Strona 2 z 12 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 90 z 526

Wątek: Nowe forum sportowe

  1. Powrót do góry    #46
    Użytkownik
    Dołączył
    18-04-2017
    Postów
    309
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 22 w 20 postach
    Mariusz, krótko napiszę.
    Strona jest zainfekowana malwerem, ktoś wstrzyknął złośliwy kod do skryptu forum. Skaner tutaj (przeskanuj i sprawdź) - https://sitecheck.sucuri.net/

    Nie wiesz co to hosting to ja ci tłumaczyć tego nie będę, forum jest jedynie hostowane na serwerach wp - nic więcej.

    Jeszcze trochę a na urządzeniach korzystanie z forum też będzie mega kłopotliwe, a tym co korzystają zaraz z kompami zaczną się dziać dziwne rzeczy...

    Czekam na odpowiedź zarządzającego...

  2. Powrót do góry    #47
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    Trzeba rozwiązać problem, żeby nagle nie zgasło światło.

  3. Powrót do góry    #48
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,557
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Cytat Zamieszczone przez miszarus Zobacz posta
    Mariusz, krótko napiszę.
    Strona jest zainfekowana malwerem, ktoś wstrzyknął złośliwy kod do skryptu forum. Skaner tutaj (przeskanuj i sprawdź) - https://sitecheck.sucuri.net/

    Nie wiesz co to hosting to ja ci tłumaczyć tego nie będę, forum jest jedynie hostowane na serwerach wp - nic więcej.

    Jeszcze trochę a na urządzeniach korzystanie z forum też będzie mega kłopotliwe, a tym co korzystają zaraz z kompami zaczną się dziać dziwne rzeczy...

    Czekam na odpowiedź zarządzającego...
    Tam masz jedynie potwierdzenie, że strona była zaatakowana.

    Parę miesięcy temu, forum było zaatakowane. Nie działało przez kilka dni. Można się domyślać, że na skutek tego ataku, domena sportsboard.pl dostała się na czarne listy. I tu masz potwierdzenie ze skanera który podałeś.

    Blacklisted (10 Blacklists Checked): Indicates that a major security company (such as Google, McAfee, Norton, etc) is blocking access to your website for security reasons. Please see our recommendation below to fix this issue and restore your traffic.
    Po kilku dniach Marcin (chyba on osobiście) przywrócił z backupu forum do życia. Niestety ale, jak się domyślam, nikt nie zadbał o to aby wykreślić adres forum z wszystkich czarnych list.

    Zwróć uwagę na to, że jak wchodzisz na forum z IE to nie masz żadnych problemów. Natomiast np. z Chrome masz.

    I teraz zwróć uwagę na jeden fakt. Jak wejdziesz na https://sitecheck.sucuri.net/ i wpiszesz adres forum, to poniżej masz zdefiniowane trojany które rzekomo zainfekowały forum. Kliknij na któregoś z nich, jak masz dobrego antywira to od razu nastąpi blokada strony i wyskoczy ci na kompie odp. komunikat. Jeśliby forum było zainfekowane, byłaby podobna reakcja. A nie ma takiej reakcji.

    Następnie sprawdź zakładkę "Blacklist Status" i co się pojawia ? Ano to:

    Domain blacklisted By Yandex (via Sophos): sportsboard.pl
    Reasumując, po ostatnim ataku, domena SB dostała się na czarne listy. Jako niebezpieczna. Aktualnie figuruje tylko na jednej czarnej liście. Akurat na tej By Yandex. Pewnie z tej czarnej listy korzysta przeglądarka Chrome (może jeszcze jakieś) i stąd komunikat przeglądarki i zakwalifikowanie witryny SB jako niebezpiecznej. Ale już IE nie kwalifikuje witryny forum jako niebezpiecznej. Najwyraźniej korzysta z innych czarnych list. Żaden antywirus też nie informuje o zainfekowaniu witryny forum. Według mnie wystarczy aby By Yandex usunął ze swojej czarnej listy adres forum i wszystko będzie OK.

    Według mnie forum aktualnie nie jest zainfekowane. A to co widzimy (z niektórych przeglądarek) to tylko efekty uboczne po ostatnim ataku.

    P.s
    Wysłałem do wujka Google info aby wykreślili adres forum z blacklist . Zobaczymy za parę dni ile to da.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 13-10-2017 o 18:02
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  4. Powrót do góry    #49
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,966
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Atak był dobrych kilka miesięcy temu a problemy na Firefoksie czy Chrome są od kilku tygodni.
    Czy to oznacza, że te przeglądarki dopiero od kilku tygodni używają tej listy o której piszesz?
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  5. Powrót do góry    #50
    Użytkownik
    Dołączył
    18-04-2017
    Postów
    309
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 22 w 20 postach
    Ten koleś nie ma pojęcia o czym pisze a mądrzy się jak... Nie znasz się to milcz Mariusz. Jak niekt nie posprząta i nie zalata dziur to za kilka dni infekcja zabije to forum...

  6. Powrót do góry    #51
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,557
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Atak był dobrych kilka miesięcy temu a problemy na Firefoksie czy Chrome są od kilku tygodni.
    Czy to oznacza, że te przeglądarki dopiero od kilku tygodni używają tej listy o której piszesz?
    Najprawdopodobniej tak. U mnie, czerwony ekran zaczął się pojawiać po aktualizacji Chrome na kompie. natomiast Chrome na komórce nic nie sygnalizuje. Natomiast IE w ogóle nie reaguje po wejściu na forum. Według mnie winna jest tutaj jedna czarna lista. Jak widać, nie wszystkie przeglądarki z niej korzystają. Pytanie czy komuś np. na firefoxie również pokazuje ostrzeżenie czy nie pokazuje ? Kto ma niech da znać. Sprawdźcie też u siebie np. IE.

    Tego, że na dzisiaj forum nie jest zainfekowane, jestem pewien. Jeśliby było, to antywir zaraz by o tym meldował. Czy w ogóle komuś antywir na kompie sygnalizuje cokolwiek, ze forum jest zainfekowane ? Chyba nikomu ? Przynajmniej ja nie zauważyłem aby ktoś zgłaszał.

    Cytat Zamieszczone przez miszarus Zobacz posta
    Ten koleś nie ma pojęcia o czym pisze a mądrzy się jak... Nie znasz się to milcz Mariusz. Jak niekt nie posprząta i nie zalata dziur to za kilka dni infekcja zabije to forum...
    Pajacu, pewnie, że się nie znam. Zadaje ci tylko pytania na które nie potrafisz odpowiedzieć a grasz tutaj chojraka. Czemu IE nic nie sygnalizuje ? Czemu antywiry u nikogo nic nie sygnalizują ? Czemu jak wchodzę z Chrome z komórki, to nic nie sygnalizuje ? Ponoć forum jest zainfekowane od kilku tygodni, to czemu mamy czekać jeszcze kilka dni aż padnie ?

    Forum jest regularnie atakowane co jakiś czas. Z mniejszym lub większym skutkiem. Po ostatnim ataku zdechło. Było nieczynne kilka dni. Czy zdechnie za kilka dni ? No może i zdechnie, jak komuś poszczęści się (oby nie) jakiś atak.

    Będziesz próbował ? Aby udowodnić swoje racje ?
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 13-10-2017 o 19:11
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  7. Powrót do góry    #52
    Użytkownik Awatar Lipa_PL
    Dołączył
    25-05-2009
    Postów
    113
    Kliknij i podziękuj
    933
    Podziękowania: 32 w 22 postach
    na firefoxie (stary jakis, bo na xp) - ekran czerwienią się świeci

  8. Powrót do góry    #53
    Użytkownik
    Dołączył
    18-04-2017
    Postów
    309
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 22 w 20 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Pajacu, pewnie, że się nie znam. Zadaje ci tylko pytania na które nie potrafisz odpowiedzieć a grasz tutaj chojraka. Czemu IE nic nie sygnalizuje ? Czemu antywiry u nikogo nic nie sygnalizują ? Czemu jak wchodzę z Chrome z komórki, to nic nie sygnalizuje ? Ponoć forum jest zainfekowane od kilku tygodni, to czemu mamy czekać jeszcze kilka dni aż padnie ?

    Forum jest regularnie atakowane co jakiś czas. Z mniejszym lub większym skutkiem. Po ostatnim ataku zdechło. Było nieczynne kilka dni. Czy zdechnie za kilka dni ? No może i zdechnie, jak komuś poszczęści się (oby nie) jakiś atak.

    Będziesz próbował ? Aby udowodnić swoje racje ?
    Nie obrażaj.
    Sygnalizuje antywirus GData - oczywiście z licencją i zaktualizowana baza wirusów.
    Przeglądarka IE nie jest wspierana i to tak dziurawy zabytek, że samo jej używanie grozi infekcją komputera.
    Macie czekać jeszcze kilka dni ponieważ infekcja zawsze postępuje i zaraza kolejne pliki skryptu złośliwymi wpisami. Wkoncu infekuje kluczowe pliki i forum pada... Tak w skrócie.
    Wogole nie wiem czemu ci to tłumaczę... Uwierz ze doskonale się na tym znam i wiem co piszę.... Ratowałem setki stron po infekcjach

  9. Powrót do góry    #54
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,557
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Cytat Zamieszczone przez miszarus Zobacz posta
    Nie obrażaj.
    Sygnalizuje antywirus GData - oczywiście z licencją i zaktualizowana baza wirusów.
    Przeglądarka IE nie jest wspierana i to tak dziurawy zabytek, że samo jej używanie grozi infekcją komputera.
    Macie czekać jeszcze kilka dni ponieważ infekcja zawsze postępuje i zaraza kolejne pliki skryptu złośliwymi wpisami. Wkoncu infekuje kluczowe pliki i forum pada... Tak w skrócie.
    Wogole nie wiem czemu ci to tłumaczę... Uwierz ze doskonale się na tym znam i wiem co piszę.... Ratowałem setki stron po infekcjach
    A ile zaraziłeś ? Aby potem je ratować ?

    Napisałem potocznie że chodzi o IE, a de facto chodzi Edge z Win 10. Tu chyba nie powiesz, że nie jest wspierany ? Win 10 mam w wersji box licencjonowany i na bieżąco aktualizowany. Antywir to eset smart security, również licencjonowany i na bieżąco aktualizowany. Dziesiątki razy już mi komunikował niebezpieczne witryny. Jednak tej witryny się nie czepia.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  10. Powrót do góry    #55
    Stały bywalec Awatar młody_piernik
    Dołączył
    03-10-2014
    Postów
    1,393
    Kliknij i podziękuj
    1,602
    Podziękowania: 388 w 222 postach
    miszarus brzmi jak gość który skończył wieczorowy kurs "informatyki" i plecie kocopoły
    "Gratulacje dla pana Gajewskiego,gratulacje dla zawodników" - Stev, 2016

    "A Pan Buszmen wymyśla i wymyśla. Liczy, krytykuje, opowiada jak to sam by za wszystkie osoby wystąpił." - Przemysław Termiński, 2016

  11. Powrót do góry    #56
    Użytkownik
    Dołączył
    18-04-2017
    Postów
    309
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 22 w 20 postach
    VGVuIE1hcml1c3ogamVzdCBqZWRuYWsgcGllcmRvbG5pxJl0eS 4g ehh :/

  12. Powrót do góry    #57
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,966
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Na IE też blokuje mi forum i uruchamia antywirusa.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  13. Powrót do góry    #58
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,557
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Na IE też blokuje mi forum i uruchamia antywirusa.
    To czym prędzej opuść forum (za radą kolegi miszarus) bo ci zeżre kompa

    A tak na serio, na IE czy Edge ? Jakiego Windowsa używasz ? Jaki antywir ?
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  14. Powrót do góry    #59
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,477
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,330 w 4,314 postach
    u mnie win 7, IE 11, wchodzi na forum normalnie. Chrome natomiast na kilku maszynach wywala red alert.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  15. Powrót do góry    #60
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,557
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    u mnie win 7, IE 11, wchodzi na forum normalnie. Chrome natomiast na kilku maszynach wywala red alert.
    A antywir się pluje ? Czy nic nie reaguje ?
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  16. Powrót do góry    #61
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,477
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,330 w 4,314 postach
    eset nic a nic, na innym mam mcafee i tez nic.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  17. Powrót do góry    #62
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Mi na kompie McAfee site advisor wywala alert. Inna bajka, że z kompa już tu nie zaglądam.
    !Adrian walcz!

  18. Powrót do góry    #63
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    Czy sytuacja jest poważna czy też nie - ja osobiście nie potrafię ocenić. Pytanie brzmi co jeśli admin tego nie uporządkuje. Alternatywy nie mamy i na razie nie wiemy czy ją tworzyć. Tak czy inaczej akceptacja obecnego stanu (braku zainteresowania ze strony admina) moim zdaniem jest ryzykowna.

  19. Powrót do góry    #64
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,557
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Cytat Zamieszczone przez sth Zobacz posta
    Czy sytuacja jest poważna czy też nie - ja osobiście nie potrafię ocenić. Pytanie brzmi co jeśli admin tego nie uporządkuje. Alternatywy nie mamy i na razie nie wiemy czy ją tworzyć. Tak czy inaczej akceptacja obecnego stanu (braku zainteresowania ze strony admina) moim zdaniem jest ryzykowna.
    Taka sytuacja jest zawsze ryzykowna.

    Odnośnie forum, jeśli nie odezwie się właściciel, to w zasadzie nic nie możemy zrobić.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  20. Powrót do góry    #65
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,966
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Win 7, IE 11, Avira
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  21. Powrót do góry    #66
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,557
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Win 7, IE 11, Avira
    No widzisz, u j-rules, przy tej konfiguracji, przeglądarka nic nie sygnalizuje.

    Jak dla mnie to kwestia tylko blacklist, samo forum jest ok.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  22. Powrót do góry    #67
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,966
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Nie bardzo się to kupy trzyma, bo skoro używamy tej samej konfiguracji, to dlaczego jego przeglądarka używa niby innej listy?
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  23. Powrót do góry    #68
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,557
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Nie bardzo się to kupy trzyma, bo skoro używamy tej samej konfiguracji, to dlaczego jego przeglądarka używa niby innej listy?
    Innych blacklist. Bo jest ich całkiem sporo.

    A wystarczy, że ma inaczej skonfigurowaną przeglądarkę, np. jego przeglądarka używa innej wyszukiwarki domyślnie. Wystarczy, że jeden aktualizuje częściej, drugi w ogóle. Ma inne wtyczki, które korzystają z innych blacklist. Jeden jest zalogowany na gmailu a inny nie. Tych przyczyn może być wiele.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  24. Powrót do góry    #69
    Stały bywalec Awatar chloroform
    Dołączył
    06-05-2008
    Postów
    936
    Kliknij i podziękuj
    486
    Podziękowania: 207 w 124 postach
    Naprawdę chcecie się skupiać na tym dlaczego przed wejściem wywala nam komunikat? Trzeba to naprawić i tyle. Dla zwykłego usera przyczyna jest nie istotna, a przez to temat odpływa od sedna wątku- co dalej z forum.

  25. Powrót do góry    #70
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,557
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Cytat Zamieszczone przez chloroform Zobacz posta
    Naprawdę chcecie się skupiać na tym dlaczego przed wejściem wywala nam komunikat? Trzeba to naprawić i tyle. Dla zwykłego usera przyczyna jest nie istotna, a przez to temat odpływa od sedna wątku- co dalej z forum.
    A co ma być ? Jest póki nie zgaśnie.

    Co możesz zrobić innego ? Trzeba czekać na ruch właściciela. Bez niego ani rusz.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  26. Powrót do góry    #71
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,966
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Innych blacklist. Bo jest ich całkiem sporo.

    A wystarczy, że ma inaczej skonfigurowaną przeglądarkę, np. jego przeglądarka używa innej wyszukiwarki domyślnie. Wystarczy, że jeden aktualizuje częściej, drugi w ogóle. Ma inne wtyczki, które korzystają z innych blacklist. Jeden jest zalogowany na gmailu a inny nie. Tych przyczyn może być wiele.
    Kuswa..... nie ogarniam.
    Hmmm......
    Dasz radę coś zrobić, żeby i jemu wywlało?
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  27. Powrót do góry    #72
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,557
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Kuswa..... nie ogarniam.
    Hmmm......
    Dasz radę coś zrobić, żeby i jemu wywlało?
    Chyba nie. On jest z Tarnowa i ma wąsy. A ich tam nawet wirusy nie lubią

    Jakieś dwa, trzy lata temu. Mój IP dostał się na blacklisty, ponieważ ktoś mi wstrzyknął maila z ukrytym scryptem który potem rozsyłał spam. Jakieś trzy miesiące walczyłem z gigantami netu aby usunęli ten mój IP ze swoich czarnych list.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  28. Powrót do góry    #73
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,477
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,330 w 4,314 postach
    no widzisz, a wystarczylo pielegnowac wąsy.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  29. Powrót do góry    #74
    Ekspert Awatar apator_uk
    Dołączył
    26-07-2009
    Postów
    5,724
    Kliknij i podziękuj
    1,709
    Podziękowania: 1,567 w 910 postach
    ....

    Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
    #GetWellDarky

  30. Powrót do góry    #75
    Administrator Awatar darkness
    Dołączył
    02-08-2001
    Postów
    4,859
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 56 w 5 postach
    Cześć,

    Czuję się wywołany do tablicy, pozwólcie że w kilku punktach przekaże wyglada sytuacja:
    1. Obecnie forum jest faktycznie na serwerach WP, niemniej ustaliłem jego migracje na nową wirtualna maszynę, którą będę finansował. Powinno to być stabilniejsze niż obecnie środowisko
    2. Migracja będzie wymagała wyłączenia forum na kilkadziesiąt godzin - dam znać kiedy to się wydarzy
    3. Po migracji zadbamy (dev, którego poprosiłem o pomoc) o update oprogramowania forum i audyt pod kątem wszelkiej maści wirusów, o której wyżej


    Czytając o tym, że chcecie ratować forum, odkupić je, walczyć o przetrwanie - szczerze się wzruszyłem... przypomniały mi się stare, fantastyczne czasy... czasy kiedy wszystko się zaczęło... to miejsce, to forum było początkiem mojej przygody z biznesem online'owym, która trwa do dziś.

    Wybaczcie wiec, ale nie planuje / nie przewiduję sprzedawać, oddawać baz czy domeny. I nie chodzi o pieniądze, są rzeczy nie na sprzedaż.

    Ale mam świadomość, że powyższe nie, przy moim zaangażowaniu jak dotychczas, brzmi irracjonalnie. Wiec z tym zaangażowaniem coś trzeba zrobić.

    Proponuję, że:
    - zajmę się/zlecę zmiany serwerowe, o których wyżej
    - będę ponosił koszty utrzymania forum

    A jednocześnie zweryfikuję uprawnienia administracyjne/moderatorskie i przyznam wskazanym przez Was osobom stosowne uprawnia moderatorskie do prowadzenia forum.

    Będę niezmiernie szczęśliwy i jednocześnie zobowiązany gdy znajdą się osoby, które poprowadzą forum dalej. Jestem otwarty na wszystkie pomysły dotyczące formuły forum, w tym określenie czym ma być sportsboard docelowo, a w konsekwencji na rozmowę o ewentualnej promocji forum.

    Dziękuję serdecznie za WSZYSTKO!

    Darek Górzny
    Ostatnio edytowane przez darkness ; 14-10-2017 o 20:15

  31. Już 24 użytkowników podziękowało forumowiczowi darkness za jego przydatny post!

    Aussie (14-10-2017), CarlitosFalubaz (15-10-2017), Dominik (14-10-2017), Edziol (15-10-2017), JaacPoz (14-10-2017), Lipa_PL (15-10-2017), Malin017 (14-10-2017), Marsh (14-10-2017), Mefitzo (14-10-2017), Penhall (16-10-2017), PiotrHa (15-10-2017), Robert_Leszno (18-10-2017), Robi (15-10-2017), Słoniu (25-10-2017), apator_uk (14-10-2017), chicago23bull (15-10-2017), chloroform (14-10-2017), dawidm (15-10-2017), gks-falubaz-sparta (15-10-2017), j-rules (14-10-2017), kleczes_GKM (15-10-2017), lemur6666 (14-10-2017), spitt22 (15-10-2017), ŻużlowyKibic (14-10-2017)

  32. Powrót do góry    #76
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,557
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Wybaczcie wiec, ale nie planuje / nie przewiduję sprzedawać, oddawać baz czy domeny. I nie chodzi o pieniądze, są rzeczy nie na sprzedaż.
    Witaj.

    Jakoś nie wiem czemu, ale byłem przekonany, że nie sprzedasz tego interesu. I słusznie

    Proponuję, że:
    - zajmę się/zlecę zmiany serwerowe, o których wyżej
    - będę ponosił koszty utrzymania forum
    No i fajnie. Jam kontent
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  33. Powrót do góry    #77
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,966
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Już tak nie cukruj.
    I tak nie dostaniesz modera.
    Predzej się w Toruniu wieża wyprostuje.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  34. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi kingpin za jego przydatny post!

    Mefitzo (14-10-2017), chicago23bull (15-10-2017)

  35. Powrót do góry    #78
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Praca moderatora to niestety nie jest wdzięczny kawałek chleba. Roboty sporo a i ciągle ktoś krytykuje twoje działania. Nie myślałem, że to napiszę ale, o zgrozo - na moderatora proponuję Robiego.
    !Adrian walcz!

  36. Powrót do góry    #79
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,557
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Już tak nie cukruj.
    I tak nie dostaniesz modera.
    Predzej się w Toruniu wieża wyprostuje.
    No to pójdę ryczeć

    A w akcie rozpaczy ciebie zaproponuje.

    Ja już swoją normę na pozycji modera i admina odsłużyłem. Teraz czas na swobodną wypowiedź.

    A tak na serio, to mi tam się podobało podejście Bayerka. Tyle, że coś chyba chłop nie ma czasu na forum.

    Cytat Zamieszczone przez Malin017 Zobacz posta
    Praca moderatora to niestety nie jest wdzięczny kawałek chleba. Roboty sporo a i ciągle ktoś krytykuje twoje działania. Nie myślałem, że to napiszę ale, o zgrozo - na moderatora proponuję Robiego.
    Oj żebyś wiedział.

    Robi moderem ?

    Może być, w końcu zrobi porządek w HP z Carlitosem i spółką
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  37. Powrót do góry    #80
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    No to pójdę ryczeć

    A w akcie rozpaczy ciebie zaproponuje.

    Ja już swoją normę na pozycji modera i admina odsłużyłem. Teraz czas na swobodną wypowiedź.

    A tak na serio, to mi tam się podobało podejście Bayerka. Tyle, że coś chyba chłop nie ma czasu na forum.



    Oj żebyś wiedział.

    Robi moderem ?

    Może być, w końcu zrobi porządek w HP z Carlitosem i spółką
    HP to wolna amerykanka. Tego nie ma sensu ruszać.
    !Adrian walcz!

  38. Powrót do góry    #81
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,557
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Cytat Zamieszczone przez Malin017 Zobacz posta
    HP to wolna amerykanka. Tego nie ma sensu ruszać.
    Robi da radę. Zrobi to bez sensu
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  39. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Mariusz za jego przydatny post!

    JaacPoz (14-10-2017)

  40. Powrót do góry    #82
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,966
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Robi na moderatora?
    To w spółkach Skarbu Państwa już nie macie wolnych miejsc?
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  41. Powrót do góry    #83
    Ekspert Awatar KrisKiller
    Dołączył
    20-03-2003
    Postów
    3,405
    Kliknij i podziękuj
    517
    Podziękowania: 948 w 511 postach
    Cytat Zamieszczone przez malin017 Zobacz posta
    praca moderatora to niestety nie jest wdzięczny kawałek chleba. Roboty sporo a i ciągle ktoś krytykuje twoje działania. Nie myślałem, że to napiszę ale, o zgrozo - na moderatora proponuję robiego.
    ja wiem ze jest sobota i ciezko pracujacy ludzie resetuja sie za pomoca alkoholu. Ale nie pij az tyle Malin!

  42. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi KrisKiller za jego przydatny post!

    apator_uk (15-10-2017)

  43. Powrót do góry    #84
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Czekam na lepsze kandydatury mądralińscy.
    !Adrian walcz!

  44. Powrót do góry    #85
    Użytkownik
    Dołączył
    05-11-2016
    Postów
    64
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 6 w 5 postach
    Ja. Jestem z Rybnika, czyli nie ma bezpośrednich konfliktów przez najbliższy rok, nie ubliżam i nikogo stąd nie znam. Po roku możecie mnie wymienić. )
    Ostatnio edytowane przez Klingos ; 14-10-2017 o 21:52

  45. Powrót do góry    #86
    Użytkownik
    Dołączył
    13-05-2007
    Postów
    235
    Kliknij i podziękuj
    26
    Podziękowania: 23 w 18 postach
    O ile wymienieni przeze mnie znajdą czas i chęci, bo robota wcale fajna nie jest, a i trzeba poświęcić sporo czasu, to ja proponuję trzy kandydatury: Sobotch, Gadol i Przemek. Lokalnych, "toruńskich", kandydatur nie wypada mi wysuwać, choć gdyby więcej czasu dla forum miałby Morciasz, to nie zawahałbym się złamać tej "niepisanej zaasady'

  46. Powrót do góry    #87
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,557
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Cytat Zamieszczone przez Klingos Zobacz posta
    Ja. Jestem z Rybnika, czyli nie ma bezpośrednich konfliktów przez najbliższy rok, nie ubliżam i nikogo stąd nie znam. Po roku możecie mnie wymienić. )
    Czyli nie nadajesz się
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  47. Powrót do góry    #88
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,477
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,330 w 4,314 postach
    sparta_mistrz. Nie mialby czasu na pisanie glupot
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  48. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi j-rules za jego przydatny post!

    CarlitosFalubaz (15-10-2017), chicago23bull (15-10-2017)

  49. Powrót do góry    #89
    Ekspert Awatar Mefitzo
    Dołączył
    27-06-2012
    Postów
    5,795
    Kliknij i podziękuj
    302
    Podziękowania: 1,328 w 844 postach
    Każdego moderatora poza Mariuszem powitam ze szczerym uśmiechem
    KS UNIA LESZNO
    1949 , 1950 , 1951 , 1952 , 1953 , 1954 , 1979 , 1980 , 1984 , 1987 , 1988 , 1989 , 2007 , 2010 , 2015 , 2017
    KRÓL JEST JEDEN Ukryta zawartość

  50. Powrót do góry    #90
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,557
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mefitzo Zobacz posta
    Każdego moderatora poza Mariuszem powitam ze szczerym uśmiechem
    Czujesz respekt. To dobrze

    A tak w ogóle to co to za kasting ? Wybory robicie czy jak ?

    Kto chce się poświęcić i czuje się na siłach, to niech pisze CV i wysyła na PW do Darknessa. On sprawdzi takiego gościa w IPN-ie i wybierze co trzeba.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

Strona 2 z 12 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •