Strona 246 z 315 PierwszyPierwszy ... 146196236244245246247248256296 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11,026 do 11,070 z 14161

Wątek: Apator Torun 2017 - watek klubowy

  1. Powrót do góry    #11026
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    Cytat Zamieszczone przez sth Zobacz posta
    Brak decyzji o odjęciu punktów Łaguty za mecz z Czewą to nie jest instynkt samozachowawczy tylko klasyczny przykład tzw. dupo-chroństwa, zajmowania stanowiska, brania kasy i nie podejmowania żadnych poważnych decyzji.
    Nie ma decyzji, bo jej nie moze byc. Dopoki POLADA nie wyda prawomocnego wyroku to jedyne co SE moze to sobie pogadac jacy to oni nie sa sprawni i co by nie zrobili. No ale musza czekac...
    Niektorzy uposledzeni przez PRL, twierdza, ze wystarczy nieprawomocny wyrok... jak ten ponizej:


    Prawdę mówiąc, w ogóle nie rozumiem działaczy SE. Najpóźniej na tydzień przed PO powinna zebrać się grupa wspólników SE, czyli prezesi, zarząd SE i Witkowski. Celem powinna byc uchwała, że kasują pkt. Łagucie i weryfikują mecze Rybnika. Na podstawie faktu, że w organizmie Łaguty wykryto, ponad wszelką wątpliwość, zabronioną substancję. Koniec, kropka.

    A czy Laguta zażywał to świadomie czy nieświadomie, niech sobie rozstrzyga POLADA, i zgodnie z ustaleniami, albo niech go zawieszą, albo uznają, że działał nieświadomie. A wtedy go nie zawieszą.
    Po pierwsze.
    Laguta jest zawieszony.
    Po drugie.
    Jesli bedzie decyzja POLADY ze zazywal i naleza sie konsekwencje to bedzie ZDYSKWALIFIKOWANY.
    Po trzecie.
    Na dzis Laguta jest zawieszony na czas postepowania. W swietle prawa jest osoba NIEWINNA, co probuje wykazac.
    Wobec tego ZADNA INSTYTUCJA nie moze podejmowac JAKICHKOLWIEK decyzji wzgledem nie, poza POLADA. Ktora zrobila co zrobic musiala, czyli zawiesila zawodnika, zeby w razie ewentualnej kary nie zrobic jeszcze wiekszego galimatiasu w rozgrywkach, w ktorych startowal. (to akurat najtrudniej ci bedzie zrozumiec, ale dla ludzi skrzywionych PRLem mam duzo cierpliwosci...).
    Po czwarte.
    Jakiekolwiek karanie zawodnika przed orzeczeniem dyscyplinarnym to nic innego jak sad kapturowy. Ja rozumiem, ze tak gleboko tkwisz w mysleniu komunistycznym, ktore nauczylo cie dzialac z pominieciem prawa, no w ostatecznosci zmienianiu tego prawa jak akurat potrzeba pod dane dzialanie, ze proponujesz cos bezprawnego, ale wlasnie Ci prezesi SE, klubow, i PZM maja swoich prawnikow, ktorzy jasno im powiedzieli co im grozi jesli odejma punkty przed orzeczeniem POLADA: ODPOWIEDZIALNOSC KARNA I CYWILNA.

    Takze ten...
    Ciekaw jestem na jakiej podstawie beda weryfikowane punkty i tabela przede wszystkim jak w pazdzierniku po zakonczeniu wszystkich rozgrywek bedzie decyzja przeciez prawo nie dziala wstecz

    Cytat Zamieszczone przez Misiek_T Zobacz posta
    jest takie slowo, zupelnie obce mieszkancom Czestochowy : uczciwosc

    uczciwy
    1. «rzetelny w postępowaniu, szanujący cudzą własność, niezdolny do oszustwa; też: świadczący o takich cechach»
    2. «zgodny z przyjętymi zasadami lub prawem»
    3. «zgodny z rzeczywistością lub prawdą»
    4. pot. «taki jak należy»

    • uczciwie • uczciwość


    https://sjp.pwn.pl/slowniki/uczciwo%C5%9B%C4%87.html
    To teraz mi powiedz czym jest wniosek o sprawdzenie gaznika w motocyklu tylko po to zeby przelozyc silnik swojego zawodnika do innej ramy?
    Fajnie, ze wlasnie pokazales czym NIE cechowalo sie wasze zachowanie w tym meczu

    Swoja droga to jest piekny przyklad jak jestescie chronieni przez centrale
    W normalnym sporcie, zreszta nawet w zuzlu kierownik/menadzer kazdej innej druzyny, gdyby otwarcie przyznal, ze zlozyl protest tylko po to zeby miec czas dla swojego zawodnika, zostalby ukarany przynajmniej grzywna finansowa jesli nie zawieszeniem
    Ale to jest trollun
    Tutaj byc moze pojawi sie niebawem ciekawy print screen Ukryta zawartość

  2. Powrót do góry    #11027
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez Misiek_T Zobacz posta
    jest takie slowo, zupelnie obce mieszkancom Czestochowy : uczciwosc

    uczciwy
    1. «rzetelny w postępowaniu, szanujący cudzą własność, niezdolny do oszustwa; też: świadczący o takich cechach»
    2. «zgodny z przyjętymi zasadami lub prawem»
    3. «zgodny z rzeczywistością lub prawdą»
    4. pot. «taki jak należy»

    • uczciwie • uczciwość


    https://sjp.pwn.pl/slowniki/uczciwo%C5%9B%C4%87.html
    Nie generalizuj - prawda jest taka, że prócz trolli (pod przywództwem Analaska)
    to są tam jeszcze normalni forumowicze. Tak to jest, że jeden-dwóch debili robią
    renomę wszystkim mieszkańcom Częstochowy.
    !Adrian walcz!

  3. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Malin017 za jego przydatny post!

    Misiek_T (07-09-2017), marsac (07-09-2017)

  4. Powrót do góry    #11028
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-09-2013
    Postów
    615
    Kliknij i podziękuj
    119
    Podziękowania: 75 w 48 postach
    Cytat Zamieszczone przez ananasek_vel_oman Zobacz posta

    To teraz mi powiedz czym jest wniosek o sprawdzenie gaznika w motocyklu tylko po to zeby przelozyc silnik swojego zawodnika do innej ramy?
    Fajnie, ze wlasnie pokazales czym NIE cechowalo sie wasze zachowanie w tym meczu

    Swoja droga to jest piekny przyklad jak jestescie chronieni przez centrale
    W normalnym sporcie, zreszta nawet w zuzlu kierownik/menadzer kazdej innej druzyny, gdyby otwarcie przyznal, ze zlozyl protest tylko po to zeby miec czas dla swojego zawodnika, zostalby ukarany przynajmniej grzywna finansowa jesli nie zawieszeniem
    Ale to jest trollun
    z jednej strony piszesz ze protest byl nie uczciwy a z drugiej ze jacus sie ucziwie przyznal... to mozna byc jednoczesnie uczciwy i nie uczicwym?
    ja skomentowalem ten protest jako glupi i takie mam zdanie caly czasy, powinnien byc ukarany przez centrale, zgadzam sie i o tym pisalem.

    chronieni przez centralne?
    przypomniej mi kto oszukal kilku zawodnikow nie spalicil dlugow i zostal zaproszony do Elipy po zajeciu 3 miejsca w I lidze

    edit
    nie zostal ukarany przez centrale bo nie zlamal regulaminu. a jak sam wiesz centrala jest bardzo bojazliwa. ale pelna zgoda w tej kwesti, powinna byc kara.

    edit2
    na moje masz juz ponad 30 lat, pamietam ciebie z finalow z 2003. Zastanawiam sie czy nie masz jakis powaznych problemow emocjonalnych. Co chcesz osiagnac piszac trollun. Moze pora na wizyte u specjalisty?
    Ostatnio edytowane przez Misiek_T ; 07-09-2017 o 09:50

  5. Powrót do góry    #11029
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez Misiek_T Zobacz posta
    z jednej strony piszesz ze protest byl nie uczciwy a z drugiej ze jacus sie ucziwie przyznal... to mozna byc jednoczesnie uczciwy i nie uczicwym?
    ja skomentowalem ten protest jako glupi i takie mam zdanie caly czasy, powinnien byc ukarany przez centrale, zgadzam sie i o tym pisalem.

    chronieni przez centralne?
    przypomniej mi kto oszukal kilku zawodnikow nie spalicil dlugow i zostal zaproszony do Elipy po zajeciu 3 miejsca w I lidze

    edit
    nie zostal ukarany przez centrale bo nie zlamal regulaminu. a jak sam wiesz centrala jest bardzo bojazliwa. ale pelna zgoda w tej kwesti, powinna byc kara.

    edit2
    na moje masz juz ponad 30 lat, pamietam ciebie z finalow z 2003. Zastanawiam sie czy nie masz jakis powaznych problemow emocjonalnych. Co chcesz osiagnac piszac trollun. Moze pora na wizyte u specjalisty?
    A pisałem już dawno - ignorować. To, że Analasek ma coś
    z deklem, wiadomo już od lat.
    !Adrian walcz!

  6. Powrót do góry    #11030
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    Cytat Zamieszczone przez Malin017 Zobacz posta
    Ciekawe, czy Termos ma aż tyle zaskórniaków...
    Moim zdaniem kasy na następny sezon będzie więcej - tylko żeby dobrze ją wydać.

  7. Powrót do góry    #11031
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,764
    Kliknij i podziękuj
    902
    Podziękowania: 1,337 w 703 postach
    Z rzeczy pozytywnych - 15 września w Toruniu będziemy mieli finał Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów.
    Czyli zobaczymy w akcji Kaczmarka, Kopcia, Kościelskiego i Krakowiaka, czy team 4xK zdobędzie tytuł?
    Byłaby to przecudaczna historia, że klub mający jedną z najsłabszych par w lidze zdobywa tytuł drużynowy
    juniorski...
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  8. Powrót do góry    #11032
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-02-2015
    Postów
    570
    Kliknij i podziękuj
    20
    Podziękowania: 174 w 88 postach
    Najśmieszniejsze jest to że trolle wciąż zaśmiecają wątek pojęciami prawnymi typu "prawo nie działa wstecz" (nie wiedząc kiedy ta zasada ma zastosowanie, kiedy nie, jak również że lex retro non agit dotyczy wyłącznie przepisów prawa materialnego) albo że popełniono błąd oddalając wnioski dowodowe Łaguty (przy czym je odrzucono, a to zupełnie dwie inne kwestie) itd., nie mając choćby minimalnej wiedzy nt. prawa . Zabawny jest też argument, że nie można skasować pkt Łaguty dopóki nie będzie prawomocnej decyzji z uwagi na odpowiedzialność odszkodowawczą (skąd tu pojawia się tak często słowo "wyrok" ???), skoro jest coś takiego jak przyczynienie się do szkody - czy pracownik klubu Pan Łaguta nie przyczynił się w 100 % do szkody klubu jaką jest spadek ? Pracodawca odpowiada za pracownika i przysługuje mu regres jeśli poniósł szkodę. Osobną kwestią jest że w taki proces już na wejściu, ROW musiałby zainwestować już na wejściu (opłata sądowa) ok. pół miliona złotych, nie licząc prawników i innych kosztów. Szkoda Rybnika, ale to silny ośrodek, nie muszą płacić 150 zł za punkt żeby utrzymać się na powierzchni, więc sobie poradzą.

  9. Powrót do góry    #11033
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,870
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,660 w 990 postach
    Cytat Zamieszczone przez Morciasz Zobacz posta
    Z rzeczy pozytywnych - 15 września w Toruniu będziemy mieli finał Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów.
    Czyli zobaczymy w akcji Kaczmarka, Kopcia, Kościelskiego i Krakowiaka, czy team 4xK zdobędzie tytuł?
    Byłaby to przecudaczna historia, że klub mający jedną z najsłabszych par w lidze zdobywa tytuł drużynowy
    juniorski...
    To odbędą się tylko jedne zawody finałowe ?

  10. Powrót do góry    #11034
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,764
    Kliknij i podziękuj
    902
    Podziękowania: 1,337 w 703 postach
    Cytat Zamieszczone przez Penhall Zobacz posta
    To odbędą się tylko jedne zawody finałowe ?
    Szczerze - nie wgłębiałem się w ogóle w regulamin. Bazuję na tym co mówili koledzy,
    a na podstawie tego co mówili zrozumiałem, że finał będzie jednodniowy, więc jeżeli
    jest to błędna informacja proszę o ewentualną korektę.
    W kalendarzu PZMot - jest "15.09 - finał DMPJ"
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  11. Powrót do góry    #11035
    Użytkownik Awatar wujek_sam
    Dołączył
    23-05-2009
    Postów
    215
    Kliknij i podziękuj
    116
    Podziękowania: 48 w 24 postach
    Cytat Zamieszczone przez Słoniu Zobacz posta
    Najśmieszniejsze jest to że trolle wciąż zaśmiecają wątek pojęciami prawnymi typu "prawo nie działa wstecz" (nie wiedząc kiedy ta zasada ma zastosowanie, kiedy nie, jak również że lex retro non agit dotyczy wyłącznie przepisów prawa materialnego) albo że popełniono błąd oddalając wnioski dowodowe Łaguty (przy czym je odrzucono, a to zupełnie dwie inne kwestie) itd., nie mając choćby minimalnej wiedzy nt. prawa . Zabawny jest też argument, że nie można skasować pkt Łaguty dopóki nie będzie prawomocnej decyzji z uwagi na odpowiedzialność odszkodowawczą (skąd tu pojawia się tak często słowo "wyrok" ???), skoro jest coś takiego jak przyczynienie się do szkody - czy pracownik klubu Pan Łaguta nie przyczynił się w 100 % do szkody klubu jaką jest spadek ? Pracodawca odpowiada za pracownika i przysługuje mu regres jeśli poniósł szkodę. Osobną kwestią jest że w taki proces już na wejściu, ROW musiałby zainwestować już na wejściu (opłata sądowa) ok. pół miliona złotych, nie licząc prawników i innych kosztów. Szkoda Rybnika, ale to silny ośrodek, nie muszą płacić 150 zł za punkt żeby utrzymać się na powierzchni, więc sobie poradzą.
    Przyznam szczerze, że mało kto ogarnia problem od strony prawnej. Tak jak piszesz trzeba orientować się choć w minimalnym stopniu w przepisach prawa, żeby jakoś sensownie komentować sprawę Łaguty. Sam gubię się w tych wszystkich opiniach, dlatego mam prośbę żebyś nakreślił jak sprawa ma się z twojej perspektywy bo mam wrażenie, że można się spodziewać od Ciebie sensownej wypowiedzi.

  12. Powrót do góry    #11036
    Użytkownik Awatar jaca2003
    Dołączył
    13-12-2005
    Postów
    441
    Kliknij i podziękuj
    34
    Podziękowania: 67 w 45 postach
    Cytat Zamieszczone przez ananasek_vel_oman Zobacz posta
    Nie ma decyzji, bo jej nie moze byc. Dopoki POLADA nie wyda prawomocnego wyroku to jedyne co SE moze to sobie pogadac jacy to oni nie sa sprawni i co by nie zrobili. No ale musza czekac...
    Niektorzy uposledzeni przez PRL, twierdza, ze wystarczy nieprawomocny wyrok... jak ten ponizej:



    Po pierwsze.
    Laguta jest zawieszony.
    Po drugie.
    Jesli bedzie decyzja POLADY ze zazywal i naleza sie konsekwencje to bedzie ZDYSKWALIFIKOWANY.
    Po trzecie.
    Na dzis Laguta jest zawieszony na czas postepowania. W swietle prawa jest osoba NIEWINNA, co probuje wykazac.
    Wobec tego ZADNA INSTYTUCJA nie moze podejmowac JAKICHKOLWIEK decyzji wzgledem nie, poza POLADA. Ktora zrobila co zrobic musiala, czyli zawiesila zawodnika, zeby w razie ewentualnej kary nie zrobic jeszcze wiekszego galimatiasu w rozgrywkach, w ktorych startowal. (to akurat najtrudniej ci bedzie zrozumiec, ale dla ludzi skrzywionych PRLem mam duzo cierpliwosci...).
    Po czwarte.
    Jakiekolwiek karanie zawodnika przed orzeczeniem dyscyplinarnym to nic innego jak sad kapturowy. Ja rozumiem, ze tak gleboko tkwisz w mysleniu komunistycznym, ktore nauczylo cie dzialac z pominieciem prawa, no w ostatecznosci zmienianiu tego prawa jak akurat potrzeba pod dane dzialanie, ze proponujesz cos bezprawnego, ale wlasnie Ci prezesi SE, klubow, i PZM maja swoich prawnikow, ktorzy jasno im powiedzieli co im grozi jesli odejma punkty przed orzeczeniem POLADA: ODPOWIEDZIALNOSC KARNA I CYWILNA.

    Takze ten...
    Ciekaw jestem na jakiej podstawie beda weryfikowane punkty i tabela przede wszystkim jak w pazdzierniku po zakonczeniu wszystkich rozgrywek bedzie decyzja przeciez prawo nie dziala wstecz



    To teraz mi powiedz czym jest wniosek o sprawdzenie gaznika w motocyklu tylko po to zeby przelozyc silnik swojego zawodnika do innej ramy?
    Fajnie, ze wlasnie pokazales czym NIE cechowalo sie wasze zachowanie w tym meczu

    Swoja droga to jest piekny przyklad jak jestescie chronieni przez centrale
    W normalnym sporcie, zreszta nawet w zuzlu kierownik/menadzer kazdej innej druzyny, gdyby otwarcie przyznal, ze zlozyl protest tylko po to zeby miec czas dla swojego zawodnika, zostalby ukarany przynajmniej grzywna finansowa jesli nie zawieszeniem
    Ale to jest trollun

    Prawo w Polsce nie działa wstecz?,mogę tu podać 100 przykładów że jest inaczej.

    I jeszcze jedno,to ty masz jakieś nawyki komunistyczne,odnosząc sie wiecznie,"wasze","jesteście",ty masz chłopie jakiś defekt,jedyne co mogę ci zaproponować,to dużo oleju do pustej głowy,nic więcej.
    Spłaciliście zawodników kanciarze?Długi uregulowane?przy jakim kolorze stolika dostaliście się do PGE?

    Aaaaa,opowiedz jeszcze o swoim wypadku.

  13. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi jaca2003 za jego przydatny post!

    RadioErewań (07-09-2017)

  14. Powrót do góry    #11037
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,790
    Kliknij i podziękuj
    1,405
    Podziękowania: 1,734 w 1,258 postach
    Jamajczykom odebrali po latach złoto w 4x100 bo jeden był na dopingu. Dopoki Laguta nie zostanie uznany za winnego nie mozna go karac odjeciem punktow czytaj zarobionych pieniedzy.

  15. Powrót do góry    #11038
    Ekspert Awatar maci78
    Dołączył
    08-11-2006
    Postów
    4,201
    Kliknij i podziękuj
    85
    Podziękowania: 539 w 357 postach
    Cytat Zamieszczone przez Robi Zobacz posta
    Jamajczykom odebrali po latach złoto w 4x100 bo jeden był na dopingu. Dopoki Laguta nie zostanie uznany za winnego nie mozna go karac odjeciem punktow czytaj zarobionych pieniedzy.
    i tak i nie.

    odebrali po 4 latach bo badanie było po 4 latach. nie czekali po złapaniu 4 lata żeby odebrać.

    czyli niby prawda ale półprawda

    w lekkoatletyce próbki pobierają na zaś bo wiedzą że za kilka lat będą mieli większe możliwości sprawdzenia. w przypadku złapania kara jest od ręki.

  16. Powrót do góry    #11039
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,497
    Kliknij i podziękuj
    5,788
    Podziękowania: 5,651 w 3,231 postach
    Tak w oderwaniu, Smedernie jednak punktów nie zabrali i sobie jadą w 1/2 Elitserien.
    To jest chyba mimo wszystko zdrowsze, indywidualna kara dla zawodnika niż kara dla drużyny. Ale oczywiście to piszę nie w kontekście obecnej afery, która powinna być rozliczona wg starego "klucza", ale pod kątem przyszłości.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  17. Powrót do góry    #11040
    Zaawansowany Awatar Yozayan
    Dołączył
    08-11-2006
    Postów
    1,964
    Kliknij i podziękuj
    1,422
    Podziękowania: 994 w 502 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta

    W klasie GTR mógł się podobać IKS, jechał ładnie stylowo, w pierwszym swoim biegu po walce wyprzedził Kościelskiego, a w pozostałych wygrywał bez trudu.
    Oczy przecierałem ze zdumienia, że Igor potrafi jechać tak agresywnie i ofensywnie. Nawet kiedy prowadził starał się cały czas budować prędkość - dawno nie widziałem na MA zawodnika jeżdżącego tak szeroko w pierwszym wirażu. Żeby nie było, że jest tak różowo, technika startu nadal jest u IKSa do poprawy. Cały czas zdecydowanie za mocno unosi mu przednie koło.

    Ze stawki Nice Cup podobał mi się jeszcze Piotr Pióro. Z tym, że widziałem tylko dwie serie startów - nie wiem jak radził sobie dalej.

    PS. Wiadomo co z Jagłą? Nie widziałem jego upadku, bo koncentrowałem się na jadącym pół okrążenia z przodu IKSie. Widać było jednak, że pojawił się jakiś poważniejszy problem z nogą.

  18. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Yozayan za jego przydatny post!

    Semen (07-09-2017)

  19. Powrót do góry    #11041
    Ekspert Awatar energo
    Dołączył
    16-01-2006
    Postów
    3,694
    Kliknij i podziękuj
    203
    Podziękowania: 909 w 461 postach
    Cytat Zamieszczone przez Słoniu Zobacz posta
    Najśmieszniejsze jest to że trolle wciąż zaśmiecają wątek pojęciami prawnymi typu "prawo nie działa wstecz" (nie wiedząc kiedy ta zasada ma zastosowanie, kiedy nie, jak również że lex retro non agit dotyczy wyłącznie przepisów prawa materialnego) albo że popełniono błąd oddalając wnioski dowodowe Łaguty (przy czym je odrzucono, a to zupełnie dwie inne kwestie) itd., nie mając choćby minimalnej wiedzy nt. prawa . Zabawny jest też argument, że nie można skasować pkt Łaguty dopóki nie będzie prawomocnej decyzji z uwagi na odpowiedzialność odszkodowawczą (skąd tu pojawia się tak często słowo "wyrok" ???), skoro jest coś takiego jak przyczynienie się do szkody - czy pracownik klubu Pan Łaguta nie przyczynił się w 100 % do szkody klubu jaką jest spadek ? Pracodawca odpowiada za pracownika i przysługuje mu regres jeśli poniósł szkodę. Osobną kwestią jest że w taki proces już na wejściu, ROW musiałby zainwestować już na wejściu (opłata sądowa) ok. pół miliona złotych, nie licząc prawników i innych kosztów. Szkoda Rybnika, ale to silny ośrodek, nie muszą płacić 150 zł za punkt żeby utrzymać się na powierzchni, więc sobie poradzą.
    jeden wtręt: on nie jest/był pracownikiem klubu.
    bez Gwiazdy nie ma jazdy...

  20. Powrót do góry    #11042
    Zaawansowany
    Dołączył
    15-08-2004
    Postów
    2,751
    Kliknij i podziękuj
    667
    Podziękowania: 429 w 265 postach
    Że Wam się chce z nim dyskutować (analaskiem) ... Szacun...

  21. Powrót do góry    #11043
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-02-2015
    Postów
    570
    Kliknij i podziękuj
    20
    Podziękowania: 174 w 88 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Tak w oderwaniu, Smedernie jednak punktów nie zabrali i sobie jadą w 1/2 Elitserien.
    To jest chyba mimo wszystko zdrowsze, indywidualna kara dla zawodnika niż kara dla drużyny. Ale oczywiście to piszę nie w kontekście obecnej afery, która powinna być rozliczona wg starego "klucza", ale pod kątem przyszłości.
    A czy czasem Smederna tych meczów nie przegrała, co do których punkty ewentualnie byłyby odjęte ?

  22. Powrót do góry    #11044
    Początkujący
    Dołączył
    07-11-2015
    Postów
    40
    Kliknij i podziękuj
    94
    Podziękowania: 13 w 7 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Tak w oderwaniu, Smedernie jednak punktów nie zabrali i sobie jadą w 1/2 Elitserien.
    To jest chyba mimo wszystko zdrowsze, indywidualna kara dla zawodnika niż kara dla drużyny. Ale oczywiście to piszę nie w kontekście obecnej afery, która powinna być rozliczona wg starego "klucza", ale pod kątem przyszłości.
    Odebranie punktów Łaguty nie zmieniło wyników spotkań, więc taka korekta nie wnosiłaby niczego. Zapoznaj się z wynikami i dorobkiem punktowym Griszy zanim zaczniesz szukać usprawiedliwienia dla dopingowicza. Dodaj też, że FIM czeka na orzeczenie POLADA aby odebrać reprezentacji Rosji brązowe medale zdobyte w drużynówce ....

  23. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Adasko68 za jego przydatny post!

    snoopski (07-09-2017)

  24. Powrót do góry    #11045
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,329
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez Słoniu Zobacz posta
    A czy czasem Smederna tych meczów nie przegrała, co do których punkty ewentualnie byłyby odjęte ?
    Poza tym w Elitserien i tak wszystko stoi na głowie. Skoro tam bohaterem ćwierćfinałów jest najgorszy żużlowiec świata to nie ma co tej ligi dawać za przykład.

  25. Powrót do góry    #11046
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Tak w oderwaniu, Smedernie jednak punktów nie zabrali i sobie jadą w 1/2 Elitserien.
    To jest chyba mimo wszystko zdrowsze, indywidualna kara dla zawodnika niż kara dla drużyny. Ale oczywiście to piszę nie w kontekście obecnej afery, która powinna być rozliczona wg starego "klucza", ale pod kątem przyszłości.
    Pod kątem przyszłości to trzeba będzie wprowadzić zmiany, gdyż obecnie wychodzi na to, że jedna sprawa dopingu paraliżuje całą Ekstraligę. To musi się w przyszłości zmienić.

  26. Powrót do góry    #11047
    Ekspert Awatar koot
    Dołączył
    07-10-2006
    Postów
    3,863
    Kliknij i podziękuj
    285
    Podziękowania: 758 w 496 postach
    Pisali o tym że Szwedzi punktów nie odjęli bo jak by odjęli to i tak
    układ tabeli się nie zmienia, więc nawet nie maja po co odejmować, dodawać itd


    ed.

    o tu

    http://www.espeedway.pl/news,w_elits...a,88918,2.html
    Ostatnio edytowane przez koot ; 07-09-2017 o 13:12

  27. Powrót do góry    #11048
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-02-2015
    Postów
    570
    Kliknij i podziękuj
    20
    Podziękowania: 174 w 88 postach
    Cytat Zamieszczone przez energo Zobacz posta
    jeden wtręt: on nie jest/był pracownikiem klubu.
    Stricte nie, jednak niewątpliwie do szkody finansowej klubu (w przypadku spadku) się przyczynił; moim zdaniem w sporze o odszkodowanie z Ekstralipą ROW nie miałby większych szans (Ekstralipa podniosłaby pewnie przyczynienie się do szkody poniesionej przez klub zawodnika klubu), natomiast ROW niewątpliwie mógłby się skutecznie procesować z Łagutą.

  28. Powrót do góry    #11049
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Karać indywidualnie albo znieść karanie dopingu i pozwolić jeździć jak chcą. Meldonium to nie alkohol i po pijaku nikt nie jedzie, z kolei amoniak czy inne gówno brane przez Golloba bądź Szmala w bramce nikogo nie burzy, a przecież też wspomaga refleksy i inne czynniki istotne w uprawianiu sportu.

  29. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi sobotch za jego przydatny post!

    Buszmen (07-09-2017)

  30. Powrót do góry    #11050
    Ekspert
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    4,995
    Kliknij i podziękuj
    527
    Podziękowania: 1,587 w 780 postach
    Cytat Zamieszczone przez Słoniu Zobacz posta
    Najśmieszniejsze jest to że trolle wciąż zaśmiecają wątek pojęciami prawnymi typu "prawo nie działa wstecz" (nie wiedząc kiedy ta zasada ma zastosowanie, kiedy nie, jak również że lex retro non agit dotyczy wyłącznie przepisów prawa materialnego) albo że popełniono błąd oddalając wnioski dowodowe Łaguty (przy czym je odrzucono, a to zupełnie dwie inne kwestie) itd., nie mając choćby minimalnej wiedzy nt. prawa . Zabawny jest też argument, że nie można skasować pkt Łaguty dopóki nie będzie prawomocnej decyzji z uwagi na odpowiedzialność odszkodowawczą (skąd tu pojawia się tak często słowo "wyrok" ???), skoro jest coś takiego jak przyczynienie się do szkody - czy pracownik klubu Pan Łaguta nie przyczynił się w 100 % do szkody klubu jaką jest spadek ? Pracodawca odpowiada za pracownika i przysługuje mu regres jeśli poniósł szkodę. Osobną kwestią jest że w taki proces już na wejściu, ROW musiałby zainwestować już na wejściu (opłata sądowa) ok. pół miliona złotych, nie licząc prawników i innych kosztów. Szkoda Rybnika, ale to silny ośrodek, nie muszą płacić 150 zł za punkt żeby utrzymać się na powierzchni, więc sobie poradzą.
    Na 100% Rybnik będzie domagał się od Łaguty odszkodowania. Jakiego? To zależy jak długo potrwa jeszcze obecne postępowanie i jak grzecznie Grisza będzie wypełniał polecenia Mrozkowego prawnika
    Pzdr,
    Garfield

  31. Powrót do góry    #11051
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Poza tym w Elitserien i tak wszystko stoi na głowie. Skoro tam bohaterem ćwierćfinałów jest najgorszy żużlowiec świata to nie ma co tej ligi dawać za przykład.
    Dodatkowo Madsen na ciężkim i przyczepnym torze nie istniał. Jestem ciekaw jakby wyglądała jego jazda, gdyby w przyszłym roku znów można robić nieco bardziej przyczepne tory u nas.

  32. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi sth za jego przydatny post!

    chicago23bull (07-09-2017)

  33. Powrót do góry    #11052
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,497
    Kliknij i podziękuj
    5,788
    Podziękowania: 5,651 w 3,231 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Poza tym w Elitserien i tak wszystko stoi na głowie. Skoro tam bohaterem ćwierćfinałów jest najgorszy żużlowiec świata to nie ma co tej ligi dawać za przykład.
    Jakim bohaterem? A co on niby w tych meczach pojechał ? :O
    Jak już to Michelsen, albo Zagar (za 2 mecz).
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  34. Powrót do góry    #11053
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-04-2011
    Postów
    705
    Kliknij i podziękuj
    460
    Podziękowania: 143 w 85 postach
    Cytat Zamieszczone przez Misiek_T Zobacz posta
    jest takie slowo, zupelnie obce mieszkancom Czestochowy : uczciwosc

    uczciwy
    1. «rzetelny w postępowaniu, szanujący cudzą własność, niezdolny do oszustwa; też: świadczący o takich cechach»
    2. «zgodny z przyjętymi zasadami lub prawem»
    3. «zgodny z rzeczywistością lub prawdą»
    4. pot. «taki jak należy»

    • uczciwie • uczciwość


    https://sjp.pwn.pl/slowniki/uczciwo%C5%9B%C4%87.html
    O jest następna łajza, która wrzuca wszystkich do jednego wora. Przyjedź w Aleje i wykrzycz to na głos, zobaczymy jak szybko dostaniesz kopa w tępy ryj.

  35. Powrót do góry    #11054
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    Cytat Zamieszczone przez Garfield Zobacz posta
    Na 100% Rybnik będzie domagał się od Łaguty odszkodowania. Jakiego? To zależy jak długo potrwa jeszcze obecne postępowanie i jak grzecznie Grisza będzie wypełniał polecenia Mrozkowego prawnika
    To jest niemal pewne, natomiast zastanawiam się czy ROW wypłacił Łagucie za wszystkie odjechane mecze. W końcu twierdzą, że jest niewinny, a ostatnio także było na PS, że wszystkie kluby są już rozliczone z zawodnikami i nie będzie żadnych problemów przy procesach licencyjnych.

  36. Powrót do góry    #11055
    Użytkownik
    Dołączył
    17-08-2017
    Postów
    60
    Kliknij i podziękuj
    9
    Podziękowania: 16 w 12 postach
    1 liga 1 liga TOrun !!!!

  37. Powrót do góry    #11056
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,329
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Jakim bohaterem? A co on niby w tych meczach pojechał ? :O
    Pisałem to w oparciu o jego status. Jeśli najgorszy zawodnik na świecie robi 23 punkty w ćwierćfinale Elitserien, pokonując dwa razy wicelidera cyklu GP oraz Ryśka Holtę, który jest lepszy niż cała toruńska drużyna no to chyba zasługuje na miano bohatera.

  38. Powrót do góry    #11057
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Pisałem to w oparciu o jego status. Jeśli najgorszy zawodnik na świecie robi 23 punkty w ćwierćfinale Elitserien, pokonując dwa razy wicelidera cyklu GP oraz Ryśka Holtę, który jest lepszy niż cała toruńska drużyna no to chyba zasługuje na miano bohatera.
    Mylisz się - on jest najgorszy z definicji (nie powiem już, czyjej)
    i żaden wynik tego nie zmieni.
    !Adrian walcz!

  39. Powrót do góry    #11058
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,497
    Kliknij i podziękuj
    5,788
    Podziękowania: 5,651 w 3,231 postach
    Chyba w twoim świecie. Kilka słów prawdy nt. Jensena widzę bardzo zabolało.
    Spójrz lepiej z jakiego numeru jechał w pierwszym meczu i dlaczego z takiego jechał.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  40. Powrót do góry    #11059
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,268
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,220 w 1,211 postach
    Cytat Zamieszczone przez Yozayan Zobacz posta
    Ze stawki Nice Cup podobał mi się jeszcze Piotr Pióro. Z tym, że widziałem tylko dwie serie startów - nie wiem jak radził sobie dalej.
    Dzięki, że umieściłeś to nazwisko.
    Ja również zwróciłem uwagę na Piotra Pióro, a nie wymieniłem go w poście, bo... po kilku poprawkach wyciąłem kawałek tekstu z jego nazwiskiem.
    W trzeciej serii Piotr upadł i został wykluczony, jechał w następnym biegu i był trzeci za Żupińskim i Orwatem. Wyglądało to słabo, ale być może odczuwał skutki upadku sprzed kilkunastu minut. W półfinale i finale pojechał bardzo dobrze.

    ...a większość i tak o pierdołach.
    Ludzie dajcie sobie spokój z tym Łagutą. Szkoda czasu...
    Walić to ligowe bagno, przecież to teraz w Play Offach mistrzostwa Polski toromistrzów.
    Czekają nas w regionie ciekawe zawody: 12.IX Nice Cup w Bydgoszczy, 15.IX Finał DMPJ w Toruniu.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 07-09-2017 o 14:15
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  41. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Semen za jego przydatny post!

    Yozayan (07-09-2017)

  42. Powrót do góry    #11060
    Stały bywalec Awatar młody_piernik
    Dołączył
    03-10-2014
    Postów
    1,393
    Kliknij i podziękuj
    1,602
    Podziękowania: 388 w 222 postach
    źle pojedzie - najgorszy zawodnik, ciamajda, beztalencie

    dobrze pojedzie - numer startowy pod niego, tor pod niego, przeciwnicy słabi

    weź tu dyskutuj z Buszmenem
    "Gratulacje dla pana Gajewskiego,gratulacje dla zawodników" - Stev, 2016

    "A Pan Buszmen wymyśla i wymyśla. Liczy, krytykuje, opowiada jak to sam by za wszystkie osoby wystąpił." - Przemysław Termiński, 2016

  43. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi młody_piernik za jego przydatny post!

    p00lie (07-09-2017)

  44. Powrót do góry    #11061
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,497
    Kliknij i podziękuj
    5,788
    Podziękowania: 5,651 w 3,231 postach
    Akurat beztalencie to to nie jest.
    A pisząc o najgorszym, to zakładałem jednak mylnie jak widać, że mam tu do czynienia z obeznanym towarzystwem, a nie z Januszami. I chyba oczywiste jest, że chodzi o PR vs rzeczywistość. To, że Jensen ogarnął się nieco w samej końcówce sezonu to prawda. Ale to, że przez większość tegoż sezonu "kopał się w czoło" i od kilku lat robi sobie kpinę ze swoich umiejętności i talentu + jeździ wybitnie miękko - również.

    Btw, co to za argument, że tam nie odjęli punktów, bo nic by to nie zmieniło?
    Bo mnie akurat odjęcie punktów Griszy bardziej obchodzi w kontekście rywalizacji w 1/2 między Wrocławiem a Stalą. Przez dodatkowe punkty dla Stali, ta ma znacznie większe szanse awansu, niż w przypadku, gdyby tego zwycięstwa im nie dopisali. Sytuacja w SWC inna, bo tam się Danii do barażu nie wrzuci.
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 07-09-2017 o 14:39
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  45. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Buszmen za jego przydatny post!

    RadioErewań (07-09-2017)

  46. Powrót do góry    #11062
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,475
    Kliknij i podziękuj
    676
    Podziękowania: 2,858 w 1,749 postach
    Sztafety po złapaniu jednego z czterech zawodników też pozbawia się tytułów więc nie wiem o czym ta dyskusja? Bo 2 forumowiczów ma widzimisię? Zgłoście się do jamajskiego związku la, może was wesprą

  47. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi kowjanko za jego przydatny post!

    RadioErewań (07-09-2017)

  48. Powrót do góry    #11063
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,497
    Kliknij i podziękuj
    5,788
    Podziękowania: 5,651 w 3,231 postach
    Tytułów może się pozbawia, ale nie dodaje się sekund w czasie. Np. mogliby zdyskwalifikować ROW w ogóle, ale punkty zostawić...
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  49. Powrót do góry    #11064
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,475
    Kliknij i podziękuj
    676
    Podziękowania: 2,858 w 1,749 postach
    Buszmen nie strugaj wariata. Twoja propozycja, żeby karać zawodnika a nie klub przekładałaby się na to, że trzem zawodnikom ze sztafety zostawiamy zdobycz a temu jednemu zabieramy. No zaczepiste rozwiązanie. Zasada stosowana aktualnie jest prosta i wyraźna, po co komplikować ? Cały ten syf przez jedną bzdurną nowelizacje ustawy, przy której politycy wykazali się brakiem umiejetności przewidzenia skutków?
    Ostatnio edytowane przez kowjanko ; 07-09-2017 o 15:14

  50. Powrót do góry    #11065
    Ekspert Awatar maci78
    Dołączył
    08-11-2006
    Postów
    4,201
    Kliknij i podziękuj
    85
    Podziękowania: 539 w 357 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Tytułów może się pozbawia, ale nie dodaje się sekund w czasie. Np. mogliby zdyskwalifikować ROW w ogóle, ale punkty zostawić...
    no i...

    w kopanej jak gra nieuprawniony zawodnik to walkower... czyli co... punkty zostawiamy a dajemy walkowery?

    tak czy siak tabela do weryfikacji. a ponieważ to jest polski żużel to pies wie co będzie. jak będą przeciągać to czuję że zrobią ekstraligę 10 zespołową.

  51. Powrót do góry    #11066
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Jedyne co mi się nie podobało to tabela biegów, które są tak zestawione, że dany zawodnik z niektórymi rywalami spotyka się dwukrotnie, a z innymi raz lub wcale. Przykładowo: nr1 jedzie z 2,3 i 4, później z 7,8,9, następnie z 3,5 i 10, a na końcu z 2,5 i 9 czyli z 6, 11 i 12 nie spotyka się w ogóle.
    Nie lepiej było jechać według tabeli dla trzynastu zawodników?
    Ale nie da się dla 13-tu zawodników ułożyć takiej tabeli biegowej, aby każdy z każdym był raz Zawsze jest tak, że z kimś się jedzie dwa razy, a z innym wcale.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  52. Powrót do góry    #11067
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,268
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,220 w 1,211 postach
    Kolego nie tylko się da, ale taka tabela biegów istnieje.
    Mało tego zeszłoroczne Otwarte Mistrzostwa Bydgoszczy rozegrano właśnie według tej tabeli.
    Trzynastu zawodników spotyka się ze sobą w trzynastu biegach, każdy z każdym po razie czyli każdy zalicza cztery jazdy.
    Ma ona pewien mankament, jest nim to że w każdym kolejnym biegu jeden z zawodników jedzie wyścig po wyścigu.
    Nie jest to jednak szczególnie uciążliwe bo zawody składają sie z małej ilości biegów, a ogarnięty sędzia nieprzedłużający regulaminowych przerw potrafi je sprawnie przeprowadzić.

    I 2-9-12-6
    II 11-5-8-2
    III 12-3-10-5
    IV 4-10-6-11
    V 5-6-1-7
    VI 7-13-2-10
    VII 6-8-13-3
    VIII 8-7-4-12
    IX 13-12-11-1
    X 3-11-7-9
    XI 1-2-3-4
    XII 9-4-5-13
    XIII 10-1-9-8
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 07-09-2017 o 15:55
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  53. Powrót do góry    #11068
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,790
    Kliknij i podziękuj
    1,405
    Podziękowania: 1,734 w 1,258 postach
    Cytat Zamieszczone przez maci78 Zobacz posta
    tak czy siak tabela do weryfikacji.
    oczywiście! tabelę weryfikować! jestem za. ale Lagute uznano juz za winnego i jest dopingowiczem? nie? to na jakiej podstawie weryfkowac tabele? na podstawie WYNIKU BADAN? no chyba nie...

  54. Powrót do góry    #11069
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,475
    Kliknij i podziękuj
    676
    Podziękowania: 2,858 w 1,749 postach
    Do tej pory wynik badań był wystarczający do weryfikacji. Ta nieszczęsna nowelizacja tyle zamieszania spowodowała.

  55. Powrót do góry    #11070
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-02-2015
    Postów
    570
    Kliknij i podziękuj
    20
    Podziękowania: 174 w 88 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Akurat beztalencie to to nie jest.
    A pisząc o najgorszym, to zakładałem jednak mylnie jak widać, że mam tu do czynienia z obeznanym towarzystwem, a nie z Januszami. I chyba oczywiste jest, że chodzi o PR vs rzeczywistość. To, że Jensen ogarnął się nieco w samej końcówce sezonu to prawda. Ale to, że przez większość tegoż sezonu "kopał się w czoło" i od kilku lat robi sobie kpinę ze swoich umiejętności i talentu + jeździ wybitnie miękko - również.
    5, 8+2, 8, 12 -> 4 pierwsze mecze MJJ w tym sezonie w Apatorze.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •