Strona 2 z 37 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 90 z 1627

Wątek: I Liga - prognozy, komentarze, przewidywania

  1. Powrót do góry    #46
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,459
    Kliknij i podziękuj
    5,762
    Podziękowania: 5,640 w 3,225 postach
    Cytat Zamieszczone przez atomenda Zobacz posta
    Anders Thomsen to chyba jeszcze za duzo nie pokazal w zyciu zeby go tam od razu zaliczac. Miskowiak tez mial byc gwarantem u nas a wyszlo jak wyszlo. To jest sport, sport przynosi niespodzianki i rozczarowania . THJ taki kozak a nigdzie go nie chcieli, ciekawe czemu.
    LOL. Słynny potencjał Strzelca, to nic przy tym, co tu się wypisuje.

    1. Włókniarz
    2. Łódź
    3. Gdańsk
    4. Daugavpils
    5. Kraków
    6. Piła
    7. Rzeszów
    8. Krosno
    9. Bydgoszcz
    10. Rawicz
    11. Opole

    Ale między 2-7 to naprawdę wróżba z fusów. Może i Piła zaskoczy - pytanie jaką kto zachowa płynność finansową.
    Jest jeszcze trochę tortu zawodniczego do podzielenia - a to może trochę powywracać.
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 25-02-2016 o 13:26
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  2. Powrót do góry    #47
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,301
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,360 w 1,670 postach
    Cytat Zamieszczone przez atomenda Zobacz posta
    Anders Thomsen to chyba jeszcze za duzo nie pokazal w zyciu zeby go tam od razu zaliczac.
    Thomsen przez ostatnie dwa sezony pokazał więcej niż jakikolwiek zawodnik obecnej Polonii przez całą swoją karierę.

  3. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi zabovsky za jego przydatny post!

    Buszmen (25-02-2016)

  4. Powrót do góry    #48
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    LOL. Słynny potencjał Strzelca, to nic przy tym, co tu się wypisuje.

    1. Włókniarz
    2. Łódź
    3. Gdańsk
    4. Daugavpils
    5. Kraków
    6. Piła
    7. Rzeszów
    8. Krosno
    9. Bydgoszcz
    10. Rawicz
    11. Opole

    Ale między 2-7 to naprawdę wróżba z fusów. Może i Piła zaskoczy - pytanie jaką kto zachowa płynność finansową.
    Jest jeszcze trochę tortu zawodniczego do podzielenia - a to może trochę powywracać.
    Kto Cię tak bardzo przekonuje we Włókniarzu, że stawiasz go jako pewniaka?
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  5. Powrót do góry    #49
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,001
    Kliknij i podziękuj
    567
    Podziękowania: 1,314 w 885 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    Kto Cię tak bardzo przekonuje we Włókniarzu, że stawiasz go jako pewniaka?
    To samo pytanie chciałbym zadać. Czym ten Włókniarz tak mocno przekonuje, że się z niego robi faworyta do zwycięstwa ligi?
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  6. Powrót do góry    #50
    Ekspert
    Dołączył
    03-01-2004
    Postów
    3,303
    Kliknij i podziękuj
    382
    Podziękowania: 1,334 w 550 postach
    Znowu zaczyna sie bydgoskie ujadanie brakowało mi tego w ostatnich latach

    A co do tematu:

    1. Gdańsk
    2. Dauga
    3. Wlokniarz

    9. Bydgoszcz
    10. Rawicz
    11. Opole


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. Powrót do góry    #51
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-10-2003
    Postów
    1,200
    Kliknij i podziękuj
    15
    Podziękowania: 11 w 7 postach
    Co do Częstochowy mają niezaprzeczalny jeden atut, dwóch sensownych juniorów Polisa i Łęgowika a w odwodzie Portasa i Gruchalskiego

  8. Powrót do góry    #52
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,001
    Kliknij i podziękuj
    567
    Podziękowania: 1,314 w 885 postach
    Cytat Zamieszczone przez veronek Zobacz posta
    Znowu zaczyna sie bydgoskie ujadanie brakowało mi tego w ostatnich latach
    Liczyłem, że zmądrzejesz przez ten czas, ale jednak dalej w głowie Ci tylko głupie docinki i wychwalanie się "jaki to Włókniarz nie jest idealny".
    No cóż, moja wiara w ludzkość mnie zawiodła

    Może juniorami coś nadrabiają, ale czy oni aż tacy sensowni to bym nie ryzykował z takimi wyrokami. Wcale bym się nie zdziwił, jakby się okazało że wcale nie będą tak "do przodu" w stosunku do rywali. Loko ma Kostygow i Trofimowa, którzy wg mnie wyglądają na silniejszą parę. Łódź ma Piosickiego, który może nie jest gwiazdą, ale może pokonkurować, a gdańscy juniorzy też nie są na straconych pozycjach. Mógłbym patriotycznie dodać, że i bydgoscy chłopcy mają szanse się pokazać z dobrej strony, ale to pewnie woda na młyn dla częstochowskich napinaczy
    Przyznaję jednak, że Łęgowik powinien być czołowym juniorem ligi obok tych z Loko.

    Skład seniorski jednak nie jest aż tak przepotężny w tej Czewie. W PO będzie raczej na luzie, ale z tym zdecydowanym zwycięstwem ligi to trochę przesada.
    Poza THJ to żadnych pewniaków tam nie widzę na dobre wyniki. Każdy z nich ma potencjał do takowych, ale żaden nie gwarantuje. Piła wg mnie to podobny poziom, Kraków też nie odstaje seniorami. Loko wg mnie silniejsze, a Wybrzeże też nawiąże walkę. No i silna całkiem Łódź z Miśkowiakiem i Andersenem.

    Wiem - zaraz będziecie chcieli toczyć zażartą dyskusję, pewnie wyprowadzając jakieś przytyki w stronę Polonii. My mamy świadomość naszej drużyny (z wyjątkami). A ja nie chcę Wam przytykać nic. Stwierdzam jedynie, że Włókniarz nie jest takim murowanym faworytem i jest kilka drużyn o podobnej sile rażenia, które mogą (ale nie muszą!) ograć drużynę z Częstochowy.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  9. Powrót do góry    #53
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,459
    Kliknij i podziękuj
    5,762
    Podziękowania: 5,640 w 3,225 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    Kto Cię tak bardzo przekonuje we Włókniarzu, że stawiasz go jako pewniaka?
    Pewniaka to może nie. Nie są to jakieś moje wielkie analizy, a raczej ocena pobieżna. Żużlem zacznę się na poważnie zajmować, jak się skończy sezon narciarski. Natomiast we Włókniarzu przekonuje mnie to, że po pierwsze jest zbilansowana kadra, a po drugie to jednak najpoważniejszy ośrodek niezależnie od tego co działo się za Sukiennika. W dłuższej perspektywie to chyba będzie najbardziej uporządkowany klub w lidze. A Witek awansować jeszcze nie chce. Loko słabsze niż rok temu, dość znacznie + z lekkim kacem.

    THJ, Thorssell, Jeleniewski i Czaja - dadzą radę. Do tego Trojanowski ma dostęp do starych silników Woffindena. Nie wiem, czy sprawdzi się Klindt, tu przydałby się moim zdaniem lepszy obco. Nie wykluczam, że dołączy tam PZU. Juniorka też najmocniejsza. Na tle ogólnej mizerii Polis i Łęgowik powinni się wyróżniać.

    Mnie np. kadrowo nie przekonuje Gdańsk. Ok - Sundstroem i Thomsen fajnie, ale dalej to już nie bardzo bangla.
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 25-02-2016 o 17:58
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  10. Powrót do góry    #54
    Ekspert
    Dołączył
    03-01-2004
    Postów
    3,303
    Kliknij i podziękuj
    382
    Podziękowania: 1,334 w 550 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Liczyłem, że zmądrzejesz przez ten czas, ale jednak dalej w głowie Ci tylko głupie docinki i wychwalanie się "jaki to Włókniarz nie jest idealny".
    No cóż, moja wiara w ludzkość mnie zawiodła

    Może juniorami coś nadrabiają, ale czy oni aż tacy sensowni to bym nie ryzykował z takimi wyrokami. Wcale bym się nie zdziwił, jakby się okazało że wcale nie będą tak "do przodu" w stosunku do rywali. Loko ma Kostygow i Trofimowa, którzy wg mnie wyglądają na silniejszą parę. Łódź ma Piosickiego, który może nie jest gwiazdą, ale może pokonkurować, a gdańscy juniorzy też nie są na straconych pozycjach. Mógłbym patriotycznie dodać, że i bydgoscy chłopcy mają szanse się pokazać z dobrej strony, ale to pewnie woda na młyn dla częstochowskich napinaczy
    Przyznaję jednak, że Łęgowik powinien być czołowym juniorem ligi obok tych z Loko.

    Skład seniorski jednak nie jest aż tak przepotężny w tej Czewie. W PO będzie raczej na luzie, ale z tym zdecydowanym zwycięstwem ligi to trochę przesada.
    Poza THJ to żadnych pewniaków tam nie widzę na dobre wyniki. Każdy z nich ma potencjał do takowych, ale żaden nie gwarantuje. Piła wg mnie to podobny poziom, Kraków też nie odstaje seniorami. Loko wg mnie silniejsze, a Wybrzeże też nawiąże walkę. No i silna całkiem Łódź z Miśkowiakiem i Andersenem.

    Wiem - zaraz będziecie chcieli toczyć zażartą dyskusję, pewnie wyprowadzając jakieś przytyki w stronę Polonii. My mamy świadomość naszej drużyny (z wyjątkami). A ja nie chcę Wam przytykać nic. Stwierdzam jedynie, że Włókniarz nie jest takim murowanym faworytem i jest kilka drużyn o podobnej sile rażenia, które mogą (ale nie muszą!) ograć drużynę z Częstochowy.
    Hej co tak osobiście? Ja nie wychwalam ani nie ganię Wlokniarza. Ot ligowy przeciętniak, na miejsce 3-6 w mojej opinii. Nie wale za to kwiatków w stylu Curylo Top 10 a Thomsen to nikt mocnego prawdziwka wyhodowaliscie w Bydgoszczy

    Podobnie jak i Ty - trzeźwo patrzę na swój zespół




    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  11. Powrót do góry    #55
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    To ze Thomsen blysnal kilkakrotnie wsrod juniorow nie znaczy ze bedzie wymiatal wsrod seniorow.Musi dobrze popracowac zeby wejsc dobrze w seniorski speedway. Moze i jest zdolny i beda z niego zuzloki ale na razie srednia ligowa ma troche lepsza niz niejaki Chrzanowski czy Swist a gorsza od Dolnego, Drymla czy Brzozowskiego.
    Facebook: Bydgoskie Gryfy

  12. Powrót do góry    #56
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,001
    Kliknij i podziękuj
    567
    Podziękowania: 1,314 w 885 postach
    Cytat Zamieszczone przez veronek Zobacz posta
    Hej co tak osobiście? Ja nie wychwalam ani nie ganię Wlokniarza. Ot ligowy przeciętniak, na miejsce 3-6 w mojej opinii. Nie wale za to kwiatków w stylu Curylo Top 10 a Thomsen to nikt mocnego prawdziwka wyhodowaliscie w Bydgoszczy
    Musi być trochę wesoło
    Cytat Zamieszczone przez veronek Zobacz posta
    Podobnie jak i Ty - trzeźwo patrzę na swój zespół
    Może się pospieszyłem z kierunkowaniem całego wpisu do Ciebie, jednak dziwi mnie po prostu fakt, że zdecydowana większość tak mocno stawia Włókniarz jako faworyta rozgrywek. Czy to będzie ligowy przeciętniak? Stawiam, że PO z palcem w uchu Wam wpadną, ale o samo zwycięstwo w lidze to jednak będzie się trzeba solidnie bić.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  13. Powrót do góry    #57
    Ekspert Awatar dockm
    Dołączył
    07-05-2005
    Postów
    5,379
    Kliknij i podziękuj
    1,808
    Podziękowania: 861 w 526 postach
    Czy niektórzy z Was w ogóle znają regulamin? Nie będzie żadnych PO tylko dwumecz finałowy o "awans". A czy Włókniarz będzie w tym finale to mocno wątpię.

  14. Powrót do góry    #58
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,001
    Kliknij i podziękuj
    567
    Podziękowania: 1,314 w 885 postach
    A to sorry. Pogubiłem się z tymi regulaminami jak to co roku jakoś inaczej się jedzie. W takim razie Włókniarz chcąc awansować do finału musi spiąć się i unikać głupich wpadek.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  15. Powrót do góry    #59
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    Czy przegrana Wlokniarza w Bydgoszczy bedzie traktowana jako glupia wpadka?
    Facebook: Bydgoskie Gryfy

  16. Powrót do góry    #60
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,001
    Kliknij i podziękuj
    567
    Podziękowania: 1,314 w 885 postach
    Na pewno brak bonusu na tym dwumeczu byłby dla Włókniarza głupią wpadką. Tak samo jak każda porażka na własnym torze...
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  17. Powrót do góry    #61
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,925
    Kliknij i podziękuj
    6,487
    Podziękowania: 8,800 w 4,839 postach
    Cytat Zamieszczone przez atomenda Zobacz posta
    Czy przegrana Wlokniarza w Bydgoszczy bedzie traktowana jako glupia wpadka?
    Przy zwyciestwie Gdanska,Loko czy Lodzi ,moze to byc nie tylko wpadka ale katastrofa.
    Cos na miare porazki Apatora w Gdansku na inauguracje sezonu 2014.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 27-02-2016 o 08:00
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  18. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi kingpin za jego przydatny post!

    Robi (28-02-2016)

  19. Powrót do góry    #62
    Ekspert
    Dołączył
    19-07-2007
    Postów
    3,311
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 407 w 296 postach
    1. Orzeł Łódź . Trumniorz zrobi wszystkim na złość , a po sezonie powie, że elipa go nie interesuje
    2. Wybrzeże Gdańsk. Zdunek świetnie poukładał klub, na pewno będzie chciał awansować, pytanie czy już w tym roku.
    3. Włókniarz Częstochowa. Trochę przereklamowani , co nie znaczy, że słabi, a Świącik napalony na ekstraligę niczym kot w marcu
    4. Lokomotiv Daugavpils. Lindbaeck zastąpiony Wattem i brak Lebiedieva na juniorce to spore osłabienie, ale nadal są mocni, zwłaszcza u siebie
    5. Polonia Piła. Najbardziej niedoceniany skład moim zdaniem. Sprawią wiele niespodzianek jeżeli finansowo będzie wszystko OK
    6. Wanda Kraków. Ci z kolei najbardziej przeceniani. Brak wyraźnego lidera(no chyba, że Bomber odpali) i marna juniorka
    7. Stal Rzeszów. Nawet jak wystartują mogą mieć problemy z dojechaniem do końca sezonu. Jeśli im się uda to skład mają mocniejszy od Bydzi i Krosna
    8. Polonia Bydgoszcz. Będzie ciężka walka o utrzymanie z Krosnem. Po sąsiedzku stawiam na Polonię
    9. KSM Krosno. Duże wyzwanie organizacyjne dla tego klubu. Mam nadzieję , że podołają, i jeśli spadną to bez długów
    10/11. Kolejarz Opole i Kolejarz Rawicz będą walczyć o uniknięcie miana czerwonej latarni polskiego żużla. Raczej mało prawdopodobne, że któraś z tych ekip wyprzedzi choć 1 drużynę jadącą w pełnym wymiarze o utrzymaniu nawet nie mówiąc

  20. Powrót do góry    #63
    Zaawansowany Awatar Drapichrust
    Dołączył
    07-01-2006
    Postów
    1,534
    Kliknij i podziękuj
    365
    Podziękowania: 325 w 208 postach
    Również uważam, że Piła jest niedoceniana, mogą zająć wysokie miejsce. Nie zapominalbym o Stali Rz., na pewno będą mocni.

    Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka
    Ścierkę mnie zabrał, moje narzędzie pracy!

  21. Powrót do góry    #64
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    Skoro faworyt do awansu Wlokniarz ma przegrac w Bydzi z faworytem do spadku to cos mi tu nie pasuje. Albo Wlokniarz nie taki silny albo Polonia nie taka slaba. Z calego tego szumu powyzej to myslalem ze posypia sie typy 35-55 na Sportowej a tu tylko bonus dla lwow.
    Facebook: Bydgoskie Gryfy

  22. Powrót do góry    #65
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,301
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,360 w 1,670 postach
    Cytat Zamieszczone przez atomenda Zobacz posta
    To ze Thomsen blysnal kilkakrotnie wsrod juniorow nie znaczy ze bedzie wymiatal wsrod seniorow.Musi dobrze popracowac zeby wejsc dobrze w seniorski speedway. Moze i jest zdolny i beda z niego zuzloki ale na razie srednia ligowa ma troche lepsza niz niejaki Chrzanowski czy Swist a gorsza od Dolnego, Drymla czy Brzozowskiego.
    Heh, dyskusja na poziomie średnich, dodatkowo ograniczona tylko do polskiej ligi. Widzę, że na ostro się kręci No ale spoko, zostając na tej płaszczyźnie to jaką średnią w ostatnich dwóch sezonach może się pochwalić kandydat do TOP 10 ligi Curyło? ; p

  23. Powrót do góry    #66
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    Zadna dobrze o tym wiesz. Curylo pod opieka swego menago popadl w odchlan branzy budowlano-browarniczej. Teraz nie ma menago i chlopak porzadnie haruje zeby wrocic z przytupem. Srednie w Polskiej lidze chyba sa najodpowiedniejszym wskaznikiem skoro mowimy o jezdzie w tej lidze. Chyba nie bardzo na miejscu jest tu operowanie srednia angielskiej czy tez dunskiej ligi. Czesc zawodnikow z innych lig nie wystepuje w PL bo nie chca ich nasze kluby.
    Facebook: Bydgoskie Gryfy

  24. Powrót do góry    #67
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,301
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,360 w 1,670 postach
    Chodzi o to, że patrzenie na średnie (a już zwłaszcza na średnią tylko z jednej ligi) jest po prostu daremne jeśli chce się ocenić ten słynny już na tym forum potencjał danego żużlowca. Na tej zasadzie taki na przykład Doyle przed 2014 był praktycznie anonimowy dla wielu polskich kibiców. Spoko, każdy może mieć swoją optykę, według której ocenia predyspozycje danego zawodnika, ale kiedy czytam, że Thomsen musi jeszcze sporo pokazać, bo do tej pory to ledwie parę razy błysnął w zawodach juniorskich, natomiast Curyło będzie w TOP 10 ligi, dlatego że rozstał się ze swoim managerem to nie sposób brać takie wpisy na serio.

  25. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi zabovsky za jego przydatny post!

    spitt22 (27-02-2016), vicar (27-02-2016)

  26. Powrót do góry    #68
    Ekspert
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    4,962
    Kliknij i podziękuj
    525
    Podziękowania: 1,580 w 776 postach
    Cytat Zamieszczone przez atomenda Zobacz posta
    Skoro faworyt do awansu Wlokniarz ma przegrac w Bydzi z faworytem do spadku to cos mi tu nie pasuje. Albo Wlokniarz nie taki silny albo Polonia nie taka slaba. Z calego tego szumu powyzej to myslalem ze posypia sie typy 35-55 na Sportowej a tu tylko bonus dla lwow.
    To raczej kwestia, hm, zwyczaju.

    Nawet jadac w Bydzi mocnym skladem Wlokniarz dostawal w palnik od roznych Robackich, Szczepaniakow czy innych Fijalkowskich. Jedyne zwyciestwo w ciagu ok. 20 lat (niech ktos mnie poprawi) odnieslismy w 2013 r. gdy Polonia startowala bez Hancocka a u na wszyscy byli w niesamowitym gazie (a i tak skonczylo sie na niewielkiej roznicy).

    Jak sami widzicie jest to jakas klatwa. Teraz dodatkowo Bydgoszcz ma asa Nice PLZ Mikiego Curyle wiec kolejny wpierdziel na Sportowej jest b. prawdopodobny

    Wysłane z mojego LG-D320 przy użyciu Tapatalka
    Pzdr,
    Garfield

  27. Powrót do góry    #69
    Ekspert
    Dołączył
    16-06-2002
    Postów
    4,165
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 77 w 37 postach
    Przewidywania, argumenty, kłótnie, a w Ekstralidze 2017 i tak może nie pojechać zwycięzca
    Nie ma sensu zbędnie się podniecać.

  28. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Vojtas za jego przydatny post!

    Edziol (28-02-2016)

  29. Powrót do góry    #70
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    atomenda napisał:
    Skoro faworyt do awansu Wlokniarz ma przegrac w Bydzi z faworytem do spadku to cos mi tu nie pasuje. Albo Wlokniarz nie taki silny albo Polonia nie taka slaba. Z calego tego szumu powyzej to myslalem ze posypia sie typy 35-55 na Sportowej a tu tylko bonus dla lwow.
    Rzeczywiście coś tu nie pasuje. Polonia raczej będzie dostawała również u siebie. Skład jest skrojony na odjechanie sezonu i zachowanie statusu I ligowca w przypadku niewydolności finansowej przeciwników. Niepotrzebnie się napinacie łącznie z Władkiem, który powiedział że nie będzie odkrywał kart przed sezonem i nie będzie robił sparingów, żeby Włokniarz, (sic) nie poznał toru w Bydgoszczy. To co się napinacie to Wasze, ale bez przesady. Więcej PR niż rzeczywistych możliwości.
    Curyło? Naprawdę? http://speedway.com.pl/riders/mikolaj-curylo/
    Gratuluję optymizmu i wiary we własną drużynę. Tak trzymać.
    Ostatnio edytowane przez blacktop ; 28-02-2016 o 02:11
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  30. Powrót do góry    #71
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    Mozemy odbijac pileczke tak w nieskonczonosc:

    Ostatni sezon zanim Curylo zrezygnowal z jazdy 2013 - srednia 1.276
    Ostatni THJ - srednia 1.351

    Naprawde olbrzymia roznica.

    Wiem wiem ze to bylo dwa lata temu ale sa tez zawodnicy ktorzy caly sezon traca w skutek kontuzji i po roku wracaja na poziom w ktorym byli przed kontuzja.
    Facebook: Bydgoskie Gryfy

  31. Powrót do góry    #72
    Zaawansowany Awatar zeta
    Dołączył
    05-07-2003
    Postów
    1,946
    Kliknij i podziękuj
    36
    Podziękowania: 89 w 45 postach
    Typowanie coś w tej lidze przed sezonem to wróżenie z fusów. Poważnych jest może z 3, może 4 kluby i one powinny walczyć o awans. Ale składy są bardzo wyrównane, wszystko rozbijać się będzie o finanse i formę zawodników w danym sezonie. Tak na szybko po pobieżnej analizie składów wychodzi mi coś takiego:

    1. Częstochowa - wyrównany skład, no i TBJ z potencjałem na najlepszego zawodnika ligi
    2. Daugavpils - chyba najmocniejszy skład na papierze, jak odpalą juniorzy to mogą wygrać ligę w cuglach
    3. Łódź - brak dziur ale jednak h2h wypada gorzej niż Loko i Czewa
    4. Gdańsk - tutaj brakuje mi lidera, który pociągnie ten zespół na wyjazdach
    5. Rzeszów - solidny skład na środek tabeli, zostałby Rempała to mogliby powalczyć nawet o awans
    6. Bydgoszcz - jak wyżej, zakładam oczywiście że Ajtner Gollob będzie jeździł z juniorki, jeśli jako senior to dałbym ich na 7 msc.
    7. Piła - skład z potencjałem na wystrzelenie, jak taki Kurtz będzie zawodnikiem na 10 pkt to spokojnie mogą być na 5 msc.
    8. Kraków - rzeczywiście mocno przereklamowany skład, będzie brakować tego Karpowa bo Hougaard to jest zawodnik domowego toru
    9. Krosno - mogą raz czy drugi sprawić niespodziankę ale jednak do 1-8 im mocno brakuje
    10. Opole - nie są najgorsi
    11. Rawicz - tutaj jest totalna nędza

  32. Powrót do góry    #73
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,301
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,360 w 1,670 postach
    Cytat Zamieszczone przez atomenda Zobacz posta
    Ostatni sezon zanim Curylo zrezygnowal z jazdy 2013 - srednia 1.276
    Ostatni THJ - srednia 1.351

    Naprawde olbrzymia roznica.
    Ty chyba faktycznie trollujesz ; ] Ekstraliga 2013 (10-cio zespołowa, z KSM-em, więc automatycznie łatwiej o punkty) vs Ekstraliga 2015. Polonia 2013 vs Unia 2015 (mega silny skład, gdzie Jonasson zawsze jechał w parze z kimś mocnym co stanowi kolejny czynnik wpływający na biegopunktówkę). Pomijam już fakt, że Curyło był juniorem co również grało na jego korzyść. Nie mam zamiaru bronić THJ, bo to nie jest żaden wirtuoz, ale bez kitu - jak można w tak laicki sposób podchodzić do tematu?

  33. Powrót do góry    #74
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    Ksm nie usuwal zawodnikow lige n8zej typko rozpraszal ich rownomiernie po wszystkich klubach. Laicko przypominam tez w 2013 juniorami bylo Dudek, Zmarzli, Pawlicki, Przedpelki, Musielak a Curylo jechal w parze z Wozniakiem wiec nikt mu punktu nie oddawal w biegu juniorskim.
    Facebook: Bydgoskie Gryfy

  34. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi atomenda za jego przydatny post!

    Robi (28-02-2016)

  35. Powrót do góry    #75
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,687
    Kliknij i podziękuj
    1,403
    Podziękowania: 1,731 w 1,255 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Chodzi o to, że patrzenie na średnie (a już zwłaszcza na średnią tylko z jednej ligi) jest po prostu daremne jeśli chce się ocenić ten słynny już na tym forum potencjał danego żużlowca. Na tej zasadzie taki na przykład Doyle przed 2014 był praktycznie anonimowy dla wielu polskich kibiców.
    najlepszym przykladem takich ocen jest Davey Watt. przed 2007 kilka spotkan w Grudziadzu ze srednia 1,4 ale w Anglii objezdzony plusem bylo te ze razem z Pedersenem jezdzili w Eastbourne.

    ale jak popatrzysz na srednia z 10 sezonow to jest to jakis wymiernik?

    https://www.youtube.com/watch?v=2gFdiD6IuBA bieg sezonu 2007

    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Ty chyba faktycznie trollujesz ; ] Ekstraliga 2013 (10-cio zespołowa, z KSM-em, więc automatycznie łatwiej o punkty) vs Ekstraliga 2015. Polonia 2013 vs Unia 2015 (mega silny skład, gdzie Jonasson zawsze jechał w parze z kimś mocnym co stanowi kolejny czynnik wpływający na biegopunktówkę).
    potencjal THJ to mniej wiecej poziom z liderowania w Gdansku.
    Ostatnio edytowane przez Robi ; 28-02-2016 o 15:03

  36. Powrót do góry    #76
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,301
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,360 w 1,670 postach
    Cytat Zamieszczone przez atomenda Zobacz posta
    Ksm nie usuwal zawodnikow lige n8zej typko rozpraszal ich rownomiernie po wszystkich klubach.
    No, czyli było łatwiej skoro w pojedynczym meczu rzadko kiedy dany zawodnik musiał się mierzyć z drużyną złożoną w większości z mocarzy. KSM dodatkowo wymuszał jazdę takich nazwisk jak Szombierski, Davidsson, Hlib, Brzozowski czy Adamczak, więc poziom automatycznie spadał.

    Cytat Zamieszczone przez atomenda Zobacz posta
    Laicko przypominam tez w 2013 juniorami bylo Dudek, Zmarzli, Pawlicki, Przedpelki, Musielak a Curylo jechal w parze z Wozniakiem wiec nikt mu punktu nie oddawal w biegu juniorskim.
    Jeździli też Lisiecki, Malitowski, Sówka, Strzelec, Adamczewski, Łęgowik, Borowicz, Cyran czy Kret. I to głównie na nich Curyło robił punkty w drugich wyścigach.

    Cytat Zamieszczone przez Robi Zobacz posta
    ale jak popatrzysz na srednia z 10 sezonow to jest to jakis wymiernik?
    Thomsen i 10 sezonów? ; ] Chyba byłby problem.

  37. Powrót do góry    #77
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    No, czyli było łatwiej skoro w pojedynczym meczu rzadko kiedy dany zawodnik musiał się mierzyć z drużyną złożoną w większości z mocarzy. KSM dodatkowo wymuszał jazdę takich nazwisk jak Szombierski, Davidsson, Hlib, Brzozowski czy Adamczak, więc poziom automatycznie spadał.


    Jeździli też Lisiecki, Malitowski, Sówka, Strzelec, Adamczewski, Łęgowik, Borowicz, Cyran czy Kret. I to głównie na nich Curyło robił punkty w drugich wyścigach.

    Dodaj od razu ze:
    Szombierski jechal tylko dlatego ze w ekipie Czestochowy oprocz niego jechali Sayfudtinow, Laguta, Holta, MJJ - srednia ich srednich przekracza 2 pkt na bieg
    Davidsson jechal w Zielonce u boku Hampela, Pepe, AJ i Dudka - kazdy z nich srednia powyzej 2 !

    Brzozowskiego w Toruniu dokoptowali do Holdera, Warda, Golloba, Miedzinskiego( kazdy srednia powyzej 2 pkt na bieg) i Przedpelskiego 1.75

    Adamczak odjechal 7 meczow i zaliczyl 32 wyscigi w tym sezonie i nie zostal nawet sklasyfikowany w statystykach wiec mogles sobie go darowac.

    Kazdy z tych zawodnikow odjechal pewnie max 4 wyscigi w meczu a standardowo byli zastepowani juniorami czy taktykami gdy tylko byla taka okazja.

    To tak dla scislosci. KSM nie powodowal ze jechlo pieciu ogorkow tylko przewaznie jeden a reszta z wysokimi srednimi, czesto powyjez 2 pkt na bieg wiec o punkty bylo tak samo trudno jak teraz. Teraz kluby zaczynaja sie liczyc z pieniedzmi wiec sklady robia sie tansze co powoduje ze zatrudniani sa zawodnicy jak Milik, Mroczka, THJ, Gomolski, Baran i kilku innych. Nie znalezli sie oni w skladach bo byli nie wiadomo jakimi zawodnikami ale dlatego ze ich zarobki miescily sie w budzecie klubow. |Wiec czy w 2013, czy w 2015 tak samo trafiali sie slabsi zawodnicy.Znalezli sie w klubach ekstraligi z roznych powodow ( 2013 KSM - 2015 koszty).

    Czy nie mozna porownac sily owczesnego Torunia do sily dzisiejszego Leszna?
    Czy Czestochowa z 2013 do zeszlorocznego Tarnowa czy Wroclawia?

    Ligi w tych dwoch sezonach byly porownywalne poniewaz jezdzili Ci sami zawodnicy i zaden nie oddawal punktow na torze bez powodu, wiec zdobywanie tych punktow bylo tak samo trudne w 2013 i w 2015.

    Mozna dyskutowac i i tak kazdy zostanie przy swoim. Czas pokaze kogo na co stac.
    Ostatnio edytowane przez atomenda ; 28-02-2016 o 18:29
    Facebook: Bydgoskie Gryfy

  38. Powrót do góry    #78
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-03-2003
    Postów
    635
    Kliknij i podziękuj
    141
    Podziękowania: 38 w 20 postach
    1. Gdańsk - zespół poukładany od strony kadrowej jak i finansowej.
    2. Daugavpils - mają spoko skład i będą walczyć do końca. Skoro startują w I lidze to po sportowym awansie powinni również smigać w e-lipie.
    3. Łódź - Prezes zadbał znowu żeby skład był szeroki. Jest w kim wybierać więc i wynik będzie dobry.
    4-5. Kraków - "tutaj brakuje mi lidera, który pociągnie ten zespół na wyjazdach"
    4-5. Częstochowa - zespół bardzo przeceniany.. Są silniejsi i Czewa będzie walczyć z Wandą o 4 miejsce.
    6. Rzeszów - o ile pojadą to środek tabeli nic więcej.
    7. Piła - tak jak wcześniej pisano. Skład niedoceniany a moim zdaniem dostarczą wielu fajnych emocji. Spokojne utrzymanie.
    8. Bydgoszcz - tutaj Władek chce szkolić i na tym niech pozostanie. Miejsce takie ponieważ nic wielkiego nie spodziewam się po tej ekipie.
    9. Krosno - chciałbym żeby byli wyżej. Może akurat mnie zaskoczą pozytywnie i wylądują w granicach 6-8 miejsca.
    10. Opole - fajnie że ten ośrodek żużlowy daje radę bawić się w żużel.
    11. Rawicz - fajnie że ten ośrodek żużlowy daje radę bawić się w żużel.

    Pozdro!

  39. Powrót do góry    #79
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    atomenda napisał:
    Mozna dyskutowac i i tak kazdy zostanie przy swoim. Czas pokaze kogo na co stać.
    Oczywiście, że można dyskutować i czas pokaże pod jednym warunkiem, że Curyło przejedzie sezon jeśli w ogóle wystartuje.
    Gość ma wyraźne problemy z ciągłością startów i chyba z sobą. Wraca (załóżmy, że wraca) po praktycznie 3 latach już jako senior, bo liczy sobie 24 lata.
    Dotychczas wygrał 21 biegów, przejechał pełne 3 sezony dawno temu. O czym tutaj dyskutować? Jaki TOP?
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  40. Powrót do góry    #80
    Ekspert
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    4,962
    Kliknij i podziękuj
    525
    Podziękowania: 1,580 w 776 postach
    Powiem tak: faworyci do awansu to Gdansk i Czestochowa (o ile doniesienia o jej dobrej sytuacji finansowej okaza sie prawda; poki co jest sielankowo, ale w poprzednich latach tez tak bylo..). Natomiast co do wyniku na torze - who cares? Ale wydaje mi sie, ze ligi na pewno nie wygra Loko.

    Wysłane z mojego LG-D320 przy użyciu Tapatalka
    Pzdr,
    Garfield

  41. Powrót do góry    #81
    Początkujący
    Dołączył
    30-06-2009
    Postów
    27
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 7 w 5 postach
    Niezupełnie rozumiem, jak można typować Bydgoszcz przed Krosnem, o innych zespołach nie wspominając. Znalezienie wśród tak szerokiej kadry jaką posiadają Wilki pary liderów co najmniej na poziomie Jędrzejewski-Kudriaszow i trzech żużloków dysponowanych znacznie lepiej niż KAŻDY z pozostałych bydgoszczaków (z których przy podziale na 3 ligi zdaje się, że każdy miałby kłopot ze znalezieniem pracodawcy w PLŻ, zresztą tak jak Jędrzejewski) nie powinno być najmniejszym problemem, a juniorka Dąbrowski + sensowny gość słabsza być nie powinna.

    Wysłane z mojego GT-S6310 przy użyciu Tapatalka

  42. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi rekord_toru za jego przydatny post!

    rafalsky (01-03-2016)

  43. Powrót do góry    #82
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,001
    Kliknij i podziękuj
    567
    Podziękowania: 1,314 w 885 postach
    Zwyczajnie. Poza Mirkiem Jabłońskim nie ma w Krośnie kandydatów na lidera (tylko proszę - nie rozśmiesz mnie z Chrzanowskim). Walka między tymi drużynami pewnie będzie zacięta o to 8. miejsce, jednak Polonia wydaje się mieć więcej atutów po swojej stronie.
    O końcowym rezultacie zapewne zadecydują sprawione przez obie drużyny niespodzianki.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  44. Powrót do góry    #83
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,974
    Kliknij i podziękuj
    2,029
    Podziękowania: 1,495 w 990 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Zwyczajnie. Poza Mirkiem Jabłońskim nie ma w Krośnie kandydatów na lidera (tylko proszę - nie rozśmiesz mnie z Chrzanowskim). Walka między tymi drużynami pewnie będzie zacięta o to 8. miejsce, jednak Polonia wydaje się mieć więcej atutów po swojej stronie.
    O końcowym rezultacie zapewne zadecydują sprawione przez obie drużyny niespodzianki.
    Mają jeszcze Vissinga,ktory sie polamal i praktycznie rok stracil ale na 2 ligowych torach blyszczal wiec potencjalny kandydat jest

  45. Powrót do góry    #84
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,001
    Kliknij i podziękuj
    567
    Podziękowania: 1,314 w 885 postach
    Zobaczymy jak się odnajdzie w I lidze i po kontuzji. Potencjał w nim jakiś jest, ale czas pokaże. To samo można powiedzieć o Kułakowie. Jak chłopak wykorzysta potencjał to może być rewelacją.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  46. Powrót do góry    #85
    Początkujący
    Dołączył
    07-01-2016
    Postów
    34
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 5 w 3 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Mają jeszcze Vissinga,ktory sie polamal i praktycznie rok stracil ale na 2 ligowych torach blyszczal wiec potencjalny kandydat jest
    Vissing? Na tle zawodników z Bydgoszczy to nie kandydat na lidera tylko pewniak.
    Ale co do optymizmu i pewności siebie w Bydgoszczy - szacun.

  47. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Don't Jump za jego przydatny post!

    rafalsky (01-03-2016), rekord_toru (01-03-2016)

  48. Powrót do góry    #86
    Użytkownik
    Dołączył
    06-07-2015
    Postów
    136
    Kliknij i podziękuj
    171
    Podziękowania: 28 w 20 postach
    No tak kto to Chrzanowski, Vissing czy inny Miesiąc. Ale Curyło co dwa lata nie jeździł to pewniak do TOP10 NPLŻ Widać, że poloniści nie są w stanie dopuścić do świadomości, że widmo II ligi ciąży nad nimi bardzo realnie
    Ja myślę, że jednak Polonia się utrzyma, ale w atmosferze skandalu.. może torowego? a może regulaminowego? hehe
    Ostatnio edytowane przez rafalsky ; 01-03-2016 o 12:05

  49. Powrót do góry    #87
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,925
    Kliknij i podziękuj
    6,487
    Podziękowania: 8,800 w 4,839 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    O końcowym rezultacie zapewne zadecydują sprawione przez obie drużyny niespodzianki.
    Najwieksza niespodzianke moze sprawic Wam Wladek,krzyczac po jakiejs porazce,ze mecz byl sprzedany
    a zawodnicy nie sa godni reprezentowac barw Polonii czym rozpie...... klub od srodka.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  50. Już 4 użytkowników podziękowało forumowiczowi kingpin za jego przydatny post!

    Edziol (01-03-2016), rafalsky (01-03-2016), spitt22 (01-03-2016), vicar (01-03-2016)

  51. Powrót do góry    #88
    Użytkownik
    Dołączył
    06-07-2015
    Postów
    136
    Kliknij i podziękuj
    171
    Podziękowania: 28 w 20 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Najwieksza niespodzianke moze sprawic Wam Wladek,krzyczac po jakiejs porazce,ze mecz byl sprzedany
    Haha Ale potrafię sobie to wyobrazić. Również myślę, że Władysław Gollob byłby zdolny do czegoś takiego..

  52. Powrót do góry    #89
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,001
    Kliknij i podziękuj
    567
    Podziękowania: 1,314 w 885 postach
    Cytat Zamieszczone przez Don't Jump Zobacz posta
    Vissing? Na tle zawodników z Bydgoszczy to nie kandydat na lidera tylko pewniak.
    Ale co do optymizmu i pewności siebie w Bydgoszczy - szacun.
    Wnosisz po kilku dobrych spotkaniach w II lidze? Bo jak dla mnie to zawodnik na uzupełnienie składu, a nie na lidera. Ale jak kto woli
    Cytat Zamieszczone przez rafalsky Zobacz posta
    No tak kto to Chrzanowski, Vissing czy inny Miesiąc. Ale Curyło co dwa lata nie jeździł to pewniak do TOP10 NPLŻ Widać, że poloniści nie są w stanie dopuścić do świadomości, że widmo II ligi ciąży nad nimi bardzo realnie
    Ja myślę, że jednak Polonia się utrzyma, ale w atmosferze skandalu.. może torowego? a może regulaminowego? hehe
    Nie rozśmieszaj mnie z Chrzanowskim. Można było go uważać za poprawnego zawodnika...ile - 10 lat temu? W II lidze jego średnia była nieznacznie wyższa od Siopka czy Kudriaszowa w I lidze. O Vissingu pisałem. Miesiąc fakt, może coś tam pokazać.

    My światła nie gasimy, trenerzy nie piją w parkingu, a prezes nie każe sobie butów czyścić U siebie uważaj na skandale
    Chyba, że wg Ciebie skandalem będzie fakt, że jakiś klub może paść finansowo i to będzie na korzyść dla Polonii. Mam jednak nadzieję, że nie jesteś z tej grupy, która obwinia inne kluby za swoje finansowe problemy.

    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Najwieksza niespodzianke moze sprawic Wam Wladek,krzyczac po jakiejs porazce,ze mecz byl sprzedany
    a zawodnicy nie sa godni reprezentowac barw Polonii czym rozpie...... klub od srodka.
    E tam pierniczysz. Biorąc pod uwagę skalę przychodów do klubu (miasto plus jacyś tam sponsorzy) versus ile kosztuje ten skład to nasze szanse rosną na utrzymanie, bo nie wiadomo czy wszystkie kluby dojadą finansowo.

    Cytat Zamieszczone przez rafalsky Zobacz posta
    Haha Ale potrafię sobie to wyobrazić. Również myślę, że Władysław Gollob byłby zdolny do czegoś takiego..
    Chyba tu komuś żal d**ę ściska, że mamy prezesa z jajami
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  53. Powrót do góry    #90
    Użytkownik
    Dołączył
    06-07-2015
    Postów
    136
    Kliknij i podziękuj
    171
    Podziękowania: 28 w 20 postach
    Aha czyli Władysław Gollob i - jak widać - wszyscy kibice Polonii liczą CYNICZNIE na utrzymanie tylko kosztem bankructw innych klubów?
    A co do Chrzanowskiego.. oby dwóch wychowanków Polonii go wyprzedziło w klasyfikacji średnich meczowych To będzie dobrze.
    Ostatnio edytowane przez rafalsky ; 01-03-2016 o 12:41

Strona 2 z 37 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •