Strona 60 z 151 PierwszyPierwszy ... 1050585960616270110 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,656 do 2,700 z 6794

Wątek: Falubaz Zielona Góra 2018 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #2656
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,841
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    "Prezes Falubazu: Brakuje punktów Protasiewicza. Nie pójdę i nie powiem, żeby jechał"


    Jak on nie pójdzie to chyba już tylko Mariusz został . Żeby poszedł i powiedział żeby jechał swoje a nie na 80%
    A ja mówię żeby jechał swoje i się bawił żużlem, a nie spinał. Podobnie podchodzi prezes. I dobrze.

    Ci co znają Protasa to wiedzą, że ambicji u niego jest aż za wiele. I sam nie wiem czy to własnie ta ambicja go nie blokuje czasami. Protas to nie jest gość któremu trzeba przypominać za co kasę bierze. Aktualnie kombinuje z silnikami od dwóch tunerów. Czy coś z tego wyjdzie nie wiem, ale gość nie leży brzuchem do góry.

    Podoba mi się, ze w klubie nie ma żadnej histerii. Każdy jest świadom sytuacji, i każdy wie co ma robić.

    I przestańcie już jęczeć o tych, pożal się Boże, kopaczach. Macie do tego osobny wątek.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  2. Powrót do góry    #2657
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    A ja mówię żeby jechał swoje i się bawił żużlem, a nie spinał. Podobnie podchodzi prezes. I dobrze.

    Ci co znają Protasa to wiedzą, że ambicji u niego jest aż za wiele. I sam nie wiem czy to własnie ta ambicja go nie blokuje czasami. Protas to nie jest gość któremu trzeba przypominać za co kasę bierze. Aktualnie kombinuje z silnikami od dwóch tunerów. Czy coś z tego wyjdzie nie wiem, ale gość nie leży brzuchem do góry.

    Podoba mi się, ze w klubie nie ma żadnej histerii. Każdy jest świadom sytuacji, i każdy wie co ma robić.

    I przestańcie już jęczeć o tych, pożal się Boże, kopaczach. Macie do tego osobny wątek.

  3. Powrót do góry    #2658
    Ekspert Awatar GABLEN
    Dołączył
    23-06-2002
    Postów
    7,415
    Kliknij i podziękuj
    18
    Podziękowania: 1,417 w 896 postach
    Cytat Zamieszczone przez PrzemoZG Zobacz posta
    Czy ktoś się orientuje czemu wśród zawodników uprawnionych do startu w DMPJ nie ma aktywnego Pawliczaka, za to są Kwiecień czy Burzyński którzy już nie jeżdzą? Jaki to ma sens?
    być może ten milion wystarczył jedynie na zawodników którzy już nie jeżdżą?

    https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/72...e-na-szkolenie
    UNA PALOMA BLANKA NIKT NIE POKONA KURMANKA !!!

    Tylko małe szwindle muszą być strzeżone.Wielkie trzymane są w sekrecie dzięki niedowierzaniu opinii publicznej.

  4. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi GABLEN za jego przydatny post!

    PrzemoZG (05-06-2018)

  5. Powrót do góry    #2659
    Stały bywalec
    Dołączył
    18-09-2009
    Postów
    682
    Kliknij i podziękuj
    66
    Podziękowania: 91 w 60 postach
    Cytat Zamieszczone przez stefanwons Zobacz posta
    Niemniej cały czas porównanie symulowania piłkarzy z uślizgami żużlowców to jak słynne porównanie G vs Cz.
    G. vs CZ.

    https://img3.demotywatoryfb.pl/uploa...082_wMV6AC.mp4
    "Najlepszym przyjacielem dobrego toromistrza są odpowiednie brony" - zm. Roman Cheładze

  6. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Iras72 za jego przydatny post!

    gotrek (06-06-2018), spitt22 (06-06-2018)

  7. Powrót do góry    #2660
    Ekspert Awatar dillinger
    Dołączył
    13-09-2009
    Postów
    6,686
    Kliknij i podziękuj
    1,312
    Podziękowania: 1,325 w 782 postach
    Ten milion na szkolenie [zakładam, że jest] może się okazać wyrzuceniem kasy w błoto gdy drużyna spadnie.
    Odejdą sponsorzy, odejdzie Patryk, fejsbukowi kibice przestaną chodzić na stadion i spadną wpływy.
    Nastąpi okres stagnacji, marazmu, pustki i zwątpienia.
    .
    .
    .
    Bo ten milion pojawił się o trzy sezony za późno.

  8. Powrót do góry    #2661
    Ekspert Awatar GABLEN
    Dołączył
    23-06-2002
    Postów
    7,415
    Kliknij i podziękuj
    18
    Podziękowania: 1,417 w 896 postach
    nie o trzy sezony za późno, a co najmniej o 10 .
    temat był od dekady zylion razy już tutaj wałkowany, że bez junorki nie ma śwetlanej przyszłości
    UNA PALOMA BLANKA NIKT NIE POKONA KURMANKA !!!

    Tylko małe szwindle muszą być strzeżone.Wielkie trzymane są w sekrecie dzięki niedowierzaniu opinii publicznej.

  9. Powrót do góry    #2662
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,841
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez GABLEN Zobacz posta
    nie o trzy sezony za późno, a co najmniej o 10 .
    temat był od dekady zylion razy już tutaj wałkowany, że bez junorki nie ma śwetlanej przyszłości
    No nie przesadzaj. W 2008 roku szkółka jeszcze funkcjonowała całkiem nieźle. W latach 2008 - 2012 Był Zengi, Strzelec, Rogowski potem Zgarda i paru innych chłopaków. Dudka nie liczę. Bryndza się zrobiła gdzieś tak po 2013 roku. I nie sądzę aby tutaj jakoś radykalnie sytuacje zmienił dopływ dodatkowych milionów złotych. Owszem, szkolić trzeba, ale trzeba też mieć kogo szkolić. A z tym jest coraz gorzej.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  10. Powrót do góry    #2663
    Stały bywalec Awatar Rozi22
    Dołączył
    03-06-2017
    Postów
    1,350
    Kliknij i podziękuj
    920
    Podziękowania: 444 w 269 postach
    Młodzi generalnie nie garną się do żużla, a ci co obecnie zdają licencję 20 lat temu odpadliby podczas pierwszej selekcji do szkółki.
    Strefa wolna od POPiS-u i dziedzictwa Solidarności.


  11. Powrót do góry    #2664
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    No nie przesadzaj. W 2008 roku szkółka jeszcze funkcjonowała całkiem nieźle. W latach 2008 - 2012 Był Zengi, Strzelec, Rogowski potem Zgarda i paru innych chłopaków. Dudka nie liczę. Bryndza się zrobiła gdzieś tak po 2013 roku. I nie sądzę aby tutaj jakoś radykalnie sytuacje zmienił dopływ dodatkowych milionów złotych. Owszem, szkolić trzeba, ale trzeba też mieć kogo szkolić. A z tym jest coraz gorzej.
    Wcześniej Mario, tak od pierwszego Cieślaka w 2011. Tak czy siak trzeba zacząć szkolić bo serio jeszcze kilka lat takiego podejścia i żużel w ZG zdechnie.

  12. Powrót do góry    #2665
    Ekspert Awatar GABLEN
    Dołączył
    23-06-2002
    Postów
    7,415
    Kliknij i podziękuj
    18
    Podziękowania: 1,417 w 896 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    No nie przesadzaj. W 2008 roku szkółka jeszcze funkcjonowała całkiem nieźle. W latach 2008 - 2012 Był Zengi, Strzelec, Rogowski potem Zgarda i paru innych chłopaków. Dudka nie liczę. Bryndza się zrobiła gdzieś tak po 2013 roku. I nie sądzę aby tutaj jakoś radykalnie sytuacje zmienił dopływ dodatkowych milionów złotych. Owszem, szkolić trzeba, ale trzeba też mieć kogo szkolić. A z tym jest coraz gorzej.

    w takim razie po co milionowy budżet , a przede wszystkim Janas,Jarząbek i Jabłoński odpowiedzialni za szkolenie, skoro i tak sie nie uda ?


    jedno z drugim idzie w kompletnej sprzecznosci ze sobą , tzn sztab szkoleniowy i budżet vs nie uda się.

    mijają 3 mesiące od rozpoczęcia sezonu, i pół roku od zapowiedzi rewolucji w szkoleniu .ktoś gdzieś słyszał,czytał co se dzieje w szkółce ? nie pytam o medale, ale chociaż o to co zrobiono .nawet na papiarze.
    UNA PALOMA BLANKA NIKT NIE POKONA KURMANKA !!!

    Tylko małe szwindle muszą być strzeżone.Wielkie trzymane są w sekrecie dzięki niedowierzaniu opinii publicznej.

  13. Powrót do góry    #2666
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Ja bym chciał uzyskać taką prostą informację - ilu mamy gości w szkółce przygotowywanych do najbliższego egzaminu na licencję żużlową i ilu jest ogólnie szkółkowiczów oraz jak wygląda wyposażenie szkółki w sprzęt oraz częstotliwość treningów.
    Bo mijają kolejne miesiące i tak jak napisał Gablen - ani widu ani słychu o realnej zmianie podejścia do szkolenia. Nihil novi.
    Serio Panowie Właściciele jak tam macie prowadzić klub to wystawcie go na sprzedaż nim zdechnie całkiem. Marka Falubaz jeszcze jest coś warta i wcale nie jest powiedziane, że się chętny na zakup nie znajdzie.

  14. Powrót do góry    #2667
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,030
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,503 w 997 postach
    Cytat Zamieszczone przez Rozi22 Zobacz posta
    Młodzi generalnie nie garną się do żużla, a ci co obecnie zdają licencję 20 lat temu odpadliby podczas pierwszej selekcji do szkółki.
    To jest takie gadanie byle gadać.

    W Krośnie 6 adeptów w szkółce
    W Pile czy Ostrowie też szkolą
    Kołodziej mówi że musi odsyłać chętnych bo jest ich za dużo
    Nawet Świetochłowice mają swoich wychowanków

    Oczywiście nie jest to tyle adeptów jak w latach 90 ale nie gadajmy że chętnych nie ma bo są. Problem leży gdzie indziej. Przecież u was jest też sporo zawodników z licencjami

  15. Powrót do góry    #2668
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,841
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez GABLEN Zobacz posta
    w takim razie po co milionowy budżet , a przede wszystkim Janas,Jarząbek i Jabłoński odpowiedzialni za szkolenie, skoro i tak sie nie uda ?


    jedno z drugim idzie w kompletnej sprzecznosci ze sobą , tzn sztab szkoleniowy i budżet vs nie uda się.

    mijają 3 mesiące od rozpoczęcia sezonu, i pół roku od zapowiedzi rewolucji w szkoleniu .ktoś gdzieś słyszał,czytał co se dzieje w szkółce ? nie pytam o medale, ale chociaż o to co zrobiono .nawet na papiarze.
    Nikt nie wie czy się uda czy nie uda. Może być tak, że klub organizacyjnie podoła, wyłoży sporo kasy, a w okresie 5 lat nic się konkretnego z tego nie urodzi. A może być tak, że w jednym sezonie wyskoczy ze trzech riderów z dużym potencjałem. Tego nikt nie przewidzi.

    Ale śmiać mi się chce, bo dopiero co nastąpiła reanimacja szkółki, a tu już pytani o efekty szkolenia A te, o ile będą w ogóle, mogą nastąpić za rok, dwa może trzy.

    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    To jest takie gadanie byle gadać.

    W Krośnie 6 adeptów w szkółce
    W Pile czy Ostrowie też szkolą
    Kołodziej mówi że musi odsyłać chętnych bo jest ich za dużo
    Nawet Świetochłowice mają swoich wychowanków

    Oczywiście nie jest to tyle adeptów jak w latach 90 ale nie gadajmy że chętnych nie ma bo są. Problem leży gdzie indziej. Przecież u was jest też sporo zawodników z licencjami
    Już nie raz przekonywaliśmy się, ze ilość adeptów, nieważne czy to u Kołodzieja, czy w Krośnie czy w KST, nic nie znaczy. W swoim czasie KST pobił chyba rekord, jeśli chodzi o ilość. Niestety ale nie ma jakości. Jeśli Janas i spółka, wyprodukują kilku Zgardzińskich, to jestem pewien, ze większość tutaj stwierdzi, że te miliony zostały zmarnowane.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  16. Powrót do góry    #2669
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,683
    Kliknij i podziękuj
    7,796
    Podziękowania: 7,390 w 4,356 postach
    Ktos im broni wyprodukowac Zengote?
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  17. Powrót do góry    #2670
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Ale śmiać mi się chce, bo dopiero co nastąpiła reanimacja szkółki, a tu już pytani o efekty szkolenia A te, o ile będą w ogóle, mogą nastąpić za rok, dwa może trzy.
    Mario a na czym ta reanimacja polegała?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  18. Powrót do góry    #2671
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,841
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    Mario a na czym ta reanimacja polegała?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    No wiem tyle co i ty. Ponoć na powołaniu sztabu szkoleniowego plus sporym dofinansowaniu. zdaje się, ze były już dwa nabory do szkółki. Jest Janas, jest trener do ogólnorozwojówki, jest Jabol który serwisuje silniki. O czymś jeszcze zapomniałem ?
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  19. Powrót do góry    #2672
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    No wiem tyle co i ty. Ponoć na powołaniu sztabu szkoleniowego plus sporym dofinansowaniu. zdaje się, ze były już dwa nabory do szkółki. Jest Janas, jest trener do ogólnorozwojówki, jest Jabol który serwisuje silniki. O czymś jeszcze zapomniałem ?
    Myśle że jako kibice mamy prawo znać te podstawowe dane, o których napisałem wcześniej. Trudno o zaufanie do klubu na słowo po tylu latach markowania działań.



    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  20. Powrót do góry    #2673
    Ekspert Awatar kapitan bomba
    Dołączył
    05-11-2012
    Postów
    6,270
    Kliknij i podziękuj
    6,243
    Podziękowania: 2,010 w 1,240 postach
    Mi wystarczy, żeby tylko powiedzieli gdzie jest ten minitor.

  21. Powrót do góry    #2674
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez kapitan bomba Zobacz posta
    Mi wystarczy, żeby tylko powiedzieli gdzie jest ten minitor.
    W planach


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  22. Powrót do góry    #2675
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-05-2010
    Postów
    1,136
    Kliknij i podziękuj
    524
    Podziękowania: 598 w 303 postach
    Profesor Kapitan przez pół sezonu miał za mało jazdy, a teraz potrzebuje odpoczynku.

    https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/75...nie-byla-dobra

    To jest Magia, tego nie pomalujesz.

  23. Powrót do góry    #2676
    Ekspert Awatar RUSTY
    Dołączył
    07-04-2004
    Postów
    5,266
    Kliknij i podziękuj
    99
    Podziękowania: 367 w 259 postach
    Minitor jest potrzebny i dziwię się że od tylu lat jeszcze go nie ma.
    Wracając do Mundialu...Meksyk znowu będzie Mistrzem Świata tylko sędzia nie uzna im dziesięciu bramek ze względu na faworytów którzy z grupy muszą wyjśc na pierwszym miejscu (takie fochy mafiozów wiecie oni stawiają zakłady na Brazylie i Argentyne) a ich najlepszy obrońca w ćwierćfinale podłoży zad w ostatnich minutach bo mafiozi płacą
    Nie wiedziałem że w Polsce takie cuda,po zawodówce Prezydentem być się uda lecz nie teraz czas Sądy zaczynać bo najważniejsze jest serce Jelcyna

  24. Powrót do góry    #2677
    Zaawansowany
    Dołączył
    19-02-2018
    Postów
    2,484
    Kliknij i podziękuj
    254
    Podziękowania: 971 w 539 postach
    https://youtu.be/YuXcQlp6qG0
    Dziś kolejna rocznica .Jeden z największych kozaków w tym sporcie

    Cytat Zamieszczone przez jelousabmarinek Zobacz posta
    Profesor Kapitan przez pół sezonu miał za mało jazdy, a teraz potrzebuje odpoczynku.

    https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/75...nie-byla-dobra

    To jest Magia, tego nie pomalujesz.
    W Twoim klubie na ten moment nie ma nawet osoby która by mogła nosi opony u PP a wiec uspokój się i wyjdz na spacer

  25. Powrót do góry    #2678
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-05-2010
    Postów
    1,136
    Kliknij i podziękuj
    524
    Podziękowania: 598 w 303 postach
    Cytat Zamieszczone przez SCOT FZG Zobacz posta
    W Twoim klubie na ten moment nie ma nawet osoby która by mogła nosi opony u PP a wiec uspokój się i wyjdz na spacer
    Buzi Skoti, jak zawsze zaliczasz wpisik na poziomie. Takim na 3 punkty plus bonus z parzystego numeru.

  26. Powrót do góry    #2679
    Zaawansowany
    Dołączył
    19-02-2018
    Postów
    2,484
    Kliknij i podziękuj
    254
    Podziękowania: 971 w 539 postach
    Cytat Zamieszczone przez jelousabmarinek Zobacz posta
    Buzi Skoti, jak zawsze zaliczasz wpisik na poziomie. Takim na 3 punkty plus bonus z parzystego numeru.
    Kombinuje jak tu poziomem doczłapać do takich jak Ty ale jestem za cienki w uszach .Żona nie chcę Twoich buziaków że rzucasz się na facetów ?

  27. Powrót do góry    #2680
    Zaawansowany
    Dołączył
    16-09-2016
    Postów
    2,173
    Kliknij i podziękuj
    91
    Podziękowania: 281 w 192 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Nikt nie wie czy się uda czy nie uda. Może być tak, że klub organizacyjnie podoła, wyłoży sporo kasy, a w okresie 5 lat nic się konkretnego z tego nie urodzi. A może być tak, że w jednym sezonie wyskoczy ze trzech riderów z dużym potencjałem. Tego nikt nie przewidzi.

    Ale śmiać mi się chce, bo dopiero co nastąpiła reanimacja szkółki, a tu już pytani o efekty szkolenia A te, o ile będą w ogóle, mogą nastąpić za rok, dwa może trzy.



    Już nie raz przekonywaliśmy się, ze ilość adeptów, nieważne czy to u Kołodzieja, czy w Krośnie czy w KST, nic nie znaczy. W swoim czasie KST pobił chyba rekord, jeśli chodzi o ilość. Niestety ale nie ma jakości. Jeśli Janas i spółka, wyprodukują kilku Zgardzińskich, to jestem pewien, ze większość tutaj stwierdzi, że te miliony zostały zmarnowane.
    Pewnie że nic nie znaczy, bo tu chodzi o kasę, na sprzęt dla szkółki, czy inne ich potrzeby, i to nie są małe sumy. I nie jest jakąś wielką tajemnicą, że zarówno Toruń, jak i Falubaz (pewności nie mam, ale nic nie wskazuje na to, żeby było inaczej) juniorów traktują od wielu lat jako niepotrzebne, piąte koło u wozu, i rzucają im jakieś ochłapy z budżetu, tego co zostanie po zakontraktowaniu gwiazdorów. A potem zawsze można powiedzieć, że przecież nie ma chętnych, pewnie że nie ma chętnych, i nie ma się co temu dziwić. Mając wybór między szkółkami Gorzowa, Leszna, Kołodzieja, czy Torunia/Zielonej Góry, tylko szaleńcy wybrali by dwie ostatnie. Wymieniam te kluby, bo to raczej dwie największe zakały szkoleniowe ostatnich lat najśmieszniejsze jest to, że oba te kluby miały środki na to, i przespały swoje "złote okresy", i sytuacja w jakiej oba te kluby się znajdą w przyszłym sezonie (juniorski dramat, i outsiderzy juniorscy ligi,) będzie zbieraniem żniwa, własnych decyzji, i to będzie błędne koło, bo mając tak słabych juniorów, trzeba kontraktować silnych seniorów by w ogóle się utrzymać, co spowoduje zmniejszenie finansowania szkółek i kompletny brak nadziei na nowych juniorów.

  28. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi 1marcin60 za jego przydatny post!

    Dominik (06-06-2018)

  29. Powrót do góry    #2681
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,841
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez 1marcin60 Zobacz posta
    Pewnie że nic nie znaczy, bo tu chodzi o kasę, na sprzęt dla szkółki, czy inne ich potrzeby, i to nie są małe sumy. I nie jest jakąś wielką tajemnicą, że zarówno Toruń, jak i Falubaz (pewności nie mam, ale nic nie wskazuje na to, żeby było inaczej) juniorów traktują od wielu lat jako niepotrzebne, piąte koło u wozu, i rzucają im jakieś ochłapy z budżetu, tego co zostanie po zakontraktowaniu gwiazdorów. A potem zawsze można powiedzieć, że przecież nie ma chętnych, pewnie że nie ma chętnych, i nie ma się co temu dziwić. Mając wybór między szkółkami Gorzowa, Leszna, Kołodzieja, czy Torunia/Zielonej Góry, tylko szaleńcy wybrali by dwie ostatnie. Wymieniam te kluby, bo to raczej dwie największe zakały szkoleniowe ostatnich lat najśmieszniejsze jest to, że oba te kluby miały środki na to, i przespały swoje "złote okresy", i sytuacja w jakiej oba te kluby się znajdą w przyszłym sezonie (juniorski dramat, i outsiderzy juniorscy ligi,) będzie zbieraniem żniwa, własnych decyzji, i to będzie błędne koło, bo mając tak słabych juniorów, trzeba kontraktować silnych seniorów by w ogóle się utrzymać, co spowoduje zmniejszenie finansowania szkółek i kompletny brak nadziei na nowych juniorów.
    A ty myślisz, że taki śp. Kurmanek czy nawet Kujawa, zaraz po zdaniu licencji, otrzymywali w tamtych czasach, po dwa nowe silniki od najlepszego tunera ? Chłopie, obudź się, otrzeźwiej. Kurmanek z Kujawą zapyerdalali na szrotach, remontowanych po kilkanaście razy. Wtedy w klubie była bida aż piszczy. O kasę żebrali nawet na telefony czy faks. I dopiero jak chłopaki pokazali, że coś tam jadą, coś sobą prezentują, to wtedy byla zrzutka lokalnych sponsorów, na lepszy sprzęt dla nich.

    Następna kwestia, ty myślisz, że kluby z Leszna i Gorzowa, rozdają swoim adeptom silniki na lewo i prawo ? To pogadaj z takim Zmarzlikiem, Karczmarzem, Czerniawskim, Smektała czy Kuberą, ile i jakiego sprzętu dostali jako adepci. I co ciekawe, dlaczego zdecydowana większość z nich jest na kontraktach zawodowych ? I druga ciekawostka, oni wszyscy zanim trafili do klubów z Leszna czy Gorzowa, obcowali w sportach motorowych od kilku lat. W nich kasę wkładaly rodziny. I to nie mała kasę. I co ciekawe, dalej wkładają, dbając o rozwój tych zawodników. Licząc zapewne, ze to się im zwróci w przyszłości.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  30. Powrót do góry    #2682
    Ekspert Awatar Dominik
    Dołączył
    31-03-2014
    Postów
    9,802
    Kliknij i podziękuj
    4,018
    Podziękowania: 1,611 w 1,047 postach
    Mariusz jak zwykle na bieżąco.

  31. Powrót do góry    #2683
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,841
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Przykład pierwszy z brzegu, taki Tonder drugi rok śmiga na silnikach serwisowanych przez Jabola. I go leje taki Liszka czy Wojdyło na jego torze. Co niektórzy juniorzy z tego dzisiejszego turnieju, mogą tylko marzyć o takich silnikach.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  32. Powrót do góry    #2684
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-04-2017
    Postów
    762
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 261 w 152 postach
    Tonder to akurat najlepszy przykład tego że w tym klubie nie ma nikogo z twardą ręką, chłopak cofa się w rozwoju podejście ma jakie ma, a nikt pięścią nie walnie i dalej co niedzielę pod 8 w składzie jest.
    Z dzisiejszych ku....o nudnych zawodów jedyny pozytyw to Wojtek Pilarski uśmiechnięty kręcący się wokół parkingu i trybun. O reszcie można napisać że zawody się odbyły

    PS. Osyczka dzisiaj w Grudziądzu 0,w,w,u
    Ciemność widzę za rok na juniorce. Już tegoroczna para GKM-u przy naszych asach to niebo a ziemia

  33. Powrót do góry    #2685
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,841
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez devilzg Zobacz posta
    Tonder to akurat najlepszy przykład tego że w tym klubie nie ma nikogo z twardą ręką, chłopak cofa się w rozwoju podejście ma jakie ma, a nikt pięścią nie walnie i dalej co niedzielę pod 8 w składzie jest.
    Z dzisiejszych ku....o nudnych zawodów jedyny pozytyw to Wojtek Pilarski uśmiechnięty kręcący się wokół parkingu i trybun. O reszcie można napisać że zawody się odbyły

    PS. Osyczka dzisiaj w Grudziądzu 0,w,w,u
    Ciemność widzę za rok na juniorce. Już tegoroczna para GKM-u przy naszych asach to niebo a ziemia
    Czyli co ? Wypyerdolic Tondera ? Osyczkę również, tak dla porządku. ?
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  34. Powrót do góry    #2686
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-04-2017
    Postów
    762
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 261 w 152 postach
    Mariusz nie, nie wyp... ale na jakiś mecz pojechać w 7 ewentualnie z Hansenem pod 8. Niech chłopak zobaczy że nie jest nietykalny. Chyba że uważasz że poklepywanie po plecach spowoduje zmianę jego nastawienia

  35. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi devilzg za jego przydatny post!

    szmacianek (06-06-2018)

  36. Powrót do góry    #2687
    Użytkownik
    Dołączył
    25-05-2007
    Postów
    58
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 3 w 3 postach
    Dziś jazda Tondera wyglądała już dużo lepiej:

    https://www.youtube.com/watch?v=LH7eNAPQEbk

  37. Powrót do góry    #2688
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,841
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez devilzg Zobacz posta
    Mariusz nie, nie wyp... ale na jakiś mecz pojechać w 7 ewentualnie z Hansenem pod 8. Niech chłopak zobaczy że nie jest nietykalny. Chyba że uważasz że poklepywanie po plecach spowoduje zmianę jego nastawienia
    Przecież fakt kto jest pod 8 kompletnie nic nie zmienia. Jeśli chodzi o kwestie dyscyplinujące takiego Tondera.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  38. Powrót do góry    #2689
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    Ja bym chciał uzyskać taką prostą informację - ilu mamy gości w szkółce przygotowywanych do najbliższego egzaminu na licencję żużlową i ilu jest ogólnie szkółkowiczów oraz jak wygląda wyposażenie szkółki w sprzęt oraz częstotliwość treningów.
    Czyli co nie ma na forum nikogo dostatecznie blisko klubu kto by znał odpowiedzi na powyższe pytania ?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  39. Powrót do góry    #2690
    Ekspert Awatar RUSTY
    Dołączył
    07-04-2004
    Postów
    5,266
    Kliknij i podziękuj
    99
    Podziękowania: 367 w 259 postach
    Po wioskach i kniejach rozbija się mnóstwo kozaków a do klubu trafiają jakieś dzieci neta które nie umią odróznić sprzęgła od manetki gazu.Nie rozumiem tego i to chyba przesyt rózowych kolorów do tego doprowadził.
    Nie wiedziałem że w Polsce takie cuda,po zawodówce Prezydentem być się uda lecz nie teraz czas Sądy zaczynać bo najważniejsze jest serce Jelcyna

  40. Powrót do góry    #2691
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,841
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez RUSTY Zobacz posta
    Po wioskach i kniejach rozbija się mnóstwo kozaków a do klubu trafiają jakieś dzieci neta które nie umią odróznić sprzęgła od manetki gazu.Nie rozumiem tego i to chyba przesyt rózowych kolorów do tego doprowadził.
    To czemu nie zgłoszą się do klubu jak jest nabór do szkółki ? A może z "kozakami" oni mieli do czynienia jedynie w sklepie obuwniczym ?

    Oho, Adaś zaszalał, za SF:

    Awizowany skład Falubazu:

    1. Kacper Gomólski
    2. Grzegorz Zengota
    3. Michael Jepsen Jensen
    4. Piotr Protasiewicz
    5. Patryk Dudek
    6. Sebastian Niedźwiedź
    7. Alex Zgardziński

    Ginger awansował
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 07-06-2018 o 13:58
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  41. Powrót do góry    #2692
    Ekspert Awatar Przemek
    Dołączył
    28-07-2002
    Postów
    3,680
    Kliknij i podziękuj
    119
    Podziękowania: 567 w 306 postach
    Awizowany skład Falubazu:
    1. Kacper Gomólski
    2. Grzegorz Zengota
    3. Michael Jepsen Jensen
    4. Piotr Protasiewicz
    5. Patryk Dudek
    6. Sebastian Niedźwiedź
    7. Alex Zgardziński

    Bardzo fajny skład trenera Skórnickiego. Na 4 serie startów przy wyrównanym meczu wystawia najsłabszego seniora (teoretycznie na papierze) i juniora na...Czerniawskiego. Własnie, to jest prawdizwy egzamin dla trenera Chomskiego. Jeśli układa skład na podstawie kopiuj-wklej to na 12 bieg zgodnie z jego filozofią wystawi..Czerniawskiego. A danie tam Karczmarza daje realne szanse na wygranie biegu, a tak Falubaz wystawiajac jednocześnie swoje najslabsze ogniwa na 12 bieg..może tego biegu nie przegrać. Z taktycznego punktu widzenia i ułożenia par na 11-13 biegi Skórnicki na prawde pomyslał. Ciekawe co teraz na to Stasiu . Ma czas pomyśleć. Pod 11 spokojnie może dac swojego najsłabszego seniora (by go mieć na 12 bieg) i koniecznie Karczmarza!
    Ostatnio edytowane przez Przemek ; 07-06-2018 o 14:00

  42. Powrót do góry    #2693
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    To czemu nie zgłoszą się do klubu jak jest nabór do szkółki ? A może z "kozakami" oni mieli do czynienia jedynie w sklepie obuwniczym ?

    Oho, Adaś zaszalał, za SF:

    Awizowany skład Falubazu:

    1. Kacper Gomólski
    2. Grzegorz Zengota
    3. Michael Jepsen Jensen
    4. Piotr Protasiewicz
    5. Patryk Dudek
    6. Sebastian Niedźwiedź
    7. Alex Zgardziński

    Ginger awansował
    Jest w tym ustawieniu logika. Może i dobrze, że postawił na Gomólskiego, bo chłop potrzebuje jazdy. Wiadomo, że w kluczowych meczach na W69 to prędzej będzie pożytek z niego a nie z Niemca. Mam nadzieje, że starty poprawił bo inaczej to będą 2 biegi a potem to już rezerwy taktyczne.

  43. Powrót do góry    #2694
    Ekspert Awatar Przemek
    Dołączył
    28-07-2002
    Postów
    3,680
    Kliknij i podziękuj
    119
    Podziękowania: 567 w 306 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    Jest w tym ustawieniu logika.
    Skórnicki liczy na to, że Stasiu postąpi tak jak zawsze, czyli kopiuj-wklej

  44. Powrót do góry    #2695
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,841
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    No ale jest jeszcze coś:

    Deszcz: 15.0 mm

    Możemy obejść się smakiem
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  45. Powrót do góry    #2696
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    No ale jest jeszcze coś:

    Deszcz: 15.0 mm

    Możemy obejść się smakiem
    Jakaś szansa by była przy wysuszonym i ubitym na prikaz komisarza torze. A jak się zrobi bagienko to my tam z 30 nie wyjdziemy.

    Cytat Zamieszczone przez Przemek Zobacz posta
    Skórnicki liczy na to, że Stasiu postąpi tak jak zawsze, czyli kopiuj-wklej
    Przemek powiedzmy sobie szczerze - jakie to ma znaczenie w tym meczu ?

  46. Powrót do góry    #2697
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,030
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,503 w 997 postach
    Ciekawe czy Gomólski zdobędzie ten 1 punkt bo wtedy może zapomnieć o wypożyczeniu czy (0,0,-,-) i pod prysznic ?

  47. Powrót do góry    #2698
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Ciekawe czy Gomólski zdobędzie ten 1 punkt bo wtedy może zapomnieć o wypożyczeniu czy (0,0,-,-) i pod prysznic ?
    I tak na wypożyczenie nie pójdzie.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  48. Powrót do góry    #2699
    Zaawansowany
    Dołączył
    16-09-2016
    Postów
    2,173
    Kliknij i podziękuj
    91
    Podziękowania: 281 w 192 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Ciekawe czy Gomólski zdobędzie ten 1 punkt bo wtedy może zapomnieć o wypożyczeniu czy (0,0,-,-) i pod prysznic ?
    Spod 1 jako startowiec, na torze raczej dla startowców, z niezbyt wymagającymi rywalami(Linus, Walasek, juniorzy) 0,0? Ja wiem że Kacper to moze nie jest mistrz świata, ale spod tego numeru w takiej konfiguracji rywali, 4-5 punktów to katastrofa, powinien zrobić koło 7-8, i pewnie jakąś trójkę przywiezie i to nie byłby jakiś szałowy występ.

  49. Powrót do góry    #2700
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,683
    Kliknij i podziękuj
    7,796
    Podziękowania: 7,390 w 4,356 postach
    Przeciez jakby Gomola byl w stanie wozic 7-8 pkt na wyjezdzie to by juz od dawna byl z nr 1 w skladzie.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  50. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi j-rules za jego przydatny post!

    CarlitosFalubaz (07-06-2018), szmacianek (07-06-2018)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •