Strona 78 z 315 PierwszyPierwszy ... 2868767778798088128178 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,466 do 3,510 z 14161

Wątek: Apator Torun 2017 - watek klubowy

  1. Powrót do góry    #3466
    Zaawansowany Awatar Yozayan
    Dołączył
    08-11-2006
    Postów
    1,964
    Kliknij i podziękuj
    1,422
    Podziękowania: 994 w 502 postach
    W porównaniu do obecnych umiejętności Jacka, to owszem - musiałaby to być eksplozja Jakiś głos podpowiada mi, że EmDżejDżej wróci na niezłe ligowe tory - takie choćby z czasów w ś.p. Włókniarzu 2013-14 czy rok wcześniej w Stali G.

    Dwa ostatnie turnieje GP też były w jego wykonaniu obiecujące. Dla Jacka na tę chwilę to poziom totalnie poza zasięgiem.

    Do Miedziaka myślę, że też mu daleko. Ten wprawdzie zawiódł z meczach u siebie ale jako druga linia na wyjazdach jechał naprawdę przyzwoicie. Zdobywał odpowiednio:

    10+1/5 (ROW)
    1+1/3 (Leszno)
    6/6 (blamaż w Gorzowie)
    7/5 (Falubaz RZ)
    8+1/5 (Grudziądz)
    9+2/5 (Tarnów)
    9/6 (Wrocław)
    8+1/5 (Falubaz PO)
    1/2 (Stal G. Finał)

    Śmiem twierdzić, że w zasięgu Dżeka byłyby tylko wyniki z Leszna i finału w Gorzowie.

  2. Powrót do góry    #3467
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,966
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    No nie wiem.
    W GP zaprezentowal sie niezle,biorac pod uwage,ze jechal na osiolku.
    Paradoksalnie tego osiolka najbardziej bylo widac w jego najlepszym biegu,gdzie przywiozl 2 pkt.
    Wszystko przed nim.
    Walaska to wiadomo,nie wygryzie,ale MJJ czy Miedzin moga miec cieplo.
    Choc ja po raz setny bede trzymal kciuki za Adrianem.
    Moze teraz sie uda.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 24-11-2016 o 14:54
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  3. Powrót do góry    #3468
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    Ja obstawiam u nas na MA taki układ:
    9. Pawełek
    10. MJJ
    11. Chris
    12. Miedziak
    13. Dziadzia
    14. Kaczmarek
    15. IKS
    Najmocniejszy zawodnik na MA, czyli Chris będzie pod 11, bo z tym numerem dobrze u nas mu się jedzie. Do pary Miedziak z którym przejechali już mega ilość kółek i to byłaby najmocniejsza nasza para.
    Dziadek z juniorami sprawdził się w tym roku, więc bez zmian.
    Na pierwszą parę Pawełek jako prowadzący bo na MA śmiga, a z wewnętrzne na początku bardzo mu pasują. MJJ do pary i niech robi połowę tego co z Wrockiem e 2015 a będzie bardzo dobrze (choć uważam, że będzie jeszcze lepiej).
    Po złamaniu par jechać będzie bodajże MJJ z Dziadzią, Holder z juniorem (tu nie powinno być źle) i Pawełek z Miedziakiem, czyli balans par zostaje!
    I to tyle u nas - na wyjazdach natomiast będzie lekki ból głowy

  4. Powrót do góry    #3469
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,845
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,653 w 987 postach
    Powiem szczerze, ze juz nie moge sie doczekac przyszlego sezonu i min tych, ktorzy skazuja nas na baraze a nawet spadek. A nie beda to miny radosne powiadam

  5. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Penhall za jego przydatny post!

    slimac (25-11-2016)

  6. Powrót do góry    #3470
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    Cytat Zamieszczone przez Penhall Zobacz posta
    Powiem szczerze, ze juz nie moge sie doczekac przyszlego sezonu i min tych, ktorzy skazuja nas na baraze a nawet spadek. A nie beda to miny radosne powiadam
    Amen, Amen! Alleluja!

  7. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi sth za jego przydatny post!

    slimac (25-11-2016)

  8. Powrót do góry    #3471
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,558
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Cytat Zamieszczone przez Penhall Zobacz posta
    Powiem szczerze, ze juz nie moge sie doczekac przyszlego sezonu i min tych, ktorzy skazuja nas na baraze a nawet spadek. A nie beda to miny radosne powiadam
    No ale przecież najwięcej, tych co skazują was na baraże czy spadek, wywodzi się spośród toruńskich kibiców. Jakoś nie zauważyłem aby obcy wam tu wietrzyli spadek.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  9. Powrót do góry    #3472
    Ekspert Awatar Howard
    Dołączył
    29-04-2003
    Postów
    3,480
    Kliknij i podziękuj
    927
    Podziękowania: 578 w 312 postach
    Cytat Zamieszczone przez Penhall Zobacz posta
    Powiem szczerze, ze juz nie moge sie doczekac przyszlego sezonu i min tych, ktorzy skazuja nas na baraze a nawet spadek. A nie beda to miny radosne powiadam
    wiesz co powiem tak: szczerze się pokajam, przeproszę i przyznam, że kompletnie nie znam się na żużlu. Gorąco życzę nam wszystkim aby Twoje słowa okazały prorocze oraz abym ja całkowicie się teraz mylił ale póki co nie widzę cienia szans na awans do PO i dlatego między innymi, póki co kupuję karnet tylko na sezon zasadniczy.
    Ale jeszcze raz podkreślę - OBYŚ MIAŁ RACJĘ !!!

  10. Powrót do góry    #3473
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,845
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,653 w 987 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    No ale przecież najwięcej, tych co skazują was na baraże czy spadek, wywodzi się spośród toruńskich kibiców. Jakoś nie zauważyłem aby obcy wam tu wietrzyli spadek.
    Obcy tez bardzo sie ucieszyli "takim" naszym "Barazowym" skladem. Ziomali niewierzacych w ekipe faktycznie wielu. Zwlaszcza tekstow typu "karnetu nie kupie" na klubowym facebooku bylo niemalo
    Tymi nie ma sie co przejmowac. Dwie wygrane w kwietniu i wroca.

  11. Powrót do góry    #3474
    Stały bywalec Awatar Lauda
    Dołączył
    14-03-2006
    Postów
    1,400
    Kliknij i podziękuj
    236
    Podziękowania: 178 w 131 postach
    Cytat Zamieszczone przez Penhall Zobacz posta
    Powiem szczerze, ze juz nie moge sie doczekac przyszlego sezonu i min tych, ktorzy skazuja nas na baraze a nawet spadek. A nie beda to miny radosne powiadam
    Zapisałem sobie tą stronkę, autora również Jak nie będziemy w plajoff to wkleje i przypomnę.

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    No ale przecież najwięcej, tych co skazują was na baraże czy spadek, wywodzi się spośród toruńskich kibiców. Jakoś nie zauważyłem aby obcy wam tu wietrzyli spadek.
    Na papierze dobrze to nie wygląda i wcale nie jesteśmy faworytami do medalu. Patrzać na składy to mocy nie mamy jak Falubaz, Leszno czy Gorzów. Najbardziej nas ujadaczy boli chyba to że okres transferowy został przespany, a kontrakty podpisano na ostatnią chwilę z niezbyt szałowymi zawodnikami. Nieukrywajmy że można było postarać sie o kogoś znacznie lepszego tymbardziej że na początku w grę wchodziły bardzo dobre nazwiska w dodatku temat Vaculika, był początkiem porażek w kolejnych negocjacjach. Myśle że przed sezonem ogórkowym dmuchało się balon, który pękł za pięć dwunasta i może stad się wzięła ta krytyka. Sam chyba wiesz jak to jest gdy komuś robisz nadzieje, a potem okazuje się że nic z tego nie będzie. Mój pesymizm wziął sie z tego że troszkę mi to przypominało sezon 2006 i kontrakty Jura Batorskiego. Każdy pokładał nadzieję w Pedersenie a szczególnie Steadzie( no z teog to robili nadzieje i wirtuoza światowych torów), a jak się to wszystko skończyło to każdy pamięta. Napisałem kilka może naście stron wcześniej że dziś w żużlu trzeba iść za ciosem i wzmacnianie składu jest jak najbardziej wskazane bo tylko taka polityka przynosi medal.
    Ostatnio edytowane przez Lauda ; 24-11-2016 o 23:11

  12. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Lauda za jego przydatny post!

    Penhall (24-11-2016), stone_gossard (25-11-2016)

  13. Powrót do góry    #3475
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,739
    Kliknij i podziękuj
    899
    Podziękowania: 1,334 w 700 postach
    Cytat Zamieszczone przez Penhall Zobacz posta
    Powiem szczerze, ze juz nie moge sie doczekac przyszlego sezonu i min tych, ktorzy skazuja nas na baraze a nawet spadek. A nie beda to miny radosne powiadam
    To o jakie miejsca się zakładamy? Ty, że KST będzie w 1-4, a ja, że w 5-8?

    Cytat Zamieszczone przez Yozayan Zobacz posta
    Błąd w tłumaczeniu wywiadu czy naprawdę nikt nie powiedział chłopakowi, że szanse to może dostać co najwyżej w przedsezonowych sparingach? Chyba, że liczy na jakąś rekordową w tym sporcie eksplozję talentu...
    Gorzej jak się okaże, że w tych sparingach jest lepszy niż np. Jensen.... a może i lepie?

    Zdaje się, że za tydzień rusza sprzedaż karnetów....
    I podobno w przyszłym sezonie ma być stworzony specjalny
    rząd-sektor dla dawnych zawodników klubu z lat dziewięćdziesiątych,
    osiemdziesiątych, siedemdziesiątych... Kowalika też wpuszczą?
    Ciekawe, czy dotyczy to też sekcji szachowej...
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  14. Powrót do góry    #3476
    Użytkownik
    Dołączył
    21-03-2012
    Postów
    310
    Kliknij i podziękuj
    138
    Podziękowania: 26 w 21 postach
    Ktoś był wczoraj na żużlowym video-czwartku? jak wrażenia?

  15. Powrót do góry    #3477
    Stały bywalec Awatar kamilg221
    Dołączył
    03-11-2006
    Postów
    851
    Kliknij i podziękuj
    37
    Podziękowania: 100 w 55 postach
    Cytat Zamieszczone przez ŻużlowyKibic Zobacz posta
    Ktoś był wczoraj na żużlowym video-czwartku? jak wrażenia?
    Cóż wrażenia bardzo pozytywne, chyba najlepszy video czwartek jaki był,chociaż spotkanie ze Slawkiem Derdzinskim również było ciekawe....Sporo ciekawych historii, zwłaszcza od Pana Kaczmarka Parę szpil wbitych Wyzdrowiej Toruń i Unibaksowi... No i co ważne, *****iste mecze, chociaż tu mogę być nieobiektywny,w końcu ja udostępniam nagrania
    Szkoda, że generalnie mały oddzwiek jest tych spotkań, o ile pamiętam było 5 video czwartkow, a z forum widziałem dopiero wczoraj jedna osobę Morciasza...
    Klaudia Szmaj: Jestem na etapie renegocjacji kontraktu

  16. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi kamilg221 za jego przydatny post!

    Penhall (25-11-2016)

  17. Powrót do góry    #3478
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,308
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Cytat Zamieszczone przez Lauda Zobacz posta
    Napisałem kilka może naście stron wcześniej że dziś w żużlu trzeba iść za ciosem i wzmacnianie składu jest jak najbardziej wskazane bo tylko taka polityka przynosi medal.
    Unia Leszno po mistrzostwie w 2015 też się wzmocniła. I w 2016 medale owszem zdobyła, ale w zawodach młodzieżowych.

  18. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi zabovsky za jego przydatny post!

    sth (25-11-2016)

  19. Powrót do góry    #3479
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,845
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,653 w 987 postach
    Cytat Zamieszczone przez kamilg221 Zobacz posta
    Cóż wrażenia bardzo pozytywne, chyba najlepszy video czwartek jaki był,chociaż spotkanie ze Slawkiem Derdzinskim również było ciekawe....Sporo ciekawych historii, zwłaszcza od Pana Kaczmarka Parę szpil wbitych Wyzdrowiej Toruń i Unibaksowi... No i co ważne, *****iste mecze, chociaż tu mogę być nieobiektywny,w końcu ja udostępniam nagrania
    Szkoda, że generalnie mały oddzwiek jest tych spotkań, o ile pamiętam było 5 video czwartkow, a z forum widziałem dopiero wczoraj jedna osobę Morciasza...
    Kamil ! A jaki najstarszy mecz Apatora się zachował ? Masz coś sprzed roku 1985 ?

  20. Powrót do góry    #3480
    Stały bywalec Awatar kamilg221
    Dołączył
    03-11-2006
    Postów
    851
    Kliknij i podziękuj
    37
    Podziękowania: 100 w 55 postach
    Cytat Zamieszczone przez Penhall Zobacz posta
    Kamil ! A jaki najstarszy mecz Apatora się zachował ? Masz coś sprzed roku 1985 ?
    Niestety nie Podejrzewam że o takie mecze może być trudno Chociaż z drugiej strony jedynie osoby które pracowały w dawnym Apatorze np zawodnicy czy działacze mogą mieć takie nagrania, jednak ja nie mam do takich osób dostępu Ps:Kiedyś przerabialem kasety trenera wszechczasow Jana Z i nawet on nie miał swojego turnieju pozegnalnego czy MSP z Torunia....
    Klaudia Szmaj: Jestem na etapie renegocjacji kontraktu

  21. Powrót do góry    #3481
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,845
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,653 w 987 postach
    Cytat Zamieszczone przez kamilg221 Zobacz posta
    Niestety nie Podejrzewam że o takie mecze może być trudno Chociaż z drugiej strony jedynie osoby które pracowały w dawnym Apatorze np zawodnicy czy działacze mogą mieć takie nagrania, jednak ja nie mam do takich osób dostępu Ps:Kiedyś przerabialem kasety trenera wszechczasow Jana Z i nawet on nie miał swojego turnieju pozegnalnego czy MSP z Torunia....
    A Jasia Ząbika to akurat mam z ligi angielskiej. Chyba rok 1980 ale jakość słabiutka. Punkty też słabiutko.

  22. Powrót do góry    #3482
    Stały bywalec Awatar kamilg221
    Dołączył
    03-11-2006
    Postów
    851
    Kliknij i podziękuj
    37
    Podziękowania: 100 w 55 postach
    Cytat Zamieszczone przez Penhall Zobacz posta
    A Jasia Ząbika to akurat mam z ligi angielskiej. Chyba rok 1980 ale jakość słabiutka. Punkty też słabiutko.
    Tak też mam chyba z 11 minut Z czego Zabik jest może z 30 sekund
    Klaudia Szmaj: Jestem na etapie renegocjacji kontraktu

  23. Powrót do góry    #3483
    Stały bywalec Awatar kamilg221
    Dołączył
    03-11-2006
    Postów
    851
    Kliknij i podziękuj
    37
    Podziękowania: 100 w 55 postach
    Cytat Zamieszczone przez Morciasz Zobacz posta
    Tia.... byłem bo był Geniu jeden z moich ulubionych żużlowców w historii Apatora.
    Będzie niedługo z nim większy wywiad w Nowościach mam nadzieję.
    I warto zwrócić uwagę - Geniu i Janusz mówili jaki był żużel, jakie były
    sytuacje, było to żywe, prawdziwe, takie namacalne dotknięcie tego sportu
    - to nie były zdanie lecone na okrągło i pod publiczkę, żeby zrobić sobie p.r.
    by Martin Vaculik i jemu podobni.
    A tak to... mecze człek zna, wiele z nich gdzieś tam ma jeszcze zakitrane
    i nawet czasem sobie obejrzy, do dziś pamiętam moją rozpacz jak ze stanu
    20:9 Polonia nas doszła i wyprzedziła na chwilę to tak a propos wczorajszego
    meczu.
    Morciasz masz jakieś mecze? 
    Klaudia Szmaj: Jestem na etapie renegocjacji kontraktu

  24. Powrót do góry    #3484
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,739
    Kliknij i podziękuj
    899
    Podziękowania: 1,334 w 700 postach
    Cytat Zamieszczone przez kamilg221 Zobacz posta
    Cóż wrażenia bardzo pozytywne, chyba najlepszy video czwartek jaki był,chociaż spotkanie ze Slawkiem Derdzinskim również było ciekawe....Sporo ciekawych historii, zwłaszcza od Pana Kaczmarka Parę szpil wbitych Wyzdrowiej Toruń i Unibaksowi... No i co ważne, *****iste mecze, chociaż tu mogę być nieobiektywny,w końcu ja udostępniam nagrania
    Szkoda, że generalnie mały oddzwiek jest tych spotkań, o ile pamiętam było 5 video czwartkow, a z forum widziałem dopiero wczoraj jedna osobę Morciasza...
    Tia.... byłem bo był Geniu jeden z moich ulubionych żużlowców w historii Apatora.
    Będzie niedługo z nim większy wywiad w Nowościach mam nadzieję.
    I warto zwrócić uwagę - Geniu i Janusz mówili jaki był żużel, jakie były
    sytuacje, było to żywe, prawdziwe, takie namacalne dotknięcie tego sportu
    - to nie były zdania klecone na okrągło i pod publiczkę, żeby zrobić sobie p.r.
    by Martin Vaculik i jemu podobni, którzy zresztą są i teraz w naszej drużynie.
    A tak to... mecze człek zna, wiele z nich gdzieś tam ma jeszcze zakitrane
    i nawet czasem sobie obejrzy, do dziś pamiętam moją rozpacz jak ze stanu
    20:9 Polonia nas doszła i wyprzedziła na chwilę to tak a propos wczorajszego
    meczu.
    Brawo dla inicjatywy, za chwilę wspomnień, spotkań, za to, że ktoś udostępnia
    swojego kolekcje. Dla mnie - zawsze jest to przywołanie pewnej atmosfery,
    która niestety już nigdy nie powróci w tym wymiarze. Rodzinnym, drużyny,
    wspólnoty, klimatu, radości, wdzięczności, przyjacielskości, prostolinijności,
    swojskości itp itd które charakteryzowały tamten klub, drużynę i żużel.

    ps. wyciąłem poprzedni post, bo mi opublikowało niecały nie wiem dlaczego.
    pps. meczów mam kilkadziesiąt, głównie na VHS, ale i na CD też całkiem sporo
    jest.
    Ostatnio edytowane przez Morciasz ; 25-11-2016 o 15:14
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  25. Powrót do góry    #3485
    Stały bywalec Awatar kamilg221
    Dołączył
    03-11-2006
    Postów
    851
    Kliknij i podziękuj
    37
    Podziękowania: 100 w 55 postach
    Cytat Zamieszczone przez Morciasz Zobacz posta
    Tia.... byłem bo był Geniu jeden z moich ulubionych żużlowców w historii Apatora.
    Będzie niedługo z nim większy wywiad w Nowościach mam nadzieję.
    I warto zwrócić uwagę - Geniu i Janusz mówili jaki był żużel, jakie były
    sytuacje, było to żywe, prawdziwe, takie namacalne dotknięcie tego sportu
    - to nie były zdania klecone na okrągło i pod publiczkę, żeby zrobić sobie p.r.
    by Martin Vaculik i jemu podobni, którzy zresztą są i teraz w naszej drużynie.
    A tak to... mecze człek zna, wiele z nich gdzieś tam ma jeszcze zakitrane
    i nawet czasem sobie obejrzy, do dziś pamiętam moją rozpacz jak ze stanu
    20:9 Polonia nas doszła i wyprzedziła na chwilę to tak a propos wczorajszego
    meczu.
    Brawo dla inicjatywy, za chwilę wspomnień, spotkań, za to, że ktoś udostępnia
    swojego kolekcje. Dla mnie - zawsze jest to przywołanie pewnej atmosfery,
    która niestety już nigdy nie powróci w tym wymiarze. Rodzinnym, drużyny,
    wspólnoty, klimatu, radości, wdzięczności, przyjacielskości, prostolinijności,
    swojskości itp itd które charakteryzowały tamten klub, drużynę i żużel.

    ps. wyciąłem poprzedni post, bo mi opublikowało niecały nie wiem dlaczego.
    pps. meczów mam kilkadziesiąt, głównie na VHS, ale i na CD też całkiem sporo
    jest.
    Â masz może jakiś spis?
    Klaudia Szmaj: Jestem na etapie renegocjacji kontraktu

  26. Powrót do góry    #3486
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,845
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,653 w 987 postach
    Cytat Zamieszczone przez Morciasz Zobacz posta
    pps. meczów mam kilkadziesiąt, głównie na VHS, ale i na CD też całkiem sporo
    jest.
    A moje oczko w głowie tzn Pólfinał MŚ Par z Torunia 87 ?

  27. Powrót do góry    #3487
    Stały bywalec Awatar Lauda
    Dołączył
    14-03-2006
    Postów
    1,400
    Kliknij i podziękuj
    236
    Podziękowania: 178 w 131 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Unia Leszno po mistrzostwie w 2015 też się wzmocniła. I w 2016 medale owszem zdobyła, ale w zawodach młodzieżowych.
    Daj nam Panie Boże po takim mistrzowskim sezonie medal w młodzieżówce. Z wielkim i dużym pocałowaniem ręki wziałbym taki sezon.

    Cytat Zamieszczone przez Penhall Zobacz posta
    A moje oczko w głowie tzn Pólfinał MŚ Par z Torunia 87 ?
    Wole od VHS czarno białe zdjęcia z lat 60 i 70.

  28. Powrót do góry    #3488
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,308
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Cytat Zamieszczone przez Lauda Zobacz posta
    Daj nam Panie Boże po takim mistrzowskim sezonie medal w młodzieżówce. Z wielkim i dużym pocałowaniem ręki wziałbym taki sezon.
    Oni raczej mieli inny priorytet. I wbrew temu co pisałeś, wzmocnienie składu po udanym sezonie nie zapewniło sukcesu.

  29. Powrót do góry    #3489
    Użytkownik
    Dołączył
    21-03-2012
    Postów
    310
    Kliknij i podziękuj
    138
    Podziękowania: 26 w 21 postach
    Swoją drogą, ciekawe czy takie stare nagrania w ogóle istnieją bo na YT da się znaleźć żużel z Torunia nawet z 1986 roku! ale czy istnieje coś starszego? ciekawe czy starsi kibice pamiętają kamery na stadionie w latach 70 czy 80, które mogłyby amatorsko zarejestrować przebieg meczu
    Ostatnio edytowane przez ŻużlowyKibic ; 25-11-2016 o 22:17

  30. Powrót do góry    #3490
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,845
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,653 w 987 postach
    Cytat Zamieszczone przez ŻużlowyKibic Zobacz posta
    Swoją drogą, ciekawe czy takie stare nagrania w ogóle istnieją bo na YT da się znaleźć żużel z Torunia nawet z 1986 roku! ale czy istnieje coś starszego? ciekawe czy starsi kibice pamiętają kamery na stadionie w latach 70 czy 80, które mogłyby amatorsko zarejestrować przebieg meczu
    Derby Pomorza z roku 1985 i to tyle chyba...
    https://www.youtube.com/watch?v=AvV8W64G-m4

  31. Powrót do góry    #3491
    Stały bywalec Awatar Lauda
    Dołączył
    14-03-2006
    Postów
    1,400
    Kliknij i podziękuj
    236
    Podziękowania: 178 w 131 postach
    Cytat Zamieszczone przez ŻużlowyKibic Zobacz posta
    Swoją drogą, ciekawe czy takie stare nagrania w ogóle istnieją bo na YT da się znaleźć żużel z Torunia nawet z 1986 roku! ale czy istnieje coś starszego? ciekawe czy starsi kibice pamiętają kamery na stadionie w latach 70 czy 80, które mogłyby amatorsko zarejestrować przebieg meczu
    Pewnie tak. Prędzej ktoś z żużlowców lub prywatnie nagrywał takie spotkania. W latach 70 kamera to był luksus. Może gdzieś tam na strychu u kogś znajdują się takie nagrania, ale z tego co kojarze trzeba mieć odpowiedni sprzęt z tamtych lat zeby to odtworzyć.

    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Oni raczej mieli inny priorytet. I wbrew temu co pisałeś, wzmocnienie składu po udanym sezonie nie zapewniło sukcesu.
    Szukasz dziury w całym. Zdarzają sie i takie przypadki, ale nie rób z jednego albo kilku przykładów czegoś negatywnego.

  32. Powrót do góry    #3492
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,739
    Kliknij i podziękuj
    899
    Podziękowania: 1,334 w 700 postach
    Cytat Zamieszczone przez ŻużlowyKibic Zobacz posta
    Swoją drogą, ciekawe czy takie stare nagrania w ogóle istnieją bo na YT da się znaleźć żużel z Torunia nawet z 1986 roku! ale czy istnieje coś starszego? ciekawe czy starsi kibice pamiętają kamery na stadionie w latach 70 czy 80, które mogłyby amatorsko zarejestrować przebieg meczu
    Najstarsze nagranie jakie znam z Torunia jest z 1983 roku
    i stanowi fragment meczu Apator Toruń - Motor Lublin.

    ps a propos spotkania - Geniu Miastkowski w tamtym meczu
    wykręcił komplet.
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  33. Powrót do góry    #3493
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Najwięcej nagrań z lat 80-tych to mecze derbowe, nakręcane przez stronę bydgoską.
    Wynika to z tego, ze kamera i możliwość nagrywania w tamtych czasach to był luksus, na który stać było tylko zagraniczniaków lub, a nawet przede wszystkim, milicję i inne służby tego resortu.

    Cały czas szukam nagrania z derbów w Bydgoszczy, które odbyły się na wiosnę 1985 roku,
    może kto ma...?
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  34. Powrót do góry    #3494
    Stały bywalec Awatar Lauda
    Dołączył
    14-03-2006
    Postów
    1,400
    Kliknij i podziękuj
    236
    Podziękowania: 178 w 131 postach
    Mi brakuje meczy pucharowych z początku lat 90. Kablowka ze skarpy nagrywała wszystkie mecze w 1991 i chyba tak do 1993 roku.

  35. Powrót do góry    #3495
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,966
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    O naszym nowym wychowanku.

    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  36. Powrót do góry    #3496
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,739
    Kliknij i podziękuj
    899
    Podziękowania: 1,334 w 700 postach
    Potężne archiwum meczów miała właśnie telewizja Na Skarpie/Petrus. Jeden ze znanych toruńskich
    dziennikarzy poinformował mnie, że niestety to potężne archiwum zostało swego czasu... zniszczone.
    A było tam m.in. fenomenalne nagranie ze słynnej sytuacji Słaboń-Puszakowski...
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  37. Powrót do góry    #3497
    Stały bywalec Awatar kamilg221
    Dołączył
    03-11-2006
    Postów
    851
    Kliknij i podziękuj
    37
    Podziękowania: 100 w 55 postach
    Cytat Zamieszczone przez Morciasz Zobacz posta
    Potężne archiwum meczów miała właśnie telewizja Na Skarpie/Petrus. Jeden ze znanych toruńskich
    dziennikarzy poinformował mnie, że niestety to potężne archiwum zostało swego czasu... zniszczone.
    A było tam m.in. fenomenalne nagranie ze słynnej sytuacji Słaboń-Puszakowski...

    Zadna z telewizji nie udostepni nagran.....Petrus juz nie ma archiwum,natomiast TVK Torun...Tu moglbym dlugo opowiadac.....Niby cos tam maja z lat 90....,ale nie wiedza co,za nagranie zycza sobie od 75 zlotych wzwyz....A i facet z ktorym sie kontaktowalem w tej sprawie o dziwo raczej byl trudnym rozmowca.... i temat upadl
    Ostatnio edytowane przez kamilg221 ; 26-11-2016 o 14:37
    Klaudia Szmaj: Jestem na etapie renegocjacji kontraktu

  38. Powrót do góry    #3498
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,308
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Cytat Zamieszczone przez Lauda Zobacz posta
    Szukasz dziury w całym. Zdarzają sie i takie przypadki, ale nie rób z jednego albo kilku przykładów czegoś negatywnego.
    Przypadki zdarzają się w jedną i druga stronę. Nie ma więc żadnej reguły w tym aspekcie.

  39. Powrót do góry    #3499
    Stały bywalec Awatar Lauda
    Dołączył
    14-03-2006
    Postów
    1,400
    Kliknij i podziękuj
    236
    Podziękowania: 178 w 131 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Przypadki zdarzają się w jedną i druga stronę. Nie ma więc żadnej reguły w tym aspekcie.
    Proszę Cie, nie rozmieniaj porażek na drobne bo staje sie to zabawne.

  40. Powrót do góry    #3500
    Stały bywalec Awatar Coval
    Dołączył
    10-09-2006
    Postów
    845
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 582 w 200 postach
    Chciałbym zwrócić uwagę na tych którzy nie tylko oglądają, żużel z trybun, ale próbują swoich sił w amatorskim ściganiu. Tak, tak, Toruń ma również profesjonalnych amatorów. Jednym z takich jeźdźców jest ZBYSZEK MIASTKOWSKI.

    Oczywiście, to nie zbieżność nazwisk , bo doskonale znany ze swej waleczności Gieniu Miastkowski to wujek Zbyszka, zatem niedaleko pada jabłko od jabłoni. Oglądając obu gentelmanów na torze zapewniam, że choć widać poziom w umiejętnościach sportowych, to poziom odwagi na torze u obu zawodników jest na jednakowym poziomie.

    Ci co mają Facebooka mogą pomóc Zbyszkowi klikając na poniższy link i dając lajka pod zdjęciem Zbyszka Miastkowskiego.


    https://www.facebook.com/zuzelamatorski/photos/a.784048281657415.1073741828.784027058326204/1236003143128591/?type=3&pnref=story


    Wiadomo sport, żużlowy nie należy do najtańszych, również w wymiarze amatorskim, dlatego Zbyszek zgłosił się do konkursu, który trwa do 10 grudnia. Konkurs polega na tym, że zawodnicy uprawiający amatorsko jazdę w lewo, przesyłają "śmieszne zdjęcia" z chmurką. Kibice POD ZDJĘCIEM dają lajki (tylko takie lajki są ważne) stają się tym samym sponsorami, bowiem na podstawie ilości polubień zostanie wyłonione 10 najlepszych zdjęć, które do 15 grudnia wezmą udział w ostatecznym lajkowaniu i zawodnicy otrzymają nagrody:
    3 miejsce - Rękawiczki żużlowe
    2 miejsce - Google Oakley
    1 miejsce - Manetka Gazu Venhill


    Zatem klikając powyższą linkę i dając lajka zostajecie sponsorem naszego amatorskiego MIASTKA

    Dla uzupełnienia informacji dodam, że Innymi profesjonalnymi amatorami w Toruniu są bracia Szatkowscy. Ale o nich innym razem Dziś lajkujemy MIASTKA.

    Zbychu o te lajki zapewne nie śmiałby poprosić, dlatego czynię to ja.

    A jeśli ktoś w sezonie jest zainteresowany kiedy ścigają się amatorzy zapraszam do kontaktu ze Zbyszkiem na FB. Atmosfera na takim treningu jest naprawdę superowa.
    pozdrawiam
    Kowal
    Ukryta zawartość

  41. Powrót do góry    #3501
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,308
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Cytat Zamieszczone przez Lauda Zobacz posta
    Proszę Cie, nie rozmieniaj porażek na drobne bo staje sie to zabawne.
    Niemniej zabawne niż wieczne biadolenie. Chociaż w sumie takie biadolenie to po pewnym czasie przestaje być nawet zabawne. Jest skład jaki jest i wiadomo, że na papierze jest on słabszy niż w 2016. Cele też raczej będą inne. Nie jest to jednak nic wyjątkowego i do tego cały czas zmierzam (a nie do jakiegoś wyimaginowanego rozmieniania porażek na drobne). Drużyny, które odnosiły sukcesy potrafiły swoje składy wzmacniać (z różnym skutkiem), stawiać dokładnie na tych samych zawodników (z różnym skutkiem), ale były również przypadki analogiczne do naszego. To wszystko.

  42. Powrót do góry    #3502
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    Piękno sportu tkwi także w tym, że jest on nieprzewidywalny. Nie próbuje tutaj w żaden sposób usprawiedliwiać okresu transferowego, lecz zwrócić uwagę na ten fakt. W przypadku, gdy dream team zdobywa mistrzostwo, większość traktuje to jako coś co taka drużyna ma za obowiązek, natomiast gdy robi to taki Leicester, wszystkim szczęki opadają.
    W ubiegłym sezonie, gdy Vacul nie mógł wygrać biegu, a przywoził np. 8 pkt w meczu - byłem strasznie zdenerwowany. W nadchodzącym sezonie, gdy takie wyniki będzie prezentował Paweł to będę w miare zadowolony, a gdy zrobi taki wynik MJJ, bądź Walas to będę nawet bardzo zadowolony. Moja optyka zmieniła się wraz ze składem i oczekiwaniami. Czy przez to następny sezon wydaje mi się mniej atrakcyjny - WCALE NIE!
    Każda wygrana będzie smakowała o niebo lepiej, a prawda jest także taka, że nasze przeplacane składy nic wielkiego nie osiągały.

  43. Powrót do góry    #3503
    Stały bywalec Awatar Lauda
    Dołączył
    14-03-2006
    Postów
    1,400
    Kliknij i podziękuj
    236
    Podziękowania: 178 w 131 postach
    Cytat Zamieszczone przez Morciasz Zobacz posta
    Potężne archiwum meczów miała właśnie telewizja Na Skarpie/Petrus. Jeden ze znanych toruńskich
    dziennikarzy poinformował mnie, że niestety to potężne archiwum zostało swego czasu... zniszczone.
    A było tam m.in. fenomenalne nagranie ze słynnej sytuacji Słaboń-Puszakowski...
    Właśnie przekazałes bardzo "radosną" wiadomość

    Cytat Zamieszczone przez kamilg221 Zobacz posta
    Zadna z telewizji nie udostepni nagran.....Petrus juz nie ma archiwum,natomiast TVK Torun...Tu moglbym dlugo opowiadac.....Niby cos tam maja z lat 90....,ale nie wiedza co,za nagranie zycza sobie od 75 zlotych wzwyz....A i sama osoba z ktora sie kontaktowalem w tej sprawie o dziwo raczej byl trudnym rozmowca.... i temat upadl
    Troszkę dziwne bo archiwa telewizji nie prywatnej nie można przywłaszczać.

  44. Powrót do góry    #3504
    Stały bywalec Awatar kamilg221
    Dołączył
    03-11-2006
    Postów
    851
    Kliknij i podziękuj
    37
    Podziękowania: 100 w 55 postach

    wspominkowo 2002 :)

    Torun -Gdansk 2002 "Bojka"


    https://www.youtube.com/watch?v=ErAmm76zcFk
    Klaudia Szmaj: Jestem na etapie renegocjacji kontraktu

  45. Powrót do góry    #3505
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,426
    Kliknij i podziękuj
    973
    Podziękowania: 1,472 w 949 postach
    Cytat Zamieszczone przez Morciasz Zobacz posta
    Dla mnie - zawsze jest to przywołanie pewnej atmosfery,
    która niestety już nigdy nie powróci w tym wymiarze. Rodzinnym, drużyny,
    wspólnoty, klimatu, radości, wdzięczności, przyjacielskości, prostolinijności,
    swojskości itp itd które charakteryzowały tamten klub, drużynę i żużel.
    Ja też do tych czasów wracam z rozrzewnieniem, ale z tą wspólnotą i przyjacielskością bym się nie rozpedzał. Między zawodnikami była rywalizacja, nie zawsze czysta, o pozycję lidera zespołu, o lepszy sprzęt i części zamienne, które co prawda nie były na kartki, ale trudno dostępne i o przydziale decydowali działacze, układy. Też były kwasy, zwłaszcza jak się pojawiał zawodnik z zewnątrz, albo młodzi walczyli o przywództwo w stadzie, gdzie jak wiadomo najpierw nakarmi się wódz, a dla reszty zostają ochłapy. My o tym nie wiemy, a zawodnicy oficjalnie o tym na spotkaniu nie powiedzą, ale ja coś tam zasłyszałem od zawodników lub ich bliskich, jak to naprawdę w parkingu i poza nim w klubie bywało, niekoniecznie tak różowo i idealnie jak napisałeś. Po prostu nie było takiego dostępu do informacji jak dzisiaj, media nie goniły za tanią sensacją, nie musiały grzebać w prywatnym życiu zawodników i produkować durne artykuły wyssane z palca i plotek, żeby tylko klikalność nie spadła.

    Co nie zmienia faktu, że klimat tamtych czasów jest dziś nieosiągalny dla dzisiejszej skomercjalizowanej i zprostytuowanej do cna sportowej (i nie tylko) rzeczywistości.

    Cytat Zamieszczone przez Morciasz Zobacz posta
    Najstarsze nagranie jakie znam z Torunia jest z 1983 roku
    i stanowi fragment meczu Apator Toruń - Motor Lublin.

    ps a propos spotkania - Geniu Miastkowski w tamtym meczu
    wykręcił komplet.
    Fajnie, że wspomniałeś - jeden z moich pierwszych meczów, niewiele już pamiętam z tego co się działo na torze, ale atmosferę tego żużla czuję do dziś. Był piękny, słoneczny, jesienny dzień, świętowanie pierwszego medalu DMP. Nie umniejszając panu Gienkowi (szacunek!) trudno było nie wykręcić kompletu, czerwona latarni ligi zdegradowany już Motor i jeszcze jedyny klasowy zawodnik rywali Marek Kępa złamał bodajże rękę w pierwszym wyścigu, goście ledwie wyszli z 20 punktów, jedyne punkty robili na defektach, a ja oglądałem zawody jak zaczarowany
    Sport jest nieprzewidywalny. (Przemysław Termiński, 22.06.2019)

  46. Powrót do góry    #3506
    Użytkownik
    Dołączył
    21-03-2012
    Postów
    310
    Kliknij i podziękuj
    138
    Podziękowania: 26 w 21 postach
    To nagranie z 1983 jest gdzieś dostępne?

  47. Powrót do góry    #3507
    Stały bywalec Awatar kamilg221
    Dołączył
    03-11-2006
    Postów
    851
    Kliknij i podziękuj
    37
    Podziękowania: 100 w 55 postach
    Najstarsze nagranie zawodow z Torunia,pochodzi z lat 60 I jest to nagranie,ktore kiedys mozna bylo obejrzec na wystawie w centrum sztuki wspolczesnej

    wspominkowo 1991

    Reportaz z debiutu Pera

    https://www.youtube.com/watch?v=FnC8CDZPeN8
    Klaudia Szmaj: Jestem na etapie renegocjacji kontraktu

  48. Powrót do góry    #3508
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,845
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,653 w 987 postach
    "Liga polska jest dobra prawie tak samo jak angielska i niemiecka" zekl Per Jonsson.
    Ledwie cwierc wieku minelo a liga angielska taaaka slabiutka.....
    Niemiecka praktycznie nie istnieje...
    A mozna bylo obejrzec mecze na DSFie. I Gazety Bahnsportaktuell sie zbieralo.

  49. Powrót do góry    #3509
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    Dzisiaj mowa o historii, to ja może o tej nieco nowszej, mianowicie rok 2013 i limity KSM. Stosując reguły z tamtego okresu (www.pzm.pl/pliki/galeria/regulaminy2013.pdf) do właśnie minionego sezonu 2016, tak byśmy wyglądali w chwili bieżącej:

    KST.png

    a tak wyglądałoby zestawienie z innymi drużynami:
    ksm1.1.png

    ksm1.2.png
    Ostatnio edytowane przez sth ; 27-11-2016 o 09:47

  50. Powrót do góry    #3510
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    Penhall nie mozna doslownie brac wypowiedzi zuzlowcow. To tez tylko ludzie. Mowia pod wplywem wlasnych emocji, doswiadczen i czasami zeby cokolwiek powiedziec. Co ten Jonsson mial powiedziec spytany o porownanie lig? Nie mial pojecia o lidze polskiej.

    O tej niemieckiej powiedzial zapewne pod wplywem "wczorajszego" turnieju wielkanocnego w pocking w ktorym startowal i mial zapewne w myslach porównanie poziomu i trudosci scigania sie w zawodach w Niemczech do tego w Polsce, anizeli poziomu ligi niemieckiej w ktorej nigdy nie startowal. Ponadto zuzlowcy nie sa od analizy dyscypliny. Oni nie maja o tym pojecia. O historii, poziomie, strukturach, przepisach itp. Ich swiat, to wlasna kariera.

    Jesli chodzi o lige niemiecka, to najlepsze dni wlasnie byly przed nia. Powstala w 1974. Startowali w niej wylacznie krajowi zawodnicy. Wczesniej przed era powstania ligi zuzel w Niemczech, to byly wylacznie turnieje indywidualne na zasadzie pikniku motocyklowego, bo nikt w zachodnich niemczech w odróżnieniu od postsowieckich landow w tym NRD nie kladl publicznych pieniedzy na cudowny rozwoj sportu na dwoch kólkach. Dlatego -paradoksalnie w NRD wczesniej i na wieksza skale powstala liga niz w RFN.

    Wracajac do ligi w RFN. To byla drobna czesc calego niemieckigo zuzla wliczajac longtracki i lod. Format rozgrywek, to byly czwormecze. Zawodnik mogl liczyc na 4-8 wystepy w sezonie. Pod koniec lat 80. sporadycznie zaczeli wystepowac w niej swiatowe gwiazdy jak Nielsen, czy Ermolenko. Startowali ci ktorzy mieli kontakty z niemieckimi promotorami ze startow na dlugim torze. Ci ktorzy jezdzili na longtracku mieli "blizej" do Niemiec.
    Ten "rozwoj" ligi niemieckiej w latach 90. to bylo poklosie startow gwiazd w Polsce. Rezygnowali z BEL i szukali startow. Aktualny mistrz swiata Tony Rickardsson w 1995 roku jezdzil w lidze dunskiej, niemieckiej, polskiej i szwedzkiej. Identycznie postapil Gustafsson.

    Zas historia Pera Jonssona w lidze polskiej, to punkt zwrotny w historii zuzla. aktualny mistrz swiata zrezygnowal z ligi angielskiej i podpisal kontrakt w Polsce. Jonsson zeby zachowac cykl startowy szukal innych wystepow na kontynencie stad dosc aktywna jego obecnosc w innych zawodach niz liga. np wystapil na turnieju par w Krosnie. Jonsson byl gosciem, ktory lubil isc pod prad, nie dziwi zatem fakt, ze postawil sie pani promotor w Reading, ktora nie chciala mu dac podwyzki i postanowil skupic sie na rozgrywkach w Polsce. Skandynawowie byli pierwszymi "zdrajcami" BEL. Amerykanie i australijczycy z racji uwaruńkowan kulturowych mieli blizej do Anglli i dalej do Polski niz Szwedzi, czy Dunczycy. Jonsson zdadzil Anglie w 1991, Knudsen w 1993, Rickardsson w 1994, a Gustafsson i Nielsen w 1995.

    Po "przegranym" sezonie Per wrocil do BEL w 1992 r i zaliczyl najlepszy sezon w karierze. W 1993 klocil sie dlugo o pieniadze, ale w koncu podpisal. Jeszcze gorzej bylo w 1994. Do skladu Reading wrocil w trakcie sezonu. Nie pamietam na pewniaka, ale byl to raczej kwiecien, bo nie mogl dluzej czekac. W polsce nie powolywali go na kazdy mecz, a w Szwecji poszedl do drugiej ligi. Wiec wyboru nie mial duzego, ale forme i tak mial kosmiczna.
    Ostatnio edytowane przez drozd ; 26-11-2016 o 22:16
    14.08.2014: "Zmarzlik obecnie najlepiej jezdzi na trasie z polskich zuzlowcow."

  51. Już 5 użytkowników podziękowało forumowiczowi drozd za jego przydatny post!

    Buszmen (26-11-2016), Penhall (27-11-2016), Semen (27-11-2016), Yozayan (27-11-2016), zabovsky (03-12-2016)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •