Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 90 z 319

Wątek: GP Challenge 2016 - 03.09.2016

  1. Powrót do góry    #46
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,477
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,330 w 4,314 postach
    Zmuszacie mnie do powtarzania sie. No bez jaj.

    Rozmawiamy o GP czy o lidze?
    W GP mial jeden sezon konia i nic wiecej.
    Dodatkowo odwracasz kota ogonem, Reptile pisal, ze Kapsrzak byl siwentym juniorem, ktory stanowil o sile zespolu >Leszna<, na co odbilem pileczke, ze nie tylko on byl takim juniorem dla swojej druzyny.
    Ostatnio edytowane przez j-rules ; 31-08-2016 o 08:14
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  2. Powrót do góry    #47
    Zaawansowany
    Dołączył
    10-05-2002
    Postów
    2,071
    Kliknij i podziękuj
    302
    Podziękowania: 86 w 61 postach
    W 2013 KK zaliczył kilka udanych występów, zwłaszcza na trudnych torach gdzie prezentował się absolutnie najlepiej z Polaków, wielu pamiętna pewnie Cardiff.

  3. Powrót do góry    #48
    Ekspert Awatar mhsol
    Dołączył
    30-04-2009
    Postów
    3,592
    Kliknij i podziękuj
    2,083
    Podziękowania: 684 w 384 postach
    Ja to słyszałem od kolegów z Leszna w 2014 ze to żużlowiec lepszy technicznie od Darcy'ego, tylko sprzęt mu nie pasował O_o. Dopiero jak zaczął jeździć na rozszczelnionych tlumikach to zaczął mu pasować .

    Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

  4. Powrót do góry    #49
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Od Darcy'ego nie, ale KK to kapitalny zawodnik. Fakt, że zrobił się nieco chimeryczny, trochę jak późny Gollob (z wyłączeniem lat 09-10-11). Jak mu nie pasuje sprzęt, tor - może położyć całkowicie. Ale jak pasuje... Mało kto umie jeździć tak kreatywnie i po prostu dobrze.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  5. Powrót do góry    #50
    Ekspert Awatar mhsol
    Dołączył
    30-04-2009
    Postów
    3,592
    Kliknij i podziękuj
    2,083
    Podziękowania: 684 w 384 postach
    Busz, moze i KK potrafi jezdzic na motocyklu, ale dla mnie ten facet jest podejrzany . Najpierw jakieś wiercenie tłumików których niby nie używał, potem jakieś rozszczelnione tłumiki. Za dużo znaków zapytania.

    Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez mhsol ; 01-09-2016 o 01:15

  6. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi mhsol za jego przydatny post!

    kingpin (01-09-2016)

  7. Powrót do góry    #51
    Użytkownik Awatar dillinger 2.0
    Dołączył
    22-08-2016
    Postów
    71
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 15 w 7 postach
    czy zawody będzie można obejrzeć w tv,
    transmituje to w ogóle ktoś ?

  8. Powrót do góry    #52
    Stały bywalec
    Dołączył
    06-07-2011
    Postów
    1,206
    Kliknij i podziękuj
    65
    Podziękowania: 407 w 224 postach
    Z tego co pamiętam to GP Challenge nigdy nie było nigdzie transmitowane. W sumie nie wiem czemu, bo to fajne zawody, ważne i z dobrą obsadą. Nie do końca zrozumiałe czemu NC + je olewa co roku.

  9. Powrót do góry    #53
    Użytkownik Awatar dillinger 2.0
    Dołączył
    22-08-2016
    Postów
    71
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 15 w 7 postach
    pozostaje liczyć na jakiś stream w necie jakiejś szwedzkiej viking tv, albo innej takiej

  10. Powrót do góry    #54
    Zaawansowany
    Dołączył
    02-07-2002
    Postów
    2,735
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 12 w 8 postach
    Cytat Zamieszczone przez Pain Zobacz posta
    Z tego co pamiętam to GP Challenge nigdy nie było nigdzie transmitowane. W sumie nie wiem czemu, bo to fajne zawody, ważne i z dobrą obsadą. Nie do końca zrozumiałe czemu NC + je olewa co roku.
    były były w C+ w 2010 roku z Vojens gdzie zawody wygrał Artiom

  11. Powrót do góry    #55
    Ekspert Awatar Phenomenon
    Dołączył
    01-06-2004
    Postów
    5,295
    Kliknij i podziękuj
    851
    Podziękowania: 819 w 474 postach
    Lepsze niż niejedno GP. Tu jadą na maksa, nie jak w GP. Nie udał się bieg, nie ma się co przejmować, jest jeszcze 50 innych.

  12. Powrót do góry    #56
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Ta, na maxa. Pierwszych kilku. Bo jak zaczniesz 122, to w zasadzie masz pozamiatane. Nie mówiąc o gorszym starcie zawodów. Przy 0 w pierwszym biegu można się pakować. GPCH jest w fatalnej formie. Powinno być rozgrywane na zasadzie co najmniej 2 turniejów, a w innym układzie: tym samym systemem co runda SGP, czyli półfinały i finał. Dużo bardziej sprawiedliwa formuła niż 20-biegowa.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  13. Powrót do góry    #57
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,477
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,330 w 4,314 postach
    Nie doszukujmy sie na sile sprawiedliwosci w sporcie motorowym.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  14. Powrót do góry    #58
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    No OK. Ale system skopiowany z SGP jest po pierwsze:
    - sprawiedliwszy
    - bardziej widowiskowy
    - oddający realia SGP
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 01-09-2016 o 16:35
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  15. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Buszmen za jego przydatny post!

    mingozi (02-09-2016)

  16. Powrót do góry    #59
    Ekspert Awatar Reptile
    Dołączył
    23-01-2007
    Postów
    3,260
    Kliknij i podziękuj
    114
    Podziękowania: 605 w 318 postach
    Ta, na maxa. Pierwszych kilku. Bo jak zaczniesz 122, to w zasadzie masz pozamiatane. Nie mówiąc o gorszym starcie zawodów. Przy 0 w pierwszym biegu można się pakować. GPCH jest w fatalnej formie. Powinno być rozgrywane na zasadzie co najmniej 2 turniejów, a w innym układzie: tym samym systemem co runda SGP, czyli półfinały i finał. Dużo bardziej sprawiedliwa formuła niż 20-biegowa.
    Zgodzę się w 100 %. Zresztą praktycznie co roku trąbię o tym, że ten Challenge jest po prostu patologiczny. Ja myślę, że 3-4 turnieje to byłaby optymalna sprawa. Wtedy nawet jeden słabszy turniej nie przekreśla wszystkiego. Wyniki byłyby bardziej sprawiedliwe i miarodajne. A tak może dojść do sytuacji o której pisałem na początku tego wątku: taki Dudek może mieć świetny sezon, ale zawali jeden bieg czy tam zdefektuje i kaplica. Przez głupią formułę tego turnieju potem mamy Harrisa, Zorro, Ułamka, Walaska itp. w GP. A w tym roku śmierdzi mi awansem Ljunga . Z drugiej strony powinni też zmniejszyć liczbę stałych dzikich kart i większa liczba zawodników powinna wchodzić z Challenge'a. Taki np. Iversen czy Zagar mogą cały sezon jechać padakę, w eliminacjach nie wystartują, bo po co, a potem dostają dzikusa ze względu na narodowość czy tam osiągnięcia.

    W sumie ogólnie w żużlu powinno się odchodzić od jednodniowych finałów nie licząc może memoriałów i zawodów towarzyskich. IMP też bym zreformował.
    Ostatnio edytowane przez Reptile ; 01-09-2016 o 16:37
    TeamLindgren

  17. Powrót do góry    #60
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,477
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,330 w 4,314 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    No OK. Ale system skopiowany z SGP jest po pierwsze:
    - sprawiedliwszy
    - bardziej widowiskowy
    - oddający realia SGP
    Ale moglbys napisac, ze twoim zdaniem. Bo ja juz mam przesyt cyklow. SGP, IMSJ, SEC jeszcze Challenge...
    SWC tez byloby sprawiedliwsze jakby byly trzy finaly, nie?


    O tak, jeszcze IMP. Zabiemrzy szanse dnia konia Skornickim a pozniej ziewajmy jaki ten sport nudny i przewidywalny.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  18. Powrót do góry    #61
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Nie mówię, żeby robić wielki cykl. Ale choćby zawody w formule z półfinałami są jednak bardziej wymierne. A mogłyby być to zawody dwudniowe. Piątek + sobota na jednym torze. Nie wiem, czy to czyni aż tak wielką różnicę logistyczną, a jednak dla mnie byłoby to OK. To jest duża stawka.
    Inną sprawą jest termin GPCH. Moim zdaniem te zawody powinny być rozgrywane po ostatnim SGP i zamiast stałych DK, BSI powinno przyznawać DK właśnie na Challenge i tam ich wybrańcy mogliby awansować (byłoby za to więcej miejsc premiowanych).

    Opcjonalnie GPCH na inaugurację kolejnego sezonu.
    IMP może zostać jednodniowy. Stawka IMP, a stawka GPCH to jest przepaść.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  19. Powrót do góry    #62
    Ekspert Awatar Reptile
    Dołączył
    23-01-2007
    Postów
    3,260
    Kliknij i podziękuj
    114
    Podziękowania: 605 w 318 postach
    O tak, jeszcze IMP. Zabiemrzy szanse dnia konia Skornickim a pozniej ziewajmy jaki ten sport nudny i przewidywalny.
    Otóż to. IMP to IMP. Ma wygrywać najlepszy zawodnik w przeciągu sezonu, a nie przypadkowy kelner, który miał dzień konia i wykorzystał atut swojego toru.
    TeamLindgren

  20. Powrót do góry    #63
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,477
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,330 w 4,314 postach
    No to jeszcze powiedz, ktory to ostatnio IMP byl niezasluzony i wygral na swoim torze?
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  21. Powrót do góry    #64
    Ekspert Awatar Reptile
    Dołączył
    23-01-2007
    Postów
    3,260
    Kliknij i podziękuj
    114
    Podziękowania: 605 w 318 postach
    Przecież ja nic takiego nie napisałem, że ktoś niezasłużenie został mistrzem, bo coś tam. Dla mnie po prostu np. 3 turnieje finałowe na 3 różnych torach byłyby bardziej miarodajne i wykluczały przypadkowych zwycięzców. Zresztą nieważne, IMP to jest temat dyskusyjny. W GP Challenge powinien być wręcz obowiązek zrobienia minicyklu. Czy komuś by się stała wielka krzywda jakby dołożyli jeszcze dwa takie turnieje ? To byłoby bardziej sprawiedliwe rozwiązanie i wykluczałoby Ljungów, Harrisów, Batchelorów itd. W GP powinni jeździć najlepsi.
    TeamLindgren

  22. Powrót do góry    #65
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,477
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,330 w 4,314 postach
    Jak maja jezdzic najelpsi w GP, skoro elimniacje sa sezon wczesniej?
    Wejdzie ktos, kto ma sezon mocny... wezmy na to Milik. I potem bedzie wozil ogony w cyklu.

    Jak dla mnie to tylko zredukowac DK do jednej, dla pechowca, albo absolutnego wymiatacza.
    Plus zagescic sito eliminacyjne
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  23. Powrót do góry    #66
    Zaawansowany Awatar toolowiec
    Dołączył
    21-09-2007
    Postów
    2,342
    Kliknij i podziękuj
    116
    Podziękowania: 340 w 239 postach
    Właśnie, pełne eliminacje + GP Challenge przed pierwszymi zawodami SGP w roku to byłoby OK. Jak to jest w przypadku SEC. Warto byłoby spróbować.

    Co do dylematu na temat GPCh - finał jednodniowy czy kilka turniejów (dwa, trzy) to w ogóle nie podlega dyskusji co jest bardziej atrakcyjne dla odbiorcy. Harrisa zapewne nie uświadczylibyśmy przy drugim wariancie. Mnie to wystarczy

  24. Powrót do góry    #67
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Ta, na maxa. Pierwszych kilku. Bo jak zaczniesz 122, to w zasadzie masz pozamiatane. Nie mówiąc o gorszym starcie zawodów. Przy 0 w pierwszym biegu można się pakować.
    Tak było oniegdaj w jednodniowych IMŚ i się jakoś żyło Idąc tym tokiem każde eliminacje i imprezy trzeba robić kilkudniowe aby było wymiernie. Finał ligi zresztą też

    Mi to nie przeszkadza, taki urok żużla i tyle, po co dorzucać więcej takich samych imprez. Liczy się kto potrafi się spiąć na daną imprezę, wytrzymać psychicznie, potrenować wcześniej na podobnym torze i zmobilizować. Ja bym ukrócił te cholerne DK. Ktoś ostatnio narzekał, że teraz DK są i na eliminacji i osobne na GPCh, a do tego jeszcze na GP. Przecież to kpina. Kogo sobie góra ustali, ten w GP pojedzie. Choćby po drodze kilka razy odpadał.

    Też ma sens to co mówicie by eliminacje robić w tym samym roku: to tylko trzy terminy więcej. Z drugiej strony takie GP to wyzwanie logistyczne jak i finansowe. W miesiąc nie da się na nie zbudować dobrego budżetu.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  25. Powrót do góry    #68
    Zaawansowany
    Dołączył
    10-05-2002
    Postów
    2,071
    Kliknij i podziękuj
    302
    Podziękowania: 86 w 61 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    No to jeszcze powiedz, ktory to ostatnio IMP byl niezasluzony i wygral na swoim torze?
    A który poza ostatnim był zasłużony? Janowski, Kasprzak i Kołodziej śliznęli się.
    IMP mogło być np 3-imprezowe. Z tego co pamiętam ZK był rozgrywany w formule bodajże 6-imprezowej, min Memoriał Smoczyka był wówczas jedną z rund

    Dzikusy są elementem polityki, BSI pozmieniało pod tym kątem nawet oczekujących w SGP, które to normalnie przez lata funkcjonowało.
    Fakt że jest ich wszędzie za dużo, na półfinały, na Challenge i nie fair wobec pozostałych uczestników jest, że stosuje się je w stosunku do odpadniętych na różnych szczeblach, jak miało lub ma to miejsce ze Vaculikiem i Lindgrenem, czy Zmarzlikiem w zeszłym sezonie.

    Co do wyboru pomiędzy formą 20-biegową, czy też półfinałami i finałem, show kontra sprawiedliwość. W starym modelu masz defekt masz pecha, miałeś jeszcze 4 biegi, w modelu SGP masz pecha w półfinale, czy też w finale i po tobie czego doświadczył Balina. Nie ma złotego środka.
    Można by nadać Challengowi formę np. 2 imprez (na jesień i wiosnę) i zaprząc TV, ale z 16-stką z eliminacji + słabsza ósemka z SGP.
    Kwestia terminu wiosna, czy jesień też nie do końca jest fair, nie każdy wstrzeli się z pierwszymi treningami z formą.

    W motosporcie sprawiedliwości nie ma, musieliby bowiem takim lekkim Kołodziejom, Zmarzlikom i Dudkom dociążać motory. Przecież im w dynamice jazdy natura dała niezły handy cup, przecież na wyjściu z łuku łatwiej wychodzi 137 kg mięsa z motorem niż 157 kg, oczywiste. Jestem ciekaw jakby pozmieniała się wówczas hierarchia

  26. Powrót do góry    #69
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,966
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    No OK. Ale system skopiowany z SGP jest po pierwsze:
    - sprawiedliwszy
    - bardziej widowiskowy
    - oddający realia SGP
    Kiedys byly jednodniowe IMS i nikt nie podwazal jego rozstrzygniec.
    Zwyciesca byl zasluzonym Misiem i tyle.
    Co najwyzej mowiono czasami,ze ktos mil dzien konia.
    Nikt jednak nie deprecjonowal jego sukcesu,bo reguly byly jasne.
    Tytul otrzymuje ten,ktory w danym dniu bedzie najlepszy.Kropka.
    Oczywiscie zdarzaly sie przypadki jak ten z Egonem,ze przygotowany przez
    Niemcow tor byl jego sprzymierzencem.Na innym torze tego tytulu by pewnie nie wywalczyl.
    Ale na to tez jest sposob.Przeciez na GP ,tor tez przygotowuje Olsen a przynajmniej to pod jego czujnym okiem
    jest on przygotowywany.
    Potem zachcialo sie SGP i kilku turniejow.
    Kazdy jednak wie,ze zrobiono to nie z checi sprawiedliwosci,bo jednodniowy
    turniej tez wylanial mistrza sprawiedliwie (wspomniane wyzej reguly),a jedynie z powodow komercyjnych.
    Jezeli juz szukamy w sporcie sprawiedliwosci i podwazamy sukces zawodnika w jednodniowym finale,to czy
    rowniez roznej masci eliminacje nie powinny byl rozgrywane w cyklu np. 3 turniejow?
    Nie pisze tu tylko o GPCH,ktory jest przeciez turniejem eliminacyjnym,ale rowniez o cwiartce czy polfinale IMP-u,
    eliminacji krajowych do eliminacji do GP i.t.d.
    Nie mam nic do SGP.Po prostu nie rozumiem podwazania jednodniowych finalow i nazwywania ich niesprawiedliwymi.
    Skoro reguly sa znane,kazdy wie na jakich zasadach walczy w danym dniu,nie mozna mowic o niesprawiedliwosci.
    Czy Fajdek moze czuc sie mistrzem olimpijskim,bo przed igrzyskami nie mial sobie rownych?
    Co najwyzej moze czuc sie frajerem.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 02-09-2016 o 07:57
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  27. Powrót do góry    #70
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Tia... zróbta następnych 28 turniejów na pewno będzie ciekawiej.

    To, że Challenge jest jaki jest, wynika z patologicznego systemu kwalifikowania zawodników do cyrku GP.
    Zbyt wielu żużlowców ma miejsce w cyklu zapewnionego z urzędu. Trzech pierwszych z GP wystarczyłoby w zupełności, ewentualnie czterech, żeby to 4 miejsce nie było tym najbardziej nielubianym. Jestem wrogiem dzikich kart, ale jeśli już muszą być to niechby były maksymalnie trzy.
    W takim układzie zostałoby siedem/osiem miejsc do wywalczenia i tym sposobem eliminacje, a co za tym idzie i Challenge wyglądałyby zupełnie inaczej.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  28. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Semen za jego przydatny post!

    Mariusz (02-09-2016)

  29. Powrót do góry    #71
    Użytkownik
    Dołączył
    02-07-2011
    Postów
    436
    Kliknij i podziękuj
    37
    Podziękowania: 82 w 49 postach
    Cytat Zamieszczone przez mingozi Zobacz posta

    W motosporcie sprawiedliwości nie ma, musieliby bowiem takim lekkim Kołodziejom, Zmarzlikom i Dudkom dociążać motory. Przecież im w dynamice jazdy natura dała niezły handy cup, przecież na wyjściu z łuku łatwiej wychodzi 137 kg mięsa z motorem niż 157 kg, oczywiste. Jestem ciekaw jakby pozmieniała się wówczas hierarchia
    Dała im "poręczną filiżankę"???!!
    A tak ad rem: taka dyskusja już była. Wychodzi na to, że w innych dyscyplinach też sprawiedliwości nie ma, np. bieg na 100m (dominacja czarnoskórych Jamajczyków i Amerykanów), maraton (spróbuj wygrać z Kenijczykiem), pchnięcie kulą czy rzut młotem (bez co najmniej 120 kg żywej wagi ani rusz), albo koszykówka (mając 180 cm możesz sobie najwyżej porozgrywać) Lista jest o wieeele dłuższa...
    Ostatnio edytowane przez seabiscuit ; 02-09-2016 o 12:19

  30. Powrót do góry    #72
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    Czemu 5? Czemu nie 3 albo 8?

    Dlaczego piszesz epizod tarnowski, jakby to byl jakis wypadek przy pracy? To byly dwa slabe sezony. Nastepny w Gorzowie wcale nie byl wiele lepszy, nadrabial na swoim ulubionym torze.
    Tak na serio to sezon 2014 jest pierwszym od bardzo dawna jego sezonem ze srenia powyzej 2 na bieg.
    Wczesniejsze 5 (piec) sezonow to nie bylo zadnych, ale to zadnych fajerwerkow.

    Mowisz o wygranych SGP.... no a ile szans mial? Sprawdzmy
    2008 - pelny sezon w SGP, miejsce 14 - poziom Chrzanowskiego
    2013 - pelny sezon, miejsce 10
    2015 - poziom ponizej Chrzanowskiego

    Kto w jego czasach mogl sie z nim rownac jako junior? Calkiem spora grupka chlopakow.
    Miedzinski, Zabik, Kolodziej, Rempala, Miskowiak, Swiderski. No i Kurmanek

    Oni rowniez czesto gesto stanowili o sile swoich druzyn w tamtym okresie.

    Niekotrym to srebro przeslonilo calkiem ocene tego zawodnika. A to przyzwoity zuzlowiec. nic wiecej
    Może weź pod uwagę też inne rozgrywki np. Elite LEague gdzie status Kasprzaka jest chyba największy spośród polskich żużlowców. Bo pojechał tam multum świetnych imprez, wtym roku również np. mecz z King's Lynn w jego wykonaniu był genialny. Ja generalnie tak do 2013/2014 nie byłem jego wielkim sympatykiem, acz klasę doceniałem. W 2014r. nastąpiła eksplozja jego możliwości, którą nie raz pokazywał i w tegorocznym sezonie. W SEC, w Anglii i w Polsce również ( choć ostatni miesiąc, fakt nie był najlepszy). w SWC to w ogóle był pewniak i podpora zawsze, tu chyba nie ma co przytaczać przykładów.

    Z tej grupki młodzików to Kołodziej, Miedziński ew. Kurmański mogli się z nim równać. Ale w seniorskim żużlu z różnych względów żaden mu nie dorównał (tzn. Koldi miał lepsze okresy ale w GP czyli tych najistotniejszych rozgrywkach nie ma co porównywać). Suma sumarum wychodzi mi, że to po Gollobie i Hampelu najlepszy obok Kołodzieja polish rider last 20 years.
    toolowiec ma racje, ale niestety ludzie nie potrafia analizowac faktow,a co dpiero wybiegać w przyszlosc i prawidłowo oceniac ruchy zawodnika i jego predyspozycje. Gdy czytam te wymianę zdan, to przypomina mi sie forum Stali Rz, gdy jeden z użytkowników poprosił mnie o ocene szans w przyszlosci naszej mlodej fali. Wpis z wiosny 2005 roku. Czy miałem racje, to mozna przeczytac i ocenic. sorki za bledy, ale pisownia oryginalna.


    J. Hampel. rozmawialem z nim dosc dlugo jesienia 2003 roku , swiezo po po zdobyciu mistrza w Kumli, juz wtedy zapowiadal ze z Anglii rezygnuje. robi to rozsadnie i calkowiecie przemyslanie z wiara w swoj plan rozwouju kariery i dojscia na szczyt. podkreslil, ze jak zauwazy ze jego kariera zmierza w przeciwnym kierunku niz progres - do Anglii powroci. On chcial sprawdzic przede wszytkim jak bedzie sie zachowywalo jego cialo, psychika , po prostu imiejtnosci bez stratow w Angli ,a tylko Polska Szwecja. Na razie Jarek idzie dobrym krokiem. sam nie dawalem mu sznas w zeszlym roku na ósmeke,(stawiałem ze bedzie 10). Najweksza zaleta Jarka jest odpornosc psychiczna i swietne starty. najwieksza bolaczka to twarda jazda w pierwszym luku. ja na miejscu Jarka nie rezygmowalbym z Wyspy, ale wierzmy ze Jarek wie najlepiej co dla niego dobre

    Robert Misowiak przypomina mi Lee Richardsona. na razie jest jescze bardzo surowy. dysponuje kapitalnym zapleczem technicznym i opieka. nic tylko jechac, musi sie jescze bardzo duzo uczyc. musi byc cierpliwy. starty na wyspach dokladnie w tym momencie kariery to bylo jego najlepsze posuniecie jakie mogl poczynic. Magda na razie postapila z nim delikatnie i wrzucila go na rezerwowego pewnie aby lagodniej odczul kontakt z rezczywistoscia to pomoze mu latwiej się zaaklimatyzowac.
    Robert ma dobra sylwetke i predyspozycje do dalszego rozwoju. wszytko w jego rekach


    Marcin Remapała podskornie czuje, ze to kolejny typowy zmarnowany talent, metody w karierze chalupnicze j manufakturowe. liga piedestal. nie ta mentalnosci i klasa czlowieka zeby rzadzic w swiatowym towarzystwie. tym gosciem sie nie podniecam. kwestia czasu pochylni w dol


    i na koniec gosc o najwiekszym potencjale:

    Jasiek Kołodziej. o tym zawodniku moge sie wypowiadac w samych superlatywach. jesli chodzi o jazde na torze. kiedys Robek Noga dobrze podkreslil ze powaznym bleddem byla rezygnacja z Premier League w Anglii. Klodziej probuje opanowac Szwecje, ale nie jest klatwo, walczy tam jak lew ale dostae w skore, to moze przyblokowac jego rozwoj. W szwecji jak nie bedzie robil pounktow nikt go nie bedzie trzymal na kredyt. pocieszeniem jest, ze bedzie startował w slabo kadrowo Rospigarnie i bedzie mial wieksza sznase wybicia sie w zespole.

    rozstal sie ze swoimi dotychczasowymi opiekunami i wspólpracownikami, czuje ze wokol niego pojawilo sie za duzo dobrych wujkow dla ktorych jedynym dobrem sa punkty Kolodzieja w Unii. zaczynam sie o niego obawiac. naprawde szkoda by bylo Kolodzieja , bo to fenomenany fighter i material na klasowego zawodnika.

    szkoda, ze nie opisalem wiecej nazwisk. np. Zabika. czy Hliba - bo cenzurka byłaby najbliższa Marcinowi Rempale. jedna uwaga - Miskowiak -wypowiedz stonowana do maksimum, bo nie chcialo mi sie wywoływać burzy na forum i wdawać w polemiki, ze poniżam mistrza świata. Tyle, ze dla mnie jedne zawody we Wrocławiu o niczym za wiele nie świadczyły, a jednocześnie widzialem jak w tym czasie jezdzi bezjajecznie chocby w alsvenskan. Sam fakt wyboru niższej ligi zastanawiał mnie, ze boi sie trudniejszego wyzwania. Potraktowałem go najłagodniej jak sie dało. a tak naprawdę był to dla mnie dzisiejszy Przedpelski. Delikatna konstrukcja fizyczna i psychiczna. bez szans na światowe sukcesy.


    Natomiast o Kasprzaku był osobny wpis



    cieszy dobra postawa Krzyska, co trzeba podkreslic, ten chlopak zaczyna rowno punktowac zarowno na krotszych i dluzszych obiektach. widac, ze jest dobrze przygotowany. glodny jazdy. choc nigdy nie przepadalem za stylem jazdy Krzyska, bo prostu jest slaby - styl oczywiscie, to wierze ze starty na przeroznych obiektach to wszystko skoryguja.

    juz kiedys o tym pisalem. Zenek Kasprzak to prawdziwy skarb polskiego speedwaya :wink: prowadzi syna znakomicie

    wiele juz napisano o Krzysku, ja rozwaze to na dwoch plaszczyznach. warsztatu poza torem i na torze.


    poza:

    tu najwazniejsza jest strategia i cele zawodnika, musi wiedziec co chce osiagnac i w jaki sposob. na tym polu Krzysiek prezentuje sie bardzo dobrze. a kluczowa role odgrywa jego ojciec. przy kazdej okazji powtarzam wspaniala robote Zenka. sam byl żuzlowcem i doskonale czuje i wie co Krzyskowi jest potrzebne. Zenek ma wyrazne ambicje zrobic z Krzyska zawodnika swiatowego formatu i robi to dobrze. dawkuje swietnie starty syna, moce zaoplecze sprzetowe, sponsorskie itd, Zenek jak na razie bardzo dobrze wywiazuje sie z zadan tunera , menago i mechanika.

    w chwili obecnej stan zaplecza kadrowego w teamie Kasprzakow wystarcza, do czasu, wszytko musi byc rozbudowane i mam nadzieje ze Kasprzakowie nie zamkna sie we wlasnym sosie i beda czerpac wiedze i umiejetnosci od innych specjalistow w kreowanieu wyniku zuzlowego.


    mam nadzieje , bo ostatnie wydarzenia, a takze opnie ktore slysze o nich w Lesznie troche mnie niepokoja. Kasprzakowie zaczynaja byc pepkiem swiata. cos na wzor Gollobow, jednak Zenek , nie ma takiej karty przetargowej jaka mial Wladek - najwiekszy talent w historii tego sportu w Polsce.


    tor


    zupelnie inna kwetisa jest sama jazda zawodnika na torze. Krzysiek nigdy nie byl blyskotliwym zawodnikiem, ani finezyjnym technikiem, bardziej przypomina wlasnie swojego ojca, ktory prezentowal klasyczny chlodny styl angielski, wielu ludzi zarzuca Krzyskowi technka kolka.


    atuty Krzyska na torze to swietny start od poczatku kariery, faktycznie ma dobre warunki fizyvczne , wysoki dobrze zbudowany na zuzlowca. to mu gwarantuje mimo slabej techniki dobre opanowanie motocykla.

    odniose sie jeszcze do "techniki kolka" my obserwatorzy czesto robimy pewien blad, porownujemy naszych talenciakow do takiego wirtuoza jak Tomek Gollob, podkresle, nie kazdy zawodnik z czolowki swiatowej musi jezdzic widowiskowo, tacy zawonicy jak np Sam Ermolenko czy Tommy Knudsen czarodziejami torow nie byli, a zdobywali najwyzsze zaczyty na zuzlowym torze.


    najwazniejsze zeby Krzysiek byl sakuteczny , tak jest dotychczas. Krzysiek ciagle modeluje swoja sylwetkke, coraz bardziej plynnie pokonuje luki. co prawda Krzyska za malo ogladalem w akcji na torze w tym sezonie i nie wiele moge powiedziec na ten temat , widzialem go tylko w Wrocku i Lesznie , a nie ma co za bardzo kierowac sie jazda zawodnika na swoim rodzimym torze, chetnie zobaczylbym go w akcji w anglii.

    podejrzewam ze wygrywa tam wlansnie doskonalym startem i szybkim sprzetem na dystansie

    dlaczego tak sadze? wystarczy przeanazlizowac statystyki Krzyska

    Krzysztof Kasprzak (Poole) dom - 10.25 wyjazd - 7.47, ogolem 8.74



    kolosalna roznica w wynikach dom wyjazd, potwierdza teze, ze sila Kasprzaka to zanjomosc swojego toru start i dobry sprzet. tor w Poole nie nalezy do najtrudniejszych w Angli. tak naprawde Krzysiek zaczyna swoja wielka przygode ze speedwayem,

    na dzis nalezy sie cieszyc , ze chce ciezko pracowac i do czegos dojsc. nie wymagajmy szybkich rezulatow. przytoczony Nicki Pedersen swoj pierwszy medal w GP zdobyl w 7 sezonie startow w lidze angielskiej, i w 6 sezonie startow w lidze szwedzkiej.


    obecnie w swiatowym zuzlu panuje tendecja ciezkiej wieloletniej drogi na szczyt. dojada tylko najbardzoiej wytrwali i zorganizowani.


    kiedys mozna bylo luznie potraktowac sezon dwa, odpuszczac zawody mlodziezowe kosztem seniorskich -tak robil Tomek Gollob, teraz nie ma miejsca na pomylki na drodze swojej kariery. zwlaszcza przy bensensownym regulaminie nominacji do cyklu prze BSI.

    nie ma sytuacji ze zawodnik zawali eliminacje w ims to za rok moze spokojnie zdobyc tytul , czy wejsc do finalu , liczy sie kazdy start, wiec dobrze ze Kasprzakowie stawiaja na wyniki w gronie juniorow, o Krzysku musi zrobic sie glosno.

    duzo bedzie zalezec od wystepow w DPS, szanse w GP w tym roku zaprzepascil. turniej we Wrocku swietnie uwidocznil braki Kasprzaka, ten chlopak jeszcze nie czuje walki w kontakcie. - to sa wlasnie te umiejetnosci ktore posiada Nicki i nie chodzi tu o wywalanie przeciwnika w plot - przed Krzyskiem powtorze wiele nauki i miejmy nadzieje ze final koncowego egzaminu dla tego zawodnika jak i dla nas bedzie pomyslny.
    Suma sumarum wyszło, że
    po Gollobie i Hampelu najlepszy obok Kołodzieja polish rider last 20 years
    Ostatnio edytowane przez drozd ; 02-09-2016 o 13:57
    14.08.2014: "Zmarzlik obecnie najlepiej jezdzi na trasie z polskich zuzlowcow."

  31. Powrót do góry    #73
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,701
    Kliknij i podziękuj
    1,403
    Podziękowania: 1,732 w 1,256 postach
    trzymajcie kciuki za Polaków! nie tylko dlatego że to Polacy ale dlatego że brak awansu w Challenge oznacza DK dla Hampela a tego nie chcemy i wolimy Dudka/Pawlickiego/Kasprzaka obok Janowskiego i Zmarzlika w SGP.

    Vaculik
    Lindgren
    Kasprzak


  32. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Robi za jego przydatny post!

    Buszmen (03-09-2016)

  33. Powrót do góry    #74
    Stały bywalec
    Dołączył
    05-11-2013
    Postów
    555
    Kliknij i podziękuj
    32
    Podziękowania: 76 w 55 postach
    Gdzie można obejrzeć ten challenge

  34. Powrót do góry    #75
    Ekspert Awatar Reptile
    Dołączył
    23-01-2007
    Postów
    3,260
    Kliknij i podziękuj
    114
    Podziękowania: 605 w 318 postach
    W tą dziką kartę dla Hampela to ja powątpiewam. Nie ma żadnych podstaw żeby mu ją przyznawać. Jeśli JHJ będzie chciał jeszcze powalczyć w cyklu to powinien za rok zgłosić się do eliminacji i samemu sobie ten awans wywalczyć.
    TeamLindgren

  35. Powrót do góry    #76
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,701
    Kliknij i podziękuj
    1,403
    Podziękowania: 1,732 w 1,256 postach
    niby tak ale... BSI rozda takie karty... Hampel, Emil, Iversen, Harris/Lambert i co? i łyso

  36. Powrót do góry    #77
    Ekspert Awatar Reptile
    Dołączył
    23-01-2007
    Postów
    3,260
    Kliknij i podziękuj
    114
    Podziękowania: 605 w 318 postach
    Może tak być jak piszesz, ale wtedy to już byłaby chyba przesada. O Harrisie to już tutaj pisałem ostatnio (potwarz dla kibiców gdyby mu przyznano dzikusa). Na Lamberta mimo wszystko jeszcze za wcześnie. Hampel przez rok nie jeździł, jego forma to wielka zagadka, do tego miał szansę pojechać w tych ostatnich rundach i udowodnić swoją wartość. Dlatego nie sądzę, by dostał dzikusa i on sam jest pewnie tego świadomy. Co do Emila to też mam mieszane odczucia. Z jednej strony to wielki zawodnik, który może bić się o mistrzostwo. Z drugiej sezon ma kiepski (pomijając kwestie kontuzji) i sam od tak wielu lat olewał GP i wszelkie eliminacje do cyklu, że byłoby to średnio sprawiedliwe.

    Po dzisiejszych zawodach będziemy mądrzejsi. Ja mam nadzieję tylko, że nie wejdzie Ljung (poważnie się obawiam o to) albo o zgrozo Jędrzejak .
    TeamLindgren

  37. Powrót do góry    #78
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,701
    Kliknij i podziękuj
    1,403
    Podziękowania: 1,732 w 1,256 postach
    Cytat Zamieszczone przez Reptile Zobacz posta
    Na Lamberta mimo wszystko jeszcze za wcześnie.
    przejedzie rok wożąc ogoony. zbierze doświadczenie. później rok w ligach (Polska???) i za 3 lata znowu jako stały uczestnik. tak było z "Fingerem".

    Cytat Zamieszczone przez Reptile Zobacz posta
    Po dzisiejszych zawodach będziemy mądrzejsi. Ja mam nadzieję tylko, że nie wejdzie Ljung (poważnie się obawiam o to) albo o zgrozo Jędrzejak .
    to jest sport. po cichu marzyłby mi się Ugly Duck Andersen-Pedersen to przez lata były najpiękniejsze biegi

  38. Powrót do góry    #79
    Ekspert Awatar Reptile
    Dołączył
    23-01-2007
    Postów
    3,260
    Kliknij i podziękuj
    114
    Podziękowania: 605 w 318 postach
    Andersen się wycofał z powodu kontuzji więc pozostanie to w sferze marzeń .
    TeamLindgren

  39. Powrót do góry    #80
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,701
    Kliknij i podziękuj
    1,403
    Podziękowania: 1,732 w 1,256 postach
    o kurde :/ zarobiony jestem to nie sledze newsow. tzn nie zarobiony - chleje 24 na dobe jak to kilku userow mysli

  40. Powrót do góry    #81
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Bez urazy, ale niektórymi swoimi postami dajesz powody do takich podejrzeń
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  41. Powrót do góry    #82
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-04-2006
    Postów
    1,700
    Kliknij i podziękuj
    64
    Podziękowania: 382 w 213 postach
    Cytat Zamieszczone przez Reptile Zobacz posta
    Po dzisiejszych zawodach będziemy mądrzejsi. Ja mam nadzieję tylko, że nie wejdzie Ljung (poważnie się obawiam o to) albo o zgrozo Jędrzejak .
    A ja stawiając na czarne konie wytypowałem sobie właśnie tych dwóch do pierwszej trójki.
    Ljung wygrywa turniej, a na pudle jeszcze Fricke i Jędrzejak.

    E: A co do faworytów - w Vaculika średnio wierzę, Kasprzak położy jakiś bieg, albo więcej i nie da rady. Zostają Dudek i Lindgren. Nie wiem jak to byłoby, gdyby na pudle stanął Pawlicki. Co wtedy? Do GP wchodzi czwarty z turnieju, czy jak?

  42. Powrót do góry    #83
    Ekspert Awatar okano1
    Dołączył
    19-08-2002
    Postów
    5,811
    Kliknij i podziękuj
    274
    Podziękowania: 406 w 335 postach
    No to Dudek dobrze zaczął jak na 3 pole w pierwszym starcie

  43. Powrót do góry    #84
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Pole C i trudny personalnie bieg. Zrobił duży krok.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  44. Powrót do góry    #85
    Super Typer Grand Prix Awatar woojo
    Dołączył
    12-05-2004
    Postów
    3,863
    Kliknij i podziękuj
    464
    Podziękowania: 166 w 106 postach
    Cytat Zamieszczone przez venom200 Zobacz posta
    Gdzie można obejrzeć ten challenge
    Chyba nie ma nigdzie transmisji "na żywo". Ale na pewno ktoś to nagrywa, bo 9 września o godzinie 22:30 miejscowego czasu, na angielskim kanale BT Sport 1 będzie relacja z dzisiejszych zawodów w Vetlandzie.

  45. Powrót do góry    #86
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-01-2010
    Postów
    709
    Kliknij i podziękuj
    98
    Podziękowania: 83 w 55 postach
    live na fb Masarny https://www.facebook.com/masarna/

    ciekawe bo bet365 ma live, ale chyba transmisji telewizyjnej nigdzie nie ma

  46. Już 5 użytkowników podziękowało forumowiczowi cphx za jego przydatny post!

    Buszmen (03-09-2016), Mariusz (03-09-2016), WaluS (03-09-2016), shelve (03-09-2016), woojo (03-09-2016)

  47. Powrót do góry    #87
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,895
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,164 w 2,082 postach
    Dudi narazie ciśnie dobrze. Pół kółka przed Vaculem w 5 biegu - Jest moc.
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  48. Powrót do góry    #88
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,701
    Kliknij i podziękuj
    1,403
    Podziękowania: 1,732 w 1,256 postach
    chyba Dudek Vaculik będą tak jechać do końca. kto 3? Pawlicki/Lindgren może Fricke/KK

  49. Powrót do góry    #89
    Ekspert Awatar okano1
    Dołączył
    19-08-2002
    Postów
    5,811
    Kliknij i podziękuj
    274
    Podziękowania: 406 w 335 postach
    Pola C i D dwie 3 to Patryk robi duży krok

  50. Powrót do góry    #90
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Mogą mieć scouta, ale wątpię, nigdy tak żużla nie dawali.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •