Strona 33 z 33 PierwszyPierwszy ... 23313233
Pokaż wyniki od 1,441 do 1,452 z 1452

Wątek: I Liga - prognozy, komentarze, przewidywania

1. Powrót do góry    #1441
    Użytkownik
    Kliknij i podziękuj
    9
    Podziękowania: 14 w 9 postach
    Semen czyli wg Ciebie TV to zguba żużla? Nie wiem jak odbierać Twoją wypowiedź.
    Nikt tu nie piszę że naglę pierwszoligowy speedway stanie się super popularny i Taniec z Gwiazdami czy inny Idol trzeba będzie przesunąć na późniejszą porę z uwagi na spadek oglądalności.
    Tak nie będzie ale z drugiej strony dlaczego nie skorzystać z tego dnia i z tej godziny.
    Żużel przy sztucznym oświetleniu ma swój urok i też go się inaczej ogląda. Nawet brzydkie stadiony wtedy wyglądają lepiej.
    Myślę że tradycyjnie trzymanie tego co było kiedyś szybciej zabiję tą dyscyplinę niż próba jakiś zmian.
    Ostatnio edytowane przez GUNER ; Wczoraj o 21:06

2. Powrót do góry    #1442
    Ekspert Awatar kingpin
    Kliknij i podziękuj
    3,804
    Podziękowania: 4,759 w 2,353 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    .

PS: kingpin patrz mój punkt 3)
    Wlasnie o to mi chodzi.
    To pewnie nie bedzie razu na rok,ale biorac pod uwage Twoje argument o
    dzieciekach z ktorym sie po czesci zgadzam , dotknie to okreslony klub pewnie 1-2 na sezon.
    Wtedy faktycznie moze dojsc do sytuacji,ze rodzic bedzie musial wybierac,jeden zostaje z pociecha w domu,odpuscic i obejrzec w TV,
    isc i wracac ze spiacym dzieciakiem na rekach.Nie jest to jednak jakis straszny dylemat.
    90 % zuzla na ktorym normalnie bym byl na stadionie jestem zmuszny ogladac w TV i jakos sie z tym pogodzilem a tu chodzi o jakies
    20%.
    Apator Torun DMP 2019

Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

3. Powrót do góry    #1443
    Trener Awatar vicar
    Kliknij i podziękuj
    721
    Podziękowania: 1,138 w 604 postach
    Większość piszących tu mundroli ocenia sytuację żużla przez pryzmat piłki nożnej i transmisji z jej meczów.
    To nie jest brak wiedzy, brak orientacji we współczesnych realiach, to

BRAK JAKIEGOKOLWIEK POJĘCIA O POZYCJI ŻUŻLA WŚRÓD KOMERCYJNYCH DYSCYPLIN !!!!!!!!!

Mnie macie za starego dziada dla którego świat zatrzymał się 20 czy 30 lat temu, a sami żyjecie oderwani od rzeczywistości.
    Zapomnieliście,że kluby z tej hiper-, super-, ekstra-,naj- i wogle ligi nie mają (nawet mając pieniądze wycyganione od miast) kogo zakontraktować?
    Poza Polską wszędzie ligi padają na ryj, liczba żużloków spada dramatycznie w dół(nie liczę amatorów po 50 lat i 50kg nadwagi), a Wam się marzy druga dywizja oglądana powszechnie i regularnie w tv w najlepszym paśmie,w bodaj najlepszym dniu tygodnia?

Kupa śmiechu, z przewagą kupy...

PS: kingpin patrz mój punkt 3)
    O ile Cię szanuję za wiedze historyczną, o tyle często uderzasz w taki ton w sumie nie podając jakichś konkretów. Z tej wypowiedzi można wyciągnąć wniosek:
    a) ligi padają na ryj i ilość żużlowców drastycznie spada przez żużel w TV
    b) gdyby żużla w TV nie było i gdyby zostać jedynie przy meczach niedzielnych to ligi by się odbudowały (?) i zwiększyła liczba żużlowców (?)

No bo skoro wiążesz te dwie rzeczy, to chyba taka jest Twoja opinia?

W jaki sposób zachodzą a) i b)?
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

4. Powrót do góry    #1444
    Ekspert Awatar Semen
    Kliknij i podziękuj
    609
    Podziękowania: 1,408 w 738 postach
    kingpin

No właśnie Ty oglądasz w tv a nie na stadionie, bo nie masz większego wyboru,
    ale po co zniechęcać ludzi do przychodzenia na obiekt?Na transmisjach telewizyjnych w takich terminach nie wychowa się nowego pokolenia kibiców,
    ten sport w tv jest po prostu cholernie nudny i w sobotni wieczór można spędzić na wiele innych sposobów.
    Relacje zachęcą do przyjścia na stadion co najwyżej jakiś promil widzów.

vicar

Nie zrozumiałeś tego co napisałem.
    Wnioski a) i b) które wyciągnąłeś są kompletnie oderwane od tego co napisałem.

Ja nie piszę co spowodowała telewizja, ja piszę o stanie dyscypliny,
    która w Polsce pręży muskuły, a jest tak naprawdę w bardzo złym stanie.
    TV jest potrzebna i niech transmituje zawody- OK, ale nie kosztem odpływu kibiców z trybun,
    bo to w dłuższej perspektywie dobije ten sport.

PS: Proponuję zamknąć ten wątek i otworzyć nowy dotyczący I Ligi 2019.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; Dzisiaj o 09:56

5. Powrót do góry    #1445
    Trener Awatar vicar
    Kliknij i podziękuj
    721
    Ok, w takim razie nie rozumiem czemu sobota 20:15 miałaby spowodować odpływ kibiców z trybun? Bo w sobotnie wieczory chodzi się na imprezy? Wg mnie nawet łatwiej zorganizować wtedy wyjazdowy wypad niż w niedzielę - w sobotę można pozwiedzać miasto, potem żużel, przenocować w hotelu i w niedzielę na spokojnie do domu/na żużel w innym mieście. O ile spotkania piątkowe czy poniedziałkowe faktycznie moga być problemem, o tyle nie widzę problemu w spotkaniach sobotnich.

6. Powrót do góry    #1446
    Ekspert Awatar Semen
    Kliknij i podziękuj
    609
    Pewnie, że na weekendowy wypad ten termin jest dobry.
    Problem w tym, że to co jest dobre dla wąziutkiej grupy rzędu kilku/kilkunastu kibiców gości
    nie jest dobre dla całego żużla.
    Dyscypliny, która jest w mizernej kondycji(na to właśnie zwracałem uwagę)
    i która potrzebuje szerszego dopływu młodych ludzi tak w szkółkach jak i na trybunach.

Jestem zdania, że czarny sport przestaje być właśnie sportem, a zmierza w stronę szoł,
    Niestety dla mnie to będzie gorsze niż śmierć dyscypliny. Takie są moje odczucia.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; Dzisiaj o 10:27

7. Powrót do góry    #1447
    Trener Awatar vicar
    Kliknij i podziękuj
    721
    Ok, podrążę bo mnie to nurtuje:

Problem w tym, że to co jest dobre dla wąziutkiej grupy rzędu kilku/kilkunastu kibiców gości
    nie jest dobre dla całego żużla.
    Dyscypliny, która jest w mizernej kondycji(na to właśnie zwracałem uwagę)
    i która potrzebuje szerszego dopływu młodych ludzi tak w szkółkach jak i na trybunach.
    Nadal nie napisałeś w JAKI SPOSÓB mecze w sobotę o 20:15 powstrzymują ten napływ.

8. Powrót do góry    #1448
    Ekspert Awatar Semen
    Kliknij i podziękuj
    609
    No przecież napisałem Ci, że to katastrofalny termin dla ludzi chcących iść z małymi dziećmi lub muszących dojechać z szeroko pojętej okolicy.
    Dodam, że także dla nastolatków, którzy sami chodzą na mecze. Jako rodzic nie puściłbym dzieciaka mając świadomość,
    że zawody skończą się miedzy 22.00 a 22.30, a co za tym idzie małolat(a) wróci przed północą do domu.
    Transmisje przyniosą gotówkę, ale zmniejszą ilość młodych ludzi obecnych na stadionie.
    Żużel jest sportem, który zdecydowanie prędzej "łyka się" na żywo.
    Dodatkowo sobotni wieczór to najbardziej przesycony konkurencyjnymi dla takich transmisji rozrywkami(także w tv).
    Ostatnio edytowane przez Semen ; Dzisiaj o 11:18

9. Powrót do góry    #1449
    Ekspert
    Kliknij i podziękuj
    1,365
    Podziękowania: 722 w 432 postach
    No przecież napisałem Ci, że to katastrofalny termin dla ludzi chcących iść z małymi dziećmi lub muszących dojechać z szeroko pojętej okolicy.
    Dodam, że także dla nastolatków, którzy sami chodzą na mecze. Jako rodzic nie puściłbym dzieciaka mając świadomość,
    że zawody skończą się miedzy 22.00 a 22.30, a co za tym idzie małolat(a) wróci przed północą do domu.
    Transmisje przyniosą gotówkę, ale zmniejszą ilość młodych ludzi obecnych na stadionie.
    Żużel jest sportem, który zdecydowanie prędzej "łyka się" na żywo.
    Dodatkowo sobotni wieczór to najbardziej przesycony konkurencyjnymi dla takich transmisji rozrywkami(także w tv).
    Zawsze komuś nie pasuje jakaś pora. Może za to na mecze wrócą plażowicze dla których mecze o 14 w słoncu to katorga lub Ci co mieli obiad. Frekwencja się wyrówna.

10. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi spitt22 za jego przydatny post!

j-rules (Dzisiaj)

11. Powrót do góry    #1450
    Stały bywalec
    Kliknij i podziękuj
    41
    Podziękowania: 81 w 55 postach
    A ja przy okazji tej katastroficznej wizji upadku żużla chcę zauważyć, że pomimo iż z każdym kolejnym sezonem telewizja pokazuje coraz więcej meczów, to frekwencja na stadionach cały czas kształtuje się na wysokim poziomie, a w niektórych miastach wręcz rośnie.

12. Powrót do góry    #1451
    Stały bywalec
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowania: 183 w 122 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Zawsze komuś nie pasuje jakaś pora. Może za to na mecze wrócą plażowicze dla których mecze o 14 w słoncu to katorga lub Ci co mieli obiad. Frekwencja się wyrówna.
    Prędzej zabiorę dziecko na mecz w sobotę o 20 gdzie nie musi iść następnego dnia do szkoły niż w czerwcu w upał i w tumanach kurzu
    Grigorij Łaguta :Nowa formuła Speedway Best Pairs Cup jest atrakcyjna, ponieważ walczymy dla naszych sponsorów

13. Powrót do góry    #1452
    Ekspert Awatar kowjanko
    Kliknij i podziękuj
    270
    Podziękowania: 1,124 w 662 postach
    Organizując mecz w sobotę o 17.30 młody widz obejrzy mecz i pójdzie na balange. O 20.15 pójdzie na balange a nie na mecz.

Strona 33 z 33 PierwszyPierwszy ... 23313233

Uprawnienia umieszczania postów