Strona 1 z 37 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 1627

Wątek: I Liga - prognozy, komentarze, przewidywania

  1. Powrót do góry    #1
    Ekspert
    Dołączył
    03-01-2004
    Postów
    3,303
    Kliknij i podziękuj
    382
    Podziękowania: 1,334 w 550 postach

    I Liga - prognozy, komentarze, przewidywania

    Witam,

    Analogicznie do wątku ekstraligowego zakładam wątek z niemniej ciekawą w tym roku pierwszą ligą i zapraszam do dyskusji.

    Ostatnio edytowane przez veronek ; 26-01-2016 o 18:16

  2. Powrót do góry    #2
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Jakbyś chciał jakiejkolwiek frekwencji, dopisz z łaski swej drużyny i składy, analogicznie do wątku ekstraligowego

  3. Powrót do góry    #3
    Zaawansowany
    Dołączył
    15-08-2004
    Postów
    2,746
    Kliknij i podziękuj
    667
    Podziękowania: 429 w 265 postach
    Tematu nie ma...

    Włókniarz wygrywa wszystko i wszędzie ...

  4. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi el_kwas za jego przydatny post!

    never_mind (26-01-2016)

  5. Powrót do góry    #4
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,685
    Kliknij i podziękuj
    1,403
    Podziękowania: 1,731 w 1,255 postach
    Czewa do Opola i Rawicza pojedzie juniorami z braku kasy reszta to niewiadoma

    taki zart w stylu Strasburgera

  6. Powrót do góry    #5
    Ekspert
    Dołączył
    03-01-2004
    Postów
    3,303
    Kliknij i podziękuj
    382
    Podziękowania: 1,334 w 550 postach
    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta
    Jakbyś chciał jakiejkolwiek frekwencji, dopisz z łaski swej drużyny i składy, analogicznie do wątku ekstraligowego
    Pisałem z telefonu wiec cieżko teraz wklepywać tyle linijek. Wrócę z delegacji w piątek to zaktualizuje pierwszy post.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi veronek za jego przydatny post!

    sobotch (27-01-2016)

  8. Powrót do góry    #6
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,974
    Kliknij i podziękuj
    2,029
    Podziękowania: 1,495 w 990 postach
    Wg mnie lige wygra Wybrzeże Gdansk.Zwrociłbym uwage na Andersa Thomsena to będzie top 10 ligi.Widziałem gościa i widać że spory potencjał.Do tego Sundstroem i Jabłoński oraz jestem pewny ze mocno punktować będzie Oskar Fajfer.Wspomnieć należy również o Kossakowskim który powinien być jednym z najlepszych juniorów ligi

    Drugą siłą powinien być Włókniarz.Najlepsza para juniorska w lidze.W Borowicza i Czaje jakoś nie wierze.Dośc solidni liderzy na czele z THJ

    Daugavpils bardzo mocni seniorzy ale niestety juniorzy słabi

    Orzeł Łódz zbudował mocny zespół i powinien być wsrod 4 najlepszych zespołów

    Wanda Kraków tutaj nie rozumiem zachwytów nad tą druzyną aczkolwiek bardzo rowna i dość solidna.Objawieniem tej ekipy powinien być Sam Masters plus uznany Hougaard

    Polonia Piła solidnie sie prezentuje.Ciekawi mnie głównie postawa Kurtza i Dolnego.Dolaczyl Bjarne Pedersen

    Rzeszów mówi się o Lamparcie i Baranie.Na 1 lige to już coś.Pytanie czy 2 mln dlugu nie odbiją sie na wyplatach w sezonie

    Polonia Bydgoszcz nie zbudowała zbyt mocnego składu.Wladek chce też stawiać na Oskara jako seniora co nie wiem czy jest dobrym wyjsciem.Ciekawi mnie postawa Curyły.Jednak typuje ze to Bydgoszcz i Krosno powalczą o 8 miejsce

    Krosno,Rawicz,Opole ciezko cos powiedziec

  9. Powrót do góry    #7
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-12-2012
    Postów
    1,677
    Kliknij i podziękuj
    1,115
    Podziękowania: 445 w 297 postach
    Wybrzeże ma dobry skład. Tylko T.Zdunek po tym terminarzu już zapowiedział jazdę juniorami. Nie pozwoli na dalsze zadłużanie. Nie jest sponsorem innych zespołów. Widzi, jak robią z niego frajera.
    Ostatnio napisał taki teks o żużlu, żużlowcach:

    "...Tu zawodnicy w zimę nic nie robią. Pamiętam dyskusję z czasów, gdy Ove Fundin był mistrzem świata, czy zawodnicy powinni ćwiczyć kondycję. Myślałem, że ona już została dawno rozwiązana, bo Szwed jeździł w latach sześćdziesiątych.

    Okazało się, że nie. Podczas obozu mieliśmy jeden szczególny przypadek. Pojawił się zawodnik, który chciałby jeździć bez przygotowania. Później niektórzy się dziwią, że żużlowcy nie mają sił po dwóch kółkach. Wyszła różnica pomiędzy Skandynawami, a Polakami. Gdy zawodnicy z zagranicy byli przeziębieni lub zmagali się z problemami żołądkowymi i tak chcieli trenować. Z kolei część polskich zawodników raz bolała ręka, raz głowa, raz noga, raz brzuch, raz mieli katar, a innym razem kaszel. Niektórym wydawało się, że obóz to wczasy i czas do odpoczynku od spraw bieżących. Oczywiście trenerzy monitorowali stan zdrowia zawodników i treningi odbywały się w większości w pełnej obsadzie.

    Po tych wiadomościach przeglądałem wzór kontraktu. Nie można obecnie za to wyciągnąć konsekwencji, bo nie da się zweryfikować czy to była prawdziwa choroba, czy wyimaginowana. Według mnie ta choroba nazywa się lenistwo. Nie chcemy tolerować takich rzeczy i będziemy w kolejnych latach będziemy wymagali testów medycznych przed zawarciem umowy, a następnie realizacji zaleceń jeśli trenera. W przeciwnym wypadku po co płacić za przygotowanie do sezonu komuś, kto faktycznie się do niego nie przygotowuje?

    Przed sezonem chcemy zorganizować jeszcze jeden obóz, by zobaczyć kto co zrobił. Wszyscy mówią że ciężko pracują. Z gdańszczanami pracuje trener Andrzej Hulko, który organizuje treningi ogólnorozwojowe. Często przychodzi w umówione miejsce i nikogo tam nie ma, a powinna być młodzież i szkółka. To totalnie niezrozumiałe. My ich wspieramy, płacimy za wyjazdy, paliwo, kupujemy części. Czy mamy się starać dla nich, gdy oni sami się nie starają?

    Najsilniejszą grupą są Skandynawowie, którzy są najlepiej wytrenowani. Mają nawyk systematycznej pracy. Myślę, że dlatego nasi juniorscy mistrzowie po kilku latach są przez nich lani na imprezach międzynarodowych. Później jest grupa średnia, która przynajmniej chciała pracować i się starała i ostatnia grupa, która najchętniej nic by nie robiła. W niej są niestety nasi młodzieżowcy i doświadczony zawodnik. Dwa-trzy mecze w tygodniu po 6 minut na motorze i treningi na torze to jednak za mało..."
    Ślepy nie jest. Płacić i nie wymagać. Co się z Polakami porobiło?

  10. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Jap za jego przydatny post!

    STALECZKA (28-01-2016)

  11. Powrót do góry    #8
    Zaawansowany Awatar Lee
    Dołączył
    07-05-2004
    Postów
    1,674
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 316 w 172 postach
    No i widzisz, jeden konkretny przykład jest więcej wart niż wszelkie wywody pana Skrzydlewskiego w temacie uzdrawiania sportu żużlowego. Co nie znaczy, że prezes Orła nie ma racji, ale tu przynajmniej widać czarno na białym jak to jest. I jeśli to nikomu nie da do myślenia, to nic już się na lepsze nie zmieni.

  12. Powrót do góry    #9
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,000
    Kliknij i podziękuj
    567
    Podziękowania: 1,313 w 884 postach
    Co to w ogóle jest kasa na przygotowanie do sezonu, skoro obóz przygotowawczy organizuje klub? To na co ta kasa? Na sprzęt? Juniorzy mają sprzęt klubowy, a zawodnicy na kontraktach zawodowych powinni mieć ten hajs na sprzęt wypracowany w poprzednim sezonie + ile wyciągną od sponsorów. Klub mógłby najwyżej pokryć koszt pierwszego silnika na dany sezon, dalej niech każdy o ten swój park maszynowy dba we własnym zakresie. Jak do klubu przychodzi zawodnik i on chce 200 tys na "przygotowanie do sezonu" to gdzie on się do tego sezonu przygotowuje? I jak? Karnet na siłownię, basen nie kosztuje aż tyle...
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  13. Powrót do góry    #10
    Ekspert
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    4,962
    Kliknij i podziękuj
    525
    Podziękowania: 1,580 w 776 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Co to w ogóle jest kasa na przygotowanie do sezonu, skoro obóz przygotowawczy organizuje klub? To na co ta kasa? Na sprzęt? Juniorzy mają sprzęt klubowy, a zawodnicy na kontraktach zawodowych powinni mieć ten hajs na sprzęt wypracowany w poprzednim sezonie + ile wyciągną od sponsorów. Klub mógłby najwyżej pokryć koszt pierwszego silnika na dany sezon, dalej niech każdy o ten swój park maszynowy dba we własnym zakresie. Jak do klubu przychodzi zawodnik i on chce 200 tys na "przygotowanie do sezonu" to gdzie on się do tego sezonu przygotowuje? I jak? Karnet na siłownię, basen nie kosztuje aż tyle...
    Kasa przed rozpoczęciem sezonu - tak, ale w formie ZALICZKI. Jeśli zawodnik jedzie kaszanę i nie przywozi punktów to oczywiście zaliczkę oddaje.

    Simple.

    (tzn. moim zdaniem jeśli prezes chce to oczywiście może zapłacić zawodnikowi z góry za cały sezon, natomiast sposób przedstawiony wyżej wydaje mi się najbardziej uczciwy.)

    A odnośnie samego wątku - nie wiem czego ma dotyczyć dyskusja. Ligę wygrywa Włókniarz i już System rozgrywek i terminarz są spreparowane pod Włókniarz, reszta klubów udupiona koniecznością spłaty długów, meczami w środę oraz wyjazdami do Daugavpils i Gdańska (i to w Święta!) nie będzie w stanie nawiązać walki.
    Pzdr,
    Garfield

  14. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Garfield za jego przydatny post!

    STALECZKA (29-01-2016)

  15. Powrót do góry    #11
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    http://sportowefakty.wp.pl/zuzel/wid...lyszec-o-zuzlu

    "
    Piotr Szymański nie rozumie narzekań środowiska żużlowego dotyczących systemu rozgrywek na sezon 2016. W jego ocenie dzięki większej liczbie spotkań w Nice Polskiej Lidze Żużlowej o żużlu usłyszy więcej osób. "

    Skoro plusy są takie oczywiste, to ciekawe dlaczego sami przepychali podział na grupy, a jedną dużą ligę musiał wymusić sponsor
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  16. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi vicar za jego przydatny post!

    Jap (02-02-2016), never_mind (02-02-2016)

  17. Powrót do góry    #12
    Ekspert
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    4,962
    Kliknij i podziękuj
    525
    Podziękowania: 1,580 w 776 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    http://sportowefakty.wp.pl/zuzel/wid...lyszec-o-zuzlu

    "
    Piotr Szymański nie rozumie narzekań środowiska żużlowego dotyczących systemu rozgrywek na sezon 2016. W jego ocenie dzięki większej liczbie spotkań w Nice Polskiej Lidze Żużlowej o żużlu usłyszy więcej osób. "

    Skoro plusy są takie oczywiste, to ciekawe dlaczego sami przepychali podział na grupy, a jedną dużą ligę musiał wymusić sponsor
    A czy oni (GKSŻ) kiedyś cokolwiek rozumieli...?
    Pzdr,
    Garfield

  18. Powrót do góry    #13
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,000
    Kliknij i podziękuj
    567
    Podziękowania: 1,313 w 884 postach
    Biorąc pod uwagę logikę i działania Szymańskiego to może lepiej, żeby jednak nie dochodziło do sytuacji, że usłyszy u żużlu więcej osób? Po co psuć opinię o dyscyplinie?
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  19. Powrót do góry    #14
    Użytkownik
    Dołączył
    06-07-2015
    Postów
    136
    Kliknij i podziękuj
    171
    Podziękowania: 28 w 20 postach
    Bardzo ciekawa będzie I liga w tym roku Fajnie, że będzie w TV może zobaczymy starych znajomych, jak P. Swist albo swiezakow jak B.Kurtz
    Moje typy (po RZ):

    1. Lokomotywa Dyneburg
    2. Włókniarz Częstochowa
    3. Wybrzeże Gdańsk
    4. Orzeł Łódź
    5. Wanda Kraków
    6. Polonia Piła
    7. Stal Rzeszów
    8. KSM Krosno
    9. Polonia Bydgoszcz
    10. Kolejarz Rawicz
    11. Kolejarz Opole
    Ostatnio edytowane przez rafalsky ; 21-02-2016 o 21:43

  20. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi rafalsky za jego przydatny post!

    BLACK_ASSASSIN (21-02-2016)

  21. Powrót do góry    #15
    Stały bywalec Awatar BLACK_ASSASSIN
    Dołączył
    18-11-2007
    Postów
    812
    Kliknij i podziękuj
    24
    Podziękowania: 39 w 20 postach
    Szczerze życzę Włókniarzowi awansu
    Ale. Nie uważam żeby w cuglach wygrali ligę, bo kreowanie gwiazdy z Jeleniewskiego i Jonassona to prędzej dobry wic niż fakt.
    To Jonasson a nie Jonsson.

    Namonci Kraków, standardowo Łódź i oczywiście u siebie pewnym punktów będzie Lokomotiv. Te wschodnie zaklęte rewiry nigdy nikomu nie leżały. Mam cichą nadzieję że Wybrzeże podobnie jak Łotwa (i pewnie Jasna Góra) będzie twierdzą.

    Na pierwszy rzut oka Wybrzeże zrobiło najciekawsze transfery. Jabłoński, Thomsen, Fajfer, Sundstroem i Gafurov brzmią w miarę pewnie na pierwszoligowe standardy. Jeżeli światowej klasy coach, Dzikowski, dobrze ustawi psychikę tych orłów, to będzie pierwsza trójka.
    Ja zakładam jednak wariant pesymistyczny, i skończymy sezon na miejscu czwartym albo piątym za Łotwą, Krakowem, Częstochową i może ale nie koniecznie Łodzią

    Grunt to nie zgubić u siebie punktów.

    To tyle, ja się na tym nie znam.
    Na zdrowie. Za Wybrzeże raz, za Wybrzeże dwa, za Wybrzeże pijmy aż do dnaaa...
    PROWOKATOR.... !!!

  22. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi BLACK_ASSASSIN za jego przydatny post!

    dockm (21-02-2016)

  23. Powrót do góry    #16
    Ekspert Awatar dockm
    Dołączył
    07-05-2005
    Postów
    5,379
    Kliknij i podziękuj
    1,808
    Podziękowania: 861 w 526 postach
    A moim zdaniem mocno niedoceniana jest Piła. Fakt, mają słabych juniorów, ale już kadra seniorska wygląda co najmniej dobrze jak na warunki pierwszoligowe.

  24. Powrót do góry    #17
    Stały bywalec Awatar młody_piernik
    Dołączył
    03-10-2014
    Postów
    1,393
    Kliknij i podziękuj
    1,602
    Podziękowania: 388 w 222 postach
    namonci
    "Gratulacje dla pana Gajewskiego,gratulacje dla zawodników" - Stev, 2016

    "A Pan Buszmen wymyśla i wymyśla. Liczy, krytykuje, opowiada jak to sam by za wszystkie osoby wystąpił." - Przemysław Termiński, 2016

  25. Powrót do góry    #18
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    Loko, Stal, GKS i CKM będą nadawały ton rozgrywkom.
    Piła, Kraków i Łódź namąci.
    Tak na pierwszy rzut oka, bo nie mam większej wiedzy na temat zaplecza.
    Z objawień sezonu stawiam na Thorsella.
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  26. Powrót do góry    #19
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,974
    Kliknij i podziękuj
    2,029
    Podziękowania: 1,495 w 990 postach
    Objawieniami ligi powinni być Anders Thomsen,Brady Kurtz i Sam Masters

    Z juniorów Damian Stalkowski z Bydgoszczy

    Ciekawi mnie też co pokaże Craig Cook

  27. Powrót do góry    #20
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,685
    Kliknij i podziękuj
    1,403
    Podziękowania: 1,731 w 1,255 postach
    Cytat Zamieszczone przez rafalsky Zobacz posta
    Bardzo ciekawa będzie I liga w tym roku Fajnie, że będzie w TV może zobaczymy starych znajomych, jak P. Swist albo swiezakow jak B.Kurtz
    Moje typy (po RZ):

    1. Lokomotywa Dyneburg
    2. Włókniarz Częstochowa
    3. Wybrzeże Gdańsk
    4. Orzeł Łódź
    5. Wanda Kraków
    6. Polonia Piła
    7. Stal Rzeszów
    8. KSM Krosno
    9. Polonia Bydgoszcz
    10. Kolejarz Rawicz
    11. Kolejarz Opole
    a to Rzeszow startuje? bo w klubie cisza...

    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Objawieniami ligi powinni być Anders Thomsen,Brady Kurtz i Sam Masters
    on juz sie objawil swiatu...

  28. Powrót do góry    #21
    Zaawansowany Awatar Drapichrust
    Dołączył
    07-01-2006
    Postów
    1,534
    Kliknij i podziękuj
    365
    Podziękowania: 325 w 208 postach
    Wiele drużyn jest strasznie wyrównanych, mają wielu zawodników rezerwowych, strasznie ciężko pobawić się w ustalenie kolejności.
    Wg mnie:
    1. Lokomotiv Daugavpils
    2. Wybrzeże Gdańsk
    3-7. Stal Rzeszów, Włókniarz Częstochowa, Polonia Piła, Wanda Kraków, Orzeł Łódź (kolejność raczej przypadkowa)
    8. KKŻ Krosno
    9. Polonia Bydgoszcz
    10. Kolejarz Rawicz
    11. Kolejarz Opole
    Ścierkę mnie zabrał, moje narzędzie pracy!

  29. Powrót do góry    #22
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Mnie zastanawia skąd takie faworyzowanie Włókniarza. Jonasson i Jeleń mogą robić niezłe punkty, ale to żadni pewniacy. Co pokażą z kolei Trojan, Czaja czy Borowicz to nikt nie wie. Wg mnie silniejsza jest choćby Łódź z Andersenem, Tungatem, Miśkowiakiem, Jamrogiem i Puzonem, a na pewno Dauga.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  30. Powrót do góry    #23
    Ekspert
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    4,962
    Kliknij i podziękuj
    525
    Podziękowania: 1,580 w 776 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    Mnie zastanawia skąd takie faworyzowanie Włókniarza. Jonasson i Jeleń mogą robić niezłe punkty, ale to żadni pewniacy. Co pokażą z kolei Trojan, Czaja czy Borowicz to nikt nie wie. Wg mnie silniejsza jest choćby Łódź z Andersenem, Tungatem, Miśkowiakiem, Jamrogiem i Puzonem, a na pewno Dauga.
    Bo tu nie chodzi o sklad...

    Osoby ktore typowaly w sondazu SF Wlokniarz siedza w zuzlu troche glebiej i wiedza troche wiecej Ot, tyle na temat

    Wysłane z mojego LG-D320 przy użyciu Tapatalka
    Pzdr,
    Garfield

  31. Powrót do góry    #24
    Użytkownik
    Dołączył
    06-07-2015
    Postów
    136
    Kliknij i podziękuj
    171
    Podziękowania: 28 w 20 postach
    Zgodzę się na pewno z tym, że Lokomotywa ma skład najlepszy.. i chyba tylko ze względu na "patriotyzm" stawia się Włókniarz ponad klubem z Dyneburga.. Co do Orła tu już bym się raczej nie zgodził... ale kto wie? Możesz Ty mieć rację Dlatego I liga wydaje mi się tak ciekawa w tym roku. Więcej wyrównanych zespołów i niewiadomych niż w Ekstralidze.

  32. Powrót do góry    #25
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    To że będzie ciekawie to fakt Pierwsze siedem ekip naprawdę może wygrać wszędzie z każdym. Może o niespodzianki pokuszą się u siebie Krosno i Bydgoszcz, niewiadomo czy ktoś nie straci punktów w Opolu i Rawiczu. Ja się nie mogę doczekać sezonu I pomyśleć, że marynarki chciały nam sprzedać produkt z podziałem na kulawe grupy...
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  33. Powrót do góry    #26
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,000
    Kliknij i podziękuj
    567
    Podziękowania: 1,313 w 884 postach
    Też mnie zaskakuje, że tak wszyscy stawiają na Włókniarz. Skład solidny na I ligę, ale w życiu bym nie powiedział, że to taki faworyt ligi. Jak dla mnie to porównywalna siła do tej, którą prezentuje Piła, a i Kraków może się okazać nie słabszy. Tak jak pisze vicar - Orzeł może okazać się silniejszy od Włókniarza, a Loko to wg mnie najsilniejsza na tę chwilę ekipa w lidze.
    No, ale nie od dziś wiadomo, że posiadanie najsilniejszej drużyny zapewnia zwycięstwo w lidze. Trzeba też mieć inne "sprzyjające warunki"
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  34. Powrót do góry    #27
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-08-2011
    Postów
    1,460
    Kliknij i podziękuj
    2,138
    Podziękowania: 301 w 204 postach
    Cytat Zamieszczone przez rafalsky Zobacz posta
    Co do Orła tu już bym się raczej nie zgodził... ale kto wie? Możesz Ty mieć rację
    Na pewno ma rację o mojej Polonii nawet nie wspominam, ale zobaczysz jak Orzeł w Łodzi zleje Włókniarzowi tyłek. W rewanżu typuję mecz na styku

  35. Powrót do góry    #28
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Jeśli Stal Rzeszów pojedzie w lidze, to podejrzewam, że Kuciapa, Lampart, Baran i Nicholls na swoim torze mogą zejść niewiele poniżej 2.0 pkt na bieg. Uważam, że Włókniarz na pewno taki mocny u siebie nie będzie.

    W każdym razie tak jak mówię - w przypadku pojedynków między pierwszymi siedmioma ekipami żaden wynik mnie nie zdziwi.
    Ostatnio edytowane przez vicar ; 24-02-2016 o 09:11
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  36. Powrót do góry    #29
    Początkujący
    Dołączył
    07-01-2016
    Postów
    34
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 5 w 3 postach
    Uważam, że decydujące znaczenie dla ostatecznej kolejności w I lidze będą mieli zawodnicy, którzy do tej pory nie znaleźli miejsca w składach, jak:
    Grzegorz Walasek
    Artur Mroczka
    Sebastian Ułamek
    Mateusz Szczepaniak
    Tomasz Gapiński
    Łukasz Sówka

    Oni mogą zmienić układ sił w I lidze.

    W drugiej kolejności nie zapominajmy o juniorach jak np Adrian Gała, Daniel Kaczmarek, którzy też zmienią oblicze drużyn w I lidze na zasadach gościa.

    Stąd nie tylko "nazwiska" zawodników będą jeździć ale głównie rozsądnych i cwanych menagerów.

  37. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Don't Jump za jego przydatny post!

    rafalsky (24-02-2016)

  38. Powrót do góry    #30
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,685
    Kliknij i podziękuj
    1,403
    Podziękowania: 1,731 w 1,255 postach
    Walasek to bedzie fruwal w Toruniu. Sówka? on w 2 lidzie nie lapal sie na szpryce.

  39. Powrót do góry    #31
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Fanem Sówki nie jestem, ale te 21 punktów zdobył
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  40. Powrót do góry    #32
    Użytkownik Awatar Chaz
    Dołączył
    20-05-2006
    Postów
    493
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 23 w 14 postach
    A Sówka to podpisał w ogóle gdzieś kontrakt, że o nim jest dyskusja?

  41. Powrót do góry    #33
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    Wg mnie niedoceniana jest Bydgoszcz i Kurdiaszow i Curylo beda w Top 10 ligi na koniec sezonu. Kurdiaszow juz pokazywal z poprzednim sezonie sie z dobrej strony a teraz bogatszy o te doswiadczenia powinien byc liderm naszej druzyny. Curylo po kilku latach "niezdecydowania" doszedl do wniosku ze warto dalej jezdzic i chlopak na prawde trzyma gaz gdy trzeba i nie boji sie wejsc tam gdzie nie powinien. Siopek przy pewnym miejscu w skladzie tez powinen sie podciagnac startujac co tydzien. w mojej opini powinnismy uplasowac sie na miejscu 6 a nie jak wiekszosc przewiduje 8 - 9.
    Facebook: Bydgoskie Gryfy

  42. Powrót do góry    #34
    Użytkownik
    Dołączył
    06-07-2015
    Postów
    136
    Kliknij i podziękuj
    171
    Podziękowania: 28 w 20 postach
    To raczej pobożne życzenia Życzę Polonii jak najlepiej, bo to bardzo zasłużony ośrodek żużlowy, kibicuję jego odbudowie.. ale bądźmy realistami. W ubiegłym sezonie Polonia jakoś nie błyszczała, a w okresie transferowym pozbyła się 4 z 5 najlepszych swoich zawodników. Brak Wam prawdziwego lidera. Liderować Polonii będą zawodnicy, którzy w siedmiu najlepszych zespołach pełniliby funkcje drugiej linii (Jędrzejewski, Kudriaszow). AOG w poprzednim sezonie średnia 1,2 - a jeździł w biegach juniorskich, teraz Papa chce z niego zrobić jednego z ciągnącego wynik drużyny. Curyło - ostatni raz jeździł 2 lata temu jako junior, jak można powiedzieć, że gwarantuje on jakiekolwiek punkty, a co dopiero, że będzie w TOP10 NPLŻ? Kułakow - w ubiegłym sezonie w lidze polskiej i szwedzkiej odjechał po jednym meczu.. Juniorzy - mają na czym jeździć? Kto im przyszykuje motocykle? Magister AWF? Czy zespół odjedzie sparringi w tym roku?
    Ja się nie dziwię niedocenianiu Polonii, wręcz przeciwnie - dziwię się pewności, że wyprzedzi ona w tabeli KSM Krosno.. kadrowo oba zespoły nie imponują, ale KSM ma dość specyficzny tor.. może być różnie i wcale bym się nie zdziwił, gdyby to Poloniści spadli do II ligi.
    Ostatnio edytowane przez rafalsky ; 24-02-2016 o 19:02

  43. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi rafalsky za jego przydatny post!

    vicar (25-02-2016)

  44. Powrót do góry    #35
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    Kazdy ma swoja wizje. Liga jest slabsza niz rok temu. Starcilismy Szymka i Patrica ale sa oni do zastapienia. Kosciecha I Miskowiak to reprezentowali glownie nazwiska bo wynikow juz nie krecili.

    Kilka srednich z poprzedniego sezonu.

    9. Wozniak 2.057
    11. Hougaard 2.000
    14. B. Pedersen 1.939
    20. Kosciecha 1.797
    22. Kurdiaszow 1.790
    24. Miskowiak 1.778
    28. Jedrzejewski 1.735
    ... Harris 1.667
    ... Porsching 1.516
    34. Korneliussen 1.387
    35. Nicholls 1.357


    Nazwiska same nie jada wiec Pila, Krosno, Rzeszow to sa spokojnie w naszym zasiegu. Czestochowe niby najmocniejsza ale ma az Jelenia i wychowankow bo THJ to chyba zadna nadzieja dla nich bo on zuzel ma chyba gleboko w 4 literach.

    Moje typy:

    Gdansk
    Krakow
    Loko
    Lodz
    Czewa
    Pila
    Bydgoszcz
    Rzeszow
    Krosno
    Opole
    Rawicz
    Facebook: Bydgoskie Gryfy

  45. Powrót do góry    #36
    Użytkownik
    Dołączył
    06-07-2015
    Postów
    136
    Kliknij i podziękuj
    171
    Podziękowania: 28 w 20 postach
    To kto w składzie Polonii 2016 zastępuje Woźniaka i Hougaarda? Nie widzę nikogo w Waszej drużynie na poziomie 2,0 pkt./bieg. Kibice powinni wierzyć w swój zespół, ale coś czuję, że Bydgoszczanie bardzo brutalnie zderzą się z rzeczywistością już po paru kolejkach. A jak dziś czytałem na SF W.Gollob nie planuje w tym roku sparringów..
    Ostatnio edytowane przez rafalsky ; 24-02-2016 o 20:26

  46. Powrót do góry    #37
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    Zastepowac beda Kurdiaszow, Siopek i wg mnie Curylo. Jak druga lini wyklecili srednie powyzej 1.7 startujac jako druga linia. Przesuwajac ich na prowadzacych pare moga zyskac po kilka pkt w meczu. To powinno wystarczyc do poprawienia sredniej w okolice 2 pkt. Do tego Siopek bedzie mial gwarantowane miejsce w skladzie a w 2015 sezonie smigal czesto tylko na wyjazdach a u nas byl zastepowany. Dla Siopka ktory nigdzie nie jezdzi oprocz polskiej ligi to bedzie bardzo istotne w podkreceniu formy.
    Kulakow i Curylo nie jezdzil nic w poprzednim sezonie ale takich zawodnikow w Nice jest multum. Co do naszych juniorow to w koncu mlodzi dostana szanse i w drugiej czesci sezonu byc moze to zaprocentuje. Pamietajmy ze wiekszosc zawodnikow z drugiej ligi gdzies sie upchnela w Nice mimo ze jakosc nie blyszczeli klase nizej.
    Facebook: Bydgoskie Gryfy

  47. Powrót do góry    #38
    Użytkownik
    Dołączył
    06-07-2015
    Postów
    136
    Kliknij i podziękuj
    171
    Podziękowania: 28 w 20 postach
    Dużo tutaj myślenia życzeniowego i założeń, które nie mają podstaw w rzeczywistości Kudriaszow z Jędrzejewskim zastąpią Woźniaka i Hougaarda, a ich z kolei zastąpią Curyło z Kułakowem itd. Czyli wszystko zostanie po staremu, a zawodnicy, jakby ciut słabsi, niż rok temu Mówisz, że jest multum zawodników, którzy nie jeździli w Szwecji i Polsce w przeciągu dwóch ostatnich lat? To ilu jest takich w podstawowych składach w najlepszej (na papierze) siódemce NPLŻ 2016? I czy w jakimkolwiek zespole jest dwóch takich zawodników? I czy w jakimś innym zespole jest ktoś pokroju OAG, czyli juniora, który nic nie pokazał, który talentem wybitnym nie grzeszy, a będzie startował jako senior? Siopek - lider zespołu, który jeździ tylko w polskiej lidze.. gdzie jest drugi taki lider wśród najlepszych zespołów NPLŻ? Nie wiem, jak chcecie nawiązać walkę (w tabeli) z jakimś klubem poza KSM Krosno..

    No ale cóż.. to tylko sport W końcu w Dużym Lotku ktoś też wygrywa a szanse są mizerne
    Ostatnio edytowane przez rafalsky ; 25-02-2016 o 02:22

  48. Powrót do góry    #39
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    Nie pisalem ze jestesmy mocniejsi niz rok temu tylko ze oprocz Loko, Gdanska, Krakowa i Lodzi to z reszta mamy porownywalne sklady. Druga sprawa to pisalem o zawodnikach ktorzy niewiele startowali a glownie jechali w swojej lidze tam skad pochodza czyli tak jak Siopek jezdzil tylko w PL to w Nice jest sporo zawodnikow szwedzkich czy dunskich, angielskich, ktorzy jezdzili tylko u siebie a w Polsce nie zaliczyli ani jednego spotkania lub pojechali raz czy dwa. O OAG nie pisalem ani slowa bo wg mnie to bedzie nasze najslabsze ogniwo, no chyba ze Tomek mocno sie wlaczy w jego kariere. Mozemy sie sprzeczac do wieczora i tak kazdy pozostanie przy swoim. Sklad mamy slabszy i bedziemy jechac w slabszej lidze wiec dla mnie nie zmieni sie wiele.
    Facebook: Bydgoskie Gryfy

  49. Powrót do góry    #40
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez atomenda Zobacz posta
    Wg mnie niedoceniana jest Bydgoszcz i Kurdiaszow i Curylo beda w Top 10 ligi na koniec sezonu.
    Zakład o flaszkę, że tak nie będzie. Andriej może, Curyło nieee, a już na pewno nie obaj na raz.

    w mojej opini powinnismy uplasowac sie na miejscu 6 a nie jak wiekszosc przewiduje 8 - 9.
    I o drugą flaszkę.

    I mam dwie flaszki pod koniec sezonu Ja rozumiem lokalny patriotyzm i tak dalej, ale daj spokój że skład Szymon - Misiek - Paddy - Siopek - Kudriaszow jest porównywalny do Siopek - Kudriaszow - Kułakow - OAG - Curyło... Każdy wierzy w swoich, ale idąc tym tokiem myślenia dużo większe usprawiedliwienie mają rzeszowianie (dodając lokalny patriotyzm) wierzący że Baran, Lampart, Kuciapa, Nicholls i Porsing czy pilanie wierzący że Szczepan, Jensen, Kurtz, Kościuch i Dolny wciągną Polonię nosem...

    Jim Beam Honey może być?
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  50. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi vicar za jego przydatny post!

    mentikk (25-02-2016), never_mind (25-02-2016)

  51. Powrót do góry    #41
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    Moze byc co tam proponujesz. Ja dalej twierdze ze i Curylo i Andriej to beda objawienia. Po stokroc wole ich od Nicholsa, Harrisa,Porshinga lub tez Szczepaniakow. Zagadka jest Kulakow bo albo zacznie jezdzic i pokaze ze potrafi albo kolejny sezon na lawce a nie po to chyba tu przychodzi. Jak dla mnie ani Rzeszow ani Pila nie sa w tym momencie mocniejsi. No chyba ze ktos tam odpali ale ja licze ze Curylo odpali a Andriej po tym jak udowodnil w poprzednim sezonie ze potrafi to teraz moze poczuc sie jeszcze pewniej na torze w walce w Nice. Curylo po rozstaniu z menago chyba dojrzal do tego ze lepiej podnosic kase z toru niz latac z kielnia po budowie a po robocie na flaszke pod sklepem. Talent i odwage ma. Po roku bez jazdy wsiadl na motocykl i trzepnal 12 pkt gdzies na mlodziezowce wiec pamieta jeszcze w ktora strone sie jezdzi.Siopek regularne starty i kasa z toru a nie od zony na motory to chyba tez dobrze wrozy. Zaklad stoi.
    Facebook: Bydgoskie Gryfy

  52. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi atomenda za jego przydatny post!

    vicar (25-02-2016)

  53. Powrót do góry    #42
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,974
    Kliknij i podziękuj
    2,029
    Podziękowania: 1,495 w 990 postach
    Kraków taki mocny ? Skąd się bierze takie przekonanie

    1.Harris miał średnią 1,6
    2.Korneliussen miał średnią 1,38
    3.Suchecki 1,7
    4.Pytel mało jeżdził
    5.Hougaard 2,0
    6.Budzyn
    7.Nowinski

    Moim zdaniem skład Wandy jest sporo przereklamowany,brak juniorki.

    Co do Curyły i top 10 to niestety ale znajde conajmniej 10 lepszych zawodnikow (kolejnosc przypadkowa)

    1.Thj
    2.Bjarne Pedersen
    3.Krzysztof Jablonski
    4.Linus Sundstroem
    5.Anders Thomsen
    6.Daniel Jeleniewski
    7.Rafal Trojanowski
    8.Fredrik Lindgren
    9.Jonas Kylmakorpi
    10.Hans Andersen

    A i jeszcze pominelem kilku mocnych

  54. Powrót do góry    #43
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    Anders Thomsen to chyba jeszcze za duzo nie pokazal w zyciu zeby go tam od razu zaliczac. Miskowiak tez mial byc gwarantem u nas a wyszlo jak wyszlo. To jest sport, sport przynosi niespodzianki i rozczarowania . THJ taki kozak a nigdzie go nie chcieli, ciekawe czemu.
    Facebook: Bydgoskie Gryfy

  55. Powrót do góry    #44
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez atomenda Zobacz posta
    Anders Thomsen to chyba jeszcze za duzo nie pokazal w zyciu zeby go tam od razu zaliczac.
    Nie to co Curyło

    Tu masz na kim Curyło robił te punkty:
    http://rlach.republika.pl/mdmp/mdmp_2015_gr3.htm

    Na toruńskich młodzikach, braku Orła, zdekompletowanej Częstochowie Także spokojnie, na razie nic nie pokazał jeszcze.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  56. Powrót do góry    #45
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,974
    Kliknij i podziękuj
    2,029
    Podziękowania: 1,495 w 990 postach
    Cytat Zamieszczone przez atomenda Zobacz posta
    Anders Thomsen to chyba jeszcze za duzo nie pokazal w zyciu zeby go tam od razu zaliczac.
    Vicemistrz swiata juniorow,mistrz europy juniorow,8 zawodnik mistrzostw Danii (wyzej od MJj,tyle pkt co Larsen).Jezdził za grosze w Rawiczu w Gdansku dostanie porządny kontrakt.Jeśli mam obstawiać kto będzie miał lepszą średnią czy Curyło czy Thomsen to wg mnie sprawa jest jasna.

Strona 1 z 37 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •