Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678
Pokaż wyniki od 316 do 354 z 354

Wątek: VI Runda - SGP Skandynawii Malilla - 11.08.18

  1. Powrót do góry    #316
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,426
    Kliknij i podziękuj
    973
    Podziękowania: 1,472 w 949 postach
    Cytat Zamieszczone przez sparta_mistrz Zobacz posta
    czyli jednak wy*uchał.
    Głodnemu chleb na myśli.
    Sport jest nieprzewidywalny. (Przemysław Termiński, 22.06.2019)

  2. Powrót do góry    #317
    Ekspert Awatar Dominik
    Dołączył
    31-03-2014
    Postów
    9,718
    Kliknij i podziękuj
    4,012
    Podziękowania: 1,604 w 1,041 postach
    Cytat Zamieszczone przez KrisKiller Zobacz posta
    Zmarzlik ma brazowy medal IMS. Obaj Pawliccy do kupy maja kupe, wiec nie filozofuj
    MOcno fartowny, ale fakt ma i póki co w lidze miażdży jest na tej płaszczyznie bezprzecznie najlepszy.

  3. Powrót do góry    #318
    Ekspert Awatar Gadol
    Dołączył
    06-11-2012
    Postów
    5,850
    Kliknij i podziękuj
    3,228
    Podziękowania: 2,308 w 1,237 postach
    Cytat Zamieszczone przez Byczek NZUL Zobacz posta
    MOcno fartowny, ale fakt ma i póki co w lidze miażdży jest na tej płaszczyznie bezprzecznie najlepszy.
    Uzbieranie odpowiedniego dorobku w 11 turniejach (jak mnie pamięć nie myli 2 razy nie miał dwucyfrówki) to fart? Człowiek jak widać ciągle się może czegoś nauczyć...
    Moja jazda mogła wyglądać dużo lepiej, gdyby nie presja ze strony pseudokibiców, bo nie będę ukrywał, ale taka była. Oczywiście są prawdziwi kibice, ale niestety ta grupa pseudokibiców wygrywała z moją głową. (B.Świącik)
    Każdy dostał po dwa nowe motocykle z silnikami od Fleminga Gravesena, na bieżąco remontowanymi. (B.Świącik)

  4. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Gadol za jego przydatny post!

    Nigel (12-08-2018)

  5. Powrót do góry    #319
    Zaawansowany Awatar Nigel
    Dołączył
    11-12-2007
    Postów
    2,724
    Kliknij i podziękuj
    2,019
    Podziękowania: 783 w 480 postach
    Cytat Zamieszczone przez PawlickiTeam Zobacz posta
    Pany, wszyscy się Bartula podnieca... A w wieku 23 lat swój 1 tytuł IMS zdobył Tai Woffinden... W tym roku Bartula ma 23 lata i do tytułu długa droga...tak że nie widzę nic nadzwyczajnego w tym zawodniku
    Na ten moment bardziej realne że Tai w wieku 28 lat będzie 3- krotnym IMS
    Cytat Zamieszczone przez Byczek NZUL Zobacz posta
    MOcno fartowny, ale fakt ma i póki co w lidze miażdży jest na tej płaszczyznie bezprzecznie najlepszy.
    Są zawodnicy, którzy muszą zdobyć jakiś tytuł by zostać mistrzami i są mistrzowie, którzy zdobywają tytuły. Niektórzy tylko raz i to u schyłku kariery, niektórzy ani razu - co wcale nie umniejsza ich maestrii.
    Ostatnio edytowane przez Nigel ; 12-08-2018 o 01:17
    Każda prawda przechodzi przez trzy etapy: najpierw jest wyśmiewana, potem zaprzeczana, a na końcu uważana za oczywistą. A.Schopenhauer
    Ceterum censeo Lex et Iustitia esse delendarum
    Конфедерация! Иди на хуй!

  6. Powrót do góry    #320
    Stały bywalec
    Dołączył
    31-08-2016
    Postów
    714
    Kliknij i podziękuj
    27
    Podziękowania: 229 w 130 postach
    Cytat Zamieszczone przez Gadol Zobacz posta
    Uzbieranie odpowiedniego dorobku w 11 turniejach (jak mnie pamięć nie myli 2 razy nie miał dwucyfrówki) to fart? Człowiek jak widać ciągle się może czegoś nauczyć...
    Mysle, ze chodziło o kontuzje Doyla. Gdyby nie ona to Bartek nie miałby brązu. Co nie zmienia faktu, ze cos sie w nim zacina gdy dochodzi do decyjacych biegów. Im lepiej jedzie rundę zasadniczą to tym gorzej mu półfinały wychodzą. Może spowodowane to jest tymi ch.... torami. Wie, ze musi wystrzelić ze startu, inaczej dupa blada. W takim Gorzowie (na lidze, bo na Gp tez gowno potrafi byc)czy w Czewie to mógłby by byc o motor z tylu a i tak by sobie poradził w dzisiejszej formie.

  7. Powrót do góry    #321
    Użytkownik
    Dołączył
    22-07-2009
    Postów
    302
    Kliknij i podziękuj
    17
    Podziękowania: 77 w 46 postach
    Cytat Zamieszczone przez Torretoo Zobacz posta
    Pytanie do Gorzowian!

    1. Czy sa gdzies jeszcze dwa bilety obok siebie na dolna trybune na 1 luk na GP? Oczywiscie nie chodzi mi o 1 lub 2 rzad chyba, ze dobrze stamtad widac?
    2. Gdzie zaparkowac jak bym sie mimo wszystko wybral? W tym centrum handlowym?
    https://stal.kupbilety.pl/sprzedaz/krok,3.html

    tu możesz podejrzeć jakie bilety zostały, uważaj tylko na miejsca za pustym polem, tam stoją słupy i widoczność może być ograniczona.

    W tych dniach też jakieś dodatkowe imprezy będą w Gorzowie, koncerty itd na bulwarach więc nie wiem jak z dojazdem do galerii NOVA PARK, ale tam sporo miejsc, nie tylko w samej galerii, ale także dookoła sporo parkingów, w rejonie hali targowej na Przemysłowej.

  8. Powrót do góry    #322
    Ekspert Awatar Dominik
    Dołączył
    31-03-2014
    Postów
    9,718
    Kliknij i podziękuj
    4,012
    Podziękowania: 1,604 w 1,041 postach
    Cytat Zamieszczone przez Snejk79 Zobacz posta
    Mysle, ze chodziło o kontuzje Doyla. Gdyby nie ona to Bartek nie miałby brązu. .
    Dokładnie o to mi chodziło.

  9. Powrót do góry    #323
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,965
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Cytat Zamieszczone przez Snejk79 Zobacz posta
    Mysle, ze chodziło o kontuzje Doyla. Gdyby nie ona to Bartek nie miałby brązu. Co nie zmienia faktu, ze cos sie w nim zacina gdy dochodzi do decyjacych biegów. Im lepiej jedzie rundę zasadniczą to tym gorzej mu półfinały wychodzą. Może spowodowane to jest tymi ch.... torami. Wie, ze musi wystrzelić ze startu, inaczej dupa blada. W takim Gorzowie (na lidze, bo na Gp tez gowno potrafi byc)czy w Czewie to mógłby by byc o motor z tylu a i tak by sobie poradził w dzisiejszej formie.
    Dziś też mógł powalczyć, ale wybrał mało honorowo.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  10. Powrót do góry    #324
    Użytkownik
    Dołączył
    17-07-2004
    Postów
    314
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 106 w 49 postach
    Skoro Bartek mówi, że nie upada specjalnie to ja mu wierzę, bowiem wcześniej nie pamiętam podobnego przypadku, żeby można było posądzić Bartka o taktyczny upadek. Może dzisiaj wyglądało to, jakby zrobił to specjalnie, ale powtórzę to co pisałem po IMP - ani ja, ani prawie nikt na tym forum nie jeździł na żużlu, więc do końca nie wiemy, czy takie wjechanie pod koło przez Lindgrena mogło na tyle przeszkodzić Bartkowi, że spowodowało jego upadek.

    Byłem na zawodach MPPK w 1992 roku w Gorzowie i pamiętam, że kiedy para leszczyńska jechała na 1:5 i upadł Piotr Pawlicki senior, to ja wtedy od razu stwierdziłem, że to był upadek taktyczny - naprawdę wyglądał na niewinny uślizg, a Piotr Pawlicki nie był przez nikogo atakowany. Okazało się, że ten uślizg zakończył karierę Pawlickiego seniora i długo potem pan Piotr jeździł na wózku. Dlatego skoro Bartkowi nie zdarzały się wcześniej takie dziwne wypadki, wierzę, że mógł stracić kontrolę. Tor przecież był po opadach.

    A poza tym kto jak kto, ale Bartek wielokrotnie mijał rywali na trasie, więc przy dzisiejszej szybkości nie chce mi się wierzyć, że ryzykowałby taki taktyczny upadek.

    Dlatego ponawiam postulat - sędziami powinni być tylko i wyłącznie byli zawodnicy (chociażby Hans Nielsen) - bo tylko oni rozumieją zachowania zawodników i sytuacje torowe. Obecni sędziowie i kibice to tylko teoretycy. Żużel to nie football, że każdy może sobie pograć. Większość z nas nawet na motorze szosowym nie jeździ, a tutaj udaje fachowców.
    Ostatnio edytowane przez yarek3 ; 12-08-2018 o 01:46

  11. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi yarek3 za jego przydatny post!

    Nigel (12-08-2018), Słowianka (12-08-2018)

  12. Powrót do góry    #325
    Stały bywalec Awatar darsen
    Dołączył
    23-05-2005
    Postów
    1,072
    Kliknij i podziękuj
    1,055
    Podziękowania: 144 w 91 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Dziś też mógł powalczyć, ale wybrał mało honorowo.
    Masz rację, tylko teraz fani Zmarzlika (też do nich należę) szukają nowego Neymara

  13. Powrót do góry    #326
    Ekspert Awatar Mefitzo
    Dołączył
    27-06-2012
    Postów
    5,795
    Kliknij i podziękuj
    302
    Podziękowania: 1,328 w 844 postach
    Cytat Zamieszczone przez yarek3 Zobacz posta
    Skoro Bartek mówi, że nie upada specjalnie to ja mu wierzę, bowiem wcześniej nie pamiętam podobnego przypadku, żeby można było posądzić Bartka o taktyczny upadek. Może dzisiaj wyglądało to, jakby zrobił to specjalnie, ale powtórzę to co pisałem po IMP - ani ja, ani prawie nikt na tym forum nie jeździł na żużlu, więc do końca nie wiemy, czy takie wjechanie pod koło przez Lindgrena mogło na tyle przeszkodzić Bartkowi, że spowodowało jego upadek.

    Byłem na zawodach MPPK w 1992 roku w Gorzowie i pamiętam, że kiedy para leszczyńska jechała na 1:5 i upadł Piotr Pawlicki senior, to ja wtedy od razu stwierdziłem, że to był upadek taktyczny - naprawdę wyglądał na niewinny uślizg, a Piotr Pawlicki nie był przez nikogo atakowany. Okazało się, że ten uślizg zakończył karierę Pawlickiego seniora i długo potem pan Piotr jeździł na wózku. Dlatego skoro Bartkowi nie zdarzały się wcześniej takie dziwne wypadki, wierzę, że mógł stracić kontrolę. Tor przecież był po opadach.

    A poza tym kto jak kto, ale Bartek wielokrotnie mijał rywali na trasie, więc przy dzisiejszej szybkości nie chce mi się wierzyć, że ryzykowałby taki taktyczny upadek.

    Dlatego ponawiam postulat - sędziami powinni być tylko i wyłącznie byli zawodnicy (chociażby Hans Nielsen) - bo tylko oni rozumieją zachowania zawodników i sytuacje torowe. Obecni sędziowie i kibice to tylko teoretycy. Żużel to nie football, że każdy może sobie pograć. Większość z nas nawet na motorze szosowym nie jeździ, a tutaj udaje fachowców.
    Wszystko się zgadza, tylko ja długo nie szukając znajdę wyścigi w których Zmarzlik mógł spokojnie utrzymać się na motocyklu, a ten upadał.
    KS UNIA LESZNO
    1949 , 1950 , 1951 , 1952 , 1953 , 1954 , 1979 , 1980 , 1984 , 1987 , 1988 , 1989 , 2007 , 2010 , 2015 , 2017
    KRÓL JEST JEDEN Ukryta zawartość

  14. Powrót do góry    #327
    Ekspert Awatar okano1
    Dołączył
    19-08-2002
    Postów
    5,811
    Kliknij i podziękuj
    274
    Podziękowania: 406 w 335 postach
    Na jakiej podstawie stwierdzasz że mógł utrzymać się spokojnie.

    Jak dla mnie to są tylko zwykłe pomówienia gdyż nie ma na to żadnych dowodów ani przesłanek tym bardziej u Bartka.

  15. Powrót do góry    #328
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Cytat Zamieszczone przez yarek3 Zobacz posta

    Byłem na zawodach MPPK w 1992 roku w Gorzowie i pamiętam, że kiedy para leszczyńska jechała na 1:5 i upadł Piotr Pawlicki senior, to ja wtedy od razu stwierdziłem, że to był upadek taktyczny - naprawdę wyglądał na niewinny uślizg, a Piotr Pawlicki nie był przez nikogo atakowany. Okazało się, że ten uślizg zakończył karierę Pawlickiego seniora i długo potem pan Piotr jeździł na wózku.
    Też byłem na tych zawodach i jeśli w twoich oczach to był upadek taktyczny, niewinny uślizg to albo miałeś wtedy +-10 lat albo problemy ze wzrokiem.
    Piotr senior okrutnie przeszarżował, wszedł bardzo ostro w drugi łuk(tam gdzie kiedyś stały traktory) na pełnym gazie i nie opanował maszyny(przed samą bandą obróciło go) wjeżdżając plecami prosto w płot.
    Chciałeś znaleźć oryginalne porównanie, niepotrzebnie, bo to dwie kompletnie różne sytuacje, a to że często na takie tematy wypowiadają się teoretycy to fakt.

    EDIT: ...a tak w ogóle to jednak wtedy chłopaki jeździli bardzo brawurowo, niektórzy jak Pawlicki za bardzo i w młodym wieku kończyli kariery
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 12-08-2018 o 09:06
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  16. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Semen za jego przydatny post!

    polewaczka (12-08-2018)

  17. Powrót do góry    #329
    Ekspert Awatar okano1
    Dołączył
    19-08-2002
    Postów
    5,811
    Kliknij i podziękuj
    274
    Podziękowania: 406 w 335 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Dziś też mógł powalczyć, ale wybrał mało honorowo.
    A jak nazwać finał 2013.

  18. Powrót do góry    #330
    Stały bywalec
    Dołączył
    28-04-2003
    Postów
    1,400
    Kliknij i podziękuj
    269
    Podziękowania: 190 w 119 postach
    Cytat Zamieszczone przez Torretoo Zobacz posta
    Pytanie do Gorzowian!

    1. Czy sa gdzies jeszcze dwa bilety obok siebie na dolna trybune na 1 luk na GP? Oczywiscie nie chodzi mi o 1 lub 2 rzad chyba, ze dobrze stamtad widac?
    2. Gdzie zaparkowac jak bym sie mimo wszystko wybral? W tym centrum handlowym?
    z biletami to nie wiem , ale z 1 - 2 rzędu to niewiele widać.
    Galeria Nova Park - ok , ale lepiej okolice BP na ul. Grobli

  19. Powrót do góry    #331
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,021
    Kliknij i podziękuj
    1,793
    Podziękowania: 4,900 w 3,221 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mefitzo Zobacz posta
    Wszystko się zgadza, tylko ja długo nie szukając znajdę wyścigi w których Zmarzlik mógł spokojnie utrzymać się na motocyklu, a ten upadał.
    mógł utrzymać się na motocyklu, a motocykl upadał? A Zmarzlik dalej jechał? na czym? gratuluję składni, jak zawsze!
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  20. Powrót do góry    #332
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,474
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,329 w 4,313 postach
    Cytat Zamieszczone przez Gadol Zobacz posta
    Uzbieranie odpowiedniego dorobku w 11 turniejach (jak mnie pamięć nie myli 2 razy nie miał dwucyfrówki) to fart? Człowiek jak widać ciągle się może czegoś nauczyć...
    braz IMS w mlodym wieku po 11 turniejach - fart
    IMP na wlasnym torze po absurdalnej decyzji sedziego - zasluzone zwyciestwo.

    zuzel po "leszczynsku"
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  21. Powrót do góry    #333
    Użytkownik
    Dołączył
    17-07-2004
    Postów
    314
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 106 w 49 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Też byłem na tych zawodach i jeśli w twoich oczach to był upadek taktyczny, niewinny uślizg to albo miałeś wtedy +-10 lat albo problemy ze wzrokiem.
    Piotr senior okrutnie przeszarżował, wszedł bardzo ostro w drugi łuk(tam gdzie kiedyś stały traktory) na pełnym gazie i nie opanował maszyny(przed samą bandą obróciło go) wjeżdżając plecami prosto w płot.
    Chciałeś znaleźć oryginalne porównanie, niepotrzebnie, bo to dwie kompletnie różne sytuacje, a to że często na takie tematy wypowiadają się teoretycy to fakt.
    Znalazłem film z tego wypadku (link poniżej). Widziałem setki dużo groźniejszych wypadków, gdzie zawodnicy wychodzili z nich cało. Wtedy od razu po wypadku stwierdziłem, że Piotr senior upadł taktycznie, mimo, że nie był to mój pierwszy sezon na żużlu. Może ten upadek Piotra nie wygląda tak niewinnie jak Bartka, ale też jeszcze tuż przed upadkiem ma się wrażenie, że Piotr panował nad maszyną. Przytoczyłem ten przypadek, żeby pokazać, że często z pozoru niezbyt groźny wypadek wcale nie musi być taktyczny.

    https://www.youtube.com/watch?v=qh9mJG7hw7k

    A oto inny upadek Zmarzlika - też wygląda niewinnie i też Bartek został wykluczony, chociaż potem w magazynie żużlowym Demski mówił, że to był błąd, bo Hancock poszerzał.

    https://www.youtube.com/watch?v=xe8O_B0yJuE

  22. Powrót do góry    #334
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-05-2007
    Postów
    2,110
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 499 w 319 postach
    Najlepszym aktorem wczorajszych zawodów był Bajerski. W przeciwieństwie do kółka wzajemnej adoracji Majewskiego, mówi to co myśli i mówi mądrze imo.

  23. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Rogerson za jego przydatny post!

    sparta_mistrz (12-08-2018)

  24. Powrót do góry    #335
    Użytkownik
    Dołączył
    17-07-2004
    Postów
    314
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 106 w 49 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mefitzo Zobacz posta
    Wszystko się zgadza, tylko ja długo nie szukając znajdę wyścigi w których Zmarzlik mógł spokojnie utrzymać się na motocyklu, a ten upadał.
    Jestem z Gorzowa, więc śledzę karierę Bartka dokładnie i kojarzę raptem kilka upadków w całej karierze Bartka:

    - w Toruniu po walce z Hancockiem
    - w Gorzowie na zawodach młodzieżowych, kiedy Przedpełski go na szczęście ominął
    - w Gnieźnie kiedy odniósł kontuzję
    - w GP po walce z Woffindenem

    Może był jeszcze jakiś upadek, czy dwa o których nie wiem, ale chcę tylko pokazać, że pisanie, że Bartek upada często jest nieporozumieniem, skoro wychodzi mi, że ma niecały jeden upadek na sezon. Nawet gdy znajdzie się jeszcze kilka upadków, to Bartek jeździ już 8 sezonów w ekstralidze, do tego GP, turnieje itd. Więc trzymajmy się faktów. Chyba, że źle zrozumiałem wypowiedź powyżej.

  25. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi yarek3 za jego przydatny post!

    Nigel (12-08-2018)

  26. Powrót do góry    #336
    Ekspert Awatar lego
    Dołączył
    19-07-2004
    Postów
    7,766
    Kliknij i podziękuj
    2,849
    Podziękowania: 2,433 w 1,281 postach
    Cytat Zamieszczone przez yarek3 Zobacz posta
    A oto inny upadek Zmarzlika - też wygląda niewinnie i też Bartek został wykluczony, chociaż potem w magazynie żużlowym Demski mówił, że to był błąd, bo Hancock poszerzał.
    Demski bredzi. W zdecydowanej większości przypadków.
    DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE, WIERNI PO PORAŻCE

  27. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi lego za jego przydatny post!

    j-rules (12-08-2018)

  28. Powrót do góry    #337
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,474
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,329 w 4,313 postach
    co nie zmienia faktu, ze wczoraj w podly sposob chcial oszukac rywali i sedziego. Ale gry aktorskiej musi sie jeszcze dlugo uczyc... wczorajszy uslizg to wygladal jak parodia zuzlowego upadku. Jakies dziwne turlanie sie. Chyba nawet kontaktu nie bylo.
    Sam Zmarzlik czesto tak atakuje jak sam zostal zaatakowany.

    Ja nie wiem, chyba sie musimy zaczac przyzwyczajac, ze tak bedzie wygladal zuzel, ale to tez nasza, kibicow, wina. Nie mamy wspolnego zdania w tym temacie a takie zachowania powinno sie glosno gwizdac nie patrzac czy nasz czy nie nasz oraz jakiego klubu barwy ma.
    Nauczylismy do spolki z debilami sedziami, ze bardziej sie oplaca sprobowac wywalic no to mamy.
    Ja to bede pietnowal niezaleznie czy robi to ktorys zawodnik ktorego lubie czy nie.

    Dawac juz tego Kolodzieja do GP, on najwyzej ucieknie do bandy i zrobi babski unik ale przyajmniej sie nie zblazni teatrem!
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  29. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi j-rules za jego przydatny post!

    Buszmen (12-08-2018), Torretoo (12-08-2018)

  30. Powrót do góry    #338
    Użytkownik
    Dołączył
    17-07-2004
    Postów
    314
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 106 w 49 postach
    Cytat Zamieszczone przez PawlickiTeam Zobacz posta
    Pany, wszyscy się Bartula podnieca... A w wieku 23 lat swój 1 tytuł IMS zdobył Tai Woffinden... W tym roku Bartula ma 23 lata i do tytułu długa droga...tak że nie widzę nic nadzwyczajnego w tym zawodniku
    Na ten moment bardziej realne że Tai w wieku 28 lat będzie 3- krotnym IMS
    Oceniać to najlepiej po zakończeniu kariery. Ivan Mauger pierwszy tytuł zdobył w wieku 28/29 lat, więc nie ma tutaj reguły. Ale inna sprawa to styl jazdy i Bartek zawsze jeździł widowiskowo. Nie zawsze to się przekłada na ilość tytułów. Tomasz Gollob ma tylko jeden tytuł, ale wielu uważa, że to był jeden z najlepszych zawodników w historii żużla właśnie dzięki jego wspaniałemu stylowi jazdy.

  31. Powrót do góry    #339
    Zaawansowany Awatar Nigel
    Dołączył
    11-12-2007
    Postów
    2,724
    Kliknij i podziękuj
    2,019
    Podziękowania: 783 w 480 postach
    Cytat Zamieszczone przez yarek3 Zobacz posta

    Dlatego ponawiam postulat - sędziami powinni być tylko i wyłącznie byli zawodnicy (chociażby Hans Nielsen) - bo tylko oni rozumieją zachowania zawodników i sytuacje torowe. Obecni sędziowie i kibice to tylko teoretycy. Żużel to nie football, że każdy może sobie pograć. Większość z nas nawet na motorze szosowym nie jeździ, a tutaj udaje fachowców.
    Ja też jestem daleki od wyrokowania czy upadek był "aktorstwem" bo nigdy nie ścigałem się na żużlu. Ciekawe, że z perspektywy fotela kibic - bardzo często z promilami we krwi wie lepiej od zawodnika czy można się utrzymać na motocyklu czy nie.
    Każda prawda przechodzi przez trzy etapy: najpierw jest wyśmiewana, potem zaprzeczana, a na końcu uważana za oczywistą. A.Schopenhauer
    Ceterum censeo Lex et Iustitia esse delendarum
    Конфедерация! Иди на хуй!

  32. Powrót do góry    #340
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,474
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,329 w 4,313 postach
    Cytat Zamieszczone przez Nigel Zobacz posta
    Ja też jestem daleki od wyrokowania czy upadek był "aktorstwem" bo nigdy nie ścigałem się na żużlu. Ciekawe, że z perspektywy fotela kibic - bardzo często z promilami we krwi wie lepiej od zawodnika czy można się utrzymać na motocyklu czy nie.
    no chlopie no, chcesz nas obrazic czy co?
    Jak sie widzialo setki zawodow (na zywo+tv) i sie tym sportem czlowiek jara, interesuje, zyje... Masz cala mase powtorek w wysokiej jakosci... a ty chcesz powiedziec, ze nie rozumiemy tego bo nie siedzielismy nawet na zuzlowce? No nie oslabiaj mnie.

    Czy kibic pilki noznej, ktory akurt nigdy w pilke nie kopal nie ma prawa wysmiac Neymara po nurkowaniu? Wez sie w garsc, wiem, ze boli ze Zmarzlik dolaczyl do grupy baletnic, ale co zrobisz.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  33. Powrót do góry    #341
    Zaawansowany Awatar istanbul
    Dołączył
    27-03-2006
    Postów
    1,568
    Kliknij i podziękuj
    998
    Podziękowania: 398 w 250 postach
    Dopiero teraz obejrzałem powtórkę. Sytuacja Woffinden - Pedersen...
    Jak to Madsen powiedział? Dziewczynka z lokami?

  34. Powrót do góry    #342
    Zaawansowany Awatar Nigel
    Dołączył
    11-12-2007
    Postów
    2,724
    Kliknij i podziękuj
    2,019
    Podziękowania: 783 w 480 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    no chlopie no, chcesz nas obrazic czy co?
    Jak sie widzialo setki zawodow (na zywo+tv) i sie tym sportem czlowiek jara, interesuje, zyje... Masz cala mase powtorek w wysokiej jakosci... a ty chcesz powiedziec, ze nie rozumiemy tego bo nie siedzielismy nawet na zuzlowce? No nie oslabiaj mnie.

    Czy kibic pilki noznej, ktory akurt nigdy w pilke nie kopal nie ma prawa wysmiac Neymara po nurkowaniu? Wez sie w garsc, wiem, ze boli ze Zmarzlik dolaczyl do grupy baletnic, ale co zrobisz.
    Sami się obrażacie takim infantylnym mniemaniem, że o jeździe na żużlu wiecie już wszystko. Wolę Scio me nihil scire jak mawiał mędrzec zamiast waszego scio me omnia scire.

    Znalezienie kogoś kto, krytykuje symulujących piłkarzy a sam nigdy w piłkę nie grał to karkołomne zadanie. Możesz sobie dopisywać kolejne inwektywy do Zmarzlika obok brutala, bandyty torowego, pupila mediów, piszczałki, kastrata itp. Wcale mnie to nie boli a jedynie wywołuje uśmiech politowania.
    Każda prawda przechodzi przez trzy etapy: najpierw jest wyśmiewana, potem zaprzeczana, a na końcu uważana za oczywistą. A.Schopenhauer
    Ceterum censeo Lex et Iustitia esse delendarum
    Конфедерация! Иди на хуй!

  35. Powrót do góry    #343
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,474
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,329 w 4,313 postach
    Cytat Zamieszczone przez Nigel Zobacz posta
    Możesz sobie dopisywać kolejne inwektywy do Zmarzlika obok brutala, bandyty torowego, pupila mediów, piszczałki, kastrata itp. Wcale mnie to nie boli a jedynie wywołuje uśmiech politowania.
    Wez se zaparz ziolek, bo nigdy w zyciu nie nazwalem BZ ani kastratem ani piszczalka ani pupilem mediow ani zadnym brutalem.
    I kto tu jest infantylny?
    Pewne rzeczy musisz przyjac po mesku na klate.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  36. Powrót do góry    #344
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Cytat Zamieszczone przez yarek3 Zobacz posta
    Znalazłem film z tego wypadku (link poniżej). Widziałem setki dużo groźniejszych wypadków, gdzie zawodnicy wychodzili z nich cało. Wtedy od razu po wypadku stwierdziłem, że Piotr senior upadł taktycznie, mimo, że nie był to mój pierwszy sezon na żużlu. Może ten upadek Piotra nie wygląda tak niewinnie jak Bartka, ale też jeszcze tuż przed upadkiem ma się wrażenie, że Piotr panował nad maszyną. Przytoczyłem ten przypadek, żeby pokazać, że często z pozoru niezbyt groźny wypadek wcale nie musi być taktyczny.
    1) Rozumiem twój zamysł i co do upadków taktycznych mam podobne zdanie.
    Przykład jednak od czapy, bo on już na kilkanaście metrów przed uderzeniem w bandę nie panował nad motorem.

    2) Widziałem ten filmik wiele razy. Nakręcono go z okolic startu,czyli z dużej odległości i nie oddaje tego z jaką prędkością leszczynianin wszedł w łuk praktycznie "na dwa koła"...
    Siedziałem dokładnie na wejściu w drugi łuk i wszyscy tam zgromadzeni zanim dojechał do bandy zamarli w przerażeniu.
    Od razu gdy składał się, było widać, że nie wyjedzie z tego łuku.
    Dało się słyszeć komentarze w stylu "ja pieeee... zabił się"
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  37. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Semen za jego przydatny post!

    Nigel (12-08-2018)

  38. Powrót do góry    #345
    Zaawansowany Awatar Nigel
    Dołączył
    11-12-2007
    Postów
    2,724
    Kliknij i podziękuj
    2,019
    Podziękowania: 783 w 480 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    Wez se zaparz ziolek, bo nigdy w zyciu nie nazwalem BZ ani kastratem ani piszczalka ani pupilem mediow ani zadnym brutalem.
    I kto tu jest infantylny?
    Pewne rzeczy musisz przyjac po mesku na klate.
    Ok, Ty nie użyłeś może przytoczonych tu określeń ale baletnicę dopisałeś do tego ciągu pejoratywnych określeń. Spokoju to raczej możesz mi pozazdrościć skoro od razu wyskakujesz z ziołową propozycją.
    Niby co mam przyjąć na klatę? Bzdurne mniemanie, po jednym upadku, że Zmarzlik przewraca się przy byle kontakcie? Bądź chociaż trochę poważny...
    Zgodzę się, że Bartek w dużym stopniu sam sobie jest winny tej sytuacji i okazja zdobycia dodatkowych 2-4 pkt. w klasyfikacji SGP wymknęła mu się z ręki (trzymającej sprzęgło) ale tragedii nie ma 14 pkt. w jednej rundzie każdy brałby w ciemno.
    Każda prawda przechodzi przez trzy etapy: najpierw jest wyśmiewana, potem zaprzeczana, a na końcu uważana za oczywistą. A.Schopenhauer
    Ceterum censeo Lex et Iustitia esse delendarum
    Конфедерация! Иди на хуй!

  39. Powrót do góry    #346
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Dziś też mógł powalczyć, ale wybrał mało honorowo.
    Za dużo przygladania się Pawlickim i Janowskiemu.

    Cytat Zamieszczone przez okano1 Zobacz posta
    A jak nazwać finał 2013.
    Walkowerem.
    !Adrian walcz!

  40. Powrót do góry    #347
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,474
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,329 w 4,313 postach
    Cytat Zamieszczone przez Nigel Zobacz posta
    Ok, Ty nie użyłeś może przytoczonych tu określeń ale baletnicę dopisałeś do tego ciągu pejoratywnych określeń. Spokoju to raczej możesz mi pozazdrościć skoro od razu wyskakujesz z ziołową propozycją.
    Niby co mam przyjąć na klatę? Bzdurne mniemanie, po jednym upadku, że Zmarzlik przewraca się przy byle kontakcie? Bądź chociaż trochę poważny...
    Zgodzę się, że Bartek w dużym stopniu sam sobie jest winny tej sytuacji i okazja zdobycia dodatkowych 2-4 pkt. w klasyfikacji SGP wymknęła mu się z ręki (trzymającej sprzęgło) ale tragedii nie ma 14 pkt. w jednej rundzie każdy brałby w ciemno.
    Ale ja kompletnie nie biore pod uwage wyniku. To byly super zawody w jego wykonaniu, ktorych sie spodziewalem (w typerze postawilem ze wygra)
    A czy bedzie mial latke baletnicy? No coz, to zalezy od niego. Wczoraj to byl balet. Ale nie sadze by utrwalal ten repertuar. Wg mnie sprobowal raz i mysle, ze samemu mu z tym glupio - mam nadzieje
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  41. Powrót do góry    #348
    Stały bywalec Awatar chezik
    Dołączył
    31-07-2005
    Postów
    1,154
    Kliknij i podziękuj
    145
    Podziękowania: 275 w 178 postach
    Jest gdzieś filmik starcia Taia z Nickim?

    Bo nie widziałem tego

  42. Powrót do góry    #349
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,307
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Cytat Zamieszczone przez PawlickiTeam Zobacz posta
    Pany, wszyscy się Bartula podnieca... A w wieku 23 lat swój 1 tytuł IMS zdobył Tai Woffinden... W tym roku Bartula ma 23 lata i do tytułu długa droga...tak że nie widzę nic nadzwyczajnego w tym zawodniku.
    Ty z kolei widzisz coś nadzwyczajnego w Piterze Neymarze Pawlickim, który w wieku 25 lat SGP będzie oglądał w telewizji...

  43. Powrót do góry    #350
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,701
    Kliknij i podziękuj
    1,403
    Podziękowania: 1,732 w 1,256 postach
    Wyraznie widac ze Tai nie przekroczyl bialej linii !


  44. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Robi za jego przydatny post!

    Dominik (12-08-2018)

  45. Powrót do góry    #351
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Tylko, że wg przepisów decyduje linia krawężnika. Linia była namalowana w pośpiechu i pewnie źle (powinna być możliwie tożsama z krawężnikiem), stąd sędzia to dopuścił.

    Cytat Zamieszczone przez Gadol Zobacz posta
    Uzbieranie odpowiedniego dorobku w 11 turniejach (jak mnie pamięć nie myli 2 razy nie miał dwucyfrówki) to fart? Człowiek jak widać ciągle się może czegoś nauczyć...
    Umówmy się, że bez kontuzji Doyla by tego medalu nie miał.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  46. Powrót do góry    #352
    Zaawansowany Awatar Nigel
    Dołączył
    11-12-2007
    Postów
    2,724
    Kliknij i podziękuj
    2,019
    Podziękowania: 783 w 480 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    A czy bedzie mial latke baletnicy? No coz, to zalezy od niego.Wczoraj to byl balet. Ale nie sadze by utrwalal ten repertuar. Wg mnie sprobowal raz i mysle, ze samemu mu z tym glupio - mam nadzieje
    Do grupy baletnic już zdążyłeś go zapisać i teraz Bartek będzie musiał długo i wytrwale starać się byś zmienił zdanie
    Każda prawda przechodzi przez trzy etapy: najpierw jest wyśmiewana, potem zaprzeczana, a na końcu uważana za oczywistą. A.Schopenhauer
    Ceterum censeo Lex et Iustitia esse delendarum
    Конфедерация! Иди на хуй!

  47. Powrót do góry    #353
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,307
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Generalnie ostatnie zawody indywidualne pozostawiają jednak spory niesmak. IMP wygrał symulant, a wczoraj gość, który przed zawodami był jednym z najgłośniej płaczących o ich odwołanie. Instant Karma where have you gone?

  48. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi zabovsky za jego przydatny post!

    Buszmen (12-08-2018)

  49. Powrót do góry    #354
    Zaawansowany Awatar Nigel
    Dołączył
    11-12-2007
    Postów
    2,724
    Kliknij i podziękuj
    2,019
    Podziękowania: 783 w 480 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Tylko, że wg przepisów decyduje linia krawężnika. Linia była namalowana w pośpiechu i pewnie źle (powinna być możliwie tożsama z krawężnikiem), stąd sędzia to dopuścił.



    Umówmy się, że bez kontuzji Doyla by tego medalu nie miał.
    Umówmy się, że kontuzje w tym sporcie to stały element wpływający na wyniki. Dzielenie medali na te zdobyte dzięki kontuzji rywali i zdobyte bez nich to ślepa uliczka.

    Cytat Zamieszczone przez Robi Zobacz posta
    Wyraznie widac ze Tai nie przekroczyl bialej linii !

    https://pbs.twimg.com/media/DkV7JZmXcAEwSaO.jpg
    Tay profilaktycznie białą linię wymalował sobie na kevlarze by nigdy jej nie przekroczyć
    Każda prawda przechodzi przez trzy etapy: najpierw jest wyśmiewana, potem zaprzeczana, a na końcu uważana za oczywistą. A.Schopenhauer
    Ceterum censeo Lex et Iustitia esse delendarum
    Конфедерация! Иди на хуй!

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •