Pokaż wyniki od 1 do 25 z 25

Wątek: Emocje sezonu ogórkowego, transferowego

  1. Powrót do góry    #1
    Stały bywalec Awatar Molineux
    Dołączył
    14-02-2008
    Postów
    1,312
    Kliknij i podziękuj
    59
    Podziękowania: 104 w 62 postach

    Emocje sezonu ogórkowego, transferowego

    Cytat Zamieszczone przez vicar
    Widzę, że sezon na busy już się zaczął

    Fredka i Wowa to fajny trzon. Jak wprowadzą przepis o trzech obcokrajowców to dorzucić Kinga, zostawić Liszkę i Pilarskiego i mamy:

    1. Borodullin
    2. Kajzer/Pytel
    3. Borowicz
    4. King
    5. Jakobsen
    6. Pilarski
    7. Liszka

    I jedziemy do przodu
    No jeśli będzie trzech obcokrajowców to uważam, że mamy szanse walki o awans. Nie piszę celowo, że awansujemy, ale te busy są obiecujące.

    1. Świderski (?)*
    2. King
    3. Borodulin
    4. Borowicz (?)*
    5. Jakobsen
    Co do Przemka Liszki to raczej małe szanse, bo Dróżdż skończy wiek juniora i muszą mieć oprócz Drabika i Bobera juniora w razie Wu. No chyba, że Sparta kogoś pozyska.
    Pilarski to zdecydowanie dobra opcja.

    P.S.
    (?) - nie są to opcje potwierdzone

    Zawsze zwarte i bojowe, Poznańskie Stowarzyszenie Żużlowe
    Ukryta zawartość

  2. Powrót do góry    #2
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-06-2005
    Postów
    1,327
    Kliknij i podziękuj
    41
    Podziękowania: 113 w 69 postach
    A Daniel King opcja potwierdzona? W sumie dawno nie jeździł w polskiej lidze tak regularnie. Z takim zestawieniem jak podałeś to raczej Poznań nie miałby najmniejszych problemów aby moją Polonię zbić dwukrotnie u siebie i na wyjeździe.

  3. Powrót do góry    #3
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    No Polonia to chyba będzie miała szanse z Kolejarzem Rawicz chyba... Ech, pamiętam jak w 1. lidze Polonia przyjechała do Poznania, jako zdecydowany faworyt któremu się nie podskoczy...
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  4. Powrót do góry    #4
    Stały bywalec Awatar Molineux
    Dołączył
    14-02-2008
    Postów
    1,312
    Kliknij i podziękuj
    59
    Podziękowania: 104 w 62 postach
    Cytat Zamieszczone przez brindel Zobacz posta
    A Daniel King opcja potwierdzona?
    Nie wiem. Wiem, że King kontraktowany był w okienku majowym na 2 sezony. Być może jako zabezpieczenie na sezon 2018. Tak czy owak kontrakt ma ważny co nie znaczy, że musi u nas jeździć.
    Zawsze zwarte i bojowe, Poznańskie Stowarzyszenie Żużlowe
    Ukryta zawartość

  5. Powrót do góry    #5
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    A bus Świderskiego był w Poznaniu, bo na torze Poznań była jakaś impreza motorowa, na której sprzęt Świdra można było obejrzeć.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  6. Powrót do góry    #6
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-06-2005
    Postów
    1,327
    Kliknij i podziękuj
    41
    Podziękowania: 113 w 69 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    No Polonia to chyba będzie miała szanse z Kolejarzem Rawicz chyba... Ech, pamiętam jak w 1. lidze Polonia przyjechała do Poznania, jako zdecydowany faworyt któremu się nie podskoczy...
    Nie byłem na tym meczu, ale oglądałem w Polsacie Sport. Wygrana 46:44 Polonii po nerwówce do samego końca. Fajne czasy, pomimo jazdy w niższej lidze, miało się tę świadomość, że gdziekolwiek Bydgoszcz nie pojedzie, to będzie wygrywała albo chociaż walczyła o to do samego końca. Obecnie już zapomniałem co znaczy "konkurencyjna" Polonia, a przy składzie, który możliwe, że skonstruuje Poznań, nie będziemy dla nich żadnym rywalem. Ale co do Poznania, to życzę aby udało się mocną pakę stworzyć. Poznań to duży ośrodek z potencjałem i fajnie by było jakby speedway w Pyrlandii się rozwijał, a nie tułał latami w najniższej lidze. Gdyby tylko jeszcze udało się przebudować tor, bo ten obecny to chyba najnudniejszy pod względem widowisk tor w całej Polsce.

  7. Powrót do góry    #7
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,974
    Kliknij i podziękuj
    2,029
    Podziękowania: 1,495 w 990 postach
    Świderski może w Rawiczu wylądować. Tam ma sponsora i na ostatnim turnieju w wywiadzie mówił że jest taka opcja.

  8. Powrót do góry    #8
    Stały bywalec Awatar Latosi79
    Dołączył
    19-05-2009
    Postów
    1,497
    Kliknij i podziękuj
    31
    Podziękowania: 41 w 31 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    A bus Świderskiego był w Poznaniu, bo na torze Poznań była jakaś impreza motorowa, na której sprzęt Świdra można było obejrzeć.
    Sprzęt Świderskiego ?.Czy sprzęt Kajzera z napisem na siodełku Świder.Kojarz fakty,Świderski nie ma nic nawet Busa sprzedał .A ostatnio mechanikował u Worralli

    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Świderski może w Rawiczu wylądować. Tam ma sponsora i na ostatnim turnieju w wywiadzie mówił że jest taka opcja.
    A to nie ten sam sponsor co Kajzera i Pytela ???.Czy to nie przypadkiem Świderski ,Kajzer i Pytel nie byli razem na zgrupowaniu we Włoszech ???

    Jeden zawodnik może w sezonie 2018 przyciągnąć większą liczbę na trybuny w Poznaniu .Nie muszę jego nazwiska wymieniać bo wiadomo o kogo chodzi i to powinien byc cel transferowy nr 1 klubu z Poznania.
    Bjarne Pedersen Racing ! witamy w Łostrowie!Ukryta zawartość Ukryta zawartość

  9. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Latosi79 za jego przydatny post!

    vicar (12-09-2017)

  10. Powrót do góry    #9
    Stały bywalec Awatar Molineux
    Dołączył
    14-02-2008
    Postów
    1,312
    Kliknij i podziękuj
    59
    Podziękowania: 104 w 62 postach
    Z tym busem to nie było dosłownie. Zahaczyłem w ten sposób, bo jak się dobrze tu i ówdzie ucho przyłoży, to echo się niesie.
    Tak prawdę mówiąc to wcale nie musi być jakieś wielkie wzmocnienie. Świderski to już od dawna tylko nazwisko. Myślę, że znacznie lepszym nazwiskiem może pochwalić się K.Jabłoński, B.Pedersen czy Jeleniewski a i tak było sporo meczów z ich udziałem, gdzie niczego nie pokazali.

    Pewnie pamiętacie jak przychodził do nas Chris Slabon zwany Krzysztofem Słaboniem? Po bardzo dobrym sezonie w Gnieźnie poszedł do Włókniarza, a potem kompletnie na golasa wylądował w PSŻ. I co? I zupełnie nic... ZERO.
    Zawsze zwarte i bojowe, Poznańskie Stowarzyszenie Żużlowe
    Ukryta zawartość

  11. Powrót do góry    #10
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Pomijając, że Świder cały sezon nie jeździł i szczerze mówiąc nie wiem czy jeszcze będzie kontynuował karierę.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  12. Powrót do góry    #11
    Stały bywalec Awatar Latosi79
    Dołączył
    19-05-2009
    Postów
    1,497
    Kliknij i podziękuj
    31
    Podziękowania: 41 w 31 postach
    "Co do Przemka Liszki to raczej małe szanse, bo Dróżdż skończy wiek juniora i muszą mieć oprócz Drabika i Bobera juniora w razie Wu. No chyba, że Sparta kogoś pozyska.
    Pilarski to zdecydowanie dobra opcja."

    Z Liszką nie bedzie problemu bo wraca "gość" do 2 ligi na juniorce ,chyba ze dostanie większą kase w Nice .
    Bjarne Pedersen Racing ! witamy w Łostrowie!Ukryta zawartość Ukryta zawartość

  13. Powrót do góry    #12
    Stały bywalec Awatar urbi_et_orbi
    Dołączył
    10-01-2006
    Postów
    1,492
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 7 w 4 postach
    [QUOTE=Jeden zawodnik może w sezonie 2018 przyciągnąć większą liczbę na trybuny w Poznaniu .Nie muszę jego nazwiska wymieniać bo wiadomo o kogo chodzi i to powinien byc cel transferowy nr 1 klubu z Poznania.[/QUOTE]

    To już mówię od razu, żeby zamknąć temat. Pomimo olbrzymiej sympatii, wspomnień i dobrych rzeczy, które zrobił dla żużla w Poznaniu, NIE MA JUŻ TAKIEJ OPCJI.

    Zespół jest budowany długofalowo i ma składać się z zawodników na dorobku, którzy mają na Warmińskiej rozwijać skrzydła. Poza tym wyobrażacie sobie sytuację dwuwładzy w parku maszyn? Z jednej strony On, z drugiej Bajer. To nie ma prawa się udać.
    Ponoć nie popełnia błędów tylko ten, co nic nie robi. Jestem zatem idealny! Ukryta zawartość

  14. Powrót do góry    #13
    Użytkownik
    Dołączył
    26-09-2011
    Postów
    468
    Kliknij i podziękuj
    76
    Podziękowania: 129 w 86 postach
    Czy ktoś jest zorientowany na jakim etapie i czy w ogóle jest wciąż faktycznie rozważane wprowadzenie rezerwowego na pozycjach 8/16? I na jakich warunkach?

  15. Powrót do góry    #14
    Stały bywalec
    Dołączył
    30-04-2008
    Postów
    717
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 93 w 64 postach
    Z tego co się orientuję to rezerwowy na pozycjach 8/16 będzie tylko w ekstralidze.Nie wiem na jakich zasadach. Druga liga ograniczy ilość polskich zawodników do minimum dwóch seniorów i dwóch juniorów(teraz było trzech seniorów). Podobnie w Nice I lidze.Dodatkowo w II lidze nadal będzie można korzystać z instytucji gościa i podobnie jak w tym sezonie, będzie to mógł być junior umieszczony na pozycjach 1-5 i 9-13.
    Generalnie cieszę się, że szybko wyjaśnią się składy poszczególnych ekip, ponieważ okres transferowy trwa w dniach 1-14 listopada.
    Ostatnio edytowane przez slamer82 ; 19-09-2017 o 15:08

  16. Powrót do góry    #15
    Stały bywalec Awatar Latosi79
    Dołączył
    19-05-2009
    Postów
    1,497
    Kliknij i podziękuj
    31
    Podziękowania: 41 w 31 postach
    Czemu Borowicz odchodzi?.Chce więcej za pkt?
    Bjarne Pedersen Racing ! witamy w Łostrowie!Ukryta zawartość Ukryta zawartość

  17. Powrót do góry    #16
    Stały bywalec Awatar Molineux
    Dołączył
    14-02-2008
    Postów
    1,312
    Kliknij i podziękuj
    59
    Podziękowania: 104 w 62 postach
    Trochę się dzieje, a ja nawet nie mam czasu śledzić poczynań na rynku transferowym. David Bellego od przedwczoraj, a dzisiaj Matej Kus. Ciekawi mnie skąd takie ruchy?
    Tzn. jeśli chodzi o Bellego to bomba moim zdaniem. Podobał mi się tutaj w meczu na Golęcinie zaangażowaniem i walką. Myślę, że może być liderem lub jednym z liderów.
    Skoro mamy teoretycznie trzech pewniaków obcokrajowców (Bellego, Borodulin, Jakobsen) oraz z ważnymi kontraktami powinni być jeszcze K.L.Nielsen i King to po co jeszcze Kus? Na wypadek kontuzji? Na wypadek warianu oszczędnościowego? A może możliwości wypożyczenia i zarobienia?

    Pamiętam, że Matej był już kojarzony z PSŻ dawno temu przed sezonem 2007, ale w ostateczności wylądował w Lublinie.

    Narazie jest dobrze. Pytel? Ano niech zostanie, a nuż się obudzi, poza tym jest potrzebny ktoś taki kto już od dawna wkomponowuje się w tradycje Skorpionów.
    A Borowicz? Chyba w Wandzie Kraków wyląduje.
    Zawsze zwarte i bojowe, Poznańskie Stowarzyszenie Żużlowe
    Ukryta zawartość

  18. Powrót do góry    #17
    Stały bywalec Awatar Molineux
    Dołączył
    14-02-2008
    Postów
    1,312
    Kliknij i podziękuj
    59
    Podziękowania: 104 w 62 postach
    Jest jednak i Mateusz Borowicz. Sądzę, że nie było łatwo go zatrzymać, bo miał solidne oferty. Na chwilę obecną uważam, że dysponujemy sporą siłą. Nawet bym zaryzykował, że może mamy najsilniejszą ekipę.
    Stal Rzeszów powiadacie? Ano pożyjemy, zobaczymy.
    Zobaczymy jakich juniorów uda się wypożyczyć. To może być klucz w walce.... nie ma się co oszukiwać, o awans

    Brawo Zarząd
    Zawsze zwarte i bojowe, Poznańskie Stowarzyszenie Żużlowe
    Ukryta zawartość

  19. Powrót do góry    #18
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Skład faktycznie fajny. Z juniorów jest Kevin Fajfer. Jakby się udało wyciągnąć Liszkę bądź Pilarskiego to byłoby ekstra. Kto faworytem do awansu to za wcześnie o tym mówić.

    Byleby tylko zrobiono coś z torem na Golaju, bo zawsze mi wstyd jak znajomych zaciągam na żużel i się pytają "czy zawsze tak jest że kolejność po starcie zostaje taka sama do mety?"
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  20. Powrót do góry    #19
    Stały bywalec Awatar Molineux
    Dołączył
    14-02-2008
    Postów
    1,312
    Kliknij i podziękuj
    59
    Podziękowania: 104 w 62 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    Byleby tylko zrobiono coś z torem na Golaju, bo zawsze mi wstyd jak znajomych zaciągam na żużel i się pytają "czy zawsze tak jest że kolejność po starcie zostaje taka sama do mety?"
    To prawda, tor i to co się na nim dzieje nie zachęca. Podjąłem dwie próby przyprowadzenia kogoś, potencjalnie nowych kibiców, ale po tym co zobaczyli, więcej razy nie przyszli. Powiem więcej, czasem ja sam już się tak męczę, że mam ochotę wyjść wcześniej.

    Ze strony PSŻ:
    Czego zatem życzyć Prezesowi dzień po zakończeniu okienka transferowego?
    Trzech rzeczy. Dużej ilości kibiców na trybunach, finansów i braku kontuzji. Jeżeli wszystkie te rzeczy będą zrealizowane, o przyszłoroczny wynik jestem spokojny.
    Mam obawy, że dopóki tor oraz organizacja widowiska nie zostanie poprawiona, to trudno będzie o frekwencję. Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o jakość samych wyścigów, ale też problemy pozostałe. Mieliśmy w tym sezonie pecha do pogody, ale upadków, czekania na karetkę, aż wróci ze szpitala, awarie maszyny startowej. Wydaje mi się, że gdyby pobawić się w statystykę to liderujemy w Polsce w długości trwania zawodów.

    Ale mam też nadzieję, że limit pecha się wyczerpał oraz zawodnicy Bellego i Łopaczewski pokażą to, co widziałem u nich na Golęcinie, jak potrafili widowiskowo walczyć. Pierwszy w meczu ligowym, drugi w ćwierćfinale IMP.
    Zawsze zwarte i bojowe, Poznańskie Stowarzyszenie Żużlowe
    Ukryta zawartość

  21. Powrót do góry    #20
    Stały bywalec Awatar Molineux
    Dołączył
    14-02-2008
    Postów
    1,312
    Kliknij i podziękuj
    59
    Podziękowania: 104 w 62 postach
    Czy jest w stanie ktoś napisać co wiadomo o Wojtku Pilarskim??? Na chwilę obecną nie ma nigdzie podpisanego kontraktu.
    Przydałby się bardzo w PSŻ.
    Zawsze zwarte i bojowe, Poznańskie Stowarzyszenie Żużlowe
    Ukryta zawartość

  22. Powrót do góry    #21
    Użytkownik
    Dołączył
    30-03-2011
    Postów
    64
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Gdyby nie miał, na pewno byśmy go wzięli, tak jak Kevina. Ale:
    https://twitter.com/FalubazZG/status/930796134427185152
    Szczęśliwie - juniorzy nie są wypisani alfabetycznie, można przypuszczać, że w kolejności, w jakiej są "potrzebni" Falubazowi. A skoro Wojtek jest ostatni na tej liście, nie powinno być problemów z wypożyczeniem go. Mam nadzieję, że również na DMPJ i MDMW.

  23. Powrót do góry    #22
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-06-2005
    Postów
    1,327
    Kliknij i podziękuj
    41
    Podziękowania: 113 w 69 postach
    Przyznam szczerze, że po zapowiedziach Tomka Bajerskiego iż w sezonie 2018 PSŻ będzie walczył o przynajmniej finał 2 ligi, liczyłem na trochę większe wzmocnienia. Angaż Bellego to oczywiście bardzo duże wzmocnienie, ale patrząc po składach innych 2-ligowców wydaje mi się, że najbardziej prawdopodobny dla Skorpionów jest status quo, a więc 4 miejsce - za Rzeszowem, Ostrowem o Opolem.

  24. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi brindel za jego przydatny post!

    Latosi79 (18-11-2017)

  25. Powrót do góry    #23
    Stały bywalec Awatar Latosi79
    Dołączył
    19-05-2009
    Postów
    1,497
    Kliknij i podziękuj
    31
    Podziękowania: 41 w 31 postach
    A taki okaz bez roboty został .Krzyśka nikt nie chce z własnym sprzetem .W Bydgoszczy całowali by go po nogach jakby podpisał .Szkoda ze Bajerski sie nie zgłosił po Krzysztofa
    Bjarne Pedersen Racing ! witamy w Łostrowie!Ukryta zawartość Ukryta zawartość

  26. Powrót do góry    #24
    Stały bywalec Awatar Molineux
    Dołączył
    14-02-2008
    Postów
    1,312
    Kliknij i podziękuj
    59
    Podziękowania: 104 w 62 postach
    Cytat Zamieszczone przez brindel Zobacz posta
    Przyznam szczerze, że po zapowiedziach Tomka Bajerskiego iż w sezonie 2018 PSŻ będzie walczył o przynajmniej finał 2 ligi, liczyłem na trochę większe wzmocnienia. Angaż Bellego to oczywiście bardzo duże wzmocnienie, ale patrząc po składach innych 2-ligowców wydaje mi się, że najbardziej prawdopodobny dla Skorpionów jest status quo, a więc 4 miejsce - za Rzeszowem, Ostrowem o Opolem.
    Spróbuje postawić się po stronie zarządu. Po poprzednim sezonie, kiedy PSŻ wszedł do 1-4, na logikę można uznać, że wzmocnienie składu spowoduje walkę o finał (obecnie nie uważam, by to było nierealne). Można było przypuszczać, że za jednego Polaka weźmiemy dobrego obcokrajowca i to spowoduje wzmocnienie, ale tylko pod warunkiem naprawdę dobrego, bo każdy klub miał taką możliwość (3-ech stranieri w składzie meczowym). Postawiono na Bellego i to była spora in plus niespodzianka. Zarząd nie oglądał się na inne kluby, tylko konsekwentnie oglądając budżet, szyli na miarę możliwości.
    Czy ktokolwiek przypuszczał, że Stal rzeszów zbuduje taki skład? Czy ktoś z nas kibiców podejrzewał, że Ułamek trafi do Opola, Jędrzejak do Rzeszowa a Baliński do Rawicza? Wątpię. Moim zdaniem bardzo dobre transfery w Poznaniu. Jako kibic jestem zadowolony i nie będę psioczył jak sezon się nie uda. Jakobsen i Bellego są młodzi i z dużym prawdopodobieństwem uważam, że ich forma będzie zwyżkować. Taki B.Pedersen czy Gafurov, a nawet Baliński, są moim zdaniem coraz większym ryzykiem
    Zawsze zwarte i bojowe, Poznańskie Stowarzyszenie Żużlowe
    Ukryta zawartość

  27. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Molineux za jego przydatny post!

    PrzemoZG (19-11-2017)

  28. Powrót do góry    #25
    Użytkownik Awatar Rzeszów II
    Dołączył
    11-05-2017
    Postów
    60
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Panie Molineux nie obraz się Pan ale poniosła cie lekka fantazja.Bellego na tle drużyn z Rzeszowa i Opola a nawet Ostrowa to żadne wzmocnienie,wręcz przeciwnie wygląda blado.
    Wiktor Lampart nadzieja Rzeszowskiego speedway-aUkryta zawartość

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •