Strona 266 z 315 PierwszyPierwszy ... 166216256264265266267268276 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11,926 do 11,970 z 14161

Wątek: Apator Torun 2017 - watek klubowy

  1. Powrót do góry    #11926
    Użytkownik Awatar p00lie
    Dołączył
    20-06-2005
    Postów
    312
    Kliknij i podziękuj
    199
    Podziękowania: 50 w 32 postach
    Cytat Zamieszczone przez rotapa Zobacz posta
    i to jest najlepszy przykład do podjęcia dyskusji, ze skoro EL jest taka naj naj naj na świecie, to powinna być zawodowa. Bez spadków i awansów a z dostępem dla tych co ich stać na pewien poziom. Mniejsza byłaby panika, ze zespół awansuje i musi wymienić co najmniej połowę składu żeby się utrzymać.
    A jak np. kogoś stać, a poziomu nie ma, tak jak KST w 2017 to co wtedy?

  2. Powrót do góry    #11927
    Użytkownik
    Dołączył
    26-09-2011
    Postów
    473
    Kliknij i podziękuj
    78
    Podziękowania: 131 w 87 postach
    Wróć, to chyba było odwrotnie - on proponował innym łapówkę - chodzi mi o aferę w Ostrowie parę ładnych lat temu.

  3. Powrót do góry    #11928
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,689
    Kliknij i podziękuj
    1,138
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez rotapa Zobacz posta
    i to jest najlepszy przykład do podjęcia dyskusji, ze skoro EL jest taka naj naj naj na świecie, to powinna być zawodowa. Bez spadków i awansów a z dostępem dla tych co ich stać na pewien poziom. Mniejsza byłaby panika, ze zespół awansuje i musi wymienić co najmniej połowę składu żeby się utrzymać.
    Jak łatwo zostać arogantem.Potem ignorantem. Na końcu żenującym chłopcem.
    Jak T.Zdunek się wnerwi na takie dictum Stępniewskiego, to mu zasadzi takiego kopa, że spadając z chmur już się nauczy chodzić po ziemi.
    Łaskawa Twoja troska o" panikę" awansującego jest fałszywa. Szczególnie
    z dostępem dla tych co ich stać na pewien poziom.
    Ten poziom tegoroczny Torunia wszyscy widzą. Sami sobie napompowaliście balonik.

  4. Powrót do góry    #11929
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    Cytat Zamieszczone przez pawko.trn Zobacz posta
    Wróć, to chyba było odwrotnie - on proponował innym łapówkę - chodzi mi o aferę w Ostrowie parę ładnych lat temu.
    Jak na moje to został on uniewinniony. Natomiast nie chce mi się babrać w takich rzeczach - patrzę jak facet pracuje obecnie, jakie efekty przynosi jego praca i jak się wypowiada na pewne tematy i stwierdzam, że na mój subiektywny osąd jest poprostu normalnym trenerem, który wnosi coś do drużyny prócz super pijaru jak inni.

  5. Powrót do góry    #11930
    Użytkownik Awatar rotapa
    Dołączył
    19-11-2015
    Postów
    323
    Kliknij i podziękuj
    161
    Podziękowania: 91 w 45 postach
    Cytat Zamieszczone przez p00lie Zobacz posta
    A jak np. kogoś stać, a poziomu nie ma, tak jak KST w 2017 to co wtedy?

    nic. Kto bogatemu zabroni. Po prostu w biznesie taki stan nie trwałby długo, ale za to nie byłoby rolowania długów jak jeden z tegorocznych medalistów czy też płacenia po 152 PLN za punkt jak inni artyści.
    Po prostu coroczny audyt na poważnie, a nie artyści ze spalonego stadionu jak mecenasik Synowiec czy WyMrożony z Rybnika

  6. Powrót do góry    #11931
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    Cytat Zamieszczone przez rotapa Zobacz posta
    nic. Kto bogatemu zabroni. Po prostu w biznesie taki stan nie trwałby długo, ale za to nie byłoby rolowania długów jak jeden z tegorocznych medalistów czy też płacenia po 152 PLN za punkt jak inni artyści.
    Po prostu coroczny audyt na poważnie, a nie artyści ze spalonego stadionu jak mecenasik Synowiec czy WyMrożony z Rybnika
    Nie jestem zwolennikiem misia, ale stawka 152 zl/pkt Holty nie wynika z sytuacji finansowej klubu, ale Holty, ktory ma na karku komornika na okolo 1,5 mln.
    Wiec nie manipuluj faktami jak tutejsze orly rzetelnosci

    Juz was raz marynarki uratowaly spuszczajac ROW a jak widza, ze i to nie wystarczy to nie chca wpuscic Wybrzeza, nawet jak ten na torze was spusci
    To juz jest mistrzostwo swiata i esencja jak ani ciut ciut wladze nie sa po stronie trollunia
    Tutaj byc moze pojawi sie niebawem ciekawy print screen Ukryta zawartość

  7. Powrót do góry    #11932
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,886
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,665 w 993 postach
    Przecież jest to informacja od Ostafinskiego tego kretyna. Ewentualnie news na zamówienie od Zdunka by szybko wyciągnąć kasę z miasta. Wszystko wyjaśni się za dwa tygodnie lub dalej, bo ciągle ma padać.

    Qwa niedługo co niektórzy Toruniem będą dzieci na dobranoc straszyć....
    Ostatnio edytowane przez Penhall ; 03-10-2017 o 18:27

  8. Powrót do góry    #11933
    Zaawansowany Awatar Robert_Leszno
    Dołączył
    01-05-2008
    Postów
    2,105
    Kliknij i podziękuj
    422
    Podziękowania: 586 w 344 postach
    Nie ma się co certolić. Jeżeli jednak nie obronicie EL (ja myślę, że Wam się uda) i będzie okazja startować nadal startować w ekstralipie to trzeba jechać. Za 50 lat nikt Wam tego nie będzie pamiętał podobnie jak "Wielkiej Ucieczki" Najwyżej będziecie mówić, że po "awansie" (sic!) już nigdy nie jeździliście w drugiej (pierwszej) lidze...
    #MistrzJestJeden #ZdrowiaTomasz

    PRZEGLĄD SPORTOWY - NIE CZYTAM !!! SYFÓW JUŻ TEŻ NIE !

  9. Powrót do góry    #11934
    Zaawansowany
    Dołączył
    02-08-2007
    Postów
    2,754
    Kliknij i podziękuj
    92
    Podziękowania: 385 w 147 postach
    W sumie macie szansę przejść do historii .Jako pierwszy klub w żużlu na pewno ,a może i w innych dyscyplinach możecie spaść jednego roku dwa razy ....Raz normalnie z tabeli , a drugi raz w barażu.Nie spartolcie tego ...

  10. Powrót do góry    #11935
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    ananas napisał:
    Juz was raz marynarki uratowaly spuszczajac ROW a jak widza, ze i to nie wystarczy to nie chca wpuscic Wybrzeza, nawet jak ten na torze was spusci
    To juz jest mistrzostwo swiata i esencja jak ani ciut ciut wladze nie sa po stronie trollunia
    Dokładnie. Poczekajmy do 15 biegu. Sędziowie zrobią wszystko, żeby anioły zostały w Elidze.
    Jak się nie uda to można Wybrzeże uwalić za długi z 2014.
    Jak się nie uda to uwalą Tarnów no chyba że stadion na wiosnę wybudują
    Wtedy ogłoszą 10 zespołową ekstralipę i po robocie.
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  11. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi blacktop za jego przydatny post!

    ananasek_vel_oman (03-10-2017)

  12. Powrót do góry    #11936
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,886
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,665 w 993 postach
    I tak będzie przeebane i tak gdyż:
    A) eliga nas zostawia u siebie przy zielonym stoliku lub...
    B) jedziemy w Nice Lidze naszego Kruzynskiego, który na pewno pomoże nam w awansie.

    Ciężkie chwile czekają sportsboardowiczow z Torunia. Będą ofiary.:firedevil:

  13. Powrót do góry    #11937
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-09-2013
    Postów
    615
    Kliknij i podziękuj
    119
    Podziękowania: 75 w 48 postach
    Cytat Zamieszczone przez blacktop Zobacz posta
    ananas napisał:

    Dokładnie. Poczekajmy do 15 biegu. Sędziowie zrobią wszystko, żeby anioły zostały w Elidze.
    Jak się nie uda to można Wybrzeże uwalić za długi z 2014.
    Jak się nie uda to uwalą Tarnów no chyba że stadion na wiosnę wybudują
    Wtedy ogłoszą 10 zespołową ekstralipę i po robocie.
    oczywiscie, a brak kartki dla aureliusza to czysta zaslona dymna
    mam juz beke z anansa, zmartwychwstalego pedrosia, i innych smutnych ludzi

    Cytat Zamieszczone przez Penhall Zobacz posta
    I tak będzie przeebane i tak gdyż:
    A) eliga nas zostawia u siebie przy zielonym stoliku lub...
    B) jedziemy w Nice Lidze naszego Kruzynskiego, który na pewno pomoże nam w awansie.

    Ciężkie chwile czekają sportsboardowiczow z Torunia. Będą ofiary.
    a Ty pierwszy dzien w tym chorym kraju, nie przejmuj sie pajacami
    Ostatnio edytowane przez Misiek_T ; 03-10-2017 o 18:55

  14. Powrót do góry    #11938
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,915
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,165 w 2,083 postach
    Cytat Zamieszczone przez sth Zobacz posta
    Zaczyna się szycie. Za SF:
    "Prezes Tadeusz Zdunek musi udowodnić Ekstralidze Żużlowej, że w sezonie 2018 będzie dysponował budżetem na poziomie 7 milionów złotych. Dlaczego tyle? - Bo to jest średni budżet klubu PGE Ekstraligi - słyszymy w spółce zarządzającej rozgrywkami."

    Nie pozostaje powiedzieć nic innego, tylko, że trzeba się w niedzielę utrzymać w sportowej walce.
    Jak Zdunek wygra baraż i marynarki będą robiły mu problemy i uznają, że go nie stać i ma spadać, to niech wystawi wywalczony awans na licytacje i niech się zainteresowani bogacze bija w licytacji.

    Wiem, że to SF, ale to wszystko zaczyna zakrawać o kpine, bo awans do E-ligi zaczyna być dla wybranych, a nie dla tych co go sobie wywalczą na torze.
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  15. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi shelve za jego przydatny post!

    GoTrEk (03-10-2017)

  16. Powrót do góry    #11939
    Ekspert
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    5,006
    Kliknij i podziękuj
    527
    Podziękowania: 1,588 w 781 postach
    Ostafinskiemu mozna sprzedac kazdy bzdet, nawet ze na murawie stadionu Alfreda Smoczyka wyladowal latajacy spodek a on i tak o tym napisze. Analogicznie jest w tym przypadku.

    Takze relax.





    Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
    Pzdr,
    Garfield

  17. Powrót do góry    #11940
    Zaawansowany
    Dołączył
    16-09-2016
    Postów
    2,173
    Kliknij i podziękuj
    91
    Podziękowania: 281 w 192 postach
    Nie rozumiem jakiegoś oburzenia, że ekstraliga woli, by został Toruń. Przecież co drugi klub, kończy z długami, a taki Toruń gwarantuje stabilność, jeżeli chodzi o budżet. Tu nie chodzi nawet o tu, i teraz, tylko o fakt, że na taki ośrodek, spadek może zadziałać źle, a ktoś zagwarantuje że za dwa-trzy sezony Włókniarz/Wybrzeże nie zbankrutuje? Że ktoś nie narobi długów kolosalnych? Toruń nie narobi, a przynajmniej ma na to bardze małe szanse.
    Ekstraligi, przy takiej a nie innej kondycji klubów, nie stać na nasz spadek.

  18. Powrót do góry    #11941
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,886
    Kliknij i podziękuj
    1,713
    Podziękowania: 4,380 w 3,162 postach
    Cytat Zamieszczone przez 1marcin60 Zobacz posta
    Nie rozumiem jakiegoś oburzenia, że ekstraliga woli, by został Toruń. Przecież co drugi klub, kończy z długami, a taki Toruń gwarantuje stabilność, jeżeli chodzi o budżet. Tu nie chodzi nawet o tu, i teraz, tylko o fakt, że na taki ośrodek, spadek może zadziałać źle, a ktoś zagwarantuje że za dwa-trzy sezony Włókniarz/Wybrzeże nie zbankrutuje? Że ktoś nie narobi długów kolosalnych? Toruń nie narobi, a przynajmniej ma na to bardze małe szanse.
    Ekstraligi, przy takiej a nie innej kondycji klubów, nie stać na nasz spadek.
    Czyś ty chłopie ocipiał ?

    Chodzi o zdrowe zasady. No i aby wybić ci argument, to KST też kończył sezony z długami. Tyle, że Karkosik czy Termos je zasypywali.

    A jak SE tak mocno zależy na finansach to niech zmieni zasady. Zamknie SE, określi dolny poziom budżetów, i co roku niech robi nabór do SE.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  19. Powrót do góry    #11942
    Ekspert Awatar energo
    Dołączył
    16-01-2006
    Postów
    3,703
    Kliknij i podziękuj
    204
    Podziękowania: 915 w 463 postach
    Cytat Zamieszczone przez Garfield Zobacz posta
    Ostafinskiemu mozna sprzedac kazdy bzdet, nawet ze na murawie stadionu Alfreda Smoczyka wyladowal latajacy spodek a on i tak o tym napisze. Analogicznie jest w tym przypadku.

    Takze relax.





    Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
    Po naszym spadku życzę z całego serca zdunkowi, aby podolal i w elicie pojechał.

    Natomiast wymagania mnie nie dziwią. Tak krótka macie pamięć?

    http://rlach.republika.pl/dmp/2014/togd_1.htm

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    0, 0, 0, 1, 0, 0, 1, 1*, 2*, 0, 0, 0,

  20. Powrót do góry    #11943
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,915
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,165 w 2,083 postach
    Cytat Zamieszczone przez 1marcin60 Zobacz posta
    Nie rozumiem jakiegoś oburzenia, że ekstraliga woli, by został Toruń. Przecież co drugi klub, kończy z długami, a taki Toruń gwarantuje stabilność, jeżeli chodzi o budżet. Tu nie chodzi nawet o tu, i teraz, tylko o fakt, że na taki ośrodek, spadek może zadziałać źle, a ktoś zagwarantuje że za dwa-trzy sezony Włókniarz/Wybrzeże nie zbankrutuje? Że ktoś nie narobi długów kolosalnych? Toruń nie narobi, a przynajmniej ma na to bardze małe szanse.
    Ekstraligi, przy takiej a nie innej kondycji klubów, nie stać na nasz spadek.
    Tu nie tyle idzie co kto woli, tylko o to, że klub, który wywalczy ewentualny awans w sportowej rywalizacji dostaje kopa w dupsko kosztem klubu, który ewentualnie spada z ligi.
    Nie widzisz w tym patologii?

    Dlaczego taki klub, który sobie w sportowy sposób wywalczy awans ma spadać na drzewo?
    Bo jest biedniejszy?

    Już kiedyś załatwiano Lokomotiv Daugavpils, teraz widać pora na polskie kluby.
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  21. Powrót do góry    #11944
    Użytkownik
    Dołączył
    08-10-2016
    Postów
    76
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 8 w 7 postach
    Osioł wysmarowal zakalec i teraz w przypadku naszej wygranej w Gdańsku i tak on i jemu podobni będą płakać, że poszedł rozkaz z góry żeby GKS rozłożył przed nami nogi. Jeżeli jakikolwiek klub nie jest w stanie dostosować się do wymogów licencyjnych czy to jest Gdańsk, Krosno czy Toruń to nie może być głaskania po jajach. Dostaniemy zaproszenie w miejsce takiego klubu to mamy obowiązek je przyjąć. Moralność w tym sporcie nie istnieje a jeżeli nawet to kluby z Częstochowy, Rybnika czy Grudziądza postaram już sobie nią dupy. Ma im to ktoś za złe? Ananasie nie będę rzucał inwektyw w twoim kierunku bo jesteś śowicie obdarzony brakiem jakichkolwiek szarych komórek, ale łaskawie spójrz na swój klub. Który to już w XXI wieku? Gro mecenasow obecnego twory maczalo lapska w klubie Artura S. Z którego to.miejsca wywalczyliscie awans do elity? I największy kabaret....Holta jeżdżący za stawkę wirazowego w mistrzostwach Argentyny. Cieślak też już zaciera rączki i modli się o spadek Torunia. Nie wydarzy się.

  22. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Menatol za jego przydatny post!

    rotapa (03-10-2017)

  23. Powrót do góry    #11945
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,886
    Kliknij i podziękuj
    1,713
    Podziękowania: 4,380 w 3,162 postach
    Cytat Zamieszczone przez energo Zobacz posta
    Po naszym spadku życzę z całego serca zdunkowi, aby podolal i w elicie pojechał.

    Natomiast wymagania mnie nie dziwią. Tak krótka macie pamięć?

    http://rlach.republika.pl/dmp/2014/togd_1.htm

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    No własnie. Nie tak dawno czytałem, ze GKM czy Czewa wystartowały w SE z budżetem 5-5.5 mln. Więc skąd ludkowie ze SE wzięli te 7 mln ? Sam przyznaj, że znalezienie gwarancji na 5 mln a 7 mln to spora różnica.

    Ale ja ci podpowiem, na nowych zasadach, kluby w SE dostają od sponsora tytularnego, TV i SE, ok 3 mln. Więc Zdunek musiałby mieć poręczenie w zasadzie na jakieś 2 mln. Jeden milion mogliby ukulać z samych biletów. Więc zostaje tylko 1 mln. O i o tym wiedzą ludkowie ze SE. Więc podnieśli Zdunkowi limit do 7 mln. Więc ja pytam dlaczego ?

    Dlaczego Czewa, Rybnik czy GKM nie mieli limitu 7 mln ?
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 03-10-2017 o 20:37
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  24. Powrót do góry    #11946
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,699
    Kliknij i podziękuj
    7,800
    Podziękowania: 7,391 w 4,357 postach
    jakos was nie bolaly wczesniejsze awanse przy stole, GKMu, ROWu, Wlokniarza.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  25. Powrót do góry    #11947
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,886
    Kliknij i podziękuj
    1,713
    Podziękowania: 4,380 w 3,162 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    jakos was nie bolaly wczesniejsze awanse przy stole, GKMu, ROWu, Wlokniarza.
    No mnie nie bolały. I jak np. Wybrzeże wygrywając baraże, powie, ze ich nie stać na SE, wtedy proszę bardzo. SE niech zaprasza KST. Nie prędzej.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  26. Powrót do góry    #11948
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,699
    Kliknij i podziękuj
    7,800
    Podziękowania: 7,391 w 4,357 postach
    no to moze dajcie odjechac im ten rewanz a pozniej drzyjcie japy jak przyjdzie co do czego, bo na razie to spuszczacie sie w kolko o tym samym zupelnie bez sensu.

    PS. Mariusz, konkrety prosze. Ile daje TV, ile SE, ile sponsor?
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  27. Powrót do góry    #11949
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,886
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,665 w 993 postach
    Zgadzam się tu z Mariuszem i to nie tylko dlatego, że jestem dziś zielonogorzaninem hehehe.

  28. Powrót do góry    #11950
    Stały bywalec Awatar Lauda
    Dołączył
    14-03-2006
    Postów
    1,400
    Kliknij i podziękuj
    236
    Podziękowania: 178 w 131 postach
    Cytat Zamieszczone przez shelve Zobacz posta
    Tu nie tyle idzie co kto woli, tylko o to, że klub, który wywalczy ewentualny awans w sportowej rywalizacji dostaje kopa w dupsko kosztem klubu, który ewentualnie spada z ligi.
    Nie widzisz w tym patologii?

    Dlaczego taki klub, który sobie w sportowy sposób wywalczy awans ma spadać na drzewo?
    Bo jest biedniejszy?

    Już kiedyś załatwiano Lokomotiv Daugavpils, teraz widać pora na polskie kluby.
    No jest w tym ogrom patologi, zgadzam się, ale jest tego też druga strona medalu. Było już nie raz w naszej historii że kluby które wchodziły do Ekstraligi z niskim budżetem zaraz z niej spadały z ogormnym długiem którego nie mogły spłacić albo nie mogą do dziś. Uważam że czasy w ktorych zmieniano nazwy klubu by uniknąć zadłużenia sie skończyły z GKM na GKŻ albo BKS na BTŻ itp. Zasada, "chcesz jeździć ale musisz mieć za co" jest na dzisiejsze czasy nie najgorsza. Patologią również można nazwać klub który wchodzi do EE bez pieniędzy, przegrywa u siebie większość meczy, a na wyjeździe nie może wyjść z 30 pkt. Cierpi sam klub, który pogrąża się w jeszcze większe dlugi jak i również pozostałe drużyny z powodu braku emocji, przypływu gotowki od kibicow, sponsorów, cierpi przede wszystkim SPORT i rywalizacja. Dzisiejsze rozwiązania w jakimś stopniu pozwalają zahamować pewną patologie ale z drugiej strony ktoś za to obrywa.

  29. Powrót do góry    #11951
    Zaawansowany
    Dołączył
    25-08-2002
    Postów
    1,513
    Kliknij i podziękuj
    484
    Podziękowania: 411 w 224 postach
    Dawno nikt tak nie zjednoczył żużlowego środowiska jak Toruń.
    "Everyone has a plan until they get punched in the face" M.Tyson


  30. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi yahata za jego przydatny post!

    Semen (03-10-2017)

  31. Powrót do góry    #11952
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    Metanol napisał:
    Nie wydarzy się.
    Dla mnie mimo wszystko to jest nadal sport i oceniam szanse 50 na 50.
    Oczywiście góra będzie się starała żeby Toruń się utrzymał bo jest wizytówką polskiego speedwaya.
    Wspaniałe opakowanie a w środku smród i syf całego naszego żużlowego światka.
    Mimo przeciwności jakie mogą się pojawić, naiwnie wierzę że się wydarzy.
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  32. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi blacktop za jego przydatny post!

    ananasek_vel_oman (03-10-2017)

  33. Powrót do góry    #11953
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,886
    Kliknij i podziękuj
    1,713
    Podziękowania: 4,380 w 3,162 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    no to moze dajcie odjechac im ten rewanz a pozniej drzyjcie japy jak przyjdzie co do czego, bo na razie to spuszczacie sie w kolko o tym samym zupelnie bez sensu.

    PS. Mariusz, konkrety prosze. Ile daje TV, ile SE, ile sponsor?
    Na dzisiaj sama TV daje 1 mln na klub plus dodatkowo za ilość transmisji. Dodatkowo na każdy klub idzie kasa od sponsora tytularnego SE. Plus premie od SE za ewentualne wejście do PO, półfinałów czy finału. Od 2019 z samej TV klub będzie dostawał ponad 2 mln.

    I teraz w sytuacji kiedy taki Zdunek ogarniał w I lidze budżet na poziomie 2.5 mln to dodając do tego środki od TV, SE i sponsora tytularnego SE, ma jak w banku budżet w okolicach 5 mln. Wiedza o tym ludki ze SE, dlatego też wystrzelili z kosmosu te 7 mln. Dla mnie to jest jasne i oczywiste. Aby to jakoś uwiarygodnić, stwierdzili, z ejest to średnia budżetów klubów w SE.

    To ja się pytam, czemu w swoim czasie taki GKM, ROW czy Czewa, przy przyznawaniu licencji, nie mieli tego samego wymogu ? Tylko tym klubom akurat wystarczały gwarancje na budżety w okolicach 5 mln.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 03-10-2017 o 21:02
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  34. Powrót do góry    #11954
    Zaawansowany
    Dołączył
    16-09-2016
    Postów
    2,173
    Kliknij i podziękuj
    91
    Podziękowania: 281 w 192 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Czyś ty chłopie ocipiał ?

    Chodzi o zdrowe zasady. No i aby wybić ci argument, to KST też kończył sezony z długami. Tyle, że Karkosik czy Termos je zasypywali.

    A jak SE tak mocno zależy na finansach to niech zmieni zasady. Zamknie SE, określi dolny poziom budżetów, i co roku niech robi nabór do SE.
    Tyle że akurat w Toruniu, kryzysy finansowe są dalekie, nawet jak braknie, to kasa jest zawsze, nie pisałem że nie ma długów, bo każdy je ma, ale w niektórych klubach są zasypywane od razu, w innych po medialnym płaczu, w jeszcze innych po kredytach, a w jeszcze po roku przerwy od żużla w mieście powstaje nowy twór, bo nie ma kto płacić. Kto zagwarantuje, co za dwa - trzy sezony będzie z takimi Włókniarzami, WYbrzeżami, czy innymi klubami, przecież to w każdej chwili może runąć
    Rybnik i GKM oparte na miejskich dotacjach, Tarnów bazujący na spółce skarbu państwa, przecież te kluby, finansowo nie gwarantują niczego w kontekście kilku lat. Może ich nie być, mogą ledwo zipieć, mogą się obijać po niższych ligach.
    Oni by na głowę upadli, jakby pozwolili spaść z ligi, jednym z nielicznych, krystalicznych finansowo klubów przy takiej kondycji finansowej.


    NIE NAPISAŁEM, ŻE TO POPIERAM, bo to nie ma wspólnego ze sportem nic. Ale to jest prawda. Ekstraligi, dla jej dobra, nie stać na spadek Torunia.

  35. Powrót do góry    #11955
    Zaawansowany
    Dołączył
    25-08-2002
    Postów
    1,513
    Kliknij i podziękuj
    484
    Podziękowania: 411 w 224 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    jakos was nie bolaly wczesniejsze awanse przy stole, GKMu, ROWu, Wlokniarza.
    Wcale nie wykluczony jest scenariusz , w którym KST zostanie w lidze bo audytu nie przejdzie UT. Może nawet tych punktów audytu, które mimo niezgodności nie zatrzymały promocji np Częstochowy i Grudziądza.

    Najlepszym scenariuszem w tym discopolowej dyscyplinie będzie awans Wybrzeża i cztery miesiące przepychanek regulaminowych oraz wygibasów, żeby "było dobrze"

    Takie story jak z Łagutą... Ostafiński będzie wniebowzięty
    "Everyone has a plan until they get punched in the face" M.Tyson


  36. Powrót do góry    #11956
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,915
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,165 w 2,083 postach
    Cytat Zamieszczone przez Lauda Zobacz posta
    No jest w tym ogrom patologi, zgadzam się, ale jest tego też druga strona medalu. Było już nie raz w naszej historii że kluby które wchodziły do Ekstraligi z niskim budżetem zaraz z niej spadały z ogormnym długiem którego nie mogły spłacić albo nie mogą do dziś. Uważam że czasy w ktorych zmieniano nazwy klubu by uniknąć zadłużenia sie skończyły z GKM na GKŻ albo BKS na BTŻ itp. Zasada, "chcesz jeździć ale musisz mieć za co" jest na dzisiejsze czasy nie najgorsza. Patologią również można nazwać klub który wchodzi do EE bez pieniędzy, przegrywa u siebie większość meczy, a na wyjeździe nie może wyjść z 30 pkt. Cierpi sam klub, który pogrąża się w jeszcze większe dlugi jak i również pozostałe drużyny z powodu braku emocji, przypływu gotowki od kibicow, sponsorów, cierpi przede wszystkim SPORT i rywalizacja. Dzisiejsze rozwiązania w jakimś stopniu pozwalają zahamować pewną patologie ale z drugiej strony ktoś za to obrywa.

    Jak już chcą grać sobie w tym grajdole w taki sposób, to przed rozpoczęciem danego sezonu powinna być lista tych, którzy bedą ewentualnie brani pod uwage przy awansach.
    Wtedy ci, którzy nie widnieją na liście będą wiedzieli, że nie ma po co się pocić, bo i tak wrota stoją przed nimi zamknięte.


    Wszędzie potrafią obowiązywać jakieś jasne reguły gry, tylko w tym grajdole tworzy się co chwile jakieś zasady w zależności jak wiatr zawieje.
    Niech chociaż o awansach decydują wyniki sportowe, a nie zasobność portfela.

    Jeżeli ktoś awansuje i uzna, że nie da rady pojechać w danej lidze, to wtedy niech rozpatrują inne kandydatury.

    Niech jeszcze bedzie w tym wszystkim choć troche sportu.
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  37. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi shelve za jego przydatny post!

    Donpedini (03-10-2017)

  38. Powrót do góry    #11957
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,886
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,665 w 993 postach
    Cytat Zamieszczone przez blacktop Zobacz posta
    Metanol napisał:

    Dla mnie mimo wszystko to jest nadal sport i oceniam szanse 50 na 50.
    Oczywiście góra będzie się starała żeby Toruń się utrzymał bo jest wizytówką polskiego speedwaya.
    Wspaniałe opakowanie a w środku smród i syf całego naszego żużlowego światka.
    Mimo przeciwności jakie mogą się pojawić, naiwnie wierzę że się wydarzy.
    Przyznam szczerze, że takiego tekstu od czestochowianina się nie spodziewałem. Złodziejstwo, pralnia brudnych pieniędzy i co tam nie jeszcze. Taki ktoś żeby o moralności prawil.

  39. Powrót do góry    #11958
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,531
    Kliknij i podziękuj
    679
    Podziękowania: 2,875 w 1,761 postach
    Cytat Zamieszczone przez yahata Zobacz posta
    Dawno nikt tak nie zjednoczył żużlowego środowiska jak Toruń.
    Co takiego złego zrobił Toruń, że zjednoczył środowisko żużlowe? Bo ma nieudany sezon? Czy kogoś oszukał? Bo chyba zaczynacie już bredzić.
    Zaraz sie okaże, że meldonium Boratowi podaliśmy w pasztecikach.

  40. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi kowjanko za jego przydatny post!

    snoopski (03-10-2017)

  41. Powrót do góry    #11959
    Ekspert Awatar Howard
    Dołączył
    29-04-2003
    Postów
    3,480
    Kliknij i podziękuj
    927
    Podziękowania: 578 w 312 postach
    Cytat Zamieszczone przez ananasek_vel_oman Zobacz posta
    Juz was raz marynarki uratowaly spuszczajac ROW a jak widza, ze i to nie wystarczy to nie chca wpuscic Wybrzeza, nawet jak ten na torze was spusci
    Tym wpisem udowodniłeś, że jakakolwiek wymiana zdań na poziomie z tobą jest fikcją u podstaw. Twoja niczym pisowska nienawiść do Torunia kompletnie zaburzyła pojmowanie rzeczywistości i choć próbę chłodnej analizy faktów.
    Reasumując jesteś kretynem i to jest jedyny fakt z którym trudno dyskutować.

  42. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Howard za jego przydatny post!

    apator_uk (03-10-2017), rotapa (04-10-2017)

  43. Powrót do góry    #11960
    Stały bywalec
    Dołączył
    28-05-2006
    Postów
    1,451
    Kliknij i podziękuj
    182
    Podziękowania: 119 w 80 postach
    Cytat Zamieszczone przez 1marcin60 Zobacz posta
    Tyle że akurat w Toruniu, kryzysy finansowe są dalekie, nawet jak braknie, to kasa jest zawsze, nie pisałem że nie ma długów, bo każdy je ma, ale w niektórych klubach są zasypywane od razu, w innych po medialnym płaczu, w jeszcze innych po kredytach, a w jeszcze po roku przerwy od żużla w mieście powstaje nowy twór, bo nie ma kto płacić. Kto zagwarantuje, co za dwa - trzy sezony będzie z takimi Włókniarzami, WYbrzeżami, czy innymi klubami, przecież to w każdej chwili może runąć
    Rybnik i GKM oparte na miejskich dotacjach, Tarnów bazujący na spółce skarbu państwa, przecież te kluby, finansowo nie gwarantują niczego w kontekście kilku lat. Może ich nie być, mogą ledwo zipieć, mogą się obijać po niższych ligach.
    Oni by na głowę upadli, jakby pozwolili spaść z ligi, jednym z nielicznych, krystalicznych finansowo klubów przy takiej kondycji finansowej.


    NIE NAPISAŁEM, ŻE TO POPIERAM, bo to nie ma wspólnego ze sportem nic. Ale to jest prawda. Ekstraligi, dla jej dobra, nie stać na spadek Torunia.
    Myślałem, że liczy się sport i już nie te czasy. Sytuacja zaczyna przypominać 84r i ratowanie przed spadkiem milicyjnego klubu

  44. Powrót do góry    #11961
    Zaawansowany
    Dołączył
    25-08-2002
    Postów
    1,513
    Kliknij i podziękuj
    484
    Podziękowania: 411 w 224 postach
    Cytat Zamieszczone przez kowjanko Zobacz posta
    Co takiego złego zrobił Toruń, że zjednoczył środowisko żużlowe? Bo ma nieudany sezon? Czy kogoś oszukał? Bo chyba zaczynacie już bredzić.
    Zaraz sie okaże, że meldonium Boratowi podaliśmy w pasztecikach.
    Stwierdzam fakt. Nie liczę z Twojej strony na jakieś gruntowne analizy.
    "Everyone has a plan until they get punched in the face" M.Tyson


  45. Powrót do góry    #11962
    Stały bywalec Awatar Lauda
    Dołączył
    14-03-2006
    Postów
    1,400
    Kliknij i podziękuj
    236
    Podziękowania: 178 w 131 postach
    Cytat Zamieszczone przez shelve Zobacz posta
    Jak już chcą grać sobie w tym grajdole w taki sposób, to przed rozpoczęciem danego sezonu powinna być lista tych, którzy bedą ewentualnie brani pod uwage przy awansach.
    Wtedy ci, którzy nie widnieją na liście będą wiedzieli, że nie ma po co się pocić, bo i tak wrota stoją przed nimi zamknięte.


    Wszędzie potrafią obowiązywać jakieś jasne reguły gry, tylko w tym grajdole tworzy się co chwile jakieś zasady w zależności jak wiatr zawieje.
    Niech chociaż o awansach decydują wyniki sportowe, a nie zasobność portfela.

    Jeżeli ktoś awansuje i uzna, że nie da rady pojechać w danej lidze, to wtedy niech rozpatrują inne kandydatury.

    Niech jeszcze bedzie w tym wszystkim choć troche sportu.
    Tylko że sponsor może przyjść z każdej strony i o każdej porze. Z nami tak było w 2006 roku. Obroniliśmy lige i nagle pojawił się zbawca.

  46. Powrót do góry    #11963
    Zaawansowany
    Dołączył
    16-09-2016
    Postów
    2,173
    Kliknij i podziękuj
    91
    Podziękowania: 281 w 192 postach
    Cytat Zamieszczone przez Donpedini Zobacz posta
    Myślałem, że liczy się sport i już nie te czasy. Sytuacja zaczyna przypominać 84r i ratowanie przed spadkiem milicyjnego klubu
    To co w tej lidze robi Włókniarz Częstochowa? Przecież, żaden inny klub nie jeździł by w e-lidze po takich jajach jakie oni odwalili. Ale dostali szansę, bo SĄ WŁÓKNIARZEM. Nie miało to nic ze sportem wspólnego, a już na pewno nie z przyzwoitością i moralnością. Nie musisz szukać 84 roku.

    Zdunek jest traktowany normalnie, jak powinien być klub który trzy sezonu temu, narobił problemów całej lidze jeżdżąc juniorami na wyjazdy i kończąc z długami.

  47. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi 1marcin60 za jego przydatny post!

    Lauda (03-10-2017)

  48. Powrót do góry    #11964
    Stały bywalec Awatar Lauda
    Dołączył
    14-03-2006
    Postów
    1,400
    Kliknij i podziękuj
    236
    Podziękowania: 178 w 131 postach
    Cytat Zamieszczone przez yahata Zobacz posta
    Dawno nikt tak nie zjednoczył żużlowego środowiska jak Toruń.
    W 2013 roku tez Toruń wszystkich zjednoczył

  49. Powrót do góry    #11965
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,915
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,165 w 2,083 postach
    Cytat Zamieszczone przez Lauda Zobacz posta
    Tylko że sponsor może przyjść z każdej strony i o każdej porze. Z nami tak było w 2006 roku. Obroniliśmy lige i nagle pojawił się zbawca.
    No i dlatego trzeba zawsze dać szanse temu co to sobie wywalczył awans co by sam się określił czy da rade pojechać w wyższej lidze.
    Tutaj pojawiają się jeszcze przed rewanżem jakieś insynuacje, że ewentualny awans, to tylko pic na wode.
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  50. Powrót do góry    #11966
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,531
    Kliknij i podziękuj
    679
    Podziękowania: 2,875 w 1,761 postach
    Cytat Zamieszczone przez yahata Zobacz posta
    Stwierdzam fakt. Nie liczę z Twojej strony na jakieś gruntowne analizy.
    Jaki fakt? Podaj konkretnie, co takiego w tym roku zrobił GetWell, że zjednoczył środowisko? Nie wymagam dogłębnej analizy, podaj konkretny powód tego, rzekomego, zjednoczenia środowiska.

  51. Powrót do góry    #11967
    Ekspert Awatar Frank_Drebin
    Dołączył
    17-03-2003
    Postów
    3,816
    Kliknij i podziękuj
    594
    Podziękowania: 773 w 446 postach
    Wszędzie potrafią obowiązywać jakieś jasne reguły gry, tylko w tym grajdole tworzy się co chwile jakieś zasady w zależności jak wiatr zawieje.
    Niech chociaż o awansach decydują wyniki sportowe, a nie zasobność portfela.

    Jeżeli ktoś awansuje i uzna, że nie da rady pojechać w danej lidze, to wtedy niech rozpatrują inne kandydatury.

    Niech jeszcze bedzie w tym wszystkim choć troche sportu.
    Teza tworzona ewidentnie pod mecz w Gdańsku i ewentualny spadek Torunia. Ekstraliga po wielu perypetiach z klubami stworzyła zasady bycia w Ekstralidze. Te zasady kłócą się z regułami spadku i awansu. Nie da sie tego pogodzić. Musisz mieć forsę i stadion do jazdy. Jak telewizja ma płacić grubą forse za prawa do transmisji to bedzie czegoś wymagała. Poziomu sportowego i stadionu

  52. Powrót do góry    #11968
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    Spokojnie - poczekajmy do niedzieli i może wcale nie będzie tematu - utrzymamy się i tyle.
    Gdybanie o tym, że Gdańsk wygra baraż, a i tak go wywalą jest na chwilę bieżącą niepotrzebnym nakręcaniem się. Zresztą w takiej sytuacji, po miesiącach przepychanek i niepewności i tak pewnie nie złożylibyśmy składu na walkę w E Lidze.

  53. Powrót do góry    #11969
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,886
    Kliknij i podziękuj
    1,713
    Podziękowania: 4,380 w 3,162 postach
    Cytat Zamieszczone przez Frank_Drebin Zobacz posta
    Teza tworzona ewidentnie pod mecz w Gdańsku i ewentualny spadek Torunia. Ekstraliga po wielu perypetiach z klubami stworzyła zasady bycia w Ekstralidze. Te zasady kłócą się z regułami spadku i awansu. Nie da sie tego pogodzić. Musisz mieć forsę i stadion do jazdy. Jak telewizja ma płacić grubą forse za prawa do transmisji to bedzie czegoś wymagała. Poziomu sportowego i stadionu
    To niech wymaga. Ale te wymagania mają być na tym samym poziomie dla wszystkich klubów.

    A nie, ze do jednych wymaga się poręczeń budżetu na poziomie 5 mln, a od innych na poziomie 7 mln. I o to sprawa idzie.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  54. Powrót do góry    #11970
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,531
    Kliknij i podziękuj
    679
    Podziękowania: 2,875 w 1,761 postach
    Cytat Zamieszczone przez sth Zobacz posta
    Spokojnie - poczekajmy do niedzieli i może wcale nie będzie tematu - utrzymamy się i tyle.
    Gdybanie o tym, że Gdańsk wygra baraż, a i tak go wywalą jest na chwilę bieżącą niepotrzebnym nakręcaniem się. Zresztą w takiej sytuacji, po miesiącach przepychanek i niepewności i tak pewnie nie złożylibyśmy składu na walkę w E Lidze.
    No ale jeśli nawet wygramy baraże to i tak nie zaznamy spokoju bo środowisko żużlowe zostało zjednoczone, co należy uznać za sukces porównywalny z wygraniem II Wojny Światowej

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •