Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 225 z 264

Wątek: GKM Grudziądz 2017 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #181
    Użytkownik Awatar bart82
    Dołączył
    31-08-2017
    Postów
    121
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 16 w 11 postach
    Cytat Zamieszczone przez Drapichrust Zobacz posta
    BGDZ, glinki ponoć za dużo dowiezli i nie szło nic z torem zrobić. Natomiast, tuż od momentu jak zaczęliśmy wygrywać za tor wziął się ponoć sam Zdzichu i mieliśmy tor jak w poprzednich latach i co najważniejsze tor zwycięski . U nas ludzie stoją na koronie i siedzą na schodach, którymi ledwo idzie przejść, wiec zawsze jest to co najmniej 500 osób.

    Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka
    Nawierzchnię dosypali na łukach gdzie były zazwyczaj dziury i trochę na prostych ale to jest tak jak ktoś weźmie solniczką posypie na talerzu . Na torze nie ma materiału sypkiego a jest wszystko począwszy od żwiru po materiał z Bronka i ch... wie co jeszcze. Kopy się nie zrobic bo tor nie wytrzyma 7-8 biegów. Za to są kary ostatnia była chyba w PLŻ za mecz z Lublinem . Nawierzchnia jest do wymiany średnio 30 cm mat. do wybrania z góry. Koszt orientacyjny wraz nowym drenażem i dołem band jakieś 300 tys. Potrzeba min. 1000 ton .
    Drabik zapytany jak chodzą motory, odpowiedział plując w mikrofon:
    - Brrrrrr brym brym bryyyyyyymmmm.
    WS-Welding sound Spec-Tig Nowik-Moto

  2. Powrót do góry    #182
    Ekspert
    Dołączył
    21-01-2016
    Postów
    13,741
    Kliknij i podziękuj
    531
    Podziękowania: 2,112 w 1,470 postach
    Jeśli kiedyś były ławeczki, a teraz siedzenia pojedyncze, to pojemność stadionu się skurczyła.
    Jedna sprawa, kiedyś ludzie nie oczekiwali komfortu, uciskali się wzajemnie ile wejdzie. Dzisiaj siodełka wyznaczają ilość osób.
    Druga sprawa, to poważnie piszę, kibice mocno urośli wszerz, szczególnie płeć piękna. Szczupłych, takich jak dawniej, jest połowa. Druga połowa jest dwa razy szersza.
    Już powinni brać na to poprawkę i montować te siedziska nie tak gęsto.

  3. Powrót do góry    #183
    Użytkownik Awatar bart82
    Dołączył
    31-08-2017
    Postów
    121
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 16 w 11 postach
    Cytat Zamieszczone przez noc Zobacz posta
    Jeśli kiedyś były ławeczki, a teraz siedzenia pojedyncze, to pojemność stadionu się skurczyła.
    Jedna sprawa, kiedyś ludzie nie oczekiwali komfortu, uciskali się wzajemnie ile wejdzie. Dzisiaj siodełka wyznaczają ilość osób.
    Druga sprawa, to poważnie piszę, kibice mocno urośli wszerz, szczególnie płeć piękna. Szczupłych, takich jak dawniej, jest połowa. Druga połowa jest dwa razy szersza.
    Już powinni brać na to poprawkę i montować te siedziska nie tak gęsto.
    Zmniejszyła ale też trzeba brać pod uwagę że od 1 łuku i przeciw legła do prostej startowej była niższa. Obecnie jest 6 tyś. miejsc siedzących + stojące.
    Drabik zapytany jak chodzą motory, odpowiedział plując w mikrofon:
    - Brrrrrr brym brym bryyyyyyymmmm.
    WS-Welding sound Spec-Tig Nowik-Moto

  4. Powrót do góry    #184
    Ekspert
    Dołączył
    19-07-2007
    Postów
    3,312
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 407 w 296 postach
    Wcześniej było 6 rzędów, a na łuku chyba tylko 4, teraz masz 8
    Grigorij Łaguta :Nowa formuła Speedway Best Pairs Cup jest atrakcyjna, ponieważ walczymy dla naszych sponsorów

  5. Powrót do góry    #185
    Użytkownik Awatar kleczes_GKM
    Dołączył
    31-08-2003
    Postów
    220
    Kliknij i podziękuj
    480
    Podziękowania: 102 w 42 postach
    Na ten pamiętny mecz z Unią zabrał mnie ojciec zaraz po szkole i choć po latach pewnie mogę te obrazki wręcz mitologizować, to nigdy nie widziałem tylu ludzi na meczu przy Hallera. Wtedy też po raz pierwszy zobaczyłem fotel samochodowy zamontowany na drzewie �� Mało co widziałem, ale wrażenia niezapomniane do dzisiaj. No i ten pochód kibiców po spotkaniu - mieszkałem wtedy na osiedlu Rządz, które jest od stadionu dość daleko, a i tak ta niemała grupa dotarła. Dzisiaj niewyobrażalne, szczególnie, że niektórym z tamtego pochodu kibicowskie sympatie się zmieniły. Było mocno przaśnie, ale wtedy i jeszcze przez kilka następnych lat czuło się więź z drużyną, teraz to już niestety tylko przyzwyczajenie.

    To wszystko skończyło się chyba ostatnim meczem "o coś" GKM-u, baraż, ponownie z Unią, ciężki rok 2000, ten straszny wypadek DaDiego na skrzyżowaniu Bora z Hallera. Śp. Jacek (nie wiem czy dobrze zapamiętałem imię) Zieliński mówiący ze łzami w oczach w Adriano o tym, że Robert walczy o życie. Wszyscy trzymali kciuki, aby mógł normalnie żyć, a on po niecałych trzech miesiącach pojechał normalnie mecz ligowy. Wtedy wydawało mi się, że zostanie tu do końca kariery No i same zawody, po pierwszej serii prowadziliśmy 6 punktami bodajże, a skończyło się 38-52 i nie do końca rozwianymi wątpliwościami co do postawi Rico.

    Ehh, fajne czasy startów na chorągiewkę z Gorzowem, wykluczeń do końca zawodów za przejechanie jednego okrążenia za dużo na próbie toru (i 3,3,3,3 "samotnego" przez to Niklasa), śp. Grzesiu Knapp przeciągający Tomka Golloba po bandzie na wyjściu z drugiego łuku, wcześniej wygrane derby w Toruniu, ale i poimprezowy mecz z Falubazem. Topinka wyjaśniający w tym jeszcze starym, dobrym A4 "TŻ", że on tylko poprawiał gogle i nie wie skąd wykluczenie
    Pełen manier ładnych dworskich,
    Osiemnasty pułk pomorski.
    (...)
    Mają dupy jak z mosiądza
    To ułani są z Grudziądza

  6. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi kleczes_GKM za jego przydatny post!

    Peter Kildemand (03-09-2017)

  7. Powrót do góry    #186
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-04-2010
    Postów
    808
    Kliknij i podziękuj
    78
    Podziękowania: 86 w 64 postach
    O kurdę Michał ,ale teraz dzieki Tobie wzielo mi się na wspomnienia.
    Ten mecz o awans z Lesznem 17 września 1995,poniedziałek 15:30 , to chyba pierwszy,ktory mi prześwituje w pamięci.
    Wiem,ze wtedy jako 7 letni dzieciak byłem na kazdym domowym meczu. Oczywiscie kazdy mecz wygrany przez GKM pewnie minimum wlasnie w okolicach 52-38.
    To był dobry sezon, udane rybnickie transfery - Pawliczek i Bem i kurs na awans.Z obcokrajowcow pamietam Johna Joergensena . A i chyba dlugo zimą tlukliśmy sie o Jimmy'ego Nilsena,który jednak tak mocnym punktem naszej druzyny sie nie okazał. Ale mniejsza o to , poniedziałek, szkoła pierwsze dni. Byłem ustawiony z ojcem na ten mecz,ale on nie zdazyl wyjsc jednak odpowiednio wcześnie z pracy i szybki manewr z babcia , myk do Fiata 126 koloru granatowego, jestesmy chwile przed meczem,gdzieś sie tam wciskamy na miejsce przy obecnym i ówczesnym sektorze gości. Kibicow leszczyńskich wowczas chyba nie było, przyjechali dzien wczesniej , kiedy mecz był odwolany i jakieś male zamieszki były
    Grajacy zespol skoczne, przaśne melodie nad parkingem maszyn, ludzi tłum nie ma gdzie szpilki wcisna,caly Grudziadz chyba rzucil szkole i prace...
    Dzisiaj ten tor nie nadawałby sie do jazdy,ale mecz odjechany, szał, jestesmy w I lidze. Potem honorowe okrazenia całego zespołu na przyczepie ciagnietej przez ciągnik. Jeszcze nasz ówczesny prezes Banaś tańczacy na murawie, po ktorymś z biegów ,gdy juz wygrana GKM-u była praktycznie pewna
    Faktycznie jak mowisz, ten zuzel oglądalo sie jakos inaczej, człowiek czuł silną wieź z tym zespołem. Gro wychowanków - Kempes,śp. Skarzynski,Wojtek Żurawski,Wojtek Ośkiewicz,Piotrek Markuszewski wówczas brązowy medalista MIMP. Wsparci obcokrajowcami i zaciągiem z Rybnika.
    Faktycznie gdzieś to sie zakonczylo w roku 2000, ten wypadek Roberta....dowiedziałem sie od kolegi z osiedla, plotki najpierw o smiertelnym wypadku...
    A dwa miesiace pozniej pierwsze treningi i pojechal do Ostrowa dokladajac wazne punkty,ktory pomogly w zwyciestwie...Ale tej formy z poczatku sezonu zabrakło..,zabrakło być moze do awansu a losy ówczesnego GKM, mogły potoczyć się inaczej...
    1996, malolat siedzacy z kumplami mojego wujasa na osadzie Grud - pozdro dla kumatych - i sluchajacy radia Pik i relacji z pierwszego meczu GKM w ekstralidze z Bydgoszczy.
    Pamietny mecz z Toruniem Latajacy Tomek Gollob po bandach, probujacy ugryźć Hamilla. Juniorski zaciąg z Lublina i zawodnicy ,ktorzy stali sie ikonami żużla w Grudziadzu- Dados i Staszek, niestety spadlismy,ale wlasciwie 99 % zawodnikow pozostalo i walczylo o ponowny awans, wowczas w 1997 licencje zdał Grzesiek Knapp i pojawil sie kolejny obiecujacy junior w Grudziadzu. Szybki awans ,chyba tylko 2-3 porażki,razem z nami awansowała Iskra Ostrow.
    Mamy rok 1998, na początek znow Polonia ,ale tym razem u siebie ,zamiast Billy'ego pojechal u nas Karger i to chyba byl jego jedyny mecz,wtopa. Początek sezonu nie był zbyt udany, w tym wlasnie ten mecz z Falubazem 34-55 i slyszalem,ze nasi nie byli zbytnio "dysponowani" po urodzinach Amerykanina i Pawła bodajże. Malo znany wszystkim mlody junior Polmosu Smoter przywozi Hamilla na 5-1...
    Potem w pamieci wrył się mecz Pila i nedzny początek 3-15 dla Polonistów,ale wyciagnelismy na 45-45, no i pierwsze wyjazdowe zwyciestwo w Toruniu ! Przyszedł tez ten dzien ciepłego sierpniowego wieczoru ,gdy Dados zdobył tytuł IMŚJ, ja wowczas oglądalem ten final u rodziny w Gdańsku, posiadali ten znamienity kanal Wizja TV Trzy tygodnie pozniej ja na wycieczce w górach,Robert siega po tytul MIMP , podczas finalu rozgrywanego w Grudziądzu..Udany sezon , po drodze wygrana w Zielonej Górze i swoisty rewanz za porażkę u siebie,Iskra majaca juz wtedy problemy finansowe rozbita 29-61 w Ostrowie..
    od 1998 jezdzil u nas Jacek Rempała, to tutaj w Grudziadzu wlasciwie pierwsze miesiace swojego zycia spedzał śp. Krystian..Udany sezon 7 miejsce na 10 druzyn obecnych wowczas w ekstralidze.
    Mamy 1999,dochodzi Szwed Klingberg, inauguracja w Gdańsku, gdzie pod 10 w parze z Rickardssonem jechał Kempes z racji niskiego KSM a trenerem był nas stary znajomy Kędziora,wstydu nie ma i 50-40 dla gospodarzy.
    Mecz z Piłą, gdy po "kontrolowanym" upadku Rempały , powtórkę wygrywa Klingberg i zostawia nas w grze o zwyciestwo w meczu no i 15 bieg Hamill i Dados przywożą na 5-1 Nielsena z Flisem i 46-44 dla GKM....No i ten woź strażacki naszego sponsora tytularnego firmy Roleski
    Mecz o ktorym wspominasz i wykluczenie do konca zawodow za zbyt wiele kolek na próbie toru, był chyba z Rzeszowem. Niklas faktycznie wtedy zakrecil sie kolo kompletu..Mecz z Toruniem u siebie i Jacek Rempała mijajacy na ostatnim okrazeniu Wiesia Jagusia i dzieki temu mecz wygrany 46-44. Niestety dla nas zajelismy 8 miejsce,ale ze wzgledu na reorganizacje ligi spadamy do nowo powstalej I ligi.
    2000 wszystko sie uklada w miarę dobrze, do czasu tego nieszczesnego wypadku Roberta. Mielismy w kadrze mlodych wowczas obcokrajowców jak Nicki Pedersen czy Lee Richardsson. Na wypożyczenie doszedł również Tomasz Piszcz. Musielismy szukać uzupełnien, kontuzje odniosl rowniez Piotr Baron. Baraż na poczatku całkiem szedl, Dados z Staszkiem przywiezli dublet na Adamsie,ale potem juz Leszno nie zostawilo watpliwosci,wiele sie mowilo nie tylko o postawie śp. Lee....

    Tak te czasy minely bezpowrotnie...
    Zuzel juz nie co inny, choc moze mamy takie wrazenie czegoś "magicznego",bo wowczas bylismy dziećmi...I z rozrzewnieniem wspominamy Dadosa,Staszka,Hamilla,Markuchę, Knappa czy Kempesa z Żurasiem, Skarżyną...
    Moze i dzisiaj dzieciaki bedace w wieku 7-12 lat beda wspominac ,czasy Łaguty,Buczka czy Lindbaecka..
    Z drugiej strony pomału tez mozna sie przyzwyczaić do zawodnikow reprezentujacych obecny GKM. Artiom 4 sezon bedzie,Buczek wychowanek,Antonio 3 rok,Okon zobaczymy,ale moze bedzie 5 rok..Krycha z regionu ...
    Obyśmy obecną ekipę wspominali równie dobrze a moze i lepiej za te kilkanascie lat,tak jak teraz GKM z lat 90tych....

  8. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi BGDZ za jego przydatny post!

    Semen (04-09-2017), kleczes_GKM (04-09-2017), yahata (04-09-2017)

  9. Powrót do góry    #187
    Zaawansowany Awatar Drapichrust
    Dołączył
    07-01-2006
    Postów
    1,538
    Kliknij i podziękuj
    365
    Podziękowania: 325 w 208 postach
    Zaraz ja zacznę wspominać, a jak zacznie yahata albo Walk, to już w ogóle poczujemy się jak Martin McFly. Mimo, iż nostalgia to moja choroba psychiczna i średnio akceptuję dzisiejsze czasy to uważam, że jesteśmy świadkami chyba najlepszego okresu w historii żużla w naszym mieście. Może z wychowankami w składzie jest słabo ale za to od paru lat mamy te same nazwiska w drużynie i to jest fajne. Wspominać teraz nie mam czasu, bo zaraz wychodzę na rozpoczęcie szkoły podstawowej mojej 7-letniej córki, która idzie do tej samej szkoły, którą ja rozpoczynałem dokładnie 30 lat temu. Oczywiście SP nr 7 im. Bronka Malinowskiego, mistrza olimpijskiego, który mieszkał w moim bloku . Tymczasem jadę wspominać rok 1987
    Ścierkę mnie zabrał, moje narzędzie pracy!

  10. Powrót do góry    #188
    Użytkownik Awatar bart82
    Dołączył
    31-08-2017
    Postów
    121
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 16 w 11 postach
    Cytat Zamieszczone przez Drapichrust Zobacz posta
    Zaraz ja zacznę wspominać, a jak zacznie yahata albo Walk, to już w ogóle poczujemy się jak Martin McFly. Mimo, iż nostalgia to moja choroba psychiczna i średnio akceptuję dzisiejsze czasy to uważam, że jesteśmy świadkami chyba najlepszego okresu w historii żużla w naszym mieście. Może z wychowankami w składzie jest słabo ale za to od paru lat mamy te same nazwiska w drużynie i to jest fajne. Wspominać teraz nie mam czasu, bo zaraz wychodzę na rozpoczęcie szkoły podstawowej mojej 7-letniej córki, która idzie do tej samej szkoły, którą ja rozpoczynałem dokładnie 30 lat temu. Oczywiście SP nr 7 im. Bronka Malinowskiego, mistrza olimpijskiego, który mieszkał w moim bloku . Tymczasem jadę wspominać rok 1987
    Jeśli weźmiemy okres po reaktywacji żużla w CG to tak .Miejmy jednak na uwadze że żużel u nas to nie tylko H4 ,a były stadion miejski przy Warszawskiej gdzie odbywały się zawody oraz obiekt na Słowackiego .
    Mamy bogatą historię i czas najwyższy nawiązać do brązu DMP z 1948 gdzie startowali Najdrowski,Szałkowski,Zwoliński czy inni . Marzy mi się medal na 40-lecie GKM choć zdaję sobie sprawę ,że to nie ten stary GKM cały czas czegoś mi brakuje w tej drużynie .
    Drabik zapytany jak chodzą motory, odpowiedział plując w mikrofon:
    - Brrrrrr brym brym bryyyyyyymmmm.
    WS-Welding sound Spec-Tig Nowik-Moto

  11. Powrót do góry    #189
    Użytkownik Awatar kleczes_GKM
    Dołączył
    31-08-2003
    Postów
    220
    Kliknij i podziękuj
    480
    Podziękowania: 102 w 42 postach
    Drodzy koledzy, dla nas zaczął się już sezon ogórkowy, więc opowieści z przeszłości to nic złego (zawsze to lepsze niż to co się dzieje w wątku naszych toruńskich sąsiadów, niezłe bagienko, aż mi się przypomniały moje buntownicze czasy na forach internetowych ).

    Fajnie BGDZ, że tak rozwinąłeś te kilka wątków, przypomniało się kilka ciekawych historii Postaram się jeszcze wieczorem coś z moich pierwszych sezonów opowiedzieć, no i że tak nostalgicznie się zrobiło, to z żużlowego archiwum, które mam dzięki Pawłowi S., powrzucam kilka spotkań na Youtube. Może się komuś kolejna, fajna opowieść przypomni. Z tego meczu o awans z 1995 r. pamiętam jeszcze takie obrazki jak Autosan, którym lesznianie wraz ze sprzętem przyjechali na to spotkanie. W pamięć zapadł mi także sprzęt Johna Jorgensena - dwie maszyny, wyglądały jakby dopiero co zjechały z taśmy produkcyjnej , co na tle sprzętu naszych zawodników, wyglądało jakby był z innego świata. Jakiś super szybki tamtego dnia nie był, choćby w porównaniu do Kempesa, który może miałby komplet, gdyby nie wysadzenie Jankesa na drugim łuku

    W ogóle w tamtych latach - mam wrażenie - mieliśmy o wiele lepszego nosa do stranieri, oczekiwań nie zrealizował na pewno Jimmy Nilsen i kilka lat później najbardziej niewyjaśniony dla mnie angaż Frede Schotta (co to był za pomysł, ktoś wie?). Reszta jechała chyba to czego od nich się wymagało. Lubiłem wszystkich, bez wyjątku, a wielki plakat Stefana Danno na podium GP we Wrocławiu miałem na honorowym miejscu na działce Ehh i ten Bullet, chyba nie będzie już zawodnika o takich umiejętnościach w naszej drużynie.

    Także zapraszam kolegów Barta i jakże sympatycznego (o czym może zaświadczyć każda mieszkanka Ostrowa Wlkp.; wybacz, że tak to przypominam, ale to był kultowy wrzut, który będę pamiętał już zawsze ) Drapichrusta do podzielenia się wspomnieniami i przemyśleniami. Chętnie poczytałbym o różnych smaczkach z czasów Krzysia Ulawskiego, Tomka Kornackiego, Grzesia Wiśniewskiego, Kempesa z mlekiem pod nosem, finału MDMP z 1991.

    O szlace u nas w latach przedwojennych dowiedziałem się dopiero kiedy zacząłem bawić się w Internet Speedway Quiz, potem znalazłem coś jeszcze w "Grudziądz w latach 1920-1945". Ale jakiegoś szerszego opracowania, czy miejsca gdzie można by dowiedzieć się czegoś więcej nie znam.

    Pozdrawiam serdecznie!
    Ostatnio edytowane przez kleczes_GKM ; 04-09-2017 o 11:41
    Pełen manier ładnych dworskich,
    Osiemnasty pułk pomorski.
    (...)
    Mają dupy jak z mosiądza
    To ułani są z Grudziądza

  12. Powrót do góry    #190
    Użytkownik Awatar bart82
    Dołączył
    31-08-2017
    Postów
    121
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 16 w 11 postach
    Cytat Zamieszczone przez kleczes_GKM Zobacz posta
    Drodzy koledzy, dla nas zaczął się już sezon ogórkowy, więc opowieści z przeszłości to nic złego (zawsze to lepsze niż to co się dzieje w wątku naszych toruńskich sąsiadów, niezłe bagienko, aż mi się przypomniały moje buntownicze czasy na forach internetowych ).

    Fajnie BGDZ, że tak rozwinąłeś te kilka wątków, przypomniało się kilka ciekawych historii Postaram się jeszcze wieczorem coś z moich pierwszych sezonów opowiedzieć, no i że tak nostalgicznie się zrobiło, to z żużlowego archiwum, które mam dzięki Pawłowi S., powrzucam kilka spotkań na Youtube. Może się komuś kolejna, fajna opowieść przypomni. Z tego meczu o awans z 1995 r. pamiętam jeszcze takie obrazki jak Autosan, którym lesznianie wraz ze sprzętem przyjechali na to spotkanie. W pamięć zapadł mi także sprzęt Johna Jorgensena - dwie maszyny, wyglądały jakby dopiero co zjechały z taśmy produkcyjnej , co na tle sprzętu naszych zawodników, wyglądało jakby był z innego świata. Jakiś super szybki tamtego dnia nie był, choćby w porównaniu do Kempesa, który może miałby komplet, gdyby nie wysadzenie Jankesa na drugim łuku

    W ogóle w tamtych latach - mam wrażenie - mieliśmy o wiele lepszego nosa do stranieri, oczekiwań nie zrealizował na pewno Jimmy Nilsen i kilka lat później najbardziej niewyjaśniony dla mnie angaż Frede Schotta (co to był za pomysł, ktoś wie?). Reszta jechała chyba to czego od nich się wymagało. Lubiłem wszystkich, bez wyjątku, a wielki plakat Stefana Danno na podium GP we Wrocławiu miałem na honorowym miejscu na działce Ehh i ten Bullet, chyba nie będzie już zawodnika o takich umiejętnościach w naszej drużynie.

    Także zapraszam kolegów Barta i jakże sympatycznego (o czym może zaświadczyć każda mieszkanka Ostrowa Wlkp.; wybacz, że tak to przypominam, ale to był kultowy wrzut, który będę pamiętał już zawsze ) Drapichrusta do podzielenia się wspomnieniami i przemyśleniami. Chętnie poczytałbym o różnych smaczkach z czasów Krzysia Ulawskiego, Tomka Kornackiego, Grzesia Wiśniewskiego, Kempesa z mlekiem pod nosem, finału MDMP z 1991.

    O szlace u nas w latach przedwojennych dowiedziałem się dopiero kiedy zacząłem bawić się w Internet Speedway Quiz, potem znalazłem coś jeszcze w "Grudziądz w latach 1920-1945". Ale jakiegoś szerszego opracowania, czy miejsca gdzie można by dowiedzieć się czegoś więcej nie znam.

    Pozdrawiam serdecznie!
    http://rlach.republika.pl/ polecam tutaj zajrzeć jeśli nie znasz . Jest trochę materiałów i przede wszystkim to nie wiki gdzie często są niepewne informacje.
    Mnie najbardziej interesuje stary stadion przy Warszawskiej oraz potwierdzenie że w meczach międzypaństwowych do CG zawitali Ove Fundin czy Igor Plechanov .Ostatnio na FB dzięki koledze trafiłem na zdjęcia z tamtych lat .
    Stadion H4.
    https://www.facebook.com/naszgrudzia...type=3&theater
    https://www.facebook.com/naszgrudzia...type=3&theater
    https://www.facebook.com/naszgrudzia...type=3&theater

    Oraz stary stadion motocyklowo-kolarski.
    https://www.facebook.com/naszgrudzia...type=3&theater
    https://www.facebook.com/naszgrudzia...type=3&theater
    https://www.facebook.com/naszgrudzia...type=3&theater
    Drabik zapytany jak chodzą motory, odpowiedział plując w mikrofon:
    - Brrrrrr brym brym bryyyyyyymmmm.
    WS-Welding sound Spec-Tig Nowik-Moto

  13. Powrót do góry    #191
    Zaawansowany
    Dołączył
    25-08-2002
    Postów
    1,513
    Kliknij i podziękuj
    484
    Podziękowania: 411 w 224 postach
    Forum ewidentnie w okresie schyłkowym, to Grudziądz się ocknął

    Niezwykle ciekawa jest dla mnie sprawa żużla w latach 60. Interesujące jest kiedy skończyły sie czasy okazjonalnych gonek w okolicach dzisiejszej bursy a kiedy zaczął funkcjonować tor na Warszawskiej. Są fotografie, wiedza niestety jest dosyć szczątkowa. Ostatnie momenty, żeby czegoś dowiedzieć się od świadków-czas jest niestety nieubłagany.
    Plusem internetu jest,że pojawiają się zdjęcia z prywatnych archiwów, które były gdzieś u kogoś w rodzinnym albumie. Szkoda,ze trudno je dobrze osadzić w czasie.
    Niestety prasa z tamtych czasów dość szczątkowo traktowała żużel, szczególnie grudziądzki. Są cyfryzowane roczniki gazet można by coś pogrzebać. "Nowości" jeszcze nie było. Zostaje "Gazeta Pomorska" i "Kurier Polski".
    Oprócz tej strony od Barta na facebooku duże archiwum grudziądzkie ma też ten kolega: https://www.facebook.com/yhmmmmm/

    U mnie żużel od dawna mocno siedzi na półce pt "Wiedza niepotrzebna" ale jakoś nie chce wylecieć zupełnie z głowy. Fajnie wspomnieć sobie z zupełnego dzieciństwa Janka Szydlika sprzed kontuzji, sezon barażowy, Kryterium Asów na rozpoczęcie sezonu ze zwycięstwami Ziarnika i Huszczy, test mecz z reprezentacją Danii, Józefa Jarmułę zachęcającego rywali do ścigania, czy Plecha który w porównaniu ze znanymi mi zawodnikami wyglądał w eleganckiej skórze jak kosmita.
    Potem kojarzę ciężki wypadek jakiegoś Szweda-nie wiem czy nie starszego Blixta, 16 letniego Holtę na młodzieżówce w deszczu i błocie.

    MDMP było głębszym oddechem po kilku latach kompletnego dziadostwa. Tych chłopaków trochę się już znało, podobnie jak Sylwię ze skóry Kempesa

    Z udanymi transferami poprzedniej ekipy, to też nie zawsze grało-oprócz Schotta np. Chris Manchester.
    "Everyone has a plan until they get punched in the face" M.Tyson


  14. Powrót do góry    #192
    Użytkownik Awatar bart82
    Dołączył
    31-08-2017
    Postów
    121
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 16 w 11 postach
    Przy Warszawskiej (odrestaurowany po wojnie ) został wyburzony chyba w 1973? Nasz obecny przy H4 jest od 67' ale nie wiem kiedy powstał tor. Najszybciej jeszcze przed WW2 ścigano się jeszcze przy Słowackiego .
    Jeśli wracamy do pamiętnych meczy z lat 90-tych zawsze lubiłem oglądać Śp. Antonina Kaspera na naszym owalu . Ale w pamięć wrył mi się mój pierwszy mecz bez opieki w 1993 roku z Wybrzeżem Gdańsk 45:45 niesamowity M.Cox mimo że w jednym biegu został z tyłu chyba za Kempesem i Śp. Skarżyńskim z dużo stratą minął ich jak tyczki . Ówczesna tabela biegowa pozwalała na to że dwóch zawodników zdobyło czysty komplet 15 pkt. Wspomniany M.Cox oraz J.Olszewski .
    Z tamtych lat pamiętacie Jozsefa Petricovicsa ? Młodego Holtę . ? Kto pamięta J.Gomólskiego i jego wyrąbane deski na pierwszym łuku kilka cm od słupka bandy?
    I wisienka na torcie chyba nie było do tej pory takiego turnieju PIONIER CLUB czy CUP? Bodajże 1996 rok zwycięstwo Louisa? Obecny Hans Nielsen startował chyba wtedy z tym pełnym kołem z przodu motocykla.
    Drabik zapytany jak chodzą motory, odpowiedział plując w mikrofon:
    - Brrrrrr brym brym bryyyyyyymmmm.
    WS-Welding sound Spec-Tig Nowik-Moto

  15. Powrót do góry    #193
    Zaawansowany Awatar Drapichrust
    Dołączył
    07-01-2006
    Postów
    1,538
    Kliknij i podziękuj
    365
    Podziękowania: 325 w 208 postach
    Yahata, to był Rolland Dannoe. Też zawsze mnie ciekawiły lata 60-te i powstanie obecnego naszego H4. Fajnie, ze Bart wrzucil te zdjecia. JEstem ciekaw ile i jakie zawody odbyly sie na naszym torze w latach 67-76.

    Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka
    Ścierkę mnie zabrał, moje narzędzie pracy!

  16. Powrót do góry    #194
    Zaawansowany
    Dołączył
    25-08-2002
    Postów
    1,513
    Kliknij i podziękuj
    484
    Podziękowania: 411 w 224 postach
    Cytat Zamieszczone przez bart82 Zobacz posta
    Przy Warszawskiej (odrestaurowany po wojnie ) został wyburzony chyba w 1973? Nasz obecny przy H4 jest od 67' ale nie wiem kiedy powstał tor. Najszybciej jeszcze przed WW2 ścigano się jeszcze przy Słowackiego .
    Jeśli wracamy do pamiętnych meczy z lat 90-tych zawsze lubiłem oglądać Śp. Antonina Kaspera na naszym owalu . Ale w pamięć wrył mi się mój pierwszy mecz bez opieki w 1993 roku z Wybrzeżem Gdańsk 45:45 niesamowity M.Cox mimo że w jednym biegu został z tyłu chyba za Kempesem i Śp. Skarżyńskim z dużo stratą minął ich jak tyczki . Ówczesna tabela biegowa pozwalała na to że dwóch zawodników zdobyło czysty komplet 15 pkt. Wspomniany M.Cox oraz J.Olszewski .
    Z tamtych lat pamiętacie Jozsefa Petricovicsa ? Młodego Holtę . ? Kto pamięta J.Gomólskiego i jego wyrąbane deski na pierwszym łuku kilka cm od słupka bandy?
    I wisienka na torcie chyba nie było do tej pory takiego turnieju PIONIER CLUB czy CUP? Bodajże 1996 rok zwycięstwo Louisa? Obecny Hans Nielsen startował chyba wtedy z tym pełnym kołem z przodu motocykla.
    Kojarzy mi się zdjęcie z meczu pokazowego Stali T juz na Warszawskiej z podpisem właśnie na 1967 rok.


    Weselej był z Wybrzeżem w 1991 roku. Policja była średnio przygotowana na przyjazd ekipy zorganizowanej znad morza i do spinek z naprędce zbieraną po osiedlach ekipą od mocnych wrażeń.
    Cox zrobił komplet z bonusami. John Davis komplet czysty. Napięcie było takie,że i Cox i Davis nie szczędzili prowokacyjnych gestów w stronę trybun. Zresztą to były takie czasy,ze pewnie jakby trzeba było to by zawodnicy tez poszli w dym. To jeszcze nie były przedsiebiorstwa, to jeszcze były twarde skur..syny. Ten mecz pokazał różnicę między bezpośrednim zapleczem światowej czołówki (Cox , Davis) a grudziądzkim duńskim średniakiem L.H Jorgensenem.

    W 1993 byłem w wojsku. Skończył się dzień dziecka

    EDIT: Ozeczywiście DRAPICHRUST ma rację. Kojarzyłem,że brat później znanego zawodnika. Jasne,że Dannoe. Dziękuję

    EDIT2: Zacząłem grzebac w starych programach i w programie z 21.09.1982-czwórmecz młodziezowy podana jest informacja,ze obecna lokalizacja toru jest czwarta w Gdzu. Poprzednie lokalizowane sa na ul.Parkowej/?/, Słowackiego, Warszawskiej /osiedle Dzierżyńskiego-teraz nie wiem jak to się nazywa/

    EDIT3. Z kolei w programie z Turnieju Asów o Puchar Jana Najdrowskiego (dwudniowego!) z 23.10.1982 jest zdjęcie z podpisem: "Rok 1967 zawody na stadionie STOMILU zorganizowane przez Stal Toruń"
    Ostatnio edytowane przez yahata ; 04-09-2017 o 20:57
    "Everyone has a plan until they get punched in the face" M.Tyson


  17. Powrót do góry    #195
    Zaawansowany Awatar Drapichrust
    Dołączył
    07-01-2006
    Postów
    1,538
    Kliknij i podziękuj
    365
    Podziękowania: 325 w 208 postach
    Wrzucałem kiedyś na forum informacje, które znalazłem na temat żużla powojennego w Grudziądzu, niestety forum nie istnieje, a ja ich nie archiwizowałem. Można te informacje gdzieś znaleźć w internecie. Tor przy ul. Parkowej lub Żwirki (te rejony) powstał jakoś w czasach wojennych i to był tor chyba również kolarski. Chyba ruskie go wybudowali, a stacjonowali w niedalekiej "Abisynii", chyba, że coś pokręciłem. Czyli przed wojną to Słowackiego, w czasie wojny okolice Parkowej, po wojnie okolice bursy i budowlanki, a od 67 do teraz to wiadomo.
    A jeśli chodzi o czasy z naszej ery, które wspomnieliście, to też pamiętam mecz z Wybrzeżem z 91r, i gdańskich kibiców z pasiakami na szyi przechadzającymi się po koronie stadionu.
    MDMP 91 to było absolutne święto żużla w Grudziądzu, całe miasto żyło tym październikowym dniem, za dzieciaka ze 100 razy oglądałem to na VHS. A Kempesa ówczesna dziwucha, czyli Sylwia siedziała czasem dość blisko mnie i kumpla, który obecnie jet księdzem żużlowcem . Mam wrażenie, że Jan Ząbik wówczas był takim prawdziwym mentorem naszych młodzieżowców, to się jakby czuło. Do tego przecież przyszedł 17-letni Piotrek Baron, który był przecież niebywałym talentem. Byli też Ulawski i Zalewski z Torunia, Ulaś z metr osiemdziesiąt a Zaleś z metr sześćdziesiąt w kapeluszu. Ale oni chyba byli najsłabsi. My mieliśmy Barona, Kempesa, Markuchę i Grzesia Wiśniewskiego. Pamiętam jak Ząbik zrobił trening na lodzie w Rudniku, na Miejskiej. Kolce w opony i jazda, był to luty 91 . Był taki filmik, jak Ząbik robi odprawę, przed którymś meczem w tamtym czasie, niestety nie mogę teraz tego znaleźć.
    Ścierkę mnie zabrał, moje narzędzie pracy!

  18. Powrót do góry    #196
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-04-2010
    Postów
    808
    Kliknij i podziękuj
    78
    Podziękowania: 86 w 64 postach
    u nas w 1999 jezdzil Stefan Dannoe , ten co został złapany przed GP na cyku Brat Rollanda. Rolland jak mowicie rozbil sie u nas 1989 i zakonczyl kariere.

    https://www.youtube.com/watch?v=sqeKRn3m6OQ atak Coxa na Skarzyńskim i Kempesie. Caly mecz jest na kanale tego uzytkownika , jak i ten z Lesznem z 1995.


    https://www.youtube.com/watch?v=e3iQYI2gbbE MDMP 1991, ostatni bieg i dekoracja.

    Chris Manchester mial u nas zadebiutowac w derbach z Toruniem 1996. Ostatecznie do tego debiutu nie doszło , mecz odwolano i w powtórce jechał Hamill.
    A ten Freddie Schott , to rowniez sie zastanawialem skąd go wytrzasnęli.

    Kolega wyżej chodził do SP7 na Strzemięcinie ? Moja szkola, ja zaczynalem w 1995. Córeczka tez zaczyna tam szkole ? No to jesteśmy z jednego osiedla

    Mam nadzieje,ze nasi dogadają sie z Nizgorskim i bedzie jezdzil u nas. Podejrzewam,ze długo nie było u nas zawodnika z takim talentem. Toruń to widzi jak i Ząbikowi a wiec jego trenerzy w Stali Toruń. Młody jezdził w naszym kewlarze na tym MŚ 250 cc w Pradze to chyba nie ucieknie..

    Klecześ , masz tyle meczy od Pawła to wrzucał , nie cykaj się
    Ostatnio edytowane przez BGDZ ; 05-09-2017 o 00:06

  19. Powrót do góry    #197
    Użytkownik Awatar kleczes_GKM
    Dołączył
    31-08-2003
    Postów
    220
    Kliknij i podziękuj
    480
    Podziękowania: 102 w 42 postach
    Czemu Chris Manchester był nietrafiony? Nawet chłopina nie zdążył zadebiutować przecież, a szkoda bo byłem ciekawy kogo nam Bullet polecił.

    https://youtu.be/EcJUa0p03vA
    https://youtu.be/cNqILMqW-NA

    tu będą dwie nowe wrzutki ode mnie (choć bardziej od Pawła ).

    Drapichruście, rozumiem, że pewnie sprawdzałeś www.archive.org? Kiedyś szukałem czegoś na starym forum gtz.grudziadz.net/forum i przez tę stronę znalazłem, więc może i Tobie się poszczęści?

    Co do tych naszych stranieri jeszcze, to nie było tak, że za czasów Kargera miał nam przywieźć jakieś silniki, lecz okazały się niewypałami? Z kolei Rune Holta nie testował jakichś nowych rozwiązań typu obrotomierz? No i wychodzi na to, że historii Frede Schotta nie zna nikt. A jak koledzy ocenią nasz zaciąg "wyszehradzki" - Jedka, Holuba, Petrikovicsa (ten podobno starty notorycznie kradł) Schneiderwinda i na koniec Adorjana?

    Pzdr
    Pełen manier ładnych dworskich,
    Osiemnasty pułk pomorski.
    (...)
    Mają dupy jak z mosiądza
    To ułani są z Grudziądza

  20. Powrót do góry    #198
    Użytkownik Awatar bart82
    Dołączył
    31-08-2017
    Postów
    121
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 16 w 11 postach
    Cytat Zamieszczone przez kleczes_GKM Zobacz posta
    Czemu Chris Manchester był nietrafiony? Nawet chłopina nie zdążył zadebiutować przecież, a szkoda bo byłem ciekawy kogo nam Bullet polecił.

    https://youtu.be/EcJUa0p03vA
    https://youtu.be/cNqILMqW-NA

    tu będą dwie nowe wrzutki ode mnie (choć bardziej od Pawła ).

    Drapichruście, rozumiem, że pewnie sprawdzałeś www.archive.org? Kiedyś szukałem czegoś na starym forum gtz.grudziadz.net/forum i przez tę stronę znalazłem, więc może i Tobie się poszczęści?

    Co do tych naszych stranieri jeszcze, to nie było tak, że za czasów Kargera miał nam przywieźć jakieś silniki, lecz okazały się niewypałami? Z kolei Rune Holta nie testował jakichś nowych rozwiązań typu obrotomierz? No i wychodzi na to, że historii Frede Schotta nie zna nikt. A jak koledzy ocenią nasz zaciąg "wyszehradzki" - Jedka, Holuba, Petrikovicsa (ten podobno starty notorycznie kradł) Schneiderwinda i na koniec Adorjana?

    Pzdr
    Najbardziej lubiłem Petricovicsa . Gość swoje robił .Nie miał jednak tak dobrego sprzętu aby rywalizować z zachodnimi czy skandynawskimi zawodnikami . Co do Frede "szrota" tak chyba na niego wołano ? Pojechał w derbach na Broniewskiego i tyle co pamiętam . Bardziej mnie wtedy interesowała podprowadzona flaga przez naszych ultrasom z Torunia. Gość uciekał wtedy po drugim łuku w pasie bezpieczeństwa na nasz sektor na lewo od trybuny gł. a Schott wtedy nic nie pokazał .
    Drabik zapytany jak chodzą motory, odpowiedział plując w mikrofon:
    - Brrrrrr brym brym bryyyyyyymmmm.
    WS-Welding sound Spec-Tig Nowik-Moto

  21. Powrót do góry    #199
    Zaawansowany
    Dołączył
    25-08-2002
    Postów
    1,513
    Kliknij i podziękuj
    484
    Podziękowania: 411 w 224 postach
    Obejrzałem kilka wyścigów GKM-ROW 97' z linka od kleczes_GKM (dzięki)i aż mnie zęby rozbolały od oglądania żużla na przyczepnie w Grudziądzu.

    Manchestera sprawdzili w Bydgoszczy i we Wrocławiu. Moim zdaniem nie wypuszczenie tego człowieka na ligę to jeden z niewielu przykładów mądrego grudziądzanina przed szkodą. Zgadzam się z góry, że to tylko spekulacje.

    Ostatnio trybiłem nad Fredką w Grudziądzu. To był chyba jego pierwszy sezon w Polsce, ale w lidze w Grudziądzu nie pojechał-chyba tylko coś na wyjeździe, kojarzy mi się jednak z jakichś zawodów w Gdzu z charakterystycznym motywem czarno -białej szachownicy na kewlarze, może turniej. Ktoś, coś?

    EDIT: Jedek i Schneiderwind byli kontraktowani jako aktualni medaliści Czech (Czechosłowacji może nawet) w jeżdzie parami. Solidni drugoligowi stranieri w jednym z głupiej rozegranych sezonów w Gdzu. Zawodników było żeby złożyć dwie drużyny (kilkunastu!), a tak szczerze mówiąc to nie pojechał nikt.
    Z tego co pamiętam to końcówka sezonu była juz żenująco słaba. Spiker mocno reklamował firmę rodzinną i Partię X Stana Tymińskiego.
    Z tego sezonu pamiętam baty u siebie z Lesznem i "Jano" Holuba goniącego z sukcesem w XV wyścigu Zenka Kasprzaka.
    Ostatnio edytowane przez yahata ; 05-09-2017 o 21:06
    "Everyone has a plan until they get punched in the face" M.Tyson


  22. Powrót do góry    #200
    Zaawansowany Awatar Drapichrust
    Dołączył
    07-01-2006
    Postów
    1,538
    Kliknij i podziękuj
    365
    Podziękowania: 325 w 208 postach
    Cytat Zamieszczone przez yahata Zobacz posta
    Obejrzałem kilka wyścigów GKM-ROW 97' z linka od kleczes_GKM (dzięki)i aż mnie zęby rozbolały od oglądania żużla na przyczepnie w Grudziądzu.
    Tak to kiedyś wyglądało, że wyprostowani w łuki wchodzili, dość częste zjawisko w tamtym czasie.
    Ścierkę mnie zabrał, moje narzędzie pracy!

  23. Powrót do góry    #201
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-04-2010
    Postów
    808
    Kliknij i podziękuj
    78
    Podziękowania: 86 w 64 postach
    Cytat Zamieszczone przez yahata Zobacz posta
    Obejrzałem kilka wyścigów GKM-ROW 97' z linka od kleczes_GKM (dzięki)i aż mnie zęby rozbolały od oglądania żużla na przyczepnie w Grudziądzu.


    Ostatnio trybiłem nad Fredką w Grudziądzu. To był chyba jego pierwszy sezon w Polsce, ale w lidze w Grudziądzu nie pojechał-chyba tylko coś na wyjeździe, kojarzy mi się jednak z jakichś zawodów w Gdzu z charakterystycznym motywem czarno -białej szachownicy na kewlarze, może turniej. Ktoś, coś?

    .
    Kleczes sporo powrzucał tych filmików z tamtych czasów.Pierwszym chyba był ten z wygranego wyjazdu do Torunia w 1998.
    Fredka odjechal w naszych barwach chyba tylko jeden mecz w Lublinie. Były to szczególne zawody kilka dni po smierci Roberta Dadosa.
    Mecz przegrany 47:43, Fredka dorzucił do dorobku GKM-u, 6 pkt z bonusem. Potem juz szansy nie dostał. Mozliwe,ze kojarzysz go z wystepów w barwach Falubazu w 2006.
    Wowczas byla mozliwosc wystawiania zagranicznych juniorów.
    Obecnie wydaje mi się,ze byłby wartością dodaną dla naszego zespołu ,ale pewnie jest nie tylko na celowniku GKM-u.

  24. Powrót do góry    #202
    Użytkownik Awatar bart82
    Dołączył
    31-08-2017
    Postów
    121
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 16 w 11 postach
    Cytat Zamieszczone przez BGDZ Zobacz posta
    Kleczes sporo powrzucał tych filmików z tamtych czasów.Pierwszym chyba był ten z wygranego wyjazdu do Torunia w 1998.
    Fredka odjechal w naszych barwach chyba tylko jeden mecz w Lublinie. Były to szczególne zawody kilka dni po smierci Roberta Dadosa.
    Mecz przegrany 47:43, Fredka dorzucił do dorobku GKM-u, 6 pkt z bonusem. Potem juz szansy nie dostał. Mozliwe,ze kojarzysz go z wystepów w barwach Falubazu w 2006.
    Wowczas byla mozliwosc wystawiania zagranicznych juniorów.
    Obecnie wydaje mi się,ze byłby wartością dodaną dla naszego zespołu ,ale pewnie jest nie tylko na celowniku GKM-u.
    Fredka albo Emil choć Kempes woli pierwszego
    Okoń dostał propozycję startów tylko jako walczący o skład bez kasy za podpis .

    Wracając do tamtych lat szukam zapisu video z meczu GKM vs Polonia B. i pamiętny bieg Hamill i Gollob gdzie ten drugi szedł tylnym kołem po bandzie . Ktoś ? Coś?
    Drabik zapytany jak chodzą motory, odpowiedział plując w mikrofon:
    - Brrrrrr brym brym bryyyyyyymmmm.
    WS-Welding sound Spec-Tig Nowik-Moto

  25. Powrót do góry    #203
    Ekspert Awatar Dominik
    Dołączył
    31-03-2014
    Postów
    9,763
    Kliknij i podziękuj
    4,016
    Podziękowania: 1,606 w 1,043 postach
    Cytat Zamieszczone przez bart82 Zobacz posta
    Fredka albo Emil choć Kempes woli pierwszego
    Mercedesy u nas dostaje. Cieplarniane warunki ma, i jeszcze się rozgląda za innym pracodawcą?!

  26. Powrót do góry    #204
    Zaawansowany Awatar gkm_fan
    Dołączył
    12-04-2007
    Postów
    1,978
    Kliknij i podziękuj
    136
    Podziękowania: 570 w 314 postach
    Cytat Zamieszczone przez Byczek NZUL Zobacz posta
    Mercedesy u nas dostaje. Cieplarniane warunki ma, i jeszcze się rozgląda za innym pracodawcą?!
    Artiom szepnął kilka dobrych słów koledze o klubie. Jednym z głównych wymagań Artioma, żeby przedłużył kontrakt jest wzmocnienie składu i może sam wziął sprawy w swoje ręce.
    Ale osobiście nie sądzę, chyba, że za rozsądną cenę. Lindgren na pewno jest tańszy, a i tak byłby dużym wzmocnieniem składu.

  27. Powrót do góry    #205
    Ekspert Awatar Dominik
    Dołączył
    31-03-2014
    Postów
    9,763
    Kliknij i podziękuj
    4,016
    Podziękowania: 1,606 w 1,043 postach
    Cytat Zamieszczone przez gkm_fan Zobacz posta
    Artiom szepnął kilka dobrych słów koledze o klubie. Jednym z głównych wymagań Artioma, żeby przedłużył kontrakt jest wzmocnienie składu i może sam wziął sprawy w swoje ręce.
    Ale osobiście nie sądzę, chyba, że za rozsądną cenę. Lindgren na pewno jest tańszy, a i tak byłby dużym wzmocnieniem składu.
    w 2015 kiedy zakontraktowalismy emila susi powiedział: Jeśli Adams mial się tak dobrze jak my to nie dziwi się, że jezdził u nas tak długo. Tylko czy to ma teraz jakiekolwiek znaczenie? Osobiście uważam, że Emil nie zmieni otoczenia. Jeśli tak mi mimo, iż nie jedzie swojej petardy bedzie żal.

  28. Powrót do góry    #206
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-04-2010
    Postów
    808
    Kliknij i podziękuj
    78
    Podziękowania: 86 w 64 postach
    Kolega Bart poinformował tylko z kim rozmawiamy, wiadomo,ze to nie jedyni zawodnicy. Emil nie jedyny, pewnie analizuje sobie oferty z roznych klubów. Sam jednak podejrzewam,ze Sajfutdinov nie jest na kieszeń GKM-u.
    Co do Okonia, moze i by poszedł na to, gdyby jednak troszkę pieniażków w zimie na jego konto trafiło.
    Ciężko jechac przy obecnych przepisach sezon 2 Polakami, jedna kontuzja polskiego seniora i przy naszych młodzieżowcach , lezymy i kwiczymy Chyba,ze mamy kogoś na oku z polskich zawodników.
    Cichoracki zapowiadał,ze nie mają nasi w tym roku zamiaru walczyć o jakiś nowych młodziezowców.
    Mają pomoc tym,którzy sa w naszym zespole, jakis nowy system przygotowań. Dodatkowo 2 adeptów szykowanych na 2018 do egzaminu na licencje.

  29. Powrót do góry    #207
    Użytkownik Awatar bart82
    Dołączył
    31-08-2017
    Postów
    121
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 16 w 11 postach
    Cytat Zamieszczone przez BGDZ Zobacz posta
    Kolega Bart poinformował tylko z kim rozmawiamy, wiadomo,ze to nie jedyni zawodnicy. Emil nie jedyny, pewnie analizuje sobie oferty z roznych klubów. Sam jednak podejrzewam,ze Sajfutdinov nie jest na kieszeń GKM-u.
    Co do Okonia, moze i by poszedł na to, gdyby jednak troszkę pieniażków w zimie na jego konto trafiło.
    Ciężko jechac przy obecnych przepisach sezon 2 Polakami, jedna kontuzja polskiego seniora i przy naszych młodzieżowcach , lezymy i kwiczymy Chyba,ze mamy kogoś na oku z polskich zawodników.
    Cichoracki zapowiadał,ze nie mają nasi w tym roku zamiaru walczyć o jakiś nowych młodziezowców.
    Mają pomoc tym,którzy sa w naszym zespole, jakis nowy system przygotowań. Dodatkowo 2 adeptów szykowanych na 2018 do egzaminu na licencje.
    .
    Okoń nie dostanie kasy za podpis . Opcja rezerwowy z walką o skład . Co do juniorów ...hmmm poczekamy zobaczymy .Jest też wariant nowy krajowy zawodnik+stranieri . Z Krychy też nie są do końca zadowoleni ale ma na 2 lata .
    Drabik zapytany jak chodzą motory, odpowiedział plując w mikrofon:
    - Brrrrrr brym brym bryyyyyyymmmm.
    WS-Welding sound Spec-Tig Nowik-Moto

  30. Powrót do góry    #208
    Zaawansowany Awatar Drapichrust
    Dołączył
    07-01-2006
    Postów
    1,538
    Kliknij i podziękuj
    365
    Podziękowania: 325 w 208 postach
    Bart, nie obraź się ale ja Cię proszę. Nie cytuj całych postów, szczególnie jeśli są dokładnie nad Tobą.
    Ścierkę mnie zabrał, moje narzędzie pracy!

  31. Powrót do góry    #209
    Użytkownik Awatar bart82
    Dołączył
    31-08-2017
    Postów
    121
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 16 w 11 postach
    Postaram się mea culpa
    Drabik zapytany jak chodzą motory, odpowiedział plując w mikrofon:
    - Brrrrrr brym brym bryyyyyyymmmm.
    WS-Welding sound Spec-Tig Nowik-Moto

  32. Powrót do góry    #210
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,011
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,502 w 996 postach
    Cytat Zamieszczone przez Drapichrust Zobacz posta
    Bart, nie obraź się ale ja Cię proszę. Nie cytuj całych postów, szczególnie jeśli są dokładnie nad Tobą.
    Jest to gdzieś zawarte w regulaminie tego forum ?

  33. Powrót do góry    #211
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Pamiętam, że były punkty dotyczące kopiowania postów ze zdjęciami, bo zamulały i zajmowały miejsce. Teraz to już bez znaczenia, bo kopiuje się sam link.

    Teraz już takie czasy, że regulamin se możesz wsadzić wiadomo gdzie

  34. Powrót do góry    #212
    Użytkownik Awatar bart82
    Dołączył
    31-08-2017
    Postów
    121
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 16 w 11 postach
    http://www.przegladsportowy.pl/zuzel...450,1,984.html

    Ktoś Z PS czyta wątek o GKM-ie ?
    Drabik zapytany jak chodzą motory, odpowiedział plując w mikrofon:
    - Brrrrrr brym brym bryyyyyyymmmm.
    WS-Welding sound Spec-Tig Nowik-Moto

  35. Powrót do góry    #213
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-04-2010
    Postów
    808
    Kliknij i podziękuj
    78
    Podziękowania: 86 w 64 postach
    Niektórzy dziennikarze na pewno wertują rozne fora o tematyce żużlowej czy to choćby sporstboard czy to fora klubowe i czasami coś na pewno an tej podstawie napiszą. W klubie wiadomo,ze nikt nie powie takiemu dziennikarzowi z kim sie rozmawia z wiadomych względów. Takze albo panowie próbuja kojarzyć fakty i rozne wpisy i a nóż się uda i potem napisze, "informowalismy jako pierwsi" . O Emilu nie ma co zaprzeczać ,ze były są rozmowy,ale moze chocby same srodowisku zawodnika puscilo ciche info do mediów,aby podbijac stawke chocby przy rozmowach z Unią badz z innymi zainteresowanymi.
    A tutaj dopiero za 2 miesiace bedziemy mieć oficjalki Baa "oficjalnie " jeszcze nie wiadomo kto spada Witamy w polskim żużelku

    Jeszcze jak widać jest tam wspomniane o Okoniewskim

    Jego transfer nie oznaczałby jednak pożegnania z Rafałem Okoniewskim. Doświadczony zawodnik z powodzeniem mógłby pełnić rolę ósmego zawodnika, który od nowego będzie mógł być w składzie każdej drużyny na mecz ligowy. Taki sposób budowania drużyny odpowiada filozofii działaczy, którzy od początku starają się krok po kroku wzmacniać zespół i budować skład z perspektywą na kilka kolejnych sezonów.
    Ostatnio edytowane przez BGDZ ; 07-09-2017 o 14:17

  36. Powrót do góry    #214
    Użytkownik Awatar bart82
    Dołączył
    31-08-2017
    Postów
    121
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 16 w 11 postach
    Cichy ma chyba sentyment do Okonia jak do Jelenia swego czasu. Wczoraj chwilę rozmawiałem z majstrem na trybunie głównej . Cały tył ma być wybrany a przód zostanie i przejdzie lifting podobno . Trelinka przy bramie głównej też chyba zniknie .Wczoraj demontowali ogrodzenie za wieżyczką pomiędzy kasami .
    Drabik zapytany jak chodzą motory, odpowiedział plując w mikrofon:
    - Brrrrrr brym brym bryyyyyyymmmm.
    WS-Welding sound Spec-Tig Nowik-Moto

  37. Powrót do góry    #215
    Stały bywalec Awatar kamilg221
    Dołączył
    03-11-2006
    Postów
    851
    Kliknij i podziękuj
    37
    Podziękowania: 100 w 55 postach
    Cytat Zamieszczone przez Drapichrust Zobacz posta
    Był taki filmik, jak Ząbik robi odprawę, przed którymś meczem w tamtym czasie, niestety nie mogę teraz tego znaleźć.


    https://www.youtube.com/watch?v=Se0P...ature=youtu.be
    Klaudia Szmaj: Jestem na etapie renegocjacji kontraktu

  38. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi kamilg221 za jego przydatny post!

    yahata (08-09-2017)

  39. Powrót do góry    #216
    Użytkownik Awatar bart82
    Dołączył
    31-08-2017
    Postów
    121
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 16 w 11 postach
    Jak już tak jesteśmy przy tematyce lat 90-tych jest gdzieś na Youtube zapis z meczu GKM vs Polonia B. ? Bodajże 1996 r. to ten mecz gdzie Gollob tylnym kołem po bandzie się "opierał " aby dopaść Hamilla.
    Drabik zapytany jak chodzą motory, odpowiedział plując w mikrofon:
    - Brrrrrr brym brym bryyyyyyymmmm.
    WS-Welding sound Spec-Tig Nowik-Moto

  40. Powrót do góry    #217
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-04-2010
    Postów
    808
    Kliknij i podziękuj
    78
    Podziękowania: 86 w 64 postach
    Widze w temacie sie uspokoilo
    Własnie wielu szuka po internecie zapisu z tego meczu,ale nie moze znaleźć

    Wracajac do teraźniejszości . Ploty wciąż krążą wciąż wiadome o wiadomych zawodnikach. Jednak ostatnio dziennikarze sportowych faktów ,coś usilnie nakłaniają GKM do rozmów z Madsenem.... Zapewne obie strony, klub jak i Leoś się z tego śmieją

  41. Powrót do góry    #218
    Użytkownik Awatar bart82
    Dołączył
    31-08-2017
    Postów
    121
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 16 w 11 postach
    Kolejny młody chłopak trafi do Grudziądza tym razem z BTŻ Polonia .Kacper Łobodziński będzie w naszych barwach w sezonie 2018 zdawał licencję na 500cm/3 .
    Z drugiej strony Papa Gollob narzeka na juniorów a jest BTŻ pod nosem i szkoli młodych chłopaków . Inny przykład to szkółka J.Kołodzieja i zawodnicy w Wandzie Kraków.
    Drabik zapytany jak chodzą motory, odpowiedział plując w mikrofon:
    - Brrrrrr brym brym bryyyyyyymmmm.
    WS-Welding sound Spec-Tig Nowik-Moto

  42. Powrót do góry    #219
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez bart82 Zobacz posta
    Z drugiej strony Papa Gollob narzeka na juniorów a jest BTŻ pod nosem i szkoli młodych chłopaków . Inny przykład to szkółka J.Kołodzieja i zawodnicy w Wandzie Kraków.
    Ktoś mnie zbanuje, bo trzeci w raz w przeciągu 5 minut piszę ten sam post Ale nie moja wina, że temat poruszony w trzech wątkach Władek jest tak skłócony z BTŻ, że nie wpuszcza młodych na duży tor, więc Ci muszą trenować w Grudziądzu i Toruniu, stąd można się spodziewać że Lewandowski i Przyjemski też u nas nie zostanę. Władek wie lepiej, na pewno jego Akademia Gollobów wychowa lepsze talenty.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  43. Powrót do góry    #220
    Ekspert Awatar mhsol
    Dołączył
    30-04-2009
    Postów
    3,592
    Kliknij i podziękuj
    2,083
    Podziękowania: 684 w 384 postach
    Nikt Cie nie zbanuje bo to forum nie posiada zadnego moderatora ani admina. Ktos poprostu zapomnial wylaczyc serwer :/

    Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

  44. Powrót do góry    #221
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Jak na forum pozbawione admina to i tak nie jest źle.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  45. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi CarlitosFalubaz za jego przydatny post!

    Marsh (14-09-2017), vicar (15-09-2017)

  46. Powrót do góry    #222
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-04-2010
    Postów
    808
    Kliknij i podziękuj
    78
    Podziękowania: 86 w 64 postach
    Ma być rezerwowy, bez względu na narodowość do lat 25.
    Pod ten numer pasuje Pieszczek czy Huckenbeck. Nie skreśla to moim zdaniem jeszcze Okoniewskiego. Nie widze tam informacji czy obowiazuje zapis 2 polskich seniorow na pozycjach 1-5 czy włącznie z numerem 8.

    Sklad bez wymogu 2 polskich seniorów pod 1-5
    1.Lindbaeck
    2.Buczkowski
    3.Stranieri nowy
    4.Huckenbeck/Pieszczek
    5.Łaguta
    6.Wieczorek
    7.Lotarski
    8.Pieszczek/Huckenbeck

    Jezeli obedzie sie bez zmian i będzie trzeba dwoch Polakow pod numery 1-5 i 9-13
    1.Lindbaeck
    2.Buczkowski
    3.Stranieri nowy
    4.Okoniewski
    5.Łaguta
    6.Wieczorek
    7.Lotarski
    8.Pieszczek/Huckenbeck

    Ten przepis otwiera wiecej mozliwosci wskoczenia do naszego składu Kai-owi Hucknbeckowi. To co Niemiec odważniej zainwestuje i bedzie regularnie juz teraz pojawiał sie w składzie GKM-u.
    Załozylem ,ze uda sie naszym namowic tego nowego mocnego seniora,zapewne z zagranicy do jazdy w GKM-ie.


  47. Powrót do góry    #223
    Ekspert Awatar Przemek
    Dołączył
    28-07-2002
    Postów
    3,670
    Kliknij i podziękuj
    114
    Podziękowania: 567 w 306 postach
    Gratuluje pozyskania Przemka Pawlickiego. Pawlicki, A.Laguta, Lindbaeck, Buczkowski i Pieszczek. Jeśli weźmiecie jeszcze jakiegoś sensownego juniora to w przyszłym roku możecie powalczyć nawet o play-offy. Tym bardziej, że konkurencja: Zielona Góra, czy Gorzów będą słabsze (na papierze) niż w tym roku.

  48. Powrót do góry    #224
    Użytkownik Awatar kleczes_GKM
    Dołączył
    31-08-2003
    Postów
    220
    Kliknij i podziękuj
    480
    Podziękowania: 102 w 42 postach
    Przemek, transfer o którym wspominasz byłby bardzo ciekawy i wysoce niespodziewany. Natomiast, czy to nie Ty pisałeś, że Huckenbeck już praktycznie odpisał kontrakt w Stali? Sam rozumiesz, że potem podchodzi się do Twoich infosków z dużą dozą wątpliwości. Tak, tak, wtedy coś się wysypało na ostatniej prostej. Natomiast teraz, kiedy się sezon na dobre nie skończył Pawlicki dopiero co zakończył swój ostatni ligowy mecz, a Ty już wiesz, że zmienia klub i to na GKM?
    Pełen manier ładnych dworskich,
    Osiemnasty pułk pomorski.
    (...)
    Mają dupy jak z mosiądza
    To ułani są z Grudziądza

  49. Powrót do góry    #225
    Zaawansowany Awatar gkm_fan
    Dołączył
    12-04-2007
    Postów
    1,978
    Kliknij i podziękuj
    136
    Podziękowania: 570 w 314 postach
    Jeśli to prawda to duży szok. Bo to nazwisko w ogóle się nie przewijało.
    Sajfutdinow, Hampel, Lindgren, Iversen, Woźniak takie nazwiska krążyły po "mieście".

    Zakładając, że to prawda to skład wygląda tak:
    1. Lindback
    2. Pieszczek
    3. Pawlicki
    4. Buczkowski
    5. A. Łaguta
    6. oby było chociaż trochę lepiej niż w tym roku
    7. oby było chociaż trochę lepiej niż w tym roku
    + Huckenbeck który ma ważny kontrakt na przyszły sezon

    Zobaczymy jak będzie w listopadzie, bo Pawlicki to dla mnie będzie duża niespodzianka.

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •