Pokaż wyniki od 1 do 33 z 33

Wątek: Zawody młodzieżowe 2018 - POLSKA

  1. Powrót do góry    #1
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach

    Zawody młodzieżowe 2018 - POLSKA

    Zakładam wątęk i jednocześnie proszę ,abyście wpisywali swoje spostrzeżenia, opinie, a może krótkie relacje z zawodów młodzieżowych.
    W końcu od tego jak rozwijać się będą najmłodsi żużlowcy zależeć będzie kondycja polskiego żużla za kilka czy kilkanaście lat.

    Jutro na torach w Rybniku i Lublinie odbędą się półfinały Brązowego Kasku.
    Oto listy startowe:

    RYBNIK godz.16.00

    Lista startowa:
    1. Przemysław Giera (ROW Rybnik)
    2. Norbert Krakowiak (Start Gniezno)
    3. Przemysław Liszka (Sparta Wrocław)
    4. Damian Stalkowski (Start Gniezno)
    5. Nikodem Bartoch (Ostrovia ostrów Wlkp.)
    6. Marcin Turowski (Wybrzeże Gdańsk)
    7. Adrian Woźniak (Włókniarz Częstochowa)
    8. Karol Żupiński (Wybrzeże Gdańsk)
    9. Alan Szczotka (Stal Gorzów Wlkp.)
    10. Mateusz Tudzież (ROW Rybnik)
    11. Jakub Miśkowiak (Orzeł Łódź)
    12. Rafał Karczmarz (Stal Gorzów Wlkp.)
    13. Kacper Pludra (Unia Leszno)
    14. Tomasz Orwat (Polonia Bydgoszcz)
    15. Dominik Kubera (Unia Leszno)
    16. Damian Pawliczak (Falubaz Zielona Góra)
    R1. Mateusz Jagła (Polonia Bydgoszcz)
    R2. Adrian Bialk (Włókniarz Częstochowa)

    LUBLIN

    Lista startowa

    1. Emil Peroń (Motor Lublin)
    2. Mateusz Tonder (Falubaz Zielona Góra)
    3. Wiktor Lampart (Motor Lublin)
    4. Przemysław Konieczny (Unia Tarnów)
    5. Igor Kopeć-Sobczyński (KST Toruń)
    6. Kamil Nowacki (Stal Gorzów Wlkp.)
    7. Patryk Wojdyło (Sparta Wrocław)
    8. Eryk Borczuch (Motor Lublin)
    9. Wiktor Trofymow (Unia Leszno)
    10. Jarosław Krzywosz (Kolejarz Opole)
    11. Szymon Szlauderbach (Unia Leszno)
    12. Tymoteusz Picz (Unia Leszno)
    13. Mateusz Błażykowski (Orzeł Łódź)
    14. Bartłomiej Kowalski (Wanda Kraków)
    15. Mateusz Świdnicki (Włókniarz Częstochowa)
    16. Piotr Pióro (Wanda Kraków)
    R1. Damian Lotarski (GKM Grudziądz)
    R2. Kamil Kiełbasa (Wanda Kraków)

    Z informacji zamieszczonych na stronie PZM wynika, że zrezygnowano z eliminacji w Gnieźnie, a co za tym idzie awans do turnieju finałowego wywalczą pierwsze ósemki z obu turniejów.
    Finał zaplanowano na pierwszomajowy wtorek w Gnieźnie.

    Ostatnio edytowane przez Semen ; 16-04-2018 o 16:16
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  2. Powrót do góry    #2
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,844
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,653 w 987 postach
    Hmmm ten Karol Żupiński to podobno wielki talent, a w składzie Wybrzeża cieniuteńki Turowski startuje. To kwestia nieukończenia jeszcze przez niego 16 lat, kontuzja czy słabsza forma ?
    P.S. Czy ktoś z Gdańska tu jeszcze na forum zagląda ? Kiedyś mieli jeden z "mocniejszych" wątków klubowych na forum...

  3. Powrót do góry    #3
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    To rzeczywiście ogromny talent urodzony 3 czerwca 2002 roku...

    Jestem ogromnie ciekaw jak zaprezentuje się w lidze.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 16-04-2018 o 16:20
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  4. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Semen za jego przydatny post!

    Penhall (16-04-2018)

  5. Powrót do góry    #4
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-07-2007
    Postów
    1,046
    Kliknij i podziękuj
    780
    Podziękowania: 283 w 184 postach
    Cytat Zamieszczone przez Penhall Zobacz posta
    Hmmm ten Karol Żupiński to podobno wielki talent, a w składzie Wybrzeża cieniuteńki Turowski startuje. To kwestia nieukończenia jeszcze przez niego 16 lat,
    http://www.wybrzezegdansk.pl/seniorzy/kadra/27
    Data urodzenia:

    03.06.2002

    Więc kwestia nieukończonych 16 lat na pewno.

    Cytat Zamieszczone przez Penhall Zobacz posta
    P.S. Czy ktoś z Gdańska tu jeszcze na forum zagląda ? Kiedyś mieli jeden z "mocniejszych" wątków klubowych na forum...
    Klubowe też podupadło...

  6. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi greggor za jego przydatny post!

    Penhall (16-04-2018)

  7. Powrót do góry    #5
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Wszedłem na forum, odruchowo zacząłem od wątków klubowych i meczowych.
    To co tam przeczytałem przyprawiło mnie o wymioty.
    Często na Sportsboardzie wylewamy żółć opisując wypowiedzi ekspertów, komentatorów , działaczy czy trenerów, a sami nie jesteśmy lepsi.
    Ogólnie mówiąc przepychanki, "wyścig" kto napisze największą bzdurę.
    O żużlu nic, albo prawie nic.
    Założyłem ten wątek mając nadzieję, że choć tu z dala od ligowego bagna będzie można porozmawiać o żużlu.
    Na razie szału nima, więc jako człowiek, który łatwo się nie poddaje napisze coś o żuzlu.

    Byłem dziś w Gnieźnie na pierwszej rundzie Nice Cup.
    Mimo pewnych uciążliwości, które musiałem pokonać zawitałem dziś na stadionie im. płk. Stanisława Hynka.
    Pokusa obejrzenia Weroniki Burlagi, Marka Kariona i Denisa Zielińskiego była silniejsza niż zalecenia lekarza.
    Przejdę do rzeczy:

    Weronika w pierwszym swoim biegu zmagała się z torem i narowistym motorem, ale w drugim jechała przez ponad 3 okrążenia przed Dawidem Joną i dopiero na wejściu w ostatni łuk spanikowała po ataku w krawężnik przeprowadzonym przez rybniczanina. Upadek wyglądał bardzo groźnie, a zawodniczka Startu musiała opatrzona przez medyków zjechać z toru w karetce.

    Mark Karion poza pierwszym biegiem oraz dziesiątym, w którym wyprzedził na ostatnim łuku Denisa Zielińskiego niczym szczególnym nie błysnął.

    Przemysław Giera dysponował szybkim motocyklem i choć stylem jazdy nie powalał, dowoził trójki. W półfinale miał pecha, jego motor zdefektował na starcie.

    Bydgoszczanin Tomasz Orwat jeździł odważnie, potrafił wykorzystać niedoświadczenie rywali i wygrać zawody.
    Jego jazda podobała mi się i muszę chłopakowi oddać, że zrobił spore postępy.

    Denis Zieliński jeździł jak na debiutanta bardzo pewnie, jego postawa zrobiła na mnie większe wrażenie niz podczas jazd pokazowych między biegami zawodów młodzieżowych rozgrywanych w zeszłym sezonie na Motoarenie. Zawodnik GKM-u(sic) dał się pokonać Rosjaninowi na ostatnim łuku biegu dziewiątego, kiedy to Mark atakujący przez dwa poprzednie kółka po zewnętrznej, przypuścił atak od krawężniaka, Przemysławowi Gierze po starcie biegu jedenastego oraz Orwatowi na wejściu w drugi łuk biegu finałowego.

    Generalnie jako kibic toruńskiego klubu napiszę tak:
    Osoby odpowiedzialne za to, że Zieliński nie zdawał egzaminu w barwach KST Toruń powinny zostać powieszone na Rynku Staromiejskim za jaja lub jeśli to kobiety za cycki.

    Pięć lat wstecz i pięć lat w przód nie było i nie będzie w Toruniu juniora, który potrafi to co Denis.
    Polityka tego klubu to nawet nie jest dno i wodorosty, to jest dno i 5m mułu.

    Sorry za emocjonalną końcówkę wpisu, ale jako stary kibic inaczej nie potrafię...

    ...a Kostek to niech mi na drodze nie staje, niech zostanie tym trenerem GKM-u i przestanie wreszcie szczerzyć kły do kamery!
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 19-04-2018 o 07:57
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  8. Już 6 użytkowników podziękowało forumowiczowi Semen za jego przydatny post!

    Ali_G (02-05-2018), Gadol (19-04-2018), Penhall (19-04-2018), PrzemoZG (19-04-2018), polewaczka (02-05-2018), sobotch (19-04-2018)

  9. Powrót do góry    #6
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,844
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,653 w 987 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Generalnie jako kibic toruńskiego klubu napiszę tak:
    Osoby odpowiedzialne za to, że Zieliński nie zdawał egzaminu w barwach KST Toruń powinny zostać powieszone na Rynku Staromiejskim za jaja lub jeśli to kobiety za cycki.

    Pięć lat wstecz i pięć lat w przód nie było i nie będzie w Toruniu juniora, który potrafi to co Denis.
    Polityka tego klubu to nawet nie jest dno i wodorosty, to jest dno i 5m mułu.
    Po tym wszystkim będzie to pierwszy sezon, kiedy odpuszczę sobie zawody młodzieżowe (może i tylko tak mówię) na MA. Z naszej strony nie ma kogo oglądać. Ewentualnie jest Adamczewski i Rydlewski, ale w ich przypadku oczy bolą a Zieliński w barwach Grudziądza to tylko wqrw mnie będzie brał.
    No nic. Nękam o tę sprawę profil klubowy na każdym kroku Termosowi też coś wstawię !
    Ostatnio edytowane przez Penhall ; 19-04-2018 o 09:15

  10. Powrót do góry    #7
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-05-2012
    Postów
    829
    Kliknij i podziękuj
    723
    Podziękowania: 105 w 65 postach
    Był ktoś dziś w Rybniku? Jakieś ciekawe spostrzeżenia?

  11. Powrót do góry    #8
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-05-2012
    Postów
    829
    Kliknij i podziękuj
    723
    Podziękowania: 105 w 65 postach
    https://www.youtube.com/watch?v=JD-MnkN-Rqs
    Transmisja z dzisiejszej rundy MDMW



    Edit: Chyba nic z tego nie będzie, ulewa w ZG
    Ostatnio edytowane przez PrzemoZG ; 25-04-2018 o 17:08

  12. Już 5 użytkowników podziękowało forumowiczowi PrzemoZG za jego przydatny post!

    Hulc (25-04-2018), Staleczka 3 (25-04-2018), jelousabmarinek (25-04-2018), rav_gorzow (25-04-2018), spitt22 (25-04-2018)

  13. Powrót do góry    #9
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    ...a co tu taka cisza?

    Dzisiaj w Gnieźnie podczas finału BK było fantastyczne ściganie, a tu żaden forumowy ekspert niczego nie napisał.
    Zawody miód malina, jedne z najlepszych jakie widziałem w tym dziesięcioleciu.
    Wyprzedzeń, obron pozycji czyli walki z trzydzieści sytuacji, a chyba jeszcze więcej.
    Super walka, nieustępliwość, fajne akcje, upadki, dramaty małe i duże.
    Żużel w czystej postaci, bez kalkulacji, ale z ambicją, nawet taką żeby być dwunasty a nie trzynasty w klasyfikacji.
    Super jazda zwieńczona fantastycznym biegiem w wykonaniu młodego Trofymowa.
    Najbardziej cieszy mnie to, że w Polsce są młodzi, którzy jeżdżą z zębem, bez kunktatorstwa,
    a przecież jeszcze są młodsi jak np. Bartkowiak czy Zieliński.

    Byłem widziałem na żywca, a Wy?
    Nie widzieliśta?! Obejrzyjta koniecznie!!!!!!!!
    ...a potem moze podyskutujemy.


    https://www.youtube.com/watch?v=wV19vv9CC7c
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 01-05-2018 o 23:18
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  14. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Semen za jego przydatny post!

    jelousabmarinek (01-05-2018)

  15. Powrót do góry    #10
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-05-2010
    Postów
    1,136
    Kliknij i podziękuj
    524
    Podziękowania: 598 w 303 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    ...a co tu taka cisza?
    Leszczynianie jarali się już dziś w wątku klubowym

  16. Powrót do góry    #11
    Zaawansowany Awatar Ali_G
    Dołączył
    21-07-2005
    Postów
    2,981
    Kliknij i podziękuj
    959
    Podziękowania: 597 w 395 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    ...a co tu taka cisza?

    Dzisiaj w Gnieźnie podczas finału BK było fantastyczne ściganie, a tu żaden forumowy ekspert niczego nie napisał.
    Zawody miód malina, jedne z najlepszych jakie widziałem w tym dziesięcioleciu.
    Wyprzedzeń, obron pozycji czyli walki z trzydzieści sytuacji, a chyba jeszcze więcej.
    Super walka, nieustępliwość, fajne akcje, upadki, dramaty małe i duże.
    Żużel w czystej postaci, bez kalkulacji, ale z ambicją, nawet taką żeby być dwunasty a nie trzynasty w klasyfikacji.
    Super jazda zwieńczona fantastycznym biegiem w wykonaniu młodego Trofymowa.
    Najbardziej cieszy mnie to, że w Polsce są młodzi, którzy jeżdżą z zębem, bez kunktatorstwa,
    a przecież jeszcze są młodsi jak np. Bartkowiak czy Zieliński.

    Byłem widziałem na żywca, a Wy?
    Nie widzieliśta?! Obejrzyjta koniecznie!!!!!!!!
    ...a potem moze podyskutujemy.


    https://www.youtube.com/watch?v=wV19vv9CC7c
    Semen z Twojej perspektywy Trofimow słusznie wykluczony z jednego biegu?

  17. Powrót do góry    #12
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Szczerze mówiąc nie umiałem jednoznacznie ocenić tej sytuacji ani na stadionie(siedziałem na pierwszym łuku), ani oglądając powtórki.
    Kumpel z którym byłem na zawodach stwierdził od razu, że sprawcą był Wiktor, ja powiedziałem, że nie byłbym taki pewien, bo być może Wojdyło pchał się już tam gdzie nie było miejsca.
    Bardzo, bardzo trudna sytuacja do oceny.
    Zdarzenie miało miejsce na ostatnim okrążeniu, więc sędzia musiał kogoś wykluczyć.
    Decyzję sędziego można uznać za prawidłową, bo to jednak junior Unii atakował pierwszą pozycję, a to że na moment wysunął się o ćwierć koła do przodu nie zmienia sprawy.
    Powtórzę, bardzo, bardzo trudna do oceny sytuacja.

    To co napisałem powyżej nie zmienia jednego. Sędzia był najgorszym aktorem tego widowiska.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  18. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Semen za jego przydatny post!

    Ali_G (02-05-2018)

  19. Powrót do góry    #13
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Sorry, że wpis po d własnym wpisem, ale chciałem zadać pytanie:
    Czy ktoś wie coś na temat powrotu Turniejów Zaplecza Kadry Juniorów?
    Wydawało się, że wraz z powołaniem do życia DMPJ, te ze wszech miar pożyteczne zawody przeszły do historii.
    Tym większe moje zdziwienie, gdy pojawiły się informacje o tym, że takie turnieje zostaną rozegrane w tym tygodniu w Tarnowie.
    Ponowię więc pytanie, czy wiadomo komuś coś na temat powrotu do kalendarza tych fajnych zawodów?
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  20. Powrót do góry    #14
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-05-2010
    Postów
    1,136
    Kliknij i podziękuj
    524
    Podziękowania: 598 w 303 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Czy ktoś wie coś na temat powrotu Turniejów Zaplecza Kadry Juniorów?
    Nic poza przeczytanym gdzies stwierdzeniem, ze "wracaja po rocznej przerwie". Fajna sprawa. Tym bardziej gdy seniorska
    reprezentacja jezdzi test mecze, warto by pare groszy od sponsora repry przeznaczyc na to mlodziezowe sciganko.

  21. Powrót do góry    #15
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-05-2010
    Postów
    1,136
    Kliknij i podziękuj
    524
    Podziękowania: 598 w 303 postach
    Ten mlody Bartłomiej Kowalski z Wandy Krakow to moze byc jedna z ciekawszych opcji najblizszego okresu transferowego. W lidze radzi sobie jeszcze slabo, no ale objezdza sie i okazjonalnie punktuje. Za to w mlodziezowkach naprawde blyszczy i zasuwa bardzo pewnie, a umowmy sie, ze jezdzi jednak w barwach pierwszoligowego outsidera. Chlopak ma ledwie skonczone 16 lat i bardzo bym sie zdziwil, gdyby nie zainteresowal sie Nim ktorys z biedujacych w szkoleniu klubow z wiekszym budzetem.

  22. Powrót do góry    #16
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,473
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,329 w 4,313 postach
    pytanie czy taki mlody chlopak bedzie chcial isc gdzies dalej? W Krakowie jest jeszcze wzglednie blisko. Nikt w okolicach specjalnie ostatnio nie bieduje jesli chodzi o mlodziez.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  23. Powrót do góry    #17
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-05-2010
    Postów
    1,136
    Kliknij i podziękuj
    524
    Podziękowania: 598 w 303 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    pytanie czy taki mlody chlopak bedzie chcial isc gdzies dalej? W Krakowie jest jeszcze wzglednie blisko. Nikt w okolicach specjalnie ostatnio nie bieduje jesli chodzi o mlodziez.
    A skad On jest? Z Krakowa?

  24. Powrót do góry    #18
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,473
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,329 w 4,313 postach
    z Tarnowa (lub okolic - dokladnie nie wiem) Byly mlodziak szkolki Cierniaka, pozniej przeszedl do akademii Jaśka, ktory to obrazony na Tarnow zalatwil mu kontrakt w Wandzie.
    W sumie jak widac z transferami ma obycie od dziecka
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  25. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi j-rules za jego przydatny post!

    greggor (16-06-2018), jelousabmarinek (12-06-2018)

  26. Powrót do góry    #19
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Bartek miał już kilka udanych startów w młodzieżówce. Błysnął w poprzedniej edycji Nice Cup.
    Warto w niego inwestować, o ile oczywiście wszystko poza torem jest poukładane.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  27. Powrót do góry    #20
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Post pod postem, ale cóż...

    Wczorajsze popołudnie spędziłem na stadionie bydgoskiej Polonii oglądając zmagania młodych rajderów w ramach DMPJ.

    Po raz pierwszy miałem okazję obejrzeć w zawodach Mateusza Bartkowiaka. Przyznam szczerze, że młody gorzowianin zrobił na mnie ogromne wrażenie.
    Filigranowy zawodnik Stali bardzo swobodnie prowadził motor i mimo słabego występu w pierwszym biegu, w którym zapoznawał się z bydgoskim torem, potem jeździł bardzo ładnie i nawet upadek w ostatnim starcie nie zmienia mojej ogólnej opinii.

    Najlepszym zawodnikiem imprezy był zdecydowanie Karol Żupiński, na którego jazdę naprawdę miło było patrzeć.

    Ciekawie zaprezentował się też Marek Lutowicz.

    Pozostali zgodnie z oczekiwaniami, no może więcej spodziewałem się po Orwacie, a szczególnie Kaczmarku.

    Generalnie poziom d... nie urywał.

    Cieszę się jednak, że obejrzałem ciekawe zawody, które mimo kilku powtórzeń biegów, mogły się podobać.

    EDIT: Byłbym zapomniał: Kolejny raz bardzo ostro swojego rywala potraktował Bogdanowicz, za co słusznie został wykluczony.
    Chłopak zaczyna jeździć zbyt agresywnie, przydałaby mu się jakaś męska rozmowa wychowawcza!
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 27-06-2018 o 10:26
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  28. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi Semen za jego przydatny post!

    Penhall (27-06-2018), lowigus (27-06-2018), polewaczka (27-06-2018)

  29. Powrót do góry    #21
    Stały bywalec
    Dołączył
    07-03-2017
    Postów
    634
    Kliknij i podziękuj
    69
    Podziękowania: 179 w 119 postach
    Dzisiaj na torze w Gdańsku odbyły się dwa półfinały MŚ juniorów w klasie 250cc. Z Polaków najkorzystniejsze wrażenie pozostawili Bartkowiak i Żupiński. Mateusz punkty pogubił w swoim pierwszym biegu gdzie ewidentnie spóźnił start i na betonie nie za bardzo mógł zbliżyć się do prowadzącej dwójki oraz stracił oczko na świetnie dysponowanym Bangsie - triumfatorze pierwszego półfinału. W pozostałych trzech biegach szybkie starty i pewna jazda na dystansie. Wystąpił w biegu dodatkowym o drugie miejsce pewnie wygrywając. W tym półfinale wystąpili również Kamil Strąk i Filip Nizgórski. Pierwszy wyjechał tylko dwa razy notując(0,w), a Filipowi niewiele brakło aby w piątek stawić się w finale w Toruniu. Po świetnym początku (2,3) przydarzyły się dwa upadki w tym jeden z powodu defektu na punktowanej pozycji. W ostatnim wyścigu przywiózł dwa oczka, ale ogólnie został sklasyfikowany na 9 pozycji.

    Z drugiego półfinału pewny awans zaliczył Karol Żupiński. Jak zwykle przegrywał wszystkie starty i punkty musiał wyszarpywać na dystansie. Zdobył ich łącznie 12 i podobnie jak w przypadku Bartkowiaka zmierzył się ( z powodzeniem) w wyścigu dodatkowym o drugie miejsce. Nie wiadomo co by było z awansem gdyby arbiter nie podjął decyzji "gospodarskiej" w biegu trzecim. Karol ostro wszedł pod przeciwnika wychodząc na pierwszą pozycję. Młody Czech zanotował upadek, a sędzia jako winowajcę przerwania biegu wskazał właśnie południowego sąsiada. Decyzja jak się wydaje mocno kontrowersyjna. Pozostali dwaj zawodnicy z Polski zaliczyli tylko epizody. Lewandowski w pierwszym biegu zaliczył defekt na końcu niepełnej stawki, a później jak się wydaje jechał na pożyczonym motocyklu przywożąc dwie śliwki. Dalej odpuścił sobie zawody. Tylko raz na tor wyjechał Szymon Szwacher. Jadąc daleko z tyłu próbował opanować rumaka, ale upadł na tor w dość brzydki sposób. Później już się nie pojawił.

    Ogólnie zawody dość nudne. Poziom bardzo zróżnicowany. Kilka nazwisk warto wpisać do kajetów i patrzeć jak rozwija się ich kariera. z pewnością w nieodległej przyszłości zobaczymy któregoś z nich na torach ligowych.
    Ostatnio edytowane przez Gkskubik ; 04-07-2018 o 23:50

  30. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Gkskubik za jego przydatny post!

    Semen (06-07-2018)

  31. Powrót do góry    #22
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Nie bądź żyła i podaj, które nazwiska wpisać do kajecika Bo z punktów to nie zawsze widać. Dzięki za relację!Mam takie przemyślenie odnośnie DMPJ. Moim zdaniem, mimo wszystko dosyć sprawdza się ten format. Abstrahując od poziomu zawodników (bo na to format zawodów nie ma wpływu) i niepotrzebnej zmiany nazewnictwa. Po upadku czwórmeczów (kiedy to mało kto był w stanie wystawić czterech juniorów, w związku z czym obsada zawodów była meeegakadłubowa), nieudanym eksperymencie z trójkami (kiedy to defacto wystarczyło mieć dwóch zawodników, a ten trzeci przy dobrych zmianach na torze pojawiał się tylko raz czy dwa - tak MDMP zdobył jeśli dobrze pamiętam Toruń z Ząbikiem i Marcinkowskim) i jakimiś wynalazkami typu zawodnicy U23 w składach, wydaje się, że obecny format jest najbardziej sensowny. Na torze pojawia się wielu juniorów, imprez jest sporo. Wiadomo, że są biegi kadłubowe, ale tego się nie ustrzeżemy. Ja tej reformie daję plus. Zwłaszcza patrząc na poprzednie formaty.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  32. Powrót do góry    #23
    Stały bywalec
    Dołączył
    07-03-2017
    Postów
    634
    Kliknij i podziękuj
    69
    Podziękowania: 179 w 119 postach
    Oprócz czołówki na plus Niemcy z pierwszego półfinału. Podobał się Wegner. Biegi, które ukończył były bardzo dobre. Defekt przed swoim pierwszym startem, trzymał się blisko PHB gdzie przywiózł dwa punkty. Dwa zwycięstwa i upadek chyba na prowadzeniu, ale głowy nie dam.
    Czech Klima jako jeden z nielicznych walczył na dystansie. W jednym swoim biegu po pierwszym okrążeniu był o całą prostą za resztą stawki, a i tak punkcik zdobył. I był to punkt wywalczony, a nie zdobyty na trupie.
    Rosjanin Nagibin też starał się walczyć. Bardzo późno składał się w łuk, próbował szerokiej, przycinek, ale takie akcje to nie na gdańskim torze.
    Z bardziej egzotycznych krajów to dobra jazda norwega Soli i walecznego Fina Lappiego.

  33. Powrót do góry    #24
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    Po upadku czwórmeczów (kiedy to mało kto był w stanie wystawić czterech juniorów, w związku z czym obsada zawodów była meeegakadłubowa), nieudanym eksperymencie z trójkami (kiedy to defacto wystarczyło mieć dwóch zawodników, a ten trzeci przy dobrych zmianach na torze pojawiał się tylko raz czy dwa - tak MDMP zdobył jeśli dobrze pamiętam Toruń z Ząbikiem i Marcinkowskim)
    W 2004 w takim formacie MDMP wygrał duet K.Ząbik-A.Miedziński, a Ząbik z Marcinkowskim wygrali MMPPK w 2007.
    Oczywiście twoje wnioski są jak najbardziej słuszne, jedyne do czego przyczepiłbym się to tabela biegów(zmieniłbym na każdy jeździ z każdym) i L4.

    EDIT: Czy ten młody Norweg Espen Sola to rodzina Kjella Oyvinda czy Runego?
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 06-07-2018 o 08:26
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  34. Powrót do góry    #25
    Zaawansowany Awatar Drapichrust
    Dołączył
    07-01-2006
    Postów
    1,535
    Kliknij i podziękuj
    365
    Podziękowania: 325 w 208 postach
    Krótka notka odnośnie wczorajszych MDMP w Grudziądzu, których niestety nie oglądałem od początku do końca.
    Tor jak na Grudziądz dość wymagający, niektórzy nie potrafili złożyć się w łuku, bądź nie mieli siły przejechać 4 okrążeń. Uważam, że to dobra decyzja, a nie tylko beton i beton. Trofimow i Lampart pokazali piękną jazdę, natomiast mi się bardzo spodobał Bogdanowicz. Rolnicki mimo punktów jakiś taki nijaki, zresztą tego się po nim spodziewałem. Cierniak tez malutki jak ojciec i całkiem fajna jazda. Pludra równieć pokazał się z całkiem dobrej strony. Natomiast Gosika debiut w oficjalnych zawodach wyglądał tak, że po starcie świeca i gleba.
    Ostatnio edytowane przez Drapichrust ; 09-08-2018 o 10:05
    Ścierkę mnie zabrał, moje narzędzie pracy!

  35. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Drapichrust za jego przydatny post!

    Semen (09-08-2018), j-rules (09-08-2018)

  36. Powrót do góry    #26
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-04-2010
    Postów
    805
    Kliknij i podziękuj
    78
    Podziękowania: 85 w 63 postach
    Z rodzonej grzeczności nie wspomniałeś o postawie naszych juniorów

  37. Powrót do góry    #27
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Czy ktoś z poznaniaków może potwierdzić lub zaprzeczyć info o tym, że w pierwszym tygodniu października na Gołaju mają odbyć się turnieje zaplecza kadry narodowej juniorów?
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  38. Powrót do góry    #28
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Post pod postem ,ale cóż mam zrobić jak zainteresowanie żużlem na tym forum jest niewielkie?
    Z ciekawością przeczytałem relacje z turnieju Nice Cup rozegranego dzisiaj w Grudziądzu.
    Ku swojemu zdumieniu zauważyłem,że bodaj pierwszy raz widzę wyniki turnieju indywidualnego, w którym nie było repasaży, baraży, biegów ostatniej szansy, półfinałów ani finałów...
    i miejsce na podium zajął zawodnik, który nie wygrał żadnego biegu!
    Niech mi ktoś z miłośników współczesnego speedwaya wytłumaczy po raz kolejny jego wyższość nad starym polskim żużlem.
    Widziałem setki, e tam, tysiące, a pewnie dziesiątki tysięcy wyników z najróżniejszych imprez, ale to przebija wszystko.
    ...że też musiałem dożyć takich czasów.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 11-09-2018 o 23:23
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  39. Powrót do góry    #29
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    ...że też musiałem dożyć takich czasów.
    No...ale to co? Lepiej ich dożyć, czy umrzeć, zanim nastaną?
    !Adrian walcz!

  40. Powrót do góry    #30
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Czyżby Jaskółki zdobyły mistrzostwo Polski w najbardziej prestiżowym młodzieżowej rywalizacji?
    Transmisję na żywo przeprowadza ekipa nie do przecenienia -Studio SabmarTV:

    https://www.youtube.com/watch?v=yuq5G8gMN84
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 20-09-2018 o 20:41
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  41. Powrót do góry    #31
    Zaawansowany Awatar istanbul
    Dołączył
    27-03-2006
    Postów
    1,568
    Kliknij i podziękuj
    998
    Podziękowania: 398 w 250 postach
    Wow. Szok.

  42. Powrót do góry    #32
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Historia zatoczyła koło: Cierniak z Rempałą dowieźli złoto dla tarnowskich Jaskółek!
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  43. Już 4 użytkowników podziękowało forumowiczowi Semen za jego przydatny post!

    KyleUT (20-09-2018), _jaskolka_ (20-09-2018), gulas (20-09-2018), istanbul (20-09-2018)

  44. Powrót do góry    #33
    Stały bywalec Awatar Sorel
    Dołączył
    22-04-2005
    Postów
    1,366
    Kliknij i podziękuj
    38
    Podziękowania: 356 w 141 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Historia zatoczyła koło: Cierniak z Rempałą dowieźli złoto dla tarnowskich Jaskółek!
    Czwarte w historii.

    pierwsze złoto 1991
    J. Rempała, Kużdżał, Leśniowski, G. Rempała

    drugie złoto 1993
    G. Rempała, Cierniak, Mróz, Jachym

    trzecie złoto 2012, ale tam z tarnowskich młodzieżowców pojechał tylko Jamróg (Janowski i Gomólski byli z importu)

    Oby na takich zawodnikach klub budował skład.
    Publikováno poèítaèe vyrobené v Èínì. Staèí klepnout na klávesnici vyrobené na Tchaj-wanu. Nahráno kabel vyroben kurva ví kde.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •