Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 641

Wątek: VI Kolejka, 28.05 godz. 20: Stal Gorzów - Falubaz Zielona Góra

Mieszany widok

  1. Powrót do góry    #1
    Ekspert Awatar Przemek
    Dołączył
    28-07-2002
    Postów
    3,682
    Kliknij i podziękuj
    119
    Podziękowania: 568 w 307 postach

    VI Kolejka, 28.05 godz. 20: Stal Gorzów - Falubaz Zielona Góra

    To czas na wielkie derby. Do Gorzowa przyjeżdża Falubaz, o którego formie ciężko jest cokolwiek napisać. Zielonogórzanie do tej pory odjechali dwa spotkania: zostali rozjechani w Lesznie, a także pewnie pokonali u siebie ekipę z Torunia. W szeregach trenera Cieślaka na pewno najwięcej liczą na Patryka dudka i Jasona Doyle'a, którzy przed rokiem poprowadzili Falubaz do wygranej w Gorzowie. Nieco słabsze wejście w sezon ma Piotr Protasiewicz, a sporą wyjazdową niewiadomą jest forma Hampela i Karpowa.

    Natomiast siłą Stali jest własny tor oraz czwórka mocnych seniorów. Nie wiadomo tez, czy Krzysztof Kasprzak wydobrzeje do tego meczu. Jednak, czy po kontuzji obojczyka będzie w lepszej formie od Linusa Sundstroema? Osłabiona też będzie pozycja juniorska, gdzie w składzie znajdzie się niedoświadczony 16-letni Alan Szczotka.

    Ciężko jest wskazac zdecydowanego faworyta tego spotkania. Szanse oceniam na 55:45 dla gospodarzy. Stal do tej pory wygrała cztery pojedynki, ale do meczu z Falubazem przystąpi osłabiona brakiem dwóch podstawowych zawodników. Goście rzucą do boju wszystko to, co mają najlepszego i będą chcieli pokusić się o wygraną na Jancarzu. W sumie dla nas gorzowian - derby są istotne głównie pod wzgledem prestiżowym. Majac na koncie dwie wygrane na wyjazdach i wygraną u siebie z Unią nawet porażka nie będzie dla nas miała jakichś poważnych sportowych konsekwencji. Jednak dobrze będzie pójść za ciosem, pokazać dobry zużel i wygrać piąty mecz z rzędu w Ekstralidze.

    PS dojdzie też do kolejnej rywalizacji Zmarzlik - Dudek. Chciałbym, aby Bartek wreszcie trafił na pole A, ewentualnie D, bo przed rokiem zaczął z pola C (najgorszego), a w nominowanym miał gorsze pole B (gdy rywal stał na najlepszym A).

    PS 2 Ciekawe jak trenerzy zestawią składy. Wydaje się, że wszystko wskazuje na to, że składy wyglądać będa tak:

    Stal:

    9. Iversen
    10. Linus/Kasprzak
    11. Pawlicki
    12. Vaculik
    13. Zmarzlik
    14. Szczotka
    15. Karczmarz

    Falubaz:

    1.Dudek
    2. Hampel
    3. Doyle
    4. Karpow
    5. Protasiewicz
    6. Zgardziński
    7. Niedźwiedź
    Mecz już w najbliższą niedzielę o godz. 20. Miejmy nadzieję, że na przeszkodzie w rozegraniu tego pojedynku nie stanie pogoda sobotniego Grand Prix. Zapraszam do dyskusji

    Ostatnio edytowane przez Przemek ; 22-05-2017 o 14:37

  2. Powrót do góry    #2
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,847
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cięzko jest typowac cokolwiek w tegorocznej SE. Szybciej się trafi chyba na chybił trafił niż na podstawie analiz dotychczasowych meczów. Więc tutaj mnie żaden wynik nie zdziwi.

    Co do składu Falubazu, coś mi się wydaje, ze w Gorzowie pojedzie Thorssell. Tylko nie wiem jeszcze czy za Jarka czy za Karpova.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  3. Powrót do góry    #3
    Stały bywalec
    Dołączył
    31-08-2016
    Postów
    714
    Kliknij i podziękuj
    27
    Podziękowania: 229 w 130 postach
    Bardzo latwo wytypowac. Latwe i lekkie zwyciestwo Staleczki.

    Vaulik i Zmarzlik w zasadzie nielapalni - jakies 27 razem.
    Iversen - 8
    Pawlicki - 9
    Linus - 3
    Juniorzy - 8

    Jak w morde strzelil wychodzi - 55 pkt. Hampel, Karpow i nasze perelki juniorskie jak razem ukalaja z 5 pkt to bedzie duzy sukces.

  4. Powrót do góry    #4
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Cięzko jest typowac cokolwiek w tegorocznej SE. Szybciej się trafi chyba na chybił trafił niż na podstawie analiz dotychczasowych meczów. Więc tutaj mnie żaden wynik nie zdziwi.

    Co do składu Falubazu, coś mi się wydaje, ze w Gorzowie pojedzie Thorssell. Tylko nie wiem jeszcze czy za Jarka czy za Karpova.
    No raczej za Karpova. Na gorzowski techniczny tor Thorssell będzie się bardziej nadawał niż Andriej. Dzisiaj ciężko coś więcej powiedzieć. Z typowaniem trzeba poczekać do zakończenia rundy SGP, oby cało i zdrowo po obu stronach. Natomiast faworyt meczu jest oczywisty - Stal. Każda zdobyć pkt Falubazu powyżej 42 pkt będzie ok.

    PS - mam nadzieje, że Ksysio się wykuruje na niedziele

  5. Powrót do góry    #5
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,683
    Kliknij i podziękuj
    7,796
    Podziękowania: 7,390 w 4,356 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    No raczej za Karpova. Na gorzowski techniczny tor Thorssell będzie się bardziej nadawał niż Andriej. Dzisiaj ciężko coś więcej powiedzieć. Z typowaniem trzeba poczekać do zakończenia rundy SGP, oby cało i zdrowo po obu stronach. Natomiast faworyt meczu jest oczywisty - Stal. Każda zdobyć pkt Falubazu powyżej 42 pkt będzie ok.

    PS - mam nadzieje, że Ksysio się wykuruje na niedziele
    Wg mnie to zdecydowanie lepiej byloby na derby odpuscic Hampela. Przeciez po drugiej stronie ma samych gosci, ktorzy z premedyctaja wykorzystaja jego kabla + koszmar sprzed lat w osobie Linusa. Nawet jak wygra start to mu kolo wystawia i pojechane.
    Oczywiscie nie wierze, ze Shrek Jarka odstawi, nawet jesli powinien.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  6. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi j-rules za jego przydatny post!

    alexbart (24-05-2017)

  7. Powrót do góry    #6
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Wygramy to. Trzeba sie odbudowac, a w derbach najlepiej. Najwieksza tragedia, ze nie obejrze

  8. Powrót do góry    #7
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,915
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,165 w 2,083 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    No raczej za Karpova. Na gorzowski techniczny tor Thorssell będzie się bardziej nadawał niż Andriej. Dzisiaj ciężko coś więcej powiedzieć. Z typowaniem trzeba poczekać do zakończenia rundy SGP, oby cało i zdrowo po obu stronach. Natomiast faworyt meczu jest oczywisty - Stal. Każda zdobyć pkt Falubazu powyżej 42 pkt będzie ok.

    PS - mam nadzieje, że Ksysio się wykuruje na niedziele
    A tam każda. Ma być najmniej 46 i nie ma innego opcji.
    Sam mnie strofowałeś jak nieśmiało liczyłem na około 40 w Lesznie.

    Gorzej bedzie jak nasi pojadą podobnie jak w Lesznie, to wtedy bedzie się trzeba chować po kątach na forum, bo bedzie mocny ostrzał.
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  9. Powrót do góry    #8
    Użytkownik Awatar Arm
    Dołączył
    12-05-2013
    Postów
    361
    Kliknij i podziękuj
    273
    Podziękowania: 85 w 48 postach
    Cytat Zamieszczone przez shelve Zobacz posta
    A tam każda. Ma być najmniej 46 i nie ma innego opcji.
    Sam mnie strofowałeś jak nieśmiało liczyłem na około 40 w Lesznie.

    Gorzej bedzie jak nasi pojadą podobnie jak w Lesznie, to wtedy bedzie się trzeba chować po kątach na forum, bo bedzie mocny ostrzał.
    No będzie gruba strzelanina mam nadzieję że do tego nie dojdzie,jak dobijemy do 40 nie będzie tak źle

  10. Powrót do góry    #9
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,189
    Kliknij i podziękuj
    1,794
    Podziękowania: 4,928 w 3,240 postach
    Spokojne 51:39 dla gospodarzy.
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  11. Powrót do góry    #10
    Ekspert Awatar Przemek
    Dołączył
    28-07-2002
    Postów
    3,682
    Kliknij i podziękuj
    119
    Podziękowania: 568 w 307 postach
    Ja odnosnie meczu derbowego jakoś nie obawiam się o naszą dyspozycję. Najbardziej mnie martwi osoba Stanisława Chomskiego, który w ostatniej dekadzie był...ósmym zawodnikiem Falubazu. Tak fatalnych statystyk w meczach derbowych nie miał żaden gorzowski trener w historii.

    W Gorzowie było tak:
    2006 rok - 45:45 i 40:49
    2008 rok - 41:49
    2009 rok - 49:41, 44:46
    2015 rok - 48:42
    2016 rok - 44:46


    łącznie u siebie:7 meczów: 2 wygrane, 1 remis 4 porażki
    w Zielonej Górze: 7 meczów 1 wygrana 6 porażek

    Ogólny bilans - 14 meczów: 3 wygrane, 1 remis, 10 porażek

    Dobrze, że chociaż w ostatnich dwóch sezonach skuteczność Stanisława Chomskiego w meczach derbowych nieco podskoczyła, bo dobiła do 50 % (2 wygrane i 2 przegrane).
    Wniosek jest prosty, Falubaz, gdy tor przygotowuje Stanisław Chomski zawsze w ostatnich 10 latach robił ponad 40 punktów. Zielonogórzanie nie przegrali z siedmiu ostatnich rozegranych pojedynków za Chomskiego aż pięć razy. I tak pisząc przekornie, to właśnie tej statystyki przed derbami obawiam sie najbardziej


    Jestem też ciekaw jaki skład na mecz z Falubazem wystawi nasz trener. Jednak znając jego, pewnie zestawi skład tak samo, bo on lubi powtarzalność. Nie spodobała mi tez sie wypowiedź ostatnio naszego trenera, że do nominowanych dobiera zawodników zgodnie z kalkulatorem (ilość punktów, potem gdy jest rowna decyduja bonusy). Czasami trzeba na to spojrzeć szerzej, zobaczyc kto sie prezentował lepiej w drugiej fazie zawodów, na jakich zawodniach te punkty zrobil. Trzeba spogladać na to szerzej.

    Teoretycznie na mecz z Falubazem możnaby było zaskoczyć trenera Cieślaka i posłać do boju taki team: 9. Vaculik 10. Iversen 11. Prz. Pawlicki 12. Zmarzlik 13. Sundstroem 14-15 juniorzy.

    Ten skład jest niezwykle ofensywny. W meczu z Lesznem w fazie zasadniczej meczu aż 9 z 13 biegów defensywnych, gdzie jechał albo Linus, albo junior. I tylko jeden bieg zakończył się wygraną (atak Karczmarza) a aż 8 ich nie wygraliśmy. Zestawiając tak zespół jak napisałem, mamy tych biegów defensywnych nie 9, a tylko 6. Na dodatek nie czekamy tylko na 4 biegi z 13 kiedy możemy wygrać, tylko mamy takich biegów aż 7. Równiez w 4 biegu jest szansa, że Linus z juniorem nie przegrają bo będą jechać na młodzieżowca gości. Linus też pokazał, że potrafi startować i nie jest powiedziane, że majac funkcję lidera pary, dobre pola startowe nie pojedzie ponad stan

  12. Powrót do góry    #11
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez shelve Zobacz posta
    A tam każda. Ma być najmniej 46 i nie ma innego opcji.
    Sam mnie strofowałeś jak nieśmiało liczyłem na około 40 w Lesznie.
    Masz rację, ale przed meczem z Lesznem mieliśmy jednak więcej powodów do optymizmu niż teraz. W sumie to nie mam pojęcia czego się spodziewać po naszych. Koniec maja a my mamy odjechane 2 mecze. Jprde.
    Poczekajmy do SGP. No i pogoda, pytanie na ile miejscowi będą mogli przygotować tor pod siebie.

  13. Powrót do góry    #12
    Stały bywalec Awatar młody_piernik
    Dołączył
    03-10-2014
    Postów
    1,393
    Kliknij i podziękuj
    1,602
    Podziękowania: 388 w 222 postach
    Mariusz a w klubie dopuszczają w ogóle myśl o odstawieniu Hampela? Bo nie chce mi się wierzyć.
    "Gratulacje dla pana Gajewskiego,gratulacje dla zawodników" - Stev, 2016

    "A Pan Buszmen wymyśla i wymyśla. Liczy, krytykuje, opowiada jak to sam by za wszystkie osoby wystąpił." - Przemysław Termiński, 2016

  14. Powrót do góry    #13
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,847
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez młody_piernik Zobacz posta
    Mariusz a w klubie dopuszczają w ogóle myśl o odstawieniu Hampela? Bo nie chce mi się wierzyć.
    Możesz wierzyć bądź nie, ale w klubie nikt Shrekowi nie podskoczy odnośnie składu. Więc raczej powinieneś zapytać się czy Shrek w ogóle dopuszcza myśl o odstawieniu Jarka od składu. A ten ma z Jarkiem dobre układy. I jeśli gdzieś go odstawi to raczej najpierw z nim to obgada.

    Cytat Zamieszczone przez Snejk79 Zobacz posta
    Bardzo latwo wytypowac. Latwe i lekkie zwyciestwo Staleczki.

    Vaulik i Zmarzlik w zasadzie nielapalni - jakies 27 razem.
    Iversen - 8
    Pawlicki - 9
    Linus - 3
    Juniorzy - 8

    Jak w morde strzelil wychodzi - 55 pkt. Hampel, Karpow i nasze perelki juniorskie jak razem ukalaja z 5 pkt to bedzie duzy sukces.
    Jak ty to liczysz ? Przecież oni razem wczoraj nawet nie zdobyli tych 27 pkt. A przecież w niedziele na Jancarzu jedzie Dudek. I tu Zimny, ma co najmniej dwa razy w ucho.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  15. Powrót do góry    #14
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Wtedy niedziela będzie dla nas


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  16. Powrót do góry    #15
    Zaawansowany Awatar Nigel
    Dołączył
    11-12-2007
    Postów
    2,724
    Kliknij i podziękuj
    2,019
    Podziękowania: 783 w 480 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    Wtedy niedziela będzie dla nas


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Może być nawet: wiosna Wasza, jesień Nasza
    Każda prawda przechodzi przez trzy etapy: najpierw jest wyśmiewana, potem zaprzeczana, a na końcu uważana za oczywistą. A.Schopenhauer
    Ceterum censeo Lex et Iustitia esse delendarum
    Конфедерация! Иди на хуй!

  17. Powrót do góry    #16
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    To ja wole: im słoneczko wyżej tym Stalerna niżej


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  18. Powrót do góry    #17
    Zaawansowany Awatar Nigel
    Dołączył
    11-12-2007
    Postów
    2,724
    Kliknij i podziękuj
    2,019
    Podziękowania: 783 w 480 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    To ja wole: im słoneczko wyżej tym Stalerna niżej


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Przykro mi, ale to niewykonalne jak dotąd... zresztą czy nie lepiej być fanem Falubazu niż antyfanem Stali?
    Przecież szanse na srebro jeszcze macie
    Każda prawda przechodzi przez trzy etapy: najpierw jest wyśmiewana, potem zaprzeczana, a na końcu uważana za oczywistą. A.Schopenhauer
    Ceterum censeo Lex et Iustitia esse delendarum
    Конфедерация! Иди на хуй!

  19. Powrót do góry    #18
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,847
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez Nigel Zobacz posta
    Przykro mi, ale to niewykonalne jak dotąd... zresztą czy nie lepiej być fanem Falubazu niż antyfanem Stali?
    Przecież szanse na srebro jeszcze macie
    No wy przecież też, nie bądź taki skromny.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  20. Powrót do góry    #19
    Zaawansowany Awatar Nigel
    Dołączył
    11-12-2007
    Postów
    2,724
    Kliknij i podziękuj
    2,019
    Podziękowania: 783 w 480 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    No wy przecież też, nie bądź taki skromny.
    Zapomniałeś, że my już jesteśmy mistrzami a Wy tylko pretendentami
    Każda prawda przechodzi przez trzy etapy: najpierw jest wyśmiewana, potem zaprzeczana, a na końcu uważana za oczywistą. A.Schopenhauer
    Ceterum censeo Lex et Iustitia esse delendarum
    Конфедерация! Иди на хуй!

  21. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Nigel za jego przydatny post!

    ins. Sokołowski (24-05-2017)

  22. Powrót do góry    #20
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Liczy się tylko mistrz. Cała reszta to popierdółka.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  23. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi CarlitosFalubaz za jego przydatny post!

    shelve (23-05-2017), welna (23-05-2017)

  24. Powrót do góry    #21
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,683
    Kliknij i podziękuj
    7,796
    Podziękowania: 7,390 w 4,356 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    Liczy się tylko mistrz. Cała reszta to popierdółka.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Czyli wynik derbow nieistotny. No to luzik.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  25. Powrót do góry    #22
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,189
    Kliknij i podziękuj
    1,794
    Podziękowania: 4,928 w 3,240 postach
    Z całym szacunkiem, ale Karpov, Hampel i juniorzy gości nie będą istnieć. W dodatku Dudek po GP jedzie na 1/4 możliwości.
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  26. Powrót do góry    #23
    Ekspert Awatar Falubaz
    Dołączył
    11-12-2001
    Postów
    3,521
    Kliknij i podziękuj
    2,532
    Podziękowania: 1,747 w 765 postach
    Cytat Zamieszczone przez sparta_mistrz Zobacz posta
    Z całym szacunkiem, ale Karpov, Hampel i juniorzy gości nie będą istnieć. W dodatku Dudek po GP jedzie na 1/4 możliwości.
    W końcu! Nasze szanse rosną!
    Czytam sportsboard po pijaku, inaczej się nie da!

  27. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Falubaz za jego przydatny post!

    CarlitosFalubaz (23-05-2017)

  28. Powrót do góry    #24
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,915
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,165 w 2,083 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    Liczy się tylko mistrz. Cała reszta to popierdółka.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    O tóż to.
    Co prawda derby to coś więcej niż mecz, ale już jakoś nie ma tego dreszczyku przedderbowego co kiedyś.
    Robert i Władek to umieli odpowiednio nakręcić atmosfere, jak to jedni drugim za wszelka cene chcieli skopać dupska.
    Teraz Zmora coś tam próbuje szarpać, ale marnie mu to wychodzi.
    Wszystko miało swój derbowo-wojenny klimat.

    Nie mówie, że za tym tesknię, ale chociaż kiedyś czekało się z wielkim utesknieniem na te wojny.
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  29. Powrót do góry    #25
    Zaawansowany Awatar Nigel
    Dołączył
    11-12-2007
    Postów
    2,724
    Kliknij i podziękuj
    2,019
    Podziękowania: 783 w 480 postach
    Cytat Zamieszczone przez shelve Zobacz posta
    O tóż to.
    Co prawda derby to coś więcej niż mecz, ale już jakoś nie ma tego dreszczyku przedderbowego co kiedyś.
    Robert i Władek to umieli odpowiednio nakręcić atmosfere, jak to jedni drugim za wszelka cene chcieli skopać dupska.
    Teraz Zmora coś tam próbuje szarpać, ale marnie mu to wychodzi.
    Wszystko miało swój derbowo-wojenny klimat.

    Nie mówie, że za tym tesknię, ale chociaż kiedyś czekało się z wielkim utesknieniem na te wojny.
    Powiedzmy sobie szczerze, że to co się działo za prezesowania Władka i Roberta było totalną żenadą i mnie osobiście derby bardziej smakują gdy główna walka na "pełnej q....e" rozgrywa się na torze.
    Owszem drobniutkie uszczypliwości, w granicach dobrego smaku są ok i nawet wskazane
    Każda prawda przechodzi przez trzy etapy: najpierw jest wyśmiewana, potem zaprzeczana, a na końcu uważana za oczywistą. A.Schopenhauer
    Ceterum censeo Lex et Iustitia esse delendarum
    Конфедерация! Иди на хуй!

  30. Powrót do góry    #26
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,915
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,165 w 2,083 postach
    Cytat Zamieszczone przez Nigel Zobacz posta
    Powiedzmy sobie szczerze, że to co się działo za prezesowania Władka i Roberta było totalną żenadą i mnie osobiście derby bardziej smakują gdy główna walka na "pełnej q....e" rozgrywa się na torze.
    Owszem drobniutkie uszczypliwości, w granicach dobrego smaku są ok i nawet wskazane
    Czasami faktycznie te ich przepychanki były żenująco słabe, ale ten ich żużlowy folkor dodawał smaczku tej bitwie derbowej.
    W czasach wszechobecnej poprawności politycznej czasem trzeba zluzować galoty i "popieprzyć" ta szarą rzeczywistość.

    Kiedyś na dwa tygodnie przed derbami już było słychać i "czuć", że zbliża się bitwa.
    Teraz to i dzień przed derbami nie czuć tej atmosfery, a dwa dni po derbach mało kto gada o meczu.

    Nie mówie tu oczywiście, że tamte klimaty były tylko i wyłącznie zasługą w/w Panów, ale przyczyniali się oni do tego, że był szum na tydzień przed i tydzień po meczu.
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  31. Powrót do góry    #27
    Ekspert Awatar RUSTY
    Dołączył
    07-04-2004
    Postów
    5,266
    Kliknij i podziękuj
    99
    Podziękowania: 367 w 259 postach
    Panowie różowy i leśniczy znakomicie nakręcali atmosferę wiejskiego festynu więc nie jeden kowboj po sobocie mógł mieć poprawiny jeszcze w niedzielę bo żużla i tak nie widział
    Nie wiedziałem że w Polsce takie cuda,po zawodówce Prezydentem być się uda lecz nie teraz czas Sądy zaczynać bo najważniejsze jest serce Jelcyna

  32. Powrót do góry    #28
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,847
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez Nigel Zobacz posta
    Powiedzmy sobie szczerze, że to co się działo za prezesowania Władka i Roberta było totalną żenadą i mnie osobiście derby bardziej smakują gdy główna walka na "pełnej q....e" rozgrywa się na torze.
    Owszem drobniutkie uszczypliwości, w granicach dobrego smaku są ok i nawet wskazane
    Mówisz i masz

    Zaskakujące słowa Władysława Komarnickiego. "Trudno bać się Falubazu"
    Całość tutaj https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/68...c-sie-falubazu

    Władek chyba czyta forum bo postanowił lekko uszczypnąć
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  33. Powrót do góry    #29
    Ekspert
    Dołączył
    21-01-2016
    Postów
    13,854
    Kliknij i podziękuj
    535
    Podziękowania: 2,132 w 1,487 postach
    Nareszcie coś drgnęło w temacie, pojutrze Grand Derby, a tu dopiero 2-ga strona w temacie. Hańba i sromota.
    Dopuściliśmy do sytuacji, gdzie jakieś poślednie popierdółki mają więcej stron, niż derby. Za Dowhana i Komara nie do pomyślenia! A jeszcze dawniej grupowe, w sile kilkuset osób napie.......i na stadionie, wyrywanie flag, przerzucanie się deskami z ławek, krawężnikami itd.
    Oj dobre to były czasy, i karabin, i granat był pod ręką w potrzebie.

  34. Powrót do góry    #30
    Zaawansowany Awatar Nigel
    Dołączył
    11-12-2007
    Postów
    2,724
    Kliknij i podziękuj
    2,019
    Podziękowania: 783 w 480 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Mówisz i masz



    Całość tutaj https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/68...c-sie-falubazu

    Władek chyba czyta forum bo postanowił lekko uszczypnąć
    Ja raczej odnosiłem się do postów na tutejszym forum. A Władek... hmm, jak to Władek...

    Cytat Zamieszczone przez koot Zobacz posta
    Nie wierzę że to piszę ale Falubazy przetrzepcie dupsko Staleczce i temu wiesiowi z cygarem.
    Tylko, że to ma być mecz żużlowy a nie "Parada równości klejów i linijek"
    Każda prawda przechodzi przez trzy etapy: najpierw jest wyśmiewana, potem zaprzeczana, a na końcu uważana za oczywistą. A.Schopenhauer
    Ceterum censeo Lex et Iustitia esse delendarum
    Конфедерация! Иди на хуй!

  35. Powrót do góry    #31
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-04-2017
    Postów
    762
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 261 w 152 postach
    Więc skoro nie widać różnicy to po co przepłacać. Chyba że ktoś wyskoczy z teorią że Jacob jest droższy od Hampela.

  36. Powrót do góry    #32
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,847
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez devilzg Zobacz posta
    Więc skoro nie widać różnicy to po co przepłacać. Chyba że ktoś wyskoczy z teorią że Jacob jest droższy od Hampela.
    Nie wiem który jest droższy. Ale jakie to ma znaczenie ? Nasz problem jako drużyny jest taki aby obaj byli pod parą. JT regularnie startuje w UK i Szwecji, JH w Szwecji i w PL. Odpukać ale nie znasz dnia ani godziny jak któremuś innemu zawodnikowi może przytrafić się kontuzja. Jarek jeździ bo potrzebuje jak najwięcej startów. I założenie od początku było takie aby się powoli rozjeżdżał. A dopiero mamy dwa mecze rozegrane. Ja bardziej bym się obawiał o dyspozycje Karpova, który to ostatnio mocno się poobijał. Ale tu niech się Cieślak martwi, to jego zadanie.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  37. Powrót do góry    #33
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-04-2017
    Postów
    762
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 261 w 152 postach
    Ma to znaczenie takie że mając dwóch zawodników gdzie jeden zrobi sześć punktów za kwotę X i drugiego ktory zrobi to za 70% kwoty X w interesie klubu jest stawiać na tańszego. A jak Hampel potrzebuje jazdy to niech załatwi sobie też klub na Wyspach, pojeździ po pucharach prezydenta Miszkolca i innych festynach. W końcu jest zawodowcem a miejsce w składzie Falubazu jest dla najlepszych nie dla tyxh co potrzebują jazdy w formie "rehabilitacji"

  38. Powrót do góry    #34
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,847
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez devilzg Zobacz posta
    Ma to znaczenie takie że mając dwóch zawodników gdzie jeden zrobi sześć punktów za kwotę X i drugiego ktory zrobi to za 70% kwoty X w interesie klubu jest stawiać na tańszego. A jak Hampel potrzebuje jazdy to niech załatwi sobie też klub na Wyspach, pojeździ po pucharach prezydenta Miszkolca i innych festynach. W końcu jest zawodowcem a miejsce w składzie Falubazu jest dla najlepszych nie dla tyxh co potrzebują jazdy w formie "rehabilitacji"
    A może klub postanowił w ten sposób zainwestować w JH, tak aby do PO gość osiągnął optymalną formę ? A może JH podpisał kontrakt za śmieszną kasę jako zawodnik II linii, i w zamian dostał obietnice miejsca w składzie przynajmniej w meczach RZ ? Może własnie ta taktyka się sprawdzi, w interesie klubu ?

    No i jak by się ktoś pytał, to u JH widać delikatny progres. Dzisiaj w Poznaniu. Na mało znanym sobie torze, wywalczył awans do półfinałów IMP.

    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    Nie wiem skąd ty wiesz na jakim poziomie pkt jest JT. Przecież on biegu w ekstralipie nie odjechał.
    Natomiast zamiana pół startowych ma sens jeśli jedziemy z nastawieniem po wygrana.
    Bo jeśli po dobry wynik w perspektywie walki o bonus to bezpieczniej dać wewnętrzne pole JD.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Widzę jak on i JH jadą w Szwecji. Poziom jest zbliżony, jeśli chodzi o pkt.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  39. Powrót do góry    #35
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Ale to i tak nic nie zmieni. Na dzisiaj JH punktowo to jest podobny poziom co JT. Na miejscu Cieślaka, jedyne co bym zrobił to Karpova dał do Dudka, a pod 3 dałbym Hampela i pod 4 Doyla.
    Nie wiem skąd ty wiesz na jakim poziomie pkt jest JT. Przecież on biegu w ekstralipie nie odjechał.
    Natomiast zamiana pół startowych ma sens jeśli jedziemy z nastawieniem po wygrana.
    Bo jeśli po dobry wynik w perspektywie walki o bonus to bezpieczniej dać wewnętrzne pole JD.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  40. Powrót do góry    #36
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-04-2017
    Postów
    762
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 261 w 152 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    No i jak by się ktoś pytał, to u JH widać delikatny progres. Dzisiaj w Poznaniu. Na mało znanym sobie torze, wywalczył awans do półfinałów IMP.

    Ty tak na serio? Ten turniej to porażka Hampela a gdyby nie w Kościucha prawdopodobnie byłaby kompromitacja. Po wielkich mękach awansował razem z m.in. amatorem Łopaczewskim a rez jest Jabol który żużel traktuje obecnie jako dodatek do trenerki w Gnieźnie

  41. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi devilzg za jego przydatny post!

    alexbart (26-05-2017)

  42. Powrót do góry    #37
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,847
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez devilzg Zobacz posta
    Ty tak na serio? Ten turniej to porażka Hampela a gdyby nie w Kościucha prawdopodobnie byłaby kompromitacja. Po wielkich mękach awansował razem z m.in. amatorem Łopaczewskim a rez jest Jabol który żużel traktuje obecnie jako dodatek do trenerki w Gnieźnie
    Ty sam jesteś jak ta porażka. I co ma do tego "w" Kościucha ? Skoro Hampel musiał pokonać w biegu 20 Czaję, Kościuch i tak miał awans już w kieszeni ? No i trzeba było też nie przegrać biegu dodatkowego. Który to bieg wygrał z dużą przewagą.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  43. Powrót do góry    #38
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Mariysz, dzialasz na szkode druzyny tak bezsensowna obrona. Kogo zatem ma Hampel objechac w Gorzowie?

    Doszlo do tego, ze wygrana z Czaja w 1/4 imp malezy rozpatrywac w kategoriach sukcesu. Fajnie

  44. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi sobotch za jego przydatny post!

    Mariano_Italiano (27-05-2017)

  45. Powrót do góry    #39
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,847
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta
    Mariysz, dzialasz na szkode druzyny tak bezsensowna obrona. Kogo zatem ma Hampel objechac w Gorzowie?

    Doszlo do tego, ze wygrana z Czaja w 1/4 imp malezy rozpatrywac w kategoriach sukcesu. Fajnie
    Ale kto mówi, że objechanie Czaji to sukces ? Ja mówiłem o delikatnym progresie a nie o sukcesie JH. Nie tak dawno, w marcu w eliminacjach do ZK, w Rawiczu był 10. Dzisiaj na kiepskim torze w Poznaniu był 6. Stawka zawodników podobna.

    Kogo JH ma objechać w Gorzowie ? Tych samych co objechać miałby JT czy Karpov. Czy ich objedzie tego nie wiem. Ale przestańcie już celebrować Thorssella. Bo póki co, JT nie wymiata np. w Szwecji. I nie ma też żadnych gwarancji, że objechałby kogokolwiek w Gorzowie. Podobnie jak JH.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  46. Powrót do góry    #40
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-04-2017
    Postów
    762
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 261 w 152 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Ale kto mówi, że objechanie Czaji to sukces ? Ja mówiłem o delikatnym progresie a nie o sukcesie JH. Nie tak dawno, w marcu w eliminacjach do ZK, w Rawiczu był 10. Dzisiaj na kiepskim torze w Poznaniu był 6. Stawka zawodników podobna.
    W Gnieźnie, a stawka zawodników dzisiaj była słabsza, szczególnie Ci zawodnicy z drugiej połowy tabeli. Wtedy stawka była bardziej wyrównana dzisiaj była duża różnorodność jeśli chodzi o poziom.

  47. Powrót do góry    #41
    Ekspert
    Dołączył
    21-01-2016
    Postów
    13,854
    Kliknij i podziękuj
    535
    Podziękowania: 2,132 w 1,487 postach
    Nie jestem takim hurraoptymistą, jeśli chodzi o Thorssella. Chłopak w Szwecji jedzie przeciętnie, raz lepiej raz gorzej, nie jest żadną wyróżniającą się postacią w tej lidze. Czy w Polsce pojechałby lepiej? Trudno powiedzieć, Szreku musiałby wstawić go w 2-3 meczach. Jak na przykład w Gorzowie (tam na punkty nie ma co liczyć), czy u siebie z Częstochową, Grudziądzem. Bo jeden mecz to za mało.
    Wydaje mi się że zdobycz punktowa mogłaby być podobna w porównaniu z JH, tylko u JT mogłoby być 1,2,1, a u JH 0,3,0.
    Dobrobyt nam du.ę rozpiera, nie ma kiedy przetestować przyzwoicie rokującego zawodnika.
    Czuję że po Jancarzu, nie będziemy wiedzieć, którędy do domu wracać. Choć w duszy mam nadzieję, że chłopaki powalczą i zakręcą się koło 40pkt.

  48. Powrót do góry    #42
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Z Hampelem w Gorzowie sprawa prosta. Ma wygrywać starty i spyerdalac do przodu ani na moment nie odpuszczając krawężnika.
    Całkiem realny jest wynik w stylu 0,3,0.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  49. Powrót do góry    #43
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-02-2014
    Postów
    1,745
    Kliknij i podziękuj
    252
    Podziękowania: 827 w 404 postach
    Choćby wszyscy nas kochali
    nie pokocham NIGDY Stali
    tramwajarzy rozjedziemy
    a po meczu naj...my

    Nie ważne czy Hampel wygra ze Zmarzlikiem ,lub przegra ze Szczotką
    ważne jest to że TYLKO FALUBAZ i SGSKJ
    Wasze zdrowie Falubazy

  50. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi ScotFZG za jego przydatny post!

    Arm (26-05-2017)

  51. Powrót do góry    #44
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez ScotFZG Zobacz posta
    Choćby wszyscy nas kochali
    nie pokocham NIGDY Stali
    tramwajarzy rozjedziemy
    a po meczu naj...my

    Nie ważne czy Hampel wygra ze Zmarzlikiem ,lub przegra ze Szczotką
    ważne jest to że TYLKO FALUBAZ i SGSKJ
    Wasze zdrowie Falubazy
    Yo! Też bym się napił

  52. Powrót do góry    #45
    Ekspert Awatar dillinger
    Dołączył
    13-09-2009
    Postów
    6,686
    Kliknij i podziękuj
    1,312
    Podziękowania: 1,325 w 782 postach
    Trudno bać się Falubazu, bo to drużyna, która została zlana przez Fogo Unię. Nie chcę nawet przypominać wyniku tamtego meczu, żeby nie ranić serc zielonogórskich kibiców - mówi nam były prezes Stali.
    Komarnicki jest tym razem wyjątkowo pewny swego. Podaje wiele argumentów, które przemawiają w niedzielę za Stalą. Jednym z nich jest postawa Linusa Sundstroema. Szwed wskoczył do składu w miejsce kontuzjowanego Krzysztofa Kasprzaka i w rywalizacji z Fogo Unią się sprawdził. Teraz już nie jest wielkim znakiem zapytania. - Udowodnił, że nie tylko kocha ten klub, ale również pokazał, że ma znakomite czucie geometrii
    https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/68...c-sie-falubazu

    troszeczkę Władziuchna podgrzał atmosferę przed derbami

    A co do forum gorzowskiego to tam jeszcze większa posucha niż tutaj, temat derbowy założyli ledwie wczoraj i ma aż....trzy posty.
    Ale zawsze jak Stal jedzie słabiej uaktywnia się niejaki AS. Pamiętacie tego oszołoma ?

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •