Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 483

Wątek: Ekstraliga 2016 - opinie, komentarze, prognozy.

  1. Powrót do góry    #1
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,307
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach

    Ekstraliga 2016 - opinie, komentarze, prognozy.

    Unia Leszno
    1.N.Pedersen
    2.Musielak
    3.Kildemand
    4.Zengota
    5.Sajfutdinov
    6.Kubera/Smektała
    7.Kaczmarek

    Sparta Wrocław
    1.Woffinden
    2.Milik
    3.Jędrzejak
    4.Woźniak
    5.Janowski
    6.Gała
    7.Drabik
    rez.Morris

    Unia Tarnów
    1.Bjerre
    2.
    3.Madsen
    4.Michelsen
    5.Kołodziej
    6.Madej
    7.K.Rempała

    Apator Toruń
    1.Vaculik
    2.Miedziński
    3.Holder
    4.Gomólski
    5.Hancock
    6.Krakowiak/Krzyżanowski
    7.Przedpełski
    rez.Walasek

    Falubaz Zielona Góra
    1.Hampel
    2.Larsen
    3.Dudek
    4.Doyle
    5.Protasiewicz
    6.Niedźwiedź/Zgardziński
    7.Pieszczek
    rez.Karpov

    Stal Gorzów
    1.Iversen
    2.Jepsen Jensen
    3.Zagar
    4.Prz.Pawlicki
    5.Kasprzak
    6.Cyfer
    7.Zmarzlik

    ROW Rybnik
    1.Jonsson
    2.
    3.Baliński
    4.Fricke
    5.G.Laguta
    6.Wieczorek/Chmiel
    7.Woryna
    rez.North

    GKM Grudziądz
    1.A.Laguta
    2.Gollob
    3.Buczkowski
    4.Okoniewski
    5.Lindbaeck
    6.Rujner
    7.Trzensiok
    rez.Ljung

    Większość składów wykrystalizowana, niewiadomych coraz mniej. Chyba więc najwyższa pora na otwarcie tego wątku. Wiadomo, będzie jeszcze kilka ciekawych transferów, ale wątek może już istnieć, natomiast wszelkie roszady postaram się na bieżąco uzupełniać.

    Na początek kilka słów ode mnie. Ciężej niż rok temu wskazać faworyta do złota. Póki co bowiem nikt nie wygląda na papierze tak pewnie jak Unia Leszno 2015.
    Ciekawy skład skompletowała Stal Gorzów. Solidna piątka seniorów + najlepsza para juniorska (Cyfer wydaje się najlepszy wśród "6", Zmarzlik wśród "7") powoduje, że gorzowianie będą jednym z głównych kandydatów do finału.
    Następny w kolejce jest w mojej opinii Apator. Zmiana filozofii budowania zespołu (więcej drewna ; p) może wbrew pozorom okazać się bardzo dobrym manewrem. Do tego naprawdę mocny rezerwowy, który, jeśli umowa będzie odpowiednio skonstruowana, może spokojnie wskoczyć do podstawowego składu (zwłaszcza na mecze na przyczepnych nawierzchniach).
    Unia Leszno, choć nie tak silna jak przed rokiem, może spokojnie powalczyć o obronę tytułu. Mocny tercet liderów, do tego Zengota pełniący rolę takiego łącznika pomiędzy I a II linią - solidnie to wygląda. Jeśli juniorzy zanotują progres, a Musielak będzie dowoził te swoje 3-5 punktów, będą groźni dla każdego.
    Czwartym kandydatem do play-off wydaje się być Falubaz. Mają sporo niewiadomych (Hampel i Doyle po kontuzjach, Larsen, Karpov, Niedźwiedź), ale i spory ---> p_o_t_e_n_c_j_a_ł <--- (chociaż bez Strzelca to już nie to samo).
    Co do pozostałej czwórki to ciężko na chwilę obecną cokolwiek napisać, bo wiele wskazuje na to, że w którejś z tych drużyn może wylądować młodszy Pawlicki co znacząco wpłynie na jej siłę rażenia.
    Tyle póki co ode mnie. Piszcie jakie wy macie opinie odnośnie składów poszczególnych drużyn.


  2. Powrót do góry    #2
    Ekspert Awatar herbie13
    Dołączył
    18-07-2011
    Postów
    4,678
    Kliknij i podziękuj
    573
    Podziękowania: 917 w 553 postach
    1-2 Ks Toruń -Stal Gorzów
    3-4 Unia Leszno,Sparta Wrocław
    5.Falubaz
    6.Unia Tarnów
    7.Gkm Grudziądz
    8.ROW Rybnik

    Ze Sparta miałem kłopot, ale zakładam że pozyskaja Pawlickiego Piotrka,jeśli nie to Falubaz ma szansę wskoczyć do 4

  3. Powrót do góry    #3
    Ekspert Awatar Phenomenon
    Dołączył
    01-06-2004
    Postów
    5,295
    Kliknij i podziękuj
    851
    Podziękowania: 819 w 474 postach
    Trzeba poczekać na PP. Jeśli dojdzie do kogoś z solidnej 4 to znacząco zwiększy pozycję lidera wyścigu o mistrzostwo. Sparcie może dać szansę na PO, ale na mistrza ich nie wywinduje.

    Wysłane z mojego XT1052 przy użyciu Tapatalka

  4. Powrót do góry    #4
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    A co z Mroczką w Tarnowie?
    To bardzo ważne, bo dokładając do składu jego i drugiego juniora, jest szansa na 40 punktów, o których niedawno w wątku ZG pisał j
    No i bez Pawlickich Leszno wcale tak pewnie na PO nie wygląda. Mają, co chcieli, że tak powiem

  5. Powrót do góry    #5
    Ekspert Awatar Phenomenon
    Dołączył
    01-06-2004
    Postów
    5,295
    Kliknij i podziękuj
    851
    Podziękowania: 819 w 474 postach
    Dla mnie na te chwilę:

    1. Toruń.
    2. Zielona Góra.
    3. Gorzów.
    4. Leszno.
    5/6. Wrocław.
    5/6. Tarnów.
    7. Grudziądz.
    8. Rybnik.

  6. Powrót do góry    #6
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,389
    Kliknij i podziękuj
    2,622
    Podziękowania: 3,622 w 2,146 postach
    Ja standardowo jestem optymistą

    1. Zielona Góra
    2-8. Toruń
    2-8. Leszno
    2-8. Gorzów
    2-8. Wrocław
    2-8. Grudziądz
    2-8. Rybnik
    2-8. Tarnów

  7. Powrót do góry    #7
    Ekspert Awatar kapitan bomba
    Dołączył
    05-11-2012
    Postów
    6,220
    Kliknij i podziękuj
    6,203
    Podziękowania: 2,002 w 1,233 postach
    1. Zielona Góra
    2. Gorzów Wlkp.
    3. Toruń
    4. Wrocław
    5. Leszno
    6. Rybnik
    7. Tarnów
    8. Grudziądz

  8. Powrót do góry    #8
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,469
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,328 w 4,312 postach
    1.Sparta
    2.KST
    3.Unia Leszno
    4.Stal Gorzow
    5. Falubaz
    6. GKM
    7. Unia Tarnow
    8. Rybnik
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  9. Powrót do góry    #9
    Stały bywalec Awatar WaluS
    Dołączył
    06-04-2008
    Postów
    884
    Kliknij i podziękuj
    80
    Podziękowania: 32 w 26 postach
    Patrząc na obecnie przedstawione składy, to według mojej oceny, finał Toruń - Leszno!
    Toruń bo jest tam trzech zawodników, co w cuglach zdobyli złoto będąc zawodnikami tarnowskiej Unii, a Leszno bo jest po prostu mocne.

    Natomiast spadek tradycyjnie jak co roku - Tarnów
    Tym bardziej, że Mroczka nie chce jeździć za przysłowiowe ochłapy, a na kogoś lepszego lub na Jego poziomie po prostu Tarnów nie stać.
    No może ewentualnie Koza, ale on to tylko na spotkanie u siebie z Toruniem, a poza tym ponoć nie chce w ekstralidze jeździć , tylko nadchodzący sezon chciałby spędzić w PLŻ.

  10. Powrót do góry    #10
    Zaawansowany Awatar Drapichrust
    Dołączył
    07-01-2006
    Postów
    1,535
    Kliknij i podziękuj
    365
    Podziękowania: 325 w 208 postach
    Patrząc na składy wygląda to podobnie jak przed ub. sezonem czyli ligę dwóch prędkości.
    Ścierkę mnie zabrał, moje narzędzie pracy!

  11. Powrót do góry    #11
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,021
    Kliknij i podziękuj
    1,793
    Podziękowania: 4,900 w 3,221 postach
    Daj Boże jeszcze raz taką "ligę dwóch prędkości" jak w 2015..
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  12. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi sparta_mistrz za jego przydatny post!

    j-rules (22-12-2015), młody_piernik (22-12-2015)

  13. Powrót do góry    #12
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez Drapichrust Zobacz posta
    Patrząc na składy wygląda to podobnie jak przed ub. sezonem czyli ligę dwóch prędkości.
    Jaka to była liga tych dwóch prędkości to sami widzieliśmy
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  14. Powrót do góry    #13
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Unia Leszno (1sza prędkość) i reszta (druga prędkość), czyli 100% liga dwóch prędkości.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  15. Powrót do góry    #14
    Zaawansowany Awatar Drapichrust
    Dołączył
    07-01-2006
    Postów
    1,535
    Kliknij i podziękuj
    365
    Podziękowania: 325 w 208 postach
    Liczyłem na to, że nie będę musiał prostować swojej wypowiedzi. No przecież ekstraliga z 2015r. miała być ligą dwóch prędkości, a to, że nie była to już inna sprawa. Dlatego napisałem, że teraz wygląda to podobnie jak przed ostatnim sezonem.
    Ścierkę mnie zabrał, moje narzędzie pracy!

  16. Powrót do góry    #15
    Stały bywalec
    Dołączył
    05-05-2008
    Postów
    1,189
    Kliknij i podziękuj
    21
    Podziękowania: 229 w 153 postach
    1-2.Gorzow/Torun

    Dlugo nic

    3.Zielona Gora

    Jeszcze dluzej nic

    4.Leszno
    5-8. Reszta

  17. Powrót do góry    #16
    Ekspert Awatar Mefitzo
    Dołączył
    27-06-2012
    Postów
    5,795
    Kliknij i podziękuj
    302
    Podziękowania: 1,328 w 844 postach
    1.Toruń
    2.Gorzów
    3.Leszno
    4-5.Wrocław
    4-5.ZG
    6.GKM
    7.Tarnów
    8.Rybnik
    KS UNIA LESZNO
    1949 , 1950 , 1951 , 1952 , 1953 , 1954 , 1979 , 1980 , 1984 , 1987 , 1988 , 1989 , 2007 , 2010 , 2015 , 2017
    KRÓL JEST JEDEN Ukryta zawartość

  18. Powrót do góry    #17
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-09-2013
    Postów
    2,653
    Kliknij i podziękuj
    277
    Podziękowania: 369 w 261 postach
    Widzę że jestem w mniejszości forumowiczów którzy nie wierzą w Stal Gorzów. Ale sporo zależy od tego, gdzie ostatecznie trafi Pawlicki. Jeśli do Wrocka (pojawiają się takie plotki) to moim zdaniem właśnie Sparta kosztem Stali pojedzie w 1/2. Jeśli nie - wtedy gorzowianie mają nieco większe szanse, ale tak czy inaczej nie widzę w nich medalistów 2016. No chyba żeby jakimś cudem drugi Pawlicki trafił do nich
    BKS Polonia Bydgoszcz

  19. Powrót do góry    #18
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Cytat Zamieszczone przez Drapichrust Zobacz posta
    Liczyłem na to, że nie będę musiał prostować swojej wypowiedzi. No przecież ekstraliga z 2015r. miała być ligą dwóch prędkości, a to, że nie była to już inna sprawa. Dlatego napisałem, że teraz wygląda to podobnie jak przed ostatnim sezonem.
    Jak to nie była?
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  20. Powrót do góry    #19
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,963
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    W sumie byla,ale od polowy sezony Leszno juz nie bylo takim dominatorem.
    Dalej wygrywali,czasem ( rzadko ) przegrywali,ale mecze z ich udzialem byly zaciete.
    To nie byla taka dominacja jak na poczatku czy w 2010 roku.Dlatego tej ligi dwoch predkosci
    absolutnie sie nie odczuwalo.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  21. Powrót do góry    #20
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-04-2006
    Postów
    1,700
    Kliknij i podziękuj
    64
    Podziękowania: 382 w 213 postach
    Sinusoida, jak i skład wyraźnie wskazują na to, że koronę włoży Stal.
    Falubaz będzie jak ubiegłoroczny Apator - może być finał, mogą być bez play off.
    W Apatorze coś nie zagra (dziadek Hancock?) i całkiem możliwe, że wyląduje poza czwórką.
    Unia z Leszna, nie taka mocna, ale o medal powalczy.
    W Sparcie wszystko zależy od Drabika. Jak powtórzy sezon, będzie medal. Jak dopadnie go syndrom drugiego sezonu, to Sparcie nie pomoże nawet baronowisko na Golęcinie.
    Unia z Tarnowa pojedzie o utrzymanie i jak odpali Rempała, to cel spokojnie osiągnie.
    GKM, tak jak przed rokiem będzie czarnym koniem. Ale bez juniorów, wielkiego wyniku nie zrobi.
    Jako, że życie bywa sprawiedliwe, ostatnie miejsce zajmie bezdyskusyjnie słabiutki ROW z dwoma punktami na koncie.

  22. Powrót do góry    #21
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    I Sparta urasta do miana jednego z faworytów. ..

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
    !Adrian walcz!

  23. Powrót do góry    #22
    Ekspert Awatar Phenomenon
    Dołączył
    01-06-2004
    Postów
    5,295
    Kliknij i podziękuj
    851
    Podziękowania: 819 w 474 postach
    Dużo zależy od tego co pokaże Woźniak. Na 2 pozycjach seniorskich mają spore dziury bądź niewiadome. Jedna dziura (Milik, Jędrzejak) pozostanie, jeśli Woźniak nie będzie od nich lepszy to finału moim zdaniem nie zrobią. Toruń czy ZG wyglądają o wiele mocniej.

  24. Powrót do góry    #23
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Faworytów do PO co najwyżej, a to i tak tylko ze względu na słabsze Leszno.
    Że też każdy zakłada ciągły rozwój, a już na pewno stabilną formę u każdego juniora, nowość.
    Jak dla mnie, jedynym pewniakiem under 21 jest Zmarzlik, nikt poza nim z różnych względów.

  25. Powrót do góry    #24
    Ekspert Awatar Phenomenon
    Dołączył
    01-06-2004
    Postów
    5,295
    Kliknij i podziękuj
    851
    Podziękowania: 819 w 474 postach
    Dodaj Przedpełskiego. On jednak też już pewien poziom gwarantuje.

  26. Powrót do góry    #25
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2011
    Postów
    10,380
    Kliknij i podziękuj
    663
    Podziękowania: 2,837 w 1,735 postach
    Nie przejdzie mu przez klawiaturę, Paweł jest z Torunia

  27. Powrót do góry    #26
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,389
    Kliknij i podziękuj
    2,622
    Podziękowania: 3,622 w 2,146 postach
    JA też nie rozumiem stwierdzenia, ze tylko Zmarzlik jest pewniakiem z juniorow. Generalnie Zmarzlik to jest kilka lig wyżej niż większość seniorów na świecie i to całkiem inna bajka, a juniorów, którzy coś tam gwarantuja ( właśnie tyle ile się oczekuje od juniora - wg mnie z 5pkt / 3startach ), jest w SE więcej.

  28. Powrót do góry    #27
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    5 punktów w trzech startach to sobie możesz oczekiwać od Pieszczka. Czwórkę najlepszych juniorów zatrudniasz po coś więcej niż 5 punktów, a na mój gust tylko Zmarzlik jest jako takim gwarantem małych wahań formy w przeciwieństwie do reszty, cokolwiek napisze ten smutas z Torunia

    Przedpełski miewał momenty słabszej kondycji, Pawlicki jest dla mnie póki co znakiem zapytania ze względu na pozostałe hobby (i tym się różni od Zmarzlika). Ewentualnie Drabik jest w stanie obronić pozycję z 2015, ale tu też nikogo nie zdziwi jak tego nie zrobi. Nie każę nikomu się z tym zgadzać, ale oceniam zawodnika ze względu na całokształt, a nie tylko średnią i końcową pozycję w tabelkach.
    Ostatnio edytowane przez sobotch ; 29-12-2015 o 13:32

  29. Powrót do góry    #28
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,021
    Kliknij i podziękuj
    1,793
    Podziękowania: 4,900 w 3,221 postach
    Szkoda, że cały sezon jedziemy na wyjeździe. Jednak domowy tor to nie to samo co inny przygotowany na wzór domowego.
    Mając to na uwadze obstawiam:

    1. Toruń
    2. Zielona Góra (słabsza od Torunia z uwagi na brak juniorów)
    3-4. Leszno
    3-4. Wrocław
    5. Gorzów
    6. Tarnów
    7. Grudziądz
    8. Rybnik
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  30. Powrót do góry    #29
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,389
    Kliknij i podziękuj
    2,622
    Podziękowania: 3,622 w 2,146 postach
    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta
    5 punktów w trzech startach to sobie możesz oczekiwać od Pieszczka. Czwórkę najlepszych juniorów zatrudniasz po coś więcej niż 5 punktów, a na mój gust tylko Zmarzlik jest jako takim gwarantem małych wahań formy w przeciwieństwie do reszty, cokolwiek napisze ten smutas z Torunia

    Przedpełski miewał momenty słabszej kondycji, Pawlicki jest dla mnie póki co znakiem zapytania ze względu na pozostałe hobby (i tym się różni od Zmarzlika). Ewentualnie Drabik jest w stanie obronić pozycję z 2015, ale tu też nikogo nie zdziwi jak tego nie zrobi. Nie każę nikomu się z tym zgadzać, ale oceniam zawodnika ze względu na całokształt, a nie tylko średnią i końcową pozycję w tabelkach.

    Czyli jeżeli Zmarzlik przejdzie na juniorke, to nie będzie w Polsce ani jednego juniora, który jest pewniakiem i pewnie długo nie będzie mam rozumieć ? Bo w Drabika jakoś nie wierzę, że się nawet zbliży do osiągnięć Zmarzlika.

    Ja mam troche inne oczekiwania co do juniora. To nie ma być lider drużyny, tylko junior na jakimś poziomie, a że w Gorzowie najlepszym zawodnikiem drużyny jest junior, to ewenement w tym momencie. Wyjątek, który pewnie długo się nie powtórzy.

  31. Powrót do góry    #30
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Nie wiem, co będzie za rok albo dwa. Niewykluczone, że Drabik lub Przedpełski pójdą ostro do przodu. Tak samo niewykluczone, że Pawlicki nie odjedzie całego sezonu po dmuchnięciu w balonik przed jakąś rundą GP.
    Na teraz Zmarzlik wygląda profesjonalnie, najbliżej do niego Przedpełskiemu, a co będzie z Piotrem to pokaże sezon w Poznaniu. Osobiście życzyłbym sobie, żeby dorósł do bycia liderem, mimo że wygląda to dość średnio póki co.

  32. Powrót do góry    #31
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,389
    Kliknij i podziękuj
    2,622
    Podziękowania: 3,622 w 2,146 postach
    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta
    Nie wiem, co będzie za rok albo dwa. Niewykluczone, że Drabik lub Przedpełski pójdą ostro do przodu.
    Sorry Sobotch, ale co to znaczy w przypadku Przedpełskiego ( średnia 2,050 ) czy Drabika ( średnia 1,800 w debiutującym sezonie ), pójdą "ostro do przodu" ? Przecież Przedpełski tym sezonem pukał ( 13 miejsce ) do grona najlepszych żużlowców w naszej lidze ( tak okrzykanej jako najmocniejsza liga świata ). Dla Ciebie pewny junior, to znaczy junior, który jest w top5 speedway ekstraligi bez podziału junior, senior? No bez jaj. Przecież Przedpełski wykręcił prawie taką samą średnią jak Emil, gdzie wczoraj w porównaniach zawodników stawiali Emila na równi z mistrzem świata 2015. ( wiadomo, że to tylko średnie, no ale kuźwa jak na juniora to chyba zaje*iście powyżej wymagań co do juniorów ). Przedpełski wykręcił największą średnią w całym Toruniu i dla Ciebie nie jest on wśród juniorów pewniakiem ? W dodatku nie jest to pierwszy zaje*isty sezon Przedpełskiego, tak jak w przypadku Drabika.

    A co do Drabika to pojscie ostro do przodu to co to znaczy? Znaleźć się w 2 sezonie życia w SE w top 10 riderów ?

    Zgodziłbym się ze stwierdzeniem, że Zmarzlik jest pewniakiem na prawdziwego lidera drużyny, ale jeżeli chodzi o juniora, to wg mnie jest ich więcej.

    Pawlicki juz nie jest juniorem, a dyskutujemy tylko o juniorach.
    Ostatnio edytowane przez t_zg ; 29-12-2015 o 14:27

  33. Powrót do góry    #32
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Żeby potrafili utrzymać formę/poziom/skuteczność i nie przeplatać sezonu dobrego słabym, jak to miał w zwyczaju np. Przemek.

  34. Powrót do góry    #33
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Zakładam, że Pawlicki jest już w Poznaniu , składy drużyn ekstralipy wyklarowane więc można się pokusić o pierwsze prognozy na najbliższy sezon.

    1. Stal Gorzów.

    Dla mnie ekipa bez słabych punktów z najmocniejszą parą juniorów w lidze. Zakładam, że Zmarzlik pojedzie na poziomie zbliżonym do 2015 r., Słodki się ogarnie i pojedzie dużo lepiej niż w minionym sezonie a MJJ i Pawlicki odżyją na Zawarciu tak jak to było w przeszłości.

    Natomiast ich słabe punkty to:
    - marny trener/menadżer,
    - spore ryzyko kontuzji i dziury w składzie której nie będzie można efektywnie zastąpić z/z (szczególnie Zmarzlika).
    - przeciążenia startami liderów: PUK, Zagar, Zmarzlik w SGP , jeszcze jak MJJ wskoczy z rezerwy za kogoś kontuzjowanego, to będzie można zapomnieć o jakichkolwiek poważniejszych przygotowaniach u siebie do niedzielnego meczu.
    - brak pewniaka na 15 bieg, szczególnie w meczach wyjazdowych.

    2. Sparta Wrocław.

    Z Pawlickim w składzie to ekipa, którą spokojnie stać na finał ekstralipy. Świetny tercet seniorów (nawet zakładając lekką obniżkę formy Pawlickiego). Nie mam do końca przekonania do ich drugiej linii, ale jak się ma takiego juniora jak Drabik to można te dziury w składzie szybko załatać. Kolejny wielki atut tej ekipy to Baron - morderca speedwaya, który w dupie ma widowisko (a już tym bardziej w przyszłym roku, gdy i tak będą startowali poza Wrocławiem), ale potrafi uczynić z toru wielki atut.

    Słabe punkty:
    - możliwe problemy z poznańskim torem. Nie mam pewności, czy będzie on taki prosty w przygotowaniu jak ten we Wrocku czy Czewie, gdzie Baron dobrze wiedział jak dana nawierzchnia zachowuje się w określonych warunkach. Ten tor, szczególnie na początku sezonu można spłatać figla także "miejscowym".
    - osiągnięcie dobrych wyników bardzo mocno zależy od Drabika. Za bardzo, a to młody chłopak i wcale nie jest powiedziane że pojedzie tak *****isty sezon jak 2015. Zakładam wręcz że pojedzie ciut słabiej, byleby tylko kontuzji nie złapał.
    - słaba druga linia. Jędrzejak to powinien sobie poszukać klubu niższej lidze. Milik, Morris też mnie nie przekonują, szczególnie na tle konkurencji.


    3. Falubaz Zielona Góra

    Wynik trochę na wyrost, ale w swoich trzeba wierzyć
    Przede wszystkim zakładam, że wraz z odejściem sympatycznego pana Krzysia z Falubazu została zdjęta klątwa i nie porozbijają nas kontuzje jak to było w minionym roku. Naszym największym atutem jest bardzo silna formacja seniorska + najlepszy najlepszy manager w lidze. Wierzę, że Szrek kogoś z duetu Larsen/Karpow uczyni naprawdę solidnym punktem drużyny (szczególnie przy W69). I co najważniejsze - wreszcie uzyskamy atut własnego toru w kluczowych meczach. Cieślakowi komisarze nie podskoczą i będziemy mogli w miarę spokojnie przygotowywać taki tor jaki chcemy.

    Słabe punkty:
    - nie wiadomo jak po poważnych dzwonach wrócą do ścigania Doyle i Hampel. Ciężko coś z góry przesądzać, bo bardziej chodzi mi o sferę psychiki (szczególnie u JH) niż kondycję fizyczną. Poza tym Protasiewicz też już młodzieniaszkiem nie jest i trzeba się liczyć z tym, że pod koniec sezonu, w kluczowych meczach może pojechać słabiej.
    - juniorzy. Odstajemy wyraźnie od rywali z Gorzowa, Wrocławia i Torunia. W jakieś wielkie przebudzenie Pieszczka nie wierzę. Jeśli nastąpi to idziemy na majstra, ale to bardzo mało prawdopodobne.


    4. KS Toruń

    Ciekawie zbudowana ekipa z dodatkowym atutem w postaci silnego rezerwowego (i mam tu na myśli Gomólskiego a nie Walaska, który jak znam życie znajdzie się w pierwszym składzie, musi się tylko spasować z Motoareną). Sporo będzie zależało od tego czy Miedziński znowu się nie porozbija i czy Holderowi będzie się chciało chcieć. Coś mi się zdaje, że słabsza postawa tej dwójki w kluczowych meczach przesądzi o tym, że Toruń do finału nie awansuje (po RZ to kto wie, może nawet będą na 1 miejscu).
    Uważam, że na dłuższą metę świetnym posunięciem będzie uczynienie Kościechy managerem, ale w pierwszym sezonie może zapłacić frycowe i naciąć się w kluczowych momentach na komisarzy. Pytanie też jaki z niego taktyk ?

    Słabe punkty:
    - słaby lider z Holdera i nie najmocniejsza druga linia
    - bardzo wiele zależy od Przedpełskiego, którego nie ma kim zastąpić.

    5. Unia Leszno

    Unia popełniła wieki błąd pozbywając się Pawlickich. Nie wiem jak było, ale dla mnie poronionym pomysłem była koncepcja żeby pozbywać się Przemka. Rozstanie z Piotrem było zapewne pokłosiem decyzji zarządu o wywaleniu Przemka. Dla mnie głupota i samobój.
    Atuty: świetny lider w postaci Emila wsparty przez Duńczyków.
    Słabe punkty:
    - juniorka. Ja wiem, że w Lesznie jest najlepsze szkolenie w Polsce, ale nie można oczekiwać jakiegoś cudu. Nie wierzę w jakieś nowe ligowe objawienie a la Drabik. Byki mają tutaj wielką dziurę w składzie (szczególnie na tle Gorzowa czy Wrocka).
    - przy całej mojej sympatii do Zengiego, ale nic a nic nie wierzę w powtórkę sezonu 2015 w jego wykonaniu. Jak przywiezie 80% tego co w 2015 roku to będzie wielki sukces.
    - Skóra. Świetny motywator i mediator w parkingu ale dupa wołowa gdy idzie o taktykę meczową. W 2016 Unia nie będzie już miała takie przewagi nad rywalami i taktyczne błędy Skóry mogą ją kosztować sporo punktów (a w efekcie brak awansu do play offs).
    - Za dużo wariatów w składzie: szczególnie Kildemand, który dotychczas jechał na wielkim farcie, ale nie ma cudów, to się prędzej czy później skończy poważną kontuzją. Unia nie ma kim zastąpić Kildemanda bo z/z będzie tylko za Emila.

    6. GKM Grudziądz.

    Zeszłoroczna ekipa wzmocniona przez Lindbaecka. Na play offy nie będzie miała większych szans, ale u siebie ? Ciekawe czy ktokolwiek tam wygra. Gospodarze mogą z grudziądzkiego toru uczynić prawdziwą twierdzę. Natomiast na wyjazdach to będzie raczej żenada. Dobrze, że jest chociaż Predator. Będzie się coś działo na torze.

    Słabe strony
    - zawodnicy prawie wyłącznie własnego toru. Na wyjazdach pożytek będzie tylko z Łaguty i Predatora.
    - beznadziejna juniorka.

    7. Unia Tarnów.

    Zespół poważnie osłabiony odejściem Vaculika. Jeśli coś nie daj Bóg stanie się Kołodziejowi to już będzie totalna katastrofa. Czeka ich ciężka walka o utrzymanie w lidze. Tylko niewątpliwy atut własnego toru sprawia, że widzę ich w tabeli przed Rybnikiem. Oczywiście przy założeniu że nie wykończą ich kontuzje.

    8. ROW Rybnik.

    Źle zbudowana ekipa. Właściwie to zlepek odpadów z innych drużyn + dobry junior. Wiadomo, że tor rybnicki jest wybitnie pod startowców i o wyprzedzanie tam ciężko. Tymczasem skład zbudowano w oparciu o zawodników, którzy z pewnością startowcami nie są. W takich warunkach Łaguta i AJ sporo stracą ze swojej wartości. Chociaż w przypadku AJ to ciężko mówić jeszcze o zawodowstwie. Gość jest już raczej hobbystą, który bawi się w żużel a nie ściga na poważnie.
    Dla mnie murowany kandydat do spadku.

  35. Powrót do góry    #34
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,389
    Kliknij i podziękuj
    2,622
    Podziękowania: 3,622 w 2,146 postach
    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta
    Żeby potrafili utrzymać formę/poziom/skuteczność i nie przeplatać sezonu dobrego słabym, jak to miał w zwyczaju np. Przemek.
    Sobotch, ale w przypadku Przedpełskiego wzrost formy jest proporcjonalny do wzrostu formy Zmarzlika ( nie mylić z poziomem, bo tutaj Paweł jest odrobine gorszy ). Dalej nie trafiają do mnie Twoje argumenty na to, ze w SE mamy tylko jednego pewnego juniora. Przedpełski jest w polskiej lidze naprawde *****ist*m zawodnikiem w porownaniu z seniorami, w porownaniu z większością juniorów to jak porównać gówno z czekoladą. Cięzko odnosić mi się do porównania z Przemkiem Pawlickim, bo on z roku na rok obniża loty, ale może to mieć duży związek z przeskokiem w wiek seniora ( nie będę w to wnikał, bo dyskusja się tego nie tyczy ).

    Ostatnio edytowane przez t_zg ; 29-12-2015 o 16:46

  36. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi t_zg za jego przydatny post!

    j-rules (30-12-2015), kingpin (29-12-2015)

  37. Powrót do góry    #35
    Stały bywalec
    Dołączył
    15-11-2004
    Postów
    622
    Kliknij i podziękuj
    467
    Podziękowania: 185 w 103 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    Zakładam, że Pawlicki jest już w Poznaniu , składy drużyn ekstralipy wyklarowane więc można się pokusić o pierwsze prognozy na najbliższy sezon.

    1. Stal Gorzów.
    Carlitos, podejrzewam u Ciebie dość zaawansowaną Gorzowofilię. Nie można oczywiście wykluczyć eksplozji formy u starszego z Pawlickich, MJJ i Kasprzaka, ale prawdopodobieństwo wystąpienia tego zjawiska u wszystkich z nich nie wydaje się duże. Gorzów ma mocną ekipę, lecz w porównaniu ze Spartą (z młodszym Pawlickim w składzie) oraz Lesznem, Falubazem i Toruniem daleko im do roli faworytów. Piąte miejsce mają zagwarantowane, gdyż niewymienione wcześniej ekstraligowe ekipy są wyraźnie słabsze, lecz o awans do fazy PO gorzowianie będą musieli ostro powalczyć, w dodatku bez gwarancji sukcesu.
    Dla mnie do roli faworyta nr 1 urasta Sparta, o ile oczywiście potwierdzą się plotki o pozyskaniu Pawlickiego. Toruń, Falubaz i Leszno moim zdaniem mają odrobinkę mniejszy potencjał, przynajmniej w przedsezonowych dywagacjach.

  38. Powrót do góry    #36
    Stały bywalec
    Dołączył
    05-05-2008
    Postów
    1,189
    Kliknij i podziękuj
    21
    Podziękowania: 229 w 153 postach
    Gratuluje poczucia humoru tym, ktorzy uwazaja Wroclaw za kandydata do czegokolwiek. Z Pawlickim najwyzej 3 miejsce przy szczesciu, bez Pawlickiego walka o 6 miejsce.

    Bez swojego toru z Jedrzejakiem, Milikiem czy Wozniakiem jako podstawowymi seniorami to mozna w 1 lidze wygrywac.

  39. Powrót do góry    #37
    Ekspert Awatar dockm
    Dołączył
    07-05-2005
    Postów
    5,388
    Kliknij i podziękuj
    1,809
    Podziękowania: 861 w 526 postach
    Cytat Zamieszczone przez NaveoN Zobacz posta
    Gratuluje poczucia humoru tym, ktorzy uwazaja Wroclaw za kandydata do czegokolwiek. Z Pawlickim najwyzej 3 miejsce przy szczesciu, bez Pawlickiego walka o 6 miejsce.

    Bez swojego toru z Jedrzejakiem, Milikiem czy Wozniakiem jako podstawowymi seniorami to mozna w 1 lidze wygrywac.
    W Częstochowie też nie mieli swojego toru, a po dwóch tygodniach(?) treningów przejechali się po Unii T. Na spasowanie z Golajem będą mieć dużo więcej czasu. Ci którzy niedoceniają Sparty i Stali G. mogą się srogo przeliczyć...

  40. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi dockm za jego przydatny post!

    j-rules (30-12-2015)

  41. Powrót do góry    #38
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,552
    Kliknij i podziękuj
    1,696
    Podziękowania: 4,348 w 3,136 postach
    Cytat Zamieszczone przez Kibic_2005 Zobacz posta
    Carlitos, podejrzewam u Ciebie dość zaawansowaną Gorzowofilię. Nie można oczywiście wykluczyć eksplozji formy u starszego z Pawlickich, MJJ i Kasprzaka, ale prawdopodobieństwo wystąpienia tego zjawiska u wszystkich z nich nie wydaje się duże. Gorzów ma mocną ekipę, lecz w porównaniu ze Spartą (z młodszym Pawlickim w składzie) oraz Lesznem, Falubazem i Toruniem daleko im do roli faworytów. Piąte miejsce mają zagwarantowane, gdyż niewymienione wcześniej ekstraligowe ekipy są wyraźnie słabsze, lecz o awans do fazy PO gorzowianie będą musieli ostro powalczyć, w dodatku bez gwarancji sukcesu.
    Dla mnie do roli faworyta nr 1 urasta Sparta, o ile oczywiście potwierdzą się plotki o pozyskaniu Pawlickiego. Toruń, Falubaz i Leszno moim zdaniem mają odrobinkę mniejszy potencjał, przynajmniej w przedsezonowych dywagacjach.
    A moim zdaniem, Sparta po pozyskaniu PPJ, dopiero zrówna się potencjałem z Gorzowem. Ja to widzę tak:

    1 - 2 Toruń, ZG
    3 - Leszno
    4 - 5 Sparta, Gorzów
    6 - 8 Rybnik, Tarnów, Grudziądz
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  42. Powrót do góry    #39
    Ekspert Awatar Phenomenon
    Dołączył
    01-06-2004
    Postów
    5,295
    Kliknij i podziękuj
    851
    Podziękowania: 819 w 474 postach
    Zgodzę się w dużej części z Mariuszem. Zakładając transfer PPJ to mamy na papierze 3 grupy:

    I grupa Toruń, ZG (1-2)
    II grupa Wrocław, Leszno, Gorzów (walka o czwórkę)
    III grupa Tarnów, Grudziądz, Rybnik. (miejsca 6-8).

  43. Powrót do góry    #40
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez Kibic_2005 Zobacz posta
    Carlitos, podejrzewam u Ciebie dość zaawansowaną Gorzowofilię.
    O Jezusie Nazarejski broń! To gorzej niż głosować na PiS
    Przecież napisałem, że jak się nam Pieszczek ogarnie to my idziemy na mistrza. I tej koncepcji będę się trzymał!


    Nie można oczywiście wykluczyć eksplozji formy u starszego z Pawlickich, MJJ i Kasprzaka, ale prawdopodobieństwo wystąpienia tego zjawiska u wszystkich z nich nie wydaje się duże.
    Ale tu nie potrzeba żadnej eksplozji formy. Wystarczy że Pawlicki będzie jechał tak jak całą rundę zasadniczą w 2015 r. Takie niemożliwe ?
    MJJ i Kasprzak cieniowali miniony sezon, więc poprawa wyników w ich wykonaniu też nie będzie jakimś wielkim wyczynem. Chyba nikt nie kwestionuje umiejętności tych zawodników. Mieli swoje problemy i mocno obniżyli loty, ale nie zapomnieli jak się jeździ.
    Do tego PUK i Zagar, którzy jakiś dramatycznych wahań formy nie mają i można ich traktować jako pewne punkty drużyny. No dla mnie kompletna ekipa. Przynajmniej do czasu aż nikt się nie połamie.
    To już bardziej ryzykowne w moich założeniach jest przyjmowanie, że ze Zmarzlika będzie taki wymiatacz jak w 2015. Raczej nie będzie. Za dużo startów, a nie wierzę w to żeby SGP traktował hobbystycznie. To cholernie ambitny chłopak i zaangażuje się na 100 %. Pewnie odbije się to niekorzystnie na jego wynikach ligowych, bo zwyczajnie zabraknie mu doświadczenia jakie mają zawodnicy startujący w cyklu od wielu lat.


    Gorzów ma mocną ekipę, lecz w porównaniu ze Spartą (z młodszym Pawlickim w składzie) oraz Lesznem, Falubazem i Toruniem daleko im do roli faworytów. Piąte miejsce mają zagwarantowane, gdyż niewymienione wcześniej ekstraligowe ekipy są wyraźnie słabsze, lecz o awans do fazy PO gorzowianie będą musieli ostro powalczyć, w dodatku bez gwarancji sukcesu.
    Dla mnie do roli faworyta nr 1 urasta Sparta, o ile oczywiście potwierdzą się plotki o pozyskaniu Pawlickiego. Toruń, Falubaz i Leszno moim zdaniem mają odrobinkę mniejszy potencjał, przynajmniej w przedsezonowych dywagacjach.
    Sparta będzie mocna, ale jej problemem jest druga linia. Poza tym, raczej trzeba zakładać wyraźną obniżkę formy Pawlickiego. Odstawiony od cycka będzie musiał de facto zbudować własny team od nowa. To powinno wyraźnie odbić się na jego wynikach.
    Poza tym ten Poznań. Czort wie, czy Pan Owalny będzie miał tam taki luzik. W Czewie mógł cwaniakować bo miał do pomocy miejscowego toromistrza, które ściśle z nim współpracował.
    A w Poznaniu ? W ogóle jest tam jakiś toromistrz ? Ma ktoś pojęcie jak ten tor będzie się zachowywał ? Nie rozpadnie się przy próbie zrobienia suchej kopy ? Mamy już prawie styczeń. Za późno na jakieś dramatyczne kombinacje z torem.
    Cieślak zawsze powtarzał, że żeby taki tor nadawał się do użytku to odpowiedniej nawierzchni trzeba dowieźć jeszcze przed zimą, żeby tor się uleżał i odgazował (cokolwiek to znaczy). Dlatego dla mnie Sparta jest zagadką. Przyjąłem dość ryzykowne założenie, że uczynią z tego toru atut, dlatego są u mnie na 2 miejscu w tabeli ale to wszystko patykiem po wodzie pisane. Życie pokaże
    Jak kogoś nie doceniłem w swoim typowaniu to Toruń. Nie ma na to jakiegoś racjonalnego wytłumaczenia, po prostu mam przeczucie że koncertowo wygrają rundę zasadniczą i jeszcze piękniej ********* play offy. Ot co

  44. Powrót do góry    #41
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,469
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,328 w 4,312 postach
    Problem z druga linia ma tak samo Torun, wiec nie wiem po co tak pisac o Sparcie. Oba teamy maja mocnego juniora, wiec tam gdzie druga linia bedzie zawodzic ma kto latac dziury.
    Miedziak pojechal sezon na poziomie niewiele lepszym do Ogóra, Holder tez niezbyt pewnym punktem jest. Walasek... byl bardzo przecietny w minionym sezonie.
    Sparta i Apator maja za to walke o sklad, przynajmniej w teorii. Wozniak od Ogora slabszy nie bedzie, jest Morris.

    Generlanie druzyny z mocna para liderow i mocnym juniorem to sa ekipy, ktore moge trzymac wynik wszedzie.
    Druga linia wcale nie robi wielkiej roznicy, gdyby tak bylo to Unie Tarnow typowano by wysoko, bo to chyba byla najlepsza druga linia ad 2015
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  45. Powrót do góry    #42
    Ekspert Awatar Phenomenon
    Dołączył
    01-06-2004
    Postów
    5,295
    Kliknij i podziękuj
    851
    Podziękowania: 819 w 474 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    jest Morris.
    No jest, i to wszystko na jego temat. Był też Cook, w Unii kiedyś Sedgemen i to nawet dwóch.

  46. Powrót do góry    #43
    Ekspert Awatar dockm
    Dołączył
    07-05-2005
    Postów
    5,388
    Kliknij i podziękuj
    1,809
    Podziękowania: 861 w 526 postach
    Cytat Zamieszczone przez Phenomenon Zobacz posta
    No jest, i to wszystko na jego temat. Był też Cook, w Unii kiedyś Sedgemen i to nawet dwóch.
    Nie ta skala talentu. Z całym szacunkiem, ale bracia Sedgmen to nawet w ówczesnej Unii nie był poziom Sławka Musielaka. Morris to kawał żużlowca z podobnym charakterem co Ward. Tylko ktoś musi go odblokować w polskiej lidze.

  47. Powrót do góry    #44
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    Problem z druga linia ma tak samo Torun, wiec nie wiem po co tak pisac o Sparcie. Oba teamy maja mocnego juniora, wiec tam gdzie druga linia bedzie zawodzic ma kto latac dziury.
    Miedziak pojechal sezon na poziomie niewiele lepszym do Ogóra, Holder tez niezbyt pewnym punktem jest. Walasek... byl bardzo przecietny w minionym sezonie.
    Sparta i Apator maja za to walke o sklad, przynajmniej w teorii. Wozniak od Ogora slabszy nie bedzie, jest Morris.

    Generlanie druzyny z mocna para liderow i mocnym juniorem to sa ekipy, ktore moge trzymac wynik wszedzie.
    Druga linia wcale nie robi wielkiej roznicy, gdyby tak bylo to Unie Tarnow typowano by wysoko, bo to chyba byla najlepsza druga linia ad 2015
    Nie no grubo przesadziłeś z tym że Woźniak, Morris, Ogór, Milik = Walas, Miedziak, Gomólski. Może za 2-3 lata tak, ale na pewno nie teraz.
    Natomiast dla mnie dla mnie liderzy Sparty wyglądają solidniej od toruńskich. Hancock podejrzewam będzie jechał słabiej niż w Rzeszy. Bardziej na poziomie takim jak w Falubazie czyli przyzwoicie, ale bez szału. Vaculik też takim killerem jak na Mościcach to już nie będzie. Holder jest jeszcze mniej pewny.

  48. Powrót do góry    #45
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,469
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,328 w 4,312 postach
    W mojej ocenie jesli przesadzilem to tylko delikatnie. Bo jesli zalozymy, ze np Walas juz takiej kaszany nie pojedzie, to rownie dobrze mozna zalozyc, ze i Ogor sie poprawi. Wozniak jest wg mnie niedoceniany i moze zaskoczyc tylko i wylacznie pozytywnie.
    Milik moze glowy nie urywa, ale tak na chlodno ocen: Pojechal lepiej niz wielu myslalo, swoj udzial w srebrze ma a na MA to i wozil Holdera...
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •