Strona 294 z 315 PierwszyPierwszy ... 194244284292293294295296304 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 13,186 do 13,230 z 14161

Wątek: Apator Torun 2017 - watek klubowy

  1. Powrót do góry    #13186
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-10-2016
    Postów
    587
    Kliknij i podziękuj
    59
    Podziękowania: 313 w 155 postach
    Na logike to pewnie macie wszyscy racje, ale na dzien dzisiejszy zyjemy jeszcze w panstwie prawa i organy dzialaja w oparciu o prawo, a nie w oparciu o logike. Jesli sponsor wzial na siebie i zeznal, ze nikt z dzialaczy klubowych go nie inspirowal, a dowody ktore moga zaprzeczyc jego zeznaniom nie istnieja - to sprawa jest jasna i nie ma jakichkolwiek podstaw, by karac klub. Tyle.

  2. Powrót do góry    #13187
    Zaawansowany Awatar Nigel
    Dołączył
    11-12-2007
    Postów
    2,724
    Kliknij i podziękuj
    2,019
    Podziękowania: 783 w 480 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta

    Tym Rudym w kadrze KST bym się za mocno nie sugerował. Jasne, że mogły paść takie słowa ze strony łapówkarza. Ale równie dobrze mógł on Rudemu nawijać makaron na uszy, tylko po to aby ten przyjął propozycje. Po fakcie i tak Rudego by olali. I komu później Rudy by się poskarżył jak by sprzeda mecz a w kadrze KST i tak by się nie znalazł ?
    Ostafińskiemu
    Każda prawda przechodzi przez trzy etapy: najpierw jest wyśmiewana, potem zaprzeczana, a na końcu uważana za oczywistą. A.Schopenhauer
    Ceterum censeo Lex et Iustitia esse delendarum
    Конфедерация! Иди на хуй!

  3. Powrót do góry    #13188
    Stały bywalec
    Dołączył
    05-11-2013
    Postów
    556
    Kliknij i podziękuj
    32
    Podziękowania: 76 w 55 postach
    A moze jest tak ze rudy chcial sam . I zazsm szukal miejsca w Toruniu na przyszly sezon ale w pierwszej rozmowie zostal olany a druga juz nagral i sie chcial odegrac

    Wysłane z mojego TbooK 16 Power(M5F8) przy użyciu Tapatalka

  4. Powrót do góry    #13189
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,847
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez Krajesky Zobacz posta
    Na logike to pewnie macie wszyscy racje, ale na dzien dzisiejszy zyjemy jeszcze w panstwie prawa i organy dzialaja w oparciu o prawo, a nie w oparciu o logike. Jesli sponsor wzial na siebie i zeznal, ze nikt z dzialaczy klubowych go nie inspirowal, a dowody ktore moga zaprzeczyc jego zeznaniom nie istnieja - to sprawa jest jasna i nie ma jakichkolwiek podstaw, by karac klub. Tyle.
    No niezupełnie, bo podstawy są:

    art.316 Regulaminu Sportu Żużlowego "za usiłowanie bądź podejmowanie niegodnego działania przez działacza lub osobę powiązaną (przewinienia korupcyjne, szantaż, zastraszenie, uniemożliwienie udziału w zawodach, oszustwo, itp.)" przewiduje szereg sankcji. Jest wśród nich zarówno kara degradacja, jak i ujemne punkty na starcie nowego sezonu.
    Mamy osobę która się przyznała ? Ano mamy. Czy ta osoba jest powiązana z KST ? Media piszą, ze jest.

    W oparciu o prawo to sąd ukarze łapówkarzy. A w oparciu o RSŻ władze powinny wyciągać konsekwencje.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  5. Powrót do góry    #13190
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez Klingos Zobacz posta
    Na logikę - po co ktoś miałby oferować pieniądze zawodnikowi za odpuszczenie meczu bez porozumienia z kimkolwiek z klubu? Żeby zatrzymać reklamę na nogawce, skoro tę reklamę może mieć w jakimkolwiek innym klubie? Dla zabawy?
    Yyy...bo zagrał u buka?
    !Adrian walcz!

  6. Powrót do góry    #13191
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,914
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,165 w 2,083 postach
    Cytat Zamieszczone przez 1marcin60 Zobacz posta


    Dziwne gdyby nie wkroczyli. Paru dziennikarzy bezpodstawnie starało się łączyć klub z zarzutami korupcyjnymi, co mogłoby mieć opłakane skutki wbrew opinii niektórych, to co smaruje Ostaf, czy Ci z PS, ma skutek na odbiór klubu w środowisku, i może mieć przełożenie na potencjalnych sponsorów (już nie wspominając o stratach indywidualnych zarządu). W tym momencie, wpisując w google "Get Well Toruń" wyskakuje artykuł "korupcja w żużlu", każdy z tych portali, powinien być pociągnięty do odpowiedzialności. W trybie natychmiastowym.
    Kiedyś jak się wpisywało Unibax, to wyskakiwało, że uciekł z finału ligi.
    Teraz jak Get Well wpiszesz, to afera korupcyjna.

    Czas chyba na kolejną nazwe klubu.
    Ostatnio edytowane przez shelve ; 18-10-2017 o 18:32
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  7. Powrót do góry    #13192
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-09-2013
    Postów
    615
    Kliknij i podziękuj
    119
    Podziękowania: 75 w 48 postach
    z tego raczej wynika, ze albo mamy min. -4 albo degradacja (jesli sponsor jest z rady)

  8. Powrót do góry    #13193
    Zaawansowany
    Dołączył
    16-09-2016
    Postów
    2,173
    Kliknij i podziękuj
    91
    Podziękowania: 281 w 192 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    No niezupełnie, bo podstawy są:



    Mamy osobę która się przyznała ? Ano mamy. Czy ta osoba jest powiązana z KST ? Media piszą, ze jest.

    W oparciu o prawo to sąd ukarze łapówkarzy. A w oparciu o RSŻ władze powinny wyciągać konsekwencje.
    Te same media które piszą o upadku, rozbiorze Falubazu, i nie najlepszej kondycji finansowej?

    Jak to jest, że w sprawach nieprzychylnych nie powołujesz się na media, a w sprawach przychylnych już tak?

    Powiązana? Co znaczy powiązana? Czy każdy sponsor jest powiązany? Nie, nie jest.
    Jeżeli tak ta sprawa się zakończy, to klub może spać spokojnie.

  9. Powrót do góry    #13194
    Użytkownik
    Dołączył
    05-11-2016
    Postów
    64
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 6 w 5 postach
    Cytat Zamieszczone przez Malin017 Zobacz posta
    Yyy...bo zagrał u buka?
    Zagrał u buka na wygraną KST, pomimo tego, że na KST i tak był mniejszy kurs. Szybkie obliczenia.

    Niech kurs był 1.56 na KST.
    Jeden kupon za 5000zł, wygrana 6864.
    Przy 500000zł wkładu masz 686400zł wygranej, -100000zł zaoferowane Gomólskiemu wychodzisz na czysto 86400. No biznes w 3 troki.

    + nie wiem czy tam nie ma dodatkowych podatków jeszcze jakiś bo nigdy nie grałem za takie sumy.

  10. Powrót do góry    #13195
    Zaawansowany
    Dołączył
    16-09-2016
    Postów
    2,173
    Kliknij i podziękuj
    91
    Podziękowania: 281 w 192 postach
    Cytat Zamieszczone przez Klingos Zobacz posta
    Zagrał u buka na wygraną KST, pomimo tego, że na KST i tak był mniejszy kurs. Szybkie obliczenia.

    Niech kurs był 1.56 na KST.
    Jeden kupon za 5000zł, wygrana 6864.
    Przy 500000zł wkładu masz 686400zł wygranej, -100000zł zaoferowane Gomólskiemu wychodzisz na czysto 86400. No biznes w 3 troki.

    + nie wiem czy tam nie ma dodatkowych podatków jeszcze jakiś bo nigdy nie grałem za takie sumy.
    Po pierwszym meczu, wygranym tylko 4 pkt, kurs mógł być dużo wyższy na wygraną Torunia w Gdańsku. + Dodatkowe zakłady, w stylu kto zrobi więcej np. Gomólski czy Walasek, i wtedy już te kursy się mnożą (z takiego meczu naprawdę dużo można wycisnąć). Taki sponsor, nie musiałby grać sam, mając "pewniaka" mógłby obracać dużym kapitałem, w wiele osób. Co dałoby spore zyski, nie wiem czy to było przyczyną, czy nie, ale pisanie, że to nie biznes, gdzie mógł zarobić na szybko 5 razy tyle co postawił(możliwe, że razy kilka osób) jest dziwne. Nawet jakby jeszcze ze dwóch musiał opłacić, to i tak, byłoby to opłacalne.
    Ale mam nadzieje, że żaden sponsor się tak żużlem nie bawi.

  11. Powrót do góry    #13196
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    Ja nie wiem po co szukać drugiego dna, jeżeli sponsor się przyznał, że to z jego inicjatywy nastąpiła propozycja korupcyjna, to dla mnie kończy temat. Niech policja posprawdza inne wątki, lecz ja absolutnie nie wykluczam, że niektórzy sponsorzy są po prostu skretyniali i mogli tak działać, bez niczyjej inspiracji, w imię źle pojętego dobra klubu.
    Argument, że musi być ktoś jeszcze, bo sponsor nic z tego by nie miał, też do mnie nie trafia. Przecież oni na tym, że dokładają do klubu, wcale nie wychodzą na plus. Ta cała reklama im się nie zwraca, a pewnie są także tacy którzy łożą kasę i nie chcą się z tym afiszować. To często po prostu tacy kibice jak my, tylko z grubszym i portfelami i jak widać, niektórzy z nich z głupimi pomysłami.
    Jeszcze jedno - sformułowanie "wziął na siebie winę", średni mi się podoba, gdyż sugeruje, że jest ktoś jeszcze inny winny. Ja zakładam, że po prostu przyznał się do tego co sam zrobił
    Na koniec - to nie znam definicji osoby powiązanej w przepisach żużlowych, ale dla mnie osoba powiązana to taka, która jest spokrewniona lub spowinowacona z działaczem lub zamieszkuje z nim.

  12. Powrót do góry    #13197
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,512
    Kliknij i podziękuj
    678
    Podziękowania: 2,871 w 1,759 postach
    No bez jaj. Jeśli żona nie chce, aby mąż był właścicielem klubu to składa korupcyjną propozycję i w ten sposób uwala chłopa i klub?

  13. Powrót do góry    #13198
    Zaawansowany Awatar Magik
    Dołączył
    19-05-2002
    Postów
    2,730
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 384 w 243 postach
    Ja pier... Toruń to naprawdę stan umysłu.
    "Dziwna sprawa z tą wódką,
    jest to piekielnie ostry napitek,tajemniczy wywar z ziółek,
    ktory ma jakiś osobliwy związek z gwiazdami."

    Herman Broch

  14. Powrót do góry    #13199
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    Cytat Zamieszczone przez kowjanko Zobacz posta
    No bez jaj. Jeśli żona nie chce, aby mąż był właścicielem klubu to składa korupcyjną propozycję i w ten sposób uwala chłopa i klub?
    Ja napisałem, że nie wiem jaka jest dokładna definicja osoby powiązanej w żużlu!!!, lecz zapewniam, że takie definicje osoby powiązanej funkcjonują.
    Czyli posługując się tym przykładem - właściciel nie mógłby się tłumaczyć, że nie złożył oferty korupcyjnej, gdyż nic o tym nie wiedział, gdy złożyła ją np. jego teściowa.

  15. Powrót do góry    #13200
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,512
    Kliknij i podziękuj
    678
    Podziękowania: 2,871 w 1,759 postach
    Poczekajmy na jakiś wyrok sądu, bez tego nie ma co dywagować. To jest zbyt poważna sprawa.

  16. Powrót do góry    #13201
    Użytkownik
    Dołączył
    05-11-2016
    Postów
    64
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 6 w 5 postach
    Cytat Zamieszczone przez 1marcin60 Zobacz posta
    Po pierwszym meczu, wygranym tylko 4 pkt, kurs mógł być dużo wyższy na wygraną Torunia w Gdańsku. + Dodatkowe zakłady, w stylu kto zrobi więcej np. Gomólski czy Walasek, i wtedy już te kursy się mnożą (z takiego meczu naprawdę dużo można wycisnąć). Taki sponsor, nie musiałby grać sam, mając "pewniaka" mógłby obracać dużym kapitałem, w wiele osób. Co dałoby spore zyski, nie wiem czy to było przyczyną, czy nie, ale pisanie, że to nie biznes, gdzie mógł zarobić na szybko 5 razy tyle co postawił(możliwe, że razy kilka osób) jest dziwne. Nawet jakby jeszcze ze dwóch musiał opłacić, to i tak, byłoby to opłacalne.
    Ale mam nadzieje, że żaden sponsor się tak żużlem nie bawi.
    Możesz sprawdzić sobie jakie były kursy na tamten mecz. Dużo wyższe były na Wybrzeże i zawodników gospodarzy. Sam na nich stawiałem.

  17. Powrót do góry    #13202
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    I jeszcze idąc dalej tym przykładem, to co mógłbym zasponsorować np. kwotą 1000 PLN klub z Czewy, a następnie złożyć nawet nierealna dla mnie ofertę korupcyjną zawodnikowi innej drużyny żeby się podłożył w meczu z Czewą, nagrać ją, anonimowo donieść na samego siebie i wyrzucić klub do 1ligi - paranoja!
    Podsumowując chodzi o to, że w sytuacji, gdy zarząd, działacze składają ofertę korupcyjną, wiedzą o niej, bądź inspirują innych - to kara powinna być nieunikniona!!! W sytuacji, gdy ktoś coś sobie wymyśli bez niczyjej wiedzy to wtedy on ma problem, a nie Klub.

  18. Powrót do góry    #13203
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-10-2016
    Postów
    587
    Kliknij i podziękuj
    59
    Podziękowania: 313 w 155 postach
    "osoba powiazana" - to moze byc kibic, ktory kupil bilet na mecz albo sprzedawca kielbasy na stadionie. Litości. Sponsor = osoba kupujaca reklame na stadionie/kevlarze. Tyle. Powiazan z dzialalnoscia klubu ma tyle, co wspomniany wyzej sprzedawca kielbasy.

  19. Powrót do góry    #13204
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    Szykuje się sroga zima jeszcze w tym roku w Toruniu.
    Stawiam, że będzie tak minus 7, jak w podobnym przypadku w przeszłości. Sponsor klubu itd.
    Zobaczymy jeszcze ile osób będzie z zarzutami. Trzymam za was kciuki.
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  20. Powrót do góry    #13205
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,847
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez 1marcin60 Zobacz posta
    Te same media które piszą o upadku, rozbiorze Falubazu, i nie najlepszej kondycji finansowej?
    Te same, tyle, że w przypadku korupcji te media opierają się na komunikacie prokuratury. A w przypadku Falubazu po prostu spekulują. Ot cała różnica.

    Jak to jest, że w sprawach nieprzychylnych nie powołujesz się na media, a w sprawach przychylnych już tak?
    Jak wyżej. Po prostu trzeba włączyć myślenie. Skoro media cytują komunikat prokuratury to nie mam podstaw żadnych aby im nie wierzyć. Skor spekulują to już można dywagować. Poza tym, co to znaczy "w sprawach przychylnych" ? Dla kogo przychylnych ?

    Powiązana? Co znaczy powiązana? Czy każdy sponsor jest powiązany? Nie, nie jest.
    Jeżeli tak ta sprawa się zakończy, to klub może spać spokojnie.
    Tak, każdy sponsor jest powiązany z klubem. Na ile powiązany to już musi ocenić GKSŻ czy PZM. Nie wiem czy KST może spac spokojnie. Według mnie nie może. Bo jeśli Władze z GKSŻ czy PZM będą chciały byc konsekwentne to KST ukarzą. Tak jak ukarały w swoim czasie Ostrów.

    Sądowy finał próby przekupstwa w polskim żużlu: sześć miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata dla ostrowianina Marcina G. za to, że próbował przekupić zawodnika Stali Gorzów Mateja Ferjana.
    Kary uniknęli: były prezes klubu z Ostrowa Jan Łuczywek, były trener Lech Kędziora oraz sponsor klubu - ojciec skazanego Marcina G. Wczoraj Sąd Rejonowy w Ostrowie uznał, że są oni niewinni i nawet nie wiedzieli o korupcyjnej propozycji, zaś Marcin G. działał w pojedynkę i kierował się wyłącznie indywidualnymi pobudkami. Ostrowski sąd stwierdził, że organy ścigania, które zajmowały się sprawą, prowadziły ją w sposób nierzetelny.

    Członkowie GKSŻ nie mieli wątpliwości, że za próbą przekupstwa stali zarządcy klubu z Ostrowa, bo nakazali im zapłacić 400 tys. zł kary, a do tego wlepili siedem ujemnych punktów meczowych na nowy sezon i zabrali prawa do organizacji ważnych zawodów międzynarodowych - Grand Prix Challenge.
    Przykład Ostrowski jasno pokazuje, że ukarano klub mimo, że ten co chciał wręczać korzyść majątkową, nie był nawet sponsorem. Był jednak synem sponsora. I to już wystarczyło aby zgodnie z Regulaminem Sportu Żużlowego, ukarać sam klub. Mimo faktu, że powiązanie tego osobnika z klubem z Ostrowa był praktycznie żadne. Mogę tylko zgadywać, ze jeśliby udowodniono w sądzie, że ojciec tego gościa, czyli sponsor, wiedział o tej propozycji, to Ostrów zostałby zdegradowany.

    Poza tym bądźmy poważni. jeśliby podobna sytuacja miała miejsce np. w lidze kopanej, w takich Niemczech, Hiszpanii, Włoszech, Anglii itd, to po informacji, że sponsor przyznał się do wręczenia łapówki za odpuszczenie meczu, drużyna z miejsca zostałaby zdegradowana. I nikt nie wnikałby w to czy zarząd klubu był świadomy czy nie był. Bowiem powszechnie stosuje się zasadę, że kluby odpowiadają za poczynania sponsorów.

    Cytat Zamieszczone przez sth Zobacz posta
    I jeszcze idąc dalej tym przykładem, to co mógłbym zasponsorować np. kwotą 1000 PLN klub z Czewy, a następnie złożyć nawet nierealna dla mnie ofertę korupcyjną zawodnikowi innej drużyny żeby się podłożył w meczu z Czewą, nagrać ją, anonimowo donieść na samego siebie i wyrzucić klub do 1ligi - paranoja!
    Podsumowując chodzi o to, że w sytuacji, gdy zarząd, działacze składają ofertę korupcyjną, wiedzą o niej, bądź inspirują innych - to kara powinna być nieunikniona!!! W sytuacji, gdy ktoś coś sobie wymyśli bez niczyjej wiedzy to wtedy on ma problem, a nie Klub.
    Bzdura.

    Przecież idzie jasno stwierdzić, w jakim zakresie sponsorujesz klub i od jakiego czasu. Poza tym, tam chodziło o dużo poważniejsze pieniądze niż 1 tys PLN. W przypadku przez ciebie nakreślonym, szybko doszliby, ze byleś co najwyżej prowokatorem.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  21. Powrót do góry    #13206
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,512
    Kliknij i podziękuj
    678
    Podziękowania: 2,871 w 1,759 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Poza tym bądźmy poważni. jeśliby podobna sytuacja miała miejsce np. w lidze kopanej, w takich Niemczech, Hiszpanii, Włoszech, Anglii itd, to po informacji, że sponsor przyznał się do wręczenia łapówki za odpuszczenie meczu, drużyna z miejsca zostałaby zdegradowana. I nikt nie wnikałby w to czy zarząd klubu był świadomy czy nie był. Bowiem powszechnie stosuje się zasadę, że kluby odpowiadają za poczynania sponsorów.
    /B]
    Podaj przykłady takich oczywistych degradacji w tych krajach.

  22. Powrót do góry    #13207
    Zaawansowany
    Dołączył
    16-09-2016
    Postów
    2,173
    Kliknij i podziękuj
    91
    Podziękowania: 281 w 192 postach
    Cytat Zamieszczone przez Klingos Zobacz posta
    Możesz sprawdzić sobie jakie były kursy na tamten mecz. Dużo wyższe były na Wybrzeże i zawodników gospodarzy. Sam na nich stawiałem.
    Chodzi mi o sam fakt, że jakby skleić te kursy, to zrobi się całkiem niezła sumka.

  23. Powrót do góry    #13208
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-02-2015
    Postów
    570
    Kliknij i podziękuj
    20
    Podziękowania: 174 w 88 postach
    Oczyma wyobraźni widzę jak Real leci z LaLiga po tym jak jeden z kilkuset pewnie sponsorów klubu chciał wręczyć łapówkę grajkowi jakiegoś Las Palmas.

  24. Powrót do góry    #13209
    Zaawansowany
    Dołączył
    16-09-2016
    Postów
    2,173
    Kliknij i podziękuj
    91
    Podziękowania: 281 w 192 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Te same, tyle, że w przypadku korupcji te media opierają się na komunikacie prokuratury. A w przypadku Falubazu po prostu spekulują. Ot cała różnica.



    Jak wyżej. Po prostu trzeba włączyć myślenie. Skoro media cytują komunikat prokuratury to nie mam podstaw żadnych aby im nie wierzyć. Skor spekulują to już można dywagować. Poza tym, co to znaczy "w sprawach przychylnych" ? Dla kogo przychylnych ?



    Tak, każdy sponsor jest powiązany z klubem. Na ile powiązany to już musi ocenić GKSŻ czy PZM. Nie wiem czy KST może spac spokojnie. Według mnie nie może. Bo jeśli Władze z GKSŻ czy PZM będą chciały byc konsekwentne to KST ukarzą. Tak jak ukarały w swoim czasie Ostrów.






    [/B]
    Znajdź mi w tym komunikacie prokuratury, jakiekolwiek powiązanie klubu Get Well Toruń z zatrzymanymi osobami skoro tak media na nich bazują.
    I w czym inny jest sytuacja Falubazu i Torunia? Na podstawie odejścia Hampela i pewnie Doyle'a media spekulują że Falubaz ma bardzo trudną sytuację finansową. Na podstawie komunikatu prokuratury(z którego wynika to, że sprawa jest zamknięta, skoro złapano "zleceniodawcę " to znaczy, że klub w tym nie maczał palców) media spekulują, że sponsor jest z klubem powiązany.
    Prokuratura nie pisze "powiązany z klubem Get Well sponsor został zatrzymany", a chyba to teraz starasz się wmówić.

  25. Powrót do góry    #13210
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    Wcześniej nie zbierałem głosu czekając N bieg wydarzeń, choć czytając ten wątek to różne słowa cisnęły się na usta. Najpierw była teoria o prowokacji Zdunka, wręcz obwinianie go za to wszystko, następnie dziwy dlaczego czekał z ujawnieniem informacji do poniedziałku, a teraz dezawuuje się całą aferę mając święte przekonanie o braku powiązań sprawców z zarządem lub innymi osobami reprezentującymi klub w myśl cytowanych przepisów.
    Zatem od początku. Taddy całą sprawę rozegrał absolutnie najlepiej jak tylko mógł. Najpierw poinformował zawodników o sprawie dając jasno do zrozumienia, że jak któryś poleci w ch... to będzie miał problem. Opinia publiczna została poinformowana po meczu, żeby nie psuć święta ale przede wszystkim zachować bezpieczeństwo swoich zawodników. Przecież kilka tysięcy potencjalnie zawiedzionych i wkur... ludzi widząc słabszą jazdę swoich zawodników sprowadzałoby wynik do handlu meczem.
    Zawody się odbyły, Toruń wygrał w sportowej rywalizacji i wtedy nastał odpowiedni moment by zgodnie z obowiązkiem obywatelskim złożyć zeznania i dowody do odpowiednich organów.
    Dzisiaj już widzimy, że próba korupcji była, złapana została osoba winna omawianego czynu i nie ma on żadnego związku ani ze Zdunkiem, ani z Wybrzeżem.
    Podobnie jak ktoś wyżej wspomniał trudno jest mi dostrzec motywacje osobiste dla korumpujących. Przywiązanie do klubu? Wolne żarty... Moja hipoteza jest taka, że jednak ktoś z KS-u będąc w pełni obsranym po pierwszym meczu wykorzystał najdogodniejszy kanał komunikacji z liderem Wybrzeża: sponsora klubowego, który przy okazji jest związany umową indywidualną z danym żużlowcem. Oczywiście możecie się śmiać, ale wypowiedź Kaczmarka po meczu jasno pokazuje, że w całym klubie nastroje między meczem domowym a rewanżem były grobowe i tam naprawdę bano się spadku. Tym niemniej nie mam złudzeń, że zaistnieje szansa udowodnienia komuś z najbliższego otoczenia klubu (działacze, sztab szkoleniowy) bezpośrednie powiązanie z tą sprawą i winni czynu korupcyjnego dostaną wyroki w zawieszeniu a klubu z Torunia nie spotkają żadne poważne konsekwencje dyscyplinarne: od grzywny, po kary punktowej, a ma degradacji do 2. ligi kończąc.

    Wracając do tego co pisał Mariusz to warto się zastanowić głębiej nad owymi powuazaniami na linii klub (spółka akcyjna) - sponsor (przedsiębiorca). Zdaje się, że mówimy o firmie Kapi, która jest jednym z największych sponsorów drużyny, o czym świadczy obecność logotypu w najlepiej eksponowanych miejscach na kevlarze, oszyciach i odzieży klubowej. Być może ten sponsor ma np. swojego przedstawiciela w radzie nadzorczej, zarządzie lub sztabie szkoleniowym. Wówczas sprawa by się mocno skomplikowala dla KS-u...
    Ostatnio edytowane przez MaciekGKS ; 18-10-2017 o 18:49

  26. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi MaciekGKS za jego przydatny post!

    gks-falubaz-sparta (18-10-2017)

  27. Powrót do góry    #13211
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-09-2013
    Postów
    615
    Kliknij i podziękuj
    119
    Podziękowania: 75 w 48 postach
    Cytat Zamieszczone przez MaciekGKS Zobacz posta
    Wcześniej nie zbierałem głosu czekając N bieg wydarzeń, choć czytając ten wątek to różne słowa cisnęły się na usta. Najpierw była teoria o prowokacji Zdunka, wręcz obwinianie go za to wszystko, następnie dziwy dlaczego czekał z ujawnieniem informacji do poniedziałku, a teraz dezawuuje się całą aferę mając święte przekonanie o braku powiązań sprawców z zarządem lub innymi osobami reprezentującymi klub w myśl cytowanych przepisów.
    Zatem od początku. Taddy całą sprawę rozegrał absolutnie najlepiej jak tylko mógł. Najpierw poinformował zawodników o sprawie dając jasno do zrozumienia, że jak któryś poleci w ch... to będzie miał problem. Opinia publiczna została poinformowana po meczu, żeby nie psuć święta ale przede wszystkim zachować bezpieczeństwo swoich zawodników. Przecież kilka tysięcy potencjalnie zawiedzionych i wkur... ludzi widząc słabszą jazdę swoich zawodników sprowadzałoby wynik do handlu meczem.
    Zawody się odbyły, Toruń wygrał w sportowej rywalizacji i wtedy nastał odpowiedni moment by zgodnie z obowiązkiem obywatelskim złożyć zeznania i dowody do odpowiednich organów.
    Dzisiaj już widzimy, że próba korupcji była, złapana została osoba winna omawianego czynu i nie ma on żadnego związku ani ze Zdunkiem, ani z Wybrzeżem.
    Podobnie jak ktoś wyżej wspomniał trudno jest mi dostrzec motywacje osobiste dla korumpujących. Przywiązanie do klubu? Wolne żarty... Moja hipoteza jest taka, że jednak ktoś z KS-u będąc w pełni obsranym po pierwszym meczu wykorzystał najdogodniejszy kanał komunikacji z liderem Wybrzeża: sponsora klubowego, który przy okazji jest związany umową indywidualną z danym żużlowcem. Oczywiście możecie się śmiać, ale wypowiedź Kaczmarka po meczu jasno pokazuje, że w całym klubie nastroje między meczem domowym a rewanżem były grobowe i tam naprawdę bano się spadku. Tym niemniej nie mam złudzeń, że zaistnieje szansa udowodnienia komuś z najbliższego otoczenia klubu (działacze, sztab szkoleniowy) bezpośrednie powiązanie z tą sprawą i winni czynu korupcyjnego dostaną wyroki w zawieszeniu a klubu z Torunia nie spotkają żadne poważne konsekwencje dyscyplinarne: od grzywny, po kary punktowej, a ma degradacji do 2. ligi kończąc.

    Wracając do tego co pisał Mariusz to warto się zastanowić głębiej nad owymi powuazaniami na linii klub (spółka akcyjna) - sponsor (przedsiębiorca). Zdaje się, że mówimy o firmie Kapi, która jest jednym z największych sponsorów drużyny, o czym świadczy obecność logotypu w najlepiej eksponowanych miejscach na kevlarze, oszyciach i odzieży klubowej. Być może ten sponsor ma np. swojego przedstawiciela w radzie nadzorczej, zarządzie lub sztabie szkoleniowym. Wówczas sprawa by się mocno skomplikowala dla KS-u...
    a dlaczego do drugiej? moze calkowity zakaz speedwaya?
    Czyn jest niegodny, ale taki Juve za ustawianie kilku spotkan polecial do Serie B to dlaczego KS ma do drugiej? Ostrow tez przesadzil i nawet do niezdegradowali,
    kara byc powinna ale adekwatna do przewidzienia,

    edit
    ostafa ciekawe rzeczy pisze, jakby na zlecienie kst
    https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/71...odle-sie-zeby-
    Ostatnio edytowane przez Misiek_T ; 18-10-2017 o 19:01

  28. Powrót do góry    #13212
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,847
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez 1marcin60 Zobacz posta
    Znajdź mi w tym komunikacie prokuratury, jakiekolwiek powiązanie klubu Get Well Toruń z zatrzymanymi osobami skoro tak media na nich bazują.
    Ale o czym ty w ogóle piszesz ? Jeśli ja czytam w mediach sportowych, że prokuratura podała w komunikacie jedynie to, ze zatrzymano jednego (a potem drugiego) ze sponsorów KST. To nie mam powodów aby w to nie wierzyć. A jeśli te info okazało by się nieprawdziwe, to już dawno miałbyś odp. komunikaty ze strony KST.

    I w czym inny jest sytuacja Falubazu i Torunia? Na podstawie odejścia Hampela i pewnie Doyle'a media spekulują że Falubaz ma bardzo trudną sytuację finansową. Na podstawie komunikatu prokuratury(z którego wynika to, że sprawa jest zamknięta, skoro złapano "zleceniodawcę " to znaczy, że klub w tym nie maczał palców) media spekulują, że sponsor jest z klubem powiązany.
    Prokuratura nie pisze "powiązany z klubem Get Well sponsor został zatrzymany", a chyba to teraz starasz się wmówić.
    Skoro media piszą, że informują o sprawie na podstawie komunikatu prokuratury to nie wiem po co zaklinasz rzeczywistość. ?

    Te same media piszą, że Falubaz ma bardzo trudną sytuacje finansową, na podstawie słów Tymczyszyna, który w wywiadzie TV mówi, że w kwestii kontraktu Doyle, mamy ograniczone środki.

    A teraz sam oceń w którym przypadku te media spekulują a w którym powołują się na oficjalne źródła.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  29. Powrót do góry    #13213
    Użytkownik
    Dołączył
    13-05-2007
    Postów
    235
    Kliknij i podziękuj
    26
    Podziękowania: 23 w 18 postach
    Żeby złapać klub od strony sponsorów, to musiałby być w to zamieszany albo Erbud, albo Nice. Tylko ci sponsorzy mają swoich przedstawicieli w zarządzie.

    A wpadł pan W. Współwłaściciel firmy z Rogowa. To ona odpowiadała za przebudowę drugiego łuku.

  30. Powrót do góry    #13214
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Przykład Ostrowski jasno pokazuje, że ukarano klub mimo, że ten co chciał wręczać korzyść majątkową, nie był nawet sponsorem. Był jednak synem sponsora. I to już wystarczyło aby zgodnie z Regulaminem Sportu Żużlowego, ukarać sam klub. Mimo faktu, że powiązanie tego osobnika z klubem z Ostrowa był praktycznie żadne. Mogę tylko zgadywać, ze jeśliby udowodniono w sądzie, że ojciec tego gościa, czyli sponsor, wiedział o tej propozycji, to Ostrów zostałby zdegradowany.
    Nie znam dokladnie sprawy w Ostrowie, ale nie było tak, że w pierwszej instancji został skazany syn sponsora, sam sponsor i trener.
    Później, w kolejnych instancjach trener został już uniewinniony?!

  31. Powrót do góry    #13215
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,847
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez Słoniu Zobacz posta
    Oczyma wyobraźni widzę jak Real leci z LaLiga po tym jak jeden z kilkuset pewnie sponsorów klubu chciał wręczyć łapówkę grajkowi jakiegoś Las Palmas.
    To kiepską masz wyobraźnię.

    KST to nie Real polskiego żużla.

    Gdyby nim był to nikt nie pomyślałby nawet o łapówkach.

    Cytat Zamieszczone przez sth Zobacz posta
    Nie znam dokladnie sprawy w Ostrowie, ale nie było tak, że w pierwszej instancji został skazany syn sponsora, sam sponsor i trener.
    Później, w kolejnych instancjach trener został już uniewinniony?!
    No generalnie, na końcu ukarali w sądzie tylko syna Garcarka. ponieważ sąd stwierdził, że nie ma żadnych dowodów winy ani starego Garcarka (sponsora Ostrowa) ani Łuczywka, ówczesnego prezesa klubu. Choć prokuratura chciała kary dla nich wszystkich.

    Jednak GKSŻ to wystarczyło aby ukarać klub z Ostrowa 400 tys kary oraz - 7 pkt na starcie nowych rozgrywek.

    Tu macie co i jak:

    http://www.sport.pl/zuzel/1,64951,60..._sponsora.html
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 18-10-2017 o 19:30
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  32. Powrót do góry    #13216
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    No generalnie, na końcu ukarali w sądzie tylko syna Garcarka. ponieważ sąd stwierdził, że nie ma żadnych dowodów winy ani starego Garcarka (sponsora Ostrowa) ani Łuczywka, ówczesnego prezesa klubu. Choć prokuratura chciała kary dla nich wszystkich.

    Jednak GKSŻ to wystarczyło aby ukarać klub z Ostrowa 400 tys kary oraz - 7 pkt na starcie nowych rozgrywek.
    No to Mariusz nie manipuluj faktami, w pierwszej instancji w sądzie zostały skazane osoby z klubu Ostrowskiego oraz sponsorzy. W kolejnych latach część osób oczyszczono z zarzutów!
    W przypadku, gdy w grę wchodziłby tylko sponsor toruński - jest różnica? Czy dalej jej nie widzisz?

  33. Powrót do góry    #13217
    Ekspert Awatar lego
    Dołączył
    19-07-2004
    Postów
    7,827
    Kliknij i podziękuj
    2,865
    Podziękowania: 2,456 w 1,299 postach
    Cytat Zamieszczone przez MaciekGKS Zobacz posta
    Taddy całą sprawę rozegrał absolutnie najlepiej jak tylko mógł. Najpierw poinformował zawodników o sprawie
    najpierw??? Po kilku dniach od zarejestrowania nagrania? Bez jego wysłuchania? Kilka godzin przed meczem? Zrobił im kibel w głowach. Gwałcisz logikę kolego, tak jak Zdunek, dlatego zamiast "Taddy" możesz pisać "Daddy"
    Ostatnio edytowane przez lego ; 18-10-2017 o 19:59
    DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE, WIERNI PO PORAŻCE

  34. Powrót do góry    #13218
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,847
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez sth Zobacz posta
    No to Mariusz nie manipuluj faktami, w pierwszej instancji w sądzie zostały skazane osoby z klubu Ostrowskiego oraz sponsorzy. W kolejnych latach część osób oczyszczono z zarzutów!
    W przypadku, gdy w grę wchodziłby tylko sponsor toruński - jest różnica? Czy dalej jej nie widzisz?
    Ale gdzie ty widzisz jakakolwiek manipulację z mojej strony ?

    Prawdę powiedziawszy, ja nie pamiętam już dokładnie tego zdarzenia. opieram się na tym artykule z GW co podlinkowałem. A gdzie tam masz napisane, że działacze z Ostrowa byli w ogóle skazani przez jakiś sąd ? Przecież tam jest napisane, że Sąd Rejonowy oczyścił z zarzutów i starego Garcarka i działaczy klubowych. Ponieważ prokuratura również im stawiała zarzuty. I czemu piszesz, że "w kolejnych latach oczyszczono cześć osób" ? W jakich kolejnych latach ? Przecież afera miała miejsce na jesień 2007 a sąd wydał wyrok w sprawie w grudniu 2008. Jesli masz jakies inne info w tamtej ostrowskiej sprawie to je daj tutaj. Poczytamy.

    Czy widzę różnicę ? Ano widzę.

    W tamtej sprawie ten co próbował korumpować, nie był nawet sponsorem TŻ Ostrów. W tej sprawie, prokuratura stawia zarzuty dwóm sponsorom KST. Ostrów ukarano 400 tys grzywny i - 7 pkt. Czy władze żużlowe ukrają KST ? Tego się dopiero dowiemy.

    MaciekGKS

    Taddy całą sprawę rozegrał absolutnie najlepiej jak tylko mógł. Najpierw poinformował zawodników o sprawie dając jasno do zrozumienia, że jak któryś poleci w ch... to będzie miał problem. Opinia publiczna została poinformowana po meczu, żeby nie psuć święta ale przede wszystkim zachować bezpieczeństwo swoich zawodników. Przecież kilka tysięcy potencjalnie zawiedzionych i wkur... ludzi widząc słabszą jazdę swoich zawodników sprowadzałoby wynik do handlu meczem.
    Zawody się odbyły, Toruń wygrał w sportowej rywalizacji i wtedy nastał odpowiedni moment by zgodnie z obowiązkiem obywatelskim złożyć zeznania i dowody do odpowiednich organów.
    Z tym się nie zgodzę.

    Lepiej by było, jak by Zdunek zaraz w środę, mając już to nagranie, cichaczem poinformował policję. Wtedy byłaby mozliwość zrobić prowokację policyjną. czyli wysłać Rudego na spotkanie ze sponsorem, nagrać gościa jek ten wręcza kasę. Wziąc na podsłuch komórkę tego sponsora, poczekac do niedzieli, rozegrać mecz. po meczu jak Gomuła zrobiłby dwucyfrówę, ten sponsor na pewno miałby telefon od swojego mocodawcy. z pytaniem kto przygrał w ..uja ? Następnie biora na podsłuch telefon mocodawcy, i czekają czy nie zadzwoni następny zainteresowany sytuacją. jednym słowem, mecz by sie odbył, a policja mogłaby złapać w sieci większą ilość osób zamieszanych w aferę. Teraz może liczyć tylko na to czy któryś zacznie sypac.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 18-10-2017 o 20:13
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  35. Powrót do góry    #13219
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    To kiepską masz wyobraźnię.

    KST to nie Real polskiego żużla.

    Gdyby nim był to nikt nie pomyślałby nawet o łapówkach.
    Czyli mocne kluby nie ulegają korupcji? Co powiesz w takim razie na Calciopoli? No chyba, że Juve, Milan czy Inter to szczawie pokroju Zagłębia Sosnowiec...
    !Adrian walcz!

  36. Powrót do góry    #13220
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Ale gdzie ty widzisz jakakolwiek manipulację z mojej strony ?

    Prawdę powiedziawszy, ja nie pamiętam już dokładnie tego zdarzenia. opieram się na tym artykule z GW co podlinkowałem. A gdzie tam masz napisane, że działacze z Ostrowa byli w ogóle skazani przez jakiś sąd ? Przecież tam jest napisane, że Sąd Rejonowy oczyścił z zarzutów i starego Garcarka i działaczy klubowych. Ponieważ prokuratura również im stawiała zarzuty. I czemu piszesz, że "w kolejnych latach oczyszczono cześć osób" ? W jakich kolejnych latach ? Przecież afera miała miejsce na jesień 2007 a sąd wydał wyrok w sprawie w grudniu 2008. Jesli masz jakies inne info w tamtej ostrowskiej sprawie to je daj tutaj. Poczytamy.

    Czy widzę różnicę ? Ano widzę.

    W tamtej sprawie ten co próbował korumpować, nie był nawet sponsorem TŻ Ostrów. W tej sprawie, prokuratura stawia zarzuty dwóm sponsorom KST. Ostrów ukarano 400 tys grzywny i - 7 pkt. Czy władze żużlowe ukrają KST ? Tego się dopiero dowiemy.
    Mariusz naprawdę już nie mam do Ciebie siły. Manipulujesz, bo jak sam piszesz nie pamiętasz już tego zdarzenia, a podajesz za przykład do postępowania przez KOL z Toruniem.
    W tamtej sprawie oskarżony był w 2007:
    http://www.gazetalubuska.pl/sport/zu...zany,id,t.html

    Syn sponsora,
    Sponsor,
    Prezes klubu!!!
    Trener!!!

    Koniec końców w 2011 skazani prawomocnym wyrokiem byli syn sponsora i sponsor. Kędziora został uniewinniony:
    https://m.sportowefakty.wp.pl/zuzel/...a-uniewinniony

  37. Powrót do góry    #13221
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,154
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Mariusz,ogarnij się.
    Samo to, że prokuratura wzięła pod lupę działaczy i trenera Ostrowa i postawiła im zarzuty spowodowała decyzję GKS tu o ukaraniu klubu.
    W uzasadnieniu masz napisane, że nie mają wątpliwości, że byli oni umoczeni w sprawę.
    Teraz powiedz na jakiej podstawie oni stwierdza, że nasi też są umoczeni, skoro prokuratura póki co nie wysnula takich podejrzeń?

    Ostafa chyba też przekupili, bo znalazł drugie dno.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 18-10-2017 o 20:42
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  38. Powrót do góry    #13222
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,847
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez Malin017 Zobacz posta
    Czyli mocne kluby nie ulegają korupcji? Co powiesz w takim razie na Calciopoli? No chyba, że Juve, Milan czy Inter to szczawie pokroju Zagłębia Sosnowiec...
    Ulegają, czemu nie ? Tam jednak chodziło chyba, o ustawianie meczy pod zakłady ? Czyż nie ?

    Tylko śmieje się, że Real akurat nie miał nawet takiej potrzeby. On zawsze jest faworytem.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  39. Powrót do góry    #13223
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    MaciekGKS

    Z tym się nie zgodzę.

    Lepiej by było, jak by Zdunek zaraz w środę, mając już to nagranie, cichaczem poinformował policję. Wtedy byłaby mozliwość zrobić prowokację policyjną. czyli wysłać Rudego na spotkanie ze sponsorem, nagrać gościa jek ten wręcza kasę. Wziąc na podsłuch komórkę tego sponsora, poczekac do niedzieli, rozegrać mecz. po meczu jak Gomuła zrobiłby dwucyfrówę, ten sponsor na pewno miałby telefon od swojego mocodawcy. z pytaniem kto przygrał w ..uja ? Następnie biora na podsłuch telefon mocodawcy, i czekają czy nie zadzwoni następny zainteresowany sytuacją. jednym słowem, mecz by sie odbył, a policja mogłaby złapać w sieci większą ilość osób zamieszanych w aferę. Teraz może liczyć tylko na to czy któryś zacznie sypac.
    I tak, i nie.

    Przeciez udział w prowokacji z psychologicznego punktu widzenia mógł sprawić, że Kacper zawalilby mecz kompletnie mając świadomość tego w czym bierze udział. W przypadku braku dowod obciazajacego klub z Torunia Wybrzeże nie miałoby żadnych korzyści sportowych (już przed meczem odbierając sobie szansę na awans), a jedynie satysfakcję z wzięcia udziału w uchwyceniu lapówkarzy. Ty jako prezes i główny sponsor klubu poszedlbys na taki układ? Ja nie.

    Lego,
    A po co miał słuchać skoro dokładnie mu powiedziano co znajduje się na nagraniu? Inna sprawa, że on mógł kłamać mówiąc, że tego nagrania nie zna, żeby np. uniknąć oskarżeń o to, że niezwłocznie nie poinformował organów ścigania o możliwości popełnienia przestępstwa. Uznał, że najlepiej będzie poczekać z rozmową w grupie do śniadania i ja jestem w stanie to zrozumieć. Lepiej mieć zawodników, którzy stresują się parę godzin niż np. od trzech dni. Inna sprawa że na parę godzin przez zawodami dał jasny sygnał do reszty, że jeśli któryś poleci w ch... to mogą być ma to odpowiednie dowody, więc w jakiś tam sposób się zabezpieczył czekając do samego końca. Możesz się nie zgadzać, ale ja tutaj go w pełni rozumiem.
    "Socjaliści dzielą się na dwie kate gorie: dobrych i żywych".Ukryta zawartość

  40. Powrót do góry    #13224
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Ulegają, czemu nie ? Tam jednak chodziło chyba, o ustawianie meczy pod zakłady ? Czyż nie ?

    Tylko śmieje się, że Real akurat nie miał nawet takiej potrzeby. On zawsze jest faworytem.
    A tu w 100% możesz wykluczyć, że chodziło o zakłady?
    !Adrian walcz!

  41. Powrót do góry    #13225
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    Cytat Zamieszczone przez Malin017 Zobacz posta
    A tu w 100% możesz wykluczyć, że chodziło o zakłady?
    Bukmacherzy maja bardzo niskie limity na żużel. Żeby opłacało się dać komuś 100 tys. zł i jeszcze na tym zarobić chociaż drugie tyle to musiałoby dojść do zawarcia zakładów z kilkudziesięciu różnych kont zarejestrowanych w różnych firmach. Bez szans. To nie jest piłka nożna, gdzie rynki są na tyle duże, że zakłady o wartości kilkudziesięciu tysięcy są akceptowane choćby po weryfikacji przez tradera.
    "Socjaliści dzielą się na dwie kate gorie: dobrych i żywych".Ukryta zawartość

  42. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi MaciekGKS za jego przydatny post!

    Spider (19-10-2017), duzy (20-10-2017)

  43. Powrót do góry    #13226
    Ekspert Awatar apator_uk
    Dołączył
    26-07-2009
    Postów
    5,759
    Kliknij i podziękuj
    1,715
    Podziękowania: 1,576 w 918 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta

    KST to nie Real polskiego żużla.
    Masz rację, wszyscy wiedzą że KST to Barcelona polskiego żużla.

    Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
    #GetWellDarky

  44. Powrót do góry    #13227
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-10-2016
    Postów
    587
    Kliknij i podziękuj
    59
    Podziękowania: 313 w 155 postach
    Wczoraj słucham Fratczaka w radio ZG. Na koniec dziennikarz zapytal, czy czeka nas cos niespodziewanego w tym okienku. Ten stanowczo odparl, ze tak, po czym Panowie zasmiali sie, ze pewnie Jaca macza w tym palce. Dzis SyFy podaja, ze GetWell rozmawia z Holta...

  45. Powrót do góry    #13228
    Stały bywalec
    Dołączył
    05-11-2013
    Postów
    556
    Kliknij i podziękuj
    32
    Podziękowania: 76 w 55 postach
    Cytat Zamieszczone przez wielun19 Zobacz posta
    Żeby złapać klub od strony sponsorów, to musiałby być w to zamieszany albo Erbud, albo Nice. Tylko ci sponsorzy mają swoich przedstawicieli w zarządzie.

    A wpadł pan W. Współwłaściciel firmy z Rogowa. To ona odpowiadała za przebudowę drugiego łuku.
    Odbierz PW prosze

    Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

  46. Powrót do góry    #13229
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,847
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez sth Zobacz posta
    Mariusz naprawdę już nie mam do Ciebie siły. Manipulujesz, bo jak sam piszesz nie pamiętasz już tego zdarzenia, a podajesz za przykład do postępowania przez KOL z Toruniem.
    W tamtej sprawie oskarżony był w 2007:
    http://www.gazetalubuska.pl/sport/zu...zany,id,t.html

    Syn sponsora,
    Sponsor,
    Prezes klubu!!!
    Trener!!!

    Koniec końców w 2011 skazani prawomocnym wyrokiem byli syn sponsora i sponsor. Kędziora został uniewinniony:
    https://m.sportowefakty.wp.pl/zuzel/...a-uniewinniony

    Zaczynają ciebie ponosić emocje. I przez to nie myślisz logicznie. Ale po kolei.

    Na jesień 2007 mamy aferę korupcyjną. Gdzie oskarżonymi sa Garcarek junior, Garcarek senior, oraz Kędziora i Łuczywek. I teraz do czego zmierzam. Mimo, że nie było jeszcze żadnego wyroku sadu (nie mówiąc o prawomocnym wyroku) to na 100% wiemy tylko to, że syn Garcarka jest winny jako ten który chciał wręczyć łapówkę. Inni od samego początku się wypierali. A mimo to GKSŻ ukarał Ostrów jako klub przed nowym sezonem rozgrywkowym. Czyli na wiosnę 2008 Ostrów już startował z garbem w I Lidze. I tylko do tego zmierzam. Bo teraz jeśli GKSŻ chciałaby być konsekwentna, to musiałaby ukarać KST. Ponieważ fakt korupcji ponad wszelką wątpliwość miał miejsce. Dwie osoby (sponsorzy) które przyznały się do korupcji są powiązane z klubem. Więc władze żużlowe w pierwszym przypadku, nie dały wiary działaczom klubu i ukarały klub. Czemu dzisiaj miałby dac wiarę dzialaczom KST ?

    Co z tego, że Kędziorę czy Łuczywka, sąd uniewinnił w dalszych odwołaniach ? Sąd stwierdził, że nie ma 100% dowodów na to, że brali udział w tym procederze. I ich uniewinnił w finale. Sądy sądzą na podstawie KK. A GKSŻ karze na podstawie RSŻ.

    Całkiem podobna sytuacja miała miejsce z Łagutą. POLADA nie skasowała pkt. Łaguty bo ich przepisy na to pozwalają. Ale SE już na podstawie RSŻ skasował mu punkty. Czemu ? Bo nie dała wiary w wyjaśnienia łaguty.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  47. Powrót do góry    #13230
    Użytkownik
    Dołączył
    13-05-2007
    Postów
    235
    Kliknij i podziękuj
    26
    Podziękowania: 23 w 18 postach
    Cytat Zamieszczone przez venom200 Zobacz posta
    Odbierz PW prosze

    Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
    Jakbyś mógł, to napisz jeszcze raz, bo albo nieopacznie usunąłem, albo nic nie dotarło.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •