Strona 3 z 33 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 135 z 1465

Wątek: Polonia Bydgoszcz 2017 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #91
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-09-2013
    Postów
    2,653
    Kliknij i podziękuj
    277
    Podziękowania: 369 w 261 postach
    Cytat Zamieszczone przez never_mind Zobacz posta
    gdzieś czytałem, że to Wypijewski z Expressu...
    A ja myślałem że to Dołomisiewicz
    BKS Polonia Bydgoszcz

  2. Powrót do góry    #92
    Ekspert
    Dołączył
    29-10-2006
    Postów
    3,221
    Kliknij i podziękuj
    77
    Podziękowania: 489 w 318 postach
    Nikt nie zgadł...
    Jak to jest z wypożyczeniem zawodników. Można to robić cały czas w trakcie sezonu? Praktycznie nie mamy juniorów, można powiedzieć mamy połowę juniora i jako, że nikt nie doszedł możliwe będzie tylko wypożyczenie lub jakiś transfer w chyba majowym okienku?

    I jak to jest z okresem licencyjnym do kiedy kluby muszą być na czysto z zawodnikami? Niby z jakiej paki taka Wanda zbudowała skład skoro mają niepospłacanych zawodników, a pewnie mają bo nie chwalili się, że spłacili chociażby Mazura. Co za burdel w tym roku. W Rzeszowie też jakieś bagno. Niby są na czysto a póki co są z jednym Polakiem i nie najlepszymi obcokrajowcami, może chociaż ich wyprzedzimy w tabeli
    Ostatnio edytowane przez Kartas ; 15-11-2016 o 00:08

  3. Powrót do góry    #93
    Stały bywalec Awatar Mariner
    Dołączył
    05-10-2008
    Postów
    956
    Kliknij i podziękuj
    9
    Podziękowania: 155 w 89 postach
    Bydgoszcz też jest z jednym Polakiem, Ajtnerem, który jest wyraźnie słabszy od Lamparta. Rzeszów byłby lepszy nawet jadąc dwoma adeptami na seniorce.
    Junior Lampart też robi przepasc bo Bydgoszcz ma tu zero. Jest Kudriaszow, który jest jednak słabszym zawodnikiem od Watta, mimo że mial sezon życia. Tak czy inaczej tu Polonia wiele nie nadrobi. Kulakov i Berge podobny potencjał.
    Rzesza ma jeszcze kasę z Barana, wypożyczy sobie kogoś, może by wyżej od Polonii.. pilskiej.
    Władek musi zrobić jakies ruchy kadrowe żeby w ogóle dac drużynie iluzję walki o utrzymanie.
    Bydgoszcz to poziom Krosna czyli około 4 miejsca w PLZ 2. Nie wiem czy Władysław to widzi

  4. Powrót do góry    #94
    Ekspert
    Dołączył
    29-10-2006
    Postów
    3,221
    Kliknij i podziękuj
    77
    Podziękowania: 489 w 318 postach
    Troszkę chyba przespałeś okres transferowy bo mamy Siopka i Adamczaka a na aneks czekają Kudriaszow i właśnie Oskar. Podobno jednak aneksu nie trzeba podpisywać do 14 listopada także tu czas nas nie naglił, ale pewnie lada dzień chłopaki podpiszą. Berge niewątpliwie talent ale ciężko powiedzieć co będzie jechał w lidze, więc mówienie, że to poziom Kułakowa to trochę na wyrost. Na razie w Rzeszowie jedno wielkie bagno. Typowa drużyna najemników. Z tym transferem Popy to aż mnie zgięło w pół Nie ma szans tam na jakiś team spirit. Z resztą ciekawe jaki trener będzie chciał poprowadzić taki super team? Uważam, że trzeba ten fakt wykorzystać i bez szans nie jesteśmy. Ok juniorsko stoimy gorzej, ale zawsze możemy kogoś jeszcze wypożyczyć

  5. Powrót do góry    #95
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,844
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,653 w 987 postach
    Cytat Zamieszczone przez Kartas Zobacz posta
    Ok juniorsko stoimy gorzej, ale zawsze możemy kogoś jeszcze wypożyczyć
    ...lub dogadać się ze Stalkowskim i Sitarkiem co byłoby najmądrzejsze !

  6. Powrót do góry    #96
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,020
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,320 w 889 postach
    Z sensownych możliwości wypożyczeń to chyba jedynie Morris się przewija. Ewentualnie Trofimow, jak mu Leszno nie zmota obywatelstwa, ale to nadal nieopierzony chłopak więc niewielki sens wstawiać jako seniora. Z drugiej strony Leszo ma chyba najmocniejszą szeroką kadrę juniorów i wypożyczyć sens kogoś byłoby właśnie stamtąd. Oczywiście zależy jak to się ułoży i z potencjalnym odejściem Kaczmarka i z obywatelstwem Trofimowa, ale taki Lis czy Lutowicz to i tak chyba lepiej niż nasz Orwat czy Jagła
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  7. Powrót do góry    #97
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez Kartas Zobacz posta
    Berge niewątpliwie talent ale ciężko powiedzieć co będzie jechał w lidze, więc mówienie, że to poziom Kułakowa to trochę na wyrost. Na razie w Rzeszowie jedno wielkie bagno. Typowa drużyna najemników. Z tym transferem Popy to aż mnie zgięło w pół Nie ma szans tam na jakiś team spirit. Z resztą ciekawe jaki trener będzie chciał poprowadzić taki super team? Uważam, że trzeba ten fakt wykorzystać i bez szans nie jesteśmy.
    Podziwiam Twoją wiarę i zaklinanie rzeczywistości, ale taka Rzesza z Harrisem, Wattem, Lampartem, Porsingiem i młodym Lampartem na juniorce choćby nie wiem jak złym team spirit miała to zje naszych na śniadanie, przetrawi i nawet tego nie zauważy. I nie wiem czemu (pewnie warszawka) z Rumunem Cię śmieszy. Zakontraktowanie takiego zawodnika automatycznie oznacza, że ktoś będzie ostatni w tabeli? Przecież on nawet nie będzie w składzie. I niby która drużyna w obecnym żużlu nie jest drużyną najemników? A fakt - Polonia. No super.

    Nie ma co zaklinać rzeczywistości. Na dzień dzisiejszy NIE WIDAĆ drużyny, z którą moglibyśmy powalczyć.

    Wypożyczenia można robić cały sezon. Władek pewnie z tego jednak nie skorzysta. Ma przecież swój honor i swoich dwóch juniorów.

    Rysio Z Klanu to na pewno nie Wypijewski, bo Wypijewski jest przeciwnikiem Władka, a Rysiek jego orędownikiem.
    Ostatnio edytowane przez vicar ; 15-11-2016 o 12:25
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  8. Powrót do góry    #98
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-05-2005
    Postów
    983
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 83 w 61 postach
    Za oficjalnym Polonijnym fb:
    Dziś kończy się okienko transferowe. Polonia Bydgoszcz to w 82% drużyna złożona z wychowanków. Zaufaliśmy zawodnikom, którzy wychowali się w Bydgoszczy. W zeszłym roku stabilizowali formę po niesystematycznych startach w innych klubach m.in. Oskar A. Gollob, Damian Adamczak, Mikołaj Curyło i Wiktor Kułakow. Ich wartość sportową na koniec sezonu oceniamy bardzo wysoko i ufamy, że sezon 2017 będzie dla Polonii sezonem lepszym niż 2016.Kadra na 2017 rok
    Trener - Jacek Gollob
    Seniorzy:
    Kapitan - Marcin Jędrzejewski
    Andriej Kudriaszow
    Wiktor Kułakow
    Oskar A. Gollob
    Damian Adamczak
    Mikołaj Curyło
    Jacek Gollob
    Juniorzy:
    Tomasz Orwat
    Patryk Sitarek
    Damian Stalkowski

    Mateusz Jagła
    Tak się rozmarzyłem: Stalky pogoni pseudo menadżera, a Władysław zostanie w domu grzać zziębnięte stopy w misce z gorącą wodą i nie będzie rozmawiał z dziennikarzami, a zarządzanie powierzy komuś mądrzejszemu.

  9. Powrót do góry    #99
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,020
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,320 w 889 postach
    Wszystko spoko, tylko Władek nie znajdzie mądrzejszego od siebie
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  10. Powrót do góry    #100
    Ekspert
    Dołączył
    29-10-2006
    Postów
    3,221
    Kliknij i podziękuj
    77
    Podziękowania: 489 w 318 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    Podziwiam Twoją wiarę i zaklinanie rzeczywistości, ale taka Rzesza z Harrisem, Wattem, Lampartem, Porsingiem i młodym Lampartem na juniorce choćby nie wiem jak złym team spirit miała to zje naszych na śniadanie, przetrawi i nawet tego nie zauważy. I nie wiem czemu (pewnie warszawka) z Rumunem Cię śmieszy. Zakontraktowanie takiego zawodnika automatycznie oznacza, że ktoś będzie ostatni w tabeli? Przecież on nawet nie będzie w składzie. I niby która drużyna w obecnym żużlu nie jest drużyną najemników? A fakt - Polonia. No super.

    Nie ma co zaklinać rzeczywistości. Na dzień dzisiejszy NIE WIDAĆ drużyny, z którą moglibyśmy powalczyć.

    Wypożyczenia można robić cały sezon. Władek pewnie z tego jednak nie skorzysta. Ma przecież swój honor i swoich dwóch juniorów.

    Rysio Z Klanu to na pewno nie Wypijewski, bo Wypijewski jest przeciwnikiem Władka, a Rysiek jego orędownikiem.
    Młody Lampart to w lidze jak mnie pamięć nie myli może jechać od momentu skończenia 16 lat czyli od 21 maja. Już wtedy powinniśmy być po 6 czy 7 kolejce
    Nie będę się bał Harrisa który w ostatnich latach w lidze jeździł po kilka meczów po czym był odsuwany od składu czy już wypalonego Watt'a.
    Porsing ma jeszcze szansę się wybić ale żaden pewniak z niego. Lampart swoje zrobi.
    Składy będą porównywalne ale będziemy lepsi. Na plus na pewno u nas wypłacalność i pewna kasa a co w Rzeszowie? Tam gdyby nie dwie firmy to Lamparta już by nie było bo to oni wyłożyli siano. Stać ich na obcokrajowców a na Polaków już nie? Coś tam nie bardzo jest finansowo i to też się pewnie odbije w lidze. Do tego kibice podobnie jak u nas albo i gorzej bo już wielu narzeka na to co zastają w oknie transferowym. Wanda też żaden pewniak płacowy. U nas choć mało to na czas i swoi tor zjedzą aby się utrzymać. Będzie ok

  11. Powrót do góry    #101
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez Kartas Zobacz posta
    Nie będę się bał Harrisa który w ostatnich latach w lidze jeździł po kilka meczów po czym był odsuwany od składu czy już wypalonego Watt'a.
    Porsing ma jeszcze szansę się wybić ale żaden pewniak z niego.
    Generalnie nawet tego nie można powiedzieć o żadnym zawodniku Polonii

    Składy będą porównywalne ale będziemy lepsi. Na plus na pewno u nas wypłacalność i pewna kasa a co w Rzeszowie? Tam gdyby nie dwie firmy to Lamparta już by nie było bo to oni wyłożyli siano. Stać ich na obcokrajowców a na Polaków już nie? Coś tam nie bardzo jest finansowo i to też się pewnie odbije w lidze. Do tego kibice podobnie jak u nas albo i gorzej bo już wielu narzeka na to co zastają w oknie transferowym. Wanda też żaden pewniak płacowy. U nas choć mało to na czas i swoi tor zjedzą aby się utrzymać. Będzie ok
    Moim zdaniem to jest tylko takie chcenie z Twojej strony Na brak kasy nikt tam nie narzekał, kibice też się czują dobrze po odejściu Półtorak. Ale Twoje zdanie i masz do niego prawo Moje jest po prostu inne. Możemy się założyć, że po sezonie Stal będzie wyżej od nas.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  12. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi vicar za jego przydatny post!

    never_mind (16-11-2016)

  13. Powrót do góry    #102
    Stały bywalec Awatar Giani
    Dołączył
    10-10-2003
    Postów
    1,216
    Kliknij i podziękuj
    194
    Podziękowania: 108 w 63 postach
    Vicar... nie naciągaj ludzi, wszyscy będą nad nami w tabeli! Kurde, nie znam składów, ale nawet się nie łudzę, że może być inaczej.

    Zresztą podziwiam wiarę niektórych z Was: we Władka czy we wzmocnienia etc., ale to akurat dobrze, że klub ma tak oddanych i wiernych kibiców, może to pozwoli mu przetrwać!

    Bydgoski klub to już prywatny folwark Golloba, a Władek wykonał 100% założeń przedsezonowych i dalej brnie do wyznaczanego celu. A czego dokonał:
    - nie myślę o utrzymaniu, bo tu mieliśmy mega farta,
    - nie myślę o spłacaniu długów, życie nauczyło, że i po Władku wylecą pewnie trupy z szafy,

    dokonał jednego, Oskar się rozwija! Przeplatał bardzo dobre występy słabszymi, ale koniec końców trzeba oddać, że sezon z pewnością może zaliczyć do udanych! Nie wnikam, czy Młody gwiazdorzy czy jest "spoko" gościem, nie wnikam w markowane defekty, radość po porażce... ale Władek ma czas, ma miejsce i wszelkie instrumenty ku temu by rozwijać, w dalszym ciągu, umiejętności najmłodszego z rodu. A czy osiągnie tak wiele, jak w przypadku Jacka... nie wiem, ludzie Ci sami, ale czasy inne... pożyjemy - zobaczymy!
    Ale jedno jest pewne w tym klubie, tak było na początku lat dziewięćdziesiątych i tak jest obecnie, liczy się tylko... Władek!

  14. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Giani za jego przydatny post!

    Mihalo (16-11-2016)

  15. Powrót do góry    #103
    Ekspert
    Dołączył
    29-10-2006
    Postów
    3,221
    Kliknij i podziękuj
    77
    Podziękowania: 489 w 318 postach
    http://www.portalkujawski.pl/index.p...a-przyszly-rok

    "Planuje się również rozpocząć modernizację stadionu Polonii Bydgoszcz. W przyszłym roku wydatkowane ma być 6 mln zł na budowę trybuny, ulokowanej po przeciwległej stronie od trybuny mieszczącej się przy ulicy Sportowej"

    Ciekawe czy w końcu coś ruszy, ale czy ta kwota jest wystarczająca na przeciwległą prostą?
    Ostatnio edytowane przez Kartas ; 15-11-2016 o 19:10

  16. Powrót do góry    #104
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-05-2005
    Postów
    983
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 83 w 61 postach
    Cytat Zamieszczone przez Kartas Zobacz posta
    http://www.portalkujawski.pl/index.p...a-przyszly-rok

    "Planuje się również rozpocząć modernizację stadionu Polonii Bydgoszcz. W przyszłym roku wydatkowane ma być 6 mln zł na budowę trybuny, ulokowanej po przeciwległej stronie od trybuny mieszczącej się przy ulicy Sportowej"

    Ciekawe czy w końcu coś ruszy, ale czy ta kwota jest wystarczająca na przeciwległą prostą?
    To prawdziwy miód na nasze poranione polonijne serca.
    Niemniej na usta ciśnie się pytanie: "dlaczego przeciwległa prosta"? Toć trzeba jak najszybciej zlikwidować bezużyteczne trybuny na wirażach i w miarę możliwości zbudować w ich miejsce jakąś funkcjonalną trybunkę.
    Zaś przeciwległa prosta to miejsce z którego wciąż widać rywalizację (w przeciwieństwie do łuków), a do tego magiczne, kultowe miejsce z niepowtarzalną atmosferą.

    Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

  17. Powrót do góry    #105
    Użytkownik
    Dołączył
    11-03-2014
    Postów
    52
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 30 w 10 postach
    Oczom nie wierzę, to w budżecie miasta jest kasa na to?

  18. Powrót do góry    #106
    Użytkownik
    Dołączył
    01-12-2004
    Postów
    263
    Kliknij i podziękuj
    148
    Podziękowania: 61 w 42 postach
    Cytat Zamieszczone przez rogal1979 Zobacz posta
    Toć trzeba jak najszybciej zlikwidować bezużyteczne trybuny na wirażach i w miarę możliwości zbudować w ich miejsce jakąś funkcjonalną trybunkę.
    Wreszcie jakiś głos rozsądku - dla 1500 kibiców opłaca się zainwestować 100mln PLN w całkowitą przebudowę stadionu. Polać mu!

  19. Powrót do góry    #107
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-06-2005
    Postów
    1,327
    Kliknij i podziękuj
    41
    Podziękowania: 113 w 69 postach
    Warto się jednak postarać o gruntowną przebudowę stadionu ponieważ nowy obiekt zawsze daje jakąś większą gwarancję ciągłości dyscypliny, jej dalszego istnienia. Tak jest np w Toruniu. Wybudowanie za konkretne pieniądze stadionu w tym mieście spowoduje, że nikt nie pozwoli tam sobie na przeciętniactwo czy nawet na brak żużla w mieście. Za duże środki zostały włożone w tę inwestycję aby przy pierwszym lepszym kryzysie zamknąc klub na cztery spusty i pójść do domu. Poza tym nowy stadion to też zdecydowanie lepsza karta przetargowa dla potencjalnych sponsorów i ogólnie poczucie jakiegoś profesjonalizmu. Niestety nam w Bydgoszczy obiekt przy Sportowej nie pomaga, a wręcz utrudnia życie, bo nie dość, że odpycha już swoim wyglądem to też sprawia, że znacznie łatwiej będzie kiedyś żużel w Bydgoszczy całkowicie zlikwidować.

  20. Powrót do góry    #108
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,020
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,320 w 889 postach
    Trochę zaskakujący fakt, że remont ma dotyczyć prostej. Zależy chyba wiele od terminów prac. Jeśli nie będzie to kolidowało z sezonem i nie wypchnie kibiów na wiraże to ok - chociaż na prostej byłby jakiś komfort oglądania zawodów. Czy w kolejnych latach wezmą się za wiraże, czy zostawią je na jakiś czas to kwestia otwarta, ale mając chociaż poprawne warunki na prostej można na te mecze chodzić znacznie przyjemniej niż obecnie.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  21. Powrót do góry    #109
    Stały bywalec Awatar expert
    Dołączył
    03-12-2012
    Postów
    515
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 48 w 38 postach
    W nowym sezonie znów czeka nas walka o przedostatnie miejsce w stylu "kto przegra mniej spotkań". Potencjał Polonii i Rzeszowa zbliżony, może nawet z lekką korzyścią na nas. Ktoś tam u góry trochę przesadził z tymi porównaniami mówiąc, że Watt jest lepszy od Kudriaszowa a nieznający polskiej ligi Berge to poziom Kułakowa . Stal ma 1 seniora, ale pewnie i tak kogoś wypożyczą. Wiele się mówi o formie Wiktora Lamparta, ale z drugiej strony chłopak skończy 16 lat, po jakiś słabo obsadzonych zawodach juniorskich trudno zweryfikować jego formę.

    Poza tym trzeba pamiętać, że 7 miejsce to dopiero połowiczny sukces, bo będą jeszcze baraże, gdzie kilka klubów z 2 ligi złożyło ciekawą ekipę. Oczywiście my kibice będziemy do końca wierzyć i kreślić scenariusze na utrzymanie w momencie gdy Władek chciałby spaść do najniższej klasy, w co chyba nikt nie ma wątpliwości.
    Polonia Bydgoszcz - DMP 1955, 1971, 1992, 1997, 1998, 2000, 2002...

  22. Powrót do góry    #110
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Ja tam nie widziałem aby ktoś porównywał Watta do Kudriaszowa (ale w sumie czemu nie?) albo Berge'a do Kułakowa, zapominając przy tym o Porsingu, Harrisie i Lamparcie, ale łudźcie się dalej Ja zakład mogę przyjąć w dalszym ciągu. Bardziej już bym się przychylał ku Wandzie.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  23. Powrót do góry    #111
    Ekspert Awatar Peter Kildemand
    Dołączył
    03-06-2013
    Postów
    9,017
    Kliknij i podziękuj
    5,735
    Podziękowania: 1,738 w 1,101 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    Ja tam nie widziałem aby ktoś porównywał Watta do Kudriaszowa (ale w sumie czemu nie?) albo Berge'a do Kułakowa, zapominając przy tym o Porsingu, Harrisie i Lamparcie, ale łudźcie się dalej Ja zakład mogę przyjąć w dalszym ciągu. Bardziej już bym się przychylał ku Wandzie.
    Nie do końca tak musi być. Wanda zebrała totalny szrot. Wypalonych zawodników, którzy już nie inwestują ( Nichols) czy też takich , których nikt nie chciał ( Vissing)

    Dla mnie Bydgoszcz jest silniejsza na papierze. Kudriaszov i Kułakov będą progresować.

    Chce im się przede wszystkim no i będą się promować na kolejny sezon. Gollob u siebie z dobrym numerem startowym też powinien spokojnie 8-10 punktów wozić. Do tego Jędrzejewski i Adamczak to nie są żadne ogórki. Kluczowe jest to czy będą na bieżąco wypłaty. Jeżeli tak to uważam, że Bydgoszcz może wielu zaskoczyć i wcale nie będzie tak źle jak przewidują niektórzy.

  24. Powrót do góry    #112
    Użytkownik
    Dołączył
    03-06-2004
    Postów
    278
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 11 w 8 postach
    Ja jako kibic Stali Rzeszów życzę Wam utrzymania w lidze. Czytam wasz wątek od bardzo dawna i wiekszość narzeka na Władka. Fakt może i macie powody i swoim zachowaniem Władek momentami odpływa totalnie, ale chyba nie chcielibyście mieć prezesa oszusta, który kłamie i zaklina rzeczywistość. Macie swoich chłopaków,którzy chcą reprezentować barwy Polonii i jest im dawana szansa w mniejszym lub większym stopniu. Zostali wszyscy na następny sezon więc źle im nie jest. Spójrzcie teraz na Stal Rzeszów gdzie wychowanków jest mniej niż palców u dłoni....., a jak są to tylko dlatego ze bracia mają swojego sponsora opłacającego kontrakt lub w przypadku juniorów umowa podpisana do końca wieku juniora. Karol Baran olewa klub godzinę przed końcem okna transferowego, Maciek Kuciapa odchodzi do Lublina, Paweł Miesiąc nie podejmuje rozmów (na pewno wiedział, że nie ma pieniędzy ), Trojaniwski kończy karierę, a Dawid Stachyra podpisuje w Opolu. Rodzi się pytanie, jak musi być beznadziejnie z kasa, że ludzie związani ze Stalą wiedząc, że ambicją klubu jest utrzymanie odchodzą? Pragnę upadku Stali, odpoczynku przez rok i powrotu świeżej krwi za sterami z wizją przyszłości, bo teraz jedyną wizją jest kumulacja długu jak wygranej w lotto. Powodzenia w 2017 !!!

  25. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi EFFECT za jego przydatny post!

    Peter Kildemand (16-11-2016), never_mind (16-11-2016), vicar (16-11-2016)

  26. Powrót do góry    #113
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-05-2005
    Postów
    983
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 83 w 61 postach
    Cytat Zamieszczone przez chrzan Zobacz posta
    Wreszcie jakiś głos rozsądku - dla 1500 kibiców opłaca się zainwestować 100mln PLN w całkowitą przebudowę stadionu. Polać mu!
    Likwidacja trybun na łukach to koszt 100mln PLN? Polać mu!

    Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

  27. Powrót do góry    #114
    Użytkownik
    Dołączył
    01-12-2004
    Postów
    263
    Kliknij i podziękuj
    148
    Podziękowania: 61 w 42 postach
    Cytat Zamieszczone przez rogal1979 Zobacz posta
    Likwidacja trybun na łukach to koszt 100mln PLN? Polać mu!
    "Ktoś" pisał nie tylko o samej likwidacji, ale też o zbudowaniu w ich miejscu "jakiejś funkcjonalnej trybunki". Może przeczytasz _całego_ posta, którego cytowałem i sprawdzisz kto jest jego autorem? Ostrzegam: grozi olśnieniem...
    Dla mnie jakikolwiek sens przebudowy trybun na łukach oznacza przybliżenie ich do toru i podniesienie, żeby było cokolwiek widać z niższych rzędów. To już nie jest taka prosta ani tania operacja jak trybuny naprzeciwko startu.
    A może usatysfakcjonowałaby Cię sama wymiana krzesełek?
    A może uważasz, że jest zasadnicza różnica pomiędzy 70, a 100mln i za 70mln już się opłaca?
    Myślę, że warto doprecyzować swoje stanowisko przed częstowaniem mnie alkoholem...

  28. Powrót do góry    #115
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-05-2005
    Postów
    983
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 83 w 61 postach
    Cytat Zamieszczone przez chrzan Zobacz posta
    "Ktoś" pisał nie tylko o samej likwidacji, ale też o zbudowaniu w ich miejscu "jakiejś funkcjonalnej trybunki". Może przeczytasz _całego_ posta, którego cytowałem i sprawdzisz kto jest jego autorem? Ostrzegam: grozi olśnieniem...
    Dla mnie jakikolwiek sens przebudowy trybun na łukach oznacza przybliżenie ich do toru i podniesienie, żeby było cokolwiek widać z niższych rzędów. To już nie jest taka prosta ani tania operacja jak trybuny naprzeciwko startu.
    A może usatysfakcjonowałaby Cię sama wymiana krzesełek?
    A może uważasz, że jest zasadnicza różnica pomiędzy 70, a 100mln i za 70mln już się opłaca?
    Myślę, że warto doprecyzować swoje stanowisko przed częstowaniem mnie alkoholem...
    To "ktoś inny" może przeczyta i wskaźe czy tam jest cokolwiek o wyźszych kosztach.
    aaa później wyjaśniasz o co Ci chodzi. Może od tego powinieneś zacząć? Bo zacząłeś od drwin podpierając je własnymi niewypowiedzianymi myślami

    Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

  29. Powrót do góry    #116
    Użytkownik Awatar SantinoBDG
    Dołączył
    27-07-2015
    Postów
    63
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 6 w 4 postach
    http://www.expressbydgoski.pl/sport/...dion,11466134/

    ... może wreszcie coś się zacznie dziać pozytywnego u nas .. chociaż coś mi tu śmierdzi bo kiedyś już też nam obiecywali stadion i to z krytymi trybunami :|

  30. Powrót do góry    #117
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,020
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,320 w 889 postach
    Logika Expressu Bydgoskiego - w tytule dajmy, że będzie nowy stadion, w artykule, że będzie modernizacja. Pewnie nikt się nie skapnie, że to nie to samo
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  31. Powrót do góry    #118
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Trybuny trochę w stylu Zawiszy. Nie jestem w stanie wyczytać - czy będą chociaż podniesione? Jeśli nie, to moim zdaniem kasa wyrzucona w błoto.
    !Adrian walcz!

  32. Powrót do góry    #119
    Ekspert Awatar maci78
    Dołączył
    09-11-2006
    Postów
    4,199
    Kliknij i podziękuj
    85
    Podziękowania: 537 w 356 postach
    6mln za przeciwległą prostą...


    trybuna najlepsza ze wszystkich a za 6mln to pucowanie trupa.

    ani efektu ani plus dla klubu bo tam widoczność dobra.

    polityczny gest z publicznej kasy że niby miastu zależy. bo nie za ich.

  33. Powrót do góry    #120
    Stały bywalec Awatar expert
    Dołączył
    03-12-2012
    Postów
    515
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 48 w 38 postach
    Wizualizacja ciekawa tylko czy to można naprawdę sfinansować za 7 milionów?! Jeśli tak to brawa dla architektów, którzy ten projekt przygotowują. Wiadomo, że to nie będzie druga Motarena, ale nikt też chyba tego nie oczekuje. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że na planach się nie skończy i na stulecie klubu zasiądziemy na stadionie widocznym na projekcie.

    Cytat Zamieszczone przez Malin017 Zobacz posta
    Trybuny trochę w stylu Zawiszy. Nie jestem w stanie wyczytać - czy będą chociaż podniesione? Jeśli nie, to moim zdaniem kasa wyrzucona w błoto.
    "Koncepcja zakłada zbliżenie trybun na odległość około 4 metrów od przebudowanych band oraz podniesienie pierwszego rzędu na wysokość około 2 metrów. Pozwoli to widzom lepiej obserwować zmagania sportowców na torze i boisku. Boksy dla zawodników mają zostać zlokalizowane zgodnie z nowymi założeniami pod trybunami. Projektanci przewidzieli też możliwość zadaszenia trybun i toru w przyszłości."
    Ostatnio edytowane przez expert ; 16-11-2016 o 19:39
    Polonia Bydgoszcz - DMP 1955, 1971, 1992, 1997, 1998, 2000, 2002...

  34. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi expert za jego przydatny post!

    Malin017 (17-11-2016)

  35. Powrót do góry    #121
    Ekspert
    Dołączył
    29-10-2006
    Postów
    3,221
    Kliknij i podziękuj
    77
    Podziękowania: 489 w 318 postach
    Tu trochę więcej opisane..

    http://www.bydgoszcz.pl/miasto/aktua..._zmiany.aspx#1

    Jednak te fotki to chyba nie projekt bo ten ma dopiero powstać. Gdyby było tak jak na zdjęciach to jednak nie zbyt ładnie to wygląda. Sam nie wiem czy za taką kwotę jaką oni chcą przeznaczyć nie wolałbym poczekać..Może przy innym prezydencie coś by ruszyło i więcej środków zostałoby zagospodarowanych. Te 7 milionów na prostą wygląda jak coś w stylu chcieliśta to mata i się *********ta I kiedy reszta? Będą 10 lat się pierdzielić z tematem pewnie. We Wrocku powstaje też stadion na miejscu starego i koszt to 120 mln. U nas ile by to wyniosło tak pi razy drzwi pewnie z 35-40 mln jak idzie o całość. Za dobrze to nowemu obiektowi nie wróży
    Ostatnio edytowane przez Kartas ; 16-11-2016 o 19:44

  36. Powrót do góry    #122
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,020
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,320 w 889 postach
    Nie byłoby spokoju, gdyby ktoś nie ponarzekał, że wygląda to brzydko, a i na pewno się nie uda
    Jasne, sam mam obawy. Nie raz i nie dwa karmiono nas takimi obietnicami tuż przed wyborami. Więc są przesłanki, by wierzyć, że będzie podobnie.
    Jednak co do samego projektu - ja bym się nie czepiał, bo specjalnie nie ma o co. Trybuny mają być przybliżone i podniesione. Tego się jako kibice wszak domagaliśmy. Trochę ekwilibrystycznie wygląda może łamanie łuków trybun, ale to z pewnością chodzi o koszty - łatwiej i taniej zestawić ze sobą kilka prostych elementów, niż łączyć je łukami. Równie dobrze mógłby być prostokątny rzut trybun z dziurami na narożnikach, mamy jednak każdy łuk z 3 elementów zamiast jednego. Ja się tej koncepcji nie czepiam.
    A wspomniane w sumie 8 mln to na najbliższe 2 lata zaplanowane, a nie na cały stadion. Nie mylmy tutaj kwoty przeznaczonej na najbliższy etap z kwotą na całą inwestycję (chociaż przydałoby się wiedzieć ile miasto faktycznie na stadion wyłoży). Mam nadzieję, że koncepcja zakłada także inne formy wykorzystania stadionu niż tylko kilkukrotne zawody żużlowe w roku.

    Jest jakaś nadzieja, że coś się zmieni na lepsze, chociaż gdzieś tam z tyłu głowy jest ten drapiący punkcik mówiący "kiełbasa przedwyborcza".

    PS. Porównanie do Olimpijskiego z Wrocławia nie do końca trafione. Stadion Olimpijski jest na liście zabytków, remont jest więc nadzorowany przez miejskiego konserwatora zabytków, musi spełnić szereg dodatkowych wymagań, które nie pojawiają się przy zwykłym remoncie, a to wszystko zawsze DUŻO więcej kosztuje - nierzadko trzeba konkretnych materiałów używać, które nie są ani tanie, ani ich dostępność nie jest zbyt wielka.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  37. Powrót do góry    #123
    Stały bywalec Awatar expert
    Dołączył
    03-12-2012
    Postów
    515
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 48 w 38 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    A wspomniane w sumie 8 mln to na najbliższe 2 lata zaplanowane, a nie na cały stadion. Nie mylmy tutaj kwoty przeznaczonej na najbliższy etap z kwotą na całą inwestycję (chociaż przydałoby się wiedzieć ile miasto faktycznie na stadion wyłoży). Mam nadzieję, że koncepcja zakłada także inne formy wykorzystania stadionu niż tylko kilkukrotne zawody żużlowe w roku.
    Masz rację, jeszcze raz przeczytałem komunikat na stronie miasta i wynika stąd, że te 8mln jest przeznaczone na modernizację prostej do 2018r. O łukach nic się nie mówi, tylko tyle że są na wizualizacji. Oby się jednak do 2020r. uwinęli.
    Polonia Bydgoszcz - DMP 1955, 1971, 1992, 1997, 1998, 2000, 2002...

  38. Powrót do góry    #124
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    W zasadzie komunikaty są lakoniczne. Co więcej - w jednym napisano, że na przyszły rok zabezpieczono tylko 1 mln zł, a na kolejny dopiero 7 mln. To znaczy, że w przyszłym praktycznie nic nie zrobią.

    W ogóle tych informacji w ogóle nie ma. Jest projekt czy nie? Jest jakiś plan do kiedy ma być całość zrobiona? W ogóle ma być zrobiona całość czy tylko prosta? Nic nie wynika z tych artykułów.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  39. Powrót do góry    #125
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-05-2005
    Postów
    983
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 83 w 61 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    W zasadzie komunikaty są lakoniczne. Co więcej - w jednym napisano, że na przyszły rok zabezpieczono tylko 1 mln zł, a na kolejny dopiero 7 mln. To znaczy, że w przyszłym praktycznie nic nie zrobią.

    W ogóle tych informacji w ogóle nie ma. Jest projekt czy nie? Jest jakiś plan do kiedy ma być całość zrobiona? W ogóle ma być zrobiona całość czy tylko prosta? Nic nie wynika z tych artykułów.
    Na początek dobra i jedna trybuna. Nawet jeśli nie ma póki co planu na resztę. Oby się udało. Tak naprawdę na tą chwilę ta jedna trybuna nam wystarczy.

  40. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi rogal1979 za jego przydatny post!

    p00lie (17-11-2016)

  41. Powrót do góry    #126
    Ekspert
    Dołączył
    29-10-2006
    Postów
    3,221
    Kliknij i podziękuj
    77
    Podziękowania: 489 w 318 postach
    Nowy stadion miałby mieć 13000 miejsc siedzących. W sumie to by wystarczyło bo więcej nam i tak nie potrzeba. Słówko jeszcze o juniorach - info klubowe.

    W czwartek w siedzibie bydgoskiego klubu doszło do spotkania pomiędzy Zarządem i sztabem szkoleniowym ŻKS Polonia Bydgoszcz SA a pozostającymi w sporze z klubem zawodnikami Damianem Stalkowskim i Patrykiem Sitarkiem, którym towarzyszyli ojcowie. W spotkaniu w roli mediatora uczestniczył przedstawiciel Głównej Komisji Sportu Żużlowego Zbigniew Fiałkowski. Prezes Władysław Gollob przedstawił zawodnikom propozycję rozwiązania nabrzmiałej sytuacji, która jednak została przez zawodników odrzucona. W tej sytuacji decyzję w tej sprawie podejmie GKSŻ, która ma wydać stosowne orzeczenie w najbliższy wtorek.

    Przedstawiłem zawodnikom propozycję, której podstawą jest wyczyszczenie obecnej sytuacji, czyli przeproszenie władz klubu i osób z nim związanych za kłamliwe opinie wygłaszane przez zawodników w różnego rodzaju mediach, a także zachowania, które źle wpływały na wizerunek klubu i mogły przyczynić się do degradacji zespołu do drugiej ligi - przekazał po spotkaniu prezes ŻKS Polonia Bydgoszcz SA Władysław Gollob. - Po spełnieniu tego warunku i zdaniu klubowego sprzętu, a także podpisaniu "entry form", zawodnicy by otrzymali wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu, do którego mogliby zostać wypożyczeni na sezon 2017 za sumę odstępnego w wysokości 60.000 zł za każdego z nich. Po zakończeniu sezonu 2017 obaj staliby się wolnymi zawodnikami i mogliby odejść do dowolnego klubu bez żadnych dodatkowych opłat. Zawodnicy taką propozycję jednak odrzucili, dlatego też czekamy na orzeczenie Głównej Komisji Sportu Żużlowego - wyjaśnił Władysław Gollob
    Ostatnio edytowane przez Kartas ; 17-11-2016 o 19:39

  42. Powrót do góry    #127
    Ekspert Awatar Peter Kildemand
    Dołączył
    03-06-2013
    Postów
    9,017
    Kliknij i podziękuj
    5,735
    Podziękowania: 1,738 w 1,101 postach
    I co z tym Stalkym ? będzie gdzieś latał w 17 ?

  43. Powrót do góry    #128
    Zaawansowany Awatar inzynier
    Dołączył
    21-11-2002
    Postów
    1,897
    Kliknij i podziękuj
    21
    Podziękowania: 90 w 75 postach
    Jo do Dubaju
    Marco Simoncelli (1987-01-20 * 2011-10-23) Ukryta zawartość

  44. Powrót do góry    #129
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,020
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,320 w 889 postach
    Czy te warunki dla zawodników były zbyt wygórowane? Zdać sprzęt i przeprosić to okazało się zbyt wiele?
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  45. Powrót do góry    #130
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-05-2005
    Postów
    983
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 83 w 61 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Czy te warunki dla zawodników były zbyt wygórowane? Zdać sprzęt i przeprosić to okazało się zbyt wiele?
    Rozumiem, że ironizujesz.

    Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

  46. Powrót do góry    #131
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,020
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,320 w 889 postach
    Oczywiście, że ironizuję. Postawa zawodników, a w zasadzie ich rodzin jest dla mnie czystym debilizmem. Skoro wiadomo było, że nie będzie wspólnej przyszłości między klubem a zawodnikami to trzeba było schować dumę w kieszeń, spełnić te "straszne" warunki i mieć możliwość szukać sobie miejsca w innym klubie. W tej chwili zostali na tym, że będą cały sezon zawieszeni.
    PS. nadal twierdzę, że ich postawa jest karygodna, żeby na pół sezonu przedstawiać L4.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  47. Powrót do góry    #132
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-05-2005
    Postów
    983
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 83 w 61 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Oczywiście, że ironizuję. Postawa zawodników, a w zasadzie ich rodzin jest dla mnie czystym debilizmem. Skoro wiadomo było, że nie będzie wspólnej przyszłości między klubem a zawodnikami to trzeba było schować dumę w kieszeń, spełnić te "straszne" warunki i mieć możliwość szukać sobie miejsca w innym klubie. W tej chwili zostali na tym, że będą cały sezon zawieszeni.
    PS. nadal twierdzę, że ich postawa jest karygodna, żeby na pół sezonu przedstawiać L4.
    Przede wszystkim jak jest spór, to są dwie strony. Każda z nich uważa, że ta druga jest winna powinna przeprosić tą pierwszą. Równie dobrze zawodnicy mogliby przedstawić ofertę "Właściciel nas przeprasza, a Klub zrzeka się ekwiwalentu".

    Po drugie nawet śpiewając "Łubu dubu niech nam żyje..." dostają w zamian cenę za siebie 60000. Klasa zawodników na tą chwilę jest taka, że za Sitarka na pewno nikt tyle nie zapłaci, a za Stalkowskiego też raczej nie. Widzisz, że oferta była absurdalna, bo za kajanie i tak nie dostają nic na czym mogliby jakkolwiek skorzystać.

    Po trzecie: pytanie jak w rzeczywistości wygląda sprawa ze sprzętem? Jeśli zawodnicy mają sprzęt Klubu i go nie oddają, to powinny zająć się tym organy ścigania.

    Po czwarte: zgadzam się L4 nikomu nie służyło.

  48. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi rogal1979 za jego przydatny post!

    chrzan (19-11-2016)

  49. Powrót do góry    #133
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,020
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,320 w 889 postach
    Jasne, w konflikcie zawsze są dwie strony i każda ma inny punkt widzenia (dlatego też mówimy o konflikcie). Niemniej trzeba czasem w dorosłym życiu wiedzieć kiedy lepiej schować upór w kieszeń. O co mi chodzi, to to, że Władek działając z pozycji siły może narobić więcej szkody chłopakom, niż oni Władkowi. Trzeba to sobie uświadomić i się z tym pogodzić.
    Jasne, można walczyć w imię idei, ze zwykłej złośliwości (chociaż nie wiem komu bardziej na złość robią) albo innych powodów.
    Mnie np zastanawia czemu nikt nie poddał w wątpliwość tego L4. Na pierwszy rzut oka jest to podejrzane i można poddać kontroli czy aby zwolnienie jest słuszne i nie jest próbą oszukania pracodawcy.

    Władek teraz woła 60k, ale może i przy odrobinie dobrej woli zawodników spuściłby z ceny. Lepiej kiblować cały sezon? Nawet jeśli ma być ten stracony to już na kolejny zawodnicy mają wolną rękę, a tak Władek nadal może ich blokować. Oczywiście sens tego udupiania to zwykła zawziętość Władka, ale jak wspomniałem wcześniej - to on występuje z pozycji siły.

    Próbuję tutaj dojść do punktu, w którym zawodnicy mogą szybciej rozwiązać problem i mniej stracić na głupim powiedzeniu "przepraszam" i oddaniu sprzętu niż na kopaniu się z koniem.

    Zapewne w odpowiedzi dostanę, że zawodnicy mogą liczyć na decyzję GKSŻ. Mogą. A wzięli pod uwagę, że GKSŻ przychyli się do opinii Władkowej?
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  50. Powrót do góry    #134
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-05-2005
    Postów
    983
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 83 w 61 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Zapewne w odpowiedzi dostanę, że zawodnicy mogą liczyć na decyzję GKSŻ. Mogą. A wzięli pod uwagę, że GKSŻ przychyli się do opinii Władkowej?
    W razie niekorzystnej decyzji GKSŻ mogą udać się do sądu powszechnego. Mogą próbować wykazać, że kwota, której żąda Właściciel jako "ekwiwalent za wyszkolenie" jest nieadekwatna to rzeczywiście poniesionych kosztów (wykazanie nie powinno być trudne).
    W przypadku Sitarka to może mieć sens, bo łącząc ze sobą jego dotychczasowe poczynania na torze i aferę, to żużlowcem nie będzie, natomiast może pokusić się o odszkodowanie w wypadku wygranej w sądzie.
    W przypadku Stalkowskiego, jeżeli chce odnieść jakąkolwiek korzyść (stracić jak najmniej) faktycznie powinien on zrobić wszystko, aby kontynuować karierę, poczynając od "cofnięcia czasu i wyzdrowienia na L4"

    Niemniej przypominam od czego zaczęły się problemy. Stalkowski publicznie skrytykował toromistrza. Właściciel zamiast po męsku zaprowadzić porządek, to publicznie wypowiedział się na temat klasy sportowej Stalkowskiego. Jak się potoczyło dalej, to pamiętamy.

  51. Powrót do góry    #135
    Ekspert
    Dołączył
    29-10-2006
    Postów
    3,221
    Kliknij i podziękuj
    77
    Podziękowania: 489 w 318 postach
    Jak wczoraj napisano na SF tak czy siak młodzi mają pozamiatane. Nie wiem czego oni oczekują. Może myślą, że to jeszcze im Polonia zapłaci za odejście Może menadżer się wypowie ten którego wczoraj Fiałkowski nie dopuścił do mediacji bo jak się okazało...menedżerem żadnym nie jest, choć on o sobie ma inne zdanie
    Komedia roku. Sam Fiałek chciał wczoraj przekonać młodzież i ojców aby przychylili się do propozycji Władka bo jest ona dobra i sprawa by została załatwiona, także mniej więcej wiadomo czego można się spodziewać we wtorek.

    "Werdykty GKSŻ ds. bydgoskich juniorów mogą być dwa: utrzymanie aktualnej sytuacji, bądź rozwiązanie kontraktów. Drugi z wyroków nie zwolni jednak z wypłacenia ekwiwalentu szkoleniowego przez nowe kluby zawodników. Dla przypomnienia wynosi on 120 000 PLN za jeden rok szkolenia."

Strona 3 z 33 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •