Strona 85 z 121 PierwszyPierwszy ... 3575838485868795 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,781 do 3,825 z 5423

Wątek: Falubaz Zielona Góra 2017 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #3781
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,894
    Kliknij i podziękuj
    1,714
    Podziękowania: 4,381 w 3,163 postach
    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta
    Sorry stary, ale Twoja opinia jest, że tak brzydko powiem, czysto komunistyczna. Nie dajemy nowych młodych albo zwykłych nazwisk, bo tylko stare uznane trepy gwarantują coś więcej niż piąte miejsce, choć szkoda, że tylko czwarte.

    Wrocławiowi każdy gratuluje srebra, ale i tak podążać ich drogą to dla wielu zbyt wysokie progi.
    Znaczy, że jak ? Twoim zdaniem mamy dalej kupować juniorów ? To proponujesz ?
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  2. Powrót do góry    #3782
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Zaczyna mi to wyglądać na ograniczenie i to bardzo mocne.

    Jak nie będziesz inwestował w ludzi typu Milik, młody Holder, Thomsen, Fricke i kto tam jeszcze się wychyla znad średniości, to rzeczywiście za chwilę nie będzi ekomu jeździć.

    Przywiązanie do nazwisk w dłuższej perspektywie zwiększa koszty mimo efektów tych samych albo ich braku. Oczywiście można mieć to w dupie i się z tego śmiać, tylko wtedy marudzenie też miejmy w dupie, tak dla zasady.

    Przywiązanie do ludzi typu Walasek, jw.
    Ostatnio edytowane przez sobotch ; 28-09-2017 o 13:28

  3. Powrót do góry    #3783
    Stały bywalec Awatar hcp
    Dołączył
    07-05-2017
    Postów
    961
    Kliknij i podziękuj
    259
    Podziękowania: 202 w 137 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    No i pytanie podstawowe, skoro miałby odejść i JH i JD, to po co nam Cieślak ?
    No to właśnie wcześniej napisałem, że jak mieliby odejść i Jason i Jarosław to Cieślak jest niepotrzebny.

  4. Powrót do góry    #3784
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    A z nimi jest potrzebny?
    Kiedyś umiał zrobić wynik nazwiskami.
    Teraz umie chyba tylko jeździć na rowerze, bo zwykłe taktyczne potrafiają przerosnąć.

  5. Powrót do góry    #3785
    Ekspert Awatar okano1
    Dołączył
    19-08-2002
    Postów
    5,830
    Kliknij i podziękuj
    274
    Podziękowania: 407 w 336 postach

    Post

    Cytat Zamieszczone przez hcp Zobacz posta
    No to właśnie wcześniej napisałem, że jak mieliby odejść i Jason i Jarosław to Cieślak jest niepotrzebny.
    Panowie spokojnie
    klubowi jak również Cieślakowi potrzebny jest sukces.Więc po co on ci tu?, polazł by do Częstochowy walczyć o takie same miejsce w tabeli jak Falubaz bez wymienionych liderów.A ci co teraz sieją zamęt za tydzień dwa powiedzą no ale mieli oferty.No i kuzwa mieli bo co roku mają.

  6. Powrót do góry    #3786
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta
    Sorry stary, ale Twoja opinia jest, że tak brzydko powiem, czysto komunistyczna. Nie dajemy nowych młodych albo zwykłych nazwisk, bo tylko stare uznane trepy gwarantują coś więcej niż piąte miejsce, choć szkoda, że tylko czwarte.

    Wrocławiowi każdy gratuluje srebra, ale i tak podążać ich drogą to dla wielu zbyt wysokie progi.
    Nie wiem co to ma do komunizmu serio
    Podchodzę do sprawy na zimno i realistycznie. Nie jestem zwolennikiem składu który tam był podany, natomiast gdyby taki był to tak jak napisałem, jest to ekipa na okolice 5-6 miejsca w lidze i tyle.
    I to wcale nie jest takie złe rozwiązanie bo co nam daje zatrzymanie tegorocznego składu ? Może awans do play offs ale bez większych szans na rywalizację z tercetem Gorzów-Wrocław-Leszno. A kosztowo to wyglądać będzie zupełnie inaczej, bo Hampel nie pojedzie ci kolejnego sezonu na obecnych warunkach finansowych. Będzie trzeba wydać na niego dużo więcej i moim zdaniem nie warto.
    Natomiast jak szukamy alternatywy to też trzeba patrzeć realistycznie. Z wymienianych zawodników (także tych Iligowych) w zasadzie nikt nie jest do wzięcia poza PUKiem i Fredim. Trzeba by szukać mega głęboko gdzieś po anglo-szwedzkich żużlowych zadupiach. Dlatego odpuśćmy Hampela i skoncentrujmy się na tym co ważne czyli utrzymaniu lidera - Doyla.

    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta
    Zaczyna mi to wyglądać na ograniczenie i to bardzo mocne.

    Jak nie będziesz inwestował w ludzi typu Milik, młody Holder, Thomsen, Fricke i kto tam jeszcze się wychyla znad średniości, to rzeczywiście za chwilę nie będzi ekomu jeździć.

    Przywiązanie do nazwisk w dłuższej perspektywie zwiększa koszty mimo efektów tych samych albo ich braku. Oczywiście można mieć to w dupie i się z tego śmiać, tylko wtedy marudzenie też miejmy w dupie, tak dla zasady.

    Przywiązanie do ludzi typu Walasek, jw.
    sobotch podaj nazwisko zawodnika którego powinniśmy sprowadzić.

  7. Powrót do góry    #3787
    Ekspert Awatar okano1
    Dołączył
    19-08-2002
    Postów
    5,830
    Kliknij i podziękuj
    274
    Podziękowania: 407 w 336 postach
    Za Hampela dwóch.
    Zengota
    Kurtz
    Pewnie ta sama kasa
    Doyl
    Zengota
    Dudek
    Kurtz
    Protasiewicz
    junior
    junior
    Woryna

  8. Powrót do góry    #3788
    Ekspert Awatar Dominik
    Dołączył
    31-03-2014
    Postów
    9,828
    Kliknij i podziękuj
    4,021
    Podziękowania: 1,616 w 1,050 postach
    O ile mi wiadomo dany zawodnik nie może jeździć w dwóch klubach jednocześnie

  9. Powrót do góry    #3789
    Stały bywalec Awatar hcp
    Dołączył
    07-05-2017
    Postów
    961
    Kliknij i podziękuj
    259
    Podziękowania: 202 w 137 postach
    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta
    A z nimi jest potrzebny?
    Kiedyś umiał zrobić wynik nazwiskami.
    Teraz umie chyba tylko jeździć na rowerze, bo zwykłe taktyczne potrafiają przerosnąć.
    Z nimi jest 'potrzebny' o tyle, że może się przyczynić do pozostania któregoś z nich w FZG. Tylko o to mi chodziło. Z resztą się zgadzam.

  10. Powrót do góry    #3790
    Ekspert Awatar Dominik
    Dołączył
    31-03-2014
    Postów
    9,828
    Kliknij i podziękuj
    4,021
    Podziękowania: 1,616 w 1,050 postach
    Z przywiazaniem zawodników do Cieślaka jest tak samo jak z jego cudownoscia jako trener, mrzonka Takie moje zdanie.

  11. Powrót do góry    #3791
    Ekspert Awatar okano1
    Dołączył
    19-08-2002
    Postów
    5,830
    Kliknij i podziękuj
    274
    Podziękowania: 407 w 336 postach
    Cytat Zamieszczone przez hcp Zobacz posta
    Z nimi jest 'potrzebny' o tyle, że może się przyczynić do pozostania któregoś z nich w FZG. Tylko o to mi chodziło. Z resztą się zgadzam.
    To skoro Cieślak zostaje bo jest deklaracja dwóch stron.To dlaczego podobno oni są już klepnięci.?

  12. Powrót do góry    #3792
    Stały bywalec Awatar hcp
    Dołączył
    07-05-2017
    Postów
    961
    Kliknij i podziękuj
    259
    Podziękowania: 202 w 137 postach
    Cytat Zamieszczone przez okano1 Zobacz posta
    To skoro Cieślak zostaje bo jest deklaracja dwóch stron.To dlaczego podobno oni są już klepnięci.?
    Ja nie napisałem nigdzie, że są klepnięci gdzieś indziej. Odnoszę się jedynie do spekulacji i wariacji medialnych, których w tym czasie pełno i tak będzie do końca października.
    I napisałem także, że może się przyczynić do pozostania któregoś z nich, a nie, że jak Cieślak zostanie to także i oni.

    Ogólnie zupełnie się nie spinam, bo nie mam na to wpływu i liczę, że będzie dobrze, tzn. nawet jak odejdą (lub 1 z nich) to znajdziemy jakieś fajnie zastępstwa, nawet jak będą na trochę niższym poziomie.
    Mi zależy w tym zespole na Dudim, Pepe i fajnie jakby Zengi wrócił. I na tym żeby mieć szanse wymienić inne podobne nazwiska w przyszłości, które za lat x wyjadą z naszej szkółki.

  13. Powrót do góry    #3793
    Ekspert Awatar okano1
    Dołączył
    19-08-2002
    Postów
    5,830
    Kliknij i podziękuj
    274
    Podziękowania: 407 w 336 postach
    Cytat Zamieszczone przez Byczek NZUL Zobacz posta
    O ile mi wiadomo dany zawodnik nie może jeździć w dwóch klubach jednocześnie
    O ile mi wiadomo to kontrakt niczego nie gwarantuje.

    Cytat Zamieszczone przez hcp Zobacz posta
    Ja nie napisałem nigdzie, że są klepnięci gdzieś indziej. Odnoszę się jedynie do spekulacji i wariacji medialnych, których w tym czasie pełno i tak będzie do końca października.
    I napisałem także, że może się przyczynić do pozostania któregoś z nich, a nie, że jak Cieślak zostanie to także i oni.

    Ogólnie zupełnie się nie spinam, bo nie mam na to wpływu i liczę, że będzie dobrze, tzn. nawet jak odejdą (lub 1 z nich) to znajdziemy jakieś fajnie zastępstwa, nawet jak będą na trochę niższym poziomie.
    Mi zależy w tym zespole na Dudim, Pepe i fajnie jakby Zengi wrócił. I na tym żeby mieć szanse wymienić inne podobne nazwiska w przyszłości, które za lat x wyjadą z naszej szkółki.
    Zle mnie odebrałeś ja nic Tobie nie sugeruje.Każdy spekuluje i ma swoją wizje składu.Tylko czytałem już tu na poprzedniej stronie jakoby dla Doyla uszykowane są 2 worki pieniędzy a Jarek już swój odebrał.Dlatego o tym wspomniałem.

  14. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi okano1 za jego przydatny post!

    hcp (28-09-2017)

  15. Powrót do góry    #3794
    Ekspert Awatar Dominik
    Dołączył
    31-03-2014
    Postów
    9,828
    Kliknij i podziękuj
    4,021
    Podziękowania: 1,616 w 1,050 postach
    Cytat Zamieszczone przez okano1 Zobacz posta
    O ile mi wiadomo to kontrakt niczego nie gwarantuje.

    Zle mnie odebrałeś ja nic Tobie nie sugeruje.Każdy spekuluje i ma swoją wizje składu.Tylko czytałem już tu na poprzedniej stronie jakoby dla Doyla uszykowane są 2 worki pieniędzy a Jarek już swój odebrał.Dlatego o tym wspomniałem.
    Ja piszę o Kurtzu

  16. Powrót do góry    #3795
    Ekspert Awatar okano1
    Dołączył
    19-08-2002
    Postów
    5,830
    Kliknij i podziękuj
    274
    Podziękowania: 407 w 336 postach
    Cytat Zamieszczone przez Byczek NZUL Zobacz posta
    Ja piszę o Kurtzu
    Ja też

  17. Powrót do góry    #3796
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta

    sobotch podaj nazwisko zawodnika którego powinniśmy sprowadzić.
    Serio to spytaj Buszmena, zabowsky'ego albo innego eksperta od lig, bo nie ukrywam, ze teraz siedze w tym mniej niz przed paru laty.

    Dwa lata temu mowili, ze kto zgarnie Fricke ten wygra. Pojechal teraz jakis sezon ale bedzie z roku na rok coraz lepszy. Teraz pisza ze Thomsen i pewnie maja racje. Thorssel tez jest dla mnie kims konkretnym, tylko jak bedzie jechal swa biegi w meczu bo "trzeba objezdzac Jarka" - to nic z tego nie bedzie.

    Wiesz, tu nie chodzi nawet o konkretne nazwisko w tej godzinie, tylko o filozofie. Jack Holder nie wyroznial sie jakos specjalnie a teraz na bank w Toruniu chca go na stale.

    Ale jak nadal bedzie sie uznawac przyspawanie do stolka starych wyjadaczy, to wyjdzie na Twoje, nie bedzie komu jechac.
    Ostatnio edytowane przez sobotch ; 28-09-2017 o 16:54

  18. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi sobotch za jego przydatny post!

    Ali_G (28-09-2017)

  19. Powrót do góry    #3797
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta
    Serio to spytaj Buszmena, zabowsky'ego albo innego eksperta od lig, bo nie ukrywam, ze teraz siedze w tym mniej niz przed paru laty.

    Dwa lata temu mowili, ze kto zgarnie Fricke ten wygra. Pojechal teraz jakis sezon ale bedzie z roku na rok coraz lepszy. Teraz pisza ze Thomsen i pewnie maja racje. Thorssel tez jest dla mnie kims konkretnym, tylko jak bedzie jechal swa biegi w meczu bo "trzeba objezdzac Jarka" - to nic z tego nie bedzie.

    Wiesz, tu nie chodzi nawet o konkretne nazwisko w tej godzinie, tylko o filozofie. Jack Holder nie wyroznial sie jakos specjalnie a teraz na bank w Toruniu chca go na stale.

    Ale jak nadal bedzie sie uznawac przyspawanie do stolka starych wyjadaczy, to wyjdzie na Twoje, nie bedzie komu jechac.
    Nie wyjdzie na moje, bo ja wcale tego nie chce, tyle że jak zaczynam wymieniać kolejne ciekawe nazwiska to się okazuje że są nie do wyjęcia.
    Padło nazwisko Thomsen no i fajnie ale ma ważny kontrakt. Trzeba by pewnie zapłacić ekstra Gdańskowi o ile w ogóle będą chcieli gadać.
    Kurtz - zayebiście, ale on już jest w Lesznie. Kto następny ?
    Fricke ? Ponoć Mrozek już ma z nim wszystko dogadane, chociaż tutaj na pewno trzeba spróbować. Z tym zastrzeżeniem że byłbym ostrożny z jakimś długofalowym stawianiem na niego. Gość ma sporo dzwonów, dużo za dużo i nie wiem czy to nie skończy albo nie przyhamuje mu ostro kariery.
    Dlatego pytam kto inny ? Lahti ? Bogdanov ?

    Ja uważam, że jednak warto rozważyć podbicie do Lampartów. Dawidowi dać miejsce doparowego i w ten sposób przekonać też młodego do wieloletniego kontraktu z nami. Miałby pewne miejsce w składzie obok Tondera czy tam innego naszego juniora (Zgarda i Misiu powinni odejść).

  20. Powrót do góry    #3798
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-04-2017
    Postów
    762
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 261 w 152 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    Nie wyjdzie na moje, bo ja wcale tego nie chce, tyle że jak zaczynam wymieniać kolejne ciekawe nazwiska to się okazuje że są nie do wyjęcia.
    Padło nazwisko Thomsen no i fajnie ale ma ważny kontrakt. Trzeba by pewnie zapłacić ekstra Gdańskowi o ile w ogóle będą chcieli gadać.
    Kurtz - zayebiście, ale on już jest w Lesznie. Kto następny ?
    Fricke ? Ponoć Mrozek już ma z nim wszystko dogadane, chociaż tutaj na pewno trzeba spróbować. Z tym zastrzeżeniem że byłbym ostrożny z jakimś długofalowym stawianiem na niego. Gość ma sporo dzwonów, dużo za dużo i nie wiem czy to nie skończy albo nie przyhamuje mu ostro kariery.
    Dlatego pytam kto inny ? Lahti ? Bogdanov
    Pod 8 Fredrik Jakobsen, w perspektywie kilkusezonowej Mark Karion kontrakt na kilka lat i wypożyczenie.
    Co do podstawowego składu w przypadku odejścia Hampela i gdyby Zengi nie chciał wrócić to Grajczonek jest tanią ciekawą opcją jak zdobędzie teraz licencję PL. A tak to Thomsen, Kurtz, Fricke może Tungate ale co do tego ostatniego przekonany nie jestem. Ogólnie rynek jest strasznie ubogi i z roku na rok jest pod tym względem gorzej. Budując skład drugoligowy można jeszcze złożyć z nieoszlifowanych nazwisk to niestety im eyżej tym gorzej.

  21. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi devilzg za jego przydatny post!

    PrzemoZG (28-09-2017)

  22. Powrót do góry    #3799
    Zaawansowany Awatar NeverGiveUp38
    Dołączył
    21-09-2015
    Postów
    2,191
    Kliknij i podziękuj
    140
    Podziękowania: 506 w 321 postach
    Cytat Zamieszczone przez devilzg Zobacz posta
    Pod 8 Fredrik Jakobsen, w perspektywie kilkusezonowej Mark Karion kontrakt na kilka lat i wypożyczenie.
    Co do podstawowego składu w przypadku odejścia Hampela i gdyby Zengi nie chciał wrócić to Grajczonek jest tanią ciekawą opcją jak zdobędzie teraz licencję PL. A tak to Thomsen, Kurtz, Fricke może Tungate ale co do tego ostatniego przekonany nie jestem. Ogólnie rynek jest strasznie ubogi i z roku na rok jest pod tym względem gorzej. Budując skład drugoligowy można jeszcze złożyć z nieoszlifowanych nazwisk to niestety im eyżej tym gorzej.
    Wszystko fajnie,ale zostajecie z 2 krajowymi w tym wypadku. Słabo. Chyba,ze Grajczonek w końcu bedzie mógł startować jako Polak,bo tam jakieś problemy były. ( nie jestem jakoś mega w temacie) . Nawet gdyby mógł to słaba opcja. Z zawodnikami krajowymi jest bardzo duży problem. Nadzieja Falubazu w Grzesiu Zengocie ( niestety ) , coś czuje w tym roku może Wam to się udać. Jeżeli jak piszesz nie było by Hampela i Zengoty to wogole kaplica.
    Walaska będziecie ściągać na sztukę?

    Bo z taki najbardziej sensownych Polaków tak realnie do wzięcia zapowiada się,że mogą być:
    Kacper Woryna
    Przemek Pawlicki
    Grzegorz Zengota
    Tobiasz Musielak
    Jarosław Hampel
    Grzegorz Walasek
    Mateusz Szczepaniak
    Norbert Kościuch
    Szymon Woźniak
    Tomasz Jędrzejak
    Kto jeszcze? Chyba tyle.
    Ostatnio edytowane przez NeverGiveUp38 ; 28-09-2017 o 21:22

  23. Powrót do góry    #3800
    Ekspert
    Dołączył
    03-02-2003
    Postów
    3,113
    Kliknij i podziękuj
    660
    Podziękowania: 587 w 317 postach
    Mnie tylko zastanawia w tej sprawie jedna rzecz.

    Są zawodnicy dobrzy, ktorzy mogliby w okienku transferowym byc niezlymi kaskami i miec wiele ofert a podpisuja szybko kontrakty z klubami, ktore raczej biora to co zostanie na stole po tym jak sie najedza Falubaz, Unia, Torun czy Gorzow, Wroclaw.
    Taki Zagar szybko podpisal we Wlokniarzu, Artiom Laguta, Buczek i Lindbaeck w Grudziadzu itd.

    Tymczasem nasi, ktorzy pewnie maja o wiele lepsze warunki za kazdym razem funduja nam dreszcowce i negocjuja, jezdza po innych klubach.

    Z Gorzowa tez zazwyczaj ciezko kogos wyrwac, podpisuja tam Kasprzak, Zmarzlik czy PUK dlugoletnie kontrakty i ciezko ich stamtad wyciagnac o ile klub sam z nich nie rezygnuje.
    O co chodzi? Slyszymy, ze ciezko teraz o zawodnikow bo wiekszosc nie chce sie ruszac ze swoich klubow a naszym jakos nie ciezko.
    Nawet Woryna czy Fricke mowili, ze jak ROW sie utrzyma to na pewno nigdzie nie odejda. Czyli gdzie indziej zawodnicy wola zostac za nizsze stawki a unas gwiazdy za wyzsze stawki kreca nosem?

  24. Powrót do góry    #3801
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez Eneasz Zobacz posta
    Mnie tylko zastanawia w tej sprawie jedna rzecz.

    Są zawodnicy dobrzy, ktorzy mogliby w okienku transferowym byc niezlymi kaskami i miec wiele ofert a podpisuja szybko kontrakty z klubami, ktore raczej biora to co zostanie na stole po tym jak sie najedza Falubaz, Unia, Torun czy Gorzow, Wroclaw.
    Taki Zagar szybko podpisal we Wlokniarzu, Artiom Laguta, Buczek i Lindbaeck w Grudziadzu itd.

    Tymczasem nasi, ktorzy pewnie maja o wiele lepsze warunki za kazdym razem funduja nam dreszcowce i negocjuja, jezdza po innych klubach.

    Z Gorzowa tez zazwyczaj ciezko kogos wyrwac, podpisuja tam Kasprzak, Zmarzlik czy PUK dlugoletnie kontrakty i ciezko ich stamtad wyciagnac o ile klub sam z nich nie rezygnuje.
    O co chodzi? Slyszymy, ze ciezko teraz o zawodnikow bo wiekszosc nie chce sie ruszac ze swoich klubow a naszym jakos nie ciezko.
    Nawet Woryna czy Fricke mowili, ze jak ROW sie utrzyma to na pewno nigdzie nie odejda. Czyli gdzie indziej zawodnicy wola zostac za nizsze stawki a unas gwiazdy za wyzsze stawki kreca nosem?
    W przypadku Gorzowa wystarczy zagrozić nie wyplaceniem 300 kafli od sponsora. Zawodnik nagle znowu staje się lojalny.
    !Adrian walcz!

  25. Powrót do góry    #3802
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,894
    Kliknij i podziękuj
    1,714
    Podziękowania: 4,381 w 3,163 postach
    Cytat Zamieszczone przez Eneasz Zobacz posta
    Mnie tylko zastanawia w tej sprawie jedna rzecz.

    Są zawodnicy dobrzy, ktorzy mogliby w okienku transferowym byc niezlymi kaskami i miec wiele ofert a podpisuja szybko kontrakty z klubami, ktore raczej biora to co zostanie na stole po tym jak sie najedza Falubaz, Unia, Torun czy Gorzow, Wroclaw.
    Taki Zagar szybko podpisal we Wlokniarzu, Artiom Laguta, Buczek i Lindbaeck w Grudziadzu itd.

    Tymczasem nasi, ktorzy pewnie maja o wiele lepsze warunki za kazdym razem funduja nam dreszcowce i negocjuja, jezdza po innych klubach.

    Z Gorzowa tez zazwyczaj ciezko kogos wyrwac, podpisuja tam Kasprzak, Zmarzlik czy PUK dlugoletnie kontrakty i ciezko ich stamtad wyciagnac o ile klub sam z nich nie rezygnuje.
    O co chodzi? Slyszymy, ze ciezko teraz o zawodnikow bo wiekszosc nie chce sie ruszac ze swoich klubow a naszym jakos nie ciezko.
    Nawet Woryna czy Fricke mowili, ze jak ROW sie utrzyma to na pewno nigdzie nie odejda. Czyli gdzie indziej zawodnicy wola zostac za nizsze stawki a unas gwiazdy za wyzsze stawki kreca nosem?
    Ale kto konkretnie jeździ po innych klubach ?

    Znam jeden taki przypadek, jak Dudki ruszyły po innych klubach, chyba ze trzy, cztery lata temu to było. Ale i tak, jak się okazało potem, jeździli aby dobrze się zorientować, ile tak naprawdę są warci na rynku.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  26. Powrót do góry    #3803
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Wiadomo, ze emocje nowych nazwisk beda bo byc musza. Tyle ze powiedzialem sobie, ze w dupie mam, kto pojdzie a kto przyjdzie, z jednego banalnego powodu - od trzech lat efektu finalowego nie ma mimo posiadania nazwisk. To w takim razie moze beda jak sie nazwiska wymieni?

    Dudek z Protasem zostana, chcialoby sie zeby Doyle tez. A jak nie, to tak naprawde cala plejada zawodnikow czeka na odpowiedni kontrakt. Piszecie tu o Zengocie, PUKu, Lindgrenie, do tego sa jeszcze Wozniak, Janowski, Kildemand, Jensen, Madsen, Emil, starszy Pawlicki i paru z I ligi.

    Naprawde, da sie wymienic caly sklad i zmontowac nowy od zera nie tracac na jakosci. Przeciez nikt nie wie, jak za rok kto pojedzie na czyich silnikach.

  27. Powrót do góry    #3804
    Stały bywalec Awatar młody_piernik
    Dołączył
    03-10-2014
    Postów
    1,393
    Kliknij i podziękuj
    1,602
    Podziękowania: 388 w 222 postach
    moim zdaniem w tym roku mieliście świetną seniorkę, nie wiem po co tu coś zmieniać? do mistrza trzeba trochę szczęścia i trochę juniorów
    "Gratulacje dla pana Gajewskiego,gratulacje dla zawodników" - Stev, 2016

    "A Pan Buszmen wymyśla i wymyśla. Liczy, krytykuje, opowiada jak to sam by za wszystkie osoby wystąpił." - Przemysław Termiński, 2016

  28. Powrót do góry    #3805
    Ekspert Awatar RUSTY
    Dołączył
    07-04-2004
    Postów
    5,266
    Kliknij i podziękuj
    99
    Podziękowania: 367 w 259 postach
    Podstawowy priorytet dla Falubazu to jest Woryna i to jest absolutny absolut od którego powinni zacząć bo z juniorami na poziomie drugoligowym w ogóle nie ma co myśleć o wyniku.
    Drugie to zastanowić się nad Cieślakiem który moim zdaniem reprezentacją się bardziej przejmuje a w klubie po prostu płacą.
    Na koniec warto zwrócić uwagę że w Gorzowie zaczyna cuchnąć radiowcami czyli dawny zielonogórski stygmacik...jedni robią kiedy bieda a resortowcy przychodzą i przejmują sztafetę więc Paluch do przejęcia razem z Gałą i Świstem
    Nie wiedziałem że w Polsce takie cuda,po zawodówce Prezydentem być się uda lecz nie teraz czas Sądy zaczynać bo najważniejsze jest serce Jelcyna

  29. Powrót do góry    #3806
    Ekspert Awatar welna
    Dołączył
    22-10-2003
    Postów
    4,110
    Kliknij i podziękuj
    1,295
    Podziękowania: 3,000 w 1,158 postach
    Cytat Zamieszczone przez RUSTY Zobacz posta
    Podstawowy priorytet dla Falubazu to jest Woryna i to jest absolutny absolut od którego powinni zacząć bo z juniorami na poziomie drugoligowym w ogóle nie ma co myśleć o wyniku.
    Drugie to zastanowić się nad Cieślakiem który moim zdaniem reprezentacją się bardziej przejmuje a w klubie po prostu płacą.
    Na koniec warto zwrócić uwagę że w Gorzowie zaczyna cuchnąć radiowcami czyli dawny zielonogórski stygmacik...jedni robią kiedy bieda a resortowcy przychodzą i przejmują sztafetę więc Paluch do przejęcia razem z Gałą i Świstem
    Tyle tylko, że z Woryny już jest taki sam junior jak z Protasa.......

  30. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi welna za jego przydatny post!

    j-rules (29-09-2017), młody_piernik (29-09-2017)

  31. Powrót do góry    #3807
    Użytkownik
    Dołączył
    18-04-2017
    Postów
    309
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 22 w 20 postach
    Wczoraj Tymczyszyn jasno dał znać, że coś się dzieje. W radio Zielona Góra raczej wyglądał na pogodzonego z odejściem Hampela, ale o Doyla jeszcze walczą

  32. Powrót do góry    #3808
    Ekspert Awatar grafi25
    Dołączył
    18-11-2007
    Postów
    3,487
    Kliknij i podziękuj
    443
    Podziękowania: 528 w 339 postach
    Oderwe sie na chwile od nazwisk. Myślę że wszyscy zauważają że żużel się bardzo się splaszczyl i nie warto dzis przesadnie licytowac o zawodnika x. Na dziś nie ma nikogo o kim mógłbym powiedzieć to jest mistrz i w programie w pozycji suma punktów wpisze 1 a na koniec zawodów dopisze z tylu kolejna cyfrę. Oczywiście są zawodnicy którzy nie wybijają się, ale w ciągu sezonu mają też słabsze okresy. Reasumując dla mnie najważniejsze jest aby klub nie popadł w długi przez bezsensowne licytowanie się o 1 czy 2 zawodników.
    Tylko Falubaz

  33. Powrót do góry    #3809
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,703
    Kliknij i podziękuj
    7,802
    Podziękowania: 7,394 w 4,358 postach
    Rusty jak zwykle opozniony..
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  34. Powrót do góry    #3810
    Użytkownik
    Dołączył
    18-04-2017
    Postów
    309
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 22 w 20 postach
    Cytat Zamieszczone przez grafi25 Zobacz posta
    Oderwe sie na chwile od nazwisk. Myślę że wszyscy zauważają że żużel się bardzo się splaszczyl i nie warto dzis przesadnie licytowac o zawodnika x. Na dziś nie ma nikogo o kim mógłbym powiedzieć to jest mistrz i w programie w pozycji suma punktów wpisze 1 a na koniec zawodów dopisze z tylu kolejna cyfrę. Oczywiście są zawodnicy którzy nie wybijają się, ale w ciągu sezonu mają też słabsze okresy. Reasumując dla mnie najważniejsze jest aby klub nie popadł w długi przez bezsensowne licytowanie się o 1 czy 2 zawodników.
    Święta prawda. Ale trzeba mimo wszystko uważać, bo Toruń pomyślał tak jak ty (że Przedpełski zastąpi Vaculika), Greg się rozwalił i omal nie skończyło się to spadkiem. A spadek to wielki cios dla klubu - bo nagle odwraca się część sponsorów, część kibiców i trzeba budować od początku. Więc lepiej trochę więcej zapłacić i spać spokojnie...

  35. Powrót do góry    #3811
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Parę miesięcy temu napisałem, że Worynę po moim trupie. Dziś bym go wziął z pocałowaniem w rękę

  36. Powrót do góry    #3812
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    A na cholerę i za kogo ? Miejsce Woryny jest i będzie w Rybniku.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  37. Powrót do góry    #3813
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    Rusty jak zwykle opozniony..
    Rustyemu czas zatrzymał się na 2010 jak go pokąsały wściekłe psy na Zawarciu
    Zaniemógł bidak i tak mu już zostało


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  38. Powrót do góry    #3814
    Ekspert
    Dołączył
    03-02-2003
    Postów
    3,113
    Kliknij i podziękuj
    660
    Podziękowania: 587 w 317 postach
    Ja tez bym widzial Woryne u nas, to bardzo dobry i kompletny juz zawodnik.

    Zgadzam sie z Sobotchem, ze trzeba patrzec na mlodych gniewnych a nie na spasione koty. Poza tym dlaczego wielu pisze tu o pozbyciu sie Jackoba. Srednia calkiem przyzwoita, on sie dopiero uczyl torow w Ekstralidze, do niego nalezy przyszlosc. Lepiej sie w koncowce sezonu ogladalo jego niz niektorych naszych znanych seniorow.

    Zengi - byl taki okres, ze go widzialem z powrotem u nas ale tez sezon pokazal, ze z silnymi rywalami i na wyjezdzie to on szalu nie robi. Jest dosyc solidny ale to nie jest zawodnik, ktory by nam pozowlil zawalczyc o dobry wynik na wyjazdach u silnych rywali.

    Ja widze jako alternatywe do ewentualnego oslabienia jakiegos Woryne, Lindgrena, Tungate, Iversena, Madsena, Wozniaka, Fricke, Przema Pawlickiego...

    Apropos Fricke to wszyscy podawali go jakis czas temu jako przyklad, ze Torun za szybko go odpuscil a sami teraz bysmy to zrobili z Thorsellem.

    Aha i braz wywalczony skladem Duzers, Protas, Thorsell, Woryna i Lindgren moglby bardziej cieszyc niz jakims cudem zdobyty skladem obecnym.

    A co do Doyla, nie pamietam abysmy mieli tak dobrego stranieri kiedykolwiek wiec mimo paskudnej wtopy w dwumeczu z Lesznem trzeba walczyc o niego.

  39. Powrót do góry    #3815
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    A na cholerę i za kogo ? Miejsce Woryny jest i będzie w Rybniku.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Bo jest świeży, młody, z charyzmą i charakterem.
    Znasz mnie stąd nie od dziś, przecież to jasne za kogo

  40. Powrót do góry    #3816
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,210
    Kliknij i podziękuj
    1,794
    Podziękowania: 4,931 w 3,243 postach
    Cytat Zamieszczone przez Eneasz Zobacz posta



    Aha i braz wywalczony skladem Duzers, Protas, Thorsell, Woryna i Lindgren moglby bardziej cieszyc niz jakims cudem zdobyty skladem obecnym.
    Ten sklad przy braku sensownych juniorow bardziej walczylby o utrzymanie w lidze niz o medale.
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  41. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi sparta_mistrz za jego przydatny post!

    chloroform (29-09-2017), j-rules (29-09-2017)

  42. Powrót do góry    #3817
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,043
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,505 w 999 postach
    Dajcie sobie spokój z Woryną on się nigdzie nie rusza z Rybnika. Nawet w 1 lidze

  43. Powrót do góry    #3818
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta
    Bo jest świeży, młody, z charyzmą i charakterem.
    Znasz mnie stąd nie od dziś, przecież to jasne za kogo
    A oprócz tego charakterek a la Pieszczek i ani myśli ruszać się z Rybnika. Szkoda czasu.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  44. Powrót do góry    #3819
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,915
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,165 w 2,083 postach
    Na walke o mistrza raczej się nie zapowiada, to jak już ma być ta walka o środek tabeli, to ściągać tu Zengiego.
    Więcej luda przyjdzie na taki bardziej swojski skład.
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  45. Powrót do góry    #3820
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-05-2010
    Postów
    1,136
    Kliknij i podziękuj
    524
    Podziękowania: 598 w 303 postach
    Cytat Zamieszczone przez Eneasz Zobacz posta
    Aha i braz wywalczony skladem Duzers, Protas, Thorsell, Woryna i Lindgren moglby bardziej cieszyc niz jakims cudem zdobyty skladem obecnym.
    Porownaj ten sklad do skladu druzyn walczacych w tym roku w PO. I wyobraz sobie, ze w razie slabej jazdy ktoregos z zawodnikow trener ma odwodzie Zgarde czy Tondera. Toz to nawet tegoroczny GetWell prezentuje sie lepiej.

  46. Powrót do góry    #3821
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,703
    Kliknij i podziękuj
    7,802
    Podziękowania: 7,394 w 4,358 postach
    Wozniaka ciagnie do Stali.... i to bylby swietny ruch gdybyscie go im sprzatneli sprzed nosa. Mielibyscie niezlego krajowego jezdzca + kozaka na derby w Gorzowie
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  47. Powrót do góry    #3822
    Ekspert
    Dołączył
    03-02-2003
    Postów
    3,113
    Kliknij i podziękuj
    660
    Podziękowania: 587 w 317 postach
    Jelousabmarinek czy ten skład byłby taki słaby? Duzers jako lider, Lindgren TOP 5 GP, Woryna na początku sezonu był lepszy niż gwiazdy z GP, Thorsell na krzywej wznoszącej i wiecznie młody Protas. Całkiem spoko skład i każdy z nich lepszy niż Zengi na przyszłość.

    Druga sprawa, dzis pomyślałem o Lesznie. Rok temu siódme miejsce i poruta, słaba frekwencja itd.
    Tymczasem wzięli sie w garść, ta porażka ich rozeźliła i dzis cieszą sie z DMP, dodatkowych 3 baniek w budżecie i szykują sie na królów polowania. A u nas jedno potknięcie i juz zrezygnowanie, skład sie sypie a przede wszystkim chyba brak pomysłu. Utrzymanie obecnego składu z jednej strony byłoby sukcesem a z drugiej wiedza w klubie, ze niczego nie gwarantuje w PO. No chyba ze przyjdzie taki Kedziora i zrobi tor, poukłada skład. Albo inny Skornicki, jakas świeża krew i myśl jest potrzebna.

  48. Powrót do góry    #3823
    Zaawansowany
    Dołączył
    09-09-2012
    Postów
    2,731
    Kliknij i podziękuj
    1,206
    Podziękowania: 332 w 245 postach
    Jezeli pozbedziemy sie Jacoba to uznam to za..mega glupote,chlopak uczy sie torów,jezdził po 2,3 biegi,w przyszlym sezonie to moze byc ciekawy zawodnik moim zdaniem to przyszlosc.

  49. Już 4 użytkowników podziękowało forumowiczowi Falubaz7 za jego przydatny post!

    Falubaz (29-09-2017), Vector (30-09-2017), grabarz (29-09-2017), zigi1976 (01-10-2017)

  50. Powrót do góry    #3824
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,894
    Kliknij i podziękuj
    1,714
    Podziękowania: 4,381 w 3,163 postach
    Cytat Zamieszczone przez Eneasz Zobacz posta
    Jelousabmarinek czy ten skład byłby taki słaby? Duzers jako lider, Lindgren TOP 5 GP, Woryna na początku sezonu był lepszy niż gwiazdy z GP, Thorsell na krzywej wznoszącej i wiecznie młody Protas. Całkiem spoko skład i każdy z nich lepszy niż Zengi na przyszłość.

    Druga sprawa, dzis pomyślałem o Lesznie. Rok temu siódme miejsce i poruta, słaba frekwencja itd.
    Tymczasem wzięli sie w garść, ta porażka ich rozeźliła i dzis cieszą sie z DMP, dodatkowych 3 baniek w budżecie i szykują sie na królów polowania. A u nas jedno potknięcie i juz zrezygnowanie, skład sie sypie a przede wszystkim chyba brak pomysłu. Utrzymanie obecnego składu z jednej strony byłoby sukcesem a z drugiej wiedza w klubie, ze niczego nie gwarantuje w PO. No chyba ze przyjdzie taki Kedziora i zrobi tor, poukłada skład. Albo inny Skornicki, jakas świeża krew i myśl jest potrzebna.
    Nie wiem o czym piszesz. Przecież dosłownie, żaden skład niczego nie gwarantuje w PO. Jak bysmy dzisiaj zaczeli na nowo ligę w tych samych skladach, to jakoś jestem przekonany, że kolejność drużyn byłaby inna. Mimo tych samych składów.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  51. Powrót do góry    #3825
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-05-2010
    Postów
    1,136
    Kliknij i podziękuj
    524
    Podziękowania: 598 w 303 postach
    Cytat Zamieszczone przez Eneasz Zobacz posta
    Jelousabmarinek czy ten skład byłby taki słaby? Duzers jako lider, Lindgren TOP 5 GP, Woryna na początku sezonu był lepszy niż gwiazdy z GP, Thorsell na krzywej wznoszącej i wiecznie młody Protas. Całkiem spoko skład i każdy z nich lepszy niż Zengi na przyszłość.
    No nie wiem, mysle ze patrzysz na to przez rozowe okulary... Przy Dudku faktycznie znakow zapytania nie ma, ale z pozostalymi jest problem. Lindgren wlasnie zalicza pierwszy sezon, w ktorym nadaje sie powiedzmy na prowadzacego pare, a srednia ma i tak ponizej 1.9 pkt/bieg. Woryna za rok wskakuje na seniorke i moze byc bardzo roznie. "Wieczna" mlodosc Protasa potraktuje chyba slusznie jako zart, tak samo jak Jego lepsza "przyszlosciowosc" niz Zengiego (zobaczymy, co pokaze ze Stala spod nieparzystego numeru). No i wreszcie Thorsell - fajny drugoliniowiec z potencjalem, ale najpierw musi sie wygrzebac ze zlamania kregoslupa.

    Podsumowujac, uwazam ze zaproponowany przez Ciebie sklad to zestaw niemal samych niewiadomych. Wyjatkami sa tylko Patryk na plus i juniorzy na minus. Przy takim zestawieniu mojej druzyny czekalbym na przedsezonowe sparingi z tzw. przyslowiowa sraczka.

  52. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi jelousabmarinek za jego przydatny post!

    chloroform (29-09-2017)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •