Strona 36 z 168 PierwszyPierwszy ... 2634353637384686136 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,576 do 1,620 z 7533

Wątek: Apator Torun 2018 - watek klubowy

  1. Powrót do góry    #1576
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Właśnie obejrzałem mecz KSM Krosno - PSŻ Poznań.
    W zawodach startował wychowanek toruńskiej Stali (Ząbików)Mateusz Adamczewski.
    Chłopak nie potrafił złożyć się w łuk, a tor nie był jakimś bagnem czy kartofliskiem.
    Dość powiedzieć, że stając czterokrotnie pod taśmą nie potrafił poprawnie przejechać jednego okrążenia krośnieńskiego toru.
    W relacji z poprzedniego meczu wyczytałem, że złapał wykluczenie za to, że został zdublowany.
    Dramat to mało powiedziane. Kto będzie jeździł w drużynie ligowej na pozycjach juniorskich?
    Znowu jakieś zakupy? Czarno to widzę...
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  2. Powrót do góry    #1577
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,844
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,653 w 987 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Właśnie obejrzałem mecz KSM Krosno - PSŻ Poznań.
    W zawodach startował wychowanek toruńskiej Stali (Ząbików)Mateusz Adamczewski.
    Chłopak nie potrafił złożyć się w łuk, a tor nie był jakimś bagnem czy kartofliskiem.
    Dość powiedzieć, że stając czterokrotnie pod taśmą nie potrafił poprawnie przejechać jednego okrążenia krośnieńskiego toru.
    W relacji z poprzedniego meczu wyczytałem, że złapał wykluczenie za to, że został zdublowany.
    Dramat to mało powiedziane. Kto będzie jeździł w drużynie ligowej na pozycjach juniorskich?
    Znowu jakieś zakupy? Czarno to widzę...
    Nasz stan posiadania:
    obecny- IKS,Kościelski ()Rydlewski (no ale to jeszcze w sumie poziom Adamczewskiego)
    na wypożyczeniu( ? )- Turowski(mógł zostać oddany za darmo) Krakowiak ( zdaje się, że nie podpisywał z nami kontraktu do końca wieku juniorskiego)
    szkółka- nie ma chyba nikogo

    Także bez wzmocnień się nie obędzie. Moje przypuszczenie to kierunek Gdańsk i na sztukę powrót Marcina Turowskiego, którego oglądałem na meczu Wybrzeża w Pile i jechał momentami bardzo fajnie acz punkty na to nie wskazywały.

    tu 8min48sek https://www.youtube.com/watch?v=7fNPV9cw0WM


    P.S. oglądam wyczyny tego Adamczewskiego ..... dramat jak go nauczono jeździć. Żaden szanujący się trener nie powinien go ze sobą zabierać na licencję.
    Ostatnio edytowane przez Penhall ; 17-04-2018 o 13:21

  3. Powrót do góry    #1578
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Ten mecz również oglądałem.
    Turowski w Gdańsku naprawdę robi postępy. Chwali mu się również to, że szuka jazdy poza granicami Polski.
    Zobaczymy co dziś pokaże w półfinale SK.

    Według komunikatu GKSŻ obaj wychowankowie SSSM Stal Toruń zostali wypożyczeni do swych obecnych klubów.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  4. Powrót do góry    #1579
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,844
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,653 w 987 postach
    Krakowiak podpisywał z nami 3-letni kontrakt. Zatem po tym sezonie będzie wolnym zawodnikiem i nie sądzę, by zechciał do nas kiedykolwiek wracać.
    https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/57...nie-w-ks-torun

  5. Powrót do góry    #1580
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    Pytanie też co dzieję się z IKSem - czy tam nie ma konfliktu z Ząbikami jak w przypadku Zielińskiego?!

  6. Powrót do góry    #1581
    Ekspert Awatar młody_piernik2
    Dołączył
    15-04-2018
    Postów
    5,525
    Kliknij i podziękuj
    1,780
    Podziękowania: 1,348 w 798 postach
    co wy panikujecie? jak trzeba to się kupi jakiegoś juniora hehe z płocka czy lublina jak torunskim chlopakom sie nie pali do jazdy!!

    oczywiscie nadal podkreslam, ze jak ktos nie ma bogatych rodzicow to zbyt duzo nie osiagnie w tym sporcie taka prawda
    "A Pan Buszmen wymyśla i wymyśla. Liczy, krytykuje, opowiada jak to sam by za wszystkie osoby wystąpił." - Przemysław Termiński, 2016

  7. Powrót do góry    #1582
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,739
    Kliknij i podziękuj
    899
    Podziękowania: 1,334 w 700 postach
    Panowie, czas otworzyć po prostu własną szkółkę...
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  8. Powrót do góry    #1583
    Stały bywalec Awatar Coval
    Dołączył
    10-09-2006
    Postów
    845
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 582 w 200 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Ogladalem caly magazyn i w sumie oprocz madrosci Jablonskiego i Cieslaka,mozna przelknac.
    Humor Waliszki mi nawet odpowiada,nie prowadzi magazynu tak dretwo jak Majewski.
    To ja do magazynu dorzucę swoje

    W sumie zgadzam się z kingpinem

    Nawiąże jednak do dyskusji Jabola o nas i do regulaminu.
    Nie przeczę regulamin jest do bani, ale jest i trzeba go przestrzegać.
    Doskonale próbował jedną z głupot wyjaśnić Cieślak, którego nie lubię, ale w tym przypadku z nim się zgadzam, że rezerwy 8 lub 16 to poroniony pomysł.

    Wracając do Jabłońskiego który powiedział że z 240 stron tylko 40 jest przydatne mam wrażenie, że on prawdopodobnie nie przeczytał nawet jednej strony tego regulaminu.
    Nawet jak Demski tłumaczył mu, że liczy się miejsce zdarzenia, a nie miejsce przerwania biegu ten z uporem maniaka szedł w swoją wyimaginowaną regulaminową interpretację.

    Niestety panowie "eksperci" nawet nie mają świadomości, że swoją niewiedzą, ignorancją, zadufaniem w sobie, swojej uporczywie wmawianej kibicom nieomylności, uprzedzeniami do tego czy innego klubu, kreują rzeczywistość, w której później powstają opinie przez nich wykreowane, a są to często opinie niewłaściwe.

    PS1. Czy to nie Jabol krzyczał, że Miedziak to bandyta??? Ciekawe jak dziś będzie o Adrianie gadał, gdy ten nie jeździ w Toruniu
    PS2. Moi faworyci w komentarzu to: Waliszko - studio, Daria - stadion, Żużlowi eksperci - Bajer i Wardzała (edit: Świderski bo o nim zapomniałem, a Semen przypomniał). Dorzucę jeszcze Lorka za wiedzę, ale daje mu minus za większą angielskość niż mają w swej wymowie sami Anglicy.
    PS3. Totalnie nie cierpię komentarza: Dryły - który kreuje się na wielkiego motocyklistę i to mnie strasznie drażni, Dołomisiewicza i Krzystyniaka, którego na szczęście na razie nie zapraszają
    Ostatnio edytowane przez Coval ; 17-04-2018 o 20:41
    pozdrawiam
    Kowal
    Ukryta zawartość

  9. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Coval za jego przydatny post!

    rotapa (17-04-2018)

  10. Powrót do góry    #1584
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Zmień Wardzałę na Świderskiego i możesz ze mną iść na piwo.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  11. Powrót do góry    #1585
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    Co do oceny pomysłu z zawodnikiem rezerwowym poczekałbym do końca sezonu.
    Na razie ten przepis w naszym wypadku działa na plus.

  12. Powrót do góry    #1586
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,965
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Nie widzę jakiejś większej różnicy między zawodnikiem 8-16 a oczekującym.
    Jedyna różnica jest taka, że rezerwowi są w parkingu a oczekujący na kanapie w domu. Tak czy siak blokuje się chłopaków, więc ten argument odpada.
    Fricke wyjątkiem, bo on od początku wie, że pojedzie w 4-5 biegach.

    Kopiec przy jednym W z awansem do finału BK.
    Jest moc.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 17-04-2018 o 21:07
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  13. Powrót do góry    #1587
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Nie widzę jakiejś większej różnicy między zawodnikiem 8-16 a oczekującym.
    Jedyna różnica jest taka, że rezerwowi są w parkingu a oczekujący na kanapie w domu. Tak czy siak blokuje się chłopaków, więc ten argument odpada.
    Fricke wyjątkiem, bo on od początku wie, że pojedzie w 4-5 biegach.

    Kopiec przy jednym W z awansem do finału BK.
    Jest moc.
    Ja widzę różnicę na plus w wypadku zawodnika z nr 8-16.
    Z rezerwowym nie trzeba na siłę kontraktować trzeciego polskiego seniora. W naszym wypadku, gdy nie mamy mocnych juniorów jest to duży pozytyw.
    W meczu można jechać jednym polskim seniorem.
    Co do kosztów to w naszym wypadku - wolę wydać kasę na Jacka niż np. na trzymanie Walaska.
    Jeżeli chodzi o "blokowanie" zawodników, to tak jak napisałeś - tak samo można powiedzieć, że są blokowani w wypadku zwykłych oczekujących trzymanych na wypadek kontuzji.
    Zresztą każdy zawodnik ma wolną wolę i nie musi przystawać na rolę rezerwowego. Taki Lambert mimo propozycji z Ekstraligi jeździ w Nice. Z drugiej strony Kurtz był cały ubiegły sezon blokowany w Pile i dopiero w Rybniku mógł się pokazać.
    Może się okazać także, że wynik jednego meczu będzie decydował o spadku lub PO. W sytuacji kontuzji podstawowego zawodnika lub dramatycznie słabej postawy, punkty rezerwowego w tym meczu mogą mieć kolosalne znaczenie w końcowym rozrachunku.
    Poczekajmy do końca sezonu i wtedy będziemy mogli więcej powiedzieć na ten temat.

    Ps. Kopeć powinien wskoczyć do składu.

  14. Powrót do góry    #1588
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,965
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Jasne, pisałem tylko o minusach a właściwie o sztandarowym argumencie np. Cieślaka, że rezerwowym blokuje się możliwość rozwoju. Oczekujacym również, więc nie wiem czemu ten przepis budzi nagle takie kontrowersje.
    Na plus dla drużyny widziałbym jeszcze to, że taki rezerwowy może w razie kontuzji wspomóc zespół natychmiast, jeszcze w tym samym meczu. Oczekujący przyjedzie dopiero na następny.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 18-04-2018 o 07:46
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  15. Powrót do góry    #1589
    Użytkownik Awatar peper
    Dołączył
    24-11-2012
    Postów
    435
    Kliknij i podziękuj
    121
    Podziękowania: 194 w 101 postach
    Ciekawe jakby Cieslak komentowal sprawe gdyby mial sensownego rezerwowego. Na chwile obecna jest poszkodowany i cos tam mamrocze pod nosem.
    Do tego jego KSM...zwrociliscie uwage w magazynie ? Az mu sie oczy zaswiecily jak uslyszal KSM.

  16. Powrót do góry    #1590
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Jasne, pisałem tylko o minusach a właściwie o sztandarowym argumencie np. Cieślaka, że rezerwowym blokuje się możliwość rozwoju. Rezerwowym również, więc nie wiem czemu ten przepis budzi nagle takie kontrowersje.
    Na plus dla drużyny widziałbym jeszcze to, że taki rezerwowy może w razie kontuzji wspomóc zespół natychmiast, jeszcze w tym samym meczu. Oczekujący przyjedzie dopiero na następny.
    Tak - dokładnie o tym pisałem.
    Na szybko przypominam sobie 2 sytuacje tylko z zeszłego roku - pierwszą, gdy jechaliśmy z ROWem i załatwili nam w drugim starcie Pawełka (nasi juniorzy przywieźli za niego łącznie 3 punkty w 3 startach w tym 1 na 1:5), następnie z GKMem, gdy już po pierwszym swoim starcie nie mógł jechać Okoń (juniorzy w 2 startach 0 pkt, następnie RT Buczka).

  17. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi sth za jego przydatny post!

    kingpin (18-04-2018)

  18. Powrót do góry    #1591
    Ekspert Awatar koot
    Dołączył
    08-10-2006
    Postów
    3,856
    Kliknij i podziękuj
    285
    Podziękowania: 758 w 496 postach
    Mnie najbardziej zabolało jak Cieślak nazwał Pawła kolezka, jak
    dla mnie trochę obraźliwe.
    Co do rezerwowego z modelu Sparty to Cieślak miał rację,
    ewidentnie rezerwowy jest po to żeby ominąć przepis o ilości
    Polakach w składzie.

  19. Powrót do góry    #1592
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    Tylko z uwagi na fakt, że rezerwowy ma ograniczenie wieku, to tak łatwo każda drużyna tego nie obejdzie, bo jest za mało klasowych młodych zawodników. O to pewnie też chodziło żeby nie otwierać tego na maxa i dawać szanse młodym.

  20. Powrót do góry    #1593
    Ekspert Awatar Frank_Drebin
    Dołączył
    17-03-2003
    Postów
    3,797
    Kliknij i podziękuj
    584
    Podziękowania: 763 w 441 postach
    Cytat Zamieszczone przez koot Zobacz posta
    Mnie najbardziej zabolało jak Cieślak nazwał Pawła kolezka, jak
    dla mnie trochę obraźliwe.
    Co do rezerwowego z modelu Sparty to Cieślak miał rację,
    ewidentnie rezerwowy jest po to żeby ominąć przepis o ilości
    Polakach w składzie.
    Teraz jest dla pijusa koleżką, ale jakby poszedł do Częstochowy to już byłby Pawłem.

    Jak sytuacja pozwoli (taktyczne) to drugi polski senior może w ogóle nie pojawić sie na torze i to bez zawodnika rezerwowego. Takie Leszno może sobie go nawet wymienić juniorami w każdym momencie meczu. Zresztą we Wrocławiu jakby nie było rezerwy to Fricke by jechał za Łotysza a Dróżdza by zmieniał Drabik z taktycznymi. Zawodnik rezerwowy może być lub nie a jak już jest to dodaje możliwości taktycznych. Płaczący dzisiaj nad przepisem Zmora zmieni optyke jak będzie miał komplet zawodników do dyspozycji.

  21. Powrót do góry    #1594
    Ekspert
    Dołączył
    22-01-2016
    Postów
    13,581
    Kliknij i podziękuj
    529
    Podziękowania: 2,083 w 1,453 postach
    Komu pasuje, jak np. Sparcie przepis o 8 zawodniku, to go popiera. Zarządy i trenerzy drużyn w innej sytuacji, określają go głupim i szkodliwym.
    Idea tego przepisu była jasna. By ją urzeczywistnić, należałoby doprecyzować przepis o możliwości zastępowania przez rezerwowego Polaka, zastępowania wszystkich seniorów. Natomiast przez zagranicznego rezerwowego, tylko zagranicznych zawodników, lub ewentualnie kontuzjowanego w trakcie meczu Polaka.
    Ale to następny rozrost regulaminów i tak już rozdętych. Coraz mniej sportu w tym sporcie, a coraz więcej sachrajstwa i kombinacji.

  22. Powrót do góry    #1595
    Zaawansowany Awatar Yozayan
    Dołączył
    08-11-2006
    Postów
    1,964
    Kliknij i podziękuj
    1,422
    Podziękowania: 994 w 502 postach
    Cytat Zamieszczone przez koot Zobacz posta
    Mnie najbardziej zabolało jak Cieślak nazwał Pawła kolezka, jak
    dla mnie trochę obraźliwe.
    Podobnie powiedział kiedyś Papa Gollob uskarżając się na rzekome blokowanie rozwoju Oskara A-G przez Fajfera i "tego drugiego". Ten drugi był wtedy topowym juniorem i jednym z najlepiej rokujących polskich żużlowców.

  23. Powrót do góry    #1596
    Zaawansowany
    Dołączył
    16-09-2016
    Postów
    2,173
    Kliknij i podziękuj
    91
    Podziękowania: 281 w 192 postach
    Cytat Zamieszczone przez noc Zobacz posta
    Komu pasuje, jak np. Sparcie przepis o 8 zawodniku, to go popiera. Zarządy i trenerzy drużyn w innej sytuacji, określają go głupim i szkodliwym.
    Idea tego przepisu była jasna. By ją urzeczywistnić, należałoby doprecyzować przepis o możliwości zastępowania przez rezerwowego Polaka, zastępowania wszystkich seniorów. Natomiast przez zagranicznego rezerwowego, tylko zagranicznych zawodników, lub ewentualnie kontuzjowanego w trakcie meczu Polaka.
    Ale to następny rozrost regulaminów i tak już rozdętych. Coraz mniej sportu w tym sporcie, a coraz więcej sachrajstwa i kombinacji.
    Dróżdż w każdym meczu byłby niezdolny do dalszej jazdy po jednym biegu, to też nie byłoby rozwiązanie.

  24. Powrót do góry    #1597
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,021
    Kliknij i podziękuj
    1,793
    Podziękowania: 4,900 w 3,221 postach
    Ty to jednak jestes regularnym cymbałem
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  25. Powrót do góry    #1598
    Użytkownik
    Dołączył
    12-04-2018
    Postów
    329
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 60 w 38 postach
    Cytat Zamieszczone przez sparta_mocz Zobacz posta
    Ty to jednak jestes regularnym cymbałem
    Dla ciebie za to skali brakuje.

  26. Powrót do góry    #1599
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,965
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Skoro zwykły punkt regulaminu mamy obwarowywac dodatkowymi zakazami, nakazami, to może lepiej odpuścić.
    Problemem nie jest sam przepis o rezerwowym a brak klasowych zawodników. Gdyby Sparta miała w Drożdżu zawodnika podobnego klasa do Fricke, nikt by nie musiał kombinować. Niestety zawodników takich na 3 a właściwie dwie ligi jest za mało. Nie ma praktycznie żadnej konkurencji, bo niektórzy po prostu wola chalturzyc w Nice niż ścigać się w SE.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 18-04-2018 o 14:59
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  27. Powrót do góry    #1600
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-01-2017
    Postów
    1,004
    Kliknij i podziękuj
    1,055
    Podziękowania: 143 w 95 postach
    Cytat Zamieszczone przez noc Zobacz posta
    Komu pasuje, jak np. Sparcie przepis o 8 zawodniku, to go popiera. Zarządy i trenerzy drużyn w innej sytuacji, określają go głupim i szkodliwym.
    Idea tego przepisu była jasna. By ją urzeczywistnić, należałoby doprecyzować przepis o możliwości zastępowania przez rezerwowego Polaka, zastępowania wszystkich seniorów. Natomiast przez zagranicznego rezerwowego, tylko zagranicznych zawodników, lub ewentualnie kontuzjowanego w trakcie meczu Polaka.
    Ale to następny rozrost regulaminów i tak już rozdętych. Coraz mniej sportu w tym sporcie, a coraz więcej sachrajstwa i kombinacji.

    Dobrze było przed zmianami, a przede wszystkim taniej. Teraz trzeba utrzymać 1-2 zawodników więcej.

    Jednak jak się powiedziało A to trzeba powiedzieć B.
    Tak wiec trzeba dodać jeden wyścig i tak zmienić tabelę biegów aby nr 8 i 16 mieli 2 biegi z programu.
    Wówczas nikogo nie będzie złościć ,że Sparta wstawia Fricke za Dróżdża, gdyż zrobi to tylko 3 razy z nominowanymi.
    Jednak zespół który nie chce wstawiać kogoś na nr 8 lub 16, powinien mieć prawo do wstawienia za te nr juniora lub rezerwę taktyczną.
    Wówczas drugi Polak miałby zagwarantowany udział w meczu i nawet Dróżdż jechałby więcej niż raz.

    Teraz tylko patrzeć , jak we Wrocławiu usłyszą ,że Dróżdż idzie ligę niżej bo nie ma zamiaru tracić sezonu dojeżdżając 18 razy na mecz aby odjechać z 8 biegów.
    Przecież jego funkcję może przejąć Liszka albo inny plastron.

  28. Powrót do góry    #1601
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    Cytat Zamieszczone przez Staleczka 3 Zobacz posta
    Dobrze było przed zmianami, a przede wszystkim taniej. Teraz trzeba utrzymać 1-2 zawodników więcej.
    Dlaczego niby trzeba utrzymać 1-2 zawodników więcej?!
    W Toruniu nie utrzymujemy więcej zawodników niż w ubiegłym sezonie bez rezerwowego.

  29. Powrót do góry    #1602
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez Staleczka 3 Zobacz posta
    Dobrze było przed zmianami, a przede wszystkim taniej. Teraz trzeba utrzymać 1-2 zawodników więcej.
    A czemu akurat 2? Poza tym przedtem i tak każda ekipa miała zawodnika oczekującego, a obecnie przecież nie ma wymogu posiadania "ósemki" więc nic nie jest drożej
    Jednak jak się powiedziało A to trzeba powiedzieć B. Tak wiec trzeba dodać jeden wyścig i tak zmienić tabelę biegów aby nr 8 i 16 mieli 2 biegi z programu.Wówczas nikogo nie będzie złościć ,że Sparta wstawia Fricke za Dróżdża, gdyż zrobi to tylko 3 razy z nominowanymi.Jednak zespół który nie chce wstawiać kogoś na nr 8 lub 16, powinien mieć prawo do wstawienia za te nr juniora lub rezerwę taktyczną.Wówczas drugi Polak miałby zagwarantowany udział w meczu i nawet Dróżdż jechałby więcej niż raz.
    Nawet nie chce mi się tego czytać - kibice śmieją się, że regulamin ma 400 stron, a sami chcieliby dopisywać kolejne 200. Poza tym ktoś już słusznie zauważył - przedtem też można było robić taktyczne, ZZ, puszczać juniorów i tak samo drugi krajowy senior nie był potrzebny.
    Teraz tylko patrzeć , jak we Wrocławiu usłyszą ,że Dróżdż idzie ligę niżej bo nie ma zamiaru tracić sezonu dojeżdżając 18 razy na mecz aby odjechać z 8 biegów.Przecież jego funkcję może przejąć Liszka albo inny plastron.
    Myślisz, że taki Dróżdż o tym nie wiedział? Nie martwmy się na zapasa za samych zawodników. W ogóle śmieszne jest teraz narzekanie na ten przepis. Przecież od razu było wiadomo, że tak to będzie działało i że będą takie możliwości. Zwłaszcza śmieszni są oponujący prezesi, którzy sami to uchwalali parę miesięcy temu.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  30. Powrót do góry    #1603
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    A czemu akurat 2? Poza tym przedtem i tak każda ekipa miała zawodnika oczekującego, a obecnie przecież nie ma wymogu posiadania "ósemki" więc nic nie jest drożej.
    No nie ma. Ale to można równie dobrze dać możliwość wstawiania 20-osobowych składów, bez wymogu.
    To jest sztuczne miejsce w składzie, rolę rezerwowych pełnią w tym systemie biegowym juniorzy. Są rezerwy taktyczne. Naprawdę płacenie dodatkowemu zawodnikowi za przyjazd i udział w meczu to jest trwonienie pieniędzy bez sensu. Powiedz, jaki sens miał występ Huckenbecka w Zielonej Górze? Prawdę mówiąc, nawet gdyby Fricke był w składzie zamiast Lebedevsa we Wrocławiu to z grubsza wyszło by na to samo.

    To jest wybitnie poroniony pomysł, a u jego podstawy leży tylko i wyłącznie "wojna" między ligami i chęć zagarnięcia jak największej liczby zawodników przez Speedway Ekstraligę i osłabienie tym samym 1 i 2 ligi.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  31. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi Buszmen za jego przydatny post!

    ARJ (18-04-2018), Peter Kildemand (18-04-2018), Staleczka 3 (18-04-2018)

  32. Powrót do góry    #1604
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-01-2017
    Postów
    1,004
    Kliknij i podziękuj
    1,055
    Podziękowania: 143 w 95 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    A czemu akurat 2? Poza tym przedtem i tak każda ekipa miała zawodnika oczekującego, a obecnie przecież nie ma wymogu posiadania "ósemki" więc nic nie jest drożejNawet nie chce mi się tego czytać - kibice śmieją się, że regulamin ma 400 stron, a sami chcieliby dopisywać kolejne 200. Poza tym ktoś już słusznie zauważył - przedtem też można było robić taktyczne, ZZ, puszczać juniorów i tak samo drugi krajowy senior nie był potrzebny.Myślisz, że taki Dróżdż o tym nie wiedział? Nie martwmy się na zapasa za samych zawodników. W ogóle śmieszne jest teraz narzekanie na ten przepis. Przecież od razu było wiadomo, że tak to będzie działało i że będą takie możliwości. Zwłaszcza śmieszni są oponujący prezesi, którzy sami to uchwalali parę miesięcy temu.

    Dlaczego uważasz ,że kosmetyczna zmiana tabeli biegów , to pisanie następnych 200 stron regulaminu ?
    Przecież będzie to "zamiast" a nie na dokładkę.
    A że kluby wydadzą trochę więcej kasy to oczywiste teraz i w przyszłości.
    Może wkleić opracowaną tabele biegów, którą wysłałem już za pośrednictwem pewnego działacza do decydentów.
    Tylko czy ktokolwiek się nad tym pochyli ? Rusko na pewno NIE.
    Ostatnio edytowane przez Staleczka 3 ; 18-04-2018 o 16:21

  33. Powrót do góry    #1605
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,308
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    To jest sztuczne miejsce w składzie, rolę rezerwowych pełnią w tym systemie biegowym juniorzy. Są rezerwy taktyczne. Naprawdę płacenie dodatkowemu zawodnikowi za przyjazd i udział w meczu to jest trwonienie pieniędzy bez sensu. Powiedz, jaki sens miał występ Huckenbecka w Zielonej Górze? Prawdę mówiąc, nawet gdyby Fricke był w składzie zamiast Lebedevsa we Wrocławiu to z grubsza wyszło by na to samo.
    A to jest jakiś obowiązek ośmioosobowych składów? Taki na przykład GKM mógł przecież pojechać do ZG bez Huckenbecka. Żadnych kar za to nie ma.

  34. Powrót do góry    #1606
    Ekspert Awatar Peter Kildemand
    Dołączył
    03-06-2013
    Postów
    9,017
    Kliknij i podziękuj
    5,735
    Podziękowania: 1,738 w 1,101 postach
    To jest przepis, który umożliwia omijanie przepisu o Polakach w składzie i nic więcej. Wystawiasz jakiegoś parcha pod 10 podpisanego za 17 zł i w jego miejsce z automatu desygnujesz Fricke/Kurtza/Lamberta. Totalna głupota.

  35. Powrót do góry    #1607
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-04-2008
    Postów
    984
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 18 w 11 postach
    A ja pamietamj czasy i lata 70-80-te . Wtedy tez byli zawodnic z nunerami 8 i 16 Byli to mlodzeizowcy. Mecz mila wtedy 18 biegow i byly 2 biegi mlodziezowe, i tacy zawodnicy mogli odjechac w meczu nawet 7 biegow (2 obowiazkowe i 5 razy jako rezerwa zwykla) . Pamietam jak Zabialowicz trzaskal po 19, 20 a nawet po 21 pkt. w meczu.

  36. Powrót do góry    #1608
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,308
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Cytat Zamieszczone przez Peter Kildemand Zobacz posta
    To jest przepis, który umożliwia omijanie przepisu o Polakach w składzie i nic więcej. Wystawiasz jakiegoś parcha pod 10 podpisanego za 17 zł i w jego miejsce z automatu desygnujesz Fricke/Kurtza/Lamberta. Totalna głupota.
    To zależy czy idąc na mecz wolisz oglądać parcha na 0,0,u,1 czy Fricke'a, Kurtza albo Lamberta.

  37. Powrót do góry    #1609
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    A to jest jakiś obowiązek ośmioosobowych składów? Taki na przykład GKM mógł przecież pojechać do ZG bez Huckenbecka. Żadnych kar za to nie ma.
    No to zróbmy 20-osobowe składy, skoro można jechać w 7. Czemu nie?
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  38. Powrót do góry    #1610
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    Przy tak urazowym sporcie jakim jest żużel, rezerwowy jest dobrym rozwiązaniem.
    To, że niektórzy z tego nie korzystają lub nie zbudowali składów, żeby można było używać rezerwowego to już ich sprawa.
    Cała ta nagonka, podlana kokinówką Cieślaka jest bardzo dziwna.

  39. Powrót do góry    #1611
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,308
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    No to zróbmy 20-osobowe składy, skoro można jechać w 7. Czemu nie?
    Dworuj sobie jak chcesz. Prawda jest taka, że z ust osoby, która na wielu płaszczyznach podkreśla swoje wolnościowe poglądy ta nagła troska o klubowe finanse i możliwość jazdy polskich zawodników wygląda groteskowo.

  40. Powrót do góry    #1612
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Wolnościowe poglądy nie stoją w sprzeczności z krytyką bezsensownych, niedorzecznych przepisów. A jaka jest ich istota, to masz jasno napisane wyżej. Pelikany łyknęły jak widać.
    Rezerwowy pod numerem 8, rezerwowi juniorzy i rezerwy taktyczne. Czego jeszcze brakuje?
    Piszesz Sth, jakby wcześniej nie było rezerwowych, a było ich 2 (teraz jest 3) + rezerwy taktyczne. Te ostatnie są pierwsze na liście rzeczy do likwidacji lub ograniczenia (max 1 na mecz, albo przy -8/10).

    ps. Nigdzie nie wyraziłem troski o jazdę polskich zawodników, więc weź koleżko nie manipuluj. Jedynie stwierdziłem fakt, że jest to obejście przepisu o 2 Polakach, co raczej jest oczywiste (dodając przy tym, że to akurat mi wisi).
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 18-04-2018 o 16:51
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  41. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Buszmen za jego przydatny post!

    Staleczka 3 (18-04-2018)

  42. Powrót do góry    #1613
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,308
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    No jaka? Wyimaginowana wojna między ligami? A jakich to wartościowych zawodników (może poza Czugunovem) Ekstraliga ukradła niższym klasom rozgrywkowym w związku z tym przepisem?

  43. Powrót do góry    #1614
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    No dla ciebie może i wyimaginowana. Prawda jest taka, że SE jest coraz bardziej ekspansywna i na różne sposoby próbuje podporządkować sobie inne rozgrywki. Cóż, nie mamy o czym gadać...
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  44. Powrót do góry    #1615
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,308
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Podaj nazwiska powiedzmy pięciu "skradzionych" w ten sposób zawodników to może zmienię zdanie...

  45. Powrót do góry    #1616
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    Busz czego Ty nie rozumiesz, że niektóre zespoły mają takich juniorów, że RZ nic nie daje.
    Dodatkowo RT nie możesz przecież stosować jak chcesz - nasz mecz z ROWem czy GKM, gdy jechał w ubiegłym roku z nami RT zastosował dopiero w 4 planowanym biegu Okonia (jeżeli dobrze pamiętam sam wtedy pisałeś jaki to wpływ na ostateczny wynik miał brak Okonia).

  46. Powrót do góry    #1617
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Fricke, Kurtz, Holder, Huckenbeck (Pieszczek u23), Dróżdż, Lyager, Kułakow.
    Generalnie nie jest ważne ilu "ukradziono", ważny jest zamysł. Zwłaszcza, że przepis nie powstał chyba w założeniu na 1 sezon (a szkoda).

    Haha. No to tak samo. Nikt nie zabrania mieć mocnych juniorów i mocnych rezerw tym samym. Tak jak Cieślakowi nikt nie zabrania mieć mocnej 8ki etc. Problem leży w tym, ze rozmawiamy w wątku klubu, który korzysta na tym przepisie. I to niestety ustawia dyskusję. Taka prawda.

    IMO ten przepis sam się uśmierci, ale potrzeba na to z 1-2 przejściowych sezonów z bałaganem podczas meczu.
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 18-04-2018 o 17:07
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  47. Powrót do góry    #1618
    Stały bywalec Awatar Coval
    Dołączył
    10-09-2006
    Postów
    845
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 582 w 200 postach
    Cytat Zamieszczone przez Capo_Nero Zobacz posta
    Pamietam jak Zabialowicz trzaskal po 19, 20 a nawet po 21 pkt. w meczu.
    Możesz odświeżyć moją pamięć o te 21 pkt Żabiałowicza bo jakoś tego nie zakodowałem i nie znalazłem w ligowych archiwach.

    http://speedway.hg.pl/statystyki/sta...a_komplety.htm
    pozdrawiam
    Kowal
    Ukryta zawartość

  48. Powrót do góry    #1619
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    Dla niektórych "bałagan" i zazdrość, że ktoś inny może a ja nie, dla innych większe możliwości taktyczne podczas meczu.
    Moim zdaniem rezerwowy będzie bardziej wykorzystywany już w tym roku przez niektóre kluby (przez inne wcale bo same tego nie chciały mając silnych juniorów lub w przypadku największego krzykacza - Cieślaka wcale bo za wiele w tym kierunku nie zrobiły).

    Ps. Ilu to biednych zawodników blokują kluby z niższych lig mając po 8-9 seniorów w składzie.

  49. Powrót do góry    #1620
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    No ale nie płacą im za niepotrzebny przyjazd (patrz Huckenbeck na obu meczach GKM, czy Jack w meczu z WTS).
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •