Strona 33 z 37 PierwszyPierwszy ... 233132333435 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,441 do 1,485 z 1627

Wątek: I Liga - prognozy, komentarze, przewidywania

  1. Powrót do góry    #1441
    Użytkownik
    Dołączył
    08-02-2002
    Postów
    205
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 44 w 20 postach
    Semen czyli wg Ciebie TV to zguba żużla? Nie wiem jak odbierać Twoją wypowiedź.
    Nikt tu nie piszę że naglę pierwszoligowy speedway stanie się super popularny i Taniec z Gwiazdami czy inny Idol trzeba będzie przesunąć na późniejszą porę z uwagi na spadek oglądalności.
    Tak nie będzie ale z drugiej strony dlaczego nie skorzystać z tego dnia i z tej godziny.
    Żużel przy sztucznym oświetleniu ma swój urok i też go się inaczej ogląda. Nawet brzydkie stadiony wtedy wyglądają lepiej.
    Myślę że tradycyjnie trzymanie tego co było kiedyś szybciej zabiję tą dyscyplinę niż próba jakiś zmian.
    Ostatnio edytowane przez GUNER ; 21-01-2019 o 22:06

  2. Powrót do góry    #1442
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,963
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    .

    PS: kingpin patrz mój punkt 3)
    Wlasnie o to mi chodzi.
    To pewnie nie bedzie razu na rok,ale biorac pod uwage Twoje argument o
    dzieciekach z ktorym sie po czesci zgadzam , dotknie to okreslony klub pewnie 1-2 na sezon.
    Wtedy faktycznie moze dojsc do sytuacji,ze rodzic bedzie musial wybierac,jeden zostaje z pociecha w domu,odpuscic i obejrzec w TV,
    isc i wracac ze spiacym dzieciakiem na rekach.Nie jest to jednak jakis straszny dylemat.
    90 % zuzla na ktorym normalnie bym byl na stadionie jestem zmuszny ogladac w TV i jakos sie z tym pogodzilem a tu chodzi o jakies
    20%.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  3. Powrót do góry    #1443
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Większość piszących tu mundroli ocenia sytuację żużla przez pryzmat piłki nożnej i transmisji z jej meczów.
    To nie jest brak wiedzy, brak orientacji we współczesnych realiach, to

    BRAK JAKIEGOKOLWIEK POJĘCIA O POZYCJI ŻUŻLA WŚRÓD KOMERCYJNYCH DYSCYPLIN !!!!!!!!!

    Mnie macie za starego dziada dla którego świat zatrzymał się 20 czy 30 lat temu, a sami żyjecie oderwani od rzeczywistości.
    Zapomnieliście,że kluby z tej hiper-, super-, ekstra-,naj- i wogle ligi nie mają (nawet mając pieniądze wycyganione od miast) kogo zakontraktować?
    Poza Polską wszędzie ligi padają na ryj, liczba żużloków spada dramatycznie w dół(nie liczę amatorów po 50 lat i 50kg nadwagi), a Wam się marzy druga dywizja oglądana powszechnie i regularnie w tv w najlepszym paśmie,w bodaj najlepszym dniu tygodnia?

    Kupa śmiechu, z przewagą kupy...

    PS: kingpin patrz mój punkt 3)
    O ile Cię szanuję za wiedze historyczną, o tyle często uderzasz w taki ton w sumie nie podając jakichś konkretów. Z tej wypowiedzi można wyciągnąć wniosek:
    a) ligi padają na ryj i ilość żużlowców drastycznie spada przez żużel w TV
    b) gdyby żużla w TV nie było i gdyby zostać jedynie przy meczach niedzielnych to ligi by się odbudowały (?) i zwiększyła liczba żużlowców (?)

    No bo skoro wiążesz te dwie rzeczy, to chyba taka jest Twoja opinia?

    W jaki sposób zachodzą a) i b)?
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  4. Powrót do góry    #1444
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    kingpin

    No właśnie Ty oglądasz w tv a nie na stadionie, bo nie masz większego wyboru,
    ale po co zniechęcać ludzi do przychodzenia na obiekt?Na transmisjach telewizyjnych w takich terminach nie wychowa się nowego pokolenia kibiców,
    ten sport w tv jest po prostu cholernie nudny i w sobotni wieczór można spędzić na wiele innych sposobów.
    Relacje zachęcą do przyjścia na stadion co najwyżej jakiś promil widzów.

    vicar

    Nie zrozumiałeś tego co napisałem.
    Wnioski a) i b) które wyciągnąłeś są kompletnie oderwane od tego co napisałem.

    Ja nie piszę co spowodowała telewizja, ja piszę o stanie dyscypliny,
    która w Polsce pręży muskuły, a jest tak naprawdę w bardzo złym stanie.
    TV jest potrzebna i niech transmituje zawody- OK, ale nie kosztem odpływu kibiców z trybun,
    bo to w dłuższej perspektywie dobije ten sport.

    PS: Proponuję zamknąć ten wątek i otworzyć nowy dotyczący I Ligi 2019.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 22-01-2019 o 10:56

  5. Powrót do góry    #1445
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Ok, w takim razie nie rozumiem czemu sobota 20:15 miałaby spowodować odpływ kibiców z trybun? Bo w sobotnie wieczory chodzi się na imprezy? Wg mnie nawet łatwiej zorganizować wtedy wyjazdowy wypad niż w niedzielę - w sobotę można pozwiedzać miasto, potem żużel, przenocować w hotelu i w niedzielę na spokojnie do domu/na żużel w innym mieście. O ile spotkania piątkowe czy poniedziałkowe faktycznie moga być problemem, o tyle nie widzę problemu w spotkaniach sobotnich.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  6. Powrót do góry    #1446
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Pewnie, że na weekendowy wypad ten termin jest dobry.
    Problem w tym, że to co jest dobre dla wąziutkiej grupy rzędu kilku/kilkunastu kibiców gości
    nie jest dobre dla całego żużla.
    Dyscypliny, która jest w mizernej kondycji(na to właśnie zwracałem uwagę)
    i która potrzebuje szerszego dopływu młodych ludzi tak w szkółkach jak i na trybunach.

    Jestem zdania, że czarny sport przestaje być właśnie sportem, a zmierza w stronę szoł,
    Niestety dla mnie to będzie gorsze niż śmierć dyscypliny. Takie są moje odczucia.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 22-01-2019 o 11:27

  7. Powrót do góry    #1447
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Ok, podrążę bo mnie to nurtuje:

    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Problem w tym, że to co jest dobre dla wąziutkiej grupy rzędu kilku/kilkunastu kibiców gości
    nie jest dobre dla całego żużla.
    Dyscypliny, która jest w mizernej kondycji(na to właśnie zwracałem uwagę)
    i która potrzebuje szerszego dopływu młodych ludzi tak w szkółkach jak i na trybunach.
    Nadal nie napisałeś w JAKI SPOSÓB mecze w sobotę o 20:15 powstrzymują ten napływ.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  8. Powrót do góry    #1448
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    No przecież napisałem Ci, że to katastrofalny termin dla ludzi chcących iść z małymi dziećmi lub muszących dojechać z szeroko pojętej okolicy.
    Dodam, że także dla nastolatków, którzy sami chodzą na mecze. Jako rodzic nie puściłbym dzieciaka mając świadomość,
    że zawody skończą się miedzy 22.00 a 22.30, a co za tym idzie małolat(a) wróci przed północą do domu.
    Transmisje przyniosą gotówkę, ale zmniejszą ilość młodych ludzi obecnych na stadionie.
    Żużel jest sportem, który zdecydowanie prędzej "łyka się" na żywo.
    Dodatkowo sobotni wieczór to najbardziej przesycony konkurencyjnymi dla takich transmisji rozrywkami(także w tv).
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 22-01-2019 o 12:18

  9. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Semen za jego przydatny post!

    Staleczka 3 (23-01-2019)

  10. Powrót do góry    #1449
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,982
    Kliknij i podziękuj
    2,030
    Podziękowania: 1,496 w 991 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    No przecież napisałem Ci, że to katastrofalny termin dla ludzi chcących iść z małymi dziećmi lub muszących dojechać z szeroko pojętej okolicy.
    Dodam, że także dla nastolatków, którzy sami chodzą na mecze. Jako rodzic nie puściłbym dzieciaka mając świadomość,
    że zawody skończą się miedzy 22.00 a 22.30, a co za tym idzie małolat(a) wróci przed północą do domu.
    Transmisje przyniosą gotówkę, ale zmniejszą ilość młodych ludzi obecnych na stadionie.
    Żużel jest sportem, który zdecydowanie prędzej "łyka się" na żywo.
    Dodatkowo sobotni wieczór to najbardziej przesycony konkurencyjnymi dla takich transmisji rozrywkami(także w tv).
    Zawsze komuś nie pasuje jakaś pora. Może za to na mecze wrócą plażowicze dla których mecze o 14 w słoncu to katorga lub Ci co mieli obiad. Frekwencja się wyrówna.

  11. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi spitt22 za jego przydatny post!

    Buszmen (22-01-2019), j-rules (22-01-2019), młody_piernik2 (22-01-2019)

  12. Powrót do góry    #1450
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-06-2005
    Postów
    1,327
    Kliknij i podziękuj
    41
    Podziękowania: 113 w 69 postach
    A ja przy okazji tej katastroficznej wizji upadku żużla chcę zauważyć, że pomimo iż z każdym kolejnym sezonem telewizja pokazuje coraz więcej meczów, to frekwencja na stadionach cały czas kształtuje się na wysokim poziomie, a w niektórych miastach wręcz rośnie.

  13. Powrót do góry    #1451
    Ekspert
    Dołączył
    19-07-2007
    Postów
    3,311
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 407 w 296 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Zawsze komuś nie pasuje jakaś pora. Może za to na mecze wrócą plażowicze dla których mecze o 14 w słoncu to katorga lub Ci co mieli obiad. Frekwencja się wyrówna.
    Prędzej zabiorę dziecko na mecz w sobotę o 20 gdzie nie musi iść następnego dnia do szkoły niż w czerwcu w upał i w tumanach kurzu
    Grigorij Łaguta :Nowa formuła Speedway Best Pairs Cup jest atrakcyjna, ponieważ walczymy dla naszych sponsorów

  14. Powrót do góry    #1452
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2011
    Postów
    10,380
    Kliknij i podziękuj
    663
    Podziękowania: 2,837 w 1,735 postach
    Organizując mecz w sobotę o 17.30 młody widz obejrzy mecz i pójdzie na balange. O 20.15 pójdzie na balange a nie na mecz.

  15. Powrót do góry    #1453
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Cytat Zamieszczone przez brindel Zobacz posta
    A ja przy okazji tej katastroficznej wizji upadku żużla chcę zauważyć, że pomimo iż z każdym kolejnym sezonem telewizja pokazuje coraz więcej meczów, to frekwencja na stadionach cały czas kształtuje się na wysokim poziomie, a w niektórych miastach wręcz rośnie.
    1) To nie są katastroficzne wizje żużla! Zainteresuj się tym co dzieje się nie tylko w Anglii, Danii i Szwecji, ale też i innych krajach.
    Kto będzie jeździł w tych trzech polskich ligach, jeśli młodych rajderów będzie jak na lekarstwo?
    Polaków umiejących jeździć, też jest coraz mniej,o czym świadczy rynek polskich żużlowców, a juniorów w szczególności.
    Kluby zabijają się o nastolatków, którzy w miarę płynnie potrafią przejechać cztery okrążenia, a tak naprawdę kompletnie niczego jeszcze nie osiągnęli.

    2) W niektórych rośnie, a w niektórych spada...
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 22-01-2019 o 15:46

  16. Powrót do góry    #1454
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    No przecież napisałem Ci, że to katastrofalny termin dla ludzi chcących iść z małymi dziećmi lub muszących dojechać z szeroko pojętej okolicy.
    Dodam, że także dla nastolatków, którzy sami chodzą na mecze. Jako rodzic nie puściłbym dzieciaka mając świadomość,
    że zawody skończą się miedzy 22.00 a 22.30, a co za tym idzie małolat(a) wróci przed północą do domu.
    Czyli problemem nie są mecze w sobotę, ale mecze o 20:15? Czyli odnośnie spotkań w sobotę jako takich nie widzisz żadnych przeciwskazań.

    PS. Nastolatek wracający do domu przed północą - dramat

    Transmisje przyniosą gotówkę, ale zmniejszą ilość młodych ludzi obecnych na stadionie.
    Żużel jest sportem, który zdecydowanie prędzej "łyka się" na żywo.
    Za to sobotnie mecze zwiększą ilość przyjezdnych na stadionie.

    Dodatkowo sobotni wieczór to najbardziej przesycony konkurencyjnymi dla takich transmisji rozrywkami(także w tv).
    No to róbmy o piątej rano, tak jak mówię - konkurencyjność innych wydarzeń żadna. Tu bym nie przesadzał jak ktoś chce zobaczyć/pójść na żużel to to zrobi. Jak ktoś zamiast tego pójdzie do Zoo albo na imprezę (z której nastolatkowie przed północą nie wracają) to w niedzielę też by nie poszedł raczej... I tak jak ktoś pisał - prędzej pójdzie się w sobotę na żużel o 20:15, gdzie następny dzień jest wolny, niż w niedzielę o 19:15 (wiem z autopsji, bo wtedy jest jeszcze niedziela by wcześniej połozyć dziecko spać by nie było nieprzytomne w poniedziałek )
    Ostatnio edytowane przez vicar ; 22-01-2019 o 15:57
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  17. Powrót do góry    #1455
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Dalej nie rozumiesz mojego punktu widzenia, szkoda..., może za lat kilka, kilkanaście spojrzysz inaczej na problem.
    Na obecną chwilę myślisz kategoriami młodego człowieka - ja i moi rówieśnicy nie mają z czymś problemu, więc go nie ma.

    Nie dogadamy się, więc nie ma co się brać za łby.
    Czas na nowy wątek a.d. 2019.

  18. Powrót do góry    #1456
    Moderator Żużel Moderator FTSL Awatar Szczecin
    Dołączył
    23-08-2003
    Postów
    1,085
    Kliknij i podziękuj
    100
    Podziękowania: 553 w 260 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Dalej nie rozumiesz mojego punktu widzenia, szkoda..., może za lat kilka, kilkanaście spojrzysz inaczej na problem.
    Na obecną chwilę myślisz kategoriami młodego człowieka - ja i moi rówieśnicy nie mają z czymś problemu, więc go nie ma.

    Nie dogadamy się, więc nie ma co się brać za łby.
    Czas na nowy wątek a.d. 2019.
    Semen... przepraszam, ile masz lat? Bo ja się zgadzam z chłopakami i nie wiem, czy to z racji wieku, czy siły ich argumentów?

  19. Powrót do góry    #1457
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    ...a jaki to argument, że "mnie i moim znajomym" pasuje?
    ...że dla kogoś to jest normą,ze nastolatek sam wraca przed północą do domu?
    Dla mnie to nie jest norma,to sytuacja patogenna.

    Nikt z nich nie odniósł się do clou sprawy czyli tego,że w obecnej sytuacji żużla powinien on być
    możliwie jak najłatwiej dostępny dla dzieciaków/nastolatków/rodzin na stadionach,
    a nie w fotelach przed teleodbiornikiem.

    EDIT: Przedstawiałem się tu z imienia i nazwiska, niewielu miało tu odwagę to zrobić.
    Pozwolisz, że więcej swoich danych nie będę już na forum upubliczniał.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 22-01-2019 o 16:41

  20. Powrót do góry    #1458
    Moderator Żużel Moderator FTSL Awatar Szczecin
    Dołączył
    23-08-2003
    Postów
    1,085
    Kliknij i podziękuj
    100
    Podziękowania: 553 w 260 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    ...a jaki to argument, że "mnie i moim znajomym" pasuje?
    ...że dla kogoś to jest normą,ze nastolatek sam wraca przed północą do domu?
    Dla mnie to nie jest norma,to sytuacja patogenna.

    Nikt z nich nie odniósł się do clou sprawy,że w obecnej sytuacji żużla powinien on być
    możliwie jak najłatwiej dostępny dla dzieciaków/nastolatków/rodzin na stadionach,
    a nie w fotelach przed teleodbiornikiem.
    No dobra, ale ja uważem, że sobota 20:00 jest bardziej dostępna niż niedziela 19:00. Ile razy w poniedziałek rano oczy w pracy mam na zapałkach po dalekim wyjeździe. W sobotę mogę zabrać całą rodzinę na stadion i dodatkowo poświęcić jej czas w niedzielę. Nastolatek wróci przed północą po meczu niedzielnym i sobotnim, a że to nie jest normalne to druga sprawa. Jedni zarażą się żużlem, bo ktoś ich zabierze na stadion, inni obejrzą kilka meczy w sobotę wieczorem i z ciekawości pójdą na stadiom. A jeżeli mówimy o sytuacji żużla, to jej słabość nie wynika z godzin i dni rozgrywania meczów, tylko mnożących się debilnych przepisów, mnożących się funkcyjnych na stadionach (komisarze, kierownicy itd.), bezkarnego odejścia od szkolenia w klubach (nie wszystkich) i jeszcze parę powodów by się znalazło. Akurat żużel w TV to promocja dla tego sportu, a sobota godzina 20.00, to chyba marzenie dla kogoś kto chce coś promować w TV.

  21. Powrót do góry    #1459
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Rozmawiamy o transmisjach z meczów I Ligi, a te dotąd nie zaczynały się w niedzielę o 19.00.
    Zapominacie też o tym o czym wspominałem wcześniej, duży procent kibiców żużla to ludzie spoza miast siedzib klubów, z okolicznych wiosek i miasteczek,a nie raz jeszcze bardziej odległych miejscowości.
    ... i jeszcze jedno: tak jestem tradycjonalistą, który uważa,że nie ma dla tego sportu lepszej pory niż niedziela po, najlepiej rodzinnym, obiedzie.
    Sądzę ponadto, że żużel to niszowy, lokalny sport, którego największą siłą była tradycja właśnie. Tradycja, którą teraz się lekceważy.

  22. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Semen za jego przydatny post!

    Drapichrust (23-01-2019)

  23. Powrót do góry    #1460
    Moderator Żużel Moderator FTSL Awatar Szczecin
    Dołączył
    23-08-2003
    Postów
    1,085
    Kliknij i podziękuj
    100
    Podziękowania: 553 w 260 postach
    No pomieszałem trochę z Ekstraligą. Tradycja, tradycją - ale dzięki zmianom będę mógł przy odpowiednich wiatrach zaliczyć mecz w piątek na żywo lub TV, sobotę na żywo lub TV i niedzielę na żywo lub TV. Jak dla mnie zmiany na plus. Więcej żużla.

  24. Powrót do góry    #1461
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,470
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,328 w 4,312 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Dalej nie rozumiesz mojego punktu widzenia, szkoda..., może za lat kilka, kilkanaście spojrzysz inaczej na problem.
    Na obecną chwilę myślisz kategoriami młodego człowieka - ja i moi rówieśnicy nie mają z czymś problemu, więc go nie ma.

    Nie dogadamy się, więc nie ma co się brać za łby.
    Czas na nowy wątek a.d. 2019.
    nikt nie rozumie, wiec moze po prostu wytlumacz nam, na chlopski rozum, przedstaw nam argumenty, pomoz nam to pojąć bo serio bardzo chcemy. Serio.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  25. Powrót do góry    #1462
    Użytkownik
    Dołączył
    21-03-2012
    Postów
    310
    Kliknij i podziękuj
    138
    Podziękowania: 26 w 21 postach
    Cytat Zamieszczone przez Szczecin Zobacz posta
    No dobra, ale ja uważem, że sobota 20:00 jest bardziej dostępna niż niedziela 19:00.
    A nie może być niedziela o 15? W słońcu, w ciągu dnia, a nie gdy jest już ciemno?

  26. Powrót do góry    #1463
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Dżizas, była 12:30 w niedzielę i się nie sprawdzało. Jeśli ta godzina nie wypali, to też ją zmienią, nawet w trakcie sezonu. A jak wypali (w sumie nie wiem, czemu miałaby nie wypalić), to zostanie. Sprowadzać to do dyskusji i przyszłości dyscypliny, a... szkoda mi to w ogóle komentować.

    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    ...a jaki to argument, że "mnie i moim znajomym" pasuje?
    Taki sam, jak że Tobie nie pasuje. Nigdy nie dogodzisz wszystkim.

    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Dalej nie rozumiesz mojego punktu widzenia, szkoda..., może za lat kilka, kilkanaście spojrzysz inaczej na problem.
    Na obecną chwilę myślisz kategoriami młodego człowieka - ja i moi rówieśnicy nie mają z czymś problemu, więc go nie ma.
    Nie życz innym takiego zła... Żeby patrzeć na wszystko w taki zamknięty i depresyjny sposób.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  27. Powrót do góry    #1464
    Użytkownik
    Dołączył
    08-02-2002
    Postów
    205
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 44 w 20 postach
    Żużla nie byłoby w TV źle. Jest jeszcze gorzej. To co wybrać?
    Druga sprawa jest taka że z tematu kilku meczy w sezonie nasza dyskusja zeszła na próbę znalezienia odpowiedzi na pytanie Quo Vadis Speedway?
    Chyba jednak przerost treści nad formą.
    To że żużel upadnie. Trudno. Każdy z nas też kiedyś umrze.

  28. Powrót do góry    #1465
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-06-2005
    Postów
    1,327
    Kliknij i podziękuj
    41
    Podziękowania: 113 w 69 postach
    W mej ocenie upadkiem żużla jest nie pora rozgrywania meczów ligowych, ale ich ilość. Przyzwolenie na kończenie ligi przez połowę drużyn 4 sierpnia i odjeżdżanie przez nie raptem 12 meczów w sezonie to jakiś wyjątkowo nieśmieszny żart. I nad tym bym się w pierwszej kolejności pochylił, a nie nad dyskusją o przewadze soboty nad niedzielą.

  29. Powrót do góry    #1466
    Stały bywalec Awatar adsiz
    Dołączył
    17-04-2014
    Postów
    930
    Kliknij i podziękuj
    82
    Podziękowania: 196 w 138 postach
    W samo sedno. Przez małą ilość spotkań żużel można porównać bardziej do kina lub teatru aniżeli do sportu. 6,7 meczy u siebie przy zakończeniu sezonu w sierpniu z tymi wszystkimi przerwami to jakaś patologia.

  30. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi adsiz za jego przydatny post!

    j-rules (23-01-2019)

  31. Powrót do góry    #1467
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Dalej nie rozumiesz mojego punktu widzenia, szkoda..., może za lat kilka, kilkanaście spojrzysz inaczej na problem.
    Na obecną chwilę myślisz kategoriami młodego człowieka - ja i moi rówieśnicy nie mają z czymś problemu, więc go nie ma.

    Nie dogadamy się, więc nie ma co się brać za łby.
    Czas na nowy wątek a.d. 2019.
    Nie dogadamy się, bo nie odniosłeś się do żadnego z moich kontrargumentów - zwłaszcza do tego o lepszej sobocie niż niedzieli. I analogicznie ty myślisz swoimi kategoriami - powrót do domu o północy w sobotę to jest dramat, ale już w niedzielę o 23 jest ok, mimo że po sobocie się można wyspac, a po niedzieli nie... Dopóki się do tego nie odniesiesz to dalsza dyskusja nie ma sensu. I nie potwierdziłeś czy dobrze myślę - że problemem dla Ciebie w takim razie jest sama godzina, a nie dzięn tygodnia?

    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Nikt z nich nie odniósł się do clou sprawy czyli tego,że w obecnej sytuacji żużla powinien on być
    możliwie jak najłatwiej dostępny dla dzieciaków/nastolatków/rodzin na stadionach,
    a nie w fotelach przed teleodbiornikiem.
    No ja np napisałem, że w sobotę wieczorem jest bardziej dostępny niż w niedzielę wieczorem.

    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    ... i jeszcze jedno: tak jestem tradycjonalistą, który uważa,że nie ma dla tego sportu lepszej pory niż niedziela po, najlepiej rodzinnym, obiedzie.
    No to dobrze, że przyznałeś że nie chodzi o żadnego godziny, inne atrakcje czy o nastolatków, ale jedynie o przyzwyczajenie. Ale świat, a w tym zużel się zmienia. To nie działa tak, że przetrwają tylko opoki wiecznie działające tak samo. Przetrwa to, co potrafi się dopasować do zmian.

    Cytat Zamieszczone przez brindel Zobacz posta
    W mej ocenie upadkiem żużla jest nie pora rozgrywania meczów ligowych, ale ich ilość. Przyzwolenie na kończenie ligi przez połowę drużyn 4 sierpnia i odjeżdżanie przez nie raptem 12 meczów w sezonie to jakiś wyjątkowo nieśmieszny żart. I nad tym bym się w pierwszej kolejności pochylił, a nie nad dyskusją o przewadze soboty nad niedzielą.
    Tu się w pełni zgodzę. Mi, krążącemu pomiędzy Bydgoszczą a Poznaniem, posiadającemu żonę i dziecko jest ciężko załapać się na jakiś mecz. A już dopasować termin by zabrać znajomych to już jest w ogóle mission impossible. A wszystko dlatego, że prezesi to nieudacznicy, dla których każde spotkanie to problem - dlatego im pasuje 12 meczy w sezonie, bo wydatków mniej. Połowę budżetu się zgarnie z miasta, resztę się dozbiera od sponsorów i sezon z głowy. Zupełnie inaczej to działa w Anglii, gdzie każdy mecz to zysk - dlatego tam im pasuje robić po 30 spotkań w sezonie. Dlaczego w Polsce się nie opłaca? Podejrzewam, że przez wygórowane pensje zawodników. Gdyby żużlowcy zarabiali u nas tyle co w Anglii czy Szwecji, to również byłoby nas stać na 20-22 spotkań w sezonie. W ogóle absurd - najbogatsza liga na świecie a nie stać nas na większą ilość spotkań. Kolos na glinianych nogach, który działa tylko dzięki kasie od samorządów. Zabierzcie klubom tą kasę, a będzie u nas jak w Anglii i Szwecji. Ot cała potęga.

    Druga rzecz, która przeszkadza żużlowi - tory nie do walki. To zatrzymuje napływ fanów. Wziąłem dwa lata temu znajomych na żużel po raz pierwszy i płonąłem ze wstydu gdy koleżanka zapytała "A czy to jest zawsze tak, że kolejność po pierwszym łuku zostaje aż do mety?". Muszą być tory do walki. Inaczej nikogo nowego nie pozyskamy. Wstyd mi teraz tym znajomym kolejny mecz zaproponować.

    To są dwie rzeczy, które najbardziej przeszkadzają rozwinięciu zainteresowania żużlem. Gdyby spotkań było więcej i gdyby były ciekawe, to nie miałoby znaczenia czy są one w sobotę, piątek czy niedzielę. Ludzie chcieliby na żużel po prostu pójść bardziej niż na imprezę, do kina czy wyspać się.
    Ostatnio edytowane przez vicar ; 23-01-2019 o 10:29
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  32. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi vicar za jego przydatny post!

    Staleczka 3 (23-01-2019)

  33. Powrót do góry    #1468
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar
    Nie dogadamy się, bo nie odniosłeś się do żadnego z moich kontrargumentów - zwłaszcza do tego o lepszej sobocie niż niedzieli. I analogicznie ty myślisz swoimi kategoriami - powrót do domu o północy w sobotę to jest dramat, ale już w niedzielę o 23 jest ok, mimo że po sobocie się można wyspac, a po niedzieli nie... Dopóki się do tego nie odniesiesz to dalsza dyskusja nie ma sensu. I nie potwierdziłeś czy dobrze myślę - że problemem dla Ciebie w takim razie jest sama godzina, a nie dzięn tygodnia?
    Piszesz o bezsensie dyskusji ze mną na ten temat, a polemizujesz z czymś czego nigdy nie napisałem, ba... nawet tak nie pomyślałem
    ...a gdzieś Ty wyczytał,że że dla mnie powrót w niedzielę o 23 jest OK?
    Wyglada na to, że nie przeczytałeś uważnie mojego pierwszego postu w tej dyskusji, zacytuję więc sam siebie i podkreślę,żebyś zrozumiał:

    Cytat Zamieszczone przez Semen
    Z SE zrobili telewizyjne szoł, teraz wzięli się za zarzynanie I Ligi.
    Zresztą zapomniałeś chyba,że już lata temu krytykowałem niedzielne wieczory jako terminy meczów SE.

    Cały czas w tej wymianie zdań próbujesz mi wmówić co myślę,zamiast przeczytać uważnie to co napisałem.
    Co wnosi ten tekst?

    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta

    No to dobrze, że przyznałeś że nie chodzi o żadnego godziny, inne atrakcje czy o nastolatków, ale jedynie o przyzwyczajenie. Ale świat, a w tym zużel się zmienia. To nie działa tak, że przetrwają tylko opoki wiecznie działające tak samo. Przetrwa to, co potrafi się dopasować do zmian.
    No k..a m...ć, no właśnie mi o te sprawy chodzi. Po co szukasz drugie dna tam gdzie go nie ma?
    Mam udowadniać, że nie jestem wielbłądem?

    Gdzie tu logika w tym co napisałeś?
    To, że jestem tradycjonalistą wyklucza to, że dostrzegam minusy takich transmisji?
    Nie rób ze mnie idioty, wiem co napisałem!
    To nie ma kompletnie nic do rzeczy, bo nie pisałem co mi pasuje, tylko co jest moim zdaniem złe dla dyscypliny w tych sobotach o 20.15.
    To większość moich oponentów pisze przez pryzmat czubka własnego nosa.
    Nie ja, który nie jestem kibicem pierwszoligowego klubu, nie mam ani małych dzieci, ani nie mam problemu z dotarciem na i powrotem ze stadionu.
    Czy to tak ciężko uwierzyć, że piszę o sporcie, który kocham, a nie o swojej wygodzie?
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 23-01-2019 o 11:17

  34. Powrót do góry    #1469
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,963
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Nieco splycasz temat Vicar.
    Zaczne od tego ,ze ani w Szwecji a tym bardziej w Anglii tak rozowo jak to przedstawiasz nie jest.
    Co jakis czas slyszymy o bankructwie tej czy innej druzny,wycofaniu z ligi,ostatnio o kontraktach ktore sa rozwiazywane,ze wzgledu na finanse wlasnie.

    Wracajac jednak na nasze podworko.
    Najbogatsza jest SE i to nie podlega dyskusji.Na te bogactwo skladaja sie rowniez samorzady,ale chodzi o sam fakt.
    Ostanio dzwiga sie tez Nice,gdzie maja juz telewizje,jakiegos sponsora,kluby na ogol sa stabilne finansowo.
    2 ligi caly czas blizej do amatorskiej,choc juz tak biednie jak jeszcze kilka lat temu tez nie jest.
    Coraz wiecej tam druzyn z perspektywa awansu na dluzej niz tylko rok.Wiec i tam idzie ku lepszemu.
    Krotko mowac,skoro cos zaczelo zdrowiej funkcjonowac,szkoda to na sile juz teraz zmieniac.
    O wiekszej ilosci spotkan mozna pomyslec,jesli kluby faktycznie beda na to przygotowane.
    Poki co nie sa a obnizyc zarobki zuzlowcow nie da sie za pomoca czarodzejskiej rozdzki.
    Zreszta zuzlowcy zarabiaja godziwe pieniadze tylko w SE i moze w Nice.2 liga to na waciki,wiec jak chcac
    zwiekszyc liczbe spotkan za pomoca ciec w zarobkach,beda musieli w 2 lidze jezdzic za miske ryzu.
    Nie wiem w ogole czy w obecnych warunkach i niedoboru klasowych zawodnikow da sie rewolucje finansowa
    przeprowadzic.Jesli juz na sile mamy szukac oszczednosci,wzialbym sie za sprzet ktory jest po pierwsze drogi a po drugie nietrwaly.
    Moim zdaniem lepiej skupic sie na pozyskiwaniu sponsorow aby kluby bylo stac na placenie zawodnikom.Same obnizki to nie jest rozwiazanie
    a wrecz moze calej dyscyplinie zagrozic.
    Dzis jeszcze masz chetnych do lamania na torze kosci,jutro jak beda mieli w perspektywie dosc marne place jak na takie ryzyko,zostanie ich tylko
    garstka i wtedy mozemy sie zaczac martwic o przyszlosc,bo w perspektywie kilku lat nie bedzie tematu ilosci spotkan a ilosc klubow.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  35. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi kingpin za jego przydatny post!

    Semen (23-01-2019)

  36. Powrót do góry    #1470
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Piszesz o bezsensie dyskusji ze mną na ten temat, a polemizujesz z czymś czego nigdy nie napisałem, ba... nawet tak nie pomyślałem
    ...a gdzieś Ty wyczytał,że że dla mnie powrót w niedzielę o 23 jest OK?
    No właśnie trzykrotnie chyba pytałem czy chodzi tylko o godzinę a nie o dzień tygodnia i ani razu nie odpowiedziałeś na to, więc skąd mam wiedzieć co myślisz...

    Wyglada na to, że nie przeczytałeś uważnie mojego pierwszego postu w tej dyskusji, zacytuję więc sam siebie i podkreślę,żebyś zrozumiał:
    Cytat Zamieszczone przez Semen
    Z SE zrobili telewizyjne szoł, teraz wzięli się za zarzynanie I Ligi.
    Właśnie dlatego ciężko się z Tobą dyskutuję. Chcę zrozumieć Twoje argumenty, ale jak na pytanie "co ci nie pasuje w sobotach" odpowiadasz "z SE zrobili telewizyjny szoł" no to ciężko się jakoś do tego odnieść, brak konkretów, tylko jakiś frazes...


    To, że jestem tradycjonalistą wyklucza to, że dostrzegam minusy takich transmisji?
    Dostrzegasz, ja kontrargumentuje, ale Ty na te kontrargumenty nie odpisujesz.

    To nie ma kompletnie nic do rzeczy, bo nie pisałem co mi pasuje, tylko co jest moim zdaniem złe dla dyscypliny w tych sobotach o 20.15.
    Jak wyżej.

    To większość moich oponentów pisze przez pryzmat czubka własnego nosa.
    Nie ja, który nie jestem kibicem pierwszoligowego klubu, nie mam ani małych dzieci, ani nie mam problemu z dotarciem na i powrotem ze stadionu.
    Czy to tak ciężko uwierzyć, że piszę o sporcie, który kocham, a nie o swojej wygodzie?
    Mogę napisć to samo.

    ------------

    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Nieco splycasz temat Vicar.
    Zaczne od tego ,ze ani w Szwecji a tym bardziej w Anglii tak rozowo jak to przedstawiasz nie jest.
    Co jakis czas slyszymy o bankructwie tej czy innej druzny,wycofaniu z ligi,ostatnio o kontraktach ktore sa rozwiazywane,ze wzgledu na finanse wlasnie.
    Nie mówię, że jest różowo. Pytanie tylko brzmi czy lepiej, że takie Workington wycofuje się przed sezonem jak wie, że nie da rady, czy lepiej aby taka Wanda/Piła na siłę jechała i nie płaciła zawodnikom?

    Wracajac jednak na nasze podworko.
    Najbogatsza jest SE i to nie podlega dyskusji.Na te bogactwo skladaja sie rowniez samorzady,ale chodzi o sam fakt.
    Ostanio dzwiga sie tez Nice,gdzie maja juz telewizje,jakiegos sponsora,kluby na ogol sa stabilne finansowo.
    2 ligi caly czas blizej do amatorskiej,choc juz tak biednie jak jeszcze kilka lat temu tez nie jest.
    Coraz wiecej tam druzyn z perspektywa awansu na dluzej niz tylko rok.Wiec i tam idzie ku lepszemu.
    Krotko mowac,skoro cos zaczelo zdrowiej funkcjonowac,szkoda to na sile juz teraz zmieniac.
    O wiekszej ilosci spotkan mozna pomyslec,jesli kluby faktycznie beda na to przygotowane.
    Poki co nie sa a obnizyc zarobki zuzlowcow nie da sie za pomoca czarodzejskiej rozdzki.
    Zreszta zuzlowcy zarabiaja godziwe pieniadze tylko w SE i moze w Nice.2 liga to na waciki,wiec jak chcac
    zwiekszyc liczbe spotkan za pomoca ciec w zarobkach,beda musieli w 2 lidze jezdzic za miske ryzu.
    Nie wiem w ogole czy w obecnych warunkach i niedoboru klasowych zawodnikow da sie rewolucje finansowa
    przeprowadzic.Jesli juz na sile mamy szukac oszczednosci,wzialbym sie za sprzet ktory jest po pierwsze drogi a po drugie nietrwaly.
    Moim zdaniem lepiej skupic sie na pozyskiwaniu sponsorow aby kluby bylo stac na placenie zawodnikom.Same obnizki to nie jest rozwiazanie
    a wrecz moze calej dyscyplinie zagrozic.
    Dzis jeszcze masz chetnych do lamania na torze kosci,jutro jak beda mieli w perspektywie dosc marne place jak na takie ryzyko,zostanie ich tylko
    garstka i wtedy mozemy sie zaczac martwic o przyszlosc,bo w perspektywie kilku lat nie bedzie tematu ilosci spotkan a ilosc klubow.
    Z tym całym fragmentem w zasadzie się zgodzę. Polskie ligi mają się coraz lepiej, ale tez chyba dotacje są coraz większe. Boję się po prostu, że to kiedys je*nie. Bo trochę szkoda, że ten profesjonalizm polega na zmniejszaniu liczby spotkań. 6 w sezonie - wow. Tym nikogo nie przyciągniemy.

    Oczywiście, że nie da się zawodnikom teraz obniżyc pensji. Jedyny ratunek chyba w tym sprzęcie.
    Ostatnio edytowane przez vicar ; 23-01-2019 o 12:36
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  37. Powrót do góry    #1471
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Sorry,możesz się na mnie obrazić,ale stwierdzam, że albo nie chce Ci się czytać uważnie tego co napisałem albo po prostu masz z tym kłopot.

    1)Toż o późnej godzinie ta dyskusja, więc mam to w każdym poście pisać, zlituj się...

    2)Odpowiadam na twój z dupy wzięty zarzut, że nie przeszkadza mi niedziela wieczór,
    a Ty odczytujesz i komentujesz to jako moje tłumaczenie dlaczego jestem negatywnie nastawiony do soboty.
    Zapomniałeś, że SE jeździ właśnie mecze m.in w niedzielne wieczory?

    3)Podałem Ci kilka argumentów na poparcie swoich sądów, nie mam nic więcej do dodania.
    Na kontrargument szydzący ze stwierdzenia, że małolaci(ty) nie powinni(y) wracać do domu przed północą odpowiedziałem.
    Pozostałe to jak dla mnie argumenty z wąskiej, indywidualnej perspektywy, a ja piszę o całokształcie.
    Mijamy się, począwszy od podejścia do problemu, stąd prawdopodobnie twoja opinia o moim ignorowaniu kontrargumentów.

  38. Powrót do góry    #1472
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,963
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta

    Nie mówię, że jest różowo. Pytanie tylko brzmi czy lepiej, że takie Workington wycofuje się przed sezonem jak wie, że nie da rady, czy lepiej aby taka Wanda/Piła na siłę jechała i nie płaciła zawodnikom?
    Pytanie z rodzaju retorycznych.
    Odnioslem sie jedynie do fragmetu Twojej wypowiedzi,ze w Anglii na zuzlu sie zarabia i dlatego dzialacze daza do jak najwiekszej liczby spotkan.
    Jak w zyciu,jeden byc moze zarabia,drugi nie zarabia.
    U nas jest praktycznie tak samo.
    Pomimo nieporownywalnych zarobkow,jeden klub sobie radzi bez problemow,drugi z problemami zyje od lat i pudruje trupa.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  39. Powrót do góry    #1473
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-01-2017
    Postów
    1,004
    Kliknij i podziękuj
    1,055
    Podziękowania: 143 w 95 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Nieco splycasz temat Vicar.
    Zaczne od tego ,ze ani w Szwecji a tym bardziej w Anglii tak rozowo jak to przedstawiasz nie jest.
    Co jakis czas slyszymy o bankructwie tej czy innej druzny,wycofaniu z ligi,ostatnio o kontraktach ktore sa rozwiazywane,ze wzgledu na finanse wlasnie.

    Wracajac jednak na nasze podworko.
    Najbogatsza jest SE i to nie podlega dyskusji.Na te bogactwo skladaja sie rowniez samorzady,ale chodzi o sam fakt.
    Ostanio dzwiga sie tez Nice,gdzie maja juz telewizje,jakiegos sponsora,kluby na ogol sa stabilne finansowo.
    2 ligi caly czas blizej do amatorskiej,choc juz tak biednie jak jeszcze kilka lat temu tez nie jest.
    Coraz wiecej tam druzyn z perspektywa awansu na dluzej niz tylko rok.Wiec i tam idzie ku lepszemu.
    Krotko mowac,skoro cos zaczelo zdrowiej funkcjonowac,szkoda to na sile juz teraz zmieniac.
    O wiekszej ilosci spotkan mozna pomyslec,jesli kluby faktycznie beda na to przygotowane.
    Poki co nie sa a obnizyc zarobki zuzlowcow nie da sie za pomoca czarodzejskiej rozdzki.
    Zreszta zuzlowcy zarabiaja godziwe pieniadze tylko w SE i moze w Nice.2 liga to na waciki,wiec jak chcac
    zwiekszyc liczbe spotkan za pomoca ciec w zarobkach,beda musieli w 2 lidze jezdzic za miske ryzu.
    .


    Myślę ,że nikt z nas nie marzy o 30 meczach w sezonie. To by zabiło oglądalność i głód żużla.
    Ale jednak między 6-cioma a 30 meczami jest duuuuuuuuuuża przestrzeń.

    Najświeższy przykład z PLŻ. Nie można było choćby zmienić przepisy play-off ?
    Rozegrać mecze 2-7, 3-6, 4-5 a w 1/2 F dochodzi zwycięzca RZ. mamy o 2 mecze więcej ? Proste ?
    Ale nie dla "twardogłowych" dla których zmiana 3 pkt regulaminu to praca na pół sezonu
    a napisanie rozkładu jazdy z odrobiną logiki to szczyt ich intelektu.
    Nawet bez jakichkolwiek zmian można jechać rundy zasadnicze od 10-14 kwietnia do 15.09.
    Może co 2 tygodnie ale rytmicznie.
    Play-off po szwedzku - piątek , niedziela.


    Sprawa zarobków. Nie trzeba nikomu ich obniżać . Wystarczy dodać 2-3 mecze więcej za tę samą kasę- no może za 10% więcej,
    bo o tyle może wzrosnąć budżet klubu przy większej ilości meczy.( nie mylić z finałowymi meczami o medale)
    Teraz jest najlepsza na to pora, gdyż zawodnicy nie mają lepszego miejsca do zarabiania jak POLSKA.

  40. Powrót do góry    #1474
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Inna sprawa jaki sen rozgrywać rundę zasadniczą jak do PO i tak wszyscy wchodzą... Wystarczy sobie przypomnieć PO dla czołowej szóstki w SE - runda zasadnicza przebiegała praktycznie bez emocji, kibice i tak czekali na PO...
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  41. Powrót do góry    #1475
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,963
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Cytat Zamieszczone przez Staleczka 3 Zobacz posta
    Myślę ,że nikt z nas nie marzy o 30 meczach w sezonie. To by zabiło oglądalność i głód żużla.
    Ale jednak między 6-cioma a 30 meczami jest duuuuuuuuuuża przestrzeń.

    Najświeższy przykład z PLŻ. Nie można było choćby zmienić przepisy play-off ?
    Rozegrać mecze 2-7, 3-6, 4-5 a w 1/2 F dochodzi zwycięzca RZ. mamy o 2 mecze więcej ? Proste ?
    Ale nie dla "twardogłowych" dla których zmiana 3 pkt regulaminu to praca na pół sezonu
    a napisanie rozkładu jazdy z odrobiną logiki to szczyt ich intelektu.
    Nawet bez jakichkolwiek zmian można jechać rundy zasadnicze od 10-14 kwietnia do 15.09.
    Może co 2 tygodnie ale rytmicznie.
    Play-off po szwedzku - piątek , niedziela.


    Sprawa zarobków. Nie trzeba nikomu ich obniżać . Wystarczy dodać 2-3 mecze więcej za tę samą kasę- no może za 10% więcej,
    bo o tyle może wzrosnąć budżet klubu przy większej ilości meczy.( nie mylić z finałowymi meczami o medale)
    Teraz jest najlepsza na to pora, gdyż zawodnicy nie mają lepszego miejsca do zarabiania jak POLSKA.
    Z perspektywy kibica tez bym chcial wiecej spotkan w sezonie.Koniec w sierpniu to kabaret,szczegolnie w SE jesli
    ma miec taka renome o jaka zabiegaja.To jednak nie ja prowadze klub i nie ja za niego odpowiadam.
    Liga jest tak silna jak jej najslabsze ogniwo , podejrzewam wiec,ze w sprawie ilosci spotkan i systemu rozgrywek,silniejsi dostosowali sie do slabszych.
    Natomiast jesli chodzi o zarobki,to biorac pod uwage punktowke,nie da sie ich ograniczyc lub pozostawic na podobnym poziomie zwiekszajac liczbe spotkan.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  42. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi kingpin za jego przydatny post!

    cukrzyca (24-01-2019)

  43. Powrót do góry    #1476
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,470
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,328 w 4,312 postach
    Cytat Zamieszczone przez Staleczka 3 Zobacz posta
    Myślę ,że nikt z nas nie marzy o 30 meczach w sezonie. To by zabiło oglądalność i głód żużla.
    Ale jednak między 6-cioma a 30 meczami jest duuuuuuuuuuża przestrzeń.

    Najświeższy przykład z PLŻ. Nie można było choćby zmienić przepisy play-off ?
    Rozegrać mecze 2-7, 3-6, 4-5 a w 1/2 F dochodzi zwycięzca RZ. mamy o 2 mecze więcej ? Proste ?
    Ale nie dla "twardogłowych" dla których zmiana 3 pkt regulaminu to praca na pół sezonu
    a napisanie rozkładu jazdy z odrobiną logiki to szczyt ich intelektu.
    Nawet bez jakichkolwiek zmian można jechać rundy zasadnicze od 10-14 kwietnia do 15.09.
    Może co 2 tygodnie ale rytmicznie.
    Play-off po szwedzku - piątek , niedziela.


    Sprawa zarobków. Nie trzeba nikomu ich obniżać . Wystarczy dodać 2-3 mecze więcej za tę samą kasę- no może za 10% więcej,
    bo o tyle może wzrosnąć budżet klubu przy większej ilości meczy.( nie mylić z finałowymi meczami o medale)
    Teraz jest najlepsza na to pora, gdyż zawodnicy nie mają lepszego miejsca do zarabiania jak POLSKA.
    2-7 i 3-6? Toc moze jakis przypadek zadecydowac, ze bardzo mocna ekipa odpadnie z kims kto walczyl o utrzymanie jak o tlen.


    Mielismy podobny system i wg mnie kompletnie sie nie sprawdzil. Juz lepszy podzial na dwie czworki.. oczywiscie w tym roku niemozliwy.

    Ciagle sie motamy miedzy dwoma problemami - za malo meczy, albo za duzo malo interesujacych meczy.
    Ostatnio edytowane przez j-rules ; 24-01-2019 o 12:39
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  44. Powrót do góry    #1477
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-04-2006
    Postów
    1,700
    Kliknij i podziękuj
    64
    Podziękowania: 382 w 213 postach
    Jest chyba tylko jeden system, który mógłby podnieść znaczenie rundy zasadniczej, utrzymać emocje do samego końca i jednocześnie nie kończyć sezonu w sierpniu, czy nawet w lipcu.

    Jest to play off, ale bez półfinałów a nawet bez dwumeczu finałowego, z samym tylko jednym meczem decydującym na stadionie drużyny, która w RZ miała wyższe miejsce.
    W przypadku takiego rozwiązania cała liga mogłaby jechać spokojnie do połowy września, zostawiając jeden, czy ewentualnie dwa terminy na mecze finałowe.

    I podaję, bo nie wiem, czy już było - w przyszłym sezonie ROW Rybnik kończy sezon u siebie 7 lipca!
    Owszem, na 90% wejdą do play offów, ale co jeśli jednak by nie weszli? Początek wakacji i koniec sezonu - nonsens.

  45. Powrót do góry    #1478
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-06-2005
    Postów
    1,327
    Kliknij i podziękuj
    41
    Podziękowania: 113 w 69 postach
    Identycznie wygląda sytuacja w 2 lidze z Wilkami Krosno. Paradoks polega na tym, że pierwszy mecz w domu odjadą 7 kwietnia, a ostatni 7 lipca... Oczywiście w przypadku awansu do PO dojdzie im przynajmniej ten jeden mecz na swoim terenie, ale to póki co tylko przypuszczenia. Czyli równe 3 miesiące oddzielą pierwszy od ostatniego meczu na torze w Krośnie. Czy naprawdę działacze, prezesi i cała reszta osób działających przy tym sporcie nie widzą do jakiej farsy doprowadzają?

  46. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi brindel za jego przydatny post!

    Staleczka 3 (24-01-2019)

  47. Powrót do góry    #1479
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-01-2017
    Postów
    1,004
    Kliknij i podziękuj
    1,055
    Podziękowania: 143 w 95 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    2-7 i 3-6? Toc moze jakis przypadek zadecydowac, ze bardzo mocna ekipa odpadnie z kims kto walczyl o utrzymanie jak o tlen.


    Mielismy podobny system i wg mnie kompletnie sie nie sprawdzil. Juz lepszy podzial na dwie czworki.. oczywiscie w tym roku niemozliwy.

    Ciagle sie motamy miedzy dwoma problemami - za malo meczy, albo za duzo malo interesujacych meczy.


    Ok. Nie ma rozwiązań doskonałych ale to co zrobili tzw. "fachowcy od speedwaya" zakrawa na śmieszność, jest karygodne i haniebne.

    Czy lepiej zatem nc nie mówić , cicho siedzieć i patrzeć jak to wszystko rozwalają ?

    Moja "propozycja" nie dotyczyła stałego , systemowego rozwiązania tylko jednorazowego uzupełnienia klubom braku meczy z Rzeszowem.

    Sprzedano karnety na 7 meczy , terminarz też nie trzeba byłoby wiele zmieniać bo terminów jest aż nadto.

    Tylko ruszyć du@y i wziąć się do roboty.

  48. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Staleczka 3 za jego przydatny post!

    j-rules (24-01-2019)

  49. Powrót do góry    #1480
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    No ale żużel to nie tylko jedne rozgrywki. Np. MŚ w piłce nożej masz też przez 3 tygodnie na 4 lata. Albo LM...
    Imprez żużlowych jest do przesytu i na jeszcze bardziej rozbudowaną ligę po prostu nie ma miejsca. W sierpniu i wrześniu można pojeździć na GP, pochodzić na imprezy indywidualne i inne rzeczy.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  50. Powrót do góry    #1481
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-12-2012
    Postów
    1,683
    Kliknij i podziękuj
    1,121
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Nie umiemy rozmawiać. Przedstawiamy tylko swoje racje. Najswojsze.
    Dziwne. Dobrze rozumiem argumenty Semena. Całe lata oglądałem mecze piłki o godz. 11 w niedzielę.
    Mamy obowiązkowe światła, więc show must be. Nie musi. To sport dla rodzin. W niedzielę też.

    kingpin-
    Natomiast jesli chodzi o zarobki,to biorac pod uwage punktowke,nie da sie ich ograniczyc lub pozostawic na podobnym poziomie zwiekszajac liczbe spotkan.
    Zadekretowałeś czyjąś prawdę objawioną. Ten prorok do mnie nie przemawia.
    Pytam całe życie - dlaczego? Więc teraz też zapytam.

  51. Powrót do góry    #1482
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,470
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,328 w 4,312 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    No ale żużel to nie tylko jedne rozgrywki. Np. MŚ w piłce nożej masz też przez 3 tygodnie na 4 lata. Albo LM...
    Imprez żużlowych jest do przesytu i na jeszcze bardziej rozbudowaną ligę po prostu nie ma miejsca. W sierpniu i wrześniu można pojeździć na GP, pochodzić na imprezy indywidualne i inne rzeczy.
    obiektywnie jednak, zdecydowanie wiecej ludzi jara sie ligą niz innymi imprezami z GP wlacznie. Te dwa mecze wiecej u siebie to nie problem upchnac, biorac pod uwage idiotyczne miesieczne przerwy w srodku lata.. Pytanie jest takie, jak te mecze upchnac, w jakiej formie. Czy zwiekszyc lige, czy ja zreorganizowac i jesli to drugie to jak?
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  52. Powrót do góry    #1483
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    No to jak ma być rozbudowana liga, to trzeba polikwidować Kaski, IMP-y, testmecze i wszystko inne...
    Dla mnie żużla jest zdecydowanie za dużo, a Wam jeszcze mało. Starczyłoby GP co weekend i siema
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  53. Powrót do góry    #1484
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,963
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Cytat Zamieszczone przez Jap Zobacz posta


    Zadekretowałeś czyjąś prawdę objawioną. Ten prorok do mnie nie przemawia.
    Pytam całe życie - dlaczego? Więc teraz też zapytam.
    Dlaczego sie nie da obnizyc zarobkow przy systemie platnosci za punkt?
    Czysto matematycznie. Dodatkowe mecze,dodatkowe punkty,dodatkowe pieniadze.
    Chyba,ze zmierzamy do obnizenia wynagrodzenia za punkt lub przejscia na inny system.
    Do obnizenia punktowki juz sie wlasciwie poprzednio odnioslem, o innym systemie mozemy
    rozmawiac,ale w zuzlu zawodowym ciezko byloby do tego przekonac zawodnikow i dzialaczy.
    Ryczalt tez nic tu nie zmieni,bo wyglada to podobnie jak w przypadku punktowki .
    Wynagrodzenie za sezon z perspektywy klubu nie bylby podejrzewam zbyt atrakcyjny.
    Tak to tylko Nawrocki.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 25-01-2019 o 07:53
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  54. Powrót do góry    #1485
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    No to jak ma być rozbudowana liga, to trzeba polikwidować Kaski, IMP-y, testmecze i wszystko inne...
    Dla mnie żużla jest zdecydowanie za dużo, a Wam jeszcze mało. Starczyłoby GP co weekend i siema
    No dla Ciebie pewnie tak, ale jesteś chyba jedną z nielicznych osób z taką opinią. Wystarczy zwrócić uwagę na frekwencję - największa jest na lidze a nie na Kaskach czy innych (M)IMPach. Jak nie ma ligi, to wszyscy niedzielni piknikowicze nie wyjadą nagle na SEC czy SGP za granicę... Liga to jest coś co trzyma krajowy żużel przy życiu (wiem, że masz odwrotną opinię) i im mniej jej spotkań tym gorzej dla dyscypliny. To nie jest F1 żeby samym GP wzbudzić szeroko pojęte zainteresowanie.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

Strona 33 z 37 PierwszyPierwszy ... 233132333435 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •