Strona 43 z 121 PierwszyPierwszy ... 3341424344455393 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,891 do 1,935 z 5423

Wątek: Falubaz Zielona Góra 2017 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #1891
    Zaawansowany
    Dołączył
    30-03-2002
    Postów
    1,726
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 42 w 21 postach
    Wchodzę raz na ruski rok na forum i mam wrażenie, że w tym temacie czas zatrzymał się w miejscu

    Jako, że czytając wpisy, nie zwracałem uwagi, kto jest ich autorem, nie wiem, komu się narażę swoją wypowiedzią... W każdym razie, zgadzam się z tym, że taki Dudek nie jest produktem klubowej myśli szkoleniowej. Dlaczego? Dlatego, że tak naprawdę jego trenerem był Dudek senior i podejrzewam, że w każdym klubie rozwinąłby się tak samo, choć tego nie wiemy i się nie dowiemy. Natomiast takie nazwiska jak Walasek, Zengota, Kurmański - tak, to są zawodnicy, którzy dużo zawdzięczają naszemu klubowi i można swobodnie mówić o tym, że to tutaj zostali wyszkoleni.

    Teraz pytanie - kto jest ostatnim wychowankiem, którym naprawdę możemy się szczycić? Zgardziński? Dajcie spokój, według mnie trzeba cofnąć się do Zengoty. Rocznik 1988! 29 lat, a to oznacza, że wiek juniorski skończył 8 lat temu. Przez 8 lat nie mamy już juniora na naprawdę dobrym poziomie. Przy czym dobrym, a co dopiero mówić o wybitnym. Wybitny to był ostatnio Kurmański, rocznik 1982. Czyli wiek juniora kończył 14 lat temu.

    Leszno przez ten okres może się poszczycić znacznie większą ilością dobrych, jak również wybitnych wychowanków. Podobnie Gorzów. Duży wpływ ma na to mini tor, którego u nas po prostu nie ma.

    I zgadzam się - o słabości juniorki w klubie świadczy to, że trzeba ściągać juniorów z zewnątrz. Zwłaszcza, jeśli ci ściągnięci juniorzy też nie są wybitni, ani nawet dobrzy.

  2. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi aszotek za jego przydatny post!

    Rysiek (04-05-2017), alexbart (05-05-2017), spitt22 (04-05-2017)

  3. Powrót do góry    #1892
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta
    Nawet jeśli nie ma co liczyć na więcej, to i tak będzie 4-5 punktów
    Tyle to i Jaro może zrobić. Swoją drogą, Cieślak jest bardzo pozytywnie nastawiony do Thorssella i on na pewno dostanie szanse. Tyle, że prędzej odbędzie się to kosztem Karpova (jakiś wyjazd). Ja tam podtrzymuje swoje zdanie - warunkiem majstra dla Falubazu jest jadący w play offach Hampel na poziomie średniej 1.8 /bieg. Bez tego majstra nie będzie i tyle.

  4. Powrót do góry    #1893
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez aszotek Zobacz posta
    Wchodzę raz na ruski rok na forum i mam wrażenie, że w tym temacie czas zatrzymał się w miejscu

    Jako, że czytając wpisy, nie zwracałem uwagi, kto jest ich autorem, nie wiem, komu się narażę swoją wypowiedzią... W każdym razie, zgadzam się z tym, że taki Dudek nie jest produktem klubowej myśli szkoleniowej. Dlaczego? Dlatego, że tak naprawdę jego trenerem był Dudek senior i podejrzewam, że w każdym klubie rozwinąłby się tak samo, choć tego nie wiemy i się nie dowiemy. Natomiast takie nazwiska jak Walasek, Zengota, Kurmański - tak, to są zawodnicy, którzy dużo zawdzięczają naszemu klubowi i można swobodnie mówić o tym, że to tutaj zostali wyszkoleni.

    Teraz pytanie - kto jest ostatnim wychowankiem, którym naprawdę możemy się szczycić? Zgardziński? Dajcie spokój, według mnie trzeba cofnąć się do Zengoty. Rocznik 1988! 29 lat, a to oznacza, że wiek juniorski skończył 8 lat temu. Przez 8 lat nie mamy już juniora na naprawdę dobrym poziomie. Przy czym dobrym, a co dopiero mówić o wybitnym. Wybitny to był ostatnio Kurmański, rocznik 1982. Czyli wiek juniora kończył 14 lat temu.

    Leszno przez ten okres może się poszczycić znacznie większą ilością dobrych, jak również wybitnych wychowanków. Podobnie Gorzów. Duży wpływ ma na to mini tor, którego u nas po prostu nie ma.

    I zgadzam się - o słabości juniorki w klubie świadczy to, że trzeba ściągać juniorów z zewnątrz. Zwłaszcza, jeśli ci ściągnięci juniorzy też nie są wybitni, ani nawet dobrzy.
    To Ci Mariusz zaraz wszystko wytłumaczy
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  5. Powrót do góry    #1894
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Należałoby założyć osobny wątek na forum: "Mariuszowo-Marianowe pyerdolenie o juniorach".


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. Powrót do góry    #1895
    Stały bywalec Awatar macropus
    Dołączył
    09-12-2012
    Postów
    1,192
    Kliknij i podziękuj
    359
    Podziękowania: 598 w 283 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    A jak by policzyć, ilu adeptów Unii już nie jeździ, to jak sądzisz, byłaby to większa liczba niż w Falubazie ?
    Kuźwa Mariusz czy Ty próbujesz insynuować, że większa liczba wychowanków, który już nie jeżdżą po stronie Unii jest oznaką słabości szkółki? A wiesz, że bogatszy płaci większy podatek? Może nawet jeszcze prościej. Jeżeli szkółka wypuści 0 zawodników, to 0 zawodników skończy karierę - szkółka idealna - widać bardzo wyraźnie, że w Zielonej Górze w tym kierunku zmierzacie...

  7. Powrót do góry    #1896
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,840
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez aszotek Zobacz posta
    Wchodzę raz na ruski rok na forum i mam wrażenie, że w tym temacie czas zatrzymał się w miejscu

    Jako, że czytając wpisy, nie zwracałem uwagi, kto jest ich autorem, nie wiem, komu się narażę swoją wypowiedzią... W każdym razie, zgadzam się z tym, że taki Dudek nie jest produktem klubowej myśli szkoleniowej. Dlaczego? Dlatego, że tak naprawdę jego trenerem był Dudek senior i podejrzewam, że w każdym klubie rozwinąłby się tak samo, choć tego nie wiemy i się nie dowiemy. Natomiast takie nazwiska jak Walasek, Zengota, Kurmański - tak, to są zawodnicy, którzy dużo zawdzięczają naszemu klubowi i można swobodnie mówić o tym, że to tutaj zostali wyszkoleni.

    Teraz pytanie - kto jest ostatnim wychowankiem, którym naprawdę możemy się szczycić? Zgardziński? Dajcie spokój, według mnie trzeba cofnąć się do Zengoty. Rocznik 1988! 29 lat, a to oznacza, że wiek juniorski skończył 8 lat temu. Przez 8 lat nie mamy już juniora na naprawdę dobrym poziomie. Przy czym dobrym, a co dopiero mówić o wybitnym. Wybitny to był ostatnio Kurmański, rocznik 1982. Czyli wiek juniora kończył 14 lat temu.

    Leszno przez ten okres może się poszczycić znacznie większą ilością dobrych, jak również wybitnych wychowanków. Podobnie Gorzów. Duży wpływ ma na to mini tor, którego u nas po prostu nie ma.
    Widzę, że dałeś się ponieść emocjom i pewnie dlatego kilka kwestii poplątałeś. Popłynąłeś niczym Mariano

    Ostatnim wychowankiem, którym możemy się poszczycić jest niewątpliwie Patryk. Potem Zengi. Tyle, że Ci pewnie chodziło o to, który adept został tak wyszkolony przez naszą myśl szkoleniową, że moglibyśmy się nim poszczycić. I wtedy reszta twojego tekstu w miarę pasuje.

    I, że tak się zapytam. Kim Gorzów może się poszczycić z wybitnych wychowanków oprócz Zmarzlika ?

    I zgadzam się - o słabości juniorki w klubie świadczy to, że trzeba ściągać juniorów z zewnątrz. Zwłaszcza, jeśli ci ściągnięci juniorzy też nie są wybitni, ani nawet dobrzy.
    Ale tu ameryki nie odkryłeś. Można mieć i 15 adeptów po licencji w klubie. Ale jeśli na rynku są lepsi juniorzy, to każdy klub który ma zamiar walczyć o pudło w DMP, skusi się na tego obcego, trochę lepszego juniora.

    Cytat Zamieszczone przez macropus Zobacz posta
    Kuźwa Mariusz czy Ty próbujesz insynuować, że większa liczba wychowanków, który już nie jeżdżą po stronie Unii jest oznaką słabości szkółki? A wiesz, że bogatszy płaci większy podatek? Może nawet jeszcze prościej. Jeżeli szkółka wypuści 0 zawodników, to 0 zawodników skończy karierę - szkółka idealna - widać bardzo wyraźnie, że w Zielonej Górze w tym kierunku zmierzacie...
    Widzę, ze też masz problemy aby ogarnąć temat. Najpierw popatrz komu i na jakie pytanie odpowiadałem tym cytowanym postem. A wtedy powinieneś się domyśleć, czemu odpowiadałem ironicznie. A wtedy pewnie byś głupich pytań nie zadawał.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 04-05-2017 o 17:51
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  8. Powrót do góry    #1897
    Stały bywalec Awatar macropus
    Dołączył
    09-12-2012
    Postów
    1,192
    Kliknij i podziękuj
    359
    Podziękowania: 598 w 283 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Widzę, ze też masz problemy aby ogarnąć temat. Najpierw popatrz komu i na jakie pytanie odpowiadałem tym cytowanym postem. A wtedy powinieneś się domyśleć, czemu odpowiadałem ironicznie. A wtedy pewnie byś głupich pytań nie zadawał.
    Mariano napisał, że niektórzy juniorzy którzy trafili do Falubazu już nie jeżdżą (mając zapewne na myśli Adamczewskiego), a ty po prostu odbiłeś to stwierdzenie w stronę Leszna. Nie wiem co Twoja pokrętna logika miała na myśli, ale albo chciałeś tym pokazać, że szkółka Leszna jest do dupy bo więcej wychowanków zakończyło karierę, albo... że szkółka Leszna jest do dupy bo mniej wychowanków zakończyło karierę? Ja tu ironii nie widzę, ale pewnie bzdurzę jak ostatni papuas.
    Ostatnio edytowane przez macropus ; 04-05-2017 o 18:00

  9. Powrót do góry    #1898
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,840
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez macropus Zobacz posta
    Mariano napisał, że niektórzy juniorzy którzy trafili do Falubazu już nie jeżdżą (mając zapewne na myśli Adamczewskiego), a ty po prostu odbiłeś to stwierdzenie w stronę Leszna. Nie wiem co Twoja pokrętna logika miała na myśli, ale albo chciałeś tym pokazać, że szkółka Leszna jest do dupy bo więcej wychowanków zakończyło karierę, albo... że szkółka Leszna jest do dupy bo mniej wychowanków zakończyło karierę? Ja tu ironii nie widzę, ale pewnie bzdurzę jak ostatni papuas.
    No oczywiście, ze odbiłem tą szpilę Mariano. I własnie po to aby pokazać jak jest absurdalna.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  10. Powrót do góry    #1899
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,030
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,503 w 997 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta

    I, że tak się zapytam. Kim Gorzów może się poszczycić z wybitnych wychowanków oprócz Zmarzlika ?
    Że tak zapytam kim pojedziecie za dwa lata na juniorce ? No tak pisałeś że kupicie Lisa i masz powód dlaczego szkolenie w Falubazie kuleje.

  11. Powrót do góry    #1900
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,840
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Że tak zapytam kim pojedziecie za dwa lata na juniorce ? No tak pisałeś że kupicie Lisa i masz powód dlaczego szkolenie w Falubazie kuleje.
    Następny co do ściany gada.

    A czy ja twierdzę, że szkolenie w ZG jest OK ? Wręcz przeciwnie, twierdzę, ze jest do doopy. I dlatego, jak nie będziemy mieli wyjścia to kupimy jakiegoś juniora.

    Weilu miśków próbuje mi tu wmówić, ze szkolenie w Lesznie czy Gorzowie jest najlepsze, że inne kluby powinny brać z nich przykład. To też jest nadużycie. Bo trzeba wiedzieć, że szkolenie jest wtedy dobre kiedy jest systemowe w danej dyscyplinie i potrafi zapewnić ciągłość kadry zawodniczej. Być może te szkolenie w Lesznie jest lepsze niż w ZG, bo wypuszczają więcej zawodników o jakimś tam poziomie. Ale taka sytuacja może wynikać z całkiem innego powodu. Wystarczy, że w okolicach Leszna mają więcej wiejskiej młodzieży, co to jest za pan brat z motorami. Drugi przykład Gorzów ? Przecież w Gorzowie to już nawet Paluch nie pamięta, kiedy tam robili nabór jakichkolwiek adeptów do klubowej szkółki. Bo takowej nie ma. Stal bierze adeptów z Wawrowa i daje im po prostu miejsce w składach juniorskich. To Wawrów ściąga do siebie setki dzieciaków, których szkoli i filtruje. Po przefiltrowaniu kilku z nich, tych najbardziej zatwardziałych, idzie do Stali i tam próbuje sił w żużlu. Jak by poszli do Torunia, ZG, czy Wrocka, byłoby to samo.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  12. Powrót do góry    #1901
    Zaawansowany
    Dołączył
    24-10-2005
    Postów
    2,312
    Kliknij i podziękuj
    24
    Podziękowania: 804 w 358 postach
    Nosz kuźwa za chwilę wyjdę z siebie. Ale lepiej nie, gdyż to niszowe forum.

    Otóż.

    Dzisiejszy, niedoszły BK to 4xUnia Leszno. 4xStal Gorzów. I 8xReszta Polski. Całej reszty Polski.

    I tyle.

    Dalej. W pewnym momencie kariery/przygody żużlowca to on sam w dużej mierze tworzy własne ścieżki kariery/przygody jako owego żużlowca.
    Team, wsparcie, sponsorzy, tuner, logistyka, czysta głowa, dyscyplina.

    To już nie jest kwesta jakości szkółki.

    Jeśli liceum wypuszcza gościa, który mega wymiata na egzaminach, ale nie ogarnia się na zawodowych ścieżkach...cóż, to nie bywa głównie wina liceum.

    P.S. Mariusz, nie odpisuj.

  13. Powrót do góry    #1902
    Zaawansowany Awatar Nigel
    Dołączył
    11-12-2007
    Postów
    2,724
    Kliknij i podziękuj
    2,019
    Podziękowania: 783 w 480 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Przecież w Gorzowie to już nawet Paluch nie pamięta, kiedy tam robili nabór jakichkolwiek adeptów do klubowej szkółki. Bo takowej nie ma. Stal bierze adeptów z Wawrowa i daje im po prostu miejsce w składach juniorskich. To Wawrów ściąga do siebie setki dzieciaków, których szkoli i filtruje. Po przefiltrowaniu kilku z nich, tych najbardziej zatwardziałych, idzie do Stali i tam próbuje sił w żużlu. Jak by poszli do Torunia, ZG, czy Wrocka, byłoby to samo.
    Nic nie daje, tylko szkoli w jeździe na "dużym" torze i przygotowuje przez rok-dwa-trzy lata do zdania licencji.
    Tyle razy było to Tobie tłumaczone i dalej tego nie ogarniasz lub udajesz, że tego nie wiesz.
    EOT
    Każda prawda przechodzi przez trzy etapy: najpierw jest wyśmiewana, potem zaprzeczana, a na końcu uważana za oczywistą. A.Schopenhauer
    Ceterum censeo Lex et Iustitia esse delendarum
    Конфедерация! Иди на хуй!

  14. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi Nigel za jego przydatny post!

    Słowianka (05-05-2017), ins. Sokołowski (05-05-2017), spitt22 (04-05-2017)

  15. Powrót do góry    #1903
    Ekspert Awatar Dominik
    Dołączył
    31-03-2014
    Postów
    9,802
    Kliknij i podziękuj
    4,018
    Podziękowania: 1,611 w 1,047 postach
    Heheh Wy z tym betonem ciągle walczycie?

  16. Powrót do góry    #1904
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,030
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,503 w 997 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Następny co do ściany gada.

    A czy ja twierdzę, że szkolenie w ZG jest OK ? Wręcz przeciwnie, twierdzę, ze jest do doopy. I dlatego, jak nie będziemy mieli wyjścia to kupimy jakiegoś juniora.

    Weilu miśków próbuje mi tu wmówić, ze szkolenie w Lesznie czy Gorzowie jest najlepsze, że inne kluby powinny brać z nich przykład. To też jest nadużycie. Bo trzeba wiedzieć, że szkolenie jest wtedy dobre kiedy jest systemowe w danej dyscyplinie i potrafi zapewnić ciągłość kadry zawodniczej. Być może te szkolenie w Lesznie jest lepsze niż w ZG, bo wypuszczają więcej zawodników o jakimś tam poziomie. Ale taka sytuacja może wynikać z całkiem innego powodu. Wystarczy, że w okolicach Leszna mają więcej wiejskiej młodzieży, co to jest za pan brat z motorami. Drugi przykład Gorzów ? Przecież w Gorzowie to już nawet Paluch nie pamięta, kiedy tam robili nabór jakichkolwiek adeptów do klubowej szkółki. Bo takowej nie ma. Stal bierze adeptów z Wawrowa i daje im po prostu miejsce w składach juniorskich. To Wawrów ściąga do siebie setki dzieciaków, których szkoli i filtruje. Po przefiltrowaniu kilku z nich, tych najbardziej zatwardziałych, idzie do Stali i tam próbuje sił w żużlu. Jak by poszli do Torunia, ZG, czy Wrocka, byłoby to samo.
    No to sobie wstaw Dudka,Protasiewicza i Zengote pod 6/7 i 14/15 skoro Ty dalej historią żyjesz

    Aha czyli wg Ciebie Gorzów ściąga juniorów z Wawrowa i wkłada ich od razu do meczu ligowego a powiedz jeszcze ile w tym Wawrowie przejadą kółek na dużym torze i na typowej żużlówce
    Ostatnio edytowane przez spitt22 ; 04-05-2017 o 19:40

  17. Powrót do góry    #1905
    Ekspert
    Dołączył
    21-01-2016
    Postów
    13,849
    Kliknij i podziękuj
    535
    Podziękowania: 2,132 w 1,487 postach
    Widzę na ubitej ziemi walczącego Dawida z Goliatem. @Mariusz sam stawia opór przeważającym siłom wroga i nie jest w tym bezbronny.
    Jego mocną bronią w sporze, jest racja w wielu aspektach tej dyskusji. Forumowicze wkładają w usta zdania, których nie wypowiedział. I uznają to za prawdę.
    Poczytajcie na spokojnie jego teksty, a dostrzeżecie tam nieco racji. Wystarczy tylko nie nakręcać się, a prawda wypłynie.
    Nie twierdzę że inni forumowicze nie mają racji. Prawda leży po środku, wg. mnie oczywiście.
    Szkółka Falubazu jest słaba, ale gdzie jest wspaniała?
    Klasa zawodnika bardziej zależy od talentu, pracowitości, odwagi, finansów i wielu innych rzeczy, niż od samej szkółki. Urodzony żużlok potrafi zrobić karierę, niezależnie gdzie "terminuje". Bo trudno liczyć za klasowego żużlowca, zawodnika który po ukończeniu wieku juniorskiego, cieniuje w Elidze (np. Musielak), przepada w niższych ligach (np. Miśkowiak), czy też kończy karierę (np. Ząbik). Mimo że za juniora "zapowiadali się", choć przyczyny ich słabości są różne.
    Czy można już uznać K. Worynę z RYBNICKIEJ! szkółki za klasowego żużlowca? Zdecydowanie za wcześnie. Uznam jego wielkość, po paru sezonach w Elidze jako senior i średniej (pomijając dyskusję o "średniej" jako wykładniku) około 2 pkt. Dwa wielkie mecze to za mało.

  18. Powrót do góry    #1906
    Zaawansowany Awatar pyra
    Dołączył
    08-01-2003
    Postów
    1,808
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 218 w 153 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Widzę, że dałeś się ponieść emocjom i pewnie dlatego kilka kwestii poplątałeś. Popłynąłeś niczym Mariano

    Ostatnim wychowankiem, którym możemy się poszczycić jest niewątpliwie Patryk. Potem Zengi. Tyle, że Ci pewnie chodziło o to, który adept został tak wyszkolony przez naszą myśl szkoleniową, że moglibyśmy się nim poszczycić. I wtedy reszta twojego tekstu w miarę pasuje.

    I, że tak się zapytam. Kim Gorzów może się poszczycić z wybitnych wychowanków oprócz Zmarzlika ?



    Ale tu ameryki nie odkryłeś. Można mieć i 15 adeptów po licencji w klubie. Ale jeśli na rynku są lepsi juniorzy, to każdy klub który ma zamiar walczyć o pudło w DMP, skusi się na tego obcego, trochę lepszego juniora.



    Widzę, ze też masz problemy aby ogarnąć temat. Najpierw popatrz komu i na jakie pytanie odpowiadałem tym cytowanym postem. A wtedy powinieneś się domyśleć, czemu odpowiadałem ironicznie. A wtedy pewnie byś głupich pytań nie zadawał.
    mariusz ja piydryle . ty tak serio ?patryk wasz wychowanek a nie ojca ? ale pawlicy to juz ojca ?
    ppodziwiam cie jak ty sie lubisz osmieszac naprawde ! ty chyba jestes jakis masochista ! do tego... ah nie bede konczyl nawet

    Cytat Zamieszczone przez Byczek NZUL Zobacz posta
    Heheh Wy z tym betonem ciągle walczycie?
    masz racje dalem sie sprowokowac.. ale nie ma co sie dziwic jak imbecyl wszedzie sie udziela sra wyzej niz dopa .. liscia dostal 30 ale widac to za malo i musialby dostac w realu .. kurcze ale boje sie ze w tej kwesti lisc w ten pusty baniak moglby nas o gluszyc .. i tak zle i tak nie dobrze .. eh caly pionokio
    pyra

  19. Powrót do góry    #1907
    Zaawansowany Awatar Nigel
    Dołączył
    11-12-2007
    Postów
    2,724
    Kliknij i podziękuj
    2,019
    Podziękowania: 783 w 480 postach
    Cytat Zamieszczone przez noc Zobacz posta
    Klasa zawodnika bardziej zależy od talentu, pracowitości, odwagi, finansów i wielu innych rzeczy, niż od samej szkółki. Urodzony żużlok potrafi zrobić karierę, niezależnie gdzie "terminuje". Bo trudno liczyć za klasowego żużlowca, zawodnika który po ukończeniu wieku juniorskiego, cieniuje w Elidze (np. Musielak), przepada w niższych ligach (np. Miśkowiak), czy też kończy karierę (np. Ząbik). Mimo że za juniora "zapowiadali się", choć przyczyny ich słabości są różne.
    Czy można już uznać K. Worynę z RYBNICKIEJ! szkółki za klasowego żużlowca? Zdecydowanie za wcześnie. Uznam jego wielkość, po paru sezonach w Elidze jako senior i średniej (pomijając dyskusję o "średniej" jako wykładniku) około 2 pkt. Dwa wielkie mecze to za mało.
    Fajnie skontrowałeś Mariusza, trochę niechcący, ale zawsze ...
    Każda prawda przechodzi przez trzy etapy: najpierw jest wyśmiewana, potem zaprzeczana, a na końcu uważana za oczywistą. A.Schopenhauer
    Ceterum censeo Lex et Iustitia esse delendarum
    Конфедерация! Иди на хуй!

  20. Powrót do góry    #1908
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,683
    Kliknij i podziękuj
    7,796
    Podziękowania: 7,390 w 4,356 postach
    Cytat Zamieszczone przez noc Zobacz posta
    Widzę na ubitej ziemi walczącego Dawida z Goliatem. @Mariusz sam stawia opór przeważającym siłom wroga i nie jest w tym bezbronny.
    Jego mocną bronią w sporze, jest racja w wielu aspektach tej dyskusji. Forumowicze wkładają w usta zdania, których nie wypowiedział. I uznają to za prawdę.
    Poczytajcie na spokojnie jego teksty, a dostrzeżecie tam nieco racji. Wystarczy tylko nie nakręcać się, a prawda wypłynie.
    Nie twierdzę że inni forumowicze nie mają racji. Prawda leży po środku, wg. mnie oczywiście.
    Szkółka Falubazu jest słaba, ale gdzie jest wspaniała?
    Klasa zawodnika bardziej zależy od talentu, pracowitości, odwagi, finansów i wielu innych rzeczy, niż od samej szkółki. Urodzony żużlok potrafi zrobić karierę, niezależnie gdzie "terminuje". Bo trudno liczyć za klasowego żużlowca, zawodnika który po ukończeniu wieku juniorskiego, cieniuje w Elidze (np. Musielak), przepada w niższych ligach (np. Miśkowiak), czy też kończy karierę (np. Ząbik). Mimo że za juniora "zapowiadali się", choć przyczyny ich słabości są różne.
    Czy można już uznać K. Worynę z RYBNICKIEJ! szkółki za klasowego żużlowca? Zdecydowanie za wcześnie. Uznam jego wielkość, po paru sezonach w Elidze jako senior i średniej (pomijając dyskusję o "średniej" jako wykładniku) około 2 pkt. Dwa wielkie mecze to za mało.
    Nie osmieszaj sie.
    1) Musielak jaki by nie byl to jako junior wygral Unii Leszno bardzo trudny polfinal w Tarnowie. Dobrych wystepow tez mial wiele. Jako junior, czyli chlopak ze szkolki. Czekamy az jakis chlopak ze szkolki FZG wygra im polfinal ligi....
    2) Miskowiak przepadl w nizszej lidze? Od kilku lat jest tam pelnopprawnym krajowym liderem. Pokaz mi jakiegos Falubaza z chocby takim osiagnieciem. Skoro wszedzie szkolki sa tak samo slabe to w pierwszej i drugiej lidze bez problemu znajdziemy druzyny oparte na Falubazach.
    3) Zabik? Swietny przyklad. Moze pospadaj troche np ze schodow i powalcz kilka razy o zycie i sprawnosc ruchowa i zobacz czy czasem sam nie skonczysz kariery. A moze akurat fartem spadniesz na odpowiednia klepke i zaczniesz pisac z sensem, zamiast tych banalnych, jalowych postow w tempie uzi.

    I najlepsze - kompletnie nielogiczne - Co ma szkolka do szkolenia Woryny jako seniora? Wyszkolili mlodego zuzlowca? Tak. Punktuje w elidze jak lider? Tak.
    Moze i mu sie zaraz silnik skonczy, ale taki Zgarda to nawet na dwoch silnikach na raz i u siebie w zyciu takiego wyniku nie wykreci.
    Dwa wielkie mecze to o dwa mecze wiecej niz cala wasza szkolka przez ostatnie kilka lat.

    I pindolenie, ze wszedzie jest tak samo w szkolkach to jest zaklinanie rzeczywistosci.
    Na ten moment jest wiecej klubow, ktore sie wziely za szkolenie mlodziezy niz tych, ktore to dalej olewaja.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  21. Już 5 użytkowników podziękowało forumowiczowi j-rules za jego przydatny post!

    Ali_G (04-05-2017), Dominik (04-05-2017), GoTrEk (05-05-2017), dockm (05-05-2017), welna (04-05-2017)

  22. Powrót do góry    #1909
    Ekspert Awatar Dominik
    Dołączył
    31-03-2014
    Postów
    9,802
    Kliknij i podziękuj
    4,018
    Podziękowania: 1,611 w 1,047 postach
    Cytat Zamieszczone przez noc Zobacz posta
    Widzę na ubitej ziemi walczącego Dawida z Goliatem. @Mariusz sam stawia opór przeważającym siłom wroga i nie jest w tym bezbronny.
    Jego mocną bronią w sporze, jest racja w wielu aspektach tej dyskusji. Forumowicze wkładają w usta zdania, których nie wypowiedział. I uznają to za prawdę.
    Poczytajcie na spokojnie jego teksty, a dostrzeżecie tam nieco racji. Wystarczy tylko nie nakręcać się, a prawda wypłynie.
    Nie twierdzę że inni forumowicze nie mają racji. Prawda leży po środku, wg. mnie oczywiście.
    Szkółka Falubazu jest słaba, ale gdzie jest wspaniała?
    Klasa zawodnika bardziej zależy od talentu, pracowitości, odwagi, finansów i wielu innych rzeczy, niż od samej szkółki. Urodzony żużlok potrafi zrobić karierę, niezależnie gdzie "terminuje". Bo trudno liczyć za klasowego żużlowca, zawodnika który po ukończeniu wieku juniorskiego, cieniuje w Elidze (np. Musielak), przepada w niższych ligach (np. Miśkowiak), czy też kończy karierę (np. Ząbik). Mimo że za juniora "zapowiadali się", choć przyczyny ich słabości są różne.
    Czy można już uznać K. Worynę z RYBNICKIEJ! szkółki za klasowego żużlowca? Zdecydowanie za wcześnie. Uznam jego wielkość, po paru sezonach w Elidze jako senior i średniej (pomijając dyskusję o "średniej" jako wykładniku) około 2 pkt. Dwa wielkie mecze to za mało.


    Czy Ty, i beton myślicie, że każdy adept szkółki będzie mistrzem świata? Tak wynika z waszych argumentow. Co to znaczy poczekam aż będzie osiągał ok2pkt śr? To w żużlu już nie są potrzebni mniej utalentowani? Każdy musi być wybitny? Zdaje się, że nie.

  23. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Dominik za jego przydatny post!

    pyra (04-05-2017)

  24. Powrót do góry    #1910
    Ekspert
    Dołączył
    21-01-2016
    Postów
    13,849
    Kliknij i podziękuj
    535
    Podziękowania: 2,132 w 1,487 postach
    Widzę że dokładanie drwa do ognia, zawsze powoduje większy płomień.
    PS.
    Co do Karola Ząbika, to każdy kibic żużlowy w Polsce wie, o jego kontuzjach łamiących karierę. A najwięcej zdemolował jego talent, wypadek z D. Balińskim.
    Jeśli podkręcanie dyskusji skutkuje, to dlaczego z tego rezygnować.
    Posty sypię jak maszyna, bo od ponad miesiąca głównie leżę w łóżku. I nudzę się okrutnie. Chyba rozumiecie teraz te głupie posty?
    Nie martwcie się, już powoli staję na nogi i będę rzadszym gościem tutaj.

  25. Powrót do góry    #1911
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Idźcie sobie stad. A kysz.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  26. Powrót do góry    #1912
    Ekspert
    Dołączył
    21-01-2016
    Postów
    13,849
    Kliknij i podziękuj
    535
    Podziękowania: 2,132 w 1,487 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    Idźcie sobie stad. A kysz.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Chciałbyś, nie tak szybko.
    Rehabilitacja pójdzie powoli. Tak samo powoli, będę rzadziej tu zaglądał. Co nie znaczy wcale. Jestem wiernym i cichym kibicem od ponad 40 lat.

  27. Powrót do góry    #1913
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,840
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez pyra Zobacz posta
    mariusz ja piydryle . ty tak serio ?patryk wasz wychowanek a nie ojca ? ale pawlicy to juz ojca ?
    ppodziwiam cie jak ty sie lubisz osmieszac naprawde ! ty chyba jestes jakis masochista ! do tego... ah nie bede konczyl nawet


    masz racje dalem sie sprowokowac.. ale nie ma co sie dziwic jak imbecyl wszedzie sie udziela sra wyzej niz dopa .. liscia dostal 30 ale widac to za malo i musialby dostac w realu .. kurcze ale boje sie ze w tej kwesti lisc w ten pusty baniak moglby nas o gluszyc .. i tak zle i tak nie dobrze .. eh caly pionokio
    O, i tu jest idealny przyklad gościa, który kompletnie nie rozumie co się do niego (i jego niektórych ziomali) mówi.

    Ile razy Pyra ci trzeba tłumaczyć, zanim ty cokolwiek załapiesz ? A przecież to takie proste.

    Tak samo jak Patryk jest naszym wychowankiem, to tak samo Pawliccy są wychowankami Unii Leszno, do tego dołóż Kasprzaka, Musielaka czy Balińskiego. Ale broń Boże Hampela, Okonia czy Dobruckiego.

    Natomiast cała ta ferajna, nie jest wypustem szkółek klubowych w Lesznie czy ZG (Patryk).

    Już dotarło ?

    Cytat Zamieszczone przez Byczek NZUL Zobacz posta
    Czy Ty, i beton myślicie, że każdy adept szkółki będzie mistrzem świata? Tak wynika z waszych argumentow. Co to znaczy poczekam aż będzie osiągał ok2pkt śr? To w żużlu już nie są potrzebni mniej utalentowani? Każdy musi być wybitny? Zdaje się, że nie.
    Nie musi być żadnym mistrzem świata, wystarczy jak będzie na tyle dobry, że go nie wygonicie z Unii, po skończeniu wieku juniora.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  28. Powrót do góry    #1914
    Stały bywalec Awatar macropus
    Dołączył
    09-12-2012
    Postów
    1,192
    Kliknij i podziękuj
    359
    Podziękowania: 598 w 283 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Nie musi być żadnym mistrzem świata, wystarczy jak będzie na tyle dobry, że go nie wygonicie z Unii, po skończeniu wieku juniora.
    To w Gnieźnie (Nowak), Pile (Kościuch), Rybniku (Tobiasz i Balon), Toruniu (Kaczmarek) i przede wszystkim w Falubazie (Adamczewski) nie brakuje miejsc w składach? Z krzywej Gaussa jasno wynika, że najwięcej jest średniaków i nie można się nastawiać na to, że tylko kilka procent najlepszych zawodników jest coś wartych, a cała reszta się nie liczy, bo wtedy faktycznie lepiej wcale nie szkolić.

    Abstrahując już od tego kiedy kończy się wpływ szkółki na zawodnika, bo ty ciągle chciałbyś operować na seniorach. Moim zdaniem takiego Kubery czy Smektały już raczej niczego wielkiego w klubie nie nauczą i teraz to głównie od nich samych (i od szczęścia oczywiście) zależy gdzie skończą. Na poziomie juniorskim, dopóki szkółka miała na nich wpływ, zdobyli niemal wszystko na krajowym podwórku.

  29. Powrót do góry    #1915
    Ekspert Awatar RUSTY
    Dołączył
    07-04-2004
    Postów
    5,266
    Kliknij i podziękuj
    99
    Podziękowania: 367 w 259 postach
    Zielona Góra jest miastem skrajnie lewicowym gdzie leming siedzi na lemingu łącznie z Prezydentem a do tego niektórzy działacze Falubazu chodzą w gumkach.Jakby na przekór stosunek do szkółki mają wręcz radykalnie antysocjalistyczny.Zawsze pieprzyli jak to młodzi powinni uczyć się zawodowstwa aby nie zostać Kłopotem.Kompletne zaprzeczenie socjalizmu ale najgorsze jest to że kiedyś ten marazm talentom ze wsi pomagał a dzisiaj bogaci mają plecy,gumki i talent do pokemonów
    Ostatnio edytowane przez RUSTY ; 05-05-2017 o 01:50
    Nie wiedziałem że w Polsce takie cuda,po zawodówce Prezydentem być się uda lecz nie teraz czas Sądy zaczynać bo najważniejsze jest serce Jelcyna

  30. Powrót do góry    #1916
    Zaawansowany Awatar Mariano_Italiano
    Dołączył
    09-06-2004
    Postów
    1,689
    Kliknij i podziękuj
    442
    Podziękowania: 384 w 199 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    O, i tu jest idealny przyklad gościa, który kompletnie nie rozumie co się do niego (i jego niektórych ziomali) mówi.

    Ile razy Pyra ci trzeba tłumaczyć, zanim ty cokolwiek załapiesz ? A przecież to takie proste.

    Tak samo jak Patryk jest naszym wychowankiem, to tak samo Pawliccy są wychowankami Unii Leszno, do tego dołóż Kasprzaka, Musielaka czy Balińskiego. Ale broń Boże Hampela, Okonia czy Dobruckiego.

    Natomiast cała ta ferajna, nie jest wypustem szkółek klubowych w Lesznie czy ZG (Patryk).

    Już dotarło ?



    Nie musi być żadnym mistrzem świata, wystarczy jak będzie na tyle dobry, że go nie wygonicie z Unii, po skończeniu wieku juniora.
    Jedyną osobą ktora nic nie kuma jesteś ty. Zabetonowany. Czyli chodzi ci tylko o słowo "wychowanek".
    Jezeli tak to ok. Hampel, Dobrucki wg nazewnictwa nie sa wychowankami Unii Leszno. Jednak jak sam zauwazyłeś, są "wypustem" leszczyńskiej szkółki, tak samo jak Pawliccy, Kasprzaki, czy Ballon i Musielak.
    Fakt, ze Pawliccy, czy Kasprzaki mieli łatwiej, bo mieli ojców byłych żużlowców w parkingu, ktorzy przygotowali sprzęt i coś doradzili. Jednak w/w chłopcy jeżdzili w szkółce Unii pod okiem klubowego trenera. Bedąc swojego czasu czestym bywalcem na treningach, nie widzialem na murawie Kasprzaka, czy Pawlickiego udzielajacego wskazówek młodym. Tym sie zajmował trener klubowy.
    Z tego co piszesz to zupełnie inna sprawa jest z. Dudkiem. On zaczynał w Toruniu, pod okiem ojca, po jakimś czasie kontynuowali dalsze szkolenie w ZG, ale dalej trenerem Patryka był jego ojciec.
    Zatem tutaj pełna zgoda. Patryk jest "wychowankiem" Falubazu, ale nie jest "wypustem" szkółki Falubazu.
    NIE MA TORREADORA NA LESZCZYŃSKIEGO BYSIORA Ukryta zawartość Ukryta zawartość Ukryta zawartość

  31. Powrót do góry    #1917
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,030
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,503 w 997 postach
    Przecież Mariusz to sam nie wie kto jest kto i nie zna pojecia wychowanek. Najlepszym przykładem jest Burzyński którego tak zaciekle tu bronił kilka miesiecy temu mówiąc że to wychowanek a gość był już bliski zostania "wychowankiem" Orła jeżdząc z Kędziorą po różnych torach. I tutaj nie ma wątpliwości że to pełnoprawny wychowanek Falubazu natomiast Ci z Wawrowa już mogą wsiadać na motor i jechać w meczu ligowym od razu po wyjściu stamtąd i bez licencji bo już są wyszkoleni

  32. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi spitt22 za jego przydatny post!

    ins. Sokołowski (05-05-2017)

  33. Powrót do góry    #1918
    Ekspert
    Dołączył
    03-02-2003
    Postów
    3,113
    Kliknij i podziękuj
    660
    Podziękowania: 587 w 317 postach
    Rusty dużo jest prawdy w tym co piszesz, choc ciezko momentami zrozumiec o co chodzi.
    Co to sa te gumki, w ktorych oni chodza? Gumki do wlosow czy te spodnie takie z gumkami na dole co teraz mlodzi nosza? Bo chyba nie chodzi Ci o prezerwatywy?

    A co do gownoburzy vol. 57 przestancie prowokowac Mariusza bo i ja nie wytrzymam. Wiadomo, ze go nie przekonamy... Nie zrobi tego ani juniorka Leszna zapewniajaca im awans do finalu pare lat temu, ani majacy miejsce w Ekstraligowych skladach wyvchowankowie (Kasprzak, Pawliccy x 2, Musielak, Balinski, Miskowiak, Kosciuch, Fierlej, Nowak, etc.), to ze w kazdej lidze sa conajmniej 2 kluby ktore koszytaja z ich juniorki. Bez sensu dyskutowac, niech ma swoje zdanie i nie spamujmy watku analizujac i wyklocajac sie o pojedynczde slowa zacytowane z kontekstu.

    Ja tylko sie dziwie, ze w Czewie potrafia zrobic tor po opadach a u nas nie. I kolejna sprawa, moze by przebudowac w Polsce tory na wzor Czestochowskiego, normalnie skopiowac i tyle?

  34. Powrót do góry    #1919
    Ekspert Awatar welna
    Dołączył
    22-10-2003
    Postów
    4,108
    Kliknij i podziękuj
    1,294
    Podziękowania: 2,999 w 1,157 postach
    Cytat Zamieszczone przez Eneasz Zobacz posta

    Ja tylko sie dziwie, ze w Czewie potrafia zrobic tor po opadach a u nas nie. I kolejna sprawa, moze by przebudowac w Polsce tory na wzor Czestochowskiego, normalnie skopiowac i tyle?
    Zbyt droga i długotrwała inwestycja.

    Zdecydowanie taniej, łatwiej i przede wszystkim szybciej to rozgrywać wszystkie spotkania w Czewie
    Sobota 17.00 i 20.00
    Niedziela 15.00 i 18.00

    Nie dość, że mamy gwarancję wspaniałych widowisk, to dodatkowo jeszcze to co kibica najbardziej kręci - zawsze jedziemy na wyjazd

  35. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi welna za jego przydatny post!

    sobotch (05-05-2017)

  36. Powrót do góry    #1920
    Ekspert
    Dołączył
    21-01-2016
    Postów
    13,849
    Kliknij i podziękuj
    535
    Podziękowania: 2,132 w 1,487 postach
    Cytat Zamieszczone przez RUSTY Zobacz posta
    Zielona Góra jest miastem skrajnie lewicowym gdzie leming siedzi na lemingu łącznie z Prezydentem a do tego niektórzy działacze Falubazu chodzą w gumkach.Jakby na przekór stosunek do szkółki mają wręcz radykalnie antysocjalistyczny.Zawsze pieprzyli jak to młodzi powinni uczyć się zawodowstwa aby nie zostać Kłopotem.Kompletne zaprzeczenie socjalizmu ale najgorsze jest to że kiedyś ten marazm talentom ze wsi pomagał a dzisiaj bogaci mają plecy,gumki i talent do pokemonów
    Lewicowe powiadasz? A tak w ogóle dobrze się czujesz?
    Skrajnie lewicowe, to znaczy zdominowane przez lewicę. Zerknij na wyniki ostatnich wyborów. Jeśli chodzi o ludzi, samych siebie nazywających lewicą, to nie odnieśli sukcesu. Chyba że policzyć PiS jako lewicę, co zgadza się z działaniami, a nie pasuje do ich haseł. Jeśli nawet zsumować oficjalną lewicę z PiSem to nie będzie nawet połowa.
    Jaka tu lewicowość, i to skrajna, upiłeś się?
    I co ma światopogląd do szkolenia? Lewicowy klub szkoli dobrze i dużo, a prawicowy wcale albo słabo?
    Nienawiść do Falubazu uczyniła Ci potężny bałagan w głowie, bo piszesz to wyraźnie poważnie, bez krzty humoru.

  37. Powrót do góry    #1921
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Cytat Zamieszczone przez welna Zobacz posta
    Zbyt droga i długotrwała inwestycja.

    Zdecydowanie taniej, łatwiej i przede wszystkim szybciej to rozgrywać wszystkie spotkania w Czewie
    Sobota 17.00 i 20.00
    Niedziela 15.00 i 18.00

    Nie dość, że mamy gwarancję wspaniałych widowisk, to dodatkowo jeszcze to co kibica najbardziej kręci - zawsze jedziemy na wyjazd
    Zgadzam się. Wtedy dopiero wyjdzie prawdziwa wartość leszczyńskiej armady, którą przez własny tor traktuje się jak niewiadomocoipoco

  38. Powrót do góry    #1922
    Ekspert Awatar welna
    Dołączył
    22-10-2003
    Postów
    4,108
    Kliknij i podziękuj
    1,294
    Podziękowania: 2,999 w 1,157 postach
    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta
    Zgadzam się. Wtedy dopiero wyjdzie prawdziwa wartość leszczyńskiej armady, którą przez własny tor traktuje się jak niewiadomocoipoco
    Dokładnie sobotch
    A dodatkowo dzięki tym ,,wyjazdom'' do Częstochowy, będziesz mógł zobaczyć co tak naprawdę znaczy zurbanizowane i lepiej rozwinięte miasto

    Jak widzisz zatem - same plusy
    Ostatnio edytowane przez welna ; 05-05-2017 o 09:50

  39. Powrót do góry    #1923
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach

    Falubaz Zielona Góra 2017 - wątek klubowy

    Wełna kiedy ty ostatni raz byłeś w Czewie (mówię o mieście, nie o wycieczce na mecz i z powrotem)?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  40. Powrót do góry    #1924
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,840
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Przecież Mariusz to sam nie wie kto jest kto i nie zna pojecia wychowanek. Najlepszym przykładem jest Burzyński którego tak zaciekle tu bronił kilka miesiecy temu mówiąc że to wychowanek a gość był już bliski zostania "wychowankiem" Orła jeżdząc z Kędziorą po różnych torach. I tutaj nie ma wątpliwości że to pełnoprawny wychowanek Falubazu natomiast Ci z Wawrowa już mogą wsiadać na motor i jechać w meczu ligowym od razu po wyjściu stamtąd i bez licencji bo już są wyszkoleni
    I co z tego, formalnie rzecz biorąc jest wychowankiem klubu w którym zdał licencję. Tak samo jak np. Smektała jest wychowankiem Unii, który mieszka 40 km od Leszna.

    No ci z Wawrowa mają najgorszy okres szkolenia już za sobą, bo są to już adepcie którzy przebrnęli przez te wszystkie sita na wstępnym etapie szkolenia. A przede wszystkim są już zdecydowani kontynuować karierę w dorosłym speedwayu. Czyli taki Paluch dostaje gotowy narybek. Zdanie licencji w ich przypadku to zazwyczaj tylko formalność. I po skończeniu 16 roku życia, nie am formalnych przeszkód aby taki zawodnik mógł jechać w meczu ligowym.

    Ale idźmy dalej tym tropem. I spójrzmy w jakim kierunku idzie te nasze szkolenie. Na przykładzie Jakuba Miśkowiaka i Dawida Bartocha. Ci zawodnicy zdali własnie licencję. A nie byli szkoleni w żadnej klubowej szkółce w PL. Generalnie mogą dzisiaj podpisać kontrakt zawodowy, z każdym klubem. I jak się okazuje, do zdania licencji w ogóle nie potrzeba żadnej klubowej szkółki. Wystarczy mieć odpowiednie zaplecze w osobie jakiegoś członka rodziny, oczywiście w miarę zasobnego finansowo, i można zdać licencję. I co, którego klubu będą to wychowankowie ? Która szkółka klubowa będzie mogła przygarnąć sobie, ewentualne zasługi szkoleniowe ?
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  41. Powrót do góry    #1925
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Cytat Zamieszczone przez welna Zobacz posta
    Dokładnie sobotch
    A dodatkowo dzięki tym ,,wyjazdom'' do Częstochowy, będziesz mógł zobaczyć co tak naprawdę znaczy zurbanizowane i lepiej rozwinięte miasto

    Jak widzisz zatem - same plusy
    Zurbanizowane? Przecież jedyne, co tam warto zobaczyć to miejsce ogólnych pielgrzymek i aleja frytkowa. Aczkolwiek alkohol smakuje tam dobrze, wiem, bo piłem kiedyś u dawno niewidzianego kolegi Emila

  42. Powrót do góry    #1926
    Stały bywalec Awatar alexbart
    Dołączył
    11-02-2005
    Postów
    1,358
    Kliknij i podziękuj
    502
    Podziękowania: 121 w 57 postach
    Bardzo rzeczowy post. Popdpisuje sie obiema rekami. Lata od 2009 roku to stracona (niemal) dekada. Szkolenie nie bylo priorytetem klubu. Kazdy sobie rzepke skrobal. Nie bylo prawdziwego fachowca z zapalem Grabowskiego. Taka polityka sie msci i to sie jeszcze nasili. To na dluzsza mete noz w plecy kazdego stowarzyszenia i klubu sportowego. Nie mowiac o wiezi kibicow z klubem i ich identyfikacji. Jest fatalnie.

    Cytat Zamieszczone przez aszotek Zobacz posta
    Wchodzę raz na ruski rok na forum i mam wrażenie, że w tym temacie czas zatrzymał się w miejscu

    Jako, że czytając wpisy, nie zwracałem uwagi, kto jest ich autorem, nie wiem, komu się narażę swoją wypowiedzią... W każdym razie, zgadzam się z tym, że taki Dudek nie jest produktem klubowej myśli szkoleniowej. Dlaczego? Dlatego, że tak naprawdę jego trenerem był Dudek senior i podejrzewam, że w każdym klubie rozwinąłby się tak samo, choć tego nie wiemy i się nie dowiemy. Natomiast takie nazwiska jak Walasek, Zengota, Kurmański - tak, to są zawodnicy, którzy dużo zawdzięczają naszemu klubowi i można swobodnie mówić o tym, że to tutaj zostali wyszkoleni.

    Teraz pytanie - kto jest ostatnim wychowankiem, którym naprawdę możemy się szczycić? Zgardziński? Dajcie spokój, według mnie trzeba cofnąć się do Zengoty. Rocznik 1988! 29 lat, a to oznacza, że wiek juniorski skończył 8 lat temu. Przez 8 lat nie mamy już juniora na naprawdę dobrym poziomie. Przy czym dobrym, a co dopiero mówić o wybitnym. Wybitny to był ostatnio Kurmański, rocznik 1982. Czyli wiek juniora kończył 14 lat temu.

    Leszno przez ten okres może się poszczycić znacznie większą ilością dobrych, jak również wybitnych wychowanków. Podobnie Gorzów. Duży wpływ ma na to mini tor, którego u nas po prostu nie ma.

    I zgadzam się - o słabości juniorki w klubie świadczy to, że trzeba ściągać juniorów z zewnątrz. Zwłaszcza, jeśli ci ściągnięci juniorzy też nie są wybitni, ani nawet dobrzy.
    Toen was geluk nog heel gewoon: http://myweb.tiscali.co.uk/speedway2/wtc90.htm

  43. Powrót do góry    #1927
    Ekspert Awatar welna
    Dołączył
    22-10-2003
    Postów
    4,108
    Kliknij i podziękuj
    1,294
    Podziękowania: 2,999 w 1,157 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    Wełna kiedy ty ostatni raz byłeś w Czewie (mówię o mieście, nie o wycieczce na mecz i z powrotem)?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


    Poza stadionem to w Czewie nigdzie nie byłem

    To był tylko taki ,,pstryczek'' do Sobotcha, ponieważ jestem średnio raz w miesiącu w ZG i mam porównanie z tym co mam na codzień w Lesznie.
    I naprawdę poza większym obszarem i większą liczbą mieszkańców ZG niczym w sposób ,,przygniatający'' nie dominuje nad Lesznem.

    Leszno natomiast w stosunku do ZG ma jedną zdecydowaną i przygniatającą przewagę:

    To drużyna żużlowa........

    ps. Ogólnie po ostatnim Waszym ponownie odwołanym meczu z GKMem, i po liściu na Smoku, na mieście chodzą słuchy, że........

    .......Falubaz jest ponoć tak słaby, że nawet z pogodą przegrywa......

  44. Powrót do góry    #1928
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez welna Zobacz posta


    Poza stadionem to w Czewie nigdzie nie byłem
    To wiele wyjaśnia
    Cała ta kongresówka i rosyjski zabór to urbanistyczny dramat. Zabory skończyły się 100 lat temu a ten podział jest nadal jak najbardziej aktualny. Miasta budowane bez ładu i składu. Nie to co u nas w Prusach


    To był tylko taki ,,pstryczek'' do Sobotcha, ponieważ jestem średnio raz w miesiącu w ZG i mam porównanie z tym co mam na codzień w Lesznie.
    I naprawdę poza większym obszarem i większą liczbą mieszkańców ZG niczym w sposób ,,przygniatający'' nie dominuje nad Lesznem.
    No jasne, że nie. Ale powiem ci jedno - więcej swojego życia spędziłem w Wawie niż w ZG, chociaż jak mnie ktoś zapyta skąd jestem to do głowy mi nie przyjdzie powiedzieć że z Wawy. Pewnie tak samo będzie gdy będę 70letnim dziadkiem (o ile dożyję).
    ZG to naprawdę zayebiście wygodne miejsce do życia. Jak porównam komfort życia w ZG z tym co widzę np. na Górnym Śląsku czy na Mazowszu (Warszawa to nie Mazowsze) to nie ma w ogóle żadnego porównania. Przepaść.
    Dostaliśmy po Niemcach naprawdę dobrze zorganizowane i zaplanowane miasta i nawet komuna i bezhołowie lat 90tych tego nie zniszczyły. To jest trochę jak jazda na autopilocie, bo przecież te miasta się cały czas rozwijają i rozrastają a Niemców jako gospodarzy nikt już tu nie pamięta.


    Leszno natomiast w stosunku do ZG ma jedną zdecydowaną i przygniatającą przewagę:
    To drużyna żużlowa........
    Widzę, że cię dalej zeszłoniedzielne endorfiny trzymają. I dobrze, mam nadzieję, że u was uwierzą że już są mistrzami. Będzie fajny kubeł zimnej wody jesienią.
    Wiemy już na czym polegała baronowa sztuczka i drugi raz nas nie złapiecie
    Co nie zmienia faktu oczywiście, że Leszno jest faworytem do tytułu. Byłoby i nawet gdyby przegrało mecz z Falubazem. Taki skład po prostu musi jechać, nie ma cudów. Sam obstawiłem was w przedsezonowym typerze na 1 miejscu.


    ps. Ogólnie po ostatnim Waszym ponownie odwołanym meczu z GKMem, i po liściu na Smoku, na mieście chodzą słuchy, że........

    .......Falubaz jest ponoć tak słaby, że nawet z pogodą przegrywa......
    A niech przegrywa. Ja tam wolę się rozczarowywać teraz a nie jak rok temu we wrześniu.
    Ostatnio edytowane przez CarlitosFalubaz ; 05-05-2017 o 10:58

  45. Powrót do góry    #1929
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,030
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,503 w 997 postach
    Cytat Zamieszczone przez alexbart Zobacz posta
    Bardzo rzeczowy post. Popdpisuje sie obiema rekami. Lata od 2009 roku to stracona (niemal) dekada. Szkolenie nie bylo priorytetem klubu. Kazdy sobie rzepke skrobal. Nie bylo prawdziwego fachowca z zapalem Grabowskiego. Taka polityka sie msci i to sie jeszcze nasili. To na dluzsza mete noz w plecy kazdego stowarzyszenia i klubu sportowego. Nie mowiac o wiezi kibicow z klubem i ich identyfikacji. Jest fatalnie.
    Koncząc wątek szkolenia to tylko jedna osoba jest za to odpowiedzialna. Pan Robert Dowhan, któremu nawet na myśl przychodziły pomysły spolszczenia Saszki

  46. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi spitt22 za jego przydatny post!

    Ali_G (05-05-2017)

  47. Powrót do góry    #1930
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Jak w tym roku Leszno da ciała, w 2018 dokupią sobie jeszcze jednego wymiatacza, na ławę posadzą Nickiego i wtedy dopiero zobaczymy

  48. Powrót do góry    #1931
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Nie bedą musieli nikogo kupować. Wystarczy pozwolić dojrzeć Kuberze.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  49. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi CarlitosFalubaz za jego przydatny post!

    Dominik (05-05-2017)

  50. Powrót do góry    #1932
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Kubera wyemigruje z Leszna jak każdy do tej pory (oprócz maskotki Pitera oczywiście), bo przecież musi się znaleźć miejsce na nowe nabytki, a jeszcze jak taki Kubera pojedzie raz i drugi niczym Musielak, to nikt z Leszna płakał przecie nie będzie...

    Tylko komu ja to tłumaczę?

  51. Powrót do góry    #1933
    Ekspert Awatar RUSTY
    Dołączył
    07-04-2004
    Postów
    5,266
    Kliknij i podziękuj
    99
    Podziękowania: 367 w 259 postach
    Cytat Zamieszczone przez noc Zobacz posta
    Lewicowe powiadasz? A tak w ogóle dobrze się czujesz?
    Skrajnie lewicowe, to znaczy zdominowane przez lewicę. Zerknij na wyniki ostatnich wyborów. Jeśli chodzi o ludzi, samych siebie nazywających lewicą, to nie odnieśli sukcesu. Chyba że policzyć PiS jako lewicę, co zgadza się z działaniami, a nie pasuje do ich haseł. Jeśli nawet zsumować oficjalną lewicę z PiSem to nie będzie nawet połowa.
    Jaka tu lewicowość, i to skrajna, upiłeś się?
    I co ma światopogląd do szkolenia? Lewicowy klub szkoli dobrze i dużo, a prawicowy wcale albo słabo?
    Nienawiść do Falubazu uczyniła Ci potężny bałagan w głowie, bo piszesz to wyraźnie poważnie, bez krzty humoru.
    Człowieku naucz się odróżniać prawicę od kapitalizmu bo masz z tym wyrażny problem.Każdy leming to kapitalista który może sobie wierzyć nawet w Belzebuba lub być ateistą i jednocześnie banksterem.Lewactwo w ogóle nie istnieje i nigdy nie istniało bo to wybryk natury stworzony przez cwaniaków i zawsze chwytliwe na naiwnych ludzi.Prawica to Bóg i inne takie więc można wierzyć w Boga a jednocześnie dać coś ludziom.Socjalizm nie ma nic wspólnego z lewicą bo lewak to kapitalista który dochodzi do bogactwa zawsze stosując faule.

    Eneasz! Gumki to podstawowe odzienie lewaka.Wąskie spodnie wchodzące ciasno w krocze zarysowujące smukłą linie lewaka .To nie prezerwatywy
    Ostatnio edytowane przez RUSTY ; 05-05-2017 o 16:48
    Nie wiedziałem że w Polsce takie cuda,po zawodówce Prezydentem być się uda lecz nie teraz czas Sądy zaczynać bo najważniejsze jest serce Jelcyna

  52. Powrót do góry    #1934
    Ekspert
    Dołączył
    21-01-2016
    Postów
    13,849
    Kliknij i podziękuj
    535
    Podziękowania: 2,132 w 1,487 postach
    Cytat Zamieszczone przez RUSTY Zobacz posta
    Człowieku naucz się odróżniać prawicę od kapitalizmu bo masz z tym wyrażny problem.Każdy leming to kapitalista który może sobie wierzyć nawet w Belzebuba lub być ateistą i jednocześnie banksterem.Lewactwo w ogóle nie istnieje i nigdy nie istniało bo to wybryk natury stworzony przez cwaniaków i zawsze chwytliwe na naiwnych ludzi.Prawica to Bóg i inne takie więc można wierzyć w Boga a jednocześnie dać coś ludziom.Socjalizm nie ma nic wspólnego z lewicą bo lewak to kapitalista który dochodzi do bogactwa zawsze stosując faule.

    Eneasz! Gumki to podstawowe odzienie lewaka.Wąskie spodnie wchodzące ciasno w krocze zarysowujące smukłą linie lewaka .To nie prezerwatywy
    Prawica to Bóg i inne takie???
    To ja już nie mam pytań, wymiękam.
    Na temat reszty nie będę dyskutował, szkoda czasu.
    EOT

  53. Powrót do góry    #1935
    Ekspert Awatar RUSTY
    Dołączył
    07-04-2004
    Postów
    5,266
    Kliknij i podziękuj
    99
    Podziękowania: 367 w 259 postach
    Cytat Zamieszczone przez noc Zobacz posta
    Prawica to Bóg i inne takie???
    To ja już nie mam pytań, wymiękam.
    Na temat reszty nie będę dyskutował, szkoda czasu.
    EOT
    A ty myślałeś że kto???? Cyfer Lucyfer pewnie albo doktor Solfernus Azil dziesiąty Wszystko co idzie w naturalnym porządku tego świata jest prawicowe,Wilk jest prawicowy bo dominujący prowadzi watache innych wilków co ma naturalnie wpojone raczej nie przez doktora Solfernusa.Człowiek z natury też jest prawicowy tylko bardziej skomplikowany więc nie myśli tylko o tym aby przetrwać więc łatwiej wejśc mocom nieczystym w jego wnętrze.Lucyfer potrzebuje większej przestrzeni aby w nią zaglądnąć i zawładnąć dlatego pogłaskaj Mariusza bliżej w okolicy czoła to może wyczujesz rogi
    Nie wiedziałem że w Polsce takie cuda,po zawodówce Prezydentem być się uda lecz nie teraz czas Sądy zaczynać bo najważniejsze jest serce Jelcyna

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •