Pokaż wyniki od 1 do 27 z 27

Wątek: Nagrywanie Materiałów z TV

  1. Powrót do góry    #1
    Użytkownik
    Dołączył
    21-04-2003
    Postów
    298
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Nagrywanie Materiałów z TV

    Zwracam sie z prośbą do osob ktore aktualnie zgrywają sobie mecze zuzlowe z tv do swoich zbiorow. Prosze o kontakt na priv kogos kto mi doradzi wybór sprzetu do nagrywania

    Podobne wątki:

  2. Powrót do góry    #2
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,552
    Kliknij i podziękuj
    1,696
    Podziękowania: 4,348 w 3,136 postach
    Zakładam, ze oglądasz poprzez satelitę ?

    Jesli tak to musisz się wystrzegać sprzętów (tunerów) operatora. Ponieważ na nich owszem, nagrasz sobie mecz żużlowy ale już nie masz możliwości archiwizowania tego materiału ponieważ nie zgrasz go na kompa. Nawet po wyciągnięciu HDD z tunera i podpięciu go do kompa nic nie zrobisz, dyski są szyfrowane.

    Pytanie jest czy możesz korzystać ze swojego tunera, zakupionego indywidualnie ? A to z kolei zależne jest od karty kodowej jaką posiadasz. Jesli masz np. kartę starego typu po C+ lub NC+ to sprawa jest w zasadzie prosta i wtedy mozesz sobie kupic tuner sat, najlepiej na linuksie, z odpowiednim dyskiem twardym i od tego momentu możesz sobie nagrywać material jaki chcesz oraz zgrywać go poprzez sieć domową na kompa. A dalej możesz z tym materiałem robić co chcesz. Koszt tunera dobrej klasy waha się od 500 - 2000 PLN. Za 1100 PLN kupisz już dobrej klasy dwugłowicowy sprzęt. Np. ten http://www.sklep-tvsat.com/tunery-hd...-vu-solo2.html
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  3. Powrót do góry    #3
    Użytkownik
    Dołączył
    21-04-2003
    Postów
    298
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Zakładam, ze oglądasz poprzez satelitę ?

    Jesli tak to musisz się wystrzegać sprzętów (tunerów) operatora. Ponieważ na nich owszem, nagrasz sobie mecz żużlowy ale już nie masz możliwości archiwizowania tego materiału ponieważ nie zgrasz go na kompa. Nawet po wyciągnięciu HDD z tunera i podpięciu go do kompa nic nie zrobisz, dyski są szyfrowane.

    Pytanie jest czy możesz korzystać ze swojego tunera, zakupionego indywidualnie ? A to z kolei zależne jest od karty kodowej jaką posiadasz. Jesli masz np. kartę starego typu po C+ lub NC+ to sprawa jest w zasadzie prosta i wtedy mozesz sobie kupic tuner sat, najlepiej na linuksie, z odpowiednim dyskiem twardym i od tego momentu możesz sobie nagrywać material jaki chcesz oraz zgrywać go poprzez sieć domową na kompa. A dalej możesz z tym materiałem robić co chcesz. Koszt tunera dobrej klasy waha się od 500 - 2000 PLN. Za 1100 PLN kupisz już dobrej klasy dwugłowicowy sprzęt. Np. ten http://www.sklep-tvsat.com/tunery-hd...-vu-solo2.html

    Dobra... rozumiem juz ze to kwestia tunera. Sprawdzilem jaka mam karte. Dziala u sasiada w dekoderze wiec to chyba cameleon. Mam do wyboru 2 dekodery jeden tanszy jeden drozszy.
    tanszy 160L http://tehwiz.co.uk/new-receiver-hd-...a-2-p-408.html
    drozszy 400L http://tehwiz.co.uk/new-receiver-hd-...a-2-p-409.html

    Czy oba pozwola mi na to zeby z nich zgrywac pliki i bez problemu odtwarzac na kompie? Jaki format moga miec te pliki video na dekoderze? wolalbym ten tanszy dekoder ale z drugiej strony jesli ten drozszy na bank umozliwi mi zgrywanie zuzla z tv to wybiore tamten.

  4. Powrót do góry    #4
    Stały bywalec Awatar kamilg221
    Dołączył
    03-11-2006
    Postów
    851
    Kliknij i podziękuj
    37
    Podziękowania: 100 w 55 postach
    Cytat Zamieszczone przez KotekZKZ Zobacz posta
    Dobra... rozumiem juz ze to kwestia tunera. Sprawdzilem jaka mam karte. Dziala u sasiada w dekoderze wiec to chyba cameleon. Mam do wyboru 2 dekodery jeden tanszy jeden drozszy.
    tanszy 160L http://tehwiz.co.uk/new-receiver-hd-...a-2-p-408.html
    drozszy 400L http://tehwiz.co.uk/new-receiver-hd-...a-2-p-409.html

    Czy oba pozwola mi na to zeby z nich zgrywac pliki i bez problemu odtwarzac na kompie? Jaki format moga miec te pliki video na dekoderze? wolalbym ten tanszy dekoder ale z drugiej strony jesli ten drozszy na bank umozliwi mi zgrywanie zuzla z tv to wybiore tamten.
    Ja mam dekoder mediabox od nc+ i do tego zwykła stacjonarna nagrywarka DVD.Moge zgrywac kazdy materiał....
    Klaudia Szmaj: Jestem na etapie renegocjacji kontraktu

  5. Powrót do góry    #5
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,552
    Kliknij i podziękuj
    1,696
    Podziękowania: 4,348 w 3,136 postach
    Cytat Zamieszczone przez KotekZKZ Zobacz posta
    Dobra... rozumiem juz ze to kwestia tunera. Sprawdzilem jaka mam karte. Dziala u sasiada w dekoderze wiec to chyba cameleon. Mam do wyboru 2 dekodery jeden tanszy jeden drozszy.
    tanszy 160L http://tehwiz.co.uk/new-receiver-hd-...a-2-p-408.html
    drozszy 400L http://tehwiz.co.uk/new-receiver-hd-...a-2-p-409.html
    Tak, jeśli karta działa u siąsiada to na pewno nieparowany Cameleon. Bedzie ta karta dzialac również w tych tunerach.

    Czy oba pozwola mi na to zeby z nich zgrywac pliki i bez problemu odtwarzac na kompie? Jaki format moga miec te pliki video na dekoderze? wolalbym ten tanszy dekoder ale z drugiej strony jesli ten drozszy na bank umozliwi mi zgrywanie zuzla z tv to wybiore tamten.
    Oba te tunery nadają się do Twoich potrzeb. Jest jednak róznica pomiędzy nimi. Ten tańszy nie ma możliwości zamontowania HDD w środku, więc pozostaje tylko nagrywanie materialu na HDD zewnętrzny, podłączony po USB lub e-sata. Ten droższy tuner (Vu Solo 4K) to już prawdziwy mercedes. Góruje nad pozostałymi przede wszystkim mocą procesora, ilością pamięci ram (2 gb) i ilością pamięci wewnetrznej flash (na ktorej instalujemy system i dodatki) 4 GB, wbudowane wiifii czy gigabajtowy lan. Ponadto wyświetla on obrazy TV o rozdzielczości 3840x2160 czyli obraz w UHD. Niektore stacje już nadają w tej rozdzielczości. A co najważniejsze i najbardziej praktyczne, ten tuner posiada z tyłu szufladkę do której ładujesz HDD 2.5 cala. Jest jednak jeszcze jedna alternatywa, w postaci Vu + Solo 2 ( nie mylić z Vu + Solo SE v2) tutaj masz linka http://www.sklep-tvsat.com/tunery-hd...-vu-solo2.html

    Do tego tunera, również do środka możesz zamontować sobie 2,5 calowy hdd i na niego nagrywać. Co jeszcze jest ważne, mając te tunery i kartę cameleon możesz sobie zrobić swój własny multiroom. Podpinasz do routerka ze dwa, trzy, cztery, takie tunery i wszystkie pracują na jednej karcie.

    Jeśli chodzi o format plików nagranych to mają one rozszerzenie .ts jest to bardzo powszechny i popularny format linuksowy. Te pliki możesz sobie edytować na kompie jakimkolwiek edytorem do obróbki video i robić z nimi co chcesz.

    kamilg221

    Ja mam dekoder mediabox od nc+ i do tego zwykła stacjonarna nagrywarka DVD.Moge zgrywac kazdy materiał....
    ALe nie możesz go edytować i np. wycinac reklam Ponadto trzeba pamiętać, ze każda płyta ma swoją pojemność, zazwyczaj 4,5 gb. I co wtedy jak przedłuża się np. jakieś SGP które potrafi lecieć ponad 3 godziny ? No i jak dużo nagrywasz to masz potem w domu stosy plyt DVD. A to nie jest zbyt komfortowe rozwiązanie.

    Ja ze swojego Vu Solo 4k archiwizuje sobie materiał na sieciowy server (Synology 3 TB) a hdd w tunerze to 1 TB
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  6. Powrót do góry    #6
    Stały bywalec Awatar kamilg221
    Dołączył
    03-11-2006
    Postów
    851
    Kliknij i podziękuj
    37
    Podziękowania: 100 w 55 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Tak, jeśli karta działa u siąsiada to na pewno nieparowany Cameleon. Bedzie ta karta dzialac również w tych tunerach.



    Oba te tunery nadają się do Twoich potrzeb. Jest jednak róznica pomiędzy nimi. Ten tańszy nie ma możliwości zamontowania HDD w środku, więc pozostaje tylko nagrywanie materialu na HDD zewnętrzny, podłączony po USB lub e-sata. Ten droższy tuner (Vu Solo 4K) to już prawdziwy mercedes. Góruje nad pozostałymi przede wszystkim mocą procesora, ilością pamięci ram (2 gb) i ilością pamięci wewnetrznej flash (na ktorej instalujemy system i dodatki) 4 GB, wbudowane wiifii czy gigabajtowy lan. Ponadto wyświetla on obrazy TV o rozdzielczości 3840x2160 czyli obraz w UHD. Niektore stacje już nadają w tej rozdzielczości. A co najważniejsze i najbardziej praktyczne, ten tuner posiada z tyłu szufladkę do której ładujesz HDD 2.5 cala. Jest jednak jeszcze jedna alternatywa, w postaci Vu + Solo 2 ( nie mylić z Vu + Solo SE v2) tutaj masz linka http://www.sklep-tvsat.com/tunery-hd...-vu-solo2.html

    Do tego tunera, również do środka możesz zamontować sobie 2,5 calowy hdd i na niego nagrywać. Co jeszcze jest ważne, mając te tunery i kartę cameleon możesz sobie zrobić swój własny multiroom. Podpinasz do routerka ze dwa, trzy, cztery, takie tunery i wszystkie pracują na jednej karcie.

    Jeśli chodzi o format plików nagranych to mają one rozszerzenie .ts jest to bardzo powszechny i popularny format linuksowy. Te pliki możesz sobie edytować na kompie jakimkolwiek edytorem do obróbki video i robić z nimi co chcesz.

    kamilg221



    ALe nie możesz go edytować i np. wycinac reklam Ponadto trzeba pamiętać, ze każda płyta ma swoją pojemność, zazwyczaj 4,5 gb. I co wtedy jak przedłuża się np. jakieś SGP które potrafi lecieć ponad 3 godziny ? No i jak dużo nagrywasz to masz potem w domu stosy plyt DVD. A to nie jest zbyt komfortowe rozwiązanie.

    Ja ze swojego Vu Solo 4k archiwizuje sobie materiał na sieciowy server (Synology 3 TB) a hdd w tunerze to 1 TB

    Mogę wycinać reklamy,łączyć pliki,skracac . Żużla nie nagrywam nie interesuje mnie..Długość nagrania nie ma znaczenia. Nagranie mogę podzielić na części i nagrać na 2 plyty
    Ostatnio edytowane przez kamilg221 ; 08-07-2016 o 10:50
    Klaudia Szmaj: Jestem na etapie renegocjacji kontraktu

  7. Powrót do góry    #7
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,552
    Kliknij i podziękuj
    1,696
    Podziękowania: 4,348 w 3,136 postach
    Cytat Zamieszczone przez kamilg221 Zobacz posta
    Mogę wycinać reklamy,łączyć pliki,skracac . Żużla nie nagrywam nie interesuje mnie..Długość nagrania nie ma znaczenia. Nagranie mogę podzielić na części i nagrać na 2 plyty
    No ok. tego nie neguje. Jednak dla mnie takie rozwiązanie jest kłopotliwe. Jesienią czy zimą, jak chce sobie na TV oglądnąć jakiś meczyk (jakiekolwiek nagranie) to sobie oglądam po sieci prosto z serverka. Nie muszę wtedy przekopywać stosu płyt i poszukiwać tego co mnie interesuje.

    Ponadto mogę sobie, będąc poza domem, korzystając ze smartfona (tablet, laptop) oglądać TV na liva z mojego tunera, zaprogramować jakieś nagrywanie czy oglądać nagrany już materiał.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  8. Powrót do góry    #8
    Stały bywalec Awatar kamilg221
    Dołączył
    03-11-2006
    Postów
    851
    Kliknij i podziękuj
    37
    Podziękowania: 100 w 55 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    No ok. tego nie neguje. Jednak dla mnie takie rozwiązanie jest kłopotliwe. Jesienią czy zimą, jak chce sobie na TV oglądnąć jakiś meczyk (jakiekolwiek nagranie) to sobie oglądam po sieci prosto z serverka. Nie muszę wtedy przekopywać stosu płyt i poszukiwać tego co mnie interesuje.

    Ponadto mogę sobie, będąc poza domem, korzystając ze smartfona (tablet, laptop) oglądać TV na liva z mojego tunera, zaprogramować jakieś nagrywanie czy oglądać nagrany już materiał.
    Mam dokładnie te same możliwości.A jesienią czy zimą to mogę sobie obejrzeć żużel z lat 70-90 bo taki mnie interesuje.... Nagrania mam opisane i nie mam problemu aby cokolwiek znaleźć
    Ostatnio edytowane przez kamilg221 ; 08-07-2016 o 13:22
    Klaudia Szmaj: Jestem na etapie renegocjacji kontraktu

  9. Powrót do góry    #9
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,552
    Kliknij i podziękuj
    1,696
    Podziękowania: 4,348 w 3,136 postach
    Cytat Zamieszczone przez kamilg221 Zobacz posta
    Mam dokładnie te same możliwości.A jesienią czy zimą to mogę sobie obejrzeć żużel z lat 70-90 bo taki mnie interesuje.... Nagrania mam opisane i nie mam problemu aby cokolwiek znaleźć
    No w porządku, jeśli te rozwiązanie ciebie zadowala to można i tak. Ja jednak preferuję swoje rozwiązanie w postaci dobrego tunera na Enigmie 2. Jedno urządzenie i wszystko mam pod ręką. Drugi tuner mam w innym pokoju i oba korzystają z tego samego źródła nagrań.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  10. Powrót do góry    #10
    Użytkownik
    Dołączył
    21-04-2003
    Postów
    298
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zdecydowałem sie na tuner Vu+ 4K. Mariusz czy moge na nim odbierać jednocześnie polska telewizje i Sky?

  11. Powrót do góry    #11
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,552
    Kliknij i podziękuj
    1,696
    Podziękowania: 4,348 w 3,136 postach
    Cytat Zamieszczone przez KotekZKZ Zobacz posta
    Zdecydowałem sie na tuner Vu+ 4K. Mariusz czy moge na nim odbierać jednocześnie polska telewizje i Sky?
    Możesz. Oczywiście kwestia jest tylko w dostępie do kart kodowych. Jeśli masz dostęp do takowych to owszem.

    Nie wiem tylko co masz na myśli pisząc "jednocześnie" ?

    Ten tuner (Solo 4k) akurat to ewenement na rynku. Masz tam zainstalowane 2 głowice FCB. Czyli fizycznie 2 a wirtualnie masz 8 głowic. W zależności od tego z jakich transponderów oglądasz kanały możesz jednocześnie oglądać, nagrywać, oglądać na tablecie czy komórce od 3 do nawet 8 kanałów. Dodatkowo, jak by Ci było mało, możesz sobie dokupić podwójną głowicę DVB-S2, tuner ma wolny slot na takową.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  12. Powrót do góry    #12
    Użytkownik
    Dołączył
    21-04-2003
    Postów
    298
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nagrałem dekoderem testowo minute programu. Podpielem dysk do kompa i w folderze mam cos takiego:
    malutki plik z rozszerzeniem .dvr
    plik MPEG-2 TS Video (.ts)
    i jeszcze jeden malutki plik info3.dvr
    eee nie dziala
    co z tym dalej robic??? tak ma byc?

  13. Powrót do góry    #13
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,552
    Kliknij i podziękuj
    1,696
    Podziękowania: 4,348 w 3,136 postach
    Napisz jaki masz soft na pokładzie tunera ? VTI ? Black Hole ? OpenPli ?

    Generalnie po nagraniu wystarczy Ci plik z rozszerzeniem .ts Pozostale pliki to w zależności od softu, pliki informacyjne, inna ścieżka dźwiekowa, epg i takie tam bzdety.

    I napisz konkretnie co nie działa ?

    Dysku twardego nie musisz podpinać do kompa. Wystarczy jak tuner podłączysz do domowego routera.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 12-07-2016 o 23:06
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  14. Powrót do góry    #14
    Użytkownik
    Dołączył
    21-04-2003
    Postów
    298
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    probowalem to odpalic na przyklad zwyklym mediaplayerem i jest czarno ale sie przesuwa czas. Black Hole soft.
    Mariusz czym Ty odpalasz te pliki? A jak konwertujesz to jakim programem i do jakiego formatu?

  15. Powrót do góry    #15
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,552
    Kliknij i podziękuj
    1,696
    Podziękowania: 4,348 w 3,136 postach
    Cytat Zamieszczone przez KotekZKZ Zobacz posta
    probowalem to odpalic na przyklad zwyklym mediaplayerem i jest czarno ale sie przesuwa czas. Black Hole soft.
    Mariusz czym Ty odpalasz te pliki? A jak konwertujesz to jakim programem i do jakiego formatu?
    Na tunerze mam zainstalowany OpenPli, na kompie aby dopalić te pliki wystarczy zainstalować VLC player. To kwestia kodeków których pewnie w kompie nie masz.

    Nie konwertuje nagranego materiału. Bo i po co ? Przy jakiejkolwiek konwersji masz stratę jakości. Nagrany materiał archiwizuje sobie na dysku sieciowym.

    Tutaj masz link do softu OpenPli http://openpli.org/download/vuplus/vusolo4k/
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  16. Powrót do góry    #16
    Początkujący
    Dołączył
    18-11-2016
    Postów
    2
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Witam dołączę się do tematu mam w domu nc+ ale zważywszy że mam mało czasu praca w systemie 4 brygadowym robi swoje i do tego obowiązki wiec nie mam czasu na siedzenie przed tv a że jestem fanem czarnego sportu chyba każdy wie o co chodzi to czy jest możliwość zgrywania z nc+ materiału na pendrive i oglądania go np. na komputerze albo tv ?

  17. Powrót do góry    #17
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,552
    Kliknij i podziękuj
    1,696
    Podziękowania: 4,348 w 3,136 postach
    Cytat Zamieszczone przez skukany Zobacz posta
    Witam dołączę się do tematu mam w domu nc+ ale zważywszy że mam mało czasu praca w systemie 4 brygadowym robi swoje i do tego obowiązki wiec nie mam czasu na siedzenie przed tv a że jestem fanem czarnego sportu chyba każdy wie o co chodzi to czy jest możliwość zgrywania z nc+ materiału na pendrive i oglądania go np. na komputerze albo tv ?
    Wszystko zalezy od tego jakim tunerem dysponujesz. Czy jest to tuner operatora czy może twój własny, zakupiony na wolnym rynku ?

    Jeśli to tuner operatora to musisz wiedzieć, ze nawet jeśli ma on możliwość nagrywania to szyfruje jednak HDD. I wtedy odtwarzanie nagranego materiału jest możliwe ale tylko tym samym tunerem. Nie będziesz w stanie przegrać tego materiału na HDD komputera.

    Inaczej sprawa się ma kiedy dysponujesz tunerem z wolnego rynku. Wtedy możesz sobie nagrywać i odtwarzać gdzie chcesz i na czym chcesz. Ale tutaj też są warunki do spełnienia. Musisz mieć odpowiednią kartę kodową, aby było możliwe stosowanie tunera innego jak tuner operatora.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 18-11-2016 o 15:21
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  18. Powrót do góry    #18
    Użytkownik Awatar Mocarny
    Dołączył
    01-09-2015
    Postów
    238
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 9 w 8 postach
    W przypadku nc+ wydaje mi się, że wystarczy posiadać*ich dysk i bezpośrednio na niego nagrywać filmy. Później bez problemu można je odtwarzać, ale tylko przy wykorzystaniu właśnie tego dysku oraz dekodera.

  19. Powrót do góry    #19
    Stały bywalec Awatar kamilg221
    Dołączył
    03-11-2006
    Postów
    851
    Kliknij i podziękuj
    37
    Podziękowania: 100 w 55 postach
    Cytat Zamieszczone przez skukany Zobacz posta
    Witam dołączę się do tematu mam w domu nc+ ale zważywszy że mam mało czasu praca w systemie 4 brygadowym robi swoje i do tego obowiązki wiec nie mam czasu na siedzenie przed tv a że jestem fanem czarnego sportu chyba każdy wie o co chodzi to czy jest możliwość zgrywania z nc+ materiału na pendrive i oglądania go np. na komputerze albo tv ?

    Materialu w hd nie zgrasz,sam material jednak tak bez najmniejszego problemu.....
    Klaudia Szmaj: Jestem na etapie renegocjacji kontraktu

  20. Powrót do góry    #20
    Początkujący
    Dołączył
    18-11-2016
    Postów
    2
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    mój dekoder to wifibox + ale kartę moge bezproblemu wyciągnąć ma to jakieś znaczenie ? a jakie dekodery umożłiwiają wsadzenie karty z nc+ i nagrywanie zakodowanego sygnały albo umożliwiają jego rozkodowanie czy jak się to tam zwie

  21. Powrót do góry    #21
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,552
    Kliknij i podziękuj
    1,696
    Podziękowania: 4,348 w 3,136 postach
    Cytat Zamieszczone przez skukany Zobacz posta
    mój dekoder to wifibox + ale kartę moge bezproblemu wyciągnąć ma to jakieś znaczenie ? a jakie dekodery umożłiwiają wsadzenie karty z nc+ i nagrywanie zakodowanego sygnały albo umożliwiają jego rozkodowanie czy jak się to tam zwie
    Znaczenie ma jaką masz kartę kodową. Wyciągnąc można każdą. Ale większość kart kodowych jast parowana (sprzętowo lub programowo) z tunerem. I wtedy nie możesz jej użyć w innym dekoderze niż ten który otrzymałeś od operatora.

    Jeśli masz jednak taką kartę karta-cyfra-plus.jpg czyli "Cameleon" to wtedy możesz ją użyć w jakimkolwiek innym (z wolnego rynku) dekoderze. A to będzie równoznaczne z tym, ze będziesz mógł sobie nagrywać materiał na czym będziesz chciał i odtwarzać gdziekolwiek. Będziesz go również mógł archiwizować.

    A jeśli chodzi o same dekodery, to tutaj masz do wyboru i do koloru. Popatrz tylko czy dany egzemplarz ma możliwość nagrywania.

    http://www.sklep-tvsat.com/3-tunery-hdtv-linux
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 19-11-2016 o 11:58
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  22. Powrót do góry    #22
    Stały bywalec Awatar adambe
    Dołączył
    17-04-2007
    Postów
    794
    Kliknij i podziękuj
    99
    Podziękowania: 171 w 81 postach
    Cytat Zamieszczone przez skukany Zobacz posta
    Witam dołączę się do tematu mam w domu nc+ ale zważywszy że mam mało czasu praca w systemie 4 brygadowym robi swoje i do tego obowiązki wiec nie mam czasu na siedzenie przed tv a że jestem fanem czarnego sportu chyba każdy wie o co chodzi to czy jest możliwość zgrywania z nc+ materiału na pendrive i oglądania go np. na komputerze albo tv ?

    Njprostsze rozwiąznie to dokupienie zewnętrznego dysku USB .
    Podłączasz taki dysk do dekodera i już możesz nagrywać.
    Wada takiego rozwiązania- brak możliwości zgrania materiału na zewnętrzny nośnik.
    Odtwarzać możesz tylko poprzez Wifi Boxa.
    To jaką masz kartę możesz sprawdzić tutaj

    https://moje.ncplus.pl//login.html#/

  23. Powrót do góry    #23
    Użytkownik Awatar Mocarny
    Dołączył
    01-09-2015
    Postów
    238
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 9 w 8 postach
    Może nie da się zgrać na inny nośnik, ale zawsze to jakieś rozwiązanie.

  24. Powrót do góry    #24
    Użytkownik
    Dołączył
    21-03-2012
    Postów
    310
    Kliknij i podziękuj
    138
    Podziękowania: 26 w 21 postach
    Temat dotyczący nagrań a więc pytanie: czy ktoś ma nagrania z Grand Prix z ostatnich lat, ale same turnieje? np. 30-40 minut na turniej, same wyścigi. Na YT są tylko 3 godzinne relacje, mało komfortowe w oglądaniu, bo ciągle trzeba przewijać.

  25. Powrót do góry    #25
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,841
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,653 w 987 postach
    Cytat Zamieszczone przez ŻużlowyKibic Zobacz posta
    Na YT są tylko 3 godzinne relacje, mało komfortowe w oglądaniu, bo ciągle trzeba przewijać.
    Kolega niech nie narzeka, bo z tego co widzę, to materiały z Youtube zwłaszcza ze świeżymi meczami ligowymi szybko są blokowane. Z GP pewnie niedługo będzie to samo.
    Jak coś się pojawia na YT w nocy , to szybko na twardziela zgrywam

  26. Powrót do góry    #26
    Użytkownik Awatar Mocarny
    Dołączył
    01-09-2015
    Postów
    238
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 9 w 8 postach
    Ale w przypadku YT musisz dobrze trafić, by załapać się na takie filmy.

  27. Powrót do góry    #27
    Początkujący
    Dołączył
    30-09-2022
    Postów
    12
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Można wiedzieć czemu YT blokuje taki content?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •