Strona 13 z 168 PierwszyPierwszy ... 311121314152363113 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 541 do 585 z 7533

Wątek: Apator Torun 2018 - watek klubowy

  1. Powrót do góry    #541
    Ekspert Awatar energo
    Dołączył
    16-01-2006
    Postów
    3,681
    Kliknij i podziękuj
    202
    Podziękowania: 908 w 461 postach
    Cytat Zamieszczone przez Morciasz Zobacz posta
    Frątczak na prezydenta Torunia?
    Nawrocki. I to raczej parlamentarne.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    bez Gwiazdy nie ma jazdy...

  2. Powrót do góry    #542
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    Cytat Zamieszczone przez Morciasz Zobacz posta
    Frątczak na prezydenta Torunia?
    Miasto miałoby z pewnością najlepszy PR w Polsce...no i najlepiej wyposażone toalety publiczne

    Ps. Kostek wycięty - czas na program Junior 2018. Wsparcie dietetyka, psychologa, może nawet gastrologa od Cieślaka wezmą

  3. Powrót do góry    #543
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,966
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Cytat Zamieszczone przez Phenomenon Zobacz posta
    jaka tradycja? chyba przypadek. Jeden Ward to jeszcze nie tradycja.
    Sully,Holder,Ward,Holder jr.

    Co prawda Crump podebral nam Holdera na rok do Sparty,ale 11 sezon Chrisa w Toruniu robi wrazenie.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  4. Powrót do góry    #544
    Ekspert Awatar Howard
    Dołączył
    29-04-2003
    Postów
    3,480
    Kliknij i podziękuj
    927
    Podziękowania: 578 w 312 postach
    Jednak chyba Sparta z Maxem pod 8'ką zrobiła świetny interes, w ten sposób Dróżdż będzie tylko plastronem w programie, a szkoda, bo chłopak ma potencjał i papiery na jazdę. A piszę o tym w nadziei, że u nas będzie podobnie w parze Holder Jr/Holta , choć niestety bardziej prawdopodobne jest, że Paweł sobie nie pojeździ. Parcie na wynik jest potężne. Nawet za Romana takiego nie było.

    A temacie juniorów: śmieję się sam z siebie i to już po raz nie wiem który, gdyż, albowiem, ponieważ czekam na Denisa z wielką nadzieją, niczym na mesjasza. Podobnie było z Pulczasami, potem z Kopciem, potem Kościelskim i jak widzę, to się chyba nigdy nie skończy
    Widać nadzieja umiera ostatnia.

  5. Powrót do góry    #545
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    Denis był przez Kostka bardzo chwalony - zobaczymy co z niego będzie, ważne żeby po zdaniu licencji miał szansę jeździć np. na wypożyczeniu w 2 lidze przez pewien czas.

  6. Powrót do góry    #546
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,845
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,653 w 987 postach
    Cytat Zamieszczone przez sth Zobacz posta
    Denis był przez Kostka bardzo chwalony - zobaczymy co z niego będzie, ważne żeby po zdaniu licencji miał szansę jeździć np. na wypożyczeniu w 2 lidze przez pewien czas.
    Denis to Denis. Da rade. Mam nadzieje, że jego rodzice są w porzadku, bo wladowali w kariere młodego już duzo kasy. Oby nie zapragneli by w jeden rok się ich koszta zwrocily. Z nawiazka
    😉

    Cytat Zamieszczone przez Howard Zobacz posta

    A temacie juniorów: śmieję się sam z siebie i to już po raz nie wiem który, gdyż, albowiem, ponieważ czekam na Denisa z wielką nadzieją, niczym na mesjasza. Podobnie było z Pulczasami, potem z Kopciem, potem Kościelskim i jak widzę, to się chyba nigdy nie skończy
    Widać nadzieja umiera ostatnia.
    A na Pawła nikt nie czekal. Moze tak trzeba?

    Cytat Zamieszczone przez Howard Zobacz posta

    A temacie juniorów: śmieję się sam z siebie i to już po raz nie wiem który, gdyż, albowiem, ponieważ czekam na Denisa z wielką nadzieją, niczym na mesjasza. Podobnie było z Pulczasami, potem z Kopciem, potem Kościelskim i jak widzę, to się chyba nigdy nie skończy
    Widać nadzieja umiera ostatnia.
    A na Pawła nikt nie czekal. Moze tak trzeba?

  7. Powrót do góry    #547
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    Na SF artykuł o Walasku w kontekście naszego Klubu. Tak naprawdę nie mamy zbyt szerokiej kadry i Grzesiu przydałby się nam w sezonie, a jak nie, to powinni jeszcze kogoś ściągnąć na rezerwę.

  8. Powrót do góry    #548
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Dziwię się, że po minionym sezonie nie buduje się u nas składu z Walaskiem i Pawłem pod nr8.
    Najprostsze rozwiązania najczęściej są najlepsze.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  9. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Semen za jego przydatny post!

    Howard (18-11-2017), j-rules (18-11-2017)

  10. Powrót do góry    #549
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Dziwię się, że po minionym sezonie nie buduje się u nas składu z Walaskiem i Pawłem pod nr8.
    Najprostsze rozwiązania najczęściej są najlepsze.
    Może Paweł nie ma ochoty ścigać się pod ósemką, mając na uwadze, jakie zagrożenia to za sobą niesie?
    !Adrian walcz!

  11. Powrót do góry    #550
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    ...może Fricke też nie ma ochoty jeździć pod nr8?

    ...a tak poważnie, mówiąc to czy Paweł naprawdę jest taką gwiazdą lub legendą żeby pod jego "chcę" czy "nie chcę" układać skład?
    Szczególnie po jego ostatnim sezonie.
    Myślę, że nawet on sam zna swoje miejsce w szyku. Zresztą miejsce w składzie pod nr.8 nie oznacza braku jazdy.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  12. Powrót do góry    #551
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,966
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Z tym numerem 8 to niektóre kluby będą miały więcej problemów niż pożytku.
    U nas też jak wstawia tam Jacka a pewnie tak będzie, za dużo sobie chłopak nie pojeździ a jak się zdarzy, że jednak ktoś z podstawowego będzie odstawiany, zaczną się kwasy w parkingu.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  13. Powrót do góry    #552
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    ...może Fricke też nie ma ochoty jeździć pod nr8?

    ...a tak poważnie, mówiąc to czy Paweł naprawdę jest taką gwiazdą lub legendą żeby pod jego "chcę" czy "nie chcę" układać skład?
    Szczególnie po jego ostatnim sezonie.
    Myślę, że nawet on sam zna swoje miejsce w szyku. Zresztą miejsce w składzie pod nr.8 nie oznacza braku jazdy.
    No cieszę się, że porównanie z Fricke to żart, bo inaczej być nie może. Nie znam ustaleń, więc mogę tylko po mariuszowemu pospekulować. Jeśli JF chce odbudować PP, to ciężko jest tego dokonać wrzucając go pod osemkę i albo nie mieć go kiedy puścić albo puścić w drugiej, czy trzeciej serii, kiedy rywale są już dawno spasowani. Dla mnie osobiście, jako kibica, wychowankowie mają większy kredyt zaufania i więcej im wybaczam. Z tego też powodu zgadzam się z umieszczeniem PP w podstawowym składzie. Walasek to fajny chłop, jednak moim zdaniem to jednak nie materiał na jedynego Polaka w meczowej piątce seniorów.
    !Adrian walcz!

  14. Powrót do góry    #553
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    Sezon ogórkowy w pełni, a nasi szukają młodego, perspektywicznego i zagranicznego zawodnika, więc można trochę pożonglować nazwiskami młodzików:
    Patrick Hansen odpadł (kontrakt w Krośnie), więc jako pierwszy na widelec zawodnik z Wysp, który miniony sezon, jeżdżąc w obu ligach, można powiedzieć, że miał bardzo ciekawy.
    Mianowicie - Daniel Bewley - ten 18 latek mocno przyczynił się do triumfu Belle Vue Aces w Premiership Knockout Cup (był liderem drużyny m.in w półfinałowym meczu ze Swindon Robins).
    Poniżej próbka umiejętności z 11 biegu finału z Woverhampton:
    https://mobile.twitter.com/youngchri...05061278846984

  15. Powrót do góry    #554
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez sth Zobacz posta
    Sezon ogórkowy w pełni, a nasi szukają młodego, perspektywicznego i zagranicznego zawodnika, więc można trochę pożonglować nazwiskami młodzików:
    Patrick Hansen odpadł (kontrakt w Krośnie), więc jako pierwszy na widelec zawodnik z Wysp, który miniony sezon, jeżdżąc w obu ligach, można powiedzieć, że miał bardzo ciekawy.
    Mianowicie - Daniel Bewley - ten 18 latek mocno przyczynił się do triumfu Belle Vue Aces w Premiership Knockout Cup (był liderem drużyny m.in w półfinałowym meczu ze Swindon Robins).
    Poniżej próbka umiejętności z 11 biegu finału z Woverhampton:
    https://mobile.twitter.com/youngchri...05061278846984
    O rudym też kiedyś pisałem - chłopak przekozak 😊. No tylko, że on rudy jest...No i poza tym nie wiadomo, jak u niego z terminami. Niemniej, jakaś szersza i dłuższa współpraca jak najbardziej wskazana.
    !Adrian walcz!

  16. Powrót do góry    #555
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    Cytat Zamieszczone przez Malin017 Zobacz posta
    O rudym też kiedyś pisałem - chłopak przekozak 😊. No tylko, że on rudy jest...No i poza tym nie wiadomo, jak u niego z terminami. Niemniej, jakaś szersza i dłuższa współpraca jak najbardziej wskazana.
    Musiałem przeoczyć Twój wpis o nim. Z drugiej strony rudy, ale pewnie nie nagrywa
    Z terminami rzeczywiście mogą być problemy, ale wydaje się być ciekawa opcją, żeby go wziąć pod skrzydła. Zresztą na Wyspach i tak będzie miał sporo jazdy, u nas na początku mogliby go sprawdzić nawet na treningach punktowanych przed sezonem, a potem np. wypożyczyć do Bajera (takie wolne rozważania).

  17. Powrót do góry    #556
    Stały bywalec Awatar macropus
    Dołączył
    09-12-2012
    Postów
    1,192
    Kliknij i podziękuj
    359
    Podziękowania: 598 w 283 postach
    Cytat Zamieszczone przez sth Zobacz posta
    Musiałem przeoczyć Twój wpis o nim. Z drugiej strony rudy, ale pewnie nie nagrywa
    Z terminami rzeczywiście mogą być problemy, ale wydaje się być ciekawa opcją, żeby go wziąć pod skrzydła. Zresztą na Wyspach i tak będzie miał sporo jazdy, u nas na początku mogliby go sprawdzić nawet na treningach punktowanych przed sezonem, a potem np. wypożyczyć do Bajera (takie wolne rozważania).
    Przyznam, że pierwsze słyszę to nazwisko i się zastanawiam czemu nasi do Rawicza wzięli młodego Smitha zamiast takiej perełki.

  18. Powrót do góry    #557
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    Cytat Zamieszczone przez macropus Zobacz posta
    Przyznam, że pierwsze słyszę to nazwisko i się zastanawiam czemu nasi do Rawicza wzięli młodego Smitha zamiast takiej perełki.
    Kurtz w pierwszym składzie, cała drużyna młodych na obtrzaskanie w 2 lidze - mało jeszcze Wam?

  19. Powrót do góry    #558
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,308
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Osobiście na Bewley'a zwróciłem uwagę na początku tego sezonu. Tutaj kolejny wyścig z jego udziałem, w którym potwierdza, że ma talent - https://www.youtube.com/watch?v=aicVzHZxm-k W tym przypadku problemem może być jednak podejście. Wiadomo jak to jest z wieloma młodymi zawodnikami z Wysp - bardzo często niespecjalnie garną się do jazdy na kontynencie i wolą na przykład obskakiwać dwie ligi "u siebie". Nie wiem czy akurat z Bewley'em jest podobnie, ale faktem jest, że w Polsce kontraktu nie ma, a wątpię żeby do tej pory kompletnie nikt nie zwrócił na niego uwagi - miał jednak zbyt dużo dobrych występów żeby pozostało to bez echa.

  20. Powrót do góry    #559
    Stały bywalec Awatar macropus
    Dołączył
    09-12-2012
    Postów
    1,192
    Kliknij i podziękuj
    359
    Podziękowania: 598 w 283 postach
    Cytat Zamieszczone przez sth Zobacz posta
    Kurtz w pierwszym składzie, cała drużyna młodych na obtrzaskanie w 2 lidze - mało jeszcze Wam?
    A co, trzeba iść szeroko W ogóle jeśli projekt drugiej drużyny wytrzyma chociaż przez kilka lat to przewiduję tam małą brytyjską kolonię - Rusiecki z Rossiterem są bardzo blisko, wciąż aktualne jest chyba wiosenne zgrupowanie brytyjskiej kadry w Lesznie.

  21. Powrót do góry    #560
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Osobiście na Bewley'a zwróciłem uwagę na początku tego sezonu. Tutaj kolejny wyścig z jego udziałem, w którym potwierdza, że ma talent - https://www.youtube.com/watch?v=aicVzHZxm-k W tym przypadku problemem może być jednak podejście. Wiadomo jak to jest z wieloma młodymi zawodnikami z Wysp - bardzo często niespecjalnie garną się do jazdy na kontynencie i wolą na przykład obskakiwać dwie ligi "u siebie". Nie wiem czy akurat z Bewley'em jest podobnie, ale faktem jest, że w Polsce kontraktu nie ma, a wątpię żeby do tej pory kompletnie nikt nie zwrócił na niego uwagi - miał jednak zbyt dużo dobrych występów żeby pozostało to bez echa.
    Nie wiem czy nasi się z nim kontaktowali, szczerze wątpię, żeby miał dużo ofert z Polski.
    Natomiast w przypadku, gdy za naszymi deklaracjami o potrzebie młodego, zdolnego zawodnika nie stoją tylko słowa, lecz rzeczywiste chęci oraz jakieś nie za duże pieniądze, to warto by spróbować go ściągnąć.
    To, że ma dwie ligi na Wyspach, to dla mnie akurat plus, bo ma regularną jazdę i rozwój. Ile taki Czugunow sobie w Sparcie pojeździ w następnym sezonie? W jego wypadku pewnie najlepiej jakby Wrocławianie znaleźli mu klub właśnie w Anglii.

    Ps. Zresztą Bewley zafascynowany Doylem, więc nasz Kangur jakby szepnął dwa słowa do młodego, że warto spróbować, to oczywiście nic nie przesądzi, ale z pewnością też by nie zaszkodziło.

  22. Powrót do góry    #561
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,308
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Ja jednak podejrzewam, że kontrakt Bewley'a w Vargarnie to będzie jego jedyny poza brytyjski kierunek w przyszłym sezonie. Oczywiście można podpisać z nim długoletnią umowę, ale wątpię aby miał w planach jakąkolwiek jazdę w polskiej lidze w 2018.

  23. Powrót do góry    #562
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    Kontynuując temat młodego, perspektywicznego zawodnika w Toruniu, właśnie przeczytałem artykuł na SF o "gorących nazwiskach" w 2 lidze. Powiem szczerze, że Ułamek czy Skórnicki nie robią na mnie wielkiego wrażenia. Natomiast z niecierpliwością czekam jak rozwiną się talenty całej grupy młodych Duńczyków, którzy tam wylądowali. Gwiazda PSŻtu Frederik Jakobsen, znalazł się tam także Jason Jorgensen, z kolei Jonas Jeppesen przedłużył w Ostrowie, Patrick Hansen podpisał w Krośnie. Jeżeli spojrzeć na SE to także można znaleźć tam kilka nazwisk: Andreas Lyager będzie najprawdopodobniej pełnił rolę rezerwowego we Włókniarzu, a Mads Hansen wylądował w Falubazie.
    Niestety najciekawsze nazwiska mają już kontrakty, zwróciłbym jeszcze uwagę na 17-letniego Christiana Thaysena, który odnosił już indywidualne sukcesy w mini żużlu, został drużynowym mistrzem Danii z Fjelsted. Ciekawa historia miała miejsce w finale, gdzie wygrał dwa wyścigi w tym jeden startując karnie 15 m za resztą i objeżdżając dwukrotnie wspomnianego Hansena - nowy nabytek Falubazu.
    https://youtu.be/4YnduvRgSTE
    (wyścig 14 1:25:00 ze wspomnianą karą oraz wyścig 19 2:02:30)

    Tak naprawdę jednak Christian to bardzo odległa perspektywa na przyszłość i raczej nie mieściłby się jeszcze w naszych planach (pod koniec września miał także fatalnie wyglądający wypadek na torze - mam nadzieję, że z nim już jest wszystko dobrze).

  24. Powrót do góry    #563
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,845
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,653 w 987 postach
    Nie wiem czy to talent ale takiego dzieciaka (rocznik 2001) znalazlem pod nr15. Moze i nawet gdzies w Polsce już podpisał. Finalista MIMRosji.
    http://www.espeedway.pl/news,rosja_w...7,89389,5.html
    Ostatnio edytowane przez Penhall ; 19-11-2017 o 13:28

  25. Powrót do góry    #564
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    My tu możemy nawet za frajer robić klubowi za scoutów, jednak ostatecznie to prawdziwej chęci i środków klubu brakuje, by kogoś "wychować". Nie chcę tu robić za mistrzów truizmow rodem z Zielonej Góry, jednak kilka podstaw trzeba przypomnieć. Żeby namówić takiego młodzika do kolokwialnie mówiąc - 5-letniego kontraktu, trzeba coś położyć na stół. Pewnie jest to jakiś silnik na polskie lotniska, może jakiś bus lub sponsor lub mechanik, lub jedno, drugie i trzecie. Dochodzi opłacenie kosztów przejazdu i być może znalezienie jakiegoś klubu chętnego do wypożyczenia takiego młokosa. Koniec końców wychodzi sporo hajsu, jak za zawodnika który w przyszłości może ale i nie musi być gwiazdą. Są deklaracje o poszukiwaniach takowych chłopaków, jednak warto chyba powiedzieć "sprawdzam".
    !Adrian walcz!

  26. Powrót do góry    #565
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,477
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,330 w 4,314 postach
    Najpierw to trzeba przestac psioczyc, ze zuzlowcy to pijawki i zlotowy i ze koniecznie trzeba im obnizyc zarobki.
    Bo tak sie mlodych (i ich rodzicow) do zuzla nie sciagnie.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  27. Powrót do góry    #566
    Ekspert Awatar grafi25
    Dołączył
    19-11-2007
    Postów
    3,415
    Kliknij i podziękuj
    420
    Podziękowania: 515 w 328 postach
    Cytat Zamieszczone przez Malin017 Zobacz posta
    My tu możemy nawet za frajer robić klubowi za scoutów, jednak ostatecznie to prawdziwej chęci i środków klubu brakuje, by kogoś "wychować". Nie chcę tu robić za mistrzów truizmow rodem z Zielonej Góry, jednak kilka podstaw trzeba przypomnieć. Żeby namówić takiego młodzika do kolokwialnie mówiąc - 5-letniego kontraktu, trzeba coś położyć na stół. Pewnie jest to jakiś silnik na polskie lotniska, może jakiś bus lub sponsor lub mechanik, lub jedno, drugie i trzecie. Dochodzi opłacenie kosztów przejazdu i być może znalezienie jakiegoś klubu chętnego do wypożyczenia takiego młokosa. Koniec końców wychodzi sporo hajsu, jak za zawodnika który w przyszłości może ale i nie musi być gwiazdą. Są deklaracje o poszukiwaniach takowych chłopaków, jednak warto chyba powiedzieć "sprawdzam".
    Kto realnie w klubach myśli na 5 lat do przodu? Jak na moje oko to bardzo ryzykowna koncepcja, bez gwarancji czegokolwiek
    Tylko Falubaz

  28. Powrót do góry    #567
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    Cytat Zamieszczone przez Malin017 Zobacz posta
    My tu możemy nawet za frajer robić klubowi za scoutów, jednak ostatecznie to prawdziwej chęci i środków klubu brakuje, by kogoś "wychować". Nie chcę tu robić za mistrzów truizmow rodem z Zielonej Góry, jednak kilka podstaw trzeba przypomnieć. Żeby namówić takiego młodzika do kolokwialnie mówiąc - 5-letniego kontraktu, trzeba coś położyć na stół. Pewnie jest to jakiś silnik na polskie lotniska, może jakiś bus lub sponsor lub mechanik, lub jedno, drugie i trzecie. Dochodzi opłacenie kosztów przejazdu i być może znalezienie jakiegoś klubu chętnego do wypożyczenia takiego młokosa. Koniec końców wychodzi sporo hajsu, jak za zawodnika który w przyszłości może ale i nie musi być gwiazdą. Są deklaracje o poszukiwaniach takowych chłopaków, jednak warto chyba powiedzieć "sprawdzam".
    Dokładnie - bez kasy nie ma co w ogóle zawracać głowy tym młodym zawodnikom. Dodatkowo świetnie by było zobaczyć młodych - gniewnych w Stali Toruń w 2 lidze, zarówno Polaków jak i kilku zapowiadających się obcokrajowców. Niestety raczej jest to nierealne.

  29. Powrót do góry    #568
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez grafi25 Zobacz posta
    Kto realnie w klubach myśli na 5 lat do przodu? Jak na moje oko to bardzo ryzykowna koncepcja, bez gwarancji czegokolwiek
    Wiedziałem, nosz kurde wiedziałem, że ktoś się przyczepi o jakieś słówko. Z tegoż też powodu napisałem "kolokwialnie", czyli potocznie, gdyż można i podpisać na trzy lata i tak już niektóre kluby robią. Chodzi generalnie o dłuższy kontrakt w celu "inwestycji" w zawodnika.
    !Adrian walcz!

  30. Powrót do góry    #569
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    Cytat Zamieszczone przez Malin017 Zobacz posta
    Wiedziałem, nosz kurde wiedziałem, że ktoś się przyczepi o jakieś słówko. Z tegoż też powodu napisałem "kolokwialnie", czyli potocznie, gdyż można i podpisać na trzy lata i tak już niektóre kluby robią. Chodzi generalnie o dłuższy kontrakt w celu "inwestycji" w zawodnika.
    Nie no spokojnie - np. Roman Lachbaum ma właśnie 5 letni kontakt w Grudziądzu.

  31. Powrót do góry    #570
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,739
    Kliknij i podziękuj
    899
    Podziękowania: 1,334 w 700 postach
    Cytat Zamieszczone przez sth Zobacz posta
    Sezon ogórkowy w pełni, a nasi szukają młodego, perspektywicznego i zagranicznego zawodnika, więc można trochę pożonglować nazwiskami młodzików: /.../
    Niby tak, niby można się podniecać, że w głębokich tajgach Syberii znajdziemy kogoś kto nagle wyskoczy
    niczym Sajfutdinov w Polonii B., czy w gęstych buszach Australii wynajdziemy kolejnego Darcego Warda,
    który w debiucie na obcym torze bez problemu wypunktuje przeciwników.... i tak przeglądam tę stronę
    proponowanych nazwisk i sobie myślę - kurcze, w polskich szkółkach, a zwłaszcza naszych, wszak chyba
    mamy dwie, nikogo nie ma do wzięcia, do wypromowania...? Dlaczego ktoś kto błysnął na jakimś kamienisku
    w Australii, czy ściernisku w Rosji, lub torze do wyścigów psów w Anglii koniecznie musi być lepszy
    niż jakiś nasz kajtek?
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  32. Powrót do góry    #571
    Zaawansowany Awatar Yozayan
    Dołączył
    08-11-2006
    Postów
    1,964
    Kliknij i podziękuj
    1,422
    Podziękowania: 994 w 502 postach
    Cytat Zamieszczone przez Morciasz Zobacz posta
    Dlaczego ktoś kto błysnął na jakimś kamienisku
    w Australii, czy ściernisku w Rosji, lub torze do wyścigów psów w Anglii koniecznie musi być lepszy
    niż jakiś nasz kajtek?
    Dlatego, że taki ktoś jest nieznany. A skoro nieznany, to można łudzić się, że będzie wielkim zawodnikiem. Swoje podwórko mniej więcej mamy prześwietlone - wiemy, kogo, na co stać.

    To trochę jak w piłce nożnej: ile razy pisało się o jakimś zawodniku, że będzie zbawieniem naszej reprezentacji? Pękalski, Wondolowski - pierwsi z brzegu. Co ich łączyło? To, że nie widzieliśmy ich na co dzień więc łatwo było w wyobraźni tworzyć sobie obrazy wielkich talentów, liderów kadry.

    Takie szukanie zawsze daj nadzieję, do czasu aż nie zostanie ona brutalnie rozwiana.

    Nie mamy się co czarować: Emil zdarza się raz na 20 lat, a Darcy może jeszcze rzadziej. To nie jest tak, że wystarczy pojechać na Sybir czy do innej Australii z siatką i już będziemy mieli liderów na lata.

    Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Yozayan ; 20-11-2017 o 11:10

  33. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Yozayan za jego przydatny post!

    pakosik (20-11-2017)

  34. Powrót do góry    #572
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    Cytat Zamieszczone przez Morciasz Zobacz posta
    Niby tak, niby można się podniecać, że w głębokich tajgach Syberii znajdziemy kogoś kto nagle wyskoczy
    niczym Sajfutdinov w Polonii B., czy w gęstych buszach Australii wynajdziemy kolejnego Darcego Warda,
    który w debiucie na obcym torze bez problemu wypunktuje przeciwników.... i tak przeglądam tę stronę
    proponowanych nazwisk i sobie myślę - kurcze, w polskich szkółkach, a zwłaszcza naszych, wszak chyba
    mamy dwie, nikogo nie ma do wzięcia, do wypromowania...? Dlaczego ktoś kto błysnął na jakimś kamienisku
    w Australii, czy ściernisku w Rosji, lub torze do wyścigów psów w Anglii koniecznie musi być lepszy
    niż jakiś nasz kajtek?
    Ja osobiście bardzo liczę na to, że nasz kajtek - Denis Zieliński błyśnie w przyszłym roku. Kolejny talent także ze Stali Toruń, czyli Filip Nizgorski jest niestety bodajże przymierzany do GKMu.
    Dalej natomiast moim zdaniem jest luka czasowa, ale nie mam pełnego oglądu sytuacji.
    Sam mówiłeś o Borysie Kopciu-Sobczyńskim, który się dobrze zapowiada, lecz to jeszcze odległa przyszłość, może z BTŻtem będzie można także nawiązać szerszą współpracę skoro oni tam chyba Władka nie lubią.
    Natomiast na chwilę bieżącą taki Bewley, który w ubiegłym roku w debiucie w National League zrobił dwucyfrówkę moim zdaniem wydaje się idealnym kandydatem pod to co ogłaszał Klub - czyli zagraniczny młokos w Toruniu (jeżeli tylko jest kasa żeby go ściągnąć, bo to moim zdaniem talent nieprzeciętny).

  35. Powrót do góry    #573
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez Morciasz Zobacz posta
    Niby tak, niby można się podniecać, że w głębokich tajgach Syberii znajdziemy kogoś kto nagle wyskoczy
    niczym Sajfutdinov w Polonii B., czy w gęstych buszach Australii wynajdziemy kolejnego Darcego Warda,
    który w debiucie na obcym torze bez problemu wypunktuje przeciwników.... i tak przeglądam tę stronę
    proponowanych nazwisk i sobie myślę - kurcze, w polskich szkółkach, a zwłaszcza naszych, wszak chyba
    mamy dwie, nikogo nie ma do wzięcia, do wypromowania...? Dlaczego ktoś kto błysnął na jakimś kamienisku
    w Australii, czy ściernisku w Rosji, lub torze do wyścigów psów w Anglii koniecznie musi być lepszy
    niż jakiś nasz kajtek?
    No właśnie może przez te scierniska, tory dla psów i inne stepy pustynne ci goście zza granicy zjadają nasze perełki wychowane na Grande Betone?
    !Adrian walcz!

  36. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Malin017 za jego przydatny post!

    Morciasz (21-11-2017)

  37. Powrót do góry    #574
    Ekspert Awatar koot
    Dołączył
    08-10-2006
    Postów
    3,856
    Kliknij i podziękuj
    285
    Podziękowania: 758 w 496 postach
    Szukając tych młokosów z siatką po buszu najpierw bym sobie zadał
    pytanie po co to robimy?
    Żeby ich zaopatrzyć w sprzęt nie wypróbować i oddać lekką ręką ROW-owi czy
    innej Uni?
    Powinno się mieć jakiś plan i go realizować bo te wydatki na młodych do tego
    jakaś działka dla Krzycha za treningi i wszystko to psu w d.....
    Z drugiej strony to działanie bezsensowne bo w dzisiejszych czasach
    to żużel jest tu i teraz planowanie na lata to bzdura.

  38. Powrót do góry    #575
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    Nie chcę wyjść na jakiegoś naganiacza, lecz pokusiłbym się pewnie o taką tezę, że np. taki Bewley zaopatrzony w dobry sprzęt nie musi być inwestycją, która będzie miał sens dopiero za długie lata. W przypadku (odpukać) kontuzji Jacka Holdera to właśnie on moim zdaniem byłby lepszym wyborem pod 8 niż Kościelski (który bodajże jest nim teraz w założeniach).
    My w przypadku odejcia Walaska zostajemy z bardzo małym marginesem błędu w przypadku kontuzji. Młody zawodnik, zwłaszcza taki, który może jechać na rezerwie dałby nam pewien komfort, a wybór w chwili bieżącej jest na prawdę mały.

  39. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi sth za jego przydatny post!

    Howard (21-11-2017)

  40. Powrót do góry    #576
    Ekspert
    Dołączył
    22-01-2016
    Postów
    13,581
    Kliknij i podziękuj
    529
    Podziękowania: 2,083 w 1,453 postach
    Cytat Zamieszczone przez sth Zobacz posta
    Nie chcę wyjść na jakiegoś naganiacza, lecz pokusiłbym się pewnie o taką tezę, że np. taki Bewley zaopatrzony w dobry sprzęt nie musi być inwestycją, która będzie miał sens dopiero za długie lata. W przypadku (odpukać) kontuzji Jacka Holdera to właśnie on moim zdaniem byłby lepszym wyborem pod 8 niż Kościelski (który bodajże jest nim teraz w założeniach).
    My w przypadku odejcia Walaska zostajemy z bardzo małym marginesem błędu w przypadku kontuzji. Młody zawodnik, zwłaszcza taki, który może jechać na rezerwie dałby nam pewien komfort, a wybór w chwili bieżącej jest na prawdę mały.
    Limit pecha, prawdopodobnie wyczerpaliście już w tym sezonie. Nie powinno być tyle kontuzji w przyszłym sezonie.
    Znamienne że dziwna plaga, dotyka co rusz inny klub. Była Unia Tarnów w PO, był Falubaz (w roku tragicznej kontuzji Warda), i był ostatnio Toruń.
    J. Holder powinien Wam wystarczyć, a w razie "W" macie juniora do składu na sztukę.

  41. Powrót do góry    #577
    Stały bywalec
    Dołączył
    05-11-2013
    Postów
    555
    Kliknij i podziękuj
    32
    Podziękowania: 76 w 55 postach
    Jak obstawiacie. Bo jak na.moje narodowy zobaczył skład ZG i nagle wszystkie znaki na niebie ziemii pchają to do Czewy którą ma dużo lepszy skład

    Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

  42. Powrót do góry    #578
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    Cytat Zamieszczone przez noc Zobacz posta
    Limit pecha, prawdopodobnie wyczerpaliście już w tym sezonie. Nie powinno być tyle kontuzji w przyszłym sezonie.
    Znamienne że dziwna plaga, dotyka co rusz inny klub. Była Unia Tarnów w PO, był Falubaz (w roku tragicznej kontuzji Warda), i był ostatnio Toruń.
    J. Holder powinien Wam wystarczyć, a w razie "W" macie juniora do składu na sztukę.
    Z kontuzjami nic nie przewidzisz, są drużyny z 3-4 rezerwowymi jak Falubaz czy Włókniarz, są z dwoma. My może zostaniemy z Jackiem. Zastanawiam mnie tutaj jedna rzecz - mianowicie jak sprawa będzie rozwiązana jak Kangur będzie miał mecze w ramach Championship w niedziele?!

  43. Powrót do góry    #579
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Trzeba by Jackowi znaleźć toruniankę na szybki ślub. Ewentualnie może Jacek Sedes po znajomości Klaudynę mu wyswata?
    !Adrian walcz!

  44. Powrót do góry    #580
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    Cytat Zamieszczone przez venom200 Zobacz posta
    Jak obstawiacie. Bo jak na.moje narodowy zobaczył skład ZG i nagle wszystkie znaki na niebie ziemii pchają to do Czewy którą ma dużo lepszy skład

    Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
    Wygląda na to, że jak dostanie kasę to da dyla do Częstochowy.
    W wypadku Zielonej zamiast szukać nie wiadomo gdzie, zastanowiłbym się czy ich obecny kierownik drużyny nie podjąłby się nowych obowiązków - Tomasz Walczak - nazwisko do czegoś zobowiązuje
    Może by im to na dobre wyszło.

  45. Powrót do góry    #581
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,845
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,653 w 987 postach
    Cytat Zamieszczone przez sth Zobacz posta
    Z kontuzjami nic nie przewidzisz, są drużyny z 3-4 rezerwowymi jak Falubaz czy Włókniarz, są z dwoma. My może zostaniemy z Jackiem. Zastanawiam mnie tutaj jedna rzecz - mianowicie jak sprawa będzie rozwiązana jak Kangur będzie miał mecze w ramach Championship w niedziele?!
    Jest kilka opcji.
    1-jakies postepy juniorów
    2-maly kontrakt możliwy do zrobienia w kazdej chwili. Wiadomo. Jakims groszem trzeba będzie komus sypnac. Klubow z blisko 20 zawodnikami w swych kadrach jednak jest kilka.
    3-okienka transferowe. Pierwsze bodaj w maju. Tylko nie wiem czy ktos logiczny jeszcze będzie do wziecia? Moze jakis mlody Angol
    😕😀
    4-Walasek podstawowy skład a Pawel za niego z rezerwy. Albo i nie.
    Ostatnio edytowane przez Penhall ; 20-11-2017 o 22:02

  46. Powrót do góry    #582
    Ekspert Awatar Howard
    Dołączył
    29-04-2003
    Postów
    3,480
    Kliknij i podziękuj
    927
    Podziękowania: 578 w 312 postach
    Cytat Zamieszczone przez Penhall Zobacz posta
    Jest kilka opcji.
    1-jakies postepy juniorów
    2-maly kontrakt możliwy do zrobienia w kazdej chwili. Wiadomo. Jakims groszem trzeba będzie komus sypnac. Klubow z blisko 20 zawodnikami w swych kadrach jednak jest kilka.
    3-okienka transferowe. Pierwsze bodaj w maju. Tylko nie wiem czy ktos logiczny jeszcze będzie do wziecia? Moze jakis mlody Angol
    😕😀
    4-Walasek podstawowy skład a Pawel za niego z rezerwy. Albo i nie.
    Tylko, że jak będzie Holta i Walasek w podstawowym składzie, to śmiechom i żartom z nas nie będzie końca. Już widzę te komentarze o drużynie oldbojów, zgorzkniałych tetrykach itp itd.

  47. Powrót do góry    #583
    Stały bywalec Awatar młody_piernik
    Dołączył
    03-10-2014
    Postów
    1,393
    Kliknij i podziękuj
    1,602
    Podziękowania: 388 w 222 postach
    gdzie te komentarze niby? na forum nikogo ni ma
    "Gratulacje dla pana Gajewskiego,gratulacje dla zawodników" - Stev, 2016

    "A Pan Buszmen wymyśla i wymyśla. Liczy, krytykuje, opowiada jak to sam by za wszystkie osoby wystąpił." - Przemysław Termiński, 2016

  48. Powrót do góry    #584
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,739
    Kliknij i podziękuj
    899
    Podziękowania: 1,334 w 700 postach
    Cytat Zamieszczone przez młody_piernik Zobacz posta
    gdzie te komentarze niby? na forum nikogo ni ma
    Bo co tu komentować, komentować to dopiero ludzie się rzucą, jak coś nie pójdzie znowu w tym sezonie.
    Choć skład teoretycznie może powalczyć zdecydowanie o coś więcej...
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  49. Powrót do góry    #585
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,845
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,653 w 987 postach
    Cytat Zamieszczone przez Howard Zobacz posta
    Tylko, że jak będzie Holta i Walasek w podstawowym składzie, to śmiechom i żartom z nas nie będzie końca. Już widzę te komentarze o drużynie oldbojów, zgorzkniałych tetrykach itp itd.
    A jeśli by wszystkich rywali lali jak popadnie ? Wtedy my mielibyśmy używanie.
    Oczywiście to trochę takie Science Fiction ale kto wie.
    Nie no qwa ja na prawdę chyba tego Walaska polubilem !



    P.S.
    Czyżby forum w końcu normalnie działało ? Nie musiałem przebijać sie przez wirusa !
    Edit: Niestety już w normie.
    Ostatnio edytowane przez Penhall ; 22-11-2017 o 08:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •