Pokaż wyniki od 1 do 22 z 22

Wątek: 14 kolejka: ROW Rybnik - Stal Gorzów

  1. Powrót do góry    #1
    Ekspert Awatar Przemek
    Dołączył
    28-07-2002
    Postów
    3,647
    Kliknij i podziękuj
    111
    Podziękowania: 564 w 303 postach

    14 kolejka: ROW Rybnik - Stal Gorzów

    Stal Gorzów po przegranej z Falubazem znalazła się pod ścianą. O fatalnych decyzjach trenerach Chomskiego można by było napisać książkę, ale trzeba zostawić to. Na rozliczenia przyjdzie czas za miesiąc. W niedzielę czeka nas kluczowy mecz. Po prostu trzeba to spotkanie wygrać z kilku ważnych powodów:

    1)Łatwiejszy rywal w I rundzie PO (GKM Grudziądz)
    2) niech Falubaz "wykrwawi" się z Toruniem. Teoretycznie teraz najmocniejszy jest Falubaz i oni mają większe szanse wtopić z Toruniem, a niżeli z Grudziadzem. Teoretycznie wieksze szanse na złoto będą przy zajęciu 1 miejsca
    3) finałowy mecz mielibyśmy na własnym torze

    Te trzy czynniki sprawiają, że mecz w Rybniku jest dla nas bardzo ważny. ROW jest w zasadzie pewny utrzymania, bo chyba nikt tam nie wierzy, że rozbita mentalnie Unia rozjedzie do 30-tu Spartę Wrocław. Jednak analizujac ostatnie tygodnie, to faworytem tego meczu jest ROW. Zawodnicy rybniccy po porazkach z Toruniem i Zieloną Góra wreszcie dogadali się z własnym torem i rozbili Unię Leszno. W dobrej formie jest Laguta (3 zawodnik ligi), Fricke i Holta. Do tego dochodzi dobry junior Woryna i bardzo dobra druga linia (Jonsson-Balinski).

    Stal Gorzów w ostatnich dwóch wyjazdowych meczach (porażki do 36 w Grudziadzu i do 40 w Toruniu) pokazala się ze słabej strony. Na domiar złego spadła siła zespołu w meczach u siebie (meczarnie z Wroclawiem i wygrana do 42, a takze porażke do 44 z Falubazem). Oznacza to kryzys formy gorzowskich zawodników. W tej chwili cały wózek ciągnie Zmarzlik, równą formę w okolicach 10 pkt prezentuje Iversen. Kasprzak (nie liczac meczu z Falubazem) również jedzie na dobrym poziomie. Cała reszta kompletnie zawodzi.

    Przyjrzyjmy się desygnowanym składom na te spotkanie:

    9.Fricke
    10.Jonsson
    11.Holta
    12.Baliński
    13.Laguta
    14.Chmiel
    15. Woryna

    1.Iversen (2,00)
    2.Jensen (0,842)
    3.Zagar (1,462)
    4.Pawlicki (1,536)
    5.Kasprzak (1,733)
    6.Zmarzlik (2,188)
    7.Cyfer (0,941)

    Celowo wypisalem średnie biegowe na wyjeździe naszych żużlowców. Nie rozumiem jednego. Wszyscy trenery ekstraligi (W tym trener ROW-u - Żyto) przy doborze skladu biorą m.in. pod uwagę aktualną dyspozycję. A u nas co widzimy? Ten sam skłąd przez cały sezon (nie liczac absencji Zagara), 0 reakcji na zmieniajaca sie formę zawodników. Przecież gołym okiem widac, że para Zagar-Pawlicki powinna byc rozdzielona, bo zawodnicy zajmują 4 i 5 srednia w drużynie. Na szczęście plusem jest to, że Zmarzlik jest po 6, co znaczy, że pojedzie w 12 biegu. Dziwie się też trenerowi Chomskiemu, że mając bardzo średnich seniorów, gdzie żaden na wyjeździe nie osiagnal średniej biegowej powyzej 2,00 nie chce sprobować z zostawieniem Zmarzlika na...2 ostatnie biegi! W przypadku straty 6-puntowej powinien z taktycznej wpuszczać seniorów w miejsce Jensena i ew. raz za Cyfera. Spróbowałbym takiego manewru, że zostawiłbym Zmarzlika i na 14 i 15. Jest to obecnie nasz jedyny zawodnik, który daje nadzieje na skuteczna jazde w biegch nominowanych. Do tej pory w tym sezonie jechał jeden raz w biegu 15 (w Lesznie), gdzie wygralismy. Gdyby podobnie bylo z Zieloną derby byłyby też wygrane. Ale to zobaczymy po meczu i rozliczymy trenera z jego myśli taktycznej.

    PS Ogolnie jak już pisalem, faworytem tego meczu jest ROW. Wygrana nasza przy obecnej formie będzie niespodzianką. Tylko nie tłumaczcie porażki tym, że lepiej zając 2 miejsce, by trafić na Torun, to bzdura. Lepiej zdecydowanie wygrac RZ i przystępować do walki z 1 miejsca.

    PS2 Szkoda, że naszego meczu nie będzie w tv.

    PS Cyfer, czy Karczmarz? Ten drugi jeździł parę razy w tym roku i prezentował się akurat na tym torze bardzo dobrze. Choćby w finale BK imponował walecznościa i jazdą na dystansie.



  2. Powrót do góry    #2
    Użytkownik
    Dołączył
    22-07-2009
    Postów
    302
    Kliknij i podziękuj
    17
    Podziękowania: 77 w 46 postach
    Ja tam nie widzę, żeby faworytem był Rybnik, Gorzów akurat na tym torze powinien czuć się dobrze i większa motywacja po stronie Stali powinna być kluczowa.


    BTW. Obejrzałem jakiś czas temu materiał TV drużyny z Rybnika po meczu z Lesznem to mocno Wam współczuję rybniczanie ale większego wieśniaka od p.Mrozka to w lidze nie sposób znaleźć. Nie dość, że po ang. to słowa nie zna to aż mi żal było AJa jak go zaczął tarmosić, widać było, że szwed tylko zagryzł zęby i z politowaniem na niego spojrzał.
    Ostatnio edytowane przez manekinn ; 18-08-2016 o 17:30

  3. Powrót do góry    #3
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Trudny do wytypowania mecz. Gospodarze praktycznie jadą o pietruchę a dla Stali to jednak bardzo ważny mecz (tak psychologicznie, żeby nie zakończyć RZ 2 porażkami jak i ze względu na to, że jednak lepiej uniknąć Torunia w półfinale i mieć możliwość świętowania ewentualnego majstra u siebie).

    Z jednej strony Stal kadrowo miażdży gospodarzy i powinna wygrać ten mecz zdecydowanie, ale z drugiej strony mamy ROW, który chyba wreszcie odnalazł odpowiednie ustawienia na twardy tor. Jeżeli będzie twardo i gospodarcze równie dobrze spasowani co na meczu z Unią to możemy mieć niespodziankę.
    Każda inna opcja to wygrana gości. Dotychczas deprecjonowałem siłę ROW i konsekwentnie typowałem ich porażki. Teraz trzymam za nich kciuki i zaryzykuję 48-42

  4. Powrót do góry    #4
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-09-2005
    Postów
    647
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 94 w 70 postach
    Napiszę krótko. Jeżeli Stal przegra z Rybnikiem, to po co się pchać do PO ?

  5. Powrót do góry    #5
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,895
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,164 w 2,082 postach
    Cytat Zamieszczone przez gorzowiak Zobacz posta
    Napiszę krótko. Jeżeli Stal przegra z Rybnikiem, to po co się pchać do PO ?
    Jak to po co, walczyć o medal.

    Taka specyfika tego sportu, że dziś można przegrać z teoretycznie słabszym zespołem, a jutro można roznieść murowanego faworyta.

    Nawet jak wtopicie w Rybniku, to przecież nie oznacza, że wtopicie wszystkie dwumecze w PO.
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  6. Powrót do góry    #6
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-02-2014
    Postów
    1,745
    Kliknij i podziękuj
    252
    Podziękowania: 827 w 404 postach
    Cytat Zamieszczone przez gorzowiak Zobacz posta
    Napiszę krótko. Jeżeli Stal przegra z Rybnikiem, to po co się pchać do PO ?
    Raz się wygrywa a czasami przegrywa , ale kibic sukcesu nie ma o tym zielonego pojęcia

  7. Powrót do góry    #7
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez gorzowiak Zobacz posta
    Napiszę krótko. Jeżeli Stal przegra z Rybnikiem, to po co się pchać do PO ?
    Głupie pytanie.

  8. Powrót do góry    #8
    Ekspert Awatar Reptile
    Dołączył
    23-01-2007
    Postów
    3,260
    Kliknij i podziękuj
    114
    Podziękowania: 605 w 318 postach
    Typowanie wyniku tego meczu jest dość trudne. Głównie z tego względu, że Rybnik jest w tym sezonie najbardziej chimerycznym i zagadkowym zespołem. Myślę jednak, że nie stoją na straconej pozycji i jeśli wygrają tutaj np. +4 nie będę tym jakoś wielce zaskoczony. Zwłaszcza jeśli tor byłby podobny do tego co było z Lesznem. Taki betonik może skutecznie wyeliminować Zagara i Jensena, w pewnym stopniu również Iversena i Kasprzaka.

    Gorzów musi to wygrać żeby utrzymać pierwsze miejsce w tabeli, ale jestem przekonany, że Rybnik się przed nimi nie położy i będzie chciał godnie pożegnać się ze swoimi kibicami za w sumie fajny i udany z ich perspektywy sezon. Odważnie stawiam +4 na gospodarzy.
    TeamLindgren

  9. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Reptile za jego przydatny post!

    Zboczeniec z lasu (21-08-2016)

  10. Powrót do góry    #9
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,558
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Cytat Zamieszczone przez Reptile Zobacz posta
    Typowanie wyniku tego meczu jest dość trudne. Głównie z tego względu, że Rybnik jest w tym sezonie najbardziej chimerycznym i zagadkowym zespołem. Myślę jednak, że nie stoją na straconej pozycji i jeśli wygrają tutaj np. +4 nie będę tym jakoś wielce zaskoczony. Zwłaszcza jeśli tor byłby podobny do tego co było z Lesznem. Taki betonik może skutecznie wyeliminować Zagara i Jensena, w pewnym stopniu również Iversena i Kasprzaka.

    Gorzów musi to wygrać żeby utrzymać pierwsze miejsce w tabeli, ale jestem przekonany, że Rybnik się przed nimi nie położy i będzie chciał godnie pożegnać się ze swoimi kibicami za w sumie fajny i udany z ich perspektywy sezon. Odważnie na gospodarzy +4.
    Ale jest możliwość, że Gorzów to wygra i spadnie na drugie miejsce w tabeli. Mnie natomiast ciekawi jak rozstrzygną sytuację kiedy Stal w Rybniku wygra 44-46 a Falubaz wygra z Tarnowem 63-27 ?

    Wtedy zostanie rzut monetą chyba
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  11. Powrót do góry    #10
    Ekspert Awatar Reptile
    Dołączył
    23-01-2007
    Postów
    3,260
    Kliknij i podziękuj
    114
    Podziękowania: 605 w 318 postach
    Kasprzak ma szczęście do rzutu monetą więc pewnie i tak Stal by była na pierwszym .
    TeamLindgren

  12. Powrót do góry    #11
    Użytkownik
    Dołączył
    17-04-2016
    Postów
    139
    Kliknij i podziękuj
    176
    Podziękowania: 137 w 50 postach
    Gdzie sie w Rybniku nie obejrzeć to inna teoria ,inna para kaloszy.
    Stal odpuszcza.... Stal pojedzie na maxa...

    Z jednej strony mozna trafic na GKM i wynik 35-55 a w rewanżu 56-34...
    Lub pojechac z Wrockiem który jest zupełnie inna drużyną niż z poczatku sezonu i miec 48-42 i ... 42-48....
    Jeśli chce sie zostac Mistrzem to trzeba wygrac z kazdym. A juz kalkulowanie na tym etapie świadczy o słabości.

    Ja wiec ABSOLUTNIE nie widze powodu dla którego Stal Gorzów w Rybniku nie pojedzie po zwycięstwo.
    Jest potrzeba poprawić nastroje w drużynie ,kazdy chce zarabiać.....to są zawodowcy.

    (Choć dziś po 32 dwoch latach oglądania zuzla pierwszy raz widziałem jak zawodowy ziuzlowiec ucieka z motora )

    Szyki wszystkim moze pokrzyzowac pogoda. Zapowiadaja deszcze i to spore.

    Jesli natura bedzie znośna to uważam ,że Rybnik pojedzie po zwyciestwo i wygra. Spasowani są.

    Na koniec.... Zaryzykuje teze ,że sezon położyła tragedia z Krystianem. Wyniki Tarnowa i Rybnika mogły byc z goła inne a na pozycji spadkowej mielibysmy dziś.... Unie LESZNO .

  13. Powrót do góry    #12
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    W Rybniku popada do południa/przed meczem, więc chyba takiego atutu jak z Lesznem nie będzie. I tym razem zobaczymy mecz bardziej jak z KST i FZG niż jak z WTS i Lesznem właśnie. No ale... się okaże.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  14. Powrót do góry    #13
    Stały bywalec
    Dołączył
    18-01-2003
    Postów
    1,181
    Kliknij i podziękuj
    16
    Podziękowania: 43 w 26 postach
    Jedyna szansa Stali jest w deszczu i zmianie toru na lekko przyczepniejszy,jeśli Stal wygra ojcem zwyciestwa bedzie Zagar.
    Choć mam nadzieje na 49-41 dla ROW-u

  15. Powrót do góry    #14
    Stały bywalec
    Dołączył
    06-07-2011
    Postów
    1,206
    Kliknij i podziękuj
    65
    Podziękowania: 407 w 224 postach
    Masakra co się stało z Jensenem. Taki talent, a jedzie od kilku lat co raz gorzej, a w tym roku w barwach Gorzowa to jedzie jak jakiś Davidsson.

  16. Powrót do góry    #15
    Użytkownik
    Dołączył
    22-07-2009
    Postów
    302
    Kliknij i podziękuj
    17
    Podziękowania: 77 w 46 postach
    Nie obrażaj Davidssona, on w Piraternie wymiata.

    Właśnie, EUREKA, brać Staleczka Davidssona na Falubaz!

  17. Powrót do góry    #16
    Ekspert Awatar Reptile
    Dołączył
    23-01-2007
    Postów
    3,260
    Kliknij i podziękuj
    114
    Podziękowania: 605 w 318 postach
    Na miejscu Chomskiego puściłbym teraz Zmarzlika za Pawlickiego. Duet Fricke - Baliński spokojnie do ogrania i to nawet na 5-1 razem z Drewniakiem.
    TeamLindgren

  18. Powrót do góry    #17
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-06-2003
    Postów
    836
    Kliknij i podziękuj
    97
    Podziękowania: 29 w 18 postach
    W Rybniku na razie jedzie tylko 4 zawodników, Baliński 0, a Woryna mogący go zastąpić jako jedyny nie wygrał z pierwszego pola. Tak to wygląda "na odległość". Moze być ciekawie do końca ale lekkie wskazanie na Gorzów.

  19. Powrót do góry    #18
    Ekspert Awatar Torretoo
    Dołączył
    11-12-2012
    Postów
    7,044
    Kliknij i podziękuj
    838
    Podziękowania: 1,039 w 716 postach
    Stal jedzie po win ale to nic, Mariusz zaraz wpadnie i powie, ze jak bedzie trzeba to Falubaz wygra 70:20 z Tarnowem

  20. Powrót do góry    #19
    Stały bywalec
    Dołączył
    06-07-2011
    Postów
    1,206
    Kliknij i podziękuj
    65
    Podziękowania: 407 w 224 postach
    Jonsson kolejny raz jedzie jak turysta. Powinie pomyśleć o końcu kariery zanim całkiem rozmieni swoje nazwisko na drobne.

  21. Powrót do góry    #20
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,895
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,164 w 2,082 postach
    AJ od jakiegoś już czasu jezdzi sobie hobbystycznie.
    Bardziej to pracodawcy powinni się zastanawiać nad kontraktowaniem takich grajków, którzy to zabijać się o punkty nie będą.

    Jemu to jest potrzebny jakiś porzadny kop/bodziec, co by mu się jerszcze chciało coś w tym sporcie osiągać.
    Bliżej mu chyba obecnie do biznesmena niż żużloka.
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  22. Powrót do góry    #21
    Użytkownik
    Dołączył
    17-04-2016
    Postów
    139
    Kliknij i podziękuj
    176
    Podziękowania: 137 w 50 postach
    To jest chamstwo po prostu
    Dziennikarskie świństwo i chamstwo na potęge... Idiota dziennikarz.
    Nikt w Rybniku nie słyszał zadnych wyzwisk ,nikt nie ubliżał i nie prowokował.
    Pozdro dla kibiców Stali.

    http://www.dziennikzachodni.pl/wiado...alki,10538971/

  23. Powrót do góry    #22
    Ekspert
    Dołączył
    19-07-2007
    Postów
    3,311
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 407 w 296 postach
    Pierwszy numer gazety ukazał się 6 lutego 1945 roku. Założycielem i pierwszym redaktorem naczelnym DZ był Stanisław Ziemba.
    Początkowo był nieoficjalnym organem Polskiej Partii Robotniczej

    No i wszystko jasne, antypolska gadzinówka na podobiznę szmatławca szechtera
    Grigorij Łaguta :Nowa formuła Speedway Best Pairs Cup jest atrakcyjna, ponieważ walczymy dla naszych sponsorów

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •