Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 1627

Wątek: I Liga - prognozy, komentarze, przewidywania

Mieszany widok

  1. Powrót do góry    #1
    Ekspert
    Dołączył
    03-01-2004
    Postów
    3,303
    Kliknij i podziękuj
    382
    Podziękowania: 1,334 w 550 postach

    I Liga - prognozy, komentarze, przewidywania

    Witam,

    Analogicznie do wątku ekstraligowego zakładam wątek z niemniej ciekawą w tym roku pierwszą ligą i zapraszam do dyskusji.

    Ostatnio edytowane przez veronek ; 26-01-2016 o 18:16

  2. Powrót do góry    #2
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Jakbyś chciał jakiejkolwiek frekwencji, dopisz z łaski swej drużyny i składy, analogicznie do wątku ekstraligowego

  3. Powrót do góry    #3
    Zaawansowany
    Dołączył
    15-08-2004
    Postów
    2,746
    Kliknij i podziękuj
    667
    Podziękowania: 429 w 265 postach
    Tematu nie ma...

    Włókniarz wygrywa wszystko i wszędzie ...

  4. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi el_kwas za jego przydatny post!

    never_mind (26-01-2016)

  5. Powrót do góry    #4
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,701
    Kliknij i podziękuj
    1,403
    Podziękowania: 1,732 w 1,256 postach
    Czewa do Opola i Rawicza pojedzie juniorami z braku kasy reszta to niewiadoma

    taki zart w stylu Strasburgera

  6. Powrót do góry    #5
    Ekspert
    Dołączył
    03-01-2004
    Postów
    3,303
    Kliknij i podziękuj
    382
    Podziękowania: 1,334 w 550 postach
    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta
    Jakbyś chciał jakiejkolwiek frekwencji, dopisz z łaski swej drużyny i składy, analogicznie do wątku ekstraligowego
    Pisałem z telefonu wiec cieżko teraz wklepywać tyle linijek. Wrócę z delegacji w piątek to zaktualizuje pierwszy post.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi veronek za jego przydatny post!

    sobotch (27-01-2016)

  8. Powrót do góry    #6
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,982
    Kliknij i podziękuj
    2,030
    Podziękowania: 1,496 w 991 postach
    Wg mnie lige wygra Wybrzeże Gdansk.Zwrociłbym uwage na Andersa Thomsena to będzie top 10 ligi.Widziałem gościa i widać że spory potencjał.Do tego Sundstroem i Jabłoński oraz jestem pewny ze mocno punktować będzie Oskar Fajfer.Wspomnieć należy również o Kossakowskim który powinien być jednym z najlepszych juniorów ligi

    Drugą siłą powinien być Włókniarz.Najlepsza para juniorska w lidze.W Borowicza i Czaje jakoś nie wierze.Dośc solidni liderzy na czele z THJ

    Daugavpils bardzo mocni seniorzy ale niestety juniorzy słabi

    Orzeł Łódz zbudował mocny zespół i powinien być wsrod 4 najlepszych zespołów

    Wanda Kraków tutaj nie rozumiem zachwytów nad tą druzyną aczkolwiek bardzo rowna i dość solidna.Objawieniem tej ekipy powinien być Sam Masters plus uznany Hougaard

    Polonia Piła solidnie sie prezentuje.Ciekawi mnie głównie postawa Kurtza i Dolnego.Dolaczyl Bjarne Pedersen

    Rzeszów mówi się o Lamparcie i Baranie.Na 1 lige to już coś.Pytanie czy 2 mln dlugu nie odbiją sie na wyplatach w sezonie

    Polonia Bydgoszcz nie zbudowała zbyt mocnego składu.Wladek chce też stawiać na Oskara jako seniora co nie wiem czy jest dobrym wyjsciem.Ciekawi mnie postawa Curyły.Jednak typuje ze to Bydgoszcz i Krosno powalczą o 8 miejsce

    Krosno,Rawicz,Opole ciezko cos powiedziec

  9. Powrót do góry    #7
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-12-2012
    Postów
    1,683
    Kliknij i podziękuj
    1,121
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Wybrzeże ma dobry skład. Tylko T.Zdunek po tym terminarzu już zapowiedział jazdę juniorami. Nie pozwoli na dalsze zadłużanie. Nie jest sponsorem innych zespołów. Widzi, jak robią z niego frajera.
    Ostatnio napisał taki teks o żużlu, żużlowcach:

    "...Tu zawodnicy w zimę nic nie robią. Pamiętam dyskusję z czasów, gdy Ove Fundin był mistrzem świata, czy zawodnicy powinni ćwiczyć kondycję. Myślałem, że ona już została dawno rozwiązana, bo Szwed jeździł w latach sześćdziesiątych.

    Okazało się, że nie. Podczas obozu mieliśmy jeden szczególny przypadek. Pojawił się zawodnik, który chciałby jeździć bez przygotowania. Później niektórzy się dziwią, że żużlowcy nie mają sił po dwóch kółkach. Wyszła różnica pomiędzy Skandynawami, a Polakami. Gdy zawodnicy z zagranicy byli przeziębieni lub zmagali się z problemami żołądkowymi i tak chcieli trenować. Z kolei część polskich zawodników raz bolała ręka, raz głowa, raz noga, raz brzuch, raz mieli katar, a innym razem kaszel. Niektórym wydawało się, że obóz to wczasy i czas do odpoczynku od spraw bieżących. Oczywiście trenerzy monitorowali stan zdrowia zawodników i treningi odbywały się w większości w pełnej obsadzie.

    Po tych wiadomościach przeglądałem wzór kontraktu. Nie można obecnie za to wyciągnąć konsekwencji, bo nie da się zweryfikować czy to była prawdziwa choroba, czy wyimaginowana. Według mnie ta choroba nazywa się lenistwo. Nie chcemy tolerować takich rzeczy i będziemy w kolejnych latach będziemy wymagali testów medycznych przed zawarciem umowy, a następnie realizacji zaleceń jeśli trenera. W przeciwnym wypadku po co płacić za przygotowanie do sezonu komuś, kto faktycznie się do niego nie przygotowuje?

    Przed sezonem chcemy zorganizować jeszcze jeden obóz, by zobaczyć kto co zrobił. Wszyscy mówią że ciężko pracują. Z gdańszczanami pracuje trener Andrzej Hulko, który organizuje treningi ogólnorozwojowe. Często przychodzi w umówione miejsce i nikogo tam nie ma, a powinna być młodzież i szkółka. To totalnie niezrozumiałe. My ich wspieramy, płacimy za wyjazdy, paliwo, kupujemy części. Czy mamy się starać dla nich, gdy oni sami się nie starają?

    Najsilniejszą grupą są Skandynawowie, którzy są najlepiej wytrenowani. Mają nawyk systematycznej pracy. Myślę, że dlatego nasi juniorscy mistrzowie po kilku latach są przez nich lani na imprezach międzynarodowych. Później jest grupa średnia, która przynajmniej chciała pracować i się starała i ostatnia grupa, która najchętniej nic by nie robiła. W niej są niestety nasi młodzieżowcy i doświadczony zawodnik. Dwa-trzy mecze w tygodniu po 6 minut na motorze i treningi na torze to jednak za mało..."
    Ślepy nie jest. Płacić i nie wymagać. Co się z Polakami porobiło?

  10. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Jap za jego przydatny post!

    STALECZKA (28-01-2016)

  11. Powrót do góry    #8
    Zaawansowany Awatar Lee
    Dołączył
    07-05-2004
    Postów
    1,676
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 316 w 172 postach
    No i widzisz, jeden konkretny przykład jest więcej wart niż wszelkie wywody pana Skrzydlewskiego w temacie uzdrawiania sportu żużlowego. Co nie znaczy, że prezes Orła nie ma racji, ale tu przynajmniej widać czarno na białym jak to jest. I jeśli to nikomu nie da do myślenia, to nic już się na lepsze nie zmieni.

  12. Powrót do góry    #9
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,016
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,320 w 889 postach
    Co to w ogóle jest kasa na przygotowanie do sezonu, skoro obóz przygotowawczy organizuje klub? To na co ta kasa? Na sprzęt? Juniorzy mają sprzęt klubowy, a zawodnicy na kontraktach zawodowych powinni mieć ten hajs na sprzęt wypracowany w poprzednim sezonie + ile wyciągną od sponsorów. Klub mógłby najwyżej pokryć koszt pierwszego silnika na dany sezon, dalej niech każdy o ten swój park maszynowy dba we własnym zakresie. Jak do klubu przychodzi zawodnik i on chce 200 tys na "przygotowanie do sezonu" to gdzie on się do tego sezonu przygotowuje? I jak? Karnet na siłownię, basen nie kosztuje aż tyle...
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  13. Powrót do góry    #10
    Ekspert Awatar dockm
    Dołączył
    07-05-2005
    Postów
    5,390
    Kliknij i podziękuj
    1,809
    Podziękowania: 861 w 526 postach
    A moim zdaniem mocno niedoceniana jest Piła. Fakt, mają słabych juniorów, ale już kadra seniorska wygląda co najmniej dobrze jak na warunki pierwszoligowe.

  14. Powrót do góry    #11
    Stały bywalec Awatar młody_piernik
    Dołączył
    03-10-2014
    Postów
    1,393
    Kliknij i podziękuj
    1,602
    Podziękowania: 388 w 222 postach
    namonci
    "Gratulacje dla pana Gajewskiego,gratulacje dla zawodników" - Stev, 2016

    "A Pan Buszmen wymyśla i wymyśla. Liczy, krytykuje, opowiada jak to sam by za wszystkie osoby wystąpił." - Przemysław Termiński, 2016

  15. Powrót do góry    #12
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    Loko, Stal, GKS i CKM będą nadawały ton rozgrywkom.
    Piła, Kraków i Łódź namąci.
    Tak na pierwszy rzut oka, bo nie mam większej wiedzy na temat zaplecza.
    Z objawień sezonu stawiam na Thorsella.
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  16. Powrót do góry    #13
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,982
    Kliknij i podziękuj
    2,030
    Podziękowania: 1,496 w 991 postach
    Objawieniami ligi powinni być Anders Thomsen,Brady Kurtz i Sam Masters

    Z juniorów Damian Stalkowski z Bydgoszczy

    Ciekawi mnie też co pokaże Craig Cook

  17. Powrót do góry    #14
    Ekspert
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    4,964
    Kliknij i podziękuj
    525
    Podziękowania: 1,583 w 777 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    Mnie zastanawia skąd takie faworyzowanie Włókniarza. Jonasson i Jeleń mogą robić niezłe punkty, ale to żadni pewniacy. Co pokażą z kolei Trojan, Czaja czy Borowicz to nikt nie wie. Wg mnie silniejsza jest choćby Łódź z Andersenem, Tungatem, Miśkowiakiem, Jamrogiem i Puzonem, a na pewno Dauga.
    Bo tu nie chodzi o sklad...

    Osoby ktore typowaly w sondazu SF Wlokniarz siedza w zuzlu troche glebiej i wiedza troche wiecej Ot, tyle na temat

    Wysłane z mojego LG-D320 przy użyciu Tapatalka
    Pzdr,
    Garfield

  18. Powrót do góry    #15
    Ekspert
    Dołączył
    03-01-2004
    Postów
    3,303
    Kliknij i podziękuj
    382
    Podziękowania: 1,334 w 550 postach
    Znowu zaczyna sie bydgoskie ujadanie brakowało mi tego w ostatnich latach

    A co do tematu:

    1. Gdańsk
    2. Dauga
    3. Wlokniarz

    9. Bydgoszcz
    10. Rawicz
    11. Opole


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  19. Powrót do góry    #16
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-10-2003
    Postów
    1,200
    Kliknij i podziękuj
    15
    Podziękowania: 11 w 7 postach
    Co do Częstochowy mają niezaprzeczalny jeden atut, dwóch sensownych juniorów Polisa i Łęgowika a w odwodzie Portasa i Gruchalskiego

  20. Powrót do góry    #17
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,016
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,320 w 889 postach
    Cytat Zamieszczone przez veronek Zobacz posta
    Znowu zaczyna sie bydgoskie ujadanie brakowało mi tego w ostatnich latach
    Liczyłem, że zmądrzejesz przez ten czas, ale jednak dalej w głowie Ci tylko głupie docinki i wychwalanie się "jaki to Włókniarz nie jest idealny".
    No cóż, moja wiara w ludzkość mnie zawiodła

    Może juniorami coś nadrabiają, ale czy oni aż tacy sensowni to bym nie ryzykował z takimi wyrokami. Wcale bym się nie zdziwił, jakby się okazało że wcale nie będą tak "do przodu" w stosunku do rywali. Loko ma Kostygow i Trofimowa, którzy wg mnie wyglądają na silniejszą parę. Łódź ma Piosickiego, który może nie jest gwiazdą, ale może pokonkurować, a gdańscy juniorzy też nie są na straconych pozycjach. Mógłbym patriotycznie dodać, że i bydgoscy chłopcy mają szanse się pokazać z dobrej strony, ale to pewnie woda na młyn dla częstochowskich napinaczy
    Przyznaję jednak, że Łęgowik powinien być czołowym juniorem ligi obok tych z Loko.

    Skład seniorski jednak nie jest aż tak przepotężny w tej Czewie. W PO będzie raczej na luzie, ale z tym zdecydowanym zwycięstwem ligi to trochę przesada.
    Poza THJ to żadnych pewniaków tam nie widzę na dobre wyniki. Każdy z nich ma potencjał do takowych, ale żaden nie gwarantuje. Piła wg mnie to podobny poziom, Kraków też nie odstaje seniorami. Loko wg mnie silniejsze, a Wybrzeże też nawiąże walkę. No i silna całkiem Łódź z Miśkowiakiem i Andersenem.

    Wiem - zaraz będziecie chcieli toczyć zażartą dyskusję, pewnie wyprowadzając jakieś przytyki w stronę Polonii. My mamy świadomość naszej drużyny (z wyjątkami). A ja nie chcę Wam przytykać nic. Stwierdzam jedynie, że Włókniarz nie jest takim murowanym faworytem i jest kilka drużyn o podobnej sile rażenia, które mogą (ale nie muszą!) ograć drużynę z Częstochowy.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  21. Powrót do góry    #18
    Ekspert
    Dołączył
    03-01-2004
    Postów
    3,303
    Kliknij i podziękuj
    382
    Podziękowania: 1,334 w 550 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Liczyłem, że zmądrzejesz przez ten czas, ale jednak dalej w głowie Ci tylko głupie docinki i wychwalanie się "jaki to Włókniarz nie jest idealny".
    No cóż, moja wiara w ludzkość mnie zawiodła

    Może juniorami coś nadrabiają, ale czy oni aż tacy sensowni to bym nie ryzykował z takimi wyrokami. Wcale bym się nie zdziwił, jakby się okazało że wcale nie będą tak "do przodu" w stosunku do rywali. Loko ma Kostygow i Trofimowa, którzy wg mnie wyglądają na silniejszą parę. Łódź ma Piosickiego, który może nie jest gwiazdą, ale może pokonkurować, a gdańscy juniorzy też nie są na straconych pozycjach. Mógłbym patriotycznie dodać, że i bydgoscy chłopcy mają szanse się pokazać z dobrej strony, ale to pewnie woda na młyn dla częstochowskich napinaczy
    Przyznaję jednak, że Łęgowik powinien być czołowym juniorem ligi obok tych z Loko.

    Skład seniorski jednak nie jest aż tak przepotężny w tej Czewie. W PO będzie raczej na luzie, ale z tym zdecydowanym zwycięstwem ligi to trochę przesada.
    Poza THJ to żadnych pewniaków tam nie widzę na dobre wyniki. Każdy z nich ma potencjał do takowych, ale żaden nie gwarantuje. Piła wg mnie to podobny poziom, Kraków też nie odstaje seniorami. Loko wg mnie silniejsze, a Wybrzeże też nawiąże walkę. No i silna całkiem Łódź z Miśkowiakiem i Andersenem.

    Wiem - zaraz będziecie chcieli toczyć zażartą dyskusję, pewnie wyprowadzając jakieś przytyki w stronę Polonii. My mamy świadomość naszej drużyny (z wyjątkami). A ja nie chcę Wam przytykać nic. Stwierdzam jedynie, że Włókniarz nie jest takim murowanym faworytem i jest kilka drużyn o podobnej sile rażenia, które mogą (ale nie muszą!) ograć drużynę z Częstochowy.
    Hej co tak osobiście? Ja nie wychwalam ani nie ganię Wlokniarza. Ot ligowy przeciętniak, na miejsce 3-6 w mojej opinii. Nie wale za to kwiatków w stylu Curylo Top 10 a Thomsen to nikt mocnego prawdziwka wyhodowaliscie w Bydgoszczy

    Podobnie jak i Ty - trzeźwo patrzę na swój zespół




    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  22. Powrót do góry    #19
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    To ze Thomsen blysnal kilkakrotnie wsrod juniorow nie znaczy ze bedzie wymiatal wsrod seniorow.Musi dobrze popracowac zeby wejsc dobrze w seniorski speedway. Moze i jest zdolny i beda z niego zuzloki ale na razie srednia ligowa ma troche lepsza niz niejaki Chrzanowski czy Swist a gorsza od Dolnego, Drymla czy Brzozowskiego.
    Facebook: Bydgoskie Gryfy

  23. Powrót do góry    #20
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,016
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,320 w 889 postach
    Cytat Zamieszczone przez veronek Zobacz posta
    Hej co tak osobiście? Ja nie wychwalam ani nie ganię Wlokniarza. Ot ligowy przeciętniak, na miejsce 3-6 w mojej opinii. Nie wale za to kwiatków w stylu Curylo Top 10 a Thomsen to nikt mocnego prawdziwka wyhodowaliscie w Bydgoszczy
    Musi być trochę wesoło
    Cytat Zamieszczone przez veronek Zobacz posta
    Podobnie jak i Ty - trzeźwo patrzę na swój zespół
    Może się pospieszyłem z kierunkowaniem całego wpisu do Ciebie, jednak dziwi mnie po prostu fakt, że zdecydowana większość tak mocno stawia Włókniarz jako faworyta rozgrywek. Czy to będzie ligowy przeciętniak? Stawiam, że PO z palcem w uchu Wam wpadną, ale o samo zwycięstwo w lidze to jednak będzie się trzeba solidnie bić.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  24. Powrót do góry    #21
    Ekspert Awatar dockm
    Dołączył
    07-05-2005
    Postów
    5,390
    Kliknij i podziękuj
    1,809
    Podziękowania: 861 w 526 postach
    Czy niektórzy z Was w ogóle znają regulamin? Nie będzie żadnych PO tylko dwumecz finałowy o "awans". A czy Włókniarz będzie w tym finale to mocno wątpię.

  25. Powrót do góry    #22
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,016
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,320 w 889 postach
    A to sorry. Pogubiłem się z tymi regulaminami jak to co roku jakoś inaczej się jedzie. W takim razie Włókniarz chcąc awansować do finału musi spiąć się i unikać głupich wpadek.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  26. Powrót do góry    #23
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    Czy przegrana Wlokniarza w Bydgoszczy bedzie traktowana jako glupia wpadka?
    Facebook: Bydgoskie Gryfy

  27. Powrót do góry    #24
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,016
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,320 w 889 postach
    Na pewno brak bonusu na tym dwumeczu byłby dla Włókniarza głupią wpadką. Tak samo jak każda porażka na własnym torze...
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  28. Powrót do góry    #25
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,964
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Cytat Zamieszczone przez atomenda Zobacz posta
    Czy przegrana Wlokniarza w Bydgoszczy bedzie traktowana jako glupia wpadka?
    Przy zwyciestwie Gdanska,Loko czy Lodzi ,moze to byc nie tylko wpadka ale katastrofa.
    Cos na miare porazki Apatora w Gdansku na inauguracje sezonu 2014.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 27-02-2016 o 08:00
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  29. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi kingpin za jego przydatny post!

    Robi (28-02-2016)

  30. Powrót do góry    #26
    Ekspert
    Dołączył
    19-07-2007
    Postów
    3,311
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 407 w 296 postach
    1. Orzeł Łódź . Trumniorz zrobi wszystkim na złość , a po sezonie powie, że elipa go nie interesuje
    2. Wybrzeże Gdańsk. Zdunek świetnie poukładał klub, na pewno będzie chciał awansować, pytanie czy już w tym roku.
    3. Włókniarz Częstochowa. Trochę przereklamowani , co nie znaczy, że słabi, a Świącik napalony na ekstraligę niczym kot w marcu
    4. Lokomotiv Daugavpils. Lindbaeck zastąpiony Wattem i brak Lebiedieva na juniorce to spore osłabienie, ale nadal są mocni, zwłaszcza u siebie
    5. Polonia Piła. Najbardziej niedoceniany skład moim zdaniem. Sprawią wiele niespodzianek jeżeli finansowo będzie wszystko OK
    6. Wanda Kraków. Ci z kolei najbardziej przeceniani. Brak wyraźnego lidera(no chyba, że Bomber odpali) i marna juniorka
    7. Stal Rzeszów. Nawet jak wystartują mogą mieć problemy z dojechaniem do końca sezonu. Jeśli im się uda to skład mają mocniejszy od Bydzi i Krosna
    8. Polonia Bydgoszcz. Będzie ciężka walka o utrzymanie z Krosnem. Po sąsiedzku stawiam na Polonię
    9. KSM Krosno. Duże wyzwanie organizacyjne dla tego klubu. Mam nadzieję , że podołają, i jeśli spadną to bez długów
    10/11. Kolejarz Opole i Kolejarz Rawicz będą walczyć o uniknięcie miana czerwonej latarni polskiego żużla. Raczej mało prawdopodobne, że któraś z tych ekip wyprzedzi choć 1 drużynę jadącą w pełnym wymiarze o utrzymaniu nawet nie mówiąc

  31. Powrót do góry    #27
    Zaawansowany Awatar Drapichrust
    Dołączył
    07-01-2006
    Postów
    1,535
    Kliknij i podziękuj
    365
    Podziękowania: 325 w 208 postach
    Również uważam, że Piła jest niedoceniana, mogą zająć wysokie miejsce. Nie zapominalbym o Stali Rz., na pewno będą mocni.

    Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka
    Ścierkę mnie zabrał, moje narzędzie pracy!

  32. Powrót do góry    #28
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    Skoro faworyt do awansu Wlokniarz ma przegrac w Bydzi z faworytem do spadku to cos mi tu nie pasuje. Albo Wlokniarz nie taki silny albo Polonia nie taka slaba. Z calego tego szumu powyzej to myslalem ze posypia sie typy 35-55 na Sportowej a tu tylko bonus dla lwow.
    Facebook: Bydgoskie Gryfy

  33. Powrót do góry    #29
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,307
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Cytat Zamieszczone przez atomenda Zobacz posta
    To ze Thomsen blysnal kilkakrotnie wsrod juniorow nie znaczy ze bedzie wymiatal wsrod seniorow.Musi dobrze popracowac zeby wejsc dobrze w seniorski speedway. Moze i jest zdolny i beda z niego zuzloki ale na razie srednia ligowa ma troche lepsza niz niejaki Chrzanowski czy Swist a gorsza od Dolnego, Drymla czy Brzozowskiego.
    Heh, dyskusja na poziomie średnich, dodatkowo ograniczona tylko do polskiej ligi. Widzę, że na ostro się kręci No ale spoko, zostając na tej płaszczyźnie to jaką średnią w ostatnich dwóch sezonach może się pochwalić kandydat do TOP 10 ligi Curyło? ; p

  34. Powrót do góry    #30
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    Zadna dobrze o tym wiesz. Curylo pod opieka swego menago popadl w odchlan branzy budowlano-browarniczej. Teraz nie ma menago i chlopak porzadnie haruje zeby wrocic z przytupem. Srednie w Polskiej lidze chyba sa najodpowiedniejszym wskaznikiem skoro mowimy o jezdzie w tej lidze. Chyba nie bardzo na miejscu jest tu operowanie srednia angielskiej czy tez dunskiej ligi. Czesc zawodnikow z innych lig nie wystepuje w PL bo nie chca ich nasze kluby.
    Facebook: Bydgoskie Gryfy

  35. Powrót do góry    #31
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,307
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Chodzi o to, że patrzenie na średnie (a już zwłaszcza na średnią tylko z jednej ligi) jest po prostu daremne jeśli chce się ocenić ten słynny już na tym forum potencjał danego żużlowca. Na tej zasadzie taki na przykład Doyle przed 2014 był praktycznie anonimowy dla wielu polskich kibiców. Spoko, każdy może mieć swoją optykę, według której ocenia predyspozycje danego zawodnika, ale kiedy czytam, że Thomsen musi jeszcze sporo pokazać, bo do tej pory to ledwie parę razy błysnął w zawodach juniorskich, natomiast Curyło będzie w TOP 10 ligi, dlatego że rozstał się ze swoim managerem to nie sposób brać takie wpisy na serio.

  36. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi zabovsky za jego przydatny post!

    spitt22 (27-02-2016), vicar (27-02-2016)

  37. Powrót do góry    #32
    Ekspert
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    4,964
    Kliknij i podziękuj
    525
    Podziękowania: 1,583 w 777 postach
    Cytat Zamieszczone przez atomenda Zobacz posta
    Skoro faworyt do awansu Wlokniarz ma przegrac w Bydzi z faworytem do spadku to cos mi tu nie pasuje. Albo Wlokniarz nie taki silny albo Polonia nie taka slaba. Z calego tego szumu powyzej to myslalem ze posypia sie typy 35-55 na Sportowej a tu tylko bonus dla lwow.
    To raczej kwestia, hm, zwyczaju.

    Nawet jadac w Bydzi mocnym skladem Wlokniarz dostawal w palnik od roznych Robackich, Szczepaniakow czy innych Fijalkowskich. Jedyne zwyciestwo w ciagu ok. 20 lat (niech ktos mnie poprawi) odnieslismy w 2013 r. gdy Polonia startowala bez Hancocka a u na wszyscy byli w niesamowitym gazie (a i tak skonczylo sie na niewielkiej roznicy).

    Jak sami widzicie jest to jakas klatwa. Teraz dodatkowo Bydgoszcz ma asa Nice PLZ Mikiego Curyle wiec kolejny wpierdziel na Sportowej jest b. prawdopodobny

    Wysłane z mojego LG-D320 przy użyciu Tapatalka
    Pzdr,
    Garfield

  38. Powrót do góry    #33
    Ekspert
    Dołączył
    16-06-2002
    Postów
    4,165
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 77 w 37 postach
    Przewidywania, argumenty, kłótnie, a w Ekstralidze 2017 i tak może nie pojechać zwycięzca
    Nie ma sensu zbędnie się podniecać.

  39. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Vojtas za jego przydatny post!

    Edziol (28-02-2016)

  40. Powrót do góry    #34
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    atomenda napisał:
    Skoro faworyt do awansu Wlokniarz ma przegrac w Bydzi z faworytem do spadku to cos mi tu nie pasuje. Albo Wlokniarz nie taki silny albo Polonia nie taka slaba. Z calego tego szumu powyzej to myslalem ze posypia sie typy 35-55 na Sportowej a tu tylko bonus dla lwow.
    Rzeczywiście coś tu nie pasuje. Polonia raczej będzie dostawała również u siebie. Skład jest skrojony na odjechanie sezonu i zachowanie statusu I ligowca w przypadku niewydolności finansowej przeciwników. Niepotrzebnie się napinacie łącznie z Władkiem, który powiedział że nie będzie odkrywał kart przed sezonem i nie będzie robił sparingów, żeby Włokniarz, (sic) nie poznał toru w Bydgoszczy. To co się napinacie to Wasze, ale bez przesady. Więcej PR niż rzeczywistych możliwości.
    Curyło? Naprawdę? http://speedway.com.pl/riders/mikolaj-curylo/
    Gratuluję optymizmu i wiary we własną drużynę. Tak trzymać.
    Ostatnio edytowane przez blacktop ; 28-02-2016 o 02:11
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  41. Powrót do góry    #35
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    Mozemy odbijac pileczke tak w nieskonczonosc:

    Ostatni sezon zanim Curylo zrezygnowal z jazdy 2013 - srednia 1.276
    Ostatni THJ - srednia 1.351

    Naprawde olbrzymia roznica.

    Wiem wiem ze to bylo dwa lata temu ale sa tez zawodnicy ktorzy caly sezon traca w skutek kontuzji i po roku wracaja na poziom w ktorym byli przed kontuzja.
    Facebook: Bydgoskie Gryfy

  42. Powrót do góry    #36
    Zaawansowany Awatar zeta
    Dołączył
    05-07-2003
    Postów
    1,946
    Kliknij i podziękuj
    36
    Podziękowania: 89 w 45 postach
    Typowanie coś w tej lidze przed sezonem to wróżenie z fusów. Poważnych jest może z 3, może 4 kluby i one powinny walczyć o awans. Ale składy są bardzo wyrównane, wszystko rozbijać się będzie o finanse i formę zawodników w danym sezonie. Tak na szybko po pobieżnej analizie składów wychodzi mi coś takiego:

    1. Częstochowa - wyrównany skład, no i TBJ z potencjałem na najlepszego zawodnika ligi
    2. Daugavpils - chyba najmocniejszy skład na papierze, jak odpalą juniorzy to mogą wygrać ligę w cuglach
    3. Łódź - brak dziur ale jednak h2h wypada gorzej niż Loko i Czewa
    4. Gdańsk - tutaj brakuje mi lidera, który pociągnie ten zespół na wyjazdach
    5. Rzeszów - solidny skład na środek tabeli, zostałby Rempała to mogliby powalczyć nawet o awans
    6. Bydgoszcz - jak wyżej, zakładam oczywiście że Ajtner Gollob będzie jeździł z juniorki, jeśli jako senior to dałbym ich na 7 msc.
    7. Piła - skład z potencjałem na wystrzelenie, jak taki Kurtz będzie zawodnikiem na 10 pkt to spokojnie mogą być na 5 msc.
    8. Kraków - rzeczywiście mocno przereklamowany skład, będzie brakować tego Karpowa bo Hougaard to jest zawodnik domowego toru
    9. Krosno - mogą raz czy drugi sprawić niespodziankę ale jednak do 1-8 im mocno brakuje
    10. Opole - nie są najgorsi
    11. Rawicz - tutaj jest totalna nędza

  43. Powrót do góry    #37
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,307
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Cytat Zamieszczone przez atomenda Zobacz posta
    Ostatni sezon zanim Curylo zrezygnowal z jazdy 2013 - srednia 1.276
    Ostatni THJ - srednia 1.351

    Naprawde olbrzymia roznica.
    Ty chyba faktycznie trollujesz ; ] Ekstraliga 2013 (10-cio zespołowa, z KSM-em, więc automatycznie łatwiej o punkty) vs Ekstraliga 2015. Polonia 2013 vs Unia 2015 (mega silny skład, gdzie Jonasson zawsze jechał w parze z kimś mocnym co stanowi kolejny czynnik wpływający na biegopunktówkę). Pomijam już fakt, że Curyło był juniorem co również grało na jego korzyść. Nie mam zamiaru bronić THJ, bo to nie jest żaden wirtuoz, ale bez kitu - jak można w tak laicki sposób podchodzić do tematu?

  44. Powrót do góry    #38
    Ekspert
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    4,964
    Kliknij i podziękuj
    525
    Podziękowania: 1,583 w 777 postach
    Powiem tak: faworyci do awansu to Gdansk i Czestochowa (o ile doniesienia o jej dobrej sytuacji finansowej okaza sie prawda; poki co jest sielankowo, ale w poprzednich latach tez tak bylo..). Natomiast co do wyniku na torze - who cares? Ale wydaje mi sie, ze ligi na pewno nie wygra Loko.

    Wysłane z mojego LG-D320 przy użyciu Tapatalka
    Pzdr,
    Garfield

  45. Powrót do góry    #39
    Początkujący
    Dołączył
    30-06-2009
    Postów
    27
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 7 w 5 postach
    Niezupełnie rozumiem, jak można typować Bydgoszcz przed Krosnem, o innych zespołach nie wspominając. Znalezienie wśród tak szerokiej kadry jaką posiadają Wilki pary liderów co najmniej na poziomie Jędrzejewski-Kudriaszow i trzech żużloków dysponowanych znacznie lepiej niż KAŻDY z pozostałych bydgoszczaków (z których przy podziale na 3 ligi zdaje się, że każdy miałby kłopot ze znalezieniem pracodawcy w PLŻ, zresztą tak jak Jędrzejewski) nie powinno być najmniejszym problemem, a juniorka Dąbrowski + sensowny gość słabsza być nie powinna.

    Wysłane z mojego GT-S6310 przy użyciu Tapatalka

  46. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi rekord_toru za jego przydatny post!

    rafalsky (01-03-2016)

  47. Powrót do góry    #40
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,016
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,320 w 889 postach
    Zwyczajnie. Poza Mirkiem Jabłońskim nie ma w Krośnie kandydatów na lidera (tylko proszę - nie rozśmiesz mnie z Chrzanowskim). Walka między tymi drużynami pewnie będzie zacięta o to 8. miejsce, jednak Polonia wydaje się mieć więcej atutów po swojej stronie.
    O końcowym rezultacie zapewne zadecydują sprawione przez obie drużyny niespodzianki.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  48. Powrót do góry    #41
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,982
    Kliknij i podziękuj
    2,030
    Podziękowania: 1,496 w 991 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Zwyczajnie. Poza Mirkiem Jabłońskim nie ma w Krośnie kandydatów na lidera (tylko proszę - nie rozśmiesz mnie z Chrzanowskim). Walka między tymi drużynami pewnie będzie zacięta o to 8. miejsce, jednak Polonia wydaje się mieć więcej atutów po swojej stronie.
    O końcowym rezultacie zapewne zadecydują sprawione przez obie drużyny niespodzianki.
    Mają jeszcze Vissinga,ktory sie polamal i praktycznie rok stracil ale na 2 ligowych torach blyszczal wiec potencjalny kandydat jest

  49. Powrót do góry    #42
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,016
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,320 w 889 postach
    Zobaczymy jak się odnajdzie w I lidze i po kontuzji. Potencjał w nim jakiś jest, ale czas pokaże. To samo można powiedzieć o Kułakowie. Jak chłopak wykorzysta potencjał to może być rewelacją.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  50. Powrót do góry    #43
    Początkujący
    Dołączył
    07-01-2016
    Postów
    34
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 5 w 3 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Mają jeszcze Vissinga,ktory sie polamal i praktycznie rok stracil ale na 2 ligowych torach blyszczal wiec potencjalny kandydat jest
    Vissing? Na tle zawodników z Bydgoszczy to nie kandydat na lidera tylko pewniak.
    Ale co do optymizmu i pewności siebie w Bydgoszczy - szacun.

  51. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Don't Jump za jego przydatny post!

    rafalsky (01-03-2016), rekord_toru (01-03-2016)

  52. Powrót do góry    #44
    Użytkownik
    Dołączył
    06-07-2015
    Postów
    136
    Kliknij i podziękuj
    171
    Podziękowania: 28 w 20 postach
    No tak kto to Chrzanowski, Vissing czy inny Miesiąc. Ale Curyło co dwa lata nie jeździł to pewniak do TOP10 NPLŻ Widać, że poloniści nie są w stanie dopuścić do świadomości, że widmo II ligi ciąży nad nimi bardzo realnie
    Ja myślę, że jednak Polonia się utrzyma, ale w atmosferze skandalu.. może torowego? a może regulaminowego? hehe
    Ostatnio edytowane przez rafalsky ; 01-03-2016 o 12:05

  53. Powrót do góry    #45
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,964
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    O końcowym rezultacie zapewne zadecydują sprawione przez obie drużyny niespodzianki.
    Najwieksza niespodzianke moze sprawic Wam Wladek,krzyczac po jakiejs porazce,ze mecz byl sprzedany
    a zawodnicy nie sa godni reprezentowac barw Polonii czym rozpie...... klub od srodka.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  54. Już 4 użytkowników podziękowało forumowiczowi kingpin za jego przydatny post!

    Edziol (01-03-2016), rafalsky (01-03-2016), spitt22 (01-03-2016), vicar (01-03-2016)

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •