Strona 12 z 12 PierwszyPierwszy ... 2101112
Pokaż wyniki od 496 do 509 z 509

Wątek: II kolejka SE, 23.04.2017, Falubaz Zielona Gora - Apator Torun

  1. Powrót do góry    #496
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-09-2016
    Postów
    1,217
    Kliknij i podziękuj
    351
    Podziękowania: 319 w 194 postach
    A mamy rok 2017 , wspomnienie sprzed pięciu lat potwierdza , że podobne sytuacje należą do rzadkości. Niestety.

  2. Powrót do góry    #497
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,895
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,164 w 2,082 postach
    Cytat Zamieszczone przez Rysiek Zobacz posta
    Pełna zgoda . Zauważ jednak że praktycznie sędziowie raczej nie wykluczają jak nie ma gleby.A szkoda.
    Bo tu już w każdym takim wykluczeniu byłoby dużo kontrowersji i trzeba mieć jaja żeby tak wykluczyć, a że jaj brakuje to nie korzystają z tego zapisu.
    Wykluczają jak jest gleba, bo wtedy dużo łatwiej.
    Ostatnio edytowane przez shelve ; 24-04-2017 o 23:30
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  3. Powrót do góry    #498
    Ekspert Awatar apator_uk
    Dołączył
    26-07-2009
    Postów
    5,724
    Kliknij i podziękuj
    1,709
    Podziękowania: 1,567 w 910 postach
    Było takie wykluczenie w zeszłym roku, niestety nie mogę sobie przypomnieć przy jakiej okazji.

    Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
    #GetWellDarky

  4. Powrót do góry    #499
    Ekspert Awatar Phenomenon
    Dołączył
    01-06-2004
    Postów
    5,295
    Kliknij i podziękuj
    851
    Podziękowania: 819 w 474 postach
    Kildemand w Lesznie. Atakował chyba Worynę.

  5. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Phenomenon za jego przydatny post!

    apator_uk (25-04-2017)

  6. Powrót do góry    #500
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Protas za atak na Kołodzieja w Tarnowie bodaj w 2014.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi CarlitosFalubaz za jego przydatny post!

    j-rules (25-04-2017)

  8. Powrót do góry    #501
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta
    Torun broni Miedziaka, gospodarze Karpova. Sedzia z decyzji sie wybroni, z powtorki w czterech rowniez by to zrobil. Skoro nie wplynelo to na wynik, nic wielkiego sie nie stalo.

    Co do Doyle'a i Miedzinskiego, Semen poniekad zatracil sie w swoim pseudoobiektywnym postrzeganiu zuzla. 20 lat temu taka akcja byla standardem, zawodnikow jezdzacych podobnie bylo na peczki, a sam komentujacy teskni do tamtych czasow w niemal kazdej wypowiedzi, i slusznie. Dzis Doyle zachowal sie karygodnie i nie ma tu pewnie wielkiego znaczenia, ze druzyne ZG obiektywny Semen konsekwentnie tepi od dobrych paru lat

    Sytuacja IKS-Protasiewicz nie ma znaczenia dokladnie tak samo, jakiego nie miala ta z Zabikiem i Balinskim sprzed ilus lat. Nie ma sie co rozwodzic.
    1)Odnośnie upadku spowodowanego przez Karpova radzę sobie obejrzeć:
    http://sportowefakty.wp.pl/zuzel/682...ll-torun-wideo
    Kostek powiedział co sądzi o zdarzeniu, ale ciekawsze jest to co powiedział Gabriel, który przewidział, ze Demski będzie bzdury opowiadał w magazynie. Widać jaką opinię mają o "ekspercie"
    Zengi też przytaknął ocenie Kostka!
    Uważam, że calej sprawy by nie było gdyby Jabol nie darł japy ze swoim "Panie sędzio co pan robi". Facet chciał błysnąć i dał pretekst do dyskusji. Taką moc ma TV, łatwo kreuje osądy...
    Zresztą Dryła na antenie próbował go delikatnie i nieudanie mitygować, ale odpuścił.

    2) Sobotch, może i masz rację co do mojej osoby, nie mnie oceniać.
    Uważam, co napisałem wcześniej, że Doyle powinien dostać ostrzeżenie, nic więcej.
    To, że takie sytuacje to nic nowego to fakt, to że sędziowie dają ostrzeżenia za takie celowe zagrania to też fakt.
    Nie widzę w tym nic co świadczyłoby o mojej ocenie, że była w tym przypadku subiektywna.

    3) Podobnie uważam, że IKS zasłużył na ostrzeżenie, choć będąc jeszcze zielony pojechał na ślepo, celowo Protasa nie docisnął.
    Niemniej stworzył niebezpieczną sytuację.

    4) Najważniejsze: jestem cięty na Dowhana i ludzi mu służących oraz na nadtrenera Cieślaka, nie na klub czy drużynę z ZG. Nie rozróżniasz tych dwóch spraw.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 25-04-2017 o 08:18
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  9. Powrót do góry    #502
    Ekspert
    Dołączył
    19-07-2007
    Postów
    3,311
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 407 w 296 postach
    Cytat Zamieszczone przez Rysiek Zobacz posta
    shelve.
    Teoretycznie masz oczywiście racje. Sędzia ma prawo wykluczyć zawodnika nawet , gdy nie ma upadku , ale praktycznie niestety tego nie robią.
    Raz byłem świadkiem takiego wykluczenia. Mecz GTŻ-Start Gniezno 2012, wyścig 11, który zakończył się wynikiem 0-5 i miał decydujący wpływ na wynik meczu
    Grigorij Łaguta :Nowa formuła Speedway Best Pairs Cup jest atrakcyjna, ponieważ walczymy dla naszych sponsorów

  10. Powrót do góry    #503
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,475
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,329 w 4,313 postach
    Zdarzaly sie takie wykluczenia, ale Rysiek i tak ma racje.
    Bo to co potrafimy wymienic to sa bardzo sporadyczne przypadki, sedziowie niechetnie sie tak narazaja.
    Czasem pomaga im w takiej decyzji presja ze strony kibicow, jak w Tarnowie wlasnie PP vs JK.

    Ale generalnie pozwole sobie wzia z dupy statystyke, jednak mysle ze sie zgodzicie.. 95% takich i mocniejszych kontaktow bez gleby
    oznacza, ze wykluczenia nie bedzie.

    Za to 100% sporo slabszych kontaktow ktore zuzlowiec konczy gleba musi sie skonczy wykluczeniem, bo takie sa przpepisy.
    Tyle, ze sedziowie nas przyzwyczaili, ze maja rozne oceny takich sytuacji, wiec czasem wykluczany jest atakujacy, czasem ten drugi.
    Dlatego powtorze sie, jakby Miedziak upadl to sa szanse, ze Jason mialby W.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  11. Powrót do góry    #504
    Ekspert
    Dołączył
    19-07-2007
    Postów
    3,311
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 407 w 296 postach
    https://m.youtube.com/watch?v=FzfhfNZLSPc
    Znalazłem nawet ten bieg
    Andersen vs Lindbaeck
    Grigorij Łaguta :Nowa formuła Speedway Best Pairs Cup jest atrakcyjna, ponieważ walczymy dla naszych sponsorów

  12. Powrót do góry    #505
    Ekspert Awatar sfp
    Dołączył
    10-10-2004
    Postów
    4,976
    Kliknij i podziękuj
    414
    Podziękowania: 1,500 w 745 postach
    Cytat Zamieszczone przez Frank_Drebin Zobacz posta
    Młody jechał każde kółko tak samo i to na Protasiewiczu spoczywał obowiązek bezpiecznego ataku. Jara was jazda Protasa ale tu jest jego ewidentny błąd. Jak chcecie się podniecać jego atakami wywieście transparent " nie dojeżdżaj do bandy tam może być Protasiewicz" albo uprzedzajcie rywali na odprawie przedmeczowej aby zostawiali metr od bandy dla Protasa.
    Protas miał przed sobą otwarte wrota i miał święte prawo atakować w tym miejscu i momencie. Atak Protasa był bezpieczny, Protas od początku nawet nie szukał kontaktu.
    Idąc Twoim tokiem myślenia to jeżeli atak Protasa był niebezpieczny to wobec tego każdy atak w speedwayu jest niebezpieczny, bo zawsze zawodnik atakowany może wjechać w zawodnika atakującego, zajechać mu drogę itd.

    Zupełnym nieporozumieniem jest dla mnie tłumaczenie Kościechy i proporcje w ocenie sytuacji, na zasadzie "młody cały czas tak jechał".
    Szkoleniowiec bardziej powinien skupić się na niebezpiecznej jeździe, zasygnalizowaniu błędu, a nie skupiać się na usprawiedliwianiu.
    Zwłaszcza, że młody swoim niebezpiecznym zachowaniem nic nie był w stanie ugrać, bo Protas już był z przodu. Co najwyżej mógł doprowadzić do niebezpiecznego upadku.

    Bieg nr 14 powinien być powtórzony w 4 osobowym składzie. Choć ja w tym wszystkim widzę minimalnie więcej winy Karpova niż Miedziaka, ale obaj zawodnicy przyczynili się w pewnym stopniu do upadku tak więc powtórka w czterech.

    Dobrze, że ktoś wspomniał o Doyle'u. Faulu Doyle'a nie było. Doyle nie dość, że robi punkty to jeszcze bardzo dobrze rozgrywa pierwszy łuk.
    Typuję, że to będzie jeden z najbardziej wartościowych zawodników w elidze.
    Ogólnie bardzo słaby przeciwnik i ciężko na tym tle weryfikować prawdziwą siłę Falubazu.
    Hampel pojechał średnio i nie ma co się oszukiwać, że z mocniejszym przeciwnikiem byłoby gorzej. Jak będzie robił w każdym meczu 0,3,3,0 to będzie całkiem przydatnym zawodnikiem dla drużyny zakładając, że Pepe, Dudek i Doyle będą robić swoje.
    Cudów od niego w tym sezonie nie oczekuję, ale jak chce nawet robić te 0,3,3,0 w każdym meczu to musi zwiększyć poziom. Liczę na jego doświadczenie, profesjonalizm, dobry start i szybkie fury. Na wielki powrót do topu nie liczę. Jeśli to by nastąpiło to byłaby dla mnie niezła niespodzianka.

  13. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi sfp za jego przydatny post!

    Semen (26-04-2017), cphx (26-04-2017)

Strona 12 z 12 PierwszyPierwszy ... 2101112

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •