Strona 23 z 23 PierwszyPierwszy ... 13212223
Pokaż wyniki od 991 do 1,001 z 1001

Wątek: I Liga - prognozy, komentarze, przewidywania

1. Powrót do góry    #991
    Stały bywalec
    Kliknij i podziękuj
    174
    Podziękowania: 205 w 140 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariner Zobacz posta
    Należy wkreślić najgłupszy żużlowy przepis (obok KSM) o obowiązkowych startach juniorów (i biegu juniorskim) i po problemie.
    Poziom wzrośnie, będzie taniej, bezpieczniej (bieg juniorski to często gips), np i juniorzy będą jeździć w swoich miastach.
    Oczywiście wykreślić też należy "gościa juniora" który podobnie jak obowiązkowy start juniorów, zniechęca do szkolenia.

Jeśli szkolenie na wzór duński oznacza odcięcie od kasy rodziców gdy gość nie rokuje i "zachęcenie" go żeby poszedł do normalnej roboty, jak to jest w Skandynawii to owszem, jest to optymalny, niemal w całości prywatny model,
    ale w warunkach polskich chyba nie do zrealizowania. Jesteśmy dużo biedniejsi od Duńczyków.
    Dla mnie problemu szkolenia w Polsce nigdy nie było i nie ma. Mamy za dużo zawodników, nie za mało.
    Nie lubię też słuchać o systemie szkolenia, w ogóle określenie system w odniesieniu do sportu wielkości żużla brzmi górnolotnie, wręcz komicznie. W żużlu nigdy nikt nie miał jakiegoś sprecyzowanego systemu szkolenia a konkurencja sprawiała że wyrastali z niej mistrzowie. O jakim systemie może być mowa w sporcie który uprawia coraz mniejsza garstka chłopaków, tych których stać. Nawet gdyby ktoś coś takiego wymyślił, to nikt rozsądny nie powinien dać na to pieniędzy (własnych bo publiczne to każdy chętnie wyda).
    Poza wspomnianym cięciem kosztów uprawiania(których nawet ciągły wzrost trudno zatrzymać), przywróciłbym rynek, z czasów list transferowych (co akurat można robić z pominięciem przepisów "europejskich"), niech kluby zajmą się handlem co stworzy chociaż namiastkę poważnego sportu
    Ja w ogóle mam wrażenie że wszystkie te gadki o "braku szkolenia w Polsce" to takie gadanie dla gadania. Owszem, nie ma jakiegoś scentralizowanego planu, ale właściwie co z tego? Są zawodnicy prowadzeni przez kluby, przez ojców, przez pomniejsze szkółki - do wyboru do koloru. Dziś na SF pojawił się artykuł, że Polacy w przyszłorocznym GP będą najmłodszą nacją w stawce. Także chyba z tym szkoleniem u nas nie jest tak źle. W ogóle nie wydaje mi się, żeby każdy klub potrzebował szkółki, wychowanków i młodego, perspektywicznego składu. Ale udział juniorów w meczu i bieg juniorski popieram.
    BKS Polonia Bydgoszcz

2. Powrót do góry    #992
    Trener Awatar vicar
    Kliknij i podziękuj
    720
    Podziękowania: 1,104 w 588 postach
    Dla mnie problemu szkolenia w Polsce nigdy nie było i nie ma. Mamy za dużo zawodników, nie za mało.
    Właściwie nie wiem czy za dużo czy za mało, ale na tle reszty świata wyglądamy wybitnie. W Anglii podnieta pojedyńczymi rodzynkami (Lambert, Bewley), Szwedzi czy Duńczycy już dawno nie mieli kogoś utalentowanego. A my? Dudek, Zmarzlik, Pawlicki. A potem Drabik, Smektała, Kubera. W kolejce są Lampart, Miśkowiak, Bartkowiak. I to są spore talenty, których nam za granicą zazdroszczą. I bądźmy szczerzy - tylko ci zawodnicy (może niewiele więcej), będzie się ścigało jeszcze za kilka lat. Przepis o obowiązkowych juniorach w składzie sztucznie przedłuża nieudane kariery.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

3. Powrót do góry    #993
    Ekspert Awatar Peter Kildemand
    Kliknij i podziękuj
    2,727
    Podziękowania: 847 w 529 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    Właściwie nie wiem czy za dużo czy za mało, ale na tle reszty świata wyglądamy wybitnie. W Anglii podnieta pojedyńczymi rodzynkami (Lambert, Bewley), Szwedzi czy Duńczycy już dawno nie mieli kogoś utalentowanego. A my? Dudek, Zmarzlik, Pawlicki. A potem Drabik, Smektała, Kubera. W kolejce są Lampart, Miśkowiak, Bartkowiak. I to są spore talenty, których nam za granicą zazdroszczą. I bądźmy szczerzy - tylko ci zawodnicy (może niewiele więcej), będzie się ścigało jeszcze za kilka lat. Przepis o obowiązkowych juniorach w składzie sztucznie przedłuża nieudane kariery.
    Żużla w Szwecji za 10 lat to juz nie będzie wcale. Jak taki Jonasson rezygnuje ze swojej rodzimej ligi bo słabo płacą to sorry. Szkolenie dramatycznie. Za 20 lat pewnie będą sami Polacy jeździć w lidze polskiej.

4. Powrót do góry    #994
    Ekspert Awatar kingpin
    Kliknij i podziękuj
    3,750
    Podziękowania: 4,714 w 2,320 postach
    A skądże kingpinie?! Nie musisz się odnosić, już ja się odniosłem. Zacytowanie kogoś nie oznacza - jeszcze - że chce się kogoś zaczepić, czyż nie?
    Przeciez nie o zaczepke tu chodzi,bo nic takiego nie napisales co bym tak odebral.
    Tylko zdziwilo mnie,ze akurat ten fragment zacytowales,ktory nie oddawal kompletnie sensu mojego wpisu.
    Ja jestem zdania podobnego jak Ty.Zadne przepisy,nakazy,zakazy nie doprowadza do wysypu utalentowanych zawodnikow,bo
    to tak jakbys chcial jakas gornolotna ustawa zlikwidowac glod w Afryce.
    Natomiast z tym karaniem za nieszkolenie wpadlem w pulapke,przyznalem sie niejako do bledu,bo wczesniej pisalem,ze ten zapis ma sens.
    Jak pokazalo zycie i na to prezesi znalezli sposoby wysylajac po licencje 30-letniego hobbyste lub "wypozyczali" zawodnikow dla licencji
    z innych osrodkow aby tylko wypelnic limit.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 13-11-2018 o 13:23
    Apator Torun DMP 2019

Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

5. Powrót do góry    #995
    Trener Awatar vicar
    Kliknij i podziękuj
    720
    Podziękowania: 1,104 w 588 postach
    https://www.przegladsportowy.pl/zuze...JBHsnmEY1nTV-E

I znowu ktoś robi Irkowi pod górkę.

Andrzej to je*nie.

A uśmiechnięty Greg to wszystko firmuje swoim nazwiskiem i wciąga w to innych żużloków.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

6. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi vicar za jego przydatny post!

Buszmen (15-11-2018)

7. Powrót do góry    #996
    Ekspert Awatar kingpin
    Kliknij i podziękuj
    3,750
    Podziękowania: 4,714 w 2,320 postach
    Info nieaktulane.Morris i Kowalski podpisali w Rzeszowie.
    Apator Torun DMP 2019

Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

8. Powrót do góry    #997
    Ekspert Awatar j-rules
    Kliknij i podziękuj
    3,742
    Podziękowania: 4,444 w 2,529 postach
    Orzeł wylądował, tzn odsłonił karty.
    Generalnie maja tak samo mocny sklad jak reszta, wlacznie z conajmniej jednym przyzwoitym juniorem.
    Na awans braknie, na PO jest szansa. Wiekszosc seniorow z doswiadczeniem eligowym i to nie malym.

za espeedway.pl

Tobiasz Musielak
    Rafał Okoniewski
    Daniel Jeleniewski
    Marcin Jędrzejewski
    Hans Andersen
    Rohan Tungate
    Maksim Bogdanow
    Rory Schlein
    Ben Ernst
    Piotr Pióro
    Eryk Borczuch
    Ostatnio edytowane przez j-rules ; 16-11-2018 o 15:34
    odpowiedź c) - czytam całe sportsboard.pl dla beki

9. Powrót do góry    #998
    Kliknij i podziękuj
    2,727
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    Orzeł wylądował, tzn odsłonił karty.
    Generalnie maja tak samo mocny sklad jak reszta, wlacznie z conajmniej jednym przyzwoitym juniorem.
    Na awans braknie, na PO jest szansa. Wiekszosc seniorow z doswiadczeniem eligowym i to nie malym.

za espeedway.pl

Tobiasz Musielak
    Rafał Okoniewski
    Daniel Jeleniewski
    Marcin Jędrzejewski
    Hans Andersen
    Rohan Tungate
    Maksim Bogdanow
    Rory Schlein
    Ben Ernst
    Piotr Pióro
    Eryk Borczuch

Dupy nie urywa. Same spasione koty + człowiek, który nie umie jeździć na żużlu.

10. Powrót do góry    #999
    Ekspert
    Kliknij i podziękuj
    1,355
    Podziękowania: 711 w 423 postach
    Ciekawe na ile podpisał mś 250cc

11. Powrót do góry    #1000
    Kliknij i podziękuj
    2,727
    Paweł Hlib wraca na tor. Ciekawe gdzie ? Chociaż zapewne zacznie od 2 ligi.

12. Powrót do góry    #1001
    Ekspert
    Kliknij i podziękuj
    1,355
    Podziękowania: 711 w 423 postach
    Cytat Zamieszczone przez Peter Kildemand Zobacz posta
    Paweł Hlib wraca na tor. Ciekawe gdzie ? Chociaż zapewne zacznie od 2 ligi.
    Jak pojedzie chociaż w 1 meczu 2 ligi to uznam to za sukces

13. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi spitt22 za jego przydatny post!

Havelock (Dzisiaj), Peter Kildemand (Dzisiaj), PrzemoZG (Wczoraj)

Strona 23 z 23 PierwszyPierwszy ... 13212223

Uprawnienia umieszczania postów