Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 181 do 189 z 189

Wątek: PSŻ 2017 - szanse, przewidywania, nadzieje

  1. Powrót do góry    #181
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,982
    Kliknij i podziękuj
    2,030
    Podziękowania: 1,496 w 991 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    Bardzo fajnie Niektórzy to ostatnio narzekali na Wowę, ale 1.9 pkt/bieg samo się nie zrobiło
    Niby się samo nie zrobiło ale WoWa nie był czołowym obcokrajowcem w 2 lidze. A przy dwóch obcokrajowcach muszą się oni wyróżniać wręcz robić różnice. Tak na prawde ratuje go regulamin 2018 gdzie kluby moga skorzystac juz z 3 obcokrajowców. No chyba że mówimy tylko o żużlu bez presjii i nacisków na wynik to ok. Ale myśle że w Poznaniu z każdym sezonem będą coraz więszke ambicje

  2. Powrót do góry    #182
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    No jeśli będzie w Poznaniu ktoś lepszy od niego no to fajnie. Póki co lepszy Wowa, niż nic.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  3. Powrót do góry    #183
    Stały bywalec Awatar Molineux
    Dołączył
    14-02-2008
    Postów
    1,312
    Kliknij i podziękuj
    59
    Podziękowania: 104 w 62 postach
    Ja oczywiście nie spodziewałem się, że Jakobsen będzie liderem drużyny. To było dla mnie wróżenie z fusów, co również na początku sezonu pisałem.
    Fakty są takie, że jazda Jakobsena była widowiskowa, a Borodulin ciułał punkty. Pomiędzy nimi nie ma wielkiej różnicy w średniej biegopunktowej.

    15. F.Jakobsen - 1,985 (dom-2,161 wyjazd-1,824)
    19. W.Borodulin - 1,903 (dom-2,194 wyjazd-1,613)

    Kiedy przyjrzeć się tym statystykom, suchym, bez emocji to szału nie zrobili obaj. W zasadzie to sam się zastanawiam skąd u mnie samego ten zachwyt nad Jakobsenem??? Nie umiem odpowiedzieć. Chyba jego widowiskowa jazda i waleczność robiły swoje.
    Przed naszymi liderami z lepszą średnią uplasowali się tacy zawodnicy jak:
    5. Nowak - 2,369
    9. Woelbert - 2,291
    10.Bellego - 2,203
    12.Skórnicki - 2,091

    Czy ci powyżsi nie byli albo nie są w zasięgu możliwości kontraktowych PSŻ?

    Żeby nie było, że jestem maruder to naprawdę jestem bardzo zadowolony z Jakobsena, tak mniej więcej jak odwrotnie z Pytla więc bilans wychodzi na zero. Przed sezonem raczej przewidywałem, że Daniel będzie zawodnikiem ze średnią ok. 2pkt/bieg.
    Jakobsen ma dopiero 19 lat, był to jego debiut w polskiej lidze więc przyszłość przed nim. Jeszcze rok powinien zostać w Poznaniu. Podejrzewam, że nie zamieni drugiej ligi na drugą więc po cichu liczę, że zostanie u nas.

    Jeszcze wrócę do statystyk. Uważam, że zawsze powinien być w zespole lider, przynajmniej jeden, który robi bez probemu 2pkt/bieg. Prawdę mówiąc mieliśmy najsłabszych liderów w lidze. 15 i 19 miejsce na 7 drużyn można uważać, że liderzy nasi nie popisali się (nie mam tu na myśli Jakobsena). Nawet Kolejarz Rawicz miał zawodnika wyżej sklasyfikowanego, Opole miało dwóch w pierwszej dziesiątce. Dobrze, że drugą linię mieliśmy solidną i przewidywalną (Kajzer - czwarta średnia w zespole). Drugim juniorem ligi został Przemek Liszka (1,089) i tu fajnie by było jeszcze raz go wypożyczyć.

    Generalnie to bym próbował zostawić skład z Danielem jako zawodnikiem oczekującym, a w jego miejsce kogoś pokroju Dolnego, Brzozowskiego, Sucheckiego.
    Zawsze zwarte i bojowe, Poznańskie Stowarzyszenie Żużlowe
    Ukryta zawartość

  4. Powrót do góry    #184
    Stały bywalec Awatar Latosi79
    Dołączył
    19-05-2009
    Postów
    1,497
    Kliknij i podziękuj
    31
    Podziękowania: 41 w 31 postach
    Rzutem na taśmęw Lublinie przed 15 biegiem na trybunach pieluchy zaczęły pękać .Jak to sie mówi i znów trzeba bedzie wałęsać się po Krosnach,Opolach ,Poznaniach itp.W nowy sezonie widzimy się znów na Golęcinie (żużluje cały Golęcin )

    Brać Brzozowskich,Dolnych,Sucheckiech jeszcze w pakiecie Ellis bedzie
    Bjarne Pedersen Racing ! witamy w Łostrowie!Ukryta zawartość Ukryta zawartość

  5. Powrót do góry    #185
    Stały bywalec Awatar Molineux
    Dołączył
    14-02-2008
    Postów
    1,312
    Kliknij i podziękuj
    59
    Podziękowania: 104 w 62 postach
    No to Jakobsen zostaje w PSŻ.

    Dziękuję tym, którzy się do tego przyczynili
    Zawsze zwarte i bojowe, Poznańskie Stowarzyszenie Żużlowe
    Ukryta zawartość

  6. Powrót do góry    #186
    Stały bywalec Awatar Molineux
    Dołączył
    14-02-2008
    Postów
    1,312
    Kliknij i podziękuj
    59
    Podziękowania: 104 w 62 postach
    Jakobsen i Borodulin już właściwie są, ale to nie wszystko.

    Niedaleko Poznania na stacji benzynowej stał bus mechanika Piotra Świderskiego czyżby to był przypadek???
    Szykuje się zatem spore wzmocnienie
    Zawsze zwarte i bojowe, Poznańskie Stowarzyszenie Żużlowe
    Ukryta zawartość

  7. Powrót do góry    #187
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Widzę, że sezon na busy już się zaczął

    Fredka i Wowa to fajny trzon. Jak wprowadzą przepis o trzech obcokrajowców to dorzucić Kinga, zostawić Liszkę i Pilarskiego i mamy:

    1. Borodullin
    2. Kajzer/Pytel
    3. Borowicz
    4. King
    5. Jakobsen
    6. Pilarski
    7. Liszka

    I jedziemy do przodu
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  8. Powrót do góry    #188
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,982
    Kliknij i podziękuj
    2,030
    Podziękowania: 1,496 w 991 postach
    Kolega z reprezentacji powinien już działać w tym kierunku. Fajnie w Krośnie pojechał

    Mikkel Broendum Andersen

  9. Powrót do góry    #189
    Użytkownik
    Dołączył
    24-05-2015
    Postów
    54
    Kliknij i podziękuj
    181
    Podziękowania: 7 w 5 postach
    Generalnie w tym momencie jest paru młodych utalentowanych dunów np Tim Sorensen też fajnie wypadł w Krośnie. Mają też przecież Hansena, Lyagera Jeppesena i pewnie jeszcze kogoś pominąłem. Kluby z drugiej ligi wg mnie powinny też spojrzeć na młodych Rosjan bo jest kilku wybijających się w tamtejszej lidze(Morozow, Karion, P.Łaguta, Fajzulin, Lachbaum). Pytanie tylko który z tych zawodników odpali i zacznie porządnie punktować. Lepiej ściągać młodych gniewnych którzy mają coś do udowodnienia, aniżeli starych wypalonych zawodników jak Bjarne Pedersen, który miał być wielką gwiazdą 2 ligi, a wczoraj pokonał tylko jednego juniora i jeździł bardzo bojaźliwie...
    Poznań ma o tyle fajną sytuacje, że mają Jakobsena i Borodulina którzy mogliby pomóc w rozmowach i zaaklimatyzowaniu się młodym Rosjanom i Duńczykom.
    Wg mnie najlepszy wybór to ktoś z dwójki Lyager/Karion.
    A może Łogaczow?? Ma dużo do udowodnienia po tym sezonie tylko że taki transfer to też spore ryzyko niewypału

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •