Strona 216 z 315 PierwszyPierwszy ... 116166206214215216217218226266 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 9,676 do 9,720 z 14161

Wątek: Apator Torun 2017 - watek klubowy

  1. Powrót do góry    #9676
    Ekspert Awatar energo
    Dołączył
    16-01-2006
    Postów
    3,703
    Kliknij i podziękuj
    204
    Podziękowania: 915 w 463 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Absolutnie nie. Magic będzie na pewno lepszym mistrzem niż zeszłoroczny. Kiedyś był drewniany, ale Anglia zrobiła z niego żużlowca kompletnego. Zresztą od czasów jego fenomenalnej jazdy dla Poole, złego słowa o nim nie powiem. Nawet w zeszłym roku...

    ps. Chyba, że Dudek. To wtedy faktycznie będzie można przyrównywać do 2k12.
    ano, jeszcze Dudek. i generalnie wesoło musi Ci się SGP oglądać. tylu spetowanych w czubie... nie piszę tego jakoś specjalnie złośliwie, ale czasem Ci się należy
    0, 0, 0, 1, 0, 0, 1, 1*, 2*, 0, 0, 0,

  2. Powrót do góry    #9677
    Użytkownik Awatar jaca2003
    Dołączył
    13-12-2005
    Postów
    441
    Kliknij i podziękuj
    34
    Podziękowania: 67 w 45 postach
    Nie mamy liderów,15 wyścig przegrywamy,już nawet Greg nie dźwiga 15 wyścigu,do tego fatalna juniorka,a najgorszy błąd,to taki że nie mamy krajowego lidera.

  3. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi jaca2003 za jego przydatny post!

    Morciasz (17-08-2017)

  4. Powrót do góry    #9678
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,271
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Dwa z tych największych według Ciebie błędów to efekt zaniedbania szkolenia.
    Jakość naszej szkółki od około dekady jest mizerna.
    Przejawia się to brakiem punktujących juniorów, w tym choć jednego, który mógłby wchodzić z rezerwy za seniora, łatając dziury
    oraz brakiem krajowych, dobrze punktujacych prowadzących pary.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 17-08-2017 o 09:45
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  5. Powrót do góry    #9679
    Stały bywalec Awatar kamilg221
    Dołączył
    03-11-2006
    Postów
    851
    Kliknij i podziękuj
    37
    Podziękowania: 100 w 55 postach
    Nasza szkółka to jest dramat.... Z tym że nie od dekady a już blisko od dwóch dekad....Od roku 1998
    Klaudia Szmaj: Jestem na etapie renegocjacji kontraktu

  6. Powrót do góry    #9680
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,271
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    ... no w zasadzie po Miedziaku i Karolu to tylko Pulczasy coś tam jechali, tylko, że oni niestety nie robili praktycznie żadnych postępów.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  7. Powrót do góry    #9681
    Stały bywalec Awatar kamilg221
    Dołączył
    03-11-2006
    Postów
    851
    Kliknij i podziękuj
    37
    Podziękowania: 100 w 55 postach
    Z tym że ja nie uznalbym Szczupaka i Zabika,za efekt pracy szkółki.....Dla mnie ostatnimi byli Chrzanowski i Puszakowski....A więc wychowankowie trenera Kniazia
    Klaudia Szmaj: Jestem na etapie renegocjacji kontraktu

  8. Powrót do góry    #9682
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,271
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Zgadza się, choć ich ojcowie też parali się trenerką w naszym klubie, więc to trochę inny przypadek niż np. P.Dudek.
    Zresztą dobrze, że napisałeś o Jerzym Kniaziu. To był nasz najlepszy trener ostatniego 30-lecia.
    Niedoceniany, mało tego, część jego zasług nadal wiele osób przypisuje J.Ząbikowi.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  9. Powrót do góry    #9683
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    Cytat Zamieszczone przez jaca2003 Zobacz posta
    Myślę że nie pech,a błąd Gajesia polegał na tym,że pozwolił Holderowi na opuszczenie sparingów przed sezonem,przypomnijmy że Holder pojechał tylko z GKM-em,twierdząc że to zawodowiec,i jego plan przygotowań na pewno jest dobry,okazało się że Holder sprzętowo jest zupełnie nie przygotowany,zaraz na początku sezonu stwierdził,że jego sprzęt to złom.Gajewski nie prowadził drużyny w sposób dobry,często się gubił,niemoc na jego twarzy mówiła wszystko,brak rezerw taktycznych,brak drużyny,facet zatracił instynkt w tym sporcie niestety.Powinien odejść po przegranym meczu z Lesznem.Czy drużyna przed sezonem była na jakimś obozie?
    No widzisz ja uważam, że problem ze sprzętem zawodnik powinien rozwiązać sam, bo sam najlepiej wie co mu nie pasuje i czego potrzebuje. Niektórym zajmuje to więcej czasu, niektórym mniej, a Holderowi ostatecznie sprzęt od RK musiał podstawić Miedziak. Ogólnie bardzo zastanawiający jest fakt, że inni zawodnicy są w stanie w trakcie sezonu pozyskać sprzęt od Kowalskiego, a Holder, który w przeszłości miał z tego źródła silniki - nie jest może?!
    Co do domniemanych licznych błędów taktycznych Gajesia, to podaj konkrety (prócz oczywistej Czewy)!
    Ps. Tak jak napisałem wcześniej przyjście Frątczaka oceniam pozytywnie z uwagi na fakt, że pewne zmiany były konieczne, lecz jak co rusz czytam na portalach sportowych czego on nie dokonał to śmiać mi się chce, bo okazuje się, że wymyślił Jacka Holdera, przekonał Angoli żeby go nam puścili (pewnie na ładne oczy), załatwił sprzęt i nauczył jazdy Pawła, to samo zrobił z Chrisem. Zaraz będzie, że nam MA parę lat temu wybudował.

  10. Powrót do góry    #9684
    Stały bywalec Awatar kamilg221
    Dołączył
    03-11-2006
    Postów
    851
    Kliknij i podziękuj
    37
    Podziękowania: 100 w 55 postach
    Właśnie Semen....I to mnie najbardziej boli....Przypisywanie zasług Kniazia Zabikowi...Co zresztą robi również sam zainteresowany
    Klaudia Szmaj: Jestem na etapie renegocjacji kontraktu

  11. Powrót do góry    #9685
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,160
    Kliknij i podziękuj
    6,531
    Podziękowania: 8,868 w 4,880 postach
    Najlepszym rozwiazaniem byloby zapytanie samych zawodnikow.
    Przypisywanie zaslug jednemu lub drugiemu bez glosu samych zainteresowanych
    moze byc krzywdzace.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  12. Powrót do góry    #9686
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,885
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,665 w 993 postach
    Szkółka jako szkółka dawała radę. Licencję od 2000 roku zdobyło 44 zawodników, czyli już z jakimiś tam umiejętnościami byli.
    Problem pojawiał się później. Tylko około 15 z nich dostawało szanse na jakiekolwiek występy, nawet w zawodach młodzieżowych.
    Działacze rok po roku informowali o wielkich planach zawodów młodzieżowych z Czechami. Były plany na starty w II lidze (myślę, że przy rok startów ze sporej grupy wyodrębnił by się przynajmniej jeden solidny zawodnik). Można też było przecież wypożyczyć niektórych innym klubom.
    Aż się prosiło, by Krakowiaka czy Kościelskiego wlepić Polonii B.

    A no i ten brak Pomorskiej Ligi Młodzieżowej...........

  13. Powrót do góry    #9687
    Stały bywalec Awatar kamilg221
    Dołączył
    03-11-2006
    Postów
    851
    Kliknij i podziękuj
    37
    Podziękowania: 100 w 55 postach
    Najlepszym rozwiązaniem jest spojrzenie na to gdzie był Zabik w okresie największego wysypu toruńskiej szkółki,i jacy trenerzy wtedy z nią pracowali....Miedziński, Koscielak,Kniaz....No i Zabialowicz
    Ps:Kolejne rozwiązanie jest takie....Ustalenie kto był odpowiedzialny za szkolke w latach 80 oprócz Trenera Pogorzelskigo....Bo to że Zabik oficjalnie funkcjonował jako trener.....Mnie nie przekonuje....Zwłaszcza, że wiele osób uważa iż Miedziński senior najwięcej czasu spędzał ze szkółka
    Ostatnio edytowane przez kamilg221 ; 17-08-2017 o 10:38
    Klaudia Szmaj: Jestem na etapie renegocjacji kontraktu

  14. Powrót do góry    #9688
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez rebrov Zobacz posta
    Ja Jacka Frątczaka nie kupuje. Gość ma strasznie dobry PR i tyle. Na sportowych faktach co chwilę artykuł o zmyśle taktycznym Jacka Frątczaka podobnie na nc+. Ostaf najchętniej to by mu pomnik postawił. Fakty natomiast są takie, że przewalił wszystko co się dało. Mecz z Częstochową to powinny być +2 pkt. A on sprawdził gaźnik wtedy gdy drużyna zaczynała jechać i odrabiać straty Najlepiej to podsumował Walasek, który stwierdził, że w Toruniu to nie managerowie są problemem tylko przygotowanie toru a pomysł Frątczaka z treningiem w Gnieźnie był zbędny
    Mam to samo. Przecież od Frątczaka w mediach się robiło nie dobrze, wszędzie tylko było jaki to on nie jest wspaniały, ekspert na SF, eksert w TV, a generalnie CV miał puste. Strasznie zdziwiło mnie, że wielu widziało w nim rolę zbawiciela.

    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    A co on niby wozi dla Torunia? Te punkty w sparingu w Lesznie? No jemu wyjdą z 2 mecze na miesiąc i mydli tym oczy, mniej wnikliwym obserwatorom.
    A to jest więcej spotkań w naszej lidze w miesiącu? MJJ może i jeździ słabo, ale zeszły sezon miał jeszcze gorszy. Więc generalnie ciężko jest powiedzieć, że jedzie gorzej niż się spodziewano. Względem ubiegłego sezonu punktów zdobywa więcej.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  15. Powrót do góry    #9689
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,786
    Kliknij i podziękuj
    906
    Podziękowania: 1,348 w 711 postach
    Cytat Zamieszczone przez kamilg221 Zobacz posta
    Nasza szkółka to jest dramat.... Z tym że nie od dekady a już blisko od dwóch dekad....Od roku 1998
    Tylko, że czym innym jest szkółka, a czym innym polityka pierwszego zespołu i managerowanie potencjalnym talentom i zarządzanie
    tymi, którzy po prostu mają lepszy sprzęt lub trochę więcej doświadczenia. Gdyby nie kontuzje itp. czy Paweł Przedpełski dostałby
    na normalnych zasadach swoją szansę jazdy w pierwszym zespole? Ile lat jeździli Pulczyńscy, a czy ktoś czasami wtedy nie mógł dostać
    szansy? Ciągle się słyszało - bo są lepsi. Byli lepsi, bo innym nie dano szans, sprzętowej, w różnych zawodach, etc. Czasami trzeba trochę
    odwagi i szaleństwa.
    Ile teraz jeździ IKS/Kaczmarek/Krakowiak? A może ktoś mógłby dostać szansę? A można by dorzucić jeszcze ileś tam nazwisk
    typu Marcinkowski, czy nawet Brzozowski, Fajfer etc. Chodzi mi o to, że nie jest możliwe, żeby przez tyle lat, obojętnie, czy 10, czy 20
    nie pojawiło się kilka talentów, problem jest taki, że gdzieś w okolicach 14-15-16, czy nawet 17 lat cała masa chłopaków jest odstawionych
    na boczny tor, bez szansy zaprezentowania się w normalnych warunkach, bo "na tę chwilę jesteś gorszy". Oni i ich rodzice to widzą i czują,
    że to ślepa ścieżka i zamknięty krąg, bo jakiś tam młodzieżowiec jest promowany przez danego sponsora/czy działacza i nie ma .... we wsi,
    żeby ten jeden nie zamknął drogi dla pozostałych. To jest dokładnie to samo co w pierwszym zespole czasami, że zamiast postawić na
    młodszych, przebojowych z talentem stawia się na starszych doświadczonych, objeżdżonych... bo to mniejsze ryzyko.
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  16. Powrót do góry    #9690
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,271
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    kingpin
    W wielu przypadkach wystarczy spojrzeć na lata pracy pana Janka w klubie.
    W latach 1990-1997 pracował poza Toruniem.

    Penhall
    Mnie również strasznie brakuje Pomorskiej Ligi Młodzieżowej. Po tylu latach przestała istnieć.
    Winą za to ciężko jednak obarczać nasz klub, który przez ostatnie 10 lat organizował najwięcej zawodów z tego cyklu.
    Ostatnimi laty jeszcze chyba tylko Wybrzeże poważnie traktowało zawody dla małolatów.
    Jak ta olewka skończyła się w przypadku Bydgoszczy i Grudziądza widać dobitnie po wynikach ich wychowanków.
    Karkosik jaki był, taki był, ale pieniądze na te turniej zawsze w klubie były. Dość powiedzieć, że ostatnich kilka finałów PLM rozgrywano już tylko na MA, bo pozostałę kluby wypinały się na organizację tych bardzo pożytecznych zawodów.
    Zawsze w październiku z niecierpliwością szukałem info o tym(czasem dwóch) finale.
    Dość powiedzieć, że ostatnie zawody rozegrane na starym stadionie to były MIMPom. w ramach PLM.

    kamlig221
    Zdaje się, że z młodymi pracował jeszcze Bogdan Kowalski.

    Morciasz
    Dodałbym jeszcze, że w przypadku młodych stawia się(stawiano) na tych, którzy mają lepszy sprzęt(lepsze zaplecze finansowe).
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 17-08-2017 o 10:54
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  17. Powrót do góry    #9691
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,160
    Kliknij i podziękuj
    6,531
    Podziękowania: 8,868 w 4,880 postach
    Jasna sprawa,ale bardziej odnosilem sie do wpisu kamila221 ktory
    stwierdzil,ze Zabik przypisuje sobie zaslugi Kniazia.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  18. Powrót do góry    #9692
    Stały bywalec Awatar kamilg221
    Dołączył
    03-11-2006
    Postów
    851
    Kliknij i podziękuj
    37
    Podziękowania: 100 w 55 postach
    W prywatnych rozmowach jak najbardziej zdarza mu się to robić....Więc co w tym dziwnego,że to napisałem?Na video czwartku, również publicznie to zrobił...
    Faktycznie Semen zupełnie zapomniałem.....
    Klaudia Szmaj: Jestem na etapie renegocjacji kontraktu

  19. Powrót do góry    #9693
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,160
    Kliknij i podziękuj
    6,531
    Podziękowania: 8,868 w 4,880 postach
    Cytat Zamieszczone przez Morciasz Zobacz posta
    Tylko, że czym innym jest szkółka, a czym innym polityka pierwszego zespołu i managerowanie potencjalnym talentom i zarządzanie
    tymi, którzy po prostu mają lepszy sprzęt lub trochę więcej doświadczenia. Gdyby nie kontuzje itp. czy Paweł Przedpełski dostałby
    na normalnych zasadach swoją szansę jazdy w pierwszym zespole? Ile lat jeździli Pulczyńscy, a czy ktoś czasami wtedy nie mógł dostać
    szansy? Ciągle się słyszało - bo są lepsi. Byli lepsi, bo innym nie dano szans, sprzętowej, w różnych zawodach, etc. Czasami trzeba trochę
    odwagi i szaleństwa.
    Ile teraz jeździ IKS/Kaczmarek/Krakowiak? A może ktoś mógłby dostać szansę? A można by dorzucić jeszcze ileś tam nazwisk
    typu Marcinkowski, czy nawet Brzozowski, Fajfer etc. Chodzi mi o to, że nie jest możliwe, żeby przez tyle lat, obojętnie, czy 10, czy 20
    nie pojawiło się kilka talentów, problem jest taki, że gdzieś w okolicach 14-15-16, czy nawet 17 lat cała masa chłopaków jest odstawionych
    na boczny tor, bez szansy zaprezentowania się w normalnych warunkach, bo "na tę chwilę jesteś gorszy". Oni i ich rodzice to widzą i czują,
    że to ślepa ścieżka i zamknięty krąg, bo jakiś tam młodzieżowiec jest promowany przez danego sponsora/czy działacza i nie ma .... we wsi,
    żeby ten jeden nie zamknął drogi dla pozostałych. To jest dokładnie to samo co w pierwszym zespole czasami, że zamiast postawić na
    młodszych, przebojowych z talentem stawia się na starszych doświadczonych, objeżdżonych... bo to mniejsze ryzyko.
    Dlatego menager pierwszego zespolu powinien byc rowniez trenerem szkolki lub jesli na szkoleniu sie nie zna,miec na tym
    stanowisku zaufanego czlowieka lub czesto bywac na treningach i podpatrywac,sluchac co sie mowi,wyciagac wnioski.
    Oczywiscie to niekoniecznie musi byc recepta na bolaczki o ktorych piszesz,bo przeciez
    menager tez czlowek i swoje slabosci czyt. faworytow miec moze.
    Jednak to on odpowiada za wynik druzyny i pracuje na swoje nazwisko,wiec
    przynajmniej w teorii,powinien stawiac na najlepszych.
    W praktyce jest tak,ze 1 druzyna swoje,szkolka swoje a angaz na mecz ligowy
    rozstrzyga sie w lidze juniorow,DMPJ czy innych zawodach,gdzie jeden jedzie na
    torpedzie,drugi na kozie.
    Poza tym ,co jest szczegolnie widoczne u nas,daje sie szanse caly czas tym samym zawodnikom,
    ktorzy w lidze ewidentnie sie spalaja ale w zawodach mlodziezowych zrobili punkt czy dwa wiecej od innych.

    Cytat Zamieszczone przez kamilg221 Zobacz posta
    W prywatnych rozmowach jak najbardziej zdarza mu się to robić....Więc co w tym dziwnego,że to napisałem?Na video czwartku, również publicznie to zrobił...
    Faktycznie Semen zupełnie zapomniałem.....
    Ale ja nie twierdze,ze napisales cos dziwnego.
    Mysle tylko ,ze najlepiej zweryfikowaliby to zawodnicy.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 17-08-2017 o 11:01
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  20. Powrót do góry    #9694
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,885
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,665 w 993 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta

    Mnie również strasznie brakuje Pomorskiej Ligi Młodzieżowej. Po tylu latach przestała istnieć.
    Winą za to ciężko jednak obarczać nasz klub, który przez ostatnie 10 lat organizował najwięcej zawodów z tego cyklu.
    Wiadomo.
    Zobaczymy co wydarzy się dziś o 16.30 podczas DMPJ.
    Obawiam się, że zobaczymy ze dwa lub trzy wakaty zamiast Aleksika i Mateusza.
    Obym się mylił.

    Widzę że w składzie nie ma Kaczmarka. Rezerwa czy out ?
    Ostatnio edytowane przez Penhall ; 17-08-2017 o 11:15

  21. Powrót do góry    #9695
    Ekspert Awatar koot
    Dołączył
    07-10-2006
    Postów
    3,865
    Kliknij i podziękuj
    285
    Podziękowania: 761 w 497 postach
    Jak się ma sprawa z rosyjskim skoczkiem? O której mają podać karę?

  22. Powrót do góry    #9696
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-10-2016
    Postów
    587
    Kliknij i podziękuj
    59
    Podziękowania: 313 w 155 postach
    weźcie jednak uczciwe pod uwagę, że "problem szkolenia" nie jest jedynie problemem toruńskim : ) żużel się zmienił i będzie się zmieniał, ocenianie czegoś miarą sprzed 30 czy 20 lat jest kompletnie bez sensu ; )

    powodów jest wiele, tu dzisiejszy artykuł będący jednym z - http://www.przegladsportowy.pl/zuzel...235,1,281.html - ciągły wzrost kosztów uprawiania tego sportu.

    Którego rodzicami stać, aby wyłozyć +/- 50 tysięcy rocznie, żeby dzieciak mógł uprawiać sport ? Albo klub, dla którego kompleksowe utrzymanie 10 szkółkowicz to conajmniej 500tys... A z zachwytu nad technologią F1 wynika, że te koszta będą dalej rosły. Niestety, żużel ze sportu dającego możliwość wybicia się, stał się zabawką dla synusiu bogatych tatusiów. Tyle.

    PS ; Kosciecha przed sezonem ogłosił nabór do szkólki - ktoś ma wiedze, ilu chętnych przyszło ?
    Ostatnio edytowane przez Krajesky ; 17-08-2017 o 12:01

  23. Powrót do góry    #9697
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,271
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Nisko cenisz naszą znajomość tematu jeśli myślisz, że nie bierzemy obecnej sytuacji żużla pod uwagę.
    To zaś, że inni szkolą podobnie słabo, to nie znaczy, że nie trzeba naszym tego wytknąć.

    Kostek zdaje się, że w jednym z wywiadów mówił ilu się zgłosiło.
    Nie pamiętam, ale to były jednostki, albo bodaj nawet jeden.
    W obecnej sytuacji toruńskiej szkółki i ogólnie dyscypliny w Toruniu nie zdziwiło mnie to zupełnie.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  24. Powrót do góry    #9698
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-10-2016
    Postów
    587
    Kliknij i podziękuj
    59
    Podziękowania: 313 w 155 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Nisko cenisz naszą znajomość tematu jeśli myślisz, że nie bierzemy obecnej sytuacji żużla pod uwagę.
    Cenię nad wyraz wysoko, napisałeś jednak o "efekcie niedbalstwa szkolenia" przez klub. A moim zdaniem, dużo większy wpływ na to ma zmiana modelu całej dyscypliny, a nie tylko zbyt słabe zaangażowanie ze strony klubu.

    Wbrew wszystkiemu, co roku jakiś wychowanek w składzie jedzie - teraz X, wcześniej Krzyżanowski, Pulczasy, Celmer itd. I zawsze kilka nazwisk po licencji na liście płac było. Ale skoro chłopacy nie radzą sobie w zawodach młodzieżowych, to czy danie im szansy w lidze diametralnie zmieni przebieg ich karier? nie sądze. Żużel po prostu brutalnie ich weryfikuje. Do tego mniejszy jest przemiał w szkółkach, dużo trudniej trafić na diament.

    tak czy siak - myślę, że z IKS'a w ciagu 2 lat będziemy mieli jeszcze sporo radości ; )

  25. Powrót do góry    #9699
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,271
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Cytat Zamieszczone przez Krajesky Zobacz posta
    Cenię nad wyraz wysoko, napisałeś jednak o "efekcie niedbalstwa szkolenia" przez klub. A moim zdaniem, dużo większy wpływ na to ma zmiana modelu całej dyscypliny, a nie tylko zbyt słabe zaangażowanie ze strony klubu.
    Tak, ale zauważ, że mówimy z kamilemg221 o wielu latach zaniedbań, ja o dekadzie, a on nawet o okresie od 1998 roku!
    W tak długim czasie tłumaczenie o obecnej sytuacji czy braku naboru jest słabym usprawiedliwieniem.

    Ja największe nadzieje pokładałem w Dawidzie Krzyżanowskim, niestety kontuzje spowodowały, że już go nie oglądamy na torze.
    Teraz nie widzę nikogo...
    ...a IKS, cóż... na bezrybiu i rak ryba.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 17-08-2017 o 13:25
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  26. Powrót do góry    #9700
    Ekspert Awatar lego
    Dołączył
    19-07-2004
    Postów
    7,827
    Kliknij i podziękuj
    2,865
    Podziękowania: 2,456 w 1,299 postach
    Cytat Zamieszczone przez energo Zobacz posta
    ano, jeszcze Dudek. i generalnie wesoło musi Ci się SGP oglądać. tylu spetowanych w czubie... nie piszę tego jakoś specjalnie złośliwie, ale czasem Ci się należy
    bardziej realne jest to, ze Doyli jakims cudem zdobedzie misia, Holder polozy nam mecz z GKMem, my spadniemy, Hancock zakonczy kariere. Wyobraz sobie mine Busza
    DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE, WIERNI PO PORAŻCE

  27. Powrót do góry    #9701
    Ekspert Awatar koot
    Dołączył
    07-10-2006
    Postów
    3,865
    Kliknij i podziękuj
    285
    Podziękowania: 761 w 497 postach
    IKS strasznie "miękki" jest tak by mu się przydało trochę dekla Polisa
    Może jak ogarnie starty i częściej od startu będzie z przodu
    jechal to może i cos z niego będzie.

  28. Powrót do góry    #9702
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,885
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,665 w 993 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta

    Ja największe nadzieje pokładałem w Dawidzie Krzyżanowskim, niestety kontuzje spowodowały, że już go nie oglądamy na torze.
    Teraz nie widzę nikogo...
    Denis Zieliński niby ma wszystko.....tylko z tymi menadżero-ojcami różnie bywa. Oby młody nie odfrunął w przedbiegach.

  29. Powrót do góry    #9703
    Ekspert Awatar energo
    Dołączył
    16-01-2006
    Postów
    3,703
    Kliknij i podziękuj
    204
    Podziękowania: 915 w 463 postach
    Cytat Zamieszczone przez lego Zobacz posta
    bardziej realne jest to, ze Doyli jakims cudem zdobedzie misia, Holder polozy nam mecz z GKMem, my spadniemy, Hancock zakonczy kariere. Wyobraz sobie mine Busza
    W opozycji do tego jest podium janosia dudka i lindgrena, utrzymanie w 8mce vacula i chrisa. No i nasze utrzymanie kosztem rowu. Na pocieszenie niech mu zostanie koniec kariery grega, który w przyszłym roku zastąpi fratczaka.

    Iks- ja się cały czas zastanawiam kogo bym wybrał gdybym musiał: jego czy danielsa.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    0, 0, 0, 1, 0, 0, 1, 1*, 2*, 0, 0, 0,

  30. Powrót do góry    #9704
    Ekspert Awatar koot
    Dołączył
    07-10-2006
    Postów
    3,865
    Kliknij i podziękuj
    285
    Podziękowania: 761 w 497 postach
    Tylko w tej Jankowej kuźni talentów to wszystko mieli i Pulczasy i IKS i Zieliński
    nawet wszystko miał brat Igora Borys. Wie ktoś co z nim sie dzieje?
    Jak słysze te opowieści jakie tam są talenty to nóż mi się w kieszeni
    sam otwiera.

  31. Powrót do góry    #9705
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,517
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Energo, skończ z tym Janowskim, bo na przestrzeni lat wiele razy wspominałem, że się pomyliłem (jeszcze w czasach jak podbił ligę angielską). A ty dalej swoje. Moje opinie nie są na wieczność i nie jestem żadnym kibicem na dobre i na złe. Janowskiemu od dobrych kilku lat kibicuje i niezwykle go cenię. Jego mistrzostwo w ogóle mnie nie zmartwi, powiem więcej, póki co w tym roku bardziej na nie zapracował niż Doyle (chociaż tu kontuzja zrobiła swoje i skomplikowała sezon).

    Utrzymanie w 8 "Chrisa". Odpaliłeś grubą petardę
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  32. Powrót do góry    #9706
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,885
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,665 w 993 postach
    No z tym IKSem bym się wstrzymał. Jeszcze przez trzy lata będzie młodzieżowcem.

    Cytat Zamieszczone przez koot Zobacz posta
    nawet wszystko miał brat Igora Borys. Wie ktoś co z nim sie dzieje?
    Przeniósł się na wyższe pojemności

  33. Powrót do góry    #9707
    Zaawansowany
    Dołączył
    16-09-2016
    Postów
    2,173
    Kliknij i podziękuj
    91
    Podziękowania: 281 w 192 postach
    Cytat Zamieszczone przez koot Zobacz posta
    Tylko w tej Jankowej kuźni talentów to wszystko mieli i Pulczasy i IKS i Zieliński
    nawet wszystko miał brat Igora Borys. Wie ktoś co z nim sie dzieje?
    Jak słysze te opowieści jakie tam są talenty to nóż mi się w kieszeni
    sam otwiera.
    Przecież on ma koło 11 lat, to co ma z nim się dziać?, pewnie cieszy się wakacjami i kupuje sobie tornister.

  34. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi 1marcin60 za jego przydatny post!

    Krajesky (17-08-2017), koot (17-08-2017)

  35. Powrót do góry    #9708
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,885
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,665 w 993 postach
    Cytat Zamieszczone przez koot Zobacz posta
    Jak słysze te opowieści jakie tam są talenty to nóż mi się w kieszeni
    sam otwiera.
    Bo najlepiej jest po cichu jak z Przedpełskim młodszym

  36. Powrót do góry    #9709
    Ekspert Awatar koot
    Dołączył
    07-10-2006
    Postów
    3,865
    Kliknij i podziękuj
    285
    Podziękowania: 761 w 497 postach
    Cytat Zamieszczone przez 1marcin60 Zobacz posta
    Przecież on ma koło 11 lat, to co ma z nim się dziać?, pewnie cieszy się wakacjami i kupuje sobie tornister.
    Ma 10 lat a już zmienił barwy bo w żużlu jest spalony jak domagał sie dla brata obiecanego silnika
    Taki pyskaty to myślałem że jest starszy


    Borys Kopeć-Sobczyński.
    data urodzenia: 05.01.2007
    Aktualny klub:


    Mustang Ostaszewo
    Ostatnio edytowane przez koot ; 17-08-2017 o 14:36

  37. Powrót do góry    #9710
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,885
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,665 w 993 postach
    Za rok na licencję zdaje także Filip Nizgorski . Tylko czy zostanie w u nas w Toruniu ?.... Pewnie niestety nie.

  38. Powrót do góry    #9711
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    BKS (bardzo mi się podoba to pseudo ) ostatnio jechał nawet:
    https://sportowefakty.wp.pl/minizuze...-dmp-w-gdansku
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  39. Powrót do góry    #9712
    Zaawansowany
    Dołączył
    02-11-2012
    Postów
    2,436
    Kliknij i podziękuj
    656
    Podziękowania: 127 w 97 postach

  40. Powrót do góry    #9713
    Użytkownik
    Dołączył
    17-08-2017
    Postów
    60
    Kliknij i podziękuj
    9
    Podziękowania: 16 w 12 postach
    Odjąć trzy punkty i tyle.
    Torun zasluzyl swoja postawa i caloksztaltem( gazniki Fratczaka) na spadek jak nikt inny
    Precz z kombinatorstwem!

  41. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi kibicgosc za jego przydatny post!

    ananasek_vel_oman (17-08-2017)

  42. Powrót do góry    #9714
    Ekspert Awatar grafi25
    Dołączył
    18-11-2007
    Postów
    3,467
    Kliknij i podziękuj
    430
    Podziękowania: 524 w 336 postach
    Cytat Zamieszczone przez Stev Zobacz posta
    Dostarczy zwolnienie lekarskie i nic nie zrobią
    Tylko Falubaz

  43. Powrót do góry    #9715
    Ekspert Awatar lego
    Dołączył
    19-07-2004
    Postów
    7,827
    Kliknij i podziękuj
    2,865
    Podziękowania: 2,456 w 1,299 postach
    Cytat Zamieszczone przez grafi25 Zobacz posta
    Dostarczy zwolnienie lekarskie i nic nie zrobią

    taaa, jasne, jeszcze w niedziele zapewnial Mrozka, ze dowiezie papiery w terminie. Nie dowiozl znaczy ich nie ma. Chyba, ze znowu panę złapał w busie. A jesli to "choroba" wywolana odstawieniem "nic nie dających" leków, to ma na pewno pełnomocnika, który papiery by przywiózł
    DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE, WIERNI PO PORAŻCE

  44. Powrót do góry    #9716
    Użytkownik
    Dołączył
    10-04-2015
    Postów
    131
    Kliknij i podziękuj
    117
    Podziękowania: 50 w 28 postach
    Cytat Zamieszczone przez Penhall Zobacz posta
    Za rok na licencję zdaje także Filip Nizgorski . Tylko czy zostanie w u nas w Toruniu ?.... Pewnie niestety nie.
    Nie za rok tylko w tym roku bo kończy 15 i będzie w GKMie


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  45. Powrót do góry    #9717
    Użytkownik
    Dołączył
    10-04-2015
    Postów
    131
    Kliknij i podziękuj
    117
    Podziękowania: 50 w 28 postach
    Cytat Zamieszczone przez koot Zobacz posta
    Ma 10 lat a już zmienił barwy bo w żużlu jest spalony jak domagał sie dla brata obiecanego silnika
    Taki pyskaty to myślałem że jest starszy


    Borys Kopeć-Sobczyński.
    data urodzenia: 05.01.2007
    Aktualny klub:

    https://www.laczynaspilka.pl/images/...rent_75x90.png
    Mustang Ostaszewo
    Oj chyba nie do końca tylko piłka.
    Patrząc na FB pod @BorysKSracing to on jest chyba oficjalnie w GetWellu, a nie w Stali. Chyba nie chcą dopuścić, aby JZ go zmarnował. Muszę zapuścić wici, jak to wyglada.
    BTW, na tej stronie są fajne filmiki jak młody sobie radzi ...😀


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  46. Powrót do góry    #9718
    Użytkownik
    Dołączył
    10-04-2015
    Postów
    131
    Kliknij i podziękuj
    117
    Podziękowania: 50 w 28 postach
    Cytat Zamieszczone przez grafi25 Zobacz posta
    Dostarczy zwolnienie lekarskie i nic nie zrobią
    Chyba sam nie musi się stawić bo ma przedstawiciela prawnego i to on może stawić się za GŁ.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  47. Powrót do góry    #9719
    Użytkownik
    Dołączył
    10-04-2015
    Postów
    131
    Kliknij i podziękuj
    117
    Podziękowania: 50 w 28 postach
    A i liczę, że ktoś opisze jak było na dzisiejszej rundzie DMPJ. Bo ka siedzę pod POLADĄ i czekam, aż wyjdzie Laguta 😂


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  48. Powrót do góry    #9720
    Ekspert Awatar grafi25
    Dołączył
    18-11-2007
    Postów
    3,467
    Kliknij i podziękuj
    430
    Podziękowania: 524 w 336 postach
    Dobrze by było aby ta mydlana opera miała dzis finał, ale podskórnie czuje tak nie będzie 🤔
    Tylko Falubaz

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •