Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Motywacja dla dzieciaków?

  1. Powrót do góry    #1
    Początkujący Awatar MrTonyRider
    Dołączył
    29-04-2016
    Postów
    13
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    icon5.gif Motywacja dla dzieciaków?

    Cześć
    Tak się składa, że zostałem ostatnio poproszony o wykonanie kilku treningów z grupką dzieci w wieku od 6-9 lat, trenującą zimą snowboarding, a latem ćwiczące ogólno rozwojowo. Ponieważ dzieciaki znają mnie dobrze z poprzednich lat, w których też miałem czasami z nimi zajęcia, postanowiłem, że urozmaicę im zabawę poprzez zrobienie zawodów wewnętrznych sportowych. W ciągu 4 treningów planuję przeprowadzić zawody w jeździe na rolkach na dystans, zawody w biegu na 100 metrów, konkurencję w utrzymywaniu równowagi na trick boardzie oraz pływanie na czas. Chcę wykonać wewnętrzną punktację żeby po 4 dniach wyłonić zwycięzcę. Pomyślałem, że ramach zwiększenia motywacji nagrodzę dzieciaki medalami. Czy uważacie, że taka nagroda spełni swoje działanie motywacyjne?


  2. Powrót do góry    #2
    Początkujący
    Dołączył
    03-06-2016
    Postów
    1
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez MrTonyRider Zobacz posta
    Cześć
    Tak się składa, że zostałem ostatnio poproszony o wykonanie kilku treningów z grupką dzieci w wieku od 6-9 lat, trenującą zimą snowboarding, a latem ćwiczące ogólno rozwojowo. Ponieważ dzieciaki znają mnie dobrze z poprzednich lat, w których też miałem czasami z nimi zajęcia, postanowiłem, że urozmaicę im zabawę poprzez zrobienie zawodów wewnętrznych sportowych. W ciągu 4 treningów planuję przeprowadzić zawody w jeździe na rolkach na dystans, zawody w biegu na 100 metrów, konkurencję w utrzymywaniu równowagi na trick boardzie oraz pływanie na czas. Chcę wykonać wewnętrzną punktację żeby po 4 dniach wyłonić zwycięzcę. Pomyślałem, że ramach zwiększenia motywacji nagrodzę dzieciaki medalami. Czy uważacie, że taka nagroda spełni swoje działanie motywacyjne?

    myślę, że jasne zawsze możesz zorganizować jakieś konkurencje w trakcie, albo poprzeprowadzić cykl konkurencji praca w grupach zawsze fajnie rozwija, uczy współpracy zespołowej, która jak wiadomo, bardo pomaga później

  3. Powrót do góry    #3
    Początkujący Awatar andaluz
    Dołączył
    09-08-2016
    Postów
    12
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Super opcja! Do tego dzieciaki będą miał jakąś pamiątkę. Pamiętaj jednak, żeby w czasie takich zawodów zwrócić uwagę również na współzawodnictwo i nie obrażanie się za to, że kolega szybciej biegł Dzieci mimo wszystko są bardzo zazdrosne, a sztuką jest nauczyć je cieszyć się z sukcesów kolegi i nie poddawania się.

  4. Powrót do góry    #4
    Początkujący
    Dołączył
    01-09-2016
    Postów
    7
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dokładnie tak jak kolega wyżej napisał. Ja sam osobiście jak patrzę gdy małe dzieciaki chociażby grają w piłkę, a nie siedzą w domu przed komputerem to miło się robi, dzieciństwo to najlepszy okres w życiu i głupio to spędzać w domu. A jak zazwyczaj jest jakaś nagroda to dzieciaki starają się jeszcze bardziej aby być lepszym od kolegi : ) .

  5. Powrót do góry    #5
    Początkujący
    Dołączył
    19-09-2016
    Postów
    3
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    trenowałem kiedyś judo i najlepszą nagrodą był złoty krążek, ale srebro i brąz też robiły robotę myslę, że każda forma wyróżnienia działa mega motywująco

  6. Powrót do góry    #6
    Użytkownik Awatar Mocarny
    Dołączył
    01-09-2015
    Postów
    238
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 9 w 8 postach
    Świetna inicjatywa. Z pewnością zarazisz dzieciaki sportem. Potrzeba więcej takich ludzi, żeby dzieciaki ruszyć od komputerów i zapalić do sportu. Przeraża mnie to, że teraz się pomija aktywność fizyczną zwłaszcza u dzieci. A potem co drugi ma skoliozę a co trzeci płaskostopie...Ech

  7. Powrót do góry    #7
    Początkujący
    Dołączył
    02-11-2016
    Postów
    13
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Popieram super inicjatywa ! Oby więcej takich Lepiej zarażać dzieciaki sportem niż zakazywać drożdżówek

  8. Powrót do góry    #8
    Początkujący Awatar sebastian85
    Dołączył
    02-01-2017
    Postów
    12
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Świetny pomysł Dzieciaki uwielbiają rywalizować ze sobą. Ale zrób też wyróżnienia dla tych słabszych dzieci. Taki małe dzieci mogą poczuć się źle ze nie dostały medalu. Dla zwycieżcy zrób coś ekstra, ale niech każde dziecko dostanie pamiątkowy dyplom, czy mniejszy medal. Zobaczysz, ze wszystkie będą wtedy zadowolone

  9. Powrót do góry    #9
    Początkujący
    Dołączył
    19-05-2020
    Postów
    10
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    zabierz komputer i telefon i masz motywacje

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •