Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 91 do 133 z 133

Wątek: GP w Malilla 12.08.2017

  1. Powrót do góry    #91
    Zaawansowany Awatar donvito
    Dołączył
    25-11-2007
    Postów
    2,623
    Kliknij i podziękuj
    216
    Podziękowania: 728 w 411 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Nie pajacuj, bo z postu @1marcin60 wcale to nie wynikało, co sam zresztą przyznał.

    Inna kwestia to ta, że nie można pisać o zawodniku, że był lepszy jeździecko niż całe pokolenia, w sytuacji kiedy na technicznych torach, notorycznie nie potrafił trzymać krawężnika. Owszem, Gollob to był kawał walczaka, często jeździł na granicy. Miał charyzmę, miał wolę wali. Był fajterem. Ale jeździecko było sporo zawodników lepszych od niego. Choćby Plech czy Jancarz, nie liczę zawodników zagranicznych. Szczakiel wcale nie był wirtuozem. Po prostu mial swój dzień. I tyle.



    Pieprzenie. Gollob swój tytuł wywalczył w 2010 roku. A dostęp do najlepszych tunerów miał już co najmniej od połowy lat 90 -tych.
    Tylko, że Tomek mając te silniki od Blomfielda i innych Klausów Lauschów zamiast na nich jeździć, zapewne razem z Władkiem rozkręcali je i patrzyli co te zagraniczne tunery tam powkładali do środka i dlaczego to ma być lepsze od naszego sprzętu.

  2. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi donvito za jego przydatny post!

    dillinger (12-08-2017)

  3. Powrót do góry    #92
    Ekspert Awatar dillinger
    Dołączył
    13-09-2009
    Postów
    6,679
    Kliknij i podziękuj
    1,311
    Podziękowania: 1,322 w 781 postach
    zawsze Gollobowi zarzucano, że za dużo grzebał w gotowych już silnikach
    i chyba to było powodem tego, że tylko raz był IMŚ

    edit.
    o właśnie mnie kolega powyżej uprzedził

  4. Powrót do góry    #93
    Ekspert
    Dołączył
    26-01-2003
    Postów
    13,175
    Kliknij i podziękuj
    1,537
    Podziękowania: 1,187 w 907 postach
    Cytat Zamieszczone przez 1marcin60 Zobacz posta
    Zakładając że Gollob był jeden, niepowtarzalny, a Bartek jest namaszczony przez cały żużlowy kraj na jego następce, bo widać podobieństwa w ich jeździe, to siłą rzeczy nie może być dwóch, trzech, czy pięciu tak jeżdżących zawodników, bo to są unikaty, diamenty. Tak jak Gollob był lepszy jeździecko niż całe pokolenie, tak i lepszy jest Zmarzlik. A dalej można się spierać, Dudek, Janowski czy ewentualnie Pawlicki.
    jaki jajcarz...

    To jeszcze poproszę o rozpiskę wyników SGP w najbliższych kilku latach...

    Tak to już jest w przypadku osób nieco zbyt afektowanych. Żyjesz chwilą i myślisz, że już nigdy nic innego się nie zdarzy...

  5. Powrót do góry    #94
    Ekspert Awatar lemur6666
    Dołączył
    20-11-2010
    Postów
    7,399
    Kliknij i podziękuj
    4,435
    Podziękowania: 1,703 w 1,010 postach
    Władek totalnie pogubniony

    "Władysław Komarnicki się popłakał. "Napisałem do Bartka smsa z przeprosinami"

    Sms miał być do Cieślaka. I to nie dzisiaj, ale jutro - Po lubuskich derbach.
    UNSCARED

  6. Powrót do góry    #95
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,021
    Kliknij i podziękuj
    1,793
    Podziękowania: 4,900 w 3,221 postach
    Rund do końca jest jeszcze tyle, że do walki o mistrzostwo spokojnie mogą się włączyć jeszcze np. Tajski ze Zmarzlikiem. 17 punktów straty do lidera na 5 zawodów przed końcem to tyle co nic. Lindgren dzisiaj odrobił w jednych zawodach 13 do Doylea i Dudka.

    W 2012 Holder na 4 zawody przed końcem tracił do lidera 17 punktów. Wszystko odrobił w czterech ostatnich zawodach.
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  7. Powrót do góry    #96
    Początkujący
    Dołączył
    12-08-2017
    Postów
    9
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 10 w 4 postach
    Jazda Zmarzlika nie ma nic wspólnego z Gollobem jedynym zawodnikiem który posiadał poziom naturalnego żuzlowego talentu zbliżony do Golloba był Ward.Nie jestem eskpertem od żuzla pre 90 i nie wiem czy wczesniej ktos im dorównywał ale Lorek w jednym z artykułów dukał coś o Michelu Lee ale nie widziałem wiec wszystko możliwe.To co prezentuje Zmarzlik wygląda mi na mieszanke

    1.Perfekcyjnego przygotowania motocykli
    2.Jazdy na krawędzi ryzyka gdy idzie już na żyletki i naprawdę mało brakuje do poważnego karambolu w stylu Pedersena z minionej dekady.
    3.Nieustępliwości zadziorności nieustannego nękania rywali od startu do mety w stylu Crumpa
    4.Stylu jazdy Sajfudinova przed upadku z Miedzińskim gdy ten trzymał się rywala dosłownie kilka centymetrów od tylnego koła wyczekując na okazje do wyprzedzenia.Sposób w jak gwałtownie zakłada się na rywali zmuszając ich do bardzo gwałtownego wykontrowania motocykla to rowniez cecha starego Emila

    Przyjemnie się to ogląda ba uwielbiam na to patrzeć ale obok zachwytu wzbudza to u mnie strach.Chłopak naprawdę ociera się o potężny karambol zbyt często i odnoszę wrażenie ze przyjdzie moment kiedy nie uda mu się oszukać przeznaczenia i wyrznie tak ze nie będzie z niego co zbierać on jedzie na totalnej krawędzi ryzyka w praktycznie w każdym biegu.Obawiam się ze kiedyś jego fuks się skończy i dojdzie do tragedii.Wydawać mu się może ze przy każdej sytuacji ze swoja technika i opanowaniem motocykla da radę się wybronić ale to samo mógł powiedzieć Ward i wszyscy widzieliśmy co się stało w pozornie wydawało by się niegrożnej sytuacji.Przekonał się o tym również Emil gdy parę lat temu w Szwecji założył się tak gwałtownie podajże na Holte albo Nicholsa ze ten nie zdążył odpowiednio zareagować i obaj wylecieli za bandę skończyło się to bez poważnych konsekwencji ale z pewnością dało mu do myślenia po kolizji z miedziakiem zupełnie zmienił swój styl jazdy.Mowie o tym bo historia IMS wyrażnie pokazuje ze najwięcej tytułów maja nie ryzykanci tylko zimnokrwiści perfekcjoniści w stylu Tonyego i Hansa ba nawet dziadek Greg dorobił się 4 tytułów rozsądna i inteligentną jazdą z zachowaniem sporej rezerwy a nie duszeniem w każdym biegu na 120 procent.Dlatego najwięcej osiągnieć w Gran Prix spodziewam się po Janowskim który pomału takim chłodnym Hancocko-podobnym wyjadaczem się staje

    Co do reszty wszystko zależy od tego
    Jak Długo Zmarzlik bedzię oszukiwał psi los
    Jak Długo Dudkowi nic nie zacznie zgrzytać w motocyklach i zakłócać jego luzackiego podejścia.Widać ten luz i dystans w wywiadach gdy wszystko idzie z górki a wtedy potrafi być nie do ugryzienia
    Jak Długo Pawlicki nie pogodzi się z ojcem i nie odejdzie z klubu dla którego kibiców jest cierniem w tyłku dodam tych samych kibiców którzy przez lata przemykali oczy na bandytkę Balona po przecież to wychowanek.Tak jakby Pawlicki nim nie był
    Ostatnio edytowane przez Hedame ; 13-08-2017 o 00:58

  8. Już 7 użytkowników podziękowało forumowiczowi Hedame za jego przydatny post!

    bartekdm (13-08-2017), istanbul (13-08-2017), kingpin (13-08-2017), noc (13-08-2017), slawek-unia (13-08-2017), sparta_mistrz (13-08-2017), yahata (13-08-2017)

  9. Powrót do góry    #97
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,021
    Kliknij i podziękuj
    1,793
    Podziękowania: 4,900 w 3,221 postach
    Dobre podsumowanie.
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  10. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi sparta_mistrz za jego przydatny post!

    Hedame (13-08-2017)

  11. Powrót do góry    #98
    Ekspert Awatar bartekdm
    Dołączył
    01-05-2006
    Postów
    6,309
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 458 w 348 postach
    Właśnie skończyłem oglądać.
    *****iste zawody, zdecydowanie najlepsze GP w tym roku.
    Dziś mieliśmy pięciu kilerów z czego niestety tylko czterech mogło jechać w finale.
    Anton z A myślałem że to ogarnie, ale źle wyjechał z pierwszego łuku ostatniego okrążenia. Z tego wszystkiego to nawet nie wiedziałem kto był trzeci.

  12. Powrót do góry    #99
    Ekspert Awatar Phenomenon
    Dołączył
    01-06-2004
    Postów
    5,295
    Kliknij i podziękuj
    851
    Podziękowania: 819 w 474 postach
    Nie wiem jakim cudem Ricki został 6 IMS, Crump 3, Fundin chyba 5, Mauger 6, nie wspomnę o reszcie, a najlepszy w historii Gollob tylko raz. Niepojęte.

  13. Powrót do góry    #100
    Użytkownik
    Dołączył
    02-07-2017
    Postów
    87
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 9 w 6 postach
    Cytat Zamieszczone przez sparta_mistrz Zobacz posta
    Dobre podsumowanie.
    Zimny odważył się przyblokować Maciusia i już jest be, bo utarł nosa temu cwaniaczkowi i złodziejowi startów? Przydał się taki pstryczek w nos Janowskiemu po ostatnim kozaczeniu w Gorzowie i prowokowaniu kibiców swoim ostentacyjnym zachowaniem. Za bardzo obrósł w piórka po ostatnich wygranych. Zresztą jego jazda w ostatnim czasie jest bardziej ostra od tej Zmarzlika. Z dwojga złego wolę Janowskiego od Dudka i Pawlickiego, ale to też dwulicowy typ pod płaszczykiem luzaka w stylu Hancocka, a po biegu nawet nie potrafił pogratulować Zmarzlikowi. Nie potrafi typ przegrywać, tym bardziej, że nie było w tym przyblokowaniu przez Zmarzlika nic nieprzepisowego. Jaki mistrz ( Hancock), taki uczeń. Ward, jak i rusek to nigdy nie był poziom Zmarzlika. Może i Zmarzlik jeździ na krawędzi, ale maszynę ma opanowaną o wiele lepiej od wymienionej dwójki, co może świadczyć o małej ilości upadków i wykluczeń. Zmarzlik jeszcze nigdy nie doprowadził do karambolu przez który odniósłby ktoś ciężką kontuzję, w przeciwieństwie do takiego Dudka, który załatwił Pawlickiego i Pavlica, właściwie kończąc tego drugiego jako żużlowca.

    Cytat Zamieszczone przez Phenomenon Zobacz posta
    Nie wiem jakim cudem Ricki został 6 IMS, Crump 3, Fundin chyba 5, Mauger 6, nie wspomnę o reszcie, a najlepszy w historii Gollob tylko raz. Niepojęte.
    Wasz bożek Adams nie dorastał do piet Gollobowi.

  14. Powrót do góry    #101
    Zaawansowany
    Dołączył
    16-09-2016
    Postów
    2,173
    Kliknij i podziękuj
    91
    Podziękowania: 281 w 192 postach
    Cytat Zamieszczone przez Phenomenon Zobacz posta
    Nie wiem jakim cudem Ricki został 6 IMS, Crump 3, Fundin chyba 5, Mauger 6, nie wspomnę o reszcie, a najlepszy w historii Gollob tylko raz. Niepojęte.
    Wydaje się że nikt nie napisał, że Gollob był najlepszy w historii, a nie wiem w dodatku czemu wypisałeś zawodników, którzy obiektywnie byli od niego lepsi.
    Ja pozwoliłem sobie napisać, że Gollob był najlepszy ze swojego pokolenia polskiego (Protasiewicz, Świst), ale jeden źle zrozumiał i chyba powstała jakaś śmieszna gównoburza.

    Cytat Zamieszczone przez JaacPoz Zobacz posta
    jaki jajcarz...

    To jeszcze poproszę o rozpiskę wyników SGP w najbliższych kilku latach...

    Tak to już jest w przypadku osób nieco zbyt afektowanych. Żyjesz chwilą i myślisz, że już nigdy nic innego się nie zdarzy...
    Chyba jak się ogląda żużel, to inaczej się nie da? jednego dnia, pewien żużlowiec jest uważany za przyszłego wielokrotnego mistrza świata, a drugiego się okazuje że już nigdy nie wsiądzie na motor, a cudem będzie jak przejdzie sam chociaż krok.
    W żużlu jest tylko tu i teraz, w każdym sporcie w sumie tak jest.

  15. Powrót do góry    #102
    Ekspert Awatar lemur6666
    Dołączył
    20-11-2010
    Postów
    7,399
    Kliknij i podziękuj
    4,435
    Podziękowania: 1,703 w 1,010 postach
    Acha, uwazam, że sędzia skrzywdził Zagra. Po pierwsze nabrał się na leżankę Piotrusia a la Nicki, a potem niesłusznie wykluczył Zagara z powtórki, tu ponownie Piotruś wjechał Zagarowi w tor jazdy.
    UNSCARED

  16. Powrót do góry    #103
    Ekspert Awatar wookie1982
    Dołączył
    18-09-2004
    Postów
    3,607
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 169 w 97 postach
    Fenomenalny speedway Bartka. Jak ma na czym i jest tor do ścigania Zmarzlik jest po prostu najlepszy. Do tego Janowski znowu świetny, trochę szkoda finału ale Szwedzi byli tego dnia bardzo mocni.
    W odwrocie Dudek, wyraźnie słabnie i tu musi coś zrobic, bo marzenia o medalu będzie trzeba odłożyć. Podobnie Doyle. Obaj nie potrafili znaleźć ustawień oraz odpowiednich ścieżek. Dla Maćka otwiera się ogromna szansa na złoto. Ale liczę, że Zmarzlik dołączy i będziemy mieli trzech Polaków walczących do końca o medale.

    Wy z tym Gollobem to poważnie? Żużel to nie tylko finezja na motocyklu ale też starty, myślenie na torze, sprzęt, team itd. W wielu kwestiach Gollob nie był nr 1, stąd tylko jeden tytuł. Dla mnie daleko mu było do Nielsena czy Rickardssona.
    Ostatnio edytowane przez wookie1982 ; 13-08-2017 o 11:24

  17. Powrót do góry    #104
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,021
    Kliknij i podziękuj
    1,793
    Podziękowania: 4,900 w 3,221 postach
    Generalnie wiem, ze zielonyszczur to typ, z ktorym sie ne dyskutuje, ale Maciek pogratulowal Bartkowi na fejsie. A ze po biegu sie z nim nie cieszyl to nic dziwnego, Zmarzlik zalatwil mu bieg, to co - mial sie z tego cieszyc?
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  18. Powrót do góry    #105
    Ekspert Awatar Phenomenon
    Dołączył
    01-06-2004
    Postów
    5,295
    Kliknij i podziękuj
    851
    Podziękowania: 819 w 474 postach
    1marcin60

    Chociażby wpis kolegi Hedame.

  19. Powrót do góry    #106
    Początkujący
    Dołączył
    12-08-2017
    Postów
    9
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 10 w 4 postach
    Nie napisałem że Gollob był najlepszy w historii
    Napisałem że posiadał jeden z największych w dziejach talentów do jazdy na motocyklu żuzlowym
    Najlepsi byli zimni Skandynawscy mistrzowie którzy dązyli do absolutnej perfekcji w każdym aspekcie tego sportu i wszystko co robili na torze i poza nim było wręcz nieludzko optymalne i doskonałe prawdziwi Terminatorzy w skórze czlłowieka

    To tak jak Iverson kontra Stockton w koszu
    Albo Balotelli,Riquelme kontra Ronaldo,Lewandowski w nodze
    Czy Best vs Mueller w dawnych czasach

  20. Powrót do góry    #107
    Ekspert Awatar Phenomenon
    Dołączył
    01-06-2004
    Postów
    5,295
    Kliknij i podziękuj
    851
    Podziękowania: 819 w 474 postach
    Z Twojego wpisu największy talent. Jedyny zbliżony Ward. Zbliżony. Czyli Gollob zdecydowanie największy. Później zbliżony Ward, a gdzieś w polu daleko wielokrotni mistrzowie świata.

    Rozumiem, że talent jest czymś mierzalnym, a Rickardsson czy Mauger był 6 razy częściej IMS tylko dzięki przypadkowi.

  21. Powrót do góry    #108
    Zaawansowany Awatar Nigel
    Dołączył
    11-12-2007
    Postów
    2,724
    Kliknij i podziękuj
    2,019
    Podziękowania: 783 w 480 postach
    Cytat Zamieszczone przez Hedame Zobacz posta
    Jazda Zmarzlika nie ma nic wspólnego z Gollobem jedynym zawodnikiem który posiadał poziom naturalnego żuzlowego talentu zbliżony do Golloba był Ward.Nie jestem eskpertem od żuzla pre 90 i nie wiem czy wczesniej ktos im dorównywał ale Lorek w jednym z artykułów dukał coś o Michelu Lee ale nie widziałem wiec wszystko możliwe.To co prezentuje Zmarzlik wygląda mi na mieszanke

    1.Perfekcyjnego przygotowania motocykli
    2.Jazdy na krawędzi ryzyka gdy idzie już na żyletki i naprawdę mało brakuje do poważnego karambolu w stylu Pedersena z minionej dekady.
    3.Nieustępliwości zadziorności nieustannego nękania rywali od startu do mety w stylu Crumpa
    4.Stylu jazdy Sajfudinova przed upadku z Miedzińskim gdy ten trzymał się rywala dosłownie kilka centymetrów od tylnego koła wyczekując na okazje do wyprzedzenia.Sposób w jak gwałtownie zakłada się na rywali zmuszając ich do bardzo gwałtownego wykontrowania motocykla to rowniez cecha starego Emila
    Ładnie rozpisałeś rzekomy styl Bartka, to teraz proszę zdefiniuj tak dokładnie "naturalny talent żużlowy". To, że Zmarzlik to zawodnik jednego toru o potencjale Adama Strzelca wiemy już od dawna, teraz okazuje się, że jest taką lepiej dosprzętowioną wersją "Miedziaka".

    Cytat Zamieszczone przez sparta_mistrz Zobacz posta
    Generalnie wiem, ze zielonyszczur to typ, z ktorym sie ne dyskutuje, ale Maciek pogratulowal Bartkowi na fejsie. A ze po biegu sie z nim nie cieszyl to nic dziwnego, Zmarzlik zalatwil mu bieg, to co - mial sie z tego cieszyc?
    Maciek sam sobie załatwił bieg startując z 3 pola i wynosząc się tak szybko na dużą.
    Każda prawda przechodzi przez trzy etapy: najpierw jest wyśmiewana, potem zaprzeczana, a na końcu uważana za oczywistą. A.Schopenhauer
    Ceterum censeo Lex et Iustitia esse delendarum
    Конфедерация! Иди на хуй!

  22. Powrót do góry    #109
    Zaawansowany
    Dołączył
    16-09-2016
    Postów
    2,173
    Kliknij i podziękuj
    91
    Podziękowania: 281 w 192 postach
    Cytat Zamieszczone przez Phenomenon Zobacz posta
    1marcin60

    Chociażby wpis kolegi Hedame.
    A to przepraszam, osobiście uważam, że jeżeli tytuł IMŚ w żużlu coś znaczy ( a znaczy najwięcej) to jest to najobiektywniejsze kryterium do porównywania żużlowców, chociaż też pisanie że ktoś jest jeździecko najlepszy, wcale nie znaczy że jest najlepszym żużlowcem. Bo jazda, to tylko jedna ze składowych całości żużlowca, ktoś słabszy jeździecko, może być lepszy niż największy talent poprzez inne składowe, jak głowa, umiejętność pracy ze sprzętem czy nawet dobór odpowiednich osób do swojego teamu.

  23. Powrót do góry    #110
    Ekspert Awatar Phenomenon
    Dołączył
    01-06-2004
    Postów
    5,295
    Kliknij i podziękuj
    851
    Podziękowania: 819 w 474 postach
    Wyniki głównie świadczą o klasie żużlowca, a nie wygibasy czy jeździeckość. Ward czy Gollob tylko dlatego, że fajnie jeździli na dystansie nie będą zawodnikami najlepszymi.
    Ostatnio edytowane przez Phenomenon ; 13-08-2017 o 13:15

  24. Powrót do góry    #111
    Zaawansowany Awatar Nigel
    Dołączył
    11-12-2007
    Postów
    2,724
    Kliknij i podziękuj
    2,019
    Podziękowania: 783 w 480 postach
    Cytat Zamieszczone przez Phenomenon Zobacz posta
    Wyniki świadczą o klasie żużlowca, a nie wygibasy czy jezdzieckość.
    Racja, ale w każdym sporcie rywalizacja toczy sie w różnych rozgrywkach i nie należy brać pod uwagę tylko jednego ich rodzaju by dokonywać tej rzekomo obiektywnej oceny klasy zawodnika.
    Każda prawda przechodzi przez trzy etapy: najpierw jest wyśmiewana, potem zaprzeczana, a na końcu uważana za oczywistą. A.Schopenhauer
    Ceterum censeo Lex et Iustitia esse delendarum
    Конфедерация! Иди на хуй!

  25. Powrót do góry    #112
    Początkujący
    Dołączył
    12-08-2017
    Postów
    9
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 10 w 4 postach
    Nigel
    Czy ja porównałem go do Strzelca Porównałem jego walory do atutów które mieli Crump Z Pedersenem 6 krotni mistrzowie świata to mało?
    A styl jazdy do Emila w wersji sprzed kolizji z Miedziakiem czyli jednego z najbardziej spektakularnych jeżdzców w historii
    Obrażasz się tylko dlatego że miałem czelność napisać że dla mnie jazda Bartka to nie jest unikatowy styl Golloba
    Ja wiem jak wy w Gorzowie uwielbiacie porównywać Bartka do Tomka te wszystkie teksty o tym że jest jego naturalnym nastepcą i cała tą historie o tym jak to pan Tomasz go wychował
    Ale jak dla mnie Bartek piszę swoją własną historie kreuje swój własny styl bedący mieszanką wyżej wymienionych a nie jest po prostu Gollobem w wersji 2.0
    Życzę mu wielu sukcesów i mam nadzieje na to że przez to że tak często kładzie szale na krawędzi uda mu się uniknąć poważnych kontuzji

    Phennomennon
    Gdy piszę o naturalnym talencie mam na myśli ludzi zdolnych do wykonywania w swoim fachu rzeczy których inni nie byli by nawet w stanie wyśnić rzeczy którzy nikt przed nimi nie zrobił nie robi i nie zrobi
    To jak Hendrix i jego gra na gitarze Chopin i jego gra na pianinie Maradonna kiwający przez pół boiska cała Linie obrony Angoli i stzelający im 2 gola totalnie ich ośmieszając Jordan i jego gra we finałach ze 40 stopniową gorączką
    I Gollob łamiący wszelkie możliwe żużlowe zasady sposobem w jaki walnął Nilsena we Wrocławiu.

    Maradonna ugrał w klubowej piłce znacznie mniej niż Messi a dla Argentyńczyków właśnie dzięki tej wspomnianej akcji wciąż on jest Bogiem
    Mówiąc w skrócie można to wymierzyć ilością sytuacji gdy chwytasz się za głowę i myślisz wow to naprawde było coś do jasnej cholery ciekaw jestem jak on to wymyslił
    Bo tylko on był to w stanie wymyślić

  26. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Hedame za jego przydatny post!

    slawek-unia (13-08-2017)

  27. Powrót do góry    #113
    Użytkownik
    Dołączył
    21-01-2005
    Postów
    240
    Kliknij i podziękuj
    29
    Podziękowania: 5 w 2 postach
    Cytat Zamieszczone przez Hedame Zobacz posta
    Życzę mu wielu sukcesów i mam nadzieje na to że przez to że tak często kładzie szale na krawędzi uda mu się uniknąć poważnych kontuzji
    W kwestii ciężkich kontuzji Bartka .... bo wszyscy widzę o tym zapominają, miał wtedy 17 lat jak skasował go bodajże Kudriaszow - rok 2012 i finał DMŚJ w Gnieźnie.
    https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/30...uzja-zmarzlika

    Co do największych umiejętności jeździeckich można się spierać ale jeśli chodzi o obecnie jeżdżących zawodników moim zdaniem jest takich dwóch a praktycznie to jeden.
    Pierwszy to G.Łaguta, który raczej będzie zawieszony.
    Drugi to Zmarzlik.
    Ostatnio edytowane przez Steady_Eddy ; 13-08-2017 o 14:53

  28. Powrót do góry    #114
    Ekspert Awatar wookie1982
    Dołączył
    18-09-2004
    Postów
    3,607
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 169 w 97 postach
    Nie lubię porównań Zmarzlika do Golloba z jednej prostej przyczyny. Tomasz zakończył juz karierę, a przed Bartoszem lata jazdy. Nie zdziwię się w ogóle jak uczeń przebije mistrza a czy stylem jazdy, opanowaniem motocykla aż tak odstaje? Subiektywne. Gdyby tak porównać ich do wieku, w którym jest Bartosz to aż takiej przewagi Tomasz by nie miał. Zobaczymy co przyniesie przyszłość, ale moim zdaniem wraz z doświadczeniem, będzie Zmarzlik coraz wyżej w żużlowej hierarchii. Wiele jednak zależeć będzie od zdrowia, szczęścia itp.
    Trzeba też obiektywnie dodać, że Tomasz miał zdecydowanie lepszych rywali na swojej drodze. Ermolenko,Nielsen, Rickardsson, Crump, Pedersen, Hamill, Hancock to tylko mała część jego rywali z toru. Trudno dzisiejszą czołówkę do tego porównać.
    Trochę to przypomina porównywanie dzisiejszej NBA do lat kiedy grał Jordan (wiem, wiem to nie to forum)

  29. Powrót do góry    #115
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Wg mnie zupełnie inny styl jazdy, atuty. Jedynie podejście mentalne w pewien sposób podobne.
    Gollob dużo lepsze starty (większość kariery), ataki dużo bardziej "naturalne", wypracowane, zazwyczaj czyste.
    Zmarzlik - starty różnie, raczej minus niż plus. Kapitalna jazda przy krawężniku, czego TG brakowało. No i dużo bardziej ryzykowne akcje, jazdy na centrymetry obok przeciwnika, często dość brutalnie i chaotycznie. Łatwość wyprzedzania u Golloba (kiedy był w formie i gazie) nieporównywalnie większa.

    Ale Zmarzlik ma jeszcze jeden atut. Jest znacznie mniej chimeryczny, nie ma aż takich wpadek, jakie przez praktycznie całą karierę zdarzały się Gollobowi. Jest wszechstronniejszy, choć mniej utalentowany. No i w ogóle całkiem inne parametry fizyczne, stąd i jazda inna.
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 13-08-2017 o 15:00
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  30. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Buszmen za jego przydatny post!

    Hedame (13-08-2017), sparta_mistrz (13-08-2017)

  31. Powrót do góry    #116
    Super Typer Grand Prix 2014 Awatar tomason
    Dołączył
    22-04-2008
    Postów
    1,426
    Kliknij i podziękuj
    108
    Podziękowania: 79 w 51 postach
    Kiedyś Bartusia ktoś sprowadzi na ziemię za taką jazdę czym tu sie zachwycać to jest chamstwo i nic więcej ,wejścia piką w małą , blokowanie nie zostawianie miejsca pod bandą i najlepsze zakładanie się łokciem przed kierownicę rywala.
    Wolę ogladać Maćka i życzę mu IMŚ

  32. Powrót do góry    #117
    Ekspert Awatar KrisKiller
    Dołączył
    20-03-2003
    Postów
    3,405
    Kliknij i podziękuj
    517
    Podziękowania: 948 w 511 postach
    Z calym szacunkiem dla Macka Janowskiego, ogladanie go w akcji na torze jest tak pasjonujace jak ogladanie brazylijskiej telenoweli.

  33. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi KrisKiller za jego przydatny post!

    Mariano_Italiano (13-08-2017)

  34. Powrót do góry    #118
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,021
    Kliknij i podziękuj
    1,793
    Podziękowania: 4,900 w 3,221 postach
    Styl jazdy Zmarzlika ma się nijak do stylu jazdy Golloba...dwie zupełnie różne szkoły jazdy.
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  35. Powrót do góry    #119
    Użytkownik
    Dołączył
    02-07-2017
    Postów
    87
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 9 w 6 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Wg mnie zupełnie inny styl jazdy, atuty. Jedynie podejście mentalne w pewien sposób podobne.
    Gollob dużo lepsze starty (większość kariery), ataki dużo bardziej "naturalne", wypracowane, zazwyczaj czyste.
    Zmarzlik - starty różnie, raczej minus niż plus. Kapitalna jazda przy krawężniku, czego TG brakowało. No i dużo bardziej ryzykowne akcje, jazdy na centrymetry obok przeciwnika, często dość brutalnie i chaotycznie. Łatwość wyprzedzania u Golloba (kiedy był w formie i gazie) nieporównywalnie większa.

    Ale Zmarzlik ma jeszcze jeden atut. Jest znacznie mniej chimeryczny, nie ma aż takich wpadek, jakie przez praktycznie całą karierę zdarzały się Gollobowi. Jest wszechstronniejszy, choć mniej utalentowany. No i w ogóle całkiem inne parametry fizyczne, stąd i jazda inna.

    Mam nadzieję, że wyleczyłeś się już z fanatyzmu do Pawlickiego, chociaż wątpliwe, bo jeszcze przed SWC proponowałeś odsunięcia od składy Zmarzlika i zostawienie Piotrusia, co jest jednym z największych hitów tego sezonu. Odkąd Pamiętam, umniejszałaś Bartkowi i gloryfikowałeś Pawlickiego, chociaż już nawet kibice jego klubu zauważyli, jaka przepaść pod każdym względem dzieli tych zawodników. Pawlicki ma tylko lepsze stary, w każdym innym detalu Zimny zjada go na śniadanie bez popitki.

    Cytat Zamieszczone przez tomason Zobacz posta
    Kiedyś Bartusia ktoś sprowadzi na ziemię za taką jazdę czym tu sie zachwycać to jest chamstwo i nic więcej ,wejścia piką w małą , blokowanie nie zostawianie miejsca pod bandą i najlepsze zakładanie się łokciem przed kierownicę rywala.
    Wolę ogladać Maćka i życzę mu IMŚ

    Ciężkie lata przed sobą, ale rozumiem, że nienawiść do Zmarzlika wzrasta wraz z bryndzą Piotrusia, który już nigdy nie będzie ( chociaż nigdy nie był) na poziomie Bartka. Nigdy nie było i nie będzie w Lesznie takiego zawodnika jak Zmarzlik.

  36. Powrót do góry    #120
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Nie przypominam sobie, abym kogokolwiek chciał odsuwać, bo pisałem, że 4 z GP to jedyny naturalny wybór. Natomiast gdyby kogoś trzeba było wywalić, to owszem, wtedy pierwszy do odstawki był BZ Zresztą pojechali w SWC na jednym poziomie. Pozdro miszczu
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  37. Powrót do góry    #121
    Ekspert Awatar wookie1982
    Dołączył
    18-09-2004
    Postów
    3,607
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 169 w 97 postach
    Buszmen ale przypomnij sobie Golloba 20 latka. Też była jazda na ostrzu noża, też było mnóstwo niebezpiecznych akcji itd. Wielu go bardzo nie lubiło za ten styl. Od Boyce'a nie dostał za nic. Może przypomnimy sobie młodego Golloba:
    https://m.youtube.com/watch?v=NZvkM84mUN4
    Styl jazdy inny ale jak dla mnie opanowaniem motocykla i umiejętnością rozpedzania go Bartek aż tak nie odstaje od swojego idola. I mimo, że Zmarzlik momentami przesadza to mi imponuje jego styl jazdy. Ma inne atuty niż Gollob ale kto wie czy właśnie dzięki nim nie osiągnie więcej? Zresztą to Bartosz w wieku 21 lat zdobył brąz w GP, Gollob jednak trochę później.

  38. Powrót do góry    #122
    Stały bywalec
    Dołączył
    05-05-2008
    Postów
    1,189
    Kliknij i podziękuj
    21
    Podziękowania: 229 w 153 postach
    Dobrze, ze wreszcie skonczyl sie fart Doyle'a. Nic specjalnego w tym roku nie prezentuje. Juz dwa razy na mega farcie wszedl do polfinalow, ale nie da sie tak w nieskonczonosc.

  39. Powrót do góry    #123
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,021
    Kliknij i podziękuj
    1,793
    Podziękowania: 4,900 w 3,221 postach
    No tyle, że z Bartkiem to też trochę jest tak, że dużo szumu robi na torze, ale w atakach przeważnie jest nieskuteczny. Ten wczorajszy finał nie może zamazywać ogólnego obrazu. Sztandarowym przykładem jest bieg finałowy z 2015, gdzie na swoim torze nie potrafił zrobić na trasie Janowskiego, który był 2x wolniejszy...on zresztą często ma takie biegi. Gollob jednak był znacznie skuteczniejszy, jeśli chodzi o ataki.
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  40. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi sparta_mistrz za jego przydatny post!

    Buszmen (13-08-2017)

  41. Powrót do góry    #124
    Użytkownik
    Dołączył
    02-07-2017
    Postów
    87
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 9 w 6 postach
    Cytat Zamieszczone przez sparta_mistrz Zobacz posta
    No tyle, że z Bartkiem to też trochę jest tak, że dużo szumu robi na torze, ale w atakach przeważnie jest nieskuteczny. Ten wczorajszy finał nie może zamazywać ogólnego obrazu. Sztandarowym przykładem jest bieg finałowy z 2015, gdzie na swoim torze nie potrafił zrobić na trasie Janowskiego, który był 2x wolniejszy...on zresztą często ma takie biegi. Gollob jednak był znacznie skuteczniejszy, jeśli chodzi o ataki.
    Kompletnie się mylisz. Zmarzlik jest najczęściej wyprzedzającym zawodnikiem na świecie, przy tym nie tak jednowymiarowym jak Gollob, bo ten praktycznie nie istniał, gdy duża nie chodziła.

  42. Powrót do góry    #125
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-01-2010
    Postów
    709
    Kliknij i podziękuj
    98
    Podziękowania: 83 w 55 postach
    Cytat Zamieszczone przez tomason Zobacz posta
    Kiedyś Bartusia ktoś sprowadzi na ziemię za taką jazdę czym tu sie zachwycać to jest chamstwo i nic więcej ,wejścia piką w małą , blokowanie nie zostawianie miejsca pod bandą i najlepsze zakładanie się łokciem przed kierownicę rywala.
    Wolę ogladać Maćka i życzę mu IMŚ
    Maciek jak zaczal walczyc o wyzsze cele + jest w mega formie tez czesto zamyka dosc ostro, ostatnio chyba z 2 razy Emila (ten to w ogole cykor sie zrobil), wczoraj tez cos bylo.

    Cytat Zamieszczone przez sparta_mistrz Zobacz posta
    No tyle, że z Bartkiem to też trochę jest tak, że dużo szumu robi na torze, ale w atakach przeważnie jest nieskuteczny. Ten wczorajszy finał nie może zamazywać ogólnego obrazu. Sztandarowym przykładem jest bieg finałowy z 2015, gdzie na swoim torze nie potrafił zrobić na trasie Janowskiego, który był 2x wolniejszy...on zresztą często ma takie biegi. Gollob jednak był znacznie skuteczniejszy, jeśli chodzi o ataki.
    Moze i Gollob byl mega skuteczny, ale dzis na betonowych torach (przy tak rownym sprzecie) ciezko znalezc wiecej niz jedna sciezke i kogos wyprzedzic..

  43. Powrót do góry    #126
    Użytkownik
    Dołączył
    02-07-2017
    Postów
    87
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 9 w 6 postach
    Na World Games Janowski dał niezły pokaz brutalności, ponadto dwa razy w tym sezonie rozwalił Kasprzaka.

  44. Powrót do góry    #127
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,021
    Kliknij i podziękuj
    1,793
    Podziękowania: 4,900 w 3,221 postach
    Cytat Zamieszczone przez Zielonyszczur Zobacz posta
    Kompletnie się mylisz. Zmarzlik jest najczęściej wyprzedzającym zawodnikiem na świecie, przy tym nie tak jednowymiarowym jak Gollob, bo ten praktycznie nie istniał, gdy duża nie chodziła.
    no chyba nie. nie mogę sobie przypomnieć żadnego biegu w lidze w tym sezonie, w którym po przegranym starcie minąłby jakiegoś poważnego zawodnika (nie liczę juniorów). pamiętam za to, jak upokorzył go w Rybniku Fricke.
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  45. Powrót do góry    #128
    Zaawansowany Awatar Nigel
    Dołączył
    11-12-2007
    Postów
    2,724
    Kliknij i podziękuj
    2,019
    Podziękowania: 783 w 480 postach
    Cytat Zamieszczone przez sparta_mistrz Zobacz posta
    No tyle, że z Bartkiem to też trochę jest tak, że dużo szumu robi na torze, ale w atakach przeważnie jest nieskuteczny. Ten wczorajszy finał nie może zamazywać ogólnego obrazu. Sztandarowym przykładem jest bieg finałowy z 2015, gdzie na swoim torze nie potrafił zrobić na trasie Janowskiego, który był 2x wolniejszy...on zresztą często ma takie biegi. Gollob jednak był znacznie skuteczniejszy, jeśli chodzi o ataki.
    Taaaa, ładne pierdoły wypisujesz - 2x wolniejszy czyli maksymalnie wyciągał na swoim motorku ok. 45 km/h?
    Gollob był skuteczniejszy w atakach bo w wielu zawodach startował z zawodnikami o kilka klas gorszymi, mającymi gorszy sprzęt - mam tu na myśli głównie polską ligę. Bo gdyby tak skutecznie objeżdżał rywali w zawodach klasy mistrzostw świata to miałby tych tytułów indywidualnych chyba więcej?
    Każda prawda przechodzi przez trzy etapy: najpierw jest wyśmiewana, potem zaprzeczana, a na końcu uważana za oczywistą. A.Schopenhauer
    Ceterum censeo Lex et Iustitia esse delendarum
    Конфедерация! Иди на хуй!

  46. Powrót do góry    #129
    Użytkownik
    Dołączył
    02-07-2017
    Postów
    87
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 9 w 6 postach
    Cytat Zamieszczone przez sparta_mistrz Zobacz posta
    no chyba nie. nie mogę sobie przypomnieć żadnego biegu w lidze w tym sezonie, w którym po przegranym starcie minąłby jakiegoś poważnego zawodnika (nie liczę juniorów). pamiętam za to, jak upokorzył go w Rybniku Fricke.

    Lepsze to niż upokorzenie się samemu, poprzez przejechanie dwoma kołami kredy na własnym torze. Fakt, Zmarzlik nie wyprzedza tak często jak rok temu, ale i tak nie widzę zawodnika, który jest od niego lepszy pod tym względem.

  47. Powrót do góry    #130
    Początkujący
    Dołączył
    12-08-2017
    Postów
    9
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 10 w 4 postach
    Cytat Zamieszczone przez Zielonyszczur Zobacz posta
    Lepsze to niż upokorzenie się samemu, poprzez przejechanie dwoma kołami kredy na własnym torze. Fakt, Zmarzlik nie wyprzedza tak często jak rok temu, ale i tak nie widzę zawodnika, który jest od niego lepszy pod tym względem.
    W tym sezonie można wymienić Holte

  48. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Hedame za jego przydatny post!

    Buszmen (13-08-2017)

  49. Powrót do góry    #131
    Zaawansowany Awatar Nigel
    Dołączył
    11-12-2007
    Postów
    2,724
    Kliknij i podziękuj
    2,019
    Podziękowania: 783 w 480 postach
    Cytat Zamieszczone przez Hedame Zobacz posta
    Nigel
    Czy ja porównałem go do Strzelca Porównałem jego walory do atutów które mieli Crump Z Pedersenem 6 krotni mistrzowie świata to mało?
    Nie napisałem, że Ty go porównywałeś do Strzelca i jego potencjału bo zrobił to ktoś inny.
    A styl jazdy do Emila w wersji sprzed kolizji z Miedziakiem czyli jednego z najbardziej spektakularnych jeżdzców w historii
    Obrażasz się tylko dlatego że miałem czelność napisać że dla mnie jazda Bartka to nie jest unikatowy styl Golloba
    Ja wiem jak wy w Gorzowie uwielbiacie porównywać Bartka do Tomka te wszystkie teksty o tym że jest jego naturalnym nastepcą i cała tą historie o tym jak to pan Tomasz go wychował
    Ale jak dla mnie Bartek piszę swoją własną historie kreuje swój własny styl bedący mieszanką wyżej wymienionych a nie jest po prostu Gollobem w wersji 2.0
    Życzę mu wielu sukcesów i mam nadzieje na to że przez to że tak często kładzie szale na krawędzi uda mu się uniknąć poważnych kontuzji
    Ja o nic się nie obrażam tylko neguję twierdzenie, że Bartosz Zmarzlik nie posiada naturalnego żużlowego talentu, który nie ma jednego wzorca jak metr w Sevres pod Paryżem i tylko Gollob i Ward mogą być nim obdarzeni.
    Wkurza mnie też to ciągłe i permanetne życzenie Bartkowi kontuzji oraz dopatrywanie się w jego jeździe agresji skierowanej wobec innych zawodników. Nie jest to oczywiście jeszcze żużlowiec kompletny i idealny, popełnia błędy, do których sam się często przyznaje, ale ma już własny styl - moim subiektywnym zdaniem najbardziej ekscytujący spośród innych zawodników z jego generacji.
    Każda prawda przechodzi przez trzy etapy: najpierw jest wyśmiewana, potem zaprzeczana, a na końcu uważana za oczywistą. A.Schopenhauer
    Ceterum censeo Lex et Iustitia esse delendarum
    Конфедерация! Иди на хуй!

  50. Powrót do góry    #132
    Początkujący
    Dołączył
    12-08-2017
    Postów
    9
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 10 w 4 postach
    Mniejszy talent od Golloba a brak jakiegokolwiek talentu to dwie rózne sprawy jego brak to domena Strzelców i tym podobnych
    I nie życzenie kontuzji Bartkowi tylko obawa o jego zdrowie poprzez zbyt częste podejmowanie nadmiernego ryzyka.
    O Życzenia aby w końcu trafiła kozka o kamień obwiniaj innych

    Widzę że po prostu żle mnie zrozumiałeś

  51. Powrót do góry    #133
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-05-2007
    Postów
    2,110
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 499 w 319 postach
    Cytat Zamieszczone przez toolowiec Zobacz posta
    Bartuś pozamiatał wikingami straszliwie. Niebotyczna akcja finałowa.
    https://www.youtube.com/watch?v=cRwzJCNcpvc

    Finał w wykonaniu Zmarzlika i atak na ostatnim łuku zacny ale na ww. finał i atak Hampela nie ma mocnych. Wtedy też nasz ograł Szweda btw.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •