Results 1 to 27 of 27

Thread: Speedway Grand Prix 2018

1. Back To Top    #1
    Ekspert zabovsky's Avatar
    Thanks
    58

Speedway Grand Prix 2018

Znamy już pełną obsadę cyklu na przyszły rok. Stałe dzikie karty dostali Vaculik, Holder, Hancock i Pedersen. Rezerwowymi będą z kolei Iversen, Milik, Sundstroem, Drabik i Fricke. Cykl wygląda więc następująco:

1.Jason Doyle
    2.Patryk Dudek
    3.Tai Woffinden
    4.Maciej Janowski
    5.Bartosz Zmarzlik
    6.Emil Sajfutdinov
    7.Matej Zagar
    8.Fredrik Lindgren
    9.Martin Vaculik
    10.Chris Holder
    11.Greg Hancock
    12.Nicki Pedersen
    13.Przemysław Pawlicki
    14.Artem Laguta
    15.Craig Cook

--------------------------------

19.Niels-Kristian Iversen
    20.Vaclav Milik
    21.Linus Sundstroem
    22.Maksym Drabik
    23.Max Fricke

Nominacje dla Pedersena i Holdera to w mojej opinii nieporozumienie. Takie dawanie dzikich kart za zasługi z odległej przeszłości powoduje tylko i wyłącznie obniżenie poziomu sportowego cyklu, o którym już przed rozdawaniem dzikusów było wiadomo, że może nie być najwyższy w obliczu awansu z Challengu Pawlickiego i Cooka. W chwili obecnej "ciekawość" SGP 2018 jest w dużej mierze uzależniona od tego w jakiej dyspozycji wrócą do ścigania Lindgren i Hancock. Oby w dobrej, bo chyba nikt nie chce oglądać mistrzostw dwóch prędkości.

P.S. Ilu zawodników częściej niż Pedersen dostawało od BSI stałe dzikie karty? Znajdzie się w ogóle jakiś poza Jonssonem?

Last edited by zabovsky; 01-11-17 at 01:50 PM.

2. Back To Top    #2
    Stały bywalec brindel's Avatar
    Thanks
    32
    Jest to farsa. Chyba pierwszy raz w historii cała czwórka obdarowanych dzikusami to zawodnicy będący stałymi uczestnikami cyklu także w poprzednim roku. Przynajmniej dla tego Milika miejsce powinno się znaleźć.

3. Back To Top    #3
    Ekspert Robi's Avatar
    Thanks
    1,053
    Hancocka i Pedersena dzikusy można wybronic. Ale Holdera nie. Pokazal w calym sezonie ze sporotow to dno. Iversen takze do kontuzji w SGP jechal dno, ale ligi ratowaly.

Jeden Duńczyk w SGP? Farsa.

4. Back To Top    #4
    Ekspert shelve's Avatar
    Thanks
    1,175
    Holderowi to by chyba nawet przysługe zrobili jakby mu tego dzikusa nie przyznali.
    No ale widać, że ilość Monsterowców w cyklu musi się zgadzać.
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

5. Back To Top    #5
    Ekspert
    Thanks
    456
    Żenada na czele z dziką kartą dla Pedersena.
    odpowiedź c) - czytam posty Mariusza dla beki

6. Back To Top    #6
    Ekspert kowjanko's Avatar
    Thanks
    229
    W Challenge'u powinni jechać ci, którzy nie złapali się do pierwszej ósemki i reszta z eliminacji. Wtedy skończyłyby się pretensje i żale. Ale to spowodowałoby przyspieszenie terminu rozegrania ostatniego GP. Chyba nie do przeforsowania.

7. The Following User Says Thank You to kowjanko For This Useful Post:

Drapichrust (01-11-17)

8. Back To Top    #7
    Ekspert Robi's Avatar
    Thanks
    1,053
    Quote Originally Posted by kowjanko View Post
    W Challenge'u powinni jechać ci, którzy nie złapali się do pierwszej ósemki i reszta z eliminacji. Wtedy skończyłyby się pretensje i żale. Ale to spowodowałoby przyspieszenie terminu rozegrania ostatniego GP. Chyba nie do przeforsowania.
    hmmm to kontuzjowani Hancock Pedersen Iversen mieliby problem w takim turnieju...

jedyny dobry pomysl to eliminacje w kwietniu przed sezonem. i wtedy wylaniac w Challenge a Ci co mieli pecha (kontuzje) przyznac DK jesli oczywiscie sporotowo zasluguja.

9. Back To Top    #8
    Ekspert
    Thanks
    456
    Pedersen nieźle musi mieć kolana wytarte, że podjęto taką decyzję. Migdałki pewnie też go bolą.

Iversen vs Pedersen to na dzisiaj czekolada vs gówno

10. The Following User Says Thank You to sparta_mistrz For This Useful Post:

Phenomenon (01-11-17)

11. Back To Top    #9
    Stały bywalec
    Thanks
    160
    Tak czy inaczej, jeden Duńczyk w całym cyklu to sytuacja... Chyba pierwsza taka w historii? Do tego tylko jeden Szwed. Ale widać że wycieczki Pedersena do Torunia przyniosły efekt, heh.

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka
    BKS Polonia Bydgoszcz

12. Back To Top    #10
    Thanks
    58
    W ogóle ciekawe jest też to, że Szwedzi czyli jak by nie patrze drużynowi wicemistrzowie świata, będą mieli tylko jednego reprezentanta w SGP. I jeszcze Sundstroem zamiast Lindbaecka wśród rezerwowych - dziwnie to wygląda.

Quote Originally Posted by Marsh View Post
    Tak czy inaczej, jeden Duńczyk w całym cyklu to sytuacja... Chyba pierwsza taka w historii?
    Tak na dobrą sprawę to Duńczyka nie ma żadnego, bo księcia Monaco ciężko już zaliczyć do tego grona ; d A tak na poważnie - miała miejsce podobna sytuacja, sezon 2001 albo 2002.

13. Back To Top    #11
    Stały bywalec
    Thanks
    54
    Popatrzmy na Rosjan, czy Anglików. Po jednym rajderze utrzymało się w ósemce, a po jednym dodatkowo awansowało z eliminacji. Nie można mieć teraz pretensji o to, że w cyklu jest jeden Dun, czy Szwed. Oni przecież też mieli eliminacje.

Tak w ogóle podoba mi się pomysł kowjanko. 9 awansuje z eliminacji do finału gpch, a stała 7 z pozycji 9-15 z sgp na koniec sezonu do nich dołącza. Finał można jechać na rozpoczęcie sezonu, przecież pierwsze gp jest dopiero w maju, czasu jest sporo, a raczej w kwietniu wszyscy połamani w poprzednim sezonie są już zdrowi.

14. Back To Top    #12
    Ekspert kingpin's Avatar
    Thanks
    3,486
    Fakt, sportowo pomysł się broni, ale zawodnicy budują budżety w okresie zimowym i wtedy są najważniejsze rozmowy ze sponsorami.
    Na pewno obu strona łatwiej się rozmawia gdy wiedzą czy mają sponsorować zawodnika z GP czy tylko ligowego wyrobnika.
    Apator Torun DMP 2017

Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

15. Back To Top    #13
    Ekspert Robi's Avatar
    Thanks
    1,053
    jest jeden pozytyw Holdera w SGP kosztem Duńczyka....

Holder w SGP i Toruniu to jeszcze większa pika sportowa w dol u niego Robi to lubi.

16. Back To Top    #14
    Ekspert j-rules's Avatar
    Thanks
    3,149
    najslabsza obsada SGP od... no chyba odkad pamietam.

No dobra, byly gorsze m.in z Walaskiem i Ulamkiem... ale ta jest i tak bardzo slaba.
    odpowiedź c) - czytam całe sportsboard.pl dla beki

17. Back To Top    #15
    Użytkownik
    Thanks
    2
    Równie dobrze mogą dać pierwszej dziewiątce utrzymanie w cyklu skoro dziewiąty zawodnik i tak zawsze dostaje DK niejako "z urzędu".

Holder, Pedersen, Hancock - nie ukrywam, że mam trochę ból dupy o te spasione koty. Jedynie Hancock może powalczyć jeszcze, pozostali dwaj to chyba będą raczej dla sponsorów jechać. Szkoda bo była okazja odświeżyć trochę cykl, a tak znowu jadą za zasługi.

18. Back To Top    #16
    Stały bywalec
    Thanks
    160
    Quote Originally Posted by Rogerson View Post
    Popatrzmy na Rosjan, czy Anglików. Po jednym rajderze utrzymało się w ósemce, a po jednym dodatkowo awansowało z eliminacji. Nie można mieć teraz pretensji o to, że w cyklu jest jeden Dun, czy Szwed. Oni przecież też mieli eliminacje.

Tak w ogóle podoba mi się pomysł kowjanko. 9 awansuje z eliminacji do finału gpch, a stała 7 z pozycji 9-15 z sgp na koniec sezonu do nich dołącza. Finał można jechać na rozpoczęcie sezonu, przecież pierwsze gp jest dopiero w maju, czasu jest sporo, a raczej w kwietniu wszyscy połamani w poprzednim sezonie są już zdrowi.
    Ależ ja nie mam pretensji absolutnie. Nigdy nie krytykowałem kogokolwiek kto w sportowej walce,po całosezonowych, wielostopniowych eliminacjach awansował do cyklu. O Duńczykach i Szwedach mówiłem tylko jako o ciekawostce (inna ciekawostka - Polacy, Rosjanie i Anglicy będą stanowić w tym roku połowę stawki).

A pomysł elimimacji na początku sezonu nie przemawia do mnie. Zawodnicy muszą mieć czas na przygotowania, znalezienie sponsorów itp.

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka
    BKS Polonia Bydgoszcz

19. Back To Top    #17
    Ekspert
    Thanks
    456
    Największym nieporozumieniem to jest ta coroczna dzika karta dla dziewiątego zawodnika cyklu...

20. Back To Top    #18
    Thanks
    58
    Co do zasady to faktycznie nieporozumienie, ale patrząc personalnie no to w tym roku Pedersen jednak pobił wszystko - to jedna z najbardziej absurdalnych dzikich kart w historii cyklu.

21. Back To Top    #19
    Ekspert Phenomenon's Avatar
    Thanks
    695
    NieporozumIeniem to są w ogóle dzikie karty. Powinny decydować tylko eliminacje.

22. Back To Top    #20
    Ekspert Malin017's Avatar
    Thanks
    1,175
    Quote Originally Posted by Phenomenon View Post
    NieporozumIeniem to są w ogóle dzikie karty. Powinny decydować tylko eliminacje.
    Zbyt kontuzjogenny sport na takie fanaberie.

23. Back To Top    #21
    Stały bywalec Yaras's Avatar
    Thanks
    14
    Szkoda że nie można zrobić zmian przed cyklem bo większość z tej "ławki rezerwowych" widziałbym w GP 2018

24. Back To Top    #22
    Użytkownik
    Thanks
    40
    Każdy chce różnorodności, więc ja proponuję wprowadzić taką oto innowację: mamy 18. stałych uczestników Grand Prix, którzy się ze sobą wymieniają: trzech najsłabszych z poprzedniej rundy (z wyłączeniem DK) nie jedzie w kolejnej

25. Back To Top    #23
    Początkujący
    Thanks
    0
    po pierwsze Holder i dzikie karty w tej stawce to cyrk. Widać że ważniejsze jest aby było jak najwięcej zawodników w GP ze znaczkiem monstera na kasku niż tych którzy reprezentują jakiś poziom . Teoretycznie to samo jest z Hancockiem lecz tutaj dostał dzikusa za zasługi w GP , to samo Nicki. Nicki po kontuzji będzie sredniakiem a dziadek będzie bo będzie chociaż może się bić o pudło. Po drugie nie wiem czy dobrze Ale mam przeczucie że Laguta i cook nie zaprezentują nic szczególnego. Jeżeli chodzi o naszą zdolną Polską młodzież powinniśmy być spokojni o utrzymanie wszystkich naszych chłopaków prócz Pawlickiego.Nie przypada mi on wogole. BędZie miał jeden sezon i preczuwam ze skończy go poza ósemką.

26. Back To Top    #24
    Zaawansowany
    Thanks
    23
    Od bodajże jakichś 4 lat cykl SGP nie trafił do żadnego nowego kraju. Mogę się mylić, piszę nieco z głowy.
    Ale stagnacja jest mega widoczna.
    Bez Polski i Cardiff ten cały cyrk byłby do zaorania.

27. Back To Top    #25
    Stały bywalec
    Thanks
    3
    Brak Daugavpils w przyszłorocznym terminarzu może oznaczać, że właśnie tam odbędzie się dpś
    Grigorij Łaguta :Nowa formuła Speedway Best Pairs Cup jest atrakcyjna, ponieważ walczymy dla naszych sponsorów

28. Back To Top    #26
    Początkujący
    Thanks
    0
    Powinni odpuścić jedną rundę w Polsce (Gorzów lub Toruń) bo się robi mały przesyt już

29. Back To Top    #27
    Stały bywalec brindel's Avatar
    Thanks
    32
    Przesyt przesytem, ale BSI robi na tym sporą kasę, polscy organizatorzy również. A więc nikomu się nie opłaca rezygnować z tych rund.