Strona 6 z 13 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 226 do 270 z 563

Wątek: Sparta Wrocław 2016 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #226
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,915
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,165 w 2,083 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Jeśli wróbelki się nie mylą, to by musiało znaczyć, ze Shrek odmówił Andrzejowi i Krysi

    Wychodzi na to, ze dalej bedzie z Tymczyszynem zapychał na rowerkach
    Jeszcze wiele może się wydarzyć. Zostały najważniejsze mecze sezonu i one pewnie też bedą miały jakiś wpływ na decyzje poszczególnych osób.
    Podchody pewnie są robione, a Cieślak powinien mieć w kontrakcie klauzule, że jak zrobi z drużyną złoto (lub osiągnie inny założony cel), to wtedy dopiero może spadać wcześniej, bo głównie po to jest zawsze ściągnany.
    Ostatnio edytowane przez shelve ; 09-09-2016 o 11:58
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  2. Powrót do góry    #227
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,847
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez shelve Zobacz posta
    Jeszcze wiele może się wydarzyć. Zostały najważniejsze mecze sezonu i one pewnie też bedą miały jakiś wpływ na decyzje poszczególnych osób.
    Podchody pewnie są robione, a Cieślak powinien mieć w kontrakcie klauzule, że jak zrobi z drużyną złoto (lub osiągnie inny założony cel), to wtedy dopiero może spadać wcześniej, bo głównie po to jest zawsze ściągnany.
    Nie wiem, być może to będzie miało jakieś znaczenia dla Cieślaka. Ale klub jest gotowy na dalszą współpracę z nim, niezależnie od wyników pozostałych meczy. Nie mają do niego zastrzeżeń, wręcz przeciwnie, są zadowoleni. Zresztą oficjalnie kontrakt ma dwuletni. Więc tylko od niego zależy czy będzie w następnym sezonie w Falubazie.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  3. Powrót do góry    #228
    Zaawansowany
    Dołączył
    24-10-2005
    Postów
    2,312
    Kliknij i podziękuj
    24
    Podziękowania: 804 w 358 postach
    1. Tatuaż 1.
    2. Mad Max.
    3. Tatuaż 2.
    4. Czech.
    5. Kudłaty.
    6. Syn jajcarza.
    7. Ktoś jeszcze.

    Trener: Ryba albo Bimber.

  4. Powrót do góry    #229
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,915
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,165 w 2,083 postach
    Cytat Zamieszczone przez savage Zobacz posta
    Hampel, a i Fricke podobno już dogadany. Całkiem ciekawy składzik się robi
    Fricke w Sparcie odpada, bo podpisał dziś w Rybniku.
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  5. Powrót do góry    #230
    Stały bywalec Awatar Mossberg
    Dołączył
    18-01-2003
    Postów
    1,256
    Kliknij i podziękuj
    1,838
    Podziękowania: 127 w 73 postach
    I bardzo dobrze. Jeśli o mnie chodzi to jakoś mnie nie przekonywał. Ja nie ruszałbym obecnego składu no może ewentualnie za Ogóra kogoś

  6. Powrót do góry    #231
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,915
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,165 w 2,083 postach
    Było głośno o mocarstwowych planach Sparty, co by w kolejnym sezonie mocno zaatakować najwyższy stopień podium.
    Przewijały się nazwiska Hampelów, Fricków, Pawlickich i kilku innych, a najprowdopodobniej skończy sie podobnych składem do tego co był.

    Chyba to tylko czyjaś wybujała wyobraznia zadziałała i wysnuł sobie te mocarstwowe plany.

    Mocny junior w kolejnym sezonie, to bedzie spory plus i młody Drabik może troche nadrobić słabszą seniorke.

    Jeszcze nie znamy innych składów, ale walka o PO tym składem całkiem realna.

    Wiele też może zależeć od tego jak przyjazny bedzie tor we Wrocku.
    Ostatnio edytowane przez shelve ; 26-09-2016 o 16:11
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  7. Powrót do góry    #232
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,517
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    No i wystarczy. Lepszy sezon Janowskiego i ktoś do walki o skład z Jędrzejakiem i Woźniakiem (jakiś sensowny obco) i spokojnie o medal mogą powalczyć. Na pewno lepsze to niż wywalać kasę na Hampela, który nie gwarantuje NIC. Oby Maksym wrócił po kontuzji w dobrej formie.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  8. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Buszmen za jego przydatny post!

    Mossberg (26-09-2016), vicar (26-09-2016)

  9. Powrót do góry    #233
    Ekspert Awatar mhsol
    Dołączył
    30-04-2009
    Postów
    3,592
    Kliknij i podziękuj
    2,083
    Podziękowania: 684 w 384 postach
    U Janowskiego pomoże na pewno BEL + zmiana tunera. Mam nadzieję, że chłop to sam widzi

  10. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi mhsol za jego przydatny post!

    Mossberg (26-09-2016)

  11. Powrót do góry    #234
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,847
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez shelve Zobacz posta
    Było głośno o mocarstwowych planach Sparty, co by w kolejnym sezonie mocno zaatakować najwyższy stopień podium.
    Przewijały się nazwiska Hampelów, Fricków, Pawlickich i kilku innych, a najprowdopodobniej skończy sie podobnych składem do tego co był.

    Chyba to tylko czyjaś wybujała wyobraznia zadziałała i wysnuł sobie te mocarstwowe plany.

    Mocny junior w kolejnym sezonie, to bedzie spory plus i młody Drabik może troche nadrobić słabszą seniorke.

    Jeszcze nie znamy innych składów, ale walka o PO tym składem całkiem realna.

    Wiele też może zależeć od tego jak przyjazny bedzie tor we Wrocku.
    Z tym Fricke to ja za bardzo nie wierzyłem, ze wyląduje w Sparcie. Rusko zawsze po cichu robi takie zakupy a tu za głośno o tym już było. Moim zdaniem oni po cichu będą czekali na PPJ. Rusko będzie chciał go wyrwać jako okazję.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  12. Powrót do góry    #235
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,915
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,165 w 2,083 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Z tym Fricke to ja za bardzo nie wierzyłem, ze wyląduje w Sparcie. Rusko zawsze po cichu robi takie zakupy a tu za głośno o tym już było. Moim zdaniem oni po cichu będą czekali na PPJ. Rusko będzie chciał go wyrwać jako okazję.
    Tylko wydaje się być watpliwym, aby Piter to był w opcji okazji.
    Może i był, ale rok temu.

    W obecnych realiach gdyby Leszno nie chciało korzystać z usług Pitera znajdą się szybko chętni na Jego angaż i to nie po promocyjnej cenie.
    Pare klubów bedzie szukało dobrego seniora Polaka.
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  13. Powrót do góry    #236
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,847
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez shelve Zobacz posta
    Tylko wydaje się być watpliwym, aby Piter to był w opcji okazji.
    Może i był, ale rok temu.

    W obecnych realiach gdyby Leszno nie chciało korzystać z usług Pitera znajdą się szybko chętni na Jego angaż i to nie po promocyjnej cenie.
    Pare klubów bedzie szukało dobrego seniora Polaka.
    Ale które ? Falubaz nie bo nie będzie miejsca, Toruń również nie, mają komplet, Przedpełski wskakuje za Gomółe, Stal również, tam Zmarzlik wskakuje na seniorkę. Reszta klubów moze by i wzięła PPJ ale za śmieszną kasę. I moim zdaniem, na to czeka Wrocek. Bo jeśli potwierdzą się wieści, ze Leszno ma już faktycznie dość współpracy z PPJ to wtedy ten niejako będzie w potrzasku. I wybierze ofertę najlepszą dla siebie spośród dostępnych. I chyba na taką okazje czeka Wrocek.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  14. Powrót do góry    #237
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,915
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,165 w 2,083 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Ale które ? Falubaz nie bo nie będzie miejsca, Toruń również nie, mają komplet, Przedpełski wskakuje za Gomółe, Stal również, tam Zmarzlik wskakuje na seniorkę. Reszta klubów moze by i wzięła PPJ ale za śmieszną kasę. I moim zdaniem, na to czeka Wrocek. Bo jeśli potwierdzą się wieści, ze Leszno ma już faktycznie dość współpracy z PPJ to wtedy ten niejako będzie w potrzasku.
    W Toruniu wcale nie jest takie oczywiste czy by nie wzięli PP, U nas też niewiadomo jak tam z Hampelkiem bedzie, a oferta pewnie dla Piotra po sasiedzku by się pojawiła.
    Gorzów też z chęcią by przyjął Pitera co by braciszkowie znowu razem mogli pohasać.

    Więcej Polaków w składzie to tylko dodatkowy plusik.
    Niech tylko Piter rzuci hasło, że jest wolny, to zobaczysz jaka kolejka sie ustawi.
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  15. Powrót do góry    #238
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,847
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez shelve Zobacz posta
    W Toruniu wcale nie jest takie oczywiste czy by nie wzięli PP, U nas też niewiadomo jak tam z Hampelkiem bedzie, a oferta pewnie dla Piotra po sasiedzku by się pojawiła.
    Gorzów też z chęcią by przyjął Pitera co by braciszkowie znowu razem mogli pohasać.

    Więcej Polaków w składzie to tylko dodatkowy plusik.
    Niech tylko Piter rzuci hasło, że jest wolny, to zobaczysz jaka kolejka sie ustawi.
    No może i się ustawi, ale gwarantuje Ci, że każdy będzie chciał wyrwać go za pół darmo. Każdy przedstawi swoją ofertę i powie sorry, ale to wszystko co możemy zaproponować. I wierz mi, że lukru tam nie będzie.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  16. Powrót do góry    #239
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,915
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,165 w 2,083 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    No może i się ustawi, ale gwarantuje Ci, że każdy będzie chciał wyrwać go za pół darmo. Każdy przedstawi swoją ofertę i powie sorry, ale to wszystko co możemy zaproponować. I wierz mi, że lukru tam nie będzie.
    Jeżeli bedzie kilku chętnych, to zacznie sie licytacja.
    Niby czemu lukru nie bedzie?

    Przecież Piter mimo swojej niezawsze profesjonalnej postawy, to jest jednak znacząca postać i powinien być mocnym punktem ekipy.
    Zmiana środowiska powinna mu tylko pomóc, aby sie ustabilizował chłopak i zaczął bardziej sie przykładać do tego co robi, bo gdzie indziej na żadną taryfe ulgową liczyć nie może.
    Ostatnio edytowane przez shelve ; 26-09-2016 o 17:22
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  17. Powrót do góry    #240
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,030
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,503 w 997 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Ale które ? Falubaz nie bo nie będzie miejsca, Toruń również nie, mają komplet, Przedpełski wskakuje za Gomółe, Stal również, tam Zmarzlik wskakuje na seniorkę. Reszta klubów moze by i wzięła PPJ ale za śmieszną kasę. I moim zdaniem, na to czeka Wrocek. Bo jeśli potwierdzą się wieści, ze Leszno ma już faktycznie dość współpracy z PPJ to wtedy ten niejako będzie w potrzasku. I wybierze ofertę najlepszą dla siebie spośród dostępnych. I chyba na taką okazje czeka Wrocek.
    Pawlicki 2 wczoraj biegal w barwach Stali.Calkiem mu do twarzy bylo

  18. Powrót do góry    #241
    Ekspert Awatar Dominik
    Dołączył
    31-03-2014
    Postów
    9,802
    Kliknij i podziękuj
    4,018
    Podziękowania: 1,611 w 1,047 postach
    Cytat Zamieszczone przez shelve Zobacz posta
    Jeżeli bedzie kilku chętnych, to zacznie sie licytacja.
    Niby czemu lukru nie bedzie?

    Przecież Piter mimo swojej niezawsze profesjonalnej postawy, to jest jednak znacząca postać i powinien być mocnym punktem ekipy.
    Zmiana środowiska powinna mu tylko pomóc, aby sie ustabilizował chłopak i zaczął bardziej sie przykładać do tego co robi, bo gdzie indziej na żadną taryfe ulgową liczyć nie może.
    Piotrek podobno chce jeszcze bardziej doyebac do pieca i ma zamiar podpisać jako 1

    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Pawlicki 2 wczoraj biegal w barwach Stali.Calkiem mu do twarzy bylo
    Bo musiał tak samo jak całkiem niedawno Buczek w bluzie KST.

  19. Powrót do góry    #242
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,915
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,165 w 2,083 postach
    Cytat Zamieszczone przez Byczek NZUL Zobacz posta
    Piotrek podobno chce jeszcze bardziej doyebac do pieca i ma zamiar podpisać jako 1

    .
    Ale gdzie chce podpisać, w Lesznie?
    Jak tak, to ja mu kibicuje.
    Jego miejsce jest w Lesznie choć ostatnio sporo hejtu jednak zbiera, ale ja jestem jednak zdania, że Piter powinien zostać.

    Można mieć niektóre rzeczy mu za złe, ale jednak swój to swój.
    Takiemu powinno się więcej wybaczać niż najemnikom.

    Jak już Dziku ma zostać, to Piter tym bardziej powinien.

    No ale nie my o tym bedziemy decydowali.
    Ostatnio edytowane przez shelve ; 26-09-2016 o 17:45
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  20. Powrót do góry    #243
    Ekspert Awatar Dominik
    Dołączył
    31-03-2014
    Postów
    9,802
    Kliknij i podziękuj
    4,018
    Podziękowania: 1,611 w 1,047 postach
    Cytat Zamieszczone przez shelve Zobacz posta
    Ale gdzie chce podpisać, w Lesznie?
    Jak tak, to ja mu kibicuje.
    Jego miejsce jest w Lesznie choć ostatnio sporo hejtu jednak zbiera, ale ja jestem jednak zdania, że Piter powinien zostać.

    Można mieć niektóre rzeczy mu za złe, ale jednak swój to swój.
    Takiemu powinno się więcej wybaczać niż najemnikom.

    Jak już Dziku ma zostać, to Piter tym bardziej powinien.
    Jego albo się wielbi, albo nienawidzi w Lesznie raczej to drugie. A wiesz co jest najsmutniejsze? Pewnie połowa z tych najbardziej hejtujacych skakała z nim po plotach

    Chciałbym aby został, ale jeśli biję się znowu o kasę to niech szuka szczęścia gdzie indziej.

  21. Powrót do góry    #244
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,915
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,165 w 2,083 postach
    Cytat Zamieszczone przez Byczek NZUL Zobacz posta
    Jego albo się wielbi, albo nienawidzi w Lesznie raczej to drugie. A wiesz co jest najsmutniejsze? Pewnie połowa z tych najbardziej hejtujacych skakała z nim po plotach

    Chciałbym aby został, ale jeśli biję się znowu o kasę to niech szuka szczęścia gdzie indziej.
    Może chłopak czuje sie mocno niedoceniony w Lesznie, podobnie jak Dudi w ZG.
    Może się chlopaki zmówili. Ponoć to fajna zgrana paczka jest.

    Swoje za uszami mają, ale na kase to katy.
    Ostatnio edytowane przez shelve ; 26-09-2016 o 17:57
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  22. Powrót do góry    #245
    Super Typer Hop - Bęc Awatar Franz
    Dołączył
    01-12-2005
    Postów
    1,623
    Kliknij i podziękuj
    55
    Podziękowania: 331 w 152 postach
    Cytat Zamieszczone przez shelve
    Było głośno o mocarstwowych planach Sparty, co by w kolejnym sezonie mocno zaatakować najwyższy stopień podium.
    Przewijały się nazwiska Hampelów, Fricków, Pawlickich i kilku innych, a najprowdopodobniej skończy sie podobnych składem do tego co był.

    Chyba to tylko czyjaś wybujała wyobraznia zadziałała i wysnuł sobie te mocarstwowe plany.
    Nic dodać i nic ująć. Te wszystkie teorie wyrosły stąd, że po pierwsze w 2017 r. Wrocław gości World Games, gdzie żużel ma być jedną z dyscyplin (dlatego stadion doczekał się remontu), a po drugie prezes Rusko zapowiadał, że sezon 2016 ma być "na rozjeżdżenie" drużyny, a o medale powalczy Sparta w kolejnym roku. No i wszelkiej maści teoretycy i marzyciele odczytali to wszystko po swojemu: wyremontowany Olimpijski, spora impreza, czyli WTS będzie chciał się pokazać, więc będzie skład na złoto, a poza tym "przecież prezes mówił".

    Tymczasem żaden cud się nie wydarzył i raczej nie wydarzy, żaden potężny sponsor chyba nie sypnie gotówką. O ekipie na DMP lepiej od razu zapomnieć.

    Cytat Zamieszczone przez Buszmen
    No i wystarczy. Lepszy sezon Janowskiego i ktoś do walki o skład z Jędrzejakiem i Woźniakiem (jakiś sensowny obco) i spokojnie o medal mogą powalczyć. Na pewno lepsze to niż wywalać kasę na Hampela, który nie gwarantuje NIC.
    Pełna zgoda co do Hampela. W pozostałych sprawach niekoniecznie. Owszem, na wejście do PO może (choć wcale nie musi) wystarczyć; na medal, nawet najmniej cenny, zabraknie argumentów.

    O ile do Ogóra mam wielki sentyment i szacunek za to, co zrobił dla Sparty w trudnych chwilach, o tyle transfer Woźniaka uważam za totalną pomyłkę i sama myśl o dalszym oglądaniu go w naszych barwach napawa mnie grozą. U Szymona nie ma żadnej regularności, nigdy nie wiadomo czego po nim się spodziewać. Występy totalnie beznadziejne przeplata udanymi, co gorsza dotyczy to również meczy na domowym torze. Rodzaj nawierzchni nie ma tu znaczenia - czy twardo, czy przyczepnie, Woźniak może równie dobrze walnąć 8 pkt. jak olimpiadę.

    Biorąc pod uwagę, iż najprawdopodobniej strategia Sparty będzie identyczna jak od wielu lat, czyli u siebie punktować jak najwyżej na "selektywnym" torze, a na wyjazdach w palnik, to taki jeździec-enigma nie jest rozsądnym wyborem. Ogór na Olimpico punktuje zazwyczaj przynajmniej przyzwoicie, więc jego wartość dla zespołu jest większa. Woźniak to właściwie prawie "plastron".

    Cytat Zamieszczone przez mhsol
    U Janowskiego pomoże na pewno BEL + zmiana tunera. Mam nadzieję, że chłop to sam widzi
    Owszem, ale wszystkie problemy Maćka mają jedną wspólną przyczynę. Póki nie poukłada sobie pewnych rzeczy w głowie, to nie ruszy do przodu.
    Magic był przez lata wzorem do naśladowania jeśli chodzi o systematyczny rozwój i bardzo profesjonalne, zwłaszcza jak na tak młodego człowieka, podejście do własnej kariery. Żadnych wybryków, ekscesów, "rozrywkowego" trybu życia. Był progres, krok po kroku. Niestety, jak ćwierkają wróbelki, w końcu z opoźnieniem uderzyła sodówka.

    Po zeszłorocznym znakomitym sezonie Janowski ponoć poczuł się na tyle pewny siebie i swoich umiejętności, że uznał, iż "już można". Zrezygnował z BEL, postanowił trochę bardziej "korzystać z życia", żużel przestał być dla niego absolutnym priorytetem... Efekty można było z niesmakiem obserwować przez cały sezon: męczarnie ze sprzętem i sobą samym.

    Jeżeli Maciej okaże się podatny na rozsądne argumenty i sam zrozumie dlaczego znalazł się na zakręcie kariery, to powinien w miarę szybko otrząsnąć się i wrócić na właściwe tory. Jeśli natomiast w dalszym ciągu będzie zgrywał luzaka, to zobaczymy kolejny zjazd w dół w kierunku miernoty.
    1952 1953 1954 1955 1956 1957 1958 1963 1967 1968 1993 1994 1995 1999 2001 2002 2004 2006 2007 2015

    ...this is Sparta!

  23. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Franz za jego przydatny post!

    Jap (13-10-2016)

  24. Powrót do góry    #246
    Ekspert Awatar cukrzyca
    Dołączył
    26-08-2015
    Postów
    4,669
    Kliknij i podziękuj
    1,427
    Podziękowania: 639 w 470 postach
    my tu pitu pitu a w niedzielę już 126 Wielka Pardubicka, chętni na wspólny wyjazd z Wrocławia niech piszą na priv. Jak zwykle na tej imprezie będzie paru byłych żużlowców czujących miętę do koni. http://www.pardubice-racecourse.cz/velka-pardubicka

  25. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi cukrzyca za jego przydatny post!

    lego (12-10-2016)

  26. Powrót do góry    #247
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,915
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,165 w 2,083 postach
    PS donosi, że Sparte zasili Andriej Lebiedew.
    Sparta widać idzie swoim ytartym szlakiem i stawia odważnie na nowe młode nabytki.
    Jeżeli to prawda, to pozostaje tylko pogratulować nowego perspektywicznego rajdera..
    Fajnie bedzie oglądać tego zawodnika ścigającego się z najlepszymi.
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  27. Powrót do góry    #248
    Zaawansowany Awatar Drapichrust
    Dołączył
    07-01-2006
    Postów
    1,542
    Kliknij i podziękuj
    366
    Podziękowania: 327 w 209 postach
    Ogólnie Sparta robi skład, o jakim marzy wielu kibiców. Jest swojak, prawie swój Woffinden (też przecież jeszcze młody), a do tego Milik, Woźniak, Lebediew (?), Drabik. Normalnie skład na lata z jakim kibice mogliby się utożsamiać. Gratuluję.
    Jak sprawa ze stadionem we Wrocławiu? Będzie gotowy do sezonu? Jeżeli będzie unowocześniony stadion, skład o jakim wspomniałem to musi tam wrócić moda na żużel. Chyba, że tor zostanie robiony po staremu.
    Ostatnio edytowane przez Drapichrust ; 13-10-2016 o 07:44
    Ścierkę mnie zabrał, moje narzędzie pracy!

  28. Powrót do góry    #249
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-05-2007
    Postów
    2,118
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 499 w 319 postach
    Coś tam z łukami mają grzebać więc jest szansa na jakąś zmianę, z drugiej strony jak czytam, że jednym z kandydatów na trenera jest Żyto, to po 3 meczach frekwencja wróci do wrocławskiego poziomu.

  29. Powrót do góry    #250
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    A Janowski zostaje czy idzie w Polskę? Kiedyś na niego lżyli jak sobie poszedł, teraz sami wyrzucają

  30. Powrót do góry    #251
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-05-2007
    Postów
    2,118
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 499 w 319 postach
    Ma ważny kontrakt na 2017, więc nie sądzę by się gdziekolwiek ruszał.

  31. Powrót do góry    #252
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    W sumie dobrze. Przyjemnie się będzie patrzeć na drużynę zbudowaną z takich zawodników. Ciekawe tylko, kto bydzie robił tor na Olimpijskim

  32. Powrót do góry    #253
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Ekipa bardzo przyjemna Szkoda, że w innych klubach nie ma takiej polityki i zamiast młodych, utalentowanych zatrudnia się starych dziadków z nazwiskiem. A potem zdziwko, skąd się wziął młodziak, który w innym klubie wypalił.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  33. Powrót do góry    #254
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,030
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,503 w 997 postach
    Zgadza sie.Wrocław ma chyba najlepsza polityke transferową w calej Polsce. Stawianie na młodych zawodników to jest to o czym marzą kibice żużla a nie tylko utarte schematy i znane nazwiska. Milik,Lebiediew,Wozniak,Morris. Wiadomo że nie wszystko zawsze wypali ale jak wypali to jaka radość

  34. Powrót do góry    #255
    Ekspert Awatar cukrzyca
    Dołączył
    26-08-2015
    Postów
    4,669
    Kliknij i podziękuj
    1,427
    Podziękowania: 639 w 470 postach
    Cytat Zamieszczone przez Rogerson Zobacz posta
    Coś tam z łukami mają grzebać więc jest szansa na jakąś zmianę, z drugiej strony jak czytam, że jednym z kandydatów na trenera jest Żyto, to po 3 meczach frekwencja wróci do wrocławskiego poziomu.
    mi też ten żyto nie pasuje, typowy krętacz, pijak, komunista i do tego milicjalnt z gorszego resortu, tacy jak on pasuja bardziej do miast z tradycjami komunistycznymi np. zielona gura.

  35. Powrót do góry    #256
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,847
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Zgadza sie.Wrocław ma chyba najlepsza polityke transferową w calej Polsce. Stawianie na młodych zawodników to jest to o czym marzą kibice żużla a nie tylko utarte schematy i znane nazwiska. Milik,Lebiediew,Wozniak,Morris. Wiadomo że nie wszystko zawsze wypali ale jak wypali to jaka radość
    Ale to nie jest tak, ze Sparta tak chce, ta polityka jest niejako wymuszona. Wymuszona zasobami finansowymi Sparty. A te zasoby poniekąd zależne są tez od frekwencji na meczach we Wrocku. Jak by bylka duża frekwencja to i sponsorów byłoby więcej, i oczekiwania kibiców byłyby wieksze. A co za tym idzie i transfery musiałyby być lepsze.

    Już chyba zapomniałeś okres jak Rusko potrafił rządzić na rynku transferowym, mając zasobniejszy portfel. A wtedy kupował lub wyłudzał najlepszych zawodników. Hampel, Hancock, Cegła, Protas, Crump. Dzisiaj po prostu nie ma takich możliwości już.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  36. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Mariusz za jego przydatny post!

    cukrzyca (13-10-2016)

  37. Powrót do góry    #257
    Ekspert Awatar cukrzyca
    Dołączył
    26-08-2015
    Postów
    4,669
    Kliknij i podziękuj
    1,427
    Podziękowania: 639 w 470 postach
    co nie zmienia faktu że polityka Sparty w stosunku do posiadanej kasy jest pozytywna.

  38. Powrót do góry    #258
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,847
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez cukrzyca Zobacz posta
    co nie zmienia faktu że polityka Sparty w stosunku do posiadanej kasy jest pozytywna.
    No jak najbardziej. Sparta kupuje tych na których ją po prostu stać. Ale tym samym nie można powiedzieć, że polityka transferowa Leszna, Torunia, Gorzowa czy ZG jest zła. Te kluby tez kupują takich zawodników na których je stać. Tyle, ze możliwości i oczekiwania w tych klubach są dużo większe.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  39. Powrót do góry    #259
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Ale równie dobrze przy obecnym budżecie mogłaby Sparta iść w Holtę, Jonssona czy innego Pedersena. A jednak to co mają wydają z głową i to się opłaci.

    A polityka ZG była zła od dawna - kupowano jakichś Hancocków, Hampelów czy Walasków. W tym roku dopiero zmienili nastawienie kupując Doyle'a i to wypaliło. Toruń też przepłaca za nazwiska (Łaguta, Hancock, Vaculik) i efekty są jakie są, a równie dobrze oni mogliby iść we Fricke'a, Lebediewa i jemu podobnych i się potem cieszyć jak swojakami. A tak to zawsze pozostaje niesmak.
    Ostatnio edytowane przez vicar ; 14-10-2016 o 09:50
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  40. Powrót do góry    #260
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    Ale równie dobrze przy obecnym budżecie mogłaby Sparta iść w Holtę, Jonssona czy innego Pedersena. A jednak to co mają wydają z głową i to się opłaci.

    A polityka ZG była zła od dawna - kupowano jakichś Hancocków, Hampelów czy Walasków. W tym roku dopiero zmienili nastawienie kupując Doyle'a i to wypaliło. Toruń też przepłaca za nazwiska (Łaguta, Hancock, Vaculik) i efekty są jakie są, a równie dobrze oni mogliby iść we Fricke'a, Lebediewa i jemu podobnych i się potem cieszyć jak swojakami. A tak to zawsze pozostaje niesmak.
    No rzeczywiście fatalna. Sprowadzili jakiegoś Hancocka (śr.bieg 2,1) z którym zrobili DMP 2011, Hampela (śr.bieg 2,5) i AJ (śr.bieg 2,0) i ci byli głównymi autorami DMP 2013.
    Szukanie młodych zdolnych jest fajne, jak się nie ma kasy i szczytem marzeń jest awans do play offs. Jak chcesz zrobić majstra, to potrzebujesz pistoletów z najwyższej półki.

  41. Powrót do góry    #261
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Tak, jak chcesz zrobić majstra tu i teraz to wydajesz kupę siana na nazwiska. I albo się uda i jest fajnie, albo się nie uda i w kasie jest dramat (Falubaz 2015). A potem i tak musisz wymienić pół składu bo dziadki są... dziadkami. Pozyskując utalentowanych gości jak się nie uda to trudno, a jak uda to *****ista satysfakcja. Zresztą nikt nie mówi o tym, by robić skład tylko z młodych, ale żeby czasem kogoś takiego do składu dorzucić zamiast sprowadzać takiego Walaska.
    Ostatnio edytowane przez vicar ; 14-10-2016 o 10:07
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  42. Powrót do góry    #262
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Bo pieniądze to nie wszystko, trzeba mieć kupę szczęścia jeszcze, ale bez pieniędzy to i szczęście nie pomoże.
    Gdyby Dowhan nie sprowadził do ZG Warda w 2015 r. to prawdopodobnie wylądowalibyśmy w I lidze.

  43. Powrót do góry    #263
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,847
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    Ale równie dobrze przy obecnym budżecie mogłaby Sparta iść w Holtę, Jonssona czy innego Pedersena. A jednak to co mają wydają z głową i to się opłaci.

    A polityka ZG była zła od dawna - kupowano jakichś Hancocków, Hampelów czy Walasków. W tym roku dopiero zmienili nastawienie kupując Doyle'a i to wypaliło. Toruń też przepłaca za nazwiska (Łaguta, Hancock, Vaculik) i efekty są jakie są, a równie dobrze oni mogliby iść we Fricke'a, Lebediewa i jemu podobnych i się potem cieszyć jak swojakami. A tak to zawsze pozostaje niesmak.
    Nie zgodzę się. Całkowicie błędna teza.

    ZG owszem, kupiła Doyle ale trzeba przyznać, że dość przypadkowo. Nie był to zamierzony pomysł lecz wymuszony sytuacją. Miał być przecież Hancock. Ale ten wybrał ofertę Torunia. Karpow też był transferem raczej wymuszonym sytuacją, niz planowanym transferem.

    Ale nie w tym rzecz, chodzi o to, ze kluby które nie dysponują zbyt dużym budżetem starają się eksperymentować (bo co im pozostało) z zawodnikami. Po prostu kupują, za niezbyt duże pieniądze, zawodników którzy może okażą się strzałem w dziesiątkę. A kluby które mają większą kasę, i stawiają sobie wyższe cele, kupują sprawdzone nazwiska. A to, ze te nazwiska potem czasami zawodzą to już inna historia.

    Przecież pewnym jest, ze gdyby np. Wrocek, Tarnów czy Grudziądz, dysponowały odp. kapitałem, to kluby te brałyby udzial w licytacji tych najlepszych i najdroższych zawodników. I to jest normalna kolej rzeczy.

    Reasumując, dzisiaj nie można mówić, ze Sparta czy inny podobny klub, robi mądrą politykę transferową, tylko dlatego, że eksperymentuje z zawodnikami. A inne kluby robią zła politykę transferową bo kupują gwiazdy. Każdy z tych klubów kupuje takich zawodników na jakich ich stać i zgodnie z wytyczonym celem. A celem tych klubów jest jak najlepszy wynik sportowy, realizowany za pomocą budżetu na jaki ich stać. Czyli mówiąc krótko, SPartę stać co najwyżej na Woffindena czy janowskiego, z topowych grajków, więc z innymi zawodnikami eksperymentują. Gdyby było ich stac an więcej to obok te dwójki mieliby inne drogie i sprawdzone nazwiska.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  44. Powrót do góry    #264
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    Tak, jak chcesz zrobić majstra tu i teraz to wydajesz kupę siana na nazwiska. I albo się uda i jest fajnie, albo się nie uda i w kasie jest dramat (Falubaz 2015). A potem i tak musisz wymienić pół składu bo dziadki są... dziadkami. Pozyskując utalentowanych gości jak się nie uda to trudno, a jak uda to *****ista satysfakcja. Zresztą nikt nie mówi o tym, by robić skład tylko z młodych, ale żeby czasem kogoś takiego do składu dorzucić zamiast sprowadzać takiego Walaska.
    Coś ci powiem a propos dziadków.
    Po DMP w 2011 Falubaz musiał przez te popierdolone przepisy o KSM pozbyć się jednego z liderów. Wybór był między AJ a Hancockiem. W klubie zwyciężyła "racjonalna" interpretacja że zostawiamy AJ bo w przeciwieństwie do sympatycznego pana Grega nie wystawił nas w finale i jest "młody, perspektywiczny" a Hancock to już stary jest i tylko patrzeć jak będzie się staczał i zakończy karierę a AJ to hoho, lata pojeździ.

    A co do długofalowego planowania: w żużlu myślenie perspektywiczne to przepis na klęskę. Liczy się tylko najbliższy sezon. Taka prawda. Falubaz przewiózł się już na perspektywicznych wieloletnich kontraktach. W sporcie w którym co rok są inne reguły gry (z reguły pisane przeciwko aktualnemu mistrzowi), nie ma szans na racjonalne planowanie.

  45. Powrót do góry    #265
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Nie zgodzę się. Całkowicie błędna teza.

    ZG owszem, kupiła Doyle ale trzeba przyznać, że dość przypadkowo. Nie był to zamierzony pomysł lecz wymuszony sytuacją. Miał być przecież Hancock. Ale ten wybrał ofertę Torunia. Karpow też był transferem raczej wymuszonym sytuacją, niz planowanym transferem.
    Czyli polityka transferowa w ZG się nie zmieniła? To cofam moje dobre słowa o Was

    Ale nie w tym rzecz, chodzi o to, ze kluby które nie dysponują zbyt dużym budżetem starają się eksperymentować (bo co im pozostało) z zawodnikami.
    Mają wybór - mogą stawiać na dziadków z nazwiskiem (Jonsson, Holta) i liczyć, że odpalą. Mogę też stawiać na młodych (Lebedev, Milik) i liczyć że ci się rozwiną. Mam dziwne wrażenie, że większość klubów stawia na pierwszą opcję, nie tylko w SE ale też w Nice PLŻ. Woli się stawiać na Andersena czy Bjarne, zamiast Tungate'a czy Kurtza (zanim ktoś się przyczepi - nie chodzi mi dokładnie o te przypadki, ale o przedstawienie schematu myślowego).


    Po prostu kupują, za niezbyt duże pieniądze, zawodników którzy może okażą się strzałem w dziesiątkę. A kluby które mają większą kasę, i stawiają sobie wyższe cele, kupują sprawdzone nazwiska. A to, ze te nazwiska potem czasami zawodzą to już inna historia.

    Przecież pewnym jest, ze gdyby np. Wrocek, Tarnów czy Grudziądz, dysponowały odp. kapitałem, to kluby te brałyby udzial w licytacji tych najlepszych i najdroższych zawodników. I to jest normalna kolej rzeczy.
    Oczywiście, tylko mnie ciągle boli, że na tych młodych stawia się tak opornie. Co mocarzom szkodzi do mocnej czwórki seniorów dorzucić piątego utalentowanego młodziaka z niższej ligi?

    Reasumując, dzisiaj nie można mówić, ze Sparta czy inny podobny klub, robi mądrą politykę transferową, tylko dlatego, że eksperymentuje z zawodnikami. A inne kluby robią zła politykę transferową bo kupują gwiazdy. Każdy z tych klubów kupuje takich zawodników na jakich ich stać i zgodnie z wytyczonym celem. A celem tych klubów jest jak najlepszy wynik sportowy, realizowany za pomocą budżetu na jaki ich stać. Czyli mówiąc krótko, SPartę stać co najwyżej na Woffindena czy janowskiego, z topowych grajków, więc z innymi zawodnikami eksperymentują. Gdyby było ich stac an więcej to obok te dwójki mieliby inne drogie i sprawdzone nazwiska.
    Reasumując: nie mając kasy, można kupować dziadów licząc na powrót ich lat świetności. Można też stawiać na przyszłość światowego żużla. I tylko o to mi chodzi
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  46. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi vicar za jego przydatny post!

    sobotch (14-10-2016)

  47. Powrót do góry    #266
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    Czyli polityka transferowa w ZG się nie zmieniła? To cofam moje dobre słowa o Was
    Ja nie jestem zadowolony z tego sezonu transferowego FZG. Wymieniłbym JH na np. PUKa albo Pitera Pawlickiego.
    I wiek nie ma tu nic do rzeczy.
    Zobaczymy, ponoć Szreku kogoś jeszcze ma sprowadzić. Może będzie młody zdolny.

    A Falubaz próbował młodych zdolnych. Raz przyniosło to rewelacyjny efekt w postaci Lindgrena i DMP2009 a czasem bolesne rozczarowania jak MBJ czy ostatecznie Sasza.

    Ja jestem wrogiem schematów. Trzeba strategie dobierać do sytuacji. Sparta buduje fajny skład ale jakby mieli budżet o 2 banki większy to na bank zobaczyłbyś w składzie kogoś takiego jak Pawliccy czy Vacul czy PUK.
    Rusko jest na razie ostrożny, bo nie wiadomo jak to będzie tym nowym torem na Olimpiko.



    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  48. Powrót do góry    #267
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Czy MBJ był rozczarowaniem? Gość siedział na ławie kosztem takiego Jabłońskiego (dramat), przez dwa sezony pojechał łącznie u Was 6 spotkań, które wg mnie były co najmniej dobre, a w takiej Bydgoszczy walnął nawet 10 oczek. Klasyczny przykład tego o czym mówię: Jabol > MBJ To że teraz MBJ zniknął to inna śpiewka, wtedy naprawdę robiłby dobre wyniki. O tego typu przypadkach mówię, a nie o wymianach typu Hancock - Lebedev
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  49. Powrót do góry    #268
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    To jeszcze nic. U nas Jabłoński potrafił pojechać nawet za Jonssona, panie

  50. Powrót do góry    #269
    Ekspert Awatar GABLEN
    Dołączył
    23-06-2002
    Postów
    7,415
    Kliknij i podziękuj
    18
    Podziękowania: 1,417 w 896 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    Czy MBJ był rozczarowaniem? Gość siedział na ławie kosztem takiego Jabłońskiego (dramat), przez dwa sezony pojechał łącznie u Was 6 spotkań, które wg mnie były co najmniej dobre, a w takiej Bydgoszczy walnął nawet 10 oczek. Klasyczny przykład tego o czym mówię: Jabol > MBJ To że teraz MBJ zniknął to inna śpiewka, wtedy naprawdę robiłby dobre wyniki. O tego typu przypadkach mówię, a nie o wymianach typu Hancock - Lebedev
    za czasów Dobruckiego uprawiane było klasyczne kolesiostwo.

    Jabłoński (który nigdy nie powinien jeździć w Falubazie ) zamiast młodego, zdolnego MBJ.
    Adamczewski , który zabrał miejsce w składzie Zgardzińskiemu , i zniknął jak tylko skończył 21 lat.

    oczywiście kierunek który obrała Sparta, tzn młodzi, utalentowani zawodnicy jest jak najbardziej prawidłowy. dwa ostatnie sezony jedynie to potwierdzają.
    UNA PALOMA BLANKA NIKT NIE POKONA KURMANKA !!!

    Tylko małe szwindle muszą być strzeżone.Wielkie trzymane są w sekrecie dzięki niedowierzaniu opinii publicznej.

  51. Powrót do góry    #270
    Ekspert Awatar cukrzyca
    Dołączył
    26-08-2015
    Postów
    4,669
    Kliknij i podziękuj
    1,427
    Podziękowania: 639 w 470 postach
    wrobelki w parku szczytnickim ciwerkaja cos o dobruckim, fatalnie. zuzlokow brak, terenrow brak i jak tu panie robic zakupy

Strona 6 z 13 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •