Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789
Pokaż wyniki od 361 do 402 z 402

Wątek: VII runda GKM Grudziądz-GetWell Toruń 4.06.17 g.16:00

  1. Powrót do góry    #361
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    No to całe szczęście, że go nie było. Tylko z korzyścią dla żużla, bo jak widać to spotkanie spokojnie dało się odjechać, a była nawet możliwość zaliczenia pełnych 15 biegów gdyby Grudziądz po frajersku nie przedłużał prac torowych po ustaniu opadów.
    Z tym "całe szczęście" to dość niefortunnie ci wyszło.
    Natomiast czy to dobre dla żużla, czy nie to nie zamierzałem i nie zamierzam rozstrzygać. Chciałem po prostu przekazać, że Grudziądz bez Tomasza Golloba nie znaczy dokumentnie nic i wczorajszy mecz był tego pełnym obrazem.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  2. Powrót do góry    #362
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,306
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Niefortunnie? Doskonale wiadomo w jakim kontekście użyłem tych słów, więc bez przesady.
    Natomiast żużel zyskał na tym, że ten mecz się odbył - zawsze to jedna wizerunkowa klęska mniej na koncie Ekstraligi.

  3. Powrót do góry    #363
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,739
    Kliknij i podziękuj
    899
    Podziękowania: 1,334 w 700 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Natomiast żużel zyskał na tym, że ten mecz się odbył - zawsze to jedna wizerunkowa klęska mniej na koncie Ekstraligi.
    Brak możliwości skorzystania ze sprzętu do toru, bo jest on zastawiony samochodami.
    Późniejsze użycie mechanicznej szczoty, bo trzeba ją naprawić, bo nie działa, a przecież czas meczu
    to najlepszy czas na naprawy.
    Słabe ściąganie mazi, bo szyna za traktorem jest za lekka i trzeba na niej stać, żeby lepiej działała
    i dobijała do toru.
    Połamany zawodnik dopuszczony do startu w biegu przez lekarza.
    Zakończenie meczu po 13 biegach, zamiast po 15, tak naprawdę nie wiadomo dlaczego.
    Faktycznie. To nie jest wizerunkowa klęska.
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  4. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Morciasz za jego przydatny post!

    apator_uk (05-06-2017)

  5. Powrót do góry    #364
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,306
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    To jest wizerunkowa klęska GKM-u. Ekstraligi może po części też bo sędzia, widząc te cyrki, powinien wlepić walkower, ale biorę poprawkę na to, że to był Substyk. Natomiast jeśli to spotkanie miałoby być odwołane, bo w parku maszyn byłby Gollob, który powiedziałby "nie ma sensu dzisiaj jechać" to byłaby dopiero masakra, zwłaszcza w obliczu tej histerii w jaką wszyscy w tej lidze wpadli w związku z przekładaniem.

  6. Powrót do góry    #365
    Zaawansowany Awatar gkm_fan
    Dołączył
    12-04-2007
    Postów
    1,978
    Kliknij i podziękuj
    136
    Podziękowania: 570 w 314 postach
    Cytat Zamieszczone przez Morciasz Zobacz posta
    Zakończenie meczu po 13 biegach, zamiast po 15, tak naprawdę nie wiadomo dlaczego.
    Nie wiadomo dlaczego? Przecież od 6 biegu znowu padało i to momentami mocno, po co mieli dalej jechać po tym gównianym torze? Żeby jeszcze ktoś odjechał do szpitala?
    Ostatnio edytowane przez gkm_fan ; 05-06-2017 o 23:10

  7. Powrót do góry    #366
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,739
    Kliknij i podziękuj
    899
    Podziękowania: 1,334 w 700 postach
    Cytat Zamieszczone przez gkm_fan Zobacz posta
    Nie wiadomo dlaczego? Przecież od 6 biegu znowu padało i to momentami mocno, po co mieli dalej jechać po tym gównianym torze? Żeby jeszcze ktoś odjechał do szpitala?
    Bo ja wiem, czy aż tak mocno padało? Kropiło od czasu do czasu, nawet parasola nie trzeba było mieć, pod bandą na łukach była blamdzia, ale raczej już w takich miejscach, w które nikt nie wjeżdża, po małej było też trochę błota, ale tylko przy samej kredzie, zatem 4/5 toru było ok., w normalnych
    czasach na takim torze spokojnie dojechano by te zawody do końca. Ludzie czekali na mecz ponad 2,5 godziny, a zafundowano im 13 biegów. Pochodziłem po torze po meczu i taka jest moja opinia, a czy wypadek Okoniewskiego miał coś wspólnego z torem i jego podeszczowym stanem, średnio raczej.
    Tak czy inaczej mam nadzieję, że GKM otrząśnie się po dwóch porażkach i coś jeszcze zamiesza. Przyjdą ważne mecze i z Częstochową i Rybnikiem.
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  8. Powrót do góry    #367
    Zaawansowany Awatar Drapichrust
    Dołączył
    07-01-2006
    Postów
    1,535
    Kliknij i podziękuj
    365
    Podziękowania: 325 w 208 postach
    Czytam powyższe posty, szczególnie te przedmeczowe i widzę ile krytyki dostało się organizatorom spotkania. Wiadomo, że jesteśmy na polskiej ziemi, to nie jest liga szwedzka i normalnym postępowaniem wg kodeksu etycznego polskiego klubu żużlowego jest robienie wszystkiego po gospodarsku (wiadomo co mam na myśli). Zapewne prawdą jest to, że dla Kempesa i spółki nie uśmiechało się jechać tego meczu, szczególnie po opadach, które miały miejsce od próby toru, niemal przez godzinę. Rozumiem, dla klubu najważniejsze jest to, żeby mecz wygrać, a warunki torowe i pogodowe znacznie to mogły utrudnić. Dopiero wtedy liczą się kibice na stadionie i telewizja. Rozumiem rozżalenie kibiców sprzed telewizora, bo trzygodzinne czekanie mogło trochę wk..ić, a wtedy wiadomo, że psioczy się na organizatora, który nie ułatwia i wystawia jeden traktorek i kilku gości z miotłami. A co ja mam powiedzieć, cały zmokłem, później nawet wyschłem i zmokłem drugi raz. Staram się też rozumieć jakimi argumentami kierowali się gospodarze, bo jestem prawie pewien, że próbowali zwlekać mówiąc sędziemu i komisarzowi, że po takich opadach tor będzie się rozpadał. Być może to była tylko kurtuazja ale też trochę racji, bo kiedyś próbowano zrobić przyczepniej, jakieś 5-6 lat temu i pod koniec zawodów zawodnicy skakali na nierównościach a Tomek Chrzanowski zamykał gaz. Więc albo beton i sahara albo prawdopodobieństwo niebezpiecznego toru. Wydaje mi się, też, że gdyby nie te opady tuż przed zawodami to mielibyśmy ciekawe widowisko. Nie chcę zasłaniać tej porażki torem i opadami (próbowałem tylko wyjaśnić czym kierowali się gospodarze) ani też brakiem Tomka Golloba chociażby w parkingu. Chcę tylko powiedzieć, że w obu przegranych meczach zawiódł Krystian Pieszczek i w jednym Rafał Okoniewski. Tomasz przyzwyczaił nas do robienia około 10pkt. a młody gdańszczanin nie był się w stanie zbliżyć do tego poziomu w obu spotkaniach.
    Ścierkę mnie zabrał, moje narzędzie pracy!

  9. Powrót do góry    #368
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    https://youtu.be/vdvrh8_iuGE

    Zdziwienie kierownika Grudziądza - "przecież nie upadł".

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
    !Adrian walcz!

  10. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Malin017 za jego przydatny post!

    Yozayan (06-06-2017)

  11. Powrót do góry    #369
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2011
    Postów
    10,380
    Kliknij i podziękuj
    663
    Podziękowania: 2,837 w 1,735 postach
    Taka widać znajomość przepisów przez kierownika jak poziom całego klubu.

  12. Powrót do góry    #370
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,739
    Kliknij i podziękuj
    899
    Podziękowania: 1,334 w 700 postach
    Cytat Zamieszczone przez kowjanko Zobacz posta
    Taka widać znajomość przepisów przez kierownika jak poziom całego klubu.
    Oj, uwierz mi, że w niektórych rzeczach GKM niestety bije nas na głowę. Wydaje się, że bida z nyndzą... a jednak.
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  13. Powrót do góry    #371
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,841
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,653 w 987 postach
    Morciasz byles swoja droga bardzo aktywny w Grudziądzu. Jakies zadania specjalne byly?

  14. Powrót do góry    #372
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez Morciasz Zobacz posta
    Oj, uwierz mi, że w niektórych rzeczach GKM niestety bije nas na głowę. Wydaje się, że bida z nyndzą... a jednak.
    Na przykład Nizgorski... 😕

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
    !Adrian walcz!

  15. Powrót do góry    #373
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-04-2010
    Postów
    805
    Kliknij i podziękuj
    78
    Podziękowania: 85 w 63 postach
    Cytat Zamieszczone przez kowjanko Zobacz posta
    Taka widać znajomość przepisów przez kierownika jak poziom całego klubu.

    U nas parking na wysokosci wejscia w 2 luk a sytuacja zdarzyla sie na wyjsciu z niego. W kazdym badz razie skoro nie bylo upadku, mysle ze wiekszosc kierownikow druzyn,zadzwoniloby do sedziego . Pomimo,ze decyzja słuszna. Tak samo kazdy kierownik chiclaby rozmowy z sedzia ,w sytuacji podobnej do wypadku Drabika z Rujnerem.
    Poziom klubu, jest jaki jest, do wielkich tego świata nam daleko, zarówno i w budzecie i czasem w organizacji, moze i w cwaniactwie.

    Na przykład Nizgorski..
    Akurat tu wspolpracę klubow Stali Toruń i GKM mozna pochwalić. Zobaczymy czy coś z chłopaka będzie, licencja chyba w sezonie 2018.

  16. Powrót do góry    #374
    Zaawansowany Awatar Robert_Leszno
    Dołączył
    01-05-2008
    Postów
    2,105
    Kliknij i podziękuj
    422
    Podziękowania: 586 w 344 postach
    Cytat Zamieszczone przez Morciasz Zobacz posta
    Brak możliwości skorzystania ze sprzętu do toru, bo jest on zastawiony samochodami.
    Późniejsze użycie mechanicznej szczoty, bo trzeba ją naprawić, bo nie działa, a przecież czas meczu
    to najlepszy czas na naprawy.
    Słabe ściąganie mazi, bo szyna za traktorem jest za lekka i trzeba na niej stać, żeby lepiej działała
    i dobijała do toru.
    Połamany zawodnik dopuszczony do startu w biegu przez lekarza.
    Zakończenie meczu po 13 biegach, zamiast po 15, tak naprawdę nie wiadomo dlaczego.
    Faktycznie. To nie jest wizerunkowa klęska.
    Zapomniałeś dodać spacerującego sędziego z papierosem i żenująco nudne zawody.
    Generalnie obraz nędzy i rozpaczy.
    #MistrzJestJeden #ZdrowiaTomasz

    PRZEGLĄD SPORTOWY - NIE CZYTAM !!! SYFÓW JUŻ TEŻ NIE !

  17. Powrót do góry    #375
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,963
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Cytat Zamieszczone przez BGDZ Zobacz posta
    U nas parking na wysokosci wejscia w 2 luk a sytuacja zdarzyla sie na wyjsciu z niego. W kazdym badz razie skoro nie bylo upadku, mysle ze wiekszosc kierownikow druzyn,zadzwoniloby do sedziego . Pomimo,ze decyzja słuszna. Tak samo kazdy kierownik chiclaby rozmowy z sedzia ,w sytuacji podobnej do wypadku Drabika z Rujnerem.



    Jest jeszcze a przynajmniej bylo takie cos jak wykl. w czasie biegu.
    Nie wiem czemu sedzia tego nie zastosowal,bo byloby to bardzej sprawiedliwie.
    Tym bardzej,ze Kaczmarek na tym luku tez pojechal kwadratowo.

    Zdecydujcie sie wreszcie,czy lepiej narzekac na odwolanie meczu
    czy na nude podczas rozgrywania spotkan w takich warunkach.
    Rzadko da sie pogodzic zlany tor i zawody podczas mrzawki/opadu
    z widowiskiem
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 07-06-2017 o 07:10
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  18. Powrót do góry    #376
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Jest jeszcze a przynajmniej bylo takie cos jak wykl. w czasie biegu.
    Nie wiem czemu sedzia tego nie zastosowal,bo byloby to bardzej sprawiedliwie.
    To wcale nie jest takie oczywiste!

    Wyobraź sobie, że sędzia tak jak Ty postanawia wykluczyć Mike w czasie trwania biegu, więc wyścig nie zostaje przerwany.
    Arbiter musi, z pomocą kierownika startu, pokazać czarną flagę wraz z dyskiem koloru pokrowca grudziądzanina.
    Zawodnicy zobaczą tę sygnalizację w momencie gdy będą przejeżdżali przez linię startu.
    Za nim to nastąpi, zniechęcony Kaczmarek, który już tylko toczy się po owalu, zjeżdża z toru.

    ... i co wtedy? Kaczmarek nie zdobywa nawet punktu.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  19. Powrót do góry    #377
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,468
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,328 w 4,312 postach
    no to wtedy nie zdobywa punktu z wlasnej glupoty. Zawsze sie powinno jechac do konca.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  20. Powrót do góry    #378
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,739
    Kliknij i podziękuj
    899
    Podziękowania: 1,334 w 700 postach
    Cytat Zamieszczone przez Robert_Leszno Zobacz posta
    Zapomniałeś dodać spacerującego sędziego z papierosem i żenująco nudne zawody.
    Generalnie obraz nędzy i rozpaczy.
    Sędziego mogę zrozumieć, to szczegół. Naprawdę było i jest dużo poważniejszych problemów niż sędzia z ćmikiem.
    A co do zawodów - czy one były nudniejsze niż wiele innych - moim zdaniem nie, tym bardziej, że jednak zawodnicy
    mieli próbę toru na innej nawierzchni, a potem było deszczowo i na koniec Hancock z Holderem łapali trójkę za trójką,
    co ustawiło połowę biegów.
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  21. Powrót do góry    #379
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    no to wtedy nie zdobywa punktu z wlasnej glupoty. Zawsze sie powinno jechac do konca.
    ... i to nie jest takie oczywiste!

    Po zderzeniu dwóch motocykli, maszyna poszkodowanego (tu: Kaczmarka) mogłaby w drobny sposób zostać uszkodzona (np. szprychy lub coś innego, niezauważalnego z perspektywy wieżyczki czy trybun). Chłopak widząc, że z motorem jest coś nie tak zjeżdża, żeby nie uszkodzić sprzętu jeszcze bardziej.
    ... i co wtedy? Nie zdobywa punktu, w programie ma "d".

    Uważam, że jeśli sędzia dostrzegł faul to postąpił słusznie przerywając bieg.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  22. Powrót do góry    #380
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,468
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,328 w 4,312 postach
    ale wtedy jest inna sytuacja. Defekt po uderzeniu zawodnika to co innego niz wytracenie z rownowagi i rezygnacja z dalszej jazdy..
    pisales o zniecheconym Kaczmarku a nie defektujacym.

    I nie zmienia to tego, ze tylko glupek nie jedzie dalej jesli moze. Przeciez inny zawodnik moze jescze upasc lub zdefektowac, zwlaszcza na trudnym torze.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  23. Powrót do góry    #381
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,963
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    ... i to nie jest takie oczywiste!

    Po zderzeniu dwóch motocykli, maszyna poszkodowanego (tu: Kaczmarka) mogłaby w drobny sposób zostać uszkodzona (np. szprychy lub coś innego, niezauważalnego z perspektywy wieżyczki czy trybun). Chłopak widząc, że z motorem jest coś nie tak zjeżdża, żeby nie uszkodzić sprzętu jeszcze bardziej.
    ... i co wtedy? Nie zdobywa punktu, w programie ma "d".

    Uważam, że jeśli sędzia dostrzegł faul to postąpił słusznie przerywając bieg.
    Wiele razy zdarzalo sie,ze po zderzeniu
    dwoch motocykli jeden z nich byl
    uszkodzony a sedzia kompletnie nie reagowal
    i puszczal bieg dalej.
    Pech to pech.

    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta

    Uważam, że jeśli sędzia dostrzegł faul to postąpił słusznie przerywając bieg.
    W takim razie po co jest przepis,ze sedzia za niebezpieczna jazde moze wykl.zawodnika
    bez przerywania wyscigu?
    Pamietaj Semen,ze sedzia przerywajac ten bieg a majac przeciez inna mozliwosc,ukaral w sumie nie tylko
    Trzesioka ale i Wieczorka.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 07-06-2017 o 14:44
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  24. Powrót do góry    #382
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Moim zdaniem to sama idea wykluczenia bez upadku jest OK, ale czy w tym biegu był faul, to jest mocno dyskusyjne.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  25. Powrót do góry    #383
    Zaawansowany
    Dołączył
    25-08-2002
    Postów
    1,513
    Kliknij i podziękuj
    484
    Podziękowania: 411 w 224 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Moim zdaniem to sama idea wykluczenia bez upadku jest OK, ale czy w tym biegu był faul, to jest mocno dyskusyjne.
    Seniorowi z nazwiskiem sędzia by tego by "nie gwizdnął". Takie mam wrażenie.
    Aczkolwiek decyzję arbitra można obronić, to nie był rozbój.
    "Everyone has a plan until they get punched in the face" M.Tyson


  26. Powrót do góry    #384
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    ale wtedy jest inna sytuacja. Defekt po uderzeniu zawodnika to co innego niz wytracenie z rownowagi i rezygnacja z dalszej jazdy..
    pisales o zniecheconym Kaczmarku a nie defektujacym.

    I nie zmienia to tego, ze tylko glupek nie jedzie dalej jesli moze. Przeciez inny zawodnik moze jescze upasc lub zdefektowac, zwlaszcza na trudnym torze.
    j-rules
    Napisałem o tym co było widać, a później o tym co mogłoby się wydarzyć gdyby sędzia nie przerwał wyścigu.
    Rozpatruję różne możliwości. Nie oceniam sytuacji zero jedynkowo, napisałem przecież, że to nie jest takie oczywiste.

    Kingpin piszesz o pośrednim ukaraniu Wieczorka. Słusznie, że zwracasz na to uwagę, pamiętaj jednak o tym, że każde przerwanie biegu z uwagi na zdarzenie między dwoma zawodnikami może skutkować tym, że w powtórce straci na tym ktoś trzeci. Takie ryzyko w tego typu sytuacjach jest nieuniknione.

    ... i jeszcze jedno pech nie ma tu nic do rzeczy, jeśli defekt nastąpił na skutek brutalnego ataku przeciwnika.

    Buszmen masz racje, sytuacja nie była oczywista.

    W ostatnich latach zdarzają się sytuacje, gdy atakowany nie upada, a sędzia i tak przerywa bieg.
    Przed laty sposób podejmowania decyzji przez sędziów był klarowny: nie ma upadku - nie ma przerwania biegu(wykluczenia).
    Co rzecz jasna też nie było dobre.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  27. Powrót do góry    #385
    Ekspert Awatar Frank_Drebin
    Dołączył
    17-03-2003
    Postów
    3,797
    Kliknij i podziękuj
    584
    Podziękowania: 763 w 441 postach
    Pamietaj Semen,ze sedzia przerywajac ten bieg a majac przeciez inna mozliwosc,ukaral w sumie nie tylko
    Trzesioka ale i Wieczorka.
    No i Igor, który w momencie przerwania prowadził bieg. Jednak 3 wyglada lepiej niż 2+1.

  28. Powrót do góry    #386
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez Frank_Drebin Zobacz posta
    No i Igor, który w momencie przerwania prowadził bieg. Jednak 3 wyglada lepiej niż 2+1.
    No chyba właśnie Wieczorek prowadził.

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
    !Adrian walcz!

  29. Powrót do góry    #387
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,963
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    [B]

    Kingpin piszesz o pośrednim ukaraniu Wieczorka. Słusznie, że zwracasz na to uwagę, pamiętaj jednak o tym, że każde przerwanie biegu z uwagi na zdarzenie między dwoma zawodnikami może skutkować tym, że w powtórce straci na tym ktoś trzeci. Takie ryzyko w tego typu sytuacjach jest nieuniknione.

    ... i jeszcze jedno pech nie ma tu nic do rzeczy, jeśli defekt nastąpił na skutek brutalnego ataku przeciwnika.
    Tylko ,ze czasami sedzia nie ma innego wyjscia jak bieg przerwac,wiec w takich przypadkach nic nie poradzisz.
    W Grudziadzu sedzia biegu przerywac nie musial.

    Niby tak,ale taka systuacja nie miala miejsca w Grudziadzu a poza tym czasami dochodzi do defektu
    niekoniecznie po brutalnym ataku przeciwnika a zwyklym zderzeniu sie na 1 luku lub na wyjsciu z niego,gdzie wlasciwie nikt nie jest winien.
    Takie biegi tez przerywac?

    Cytat Zamieszczone przez Frank_Drebin Zobacz posta
    No i Igor, który w momencie przerwania prowadził bieg. Jednak 3 wyglada lepiej niż 2+1.
    Malin ma racje,prowadzil Wieczorek.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  30. Powrót do góry    #388
    Zaawansowany Awatar Drapichrust
    Dołączył
    07-01-2006
    Postów
    1,535
    Kliknij i podziękuj
    365
    Podziękowania: 325 w 208 postach
    Kopeć na następnym łuku objechał Wieczorka.

    Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka
    Ścierkę mnie zabrał, moje narzędzie pracy!

  31. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Drapichrust za jego przydatny post!

    Semen (08-06-2017)

  32. Powrót do góry    #389
    Ekspert Awatar Frank_Drebin
    Dołączył
    17-03-2003
    Postów
    3,797
    Kliknij i podziękuj
    584
    Podziękowania: 763 w 441 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Malin ma racje,prowadzil Wieczorek.
    https://www.youtube.com/watch?v=zNu2Sl5KVv0

  33. Powrót do góry    #390
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,963
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Widziałem, że na przeciwleglej prostej Kopiec był już przed Wieczorkiem ale myślałem, że było to pochodną przerwania biegu i zamknięcia gazu przez rybniczaninia.
    Jeśli było inaczej zwracam honor.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  34. Powrót do góry    #391
    Ekspert Awatar Frank_Drebin
    Dołączył
    17-03-2003
    Postów
    3,797
    Kliknij i podziękuj
    584
    Podziękowania: 763 w 441 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Widziałem, że na przeciwleglej prostej Kopiec był już przed Wieczorkiem ale myślałem, że było to pochodną przerwania biegu i zamknięcia gazu przez rybniczaninia.
    Jeśli było inaczej zwracam honor.
    W momencie przerwania Kopeć już prowadził.
    Trochę chłop miał pecha. Wyszedł na prowadzenie to mu bieg przerwali, wyprzedził na trasie to "znafcy taktyki meczowej" ogłosili, że został przepuszczony.
    Ostatnio edytowane przez Frank_Drebin ; 07-06-2017 o 22:14

  35. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Frank_Drebin za jego przydatny post!

    kingpin (08-06-2017)

  36. Powrót do góry    #392
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2011
    Postów
    10,380
    Kliknij i podziękuj
    663
    Podziękowania: 2,837 w 1,735 postach
    Faul Wieczorka nie był ewidentny? Bez jaj, wystarczyłoby aby utrzymał motocykl przy kredzie i byłoby wszystko cacy. Ale nie zrobił tego i ewidentnie wbił się w przednie koło Kaczmarka. Brak umiejętności, faul i wykluczenie, tyle.

  37. Powrót do góry    #393
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    kingpin, z całym szacunkiem, ale płyniesz.
    Rozważaliśmy wcześniej na temat ewentualnego nie przerywania biegu i wykluczenia sprawcy w trakcie tegoż wyścigu.
    Ty płyniesz, odrywając się od rzeczywistości.
    Mówiliśmy o konkretnej sytuacji i konkretnych wadach i zaletach decyzji sędziego czyli przerwania biegu.
    Zdaje się, że byłeś w Polsce i jak przypuszczam na meczu i nie czujesz tego, że to wszystko nie jest takie jednoznaczne?
    Zwracam uwage na to, ze decyzja jaką musiał podjąć sędzia wbrew pozorom nie byla taka prosta jak mogłoby się wydawać.

    kowjanko
    ... a to czasem nie Trzensiok był wykłuczony?
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 08-06-2017 o 01:35
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  38. Powrót do góry    #394
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,963
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Nie wiem o co Ci chodzi z tym plynienciem.
    Podalem Ci konkretny przyklad na to,ze sedzia
    jedna decyzja wypaczyl wynik w sumie az trzech zawodnikow.
    a akurat w tym przypadku mogl postapic zupelnie inaczej,rowniez zgodnie z regulaminem
    i wtedy ukaralby tylko winowajce.
    Natomiast Ty podajesz jakies przyklady ktore
    oczywiscie moga zaistniec ale nie zaistnialy,wiec
    to TY prowadzisz dyskusje iscie akademicka.
    Jesli na torze dochodzi do niebezpicznej sytuacji
    i sedzia musi przerwac bieg, trzeba sie liczyc z tym,ze w powtorce wszystko sie moze
    wywrocic do gory kolami i nikt na to wplywu nie ma.
    W omawianym przypadku to sedzia wywrocil wszystko do gory kolami
    a mogl i powinien postapic inaczej.
    Nie mam pojecia dlaczego tak zaciekle bronisz jego decyzji,ktora byla po prostu zla,pomijajac
    juz nawet fakt,czy bylo to przewinienie na wykl. czy nie.
    Oczywiscie uznaje Twoje argumenty,ale jak wspomnialem wyzej,akurat w tym przypadku
    rzeczy o ktorych piszesz nie zaistnialy i sedzia o tym dokladnie wiedzial.
    Natomiast to ,ze Kaczmarek zamiast jechac dalej wolal skupic sie na machaniu lapkami
    nie powinno miec zadnego wplywu na decyzje sedziego.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 08-06-2017 o 07:33
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  39. Powrót do góry    #395
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    No i właśnie na dowód tego, że wcale nie jest to takie oczywiste, że postąpił źle, podałem przykłady co mogło się wydarzyć, gdyby nie przerwał biegu.
    ... i nawet jeśli nie zaistniały to nie znaczy, że nie należy brać ich pod uwagę.

    nie zaistniały i sędzia o tym wiedział
    Ciekawe jak mógł według Ciebie wiedzieć, że np. Kaczmarkowi zdefektuje motocykl na trzecim okrążeniu gdy puści bieg? ...albo że motor Daniela ma jakieś uszkodzenie?

    W jednym z meczów w Zielonej Górze Holder też machał łapkami, jak to określiłeś.
    Zielonogórzanie, ich większość, odebrali to właśnie jak przejaw zniechęcenia, a że Chris miał wycięte szprychy w przednim kole to mało kto zauważył.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  40. Powrót do góry    #396
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,963
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Skąd wiesz, że ewentualny defekt Kaczmarka na 3kolku miałby cokolwiek wspólnego ze zdarzeniem z Trzęsiokiem?

    Skoro tak się upierasz przy swoim, należałoby usunąć punkt regulaminu mówiący o wykl.podczas biegu, bo zawsze można pogdybac z jakiegoś powodu i udowadniać, że sędzia popełnił błąd puszczając bieg.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  41. Powrót do góry    #397
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    No właśnie o to chodzi, że nie wiem i tak samo może nie wiedzieć sędzia, dlatego uważam, że decyzja arbitra jest w tym aspekcie zrozumiała.

    Rzeczywiście należałoby się zastanowić o wycofaniu możliwości wykluczenia podczas biegu w sytuacjach gdy dochodzi do faulu.
    Powiem szczerze, że sędziowie i tak bardzo rzadko korzystają z tej możliwości. Nie wiem czy naliczyłbym z dziesięć takich sytuacji, które widziałem podczas zawodów...
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 08-06-2017 o 10:09
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  42. Powrót do góry    #398
    Zaawansowany Awatar donvito
    Dołączył
    25-11-2007
    Postów
    2,623
    Kliknij i podziękuj
    216
    Podziękowania: 728 w 411 postach
    https://www.cda.pl/video/14434976e?wersja=720p

    Wyjazd ciężkiego sprzętu do przygotowania toru po opadach, w najlepszej żużlowej lidze świata. (pół godziny po deszczu)

  43. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi donvito za jego przydatny post!

    Malin017 (08-06-2017), Yozayan (08-06-2017)

  44. Powrót do góry    #399
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez donvito Zobacz posta
    https://www.cda.pl/video/14434976e?wersja=720p

    Wyjazd ciężkiego sprzętu do przygotowania toru po opadach, w najlepszej żużlowej lidze świata. (pół godziny po deszczu)
    Przypominam sobie podobną akcję KST w trakcie ulewy
    Gorzowem i widząc te popisy w Grudziądzu ogarnia
    mnie posty śmiech.
    !Adrian walcz!

  45. Powrót do góry    #400
    Ekspert Awatar koot
    Dołączył
    08-10-2006
    Postów
    3,856
    Kliknij i podziękuj
    285
    Podziękowania: 758 w 496 postach
    W Szwecji takie tory albo gorsze robią w 30 minut .

  46. Powrót do góry    #401
    Zaawansowany
    Dołączył
    25-08-2002
    Postów
    1,513
    Kliknij i podziękuj
    484
    Podziękowania: 411 w 224 postach
    To już czwarty dzień katharsis po Częstochowie Panowie Nawet wesela na Kresach już by dogasały.

    Nadal liga jedzie, wciąż cztery punkty-niechby nawet siedem (u siebie Grudziądz) nie dają utrzymania.
    "Everyone has a plan until they get punched in the face" M.Tyson


  47. Powrót do góry    #402
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2011
    Postów
    10,380
    Kliknij i podziękuj
    663
    Podziękowania: 2,837 w 1,735 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    kingpin, z całym szacunkiem, ale płyniesz.
    Rozważaliśmy wcześniej na temat ewentualnego nie przerywania biegu i wykluczenia sprawcy w trakcie tegoż wyścigu.
    Ty płyniesz, odrywając się od rzeczywistości.
    Mówiliśmy o konkretnej sytuacji i konkretnych wadach i zaletach decyzji sędziego czyli przerwania biegu.
    Zdaje się, że byłeś w Polsce i jak przypuszczam na meczu i nie czujesz tego, że to wszystko nie jest takie jednoznaczne?
    Zwracam uwage na to, ze decyzja jaką musiał podjąć sędzia wbrew pozorom nie byla taka prosta jak mogłoby się wydawać.

    kowjanko
    ... a to czasem nie Trzensiok był wykłuczony?
    Oczywiscie, masz rację. Nie wiem, skąd mi się tam Wieczorek wziął.

Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •