Strona 85 z 168 PierwszyPierwszy ... 3575838485868795135 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,781 do 3,825 z 7533

Wątek: Apator Torun 2018 - watek klubowy

  1. Powrót do góry    #3781
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,927
    Kliknij i podziękuj
    6,488
    Podziękowania: 8,800 w 4,839 postach
    Cytat Zamieszczone przez brindel Zobacz posta
    Rozszerzenie ligi i tak będzie za jakiś czas nieunikniony, bo oprócz 8 stabilnych finansowo ekip w Ekstralidze, coraz większa liczba drużyn z niższej ligi jest w stanie podołać finansowo Ekstralidze i chce tego awansu. Po latach kiedy rozgrywki w 1 lidze sprawiały wrażenie jakby nikt nie chciał ich wygrać, bo każdy się boi przeskoku do wyższej ligi, tak teraz jest Lublin, Rybnik, Gdańsk, Łódź, za chwilę do tego grona dołączy pewnie Rzeszów. Uniemożliwienie tym ekipom awansu do elity zabije rozwój żużla w tych ośrodkach. Jak najbardziej 10 ekip w Ekstralidze, ale oczywiście tak jak ktoś tu wyżej pisał - najwcześniej od sezonu 2020. Nie zmienia się reguł w trakcie gry.
    W przyszlosci,jak ewentualnie ekip aspirujacych do SE bedzie 6,mamy powiekszyc lige do 14 druzyn?
    Przeciez to absurd.
    Rownie dobrze mozna napisac,ze nikt nie powinien spasc z SE,bo np. dla Tarnowa.Zielonej,Torunia czy Grudziadza oznaczac to bedzie zabicie rozwoju zuzla w tych osrodkach.
    Jedyna rzecza ktora moze spowodowac powiekszenie SE jest upadek dwoch-trzech klubow i brak wystarczajacej ilosci druzyn na sensowny podzial rozgrywek na 3 ligi.
    W innej sytuacji nie widze takiej potrzeby.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 05-07-2018 o 07:26
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  2. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi kingpin za jego przydatny post!

    Semen (05-07-2018)

  3. Powrót do góry    #3782
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,239
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,207 w 1,200 postach
    Dla aktualnej liczby ośrodków żużlowych w Polsce i na Łotwie obecny podział na trzy dywizje jest zdecydowanie najlepszy.
    Argument o tym, że jest dziesięć lub nawet dwanaście ekip mogących zbudować budżet i skład na miarę najwyższej z lig do mnie nie przemawia.
    To co dla jednych klubów oznaczałoby awans w hierarchii dla innych byłoby zagładą.
    Jak wyglądałyby starty drużyn z Krosna, Bydgoszczy, Poznania czy Opola w jednej lidze z Gnieznem czy Gdańskiem? Czy te kluby przetrwałyby? Czy nie byłyby finansową kulą u nogi pozostałych ekip startujących w takiej lidze?
    Niedawno mieliśmy taki absurdalny sezon/regulamin. Niczego dobrego to nie przyniosło.
    Jest jeszcze jedna sprawa: liczba żużlowców potrafiących ścigać się topnieje w zastraszającym tempie. Dobrze, że Leszno, Gorzów, Czewa i Tarnów produkują sporą ilość młodzieżowców, bo wiele klubów nie miałoby kogo wystawić pod 6 i7 czy 14 i 15.
    Na napływ zawodników z zagranicy, też nie ma co liczyć. Jest ich coraz mniej i prezentują coraz niższy poziom, co widać w MŚ i ME w kategoriach juniorskich.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 05-07-2018 o 08:53
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  4. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Semen za jego przydatny post!

    kingpin (05-07-2018)

  5. Powrót do góry    #3783
    Stały bywalec
    Dołączył
    07-03-2017
    Postów
    632
    Kliknij i podziękuj
    69
    Podziękowania: 178 w 118 postach
    Powiększenie EL bez wcześniejszego spojrzenia za siebie na to co będzie się działo w pozostałych dywizjach może okazać się tragiczne w skutkach. To właśnie podział na trzy ligi spowodował, że w ostatnich sezonach coraz więcej klubów walczy o coś. Nice liga zrobiła się produktem dobrym jakościowo. Rozgrywki PLŻ2 również przyciągają coraz większą ilość kibiców. Aby komuś dać to komuś trzeba zabrać. W miejsce klubów zasilających EL trzeba sprowadzić kluby z najniższej klasy rozgrywkowej. Łatwo powiedzieć, że Ostrów czy Rzeszów sobie poradzą. Co tylko począć wtedy z ośrodkami typu Bydgoszcz, Krosno, Opole itd... Mają bawić się w jednej smutnej i okrojonej piaskownicy? Co zrobić jeśli żaden z tych ośrodków nie będzie zainteresowany awansem? Kluby Nice z dolnych rejonów będą jechać o nic? Połączenie niższych lig to temat absurdalny, przerabiany nie tak dawno. Zarzynanie finansowe mocniejszych klubów, brak emocji. Droga do rozwalenia tego co w miarę dobrze funkcjonuje. Co komu przeszkadza, że kilka ośrodków w Nice lidze dobrze rokuje na przyszłość. Jest walka, są emocje, kluby z dolnych rejonów EL nie są pewne tego, ze baraż będzie spacerkiem. Powiększenie EL można zacząć jedynie od powiększenia PLŻ2 i to takimi ośrodkami, które stać na to aby nie tylko wegetować, ale i walczyć o coś więcej. W innym przypadku rozpieprzymy to wcześniej lub później.

  6. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Gkskubik za jego przydatny post!

    Semen (05-07-2018), kingpin (05-07-2018)

  7. Powrót do góry    #3784
    Stały bywalec
    Dołączył
    08-06-2013
    Postów
    766
    Kliknij i podziękuj
    467
    Podziękowania: 213 w 134 postach
    Dobra, dobra, przekonaliście mnie...

    Ja chcę więcej meczów ligowych. Tym bardziej, że od przyszłego sezonu do dyspozycji E-ligi będą piątki (poza piątkami przed GP - poprawcie jeśli się mylę) i niedziele.

    W Anglii rozgrywają chyba 2 razy meczów... I nie uwierzycie! W Anglii też pada deszcz!

  8. Powrót do góry    #3785
    Stały bywalec Awatar Agent_Cooper
    Dołączył
    26-03-2007
    Postów
    1,405
    Kliknij i podziękuj
    41
    Podziękowania: 245 w 141 postach
    Wiecej meczów, to "rozwodnienie" produktu jakim jest Ekstraliga. To takze zwiekszenie kosztów dla klubów.
    Wolę zeby najwzysza liga miala ekipy o mozliwie najwyzszym potencjale zawodniczym i budzetowym, - co gwarantuje ze te rozgrywki beda na niesłabnącym, wysokim poziomie. Przy nizszej ilosci meczów, kluby mogą liczyc na sporą frekwencje.

    Jesli tyle mocnych klubów będzie "dobijać" do ekstraligi bram, to wszystkie mecze w SE bedą o sporą stawke, gdyż nikt nie bedzie chciał zając na koniec seoznu pozycji nr7


    Edit: co do zmian, to jedynie kalendarz w tym roku jest do d...py . Odjechali wiekszosc kolejek w dwa miesiace, a teraz pustynia w kalendarzu.
    Ostatnio edytowane przez Agent_Cooper ; 05-07-2018 o 12:44

  9. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Agent_Cooper za jego przydatny post!

    Buszmen (05-07-2018)

  10. Powrót do góry    #3786
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    Cytat Zamieszczone przez pawel_KST Zobacz posta
    Ja chcę więcej meczów ligowych. Tym bardziej, że od przyszłego sezonu do dyspozycji E-ligi będą piątki (poza piątkami przed GP - poprawcie jeśli się mylę) i niedziele.
    Dokładnie - powiększanie ligi to jedno, natomiast mała ilość spotkań to drugie.
    Na cholerę wywalać 50-100 mln na stricte żużlowy stadion, gdy później kibic 7 - 9 razy w roku widzi na nim ekstraligowe ściganie. Później zapycha się to jakimiś SEC, BPairs lub innym shitem.

  11. Powrót do góry    #3787
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,459
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,640 w 3,225 postach
    Ale piątki nie będą po to, żeby robić kolejkę w piątek i w niedzielę następną, a po to żeby rozkładać kolejkę na piątek-sobota-niedziela, jak to było w kwietniu.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  12. Powrót do góry    #3788
    Ekspert
    Dołączył
    22-01-2016
    Postów
    13,516
    Kliknij i podziękuj
    526
    Podziękowania: 2,079 w 1,449 postach
    Cytat Zamieszczone przez pawel_KST Zobacz posta
    Dobra, dobra, przekonaliście mnie...

    Ja chcę więcej meczów ligowych. Tym bardziej, że od przyszłego sezonu do dyspozycji E-ligi będą piątki (poza piątkami przed GP - poprawcie jeśli się mylę) i niedziele.

    W Anglii rozgrywają chyba 2 razy meczów... I nie uwierzycie! W Anglii też pada deszcz!
    To się da zrobić, większa ilość meczów ucieszyłaby także mnie. Ale droga do tego wiedzie przez reformę rozgrywek, a nie zmiany struktury lig. Jakieś 2x każdy z każdym u siebie/wyjazd byłoby za dużo, nie byłoby gdzie tego wcisnąć. Coś innego trzeba byłoby na spokojnie wymyślić. Choć teraźniejsze rozgrywki są na pewno lepsze, niż np. niedawne pojedynki o nic w dwóch czwórkach.

  13. Powrót do góry    #3789
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,459
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,640 w 3,225 postach
    Zakaz zmian.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  14. Powrót do góry    #3790
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Ale piątki nie będą po to, żeby robić kolejkę w piątek i w niedzielę następną, a po to żeby rozkładać kolejkę na piątek-sobota-niedziela, jak to było w kwietniu.
    I to jest właśnie takie chamskie przerzucanie kibica na TV zamiast dać mu więcej spotkań na domowym stadionie, bo TV dużo płaci.

  15. Powrót do góry    #3791
    Ekspert
    Dołączył
    22-01-2016
    Postów
    13,516
    Kliknij i podziękuj
    526
    Podziękowania: 2,079 w 1,449 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Zakaz zmian.
    Tak jest. Najlepszy jest zakaz zmian. Niejednokrotne próby przynosiły tylko szkody.
    Jak łatwo zniszczyć rozgrywki, pokazuje Anglia. Marginalizacja sportu, brak najlepszych zawodników w rozgrywkach, mecze o nic, niska frekwencja na trybunach itd. A kiedyś Anglia to było..., każdy polski zawodnik marzył o ściganiu w tamtejszej lidze.

  16. Powrót do góry    #3792
    Ekspert
    Dołączył
    26-01-2003
    Postów
    13,154
    Kliknij i podziękuj
    1,528
    Podziękowania: 1,186 w 906 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Dokładnie. Zresztą każda zmiana newralgicznych przepisów, powinna być robiona co najmniej z rocznym opóźnieniem.

    …. wyprzedzeniem?

    Tzn. wiemy o co idzie - by conajmniej rok przed ich weściem w źycie ogłaszać "zaklepane" już zmiany...
    Ostatnio edytowane przez JaacPoz ; 05-07-2018 o 13:03

  17. Powrót do góry    #3793
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,927
    Kliknij i podziękuj
    6,488
    Podziękowania: 8,800 w 4,839 postach
    Cytat Zamieszczone przez sth Zobacz posta
    Dokładnie - powiększanie ligi to jedno, natomiast mała ilość spotkań to drugie.
    Na cholerę wywalać 50-100 mln na stricte żużlowy stadion, gdy później kibic 7 - 9 razy w roku widzi na nim ekstraligowe ściganie. Później zapycha się to jakimiś SEC, BPairs lub innym shitem.
    Racja,ale to mozna zmienic nie powiekszajac SE.
    Np. mecze PO rozgrywac do 2 zwyciestw.
    W dolnej czworce kazdy z kazdym mecz-rewanz i to ustali miejsca 5-8 lub tak jak w gornej polowce, 5 z 8 i 6 z 7 do 2 zwyciestw.
    Mozna rowniez pomyslec o zachowaniu punktow z RZ,tak aby o spadku nie decydowala jakas kontuzja w koncowce sezonu.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 05-07-2018 o 13:43
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  18. Powrót do góry    #3794
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Racja,ale to mozna zmienic nie powiekszajac SE.
    Np. mecze PO rozgrywac do 2 zwyciestw.
    W dolnej czworce kazdy z kazdym mecz-rewanz i to ustali miejsca 5-8 lub tak jak w gornej polowce, 5 z 8 i 6 z 7 do 2 zwyciestw.
    Mozna rowniez pomyslec o zachowaniu punktow z RZ,tak aby o spadku nie decydowala jakas kontuzja w koncowce sezonu.
    Masz racje. Ja uważam, że powinny nastąpić zmiany - obecne PO to może z jednej strony najbardziej emocjonujące rozwiązanie, ale z drugiej najbardziej niesprawiedliwe.

  19. Powrót do góry    #3795
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,831
    Kliknij i podziękuj
    1,059
    Podziękowania: 1,649 w 985 postach
    Cytat Zamieszczone przez sth Zobacz posta
    Ja uważam, że powinny nastąpić zmiany - obecne PO to może z jednej strony najbardziej emocjonujące rozwiązanie, ale z drugiej najbardziej niesprawiedliwe.
    Znaczy zmienić tak, by drużynom nie zależało wyłącznie na awansie do czwórki, ale i o jak najwyższym miejscu w tejże.
    Tak, by nie miały czasu układać sobie rywala na półfinał oraz wybierać spadkowicza, co widać gołym okiem w tym sezonie.
    Jedyna pewnie opcja to PO do dwóch zwycięstw z przewagą własnego toru w razie trzeciej potyczki (poza meczem o 3.miejsce). Zawsze to nagroda za wygranie rundy zasadniczej + pokaźne wpływy z biletów.
    Ostatnio edytowane przez Penhall ; 05-07-2018 o 14:53

  20. Powrót do góry    #3796
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,239
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,207 w 1,200 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Racja,ale to mozna zmienic nie powiekszajac SE.
    Np. mecze PO rozgrywac do 2 zwycięstw...
    Też tak kiedyś myślałem, niestety życie zweryfikowało te pomysły.
    Taki przepis obowiązywał w pierwszej lidze w sezonie 2007.
    Dziwnym trafem wszystkie potyczki w ramach PO kończyły się dopiero trzecim meczem.
    Tajemnicą poliszynela jest fakt, że zawodnicy celowo jechali tak, aby za punktówkę skasować trzykrotnie, a nie dwukrotnie.
    Prezesi mówili o tym między wierszami, a przepis natychmiast zlikwidowano.

    Cytat Zamieszczone przez sth Zobacz posta
    Masz racje. Ja uważam, że powinny nastąpić zmiany - obecne PO to może z jednej strony najbardziej emocjonujące rozwiązanie, ale z drugiej najbardziej niesprawiedliwe.
    To jasne jak słońce i proste jak drut. Najbardziej patologiczny system wyłaniania DMP obowiązuje właśnie w żużlu.
    Wielu zauważyło,że paradoksalnie lepiej startować z niższej pozycji.
    Za miejsce w rundzie zasadniczej nie ma nic, poza ewentualną fetą na własnym obiekcie, ale to trzeba sobie wywalczyć.
    Powinien być jakiś bonus w postaci odpowiednio przeliczonych miejsc/zdobyczy na małe punkty lub wybór przeciwnika.
    Szczególnie to drugie chodzi mi po głowie, bo obecne wybieranie sobie przeciwników powoduje, że w dole tabeli drużyny mają różne szanse na utrzymanie.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  21. Powrót do góry    #3797
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,459
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,640 w 3,225 postach
    No ew. podwójny mecz i rewanż w PO, ale komu to potrzebne, na co to komu?
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  22. Powrót do góry    #3798
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,239
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,207 w 1,200 postach
    Tak mi teraz przyszło do głowy, że może zrobić jeszcze inaczej.
    Po RZ drużyny, począwszy od najwyższego miejsca, wybierałyby sobie nie tylko rywala,ale także i kolejność meczów?
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  23. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Semen za jego przydatny post!

    kingpin (05-07-2018)

  24. Powrót do góry    #3799
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,831
    Kliknij i podziękuj
    1,059
    Podziękowania: 1,649 w 985 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Tak mi teraz przyszło do głowy, że może zrobić jeszcze inaczej.
    Po RZ drużyny, począwszy od najwyższego miejsca, wybierałyby sobie nie tylko rywala,ale także i kolejność meczów?

    No coś w tym jest !


    To co ? Głosujemy i ustalamy ?

  25. Powrót do góry    #3800
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,428
    Kliknij i podziękuj
    7,721
    Podziękowania: 7,318 w 4,305 postach
    a roznica duzych punktow zaliczana do dwumeczu? + wybieranie rywala przez zwyciezce RZ. To o chyba wystarczy zeby kazdy lacznie z liderem jechal maxa caly sezon

    no ale Stepien woli sie zajmowac petowaniem Mrozka w mediach. I tak oto chlopaki se robia PR.....
    Ostatnio edytowane przez j-rules ; 05-07-2018 o 15:27
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  26. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi j-rules za jego przydatny post!

    kingpin (05-07-2018)

  27. Powrót do góry    #3801
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,239
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,207 w 1,200 postach
    Robi(nie mylić z fanem Nickiego )nam się mała burza mózgów...
    ...i bardzo dobrze, tyle tylko, że to wątek klubowy.
    Przenosimy do wątku ogólnego traktującego o Ekstralidze?
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  28. Powrót do góry    #3802
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2011
    Postów
    10,370
    Kliknij i podziękuj
    660
    Podziękowania: 2,835 w 1,734 postach
    Od zawsze byłem i będę przeciwnikiem play-off. Niejednokrotnie jednak na tym forum (sic!) byłem krytykowany i udowadniano mi, że ten system jest najlepszym jaki do tej pory obowiązywał, bo... jest najatrakcyjniejszy. Pieprzyć taki system, w którym można wygrać 17 z 18 meczów i nie zostać mistrzem kraju.
    Skoro Marynarki nie potrafią wymyślić czegoś sprawiedliwego i (hehe) atrakcyjnego to niech dadzą możliwość wyboru dla 1 drużyny po rundzie zasadniczej przeciwnika z miejsc 3-4 oraz handicap w postaci przeliczenia różnicy dużych punktów po tejże RZ na małe punkty dodane do dwumeczu w play-off.
    Nie byłoby wtedy niedyspozycji niejakiego Magika z Wrocławia czy dziwnych w niedalekiej przeszłości wyników innych meczów.

  29. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi kowjanko za jego przydatny post!

    j-rules (05-07-2018), stone_gossard (05-07-2018)

  30. Powrót do góry    #3803
    Stały bywalec
    Dołączył
    08-06-2013
    Postów
    766
    Kliknij i podziękuj
    467
    Podziękowania: 213 w 134 postach
    Wiecie co? Wszyscy macie rację.

    Tylko, że ja chcę, oglądać przynajmniej 12 meczów ligowych na własnym torze.

    Jestem niedzielnym kibicem aka konsumentem, dlatego KATEGORYCZNIE się domagam... Nie! Ja żądam spełnienia mojej prośby! Chciałbym tylko przypomnieć, że nas jest wincej i tylko dzięki nam, zjadaczom kiełbasy i koneserom piwa stadionowego ten cyrk się jeszcze kręci. Dlatego zamiast pisać "zakaz zmian" proszę (bardzo uprzejmie) o znalezienie racjonalnego kompromisu.

    Z poważaniem,
    Ja

  31. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi pawel_KST za jego przydatny post!

    Dominik (05-07-2018)

  32. Powrót do góry    #3804
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,419
    Kliknij i podziękuj
    972
    Podziękowania: 1,471 w 948 postach
    Cytat Zamieszczone przez kowjanko Zobacz posta
    Nie byłoby wtedy niedyspozycji niejakiego Magika z Wrocławia czy dziwnych w niedalekiej przeszłości wyników innych meczów.
    Nie było play offów i też były wałki, czy to z udziałem Leszna w 1984, albo naszych aniołków dziesięć lat później. System bez play-off nawet jeszcze bardziej je umożliwia, przed korupcją i kombinatorstwem się nie uchronimy bez względu jaki będzie system. Problem w tym, żeby nie zmieniali co roku reguł gry z powodu widzimisie Ruska ze Wsi czy innego wielmożnego machera z Bożej łaski, bo taki ma akurat partykularny interes w danym sezonie. Dla porównania na Wyspach Premier League tłucze tym samym systemem od ponad 100 lat i nikt nie narzeka na atrakcyjność, a jej żużlowy odpowiednik przerobił już chyba wszystkie możliwe warianty przepisów i właśnie kolejny klub splajtował.
    Sport jest nieprzewidywalny. (Przemysław Termiński, 22.06.2019)

  33. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi polewaczka za jego przydatny post!

    Buszmen (05-07-2018)

  34. Powrót do góry    #3805
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,459
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,640 w 3,225 postach
    Cytat Zamieszczone przez pawel_KST Zobacz posta
    Wiecie co? Wszyscy macie rację.

    Tylko, że ja chcę, oglądać przynajmniej 12 meczów ligowych na własnym torze.

    Jestem niedzielnym kibicem aka konsumentem, dlatego KATEGORYCZNIE się domagam... Nie! Ja żądam spełnienia mojej prośby! Chciałbym tylko przypomnieć, że nas jest wincej i tylko dzięki nam, zjadaczom kiełbasy i koneserom piwa stadionowego ten cyrk się jeszcze kręci. Dlatego zamiast pisać "zakaz zmian" proszę (bardzo uprzejmie) o znalezienie racjonalnego kompromisu.

    Z poważaniem,
    Ja
    Masz inne rozgrywki, jeżeli ci mało speedwaya. Nie widzę powodu, żeby z tego tytułu rozpieprzać coś, co dobrze prosperuje.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  35. Powrót do góry    #3806
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,831
    Kliknij i podziękuj
    1,059
    Podziękowania: 1,649 w 985 postach
    No siedem meczy ligowych to nie jest jakaś wielka ilość, ale przynajmniej teraz to można sobie obejrzeć w TV swa ekipe na wyjeździe i jeszcze do tego inne ciekawe mecze. O powtórkach oraz ligach zagranicznych nie wspominając.
    Starsi kibice pewnie pamiętają najkrótszy sezon w historii. Największe gwiazdy speedwaya zawitały do ligii, Per Jonsson, Ermolenko, Nielsen, a tu zafundowano nam 14 rund i to wszystko. W tymże roku 1991 na TVP bodaj żadnego meczu nie pokazali. Byłem wtedy tak głodny żużla, że zajechalem wtedy kasetę z meczem z 1990 roku że Stala Gorzów.
    P.s. ma to ktoś nagrane ?
    Ostatnio edytowane przez Penhall ; 05-07-2018 o 23:26

  36. Powrót do góry    #3807
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Masz inne rozgrywki, jeżeli ci mało speedwaya. Nie widzę powodu, żeby z tego tytułu rozpieprzać coś, co dobrze prosperuje.
    Inne czyt. gówniane rozgrywki, które kibic danego klubu ma głęboko w rzyci.

  37. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi sth za jego przydatny post!

    pawel_KST (06-07-2018)

  38. Powrót do góry    #3808
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,831
    Kliknij i podziękuj
    1,059
    Podziękowania: 1,649 w 985 postach
    My to chociaż mamy przedłużenie sezonu w postaci Grand Prix. Reszta to jednak faktycznie przeważnie gowno zawinięte w pazlotko z obecnym BestPairs na czele.

  39. Powrót do góry    #3809
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,428
    Kliknij i podziękuj
    7,721
    Podziękowania: 7,318 w 4,305 postach
    wy sie swietnie na prezesow eligowych nadajecie. Co sezon cos wymyslic nowego, zeby bylo atrakcyjne na sile.
    Skladajcie CV, skoro Sady moze to takie bystrzaki jak wy tez bez problemu moga zarzadzac klubem/liga.

    Zamiast 12 meczow u siebie w sezonie lepsze jest 7, ale atrakcyjnych. Lepiej przelejcie swoje mysli i energie by lobbowac na rzecz atrakcyjnie przygotowanych nawierzchni, na ktorych mozna walczyc od startu do mety i o wielosciezkowe tory. Tego wymagajcie od swoich preziow a nie skladow zlozonych z najwiekszych gwiazd i jednoczesnie kilkunastu meczy u siebie, z ktorych polowa w takim ukladzie konczyla by sie nudnymi pogromami.

    Atrakcyjne tory + szkolenie mlodych. To wystarczy by liga 8 zespolowa byla ultraatrakcyjna i ciekawa dla kazdego na dlugie lata.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  40. Powrót do góry    #3810
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,419
    Kliknij i podziękuj
    972
    Podziękowania: 1,471 w 948 postach
    Obecny podział na 3 ligi, po osiem zespołów w Ekstra i Nice jest optymalny. Dzięki temu rozgrywki w niższych ligach są ciekawe i nie ma dużej dysproporcji między zespołami. Ja na przykład łapię się na tym, że bardziej mnie pasjonują mecze w Nice lidze niż odgrzewane kotlety typu derby lubuskie, albo te same w kółko nazwiska znane z SGP, ale to już jak kto lubi żużel, czy tylko jest fanem lokalnej drużyny i na tym swój horyzont w tej dyscyplinie kończy. Dlatego też nie widzę wielkiego dramatu w spadku, chętnie zobaczyłbym Daugę na MA, albo dowiedził nowy stadion w Łodzi, NICE liga wcale nie musi być zapleczem, ale całkiem interesującym "produktem" jak to się teraz po amerykancku mówi, zresztą dla Grega nawet druga liga to żaden dyshonor i warto ten podział zatrzymać. Więcej meczy chyba niektóre kluby mogłyby nie wyrobić finansowo niestety, albo robimy po prostu zamkniętą ligę na wzór NBA, NHL. Ewentualnie można zrobić ćwierćfinały jak w lidze szwedzkiej, żeby sezon dla niektórych nie kończył się w sierpniu, a dla dwóch ostatnich zespołów dwumecz o utrzymanie, żeby nie było, że jakiś tleniony uprzejmiec z Wrocławia czy inny Jasiek chłopek roztropek do społki ze swoimi prezesami decydowali: temu damy punkty na wagę utrzymania, a tamtemu figę z makiem.
    Sport jest nieprzewidywalny. (Przemysław Termiński, 22.06.2019)

  41. Powrót do góry    #3811
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,927
    Kliknij i podziękuj
    6,488
    Podziękowania: 8,800 w 4,839 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    wy sie swietnie na prezesow eligowych nadajecie. Co sezon cos wymyslic nowego, zeby bylo atrakcyjne na sile.
    Skladajcie CV, skoro Sady moze to takie bystrzaki jak wy tez bez problemu moga zarzadzac klubem/liga.

    Zamiast 12 meczow u siebie w sezonie lepsze jest 7, ale atrakcyjnych. Lepiej przelejcie swoje mysli i energie by lobbowac na rzecz atrakcyjnie przygotowanych nawierzchni, na ktorych mozna walczyc od startu do mety i o wielosciezkowe tory. Tego wymagajcie od swoich preziow a nie skladow zlozonych z najwiekszych gwiazd i jednoczesnie kilkunastu meczy u siebie, z ktorych polowa w takim ukladzie konczyla by sie nudnymi pogromami.

    Atrakcyjne tory + szkolenie mlodych. To wystarczy by liga 8 zespolowa byla ultraatrakcyjna i ciekawa dla kazdego na dlugie lata.
    My mozemy sobie lobbowac,wymuszac na dzialaczac wielosciezkowce ale po co to,na co to? Przyjedzie taka Unia Tarnow i bedzie 60-30.

    Na powaznie,to chyba nie powiesz,ze 7-9 imprez ligowych w ciagu 6 miesiecy,gdzie wymusza sie na samorzadach milionowe inwestycje w stadiony,jest ok.
    Nic by sie nie stalo gdyby zmienili nieco system PO,zwiekszajac ilosc spotkan.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 06-07-2018 o 07:09
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  42. Powrót do góry    #3812
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    Zamiast 12 meczow u siebie w sezonie lepsze jest 7, ale atrakcyjnych. Lepiej przelejcie swoje mysli i energie by lobbowac na rzecz atrakcyjnie przygotowanych nawierzchni, na ktorych mozna walczyc od startu do mety i o wielosciezkowe tory. Tego wymagajcie od swoich preziow a nie skladow zlozonych z najwiekszych gwiazd i jednoczesnie kilkunastu meczy u siebie, z ktorych polowa w takim ukladzie konczyla by sie nudnymi pogromami.
    Polecam czytać ze zrozumieniem.
    Nikt tutaj nie życzy sobie składu złożonego z największych gwiazd, chodzi przecież o większą ilość meczy.
    To co napisał Kingpin - wpierw czekamy pół roku na sezon, a gdy ten w końcu się zacznie i pojawią się pierwsze emocje to dostajemy kubeł zimnej wody w postaci ponad miesięcznej przerwy.
    Przecież to jest chore.
    Teraz mamy cały ten nowy system żeby tylko zrobić loda TV - bezsens.

  43. Powrót do góry    #3813
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,459
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,640 w 3,225 postach
    Od 1 lipca do 31 lipca jest PONAD miesiąc?
    Poza tym powtarzam, w żużlu muszą być okienka na ew. mecze zaległe.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  44. Powrót do góry    #3814
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,927
    Kliknij i podziękuj
    6,488
    Podziękowania: 8,800 w 4,839 postach
    Sezon rozpoczety 7 kwietnia.

    Po 5 kolejce 2 tygodnie przerwy.
    Po 7 kolejce 2 tygodnie przerwy.
    Po 9 kolejce 2 tygodnie przerwy.
    Po 10 kolejce 4 tygodnie przerwy.
    Po 11 kolejce 2 tygodnie przerwy.

    Nie zebym musial miec lige co tydzien,ale tych przerw biorac pod uwage ilosc kolejek ,dosc spora.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  45. Powrót do góry    #3815
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,459
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,640 w 3,225 postach
    No czyli poza tradycyjną lipcową przerwą (w tym roku wyjątkowo pusta, bo 0 meczów zaległych) - wszystko gra.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  46. Powrót do góry    #3816
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,734
    Kliknij i podziękuj
    899
    Podziękowania: 1,331 w 698 postach
    Mi się już nie chce męczyć tego tematu ile tych drużyn i jak. Dla mnie po prostu jest to kiszenie się we własnym sosie, ciągle praktycznie te same ekipy, zero oddechu, zero promocji i pomocy ośrodkom, które przy pewnym wsparciu mogłyby wskoczyć drabinkę wyżej, a przy okazji w pip transferów, że człek już nie wie, kto gdzie jeszcze nie jeździł, a gdzie teraz jeździ. Gdzie nowe ośrodki żużla? Wciąż bardziej się zwijamy niż rozwijamy. Dla mnie to też idiotyczny kalendarz, który najpierw goni kibica co tydzień z meczu na mecz, by potem robić wielką przerwę, znowu parę meczów i koniec sezonu w sierpniu dla połowy ligi. A gdzie marzec, wrzesień, czy nawet październik? Dla mnie to idiotyczne zasady, gdzie jedna zła decyzja sędziego, czy jeden upadek może zniweczyć dorobek kilkunastu meczów, by dać tytuł jakimś fuksom, tak jak w IMP, gdzie decyduje w zasadzie jeden bieg. Dla mnie to idiotyczne zasady podporządkowywania ligi pod przynudnawe i rozwleczone SGP, jakieś sztuczne mistrzostwa wymyślane przez SE, które nie mają tradycji, a są robione z zadęciem i pompowaniem ego niektórych. Dla mnie w żużlu coraz mniej żużla, tylko coraz więcej idiotycznych rozmów pseudosprzętowych, pseudoregulaminowych (toć to juz urosło do 4-tomowej encyklopedii), pseudonawierzchniowych, pseudokomisarzowych, łącza, "sibi", kamery, "wokitoki", centymetry, znaczki, kto gdzie stoi na prezentacji i jakie wymiary ma stolik do rzucania monetą i jakieś coraz głupsze konkursy dla miss, podprowadzających, traktorzystek. Biurokracja, kary z d...., funkcje z d..... a gdzie normalny żużel?

    A bym zapomniał - dziś o 18.00 w Toruniu mamy żużel tych co są jeszcze nieskrzywdzeni zbytnio przez działaczy, sponsorów i wielbicieli.
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  47. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Morciasz za jego przydatny post!

    stone_gossard (06-07-2018)

  48. Powrót do góry    #3817
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,459
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,640 w 3,225 postach
    Akurat IMP z finałem jest dużo mniej loteryjny niż normalny 20-biegowy. #staradyskusja
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  49. Powrót do góry    #3818
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,239
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,207 w 1,200 postach
    Dzisiaj jest szósty lipca, a nie pierwszy kwietnia...
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  50. Powrót do góry    #3819
    Ekspert Awatar cukrzyca
    Dołączył
    26-08-2015
    Postów
    4,669
    Kliknij i podziękuj
    1,427
    Podziękowania: 639 w 470 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Sezon rozpoczety 7 kwietnia.

    Po 5 kolejce 2 tygodnie przerwy.
    Po 7 kolejce 2 tygodnie przerwy.
    Po 9 kolejce 2 tygodnie przerwy.
    Po 10 kolejce 4 tygodnie przerwy.
    Po 11 kolejce 2 tygodnie przerwy.

    Nie zebym musial miec lige co tydzien,ale tych przerw biorac pod uwage ilosc kolejek ,dosc spora.
    mecze w czasie wakacji są tragedia dla klubu i kibica
    .

  51. Powrót do góry    #3820
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Od 1 lipca do 31 lipca jest PONAD miesiąc?
    Poza tym powtarzam, w żużlu muszą być okienka na ew. mecze zaległe.
    Przecież jest Slot System, to po co te okienka?

  52. Powrót do góry    #3821
    Użytkownik
    Dołączył
    12-04-2018
    Postów
    329
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 60 w 38 postach
    Cytat Zamieszczone przez Agent_Cooper Zobacz posta
    Wiecej meczów, to "rozwodnienie" produktu jakim jest Ekstraliga. To takze zwiekszenie kosztów dla klubów.
    Wolę zeby najwzysza liga miala ekipy o mozliwie najwyzszym potencjale zawodniczym i budzetowym, - co gwarantuje ze te rozgrywki beda na niesłabnącym, wysokim poziomie. Przy nizszej ilosci meczów, kluby mogą liczyc na sporą frekwencje.
    Proponuję więc zlikwidować PO a zostawić samą rundę zasadniczą. Meczów będzie mniej, frekwencja większa, koszty mniejsze a z samorządów będzie można wydoić dokładnie tyle samo - żyć i nie umierać. No i produkt o nazwie Ekstraliga będzie jeszcze bardziej skoncentrowany bez żadnych rozwodnień.

  53. Powrót do góry    #3822
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    Cytat Zamieszczone przez stefanwons Zobacz posta
    Proponuję więc zlikwidować PO a zostawić samą rundę zasadniczą. Meczów będzie mniej, frekwencja większa, koszty mniejsze a z samorządów będzie można wydoić dokładnie tyle samo - żyć i nie umierać. No i produkt o nazwie Ekstraliga będzie jeszcze bardziej skoncentrowany bez żadnych rozwodnień.

    Rozegramy całość w 2 miechy i będzie można się zabrać za poważne rzeczy. Na torze posadzimy ziemniory, a na trybunach zrobimy jarmark. W końcu stadiony zaczną się zwracać i kibice zaczną też zwracać.

  54. Powrót do góry    #3823
    Ekspert Awatar młody_piernik2
    Dołączył
    15-04-2018
    Postów
    5,524
    Kliknij i podziękuj
    1,775
    Podziękowania: 1,348 w 798 postach
    ja juz tego sportu nie ogladam, dzieciaki nie mogą uprawiać żużla bo nie mają tatusiów byłych żużlowców albo tatusiów bogaczy, tylko banany mogą być żużlowcami

    a spluwam na taki sport
    "A Pan Buszmen wymyśla i wymyśla. Liczy, krytykuje, opowiada jak to sam by za wszystkie osoby wystąpił." - Przemysław Termiński, 2016

  55. Powrót do góry    #3824
    Ekspert Awatar lego
    Dołączył
    19-07-2004
    Postów
    7,750
    Kliknij i podziękuj
    2,844
    Podziękowania: 2,429 w 1,277 postach
    Kaczmarek w finale IMPu. w naszym przypadku to mega sukces.
    DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE, WIERNI PO PORAŻCE

  56. Powrót do góry    #3825
    Użytkownik
    Dołączył
    12-04-2018
    Postów
    329
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 60 w 38 postach
    Cytat Zamieszczone przez lego Zobacz posta
    Kaczmarek w finale IMPu. w naszym przypadku to mega sukces.
    No wreszcie jakiś produkt Ząbikowej kuźni talentów w finale IMP .

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •