Strona 29 z 33 PierwszyPierwszy ... 192728293031 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,261 do 1,305 z 1465

Wątek: Polonia Bydgoszcz 2017 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #1261
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,017
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,320 w 889 postach
    To zależy w jakim stanie Tomek będzie podczas ewentualnego przejęcia klubu. Poza tym jedno z drugim się nie wyklucza, a pewnie i tak mocno zaangażowany będzie Gaszyński. Czas pokaże

    Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  2. Powrót do góry    #1262
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    "Pewnie już nie ja, ale chcę klub oddać bez obciążeń. " - to jest pozytyw, że za dwa lata jak skończy się dotacja to Władek będzie chciał komuś oddać klub. I tego się trzymajmy.

    Co do składu - druga liga, to akurat takie miejsce, że można ściągnąć młodych utalentowanych obcokrajowców, którzy będą łoić sporo punktów. Tak jak teraz było z Jakobsenem, Ellisem, Lambertem, Bellego czy innymi. Takich grajków bez nazwiska, którzy mogą robić po 10 punktów jest sporo.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  3. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi vicar za jego przydatny post!

    rafalsky (14-08-2017)

  4. Powrót do góry    #1263
    Zaawansowany Awatar kitas
    Dołączył
    02-07-2009
    Postów
    1,811
    Kliknij i podziękuj
    510
    Podziękowania: 166 w 124 postach
    Vicar jasne, że jest sporo. Problem w tym, że Władek nie chce wydawać kasy i trzyma się tego co ma.
    On po prostu niezależnie od sportowego wyniku ma klub wyciągnąć z długu. Kiedy licznik wskaże 0 klub oddaje w inne ręce. A wtedy on cały na biało..

  5. Powrót do góry    #1264
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Ale mi chodzi o to, że jest wielu gości bez nazwisk, którzy z chęcią złapią za ochłapy jakiś kontrakt w Polsce (taniej pewnie niż Kułakow) a i tak będą robić 10 oczek. Nie ma tu żadnej kasy do wydania.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  6. Powrót do góry    #1265
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-09-2013
    Postów
    2,653
    Kliknij i podziękuj
    277
    Podziękowania: 369 w 261 postach
    Nawiązując do wypowiedzi Władysława o chęci wzmocnienia się dwoma juniorami (zakładając że się nie przejęzyczył) to bardzo chętnie widziałbym u nas Kaczmarka i Krakowiaka. Tylko że ten drugi pewnie wróci do Gniezna a z Kaczmarkiem nie wiadomo co się stanie.
    BKS Polonia Bydgoszcz

  7. Powrót do góry    #1266
    Zaawansowany Awatar ndr113
    Dołączył
    26-04-2012
    Postów
    2,143
    Kliknij i podziękuj
    106
    Podziękowania: 298 w 206 postach
    Cytat Zamieszczone przez Marsh Zobacz posta
    Nawiązując do wypowiedzi Władysława o chęci wzmocnienia się dwoma juniorami (zakładając że się nie przejęzyczył) to bardzo chętnie widziałbym u nas Kaczmarka i Krakowiaka. Tylko że ten drugi pewnie wróci do Gniezna a z Kaczmarkiem nie wiadomo co się stanie.
    Za drodzy. Poza tym Kaczmarek na dwa lata podpisał.
    Dojdą zawodnicy, którzy się nie przewracają.

  8. Powrót do góry    #1267
    Stały bywalec Awatar młody_piernik
    Dołączył
    03-10-2014
    Postów
    1,393
    Kliknij i podziękuj
    1,602
    Podziękowania: 388 w 222 postach
    Toć niech biorą tego Kaczmarka i niech Termos im dopłaci!!
    "Gratulacje dla pana Gajewskiego,gratulacje dla zawodników" - Stev, 2016

    "A Pan Buszmen wymyśla i wymyśla. Liczy, krytykuje, opowiada jak to sam by za wszystkie osoby wystąpił." - Przemysław Termiński, 2016

  9. Powrót do góry    #1268
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    Niemiejscowym zawodnikom trzeba by zaplacic za dojazdy a to przeciez odpada.
    Facebook: Bydgoskie Gryfy

  10. Powrót do góry    #1269
    Zaawansowany Awatar kitas
    Dołączył
    02-07-2009
    Postów
    1,811
    Kliknij i podziękuj
    510
    Podziękowania: 166 w 124 postach
    Swego czasu chcieli Lisa z Leszna brać. Później niby skończył karierę, teraz jednak pojechał.
    Juniorów potrzebujemy bez dwóch zdań. Tylko czego oni się tu nauczą? Od kogo?
    Jacek nie potrafi przekazać wiedzy tylko pije i ćpa.

  11. Powrót do góry    #1270
    Zaawansowany
    Dołączył
    20-02-2006
    Postów
    1,730
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 128 w 92 postach
    Może jakiś dziennikarz wybralby się do ratusza zapytać co z przebudową stadionu? Ponoć wszystko już było przyklepane na ten sezon a tu znowu cisza... i tak od 10? 15lat?
    Polonia Bydgoszcz

  12. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi pawel_bydgoszcz za jego przydatny post!

    rogal1979 (17-08-2017)

  13. Powrót do góry    #1271
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,017
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,320 w 889 postach
    A to nie Jasiakiewicz składał pierwsze obietnice już, czy dopiero Kostek?
    Może zabieg Władka w ostatniej kolejce (tylko trybuna główna) miał kibiców przygotować na sezon 2018 i dostępność właśnie tylko tej części dla odwiedzających stadion. Reszta będzie rozszarpana przez koparki i inne niszczarki
    W przebudowę uwierzę już chyba dopiero, jak sprzęt wjedzie na S2. Zbyt często się te zapewnienia pojawiały, żeby brać na wiarę coś "na słowo".
    Chociaż, może gdyby nie działalność "pewnych" stowarzyszeń, to ten stadion może już by był, tyle że w innym miejscu?
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  14. Powrót do góry    #1272
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez pawel_bydgoszcz Zobacz posta
    Może jakiś dziennikarz wybralby się do ratusza zapytać co z przebudową stadionu? Ponoć wszystko już było przyklepane na ten sezon a tu znowu cisza... i tak od 10? 15lat?
    Z tymi 15-oma latami to bym się nie rozpędzał. Przecież 15 lat temu to stadion po ostatnim remoncie był prawie nówka sztuka Trybunę Główną zrobili bodaj w latach 1998-1999, niedługo potem robiono kostkę i metalowe ławki. Więc bym nie przesadzał, że aż tyle czekamy
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  15. Powrót do góry    #1273
    Zaawansowany Awatar kitas
    Dołączył
    02-07-2009
    Postów
    1,811
    Kliknij i podziękuj
    510
    Podziękowania: 166 w 124 postach
    Wyburzono toalety i postawiono toi toie. Teraz na Zawiszy jest problem bo są toi toi, a nie ma toalet

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  16. Powrót do góry    #1274
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    Trybunę Główną zrobili bodaj w latach 1998-1999,
    ... i to było klasyczne przykład działania barbarzyńców.
    Wyburzyli zabytkową przedwojenną trybunę i postawili nie wiadomo co, tylko po to żeby przy okazji inwestycji przytulić trochę kasy.
    Do dziś nie mogę przeboleć tej trybuny, mam nawet na kompie dwa zdjęcia z tą budowlą.

    Proszę oto jedno z nich:trybuna główna sportowa2.jpg
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 17-08-2017 o 13:45
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  17. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Semen za jego przydatny post!

    Mihalo (17-08-2017), bartekdm (17-08-2017)

  18. Powrót do góry    #1275
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-05-2005
    Postów
    983
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 83 w 61 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    ... i to było klasyczne przykład działania barbarzyńców.
    Wyburzyli zabytkową przedwojenną trybunę i postawili nie wiadomo co, tylko po to żeby przy okazji inwestycji przytulić trochę kasy.
    Do dziś nie mogę przeboleć tej trybuny, mam nawet na kompie dwa zdjęcia z tą budowlą.

    Proszę oto jedno z nich:http://www.sportsboard.pl/attachment...achmentid=4237
    Sentyment jest. Niestety funkcjonalnie ta trybuna była bardzo słaba. Kolumny zasłaniały widoczność.
    Pamiętam jak bodaj podczas Grand Prix (lub finału ze Stalą G.) spiker ogłosił, że minister Dębski (ten który wkrótce został zastrzelony) zdecydował o przyznaniu środków na przebudowę trybuny głównej.

  19. Powrót do góry    #1276
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Fakt, historyczna, ale niefunkcjonalna. Obecna trybuna jest bardzo spoko i ogólnie to było coś niesamowitego jak ją zbudowali. Też jest ładna.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  20. Powrót do góry    #1277
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,017
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,320 w 889 postach
    Historyczna ok, ale ile można wspominać historię. To był stary kloc, dobrze że go zastąpiono.

    Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  21. Powrót do góry    #1278
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-09-2013
    Postów
    2,653
    Kliknij i podziękuj
    277
    Podziękowania: 369 w 261 postach
    Trybuna główna jest spoko, moim zdaniem nawet się przez te kilkanaście lat nie zestarzała. Czego nie można powiedzieć o reszcie stadionu
    BKS Polonia Bydgoszcz

  22. Powrót do góry    #1279
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Widoczność była zła, zgadzam się, ale nie zgadzam się z tym, że powinna zostać zniszczona, bo ta przebudowa tak naprawdę zniszczyła to co piękne.
    W Gnieźnie widoczność z trybuny głównej jest tragiczna, nieporównywalnie gorsza od pierwotnej na stadionie Polonii, ale ją zachowano i chwała gnieźnianom za to! Kto chce lepiej widzieć ten idzie na inny sektor. U Was powinno być tak samo. Historia, taka wspaniała historia lub jak kto woli tradycja jest ważniejsza niż komfort oglądania.

    Oglądałem żużel na Polonii z każdego sektora, z obu trybun głównych, więc jestem świadom tego co piszę.
    Ta trybuna to była ogromna wartość dodana tak jak hymn, który odświeżył Sławek.
    Takie rzeczy trzeba szanować, kultywować.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  23. Powrót do góry    #1280
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,017
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,320 w 889 postach
    Nie zgadzam się. Docieramy do granic kultu budowli. Jak się wszyscy czepiają "historii i tradycji" to potem mamy takie kłótnie jakie mieliśmy - zrezygnowano z planu budowy nowego stadionu w innej lokacji, bo "stary i brzydki stadion ma tradycję". I nadal mamy stadion stary i brzydki, wszyscy się z niego śmieją, sami bydgoszczanie traktują to jako powód do niechodzenia na mecze. Ale "czuć z niego historię". Równie dobrze, gdyby stadion przebudowano te 10 lat temu jak obiecano to dziś by się gadało "a na starym stadionie to było czuć tą prawdziwą, niepowtarzalną atmosferę - nie to co dziś, może i ładne, ale bez tego czegoś".
    Nie urażając nikogo - rzygać się już chce od słuchania tego "stare było takie cacy, nowe jest ble". Zupełnie jak to pie***lenie "za komuny to każdy miał pracę, mieszkanie i nie było problemu". Patrząc tylko wstecz nigdy nie pójdziemy do przodu. Rozumiem, że nasi koledzy z Torunia, Czewy, czy Gorzowa cały czas rozpaczają po starych stadionach, na tych nowych im się nie podoba i woleliby wrócić na stare kurniki, bo wtedy byłaby ta "atmosfera przesiąkniętego historią stadionu".
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  24. Powrót do góry    #1281
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    OK, szanuję twoje zdanie. Argumentacja do mnie dociera.
    Retoryka, którym się posługujesz już niestety nie.
    ...ale na spokojnie odpiszę.

    Jest jednak zawsze druga strona medalu. Obie są ważne.
    W zależności od sytuacji raz jedna mieni się bardziej, raz druga.

    Powiem Ci, coś co powtórzy Ci większość toruńskich kibiców.
    My mamy nowy stadion, ale on nie ma kompletnie duszy.
    Tego się nie kupi, tego się nie zaprojektuje, tego się nie wybuduje.
    ...a gdzie naszemu Bronkowi było do stadionu przy Sportowej.

    EDIT: Nie wszyscy się z niego śmieją. Lubię wizyty na Polonii, choć widoczność nie jest najlepsza czuję, że jestem na żużlu, a nie na szoł w cyrku jakim jest MA.

    EDIT2: Swoim avatarem trochę zaprzeczasz temu co piszesz. No przecież ten herb wielu w Bydgoszczy uznało (a są tacy którzy nadal uznają) za przedwojenny przeżytek.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 18-08-2017 o 08:30
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  25. Powrót do góry    #1282
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,017
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,320 w 889 postach
    Bo ta dusza czy historia, czy jak tego nie nazwiesz...to nie jest coś namacalnego. To jest coś co uciera się w kibicowskiej jaźni przez wiele lat. Za 20 lat pewnie już kibice toruńscy tę duszę będą czuli. Stadion po prostu jest za młody.

    Mój avatar od obecnego herbu różni się tym, że w obecnym jest Polonia Bydgoszcz (pomijając małą czcionką ŻKS). Jak ustawiałem avatar to pewnie nie było w dobrej jakości dostępnego (chociaż obecny też nie powala). Zmiana jest więc kosmetyczna i generalnie nie bardzo ma odniesienie do sensu treści dotyczącej stadionu stary vs nowy.

    Ja się przy S2 ostatnio czułem jak na nieudanym festiwalu - miejsca w *****, ludzi prawie wcale, jakość widowiska mierna - nie tylko ze względu na wynik, ale po prostu mało ścigania, nudny mecz.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  26. Powrót do góry    #1283
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Semen

    Rozumiem Twój post, że trzeba szanować tradycję i dbać o historię. Z drugiej strony dochodzimy do ściany, kiedy wypadałoby dostosować trybunę do jakichś standardów i użyteczności. Niestety przy przebudowie nie dało się połączyć tych dwóch rzeczy - albo stare, albo nowe.

    Rozumiem co mówisz o klimacie, że na MA tego nie ma, a na Bronku był. Z drugiej strony to samo można powiedzieć o nowej (w sumie już kilkunastoletniej) trybunie na Polonii. Niby klimat uciekł, ale... lata mijają. I ja na tej trybunie przeżyłem wiele radości, DMP, pełny stadion, klimat i dla mnie ona teraz jest wyznacznikiem klimatu.

    Myślę, że u Was problemem jest po prostu modern speedway. Ile można oglądać zawodników, którzy dziś jeżdżą w tym klubie, za rok w zupełnie innym. To się po prostu przejada i sprawia wrażenie objazdowego cyrku. Podejrzewam, że gdyby składy były bliższe tym z lat 90-tych, to i na MA wytworzyłby się jako taki klimat. Niestety teraz, na nowych stadionach on się już nie wytworzy, bo żużel się zmienił. A może po prostu potrzebny jest spadek i oddech? Częstochowianom obecna ekipa sprawia radość.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  27. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi vicar za jego przydatny post!

    Semen (18-08-2017)

  28. Powrót do góry    #1284
    Użytkownik Awatar FATaMORGANa
    Dołączył
    05-07-2013
    Postów
    278
    Kliknij i podziękuj
    69
    Podziękowania: 50 w 33 postach
    Czy w tym roku jest plan na mistrzostwa Bydgoszczy???
    #mistrzjestjeden
    #zdrowiaTomasz

  29. Powrót do góry    #1285
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-05-2005
    Postów
    983
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 83 w 61 postach
    Cytat Zamieszczone przez FATaMORGANa Zobacz posta
    Czy w tym roku jest plan na mistrzostwa Bydgoszczy???
    Dobre pytanie, ale nawet jeśli tak, to po ubiegłorocznej "awanturze" ex-raiderzy raczej nie zaszczycą nas swoją obecnością.

    Mnie zamiast turnieju ex-Polonistów marzą derby:
    1.Żabiałowicz
    5.Miastkowski

    9.Dołomisiewicz
    10.K.Ziarnik
    11.P.Glucklich
    12.Bukiej
    13.Buśkiewicz
    14.Pietrzak
    15.Bizoń
    16.Maroszek

    O takim składzie mogę pomarzyć, szkoda, że nie ma w nim Procha, Marka Ziarnika i Ruteckiego
    Ostatnio edytowane przez rogal1979 ; 24-08-2017 o 11:19

  30. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi rogal1979 za jego przydatny post!

    Semen (24-08-2017)

  31. Powrót do góry    #1286
    Ekspert Awatar bartekdm
    Dołączył
    01-05-2006
    Postów
    6,309
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 458 w 348 postach
    2. Tietz
    3. Krzyżaniak
    4. Kowalik
    6. Świątkiewicz
    7. Bajerski

    A są jeszcze przecież Sawina, Jaguś, czy Ząbikowie.
    Dałoby się rozegrać wspaniały mecz derbowy.

    Co do trybuny głównej... tej starej, to niestety zgadzam się z kolegami z Bydgoszczy. Raz, że się sypała, te szyby po bokach były już powybijane a ramy zniszczone, a dwa ta fatalna widoczność zza tych kolumn, że trzeba było się co rusz wychylać podczas biegu. Nie było szans i pewnie i kasy na przebudowę. Nowa trybuna jest ok. Większym problemem i to od zawsze jest odległość trybun na łukach. Do dziś nic z tym nie zrobiono.

  32. Powrót do góry    #1287
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-05-2005
    Postów
    983
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 83 w 61 postach
    Skoro wziąłeś takich młodziaków, to ja dobieram jeszcze J.Woźniaka, W.Cieślewicza i J.Gomólskiego

  33. Powrót do góry    #1288
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    ...bo kolega trochę pomieszał lata 80-te z 90-tymi i o ile Stefan Tietz do podanej propozycji derbów pasuje, o tyle pozostali już w stopniu niewielkim(Krzyżaniak czy Kowalik, ew.Sawina) lub żadnym (Bajer i Świątek).
    Najlepiej pasowaliby:
    Stachu Miedziński, Janek Woźnicki, Tadziu Wiśniewski i Piotr Maćkiewicz, ew. Śniegoś jeżeli ma jeszcze choć trochę sentymentu do toruńskich barw,a przede wszystkim "czynnie startujący" Jasiu Ząbik.

    Ehhhh...łza się w oku kręci.

    Pozdrawiam!

    EDIT: Przypomniałem sobie: Kuczwal też by się nadał
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 24-08-2017 o 13:16
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  34. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Semen za jego przydatny post!

    bartekdm (24-08-2017), vicar (24-08-2017)

  35. Powrót do góry    #1289
    Ekspert Awatar bartekdm
    Dołączył
    01-05-2006
    Postów
    6,309
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 458 w 348 postach
    Fakt, trochę pomieszalem te lata, ale wyleciały mi z głowy nazwiska takie jak Woźnicki i Wiśniewski a nie chciałem specjalnie szukać.
    Kuczwalski to był największy wróg bydgoskich kibiców tak samo jak Cieślewicz toruńskich. A as nad asy to był jednak Żaba. U nas Dołek a potem już Tomek. To były czasy.

  36. Powrót do góry    #1290
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Z tym Kuczwalskim wyolbrzymiasz. To był zawodnik jeżdżący w zupełnie innym stylu niż obaj wymienieni.
    Być moze byli pojedynyczy kibice Polonii, którzy tak traktowali Kuczwalskiego,
    z pewnością jednak nie był przez ogół kibiców tak traktowany jak W.Cieślewicz(czy momentami J.Gomólski) przez ogół torunian.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  37. Powrót do góry    #1291
    Zaawansowany
    Dołączył
    25-08-2002
    Postów
    1,513
    Kliknij i podziękuj
    484
    Podziękowania: 411 w 224 postach
    Ryszard Kowalski mógłby wpaść z najlepszym sprzętem. Przypomina mi się jeszcze Maćkiewicz i Strzelecki (ale on już przełom lat 80/90).
    Prawie całe to toruńskie towarzystwo dożywało swych dni na Warszawskiej dzisiaj Hallera.

    Fajne lata. Jak nie było ligi to był turniej o puchar komendanta MO albo taksówkarzy.
    "Everyone has a plan until they get punched in the face" M.Tyson


  38. Powrót do góry    #1292
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Fakt, sporadycznie jeszcze startował Rychu, o Maćkiewiczu pisałem, a Strzelba niestety od ponad 20-u lat nie żyje(zginął w wypadku samochodowym).

    Rzeczywiście wielu toruńskich żużlowców zasilało GKM, dlatego nigdy nie zrozumiem tej grudziądzkiej(teraz już obopólnej) nienawiści.
    Co ciekawe w momencie gdy ktoś wybijał się w GKM zasilał w ramach wdzięczności... Polonię Bydgoszcz.
    Gdyby nie toruński klub w Grudziądzu najprawdopodobniej nie byłoby żużlowego klubu...
    Niestety wielu kibiców o tym zapomniało.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 24-08-2017 o 14:36
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  39. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Semen za jego przydatny post!

    Penhall (25-08-2017), rafalsky (28-08-2017)

  40. Powrót do góry    #1293
    Zaawansowany
    Dołączył
    25-08-2002
    Postów
    1,513
    Kliknij i podziękuj
    484
    Podziękowania: 411 w 224 postach
    Rutecki poszedł do milicji, nawet nie bardzo tego chcąc, ale mu się prawdopodobnie spodobało i został. Toruń zawsze miał zawodników na tyle żeby obdzielić siebie, Grudziądz i jeszcze inne kluby.
    Semen zapominasz o Piotrze Markuszewskim i jego znakomitym debiucie w Apatorze

    W barażu w 1983 z Polonią Bydgoszcz miejscowi miłośnicy mocnych wrażeń-bo zorganizowanej grupy szalowej jeszcze wtedy w Grudziądzu na stadionie nie było -wspierani byli przez Apatora w dzierganych szalikach. Fajnie było-szczególnie w pierwszym-terminie meczu.

    Nie bardzo wiem jak było w końcówce lat 80. Bardzo możliwe ,że nikt na Pomorzu-ze zrozumiałych względów-Grudziądza nie traktował poważnie, ani sportowo ani kibicowsko.
    Na trybunach w tym czasie bliżej było do Torunia niż do gwardyjskiej Bydgoszczy.

    Potem chłopcy od malowanych prześcieradeł zaczęli rosnąć, ku mojemu przerażeniu zaczęli ciążyć w kierunku Bydgoszczy, ale ja już za duży byłem żeby się tym interesować.
    Mnie osobiście bliżej było zawsze ze Wschodniego na Broniewskiego niż z Głównej na Sportową.

    Mimo idiotyzmów na trybunach kluby sobie kiedyś na swój sposób pomagały, teraz nie mam wiedzy ale jakoś nie jestem do końca pewien.
    .
    "Everyone has a plan until they get punched in the face" M.Tyson


  41. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi yahata za jego przydatny post!

    Peter Kildemand (27-08-2017)

  42. Powrót do góry    #1294
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Cytat Zamieszczone przez yahata Zobacz posta
    Semen zapominasz o Piotrze Markuszewskim i jego znakomitym debiucie w Apatorze
    Nie zapominam, byłem w Gnieźnie. Nie wspomniałem o nim, bo to nie było przejście młodego talentu, tylko jakieś wypożyczenie, bo Piotr nie mógł dogadać się z GKM-em.
    Pamietam ten bieg jak dziś, ścigali się jak na parkiecie, bo to nawet nie był ultrabeton, tylko jak czasem wtedy mawiano, parkiet.
    Markucha uciekł Nilsenowi, który nic na takiej nawierzchni(?) nie mógł zrobić. Z tyłu przyjechali Peter Okularnik i młodziutki wtedy Hans Andersen.
    To był bardzo dramatyczny mecz. Dość powiedzieć, że przed ostatnim biegiem było 41-43. W ostatniej gonitwie torunianie prowadzili podwójnie
    i wtedy na tor wdarł się niezadowolony z takiego obrotu sprawy kibic Startu.

    Potem juz była lipa, dość powiedzieć, że Piotr pojechał tylko jeszcze w jednym meczu Apatora w Gdańsku i nie zdobył nawet oczka.

    Pamiętam go dobrze, nie tylko jego zresztą, starszego Markuchę - Adama też nie raz nie dwa widywałem w akcji na młodzieżówkach.

    Bydgoszczanie, sorry za odejście od tematu!
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 25-08-2017 o 09:41
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  43. Powrót do góry    #1295
    Stały bywalec Awatar kamilg221
    Dołączył
    03-11-2006
    Postów
    851
    Kliknij i podziękuj
    37
    Podziękowania: 100 w 55 postach
    Klaudia Szmaj: Jestem na etapie renegocjacji kontraktu

  44. Już 6 użytkowników podziękowało forumowiczowi kamilg221 za jego przydatny post!

    Pablosss (01-09-2017), Semen (27-08-2017), bartekdm (27-08-2017), brindel (29-08-2017), rogal1979 (28-08-2017), vicar (27-08-2017)

  45. Powrót do góry    #1296
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-04-2010
    Postów
    805
    Kliknij i podziękuj
    78
    Podziękowania: 85 w 63 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Fakt, sporadycznie jeszcze startował Rychu, o Maćkiewiczu pisałem, a Strzelba niestety od ponad 20-u lat nie żyje(zginął w wypadku samochodowym).

    Rzeczywiście wielu toruńskich żużlowców zasilało GKM, dlatego nigdy nie zrozumiem tej grudziądzkiej(teraz już obopólnej) nienawiści.
    Co ciekawe w momencie gdy ktoś wybijał się w GKM zasilał w ramach wdzięczności... Polonię Bydgoszcz.
    Gdyby nie toruński klub w Grudziądzu najprawdopodobniej nie byłoby żużlowego klubu...
    Niestety wielu kibiców o tym zapomniało.
    1996 stad glownie sie wziela ta "nienawiść"miedzy kibicami obu klubow.Z Polonią tez byly wojenki,ale potem przerwa i od 2005 uklady,wowczas w tym trio klubow byl jeszcze Wlokniarz,do 2009 zgodowicze GKM a obecnie dla tych z mlyna jedna z wiekszych kos.

  46. Powrót do góry    #1297
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Już przed tym meczem był konflikt. Faktem jednak jest, że tego dnia topór wojenny został odkopany.

    EDIT: Drodzy sąsiedzi nie wiem czy wiecie, ale jak podaje GKSŻ w komunikacie NR 96/2017 na wtorek 15 września br. zaplanowano u Was VI rundę Nice Cup. W dacie jest chyba błąd, bo w kalendarzu wtorek to 12 września, ale obserwując poczynania centrali to nic nie dziwi...
    O ile pogoda pozwoli, a z pracy będę mógł wyjść odpowiednio szybko, z pewnością zawitam na stadionie przy Sportowej.
    Runda V ma odbyć się w środę 6 września na Motoarenie. Serdecznie zapraszam.

    Jestem ogromnie ciekaw tych zawodów, bo z założenia młodzi żużlowcy jeżdżą na dwuzaworowych jawach rozlosowanych przed turniejem.
    Kto wie, może losowanie maszyn przed zawodami to bedzie skuteczny sposób na ratowanie tej dyscypliny
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 30-08-2017 o 19:27
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  47. Powrót do góry    #1298
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    EDIT2: No i mamy kolejny komunikat NR 97/2017 w którym podano, że jednak ten drugi wtorek miesiąca września to 12.IX.2017.
    Zastanawiam się nieskoromnie nad tym, czy gdybym nie napisał o tym bublu, ktoś z tych najświatlejszych umysłów w ogóle by to zauważył.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  48. Powrót do góry    #1299
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Specjalnie dla Ciebie, Semen :
    Mistrzostwa Bydgoszczy w październiku, niedługo Nice CupZmianie uległ termin II Otwartych Mistrzostw Bydgoszczy. Turniej rozegrany zostanie 6 października. Wcześniej bydgoscy kibice będą mogli obejrzeć juniorskie zawody Nice Cup, które odbędą się 12 września.
    Przed sezonem ŻKS Polonia Bydgoszcz SA planował przeprowadzenie II Otwartych Mistrzostw Bydgoszczy na początku września. W trakcie rozgrywek okazało się, że we wrześniu czeka nas dodatkowa impreza juniorska, dlatego też zapadła decyzja o przesunięciu Mistrzostw Bydgoszczy na późniejszy termin tak, żeby ponownie były one zakończeniem sezonu żużlowego w naszym mieście. Ostatecznie zawody te odbędą się 6 października (piątek), początek o godzinie 17:00. Obecnie trwa kompletowanie listy startowej, ale już teraz możemy zdradzić, że na przybyłych kibiców czekać będą niespodzianki.
    Zanim dojdzie jednak do II Otwartych Mistrzostw Bydgoszczy, najmłodsi żużlowcy rywalizować będą na torze Polonii w kolejnej rundzie cyklu Nice Cup. Turniej ten rozegrany zostanie 12 września (wtorek), początek o godzinie 16:30. Wkrótce przedstawimy listę startową oraz inne szczegóły zawodów.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  49. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi vicar za jego przydatny post!

    Semen (01-09-2017)

  50. Powrót do góry    #1300
    Ekspert
    Dołączył
    29-10-2006
    Postów
    3,221
    Kliknij i podziękuj
    77
    Podziękowania: 489 w 318 postach
    Zapowiada się kilka fajnych kąsków w obsadzie dla kibica. Nic tylko tej inicjatywie. Ciekawe zawody się szykują - październik, światła, wypchana cała Trybuna...Będzie klimacik.

  51. Powrót do góry    #1301
    Początkujący
    Dołączył
    13-10-2009
    Postów
    2
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Przetarg na przebudowę przeciwleglej prostej na wiosnę: bwb.info.pl/2017/08/stadion-polonii-kiedy-przebudowa.html

  52. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi krystiand za jego przydatny post!

    chrzan (02-09-2017)

  53. Powrót do góry    #1302
    Zaawansowany Awatar kitas
    Dołączył
    02-07-2009
    Postów
    1,811
    Kliknij i podziękuj
    510
    Podziękowania: 166 w 124 postach
    Dopóki nie zobaczę robót nie uwierzę. W kwestii remontu stadionu już tyle było obietnic, że brak słów. Na projekt co roku kasa w budżecie. Kończy się tak samo. W obecnym sezonie miały ruszyć prace stąd sektor A zamknięty. Teraz możliwej termin to koniec roku 2018... Przypadek że akurat jesienią 2018 mama być wybory samorządowe i na prezydenta miasta? wtedy można zbić kapitał wyborczy...

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  54. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi kitas za jego przydatny post!

    mentikk (03-09-2017)

  55. Powrót do góry    #1303
    Użytkownik
    Dołączył
    21-04-2017
    Postów
    165
    Kliknij i podziękuj
    50
    Podziękowania: 29 w 24 postach
    z cyklu "Jak to rafałek bydgoski sport niszczył"
    http://www.expressbydgoski.pl/sport/...jnym,12462646/

  56. Powrót do góry    #1304
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Z innej beczki ten niepotrafiący szkolić BTŻ - Przyjemski triumfuje indywidualnie, drużynowo ostatnio trzecie miejsce, ale cały czas na pozycji lidera:
    https://sportowefakty.wp.pl/minizuze...w-czestochowie
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  57. Powrót do góry    #1305
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/71...lob-ma-go-dosc

    O ile faktycznie takie zachowanie jest skandaliczne, o tyle w dalszym ciągu widzę że hipokryzja wylewa się uszami Warto sobie przypomnieć Oskara w Rawiczu.

    Inna sprawa, że Orwat nie zachwycił... Na swoim torze powinien być w czubie, a pokonał tylko wyraźnie gorszych zawodników. Może po zimie nastąpi jakaś metamorfoza. Trzeba mieć nadzieję.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

Strona 29 z 33 PierwszyPierwszy ... 192728293031 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •