Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 376

Wątek: II kolejka Ekstraligi 23.04: GKM Grudziądz - Stal Gorzów

Mieszany widok

  1. Powrót do góry    #1
    Ekspert Awatar Przemek
    Dołączył
    28-07-2002
    Postów
    3,647
    Kliknij i podziękuj
    111
    Podziękowania: 564 w 303 postach

    II kolejka Ekstraligi 23.04: GKM Grudziądz - Stal Gorzów

    Składy na to spotkanie:


    Cash Broker Stal Gorzów
    1. Przemysław Pawlicki
    2. Niels Kristian Iversen
    3. Krzysztof Kasprzak
    4. Martin Vaculik
    5. Bartosz Zmarzlik
    6. Rafał Karczmarz
    7. Hubert Czerniawski

    MRGARDEN GKM Grudziądz

    9. Krystian Pieszczek
    10. Tomasz Gollob
    11. Rafał Okoniewski
    12. Krzysztof Buczkowski
    13. Artiom Łaguta
    14. Dawid Wawrzyniak
    15. Mateusz Rujner


    Jeszcze dobrze emocje nie opadły po meczu w Toruniu, a już w niedzielę przed nami kolejne emocje. Tym razem zaliczymy mecz na wyjeździe w Grudziądzu. W pierwszej kolejce typowałem naszą wygraną i tym razem typuje podobnie. Powiem dość odważnie: Uważam, że będzie to nasz najłatwiejszy wyjazd w tym sezonie. Dlaczego tak uważam? Przede wszystkim podobnie jak w Toruniu - gospodarze nie będa mogli przygotować nawierzchni, która będzie im w 100 % odpowiadać. Rok temu przegraliśmy w upale i tumanach kurzu, tym razem podczas meczu będzie zimno i wilgotno. Największy atut Grudziądza - czyli tor nie powinien być w związku z taka aurą naszą przeszkodą. Kompletnie też nie rozumiem decyzji trenera Kempińskiego, który zrezygnował z Antonio Lindbaecka. Ale to już problemy miejscowych. Patrząc tak na skład, to w zasadzie GKM to jedna wielka druga linia. Który z grudziądzan wywalczyłby skład w naszej druzynie? Maksymalnie jeden, a to i tak nie byłoby takie pewne. Warto też dodać, że GKM dysponuje chyba najsłabszą parą juniorów w Ekstralidze, także tych punktów, które w przeszłości robił Nowak będzie brakować.


    Co do naszego składu. Jestem pod wrażeniem trenera Chomskiego, który wystawił idealnie taki skład, jaki ja bym wystawił. Wydaje się, że potencjał składu jest wykorzystany do maksimum. Niels Kristian Iversen, który nie potrafi jeździć w Grudziądzu (w sezonie 2015 i 2016 w ośmiu startach nie wyprzedził żadnego seniora miejscowych) jedzie pod numerem 2. Również trener Chomski zauważył, że numer "4" na wyjeździe jest niezwykle istotny i daje tam jedną ze swoich armat. Po zmieszaniu sie par nasz najlepszy startowiec będzie jechał z pola A lub B w parze z Bartkiem. To jest bardzo korzystne. Numer 3 również ma pomóc Kasprzakowi, który jak wyjdzie dobrze ze startu może zdobyć parę waznych punktów. Najważniejsze by KK-ej jako teoetycznie nasz piąty senior skutecznie walczyl z 4-5 seniorem gospodarzy i nie dał żadnego punktu juniorom GKM. Widać też, że nasi juniorzy z turnieju na turniej, pomału robia progres. I nie zdziwie się jak zdobycze punktowe juniorów Stali i GKM-u będą podobne. Natomiast siła formacji seniorskiej jest nieporównywalnie mocniejsza u nas. W tamtym roku mieliśmy Zagara i Jensena w składzie, którzy w ośmiu startach zdobyli sześć punktów i to zaważyło o wysokiej porażce. W tym roku w ich miejsce będzie Zmarzlik i Vaculik, wspierani przez Przemka Pawlickiego, który jest w gazie na początku roku. Miejmy nadzieję, że w końcu na grudziądzkim torze przełamie się Iversen, w końcu do trzech razy sztuka. Bo niewygranie z żadnym seniorem GKM-u przez dwa lata, to dla tak dobrego zawodnika jest wynikiem szokująco słabym.


    Podsumowując, wszystkie atuty są po naszej stronie. Jedziemy po drugie zwycięstwo w lidze, fotel lidera, a także spokój przed majowymi hitami na Jancarzu.


  2. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Przemek za jego przydatny post!

    Marsh (19-04-2017)

  3. Powrót do góry    #2
    Zaawansowany Awatar gkm_fan
    Dołączył
    12-04-2007
    Postów
    1,978
    Kliknij i podziękuj
    136
    Podziękowania: 570 w 314 postach
    Ech, spóźniłem się o 10 minut z założeniem tematu, także wklejam tu mojego posta.

    W poprzednich latach było tak:

    abab.png

    Stal podbudowana wygraną w Toruniu na oewno będzie chciała pójść za ciosem i odczarować nie lubiany przez nich tor w Grudziądzu. Vaculik nie wątpliwie jest dużym wzmocnieniem, szczególnie na taki tor jaki jest u nas, 10 punktów można mu wpisywać w ciemno przed meczem. Zmarzlik i Pawlicki pewnie też będą dobrze punktowali.
    Za to Iversen, Kasprzak i juniorzy, kompletnie ich nie widzę na tym torze. Dla Iversena to chyba jeden z najgorszych możliwych torów, Kasprzak dwa lata temu pojechał dobrze, ale to też nie jest tor dla niego. Juniorzy poza biegiem juniorskim raczej więcej punktów nie wywalczą, a i w juniorskim mam nadzieję, że minimum 3:3 grudziądzka młodzież przywiezie.

    Co do GKMu to powtarza się sytuacja z przed roku, gdzie na pierwszy mecz domowy odstawiony jest Antonio. Pieszczek w sparingach prezentował się bardzo dobrze, a Antonio ma motywację, że szybko wrócić do formy. Rok temu taki prztyczek w nos na początku sezonu bardzo dobrze na niego podziałał.

    Każdy wynik dający nam wygraną biorę w ciemno. A gdybym miał typować obstawiał bym 50:40 dla GKMu.

    PS. Mecz jest raczej nie zagrożony, w klubie nikt takiej możliwości nie bierze pod uwagę. Prognozy też są niezłe, jedynie mały deszczyk rano w niedzielę. Także mam nadzieję, na kolejne super widowisko na Hallera 4.

    Cytat Zamieszczone przez Przemek Zobacz posta
    Dlaczego tak uważam? Przede wszystkim podobnie jak w Toruniu - gospodarze nie będa mogli przygotować nawierzchni, która będzie im w 100 % odpowiadać.
    W Grudziądzu od poniedziałku praktycznie cały czas bezchmurne niebo. Jakieś symboliczne opady zapowiadane w piątek i niedzielę rano. Więcej polewaczka wylewa na jednym roszeniu niż spadnie z nieba.
    Treningi od dzisiaj do soboty. Tor będzie dokładnie taki jaki sobie życzą zawodnicy.

    Cytat Zamieszczone przez Przemek Zobacz posta
    Warto też dodać, że GKM dysponuje chyba najsłabszą parą juniorów w Ekstralidze, także tych punktów, które w przeszłości robił Nowak będzie brakować.
    To samo można powiedzieć o Stali, Czerniawski i Karczmarz nie zrobią 13 czy 12 punktów jak Zmarzlik, tylko 1 albo 2. U siebie wasza para juniorów jest może całkiem niezła, ale na wyjazdach to praktycznie wszędzie gospodarze są faworytem biegu juniorskiego.
    Ostatnio edytowane przez gkm_fan ; 19-04-2017 o 22:24

  4. Powrót do góry    #3
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Kluczem do typowania tego spotkania będzie prognoza pogody. Jeśli GKM nie będzie mogło zrobić tego swojego betonowego potworka to Gorzów wygra.

  5. Powrót do góry    #4
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-09-2013
    Postów
    2,653
    Kliknij i podziękuj
    277
    Podziękowania: 369 w 261 postach
    Seniorzy seniorami, ale wśród juniorów walka powinna być wyrównana. Poza tym, jeśli gospodarzom uda się zneutralizować Iversena i Kasprzaka, może być wyrównane widowisko. No i zobaczymy wreszcie ile warty jest w warunkach bojowych Pieszczek.
    BKS Polonia Bydgoszcz

  6. Powrót do góry    #5
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,553
    Kliknij i podziękuj
    1,696
    Podziękowania: 4,348 w 3,136 postach
    gkm_fan, a to już był ten mecz w sezonie 2017

    Hmm, według mnie mecz będzie zacięty, ale wygrają gospodarze. Owszem Stal w Toruniu spisała się nieźle ale trzeba zauważyć, ze nawierzchnia na MA bardziej przypominała ta gorzowską. Gdzie zawodnicy Stali czuli się dobrze. W Grudziądzu już tak nie będzie. Stawiam jakoś tak 49-41.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  7. Powrót do góry    #6
    Ekspert
    Dołączył
    22-01-2016
    Postów
    13,581
    Kliknij i podziękuj
    529
    Podziękowania: 2,083 w 1,453 postach
    Jeśli Grudziądz będzie miał możliwość przygotować tor po swojemu, to Gorzów nie ma szans.
    Godnymi rywalami Grudziądzan będą Zmarzlik, Pawlicki, Vaculik, reszta raczej się tam nie odnajdzie. A trzech zawodników to trochę za mało by wygrać ten pojedynek. Jeśli nawet któryś z GKM będzie miał słabszy dzień, to i tak 4 pojedzie dobrze. Wtedy GKM wygra po ciężkim boju.
    Jeśli pogoda spłata figla i poleje mocniej przed meczem, to Stal wywiezie 2 punkty.

  8. Powrót do góry    #7
    Ekspert Awatar Przemek
    Dołączył
    28-07-2002
    Postów
    3,647
    Kliknij i podziękuj
    111
    Podziękowania: 564 w 303 postach
    Tylko tor przy tak niskich temperaturach i tak dużej wilgotności, które będą w najbliższych dniach nie da się zrobic takiego betonu jaki nas przywitał w 2016 roku. Według prognoz opady mają być w piątek, sobotę i co mnie martwi w niedzielę. Nie ma zbyt wielu szans, aby tor był "grudziądzki". Do tego trzeba wziąć pod uwagę, że w takich warunkach GKM nie jechał sparingów. Taki Tomasz Gollob praktycznie nie sprawdził się do tej pory w warunkach bojowych z takimi zawodnikami jak Zmarzlik, czy Vaculik. Nadzieją dla GKM-u jest chyba nieco większy deszcz i odwołane spotkanie, bo tracą swój największy atut. Poza aurą minusem GKM-u jest brak rytmu meczowego, bo taki Okoniewski, czy Buczkowski nie mieli zbyt wielu okazji startów z najlepszymi.

    Jeżeli ten mecz dojdzie do skutku to tak jak pisałem wcześniej, faworytem będzie Stal. Nadzieją Grudziądza jest chyba odwołanie spotkania i przełożenie go jak najpóźniej, najlepiej na czerwiec.

  9. Powrót do góry    #8
    Zaawansowany Awatar gkm_fan
    Dołączył
    12-04-2007
    Postów
    1,978
    Kliknij i podziękuj
    136
    Podziękowania: 570 w 314 postach
    Mecz się odbędzie w tę niedzielę. W 2015 jechaliśmy w bardzo podobnym terminie, przy bardzo podobnej temperaturze, o tej samej godzinie.
    Co by się nie działo, tor będzie atutem gospodarzy. Naprawdę, deszcz rzędu 1-2 mm nie jest w stanie wyrządzić mu żadnej krzywdy. A żaden większy opad nie jest zapowiadany.

    Gollob od kilku sezonów, przed startem ligi nie sprawdza się w warunkach bojowych i jakoś nie robi mu to kłopotu. Zresztą w sparingu z Toruniem jechał m.in. z Hancockiem, czyli IMŚ (to jest półka Zmarzlika i Vaculika?).

    I o jakim rytmie meczowym mówisz w przypadku Gorzowa? Jeden mecz ligowy to już rytm? GKM też odjechał kilka sparingów, zawodnicy startowali w róznych turniejach.
    Ostatnio edytowane przez gkm_fan ; 20-04-2017 o 00:22

  10. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi gkm_fan za jego przydatny post!

    Peter Kildemand (20-04-2017)

  11. Powrót do góry    #9
    Ekspert
    Dołączył
    19-07-2007
    Postów
    3,311
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 407 w 296 postach
    Cytat Zamieszczone przez Przemek Zobacz posta
    Składy na to spotkanie:


    Cash Broker Stal Gorzów
    1. Przemysław Pawlicki
    2. Niels Kristian Iversen
    3. Krzysztof Kasprzak
    4. Martin Vaculik
    5. Bartosz Zmarzlik
    6. Rafał Karczmarz
    7. Hubert Czerniawski

    MRGARDEN GKM Grudziądz

    9. Krystian Pieszczek
    10. Tomasz Gollob
    11. Rafał Okoniewski
    12. Krzysztof Buczkowski
    13. Artiom Łaguta
    14. Dawid Wawrzyniak
    15. Mateusz Rujner


    Jeszcze dobrze emocje nie opadły po meczu w Toruniu, a już w niedzielę przed nami kolejne emocje. Tym razem zaliczymy mecz na wyjeździe w Grudziądzu. W pierwszej kolejce typowałem naszą wygraną i tym razem typuje podobnie. Powiem dość odważnie: Uważam, że będzie to nasz najłatwiejszy wyjazd w tym sezonie. Dlaczego tak uważam? Przede wszystkim podobnie jak w Toruniu - gospodarze nie będa mogli przygotować nawierzchni, która będzie im w 100 % odpowiadać. Rok temu przegraliśmy w upale i tumanach kurzu, tym razem podczas meczu będzie zimno i wilgotno. Największy atut Grudziądza - czyli tor nie powinien być w związku z taka aurą naszą przeszkodą. Kompletnie też nie rozumiem decyzji trenera Kempińskiego, który zrezygnował z Antonio Lindbaecka. Ale to już problemy miejscowych. Patrząc tak na skład, to w zasadzie GKM to jedna wielka druga linia. Który z grudziądzan wywalczyłby skład w naszej druzynie? Maksymalnie jeden, a to i tak nie byłoby takie pewne. Warto też dodać, że GKM dysponuje chyba najsłabszą parą juniorów w Ekstralidze, także tych punktów, które w przeszłości robił Nowak będzie brakować.


    Co do naszego składu. Jestem pod wrażeniem trenera Chomskiego, który wystawił idealnie taki skład, jaki ja bym wystawił. Wydaje się, że potencjał składu jest wykorzystany do maksimum. Niels Kristian Iversen, który nie potrafi jeździć w Grudziądzu (w sezonie 2015 i 2016 w ośmiu startach nie wyprzedził żadnego seniora miejscowych) jedzie pod numerem 2. Również trener Chomski zauważył, że numer "4" na wyjeździe jest niezwykle istotny i daje tam jedną ze swoich armat. Po zmieszaniu sie par nasz najlepszy startowiec będzie jechał z pola A lub B w parze z Bartkiem. To jest bardzo korzystne. Numer 3 również ma pomóc Kasprzakowi, który jak wyjdzie dobrze ze startu może zdobyć parę waznych punktów. Najważniejsze by KK-ej jako teoetycznie nasz piąty senior skutecznie walczyl z 4-5 seniorem gospodarzy i nie dał żadnego punktu juniorom GKM. Widać też, że nasi juniorzy z turnieju na turniej, pomału robia progres. I nie zdziwie się jak zdobycze punktowe juniorów Stali i GKM-u będą podobne. Natomiast siła formacji seniorskiej jest nieporównywalnie mocniejsza u nas. W tamtym roku mieliśmy Zagara i Jensena w składzie, którzy w ośmiu startach zdobyli sześć punktów i to zaważyło o wysokiej porażce. W tym roku w ich miejsce będzie Zmarzlik i Vaculik, wspierani przez Przemka Pawlickiego, który jest w gazie na początku roku. Miejmy nadzieję, że w końcu na grudziądzkim torze przełamie się Iversen, w końcu do trzech razy sztuka. Bo niewygranie z żadnym seniorem GKM-u przez dwa lata, to dla tak dobrego zawodnika jest wynikiem szokująco słabym.


    Podsumowując, wszystkie atuty są po naszej stronie. Jedziemy po drugie zwycięstwo w lidze, fotel lidera, a także spokój przed majowymi hitami na Jancarzu.
    http://www.forum.stalgorzow.pl/viewtopic.php?t=1635
    Na gorzowskim forum masz inny nick czy zrobiłeś kopiuj-wklej ?
    Najłatwiejszy wyjazd? No nie wydaje mi się. Będzie wam bardzo ciężko wygrać. O nawierzchnię się nie martw. Kempes zrobi taką jak będzie chciał, drobne opady nie będą przeszkodą. Lindbaecka nie ma, bo jest najsłabszy z seniorów na ten moment. Sama 2 linia? Na naszym torze to my mamy 5 liderów. W ubiegłym sezonie 4 zawodników ze średnią powyżej 2 punkty na bieg a piąty 1,9. Najsłabsza para juniorów? Wasza lepsza nie jest, nie zdziw się jak 5-1 dostaną tak jak w Toruniu.
    Ostatnio edytowane przez KC ; 20-04-2017 o 13:43
    Grigorij Łaguta :Nowa formuła Speedway Best Pairs Cup jest atrakcyjna, ponieważ walczymy dla naszych sponsorów

  12. Powrót do góry    #10
    Ekspert Awatar Przemek
    Dołączył
    28-07-2002
    Postów
    3,647
    Kliknij i podziękuj
    111
    Podziękowania: 564 w 303 postach
    Cytat Zamieszczone przez KC Zobacz posta
    http://www.forum.stalgorzow.pl/viewtopic.php?t=1635
    Na gorzowskim forum masz inny nick czy zrobiłeś kopiuj-wklej ?
    Najłatwiejszy wyjazd? No nie wydaje mi się. Będzie wam bardzo ciężko wygrać. O nawierzchnię się nie martw. Kempes zrobi taką jak będzie chciał, drobne opady nie będą przeszkodą. Lindbaecka nie ma, bo jest najsłabszy z seniorów na ten moment. Sama 2 linia? Na naszym torze to my mamy 5 liderów. W ubiegłym sezonie 4 zawodników ze średnią powyżej 2 punkty na bieg a piąty 1,9. Najsłabsza para juniorów? Wasza lepsza nie jest, nie zdziw się jak 5-1 dostaną tak jak w Toruniu.
    Na forum Stali mam inny nick. Trzymam się swojej tezy, że jeśli mecz dojdzie do skutku, to może być obok pojedzynku w Czestochowie najłatwiekszy jaki nas czeka. Nie to, że lekceważę GKM, bo nie o to mi chodzi. Po prostu zważywszy na okoliczności (początek sezonu, niepewna pogoda), potencjał obu ekip uważam, że Stal Gorzów jest faworytem tego spotkania i zdziwie się jeśli nie wywieziemy punktów z Hallera.

    Oczywiście punkt widzenia kibiców z Grudziądza jest inny i każdy ma do tego prawo. Wszystko i tak zweryfikuje tor. Aczkolwiek widzę więcej przesłanek na wygraną Stali w Grudziądzu.

  13. Powrót do góry    #11
    Ekspert
    Dołączył
    22-01-2016
    Postów
    13,581
    Kliknij i podziękuj
    529
    Podziękowania: 2,083 w 1,453 postach
    Cytat Zamieszczone przez Przemek Zobacz posta
    Na forumhttp://cdncache-a.akamaihd.net/items...rrow-10x10.png Stali mam inny nick. Trzymam się swojej tezy, że jeśli mecz dojdzie do skutku, to może być obok pojedzynku w Czestochowie najłatwiekszy jaki nas czeka. Nie to, że lekceważę GKM, bo nie o to mi chodzi. Po prostu zważywszy na okoliczności (początek sezonu, niepewna pogoda), potencjał obu ekip uważam, że Stal Gorzów jest faworytem tego spotkania i zdziwie się jeśli nie wywieziemy punktów z Hallera.

    Oczywiście punkt widzenia kibiców z Grudziądza jest inny i każdy ma do tego prawo. Wszystko i tak zweryfikuje tor. Aczkolwiek widzę więcej przesłanek na wygraną Stali w Grudziądzu.
    Ja bym tak lekko nie szafował słowami "najłatwiejsza wygrana na wyjeździe" w Grudziądzu i Częstochowie. Chyba mocno Cię uskrzydliła ta wygrana w Toruniu, skoro typujesz taką łatwą wygraną Stali. Ja wiem że nad rozpalonymi głowami, zawsze wisi kubeł zimnej wody i tylko czeka żeby się przechylić.
    Uważam że Stal, najtrudniejsze pojedynki wyjazdowe czekają w Lesznie, Zielonej Górze i Grudziądzu właśnie.
    Ale oczywiście każdy może mieć swoje zdanie i już dopisywać 2 pkt (a właściwie 3) swojej drużynie.

  14. Powrót do góry    #12
    Stały bywalec Awatar Hitman
    Dołączył
    13-03-2009
    Postów
    1,113
    Kliknij i podziękuj
    60
    Podziękowania: 351 w 177 postach
    Cytat Zamieszczone przez noc Zobacz posta
    Ja bym tak lekko nie szafował słowami "najłatwiejsza wygrana na wyjeździe" w Grudziądzu i Częstochowie. Chyba mocno Cię uskrzydliła ta wygrana w Toruniu, skoro typujesz taką łatwą wygraną Stali. Ja wiem że nad rozpalonymi głowami, zawsze wisi kubeł zimnej wody i tylko czeka żeby się przechylić.
    Uważam że Stal, najtrudniejsze pojedynki wyjazdowe czekają w Lesznie, Zielonej Górze i Grudziądzu właśnie.
    Ale oczywiście każdy może mieć swoje zdanie i już dopisywać 2 pkt (a właściwie 3) swojej drużynie.
    Człowieku, daj sobie na wstrzymanie. W każdym wątku prawisz swoje mądrości. Żeby to jeszcze było coś wnoszącego do dyskusji... piszesz banały, żeby pisać...

    Jak się z Przemkiem nie zgadzasz, to napisz chociaż dlaczego... cokolwiek merytorycznego, a nie moralizujesz bez sensu. Wiadomo, że to sport i może być różnie. Każda ze stron wierzy w swoją drużynę. Przemek napisał, dlaczego uważa, że tym razem może być inaczej. Ja również podzielam zdanie, że jest szansa, że GKM-owi nie uda się do końca zrobić takiego toru, jaki najbardziej lubi i w tym upatruje szansę. Przed niedzielą się się o tym nie przekonamy.

  15. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Hitman za jego przydatny post!

    Nigel (20-04-2017), dockm (20-04-2017)

  16. Powrót do góry    #13
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-08-2011
    Postów
    1,462
    Kliknij i podziękuj
    2,142
    Podziękowania: 301 w 204 postach
    Cytat Zamieszczone przez Hitman Zobacz posta
    Człowieku, daj sobie na wstrzymanie. W każdym wątku prawisz swoje mądrości. Żeby to jeszcze było coś wnoszącego do dyskusji... piszesz banały, żeby pisać...

    Jak się z Przemkiem nie zgadzasz, to napisz chociaż dlaczego... cokolwiek merytorycznego, a nie moralizujesz bez sensu. Wiadomo, że to sport i może być różnie. Każda ze stron wierzy w swoją drużynę. Przemek napisał, dlaczego uważa, że tym razem może być inaczej. Ja również podzielam zdanie, że jest szansa, że GKM-owi nie uda się do końca zrobić takiego toru, jaki najbardziej lubi i w tym upatruje szansę. Przed niedzielą się się o tym nie przekonamy.
    Byłbyś łaskaw wskazać te fragmenty Twojego posta, które są merytoryczne, które wnoszą coś do dyskusji i które świadczą o tym, że piszesz nie tylko po to, żeby pisać?

  17. Powrót do góry    #14
    Ekspert
    Dołączył
    22-01-2016
    Postów
    13,581
    Kliknij i podziękuj
    529
    Podziękowania: 2,083 w 1,453 postach
    Cytat Zamieszczone przez Hitman Zobacz posta
    Człowieku, daj sobie na wstrzymanie. W każdym wątku prawisz swoje mądrości. Żeby to jeszcze było coś wnoszącego do dyskusji... piszesz banały, żeby pisać...

    Jak się z Przemkiem nie zgadzasz, to napisz chociaż dlaczego... cokolwiek merytorycznego, a nie moralizujesz bez sensu. Wiadomo, że to sport i może być różnie. Każda ze stron wierzy w swoją drużynę. Przemek napisał, dlaczego uważa, że tym razem może być inaczej. Ja również podzielam zdanie, że jest szansa, że GKM-owi nie uda się do końca zrobić takiego toru, jaki najbardziej lubi i w tym upatruje szansę. Przed niedzielą się się o tym nie przekonamy.
    Rzeczywiście, ten Twój post jest bardzo merytoryczny, dziękuję za nakierowanie na przyszłość.
    Powyżej napisałem dlaczego, nie czytałeś pewnie.
    W Stali na twardym (bardzo)jeździ nieźle 3 zawodników, to za mało na GKM.
    PS
    Jeśli nie masz ochoty czytać następnych moich postów-wrzuć ignoruj. To proste.

  18. Powrót do góry    #15
    Zaawansowany Awatar gkm_fan
    Dołączył
    12-04-2007
    Postów
    1,978
    Kliknij i podziękuj
    136
    Podziękowania: 570 w 314 postach
    Jeśli by kogoś interesowała pogoda w Grudziądzu, to polecam strony:

    http://ott.tvsm.pl/portal/start.php?c=cam&id=10 - kamerka w bardzo dobrej jakości, kilometr od stadionu
    http://www.opec.grudziadz.pl/Pogoda.aspx - aktualna temperatura, opady itp.

  19. Powrót do góry    #16
    Zaawansowany
    Dołączył
    25-08-2002
    Postów
    1,513
    Kliknij i podziękuj
    484
    Podziękowania: 411 w 224 postach
    Trudne zadanie przed GKM. Ze względu na porę roku i temperatury atut toru może w ogóle nie wystąpić.
    Szanse dla miejscowych 35-45%. Liczę na punkty juniorów-być może naiwnie-jednak tor w Grudziądzu nie jest łatwy dla młodzieży.

    Mam nadzieję, że lobby arbitrów zwarło szeregi i machający łapami Stasiu jest na celowniku. Nie wiedzieć czemu wracając do miejsca gdzie zaczynał trenerską przygodę Stasiowi zawsze wydaje się, że może więcej niż inni.

    Bardzo sobie cenię Twoje solidne analizy ale tutaj trochę odleciałeś
    Cytat Zamieszczone przez Przemek Zobacz posta
    Co do naszego składu. Jestem pod wrażeniem trenera Chomskiego, który wystawił idealnie taki skład, jaki ja bym wystawił.
    W Częstochowie szukają kogoś na pierwszego po Bogu. Nic, tylko wyjść z cienia.
    "Everyone has a plan until they get punched in the face" M.Tyson


  20. Powrót do góry    #17
    Ekspert
    Dołączył
    19-07-2007
    Postów
    3,311
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 407 w 296 postach
    W Grudziądzu słonecznie i praktycznie bezchmurnie. Po południu ma niby coś tam spaść z nieba, ale będą to symboliczne opady
    Grigorij Łaguta :Nowa formuła Speedway Best Pairs Cup jest atrakcyjna, ponieważ walczymy dla naszych sponsorów

  21. Powrót do góry    #18
    Zaawansowany Awatar gkm_fan
    Dołączył
    12-04-2007
    Postów
    1,978
    Kliknij i podziękuj
    136
    Podziękowania: 570 w 314 postach
    DSC_0132.JPG

    Pogoda kapitalna, aż szkoda, że do meczu jeszcze 10 godzin

  22. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi gkm_fan za jego przydatny post!

    Peter Kildemand (23-04-2017)

  23. Powrót do góry    #19
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,895
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,164 w 2,082 postach
    Cytat Zamieszczone przez KC Zobacz posta
    W Grudziądzu słonecznie i praktycznie bezchmurnie. Po południu ma niby coś tam spaść z nieba, ale będą to symboliczne opady
    Wasz tor pewnie twardy jak najtwardszy beton, to taki symboliczny opad może mu tylko pomóc.
    Oby aura nie namieszała i mecz sie odbył, bo te niedziele bez meczu to jakieś takie nijakie są.
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  24. Powrót do góry    #20
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,472
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,328 w 4,312 postach
    pogoda bardzo dobra, az dziwne, ze nie odwolali.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  25. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi j-rules za jego przydatny post!

    BEZA (23-04-2017)

  26. Powrót do góry    #21
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,895
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,164 w 2,082 postach
    Niepokojące wieści napływają dotyczące Golloba.

    http://www.przegladsportowy.pl/zuzel...864,1,281.html

    - Tomasz Gollob ma poważny uraz głowy i kręgosłupa. Bez badań nic więcej nie mogę powiedzieć, ale wątpię by w tym roku zdołał wyjechać jeszcze na tor - powiedział lekarz zawodów Wojciech Kłysiński.
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  27. Powrót do góry    #22
    Stały bywalec
    Dołączył
    05-11-2013
    Postów
    555
    Kliknij i podziękuj
    32
    Podziękowania: 76 w 55 postach
    Tomek nie czuje nóg a wy się kurna wynikiem przejmujecie. Znieczulenia pełną gębą. Inna sprawa co on robił na cross ie w dniu meczu

    Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

  28. Powrót do góry    #23
    Zaawansowany
    Dołączył
    27-03-2004
    Postów
    2,646
    Kliknij i podziękuj
    43
    Podziękowania: 175 w 129 postach
    Od świadków zdarzenia usłyszeliśmy, że Gollob będąc wkładanym na noszach do karetki krzyczał do lekarzy, że nie czuje nóg. Na razie pozostaje czekać z nadzieją na dobre wieści ze szpitala.

    Czyli złamany kręgosłup. Ryzyko ma swoje granice. Adams tak samo się załatwił.

  29. Powrót do góry    #24
    Ekspert Awatar Peter Kildemand
    Dołączył
    03-06-2013
    Postów
    9,017
    Kliknij i podziękuj
    5,735
    Podziękowania: 1,738 w 1,101 postach
    Cytat Zamieszczone przez Ostatni Zobacz posta
    Od świadków zdarzenia usłyszeliśmy, że Gollob będąc wkładanym na noszach do karetki krzyczał do lekarzy, że nie czuje nóg. Na razie pozostaje czekać z nadzieją na dobre wieści ze szpitala.

    Czyli złamany kręgosłup.
    To jest dramat. A tym bardziej, że kręgosłup jego jest po operacjach.

  30. Powrót do góry    #25
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,472
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,328 w 4,312 postach
    masakra....
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  31. Powrót do góry    #26
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Chuy tam z meczem, trzymaj się Panie Tomaszu!


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  32. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi CarlitosFalubaz za jego przydatny post!

    Nigel (23-04-2017), Peter Kildemand (23-04-2017)

  33. Powrót do góry    #27
    Zaawansowany Awatar Yozayan
    Dołączył
    08-11-2006
    Postów
    1,964
    Kliknij i podziękuj
    1,422
    Podziękowania: 994 w 502 postach
    To są ludzie uzależnieni od adrenaliny. Nie można mieć pretensji do Adamsa czy Golloba, że po zakończeniu kariery (ten drugi jeździł zawodowo już tylko formalnie) szukali uzupełnienia pustki.

    Brak profesjonalizmu Tomka z jazdą w dniu meczu jest oczywisty ale wobec doniesień nie ma większego znaczenia.

    Trzymaj się Tomek!

    Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

  34. Powrót do góry    #28
    Ekspert Awatar Phenomenon
    Dołączył
    01-06-2004
    Postów
    5,295
    Kliknij i podziękuj
    851
    Podziękowania: 819 w 474 postach
    Cytat Zamieszczone przez Peter Kildemand Zobacz posta
    Nie no bez jaj. W dniu meczu żużlowego jeździł na crossie ?
    Się dziwię, że klub na takie coś pozwala.

  35. Powrót do góry    #29
    Ekspert Awatar Noski
    Dołączył
    01-09-2006
    Postów
    5,222
    Kliknij i podziękuj
    300
    Podziękowania: 1,219 w 649 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Ja bym osobiście odwołał mecz ale pewnie pojadą
    Z powodu? Braku profesjonalizmy Pana Tomasza?

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
    Chwila która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...

  36. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Noski za jego przydatny post!

    Phenomenon (23-04-2017)

  37. Powrót do góry    #30
    Ekspert
    Dołączył
    19-07-2007
    Postów
    3,311
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 407 w 296 postach
    Chyba nie ma nawet podstaw do odwołania meczu. Gorzów ma 2 punkty wyłożone na tacy.
    Miejmy nadzieję, że nie skończy na wózku , ale to jest skandal, że w dniu meczu zawodnik jeździ inne zawody.
    Grigorij Łaguta :Nowa formuła Speedway Best Pairs Cup jest atrakcyjna, ponieważ walczymy dla naszych sponsorów

  38. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi KC za jego przydatny post!

    Phenomenon (23-04-2017), szamot85 (23-04-2017)

  39. Powrót do góry    #31
    Ekspert Awatar Peter Kildemand
    Dołączył
    03-06-2013
    Postów
    9,017
    Kliknij i podziękuj
    5,735
    Podziękowania: 1,738 w 1,101 postach
    Na portalu Ostafą piszą, że Tomek porusza rękami i nogami.

  40. Powrót do góry    #32
    Stały bywalec Awatar STRZELBA POWER
    Dołączył
    17-10-2015
    Postów
    988
    Kliknij i podziękuj
    19
    Podziękowania: 405 w 225 postach
    Cytat Zamieszczone przez Peter Kildemand Zobacz posta
    Na portalu Ostafą piszą, że Tomek porusza rękami i nogami.
    Ostaf tam nic nie wie. Coś usłyszy, resztę dopowie i wali artykuły. Byle żeby być pierwszym. Trzeba spokojnie poczekać na oficjalne wieści ze szpitala a nie siać panikę.

  41. Powrót do góry    #33
    Ekspert
    Dołączył
    19-07-2007
    Postów
    3,311
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 407 w 296 postach
    https://www.facebook.com/SzufladaRac...type=3&theater
    Wieczorek za Golloba prawdopodobnie
    Grigorij Łaguta :Nowa formuła Speedway Best Pairs Cup jest atrakcyjna, ponieważ walczymy dla naszych sponsorów

  42. Powrót do góry    #34
    Zaawansowany
    Dołączył
    27-03-2004
    Postów
    2,646
    Kliknij i podziękuj
    43
    Podziękowania: 175 w 129 postach
    Mogę potwierdzić, że Tomasz Gollob doznał kontuzji - mówi Władysław Knap, prezes Klubu Motorowego "Wisła", a jednocześnie dyrektor zawodów. - W tej chwili nie wiadomo jeszcze, co dokładnie z jego zdrowiem. Od razu był przy nim lekarz zawodów, Wojciech Kłysiński. Wiem, że zawodnik ruszał rękami i nogami.

    Trochę lepsze informacje.

  43. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Ostatni za jego przydatny post!

    Peter Kildemand (23-04-2017)

  44. Powrót do góry    #35
    Zaawansowany Awatar gkm_fan
    Dołączył
    12-04-2007
    Postów
    1,978
    Kliknij i podziękuj
    136
    Podziękowania: 570 w 314 postach
    Oby sportowe fakty miały lepsze informację.
    To była całkowita nieodpowiedzialność Tomka, żeby tam dziś pojechać. Ale teraz najważniejsze, żeby udało mu się wrócić do pełni zdrowia.

  45. Powrót do góry    #36
    Zaawansowany Awatar Yozayan
    Dołączył
    08-11-2006
    Postów
    1,964
    Kliknij i podziękuj
    1,422
    Podziękowania: 994 w 502 postach
    Cytat Zamieszczone przez gkm_fan Zobacz posta
    Oby sportowe fakty miały lepsze informację.
    Na tę chwilę wygląda na to, że jedni i drudzy nie mają żadnych informacji. PS opiera się na dwóch zdaniach (wypowiedzianych może w nerwach, może wyrwanych z kontekstu) lekarza zawodów. SF bazują na podobnej objętości przekazie organizatora. Jednym słowem nikt nie wie nic, a my możemy tylko trzymać kciuki za Tomka.

  46. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Yozayan za jego przydatny post!

    Peter Kildemand (23-04-2017)

  47. Powrót do góry    #37
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,307
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Druga sprawa jest taka, że Gollob podobno zemdlał po wypadku więc jeśli w ogóle coś krzyczał to mogło być to pod wpływem szoku. Narazie trzeba czekać, bo jak zawsze w takich przypadkach króluje chaos informacyjny i każdy mówi co innego.

  48. Powrót do góry    #38
    Stały bywalec Awatar młody_piernik
    Dołączył
    03-10-2014
    Postów
    1,393
    Kliknij i podziękuj
    1,602
    Podziękowania: 388 w 222 postach
    Znaczy nie życzę Gollobowi żadnej kontuzji, ale karierę to mógłby już serio skończyć, a nie kusić los. Taki pstryczek w nos od losu, "Tomek, kończ już".
    "Gratulacje dla pana Gajewskiego,gratulacje dla zawodników" - Stev, 2016

    "A Pan Buszmen wymyśla i wymyśla. Liczy, krytykuje, opowiada jak to sam by za wszystkie osoby wystąpił." - Przemysław Termiński, 2016

  49. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi młody_piernik za jego przydatny post!

    spitt22 (23-04-2017)

  50. Powrót do góry    #39
    Ekspert Awatar Torretoo
    Dołączył
    11-12-2012
    Postów
    7,044
    Kliknij i podziękuj
    838
    Podziękowania: 1,039 w 716 postach
    Tak czulem, nieliczne slowa otuchy a na pierwszym planie zjazd, ze pojechal. Jeszcze jakies teksty o pstryczku od losu, no ku"wa mac! Pojechal ok ale jakie to ma ku$wa znaczenie teraz! :/

  51. Powrót do góry    #40
    Ekspert Awatar dillinger
    Dołączył
    13-09-2009
    Postów
    6,679
    Kliknij i podziękuj
    1,311
    Podziękowania: 1,322 w 781 postach
    Jak można w dniu meczu startować w jakiś podrzędnych zawodach crossowych?
    To mi przypomina trochę sytuację z Kubicą, który zniszczył sobie karierę w F1 durnym rajdem i wypadkiem, w którym o mało nie stracił ręki.
    Myślenie obu na poziomie wczesnego gimnazjum.

  52. Już 4 użytkowników podziękowało forumowiczowi dillinger za jego przydatny post!

    GoTrEk (23-04-2017), Mariano_Italiano (23-04-2017), Mariusz (23-04-2017), mariozg (23-04-2017)

  53. Powrót do góry    #41
    Ekspert
    Dołączył
    19-07-2007
    Postów
    3,311
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 407 w 296 postach
    No nie do końca, bo Kubica był u progu wielkiej kariery, a Gollob to zawodnik bliski zakończenia kariery sportowej
    Grigorij Łaguta :Nowa formuła Speedway Best Pairs Cup jest atrakcyjna, ponieważ walczymy dla naszych sponsorów

  54. Powrót do góry    #42
    Zaawansowany
    Dołączył
    24-10-2005
    Postów
    2,312
    Kliknij i podziękuj
    24
    Podziękowania: 804 w 358 postach
    Nie przeglądam portali, może już było. Ale info z miejsca wypadku = utrata przytomności + transport helikopterem do szpitala.

  55. Powrót do góry    #43
    Ekspert Awatar dillinger
    Dołączył
    13-09-2009
    Postów
    6,679
    Kliknij i podziękuj
    1,311
    Podziękowania: 1,322 w 781 postach
    Cytat Zamieszczone przez KC Zobacz posta
    No nie do końca, bo Kubica był u progu wielkiej kariery, a Gollob to zawodnik bliski zakończenia kariery sportowej
    ale ten drugi nadal jest czynnie i zawodowo uprawiającym sport jakim jest żużel,
    wiek jest tu bez znaczenia

  56. Powrót do góry    #44
    Użytkownik
    Dołączył
    25-11-2003
    Postów
    321
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 20 w 14 postach
    Jak ktos pisze, ze po co jechal w takich zawodach (czy to w dniu meczu czy dzien po/przed - bez znaczenia) to znaczy, ze jest idiota. Nie rozumiecie, ze oni sa uzaleznieni od adrenaliny i ciaglego rywalizowania. Mamy koniec kwietnia, a Gollob od 8 miesiecy(!) nie jechal zadnych zawodow zuzlowych. Kiedys konczyl sezon pozniej i wczesniej tez zaczynal, a tutaj taka przerwa - ja sie nie dziwie, ze jechal, nawet w dniu meczu. Na pewno tez jezdzil na crossie w dniu meczu przed innymi zawodami, a pech chcial, ze dzisiaj akurat sie wydarzyl wypadek.
    Moglo to sie stac w inny dzien, ale to jest kompletnie bez znaczenia, bo na Gollobie wychowalismy sie wszyscy. Szkoda go, nie zasluzyl na taki koniec kariery.

  57. Powrót do góry    #45
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,553
    Kliknij i podziękuj
    1,696
    Podziękowania: 4,348 w 3,136 postach
    Cytat Zamieszczone przez iti Zobacz posta
    Jak ktos pisze, ze po co jechal w takich zawodach (czy to w dniu meczu czy dzien po/przed - bez znaczenia) to znaczy, ze jest idiota. Nie rozumiecie, ze oni sa uzaleznieni od adrenaliny i ciaglego rywalizowania. Mamy koniec kwietnia, a Gollob od 8 miesiecy(!) nie jechal zadnych zawodow zuzlowych. Kiedys konczyl sezon pozniej i wczesniej tez zaczynal, a tutaj taka przerwa - ja sie nie dziwie, ze jechal, nawet w dniu meczu. Na pewno tez jezdzil na crossie w dniu meczu przed innymi zawodami, a pech chcial, ze dzisiaj akurat sie wydarzyl wypadek.
    Moglo to sie stac w inny dzien, ale to jest kompletnie bez znaczenia, bo na Gollobie wychowalismy sie wszyscy. Szkoda go, nie zasluzyl na taki koniec kariery.
    Pieprzysz trzy po trzy.

    Albo podpisuje się profesjonalny kontrakt albo nie podpisuje. I wtedy możesz sobie nawet skakać na bangi dla podniesienia dawki adrenaliny. Ale brać udział z rana w zawodach motocrosowych, wiedząc, ze wieczorem czeka do odjechania mecz w SE, to totalne olewanie swojego klubu, swoich kibiców i swoich sponsorów. Druga kwestia to ta, że dziwię się, że GKM zgodził się (a chyba to zrobił) na takie postępowanie Tomka. Mogli przynajmniej zakazac mu startów w dniu meczu. Bo teraz sami siebie postawili pod ścianą. A przeciez musieli wiedzieć, ze Gollob regularnie startuje w zawodach na crosie.

    Jasne, Tomkowi należy życzyć tylko szybkiego powrotu do zdrowia. Ale przemilczanie faktu, iż zachował się mocno nieprofesjonalnie to zaklinanie rzeczywistości.

    Czy ze względu na sytuację z Tomkiem powinni odwołać mecz ? Oczywiście, że nie. GKM powinien być przygotowany na takie własnie sytuacje skoro godził się podpisać kontrakt z Tomkiem, wiedząc, że ten startuje w zawodach motocrosowych. Przeciez ten zawodnik odniósł kontuzje w innych zawodach. Regulaminowo może być co najwyżej usprawiedliwiona jego nieobecność na zawodach.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 23-04-2017 o 14:42
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •