Strona 7 z 151 PierwszyPierwszy ... 567891757107 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 271 do 315 z 6794

Wątek: Falubaz Zielona Góra 2018 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #271
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,480
    Kliknij i podziękuj
    7,732
    Podziękowania: 7,331 w 4,315 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    Tarnów będzie jeszcze słabszy a te nowe nabytki lubią Mościce więc jest szansa na komplet pkt z Jaskółkami. Do tego wygrać co się da u siebie i 7 miejsce powinniśmy mieć zapewnione bez jakiś mega wyników poszczególnych zawodników. Ja się tylko boje o kontuzje liderów. Bo to nas może załatwić jak Toruń w tym roku.
    A bedzie ten Tungate? No bo Gomoły sie jakos przy Z3 nie obawiam. Jamrog to znacznie lepszy zuzlowiec.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  2. Powrót do góry    #272
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    A bedzie ten Tungate? No bo Gomoły sie jakos przy Z3 nie obawiam. Jamrog to znacznie lepszy zuzlowiec.
    Nie wiem, na moje to ani przez chwilę nie było tematu Tungate a Ostaf z tym drugim dupkiem pisali o nim bo myśmy wymienili to nazwisko na forum.

    Przede wszystkim chodziło mi o Michelsena. Bo po co tu Gomólski to ja sam nie wiem.

  3. Powrót do góry    #273
    Ekspert Awatar Falubaz
    Dołączył
    11-12-2001
    Postów
    3,519
    Kliknij i podziękuj
    2,524
    Podziękowania: 1,747 w 765 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    Tarnów będzie jeszcze słabszy a te nowe nabytki lubią Mościce więc jest szansa na komplet pkt z Jaskółkami. Do tego wygrać co się da u siebie i 7 miejsce powinniśmy mieć zapewnione bez jakiś mega wyników poszczególnych zawodników. Ja się tylko boje o kontuzje liderów. Bo to nas może załatwić jak Toruń w tym roku.
    Trzeba poczekać na składy, bo ja dziś słyszałem, że Lindgren do Tarnowa, więc różnie może być.
    Czytam sportsboard po pijaku, inaczej się nie da!

  4. Powrót do góry    #274
    Stały bywalec Awatar Goros
    Dołączył
    04-09-2005
    Postów
    585
    Kliknij i podziękuj
    41
    Podziękowania: 142 w 73 postach
    Jakby faktycznie Lindgren trafił do Tarnowa to leżymy, a niech jeszcze Azoty dogadaja Hancocka to co wtedy?
    Powiem szczerze, że takiej katastrofy transferowej sie nie spodziewałem, bedziemy musieli ostro walczyc żeby z ligi nie poleciec. A poza tym jak mam ogladac ogórków typu Michelsen czy Gomólski to naprawde wole Loktajewa i Walaska.
    Same odpady zbieramy - masakra. Jak mam kibicowac Jensenowi (nigdy go nie lubiłem) czy drugoligowcom Gomólskiemu czy Michelsenowi to odechciewa się tego żużla w tym roku (pewnie nie tylko mnie) Nie jestem kibicem sukcesu, dla mnie skład nie musi być na PO ale musi byc jakos sensownie sklecony a tutaj jest chaotyczna zbieranina.
    Narzekałem, że miałby tu jezdzić dziadek ale takiej bryndzy to sie nie spodziewałem i chciałbym go teraz z pocałowaniem w rączkę. Lindgren, Pawlicki, Kildemand itd - Ci goście tez woleli jazde w innych klubach niż Falubaz, wiec nie dziwne że Doyle i Hampel odeszli. Naprawde musi być bieda w klubie. Szkoda tylko że w imie oszczedności nie pogonili Cieślaka. Dali by Janasa na trenerke i taniej by było.

    1.Dudek
    2.Loktajew - jeden pies czy on czy Gomólski. Swojak przynajmniej
    3.Zengota
    4.Walasek (twierdze że jezdzac regularnie w Faubazie nie byłby gorszy od MJJ)
    5.Protasiewicz
    6.Tonder
    7.Osyczka
    8.Zgardzinski
    Jak wróci Torssell to za Loktajewa do składu by wskoczył
    trener Janas.

    Takiej drużynie nawet spadek bym wybaczył. To co jest teraz tez niczego nie gwarantuje. Cieslak posciagał i bedzie odbudowywał sobie pupilków na koszt Falubazu a jak któryś wypali w co i tak nie wierze, to po sezonie spier*oli jak Hampel w tym sezonie.

    DRAMAT - ja mam nadzieje że to sie nie potwierdzi 10.11

  5. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Goros za jego przydatny post!

    chloroform (06-11-2017)

  6. Powrót do góry    #275
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,968
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,818 w 4,848 postach
    Cytat Zamieszczone przez Falubaz Zobacz posta
    Trzeba poczekać na składy, bo ja dziś słyszałem, że Lindgren do Tarnowa, więc różnie może być.
    Za kogo?Podobno juz maja 3 obcych.
    Pomijam juz nawet fakt,ze poki co Lindgren to kot w worku.
    Pewnie sie wylize,ale bez porzadnych przygotowan moze byc bez formy do polowy sezonu.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  7. Powrót do góry    #276
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Przeciez Walasek i MJJ to w tej chwili dwie rozne sportowe klasy. MJJ potrafi zdobywac punkty w ekstralidze, to podstawowa roznica.

  8. Powrót do góry    #277
    Ekspert Awatar Falubaz
    Dołączył
    11-12-2001
    Postów
    3,519
    Kliknij i podziękuj
    2,524
    Podziękowania: 1,747 w 765 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Za kogo?Podobno juz maja 3 obcych.
    Pomijam juz nawet fakt,ze poki co Lindgren to kot w worku.
    Pewnie sie wylize,ale bez porzadnych przygotowan moze byc bez formy do polowy sezonu.
    Kingpinie, nie wiem za kogo, ja tylko piszę co usłyszałem z naszego obozu, mnie też to dziwi i traktuję to jako plotkę i jako plotkę przekazuję dalej. Tak żeby nie było nudno.
    Czytam sportsboard po pijaku, inaczej się nie da!

  9. Powrót do góry    #278
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,968
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,818 w 4,848 postach
    Jasna sprawa,tez sie po prostu dziwie.
    Z drugiej strony taki Fricke byl juz w trzech klubach,w tym dwa mialy juz przelac pieniadze,wiec nic dziwic nie moze.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  10. Powrót do góry    #279
    Ekspert
    Dołączył
    03-02-2003
    Postów
    3,110
    Kliknij i podziękuj
    660
    Podziękowania: 586 w 316 postach
    Ja tam dalej np wierze swojej piekarni, ze bedzie u nas Tungate.

  11. Powrót do góry    #280
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,983
    Kliknij i podziękuj
    2,030
    Podziękowania: 1,496 w 991 postach
    Michelsena raczej u was nie bedzie. Ale to raczej nie powód do smutku jeśli się potwierdzi

  12. Powrót do góry    #281
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Carlitos, młody zagraniczny 17-18 latek to musi przede wszystkim regularnie jeździć. Nie wierzę, ze jakiś obco skusi się na taki numer.
    Popatrz popatrz, http://www.przegladsportowy.pl/zuzel...676,1,281.html

    a ponoć nie da się?

  13. Powrót do góry    #282
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-04-2017
    Postów
    748
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 257 w 149 postach
    Jeszcze raz powtórzę Mark Karion pod 8. Dać mu dodatkowo kilka startów w MDMW, pomóc ogarnąć jakąś ligę czeską czy niemiecką.

  14. Powrót do góry    #283
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez devilzg Zobacz posta
    Jeszcze raz powtórzę Mark Karion pod 8. Dać mu dodatkowo kilka startów w MDMW, pomóc ogarnąć jakąś ligę czeską czy niemiecką.
    Cosik ostatnio winne klimaty nie sprzyjają Rosjanom 😋
    !Adrian walcz!

  15. Powrót do góry    #284
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,561
    Kliknij i podziękuj
    1,698
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    Popatrz popatrz, http://www.przegladsportowy.pl/zuzel...676,1,281.html

    a ponoć nie da się?
    Po pierwsze, kto pisał, że się nie da? Pokaż mi takiego. Po drugie, przecież na PS tylko spekulują. Bo póki co to Sparta nie ma ani Czogunowa ani Fricke. Po trzecie, w Sparcie może chodzić i inny deal. Tam Rusko może zapłacić jakieś drobne Ogórowi (podobno nie chce mu się już jeździć) za użyczenie nazwiska. W składzie wystawią Ogóra pod 2/4 - 10/12 po to aby mieć 2 regulaminowych polaków. A w realu będzie jechał za niego któryś z Czogunow/Fricke spod 8. Nie wierzę, ze Rusko zakontraktuje obydwóch. Coś mi się wydaje, ze skoro przewija się temat Czogunowa w Sparcie, to pewnie Fricke tam nie będzie.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  16. Powrót do góry    #285
    Ekspert Awatar grafi25
    Dołączył
    19-11-2007
    Postów
    3,415
    Kliknij i podziękuj
    420
    Podziękowania: 515 w 328 postach
    Żadnych radzieckich żużloków !
    Tylko Falubaz

  17. Powrót do góry    #286
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Po pierwsze, kto pisał, że się nie da? Pokaż mi takiego.
    Jaja sobie robisz ? Przecież zacytowałem twoją wypowiedź

    Carlitos, młody zagraniczny 17-18 latek to musi przede wszystkim regularnie jeździć. Nie wierzę, ze jakiś obco skusi się na taki numer.


    Jak widać skusił się człowieku małej wiary


    Po drugie, przecież na PS tylko spekulują. Bo póki co to Sparta nie ma ani Czogunowa ani Fricke. Po trzecie, w Sparcie może chodzić i inny deal. Tam Rusko może zapłacić jakieś drobne Ogórowi (podobno nie chce mu się już jeździć) za użyczenie nazwiska. W składzie wystawią Ogóra pod 2/4 - 10/12 po to aby mieć 2 regulaminowych polaków. A w realu będzie jechał za niego któryś z Czogunow/Fricke spod 8. Nie wierzę, ze Rusko zakontraktuje obydwóch. Coś mi się wydaje, ze skoro przewija się temat Czogunowa w Sparcie, to pewnie Fricke tam nie będzie.
    Będzie czy nie będzie to Sparta elegancko zorganizowała sobie rezerwowego pod nr 8. A u nas Zgarda, tak ? To ci qwa mamy rezerwę! Drżyjcie gorzowiaki, unibaxy i medaliki. Zgarda czarnym koniem

  18. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi CarlitosFalubaz za jego przydatny post!

    Aussie (06-11-2017)

  19. Powrót do góry    #287
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-04-2017
    Postów
    748
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 257 w 149 postach
    Cytat Zamieszczone przez grafi25 Zobacz posta
    Żadnych radzieckich żużloków !
    No to Hansen, Thaysen, Soerensen, Gilmore.

  20. Powrót do góry    #288
    Ekspert Awatar grafi25
    Dołączył
    19-11-2007
    Postów
    3,415
    Kliknij i podziękuj
    420
    Podziękowania: 515 w 328 postach
    Cytat Zamieszczone przez devilzg Zobacz posta
    No to Hansen, Thaysen, Soerensen, Gilmore.
    Jasne, ze mogą być tylko pytanie czy w tym roku jest to nam potrzebne? Jeśli doniesienia się potwierdzą to mamy 6 seniorów, a więc zastępstwo za seniorów będzie. Kluczem do sukcesu ( na dziś zakładam utrzymanie) jest postawa juniorów. Każdy może pojechać np po 2 razy. Może w końcu któryś ruszy.

    No i dla mnie nadal nr 1 w tym i następnych sezonach jest kwestia trenera młodzieży. Jakoś cicho o tym. Najgorsze co może się stać to zostawienie tego MEGA problemu bez rozwiązania. Przydałby się też ruszyć temat mini toru.
    Tylko Falubaz

  21. Powrót do góry    #289
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,561
    Kliknij i podziękuj
    1,698
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    Jaja sobie robisz ? Przecież zacytowałem twoją wypowiedź

    Carlitos, młody zagraniczny 17-18 latek to musi przede wszystkim regularnie jeździć. Nie wierzę, ze jakiś obco skusi się na taki numer.

    Karwa, ty jesteś jednak jakiś analfabeta. Napisałem wyraźnie. że nie wierzę, iż skusi sie na ten numer jakiś obcokrajowiec. a to w żadnym razie nie znaczy, że się nie da. Bo sa różne konfiguracje i różne okoliczności. W takiej Sparcie, w zależności od konfiguracji zespołu, 8 może co mecz jeździć regularnie, przynajmniej po 4 biegi. Jesli wstawią do składu np. Ogóra na sztuke. W Falubazie, z tego co słychac, nie będzie sztuki w składzie. Więc ósemka sobie za bardzo nie pojeździ.

    Jak widać skusił się człowieku małej wiary
    Kto się skusił ? Gdzie się skusił ? Podaj nazwisko i klub ?

    Będzie czy nie będzie to Sparta elegancko zorganizowała sobie rezerwowego pod nr 8. A u nas Zgarda, tak ? To ci qwa mamy rezerwę! Drżyjcie gorzowiaki, unibaxy i medaliki. Zgarda czarnym koniem
    Jak wyżej, póki co to tylko spekulacje PS. Nic więcej. Czemu więc twierdzisz, że się skusił ?

    Zrobiłeś się większa beksa niż Rusty. Nie wiem kto u nas będzie pod 8. Ale wolę tam już Pilarskiego czy Zgardę, niż jakaś zagraniczną gwiazdę. Która jak tylko zatrybi, ruszy w wir licytacji pomiędzy klubami i spyerdoli do tego kto da wiecej.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  22. Powrót do góry    #290
    Stały bywalec Awatar macropus
    Dołączył
    09-12-2012
    Postów
    1,192
    Kliknij i podziękuj
    359
    Podziękowania: 598 w 283 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Karwa, ty jesteś jednak jakiś analfabeta. Napisałem wyraźnie. że nie wierzę, iż skusi sie na ten numer jakiś obcokrajowiec. a to w żadnym razie nie znaczy, że się nie da. Bo sa różne konfiguracje i różne okoliczności. W takiej Sparcie, w zależności od konfiguracji zespołu, 8 może co mecz jeździć regularnie, przynajmniej po 4 biegi. Jesli wstawią do składu np. Ogóra na sztuke. W Falubazie, z tego co słychac, nie będzie sztuki w składzie. Więc ósemka sobie za bardzo nie pojeździ.
    Trochę mnie dziwi to pisanie, że nikt nie zgodzi się na jazdę z 8/16 w obliczu tego, że roku temu młody Holder cały sezon był rezerwowym i dopiero jak Apator stał pod ścianą to zdecydowali się po niego sięgnąć, a Kurtz i Czugunow odjechali bodajże odpowiednio 2 i 3 mecze w Nice, a poza tym też grzali ławę. Rok temu ława była cacy, a teraz będzie parzyła mimo przychylniejszych przepisów?

    Edit: Wiem, że rozwój i te sprawy i że teraz są rok starsi - to może akurat najbardziej Kurtza boleć, bo powoli powinien jeździć w Polsce regularnie. Ale Czugunow ma jeszcze czas, choć oczywiście im wcześniej tym lepiej.
    Ostatnio edytowane przez macropus ; 06-11-2017 o 21:49

  23. Powrót do góry    #291
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Karwa, ty jesteś jednak jakiś analfabeta. Napisałem wyraźnie. że nie wierzę, iż skusi sie na ten numer jakiś obcokrajowiec. a to w żadnym razie nie znaczy, że się nie da.
    Mario wiedziałem, że tak odpiszesz. Podaj mi pliz adres, specjalnie dla ciebie wyślę upominek aby wyrazić moje uznanie dla twoich talentów językowych:

    http://lubimyczytac.pl/ksiazka/228051/jezykoznawstwo


    Bo sa różne konfiguracje i różne okoliczności. W takiej Sparcie, w zależności od konfiguracji zespołu, 8 może co mecz jeździć regularnie, przynajmniej po 4 biegi. Jesli wstawią do składu np. Ogóra na sztuke. W Falubazie, z tego co słychac, nie będzie sztuki w składzie.
    No tak mamy taką pakę seniorów, że nie ma szans by ktoś się załapał do składu.


    Więc ósemka sobie za bardzo nie pojeździ.
    No jak będzie to Zgarda czy szkółkowicz to zapewne nic sobie nie pojeździ. Ciekawe czemu.


    Kto się skusił ? Gdzie się skusił ? Podaj nazwisko i klub ?
    Nie no nikt się nie skusił mamy przecież strajk i liga w przyszłym roku nie wystartuje. W końcu jeszcze nikt nie podpisał kontraktów

    Jak wyżej, póki co to tylko spekulacje PS. Nic więcej. Czemu więc twierdzisz, że się skusił ?
    Ulala, Mario kategorycznie odcina się od spekulacji. Trzeba by to gdzieś odnotować



    Zrobiłeś się większa beksa niż Rusty. Nie wiem kto u nas będzie pod 8. Ale wolę tam już Pilarskiego czy Zgardę, niż jakaś zagraniczną gwiazdę. Która jak tylko zatrybi, ruszy w wir licytacji pomiędzy klubami i spyerdoli do tego kto da wiecej.
    No z takim podejściem to powinieneś zostać fanem papcia Golloba i jego "koncepcji" budowania drużyny.

  24. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi CarlitosFalubaz za jego przydatny post!

    kingpin (06-11-2017)

  25. Powrót do góry    #292
    Użytkownik Awatar tineid
    Dołączył
    25-03-2017
    Postów
    116
    Kliknij i podziękuj
    22
    Podziękowania: 118 w 37 postach
    Miałem okazję być w tym roku na zawodach w Wittstock i wielkie wrażenie zrobił na mnie 17-letni Mads Hansen, prawdopodobnie jeszcze bez klubu. Pomimo jazdy w sześciu trzymał gaz, nie bał się kontaktu. Jeśli mamy brać jakiegoś młodego, to ten jeździ sto razy szybciej niż jakikolwiek zielonogórski junior (co wielkim wyczynem nie jest). Z chłopaka coś będzie.

  26. Powrót do góry    #293
    Ekspert Awatar RUSTY
    Dołączył
    08-04-2004
    Postów
    5,266
    Kliknij i podziękuj
    99
    Podziękowania: 367 w 259 postach
    Jak Gomólski przyjdzie do Falubazu to będzie w nim jeden łysy,jeden rudy i jeden brodaty jak w tym filmie Dobry zły i brzydki.Wszyscy zgarną łupy i podzielą się sprawiedliwie oby nie za dwa lata gdzieś w Opolu.
    Nie wiedziałem że w Polsce takie cuda,po zawodówce Prezydentem być się uda lecz nie teraz czas Sądy zaczynać bo najważniejsze jest serce Jelcyna

  27. Powrót do góry    #294
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-04-2017
    Postów
    748
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 257 w 149 postach
    Cytat Zamieszczone przez grafi25 Zobacz posta
    Jasne, ze mogą być tylko pytanie czy w tym roku jest to nam potrzebne? Jeśli doniesienia się potwierdzą to mamy 6 seniorów, a więc zastępstwo za seniorów będzie. Kluczem do sukcesu ( na dziś zakładam utrzymanie) jest postawa juniorów. Każdy może pojechać np po 2 razy. Może w końcu któryś ruszy.

    No i dla mnie nadal nr 1 w tym i następnych sezonach jest kwestia trenera młodzieży. Jakoś cicho o tym. Najgorsze co może się stać to zostawienie tego MEGA problemu bez rozwiązania. Przydałby się też ruszyć temat mini toru.
    Przy naszym składzie cholernie istotny jest zawodnik pod ósemka. W tym złomowisku każdy może pojechać na 0,0 dlatego trzeba mieć pod ósemka kogoś kto daje chociaż nadzieję na jakiekolwiek punkty. Nie chce być złym prorokiem ale wydaje mi się ze możemy sporo spotkań przegrać do 42-44.

  28. Powrót do góry    #295
    Ekspert Awatar okano1
    Dołączył
    19-08-2002
    Postów
    5,811
    Kliknij i podziękuj
    274
    Podziękowania: 406 w 335 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    Jaja sobie robisz ? Przecież zacytowałem twoją wypowiedź

    Carlitos, młody zagraniczny 17-18 latek to musi przede wszystkim regularnie jeździć. Nie wierzę, ze jakiś obco skusi się na taki numer.


    Jak widać skusił się człowieku małej wiary




    Będzie czy nie będzie to Sparta elegancko zorganizowała sobie rezerwowego pod nr 8. A u nas Zgarda, tak ? To ci qwa mamy rezerwę! Drżyjcie gorzowiaki, unibaxy i medaliki. Zgarda czarnym koniem
    Moja piekarnia to miała bardzo czerstwe wypieki.Jeszcze tydzień temu byłem bardziej optymistyczny.Teraz faktycznie z taką młodzieżą i wzmocnieniami jesteśmy postrachem dla orła Łódz i to ze znakiem zapytania

  29. Powrót do góry    #296
    Ekspert Awatar Dominik
    Dołączył
    31-03-2014
    Postów
    9,722
    Kliknij i podziękuj
    4,012
    Podziękowania: 1,604 w 1,041 postach

  30. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Dominik za jego przydatny post!

    Rogerson (07-11-2017), Vector (07-11-2017)

  31. Powrót do góry    #297
    Ekspert Awatar Przemek
    Dołączył
    28-07-2002
    Postów
    3,653
    Kliknij i podziękuj
    111
    Podziękowania: 567 w 306 postach
    Tak przeglądając skład Falubazu, nie dziwie się Carlitosowi, który jest niezadowolony ze składu Falubazu. I w sumie nie ma co się dziwić, bo skład Falubazu jest po prostu słaby i mało perspektywiczny. Patrząc po składach innych ekip (bo w zasadzie wszystkie karty są rozdane), to skład Falubazu jest na miejsca 6-8. Tak słabego składu ekipy z Zielonej Góry nie było od dekady. Dlatego nie ma co się dziwić, że są obawy i złość na prezesa Tymczyszyna. Najmniejsze obawy są o Patryka dudka, jednak przy tak słabej ekipie będzie musiał się wznieść jeszcze na wyższy poziom, bo do tej pory w całej swojej karierze nie był prawdziwym liderem swojej drużyny (nigdy nie miał najwyższej średniej w drużynie). Drugim liderem, ma byc Piotr Protasiewicz, który w przyszłym roku będzie miał już 43 lata na karku. U Protasa widać zjazd w dół z wynikami i tak z pułapu 2,292 na bieg w 2015 roku spadł na 2,000 w 2017 roku. U Protasa widać przede wszystkim słabszy moment startowy, a na twardych torach później jest ciężko gonić. Pewnie wielu kibiców jest spokojna na formę kapitana (ze wzgledu na to, że co roku jeździł bardzo dobrze), tak ja osobiście nie jestem przekonany, czy na wyjazdach Protas będzie sobie radził z liderami drużyn przeciwnych. Uważam, że może być z tym problem. Później im dalej w las, tym jest gorzej. Ani Jepsen Jensen (nigdy nie osiągnął średnie 1,900 na bieg), ani Zengota nie moga być uważani jako liderzy. Para "sklejona" z Zengoty i Jensena na tle innych par z innych par wygląda blado. Piąty senior równiez będzie należał do słabszych i czy to bedzie Mikelsen, czy Gomólski, to może być spory problem o zdobycze powyżej 4-5 punktów. do tego Falubaz postawił na dwóch nierokujących na nic juniorów, którzy w przyszłym roku będą miec 21 lat i nic nie zapowiada, aby mogli zaliczac w meczu więcej niż 3 biegu i wnieść coś "ekstra" do drużyny.

    Względem sezonu 2016:
    Doyle > Zengota
    Hampel > Jensen
    Thorsell > Gomólski/Mikkelsen

    Bardzo duże wyrwy + słabszy Protasiewicz + zostawieni 21-letni nierokujący juniorzy...Nie wygląda to dobrze, oby tylko nie było w przyszłym sezonie walki o utrzymanie i drastycznego spadku frekwencji...

  32. Powrót do góry    #298
    Ekspert
    Dołączył
    20-05-2016
    Postów
    3,407
    Kliknij i podziękuj
    1,280
    Podziękowania: 936 w 578 postach
    Przemek, nie sposób się nie zgodzić z tym co napisałeś, bo w zasadzie masz 100% racji. Słusznie zauważyłeś, że można mieć spore obawy co do wyniku tak skrojonej drużyny w przyszłym roku. Szczerze powiedziawszy, jeżeli ten skład się potwierdzi, to wszystko co byśmy zdobyli powyżej 6-7 miejsca będzie dla mnie szokiem. Wygląda na to, że szykuje nam się sezon wielu gorzkich emocji (przegranych/blamaży), choć ja mam nadzieję, że na spokojne utrzymanie w lidze wystarczy. W zasadzie już się pogodziłem z wakacjami w sierpniu i braku fajerwerków w przyszłym sezonie, ale jeżeli ma to uspokoić sytuację w klubowych finansach, to przeżyję (chyba). Wolę 1 sezon przeciułać (oby...), niż się zadłużać na "gwiazdy" a potem modlić się o kasę na zaległości i licencję.
    Jeżeli tan zespół ma coś więcej osiągnąć niż spokojne 7 miejsce, to należy przede wszystkim dosprzętowić juniorów i otoczyć ich fachową trenerską opieką oraz uczynić w końcu z W69 prawdziwie domowy tor tak, aby stanowił on atut dla drużyny. Ze względu na fakt, że do drużyny dołączy sporo nowych twarzy, ważnym będzie możliwie najszybciej przygotować tor do sezonu i ściągnąć grajków na jak najwięcej treningów. Kluczem do utrzymania się w lidze, będzie możliwie największa ilość wygranych meczy u siebie. Już nie wspominam o tym, że gdyby udało się uzyskać atut własnego toru, to może coś więcej by się ugrało...Oby to nie były marzenia ściętej głowy.
    Tak czy inaczej,jak mawia klasyk : letko nie będzie.

  33. Powrót do góry    #299
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,561
    Kliknij i podziękuj
    1,698
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Cytat Zamieszczone przez Przemek Zobacz posta
    Tak przeglądając skład Falubazu, nie dziwie się Carlitosowi, który jest niezadowolony ze składu Falubazu. I w sumie nie ma co się dziwić, bo skład Falubazu jest po prostu słaby i mało perspektywiczny. Patrząc po składach innych ekip (bo w zasadzie wszystkie karty są rozdane), to skład Falubazu jest na miejsca 6-8. Tak słabego składu ekipy z Zielonej Góry nie było od dekady. Dlatego nie ma co się dziwić, że są obawy i złość na prezesa Tymczyszyna. Najmniejsze obawy są o Patryka dudka, jednak przy tak słabej ekipie będzie musiał się wznieść jeszcze na wyższy poziom, bo do tej pory w całej swojej karierze nie był prawdziwym liderem swojej drużyny (nigdy nie miał najwyższej średniej w drużynie). Drugim liderem, ma byc Piotr Protasiewicz, który w przyszłym roku będzie miał już 43 lata na karku. U Protasa widać zjazd w dół z wynikami i tak z pułapu 2,292 na bieg w 2015 roku spadł na 2,000 w 2017 roku. U Protasa widać przede wszystkim słabszy moment startowy, a na twardych torach później jest ciężko gonić. Pewnie wielu kibiców jest spokojna na formę kapitana (ze wzgledu na to, że co roku jeździł bardzo dobrze), tak ja osobiście nie jestem przekonany, czy na wyjazdach Protas będzie sobie radził z liderami drużyn przeciwnych. Uważam, że może być z tym problem. Później im dalej w las, tym jest gorzej. Ani Jepsen Jensen (nigdy nie osiągnął średnie 1,900 na bieg), ani Zengota nie moga być uważani jako liderzy. Para "sklejona" z Zengoty i Jensena na tle innych par z innych par wygląda blado. Piąty senior równiez będzie należał do słabszych i czy to bedzie Mikelsen, czy Gomólski, to może być spory problem o zdobycze powyżej 4-5 punktów. do tego Falubaz postawił na dwóch nierokujących na nic juniorów, którzy w przyszłym roku będą miec 21 lat i nic nie zapowiada, aby mogli zaliczac w meczu więcej niż 3 biegu i wnieść coś "ekstra" do drużyny.

    Względem sezonu 2016:
    Doyle > Zengota
    Hampel > Jensen
    Thorsell > Gomólski/Mikkelsen

    Bardzo duże wyrwy + słabszy Protasiewicz + zostawieni 21-letni nierokujący juniorzy...Nie wygląda to dobrze, oby tylko nie było w przyszłym sezonie walki o utrzymanie i drastycznego spadku frekwencji...

    He, he. Ale analizę walnąłeś. To teraz zrób to samo odnośnie np. Stali Gorzów. Przecież macie dokładnie taką samą sytuację. Odeszli Przemek i Puk, za nich będzie Woźniak i Sundstream. Czyli względem sezonu 2016 jesteście słabsi. Bartek i Vacul mają średnią powyżej 2.0, czyli tak jak u nas Patryk i Pepe. KK i Woźniak to w sumie to samo co MJJ i Zengi. KK ma nieco wyższą średnią niż MJJ za to Zengi ma wyższą średnią od Woźniaka. Piaty senior, u was ma być Sundstream a u nas podobno Gomólski. Czyli żaden szału nie robi klasa podobna. I tutaj jednoznacznie można się pokusić, że formacja seniorska obu ekip, potencjałem jest zbliżona. Jedyne co to można doszukiwac się róznicy w formacji juniorskiej. Wasza wydaje się lepsza. Ale nie jest powiedziane, że w sezonie 2018 taki Karczmarz będzie wymiataczem w SE. Póki co jest to dobrze zapowiadający się junior. Nie ma on jakiejś kosmicznej przewagi na Niedźwiedziem. Ba, nie zdziwi mnie jak będzie przegrywał biegi z mniej doświadczonymi juniorami w SE. Bo z juniorami już tak bywa, że w jednym sezonie potrafią zachwycać a w nastepnym sezonie potrafią jechać do tyłu.

    Odnośnie Protasa. Z nim jest podobnie jak z Gregiem Hancockiem. O niego się najmniej obawiam. On od kilku lat niby ma się kończyć, niby ma jechać już tylko gorzej. A w realu jedzie co sezon średnią 2.0 i powyżej.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  34. Powrót do góry    #300
    Ekspert Awatar Przemek
    Dołączył
    28-07-2002
    Postów
    3,653
    Kliknij i podziękuj
    111
    Podziękowania: 567 w 306 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    He, he. Ale analizę walnąłeś. To teraz zrób to samo odnośnie np. Stali Gorzów.
    Mariusz, to nie jest wątek odnośnie Stali Gorzów tylko Falubazu. Do rzeczy, a nie odwracasz kota ogonem.

    Odnośnie Protasa. Z nim jest podobnie jak z Gregiem Hancockiem. O niego się najmniej obawiam. On od kilku lat niby ma się kończyć, niby ma jechać już tylko gorzej. A w realu jedzie co sezon średnią 2.0 i powyżej
    Tylko zwróć uwagę, że w przeciągu dwóch lat z poziomu prawie 2,300 na bieg, Protas spadł na 2,000. Patrząc na końcówkę sezonu nie można wykluczyć, że tak jak wprzypadku Gollob z czasem te występy w lidze, szczególnie na wyjeździe mogą być mniej okazałe jak w latach poprzednich. Dlatego lepiej się zabezpieczyć na taka ewentualnośc i Protasa nie traktować jako jednego z dwójki liderów, bo może to nieść ryzyko.

  35. Powrót do góry    #301
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,968
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,818 w 4,848 postach
    Mario jak zwykle pływa w sprawie juniorów. Niedźwiedź to co najwyżej można porównywać z drugim i trzecim juniorem Stali a nie z Karczmarzem, który w końcówce sezonu walczył jak równy z równym ale z seniorami przeciwnika.
    Resztę analizy odpuszczę, bo w seniorach faktycznie wielkiej różnicy być nie musi, choć trójka liderow Zmarzlik, Vaculik, KK wygląda solidniej niż Dudek, PP i Zengota. Druga linia Stali też wygląda nieco lepiej niż Falubazu czyli MJJ /Gomolski - Wozniak/Sondstroem.
    Jak zwykle wszystko wyjdzie w praniu a pewne jest, że Cieślak ma szansę się zrehabilitowac i pokazać kunszt o jaki go ciągle niektorzy jeszcze podejrzewają
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 07-11-2017 o 17:28
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  36. Powrót do góry    #302
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,895
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,164 w 2,082 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    Tarnów będzie jeszcze słabszy a te nowe nabytki lubią Mościce więc jest szansa na komplet pkt z Jaskółkami. Do tego wygrać co się da u siebie i 7 miejsce powinniśmy mieć zapewnione bez jakiś mega wyników poszczególnych zawodników. Ja się tylko boje o kontuzje liderów. Bo to nas może załatwić jak Toruń w tym roku.
    Kontuzje mogą załatwić każdą ekipe i nie co sobie teraz tym głowy zawracać,
    Trzeba jechać tym co tam zbudowali i trzymać kciuki, co by na koniec sezonu były za nami ze dwie ekipy.
    Walka o utrzymanie też gwarantuje emnocje.


    My przynajmniej wiemy o co jedziemy.
    Toruń miał jechać w minionym sezonie po medale, a tylko dzięki skoczkowi w lidze pozostał.

    Trzeba przywołać hasło i jazda.

    "Łatwo nie bedzie, bo nigdy nie było, ale nie z takich opresji się wychodziło"
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  37. Powrót do góry    #303
    Zaawansowany Awatar Aussie
    Dołączył
    07-07-2003
    Postów
    2,571
    Kliknij i podziękuj
    1,346
    Podziękowania: 433 w 242 postach
    Cytat Zamieszczone przez Przemek Zobacz posta
    Tak przeglądając skład Falubazu, nie dziwie się Carlitosowi, który jest niezadowolony ze składu Falubazu. I w sumie nie ma co się dziwić, bo skład Falubazu jest po prostu słaby i mało perspektywiczny. Patrząc po składach innych ekip (bo w zasadzie wszystkie karty są rozdane), to skład Falubazu jest na miejsca 6-8. Tak słabego składu ekipy z Zielonej Góry nie było od dekady. Dlatego nie ma co się dziwić, że są obawy i złość na prezesa Tymczyszyna. Najmniejsze obawy są o Patryka dudka, jednak przy tak słabej ekipie będzie musiał się wznieść jeszcze na wyższy poziom, bo do tej pory w całej swojej karierze nie był prawdziwym liderem swojej drużyny (nigdy nie miał najwyższej średniej w drużynie). Drugim liderem, ma byc Piotr Protasiewicz, który w przyszłym roku będzie miał już 43 lata na karku. U Protasa widać zjazd w dół z wynikami i tak z pułapu 2,292 na bieg w 2015 roku spadł na 2,000 w 2017 roku. U Protasa widać przede wszystkim słabszy moment startowy, a na twardych torach później jest ciężko gonić. Pewnie wielu kibiców jest spokojna na formę kapitana (ze wzgledu na to, że co roku jeździł bardzo dobrze), tak ja osobiście nie jestem przekonany, czy na wyjazdach Protas będzie sobie radził z liderami drużyn przeciwnych. Uważam, że może być z tym problem. Później im dalej w las, tym jest gorzej. Ani Jepsen Jensen (nigdy nie osiągnął średnie 1,900 na bieg), ani Zengota nie moga być uważani jako liderzy. Para "sklejona" z Zengoty i Jensena na tle innych par z innych par wygląda blado. Piąty senior równiez będzie należał do słabszych i czy to bedzie Mikelsen, czy Gomólski, to może być spory problem o zdobycze powyżej 4-5 punktów. do tego Falubaz postawił na dwóch nierokujących na nic juniorów, którzy w przyszłym roku będą miec 21 lat i nic nie zapowiada, aby mogli zaliczac w meczu więcej niż 3 biegu i wnieść coś "ekstra" do drużyny.

    Względem sezonu 2016:
    Doyle > Zengota
    Hampel > Jensen
    Thorsell > Gomólski/Mikkelsen

    Bardzo duże wyrwy + słabszy Protasiewicz + zostawieni 21-letni nierokujący juniorzy...Nie wygląda to dobrze, oby tylko nie było w przyszłym sezonie walki o utrzymanie i drastycznego spadku frekwencji...
    Przemek... Przypuszczam, że daleko Ci do papuasa, ale ewidentnie nie wyłapujesz tego, że ta drużyna ma spory potencjał.

  38. Powrót do góry    #304
    Ekspert
    Dołączył
    22-01-2016
    Postów
    13,585
    Kliknij i podziękuj
    529
    Podziękowania: 2,083 w 1,453 postach
    Cytat Zamieszczone przez Przemek Zobacz posta
    Pewnie wielu kibiców jest spokojna na formę kapitana (ze wzgledu na to, że co roku jeździł bardzo dobrze), tak ja osobiście nie jestem przekonany, czy na wyjazdach Protas będzie sobie radził z liderami drużyn przeciwnych. Uważam, że może być z tym problem. Później im dalej w las, tym jest gorzej. Ani Jepsen Jensen (nigdy nie osiągnął średnie 1,900 na bieg), ani Zengota nie moga być uważani jako liderzy. Para "sklejona" z Zengoty i Jensena na tle innych par z innych par wygląda blado.
    Względem sezonu 2016:
    Doyle > Zengota
    Hampel > Jensen
    Thorsell > Gomólski/Mikkelsen

    Bardzo duże wyrwy + słabszy Protasiewicz + zostawieni 21-letni nierokujący juniorzy...Nie wygląda to dobrze, oby tylko nie było w przyszłym sezonie walki o utrzymanie i drastycznego spadku frekwencji...
    O wyniki Protasa (i nie tylko Protasa) na wyjazdach, będziemy się martwić najmniej. Nas w przyszłym sezonie, najbardziej interesować będzie jazda u siebie. Na wyjeździe, to może jedynie z Tarnowem uda się powalczyć. Trzeba wygrywać u siebie, co się da.
    Na tle seniorów Stali, Falubaz nie wygląda tragicznie. Ale znowu juniorzy górują nad zielonogórskimi. Obawiam się, że właśnie wiele razy będzie nam brakować kroczek do zwycięstwa i będziemy przegrywać 2-6 pkt. Jeśli nie na juniorach, to na seniorach będziemy nieco słabsi od innych.
    Nas, tylko własny tor może uratować od całkowitej porażki. Jeśli Cieślak go ogarnie. Jakoś trudno uwierzyć w pozytywną zmianę, jeśli przez parę dobrych lat to się nie udało.
    Nie wygląda to wszystko dobrze. Trzeba przygotować się na problemy i mocno ściskać kciuki o zdrowie. Łudzę się, że jeszcze zakontraktują kogoś sensownego na szóstego seniora pod 8/16.

  39. Powrót do góry    #305
    Zaawansowany Awatar Yozayan
    Dołączył
    08-11-2006
    Postów
    1,964
    Kliknij i podziękuj
    1,422
    Podziękowania: 994 w 502 postach
    Cytat Zamieszczone przez noc Zobacz posta
    O wyniki Protasa (i nie tylko Protasa) na wyjazdach, będziemy się martwić najmniej. Nas w przyszłym sezonie, najbardziej interesować będzie jazda u siebie. Na wyjeździe, to może jedynie z Tarnowem uda się powalczyć.
    Albo z... Toruniem. Protas i Dudek jeździli tu kapitalnie, przy czym o ile Patryk miewał wpadki, o tyle PePe od dłuższego czasu jedzie tu na wysokim, stabilnym poziomie. Gomólski i MJJ też mogą tu spokojnie powalczyć z miejscowymi.

  40. Powrót do góry    #306
    Użytkownik
    Dołączył
    15-04-2015
    Postów
    238
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 40 w 30 postach
    Cytat Zamieszczone przez Aussie Zobacz posta
    Przemek... Przypuszczam, że daleko Ci do papuasa, ale ewidentnie nie wyłapujesz tego, że ta drużyna ma spory potencjał.
    Strzelec też miał/ma

    Moim zdaniem, wziął w górę zdrowy rozsądek Pana Tymczyszyna i za to mu chwała, bo od strony finansowej On za wszystko odpowiada. Ale odpowiada też za to, aby ta kasa na światowym poziomie była, a jak widać tego brakuje.
    Widzimy teraz jak Ci „wszyscy” zawodnicy lecą za Markiem Cieślakiem. Przekonanie Gomólskiego nie można nazwać osiągnięciem.
    Jepsen Jensen będzie w ZG tylko dlatego, że Toruń go wyciulał, a Gorzów już miał skład zamknięty. Będzie bo najzwyczajniej w świecie nie ma dokąd iść.
    Naprawdę cieszę się tylko z powrotu Zengiego. Chociaż nie wiadomo czy by wrócił gdyby w Lesznie miał pewne miejsce w składzie. Ale powrót wychowanka cieszy.
    Ewentualne przyjście Gomólskiego pokazuje najdobitniej słabość szkolenia juniorów, że musimy posiłkować się zawodnikiem, który w „Ekstralidze” nie gwarantuje kompletnie nic, czyli tyle co nasza szkółka. Na temat juniorów napisano i powiedziano już tyle, że nic twórczego nie wymyślę. W pierwszej kolejności: podstawowym juniorem musi być Tonder - najmłodszy i pokazał, że drzemie w nim potencjał. O drugie miejsce niech się tłucze Niedźwiedź ze Zgardzinskim. Stawiam na Sebastiana, bo przynajmniej gazu nie zamyka, a Zgardzinskiego nie da się już oglądać. Pod nr 8 - młody, zagraniczniak, perspektywiczny. Bo mimo wszystko możemy się po nim spodziewać więcej niż po przegranym pojedynku Niedźwiedź/Zgardziński.
    Mam nadzieję, że sezon na tzw. przepękanie.
    Kończąc wypowiedź, ze swojej piekarni wiem, że Doyle zachował się delikatnie mówiąc bardzo brzydko. Wiem, że to ich praca, ale Jason ode mnie wielkie F*ck you!!

  41. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi libro za jego przydatny post!

    zigi1976 (08-11-2017)

  42. Powrót do góry    #307
    Użytkownik
    Dołączył
    02-11-2017
    Postów
    67
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 32 w 17 postach
    Dziś o każdej drużynie możemy napisać, że ma/nie ma potencjału. Żużel z roku na rok robi się nieprzewidywalny. Coraz częściej do głosu dochodzą juniorzy lub zawodnicy drugiej linii. Liderom zdarzają się natomiast wpadki lub dłuższe spadki formy. Rok temu Unia Leszno wygrała u siebie z Falubaz 64:26, aby po chwili przegrać na własnym torze ze Spartą Wrocław, które wcześniej przegrała u siebie ze Stalą Gorzów. Falubaz, który skompromitował się w Lesznie, po chwili remisuje w Gorzowie. Mateusz Tonder rok po zdanej licencji wygrywa w Ekstralidze z Kuberą i Smektałą, a wcześniej wygrywa bieg w Grudziądzu. Do Zielonej Góry przyjeżdża Mads Korneliussen i wygrywa z wicemistrzem świata Patrykiem Dudkiem. To tylko niektóre przykłady tego, jak nasze dzisiejsze pisanie jest mało ważne.

    W sezonie 2018 skład Dudek/Thorssell(Mikkelsen,Gomólski)/Zengota/MJJ/Protas/Niedźwiedź/Tonder/Zgardziński może spokojnie awansować do fazy play-off czy tego chcecie czy nie. Oczywiście ten sam skład może do ostatniej kolejki walczyć o utrzymanie. Wszystko zależy od wielu składowych. Tor, sprzęt, atmosfera, dyspozycja dnia, szczęście, pech przeciwnika, pogoda itd. itp.

    Co do bycia wściekłym na Tymczyszyna to mądrzejsi będziemy za rok. Albo stwierdzimy, że jednak warto było walczyć do końca o czołówkę, albo powiemy, że jego ruchy okazały się strzałem w 10. Nie chce mi się wierzyć, że trójka Tymczyszyn-Dowhan-Bieńkowski nie zbudowała mocniejszego składu, bo nie miała na to pieniędzy. Przecież oni w trójkę mogliby kupić każdy z ekstraligowych klubów. Jakby tylko chcieli mogli by mieć w drużynie Dudka Woffindena Doyla Iversena Zmarzlika Protasiewicza Fricke i Worynę. Tymczyszyn nauczony historią stwierdził, że mocny skład nie jest gwarantem awansu do finału (w sezonie 2016 zawiódł Dudek, teraz Doyle). Podjął zatem ryzyko. Zbudował słabszy i o wiele tańszy skład, który może zrobić dokładnie ten sam wynik finansowy co w tym roku. Biznes. Za rok się okaże, czy ze Zdzisława jest dobry biznesmen.
    Ostatnio edytowane przez Gracowy ; 07-11-2017 o 19:13

  43. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Gracowy za jego przydatny post!

    AdamZG (08-11-2017)

  44. Powrót do góry    #308
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,561
    Kliknij i podziękuj
    1,698
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Mario jak zwykle pływa w sprawie juniorów. Niedźwiedź to co najwyżej można porównywać z drugim i trzecim juniorem Stali a nie z Karczmarzem, który w końcówce sezonu walczył jak równy z równym ale z seniorami przeciwnika.
    Resztę analizy odpuszczę, bo w seniorach faktycznie wielkiej różnicy być nie musi, choć trójka liderow Zmarzlik, Vaculik, KK wygląda solidniej niż Dudek, PP i Zengota. Druga linia Stali też wygląda nieco lepiej niż Falubazu czyli MJJ /Gomolski - Wozniak/Sondstroem.
    Jak zwykle wszystko wyjdzie w praniu a pewne jest, że Cieślak ma szansę się zrehabilitowac i pokazać kunszt o jaki go ciągle niektorzy jeszcze podejrzewają
    Ale gdzie ty widzisz pływanie w sprawie juniorów ? Przecież pisałem wyraźnie, że wydają się być lepsi. Ale nie jest to jakaś duża przewaga. Karczmarz to nie Zmarzlik. Niedźwiedzia oceniasz kiedy ten był większą część sezonu kontuzjowany. Nie byłbym taki pewny, czy nie przywiezie takiego Karczmarza za sobą w meczu przy W69. W każdym bądź razie nikt w szoku nie będzie, jak tak się stanie. Czy jest w stanie taki Niedźwiedź i Tonder wygrać z którymś juniorem Stali przy W69 ? Jak najbardziej tak. To kwestia dnia, spasowania z torem, aktualnej formy. Podobnie jak wygrana z którymś z seniorów.

    Co innego, gdyby taki karczmarz latał od początku sezonu, niczym Zmarzlik na juniorce. To wtedy stanowiłoby zasadniczą różnicę. Ale w aktualnej sytuacji nie widze powodu do paniki.

    A śmieje się głównie z faktu, jak łatwo przyjaciele z północy, wykazują każde osłabienie Falubazu. Jak szybko, przydzielają nam miejsce w najniższej części tabeli. Jednocześnie zapominając o tym, ze Stal ogólnie prezentuje podobną siłę rażenia co Falubaz. Siebie jednak widza w 1/4

    Cytat Zamieszczone przez Gracowy Zobacz posta
    Dziś o każdej drużynie możemy napisać, że ma/nie ma potencjału. Żużel z roku na rok robi się nieprzewidywalny. Coraz częściej do głosu dochodzą juniorzy lub zawodnicy drugiej linii. Liderom zdarzają się natomiast wpadki lub dłuższe spadki formy. Rok temu Unia Leszno wygrała u siebie z Falubaz 64:26, aby po chwili przegrać na własnym torze ze Spartą Wrocław, które wcześniej przegrała u siebie ze Stalą Gorzów. Falubaz, który skompromitował się w Lesznie, po chwili remisuje w Gorzowie. Mateusz Tonder rok po zdanej licencji wygrywa w Ekstralidze z Kuberą i Smektałą, a wcześniej wygrywa bieg w Grudziądzu. Do Zielonej Góry przyjeżdża Mads Korneliussen i wygrywa z wicemistrzem świata Patrykiem Dudkiem. To tylko niektóre przykłady tego, jak nasze dzisiejsze pisanie jest mało ważne.

    W sezonie 2018 skład Dudek/Thorssell(Mikkelsen,Gomólski)/Zengota/MJJ/Protas/Niedźwiedź/Tonder/Zgardziński może spokojnie awansować do fazy play-off czy tego chcecie czy nie. Oczywiście ten sam skład może do ostatniej kolejki walczyć o utrzymanie. Wszystko zależy od wielu składowych. Tor, sprzęt, atmosfera, dyspozycja dnia, szczęście, pech przeciwnika, pogoda itd. itp.
    Dokładnie tak. Nic dodać, nic ująć.

    Cytat Zamieszczone przez noc Zobacz posta
    O wyniki Protasa (i nie tylko Protasa) na wyjazdach, będziemy się martwić najmniej. Nas w przyszłym sezonie, najbardziej interesować będzie jazda u siebie. Na wyjeździe, to może jedynie z Tarnowem uda się powalczyć. Trzeba wygrywać u siebie, co się da.
    Na tle seniorów Stali, Falubaz nie wygląda tragicznie. Ale znowu juniorzy górują nad zielonogórskimi. Obawiam się, że właśnie wiele razy będzie nam brakować kroczek do zwycięstwa i będziemy przegrywać 2-6 pkt. Jeśli nie na juniorach, to na seniorach będziemy nieco słabsi od innych.
    Nas, tylko własny tor może uratować od całkowitej porażki. Jeśli Cieślak go ogarnie. Jakoś trudno uwierzyć w pozytywną zmianę, jeśli przez parę dobrych lat to się nie udało.
    Nie wygląda to wszystko dobrze. Trzeba przygotować się na problemy i mocno ściskać kciuki o zdrowie. Łudzę się, że jeszcze zakontraktują kogoś sensownego na szóstego seniora pod 8/16.
    O swoim torze jako przewadze to zapomnij. W czasach komisarzy to się już nie wróci.

    I przestańcie histeryzować z tą słabością naszego składu. W doopach wam się poprzewracało od ich nadmiaru w ostatnich latach. Poza dreamem teamem z Leszna to ja nie widzę innych jakichś super składów. każda ekipa oprócz Leszna jest do pokonania.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  45. Powrót do góry    #309
    Ekspert
    Dołączył
    22-01-2016
    Postów
    13,585
    Kliknij i podziękuj
    529
    Podziękowania: 2,083 w 1,453 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta


    O swoim torze jako przewadze to zapomnij. W czasach komisarzy to się już nie wróci.

    I przestańcie histeryzować z tą słabością naszego składu. W doopach wam się poprzewracało od ich nadmiaru w ostatnich latach. Poza dreamem teamem z Leszna to ja nie widzę innych jakichś super składów. każda ekipa oprócz Leszna jest do pokonania.
    Widzisz gdzieś tam histerię?
    Raczej uzasadnione obawy, o ten jeden kroczek za mało. Nie mamy solidnych, punktujących juniorów, to skład seniorski powinien być solidniejszy.
    Przy dobrej jeździe wszystkich zawodników, możemy nawet wbić się do PO. Jednak tak się prawie nigdy nie zdarza. Wystarczy jazda juniorów na znanym poziomie, słabsza jazda 1-2 seniorów i już jesteśmy kandydatem do baraży.
    Jak już tak idziemy na obronę Eligi, to można było wziąć Walasa i jechać swoimi, zawsze to inaczej. Do tego jakiś młody, rokujący chłopak (póki JT nie wydobrzeje) i byłoby swojsko. Po co nam MM, MJJ czy tam Gomólski? I obco i byle jak.
    To nie jest ani drużyna dla kibiców, ani do walki o sukcesy. Zwykła zbieranina z zielonogórskim trzonem. Ten dodatek psuje tylko nastrój i ochotę do kibicowania.
    Ciężko będzie strawić te nazwiska. Jak nie będzie woli walki, to zamiast na stadion kibice wezmą piwo i przed telewizor. Tego się boję.

  46. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi noc za jego przydatny post!

    Goros (07-11-2017)

  47. Powrót do góry    #310
    Użytkownik Awatar falubaz77
    Dołączył
    02-09-2004
    Postów
    263
    Kliknij i podziękuj
    32
    Podziękowania: 20 w 14 postach
    https://youtu.be/AnHnzbprzz0


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Więc wstań do góry głowę wznieś i śpiewaj naszą pieśń spiewaj naszą pieśń. Falubaz Falubaz mistrzem jest!!

  48. Powrót do góry    #311
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-05-2012
    Postów
    829
    Kliknij i podziękuj
    723
    Podziękowania: 105 w 65 postach
    No i Michelsen w Gdańsku

  49. Powrót do góry    #312
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,561
    Kliknij i podziękuj
    1,698
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Cytat Zamieszczone przez noc Zobacz posta
    Widzisz gdzieś tam histerię?
    Raczej uzasadnione obawy, o ten jeden kroczek za mało. Nie mamy solidnych, punktujących juniorów, to skład seniorski powinien być solidniejszy.
    Przy dobrej jeździe wszystkich zawodników, możemy nawet wbić się do PO. Jednak tak się prawie nigdy nie zdarza. Wystarczy jazda juniorów na znanym poziomie, słabsza jazda 1-2 seniorów i już jesteśmy kandydatem do baraży.
    Jak już tak idziemy na obronę Eligi, to można było wziąć Walasa i jechać swoimi, zawsze to inaczej. Do tego jakiś młody, rokujący chłopak (póki JT nie wydobrzeje) i byłoby swojsko. Po co nam MM, MJJ czy tam Gomólski? I obco i byle jak.
    To nie jest ani drużyna dla kibiców, ani do walki o sukcesy. Zwykła zbieranina z zielonogórskim trzonem. Ten dodatek psuje tylko nastrój i ochotę do kibicowania.

    Ciężko będzie strawić te nazwiska. Jak nie będzie woli walki, to zamiast na stadion kibice wezmą piwo i przed telewizor. Tego się boję.
    Jak nic następna histeria. Masz drużynę gdzie w zasadzie co mecz będzie czterech/pieciu swoich zawodników. Pokaż mi taką drugą drużynę w SE ? W zasadzie w meczu pojedzie nie więcej jak jeden obcokrajowiec. A ty coś pyerdolisz, że to jakaś zbieranina.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  50. Powrót do góry    #313
    Użytkownik
    Dołączył
    02-11-2017
    Postów
    67
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 32 w 17 postach
    Ostafiński i Puka za chwilę popełnią tekst o kolejnej porażce Falubazu na rynku transferowym. Mi tam Gomólski pasuje bardziej niż Mikkelsen. Chłopak z takim samym potencjałem sportowym, a jako "swojak" o wiele szybciej zintegruje się z drużyną. Mikkela zobaczylibyśmy w piątek w Brodach, a następnie na pierwszym treningu. Kacper pewnie będzie częstszym gościem w Zielonej Górze. To samo tyczy się sezonu. Będzie chciał potrenować, to przyjdzie te 150 kilometrów.

  51. Powrót do góry    #314
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,895
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,164 w 2,082 postach
    Cytat Zamieszczone przez Gracowy Zobacz posta
    Ostafiński i Puka za chwilę popełnią tekst o kolejnej porażce Falubazu na rynku transferowym. Mi tam Gomólski pasuje bardziej niż Mikkelsen. Chłopak z takim samym potencjałem sportowym, a jako "swojak" o wiele szybciej zintegruje się z drużyną. Mikkela zobaczylibyśmy w piątek w Brodach, a następnie na pierwszym treningu. Kacper pewnie będzie częstszym gościem w Zielonej Górze. To samo tyczy się sezonu. Będzie chciał potrenować, to przyjdzie te 150 kilometrów.
    Kij im w oko ...
    Taka ich rola, żeby coś tam bazgrać.

    No jak siuę nie ma funduszy, to ciężko mówić o porażce w transferach.
    Gorzej jest jak się ma kase, a nie udaje się nic sensownego upolować.
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  52. Powrót do góry    #315
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-04-2017
    Postów
    748
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 257 w 149 postach
    I tym razem mieli by racje. Porównanie Gomolskiego z Michelsenem to jak porównanie gowna z czekolada. Jak udałoby się poskromic Charakter Mikkela to jest to zawodnik o klasę wyżej niż Gomolski

  53. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi devilzg za jego przydatny post!

    j-rules (07-11-2017)

Strona 7 z 151 PierwszyPierwszy ... 567891757107 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •