Strona 17 z 27 PierwszyPierwszy ... 71516171819 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 721 do 765 z 1193

Wątek: Stal Gorzów 2017 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #721
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Dajcie spokój, 2 miesiące w szczycie sezonu to jakieś przegięcie. Powinien dostać kare finansową i ewentualnie zawieszenie w zawiasach na 2 lata. No chyba, że go już na czymś takim wcześniej przyłapano, ale nic mi o tym nie wiadomo.

  2. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi CarlitosFalubaz za jego przydatny post!

    sobotch (20-05-2017)

  3. Powrót do góry    #722
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-09-2016
    Postów
    1,217
    Kliknij i podziękuj
    351
    Podziękowania: 319 w 194 postach
    Te dziady z GKSŻ. pozazdrościły tym z PZPN. i też chcą , by publika na stadionach śpiewała o nich piosenki.

  4. Powrót do góry    #723
    Zaawansowany Awatar Nigel
    Dołączył
    11-12-2007
    Postów
    2,724
    Kliknij i podziękuj
    2,019
    Podziękowania: 783 w 480 postach
    Cytat Zamieszczone przez youlaike Zobacz posta
    Krótka piłka. Czerniawski powinien dostać karę, jeżeli inni zawodnicy zostali ukarani za to samo przewinienie. Ukaranie Huberta dziwne jest jednak w kontekście faktu, że w finale Złotego Kasku w tym roku Komisja Techniczna wykryła kilkanaście nieregulaminowych tłumików i obyło się bez żadnych konsekwencji. I jeszcze jedno, śmieszy mnie, że Mariusz, który niedawno tak zawzięcie bronił pewnego konsumenta metyloheksanaminy, twierdząc że za nieświadome przekroczenie przepisów kary nie powinno być w ogóle lub minimalna, w sprawie Czerniawskiego stanowczo domaga się nie odpuszczania oszustom.
    Przecież reakcja Mariusza na news o zawieszeniu Czerniawskiego jest typowa dla niego - on potrafi bezbłędnie wyrokować który zawodnik szczerze przeprasza, który z premedytacją oszukuje, który myśli to czy tamto
    Każda prawda przechodzi przez trzy etapy: najpierw jest wyśmiewana, potem zaprzeczana, a na końcu uważana za oczywistą. A.Schopenhauer
    Ceterum censeo Lex et Iustitia esse delendarum
    Конфедерация! Иди на хуй!

  5. Powrót do góry    #724
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,135
    Kliknij i podziękuj
    6,524
    Podziękowania: 8,861 w 4,875 postach
    Cytat Zamieszczone przez youlaike Zobacz posta
    Krótka piłka. Czerniawski powinien dostać karę, jeżeli inni zawodnicy zostali ukarani za to samo przewinienie. Ukaranie Huberta dziwne jest jednak w kontekście faktu, że w finale Złotego Kasku w tym roku Komisja Techniczna wykryła kilkanaście nieregulaminowych tłumików i obyło się bez żadnych konsekwencji. I jeszcze jedno, śmieszy mnie, że Mariusz, który niedawno tak zawzięcie bronił pewnego konsumenta metyloheksanaminy, twierdząc że za nieświadome przekroczenie przepisów kary nie powinno być w ogóle lub minimalna, w sprawie Czerniawskiego stanowczo domaga się nie odpuszczania oszustom.
    Tlumiki nie maja tu nic do rzeczy,bo nie wiemy dlaczego byly nieregulaminowe.
    Skoro bylo ich kilkanascie,rownie dobrze moglo chodzic o wade fabryczna.
    Natomiast wieksza niz regulaminowa gardziel w gazniku to cos innego.
    Nie przesądzam,bo nie wiem co i jak z tymi tlumikami bylo.

    Sam jestem ciekaw ile daje i czy cokolwiek te 0,4 mm i wlasciwie od tego trzeba by zacząć dyskusje.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  6. Powrót do góry    #725
    Zaawansowany
    Dołączył
    24-10-2005
    Postów
    2,312
    Kliknij i podziękuj
    24
    Podziękowania: 804 w 358 postach
    Daje dość dużo na przyczepnym i długim torze. W innych warunkach nawet przeszkadza - silnik często jest osłabiany, aby nie nie przekręcał na wyjściu z łuku.
    Burza w szklance wody.

  7. Powrót do góry    #726
    Zaawansowany Awatar Nigel
    Dołączył
    11-12-2007
    Postów
    2,724
    Kliknij i podziękuj
    2,019
    Podziękowania: 783 w 480 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Tlumiki nie maja tu nic do rzeczy,bo nie wiemy dlaczego byly nieregulaminowe.
    Skoro bylo ich kilkanascie,rownie dobrze moglo chodzic o wade fabryczna.
    Natomiast wieksza niz regulaminowa gardziel w gazniku to cos innego.
    Nie przesądzam,bo nie wiem co i jak z tymi tlumikami bylo.

    Sam jestem ciekaw ile daje i czy cokolwiek te 0,4 mm i wlasciwie od tego trzeba by zacząć dyskusje.
    Pytanie czy regulamin różnicuje przypadki użycia sprzętu niezgodnego z nim w ten sposób by można już na etapie kontroli usprawiedliwić przyłapanego zawodnika?
    Co by nie pisać kara Czerniawskiego nieadekwatna do winy.
    Jeszcze jedno pytanko dla lepiej zorientowanych w regulaminie: czy zawieszenie juniora Stali skutkuje również zakazem jazdy na treningach?
    Każda prawda przechodzi przez trzy etapy: najpierw jest wyśmiewana, potem zaprzeczana, a na końcu uważana za oczywistą. A.Schopenhauer
    Ceterum censeo Lex et Iustitia esse delendarum
    Конфедерация! Иди на хуй!

  8. Powrót do góry    #727
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,817
    Kliknij i podziękuj
    1,709
    Podziękowania: 4,371 w 3,155 postach
    Cytat Zamieszczone przez Nigel Zobacz posta
    Przecież reakcja Mariusza na news o zawieszeniu Czerniawskiego jest typowa dla niego - on potrafi bezbłędnie wyrokować który zawodnik szczerze przeprasza, który z premedytacją oszukuje, który myśli to czy tamto
    I po co pajacujesz ?

    Jasne, że celowo wrzuciłem info o tym gaźniku Huberta. Bo byłem ciekaw reakcji tych co tak szybko ukrzyżowali Dudka. I w jednym i w drugim przypadku, nikt z nas nie wie na 100% czy sami zawodnicy mieli pełną świadomość swoich czynów. Tak jak Patryk mógł nie zdawać sobie sprawy z zakazanej substancji w legalnych odżywkach, tak samo młody Hubert, mógł dostać ten gaźnik w spadku po jakimś zawodniku. Szczególnie młodzi zawodnicy, często kupują take akcesoria z drugiej, trzeciej, ręki. Fakt jest jednak taki, że młody po prostu nie dopilnowal tematu. Bo nawet jak gaźnik przeszlifował ktoś inny i młody po prostu go dostał czy kupił, to mial obowiązek zmierzyć średnice gardzieli zanim go założy do silnika. Czyli pod tym względem, wina zawodnika ewidentna.

    youlaike

    Ukaranie Huberta dziwne jest jednak w kontekście faktu, że w finale Złotego Kasku w tym roku Komisja Techniczna wykryła kilkanaście nieregulaminowych tłumików i obyło się bez żadnych konsekwencji.
    Może najpierw byś sie zapoznał z powodem tego stanu rzeczy ? A potem dopiero komentował.
    To prawda, że komisarz techniczny zakwestionował kilak tłumików na ZK. Ale tutaj trzeba dopowiedzieć, ze chodziło tylko o to, iż producent wypościł partię tłumików bez nabitej daty produkcji. GKSŻ już wyjaśniła ta sytuację z producentem. Ten fakt nie może obciążać zawodników. Bowiem nikt z nich nie modyfikował tego sprzętu.

    Cytat Zamieszczone przez There_is_no_spoon Zobacz posta
    Daje dość dużo na przyczepnym i długim torze. W innych warunkach nawet przeszkadza - silnik często jest osłabiany, aby nie nie przekręcał na wyjściu z łuku.
    Burza w szklance wody.
    Nie masz żadnego pojęcia o mechanice, jak widzę.

    Jesli masz większa gardziel powietrza, o 0,5 mm to masz dużo większą możliwość ustawień silnika. Robisz to dodatkowo za pomocą dysz jak i kąta wyprzedzenia zapłonu. I nie prawdą jest, ze możesz tylko zwiększac moc silnika. Bowiem dawkując więcej powietrza, zakładając dysze o mniejszej średnicy, możesz w ten sposób zmniejszać moc silnika. Działa to w dwie strony. A nie tylko w jedną, jak sugerujesz.

    Odnośnie samej kary dla zawodnika. Został on potraktowany nadzwyczaj łagodnie. Jak by na takim czymś przyłapano jakiegoś seniora to miałby sezon z głowy. Dostałby od 6 - 12 miesięcy zawieszenia. I nikt by się nawet nie zdizwił.

    Bzdurą też jest tłumaczenie Palucha, jakie czytałem na SF. Twierdził on, że gaźnik ten uległ awarii i musiał być szlifowany. Noż karwa, koń by się uśmiał z takiego tłumaczenia. Ponieważ tym bardziej, jak był szlifowany, to ten co to robił musiał zmierzyć gardziel po tej operacji. Ponieważ każdy adept tego sportu, wie, ze średnica gardzieli nie może mieć więcej jak 34 mm. To jest jedno z pytań na egzaminie licencyjnym. Więc pytam się kto młodemu przeszlifował w ten sposób ten gaźnik ? Może to mechanik klubowy ? Ale to już gorzowianie sami powinni sobie wyjaśnić w swoim towarzystwie. A nie teraz szukać winnych poza klubem i insynuować, ze ktoś chce im zrobić pod górkę.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 20-05-2017 o 17:20
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  9. Powrót do góry    #728
    Super Typer Hop - Bęc 2012 Awatar Jarro
    Dołączył
    08-03-2009
    Postów
    1,403
    Kliknij i podziękuj
    50
    Podziękowania: 118 w 55 postach
    Czyli pod tym względem, wina zawodnika ewidentna.
    Ok, problem tylko w tym , że na początku pisałeś coś innego
    Ostatnio edytowane przez Jarro ; 20-05-2017 o 17:49 Powód: Mariusz pisał, a nie piał

  10. Powrót do góry    #729
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,817
    Kliknij i podziękuj
    1,709
    Podziękowania: 4,371 w 3,155 postach
    Cytat Zamieszczone przez Jarro Zobacz posta
    Ok, problem tylko w tym , że na początku pisałeś coś innego
    To znaczy co konkretnie Ciebie nurtuje ?
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  11. Powrót do góry    #730
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,803
    Kliknij i podziękuj
    1,405
    Podziękowania: 1,734 w 1,258 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    Dajcie spokój, 2 miesiące w szczycie sezonu to jakieś przegięcie. Powinien dostać kare finansową i ewentualnie zawieszenie w zawiasach na 2 lata. No chyba, że go już na czymś takim wcześniej przyłapano, ale nic mi o tym nie wiadomo.
    nie wiem, nie znam się na szczegółach mechanicznych i jaki wpływ mają takie detale. ale gdyby ktoś był mądry w tych GKSŻ itd. to by jasno w regulaminie napisali:

    - otwór szerszy niż przewidziano - ileś tam zł grzywny czy mecz zawieszenia
    - silnik cm3 nie takie? to 4 kolejki pauzy czy coś
    - opona za szeroka? to 500 zł kary

    itd. itd. itd. eksperci wiedzą jaki wpływ mają detale i oszacować na kary i już. no ale ja bym tak zrobił ale marynarki mają swój świat...

    no i wtedy nie ma zmiłuj. kara musi być. pytanie na ile taki tata, manager, mechanik bez wiedzy zawodnika majstrował przy sprzęcie by jego zawodnik był lepszy. ale wtedy krótka piłka. zawodnik karę musi ponieść. jeśli taki mechanik się nie przyznaje i wina zawodnika (który też się nie przyznaje) sprawa jasna. jesli się przyzna sprawa też jasna. jesli mechanik się nie przyzna a zawodnik wie że czysty... to sprawa też jasna i na drugi dzień taki mechanik out z teamu

    oczywiście mechanik = os. zajmująca się sprzętem na dane zawody.
    Ostatnio edytowane przez Robi ; 20-05-2017 o 18:00

  12. Powrót do góry    #731
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,817
    Kliknij i podziękuj
    1,709
    Podziękowania: 4,371 w 3,155 postach
    Cytat Zamieszczone przez Robi Zobacz posta
    nie wiem, nie znam się na szczegółach mechanicznych i jaki wpływ mają takie detale. ale gdyby ktoś był mądry w tych GKSŻ itd. to by jasno w regulaminie napisali:

    - otwór szerszy niż przewidziano - ileś tam zł grzywny czy mecz zawieszenia
    - silnik cm3 nie takie? to 4 kolejki pauzy czy coś
    - opona za szeroka? to 500 zł kary

    itd. itd. itd. eksperci wiedzą jaki wpływ mają detale i oszacować na kary i już. no ale ja bym tak zrobił ale marynarki mają swój świat...

    no i wtedy nie ma zmiłuj. kara musi być.
    Robi, bzdury piszesz. Nie możesz ustawiać sztywno kar za te same przewinienia. Bo okoliczności mogą być zupełnie inne. Przecież jest różnica kiedy ktoś rozwierci celowo tłumik, a wtedy kiedy tłumik się rozszczelni na skutek np. przepalenia, czyli eksploatacji. Ale w obu przypadkach mamy do czynienia z rozszczelnionym tłumikiem. W obu przypadkach zawodnik odnosi korzyść. Dlatego właśnie masz zakres kar, od finansowej do zawieszenia włącznie.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  13. Powrót do góry    #732
    Super Typer Hop - Bęc 2012 Awatar Jarro
    Dołączył
    08-03-2009
    Postów
    1,403
    Kliknij i podziękuj
    50
    Podziękowania: 118 w 55 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    To znaczy co konkretnie Ciebie nurtuje ?
    Nie rozumiem pytania. Co ma mnie nurtować?

  14. Powrót do góry    #733
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,817
    Kliknij i podziękuj
    1,709
    Podziękowania: 4,371 w 3,155 postach
    Cytat Zamieszczone przez Jarro Zobacz posta
    Nie rozumiem pytania. Co ma mnie nurtować?
    No podobno pisałem coś innego ? Co konkretnie ?
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  15. Powrót do góry    #734
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,803
    Kliknij i podziękuj
    1,405
    Podziękowania: 1,734 w 1,258 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Robi, bzdury piszesz. Nie możesz ustawiać sztywno kar za te same przewinienia. Bo okoliczności mogą być zupełnie inne. Przecież jest różnica kiedy ktoś rozwierci celowo tłumik, a wtedy kiedy tłumik się rozszczelni na skutek np. przepalenia, czyli eksploatacji. Ale w obu przypadkach mamy do czynienia z rozszczelnionym tłumikiem. W obu przypadkach zawodnik odnosi korzyść. Dlatego właśnie masz zakres kar, od finansowej do zawieszenia włącznie.
    podałem przykłady kar w zamyśle że widełki kar... był gaźnik nie teges? to w regulaminie powinny być kary ws. gaźnika. są?

  16. Powrót do góry    #735
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,817
    Kliknij i podziękuj
    1,709
    Podziękowania: 4,371 w 3,155 postach
    Cytat Zamieszczone przez Robi Zobacz posta
    podałem przykłady kar w zamyśle że widełki kar... był gaźnik nie teges? to w regulaminie powinny być kary ws. gaźnika. są?
    Nikt ci przecież nie będzie wyszczególniał każdego detalu i dostosowywał do tego wysokość kary. Bo to przecież obłęd by był.

    Co ty byś chciał aby na każdy nieregulaminowy element motocykla, była osobna, sztywna kara ? Przecież to by dopiero była paranoja

    W regulaminie masz zakres kary za stosowanie nieregulaminowego sprzętu. I moim zdaniem to w zupełności wystarczy.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  17. Powrót do góry    #736
    Super Typer Hop - Bęc 2012 Awatar Jarro
    Dołączył
    08-03-2009
    Postów
    1,403
    Kliknij i podziękuj
    50
    Podziękowania: 118 w 55 postach
    No podobno pisałem coś innego ? Co konkretnie ?
    To konkretnie, że najpierw pisałeś o celowym oszustwie i kombinowaniu, a teraz piszesz o zaniedbaniu. W sumie to dobrze, że poszedłeś po rozum do głowy; nie dało się jednak tak od razu?

  18. Powrót do góry    #737
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,803
    Kliknij i podziękuj
    1,405
    Podziękowania: 1,734 w 1,258 postach
    A widzisz... a ja bym wprowadził za każdy element osobne kary. Wyklucza to matactwo i manipulacje. Wiesz jak jest w F1? Tam każdy szczegół jest karany! Nawet jesli opony za dużo za mało ważą i są odpowiednie kary. Tak to powinno wyglądać.

  19. Powrót do góry    #738
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,817
    Kliknij i podziękuj
    1,709
    Podziękowania: 4,371 w 3,155 postach
    Cytat Zamieszczone przez Jarro Zobacz posta
    To konkretnie, że najpierw pisałeś o celowym oszustwie i kombinowaniu, a teraz piszesz o zaniedbaniu. W sumie to dobrze, że poszedłeś po rozum do głowy; nie dało się jednak tak od razu?
    No przecież w poście wyżej pisałem, że celowo zrobiłem wrzutkę aby pokazać jak łatwo było jeździć po Patryku, gdzie tak naprawdę też żaden z nas nie wiedział na 100% czy Patryk Korzystał z zakazanej substancji świadomie. ciekaw byłem w tej sytuacji, opinii miejscowych kibiców. Tych samych co tak ochoczo krytykowali Patryka.

    I jeszcze o Hubercie. ja nie mam pojęcia czy to było zwykłe zaniedbanie czy celowe działanie. Śmieszy mnie tylko tłumaczenie Palucha. Który twierdzi, że gaźnik po awarii musiał być przeszlifowany. No jeśli musiał być przeszlifowany, to Paluch powinien wiedzieć, ze wtedy musiałaby być również powtórnie zmierzona średnica gardzieli gaźnika. Nie wiem czy ten młody korzysta z klubowego sprzętu czy swojego, nie wiem jaki ma kontrakt podpisany. Ale wcale bym się nie zdziwił, jak by to był sprzęt klubowy. A wtedy powinien zostać ukarany któryś z działaczy a nie zawodnik.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 20-05-2017 o 18:36
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  20. Powrót do góry    #739
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,025
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,503 w 997 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    No przecież w poście wyżej pisałem, że celowo zrobiłem wrzutkę aby pokazać jak łatwo było jeździć po Patryku, gdzie tak naprawdę też żaden z nas nie wiedział na 100% czy Patryk Korzystał z zakazanej substancji świadomie. ciekaw byłem w tej sytuacji, opinii miejscowych kibiców. Tych samych co tak ochoczo krytykowali Patryka.

    Tylko jest zasadnicza róznica. Dudek został przyłapany po zawodach a młody przed zawodami i nawet na tym sprzęcie nie jechał ! Ba po stwierdzeniu że jest nieregulaminowy czemu go nie zawiesili tylko pozwolono jechać na innym ?

  21. Powrót do góry    #740
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,817
    Kliknij i podziękuj
    1,709
    Podziękowania: 4,371 w 3,155 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Tylko jest zasadnicza róznica. Dudek został przyłapany po zawodach a młody przed zawodami i nawet na tym sprzęcie nie jechał !
    Ale to nic nie zmienia, poza faktem, ze Dudkowi anulowali punkty a młodemu nie musieli anulować. Młody przedstawił komisarzowi sprzęt do przeglądu. Sprzęt na którym zadeklarował udział w zawodach. I to wystarczy. Jak by w trakcie meczu zrobili mu kontrolę, to dodatkowo straciłby tylko punkty.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  22. Powrót do góry    #741
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Ja pyerdole. Pamietam przypadek sprzed nastu lat, gdy jakis Quick Mix czy inne owczesne gowno jechal w Ostrowie i przegral wygrany mecz. Po zawodach stwierdzono, ze opona zawodnika Johnstona nie ma wybitej jednej.literki, przez co nie podlega homologacji. Punkty mu odjeto, Ostrow przegral, zycie toczylo sie dalej. A teraz mamy miesieczne wykluczenia, no nuech mnie **** posra z tym debilnym sportem.

  23. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi sobotch za jego przydatny post!

    Nigel (20-05-2017)

  24. Powrót do góry    #742
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,817
    Kliknij i podziękuj
    1,709
    Podziękowania: 4,371 w 3,155 postach
    Cytat Zamieszczone przez Robi Zobacz posta
    A widzisz... a ja bym wprowadził za każdy element osobne kary. Wyklucza to matactwo i manipulacje. Wiesz jak jest w F1? Tam każdy szczegół jest karany! Nawet jesli opony za dużo za mało ważą i są odpowiednie kary. Tak to powinno wyglądać.
    Jak to powinno wyglądać (pewnie każdy z nas maiłby tutaj swoja opinię) to jest kwestia dyskusyjna. Ważne jest, że regulamin zabrania takich praktyk i ktoś dał tutaj ciała.

    I jeszcze jedno z tego o się orientuję, to młody jeszcze żadnej kary nie dostał. Został zgodnie z regulaminem zawieszony w prawach zawodnika na okres 60 dni. I w tym czasie komisja dyscyplinarna ma rozpoznać sprawę i zdecydować co dalej z tym faktem zrobić. Więc tu jeszcze trochę się może zmienić.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  25. Powrót do góry    #743
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,803
    Kliknij i podziękuj
    1,405
    Podziękowania: 1,734 w 1,258 postach
    Oglądam Magazyn i stwierdziłem że to Nicki podmienił gaźnik i on jest winny. Tak to widzę.

    Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

  26. Powrót do góry    #744
    Stały bywalec Awatar Hitman
    Dołączył
    13-03-2009
    Postów
    1,114
    Kliknij i podziękuj
    60
    Podziękowania: 351 w 177 postach
    Powiem Ci Robi, że mnie ten Pedersen to dzisiaj nawet zaimponował

  27. Powrót do góry    #745
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,817
    Kliknij i podziękuj
    1,709
    Podziękowania: 4,371 w 3,155 postach
    ktoś się pytał czy te 0,5 mm więcej w gardzieli gaźnika to dużo czy mało. Za SF:

    To jest grube oszustwo, a nie jakaś lekka sprawa - tłumaczy nam Filip. - Po pierwsze, jak mamy jakiś przepis, to należy go respektować. Po drugie te pół milimetra przekłada się na konkretną moc. Poprawia się moment obrotowy. Jak zawodnik skontruje motocykl i doda gazu to od razu odjeżdża rywalom. Oczywiście sama większa średnica gaźnika przewagi nie daje. Trzeba jeszcze odpowiednio wyregulować dyszę i zapłon.
    Całość tutaj https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/68...grube-oszustwo

    Tak się zastanawiam, ten cały Hubert ma swojego mechanika czy może korzysta z klubowego ? Jak ma swojego to kto nim jest ?
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  28. Powrót do góry    #746
    Ekspert Awatar Przemek
    Dołączył
    28-07-2002
    Postów
    3,678
    Kliknij i podziękuj
    119
    Podziękowania: 567 w 306 postach
    Powiem szczerze, że cieszy mnie poza dobrymi wynikami drużyny jeszcze jedna rzecz, a mianowicie mądra polityka klubu , stabilizacja i perspektywy na przyszłość. Mimo ostatnich dwóch mistrzostw Polski nikt nie spoczął na laurach i zostały wymienione zima tak trybiki, że mamy kapitalny zespół. Dwóch liderów: Zmarzlik i Vaculik ma kontrakty jeszcze na sezon 2018. Taki trzon zespołu pozwala myśleć o tym, przy założeniu braku nieszczęśliwych sytuacji, że możemy co roku być w czubie ligowej tabeli. Warto też podkreślić, że mamy najmłodszą trójkę liderów-seniorów ze wszystkich czołowych ekip Ekstraligi:

    Zmarzlik 22 lata
    Prz. Pawlicki 26
    Vaculik 27
    -------------------------------
    Dudek 25
    Doyle 32
    Protasiewicz 42
    --------------------------------
    Hancock 47
    Miedziński 32
    Holder 30
    ----------------------------------
    Pi Pawlicki 23
    Sajfutdinow 28
    Kołodziej 33
    ----------------------------------
    Milik 24
    Janowski 26
    Woffinden 27
    -----------------------------------
    Fricke 21
    Lindgren 32
    G. Laguta 33

    W sumie na kolejne 2 sezony nie będziemy musieli się zabijać o liderów, wystarczy utrzymać, to co jest. Z czasem będzie można wymienić najsłabsze ogniwo np. Kasprzaka na kogoś młodszego z potencjałem na dobrego lidera. Najlepiej na Fricke, choc jego będzie chcialo 90 % ekip, w szczególności Get Well. Poza Stalą podoba mi się koncepcja Sparty Wrocław, która poza Ogórem ma bardzo młodą i perspektywiczna kadrę i w sezonach 2017-19 na pewno będą w czwórce.

    Ale wróćmy do gorzowskiego podwórka. Dobrze, że poza kadra seniorów szlifujemy kolejnych młodziezowców. Ci chłopcy nie mają skali talentu Zmarzlika, Dudka, czy Drabika, jednak widać u nich papiery na solidną jazdę. To jest na prawdę ciekawa młoda kadra, która patrzac wiekowo wyróżnia się na tle innych ekip ekstraligowych. Potencjalnie zawieszenie Czerniawskiego wyjdzie nam na plus. Bo sportowo dla nas nic to nie znaczy, a tak Szczotka będzie mógł pojeździć przez pół rundy zasadniczej. Po tym sezonie będziemy mieli objeżdżonych na torach Ekstraligi 18,17 i 16-latka i mamy na 5 lat spokoj z juniorami. Do tego za rok egzamin na licencje będzie zdawał bardzo utalentowany Bartkowiak (rocznik 2003).

    Wyglada wszystko bardzo dobrze. Równiez kibice popierają tak zbudowany team i chodzą najliczniej w Polsce. Jezeli nic nie zostanie schrzanione i beda nas omijały pozasportowe czynniki, to w najbliższych latach nasza obecnośc w czwórce bedzie mniej więcej tak częsta jak karp na wigilijnym stole.

    PS I mam nadzieję, że Linus zrozumiał, że na rezerwowego w Gorzowie się idealnie nadaje. W te 4-5 startów w sezonie zarobi lepiej niż w 1 lidze. Taki rezerwowy, znajacy tor, nie marudzący nam się przyda za rok. Bo mając silnych seniorów, mozna się spodziewać ich czestych sstartow w róznych imprezach.

  29. Powrót do góry    #747
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,158
    Kliknij i podziękuj
    1,794
    Podziękowania: 4,926 w 3,238 postach
    No dokładnie, wymieńcie Dj'a na jakiś lepszy, młodszy model i we dwójkę ze Spartą zdominujecie ligę na kilka sezonów jeśli poza tym nie będzie zmian w składach
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  30. Powrót do góry    #748
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,135
    Kliknij i podziękuj
    6,524
    Podziękowania: 8,861 w 4,875 postach
    Nastepny glos w sprawie:

    https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/68...zerniawskiemu-

    Nie zgadzam sie tak z opinia Zmory,ktory slusznie zostal zjechany jak pies przez Poltorakowa,jak i z opinia Krzycha.
    Skoro nie ma w zuzlu oszustw,skad sie nagle biora przewiercane tlumiki , wypolerowane gardziele i niedozwolone odzywki?
    Daleki jestem od oskarzania Huberta o oszustwo,ale ktos mu jednak zainstalowal taki gaznik w motocyklu.
    Wbrew forumowym opinia,wedlug Jacka Filipa ,te 0,4 mm to ogromna roznica dzialajaca na korzysc zawodnika.
    Z jednym sie musze zgodzic.Mlody pewnie tu najmniej zawinil ale Zmora zamiast oskarzac Zabika i innych,
    moze przeprowadzilby wewnetrzne sledztwo w klubie,od kogo i skad sie ten gaznik w ogole wzial.
    Oczywiscie tego nie zrobil i nie zrobi,bo jak widac dla niego problemem nie jest oszustwo a to ,ze
    zostalo wykryte.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  31. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi kingpin za jego przydatny post!

    Falubaz (23-05-2017)

  32. Powrót do góry    #749
    Zaawansowany Awatar Nigel
    Dołączył
    11-12-2007
    Postów
    2,724
    Kliknij i podziękuj
    2,019
    Podziękowania: 783 w 480 postach
    Fakt, że ten ferelny gaźnik został oddany do kontroli jest przesłanką ku opinii, że Hubert nie miał pojęcia o jego mankamencie.
    Biletera Zmory bronić nie będę, ale domyślam się, że jego emocjonalna wypowiedź o ustawce wynikała ze sposobu w jaki sprawę załatwiono (pora powiadomienia o zawieszeniu) Z późniejszych jego wypowiedzi można wnioskować, że sprawa w klubie będzie wyjaśniana. W każdym razie hejterzy Zmory mają teraz swoje 5 minut
    Każda prawda przechodzi przez trzy etapy: najpierw jest wyśmiewana, potem zaprzeczana, a na końcu uważana za oczywistą. A.Schopenhauer
    Ceterum censeo Lex et Iustitia esse delendarum
    Конфедерация! Иди на хуй!

  33. Powrót do góry    #750
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,817
    Kliknij i podziękuj
    1,709
    Podziękowania: 4,371 w 3,155 postach
    Z jednym sie musze zgodzic.Mlody pewnie tu najmniej zawinil ale Zmora zamiast oskarzac Zabika i innych, moze przeprowadzilby wewnetrzne sledztwo w klubie,od kogo i skad sie ten gaznik w ogole wzial.
    Oczywiscie tego nie zrobil i nie zrobi,bo jak widac dla niego problemem nie jest oszustwo a to ,ze
    zostalo wykryte.
    Z początku też tak własnie myślałem, ale teraz nie jestem pewien czy to nie była zwykła głupota tego młodego i jego przybocznego mechanika. W środowiskach motocyklistów modne jest polerowanie kanałów dolotowych mieszanki paliwowo-powietrznej. Daje to taki efekt, że spalanie mieszanki jest sprawniejsze a co za tym idzie, silnik sie lepiej kręci. Mogło być tak, że młody z mechanikiem zaczęli te elementy polerować aby usprawnić pracę silnika, tyle że po tej operacji nie sprawdzili wymiarów gardzieli gaźnika, gdzie po takiej operacji wymiar musiał sie zmienić. A że gaźnik był polerowany z dwóch stron (część dolotowa i wylotowa) to już mówił Demski, i świadczy to o tym, ze ktoś celowo to robił w określonym celu. Pytanie tylko kto i za czyją wiedzą. Ale ja bym tutaj młodego nie wykluczał, mogli z mechanikiem tym gaźnikiem się bawić.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  34. Powrót do góry    #751
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,025
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,503 w 997 postach
    Mam nadzieje że w tym tygodniu będzie wszystko jasne co do Czerniawskiego a nie bęa zwlekać z decyzją

  35. Powrót do góry    #752
    Zaawansowany Awatar Nigel
    Dołączył
    11-12-2007
    Postów
    2,724
    Kliknij i podziękuj
    2,019
    Podziękowania: 783 w 480 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Mam nadzieje że w tym tygodniu będzie wszystko jasne co do Czerniawskiego a nie będą zwlekać z decyzją
    No nie wiem czy powinniśmy być zainteresowani szybkim finałem tej sprawy bo mogą nam klub zdegradować do II ligi zgodnie z oczekiwaniami pani Półtorak:

    - Młodym zawodnikom przygotowuje się sprzęt w klubie. Uważam, że nie tylko zawodnik powinien być ukarany. Młody żużlowiec mógł nawet o tym nie wiedzieć. Nie sądzę jednak, że klub nie wie, na jakim sprzęcie jeździ młodzieżowiec. Jeśli faktycznie tak jest, to albo klub nie powinien startować w Ekstralidze, albo prezes pogubił się w tym, co mówi - oznajmia Półtorak.

    Niech pozwolą chociaż rundę zasadniczą odjechać ...
    Także ... ten tego .. PREZESI WSZYSTKICH KLUBÓW ŁAPCIE ZA SUWMIARKI!

    Ostatnio edytowane przez Nigel ; 23-05-2017 o 11:49
    Każda prawda przechodzi przez trzy etapy: najpierw jest wyśmiewana, potem zaprzeczana, a na końcu uważana za oczywistą. A.Schopenhauer
    Ceterum censeo Lex et Iustitia esse delendarum
    Конфедерация! Иди на хуй!

  36. Powrót do góry    #753
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,025
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,503 w 997 postach
    Decyzja chyba 30 maja. Czyli ładne wyłaczenie go z conajmniej 2 meczów. Jakby sie nie mogli zebrać i coś zdecydować

  37. Powrót do góry    #754
    Stały bywalec Awatar młody_piernik
    Dołączył
    03-10-2014
    Postów
    1,393
    Kliknij i podziękuj
    1,602
    Podziękowania: 388 w 222 postach
    "Gratulacje dla pana Gajewskiego,gratulacje dla zawodników" - Stev, 2016

    "A Pan Buszmen wymyśla i wymyśla. Liczy, krytykuje, opowiada jak to sam by za wszystkie osoby wystąpił." - Przemysław Termiński, 2016

  38. Powrót do góry    #755
    Użytkownik
    Dołączył
    18-04-2017
    Postów
    309
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 22 w 20 postach
    Koledzy a czy ktoś wie co dzieje się z Dj KK?? Bo w zeszły czwartek był na badaniach, miał niby szanse wsiąść na motocykl a od tego czasu cisza totalna. Klub, portale, FanPage - cisza? Zrasta mu sie ten obojczyk, czy nie?
    Kiedy będzie kręcił kółka na Jancarzu? Bo Kasprzak w nawet średniej formie jest nam potrzebny jak tlen.
    Ktoś coś wie?

  39. Powrót do góry    #756
    Ekspert Awatar Przemek
    Dołączył
    28-07-2002
    Postów
    3,678
    Kliknij i podziękuj
    119
    Podziękowania: 567 w 306 postach
    Cytat Zamieszczone przez miszarus Zobacz posta
    Koledzy a czy ktoś wie co dzieje się z Dj KK?? Bo w zeszły czwartek był na badaniach, miał niby szanse wsiąść na motocykl a od tego czasu cisza totalna. Klub, portale, FanPage - cisza? Zrasta mu sie ten obojczyk, czy nie?
    Kiedy będzie kręcił kółka na Jancarzu? Bo Kasprzak w nawet średniej formie jest nam potrzebny jak tlen.
    Ktoś coś wie?
    Ja mam informacje. Krzysztof na pewno nie wystąpi w meczu w Częstochowie, a w klubie mają nadzieję na jego powrót najszybciej na mecz z Toruniem. Także pod Jasnę Górę jedziemy z Linusem, a dalej się zobaczy, Krzychu ma wrócić do treningów w przyszłym tygodniu. A czy od razu znajdzie się w skłądzie na Torun? Tez zależy od tego w jakiej będzie dyspozycji i czy po tej kontuzji będzie gwarantował więcej punktów niż Linus.
    Ostatnio edytowane przez Przemek ; 30-05-2017 o 18:25

  40. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Przemek za jego przydatny post!

    Staleczka 3 (30-05-2017)

  41. Powrót do góry    #757
    Użytkownik
    Dołączył
    18-04-2017
    Postów
    309
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 22 w 20 postach
    To słabo to wygląda. Dzisiaj w Vaculik pogubiony, Zmarzlik trzyma fason. Hampel się rozkręca i ZG zaraz będzie kolejnym kandydatem do złota. Doyle, Dudek, Protas, Hampel - wszyscy póki co mają progres. A u nas jakby regres ale póki co to może to tylko wrażenie bo wszystko wygrywamy. Trzeba większej determinacji żeby Kasprzak wrócił do jazdy na wysokim poziomie, bo to jest klucz do złota!

  42. Powrót do góry    #758
    Stały bywalec Awatar Hitman
    Dołączył
    13-03-2009
    Postów
    1,114
    Kliknij i podziękuj
    60
    Podziękowania: 351 w 177 postach
    Klucz do złota to jest dyspozycja we wrześniu. Jeden nieudany mecz i po herbacie.

  43. Powrót do góry    #759
    Ekspert Awatar Przemek
    Dołączył
    28-07-2002
    Postów
    3,678
    Kliknij i podziękuj
    119
    Podziękowania: 567 w 306 postach
    Cytat Zamieszczone przez Hitman Zobacz posta
    Klucz do złota to jest dyspozycja we wrześniu. Jeden nieudany mecz i po herbacie.
    Zastanawiam się też, czy wygranie rundy zasadniczej lub zajęcie drugiego miejsca da jakiś handicap. Rewanż półfinału i rewanż finału odbędzie się dzień po Grand Prix. A jak wiadomo, wtedy treningi w piątek i sobotę połowy zawodników danej drużyny na własnym torze odpadają. Drużyna niżej rozstawiona przed półfinałem i finałem będzie miała dużo większy komfort (przed pierwszym finałowym spotkaniem będzie SEC, ale tam mało zawodników startuje z czołowych ekip). Oczywiście na losy PO będzie miało wpływ kilka czynników: aktualna forma, dopasowanie się do toru, brak kontuzji, pogoda itp. Ale do PO jest sporo czasu i trzeba będzie postawić kropkę nad i co do udziału w czwórce szczególnie w meczach u siebie z Toruniem (też bedzie dzień po GP) i Wrocławiem.

  44. Powrót do góry    #760
    Użytkownik
    Dołączył
    18-04-2017
    Postów
    309
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 22 w 20 postach
    No to teraz mamy dwa mecze na własnym podwórku z outsiderami. Dobra okazja, aby przygotować taki tor, jaki zaserwujemy w playoffach. Niech nasi rajderzy połapią ustawienia i się trochę wjadą. Kasprzak w tygodniu solidnie powinien na Jancarzu pośmigać i te swoje motorki mam nadzieję, że z Zenkiem dobrze przebrali i ustawili (wydaje się coś u PJ drgnęło, bo Woffinden i Cholder wyglądają lepiej).

    Dwa mecze i pewnie będzie komplet punktów 2+1 z Toruniem i 2 z Grudziądzem, ale najważniejsze to przygotowanie nawierzchni, bo żaden z rywali raczej na Playoffy do nas nie zawita, więc warto zrobić nawierzchnię taką, jaka naszym będzie odpowiadać.

  45. Powrót do góry    #761
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-09-2016
    Postów
    1,217
    Kliknij i podziękuj
    351
    Podziękowania: 319 w 194 postach
    Ja z innej mańki .
    Tak przeglądając ostatnio aktywność niejakiego Ostafińskiego można dojść do wniosku ,że gość na punkcie Gorzowa , a przede wszystkim
    Zmory ma jakąś psychozę . Żeby walić tak w jakikolwiek klub , w tak wielu artykułach to trzeba mieć naprawdę zryty beret .
    Można wręcz powiedzieć , iż jego wygląd jest wprost proporcjonalny do inteligencji .
    Facet ma ewidentnie jakiś osobisty temat z Irkiem i to pewnie gdzieś wypłynie z czasem , ale widać tu jak na dłoni , że nienawiść zaślepia i sprawia , iż
    w tym dowalaniu Stali stał się bardzo , ale to bardzo prymitywny . Mogę zrozumieć krytykę , tym bardziej , że Irek parę razy faktycznie strzelał babola , ale
    żeby krytykować np. Leszno , że zarzuca {zresztą słusznie} Wrockowi odwołanie młodzieżówki i przy tej okazji przywoływać ... Zmorę byle tylko gościa
    kopnąć to jest małe i charakteryzuje małych ludzi .

  46. Powrót do góry    #762
    Zaawansowany Awatar Rif
    Dołączył
    10-04-2003
    Postów
    2,683
    Kliknij i podziękuj
    145
    Podziękowania: 789 w 447 postach
    Ostaf ma psychozę niemal na każdego. Wszędzie wierci, doszukuje się sensacji, jest oskarżycielem, sędzią i katem za jednym zamachem i na wszystkim w żużlu zna się najlepiej.
    SF z nim jako naczelnikiem nie daje się czytać. W PS i na swym blogu był taką ciekawostką, którą otwierało się dla śmiechu, a tutaj niestety uchodzi za opiniotwórczego.
    Jątrzy i psuje wszędzie atmosferę. Nie zdziwię się, gdy kluby zaczną go traktować jako osobę niepożądaną.
    "Częstochowskie lwy nigdy nie spłacają swoich długów".

  47. Powrót do góry    #763
    Ekspert Awatar dillinger
    Dołączył
    13-09-2009
    Postów
    6,686
    Kliknij i podziękuj
    1,312
    Podziękowania: 1,325 w 782 postach
    Cytat Zamieszczone przez Rysiek Zobacz posta
    Można wręcz powiedzieć , iż jego wygląd jest wprost proporcjonalny do inteligencji
    co za jełop

  48. Powrót do góry    #764
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-09-2016
    Postów
    1,217
    Kliknij i podziękuj
    351
    Podziękowania: 319 w 194 postach
    Że tak cię zwą ?

  49. Powrót do góry    #765
    Stały bywalec Awatar młody_piernik
    Dołączył
    03-10-2014
    Postów
    1,393
    Kliknij i podziękuj
    1,602
    Podziękowania: 388 w 222 postach
    zacytowal twój post, więc chyba chodziło mu o ciebie, przynajmniej ja tak zrozumiałem. dlaczego miałby siebie nazywać jelopem? co ty Rysiek jakiś nie ten teges?
    "Gratulacje dla pana Gajewskiego,gratulacje dla zawodników" - Stev, 2016

    "A Pan Buszmen wymyśla i wymyśla. Liczy, krytykuje, opowiada jak to sam by za wszystkie osoby wystąpił." - Przemysław Termiński, 2016

Strona 17 z 27 PierwszyPierwszy ... 71516171819 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •