Zengoty. To jak z tymi suchymi liczbami, punktami itd?
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 28-10-2018 o 22:32
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  18. Powrót do góry    #423
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,480
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,331 w 4,315 postach
    Mnie sie o Kasprzaka pytasz? Serio? Ja zamiast niego wolalbym nawet Musielaka

    Zengota. To jest ciekawy temat. On przez kilka lat wyrobl sobie "marke" niezlego zawodnika, ktory trzepie punkty i jest jakimstam gwarantem przyzwoitosci..
    ..po czym tym sezonem wszystko zniweczyl. No, ale to jest sport motorowy, sam tak w glebi duszy wiesz, ze nie mozna jednoznacznie stwierdzac, kto jest lepszy przy zblizonych wynikach.
    Fakty sa takie, ze Zengiego od Jamroga rozni bardzo wiele, jesli chodzi o ich kariery. Jeden z nich mial jak paczek w masle w swoim macierzystym klubie, gdzie byl wyrozniajacym sie juniorem, mial pelen spokoj. Dolozyl do teggo pracowitosc, bo tej mu nie odmowie, no i spoko. Z, jak to mowimy, drewniaka, wyrobil sie na niezlego zuzlowca. Drugi z kolei mial zupelnie inna bajke. Za juniora mega ciezka kontuzja (wrozyli koniec kariery) a wiec i wielki hamulec, praktycznie cala kariera juniorska to bylo wracanie do jazdy a nie rozwijanie sie. Ja wiem, ze ten drugi dla ciebie jest no-skillem, ale jako sportowiec to on mi osobiscie mega imponuje i nie dlatego, ze go idealizuje, bo go widuje co jakis czas w biedronce i ze jest z Tarnowa. Poszedl do Wita, gdzie wiadomo, ze nie mozna sie opieprzac, bedac nikim. Nie majac niz procz dwoch wygranych biegow w finale eligi - czyli procz fuksa. Pracowitosc, pokora, walecznosc. To go cechuje i to chyba najbardziej cenimy my, kibice. Poczekajmy 3-4 lata. Jesli nic sie nie wydarzy pechowego... to ten no-skill z fatalna sylwetka bedzie zaskakujaco wartosciowy.

    Wiadomo, nie mozna mierzyc suchymi cyferkami zawodnikow.

    ale rzadko przyszłe wyniki są odbiciem poprzedniej średniej.

    Nie powiem, ze nie masz racji, ale... srednia wyraznie wskazuje ile zawodnik mogl zarobic. Kasa w tym sporcie jest ultra wazna, prawda? Czyli teoretycznie, ma to bardzo duze znaczenie. Prawda gdzies po srodku.

    Wiesz, ze na ten moment taki Kildemand jest sportowo na dnie. W jego przypadku srednia mowi o tym, ze kolejny sezon cieniowal

    Z tymi nominowanymi tez nie do konca sie zgodze. Tzn, wiadomo, taktycznie konkretny mecz jest latwiej rozegrac majac znajomosc gdzie i na co kogo stac. Jak w finale nice z Woryna.
    Tylko co innego mecz, w ktorym latwo mozna stwierdzic, kto sie meczy a kto farci, a co innego ukladanie skladu na caly sezon, z zalozonymi celami.
    Buszmen, nie obraz sie, ale postrzegasz zupelnie inaczej zuzel niz wiekszosc z nas, nie patrzysz na "druzynowosc" co niejednokrotnie podkreslales, ze cie nie interesuja druzyny, tyltko wyniki indywidualne.
    To troche tak jakby dwoch pasjonatow motoryzacji rozmawialo przy piwie. Jeden uwielbia auta mocne, dynamiczne, dajace frajde z jady, drugi bedzie cenil komfort, bezawaryjnosc, praktycznosc. niby o tym samym, ale sie nie zrozumieja

    Edit.
    Nicki to byl mega fartuch. Ja w niego nie wierzylem. Chociaz dopuszczalem mozliwosc takiej sredniej, ale tylko przy Z3 (zawsze mu tor idealnie pasowal) ale ze az tak na wyjazdach bedzie kosil to dla mnie byla abstrakcja. Licylem na srednia 2.0, zbudowana glownie u siebie.
    Ostatnio edytowane przez j-rules ; 28-10-2018 o 22:48
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  19. Powrót do góry    #424
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,463
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    Wiesz, ze na ten moment taki Kildemand jest sportowo na dnie. W jego przypadku srednia mowi o tym, ze kolejny sezon cieniowal
    A średnia Jonassona w Daugavpils 2017? Z niej wynikało, że absolutnie nie ma sensu go zatrudniać, a jednak w Pile (indywidualnie) pojechał znakomicie. Albo występ Lyagera w barażu. Po 1 meczu z suchego wyniku można by uznać, że koleś jest bezwartościowy nawet na poziom I/II ligi. A jednak kto śledził jazdę chłopaka, to wiedział, że tak nie jest i odzwierciedleniem tego był z kolei mecz rewanżowy. Czasami średnia wynika też z tego, że zawodnik w danym środowisku źle się czuje, nie przykłada, ma problemy itd. Oczywiście to jest jakiś miernik, ale sam w sobie - bardzo niedoskonały i ubogi. Z mojego punktu widzenia, gdzie trochę nad meczami i wynikami czasu spędzam.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  20. Powrót do góry    #425
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,480
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,331 w 4,315 postach
    Tak jak nikt nie zakladal, ze Palmtop odwali taki numer w UK.
    No i dobrze, to jest sport. Ale jednak Eliga rzadzi sie swoimi prawami. Trenerzy-debile, prezesi-idioci, tory wymagajace sprzetu z najwyzszej polki i wielka kasa=presja. Wiesz, ze to inna zabawa niz taki czysty speedway.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  21. Powrót do góry    #426
    Ekspert Awatar Frank_Drebin
    Dołączył
    17-03-2003
    Postów
    3,797
    Kliknij i podziękuj
    584
    Podziękowania: 763 w 441 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Średnie są dla laików. I durniów od KSM-ów.
    To co jest dla profesjonalistów?
    Może jestem laikiem ze 30-letnim stażem ale wiem, że średnie dość dużo mówią. Tylko trzeba je odpowiednio liczyć.
    Natomiast KSM jest idiotyzmem nie pasującym w żaden sposób do dzisiejszego żużla. W czasach kiedy sprzęt jednych przestaje jechać a innych zaczyna bo temperatura spadła o kilkanaście stopni jakieś biurokratyczne systematyzowanie traci sens i jest sprzeczne z duchem sportu, chociażby motorowego.

  22. Powrót do góry    #427
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,463
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Cytat Zamieszczone przez Frank_Drebin Zobacz posta
    Może jestem laikiem ze 30-letnim stażem ale wiem, że średnie dość dużo mówią. Tylko trzeba je odpowiednio liczyć.
    Sam sobie odpowiedziałeś. Jeśli spojrzysz na średnie, ale później również na okoliczności każdego meczu/biegu, wartość punktów, które średnią podniosły/obniżyły - nie mam nic przeciwko. Ale średnia sama w sobie, na tak małej próbie meczów, przy różnym układzie biegów (numery, rezerwy, biegi nominowane) jest bardzo ubogim miernikiem. Stwierdzenie "dla laików" jest celową hiperbolą. Ale chodzi o to, że jest to niedoskonałe i uproszczone. Podawałem te przykłady już wiele razy, ale np. takie: 0,0,-,- bez łapania się na szprycę tak mocno średniej nie obniży, jak byłoby to adekwatne do tego rodzaju występu.
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 28-10-2018 o 23:13
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  23. Powrót do góry    #428
    Ekspert Awatar Dominik
    Dołączył
    31-03-2014
    Postów
    9,722
    Kliknij i podziękuj
    4,012
    Podziękowania: 1,604 w 1,041 postach
    Buszmen ma rację. Bo co innego średnia nabita na koledze z pary zwłaszcza jeśli ten słabszy, co innego na zawodniku drużyny przeciwnej gdzie w kontekście meczu pkt 1*,2*,2*,1* będą miały kolosalne znaczenie. Widz często jednak patrzy zero jedynkowo na liczby przy danym zawodniku.
    Dość zagmatwane tłumaczenie ale przekaz chyba jasny

  24. Powrót do góry    #429
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,480
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,331 w 4,315 postach
    punktacja, ktora podales to od razu wbija sygnal do mozgu, ze to byl swietny mecz...A srednia? Tylko to potwierdza (2.5)
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  25. Powrót do góry    #430
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,968
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    A to jeszcze zależy. Przy takich dysproporcjach może tak. Ale to, że ktoś natłucze punktów w meczach ze słabymi drużynami u siebie, to sumarycznie może dać mniej niż jak ten "mistrz świata" w meczach w PO zrobi liderów przeciwników na wyjeździe, w decydujących momentach. Np. Zagar w 2017 w Szwecji. Albo inaczej, Doyle w tym roku w PL z różnych przyczyn miał "niedoszacowaną" średnią. Ale kogo byś wolał wstawić na decydujący mecz wyjazdowy gdybyś mógł wybierać, kierując się interesem drużyny: JD czy np. Kasprzaka (wyższa średnia)?
    Doyle mial sredni sezon w PL,wiec ciezko mowic o niedoszacowaniu.W sumie zapamietany bedzie z 15 biegu we Wroclawiu, choc kilka meczy mial bardzo dobrych.
    Druzyna byla jednak taka jaka byla i nie dala szansy Jasonowi aby te jego bardzo dobre wystepy,chocby ten w Czewie,zostaly zapamietane.

    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    punktacja, ktora podales to od razu wbija sygnal do mozgu, ze to byl swietny mecz...A srednia? Tylko to potwierdza (2.5)
    Pod warunkiem,ze ktos wie co oznaczaja gwiazdki przy punktach.
    Mam podejrzenia,ze niektorzy wybitni komentatorzy i fachowcy z nc+ mileliby z tym problem ,co niejednoktrotnie udowadniaja obsadzajac biegi nominowane.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  26. Powrót do góry    #431
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez Grzechotnik Zobacz posta
    1listopada, każdy będzie zdziwiony, jaki to motor zrobił transferowa bombę. Hmm opiekun Lamberta? Chyba tak to można nazwać
    Fajnie, że się tak emocjonujesz i w ogóle chciałbym żebyście kogoś fajnego zakontraktowali, bo zawsze lubię świeży powiew i chciałbym żebyście się utrzymali. Niestety żadnej petardy nie zakontraktujecie. To jest zbyt małe środowisko aby takie wiadomości nie wyciekały wcześniej gdziekolwiek. Prawdopodobnie służycie po prostu zawodnikom jako karta przetargowa do podbijania kontraktów w obecnych klubach. Chciałbym się mylić, ale szczerze wątpię aby tak było. Ostatnim takim zaskoczeniem dla mnie był chyba Walasek w Polonii. A było to już jakiś czas temu.

    Jeszcze może byłbym w stanie uwierzyćw Vaculika, który stwierdziłby że łatwiej mu trzepac punkty mając w drużynie Jonssona, Lamparta i Zengotę, niż Nickiego, Dudka, MJJ i Pepe. Ale Tai w takim stylu?
    Ostatnio edytowane przez vicar ; 29-10-2018 o 11:26
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  27. Powrót do góry    #432
    Ekspert Awatar Peter Kildemand
    Dołączył
    03-06-2013
    Postów
    9,018
    Kliknij i podziękuj
    5,735
    Podziękowania: 1,738 w 1,101 postach
    Też mam nadzieję, że Motor zamknie mordy hejterom i wyczaruje jakąś bombę atomową.

  28. Powrót do góry    #433
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,463
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Raczej nie wyczaruje, bo Tai to naprawdę science fiction i trudno też liczyć na inny zwrot. Ale to co wyprawia się na SF.pl w temacie Motoru to jest jakiś "kryminał". Najlepsze słowa Ostafa, że działacze krótkowzroczni. Przypominam, że mówi to o ekipie, która w 2 lata z totalnego niebytu zrobiła dwa awanse z rzędu i zbudowała frekwencjny fenomen, gdzie nawet na mecze do jednej bramki (Piła i inne) wypełnili niemal cały stadion. Marketingowy majstersztyk. Swoją drogą, przykład Motoru pokazuje, że i na takie mecze można zrobić popyt...

    W tym samym tekście, jako filary ROW wymienia Bewleya (no mega talent, pewnie największy od czasów Warda, ale jednak raz, że Lambert to przy nim rutyniarz, dwa - nawet nie po, a w trakcie mega ciężkiej kontuzji) i Chmiela (o zgrozo). Z Woryny to też robią w tych mediach nie wiadomo kogo. Ja tam Kacpra bardzo lubię i cenię. Przede wszystkim jest mega pracowity w odróżnieniu od kilku innych krajowych gwiazd, szuka jazdy, rozwoju. No ale to jest zawodnik pokroju Zengoty właśnie. Na ten moment, bo docelowo to osiągnie pewnie więcej, jeśli będzie dalej szedł tą drogą. Jedyny "lider" ROW to Łaguta, który 1.5 roku nie jeździł i będzie dostępny gdzieś od 5 kolejki.
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 29-10-2018 o 12:35
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  29. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Buszmen za jego przydatny post!

    Nigel (29-10-2018), Staleczka 3 (29-10-2018)

  30. Powrót do góry    #434
    Ekspert Awatar Peter Kildemand
    Dołączył
    03-06-2013
    Postów
    9,018
    Kliknij i podziękuj
    5,735
    Podziękowania: 1,738 w 1,101 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Raczej nie wyczaruje, bo Tai to naprawdę science fiction i trudno też liczyć na inny zwrot. Ale to co wyprawia się na SF.pl w temacie Motoru to jest jakiś "kryminał". Najlepsze słowa Ostafa, że działacze krótkowzroczni. Przypominam, że mówi to o ekipie, która w 2 lata z totalnego niebytu zrobiła dwa awanse z rzędu i zbudowała frekwencjny fenomen, gdzie nawet na mecze do jednej bramki (Piła i inne) wypełnili niemal cały stadion. Marketingowy majstersztyk. Swoją drogą, przykład Motoru pokazuje, że i na takie mecze można zrobić popyt...

    W tym samym tekście, jako filary ROW wymienia Bewleya (no mega talent, pewnie największy od czasów Warda, ale jednak raz, że Lambert to przy nim rutyniarz, dwa - nawet nie po, a w trakcie mega ciężkiej kontuzji) i Chmiela (o zgrozo). Z Woryny to też robią w tych mediach nie wiadomo kogo. Ja tam Kacpra bardzo lubię i cenię. Przede wszystkim jest mega pracowity w odróżnieniu od kilku innych krajowych gwiazd, szuka jazdy, rozwoju. No ale to jest zawodnik pokroju Zengoty właśnie. Na ten moment, bo docelowo to osiągnie pewnie więcej, jeśli będzie dalej szedł tą drogą. Jedyny "lider" ROW to Łaguta, który 1.5 roku nie jeździł i będzie dostępny gdzieś od 5 kolejki.
    Dziadek Mróz lepiej płaci. Lubelaki nie płacą no to trzeba jeb_ać.

    Dziwie się, że Kępa nic z tym nie zrobi bo tak jak napisałeś to jest kryminał i uderza to w dobre imię klubu, na meczach którego w kampani 019 zawsze będzie komplet.

  31. Powrót do góry    #435
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    No te wrzuty na Motor to największy dramat ostatnich miesięcy na SF. Nie pamiętam takiej jazdy po Wybrzezu 2014, które przecież na seniorskiej pozycji miało Marcela Szymkę. A w ogóle teksty "nie powinni się pchać do Ekstraligi" to jak mamy odbierać? Zawodnicy mieli celowo przed metą zwalniać? No przecież to jest tak głupie, że nawet szkoda komentować.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  32. Już 4 użytkowników podziękowało forumowiczowi vicar za jego przydatny post!

    Havelock (29-10-2018), Nigel (29-10-2018), Peter Kildemand (29-10-2018), Staleczka 3 (29-10-2018)

  33. Powrót do góry    #436
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,983
    Kliknij i podziękuj
    2,030
    Podziękowania: 1,496 w 991 postach
    Ja tam jestem pewny że na lubelskim torze nie jedne cuda się zdarzą i będą mecze wygrywać nawet Lampartami czy Jonssonami.

  34. Powrót do góry    #437
    Stały bywalec Awatar stanior
    Dołączył
    19-05-2014
    Postów
    1,400
    Kliknij i podziękuj
    94
    Podziękowania: 248 w 171 postach
    A co ma niby zrobić Kępa ?

    Przegląd i SportoweFakty uderzają w Motor jak w bęben ale popiera to jakimiś argumentami i to chroni im dupę bo nie narusza dobrego imienia klubu czy ludzi tam pracujących. Nic z tym nie zrobi.

    Wystarczy teraz czekać albo się uda coś wyczarować w okienku w co wątpie bo już by się ta informacja przebiła albo nie wyczarują i będzie duży zawód a portale dalej bedą miały używkę z tego.

  35. Powrót do góry    #438
    Ekspert Awatar lego
    Dołączył
    19-07-2004
    Postów
    7,767
    Kliknij i podziękuj
    2,849
    Podziękowania: 2,433 w 1,281 postach
    że też jeszcze nikt Ostafowi nie dał po mordzie za jego twórczość
    DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE, WIERNI PO PORAŻCE

  36. Powrót do góry    #439
    Ekspert Awatar Peter Kildemand
    Dołączył
    03-06-2013
    Postów
    9,018
    Kliknij i podziękuj
    5,735
    Podziękowania: 1,738 w 1,101 postach
    Cytat Zamieszczone przez lego Zobacz posta
    że też jeszcze nikt Ostafowi nie dał po mordzie za jego twórczość
    Dostał i to nie raz : )

  37. Powrót do góry    #440
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,308
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Doyle mial sredni sezon w PL,wiec ciezko mowic o niedoszacowaniu.W sumie zapamietany bedzie z 15 biegu we Wroclawiu, choc kilka meczy mial bardzo dobrych.
    Druzyna byla jednak taka jaka byla i nie dala szansy Jasonowi aby te jego bardzo dobre wystepy,chocby ten w Czewie,zostaly zapamietane.
    To akurat zależy. Ja Doyle'a w Ekstralidze zapamiętam przede wszystkim ze świetnego dwumeczu przeciwko najlepszej drużynie tego sezonu, gdzie był obok Sajfutdinova najlepszy na torze. To, mocna końcówka w SGP (najwięcej punktów z całej stawki licząc trzy ostatnie rundy) czy występy w innych rozgrywkach (bezsprzeczny numer 1 w Elitserien i praktycznie jedyny zawodnik w Premiership, który starał się dotrzymywać kroku kosmicznemu Lambertowi) dają silne podstawy aby stwierdzić, że w przyszłym sezonie będzie najlepszy w Toruniu i znajdzie się w ścisłym topie całej ligi.

  38. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi zabovsky za jego przydatny post!

    Buszmen (29-10-2018), Peter Kildemand (29-10-2018)

  39. Powrót do góry    #441
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-01-2017
    Postów
    1,004
    Kliknij i podziękuj
    1,055
    Podziękowania: 143 w 95 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Raczej nie wyczaruje, bo Tai to naprawdę science fiction i trudno też liczyć na inny zwrot. Ale to co wyprawia się na SF.pl w temacie Motoru to jest jakiś "kryminał". Najlepsze słowa Ostafa, że działacze krótkowzroczni. Przypominam, że mówi to o ekipie, która w 2 lata z totalnego niebytu zrobiła dwa awanse z rzędu i zbudowała frekwencjny fenomen, gdzie nawet na mecze do jednej bramki (Piła i inne) wypełnili niemal cały stadion. Marketingowy majstersztyk. Swoją drogą, przykład Motoru pokazuje, że i na takie mecze można zrobić popyt...

    W tym samym tekście, jako filary ROW wymienia Bewleya (no mega talent, pewnie największy od czasów Warda, ale jednak raz, że Lambert to przy nim rutyniarz, dwa - nawet nie po, a w trakcie mega ciężkiej kontuzji) i Chmiela (o zgrozo). Z Woryny to też robią w tych mediach nie wiadomo kogo. Ja tam Kacpra bardzo lubię i cenię. Przede wszystkim jest mega pracowity w odróżnieniu od kilku innych krajowych gwiazd, szuka jazdy, rozwoju. No ale to jest zawodnik pokroju Zengoty właśnie. Na ten moment, bo docelowo to osiągnie pewnie więcej, jeśli będzie dalej szedł tą drogą. Jedyny "lider" ROW to Łaguta, który 1.5 roku nie jeździł i będzie dostępny gdzieś od 5 kolejki.



    Widać bez cienia wątpliwości ,że SYFY urabiają opinię publiczną pod zamach na MOTOR L. Chcą umęczyć , zmusić wszystkich związanych z Motorem do opuszczenia rąk
    i oddania miejsca w EL ROW-owi.
    To że "koński łeb" to tuba pewnego pana M wiadomo od lat.
    Widać też ,że wszyscy tzw. fachowcy, współpracownicy SF grają jak im Ooooooooo zagra. Kto się wyłamie będzie miał przechlapane.

    Motor nie ma takiej TUBY aby ich broniła, a szkoda.

    Ufam jednak ,że od kwietnia będzie sie pisać o Motorze bardzo dużo i bardzo dobrze.
    Dla kilku zawodników którzy prawdopodobnie tam będą jeździć sezon 2019 będzie przełomowy na plus ich karier.
    Mają życiową szansę zaistnieć w EL na 100 % i na zawsze udowodnić ,ze nazwisko to nie wszystko, że nawet ze sportowego niebytu można wrócić na dobry poziom.

    Ciekawe co napiszą "klakierzy" w/w portalu ? Może to iż oni to od pażdziernika przecież wiedzieli,że Motor będzie czarnym koniem EL ?
    Ostatnio edytowane przez Staleczka 3 ; 29-10-2018 o 16:12

  40. Powrót do góry    #442
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,463
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Z tego co wyczytałem to Ostafiński jest z Rybnika (okolic) i może stąd go tak boli i uwiera ten Motor...
    Ale ile można jako redaktor naczelny wykorzystywać portal do prywatnych wojenek itd.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  41. Powrót do góry    #443
    Ekspert Awatar Peter Kildemand
    Dołączył
    03-06-2013
    Postów
    9,018
    Kliknij i podziękuj
    5,735
    Podziękowania: 1,738 w 1,101 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Z tego co wyczytałem to Ostafiński jest z Rybnika (okolic) i może stąd go tak boli i uwiera ten Motor...
    Ale ile można jako redaktor naczelny wykorzystywać portal do prywatnych wojenek itd.
    On jest synem Gorgonia nie ? ale musiał dać se spokój z pisaniem o piłce po '' pewnym incydencie ''

  42. Powrót do góry    #444
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,968
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    To akurat zależy. Ja Doyle'a w Ekstralidze zapamiętam przede wszystkim ze świetnego dwumeczu przeciwko najlepszej drużynie tego sezonu, gdzie był obok Sajfutdinova najlepszy na torze. To, mocna końcówka w SGP (najwięcej punktów z całej stawki licząc trzy ostatnie rundy) czy występy w innych rozgrywkach (bezsprzeczny numer 1 w Elitserien i praktycznie jedyny zawodnik w Premiership, który starał się dotrzymywać kroku kosmicznemu Lambertowi) dają silne podstawy aby stwierdzić, że w przyszłym sezonie będzie najlepszy w Toruniu i znajdzie się w ścisłym topie całej ligi.
    Buszmen pisal o SE wiec na temat naszej ligi mu odpowiedzialem.
    Tobie Doyle moze kojarzyc sie szerzej,ale nie o tym byla mowa.
    O jego bardzo dobrych meczach w naszej lidze tez pisalem,ale co z tego,zé takie mial?
    Mogl zostac bohaterem dowozac punkt we Wroclawiu.Nie podolal,trudno,ja tam pretensji
    o to nie mam,ale prawda jest tez taka,ze pamieta sie wlasnie takie mecze a nie takie
    z nawet kompletem punktow w meczy wyraznie wygranym lub wyraznie przegranym.
    Suma sumarum Doyle patrzac z perspektywy roli jaka mial odgrywac w druzynie ,sezon pojechal przecietny.
    Male pocieszenie,ze w szwedzkiej byl najlepszym czy koncowke GP punktowo wygral.
    Nie dal nam PO,choc sytuacja tak sie ulozyla,ze mogl.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 29-10-2018 o 16:43
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  43. Powrót do góry    #445
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,308
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Tylko do play-offów nie weszliśmy nie dlatego, że Doyle dał się objechać Janowskiemu we Wrocławiu tylko dlatego, że jego rodak postanowił w meczach poza Motoareną hańbić tytuł Indywidualnego Mistrza Świata.

  44. Powrót do góry    #446
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,968
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Wystarczyloby aby Doyle pojechal w tym jednym biegu jak na lidera przystalo i bylibysmy w PO.

    W taki sposob mozna sie bawic i odbijac pileczke w nieskonczonosc.
    Tylko po co?
    Wystarczy przestac zachwycac sie Doylem,bo z perspektywy SE nie ma czym i jakos dojdziemy do porozumienia.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  45. Powrót do góry    #447
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,463
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Buszmen pisal o SE wiec na temat naszej ligi mu odpowiedzialem.
    Tobie Doyle moze kojarzyc sie szerzej,ale nie o tym byla mowa.
    O jego bardzo dobrych meczach w naszej lidze tez pisalem,ale co z tego,zé takie mial?
    Mogl zostac bohaterem dowozac punkt we Wroclawiu.Nie podolal,trudno,ja tam pretensji
    o to nie mam,ale prawda jest tez taka,ze pamieta sie wlasnie takie mecze a nie takie
    z nawet kompletem punktow w meczy wyraznie wygranym lub wyraznie przegranym.
    Suma sumarum Doyle patrzac z perspektywy roli jaka mial odgrywac w druzynie ,sezon pojechal przecietny.
    Male pocieszenie,ze w szwedzkiej byl najlepszym czy koncowke GP punktowo wygral.
    Nie dal nam PO,choc sytuacja tak sie ulozyla,ze mogl.
    No przeciętny, ale jakbyś na ostatni mecz sezonu miał wstawić Doyla (niższa średnia) czy Kasprzaka (wyższa średnia), to co byś wybrał? Średnia Doyla odzwierciedla całość występów w sezonie 2018, ale nie do końca jego faktyczną klasę sportową i możliwości dalszego punktowania.

    Mi nie chodziło to by rozstrzygać, czy sezon Doyla w PL był dobry czy zły. Na pewno był poniżej oczekiwań i możliwości. Tu nie ma sporu. Wolę jednak Doyla co zrobił 2.0, a niesprzyjających dla niego okolicznościach (trudne wejście w sezon, kontuzje), niż np. Drabika z 2.0 (jakby miał jechać z seniora) w sprzyjających okolicznościach (korzystny numer). Ze średnich to Iversen wypada podobnie do Jamroga, a ich klasa sportowa jest zasadniczo różna. Niedoszacowanie średniej Doyla wynika z tego, że w pierwszych X meczach jechał z różnych, często obiektywnych przyczyn poniżej "normalnego" poziomu. Czy np. mecz w ZG, który punktowo wypadł tragicznie, ale okoliczności były niecodzienne. Ja wiem, że jak ktoś ma defekt na prowadzeniu i robi 0 punktów, to w praktyce jest dla drużyny to samo co przyjazd 50 metrów za stawką bez walki. Ale jednak jak chcemy podjąć dobre decyzje na przyszłość: to nie jest to samo.
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 29-10-2018 o 17:24
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  46. Powrót do góry    #448
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,480
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,331 w 4,315 postach
    Rownie dobrze mogl Iversen w 15 biegu z Tarnowem nie dac sie ogolic JJ.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  47. Powrót do góry    #449
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,463
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Cytat Zamieszczone przez Peter Kildemand Zobacz posta
    On jest synem Gorgonia nie ? ale musiał dać se spokój z pisaniem o piłce po '' pewnym incydencie ''
    Nie, synem Ostafińskiego Ale też piłkarz.

    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    Rownie dobrze mogl Iversen w 15 biegu z Tarnowem nie dac sie ogolic JJ.
    równie dobrze, sędzia mógł puścić bieg bez ostrzeżenia Albo Wieczorek wyjechałby do 12 biegu w Częstochowie.

    No to już wypadkowe sytuacje. Ja w swoim przykładzie nie oceniałem winnych takiego, czy innego wyniku drużyny. Chodzi o relacje: średnia biegowa vs wartość zawodnika. Wartość zawodnika mam na myśli punkt wyjścia dzień dzisiejszy a nie wartość w sezonie 2018.
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 29-10-2018 o 17:30
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  48. Powrót do góry    #450
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Nie, synem Ostafińskiego Ale też piłkarz.
    Jak trafnie zauważył ś.p. Kazimierz Górski: wolę mieć na obronie pijanego Gorgonia niż trzeźwego Ostafińskiego


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  49. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi CarlitosFalubaz za jego przydatny post!

    Peter Kildemand (29-10-2018), j-rules (29-10-2018)

Strona 10 z 12 PierwszyPierwszy ... 89101112 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •