Pokaż wyniki od 1 do 45 z 65

Wątek: Speedway Grand Prix 2018

Mieszany widok

  1. Powrót do góry    #1
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,308
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach

    Speedway Grand Prix 2018

    Znamy już pełną obsadę cyklu na przyszły rok. Stałe dzikie karty dostali Vaculik, Holder, Hancock i Pedersen. Rezerwowymi będą z kolei Iversen, Milik, Sundstroem, Drabik i Fricke. Cykl wygląda więc następująco:

    1.Jason Doyle
    2.Patryk Dudek
    3.Tai Woffinden
    4.Maciej Janowski
    5.Bartosz Zmarzlik
    6.Emil Sajfutdinov
    7.Matej Zagar
    8.Fredrik Lindgren
    9.Martin Vaculik
    10.Chris Holder
    11.Greg Hancock
    12.Nicki Pedersen
    13.Przemysław Pawlicki
    14.Artem Laguta
    15.Craig Cook

    --------------------------------

    19.Niels-Kristian Iversen
    20.Vaclav Milik
    21.Linus Sundstroem
    22.Maksym Drabik
    23.Max Fricke

    Nominacje dla Pedersena i Holdera to w mojej opinii nieporozumienie. Takie dawanie dzikich kart za zasługi z odległej przeszłości powoduje tylko i wyłącznie obniżenie poziomu sportowego cyklu, o którym już przed rozdawaniem dzikusów było wiadomo, że może nie być najwyższy w obliczu awansu z Challengu Pawlickiego i Cooka. W chwili obecnej "ciekawość" SGP 2018 jest w dużej mierze uzależniona od tego w jakiej dyspozycji wrócą do ścigania Lindgren i Hancock. Oby w dobrej, bo chyba nikt nie chce oglądać mistrzostw dwóch prędkości.

    P.S. Ilu zawodników częściej niż Pedersen dostawało od BSI stałe dzikie karty? Znajdzie się w ogóle jakiś poza Jonssonem?

    Ostatnio edytowane przez zabovsky ; 01-11-2017 o 13:50

  2. Powrót do góry    #2
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-06-2005
    Postów
    1,327
    Kliknij i podziękuj
    41
    Podziękowania: 113 w 69 postach
    Jest to farsa. Chyba pierwszy raz w historii cała czwórka obdarowanych dzikusami to zawodnicy będący stałymi uczestnikami cyklu także w poprzednim roku. Przynajmniej dla tego Milika miejsce powinno się znaleźć.

  3. Powrót do góry    #3
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,701
    Kliknij i podziękuj
    1,403
    Podziękowania: 1,732 w 1,256 postach
    Hancocka i Pedersena dzikusy można wybronic. Ale Holdera nie. Pokazal w calym sezonie ze sporotow to dno. Iversen takze do kontuzji w SGP jechal dno, ale ligi ratowaly.

    Jeden Duńczyk w SGP? Farsa.

  4. Powrót do góry    #4
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,895
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,164 w 2,082 postach
    Holderowi to by chyba nawet przysługe zrobili jakby mu tego dzikusa nie przyznali.
    No ale widać, że ilość Monsterowców w cyklu musi się zgadzać.
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  5. Powrót do góry    #5
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,021
    Kliknij i podziękuj
    1,793
    Podziękowania: 4,900 w 3,221 postach
    Żenada na czele z dziką kartą dla Pedersena.
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  6. Powrót do góry    #6
    Zaawansowany
    Dołączył
    09-09-2017
    Postów
    1,668
    Kliknij i podziękuj
    208
    Podziękowania: 367 w 218 postach
    Równie dobrze mogą dać pierwszej dziewiątce utrzymanie w cyklu skoro dziewiąty zawodnik i tak zawsze dostaje DK niejako "z urzędu".

    Holder, Pedersen, Hancock - nie ukrywam, że mam trochę ból dupy o te spasione koty. Jedynie Hancock może powalczyć jeszcze, pozostali dwaj to chyba będą raczej dla sponsorów jechać. Szkoda bo była okazja odświeżyć trochę cykl, a tak znowu jadą za zasługi.

  7. Powrót do góry    #7
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2011
    Postów
    10,380
    Kliknij i podziękuj
    663
    Podziękowania: 2,837 w 1,735 postach
    W Challenge'u powinni jechać ci, którzy nie złapali się do pierwszej ósemki i reszta z eliminacji. Wtedy skończyłyby się pretensje i żale. Ale to spowodowałoby przyspieszenie terminu rozegrania ostatniego GP. Chyba nie do przeforsowania.

  8. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi kowjanko za jego przydatny post!

    Drapichrust (01-11-2017)

  9. Powrót do góry    #8
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,701
    Kliknij i podziękuj
    1,403
    Podziękowania: 1,732 w 1,256 postach
    Cytat Zamieszczone przez kowjanko Zobacz posta
    W Challenge'u powinni jechać ci, którzy nie złapali się do pierwszej ósemki i reszta z eliminacji. Wtedy skończyłyby się pretensje i żale. Ale to spowodowałoby przyspieszenie terminu rozegrania ostatniego GP. Chyba nie do przeforsowania.
    hmmm to kontuzjowani Hancock Pedersen Iversen mieliby problem w takim turnieju...

    jedyny dobry pomysl to eliminacje w kwietniu przed sezonem. i wtedy wylaniac w Challenge a Ci co mieli pecha (kontuzje) przyznac DK jesli oczywiscie sporotowo zasluguja.

  10. Powrót do góry    #9
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,021
    Kliknij i podziękuj
    1,793
    Podziękowania: 4,900 w 3,221 postach
    Pedersen nieźle musi mieć kolana wytarte, że podjęto taką decyzję. Migdałki pewnie też go bolą.

    Iversen vs Pedersen to na dzisiaj czekolada vs gówno
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  11. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi sparta_mistrz za jego przydatny post!

    Phenomenon (01-11-2017)

  12. Powrót do góry    #10
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,308
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    W ogóle ciekawe jest też to, że Szwedzi czyli jak by nie patrze drużynowi wicemistrzowie świata, będą mieli tylko jednego reprezentanta w SGP. I jeszcze Sundstroem zamiast Lindbaecka wśród rezerwowych - dziwnie to wygląda.

    Cytat Zamieszczone przez Marsh Zobacz posta
    Tak czy inaczej, jeden Duńczyk w całym cyklu to sytuacja... Chyba pierwsza taka w historii?
    Tak na dobrą sprawę to Duńczyka nie ma żadnego, bo księcia Monaco ciężko już zaliczyć do tego grona ; d A tak na poważnie - miała miejsce podobna sytuacja, sezon 2001 albo 2002.

  13. Powrót do góry    #11
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-05-2007
    Postów
    2,110
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 499 w 319 postach
    Popatrzmy na Rosjan, czy Anglików. Po jednym rajderze utrzymało się w ósemce, a po jednym dodatkowo awansowało z eliminacji. Nie można mieć teraz pretensji o to, że w cyklu jest jeden Dun, czy Szwed. Oni przecież też mieli eliminacje.

    Tak w ogóle podoba mi się pomysł kowjanko. 9 awansuje z eliminacji do finału gpch, a stała 7 z pozycji 9-15 z sgp na koniec sezonu do nich dołącza. Finał można jechać na rozpoczęcie sezonu, przecież pierwsze gp jest dopiero w maju, czasu jest sporo, a raczej w kwietniu wszyscy połamani w poprzednim sezonie są już zdrowi.

  14. Powrót do góry    #12
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,966
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Fakt, sportowo pomysł się broni, ale zawodnicy budują budżety w okresie zimowym i wtedy są najważniejsze rozmowy ze sponsorami.
    Na pewno obu strona łatwiej się rozmawia gdy wiedzą czy mają sponsorować zawodnika z GP czy tylko ligowego wyrobnika.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  15. Powrót do góry    #13
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-09-2013
    Postów
    2,653
    Kliknij i podziękuj
    277
    Podziękowania: 369 w 261 postach
    Tak czy inaczej, jeden Duńczyk w całym cyklu to sytuacja... Chyba pierwsza taka w historii? Do tego tylko jeden Szwed. Ale widać że wycieczki Pedersena do Torunia przyniosły efekt, heh.

    Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka
    BKS Polonia Bydgoszcz

  16. Powrót do góry    #14
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-09-2013
    Postów
    2,653
    Kliknij i podziękuj
    277
    Podziękowania: 369 w 261 postach
    Cytat Zamieszczone przez Rogerson Zobacz posta
    Popatrzmy na Rosjan, czy Anglików. Po jednym rajderze utrzymało się w ósemce, a po jednym dodatkowo awansowało z eliminacji. Nie można mieć teraz pretensji o to, że w cyklu jest jeden Dun, czy Szwed. Oni przecież też mieli eliminacje.

    Tak w ogóle podoba mi się pomysł kowjanko. 9 awansuje z eliminacji do finału gpch, a stała 7 z pozycji 9-15 z sgp na koniec sezonu do nich dołącza. Finał można jechać na rozpoczęcie sezonu, przecież pierwsze gp jest dopiero w maju, czasu jest sporo, a raczej w kwietniu wszyscy połamani w poprzednim sezonie są już zdrowi.
    Ależ ja nie mam pretensji absolutnie. Nigdy nie krytykowałem kogokolwiek kto w sportowej walce,po całosezonowych, wielostopniowych eliminacjach awansował do cyklu. O Duńczykach i Szwedach mówiłem tylko jako o ciekawostce (inna ciekawostka - Polacy, Rosjanie i Anglicy będą stanowić w tym roku połowę stawki).

    A pomysł elimimacji na początku sezonu nie przemawia do mnie. Zawodnicy muszą mieć czas na przygotowania, znalezienie sponsorów itp.

    Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka
    BKS Polonia Bydgoszcz

  17. Powrót do góry    #15
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,021
    Kliknij i podziękuj
    1,793
    Podziękowania: 4,900 w 3,221 postach
    Największym nieporozumieniem to jest ta coroczna dzika karta dla dziewiątego zawodnika cyklu...
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  18. Powrót do góry    #16
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,308
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Co do zasady to faktycznie nieporozumienie, ale patrząc personalnie no to w tym roku Pedersen jednak pobił wszystko - to jedna z najbardziej absurdalnych dzikich kart w historii cyklu.

  19. Powrót do góry    #17
    Ekspert Awatar Phenomenon
    Dołączył
    01-06-2004
    Postów
    5,295
    Kliknij i podziękuj
    851
    Podziękowania: 819 w 474 postach
    NieporozumIeniem to są w ogóle dzikie karty. Powinny decydować tylko eliminacje.

  20. Powrót do góry    #18
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez Phenomenon Zobacz posta
    NieporozumIeniem to są w ogóle dzikie karty. Powinny decydować tylko eliminacje.
    Zbyt kontuzjogenny sport na takie fanaberie.
    !Adrian walcz!

  21. Powrót do góry    #19
    Stały bywalec Awatar Yaras
    Dołączył
    08-04-2006
    Postów
    529
    Kliknij i podziękuj
    17
    Podziękowania: 4 w 3 postach
    Szkoda że nie można zrobić zmian przed cyklem bo większość z tej "ławki rezerwowych" widziałbym w GP 2018

  22. Powrót do góry    #20
    Użytkownik
    Dołączył
    26-09-2011
    Postów
    470
    Kliknij i podziękuj
    76
    Podziękowania: 129 w 86 postach
    Każdy chce różnorodności, więc ja proponuję wprowadzić taką oto innowację: mamy 18. stałych uczestników Grand Prix, którzy się ze sobą wymieniają: trzech najsłabszych z poprzedniej rundy (z wyłączeniem DK) nie jedzie w kolejnej

  23. Powrót do góry    #21
    Początkujący Awatar wojtekkssg
    Dołączył
    19-09-2015
    Postów
    23
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    po pierwsze Holder i dzikie karty w tej stawce to cyrk. Widać że ważniejsze jest aby było jak najwięcej zawodników w GP ze znaczkiem monstera na kasku niż tych którzy reprezentują jakiś poziom . Teoretycznie to samo jest z Hancockiem lecz tutaj dostał dzikusa za zasługi w GP , to samo Nicki. Nicki po kontuzji będzie sredniakiem a dziadek będzie bo będzie chociaż może się bić o pudło. Po drugie nie wiem czy dobrze Ale mam przeczucie że Laguta i cook nie zaprezentują nic szczególnego. Jeżeli chodzi o naszą zdolną Polską młodzież powinniśmy być spokojni o utrzymanie wszystkich naszych chłopaków prócz Pawlickiego.Nie przypada mi on wogole. BędZie miał jeden sezon i preczuwam ze skończy go poza ósemką.

  24. Powrót do góry    #22
    Zaawansowany
    Dołączył
    24-10-2005
    Postów
    2,312
    Kliknij i podziękuj
    24
    Podziękowania: 804 w 358 postach
    Od bodajże jakichś 4 lat cykl SGP nie trafił do żadnego nowego kraju. Mogę się mylić, piszę nieco z głowy.
    Ale stagnacja jest mega widoczna.
    Bez Polski i Cardiff ten cały cyrk byłby do zaorania.

  25. Powrót do góry    #23
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2011
    Postów
    10,380
    Kliknij i podziękuj
    663
    Podziękowania: 2,837 w 1,735 postach
    Cytat Zamieszczone przez Robi Zobacz posta
    Lipiec a my mieliśmy ledwo 2 rundy SGP. O.o

    Nie wiem kto układał ten kalendarz ale pewnie chodzi o MŚ w piłkę. Teoretycznie dla Nickiego lepiej. Ale popatrzylem i rund jest "tylko" 10 w tym roku.
    Wyobrażasz sobie żużel bez Nickiego? Co zrobisz gdy skończy karierę?

  26. Powrót do góry    #24
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,701
    Kliknij i podziękuj
    1,403
    Podziękowania: 1,732 w 1,256 postach
    Cytat Zamieszczone przez kowjanko Zobacz posta
    Wyobrażasz sobie żużel bez Nickiego? Co zrobisz gdy skończy karierę?
    Moje zainteresowanie spadnie o 50% a razem z NP osiedlimy się w Monaco... O.o

  27. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Robi za jego przydatny post!

    Buszmen (26-06-2018), sobotch (27-06-2018)

  28. Powrót do góry    #25
    Ekspert
    Dołączył
    22-01-2016
    Postów
    13,581
    Kliknij i podziękuj
    529
    Podziękowania: 2,083 w 1,453 postach
    Cytat Zamieszczone przez Robi Zobacz posta
    Moje zainteresowanie spadnie o 50% a razem z NP osiedlimy się w Monaco... O.o
    Czyli nadzieja w Tobie nie umarła??? A w Polsce czy w Danii, nie możecie zamieszkać? Nicki już postanowił, "koniec z plastikowymi lalkami"?
    A poważnie, rzeczywiście jakoś te SGP się nie rozkręciło. Kiedyś tam coś się zaczęło i... tak wisi w stanie nieważkości. Lindgren nieco stracił swojego Powera, ale Tai, Janoś i Dudek w miarę trzymają formę, będzie się jeszcze mieszać. Może Nicki jeszcze się włączy do walki, po tych poprzednich niedyspozycjach zdrowotnych?

  29. Powrót do góry    #26
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,701
    Kliknij i podziękuj
    1,403
    Podziękowania: 1,732 w 1,256 postach
    Zmarzlik jest w tym samym msc. w SGP co Nicki. Więc jesli BZ ma nadal aspiracje medalowe to czemu nie NP. Średnio 2-3 oczka wiecej robic niz obecni liderzy i jest medal

  30. Powrót do góry    #27
    Użytkownik
    Dołączył
    22-07-2009
    Postów
    302
    Kliknij i podziękuj
    17
    Podziękowania: 77 w 46 postach
    Bartek jak co roku powinien 2. cześć sezonu latać, w tym sezonie tylko 2 rundy do przerwy, i powinien spokojnie się włączyć do walki o medale. Poza Taiem to pewniaka do medalu w tym sezonie brak, więc szansa na odrobienie straty bardzo duża.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •