Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 135 z 483

Wątek: Ekstraliga 2016 - opinie, komentarze, prognozy.

  1. Powrót do góry    #91
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,963
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Cytat Zamieszczone przez t_zg Zobacz posta
    No w mojej opinii pająkowi i młodemu Pawlickiemu cięzko byłoby zająć miejsce Hampela, Protasa ( narazie nie ta liga dla nich ) Dudka ( tutaj jeśli chodzi o Pawlickiego to może powalczyliby o miejsce lidera, Pająk RACZEj Dudka nie przeskoczy...przynajmniej mam taka nadzieje ).

    Napisałeś, że Leszno ma 4 seniorów, którzy w KAŻDEJ drużynie SE byliby liderami. Otóż z tej czwórki dwóch w ZG by nie było, stąd moj wcześniejszy post. Emil i Dzik jak najbardziej. Pewnie wygryźliby Patryka, bo Protas i Hampel jeżeli chodzi o polska lige są po prostu za dobrzy.

    Taki Pająk to mógłby w ZG co najwyżej walczyć o skład z drugą linią - Doylem . ( nie wiem który by wygrał walkę o skład, zebys nei myslal ze wyrokuje ktory jest lepszy ).

    Chyba ze w tej czworce zamiast PK miał być GZ...ale to taka sama sytuacja...walka z Doylem o skład.

    wnikając dalej to w Toruniu taki Pająk też nie byłby liderem. Ciężko by mu było wygryźć Herbiego, Vaculika czy Holdera.



    Jak dla mnie liderzy w Falubazie to Protas Hampel i Dudek. Ilu tych liderów ma być w 7 osobowej drużynie ? 12 ? Trzech liderów, dwoch na drugiej lini plus juniorzy.
    Troche plyniesz z Pawlickim i Pajakiem.
    PPJ mial najwyzsza srednia wyjazdowa w calej SE + najwyzsza srednia w Unii Leszno.
    Wiem,byl na juniorce,ale udowodnil,ze dla niego bez roznicy z kim sie sciga.
    Oczywiscie to jego pierwszy tak wystrzalowy sezon i niekoniecznie musi go powtorzyc,ale
    podobnie jest z Dudkiem.Ich kariery przebiegaja w sumie podobnie.

    Nie wiem jak Holder zaprezentuje sie w nadchodzacym sezonie,ale w minionym Pajak byl o wiele lepszym zawodnikiem.
    Holder < Pajak,bezapelacyjnie.
    Oczywiscie w klubie tak zbudowanym jak Falubaz byc moze musialby sie zadowolic parzystym numerem,ale nie sadze aby
    odstawal od Protasa czy nawet Dudka.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  2. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi kingpin za jego przydatny post!

    never_mind (08-01-2016)

  3. Powrót do góry    #92
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,388
    Kliknij i podziękuj
    2,621
    Podziękowania: 3,622 w 2,146 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Troche plyniesz z Pawlickim i Pajakiem.
    PPJ mial najwyzsza srednia wyjazdowa w calej SE + najwyzsza srednia w Unii Leszno.
    Wiem,byl na juniorce,ale udowodnil,ze dla niego bez roznicy z kim sie sciga.
    Oczywiscie to jego pierwszy tak wystrzalowy sezon i niekoniecznie musi go powtorzyc,ale
    podobnie jest z Dudkiem.Ich kariery przebiegaja w sumie podobnie.

    Nie zgodze sie z Toba kingpin. Pawlicki nie jeździł w pietnastych biegach z najlepszymi zawodnikami przeciwnych oraz swojej drużyny, gdzie o punkty jest maksymalnie ciężko, plus jeździł z zawodnikami pokroju Zgardziński, Pieszczek, Cyfer, Gała, Fajfer itd itp w biegu drugim, gdzie o punkty było mu niewiarygodnie łatwo, nawet na wyjazdach, a i tak suma summarum do Protasa ( startował w 15 biegu prawie zawsze i nie startował ani razu w biegu drugim ) mu sporo brakowało. Jak na polska lige, to nie ta liga Dudek już nie jest juniorem więc cięzko ich porównać, ale nawet w 2014r był wyżej notowany od juniora Pawlickiego. Będzie ich można porównać po sezonie 2016 wg mnie, bo na tą chwile to gdybanie...Patryk jednak ustawił poprzeczkę dosyć wysoko.

  4. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi t_zg za jego przydatny post!

    Falubaz (07-01-2016), sobotch (07-01-2016)

  5. Powrót do góry    #93
    Ekspert Awatar Falubaz
    Dołączył
    11-12-2001
    Postów
    3,519
    Kliknij i podziękuj
    2,524
    Podziękowania: 1,747 w 765 postach
    Generalnie zgadzam się z T_zg odnośnie porównań Protas, Dudek - Pawlicki, jednak jest coś co może dodatkowo dać kopa Piotrkowi - GP! Nie dlatego, że prestiżowe, uczy profesjonalizmu i nowych zachowań. GP przysłuży się Piotrkowi dlatego, że jest w sobotę, a więc junior nie będzie miał czasu na to by walić w palnik w demonie chwilę przed meczem i nie będzie trzeba za nim w nerwach z alkomatem ganiać A to już duży plus! Chyba.
    Czytam sportsboard po pijaku, inaczej się nie da!

  6. Powrót do góry    #94
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,388
    Kliknij i podziękuj
    2,621
    Podziękowania: 3,622 w 2,146 postach
    Cytat Zamieszczone przez Falubaz Zobacz posta
    GP przysłuży się Piotrkowi dlatego, że jest w sobotę, a więc junior nie będzie miał czasu na to by walić w palnik w demonie chwilę przed meczem i nie będzie trzeba za nim w nerwach z alkomatem ganiać A to już duży plus! Chyba.
    Najlepszym dowodem na potwierdzenie tej tezy jest osoba Darcy Warda

  7. Powrót do góry    #95
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,963
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Cytat Zamieszczone przez t_zg Zobacz posta
    Nie zgodze sie z Toba kingpin. Pawlicki nie jeździł w pietnastych biegach z najlepszymi zawodnikami przeciwnych oraz swojej drużyny, gdzie o punkty jest maksymalnie ciężko, plus jeździł z zawodnikami pokroju Zgardziński, Pieszczek, Cyfer, Gała, Fajfer itd itp w biegu drugim, gdzie o punkty było mu niewiarygodnie łatwo, nawet na wyjazdach, a i tak suma summarum do Protasa ( startował w 15 biegu prawie zawsze i nie startował ani razu w biegu drugim ) mu sporo brakowało. Jak na polska lige, to nie ta liga Dudek już nie jest juniorem więc cięzko ich porównać, ale nawet w 2014r był wyżej notowany od juniora Pawlickiego. Będzie ich można porównać po sezonie 2016 wg mnie, bo na tą chwile to gdybanie...Patryk jednak ustawił poprzeczkę dosyć wysoko.
    No ok,pewnie jest w tym troche racji,ale PPJ przeciez rywalizowal z czolowka w innych biegach czy nawet innych ligach.
    Nie jest powiedziane,ze w 15 punktow by nie robil.Ale przyznaje,to wrozenie z fusow.
    Byly takie mecze,ze obojetnie z kim,obojetnie w jakim biegi,wygrywal lub przyjezdzal 2.
    Lige szwedzka tez mial bardzo dobra.Jesli chcialo mu sie tam zawitac.
    To byl swietny sezon w jego wykonaniu.
    W moim rankingu drugi Polak ,po Janowskim.Choc tak Protas jak i Hampel srednie w naszej lidze mieli wyzsze.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  8. Powrót do góry    #96
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,388
    Kliknij i podziękuj
    2,621
    Podziękowania: 3,622 w 2,146 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    No ok,pewnie jest w tym troche racji,ale PPJ przeciez rywalizowal z czolowka w innych biegach czy nawet innych ligach.
    Nie jest powiedziane,ze w 15 punktow by nie robil.Ale przyznaje,to wrozenie z fusow.
    Byly takie mecze,ze obojetnie z kim,obojetnie w jakim biegi,wygrywal lub przyjezdzal 2.
    Lige szwedzka tez mial bardzo dobra.Jesli chcialo mu sie tam zawitac.
    To byl swietny sezon w jego wykonaniu.
    W moim rankingu drugi Polak ,po Janowskim.Choc tak Protas jak i Hampel srednie w naszej lidze mieli wyzsze.

    Owszem jezdzil z najlepszymi/czołówką, ale tylko w 3/5 biegów. No przecież najlepsi zawodnicy meczu jeżdżą ZAWSZE w 15 biegu, no a jako junior to musiał jechać obowiązkowo w biegu nr 2. Protas już od pierwszego biegu trafiał zazwyczaj na czołówkę drużyny przeciwnej, oraz nie wiem czy opuścił ( chyba 1, może mnie ktoś poprawić ) bieg pietnasty w całym sezonie.

    Nie jest powiedziane, ze 15 by nie robił, ale jak mowisz...gdybanie. Ja przedstawiłem fakty.

    Ja cały czas pisze o SE. W końcu o tym jest wątek. Średnia się sama nie nabiła w wykonaniu Protasa. Czy jeździ mniej "widowiskowo" od Pawlickiego ? Nie powiedziałbym. Nie wiem więc, na jakiej podstawie działa Twoj ranking Polaków. Na podstawie wieku ? Bo zarówno od Pawlickiego jak i Janowskiego lepszy był też Kołodziej w tym sezonie...i nie mowie tego na podstawie średniej, a jazdy.
    Ostatnio edytowane przez t_zg ; 07-01-2016 o 15:05

  9. Powrót do góry    #97
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,963
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    To jest moj prywatny ranking zuzlowcow a nie ligi polskiej.
    Moze dlatego PPJ jest przed PP.
    Poza tym bardziej cenie wyniki na wyjezdzie niz na swoim torze.
    Te Protas czy Kolodziej tez mieli dobre,ale PPJ lepsze.
    Ogolnie rzecz biorac to wybieralem miedzy PPJ a BZ.
    Dopiero za nimi mam PP,JH czy JK.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 07-01-2016 o 15:11
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  10. Powrót do góry    #98
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,388
    Kliknij i podziękuj
    2,621
    Podziękowania: 3,622 w 2,146 postach
    Aaa ok. No to troche ten Twoj ranking w dyskusji nt polskiej ligi się nie przyda

    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Poza tym bardziej cenie wyniki na wyjezdzie niz na swoim torze.
    Te Protas czy Kolodziej tez mieli dobre,ale PPJ lepsze.

    No i tutaj znowu wraca temat biegów juniorskich oraz 15. Wygrać np z parą Vaculik Kołodziej w Tarnowie chyba troche trudniej niż z parą Madsen Bjerre. Albo łątwiej wygrać z parą Koza Madej niż z parą Kołodziej Koza.

  11. Powrót do góry    #99
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,963
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Chcesz powiedziec,ze Protas nie jechal w zadnym biegu z juniorem przeciwnika?
    Jezeli liczysz PPJ 3/5,to Protasowi licz 4/5,bo zapewne w ktoryms biegu na takiego Koze czy Madeja trafil.

    Nie brnijmy w to juz dalej,bo za chwile bedziemy dociekiwac z ktorego pola startowali.
    Kazdy ma swoje zdanie,ja Twoje szanuje,ale sie z nim nie zgadzam.
    Teraz PPJ juz taryfy ulgowej miec nie bedzie,wiec wrocimy do tematu za 10 miechow.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 07-01-2016 o 15:50
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  12. Powrót do góry    #100
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,388
    Kliknij i podziękuj
    2,621
    Podziękowania: 3,622 w 2,146 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Chcesz powiedziec,ze Protas nie jechal w zadnym biegu z juniorem przeciwnika?
    Jezeli liczysz PPJ 3/5,to Protasowi licz 4/5,bo zapewne w ktoryms niegu na takiego Koze czy Madeja trafil.
    No ale chyba nei zaprzeczysz, że łatwiej jest wygrać z parą 2 juniorów, bardzo często kiepskich, niż z jednym z liderów drużyny ( zazwyczaj jeżdżą tacy w parze z juniorem ) plus juniorem. ( chodzi o pierwszą serię startów porównując Protasa do PPJ)

    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Teraz PPJ juz taryfy ulgowej miec nie bedzie,wiec wrocimy do tematu za 10 miechow.

    Oczywiście. Jak machnie średnią ok 2,300 wtedy przyznam się do błędu i przyznam Ci racje, że PPJ>PP Ale poki co to sezon 2015 był o wiele lepszy/równiejszy w wykonaniu Protasa.
    Ostatnio edytowane przez t_zg ; 07-01-2016 o 15:31

  13. Powrót do góry    #101
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,963
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Srednia wyjazdowa PPJ bez uwzglednienia biegu juniorskiego to 2,26 czyli tylko Darcy i Taj byli lepsi.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  14. Powrót do góry    #102
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,388
    Kliknij i podziękuj
    2,621
    Podziękowania: 3,622 w 2,146 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Srednia wyjazdowa PPJ bez uwzglednienia biegu juniorskiego to 2,26 czyli tylko Darcy i Taj byli lepsi.
    Ale w tej sredniej nie ujmiesz roznicy poziomu miedzy biegami 14-15, wiec w dalszym ciagu gdybanie.
    A roznica w polskiej lidze miedzy poziomem tych biegow jest duza.

    Przykladowo poczatek sezonu para Hampel Protas vs para Jonsson Walasek. Sufit vs podloga.

    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

  15. Powrót do góry    #103
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,963
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Ta dyskusja prowadzi do nikad.
    Oczywiscie,ze PPJ startujac w 15 biegu mogl sobie srednia obnizyc,ale
    skoro juz dajesz przyklad par Falubazu,to o ile ta srednia bylaby mniejsza?
    To sa pojedynki ktore zapadly mi w pamieci.Pewnie jakies podobne,ktore niekoniecznie w 15 biegach wplynelyby na nizsza srednia bym znalazl.

    http://sportowefakty.wp.pl/zuzel/wydarzenie/34856
    http://sportowefakty.wp.pl/zuzel/wydarzenie/34823
    http://sportowefakty.wp.pl/zuzel/wydarzenie/34830
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  16. Powrót do góry    #104
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,388
    Kliknij i podziękuj
    2,621
    Podziękowania: 3,622 w 2,146 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Ta dyskusja prowadzi do nikad.
    Oczywiscie,ze PPJ startujac w 15 biegu mogl sobie srednia obnizyc,ale
    skoro juz dajesz przyklad par Falubazu,to o ile ta srednia bylaby mniejsza?
    To sa pojedynki ktore zapadly mi w pamieci.Pewnie jakies podobne,ktore niekoniecznie w 15 biegach wplynelyby na nizsza srednia bym znalazl.

    http://sportowefakty.wp.pl/zuzel/wydarzenie/34856
    http://sportowefakty.wp.pl/zuzel/wydarzenie/34823
    http://sportowefakty.wp.pl/zuzel/wydarzenie/34830
    Rzeczywiście prowadzi do nikąd. Ty swoje, ja swoje, ale Protas był lepszym zawodnikiem w SE w 2015 i nie tylko średnia to potwierdza. Zobaczymy czy Piter pyknie 2,300 w przyszłym sezonie. Ja wierze bardziej w coś w okolicach 2,000 niż 2,300.
    Ostatnio edytowane przez t_zg ; 07-01-2016 o 16:21

  17. Powrót do góry    #105
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,963
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Ten sezon zapowiada sie dla niego ciezej,przede wszystkim ze wzgledu na starty w GP.
    Zobaczymy czy udzwignie.
    Bede mu kibicowal a jak mam sie pobawic z typowaniem sredniej,to strzelam ok.2,2.
    Unia ma Emila,Dzika i PK,wiec PPJ niekoniecznie musi sie lapac czy to statystycznie czy
    taktycznie do 15 biegu.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  18. Powrót do góry    #106
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,388
    Kliknij i podziękuj
    2,621
    Podziękowania: 3,622 w 2,146 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Ten sezon zapowiada sie dla niego ciezej,przede wszystkim ze wzgledu na starty w GP.
    Zobaczymy czy udzwignie.
    Bede mu kibicowal a jak mam sie pobawic z typowaniem sredniej,to strzelam ok.2,2.
    Unia ma Emila,Dzika i PK,wiec PPJ niekoniecznie musi sie lapac czy to statystycznie czy
    taktycznie do 15 biegu.

    Gdyby jeździł jak Protas w sezonie 2015, to nie miałby najmniejszego problemu łapać się do 15 biegu przy poziomie Emila czy Dzika 2015, zawsze któregoś z nich by wygryzł w meczu. I to jest właśnie ta różnica. Już szukasz wymówek Taktycznie? Przecież w 15 biegu jedzie 2 najlepiej punktujących zawodników meczu, chyba ze oddają biegi juniorom. Ile będzie w sezonie takich sytuacji, że Piterowi będą kazali przegrać 1 czy 2 biegi w meczu ? Protas tez nie jechał we wszystkich 15, ale meczów gdzie go tam nie było to wyjątek potwierdzajacy regułę. Protas tak na dobrą sprawe miał w sezonie tylko jedną wtope, gdzie zrobił 6pkt / 5. Pozostałe wyniki to:

    11/5
    12/5
    11/5
    12/5
    11/6
    16/6
    12/6
    18/7
    16/6
    11/4
    6/5
    13/5

    Taki zawodnik to chyba marzenie każdego klubu. Pomijajac już kwestie kto to jest..po prostu tak punktujący. I kolejna sprawa, ze Protas jezdzi równo od kilku sezonów. Nie ma amplitudy formy jak przykładowo Iversen czy Kasprzak. Zawsze się zakręci powyżej tego 2,0
    Ostatnio edytowane przez t_zg ; 07-01-2016 o 16:30

  19. Powrót do góry    #107
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,963
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Ale ja do Protasa nic nie mam.
    Bardzo go lubie i podziwiam.Im starszy tym lepszy.
    Szkoda tylko ,ze zrobil z geby cholewe,bo przeciez byl juz 100% Krzyzakiem i chcial w Toruniu jezdzic do konca kariery.

    PPJ byl jako junior cenny ze wzgledow taktycznych.
    Nie raz i nie dwa punktowo lapal sie spokojnie na 15 bieg.
    Zobaczymy jak bedzie w tym sezonie,ale majac do dyspozycji
    Emila,Dzika i PK,ktos bedzie musial w 14 jechac a sytuacje gdzie
    trzech bedzie legitymowac sie podobna punktowka wcale nie musza byc
    ewenementem.Takze wiesz,to zadna wymowka.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  20. Powrót do góry    #108
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Przede wszystkim, niech Pawlicki przejedzie dobry sezon jako senior. Póki co, każdy przyjmuje za pewnik, że niczego ze swojej juniorskiej skuteczności nie straci, a to kolejne nadużycie.
    Dlatego też porównania zawodnika, który stabilności na wszystkich frontach jeszcze nie udowodnił, do seniorów, od których zaczyna się budowę składu, traktuję jako nieporozumienie
    Na dzień dzisiejszy Piotr Pawlicki jest zawodnikiem, na którym budowę składu się kończy

    To tak samo, jakby porównywać obecne osiągnięcia Woffindena do Rickardssona przy stwierdzeniu, że ten drugi jest ogólnie lepszy

  21. Powrót do góry    #109
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,963
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Protasiewicz w tym porownaniu to Woffinden czy Rickardsson?

    Naduzyciem to jest twierdzenie,ze na seniorce sporo straci.
    To jakies zabobony rodem z PRL-u.
    Ile stracil Hampel,Janowski,Dudek....
    No ile?
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 07-01-2016 o 17:53
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  22. Powrót do góry    #110
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Na pytania retoryczne nie odpowiadam

  23. Powrót do góry    #111
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Piter jeździł na seniorskich numerach w BEL czy Eliteserien i radził sobie co najmniej przyzwoicie.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  24. Powrót do góry    #112
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    No widzisz.
    Oni nie stracili i to jest fakt.
    Czy ktoś inny nie straci, to gdybanie.
    Cbdu

  25. Powrót do góry    #113
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,388
    Kliknij i podziękuj
    2,621
    Podziękowania: 3,622 w 2,146 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Piter jeździł na seniorskich numerach w BEL czy Eliteserien i radził sobie co najmniej przyzwoicie.
    A co to ma wspolnego z ligą polską ? Zresztą nikt nie twierdzi, że nawet w polskiej lidze radził sobie nieprzyzwoicie.

    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Janowski
    Janowski z tego co pamietam w pierwszym roku na seniorce nie był niewiadomo jakim wymiataczem chyba ?

  26. Powrót do góry    #114
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,963
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Bardziej chodzi mi o roznice miedzy ostatnim sezonem na juniorce a pierwszym jako senior.
    Roznica u Janowskiego wynosila 0,107/bieg czyli ok 0,53 pkt na mecz.Zadna przepasc.

    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta
    No widzisz.
    Oni nie stracili i to jest fakt.
    Czy ktoś inny nie straci, to gdybanie.
    Cbdu
    Ale w jakim sensie?
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  27. Powrót do góry    #115
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Pawlicki zostając w Lesznie nie straci dużo ze swojej sportowej klasy pomimo tego, że odpadną mu "darmowe" punkty robione w biegach juniorskich. Jeśli będzie jakaś zauważalna obniżka formy to raczej ze zmęczenia spowodowanego natężeniem startów.
    Inaczej sprawy by się miały gdyby wyniósł się z Leszna. Wówczas byłoby mu dużo trudniej.

  28. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi CarlitosFalubaz za jego przydatny post!

    kingpin (07-01-2016)

  29. Powrót do góry    #116
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,701
    Kliknij i podziękuj
    1,403
    Podziękowania: 1,732 w 1,256 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Ile stracil Hampel,Janowski,Dudek....
    No ile?
    Dudek to pewnie ze 3 litry/kg używek.

    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Bardziej chodzi mi o roznice miedzy ostatnim sezonem na juniorce a pierwszym jako senior.
    Roznica u Janowskiego wynosila 0,107/bieg czyli ok 0,53 pkt na mecz.Zadna przepasc.
    chyba 0,034 na syfach w 2012 mial wyzsza srednia bo nie uwzglednili PO nie wiaodmo czemu... faktyczna roznica wynosila tyle ile napisalem.

    2012 Ekstraliga Tarnów 22 109 26 39 28 13 1 - 2 184,0 31 215,0 1,972
    2013 Ekstraliga Tarnów 22 113 36 32 27 14 3 - 1 199,0 20 219,0 1,938

    Jarus zyskal:
    2003 Ekstraliga Wrocław 19 94 40 22 7 21 2 - 2 171,0 13 184,0 1,957
    2004 Ekstraliga Wrocław 18 97 39 30 19 9 - - - 196,0 17 213,0 2,196

    Dudek stracil jak pisalem 2,111 -> 2,043

    to tylko liczby. inne ligi za czasow JH a takze zaley jaki zespol a PP dostanie moooocny. o punkty ciezko ktos musi czasem te zera miec.
    Ostatnio edytowane przez Robi ; 07-01-2016 o 18:35

  30. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Robi za jego przydatny post!

    kingpin (07-01-2016)

  31. Powrót do góry    #117
    Ekspert Awatar Phenomenon
    Dołączył
    01-06-2004
    Postów
    5,295
    Kliknij i podziękuj
    851
    Podziękowania: 819 w 474 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Nie brnijmy w to juz dalej,bo za chwile bedziemy dociekiwac z ktorego pola startowali.
    .
    O, a tu dodam, że PPj bardzo dużo jechał z pól zewnętrznych.

  32. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Phenomenon za jego przydatny post!

    kingpin (07-01-2016)

  33. Powrót do góry    #118
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Ile tam Piter wyjechał w Zielonej Górze? 12+2? No rzeczywiście, liderzy Falubazu lepsi.
    Na IMP 2014 w ZG - też byli lepsi.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  34. Powrót do góry    #119
    Stały bywalec
    Dołączył
    15-11-2004
    Postów
    622
    Kliknij i podziękuj
    467
    Podziękowania: 185 w 103 postach
    Wielu z nas pisało, że najlepszym wskaźnikiem wartości zawodnika jest jego wyjazdowa skuteczność. Dla przypomnienia:

    1. P. Pawlicki 79,3%
    2. G. Hancock 67,1%
    3. B. Zmarzlik 62,2%
    4. P. Protasiewicz 62,1%

    To już nie jest przewaga, lecz wręcz przepaś dzieląca takich ligowych wymiataczy jak Protas, Dziadek czy Zmarzlik od młodszego z Pawlickich. Ma chłopak pewnie sporo wad, lecz potrafi jeździć na żużlowym motocyklu i wydaje się (przynajmniej dla mnie) bezspornym kandydatem nr 1 na najlepszego ligowca nadchodzącego sezonu.

  35. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Kibic_2005 za jego przydatny post!

    kingpin (08-01-2016)

  36. Powrót do góry    #120
    Ekspert Awatar Dominik
    Dołączył
    31-03-2014
    Postów
    9,718
    Kliknij i podziękuj
    4,012
    Podziękowania: 1,604 w 1,041 postach
    Szach mat -> t_zg

    Śr wyjazdowa zniszczył rywali i to jest fakt niezaprzeczalny. Wytłumacz mi jeszcze proszę o ile mnie wartosciowi riderzy jeździli w biegach 14?

  37. Powrót do góry    #121
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,388
    Kliknij i podziękuj
    2,621
    Podziękowania: 3,622 w 2,146 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Ile tam Piter wyjechał w Zielonej Górze? 12+2? No rzeczywiście, liderzy Falubazu lepsi.
    Na IMP 2014 w ZG - też byli lepsi.
    Bo na podstawie jednego meczu można ocenić cały sezon poszczególnych zawodników Gratuluje

    Cytat Zamieszczone przez Byczek NZUL Zobacz posta
    Szach mat -> t_zg

    Śr wyjazdowa zniszczył rywali i to jest fakt niezaprzeczalny. Wytłumacz mi jeszcze proszę o ile mnie wartosciowi riderzy jeździli w biegach 14?

    Dla mnie to nie jest szach mat. Ciekawi mnie o ile skoczyłaby średnia takiego Protasa czy Herbiego, gdyby w pierwszej serii ścigali się przykładowo z parą juniorów z Tarnowa, Rzeszowa, czy w sumie z obojętnie jakiej drużyny ( mowię o parze, a nie jednym zawodniku ).

    O ile mniej wartościowi ? No dałem już wcześniej przykład na podstawie ZG Para Hampel ( do kontuzji ) Protas, lub pozniej Ward Protas, vs Walasek Jonsson. Przecież to przepaść. Lub Kołodziej Vaculik, vs Bjerre Madsen. Herbie Kildemand vs Larsen Lampart( chociaż oni akurat na torze w Rzeszowie mieli bardzo wysokie średnie, gorzej z wyjazdami )...itd itd. Taki Gorzów w 14 mógł jeszcze zastąpić takiego przykładowo Kasprzaka Zmarzlikiem, Torun Przedpełskim, ale takich drużyn z bardzo silnym juniorem było niewiele.
    Ostatnio edytowane przez t_zg ; 08-01-2016 o 00:07

  38. Powrót do góry    #122
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Protas to jest znakomity. W meczach z ogórkami o nic. Tam gdzie zaczyna się stawka i poważne ściganie, tam go nie ma.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  39. Powrót do góry    #123
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,468
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,328 w 4,312 postach
    tz_g ma troche racji. Nie chodzi o dyskredytowanie osiagniec PPJ bo ligowcem byl znakomitym, ale patrzenie na srednie jest bezsensu.
    Hancocki, Protasy nie mialy takich latwych biegow jak PPJ mial juniorskie.
    A zreszta w PO mocno obnizyl loty. W rundzie finalowej, gdzie faktycznie nie ma latwych biegow bo jada 4 najlepsze druzyny to taki Kolodziej wciagal PPJ jedna dziurka i wydmuchiwal druga.

    Ponadto nie wierze, ze Piter powtorzy taki sezon. Obstawiam, ze bedzie dobry, ale bez zachwytu, cos kolo 2/bieg
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  40. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi j-rules za jego przydatny post!

    t_zg (08-01-2016)

  41. Powrót do góry    #124
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,388
    Kliknij i podziękuj
    2,621
    Podziękowania: 3,622 w 2,146 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Protas to jest znakomity. W meczach z ogórkami o nic. Tam gdzie zaczyna się stawka i poważne ściganie, tam go nie ma.
    11/5
    12/5
    11/5
    12/5
    11/6
    16/6
    12/6
    18/7
    16/6
    11/4
    6/5
    13/5

    To tak na potwierdzenie twojej tezy. Jedna wtopa w sezonie. W zasadzie po kontuzji Hampela mało było dla Falubazu meczów "o pietruszkę"


    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    tz_g ma troche racji. Nie chodzi o dyskredytowanie osiagniec PPJ bo ligowcem byl znakomitym, ale patrzenie na srednie jest bezsensu.
    O to mi chodzi. Nie twierdze, ze jechal sezon do bani, bo tak nie bylo. Pojechal rewelacyjny. Jednak lepszy od Protasa czy Hamela ( do momentu odniesienia kontuzji, tylko w sumie o nim dyskusja się nie toczy ) po prostu nie był.
    Ostatnio edytowane przez t_zg ; 08-01-2016 o 00:17

  42. Powrót do góry    #125
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    A w PO gdzie jechał i ile punktów zdobył? Miał ważny mecz, świetną dyspozycję, to wywrócił się po biegu i przegrał drużynie sezon.

    18 występów w IMP, 18 lat w czołówce, brak poważnych kontuzji, mnóstwo finałów na własnym torze. 2 medale, w tym jedno złoto (oszukane w dodatku). O czym mówimy? To jest poważny grajek, którego ranga IMP przerasta i obnaża, a w zasadzie dyskwalifikuje jako liczącego się żużlowca?

    ps. Te punkty to chyba sobie wziąłeś z wyobraźni, albo z bonusami.
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 08-01-2016 o 00:20
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  43. Powrót do góry    #126
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,388
    Kliknij i podziękuj
    2,621
    Podziękowania: 3,622 w 2,146 postach
    Nie rob z siebie debila. Kilka razy już powtarzałem, ze cały czas mowie o SE a nie impach itp. Zresztą o tym jest ten wątek. Zaraz jeszcze pewnie wrocisz do jego startów w SGP. Protas od długiego czasu jest w czubie ligi jeżeli chodzi o Polaków i takie są fakty.
    A co do PO to też jesteś takim debilem, ze nie wiesz ze Falubaz sie w PO nie znalazl ? czy tylko takiego zgrywasz?
    Ostatnio edytowane przez t_zg ; 08-01-2016 o 00:23

  44. Powrót do góry    #127
    Ekspert Awatar Dominik
    Dołączył
    31-03-2014
    Postów
    9,718
    Kliknij i podziękuj
    4,012
    Podziękowania: 1,604 w 1,041 postach
    Zaraz, zaraz Hancocki i Protasy nie jeździli z juniorami? Przykład bardziej bez sensu niż posługiwanie się śr. No ale żeby nie było, ze nie widzę nic poza Piotrem

    Żeby udowodnić swoją wartość musi przejechać kilka sezonów na odpowiednio wysokim poziomie, to oczywiste.

  45. Powrót do góry    #128
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,388
    Kliknij i podziękuj
    2,621
    Podziękowania: 3,622 w 2,146 postach
    Cytat Zamieszczone przez Byczek NZUL Zobacz posta
    Zaraz, zaraz Hancocki i Protasy nie jeździli z juniorami? Przykład bardziej bez sensu niż posługiwanie się śr. No ale żeby nie było, ze nie widzę nic poza Piotrem

    Żeby udowodnić swoją wartość musi przejechać kilka sezonów na odpowiednio wysokim poziomie, to oczywiste.
    Nie zrozumiałeś. Owszem jeździli...ale przykładowo biore Unie Tarnow i pierwsza seria startów. Piter staje w drugim biegu z Madejem i Kozą, a Protas w pierwszej serii staje z Kołodziejem i Kozą/Madejem. Chyba jest różnica pomiędzy parą Kołodziej Koza/Madej a parą Koza Madej ? Albo w takiej Zielonej Górze różnica w pierwszej serii Pieszczek Zgardziński vs Pieszczek Protasiewicz/Hampel. Z którą parą jest łatwiej wygrać w pierwszej serii ?
    Ostatnio edytowane przez t_zg ; 08-01-2016 o 00:28

  46. Powrót do góry    #129
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Cytat Zamieszczone przez t_zg Zobacz posta
    Nie rob z siebie debila. Kilka razy już powtarzałem, ze cały czas mowie o SE a nie impach itp. Zresztą o tym jest ten wątek. Zaraz jeszcze pewnie wrocisz do jego startów w SGP. Protas od długiego czasu jest w czubie ligi jeżeli chodzi o Polaków i takie są fakty.
    A co do PO to też jesteś takim debilem, ze nie wiesz ze Falubaz sie w PO nie znalazl ? czy tylko takiego zgrywasz?
    A ja mówię o IMP-ach i drę łacha z "lidera" i tuzy, która na 18 lat w IMP zrobiła 2 medale. SGP czy SWC nawet w 1% nie kompromitują go, jak te IMP. Dorby grajek, w jakimś stopniu nawet wirtuoz - ale nie na poważne mecze i nie na jazdę z presją. A to chyba podstawa, jakiej wymagamy od lidera.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  47. Powrót do góry    #130
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,388
    Kliknij i podziękuj
    2,621
    Podziękowania: 3,622 w 2,146 postach
    A sobie drzyj łacha do woli. Tylko tyle potrafisz. wielki ynteligent forumowy. Tylko takiemu Protasowi mozesz co najwyzej łyżwe czyścić między biegami. Taka prawda

    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    A to chyba podstawa, jakiej wymagamy od lidera.
    Czyli ilu mamy prawdziwych liderów w polskiej ekstralidze ? Bo chyba przy każdym nazwisku znajdzie się wtopy. Może Kasprzak, którym tak się podniecałeś 2 sezony temu ?

  48. Powrót do góry    #131
    Ekspert Awatar Dominik
    Dołączył
    31-03-2014
    Postów
    9,718
    Kliknij i podziękuj
    4,012
    Podziękowania: 1,604 w 1,041 postach
    Cytat Zamieszczone przez t_zg Zobacz posta
    Nie zrozumiałeś. Owszem jeździli...ale przykładowo biore Unie Tarnow i pierwsza seria startów. Piter staje w drugim biegu z Madejem i Kozą, a Protas w pierwszej serii staje z Kołodziejem i Kozą/Madejem. Chyba jest różnica pomiędzy parą Kołodziej Koza/Madej a parą Koza Madej ? Albo w takiej Zielonej Górze różnica w pierwszej serii Pieszczek Zgardziński vs Pieszczek Protasiewicz/Hampel. Z którą parą jest łatwiej wygrać w pierwszej serii ?

    Raczej sądziłem, ze moze nie dostrzezesz tego

  49. Powrót do góry    #132
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Na pewno nie można nazwać liderem gościa, który pęka zawsze wtedy, gdy pojawia się stawka. Może być świetnym zawodnikiem, ale nie liderem.

    Kasprzak w jednym 2014 osiągnął więcej niż PePe w całą karierę. I to jest bezsporny fakt.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  50. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Buszmen za jego przydatny post!

    Peter Kildemand (08-01-2016)

  51. Powrót do góry    #133
    Ekspert Awatar Dominik
    Dołączył
    31-03-2014
    Postów
    9,718
    Kliknij i podziękuj
    4,012
    Podziękowania: 1,604 w 1,041 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Na pewno nie można nazwać liderem gościa, który pęka zawsze wtedy, gdy pojawia się stawka. Może być świetnym zawodnikiem, ale nie liderem.

    Kasprzak w jednym 2014 osiągnął więcej niż PePe w całą karierę. I to jest bezsporny fakt.

    Dość słabe porównanie. KK to grajek na śr 1.8-2.0 więcej nie podskoczy taka prawda. CUD z 2014 to też wybitne cwaniactwo z otworkwmi w tłumiki

    Z drugiej strony Małysz ( absolutnie wybitny sportowiec) oddalby wszystkie trofea za jedno złoto Olimpijskie.......

  52. Powrót do góry    #134
    Ekspert Awatar Falubaz
    Dołączył
    11-12-2001
    Postów
    3,519
    Kliknij i podziękuj
    2,524
    Podziękowania: 1,747 w 765 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta

    Kasprzak w jednym 2014 osiągnął więcej niż PePe w całą karierę. I to jest bezsporny fakt.
    Jasne, a Woffinden w sezonie 2013 i 2015 osiągnął więcej niż Gollob w całej karierze...
    Czytam sportsboard po pijaku, inaczej się nie da!

  53. Powrót do góry    #135
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    No to akurat nie. Ma więcej złotych medali, ale znacznie mniej medali w ogóle, mniej wygranych rund i innych trofeów. PePe nie ma nic, czego nie zdobyłby KK - w tym jednym roku w zasadzie. A wygrane rundy SGP - porównanie miażdżące. PePe to można porównywać z jakimś kelnerem typu Huszcza czy inny ogóras Jankowski. Tych bije na głowę, ale to nie jest żaden lider ani żaden international rider. Lokalny bohater, gwiazda podwórka.
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 08-01-2016 o 00:47
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •