Strona 93 z 315 PierwszyPierwszy ... 43839192939495103143193 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4,141 do 4,185 z 14161

Wątek: Apator Torun 2017 - watek klubowy

  1. Powrót do góry    #4141
    Stały bywalec Awatar młody_piernik
    Dołączył
    03-10-2014
    Postów
    1,393
    Kliknij i podziękuj
    1,602
    Podziękowania: 388 w 222 postach
    elo forumowe mordeczki, co tam?
    ja już inbetween seasons nie wchodze na forum, bo wieje członkiem męskim, ale dla was pozderki że się wam chce
    wsrod znajomkow w moim wieku nikt sie zuzlem praktycznie nie jara, a jak juz jara to tylko dlatego ze tata oglada w domu czy cos

    ostatnio był superbowl, calosc trwala 4 godziny a obliczyli ze pilka w grze byla 15 minut, na poczatku sie z tego zasmialem, ze jacy glupi ci jankesi, ale doszedlem do wniosku, ze na zuzlu jest, kurvva, tak samo, powtorki meczow na yt moga trwac 20+ minut i wszystko jest
    i tak dochodze do wniosku ZMNIEJSZYC PRZERWY MIEDZY BIEGAMI, DOSC Z KUPOWANIEM SOBIE PRZEZ ZUZLOWCOW CZASU NA JAKIES DUPERELE i przymusowe roboty torowe. jak roboty torowe po 4, 7, 10 i 13 biegu moga byc obowiazkowe? to powinno przeciez zalezec od warunkow na torze, a nie, ze W REGULAMINIE PRZERWA TO TOR TRZA ROBIC
    no i nie wolno zapomniec o tym jak sie zuzlok wyp**dala po wypadku, wszystko niby spoko a gosc sobie siedzi z dupą bo mechanicy mu sprzęt robią
    a co podczas tych przerw? na żywo mozna kiełbachę zjeść, przed TV co? oglądać te same wywiady w kółko z tymi samymi mordami? autentycznie, mogę przewidzieć 90% treści tych wywiadów "szanuję przeciwników, dobra walka, chcemy pokazac dobry zuzel" ja pierdzielę, litości, nudy

    ZUZEL NIE MA NIC DO ZAOFEROWANIA MLODYM OSOBOM ktore mają co robic z wolnym czasem, serio, mamy teraz w mordę zajęć, facebook pomaga się tak zorganizować, że nie macie pojęcia
    jak gadałem z osobami starszymi zawsze mi mówili, że "za komuny nic nie było" i nie dziwię się, że żużel był tak popularny

    słyszałem, że za komuny:
    - na każdy film w kinie szło się po X razy, bo repertuar był wąski
    - każdy miał te same płyty winylowe w domu bo było mało tego w kraju
    - sporo się chlało bo nie było co robić
    - itd. itp.

    fanbase żużlowy po prostu starzeje się i umiera, sorki, ja tu mam do wyboru komputer, jump arenę, cinema city, kręgle, multum klubów i barów, mało tego, podróżowanie do innych miast na legitymacji studenckiej jest tanie jak barszcz, blablacary, pociągi, polskibus - ja naprawdę nie chcę iść na żużel gdzie ścigania jest 20 minut, ja chcę ciągłych emocji, wrażeń, bodźców, które inne rozrywki mi oferują

    pozdro z fartem wszystkim

    ps a jak się dziwicie czemu tak mało młodzieży chce się ścigać - pamiętajcie też o cenach sprzętu - kiedyś żużloki to byli chłopaki ze wsi, bez jakichś supermajątków - teraz bez kasy nie podchodź, albo ma się żużlowca ojca (czyli kasiastego) albo jest się bananem (bogaci starzy) jak np. Paweł Przedpełski. serio, piłka do nożnej kosztuje 100 złotych, orlików jak psów teraz, a jak chcę zacząć żużel? bez szmalu nie podchodź.
    "Gratulacje dla pana Gajewskiego,gratulacje dla zawodników" - Stev, 2016

    "A Pan Buszmen wymyśla i wymyśla. Liczy, krytykuje, opowiada jak to sam by za wszystkie osoby wystąpił." - Przemysław Termiński, 2016

  2. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi młody_piernik za jego przydatny post!

    Semen (12-02-2017)

  3. Powrót do góry    #4142
    Stały bywalec Awatar stefan
    Dołączył
    22-01-2002
    Postów
    748
    Kliknij i podziękuj
    15
    Podziękowania: 163 w 92 postach
    to chyba nikt Ci nie kaze isc na mecz. Siedz sobie na fejsbuku, idz do baru. Droga wolna. To pewnie nie jestes w stanie sobie wyobrazic, ze kiedys na Broniewskiego trzeba bylo byc pod brama wejsciowa na 2 godziny przed tym jak cokolwiek sie zaczynalo dziac w parkingi. Piekne czasy
    APATOR K APATOR S APATOR ZAWSZE BYŁ I JEST

  4. Powrót do góry    #4143
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,271
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    stefan nie tak ostro, proszę!

    Chłopak pisze prawdę, taki jest żużel w dzisiejszych realiach.
    Ten sport umiera, bo tak jak pisze młody_piernik, ma niewiele do zaoferowania młodym ludziom tak tym z trybun jak i tym, którzy chcieliby spróbować swoich sił na torze.

    Modern speedway k............a m........ć!
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  5. Powrót do góry    #4144
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,884
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,664 w 992 postach
    Winny jest postęp cywilizacyjny
    Przeciętnemu zjadaczowi kaszanki nie chce się wyjść z domu by obejrzeć na żywo mecz. Plus należałoby dodać zbyt rygorystyczne podejście do bezpieczeństwa. Butelki alkoholu nie wniesiesz, papieroska nie zapalisz, bilety numerowane. Kiedyś nawet samemu idąc na ligę, byłem pewien, że jakiegoś kolegę na pierwszym czy drugim wirażu znajdę. W dodatku zostając w domu obejrzysz dwa mecze w TV na żywo.
    Sumując wszystkie za i przeciw, ogólna liczba kibiców zainteresowanych żużlem co roku rośnie.
    http://sportowefakty.wp.pl/zuzel/590...derem-tygodnia
    http://www.przegladsportowy.pl/zuzel...495,1,984.html

    Jakby nie było, w Toruniu także i na stadionie w ubiegłym roku pod względem frekwencji zanotowano jeden z lepszych wyników.

    Rok 2016 11214 /mecz
    Rok 2015 10179/ mecz
    Rok 2014 11865 /mecz
    Rok 2013 12184 /mecz
    Rok 2012 8086/ mecz
    Rok 2011 9748 /mecz
    Rok 2010 7216/ mecz
    Rok 2009 13250 /mecz
    Ostatnio edytowane przez Penhall ; 12-02-2017 o 20:33

  6. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Penhall za jego przydatny post!

    Krzyś (12-02-2017), mhsol (12-02-2017)

  7. Powrót do góry    #4145
    Początkujący Awatar Krzyś
    Dołączył
    01-03-2015
    Postów
    5
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    stefan nie tak ostro, proszę!

    Chłopak pisze prawdę, taki jest żużel w dzisiejszych realiach.
    Ten sport umiera, bo tak jak pisze młody_piernik, ma niewiele do zaoferowania młodym ludziom tak tym z trybun jak i tym, którzy chcieliby spróbować swoich sił na torze.

    Modern speedway k............a m........ć!
    2 dekady temu też od starszych słyszałem że żużel umiera. Za kolejne 2 dekady nasze dzieci będą naszym wnukom również prawić że żużel umiera

  8. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Krzyś za jego przydatny post!

    Buszmen (16-02-2017), kingpin (13-02-2017)

  9. Powrót do góry    #4146
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,154
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Sprawa jest prosta a wy ja na sile komplikujecie.
    Bakcyla zuzlowego sie zlapie albo nie.Cala filozofia.
    Jak ktos woli isc na kregle niz na MA,znaczy zlapal bakcyla na kregle a nie za zuzel.
    Na kregle tez nie wniesiesz flaszki,papierochy mozesz palic tylko w wyznaczonych strefach
    lub na zewnatrz,poziom adrenaliny rowny grze w warcaby ale jak kogos to bardziej jara niz
    zuzel, jego prawo.
    Rozwoj cywilizacyjny powoduje jedynie,ze byc moze jakis delikwent nie posmakuje speedwaya,bo
    ma w pip innych rozrywek pod nosem.Jednak jesli ktos da sie namowic na meczyk ale nie za bardzo mu sie
    spodoba, nie ma to z obecnymi czasami nic wspolnego.Wczesniej tez nie kazdy byl fanem zuzla.
    Jesli mu sie spodoba,20.000 innych rozrywek pod nosem nie przeszkodzi mu w zawitaniu na MA raz na 2 tygodnie.
    Dlatego wpis mlodego piernika traktuje jako dobry zart lub wpis goscia ktory prawdziwym fanem speedwaya nigdy nie byl.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 13-02-2017 o 06:29
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  10. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi kingpin za jego przydatny post!

    Buszmen (16-02-2017)

  11. Powrót do góry    #4147
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,884
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,664 w 992 postach
    Cytat Zamieszczone przez Krzyś Zobacz posta
    2 dekady temu też od starszych słyszałem że żużel umiera. Za kolejne 2 dekady nasze dzieci będą naszym wnukom również prawić że żużel umiera
    Patrząc globalnie to coś w tym jest. Anglia, Usa, Nowa Zelandia, Węgry leżą i kwiczą. Ligi duńskie, rosyjskie i niemieckie coraz bardziej kadłubowe.
    Tak mi się zdaje, że to Liga Polska + Cyrk Grand Prix oraz na razie podtrzymują ten sport przy życiu.

  12. Powrót do góry    #4148
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,271
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Krzyś, ja mówię o dyscyplinie, nie o samej polskiej ektralipie!!!
    Zainteresuj się tym co dzieje się w innych krajach, bo żużel nad Wisłą to nie wszystko.

    Do postu powyżej dodam, że w żużlowych średniakach czyli Czechach i Finlandii jeszcze parę lat temu(w minionej dekadzie) jeździły dwie ligi. Rozgrywano je co prawda czwórmeczami (u Pepów były krótkotrwałe rywalizacje w klasycznej formule), ale były. Teraz Czesi podobnie jak Rosjanie mają zaledwie trzy zespoły ligowe, które teamem z Żarnovicy wspomogli Słowacy. Finowie ledwie zipią, jedyna pozytywna informacja ostatniego dziesięciolecia to reaktywacja toru w Nokii. W obu tych krajach nie ma nawet szesnastki juniorów żeby rozegrać mistrzostwa krajowe. W Suomi to chyba nie ma nawet dziesiątki...

    W Norwegii jest to zabawa nie sport. Ukraina wegetuje.
    O Włoszech, Węgrzech i Austrii, w której nie rozgrywa się już nawet mistrzostw kraju aż żal pisać.
    Strach pomyśleć co będzie jak Żagar skończy karierę, podobnie z Juricą. Ten sport zniknie z mapy Słowenii i Chorwacji.

    Co bardziej znamienne, ogromne problemy przeżywają Szwedzi.
    Kluby padają jeden po drugim.
    Allsvenskan to w zasadzie pseudo liga, w której prócz przeciętnych Polaków startują półamatorzy i zawodnicy z Elitserien.
    w zasadzie to tylko w Polsce, Danii i wbrew temu co pisze Penhall, w Niemczech(jako cześć sportów motorowych) ten sport jeszcze interesuje większą grupkę ludzi.

    kingpin wcale nie jest tak jak piszesz!
    Mam co do tego stuprocentową pewność. W czasie jak interesuję się tą dyscypliną sportu zabrałem ze sobą na zawody gdzieś tak pod setkę krewnych, znajomych i ich znajomych, Nikt z tych ludzi dosłownie nikt, nie zainteresował się tym sportem na poważnie.
    Z dwadzieścia lat temu niektórzy poszli jeszcze parę razy sami z siebie, albo dlatego, że wypadało iść z towarzystwem, ale obecnie nikogo to nie wkręciło, mimo tego, że opowiadam im co wiem i staram się maksymalnie zachęcić do odwiedzania żużlowych obiektów.

    Cytat Zamieszczone przez kingpin
    Dlatego wpis mlodego piernika traktuje jako dobry zart lub wpis goscia ktory prawdziwym fanem speedwaya nigdy nie byl.
    ... a niby skąd ta ocena? Na podstawie tego, że chłopak napisał dlaczego jest rozczarowany tym co dzieje się w tym sporcie?
    Nie przyszło Ci do głowy, że może bardziej jest kibicem niż Ty, bo bardziej przejmuje się tym co widzi w żużlu, bardziej bierze to do serca?
    ... i żeby nie było. Nie oceniam ani jego postawy, ani twojej jego oceny.
    Zresztą kibic to gatunek na wymarciu, teraz bezwzględną większością są sporttelewidzowie.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 13-02-2017 o 08:34
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  13. Powrót do góry    #4149
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,154
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Ale on nie pisze,ze jest rozczarowany obecnym zuzlem a zuzlem w ogole.
    Przeciez w latach 70-80 tez byly przerwy miedzy biegami,tez byly co kilka biegow
    prace torowe.
    Nie bylo telewizji i wywiadow,ale to chyba nie zbrodnia?
    Ogolnie to mam wrazenie,ze co niektorzy na sile szukaja czegos aby sie przypierdzielic
    lub cierpia na skleroze i nie pamietaja,ze zuzel 20 lat temu jesli chodzi o zawody stricte, wygladal tak samo.
    Oczywiscie zawsze ktos moze napisac,ze kolorowe kevlary mu sie nie widza.Wolal czarna skore.
    Jakiemus marudzie rowniez podprowadzajace moga przeszkadzac,bo jest przyzwyczajony,ze zawodnikow
    podprowadzal pan Zenek i tak mialo zostac.
    Tyle tylko ,ze to zwykle czepialstwo.
    Na torze jest o wiele ciekawiej niz kilkanascie lat temu a to jest sola zuzla.
    Jak mozna traktowac powaznie opinie,ze ktos woli kregle,bo na zuzlu miedzy biegami sa wywiady?

    Przypowiastka o znajomych potwierdzasz tylko to o czym pisalem.
    Jak ktos zlapie bakcyla,przyjdzie i bedzie chodzil.
    Inny nie zlapie i nie bedzie chodzil.
    Na moim przykladzie moge napisac,ze ja zlapalem bakcyla od razu.Moj brat,choc
    zaliczylismy pierwsze zawody razem,juz nie.Rzadko na zywo,czasem obejrzy w TV,ale na MA nie przyjdzie.
    Kilka razy byl ze mna na wyjazdach,ale to bardziej dla rozrywki ogolnie niz dla zuzla.
    Nasze pierwsze zawody to mecz ze Stala G. w 1984 roku,wiec jak widzisz "stary zuzel" gdzie wywiadow nie bylo.
    Mnie sie spodobalo,jemu nieszczegolnie.I tak jest z wieloma rowiesnikami lub kumplami w poodobnym wieku.
    Znam z kolei kilku chlopakow,ktorzy jezdza tylko na GP.Liga ich nie kreci.
    Reguly nie ma.


    Jan Grabowski - R.I.P [']['][']
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 14-02-2017 o 17:36
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  14. Powrót do góry    #4150
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,884
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,664 w 992 postach
    Zmiany w sprawie szkolenia. Podobno nasz Wielki Mistrz planuje krucjatę w kierunku Unisławia. Celem ma być nawracanie młodocianych crossowców na zmianę wiary. Podobno tam innowierców jest nadmiar.
    Wielkim Komturem niekoniecznie będzie Robert Kościecha !
    Za SyFami.

  15. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Penhall za jego przydatny post!

    ARJ (17-02-2017)

  16. Powrót do góry    #4151
    Ekspert Awatar Howard
    Dołączył
    29-04-2003
    Postów
    3,480
    Kliknij i podziękuj
    927
    Podziękowania: 578 w 312 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Dlatego wpis mlodego piernika traktuje jako dobry zart lub wpis goscia ktory prawdziwym fanem speedwaya nigdy nie byl.
    A ja niestety dostrzegam w jego wpisie dużo racji. Zauważ Kingpin, że za czasów Bronka klimat na stadionie powodował, że czułeś się jak w rodzinie, wszyscy w jednym celu aby wspierać swoją ukochaną drużynę. O bilet i dobre miejsce trzeba było walczyć, czasem wiele godzin.
    Dziś pomimo, że wszystko podane na tacy, a stadion najpiękniejszy na świecie, czegoś jednak brakuje i nie dziwię się, że dla młodych to zaczyna być nudne. Młyna nie ma więc sobie nie pokrzyczą, a za młodzi są jeszcze aby siedzieć na d... i program wypełniać (jak ja na przykład).
    To nie znaczy oczywiście, że żużel umiera, bo tak nie jest ale zgadzam się, że przestaje on być atrakcyjny dla młodych w obecnej formie. To już zupełnie inne pokolenie, co nie znaczy lepsze czy gorsze, wychowane z zupełnie innych realiach i świecie, tyle.

  17. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Howard za jego przydatny post!

    Semen (13-02-2017), stone_gossard (13-02-2017)

  18. Powrót do góry    #4152
    Ekspert Awatar Frank_Drebin
    Dołączył
    17-03-2003
    Postów
    3,816
    Kliknij i podziękuj
    594
    Podziękowania: 773 w 446 postach
    Cytat Zamieszczone przez Howard Zobacz posta
    A ja niestety dostrzegam w jego wpisie dużo racji. Zauważ Kingpin, że za czasów Bronka klimat na stadionie powodował, że czułeś się jak w rodzinie, wszyscy w jednym celu aby wspierać swoją ukochaną drużynę. O bilet i dobre miejsce trzeba było walczyć, czasem wiele godzin.
    Dziś pomimo, że wszystko podane na tacy, a stadion najpiękniejszy na świecie, czegoś jednak brakuje i nie dziwię się, że dla młodych to zaczyna być nudne. Młyna nie ma więc sobie nie pokrzyczą, a za młodzi są jeszcze aby siedzieć na d... i program wypełniać (jak ja na przykład).
    To nie znaczy oczywiście, że żużel umiera, bo tak nie jest ale zgadzam się, że przestaje on być atrakcyjny dla młodych w obecnej formie. To już zupełnie inne pokolenie, co nie znaczy lepsze czy gorsze, wychowane z zupełnie innych realiach i świecie, tyle.
    No i na tego Bronka chodziło mniej ludzi niż na Motoarene. 2 godziny przed meczem to trzeba było być żeby zająć miejsce wysoko na I łuku i przy meczach o wysoką stawkę. Ja sobie siadałem na II łuku i jakoś specjalnie szybko przyjeżdzać nie musiałem. Czytam co i raz o jakiejś mitycznej atmosferze na z Broniewskiego 98 ale mimo uczeszczania tam przez 20 sezonów nie wiem o jaką chodzi. Chyba ze o ten kibel ze ścianą do oblewania. Jedyne co było tam lepsze to drużyna, taka toruńska. Pewnie nigdy już takiej nie uświadczymy.
    Młodzieży na stadionie jest tyle ile powinno być. Jeśli porównujemy z latami poprzednimi to weźmy pod uwagę, że kiedyś dużo więcej było młodych a dzisiaj mamy niż demograficzny. Do tego pora rozgrywania spotkań 19.30 w niedziele. Kilka lat temu też myślałem, że żużlem trzeba się zarazić w dzieciństwie. Natomiast ostatnio zauważyłem, że ludzie z którymi w wieku szkolnym chodziłem na mecze w większości już na stadion nie przychodzą ale spotykam mnóstwo znajomych, którzy zaczeli byc kibicami jako dwudziesto a nawet trzydziestolatkowie. Speedway stał się dla nich rozrywką wieku dorosłego.

    Ogolnie to mam wrazenie,ze co niektorzy na sile szukaja czegos aby sie przypierdzielic
    lub cierpia na skleroze i nie pamietaja,ze zuzel 20 lat temu jesli chodzi o zawody strickte, wygladal tak samo.
    Jedna różnica jest zasadnicza. Byli wtedy 20 lat młodsi. Pamięć ludzka płata różne figle i mozna wyidealizować wspominane czasy. Jednak później wystarczy włączyć na youtube jakiś mecz z lat 90-tych i okazuje się że tam wcale tak różowo i wspaniale nie było.
    Ostatnio edytowane przez Frank_Drebin ; 13-02-2017 o 21:35

  19. Już 6 użytkowników podziękowało forumowiczowi Frank_Drebin za jego przydatny post!

    Buszmen (16-02-2017), Lauda (21-02-2017), Lipa_PL (20-02-2017), Yozayan (16-02-2017), kingpin (14-02-2017), mhsol (13-02-2017)

  20. Powrót do góry    #4153
    Stały bywalec Awatar Coval
    Dołączył
    10-09-2006
    Postów
    845
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 582 w 200 postach
    Cytat Zamieszczone przez Penhall Zobacz posta
    Zmiany w sprawie szkolenia. Podobno nasz Wielki Mistrz planuje krucjatę w kierunku Unisławia. Celem ma być nawracanie młodocianych crossowców na zmianę wiary. Podobno tam innowierców jest nadmiar.
    Wielkim Komturem niekoniecznie będzie Robert Kościecha !
    Za SyFami.
    Ciekawe czy to coś da, bo dziś zaczyna funkcjonować inne pojęcie uprawiania sportu.
    I pewnie za kilka lat Wiesław Jaguś to będzie wirtual rider.

    http://katowice.wyborcza.pl/katowice...zyszlosci.html

    http://wyborcza.pl/1,155068,21359287...-e-sportu.html

    Niestety ryzyko że nie będzie się mistrzem świata w realnym sporcie jest spore, a przy tym hasło że sport to zdrowie już dawno przestało funkcjonować na poziomie zawodowym. Do tego koszty zostania mistrzem w sporcie realnym jakim jest żużel czy skoki narciarskie czy jakieś bieganie czy jakieś pływanie, są nieporównywalne do tego jak zostać e-sportowcem w wirtualnym świecie i być mistrzem w żużlu, skokach narciarskich, bieganiu, pływaniu ect.

    I nie ważne, że na tę chwilę jest mało nastolatków w e-sporcie. Przez takie imprezy jak w Katowicach będzie ich coraz więcej, a kluby muszą znaleźć sposób jak przyciągnąć młodych chłopaków na tor, a nie przed monitor, bo konkurencja sportowa na złapanie człowieka do swojej drużyny nie śpi.
    Ostatnio edytowane przez Coval ; 14-02-2017 o 07:07
    pozdrawiam
    Kowal
    Ukryta zawartość

  21. Powrót do góry    #4154
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,271
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Cytat Zamieszczone przez Frank_Drebin Zobacz posta
    No i na tego Bronka chodziło mniej ludzi niż na Motoarene. 2 godziny przed meczem to trzeba było być żeby zająć miejsce wysoko na I łuku i przy meczach o wysoką stawkę. Ja sobie siadałem na II łuku i jakoś specjalnie szybko przyjeżdzać nie musiałem.
    Globalnie oceniam, ze mniej nie chodziło, stadionik był mniejszy, ale nie było fotelików(nie piszę o końcówce) i sam nasyp był wytyczony na o wiele większym owalu niż dzisiejsze trybuny. Zdaje się, ze Marcin Zawadzki kiedyś mierzył i liczył ile osób wchodziło na Bronka, po to żeby zweryfikować dane frekwencyjne z niektórych legendarnych meczów (bodajże derby). Z tego co pamietam był zdziwiony, że to wcale nie wyszła taka mała liczba jak mu się wydawało.
    Prawdą jest, że bywały mecze, ale i pojedyncze sezony, szczególnie w XXI wieku, kiedy ludzi było na trybunach mało.
    Nie zwróciłeś jednak na jedną rzecz uwagi. Na MA toruńscy żużlowcy co sezon walczą jeśli nie o majstra to o medale. Kiedyś tak często nie było, a swoją drogą ciekawe, jak ekipa z MA będzie walczyć o utrzymanie, jaka wtedy będzie frekwencja? To kiedyś nastąpi, może nawet w tym roku?

    Cytat Zamieszczone przez Frank_Drebin
    Czytam co i raz o jakiejś mitycznej atmosferze na z Broniewskiego 98 ale mimo uczeszczania tam przez 20 sezonów nie wiem o jaką chodzi. Chyba ze o ten kibel ze ścianą do oblewania.
    Atmosfera była, ale zapewne nie każdemu się udzielała, np. Tobie. Jak dla mnie teraz jest bezdusznie, bramki, kamery, nie zawsze miła ochrona, głośniki na całą piz...., wodziryj, szoł i do domu.

    Cytat Zamieszczone przez Frank_Drebin
    Jedyne co było tam lepsze to drużyna, taka toruńska. Pewnie nigdy już takiej nie uświadczymy.
    Smutna prawda.
    To miało ogromny wpływ właśnie na tę atmosferę, której nie odczuwałeś.

    Cytat Zamieszczone przez Frank_Drebin
    Młodzieży na stadionie jest tyle ile powinno być. Jeśli porównujemy z latami poprzednimi to weźmy pod uwagę, że kiedyś dużo więcej było młodych a dzisiaj mamy niż demograficzny. Do tego pora rozgrywania spotkań 19.30 w niedziele. Kilka lat temu też myślałem, że żużlem trzeba się zarazić w dzieciństwie. Natomiast ostatnio zauważyłem, że ludzie z którymi w wieku szkolnym chodziłem na mecze w większości już na stadion nie przychodzą ale spotykam mnóstwo znajomych, którzy zaczeli byc kibicami jako dwudziesto a nawet trzydziestolatkowie. Speedway stał się dla nich rozrywką wieku dorosłego.
    Coś w tym jest , ale nie do końca. Bardziej wpływ ma na to zasobność portfeli, niemożność wejścia dzieciaków na program i to, że małolaty jednak wolą rozrywkę przed komputerem i sporty nachalnie promowane przez TV z celebrytami w rolach głównych tp. Lewandoś.



    Cytat Zamieszczone przez Frank_Dreblin
    Jedna różnica jest zasadnicza. Byli wtedy 20 lat młodsi. Pamięć ludzka płata różne figle i mozna wyidealizować wspominane czasy. Jednak później wystarczy włączyć na youtube jakiś mecz z lat 90-tych i okazuje się że tam wcale tak różowo i wspaniale nie było.
    ...a to zależy jaki mecz i z jakich lat, bo jak napisałem wcześniej były sezony cieniutkie typu 1988, 1999 czy 2006, ale i takie, kiedy chodziło mnóstwo ludzi. Bywały też i takie mecze.
    Trochę widziałem, a i do tego co było dystans mam wbrew temu co sądzisz.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  22. Powrót do góry    #4155
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,154
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Cytat Zamieszczone przez Howard Zobacz posta
    A ja niestety dostrzegam w jego wpisie dużo racji. Zauważ Kingpin, że za czasów Bronka klimat na stadionie powodował, że czułeś się jak w rodzinie, wszyscy w jednym celu aby wspierać swoją ukochaną drużynę. O bilet i dobre miejsce trzeba było walczyć, czasem wiele godzin.
    Dziś pomimo, że wszystko podane na tacy, a stadion najpiękniejszy na świecie, czegoś jednak brakuje i nie dziwię się, że dla młodych to zaczyna być nudne. Młyna nie ma więc sobie nie pokrzyczą, a za młodzi są jeszcze aby siedzieć na d... i program wypełniać (jak ja na przykład).
    To nie znaczy oczywiście, że żużel umiera, bo tak nie jest ale zgadzam się, że przestaje on być atrakcyjny dla młodych w obecnej formie. To już zupełnie inne pokolenie, co nie znaczy lepsze czy gorsze, wychowane z zupełnie innych realiach i świecie, tyle.
    Tutaj sie nie zgodze przyjacielu.
    Pamietam Bronka z kilkoma tys. ludzi,gdzie mozna bylo wybierac i przebierac gdzie chcesz usiasc.
    Oczywiscie przez to ,ze byl kurnikiem,te lepsze miejsca byly najwczesniej zajmowane i jak przyszedles na
    ostatnia chwile,musiales zadowolic sie nizszymi rzedami.
    Wyjatkiem jakies wazne mecze,ale tak jest i teraz.
    Rodzinna atmosfere to tez przesada.Zawsze chodzilem w gronie znajomych,tak jest i teraz,wiec atmosfera MA mi nie przeszkadza i nie rozni sie praktycznie niczym.
    Doping na Bronku tez lepszy nie byl.Byly zrywy,gdzie caly stadion wlaczal sie do dopingu ale to byly wyjatki.
    Ogolnie to idealizujemy dawne czasy,bo jak pisal Frank,bylismy mlodsi,mniej obowiazkow przez co swiat wydawal sie mniej skomplikowany,byl fun.
    Nawet wszedobylski syf po lawkami i kleby dymu z papierosow nie przeszkadzaly.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 14-02-2017 o 11:27
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  23. Powrót do góry    #4156
    Ekspert Awatar koot
    Dołączył
    07-10-2006
    Postów
    3,864
    Kliknij i podziękuj
    285
    Podziękowania: 761 w 497 postach
    Cytat Zamieszczone przez Howard Zobacz posta
    A ja niestety dostrzegam w jego wpisie dużo racji. Zauważ Kingpin, że za czasów Bronka klimat na stadionie powodował, że czułeś się jak w rodzinie, wszyscy w jednym celu aby wspierać swoją ukochaną drużynę. O bilet i dobre miejsce trzeba było walczyć, czasem wiele godzin.
    Dziś pomimo, że wszystko podane na tacy, a stadion najpiękniejszy na świecie, czegoś jednak brakuje i nie dziwię się, że dla młodych to zaczyna być nudne. Młyna nie ma więc sobie nie pokrzyczą, a za młodzi są jeszcze aby siedzieć na d... i program wypełniać (jak ja na przykład).
    To nie znaczy oczywiście, że żużel umiera, bo tak nie jest ale zgadzam się, że przestaje on być atrakcyjny dla młodych w obecnej formie. To już zupełnie inne pokolenie, co nie znaczy lepsze czy gorsze, wychowane z zupełnie innych realiach i świecie, tyle.

    No i na bronka między biegami można było oglądać wyścigi dzieciaków a teraz? Wypić nie można, zapalić nie można, pobiegać nie można
    świat schodzi na psy

  24. Powrót do góry    #4157
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    A tymczasem 18 marca wstępnie pierwszy trening
    http://m.sportowefakty.wp.pl/zuzel/6...ez-jack-holder

  25. Powrót do góry    #4158
    Ekspert Awatar Frank_Drebin
    Dołączył
    17-03-2003
    Postów
    3,816
    Kliknij i podziękuj
    594
    Podziękowania: 773 w 446 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Globalnie oceniam, ze mniej nie chodziło, stadionik był mniejszy, ale nie było fotelików(nie piszę o końcówce) i sam nasyp był wytyczony na o wiele większym owalu niż dzisiejsze trybuny. Zdaje się, ze Marcin Zawadzki kiedyś mierzył i liczył ile osób wchodziło na Bronka, po to żeby zweryfikować dane frekwencyjne z niektórych legendarnych meczów (bodajże derby). Z tego co pamietam był zdziwiony, że to wcale nie wyszła taka mała liczba jak mu się wydawało.
    Prawdą jest, że bywały mecze, ale i pojedyncze sezony, szczególnie w XXI wieku, kiedy ludzi było na trybunach mało.
    Nie zwróciłeś jednak na jedną rzecz uwagi. Na MA toruńscy żużlowcy co sezon walczą jeśli nie o majstra to o medale. Kiedyś tak często nie było, a swoją drogą ciekawe, jak ekipa z MA będzie walczyć o utrzymanie, jaka wtedy będzie frekwencja? To kiedyś nastąpi, może nawet w tym roku?
    To już myśle że nastapiło. 2010 rok i 2012



    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Atmosfera była, ale zapewne nie każdemu się udzielała, np. Tobie. Jak dla mnie teraz jest bezdusznie, bramki, kamery, nie zawsze miła ochrona, głośniki na całą piz...., wodziryj, szoł i do domu.
    Jest pewna cena nowości i wymogów bezpieczeństwa narzucanych przez władzę. Ta pieprzona prewencja. Jedyne czego zazdroszczę w innych miastach jak czasami gdzieś pojadę to brak tego cholernego hałasu. Chociaż już na p-o był ruch w dobrą stronę.

  26. Powrót do góry    #4159
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,271
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Przesadzasz, w dobie MA nie było jeszcze sezonu, w którym torunianie walczyli o utrzymanie.
    Zawsze walczyli o wejście do PO czyli strefy medalowej.

    Prawdą natomiast jest, że sezony które wymieniasz były tymi z gorszą frekwencją.
    Dodatkowo tę frekwencję "podrasowywano"...

    ... i jeszcze jedno mi się przypomniało. Oceniając ilość widzów na Bronku zapomnieliśmy o jeszcze jednym. Większość tamtych sezonów jeżdżono w dziesięciozespołowej lidze. Mecze z outsiderami zaniżały frekwencję. Wyobraź sobie mecze na MA z ubiegłorocznym Orłem (jego gwiazdy to Andersen i Miśkowiak) i Włókniarzem ( z takimi magnesami jak ułamek i Klindt).
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 15-02-2017 o 06:51
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  27. Powrót do góry    #4160
    Użytkownik
    Dołączył
    21-03-2012
    Postów
    311
    Kliknij i podziękuj
    138
    Podziękowania: 26 w 21 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Zdaje się, ze Marcin Zawadzki kiedyś mierzył i liczył ile osób wchodziło na Bronka, po to żeby zweryfikować dane frekwencyjne z niektórych legendarnych meczów (bodajże derby). Z tego co pamietam był zdziwiony, że to wcale nie wyszła taka mała liczba jak mu się wydawało.
    O, to ciekawe, i co wyszło? Ile tysięcy? bo są np. takie nagrania - https://www.youtube.com/watch?v=0oTFEBchWtc - gdzie szpilki nie ma gdzie wcisnąć, a i na koronie tłum stoi. Pamiętam że w prasie po różnych tłumnych meczach pisano o 18, 20, 25 tysięcach jako nadkompletach

  28. Powrót do góry    #4161
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach

    icon9.gif

    Nie wiem czy ktoś z was próbował kupić bilet w Empiku na SBP, ale dla mnie to graniczy z cudem
    Po pierwsze nie ma opcji żeby kupić SBP+SEC, po wtóre podobno nie ma także opcji żeby kupić SBP normalny + dla dziecka za 1 PLN (takie dzisiaj dostałem info na Wielkich Garbarach).
    Pozostaje pewnie zakup przez eventim.pl.

  29. Powrót do góry    #4162
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,786
    Kliknij i podziękuj
    906
    Podziękowania: 1,348 w 711 postach
    Cytat Zamieszczone przez ŻużlowyKibic Zobacz posta
    O, to ciekawe, i co wyszło? Ile tysięcy? bo są np. takie nagrania - https://www.youtube.com/watch?v=0oTFEBchWtc - gdzie szpilki nie ma gdzie wcisnąć, a i na koronie tłum stoi. Pamiętam że w prasie po różnych tłumnych meczach pisano o 18, 20, 25 tysięcach jako nadkompletach
    Akurat swego czasu to mi przypadła rola bycia odpowiedzialnym za liczenie widzów, a nie Marcinowi Z.
    Był taki mecz z Unią Tarnów, gdzie były prawie wszystkie ławki zajęte i media podawały frekwencję 15.000, 14.500 itp., a po dokładnych
    wyliczeniach wyszło nam ca 11.500 os. Myślę, że jednym z rekordów był finał 2001, gdzie przy zajętych w totalnym
    ścisku wszystkich ławkach, zajętych przez siedzących wszystkich przejściach między sektorami, trzech-czterech rzędach
    osób stojącym na górnym deptaku wyszło z obliczeń coś ok. 20.500 os. Dlatego nie sądzę, żeby mogło wejść
    na stadion 25.000, bo wtedy musielibyśmy mieć ze 6-7 rzędów stojących widzów na górnym deptaku...
    Ostatnio edytowane przez Morciasz ; 15-02-2017 o 22:54
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  30. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Morciasz za jego przydatny post!

    Semen (16-02-2017), kingpin (16-02-2017)

  31. Powrót do góry    #4163
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,271
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Fajnie, że odezwałeś się w tej sprawie, bo wokół pojemności Bronka narosło wiele legend.

    Pamięć ludzka jest zawodna. Widocznie rozmawialiśmy w trójkę na ten temat i pewnie dlatego skojarzyłem, że to twój imiennik podjął się trudu liczenia.

    Liczba 15 tys. widzów, która pojawiała się w kontekście pojemności tego obiektu nie była przesadzona, tyle, że siedzących było znacznie mniej.

    Frekwencja 25 tys. to już oczywiście bajki, których chyba nikt nie brał poważnie

    Wiem, że to nie była jedyna próba liczenia. Wcześniej mierzono długość ławek i sumę ich dzielono bodaj przez 0,5m. Tych wyników absolutnie nie pamiętam, a jest to z pewnością ciekawe.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 16-02-2017 o 07:01
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  32. Powrót do góry    #4164
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,786
    Kliknij i podziękuj
    906
    Podziękowania: 1,348 w 711 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Wiem, że to nie była jedyna próba liczenia. Wcześniej mierzono długość ławek i sumę ich dzielono bodaj przez 0,5m. Tych wyników absolutnie nie pamiętam, a jest to z pewnością ciekawe.
    11-16 lat temu liczono to na kilka sposobów. Wykonywano w czasie meczu kilka zdjęć panoramicznych widowni
    i potem benedyktyńską pracą zliczano ilość widocznych głów - to miało na celu m.in. szacowanie ile osób weszło,
    a ile sprzedano biletów, bo powiedzmy sobie szczerze, Bronek był bardzo nieszczelny jeżeli chodzi o wchodzenie
    dodatkowych ponadprogramowych widzów. Drugi sposób chyba był zastosowany raz, czy dwa razy. Przy bramkach
    wejściowych były ustawione osoby "z klikaczami", które zliczały wchodzących na każdej bramce. Trzeci sposób
    był teoretycznie najprostszy - ilość sprzedanych biletów plus 90% sprzedanych karnetów plus listy VIP, gratisów,
    wjazdówek, plus szacowana ilość "dzikich" wejść.
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  33. Powrót do góry    #4165
    Ekspert Awatar Frank_Drebin
    Dołączył
    17-03-2003
    Postów
    3,816
    Kliknij i podziękuj
    594
    Podziękowania: 773 w 446 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Przesadzasz, w dobie MA nie było jeszcze sezonu, w którym torunianie walczyli o utrzymanie.
    Zawsze walczyli o wejście do PO czyli strefy medalowej.

    Prawdą natomiast jest, że sezony które wymieniasz były tymi z gorszą frekwencją.
    Dodatkowo tę frekwencję "podrasowywano"...

    ... i jeszcze jedno mi się przypomniało. Oceniając ilość widzów na Bronku zapomnieliśmy o jeszcze jednym. Większość tamtych sezonów jeżdżono w dziesięciozespołowej lidze. Mecze z outsiderami zaniżały frekwencję. Wyobraź sobie mecze na MA z ubiegłorocznym Orłem (jego gwiazdy to Andersen i Miśkowiak) i Włókniarzem ( z takimi magnesami jak ułamek i Klindt).
    Toruń raczej mało kiedy walczył o utrzymanie 2006, 1999 a wczesniej to początek lat 80-tych? Tego nie pamiętam bo na żużel jeszcze nie chodziłem. Także dzisiejsi kibice a nawet ci już z garbem za bardzo nie wiedza co to walka o utrzymanie. To sprawiło że mamy spora pule stałych kibiców. Jeśli popatrzymy to praktycznie poniżej 7 tys. nie spadamy niezależnie od formy naszej drużyny. Nawet na mecz z Gdańskiem w 2014 roku przyszła ponad połowa stadionu. A oni nie mieli takich tuzów jak Miśkowiak, Andersen czy nawet Ułamek.

    Wiem, że to nie była jedyna próba liczenia. Wcześniej mierzono długość ławek i sumę ich dzielono bodaj przez 0,5m. Tych wyników absolutnie nie pamiętam, a jest to z pewnością ciekawe.
    Stadion na Broniewskiego miał 10 rzędów siedzących. Górny rząd na Motoarenie będzie przybliżony długością do długości trybun na starym stadionie i ma 12 rzędów. Oczywiście ma więcej wejść schodów, więżyczka sędziowska i krzesełka ale pozostaje na cały dół gdzie jest 10 rzędów krzesełek. Ławki daja możliwość ściśnięcia ale nie do przesady. Liczenie średnio na osobę 50cm by odpowiadało rzeczywistości. Jeśli przy totalnie zapełnionej MA z dwoma rzedami stojącymi mamy 17 tys. to 15 tys. na Bronka to jakieś ekstremalne maximum
    Ostatnio edytowane przez Frank_Drebin ; 16-02-2017 o 10:23

  34. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Frank_Drebin za jego przydatny post!

    kingpin (16-02-2017)

  35. Powrót do góry    #4166
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    Tak z ciekawości - jaka była szacowana ilość "dzikich wejść" na Bronka - stanowiło to znacząca część?

  36. Powrót do góry    #4167
    Ekspert Awatar koot
    Dołączył
    07-10-2006
    Postów
    3,864
    Kliknij i podziękuj
    285
    Podziękowania: 761 w 497 postach
    Strzelam że ponad 10% .

  37. Powrót do góry    #4168
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,786
    Kliknij i podziękuj
    906
    Podziękowania: 1,348 w 711 postach
    Cytat Zamieszczone przez sth Zobacz posta
    Tak z ciekawości - jaka była szacowana ilość "dzikich wejść" na Bronka - stanowiło to znacząca część?
    Na tyle znacząca, że w 2007 roku, na podstawie doświadczeń lat ubiegłych, po wejściu Unibaksu, decyzją Wojtka Stępniewskiego
    wprowadzono drugą linię ochrony - wolontariuszy, którzy patrzyli wpuszczającym na ręce i zgłaszali natychmiast przypadki,
    że jakiś ochroniarz/wpuszczający chciał kogoś tam wpuścić za przysłowiowe "5 zł do ręki". Trochę takich przypadków udało się wyłapać
    i problem na pewno prawie zanikł... nie wnikając w wyczyny niektórych zawodników (był taki, który potrafił przed meczem
    parę razy obrócić poza stadion i z powrotem samochodem, żeby wpuścić-wwieźć swoich - ale to jeszcze w czasach przedunibaksowych) i działaczy.
    Największym przebojem, ale to już chyba na Motoarenie był przypadek, gdy jednej z takich osób z tej drugiej niezależnej
    ochrony, która była bardzo religijną dziewczyną jeden gostek chcący wejść na lewo usiłował w formie łapówki wcisnąć... playboya...
    ale była zadyma
    Ostatnio edytowane przez Morciasz ; 17-02-2017 o 10:53
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  38. Powrót do góry    #4169
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    No to nieźle Na następnym spotkaniu poproszę Ciebie o więcej takich historii.
    Ps. W Czarnym Charakterze było info, że Stępnia nad ranem obudził telefon jak Darcy z Chrisem po imprezie w krótkich spodenkach i klapkach ścigali się w środku nocy na MA

  39. Powrót do góry    #4170
    Stały bywalec Awatar stefan
    Dołączył
    22-01-2002
    Postów
    748
    Kliknij i podziękuj
    15
    Podziękowania: 163 w 92 postach
    tak mysle i na Broniewskiego, nie przypominam sobie, zebym sie dostal za darmo
    na motoarenie sie zdarzylo i tez bylem na srodku stadionu w nocy nie jestem gorszy od Warda i Holdera
    ale kilka historii by sie znalazlo na wyjezdzie jak sie udawalo wejsc na koszt gospodarzy
    APATOR K APATOR S APATOR ZAWSZE BYŁ I JEST

  40. Powrót do góry    #4171
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    Stefan, ale rozumiem, że miałeś jakieś swoje pomysły i nie byłeś tym gościem od playboy'a

  41. Powrót do góry    #4172
    Początkujący
    Dołączył
    03-04-2006
    Postów
    32
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 17 w 6 postach
    Kiedyś Mirosław Batorski podczas jakiegoś wywiadu w "Nowościach" lub w "TŻ" powiedział, że klub dokładnie policzył ile miejsc ma stadion na Broniewskiego.
    I o ile pamiętam to podał liczbę 14.200 miejsc siedzących.
    Wydaje mi się, że mogłaby ta liczba się zgadzać biorąc pod uwagę wszystkie rzędy, również te na samym dole, z których widziało się tylko kurz , jak również to, że na ławkach naprawdę gęsto się siedziało.

  42. Powrót do góry    #4173
    Stały bywalec Awatar Lauda
    Dołączył
    14-03-2006
    Postów
    1,400
    Kliknij i podziękuj
    236
    Podziękowania: 178 w 131 postach
    Cytat Zamieszczone przez tomm Zobacz posta
    Kiedyś Mirosław Batorski podczas jakiegoś wywiadu w "Nowościach" lub w "TŻ" powiedział, że klub dokładnie policzył ile miejsc ma stadion na Broniewskiego.
    I o ile pamiętam to podał liczbę 14.200 miejsc siedzących.
    Wydaje mi się, że mogłaby ta liczba się zgadzać biorąc pod uwagę wszystkie rzędy, również te na samym dole, z których widziało się tylko kurz , jak również to, że na ławkach naprawdę gęsto się siedziało.
    W latach 80 i 90 miał większą pojemność, później były już tylko modernizacje toru i trybun.

  43. Powrót do góry    #4174
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,786
    Kliknij i podziękuj
    906
    Podziękowania: 1,348 w 711 postach
    Cytat Zamieszczone przez Lauda Zobacz posta
    W latach 80 i 90 miał większą pojemność, później były już tylko modernizacje toru i trybun.
    Tia. Modernizacje np. takie, że wybetonowano miejsca pod ławkami, bo kiedyś to stały na piachu.... i remont kibelków też
    pamiętam, zmiany bandy i przebudowy toru, walka z mini torem itp też były. A poza tym?
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  44. Powrót do góry    #4175
    Stały bywalec Awatar Lauda
    Dołączył
    14-03-2006
    Postów
    1,400
    Kliknij i podziękuj
    236
    Podziękowania: 178 w 131 postach
    Cytat Zamieszczone przez Morciasz Zobacz posta
    Tia. Modernizacje np. takie, że wybetonowano miejsca pod ławkami, bo kiedyś to stały na piachu.... i remont kibelków też
    pamiętam, zmiany bandy i przebudowy toru, walka z mini torem itp też były. A poza tym?
    Jakie czasy i prezesi takie remonty W tamtych latach na nic innego nie było stać klubu czy miasta, mnie też to śmieszy Były takie sezony w których pomalowali ławki na 1 łuku i spokój z "modernizacją" był na kilka lat

  45. Powrót do góry    #4176
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,154
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Byla czasy,ze tez Net Fansi w ramach milosci do klubu malowali lawki,sprzatali Bronka.
    Wlasciwie to byl taki zamiar,ale nie wiem czy faktycznie do tego doszlo.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  46. Powrót do góry    #4177
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,786
    Kliknij i podziękuj
    906
    Podziękowania: 1,348 w 711 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Byla czasy,ze tez Net Fansi w ramach milosci do klubu malowali lawki,sprzatali Bronka.
    Wlasciwie to byl taki zamiar,ale nie wiem czy faktycznie do tego doszlo.
    Dochodziło, dochodziło. I do malowania ławek i do sprzątania przed/po meczach. A - i z wielkich inwestycji
    to przecież doszło do wylaniu asfaltu i zrobienia parkingu od Fałata i wyznaczenia parkinów od Okrężnej
    na trawie
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  47. Powrót do góry    #4178
    Ekspert Awatar koot
    Dołączył
    07-10-2006
    Postów
    3,864
    Kliknij i podziękuj
    285
    Podziękowania: 761 w 497 postach
    A teraz mamy piękny stadion i ludzi stojących po krzakach jak by nie można było zrobić prowizorycznego parkingu gdzieś w koło stadionu bo placu jest hektary.

  48. Powrót do góry    #4179
    Zaawansowany
    Dołączył
    02-11-2012
    Postów
    2,436
    Kliknij i podziękuj
    656
    Podziękowania: 127 w 97 postach
    Dobra dosyć tych wspominek z lat słusznie minionhttp://www.nowosci.com.pl/sport/g/zu...9534,22609038/ych.Teraz czas na spekulacje na sezon 2017!!!!Przypadek????http://www.przegladsportowy.pl/zuzel...220,1,984.htmlCzy Przedpełski jako prowadzący parę z MJJ?

  49. Powrót do góry    #4180
    Ekspert Awatar Howard
    Dołączył
    29-04-2003
    Postów
    3,480
    Kliknij i podziękuj
    927
    Podziękowania: 578 w 312 postach
    Cytat Zamieszczone przez Stev Zobacz posta
    Dobra dosyć tych wspominek z lat słusznie minionhttp://www.nowosci.com.pl/sport/g/zu...9534,22609038/ych.Teraz czas na spekulacje na sezon 2017!!!!Przypadek????http://www.przegladsportowy.pl/zuzel...220,1,984.htmlCzy Przedpełski jako prowadzący parę z MJJ?
    Dlatego właśnie nigdy po alkoholu nie udzielam wywiadów ja rozumiem, że w obecnych czasach tzw. "dobrej zmiany" opowiadanie na poważnie kompletnych bzdur stało się normą powszechnie akceptowalną ale na litość boga mórz i oceanów dlaczego kolejna osoba, prezes mojego klubu, ma mnie, kibica za idiotę?

    ps. aż dziw bierze, że nie dodał, iż mamy tak wspaniałą drużynę, że w sezonie zimowym chłopaki będą grać na tor-torze w hokeja i też zdobędą mistrzostwo Polski

  50. Powrót do góry    #4181
    Ekspert
    Dołączył
    21-01-2016
    Postów
    13,854
    Kliknij i podziękuj
    535
    Podziękowania: 2,132 w 1,487 postach
    Cytat Zamieszczone przez Howard Zobacz posta
    Dlatego właśnie nigdy po alkoholu nie udzielam wywiadów ja rozumiem, że w obecnych czasach tzw. "dobrej zmiany" opowiadanie na poważnie kompletnych bzdur stało się normą powszechnie akceptowalną ale na litość boga mórz i oceanów dlaczego kolejna osoba, prezes mojego klubu, ma mnie, kibica za idiotę?

    ps. aż dziw bierze, że nie dodał, iż mamy tak wspaniałą drużynę, że w sezonie zimowym chłopaki będą grać na tor-torze w hokeja i też zdobędą mistrzostwo Polski
    Przykład idzie z góry. Jeśli coś jest skuteczne, choć głupie, to szybko znajduje naśladowców.
    Choć tak szczerze, to postrzeganie przeze mnie tej komedii w wykonaniu rządu, zależy od mojego nastroju. Raz zrywam boki ze śmiechu, innym razem gotuje się we mnie krew. Ludzie którzy powinni być wzorem i przykładem, wzbudzają śmiech i zażenowanie u wyborców. Takie czasy, ale to społeczeństwo tak zadecydowało.

  51. Powrót do góry    #4182
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,154
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Prezes jest od tego,zeby wierzyc w swoja druzyne.
    Tym bardziej,ze faktycznie niekoniecznie jest slabsza od ubieglorocznej.
    Na papierze jest Leszno , potem delikatna przerwa ,nastepnie 3-4 druzyny z podobnym potencjalem,w tym
    my.
    Nie widze powodu dla ktorego Terminski mialby mowic cos innego niz powiedzial.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  52. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi kingpin za jego przydatny post!

    Penhall (21-02-2017), Semen (21-02-2017), Stev (21-02-2017)

  53. Powrót do góry    #4183
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,271
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Pan Termiński często opowiadał "dziwne" rzeczy, jednakże w tym wywiadzie mówi tak jak powinien.

    Nie przesadza, nie prorokuje mistrzostwa.
    Zależy mu na tym żeby na stadion przychodziło jak najwięcej widzów, więc nie może ich zniechęcać wypowiedziami np. o miejscu w środku tabeli.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  54. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Semen za jego przydatny post!

    lego (21-02-2017)

  55. Powrót do góry    #4184
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,513
    Kliknij i podziękuj
    678
    Podziękowania: 2,871 w 1,759 postach
    Tak jak śp. Jerzy Kniaź - jakkolwiek nie został zapytany to zawsze odpowiadał, że "jedziemy na mistrza".

  56. Powrót do góry    #4185
    Ekspert Awatar Frank_Drebin
    Dołączył
    17-03-2003
    Postów
    3,816
    Kliknij i podziękuj
    594
    Podziękowania: 773 w 446 postach
    Cytat Zamieszczone przez Howard Zobacz posta
    Dlatego właśnie nigdy po alkoholu nie udzielam wywiadów ja rozumiem, że w obecnych czasach tzw. "dobrej zmiany" opowiadanie na poważnie kompletnych bzdur stało się normą powszechnie akceptowalną ale na litość boga mórz i oceanów dlaczego kolejna osoba, prezes mojego klubu, ma mnie, kibica za idiotę?

    ps. aż dziw bierze, że nie dodał, iż mamy tak wspaniałą drużynę, że w sezonie zimowym chłopaki będą grać na tor-torze w hokeja i też zdobędą mistrzostwo Polski
    To zaprezentuj swoje wywiady na trzeźwo z czasów sprzed "dobrej zmiany" gdzie tylko poważne rzeczy się mówiło.

    Jeśli prezes ma cie za idiotę to obiecaj mu w zamian, że nie pójdziesz na stadion jak Toruń bedzie w I trójce albo będzie jechał po medale. Przecie nikt ci nie będzie ubliżał.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •