Strona 15 z 151 PierwszyPierwszy ... 513141516172565115 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 631 do 675 z 6794

Wątek: Falubaz Zielona Góra 2018 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #631
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,895
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,164 w 2,082 postach
    Cytat Zamieszczone przez zigi1976 Zobacz posta
    Najlepszym funflem Gingera w klubie nie jest Cieślak tylko Patryk.
    Jak dla mnie skład nie jest zaskoczeniem, bo Zdzichu to rozsądny człowiek i dobrze zrobił nie licytując się o "gwiazdy" które tak naprawdę niczego nie gwarantują vide Falubaz/Apator 2017.
    Przez ostatnie lata chodziłem na W69 zastanawiając się iloma punktami wygrają - może tylko przed meczami z Lesznem miałem wątpliwość co do wyniku. Każda porażka była mega rozczarowaniem, a zwycięstwo nie sprawiało już tyle radości bo to był nasz obowiązek mając taki skład jaki w ostatnich latach mieliśmy. Teraz w oczach "ekspertów" zmieniamy rolę z faworyta na "dostarczyciela punktów" co wg mnie tylko nam pomoże. Będziemy mieć młody zespół, złożony z młodych i ambitnych zawodników którzy z całą pewnością dostarczą nam sporo emocji! Nie zgadzam się tylko co do jednego zawodnika -Zgardzińskiemu powinniśmy podziękować! Ten chłopak już niczego nie osiągnie, a jedynie zablokuje miejsce dla innego juniora który miałby szanse na zaliczenie pełnego sezonu w ekstralidze - tutaj widzę miejsce dla Potońca!
    No tak, tylko Patryk raczej nie ma wpływu na to gdzie bdzie u nas jezdził.
    A Zgarda, to powinien na początek sezonu startować z ławy i udowadniać, że jest wart wstawiania go do pierwszego składu.

    No i mógłby rozjezdzać się w młodzieżówkach, a nie jak gwiazdor omijać takie zawody.
    To, że ma zawodowy kontrakt podpisany, nie musi od razu oznaczać, że nie można szlifować rzemiosła w takich zawodach.
    Poziomem zbytnio nie odstaje od tych, którzy jezdzą w takich zawodach i tam mógłby testować i udowadniać swoją wartość.
    Ostatnio edytowane przez shelve ; 12-11-2017 o 13:08
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  2. Powrót do góry    #632
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez shelve Zobacz posta
    No tak, tylko Patryk raczej nie ma wpływu na to gdzie bdzie u nas jezdził.
    A Zgarda, to powinien na początek sezonu startować z ławy i udowadniać, że jest wart wstawiania go do pierwszego składu.

    No i mógłby rozjezdzać się w młodzieżówkach, a nie jak gwiazdor omijać takie zawody.
    Przecież to nie ma sensu. Zgarda będzie najlepszy na treningach. W lidze pewnie też zrobiłby najwięcej pkt z juniorów. Nie trzeba być jasnowidzem, żeby przewidzieć taki scenariusz. Porównywanie gościa który regularnie jeździ w zawodowym speedwayu 4 sezon z debiutantami ze szkółki ? Kaman, to nie o to chodzi!

  3. Powrót do góry    #633
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,895
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,164 w 2,082 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    Przecież to nie ma sensu. Zgarda będzie najlepszy na treningach. W lidze pewnie też zrobiłby najwięcej pkt z juniorów. Nie trzeba być jasnowidzem, żeby przewidzieć taki scenariusz. Porównywanie gościa który regularnie jeździ w zawodowym speedwayu 4 sezon z debiutantami ze szkółki ? Kaman, to nie o to chodzi!
    To o co tyle płaczu jak Zgarda jest obecnie najlepszy z naszych?
    Przecież w lidze głównie o to chodzi żeby junior punkty robił.

    Więc jaki sens jest odstawiać "najlepszego" żeby nieopierzeni się w lidze rozjezdzali?
    Wielu tu chce wykopać Zgarde, bo nie rokuje, ale punkty ktoś też robić musi.
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  4. Powrót do góry    #634
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Tyle ,ze ja nie o Tymczyszynie a kibicach.
    Wiekszosc z Was jest zadowolona ze skladu.
    W dupach sie poprzewracalo czy robicie dobra mine do zlej gry?
    Bzdury opowiadasz. Od poczatku jestem jednym z nielucznych, ta wiekszosc musi byc zatem urojona gdzies w zakamarkach twojej wielopoziomowej percepcji

    A ze rzeczywiscie coraz wiecej ludzi zaczyna przejrzewac na oczy i dochodzic do wniosku, ze nie trzeba Hampela i Doylea do PO to akurat swiadczy bardzo dobrze. Jak sie jeszcze uda wyplewic ten skrajny defetyzm u Carlitosa to juz w ogole bedzie fajnie

  5. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi sobotch za jego przydatny post!

    Nigel (12-11-2017)

  6. Powrót do góry    #635
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez shelve Zobacz posta
    To o co tyle płaczu jak Zgarda jest obecnie najlepszy z naszych?
    Przecież w lidze głównie o to chodzi żeby junior punkty robił.
    Więc jaki sens jest odstawiać "najlepszego" żeby nieopierzeni się w lidze rozjezdzali?
    Bo ten nasz "najlepszy" junior jest dużo słabszy od większości rywali prowadzących parę juniorską w innych klubach i w przeciwieństwie do nich jedzie ostatni rok jako junior.


    Wielu tu chce wykopać Zgarde, bo nie rokuje, ale punkty ktoś też robić musi.
    Wstawianie Zgardy do składu to marnowanie czasu w sytuacji w której i tak jedziemy o pietruchę. To miałoby sens tylko w sytuacji gdy ratujemy się przed spadkiem jako ostateczna ostateczność.
    Ostatnio edytowane przez CarlitosFalubaz ; 12-11-2017 o 13:37

  7. Powrót do góry    #636
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,969
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,818 w 4,848 postach
    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta
    Bzdury opowiadasz. Od poczatku jestem jednym z nielucznych, ta wiekszosc musi byc zatem urojona gdzies w zakamarkach twojej wielopoziomowej percepcji

    A ze rzeczywiscie coraz wiecej ludzi zaczyna przejrzewac na oczy i dochodzic do wniosku, ze nie trzeba Hampela i Doylea do PO to akurat swiadczy bardzo dobrze. Jak sie jeszcze uda wyplewic ten skrajny defetyzm u Carlitosa to juz w ogole bedzie fajnie
    Nie,no jasne.Przy tak miernej juniorce do PO wystarczy Gomolski,Thorssell i MJJ.
    Tylko czemu tak pozno przejrzeliscie na oczy?
    Dwa lat temu Chrzanowski,Watt i Peter Karlsson byli do wziecia a Cieslak glupek bil sie o Hancocka, Doyla i koniecznie chcial zostawic Hampela.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  8. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi kingpin za jego przydatny post!

    mhsol (12-11-2017)

  9. Powrót do góry    #637
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,895
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,164 w 2,082 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    [/FONT][/COLOR][/LEFT]

    Więc jaki sens jest odstawiać "najlepszego" żeby nieopierzeni się w lidze rozjezdzali?

    Bo ten nasz "najlepszy" junior jest dużo słabszy od większości rywali prowadzących parę juniorską w innych klubach i w przeciwieństwie do nich jedzie ostatni rok jako senior.




    Wstawianie Zgardy do składu to marnowanie czasu w sytuacji w której i tak jedziemy o pietruchę. To miałoby sens tylko w sytuacji gdy ratujemy się przed spadkiem jako ostateczna ostateczność.
    Nie wiem czy wstawianie najlepszego swojego juniora do składu można nazwać marnowaniem czasu.

    Z tym jechaniem o pietruche to też tak nie dokońca.
    Mając taką seniorke, każdy juniorski punkt może być na wage wygranej meczu, czy zdobyciu bonusa, co może się przełożyć na końcowy wynik sezonu.
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  10. Powrót do góry    #638
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Nie,no jasne.Przy tak miernej juniorce do PO wystarczy Gomolski,Thorssell i MJJ.
    Tylko czemu tak pozno przejrzeliscie na oczy?
    Dwa lat temu Chrzanowski,Watt i Peter Karlsson byli do wziecia a Cieslak glupek bil sie o Hancocka, Doyla i koniecznie chcial zostawic Hampela.
    Sugerujesz, ze lepiej by bylo gdyby na te oczy nie przejrzano w ogole?

    Pomijam juz temat przyrownywania JT i MJJ do okularnika i Watta, zakrawajacy o skrajna ignorancje

  11. Powrót do góry    #639
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,969
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,818 w 4,848 postach
    Sorry,Thorssell to faktycznie wymiatacz.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  12. Powrót do góry    #640
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Przeprosiny przyjete

  13. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi sobotch za jego przydatny post!

    kingpin (12-11-2017)

  14. Powrót do góry    #641
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,565
    Kliknij i podziękuj
    1,698
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Nie,no jasne.Przy tak miernej juniorce do PO wystarczy Gomolski,Thorssell i MJJ.
    Tylko czemu tak pozno przejrzeliscie na oczy?
    Dwa lat temu Chrzanowski,Watt i Peter Karlsson byli do wziecia a Cieslak glupek bil sie o Hancocka, Doyla i koniecznie chcial zostawic Hampela.
    Hmm, bo do PO, w obecnej SE, może wystarczyć ten skład który mamy. Tu żadnej filozofii nie ma. Czemu Cieślak bił się o Hancocka, Doyle czy Hampela ? Bo wtedy celem było DMP. A nie sama obecność w PO.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  15. Powrót do góry    #642
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,969
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,818 w 4,848 postach
    To ,ze sie cele zmienily to ja wiem.
    Nie wiem tylko dlaczego tylu z tego powodu zadowolonych.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 12-11-2017 o 14:22
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  16. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi kingpin za jego przydatny post!

    chloroform (12-11-2017), mhsol (12-11-2017)

  17. Powrót do góry    #643
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,565
    Kliknij i podziękuj
    1,698
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    To ,ze sie cele zmienily to ja wiem.
    Nie wiem tylko dlaczego tylu z tego powodu zadowolonych.
    Nie wiem jak inni, ale ja zadowolony jestem bo już mnie wkrewiała taka sytuacja, ze w składzie mamy większość gwiazdorów, gdzie planem minimum był awans do PO. Teraz mamy więcej krwi zielonogórskiej w drużynie i nikt nie głosi w mediach, że walczymy o majstra. I w zasadzie, plan minumum to również awans do PO, z ta różnicą, że jak się nie uda to nikt włosów z głów rwać nie będzie. Za to jak się uda, to radość będzie podwójna

    I mi to własnie pasuje.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  18. Powrót do góry    #644
    Ekspert Awatar grafi25
    Dołączył
    19-11-2007
    Postów
    3,415
    Kliknij i podziękuj
    420
    Podziękowania: 515 w 328 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    To ,ze sie cele zmienily to ja wiem.
    Nie wiem tylko dlaczego tylu z tego powodu zadowolonych.

    Ostatnie 4 sezony to ciągłe budowanie składu na finał(z gwiazdami) i za każdym razem rozczarowanie.
    Fajnie, że po stracie Hampela i Doyle nie poszliśmy w stronę "starych" gwiazd typu Hancock, Nicki, Holta, Iversen.

    Mamy mocno swojski skład i co dla mnie osobiście ważne młody i wierze, że nie zabraknie im ambicji
    Tylko Falubaz

  19. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi grafi25 za jego przydatny post!

    zigi1976 (12-11-2017)

  20. Powrót do góry    #645
    Ekspert Awatar GABLEN
    Dołączył
    24-06-2002
    Postów
    7,344
    Kliknij i podziękuj
    17
    Podziękowania: 1,404 w 890 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    To ,ze sie cele zmienily to ja wiem.
    Nie wiem tylko dlaczego tylu z tego powodu zadowolonych.
    bo zdobycie złota z takim składem,zrekompensuje nam niepowodzenia ostatnich kilku sezonów.
    UNA PALOMA BLANKA NIKT NIE POKONA KURMANKA !!!

    Tylko małe szwindle muszą być strzeżone.Wielkie trzymane są w sekrecie dzięki niedowierzaniu opinii publicznej.

  21. Powrót do góry    #646
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2011
    Postów
    10,380
    Kliknij i podziękuj
    663
    Podziękowania: 2,837 w 1,735 postach
    Stanisław Lem w wersji hardkor

  22. Powrót do góry    #647
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,969
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,818 w 4,848 postach
    Ok, rozumiem obrzydzenie gwiazdami, bo wynik w ostatnich dwóch latach poniżej oczekiwań, ale zdajecie sobie sprawę, że jak tak za rok, dwa przyjdzie ochota na coś więcej niż RZ, będziecie się musieli z gwiazdkami przeprosić i dodatkowo przepłacać aby je ściągnąć?
    Oczywiście nie wykluczam scenariusza, że da się to zrobić Gomolskim i Thorsellem ale prawdopodobieństwo jest jednak niewielkie.
    Od lat Falubaz jest kojarzony jako jeden z faworytów, stąd moje zdziwienie, że jesteście zadowoleni z obecnej sytuacji a zaklinanie rzeczywistości i trabienie o fajnym składzie młodych wilczkow których stać na PO lub nawet medal wygląda dość słabo. Gdyby jeszcze te wilczki miały wsparcie w jakimś bardzo dobrym juniorze, przyznalbym rację. Tak niestety nie jest.
    Kurcze, martwię się o Was.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  23. Powrót do góry    #648
    Ekspert Awatar GABLEN
    Dołączył
    24-06-2002
    Postów
    7,344
    Kliknij i podziękuj
    17
    Podziękowania: 1,404 w 890 postach
    przed minionym sezonem Falubaz był kandydatem do złota,w PO okazało się ile znaczą nazwiska.
    Apator też był uważany za jednego z faworytów ligi, a tu prawie skończyło się dla was inauguracja w Łodzi w sezonie 2018.

    tak więc trzeba wyciągać wnioski,i szukać pozytywów nawet w mniej komfortowej sytuacji.
    29 pkt jesteśmy w stanie w Lesznie zdobyć w przyszłym roku, a to już będzie oznaczało uzasadnione oszczędności w kwocie ok 1,5 mln.
    UNA PALOMA BLANKA NIKT NIE POKONA KURMANKA !!!

    Tylko małe szwindle muszą być strzeżone.Wielkie trzymane są w sekrecie dzięki niedowierzaniu opinii publicznej.

  24. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi GABLEN za jego przydatny post!

    sobotch (12-11-2017)

  25. Powrót do góry    #649
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,565
    Kliknij i podziękuj
    1,698
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Ok, rozumiem obrzydzenie gwiazdami, bo wynik w ostatnich dwóch latach poniżej oczekiwań, ale zdajecie sobie sprawę, że jak tak za rok, dwa przyjdzie ochota na coś więcej niż RZ, będziecie się musieli z gwiazdkami przeprosić i dodatkowo przepłacać aby je ściągnąć?
    Oczywiście nie wykluczam scenariusza, że da się to zrobić Gomolskim i Thorsellem ale prawdopodobieństwo jest jednak niewielkie.
    Od lat Falubaz jest kojarzony jako jeden z faworytów, stąd moje zdziwienie, że jesteście zadowoleni z obecnej sytuacji a zaklinanie rzeczywistości i trabienie o fajnym składzie młodych wilczkow których stać na PO lub nawet medal wygląda dość słabo. Gdyby jeszcze te wilczki miały wsparcie w jakimś bardzo dobrym juniorze, przyznalbym rację. Tak niestety nie jest.
    Kurcze, martwię się o Was.
    To ładnie z twojej strony. Ja jednak sie nie martwię.

    Dla mnie ten sezon będzie wręcz ciekawszy niż obecny. Jestem ciekaw jak spisze się Falubaz w tym skladzie. Ale nie tylko, ciekaw jestem jak np. Stal; sobie poradzi, tam przecież też odeszło 2 czołowych zawodników. Ciekaw jestem która koncepcja się bardziej sprawdzi, ta w KST, gdzie jednak ściągnięto dwie, a może i trzy armaty, czy ta Falubazowa, gdzie postanowiono zmienić taktykę budowania drużyny. Na papierze KST powinien zajść znacznie wyżej niz Falubaz. jak będzie w realu ? Czas pokaże. Gdzie zajdzie w nowym sezonie taka Sparta ? Czy sprawdzi się mocarstwowa polityka Leszna ? Jak w tym towarzystwie zaprezentuje się Czewa, Grudziądz czy Tarnów ? Myślę, że sezon 2018 będzie znacznie ciekawszy od tegorocznego.

    Jedno jest pewne, wszystkie ekipy będą się sprężać na Unię Leszno. Każdy będzie chciał im utrzeć nochala. I słusznie, dream teamy trzeba lać
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  26. Powrót do góry    #650
    Ekspert
    Dołączył
    03-02-2003
    Postów
    3,110
    Kliknij i podziękuj
    660
    Podziękowania: 586 w 316 postach
    Panowie ja tez oczami wyobrazni widze jak ten sklad ciula punkty i konczy sezon na 5 miejscu tworzac nam ciekawe widowiska i pozwalajac patrzec jak MJJ i Zengi czy Thorsell staja się zawodnikami o klase lepszymi.

    Ale co bedzie jak na poczatek bedziemy mieli wyjazd do Grudziadza, Wrocek u siebie, potem wyjazd do Torunia, Leszno u siebie i po czterech meczach 0 punktow na koncie i ostatnia pozycja w tabeli? Czy wtedy tez bedzie ta atmosfera, o ktorej mowi Cieslak i Tymczyszyn? Gdyby Ekstraliga miala 10 druzyn...

    Z jednej z moich piekarni slyszalem, ze w klubie bieda az piszczy. Nie mielismy podobno nawet szans w negocjacjach o Kildemanda z Unia Tarnow.

    Sluchajac wywiadu z Zengim na Falubaz.com to juz na poczatku stwierdzil na pytanie czy cieszy sie z powrotu do ZG, ze mu w Lesznie w sumie bylo dobrze Zmora ujawnil, ze MJJ za dlugo sie dogadywal z Toruniem a potem sam do nich przyszedl ale bylo juz za pozno. Walke o Tungate i Mikkelsena przegralismy!
    Naprawde wychodzi na to, ze wzielismy tych ktorzy po prostu zostali i nie trzeba bylo o nich az tak walczyc. No chyba, ze Zengi.

    W sumie to sie nawet uklada w logiczna calosc. Przeciez Tymczyszyn mowil nawet w wywiadach wprost i probowal dawac do zrozumienia, ze jest cienko i nas nie stac. Przeciez nie mogl powiedziec, ze jestesmy bardzo slabi finansowo wiec pozbieramy z rynku co zostanie albo ze sklad bedzie na utrzymanie co najwyzej.

    Ok, zamiana jednego lidera na perspektywicznego zawodnika drugiej linii bylaby odpuszczeniem walki o medale ale nie takim zagrozeniem spadkiem. Tymczasem teraz nie mamy kim wygrywac biegow na wyjazdach (poza Duzersem) i pojedynczymi wyskokami reszty, jak ktorys zrobi trojeczke po dobrym starcie. W razie kontuzji Duzersa wygranie nawet meczu u siebie z kims z dolnej czworki bedzie wyczynem nie lada.

    Brak Tungate, Mikkelsena itd. obrazuje ta porazke transferowa i nawet jesli ma to dobre strony to nie zaprzeczajmy, ze transferowo to porazka.

    Dziwi tylko, ze cieslak nie odszedl i za to mu szacunek ale moze juz nie mial gdzie albo tyle mu placa, ze mu to obojetne. Ale zobaczcie, ze nawet on w wywiadzie w zadnym momencie nie mowi, ze bedziemy silniejsi niz sie niektorym wydaje, tylko ze niczego nie mozemy obiecac...

  27. Powrót do góry    #651
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,565
    Kliknij i podziękuj
    1,698
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Cytat Zamieszczone przez Eneasz Zobacz posta
    Panowie ja tez oczami wyobrazni widze jak ten sklad ciula punkty i konczy sezon na 5 miejscu tworzac nam ciekawe widowiska i pozwalajac patrzec jak MJJ i Zengi czy Thorsell staja się zawodnikami o klase lepszymi.

    Ale co bedzie jak na poczatek bedziemy mieli wyjazd do Grudziadza, Wrocek u siebie, potem wyjazd do Torunia, Leszno u siebie i po czterech meczach 0 punktow na koncie i ostatnia pozycja w tabeli? Czy wtedy tez bedzie ta atmosfera, o ktorej mowi Cieslak i Tymczyszyn? Gdyby Ekstraliga miala 10 druzyn...
    Stary kibic a taki defetysta. Przecież taki scenariusz może spotkac dosłownie każdą drużynę SE. Także i Falubaz. Więc o czym mowa ?

    Z jednej z moich piekarni slyszalem, ze w klubie bieda az piszczy. Nie mieliśmy podobno nawet szans w negocjacjach o Kildemanda z Unia Tarnow.
    Jak by była taka bida, to byłby problem z licencjami. A wtedy byś już o tym słyszał, niczym w 2015 roku. Powiadasz, że nie mieliśmy szans z Tarnowem na Kildemanda ? Jakim cudem, skoro zakontraktowaliśmy 2 (Zengi i MJJ) zawodników droższych niż Pająk ?

    Sluchajac wywiadu z Zengim na Falubaz.com to juz na poczatku stwierdzil na pytanie czy cieszy sie z powrotu do ZG, ze mu w Lesznie w sumie bylo dobrze Zmora ujawnil, ze MJJ za dlugo sie dogadywal z Toruniem a potem sam do nich przyszedl ale bylo juz za pozno. Walke o Tungate i Mikkelsena przegralismy!
    Naprawde wychodzi na to, ze wzielismy tych ktorzy po prostu zostali i nie trzeba bylo o nich az tak walczyc. No chyba, ze Zengi.
    Zmora pyerdoli trzy po trzy. Jakim cudem było za późno na MJJ w Stali ? Odeszło od nich dwóch zawodników, zakontraktowali jednego. W każdej chwili mogli kontraktować MJJ. Był dla nich po prostu za drogi.

    W sumie to sie nawet uklada w logiczna calosc. Przeciez Tymczyszyn mowil nawet w wywiadach wprost i probowal dawac do zrozumienia, ze jest cienko i nas nie stac. Przeciez nie mogl powiedziec, ze jestesmy bardzo slabi finansowo wiec pozbieramy z rynku co zostanie albo ze sklad bedzie na utrzymanie co najwyzej.
    Znowu nadinterpretujesz. Nie stac nas na to aby kontraktowac Doyle za 2 mln. Ofertę maksymalną miał na 1.6 mln. I to była granica naszych mozliwości.

    Ok, zamiana jednego lidera na perspektywicznego zawodnika drugiej linii bylaby odpuszczeniem walki o medale ale nie takim zagrozeniem spadkiem. Tymczasem teraz nie mamy kim wygrywac biegow na wyjazdach (poza Duzersem) i pojedynczymi wyskokami reszty, jak ktorys zrobi trojeczke po dobrym starcie. W razie kontuzji Duzersa wygranie nawet meczu u siebie z kims z dolnej czworki bedzie wyczynem nie lada.
    A ilu liderów mają te ekipy z dolnej czwórki ? I które to są ? Co zrobi taka Stal jak kontuzji nabawi się Zmarzlik ?

    Brak Tungate, Mikkelsena itd. obrazuje ta porazke transferowa i nawet jesli ma to dobre strony to nie zaprzeczajmy, ze transferowo to porazka.
    Karwa, jaka porażka ? Mikaelsen owszem, rozmawiał z nami, ale jak Cieślak usłyszał, że gość żąda sobie miejsca w składzie, to kazał mu podziękować. Tungate ? Tutaj nie znam przyczyny, ale zapytam wprost, czy to jest zdecydowanie lepszy zawodnik na SE, niż np. Zengi czy MJJ ? A nawet Thorrsell ?

    Dziwi tylko, ze cieslak nie odszedl i za to mu szacunek ale moze juz nie mial gdzie albo tyle mu placa, ze mu to obojetne. Ale zobaczcie, ze nawet on w wywiadzie w zadnym momencie nie mowi, ze bedziemy silniejsi niz sie niektorym wydaje, tylko ze niczego nie mozemy obiecac...
    Cieślak został bo ma u nas dobra kasę. I dobrze chłop gada, że studzi emocje. On chce ten sezon odjechac na luzie, bez żadnej spinki. Niech media kreują faworytów gdzie indziej. Nam to do niczego nie jest potrzebne.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  28. Powrót do góry    #652
    Ekspert Awatar ursus
    Dołączył
    28-05-2009
    Postów
    3,712
    Kliknij i podziękuj
    311
    Podziękowania: 692 w 385 postach
    Ja tam na waszym miejscu nie o Gomòlskiego, czy Jensena się martwił - oni pojadą tak jak w tym roku pewnie. Ale o Protasiewicza i Zengotę dużo bardziej. A zwłaszcza o Protasia.Facet na trasie jest gorszy niż był w poprzednich latach, a startów to łon ni ma .

  29. Powrót do góry    #653
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,565
    Kliknij i podziękuj
    1,698
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Cytat Zamieszczone przez ursus Zobacz posta
    Ja tam na waszym miejscu nie o Gomòlskiego, czy Jensena się martwił - oni pojadą tak jak w tym roku pewnie. Ale o Protasiewicza i Zengotę dużo bardziej. A zwłaszcza o Protasia.Facet na trasie jest gorszy niż był w poprzednich latach, a startów to łon ni ma .
    A gdzie to wyczytałeś, że jest gorszy ? Facet od nastu sezonów nie schodzi poniżej średniej 2.0. A ci się coś wydaje ?

    A Zengi jak Zengi, jak dostanie regularne starty to wynik zrobi lepszy niż w tym sezonie. Nie widzę powodów do obaw. na tej samej zasadzie,. można się martwić o każdego zawodnika.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  30. Powrót do góry    #654
    Użytkownik
    Dołączył
    02-11-2017
    Postów
    67
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 32 w 17 postach
    Jeszcze jedna kwestia, o której zapomniałem pisząc wcześniejszy post. Mówcie sobie co chcecie, ale marketingowo przedstawienie nowych zawodników Falubaz ponownie rozegrał wzorowo. Specjaliści z innych klubów powinni sobie wziąć notesik i zapisać dokładnie to jak zawodników przedstawił Falubaz.

    Po pierwsze fotki w klubowych ciuchach. Prezentacja zawodników poprzedzona sesją foto, dzięki czemu obyło się bez żenującego fotomontażu. Na gali każdy z trójki też pojawił się już z mychą na klacie. Mało tego, na Twitterze też ktoś ich za to pochwalił i w odpowiedzi pojawiła się jeszcze jedna informacja. Fotki z zawodnikami w falubazowych ciuchach miały być rozesłane do redakcji, aby te publikując informacje o kontraktach już mogli ich użyć! Sprawdziłem i faktycznie na sportowychfaktach, przeglądzie sportowym, czy zielonogórskich portalach przewija się Zengi, MJJ i Ginger w koszulkach i bluzach ze Sklepów Kibica. Do tego na wywiady nie trzeba było czekać kilka godzin, a nawet, tylko pojawiły się chwilę po prezentacji. Świetna robota!

    To tak w ramach odskoczni od dyskusji o sportowym potencjale drużyny.

  31. Powrót do góry    #655
    Ekspert Awatar grafi25
    Dołączył
    19-11-2007
    Postów
    3,415
    Kliknij i podziękuj
    420
    Podziękowania: 515 w 328 postach
    Nie ma wątpliwości, że mamy skład na dolną część tabeli.
    Nie wiem dlaczego, ale zupełnie mi to nie przeszkadza. Chyba jestem zmęczony mistrzowskimi składami.
    Dawno nie miałem takie kibicowskiego kaca jak po półfinale, podejrzewam, że nie mniejsze było w klubie.
    Może jestem kibicowskim masochistą, ale dużo bardziej mnie cieszy ten skład, niż te z ostatnich lata. Już nie mogę się doczekać sezonu, a to dopiero listopad

    Dzisiaj w ramach zadowolenia ze składu postanowiłem wesprzeć klub kupując nową bluzę, w której występuje Kacper
    Tylko Falubaz

  32. Już 4 użytkowników podziękowało forumowiczowi grafi25 za jego przydatny post!

    kapitan bomba (13-11-2017), shelve (12-11-2017), sobotch (12-11-2017), zigi1976 (12-11-2017)

  33. Powrót do góry    #656
    Ekspert
    Dołączył
    06-04-2013
    Postów
    5,416
    Kliknij i podziękuj
    42
    Podziękowania: 379 w 286 postach
    Mario...co musi sie stac zebys ty nie widzial problemu? Non stop na wszystko masz usprawiedliwienia...

    Naprawdę nie widzisz biedy w Falubazie?
    Uwazasz ze najbardziej medialny klub w żużlu w Polsce , klei skład...na utrzymanie ...tylko dlatego ze ma taki kaprys?

    Nie widzisz tego ze Protas z roku na rok slabnie... ok zgodze sie srednia jest nadal wysoka ... ale spada , a najczesciej jest naciagana kompletami z slabymi druzynami

    Koledzy wyzej zauwazyli ze jest jeden lider przez duże L ...Patryk Dudek ...i to na prawde klasowy grajek

    Zengi i MJJ to zawodnicy typu moze sie udac ...to na pewno solidna druga linia, ale do liderow brakuje...

    Gomola..to taki Tobiasz Musielak ...

    Prawda jest taka Falubaz zbudował skład taki na jaki pozwoliła konkurencja , i w osobie Cieslaka moze calkiem duzo ugrac...
    O ile dobrze Mareczek te klocki pouklada...

    Na dzis 5-7 miejsce to potencjal tej druzyny ..

    Najważniejsze bedzie wasze nastawienie... jak podejdziecie do tego na chłodno ..to bedziecie mieli duzo radości z tej druzyny , bo powinni sie utrzymac ....jak ktos mysli o play off to.... brawo dla niego

  34. Powrót do góry    #657
    Ekspert Awatar welna
    Dołączył
    22-10-2003
    Postów
    4,097
    Kliknij i podziękuj
    1,280
    Podziękowania: 2,980 w 1,152 postach
    Cytat Zamieszczone przez grafi25 Zobacz posta

    Dzisiaj w ramach zadowolenia ze składu postanowiłem wesprzeć klub kupując nową bluzę, w której występuje Kacper
    bluza jest ogień to fakt!!!

    a co do Waszego składu to napiszę jedną rzecz.
    fajny, sympatyczny tylko nie pasuje mi tam jeden zawodnik

    MJJ - dla mnie to totalna mizeria ze starych ogórów. i gdzie On ambitny???????????

    na moje Rudy jak odpali to Duna zje
    ale to tylko moje takie spojrzenie na Falubaz 18

  35. Powrót do góry    #658
    Użytkownik
    Dołączył
    02-11-2017
    Postów
    67
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 32 w 17 postach
    Wiecie co? A ja jestem pozytywnie zaskoczony reakcją kibiców. Nawet tu na forum większość jest zadowolona, że klub nie szedł na siłę w przepychankę finansową, że zmontowano młodą ciekawą ekipę, że brak awansu do play-off nie będzie jakąś wielką tragedią. To daje się wyczuć w komentarzach na klubowym facebooku, czy w audycjach radiowych na RZG.

    Kto wie, może pójście vabanque przez Tymczyszyna okaże się strzałem w 10 i spowoduje, że ludność będzie bardziej utożsamiała się z drużyną i chętniej pojawiać się będzie na trybunach. Ceny biletów teoretycznie powinny pójść w dół, więc argument o wysokich cenach odpadnie wszystkim malkontentom. Jeśli do tego dojdzie udany start rozgrywek, jakieś pewne zwycięstwo na własnym torze, to duch w narodzie może się jeszcze bardziej rozbudzić. Trzymam za to kciuki!

  36. Powrót do góry    #659
    Ekspert Awatar Dominik
    Dołączył
    31-03-2014
    Postów
    9,722
    Kliknij i podziękuj
    4,012
    Podziękowania: 1,604 w 1,041 postach
    Cytat Zamieszczone przez welna Zobacz posta
    bluza jest ogień to fakt!!!

    a co do Waszego składu to napiszę jedną rzecz.
    fajny, sympatyczny tylko nie pasuje mi tam jeden zawodnik

    MJJ - dla mnie to totalna mizeria ze starych ogórów. i gdzie On ambitny???????????

    na moje Rudy jak odpali to Duna zje
    ale to tylko moje takie spojrzenie na Falubaz 18
    MJJ pod każdym względem zjada Gomólski ego.

  37. Powrót do góry    #660
    Użytkownik
    Dołączył
    02-11-2017
    Postów
    67
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 32 w 17 postach
    A co wy tak z tym Protasiewiczem? Pamiętajcie, że o wiele trudniej jest być liderem drużyny, kiedy obok siebie ma się Doyla, Hampela i Dudka. W 2018 u Piotra znów pojawi się sportowa złość i przekonanie, że na nim spoczywa ciężar wygrywania najważniejszych biegów. PePe to gość, który musi być tym najważniejszym w drużynie. Potrafi się odpłacić drużynie za takie zaufanie. Zobaczycie, że w 2018 Piotr będzie zupełnie innym zawodnikiem, niż w tym roku (szczególnie w play-offach).

  38. Powrót do góry    #661
    Ekspert Awatar grafi25
    Dołączył
    19-11-2007
    Postów
    3,415
    Kliknij i podziękuj
    420
    Podziękowania: 515 w 328 postach
    Cytat Zamieszczone przez welna Zobacz posta
    MJJ - dla mnie to totalna mizeria ze starych ogórów. i gdzie On ambitny???????????
    Myślę, że ma jeszcze coś do udowodnienia, a taki skład gdzie jest właściwie jeden lider to dla niego duża szansa.
    Podobnie zresztą jak dla Grzesia.
    Zobaczymy jak to będzie.
    Faktem jest, że gdyby za niego był MaxF, bo chyba jeszcze fajniej by to wyglądało, ale nie zamierzam wybrzydzać i marudzić

    Ps. Bluza bardzo sympatyczna
    Tylko Falubaz

  39. Powrót do góry    #662
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,565
    Kliknij i podziękuj
    1,698
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Cytat Zamieszczone przez PawlickiTeam Zobacz posta
    Mario...co musi sie stac zebys ty nie widzial problemu? Non stop na wszystko masz usprawiedliwienia...

    Naprawdę nie widzisz biedy w Falubazie?
    Uwazasz ze najbardziej medialny klub w żużlu w Polsce , klei skład...na utrzymanie ...tylko dlatego ze ma taki kaprys?
    Noż karwa, nie widzę żadnej biedy. Jest w drużynie drugi zawodnik świata ? Ano jest. jest w drużynie Pepe ? Ano jest. Są spłaceni zawodnicy za poprzedni sezon ? Ano chyba są skoro nikt o licencje się nie martwi i mamy skompletowany zespół. Więc może zdefiniuj "biedę" bo nie bardzo rozumiem.

    Nie widzisz tego ze Protas z roku na rok slabnie... ok zgodze sie srednia jest nadal wysoka ... ale spada , a najczesciej jest naciagana kompletami z slabymi druzynami
    No tak, bo ci zawodnicy z czołówki, w ogóle nie jeżdżą ze słabymi druzynami. Oni jeżdżą tylko z mocnymi

    Poza tym, Hancockowi też co roku niby spada.

    Koledzy wyzej zauwazyli ze jest jeden lider przez duże L ...Patryk Dudek ...i to na prawde klasowy grajek

    Zengi i MJJ to zawodnicy typu moze sie udac ...to na pewno solidna druga linia, ale do liderow brakuje...

    Gomola..to taki Tobiasz Musielak ...

    Prawda jest taka Falubaz zbudował skład taki na jaki pozwoliła konkurencja , i w osobie Cieslaka moze calkiem duzo ugrac...
    O ile dobrze Mareczek te klocki pouklada...

    Na dzis 5-7 miejsce to potencjal tej druzyny ..
    To ja się spytam, ilu liderów ma Czewa, Tarnów, Grudziądz czy nawet Sparta i Gorzów ? Oczywiście tych przez duże "L" ? Wymienisz mi ich ?

    Najważniejsze bedzie wasze nastawienie... jak podejdziecie do tego na chłodno ..to bedziecie mieli duzo radości z tej druzyny , bo powinni sie utrzymac ....jak ktos mysli o play off to.... brawo dla niego
    Czyli, że jak w Czewie, Tarnowie, Grudziądzu, Gorzowie, Wrocku i ZG, myśla o PO to frajerzy ? A przecież wiadomo, że przynajmniej dwie z tych ekip trafią do PO.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  40. Powrót do góry    #663
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez PawlickiTeam Zobacz posta
    Mario...co musi sie stac zebys ty nie widzial problemu? Non stop na wszystko masz usprawiedliwienia...
    To bardzo proste - wystarczy wygumkować nazwę "Falubaz" i od razu wróciłby mu racjonalny ogląd sytuacji. Ten magiczny parametr sprawia, że świat od razu wygląda lepiej.

    Cytat Zamieszczone przez welna Zobacz posta
    bluza jest ogień to fakt!!!

    a co do Waszego składu to napiszę jedną rzecz.
    fajny, sympatyczny tylko nie pasuje mi tam jeden zawodnik

    MJJ - dla mnie to totalna mizeria ze starych ogórów. i gdzie On ambitny???????????

    na moje Rudy jak odpali to Duna zje
    ale to tylko moje takie spojrzenie na Falubaz 18
    A na moje nie odpali ani jeden ani drugi. Pojadą tak jak w tym roku. Na utrzymanie nam starczy a po sezonie i tak będziemy w punkcie wyjścia bo taka drużyna na 2019 nie będzie już nikogo bawiła. Nawet Mariusza. Ot zmarnowany rok.

    Cytat Zamieszczone przez Gracowy Zobacz posta
    A co wy tak z tym Protasiewiczem? Pamiętajcie, że o wiele trudniej jest być liderem drużyny, kiedy obok siebie ma się Doyla, Hampela i Dudka. W 2018 u Piotra znów pojawi się sportowa złość i przekonanie, że na nim spoczywa ciężar wygrywania najważniejszych biegów. PePe to gość, który musi być tym najważniejszym w drużynie. Potrafi się odpłacić drużynie za takie zaufanie. Zobaczycie, że w 2018 Piotr będzie zupełnie innym zawodnikiem, niż w tym roku (szczególnie w play-offach).
    Ten rok pokazał, że Piotrek jest jednak bardzo delikatny jeśli chodzi o psychikę. On musi czuć że się na niego stawia, że jest liderem. Wówczas od razu jedzie dużo lepiej. W tym roku Cieślak skutecznie podważał jego wiarę w siebie i stąd słabsze występy. Jeśli Protas znowu poczuje się Kapitanem na 100 % to będzie pewnym punktem drużyny i ta średnia powyżej 2.0 pkt/b jest jak najbardziej realna.

  41. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi CarlitosFalubaz za jego przydatny post!

    Aussie (12-11-2017)

  42. Powrót do góry    #664
    Zaawansowany Awatar Ali_G
    Dołączył
    21-07-2005
    Postów
    2,983
    Kliknij i podziękuj
    959
    Podziękowania: 597 w 395 postach
    Cytat Zamieszczone przez GABLEN Zobacz posta
    przed minionym sezonem Falubaz był kandydatem do złota,w PO okazało się ile znaczą nazwiska.
    Apator też był uważany za jednego z faworytów ligi, a tu prawie skończyło się dla was inauguracja w Łodzi w sezonie 2018.

    tak więc trzeba wyciągać wnioski,i szukać pozytywów nawet w mniej komfortowej sytuacji.
    29 pkt jesteśmy w stanie w Lesznie zdobyć w przyszłym roku, a to już będzie oznaczało uzasadnione oszczędności w kwocie ok 1,5 mln.
    Tak będąc szczegółowym, to 27

  43. Powrót do góry    #665
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,565
    Kliknij i podziękuj
    1,698
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    To bardzo proste - wystarczy wygumkować nazwę "Falubaz" i od razu wróciłby mu racjonalny ogląd sytuacji. Ten magiczny parametr sprawia, że świat od razu wygląda lepiej.
    Głupis i jak zwykle marudzisz.

    Ja w przeciwieństwie do ciebie, uważam, że ta drużyna może równie dobrze walczyć o PO jak i o utrzymanie w lidze. Bowiem twierdzę, ze potencjał 6 drużyn, poza Unią i KST, jest bardzo wyrównany. I tylko detale, jakieś kontuzje, dyspozycje dnia zawodników, będą decydowały o kolejności w tabeli. Każdy kto twierdzi inaczej, po prostu nie ma pojecia o tym sporcie.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  44. Powrót do góry    #666
    Ekspert Awatar grafi25
    Dołączył
    19-11-2007
    Postów
    3,415
    Kliknij i podziękuj
    420
    Podziękowania: 515 w 328 postach
    Cytat Zamieszczone przez Ali_G Zobacz posta
    Tak będąc szczegółowym, to 27
    Tym większa szansa, że się uda
    Tylko Falubaz

  45. Powrót do góry    #667
    Ekspert
    Dołączył
    03-02-2003
    Postów
    3,110
    Kliknij i podziękuj
    660
    Podziękowania: 586 w 316 postach
    Bluza jest super bo w końcu jest mycha na żółtym/złotym tle a nie ta na białym niewiadoma skąd od paru lat.
    Takie powinny być tez kewlary całe czarne z mycha na żółtym tle. A skoro skład taki swojski to i herb Zielonej Gory na ramieniu. To byłaby ekipa w prawidłowych barwach. Nie wiem dlaczego od jakiegoś czasu to jest poprzekręcał.

    Nawet w tej bajce o motorynce Patryk ma żółto-biało-zielony motocykl ale kewlar już czarno-żółty i mycha na żółtym tle!

  46. Powrót do góry    #668
    Ekspert Awatar grafi25
    Dołączył
    19-11-2007
    Postów
    3,415
    Kliknij i podziękuj
    420
    Podziękowania: 515 w 328 postach
    moje ulubione kevlary http://www.dualsport.zg.pl/speedway/...okniarz/21.jpg

    macham do zarządu, który lubi nas czytać
    Tylko Falubaz

  47. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi grafi25 za jego przydatny post!

    adambe (12-11-2017)

  48. Powrót do góry    #669
    Stały bywalec Awatar młody_piernik
    Dołączył
    03-10-2014
    Postów
    1,393
    Kliknij i podziękuj
    1,602
    Podziękowania: 388 w 222 postach
    wasze piżamy z 2016 były fajne
    "Gratulacje dla pana Gajewskiego,gratulacje dla zawodników" - Stev, 2016

    "A Pan Buszmen wymyśla i wymyśla. Liczy, krytykuje, opowiada jak to sam by za wszystkie osoby wystąpił." - Przemysław Termiński, 2016

  49. Powrót do góry    #670
    Stały bywalec Awatar chloroform
    Dołączył
    06-05-2008
    Postów
    936
    Kliknij i podziękuj
    486
    Podziękowania: 207 w 124 postach
    Podoba mi się stwierdzenie że drużynę stać na wszystko tj na walkę o play off jak i o utrzymanie. Naprawdę dobre. Po sezonie taki forumowy ekspert będzie mógł powiedzieć że się taki scenariusz przewidział i mamy spadek/play off Ja jestem realistą i przewiduję bardzo ciężką batalię z Unią Tarnów o 7 miejsce. Nikt nas za uszy nie wyciągnie jak to zrobiono toruniem, powinniśmy mieć ambitnych zawodników a to ostatnie co można powiedzieć o Jensenie. Ja jestem w stanie zrozumieć zmęczenie gwiazdami które nic nie wygrały. Zrozumiałbym gdyby zmontowano ciekawą i ambitną drużynę złożoną z głodnych sukcesu perspektywicznych walczaków i odjechanie sezonu na spokojne utrzymanie. Natomiast nie jestem w stanie zrozumieć sensu kontraktowania Jensena, Gomólskiego i dalszego męczenia się ze Zgardzińskim, jest to skazywanie się na własne życzenie na nerwową walkę o utrzymanie.

    Cytat Zamieszczone przez Eneasz Zobacz posta
    Ale co bedzie jak na poczatek bedziemy mieli wyjazd do Grudziadza, Wrocek u siebie, potem wyjazd do Torunia, Leszno u siebie i po czterech meczach 0 punktow na koncie i ostatnia pozycja w tabeli? Czy wtedy tez bedzie ta atmosfera, o ktorej mowi Cieslak i Tymczyszyn? Gdyby Ekstraliga miala 10 druzyn...
    Będziemy wówczas desperacko wydzwaniać do Hancocka o ile do tej pory nigdzie nie podpisze.

    Cytat Zamieszczone przez Eneasz Zobacz posta
    Bluza jest super bo w końcu jest mycha na żółtym/złotym tle a nie ta na białym niewiadoma skąd od paru lat.
    Takie powinny być tez kewlary całe czarne z mycha na żółtym tle. A skoro skład taki swojski to i herb Zielonej Gory na ramieniu. To byłaby ekipa w prawidłowych barwach. Nie wiem dlaczego od jakiegoś czasu to jest poprzekręcał.

    Nawet w tej bajce o motorynce Patryk ma żółto-biało-zielony motocykl ale kewlar już czarno-żółty i mycha na żółtym tle!
    Podpisuję się pod tym, dla mnie mycha na żółtym i czarne kevlary i będzie idealnie. Oczami wyobraźni widzę to plus jeszcze monsterowe barwy dla kontrastu na Partykowym sprzęcie.
    Ostatnio edytowane przez chloroform ; 12-11-2017 o 22:40

  50. Powrót do góry    #671
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,565
    Kliknij i podziękuj
    1,698
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Cytat Zamieszczone przez chloroform Zobacz posta
    Podoba mi się stwierdzenie że drużynę stać na wszystko tj na walkę o play off jak i o utrzymanie. Naprawdę dobre. Po sezonie taki forumowy ekspert będzie mógł powiedzieć że się taki scenariusz przewidział i mamy spadek/play off Ja jestem realistą i przewiduję bardzo ciężką batalię z Unią Tarnów o 7 miejsce.

    Ty nie jesteś realista. Ty jesteś fatalista.

    Skoro piszę, ze drużynę stać i na walkę o PO, jak również może się zdarzyć walka o utrzymanie, to argumentuje to tym, iż jest w SE 6 drużyn o zbliżonym potencjale. A jeśli się nie zgadzasz z ta opinią, to napisz nam tutaj, która z tych 6 ekip jest zdecydowanie mocniejsza i dlaczego tak uważasz ?
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  51. Powrót do góry    #672
    Ekspert Awatar zigi1976
    Dołączył
    02-09-2007
    Postów
    5,715
    Kliknij i podziękuj
    1,386
    Podziękowania: 410 w 265 postach
    Cytat Zamieszczone przez grafi25 Zobacz posta
    moje ulubione kevlary http://www.dualsport.zg.pl/speedway/...okniarz/21.jpg

    macham do zarządu, który lubi nas czytać
    Kevlary jak kevlary, ale jaka ekipa wtedy była! Sporo emocji nam dostrczyła

  52. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi zigi1976 za jego przydatny post!

    hcp (13-11-2017)

  53. Powrót do góry    #673
    Stały bywalec Awatar chloroform
    Dołączył
    06-05-2008
    Postów
    936
    Kliknij i podziękuj
    486
    Podziękowania: 207 w 124 postach
    No to jedziemy. Mario specjalnie dla ciebie.
    Zacznę od tego, że boli mnie to iż większość ekip budowała składy kupując zawodników, my poza Zengim zebraliśmy odpady. Zachodziły zmiany w obrębie ekstraligi, mniejsze/ większe, a my sięgamy po przeciętnego pierwszoligowca i typa którego każdy dotychczasowy klub żegnał bez żalu.
    Nasza sytuacja na biorąc pod uwagę zakończony sezon i podpisane kontrakty, na tle konkurencji rysuje się następująco:
    - Trener w którego straciłem wiarę lub który zatracił gdzieś swoja zadziorność i przebiegłość. Ze sztuka motywacji w której według mnie był najlepszy też mu nie szło o czym świadczy cytat o recepcie na juniorów. Inne kluby w tej kwestii też nie mają się czym pochwalić, aczkolwiek posiadanie w swoich szeregach Cieślaka miało być atutem, a nie jest.
    -Juniorka można powiedzieć że nie istnieje, nie ma tu co za dużo pisać. Mamy Niedźwiedzia który co chwile ma kontuzję, Zgardzińskiego, który mimo 20 lat na karku, kilku sezonów zbierania doświadczenia za sobą przez dużą część sezonu 2017 ma problem pokonać kogokolwiek nawet u siebie. Tonder może odpali może nie. Inni na tym tle wyglądają porównywalnie lub lepiej w tej kwestii nie ma gorszych.
    - Kadra. Liderem tylko Dudek, który jest młody i perspektywiczny, ale w lidze nie jest terminatorem jak np Zmarzlik. Po GP zdarzają mu się słabsze występy, ponadto miewa słabe początki spotkań.
    Protasiewicz- niestety w mojej opinii coraz słabszy, fatalne starty w dodatku komisarze zabijający tory do walki ograniczają potencjał kapitana, słabiutka końcówka sezonu.
    Jensen- typ bez ambicji, zapchajdziura, odpad, wyrobnik, w młodym wieku zwiedził połowę jak nie więcjej klubów ekstraligi Niby jakiś wynik dla torunia zrobił ale w ogóle mnie to nie przekonuje. Druga linia i nic poza tym.
    Gomólski- pierwszoligowy wynalazek, w ekstralidze nigdy się nie sprawdził. Powinien zostać w pierwszej lidze.
    Thorsell- wierzymy w niego i widzimy w nim potencjał, ale puki co nic wielkiego nie pokazał. W dodatku po bardzo poważnej kontuzji.
    Zengi- lubię gościa, ciężko pracuje,ale pewnego poziomu nie przeskoczy. druga linia.
    Nr 8/16 brak zawodnika
    Tor. Nudny, łatwa geometria, ciężko na nim wyprzedzać, w żadnym stopniu nie jest naszym atutem, u nas niemal każdy czuje się dobrze.
    Rywale, bez zbędnego rozpisywania się i głębokiej analizy:
    Leszno drużyna kompletna, z bardzo dobrą młodzieżą.
    toruń- sypie kasą, armia zaciężna, niemal sami najemnicy.
    Wrocław- wyrównana młoda drużyna z bardzo dobrą młodzieżą, prowadzona przez Woffindena- który może nie przywozi kompletów ale na nim oparta jest wrocławska ekipa, nudny wręcz beznadziejny tor.
    Zardzewiała- Zmarzlik najlepszy zawodnik w lidze, lider. Wyrównana seniorka, niezła juniorka specyficzny tor z którym nie każdy sobie radzi.
    Częstochowa- Madsen Lider. Z Holtą byłaby jeszcze silniejsza, ale jak dołączy do nich Lindgren to będą mocną ekipą, fajny tor z którym sa dobrze spasowani i można na nim fajnie pośmigać.
    Grudziądz z liderem Artiomem. Reszta dość równa, za to ogromny atut w postaci toru. Juniorki brak.
    Tarnów- nasz główny rywal, na papierze wyglądają najsłabiej ale jak Grudziądz maja atut własnego toru.

    Na tle rywali nie mamy atutów. Skład złożony z Dudka, z drugiej linii w 50% byle jakiej, wspartej przeciętnym pierwszoligowcem, bez juniorów i atutu własnego toru. Aby spełniły się mrzonki o spokojnym utrzymaniu i ewentualnym otarciu się o play off musiałoby nagle zagrać za dużo spraw. To jest sport zdarzają się nagłe eksplozje czy wzrosty formy, ale u nas musiałoby zagrać wszystko na raz.
    Dudek musiałby kroić wszystkich jak leci, PePe przez cały sezon liderować bez wpadek, Zengi być trzecim liderem na 10 pkt w każdym meczu, Jensen utrzymać poziom z 2017, Thorsell zacząć jechać tak jak tego od niego oczekujemy, Gomólski zaliczyć swój najlepszy sezon w ekstralidze, Tonder zacząć przyzwoicie punktować pokonując juniorów przeciwników i czasem seniorów rywali, Niedźwiedź i Zgardziński musieliby w końcu zacząć jechać do przodu. Parez tych punktów mogą się zdarzyć, ale wszystkie na raz to mission impossible.
    Dlatego Mario 7 miejsce. Po ciężkich bojach.

  54. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi chloroform za jego przydatny post!

    Przemek (13-11-2017)

  55. Powrót do góry    #674
    Ekspert Awatar Przemek
    Dołączył
    28-07-2002
    Postów
    3,653
    Kliknij i podziękuj
    111
    Podziękowania: 567 w 306 postach
    W weekend nie było mnie w domu (trzeba było odreagować pracę), w tym sobie zrobilem przerwę od portali informacyjnych/forum. Teraz wchodząc przed snem,nie wiedzac czemu w wątku zielonogórskim dyskusja toczyła się o najlepszym obecnie juniorze Stali - Rafale Karczmarzu. Na jego temat wypowiem się nieco później, ale żeby było tematycznie, to zapewne się powtórzę, ale sytuacja jaka jest u Was z juniorką jest po części wina Waszego klubu/działaczy/sztabu szkoleniowego. Przede wszystkim młodzieżowcy dostają szanse zbyt późno regularnej jazdy. Pilarski i Burzyński w przyszlym roku będą miec 20 lat, a do tej pory w zasadzie nie zaliczyli całego sezony regularnie by pojeździeli w lidze. Potoniec w przyszłym roku bedzie miec 21 lat, a regularnej jazdy zasmakował w tym roku. Takie podejscie oznacza dla tych zawodników praktycznie koniec kariery po skonczeniu 21 roku życia. Falubaz powinien przede wszystkim swoim zawodnikom, co maja 16 i 17 lat zapewniać starty, I to jak najwięcej. Mogą nie mieć talentu, ale poprzez regularną jazde mogą za sezon, dwa robic jakieś punkty. Wystarczy zobaczyc na Stal, tam taki Cyfer dostał szanse w końcówce sezonu, gdy miał 16 lat i w kolejnym, gdy miał 17 i z reguły szorował tyły. Mimo, że nie było widać żadnego błysku w jeździe, to regularna jazda sprawiła, że juz w 2014 roku potraił na dystansie w Zielonej Górze wyprzedzić Jarka Hampela. Jakby ktoś to powiedział pod koniec 2011 roku, czy w połowie 2012 roku mógłby być uznany za szaleńca.

    Dlatego uwazam, że taki Jakub Osyczka (rocznik 2000) juz rok stracił w kontekscie jazdy, bo juz w tym sezonie powinien jeździc w 2 lidze, chocby w takim Rawiczu. Takie dawanie szansy 18-19latkom to już jest za późno. Ci zawodnicy muszą przez rok-dwa w ogole nabierać doświadczenia, z reguły szorować tyły. Dlatego szykowanie ich na rok, maks dwa nie ma sensu, bo za wiele korzysci to klubowi nie przyniesie.

    Zobaczcie na juniorów Stali. Tam Karczmarz od 2015 roku był szykowany na pierwszego juniora w sezonie 2017, pierw jezdzac dla Piły w 2 lidze (średnia 1,577), a później dla Rzeszowa w 1 lidze (średnia 1,620). Ten zawodnik był juz przygotowany na jazde w E-lidze, bo dwa lata przejeździł już w lidze ścigajac się o stawkę. Zeszła z niego trema, nabrał doświadczenia i od połowy sezonu trzaskał wyniki aż miło. Do tego w E-lidze, gdy już teraz prezentuje dobry poziom bedzie mógl prejechac jeszcze całe trzy kolejne sezony! W tym czasie bedzie czołowym juniorem w lidze (Top 5). Karczmarz jadac jako 18-latek wykręcił średnią biegową 1,518, co jest świetnym wynikiem. Warto wspomnieć, że tacy zawdnicy jak: Dudek (średnia 1,418 w 2010 roku), Pi. Pawlicki (średnia 1,692 w 2012), Zmarzlik (1,783) w wieku 18 lat osiagali nie aż tak znacząco wyższe średnie biegowe, a w przypadku Dudka nawet niższą. Tam ktoś pisał, e Karczmarz może być lepszy od Drabika, czy Smektały. Raczej nie nastąpi, to w przyszłym roku, ale jeśli Rafał solidnie sie przygotuje do kolejnego sezonu, to swoje wyniki może poprawić do poziomu 1,650-1,700, co może zrobic sporą różnice np. w rywalizacji z Falubazem, czy Grudziądzem, czyli na ekipach, którzy nie będą mogli polegac na swoich juniorach.

    Zobaczcie też na przykladzie gorzowskich juniorów: Nowacki (w 1 roku startów jako 16-latek był wypozyczony do Krakowa i gdyby nie wypadek, to pewnie byłby zawodnikiem lepszym od Czerniawskiego). Pomimo poważnego urazu jeździł w Ostrowie i pod koniec sezonu widać u niego były znaczna poprawe w jeździe...bo regularnie startował. Jest też Studziński (rocznik 2001), który przejeździł cały sezon w Ostrowie. Czyli nasze bezpiśrednie zaplecze podstawowej "trójki" przejeździło regularnie sezon, a w przyszłym roku po sparingach też zawodnicy: 4 i 5 pod wzgledem dyspozycji, czyli pewnie Nowacki i Studziński dalej pojda na stale wypożyczenie. Jest Szczotka, który w wieku 16 lat dostał szansę wystepow w E-lidze w pięciu meczach (trochę szczęsliwie, bo Stasiu Chomski by nie wpadl na to, aby dac mu sie objezdzac) i potrafił już wygrać nawet bieg w E-lidze, przeciwko liderowi formacji juniorskiej...Falubazu (zawodnik od niego 4 lata starszy!). Czerniawski jeszcze rok temu znany był z wywrotek z imprez juniorskich. Przejeździł niemal cały sezon( z zawieszeniem na cztery mecze), a pod koniec sezonu, po tym jak zasmakował regularnej jazdy wygrywał na obcych torach z: Smektałą, Kuberą, Lebiediewem, a z mistrzem świata - Doylem wygrał na swoim torze rywalizacje na łokcie na pierwszym łuku. Celowo to napisałem, bo pokazałem jak ważna jest regularna jazda. Wystarczy porównać obie kadry juniorskie:

    Falubaz:
    Zgardziński (rocznik 97)
    Niedźwiedź (rocznik 97)
    Potoniec (rocznik 97)
    Burzyński rocznik 98)
    Pilarski (rocznik 98)

    Stal:
    Karczmarz (rocznik 99)
    Czerniawski (rocznik 2000)
    Nowacki (rocznik 2000)
    Szczotka (rocznik 2001)
    Studziński (rocznik 2001)

    Kadra Stali nie dośc, że jest zdecydowanie młodsza, to jeszcze Ci zawodnicy są lepsi. A dlaczego? Bo wszyscy regularnie w ostatnim sezonie startowali. Problemem Falubazu nie jest samo szkolenie - nie zawsze musi się trafić taki ktoś jak Dudek, ale może być taki Zengota, czy Cyfer. Ważne by taki zawodnik od 16 lub 17 roku zycia pomimo na pierwszy rzut oka nie rewelacyjnych papierów po prostu JEŹDZIŁ w lidze. W Falubazie jak tego nie zrozumieją, jak nie zmienią polityki, co do juniorów, to jak nie trafi się żaden samorodek, to będziecie mieli ciągle problem z wychowankami. No chyba, że zaczniecie sciagac Miśkowiaków, Lampartów, Zupinskich, ale chyba chcecie stawiac na swoich? Takie punkty cieszą najbardziej...

    Na miejscu działaczy Falubazu : Potońca, Burzynskiego i Pilarskiego ze wzgledu na wiek i to, że nie dadza nic Falubazowi w przyszlosci na to, że nie sa perspektywiczni i nic nie rokują po prostu rozwiązał umowy, bo nie ma sensu trzymac 20-21 latków. Podobnie zrobiłbym z Niedźwiedziem, bo zawodnika z zewnatrz w wieku 21 lat, co nie wykrecił nigdy sredniej biegowej 1,000 nie ma sensu trzymać. Zostawiłbym tylko Zgardzińskiego, którego dawałbym do pierwszego składu na wszystkie mecze u siebie (gdzie jest szansa wygrać) + wystawiłbym go na trzy wyjazdy teoretyczne najlatwiejsze na papierze (Częstochowa, Grudziądz i Tarnów). W czterech wyjazdach + może jakimś jednym meczu u siebie (np. z Tarnowem) jedzie Jakub Osyczka, bo musi nabierac wprawy w E-lidze + idzie jako gość do 2 ligi, gdzie jeździ wtedy, gdy nie bedzie w składzie Falubazu. Bo nie ma sensu dawać trzeciego juniora pod 8, bo temu zawodnikowi potrzebne sa regularne starty w niższej lidze, a niżeli ogladanie rywalizacji z parku maszyn i ewentualny jeden start w meczu.

    Kadra juniorska Falubazu powinna opierać się na tych zawodnikach:
    Tonder (rocznik 99), Pawliczak (rocznik 99, Osyczka 2000, Bartoch 2001) + wsparci Zgardzińskim. Tonder, ze Zgardą jadą w wiekszości meczów, na 4-5 meczów wchodzi Osyczka (teoretycznie najlepszy junior młodego pokolenia), a Osyczka idzie jako gośc (wroci ten przepis) do 2 ligi, natomiast na stałe wypożyczony do takiego klubu jak Bydgoszcz, czy Krosno idzie (Pawliczak i Bartoch). Niech idą tam ze sprzetem klubowym Falubazu, regularnie trenuja z E-ligowcami i przy takim podejściu Ci juniorzy za 2 lata beda cos jechać w E-lidze. W sumie Tonder już 1,5 roku zmarnował, bo przez ten czas jakby jeździł byłby bliżej takiego Karczmarza, a tak na chwile obecną rowiesników dzieli PRZEPAŚĆ. Owszem później Tonder zaczął jeździć, ale wlasnie ten wiek może byc problemem. Dla Tondera i Pawliczaka, to ostatni dzwonek, bo sezon 2018 beda mieli na przetarcie jako nauka, a jako tako zawodnikami punktującymi będą za rok, a wtedy przed sobą będą miec tylko dwa lata startów. Trochę mało....Powtórze jeszcze raz, musicie zmienić całkowicie politykę odnosnie juniorów. Inaczej ciągle będzie taka kicha wśród juniorów.

    PS Wielki minus Cieslaka za myśl szkoleniową wobec juniorów i za ich nieprzygotowanie do ligi. Cieslak w zasadzie tylko wystawiał Zgardę i Niedźwiedzia/wcześniej Pieszczka patrzac tylko na "tu i teraz" calkowicie zapominajac o zapleczu. Przecież miało sporo juniorów w kadrze, których - szczególnie tych najmlodszych_ nie po upychał w takich Krosnach, czy Rawiczach. A później są gadki o lewatywie dla juniorów. A tą lewatywę trener Cieslak powinien zrobić sobie.
    Ostatnio edytowane przez Przemek ; 13-11-2017 o 01:33

  56. Już 8 użytkowników podziękowało forumowiczowi Przemek za jego przydatny post!

    AdamZG (14-11-2017), CarlitosFalubaz (13-11-2017), Eneasz (13-11-2017), Mihalo (14-11-2017), Nigel (13-11-2017), PrzemoZG (13-11-2017), adambe (15-11-2017), zigi1976 (14-11-2017)

  57. Powrót do góry    #675
    Ekspert Awatar RUSTY
    Dołączył
    08-04-2004
    Postów
    5,266
    Kliknij i podziękuj
    99
    Podziękowania: 367 w 259 postach
    Piniendzy już nie mają to wciskają ludziom te same kocopoły o odświeżaniu ekipy itp. Na te bzdety mogłem się nabrać 10 lat temu ale wtedy był Puk,Fredka,Zengi junior i Dudek zaraz za nimi do tego odgrzewani wychowankowie na powrotach do macierzy więc to był potencjał sam w sobie i tak nie do końca wykorzystany ale był.Dzisiaj Zengi który nieco odbił bo jechał w polskim klubie choć niektórzy mówią inaczej,cienias Gomólski i Jensen który jest tak nierówny że taki Lindgren przy nim to był niesamowicie wyrównany zawodnik. Do tego juniorzy z czego Zgardzinśki jest asem bo inni są jeszcze gorsi i trudno żeby byli lepsi jeśli będzie zima a w zimie zawsze musi być zimno
    Nie wiedziałem że w Polsce takie cuda,po zawodówce Prezydentem być się uda lecz nie teraz czas Sądy zaczynać bo najważniejsze jest serce Jelcyna

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •